Pereiti prie turinio
  • Kaip sukurti profesionaliai atrodančią internetinę parduotuvę?

       (0 atsiliepimų)

    Elektroninė parduotuvė - puikus įrankis, leidžiantis patogiai bei efektyviai vystyti prekybą internetu. Pastaraisiais dešimtmečiais šio verslo modelio populiarumas augo itin sparčiai, o žmonių, ieškančių informacijos kaip sukurti elektroninę parduotuvę taip pat nuolat daugėja.

    Statistikos duomenimis, šiandien internete yra beveik 24 mln. elektroninių parduotuvių. Akivaizdžiam šio skaičiaus augimui įtaką daro ne tik tobulėjančios internetinės technologijos, tačiau ir besikeičiantys pirkėjų įpročiai. Prekybos skaitmenizavimo procesas vis dar plečiasi, o galvojančių apie asmeninės elektroninės prekybos vystymo galimybes tikrai netrūksta. Nors šiomis dienomis pradėti prekybą internetu yra paprasta, tačiau daugelis vis dar užduoda pagrindinį klausimą - kaip galėčiau sukurti elektroninę parduotuvę pats?

    Elektroninė parduotuvė - nuo ko pradėti?

    Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog sėkmingai internetinei prekybai užtenka susikurti norimu funkcionalumu pasižyminčią internetinę svetainę, įregistruoti domeną bei užsisakyti hostingą iš tokias paslaugas teikiančių bendrovių kaip Hostinger. Žinoma, visi šie etapai yra privalomi, tačiau tai toli gražu nėra viskas.

    Ne paslaptis, jog verslas įprastai yra pradedamas nuo idėjos, plano bei tikslo, o elektroninės parduotuvės kūrimas neturėtų būti jokia išimtis. Aiškus tikslas, apgalvotas planas bei visapusiškas pasiruošimas pačiam svetainės kūrimui gali ne tik ženkliai sutrumpinti patį kūrimo procesą, tačiau taip pat ir tapti galutinio rezultato kokybę lemiančiu motyvu. Dažniausiai pagrindiniais, išankstinio dėmesio ypač reikalaujančiais aspektais turėtų tapti būsimo parduodamų produktų pateikimo numatymas, parduotuvės dizainas bei parduotuvės puslapius užpildančio turinio planavimas.

    Internetinės parduotuvės kūrimas

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/DUmFLtMeAbQ

    Natūralu, jog pirmą kartą elektroninę parduotuvę kuriančiam žmogui visas šis planavimo procesas gali pasirodyti sudėtingas bei keliantis nemažai klausimų. Tokiu atveju galėtų būti naudinga būsimų konkurentų analizė. Kartais užtenka elementariai pasidairyti po internetines parduotuves, kuriose yra parduodami tam pačiam segmentui priklausantys produktai. Tai neabejotinai padeda susidaryti bendrą vaizdą apie svarbiausius produktų pateikimo principus bei dizaino sprendimus. Žinoma, akivaizdus konkurentų kopijavimas ne tik neatneš jokios naudos, tačiau taip pat prišauks ir galimus nemalonumus.

    Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas

    Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas praktiškai visuomet tampa pirmuoju techniniu elektroninės parduotuvės kūrimo etapu. Daugelis dažnai net nesusimąsto apie šio proceso svarbą, todėl į tai žvelgia pro pirštus. Nors hostingo paslaugos užsakymas bei domeno įregistravimas yra būtinas absoliučiai visais elektroninių parduotuvių kūrimo atvejais, tačiau dalis apie internetinį verslą svajojančių žmonių tiesiog nežino, kokį vaidmenį vaidina šie elementai. Taigi, kokią funkciją atlieka domenas bei hostingas?

    Hostingas

    Kaip jau buvo minėta anksčiau, be hostingo negalėtų veikti nei viena internetinė svetainė. Tai akivaizdžiai parodo jo svarbą ne tik pačiame internetinės svetainės ar elektroninės parduotuvės kūrimo procese, tačiau ir tolesniuose jos egzistavimo etapuose. Hostingas leidžia prijungti naujai kuriamą internetinę svetainę į bendrą interneto tinklą bei suteikia galimybę viso pasaulio interneto vartotojams ją pasiekti.

    Hostingo paslaugų teikėjas leidžia internetinių svetainių ar parduotuvių kūrėjams bei administratoriams naudotis specialiai tam pritaikytų serverių generuojamais resursais. Trumpiau tariant, paslaugos gavėjas už tam tikrą mokestį gali talpinti visus internetinės svetainės ar parduotuvės veikimui būtinus duomenis į serverius, kurie užtikrina pilnavertišką jų veikimą.

    Domeno įregistravimas

    Domenas - tiek įprastos internetinės svetainės, tiek ir elektroninės parduotuvės dalis. Šis elementas paprastai yra vadinamas svetainės adresu. Būtent konkrečios svetainės domeną į naršyklės paieškų laukelį įvedę interneto naršytojai įgauna galimybę ją akimirksniu pasiekti.

    Konkretus domenas yra unikalus ir gali būti įregistruojamas tik vieną kartą ir antro tokio pat domeno įregistruoti yra neįmanoma. Domeno unikalumas tam tikra prasme užtikrina ir internetinės svetainės ar elektroninės parduotuvės autentiškumą. Dėl šios priežasties elektroninių parduotuvių savininkai įprastai domeną renkasi pagal savo administruojamos parduotuvės pavadinimą. Toks sprendimas padeda interneto naršytojams kur kas paprasčiau atsiminti elektroninės parduotuvės pavadinimą ir ateityje parduotuvę rasti daug lengviau.

    Dažniausiai hostingo paslaugą bei domeno įregistravimą galima atlikti naudojant tą patį įrankį. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti populiarias internetinių svetainių kūrimo platformas, kurios ne tik užtikrina paprastą kūrimo procesą, tačiau ir leidžia mėgautis galutiniu rezultatu neįtikėtinai greitai.

    Hostingo paslaugų teikimas

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/tN344soypQM

    Internetinių svetainių kūrimo platformos - kodėl verta rinktis būtent jas?

    Internetinių svetainių kūrimo platformos - bene populiariausias bei pats paprasčiausias būdas, suteikiantis galimybę elektroninę parduotuvę sukurti greitai ir paprastai. Platformos, tokios kaip Hostinger, suteikia visus įrankius, kurių gali prireikti pilnavertiškos svetainės sukūrimui bei tolimesniam jos administravimui.

    Šiandien šios platformos yra puikiai pritaikytos tiek paprastų svetainių, tiek ir elektroninių parduotuvių kūrimui. Būtent jų dėka internetinę parduotuvę savarankiškai gali susikurti net ir tie žmonės, kurie iki šiol nieko panašaus nebuvo darę.

    Dizainas

    Elektroninės parduotuvės kūrimas yra procesas, kurį sudaro net keli skirtingi etapai. Vienas jų - dizainas. Kartais nutinka taip, jog pirmą kartą elektroninę parduotuvę kuriantys žmonės nežino kaip pasirinkti patrauklų internetinės svetainės dizainą, todėl kreipiasi į profesionalius dizainerius. Nors pastarieji dažniausiai būna susipažinę su šiuolaikinės rinkos tendencijomis ir puikiai išmano savo darbą, tačiau yra ir kita medalio pusė.

    Įprastai profesionalių internetinių svetainių dizainerių darbas yra labai brangus, o apie skaitmeninio verslo pradžią svajojančių žmonių finansiniai ištekliai - riboti. Tuo tarpu internetinių svetainių kūrimo platformos leidžia rinktis iš daugybės skirtingų dizaino šablonų, kurie kuriamai parduotuvei gali būti pritaikyti vos kelių mygtukų paspaudimu. 

    Elektroninei prekybai būtinas funkcionalumas

    Elektroninė parduotuvė yra ne kas kita, kaip paprasta internetinė svetainė, kurios veikimo principas yra pritaikytas prekybai. Priešingai nei paprasti tinklaraščiai ar panašaus pobūdžio informacinio svetainės, elektroninės parduotuvės privalo pasižymėti funkcionalumu, leidžiančiu pirkėjui pasirinkti norimą produktą bei atlikti apmokėjimą.

    Internetinių svetainių kūrimui skirti įrankiai leidžia automatiškai įdiegti elektroninei prekybai būtiną funkcionalumą, todėl pačiam kūrėjui dėl to nereikia sukti galvos, o didesnį dėmesį galima skirti kur kas svarbesniems parduotuvės kūrimo procesams.

    Klientų aptarnavimas

    Tikėtina, jog pirmą kartą elektroninę parduotuvę kuriantis žmogus neišvengiamai susiduria su kokiais nors neaiškumais. Šie neaiškumai gali tapti sunkinančia aplinkybe, dėl kurios elektroninės parduotuvės kūrimo procesas būna ne tik atidedamas, tačiau dažnai ir visiškai nutraukiamas.

    Internetinių svetainių kūrimo platforformų kūrėjai supranta, jog kiekviena iškilusi problema kuriant internetinę parduotuvę ar svetainę gali tapti puikia pamoka, kuri ateityje leis pasikartojančias bėdas spręsti savarankiškai. Būtent dėl šios priežasties šios bendrovės dažniausiai siūlo klientų aptarnavimo specialistų konsultacijas. Klientų aptarnavimo specialistai yra pasiekiami pačiame svetainių kūrimo įrankyje integruotame pokalbių lange praktiškai bet kuriuo metu.

     

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/Imc-IoZDMXc

    Turinys, padedantis parduoti

    Jokia internetinė parduotuvė ar svetainė negali pilnavertiškai funkcionuoti be joje esančio turinio. Juk turinys yra būtent tai, kas ne tik padeda parduotuvės lankytojams susipažinti su parduodamais produktais, tačiau taip pat ir sėkmingai juos parduoti.

    Sukurti informatyvų ir padedantį parduoti turinį gali būti sudėtinga. Ne paslaptis, jog turinio kūrimas yra procesas, reikalaujantis tiek kūrybiškumo, tiek ir pardavimų sferai būdingų žinių. Vienas iš svarbiausių aspektų, padedančių nustatyti internetinėje parduotuvėje talpinamo turinio kokybę - informatyvumas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog kartais užtenka vos kelių produktą apibūdinančių žodžių, tačiau tai ne visuomet yra tiesa.

    Internete apsipirkti mėgstantys žmonės neturi galimybės parduodamo produkto apžiūrėti gyvai ar fiziškai jo paliesti. Būtent dėl šios priežasties reikėtų potencialiam pirkėjui suteikti visas įmanomas galimybes savarankiškai įvertinti parduodamo produkto kokybę ar net būklę. Tai padaryti gali padėti skirtingų turinio tipų naudojimas. Kokie gi gali būti šie tipai ir kaip reikėtų juos naudoti?

    Tekstas

    Tai yra pats populiariausias internetinio turinio tipas, kurio dėka kiekvienas internetinės svetainės ar parduotuvės lankytojas gali susipažinti su joje pateikiama informacija. Tekstas gali būti naudojamas produktų, produktų kategorijų aprašymams, bendrai,kontaktinei informacijai perteikti ar įtraukti klientų atsiliepimus. Stipriausia tekstinio turinio savybė - galimybė tą pačią mintį perteikti skirtingomis žodžių kombinacijomis. Tai, žinoma, leidžia ekperimentuoti ir stebėti, kuris būdas parduoti padeda efektyviausiai.

    Nuotraukos

    Nuotraukų svarba elektroninėje prekyboje yra nenuginčijama. Tik jų dėka elektroninėje parduotuvėje besilankantis klientas gali vizualiai pamatyti konkretų produktą bei jį įvertinti. Dažnai nuotraukos daro kur kas didesnę įtaką pirkėjo sprendimui nei daugelis gali įsivaizduoti. Savo elektroninėje parduotuvėje talpinti kokybiškas nuotraukas yra svarbu, o užtikrinti nepriekaištingą jų kokybę - taip pat. 

    Vaizdo įrašai

    Vaizdo įrašai - interaktyvus būdas supažindinti elektroninės parduotuvės lankytojus su parduodama produkcija bei jos savybėmis. Judantys vaizdai ir garso takelis yra naudingi tiek pirkėjui, tiek ir pardavėjui. Pirkėjas gali į prekę pažvelgti iš kur kas arčiau, tuo tarpu pardavėjas - sutelkti pirkėjo dėmesį ilgesnį laiką.

    Nors visi šie turinio tipai yra skirtingi, tačiau vertėtų atminti, jog jie gali būti paprastai derinami tarpusavyje. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti elektroninėje erdvėje parduodamą produktą, turintį ne tik tekstinį aprašymą bei kokybiškas nuotraukas, tačiau taip pat patalpintą vaizdo įrašą. Ši skirtingų turinio tipų kombinacija gali padėti suteikti pirkėjui visą aktualią informaciją bei tapti pranašesniu konkurentų atžvilgiu.

    Tolimesnis elektroninės parduotuvės išlaikymas bei administravimas

    Taigi, Jūs įregistravote domeną, užsakėte hostingo paslaugą, parinkote patrauklų svetainės dizainą, į svetainę pradėjote kelti parduoti padedantį turinį. Kas toliau?

    Sėkmingas internetinis verslas reikalauja nuolatinio dėmesio bei pastangų, o tai reiškia, jog internetinės parduotuvės kūrimas tėra vienas iš etapų, vedančių sėkmingo skaitmeninio verslo link. Kita dalis - jos išlaikymas bei administravimas.

    Būsimi internetinių parduotuvių savininkai bei administratoriai turėtų žinoti, jog internetinėje parduotuvėje esantį turinį reikėtų nuolat atnaujinti. Šie atnaujinimai gali būti susiję su rinkoje vykstančiai pokyčiais, naujais produktais ar net tiesiog pasikeitusia pardavėjo kontaktine informacija.

    Pats turinio atnaujinimo bei įkelimo procesas yra atliekamas naudojant CMS (Content Management System) sistemas. Internetinių svetainių kūrimo platformos šias sistemas turi jau integruotas, o prie jų interneto vartotojas gali prisijungti būdamas bet kurioje pasaulio vietoje, kurioje yra veikiantis interneto ryšys.

    Apibendrinimas

    Pradėti asmeninį internetinį verslą šiandien yra be galo paprasta. Visi, kurie galvoja apie skaitmeninio verslo pradžią turėtų žinoti, jog tam dabar yra tinkamas laikas. Svarbiausia - turėti idėją bei ja tikėti bei nebijoti rizikuoti. Tuo tarpu domeno įregistravimu, hostingo pasalugomis bei kitais techniniais elementais pasirūpins tokios platformos kaip Hostinger.

    austin-distel-Imc-IoZDMXc-unsplash.jpg


    Atsiliepimai

    Prisijunkite prie diskusijos

    Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

    Svečias

    • Tai nebus rodoma kitiems vartotojams.
    • Parašykite apžvalgą...

      ×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

        Only 75 emoji are allowed.

      ×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

      ×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

      ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

      Įkraunama...

  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...