Pereiti prie turinio
  • Kaip Deklaruoti Pajamas ir Sumokėti Mokesčius VMI

       (1 atsiliepimas)

    Atėjus laikui deklaruoti pajamas, didelei daliai žmonių gali kilti su deklaravimu susijusių klausimų: kaip jas deklaruoti Valstybinių Mokesčių Inspekcijai (VMI)? Kada tai daryti? Kas turi jas deklaruoti? Visai natūralu, kad pirmą kartą pildant deklaraciją savarankiškai viskas gali atrodyti sudėtingiau, nei yra iš tikrųjų.

    Patikiname, kad visas procesas ilgai neužtruks – viso proceso metu jus lydės vedlys, kurio dėka VMI deklaravimas bus visiškai paprastas.
     
    Kaip deklaruoti pajamas ir kitą svarbią su pajamų deklaravimu susijusią informaciją pateikiame šiame tekste.

    Kas turi deklaruoti pajamas?

    Visų pirma, reikia apibrėžti, kokie asmenys einamaisiais metais turi deklaruoti savo pajamas. Išskiriamos šios asmenų grupės:

    1. Žmogus, dirbantis pagal verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymėjimą;
    2. Žmogus, šiais metais gavęs kokias nors B klasės pajamas. Pavyzdžiui, pajamas už nuomą iš kito gyventojo, pajamas už parduotą automobilį, kuris nebuvo išlaikytas 3 metus ir taip toliau. Nuo šių pajamų taip pat turi būti nuskaičiuojami mokesčiai;
    3. Žmonės, kurių metinės pajamos viršijo vidutinio darbo užmokesčio sumą;
    4. Žmonės, kuriems buvo pritaikytas per mažas, arba per didelis neapmokestinamųjų pajamų dydis;
    5. Žmonės, kuriems privaloma deklaruoti savo turtą (valstybės tarnautojai, politikai ir kt.);
    6. Žmonės, norintys pasinaudoti nustatytomis lengvatomis (remonto darbai, nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugos, gyvybės draudimas ir kita).

    Kaip deklaruoti pajamas VMI?

    Yra du paprasti būdai.

    Pirmasis, paprasčiausias ir greičiausias būdas – deklaracijos pildymas internetu. Viso procesu metu pildymas vyksta su vedlio pagalba, tad labai paprasta atlikti visus reikalingus žingsnius. Visas procesas veikia tarsi anketa – pateikiami klausimai, į kuriuos reikia atsakyti. Kai kur gali reikėti pateikti informaciją patiems. Ši sistema kasmet vis labiau tobulinama ir ja naudojasi didžioji dalis Lietuvos gyventojų.

    2021 metais, pandemijos metu, deklaruoti pajamas buvo galima tik elektroniniu būdu. Taip pat buvo galima telefonu konsultuotis su VMI specialistais, kurie nuotoliniu būdu padėjo užpildyti internetinę deklaracijos formą.

    Antrasis būdas – galima nuvykti į bet kurį VMI aptarnavimo skyrių. Tikėtina, kad šis būdas užtruks ilgiau – nuvykus į skyrių tikrai reikės palaukti. Sulaukus savo eilės, deklaraciją padeda užpildyti VMI dirbantys specialistai.

     

    Kaip deklaruoti pajamas elektroniniu būdu?

    Užpildyti VMI deklaraciją savarankiškai kasmet darosi vis lengviau – sistema nuolat atnaujinama, kad vartotojams būtų patogiau ir lengviau ja naudotis. Pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip deklaruoti pajamas.

     

     

    1. Nuekite į https://www.vmi.lt/manovmi/, prisijunkite jums tinkamiausiu būdu (per išorines sistemas, bankus, su el. parašu ir kita) ir tuomet prisijunkite prie EDS.

    1.png

    1. Prisijungę prie EDS, viršutinėje juostoje pasirinkite skirtuką DEKLARAVIMAS. Tuomet pamatysite jau suformuotą preliminarią deklaracijos formą. Galite pasirinkti už kuriuos kalendorinius metus pildysite deklaraciją. Tuomet spauskite ant piktogramos – gaublio.

    2.png

    1. Tuomet galite vedlio pagalba pradėti pildyti deklaraciją. Spauskite mygtuką „Pradėti pildymą“.

    3.png

    1. Pildymas pradedamas nuo bendrųjų duomenų. Pasirinkite savo statusą deklaruojamam laikotarpiui. Tuomet, jeigu iki deklaravimo pradžios savarankiškai mokėjote pajamų mokestį, įveskite sumokėtą sumą. Jeigu nieko nemokėjote, nieko įrašyti nereikia.

    4.png

    1. Atėjo laikas sutikrinti/papildyti informaciją apie gautas pajamas. Kiekvienoje eilutėje bus pateikiama įmonė ir iš jos gautos pajamos. Jeigu pateikta informacija yra klaidinga, galite ją redaguoti paspaudę ant pieštuko piktogramos arba ištrinti, paspaudę ant šiukšliadėžės. Jeigu nurodyti ne visi duomenys, galite juos įvesti patys.

    5.png

    1. Sekančiame žingsnyje turėsite pažymėti, ar kalendoriniais metais vykdėte individualią veiklą. Net jeigu pajamų negavote, vis tiek turite spausti mygtuką Taip, gavau. Jeigu paspausite ant mygtuko, kuris nurodo, kad pajamų negavote, būsite nukreipti į pajamų grupę D (turto pajamos).

    6.png

    1. Tuomet reikės atsakyti į likusius klausimus (D, E, F, G kategorijas) ir suformuoti deklaraciją. Visuomet galite grįžti į buvusius klausimus ir juos dar kartą peržiūrėti. Taip pat galite deklaraciją pildyti iš naujo, tačiau visi pateikti duomenys bus pašalinti. Jeigu nuspręsite tęsti deklaracijos pildymą vėliau, jūsų įvesti duomenys bus saugomi 21 dieną.

    7.png

    1. Kai bus suformuota deklaracija, pamatysite jums suformuotą grąžintinų pajamų mokesčio sumą arba mokėtiną pajamų mokesčio sumą. Jeigu bus suformuota mokėtina pajamų mokesčio suma, ją galėsite iš karto apmokėti ir būsite nukreipti į atitinkamus puslapius. Visas deklaracijas galite išsisaugoti ir atsisiųsti PDF formatu.

    8.png

    Iki kada reikia deklaruoti pajamas?

    Dažniausiai pajamas reikia deklaruoti iki gegužės mėnesio. 2021 metais deklaracijos buvo priimamos iki gegužės 3 dienos. Įprastai deklaravimas prasideda kovo viduryje, o baigiasi gegužės pradžioje. Pavėlavusiems būna skaičiuojami delspinigiai (2021 metais pavėlavusieji mokėjo 0,03 proc. delspinigius).

    Taip pat svarbu nepamiršti, kad deklaruojant pajamas galima paremti ir norimas organizacijas, politines partijas, meno kūrėjus ir kita. Tai padaryti reikia užpildžius prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms FR0512 formos 4 versiją.

    Pajamų mokesčio grąžinimas

    Pajamų mokestis grąžinamas tuo atveju, kai mokesčių mokėtojus sumoka per didelę mokesčio sumą. Susigrąžinti šias pajamas galima kasmet iki liepos 31 dienos, pateikus tinkamai užpildytą deklaraciją iki gegužės pradžios. Ją pildyti reikia tokiu pat būdu, kaip nurodyta ankstesniame skyrelyje „Kaip deklaruoti pajamas elektroniniu būdu?“.

    Ką daryti, jeigu laiku negalite susimokėti mokesčių?

    Galite prašyti sudaryti mokestinės nepriemokos sumokėjimo atidėjimo arba išdėstymo sutartį. Dokumentai priimami per Mano VMI sistemą. 

    Norėdami sudaryti mokestinės nepriemokos atidėjimo ar išdėstymo sutartį:

    1. Prisijunkite prie Mano VMI sistemos;
    2. Pasirinkite atstovaujamą mokesčių mokėtoją;
    3. Kairėje menių pusėję pasirinkite „Paslaugos“ punktą;
    4. Spauskite „Užsakyti paslaugą“;
    5. Pasirinkite skiltį „Mokesčių apskaita ir mokėjimai“ , tuomet paspauskite „Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas“;
    6. Paspauskite „Mokestinės paskolos sutarties sudarymas“;
    7. Užpildykite visus reikiamus sutarties duomenis.

    Galutinis sprendimas dažniausiai priimamas per 30 d. nuo prašymo ir visų prašymui nagrinėti reikiamų dokumentų pateikimo dienos. Daugiau informacijos apie mokestinės nepriemokos sutarties sudarymą rasite oficialiame VMI internetiniame puslapyje. 

     

    Jeigu turite daugiau klausimų šia tema, galite kreiptis į VMI specialistus numeriu 1882 arba ieškoti informacijos VMI internetiniame puslapyje.


    Atsiliepimai

    Prisijunkite prie diskusijos

    Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

    Svečias

    • Tai nebus rodoma kitiems vartotojams.
    • Parašykite apžvalgą...

      ×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

        Only 75 emoji are allowed.

      ×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

      ×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

      ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

      Įkraunama...

    Loganas

       4 iš 4 ši informacija buvo naudinga 4 / 4 nariai

    Naudinga informacija. Dažnai nariai turi su mokesčiais susijusių klausimų.

    Jei manote, kad bendruomenei reikėtų papildomo straipsnio šia tema - susisiekite. Su narių ir/ar ekspertų pagalba pasirūpinsime jog ta tema būtų parašytas gidas.

    Nuoroda į pranešimą

  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...