Pereiti prie turinio
  • Kaip susikurti tinklaraštį bei paversti jį profesionaliai atrodančiu pajamų šaltiniu?

       (0 atsiliepimų)

    Internetinis tinklaraštis, dar puikiai žinomas kaip blogas, yra plačiai naudojamas įrankis, kurio dėka žmonės gali paprastai dalintis asmeninėmis idėjomis bei mintimis su interneto naršytojais. Tinklaraščio turėjimas gali būti naudingas asmeninio prekės ženklo ar praktiškai bet kokio verslo plėtrai. Tai yra puikus būdas padidinti internetinio puslapio lankomumą bei užmegzti ryšį su tiksline auditorija.

    Šiandien tinklaraščiai yra neįtikėtinai populiarūs. Statistikos duomenimis, 2019 metais internete jų buvo net apie 600 mln. Laikui bėgant vis daugiau žmonių supranta internetinio tinklaraščio teikiamą naudą, todėl besidominčių kaip sukurti tinklaraštį skaičius taip pat auga. Vis dėlto tinklaraščio kūrimas neretai daugeliui sukelia nemažai klausimų, kuriuos atsakyti savarankiškai gali būti gana sudėtinga. Taigi, kaip atrodo visas tinklaraščio kūrimo procesas?

    • Norimos tinklaraščio temos apgalvojimas bei pasirinkimas: Kiekvienas tinklaraštis turėtų atspindėti konkrečią temą, kuri taptų jame esančio turinio pagrindu.
    • Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas: Tai yra pirmieji tinklaraščio kūrimo techniniai etapai, be kurių tinklaraštis egzistuoti negalėtų.

    • Tinklaraščio internetinės svetainės kūrimas: Internetinė svetainė - vieta, kurioje bus talpinamas visas tinklaraščio turinys.

    • Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas: Kiekvienas tinklaraščio kūrėjas gali turėti skirtingų idėjų, kurioms realizuoti gali reikėti specifinės internetinės svetainės struktūros ar dizaino savybių.

    • Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas: Bene svarbiausias tinklaraščio kūrimo etapas, reikalaujantis kūrybiškumo. Reguliarus turinio kūrimas ir talpinimas gali užtikrinti nuolatinį lankytojų srautą

    • Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas: Sprendimai, kurie padės dar labiau padidinti skaitytojų srautą bei tinklaraščio žinomumą.

    • Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu: Tinklaraštis taip pat gali būti puikus būdas užsidirbti papildomų pinigų.

    Tinklaraščio tematikos apgalvojimas bei pasirinkimas

    Temos apgalvojimas bei pasirinkimas - vienas iš pirmųjų blogo kūrimo etapų, su kuriuo neišvengiamai susiduria kiekvienas tinklaraščių kūrėjas. Žinoma, nors dalis tinklaraščius kuriančių žmonių jau iš anksto būna numatę būsimo turinio tematiką, tačiau taip pat pasitaiko atvejų, kuomet klausimas kaip sukurti blogą aplanko anksčiau nei kyla idėjos, susijusios su tematika.

    Įprastai viename tinklaraštyje yra talpinamas tik vieną konkrečią tematiką atspindintis turinys. Tai leidžia išlaikyti tinklaraščio vientisumą bei tikslinei auditorijai naudingą bei įdomią informaciją. Puikus pavyzdys - tinklaraštis apie fotografiją. Į šią nišą reprezentuojantį tinklaraštį lankytojai greičiausiai užsuka ieškodami būtent su fotografija susijusio turinio bei informacijos, todėl akivaizdu, jog kitokia informacija jiems paprastai nebūtų naudinga.

    Turbūt bent kartą pastebėjote, jog elektroninės parduotuvės bei įvairūs verslai taip pat dažnai turi vidinius tinklaraščius savo internetinėse svetainėse. Juose pateikiama informacija bei turinys visuomet yra susijęs su elektroninės parduotuvės parduodama produkcija ar verslo kryptimi. Tai leidžia suteikti patarimus potencialiems klientams, supažindinti juos su produkcija ar net naujovėmis, formuoti interesantų bendruomenę.

    Idėja

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fIq0tET6llw

    Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas

    Internetinis tinklaraštis yra internetinė svetainė, o tai reiškia, jog išvengti internetinės svetainės kūrimo proceso greičiausiai nepavyks. Įprastai internetinių svetainių kūrimas prasideda būtent nuo domeno įregistravimo ir hostingo paslaugų užsakymo. Šis etapas yra gana svarbus, todėl apie jo niuansus turėtų išmanyti kiekvienas norintis sukurti asmeninį tinklaraštį.

    Domenas bei jo įregistravimas

    Domenas - svarbus internetinės svetainės struktūrinis elementas, kurį taip pat galima būtų vadinti svetainės adresu. Domenas leidžia interneto naršytojams pasiekti konkrečią internetinę svetainę naudojant interneto naršyklėse esantį paieškų laukelį. Reikėtų įsidėmėti, jog kiekvienas domenas yra unikalus - antro tokio pat įregistruoti yra neįmanoma.

    Įprastai internetinių tinklaraščių domenai turėtų būti parenkami pagal sugalvotą tinklaraščio pavadinimą. Tai ne tik padeda blogo skaitytojams daug lengviau įsiminti patį domeną, tačiau taip pat ir atrasti patį tinklaraštį interneto platybėse. Žinoma, turint omenyje, jog kiekvienas domenas gali būti įregistruojamas tik vieną kartą, sugalvoti norimą gali būti tikras iššūkis. Vis dėl to juk šiuo metu yra per 363 mln. užregistruotų unikalių domenų. Surasti tinkamą domeną bei jį įregistruoti gali padėti specialus domeno paieškos įrankis.

    Hostingo paslaugų užsakymas

    Kaip ir domenas, hostingas taip pat yra privalomas kiekvienos internetinės svetainės pilnavertiškam veikimui bei egzistavimui. Žmonės, kurie galvoja kaip sukurti tinklaraštį turėtų žinoti, jog hostingas yra paslauga, leidžianti į specialiai tam pritaikytus serverius patalpinti visą informaciją, susijusią su internetine svetaine. Tai reiškia, jog šie serveriai paprasčiausiai prijungia būsimą tinklaraštį prie bendro interneto tinklo ir suteikia jam galimybę būti pasiekiamam visur, kur yra interneto ryšys.

    Hostingo paslaugas tiekiančių bendrovių yra gana nemažai. Nors pasirinkimas yra didelis, tačiau rekomenduojama rinktis patikimas bei inovatyvias bendroves kaip Hostinger. Tam didelę įtaką daro tai, jog hostingo paslaugų kokybė gali lemti ir tolimesnį tinklaraščio veikimą ir pačios svetainės krovimo greitį. Juk lėtai bei prastai veikiančių interneto svetainių nemėgsta niekas.

    Internetinės svetainės - tinklaraščio kūrimas

    Kaip jau buvo minėta anksčiau, blogas yra ne kas kita kaip internetinė svetainė. Tai reiškia, jog techninis jo kūrimas praktiškai nesiskiria nuo paprastos interneto svetainės kūrimo proceso. Būdų, leidžiančių sukurti internetinę svetainę šiandien yra net keli skirtingi, todėl pradėti reikėtų nuo pasirinkimo, kokiu būdu tinklaraštis bus kuriamas. Žemiau pateikiame populiariausius pasirinkimus:

    Tinklaraščio kūrimas su WordPress

    Jau beveik du dešimtmečius gyvuojanti internetinių svetainių kūrimo bei administravimo platforma WordPress šiomis dienomis yra neįtikėtinai populiari. Pagrindine šio populiarumo priežastimi yra tai, jog sukurti internetinę svetainę su WordPress nieko nekainuoja. Didelę įtaką taip pat daro ir tai, jog šiandien WordPress yra lengvai suprantama bei pritaikyta ir naujiems internetinių svetainių bei tinklaraščių kūrėjams.

    WordPress platforma savyje turi begalę integruotų įskiepių, kurie yra sukurti siekiant internetinio puslapio kūrėjui ar administratoriui padėti svetainei pritaikyti norimą funkcionalumą. Nors dalis šių įskiepių yra mokami, tačiau dažnu atveju tinklaraščių kūrėjams užtenka ir nemokamų versijų.

    Tinklaraščių kūrimas naudojant Internetinių svetainių kūrimo platformas

    Dar vienas patogus bei greitas būdas sukurti tinklaraščiui pritaikytą internetinę svetainę - internetinių svetainių kūrimo platformos. Šios platformos yra sukurtos taip, jog jomis paprastai naudotis gali net tie, kuriems kurti internetinės svetainės iki šiol dar nėra tekę. Priešingai nei WordPress, internetinių svetainių kūrimo platformos yra mokamos, tačiau įprastai kaina būna tikrai prieinama kiekvienam.

    Internetinių svetainių kūrimo platformos taip pat yra gana populiarus blogų kūrėjų pasirinkimas. Jos suteikia galimybę pasirinkti norimą svetainės dizaino šabloną bei keliais mygtukų paspaudimais sukurti norimą svetainės struktūrą. Todėl šis svetainių kūrimo įrankis leidžia profesionaliai atrodančiu galutiniu rezultatu džiaugtis ypač greitai.

    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas

    Tinklaraščio dizainas

    Tinklaraščio internetinės svetainės dizainas - vienas iš svarbiausių elementų, nuo kurių gali priklausyti nuolatinių konkretaus tinklaraščio skaitytojų aktyvumas. Apklausa rodo, jog net 92,6% interneto naudotojų dizainą nurodo kaip patį svarbiausią internetinės svetainės elementą, formuojantį jų požiūrį į pačią svetainę.

    Nėra jokių konkrečių taisyklių, kurios numatytų, koks turėtų būti tinklaraščio dizainas. Vis dėlto jis turėtų atitikti tinklaraščio tematiką bei nišą. Puikiu pavyzdžiu galima būtų laikyti mamoms skirtą tinklaraštį apie kūdikių auginimą bei priežiūrą. Tokio tinklaraščio dizainą galėtų sudaryti švelnūs atspalviai, žaismingi šriftai, temą atspindinčios nuotraukos bei panašūs elementai. Tai padėtų palaikyti pačios tematikos ir naudojamo dizaino koreliaciją.

    Tinklaraščio struktūros formavimas

    Įprastai tinklaraščių internetinės svetainės unikalios bei specifinės struktūros nereikalauja. Tai reiškia, jog dažniausiai užtenka suprojektuoti patogų įkeltų straipsnių išdėstymą, kuris padėtų blogo lankytojui patogiau naviguoti tarp įkelto turinio. Vienas iš populiariausių tinklaraščiams būdingos struktūros bruožų - viename puslapyje išdėstytos skirtingos temos, kurias pasirinkti galima paspaudus ant pagrindinės nuotraukos ar trumpo aprašymo. 

    Žinoma, tinklaraščio struktūra  gali būti individuali ir priklausanti nuo asmeninių blogo kūrėjo poreikių. Galbūt blogą kuriantis žmogus nori, jog skaitytojai turėtų galimybę su juo susisiekti. Tokiu atveju reikėtų sukurti papildomą svetainės puslapį, kuriame būtų nurodyti tinklaraštininko kontaktai.

    Internetinės svetainės dizaino kūrimas

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fotKKqWNMQ4

    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas

    Kai techninė tinklaraščio kūrimo dalis yra baigta - metas griebtis turinio. Pats tinklaraščio turinys gali būti skirtingų tipų, tačiau populiariausias ir plačiausiai naudojamas yra tekstas. Teksto formatu pateikiami straipsniai leidžia tinklaraštininkui paprastai ir efektyviai perduoti norimą informaciją skaitytojams.

    Žinoma, egzistuoja ir kitų turinio tipų, tokių kaip video medžiaga ar nuotraukos. Tekstinio turinio papildymas video medžiaga bei nuotraukomis gali tapti galingu įrankiu, kuris vienareikšmiškai padės bendrą pateiktą turinį paversti kur kas patrauklesniu bei įdomesnių skaitytojams.

    Svarbu tai, jog turinio kūrimas bei jo įkėlimas į internetinę nėra vienkartinis procesas. Tai reiškia, jog jis turėtų būti reguliariai tęsiamas tol, kol gyvuoja pats tinklaraštis. Retas tinklaraštyje esančio turinio atnaujinimas gali lemti akivaizdžiai sumažėjusį tinklaraščio skaitytojų skaičių.

    Nors dažnas turinio įkėlimas į internetinę svetainę yra tikra būtinybė, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir pačio turinio kokybės. Kokybiško turinio kūrimas kartais paprastai reikalauja nemažai laiko ir pastangų.Pradedantys tinklaraštininkai turėtų rasti balansą tarp turinio kūrimo laiko bei jo įkėlimo dažnumo. Šiuo atveju eksperimentavimas gali tapti puikiu būdu, padedančiu išsiaiškinti koks kiekio ir kokybės santykis atneša daugiausiai naudos.

    Turinio kūrimas

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/npxXWgQ33ZQ

    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas

    Ne paslaptis, jog pagrindinis tinklaraštininkų prioritetas - didelis bei pastovus nuolatinių lankytojų srautas. Būtent dėl šios priežasties tinklaraščio savininkai dažnai ieško būdų, kurie galėtų šį srautą padidinti. Jau išsiaiškinome, jog reguliarus kokybiško turinio kėlimas gali tapti pagalbininku, padedančiu užtikrinti šį srautą, tačiau egzistuoja ir daugiau tai padaryti padedančių būdų.

    Socialiniais tinklais kasdien naudojasi milijonai žmonių. Juose jie ne tik dalinasi mintimis ar pastebėjimais, tačiau taip pat ir ieško jiems aktualios informacijos. Galbūt socialiniai tinklai galėtų tapti efektyviu įrankiu, padedančiu tinklaraštį kur kas lengviau pasiekiamu bei matomu?

    Žinomi tinklaraštininkai jau ilgą laiką naudojasi socialinių tinklų teikiamais privalumais. Juose jie gali paprastai dalintis ne tik asmenine nuomone ar pastebėjimais, tačiau ir nuorodomis į savo turimus tinklaraščius. Tai padeda pritraukti daugiau potencialių skaitytojų bei paversti juos nuolatiniais tinklaraščio lankytojais.

    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu

    Turimą tinklaraštį paversti papildomų pajamų šaltiniu nėra labai paprasta, tačiau tikrai įmanoma. Asmeninio blogo monetizavimas skamba kaip kiekvieno tinklaraštininko svajonė, kurią įgyvendinti galima keliais skirtingais būdais.

    Tinklaraštyje rodomos reklamos

    Šis būdas yra paremtas reklamų rodymu pačioje tinklaraščio interneto svetainėje. Internetinės paieškų sistemos milžinė „Google” yra sukūrusi specialų programinės įrangos įrankį „AdSense”, kuris leidžia asmeninėje interneto svetainėje rodyti trečiųjų šalių reklamas. Šiuo atveju pinigai yra uždirbami tuomet, kai internetinės svetainės lankytojai paspaudžia ant rodomų reklamų.

    Partnerystė su prekių ženklais

    Šiais laikais daugybė didelių prekinių ženklų ieško savo gaminamos produkcijos nišą reprezentuojančių tinklaraštininkų ir bando su jais užmegzti partnerystę. Prekinių ženklų atstovai tokiu būdu siekia tinklaraštininką paversti dar vienu galimu produkcijos reklamos šaltiniu.

    Efektyviai monetizuoti blogą gali būti tikras iššūkis, reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų. Tinklaraštininkų uždarbis dažniausiai tiesiogiai priklauso nuo suburtos auditorijos bei lankytojų srauto dydžio.

    Apibendrinimas

    Sukurti skaitytojams patrauklų tinklaraštį gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau nuoseklus visų šių rekomendacijų laikymasis neabejotinai padės galutiniu rezultatu mėgautis kur kas greičiau. Tuo tarpu reguliarus kokybiško turinio talpinimas bei tinklaraščio žinomumą didinanti strategija leis jį paversti papildomų pajamų šaltiniu.

    studio-republic-fotKKqWNMQ4-unsplash.jpg


    Atsiliepimai

    Prisijunkite prie diskusijos

    Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

    Svečias

    • Tai nebus rodoma kitiems vartotojams.
    • Parašykite apžvalgą...

      ×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

        Only 75 emoji are allowed.

      ×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

      ×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

      ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

      Įkraunama...

  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...