Pereiti prie turinio

CosaNostra

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    254
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Panvezys [Priimta] Lengvesnis tapatybės tikrinimas. Pasiūlymas Uždarbis.lt.   
    Sveiki, matau, jog yra daug naudingų pasiūlymų, tačiau nematau rezultatų. Pasiūlymai negali tapti karštomis temomis, todėl galbūt ir lieka užmaršty. Tačiau norėčiau pasidalinti viena idėja(keista, jog niekam dar nekilo), galbūt administracija atkreips dėmesį ;) .
     
    Taigi, dažnai atliekant sandorius daugeliui turbūt tenka susidurti su vienu nepatogumu. Tai Tapatybės tikrinimas. Norint patikrinti nario tapatybę tenka įvesti jo slapyvardį bei vardą ir pavardę. Problema yra tame, jog tenka kopijuoti slapyvardį(atidarant naują langą). Žinoma, problema nėra esminė, tačiau siūlau palengvinti šią procedūrą:
     
    Mano pasiūlymas yra prie kiekvieno nario profilio pridėti dar vieną papildomą langelį, kaip jau esantys(tereiktų sukurti ikonos dizainą): http://easycaptures.com/fs/uploaded/575/9589223882.jpg su galimybe patikrinti nario tapatybę įvedus tik vardą ir pavardę. Taip būtų sutaupyta ir laiko, ir saugumas bei apgavysčių skaičius sumažėtų(daugelis tiesiog patingi patikrinti tapatybę, nes tai gan komplikuota). Tai nėra labai didelis darbas ir norėčiau, jog šis pokytis būtų įgyvendintas(kad ir kaip Uždarbis.lt nemėgsta naujovių)
     
    Kokia jūsų nuomonė? Kokia administratorių bei moderatorių pozicija? Nenorėčiau, kad ši tema tik ir liktų eiliniu pasiūlymu :)
  2. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo KyCaS Swedbank elektroninė bankininkystė   
    http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/internetas/sutriko-swedbank-interneto-bankininkystes-darbas-645-316407
     
    Na kad toks bankas kaip Swedbank bankrutuotu nezinau net kas nutikt turetu ;D
     
    Na va jau veikia pagaliau eina prisijungt :)
  3. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo KyCaS Swedbank elektroninė bankininkystė   
    Sveiki cia man vienam ar ir kitiems neina prisijungt prie Swedbank interneto banko? As ivedes savo vartotojo id ir slaptazodi gaunu zinute kad paslauga laikinai neteikiama :/
  4. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Promise Ar motyvacija + rašymo įgūdžiai = 1000lt/mėn.?   
    Labas vakaras,
     
    Visų pirma, norėčiau pradėti nuo to, jog ši tema - dienoraštis - bus skirta tam, jog tiek sau, tiek visiems kitiems uždarbis.lt internetinio forumo lankytojams įrodyčiau, ir tuo pačiu paskatinčiau, jog turint noro ir tam tikrus įgūdžius įmanoma uždirbti.
     
    Kodėl visgi tema yra kuriama dabar? Į šį klausimą galėčiau atsakyti dvejais svariais argumentais. Visų pirma, paprasčiausiai pavargau tinginiauti ir laiką leisti nuobodžiai. (Nepamanykite, jog esu iš tų, kurie nemėgsta draugų kompanijos - priešingai, daug laiko praleidžiu jų tarpe, tačiau likusią laiko dalį norėčiau išnaudoti naudingiau (visomis prasmėmis)) Visų antra, pavargau nuo stereotipinių pasakymų, jog lietuviai yra "dėjuotojų tauta", kuri nori didžiausių turtų ir geriausios kloties, o dėl to visiškai nesistengia ir, kaip sakoma, nepajudina nė piršto. Savo įdėtu darbu pasistengsiu stereotipus pašalinti.
     
    Kodėl gi tema kuriama šiame sub-forume? "Žmonėms, kurie nenori stovėti vietoje." - manyčiau, jog ši citata, esanti po "Asmeninis tobulėjimas" užrašu, viską pasako.
     
    Šioks toks pastebėjimas: Nežinau, ar esate girdėję, tačiau pvz. Danijoje, sugedus, tarkime, skalbimo mašinai, žmonės nepuola jos tvarkyti savarankiškai - išsikviečia šios srities specialistus, sumoka jiems tiek, kiek jie yra verti ir toliau laimingai gyvena. Ką tuo norėjau pasakyti aš? Tai, jog lietuviai neturėtų bijoti leisti kitiems žmonėms uždirbti pinigų - jeigu mes sugebėsime pakeisti vidinę mūsų tautos ideologiją ir sampratą į "duok darbo žmogui, nes kažkada pats galėsi uždirbti", labai banaliai pasakysiu, bet "Pasaulis taps gražesnis".. :)
     
    Būtent dėl šios priežasties, aš siūlau savo paslaugas - straipsnių rašymas. Aš puikiai suprantu, jog, tarkime, turint savo asmeninį puslapį, pasirūpinti visomis detalėmis yra be galo sunku - tiesą sakant, esu ir pats su šia situacija buvau susidūręs. Žinote, kuomet turėjau internetinę svetainę, iškilus vienai ar kitokiai bėdai nepuldavau jos narplioti savomis jėgomis - pasakysite tingumas? Na, galbūt, tačiau aš tiesiog žinojau, jog toje srityje yra pranašesnių už mane, o lįsti tos krypties link, bent jau man asmeniškai, nebuvo nei prasmės nei naudos - tiesiog programavimas visiškai "netraukė", o ir vėl grįšiu prie principinės taisyklės "duok darbo žmogui, nes kažkada pats galėsi uždirbti".
     
    Kodėl gi Jūs turėtumėte pasirinkti manąsias straipsnių rašymo paslaugas? Pradėsiu nuo to, jog šioje srityje sukuosi ganėtinai senai, ar bent jau pakankamai, jog galėčiau pateikti kokybišką produktą. Šiame, uždarbis.lt forume, taip pat, turėjau straipsnių rašymo paslaugų temą - klientų buvo, atsiliepimai yra - džiugu, jog pavyko patenkinti pastarųjų lūkesčius. Nepaisant to, pasirinkus mane, Jūs gausite motyvuotą darbuotoją, kuris pasiruošęs produktą pateikti tokiu laiko ir kokybės santykiu, kokiu bus reikalaujama. Vertinu kiekvieno užsakovo nuomonę, jaučiu didžiulį malonumą, kuomet asmeniniai darbai yra įvertinami (visgi esu liūtas (zod. ženklas) - žodžiu, motyvacijos bei laiko netrūksta.
     
    Esminės taisyklės/pastebėjimai:
     
    1. Jeigu užsakymas neviršija 3000 žodžių, jis bus įvykdytas 20 valandų bėgyje savaitgaliais ir 30 valandų bėgyje darbo dienomis. Užsakymai iki 1000 - 1500 žodžių bus įvykdyti per penkias valandas nuo užsakymo. (Naktis įskaitoma į 20 valandų periodą, į 5-ių - ne.)
    2. Vadinamasis "kursas", tai yra žodžio kaina - 1,8cnt/žodį lietuvių kalba ir 2,2cnt/žodį anglų kalba.
    3. Straipsnius užsakovams atsiunčiu elektroniniu paštu - manau, jog tai yra pats patogiausias būdas bendradarbiauti.
    4. Straipsnių teko rašyti įvairiausiomis temomis, todėl esu atviras pasiūlymams.
     
    Darbo pavyzdžiai:
     
    Kadangi gerbiu savo klientus - nenori šių atskleisti be jų sutikimo. Dėl šios priežasties, darbo pavyzdžius pateiksiu tik rimtai susidomėjusiems užsakovams, pakoreguodamas parduotus straipsnius taip, jog tekstas taptų visiškai unikalus ir priešingais nei buvo pateiktas.
     
    Kontaktinė informacija:
     
    Skype: raheed-justas
    Uždarbis.lt asmeninės žinutės.
     
    Viliuosi, jog šį mini dienoraštį seks bent keli asmenys, ar bent jau užsuks pasižiūrėti kaip sekasi, todėl pamaniau, jog vesti šiokią tokią statistiką būtų ne tik pravartu, tačiau ir įdomu. Taigi, atlikus bet kurį sandorį, tai yra straipsnių rašyme, parašysiu naują žinutę, tokiu būdu prikeldamas ir atnaujindamas temą. Laiko limitas - trisdešimt dienų.
     
    Kadangi jau vėlu, tikiuosi, jog parašytas tekstas nebus varginantis ir nuobodus.
    Labos nakties,
    Promise.
     

    Sausio 5d. - Vasario 3d.
    Per šį laikotarpį iš viso uždirbta: 1011,38lt


  5. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Mindaugas Zyzuole - Metų Forumietė 2012   
    Sveiki,
     
    Katik praūžę metų forumiečio rinkimai - baigėsi. Finale nugalėjusi visus savo varžovus, šių metų Forumiete tapo Zyzuole!
     
    Sveikinai B-) O štai ir lauktasis interviu :)
     
    Renata, trumpai prisistatyk šio forumo lankytojams.
     
    Jau kaip ir paminėjai, esu Renata, man 43 metai, esu šiaulietė. Tad manau nemažai forumiečių yra gerokai už mane jaunesni :), bet tai manau neturi jokios reikšmės.
     
    Kaip jautiesi išrinkta metų forumietė? Kokie pirmieji įspūdžiai?
     
    Dėl metų forumietės titulo – esu maloniai nustebinta, kad esu pastebėta. Specialiai to nesiekiau :).
    Koks buvo tavo kelias į uždarbis.lt ? Kaip atradai šį forumą, kas paskatino jame pasilikti?
     
    Uždarbis.lt radau atsitiktinai klaidžiodama po interneto platybes. Pamačiau, kad forumo lankytojai beviltiškai blaškosi po mokesčių labirintus, interpretuoja savaip ir neteisingai vieną ar kitą situaciją. Todėl neišlaikiau ir užsiregistravau norėdama paaiškinti keletą elementarių dalykų (bet tie dalykai gal elementarūs man) ir „nugesinti“ neteisingas interpretacijas. Taigi „užsikabliavau“ ir likau. Tame turiu ir savos naudos: randu sritis kurios yra neaiškios mano klientams ar paskaitų klausytojams, todėl nereikia spėlioti ar viena ar kita pateikiama sritis bus neaktuali.
     
    Dauguma Tavo pranešimų (tiksliau kalbant 95% yra verslo kūrimo sferoje) ar esi išbandžiusi kokius nors uždarbio internete būdus?
     
    Tai sfrera, kurioje turiu žinių. Internete neuždarbiauju. Internetas man – greitai pasiekiamos informacijos šaltinis.
     
    Turbūt daug kam įdomus klausimas ar radai klientų uždarbyje ar išviso gavai kokios finansinės naudos iš savo konsultacijų bei atsakymų į forumiečių klausimus?
     
    Finansinės naudos forume neieškojau ir neieškau. Klientus randu pavadinkim - „tradiciniais“ būdais. Tiesa – buvo ir yra prašymų padėti, pakonsultuoti už atlygį. Dalį (jei klausimai paprasti ir į juos galima atsakyti forume ar asmeninėmis žinutėmis) atsakau iš karto (arba kai turiu laiko) ir be atlygio. Man nesunku :), o jei klausimai platesni arba reikalingas techninis darbas, parašydavau savo įkainius. Jei didoki – bet tokie jau yra..., todėl juos gali apmokėti tik tam tikras pajamas generuojantis verslas. Žinoma maža dalis piktinosi :), bet kiekvienas apie viską turime savo nuomonę. Kiekvienas iš mūsų dirba už tokį užmokestį, kokį laiko esantį teisingu.
     
    Kas motyvuoja Tave padėti kitiems?
     
    Net nesusimasčiau. Man nesunku. Labai daug atsakymų aš tiesiog žinau, todėl laiko užima tik juos parašyti, nieko specialiai ruoštis ir ieškoti nereikia. Kitas dalykas – kurį jau išdėsčiau ankstesniame atsakyme: čia randu mokymams aktualių temų.
    Ir dar vienas motyvas – čia lankosi be galo daug jaunų, ir manau, perspektyvių žmonių. Gal bent vienas iš jų padarys kažką, kad Lietuva taps malonesnė gyventi, t.y. mes būsime tikri europiečiai, o ne niurzgų banda. Todėl, kaip ir sakiau – man nesunku padėti, jei aš tą dalyką žinau, ir man nereikia kokių tai pastangų specialiai rengti atsakymą.
     
    Per daugiau nei metus laiko tapai VIP nare ir esi išrinkta metų forumietė 2012 ar tikėjaisi tokio pripažinimo šiame forume?
     
    Visiškai to nesiekiau (gal kam atrodys ir kitaip). Bet nuo to niekas nesikeičia: turėsiu laiko ir noro, ir žinių atsakysiu, nebeturėsiu – paprasčiausiai mano apsilankymų neliks.
     
    Kaip gimė tavo slapyvardis? Kodėl Zyzuole?
     
    Atsitiktinai. Paprasčiausiai jame yra nemažai ironijos :), kadangi esu mėgėja „pamokyti“, tai kartais iš artimųjų išgirstu „nezyzsk“, tai va ir yra „Zyzuolė“, mat „išsizysiu“, kad ir šiame forume :).
     
    Uždarbyje yra tendencija, kad tapę metų forumiečiais aktyvūs forumo nariai tampa pasyviais, pati neplanuoji pasitraukti į pasyviąja puse?
     
    Nežinau. Viską į vietas sudėlioja pats gyvenimas. Žiemą yra daugiau laiko – todėl apsilankymai dažnesni, vasarą – kartais ir savaitėmis neprisijungiu. Žadėti – ne, ne būsiu ir toliau aktyvus forumo dalyvis, nenoriu, nes kaip ir sakiau: viską į vietas sudėlioja pats gyvenimas.
     
    Kokie Tavo ateities planai internete ir realiame gyvenime?
     
    Internete – praktiškai jokių. Man internetas – informacijos šaltinis. Realiame gyvenime: dirbti toliau savo darbą, laisvalaikiu – keliauti.
     
    Gal esi bandžiusi pradėti kokį nors verslą už interneto ribų?
     
    Versle aš visada. Jei finansinių paslaugų teikimą galima vadinti verslu, o ne versliuku.
     
    Kokia buvo Tavo didžiausia sėkmė ir didžiausias nusivylimas versle?
     
    Didžiausia sėkmė – klientų stabili finansinė padėtis, parengti ir įgyvendinti projektai. Nusivylimas – tokio negaliu įvardinti, stengiuosi ir į blogus dalykus žvelgti optimistiškai, nes nesėkmės užgrūdina ir suteikia tam tikros patirties. Paprasčiausia nuvilia – atmesti projektai, nuplagijuotos idėjos ir pan.
    Gal dirbi VMI ir esi infiltruota, kad daugiau forumiečių užsiimtų legalia veikla ir mokėtų mokesčius? :)
     
    Taip, taip sklando forume tokios mintys. Jau kaip anksčiau sakiau: galvokit, kad būtų baisiau, kad dirbu FNTT arba prokuratūroje :).
    O jei rimtai – aš už tai, kad mokesčius mokėti reikia. Tik juos reikia protingai apskaičiuoti, nes jei juos sumokėjus nieko nelieka, tai kam tada dirbti? Va toje srityje aš ir dirbu – galvoju kaip legaliais būdais optimizuoti mokesčių naštą.
    Ar forumiečiai užsiima legalia veikla ar ne, tai jau jų reikalas. Sprendžia kiekvienas už save, nes kiekvienas už save ir atsako.
     
    Kaip vertini 2012 metus?
     
    Man asmeniškai – tai eiliniai metai. Džiaugiuosi, kad draugai ir artimieji yra sveiki, kad galime karts nuo karto susitikti ir pabendrauti, kad veikla – stabiliai vykusi. Jei žiūrint plačiau: mano atmintyje 2012 m. išliks kaip skandalų metai Lietuvos viešajame gyvenime.
     
    Tavo palinkėjimas forumiečiams Naujųjų Metų proga.
     
    Forumiečiams noriu palinkėti iš pirmo žvilgsnio labai standartinių dalykų: optimizmo ir santarvės. Juk taip dabar šių dalykų mums trūksta...
     
    Tikiuosi interviu patiko, jei kas dar domina galite klausti patys :) . Taip linkiu gerų Naujųjų metų!
  6. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo IG8 Rinkimai 2012   
    Saunu vakar kaip tik prabalsavau Vilniaus Savivaldybeje kuo galima kad eiles buvo isties ilgos :) Beje balsavau uz Liberalu Sajudi.
  7. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo IG8 Rinkimai 2012   
    Saunu vakar kaip tik prabalsavau Vilniaus Savivaldybeje kuo galima kad eiles buvo isties ilgos :) Beje balsavau uz Liberalu Sajudi.
  8. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo IG8 Rinkimai 2012   
    Saunu vakar kaip tik prabalsavau Vilniaus Savivaldybeje kuo galima kad eiles buvo isties ilgos :) Beje balsavau uz Liberalu Sajudi.
  9. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo IG8 Rinkimai 2012   
    Saunu vakar kaip tik prabalsavau Vilniaus Savivaldybeje kuo galima kad eiles buvo isties ilgos :) Beje balsavau uz Liberalu Sajudi.
  10. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Kernius Pardavimas eBay   
    Kiekvienas, kas nėra pardavinėjęs eBay (o šis straipsnis tokiem žmonėm ir skirtas) čia tikrai ras naudingos informacijos. Jei manote, kad jos turėtų būti dar daugiau, tai kas trukdo patiems parodyti pavyzdį ir pasidalinti savo žiniomis užuot užsiimant beprasme ir nepagrįsta kritika? ;)
  11. Patinka
    CosaNostra sureagavo į falco Pardavimas eBay   
    Kadangi sulaukėme geros naujienos - pilnaverčio paypal ir atsirado palankesnės sąlygos pardavinėti ebay, pabandysiu parašyti trumpą aprašymą apie prekių pardavimą šiame internetiniame aukcione.
     
    Kur ką pardavinėti?
     
    Ebay yra išskirstytas į daugelį šalių, kaip pvz. ebay.pl. Kiekvienas puslapis pritaikytas atitinkamai šaliai, pvz. ebay.co.uk - D. Britanijos piliečiams, ebay.com - amerikiečiams. Aš išskirčiau 3 pagrindinius:
     
    ebay.com - pats populiariausias iš visų, galima pardavinėti daugelį prekių, kurios kituose ebay puslapiuose yra uždraustos, pvz. galingus FM siųstuvus. Didžiausias minusas - sudėtingas nestandartinių , didelių matmenų ar svorio prekių siuntimas, tokioms prekėms siuntimas per skubių siuntų tarnybas dažniausiai 2x brangesnis, nei į ES šalis.
     
    ebay.co.uk - mažesnė prekių pasiūla. Privalumas - galima pigiai gabenti tiek smulkias, tiek dideles prekes. Taip pat yra žmonių kurie pastoviai važinėja į UK ir gali nuvesžti tam tikrus krovinius, pačiam neteko naudotis tokiomis paslaugomis. Toks pristatymas yra žymiai pigesnis nei greitasis paštas, tačiau vertingesniems daiktams geriau nepagailėti pinigų tokios tarnyboms , kaip TNT. Minusas - kritiškiau žiūrima į pardavėjus su mažu atsiliepimų skaičiumi :)
     
    ebay.de - šiame aukcione labiausiai apsimoka pardavinėti įvairią aukštos kokybės klasės elektroniką (nebūtinai naują).
     
    Kaip sudominti pirkėjus?
     
    Čia galima išnaudoti beribę fantaziją :D Kuo daugiau prekės nuotraukų ir išsamesnis aprašymas, tuo geriau. Reikia vengti netikrų nuotraukų, pvz. naudotis nuotraukomis iš prekės gamintojo tinklalapio. Asmeninis įspūdis taip pat svarbus, reikia sudaryti nuomonę, kad esi draugiškas europietis, pasirengęs atsakyti į betkokius pirkėjo klausimus :P
     
    Kokie yra ebay mokesčiai?
     
    ebay.co.uk - http://pages.ebay.co.uk/help/sell/fees.html
    ebay.com - http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html
     
    Paypal mokesčiai - https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cm...ay-fees-outside
    Pinigų persiuntimo iš paypal į savo banko kortelę mokestis - 2 eurai. Minimalūs pinigų išsiėmimo limitai: https://www.paypal.com/lt/cgi-bin/webscr?cm...&country=LT
     
    Patarčiau vengti reserve price, pats vieną kartą pasimokiau, kai nepardavęs gana brangios prekės turėjau sumokėti didžiulius mokesčius. Jei nesi garantuotas ar parduosi prekę už norimą kainą, geriau naudotis ''buy it now'' su ''make offer'' galimybe.
     
    Kaip galėčiau apsisaugoti nuo sukčių?
     
    Niekas negarantuoja, kad kiekvienos prekės pardavimas įvyks sklandžiai, tačiau paypal e-bankas sumažina šią riziką. Taip pat gera apsauga yra draudimas bidinti žmonėms turintiems mažiau nei 5 ar 10 atsiliepimų.
     
    Kaip ir už kiek man išsiųsti prekes?
     
    Jei prekės svoris iki 2kg ir ji nėra didelių matmenų patarčiau naudotis paprastu paštu, smulkiųjų paketų paslauga:
    http://www.post.lt/lt/?id=684
     
    Sunkesnėms ar didesnėms prekėms galima naudotis paprastais siuntiniais:
    http://www.post.lt/lt/?id=180
     
    Jei reikia greito pristatymo, rekomenduoju TNT:
    http://www.tnt.lt
     
    Štai tokia trumpa santrauka, galbūt ateityje ji bus papildyta kitais naudingais dalykais, nes kolkas pats esu mažai susidūręs su pardavinėjimu ebay :P Jei turite pasiūlymų kuo galima papildyti šį sąrašą - rašykite šioje temoje.
  12. Patinka
    CosaNostra gavo reakciją nuo pajuris Samsung galaxy S (i9000)   
    Pats turiu Galaxy S jau apie menesi tai tikrai labai geras telefonas. Siaip patarciau telefona pirkti siam forume is nario Lietuvis666 jis pardavineja gerus telefonus ir tikrai labai pigiai. Savo S nusipirkau uz 430lt :)
  13. Patinka
    CosaNostra sureagavo į BrainStorm 9 žingsniai, kaip pradėti prekybos verslą internetu   
    9 žingsniai,kaip pradėti prekybos verslą internetu
     
    Nesijaudinkite. Pradėti prekybos verslą internetu nėra tolygu mokslui apie kosmosą. Tereikia šiek tiek atsidavimo.
    Daugeliui žmonių elektroninis verslas yra jų pirmasis pradėtas verslas. Jeigu jūs turite tradicinę parduotuvę, elektroninė prekyba gali suteikti jums papildomų galimybių užsidirbti. Kai jūs pradedate elektroninį verslą, vieno žingsnio nepaisymas gali sąlygoti skirtumo tarp sėkmingo ir nesėkmingo verslo atsiradimą.
     
     
    Pateikiame 9 žingsnius, kurie padės jums pradėti savo verslą:
     
    1. Sukurkite verslo ir rinkodaros planą.
    2. Pasirinkite tinkamą internetinio puslapio adresą (domeno pavadinimą), kuris padės Jūsų klientams lengviau Jus rasti.
    3. Pasirinkite patikimą elektroninės prekybos programinę įrangą, kurioje klientui būtų galimybė sukurti krepšelį.
    4. Pasirinkite būdus, kaip jūsų klientai galės atsiskaityti už jūsų prekes ar paslaugas.
    5. Tinkamai apsaugokite savo internetinį puslapį, kad jūsų klientai puikiai žinotų, kad jūsų parduotuvėje pirkti yra visiškai saugu.
    6. Sukurkite savo internetinį puslapį tokį, kad jis būtų patrauklus vartotojui.
    7. Patikrinkite savo internetinio puslapio veikimą.
    8. Reklamuokite savo internetinį puslapį internete (SEO arba organinė paieška, mokama paieška, reklama elektroniniais laiškais,).
    9. Sekite ir analizuokite savo veiksmus.
     
     
     
    1. Sukurkite verslo planą
     
    Tai tikrai ne visi klausimai, į kuriuos jūs turite atsakyti savo verslo plane:
    1. Kokius tikslus jūs norite pasiekti įsteigdami elektroninę parduotuvę?
    2. Ar jau turite savo tinklalapį?
    3. Ar turite stacionarių parduotuvių?
    4. Ar jums reikia kitų įmonių pagalbos, siekiant įsteigti/išlaikyti savo parduotuvę?
    5. Kaip jūs ruošiatės paskatinti susidomėjimą jūsų internetine parduotuve?
    6. Kokiose valstybėse jūs ruošiatės vykdyti savo veiklą ir į kokias valstybes tiekti savo parduodamas prekes?
    7. Kiek skirtingų prekių iš savo stacionariai parduodamų prekių asortimento jūs ruošiatės pardavinėti internetu?
    8. Ar jūs pageidaujate savo internetiniame puslapyje teikti ir kitas paslaugas?
    9. Kokia bus jūsų kainų nustatymo strategija?
    10. Ar egzistuoja kokie nors aspektai, kurie būtų itin reikšmingi jūsų klientams?
     
     
     
    2. Pasirinkite tinkamą internetinio puslapio adresą (domeno pavadinimą), kuris padės jūsų klientams lengviau jus rasti
     
    Jums reikės savo internetiniam puslapiui pasirinkti domeno vardą, kuris tiksliai apibrėžia, kokias prekes ar paslaugas jūs parduodate, ir kuris padeda vystyti jūsų verslą.
     
    Jeigu jūs savo domenui suteikiate savo šeimos arba įmonės pavadinimą, jūs greičiausiai prarandate galimybę reklamuoti savo puslapį. jūsų domeno vardui galite naudoti raktažodžius, tiksliai apibrėžiančius tai, ką jūs parduodate. Pavyzdžiui, jeigu jūs parduodate spynas, pabandykite į domeno pavadinimą prieš .lt įtraukti žodį „spynos“. Paieškos sistemos įvertina jūsų domeno vardą, kai sprendžia, kokia tvarka pateikti paieškos rezultatus. Taigi jeigu jūsų potencialus klientas ieško „spynų“ Google puslapyje, o jūs jas parduodate, puslapis gali atsidurti aukščiau už kitus.
     
    Tačiau žodis GALI išlieka. Gerai įsimenamas pavadinimas yra kur kas svarbiau negu dirbtinai sukurtas vardas, savo sudėtyje turintis tik tam tikrus raktažodžius, kurie gali padėti arba ne jūsų puslapiui pakilti į pirmą paieškos rezultatų puslapį.
     
    Yra dar du adresų tipai, kurie yra naudojami hostingą palaikančių kompanijų siekiant išlaikyti jus „pririštus“ prie jų serverių. Paprastai jie yra siūlomi nemokamai, kadangi jų palaikymas nereikalauja papildomų išlaidų.
     
    • Sub-domeno pavadinimas: www.jusu-parduotuves-pavadinimas.weebly.com
    • Domeno vardas su taku: http://stores.ebay.com/jusu-parduotuves-pavadinimas
    Nė vienas iš jų nėra tinkamas pasirinkimas norint rimtai užsiimti prekyba internetu. Priešingai negu aukščiausio lygio domenų pavadinimai, šių pakeisti negalima. Tai yra dažnai pasitaikanti eBay pardavėjų dilema, jeigu jie nusprendžia plėsti savo verslą už eBay ribų.
     
     
    Kaip tinkamai pasirinkti domeno vardą
     
    Prieš pradedami ieškoti domeno vardo, privalote perprasti tam tikrus neteisingo suvokimo pagrindus. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad verslo vardas daro verslą. Tai ne tiesa. Verslą darote JŪS.
     
    Verslo vardas ir jūsų internetinės svetainės adresas yra tik būdas identifikuoti jūsų verslą. Jeigu jums išties pasiseka, keisčiausi ir labiausiai neįtikėtini vardai staiga tampa gerai žinomi – pavyzdžiui, „Google“.
     
    Taigi negaiškite per daug laiko įnirtingai svarstydami dėl savo domeno vardo arba išleisdami jam per daug pinigų. Nors daugelis domenų vardų jau yra užimti, vis dar egzistuoja begalinis jų pasirinkimas.
     
     
    Taisyklės pasirenkant domeno vardą
     
    • Jūsų domeno vardas privalo kuo geriau atspindėti jūsų verslo vardą arba vykdomo verslo tipą, kad jį būtų galima kuo lengviau įsiminti.
    • Venkite žodžių, kuriuos lengva supainioti, ir nenaudokite pavadinimų su skaičiais ir brūkšneliais. Taip pat susilaikykite nuo žodžių, kurie skamba vienodai, tačiau yra rašomi arba tariami skirtingai.
    • Kas, jeigu jums reikėtų kam nors ištarti savo domeno vardą telefonu? Arba jeigu jūs nuspręstumėte reklamuoti jį radijuje? Štai kaip jūs galite patikrinti, ar jūsų pasirinktas vardas yra tinkamas: ištarkite keliems savo draugams savo pasirinktą vardą ir paprašykite jį užrašyti. Kuo sunkiau jiems pavyksta tinkamai užrašyti šį vardą, tuo prasčiau jis yra pasirinktas.
     
     
    Ar visi geriausi domeno vardai jau yra užimti?
     
    Kai jūs nusprendžiate pasirinkti tam tikrą vardą ir patikrinate jo prieinamumą, jūs dažniausiai pamatote, kad jis jau yra užimtas. Situacija yra tokia, kad internete paprasčiausiai yra per daug internetinių puslapių ir per daug domenų vardų turėtojų, kurie tiesiog nusiperka tuos pavadinimus norėdami juos vėliau parduoti už didesnę kainą ir taip pasipelnyti
     
     
     
    Pabandykime išnagrinėti spynų pardavimo pavyzdį.
    Spynos.lt yra užimtas (nukreipia į įmonės pavadinimo puslapį).
    Tačiau duruspynos.lt nėra užimtas – šis internetinis adresas yra laisvas (bent jau buvo laisvas šio gido rašymo metu). Jis kainuoja mažiau, apie 30 Lt per metus ir atitinka kitus pagrindinius reikalavimus. Jis nėra per ilgas, neturi nei skaičių, nei brūkšnių ir kiekvienas gali nesunkiai ištarti šį pavadinimą vos jį išgirdęs.
    Taigi pabandykite išlikti lankstus ir atminkite, kad Jūs vykdote verslo veiklą, o ne kuriate domeno vardą. Tada Jūs be vargo suprasite, kad naujo domeno vardo kūrimas nėra pats sunkiausias uždavinys.
     
     
     
    3. Pasirinkite tinkamą elektroninės prekybos programinę įrangą, turinčią apsipirkimo krepšelius
     
    Norėdamas prekiauti internete, turite kelis pasirinkimus. Jūs turėsite pasisamdyti žmogų, kuris padės jums sukurti ir išvystyti prekybos internetu sistemą. Tačiau daugelis smulkių įmonių, kurios ieško efektyvesnių sprendimų, įsigyja elektroninės prekybos internetinio puslapio hostingo palaikymo programinę įrangą. Tai leidžia jūsų klientams pasirinkti norimus produktus iš jūsų internetinės svetainės katalogo, įsidėti juos į savo krepšelį ir apmokėti juos jiems patogiu atsiskaitymo būdu.
     
    Čia mes pateikiame kelias savybes, kuriomis greičiausiai turėtų pasižymėti jūsų pasirinkto tiekėjo elektroninės prekybos hostingo sprendimas:
    • Nuolatinis veikimas: jūsų internetinė parduotuvė privalo veikti 24 valandas per parą ir priimti užsakymus bet kuriuo paros metu.
    • Paprastumas: jeigu jūs nežinote internetinių puslapių kodavimo kalbos, pavyzdžiui, HTML, įsitikinkite, ar jūsų pasirinkta apsipirkimo krepšelio programinė įranga yra paprasta naudojimui, kad jums netektų leisti bemiegių naktų bandant išmokti HTML kalbą.
    • Lankstus ir patogus jūsų internetinio puslapio dizainas: jūs, be abejo, norėsite, kad internetinis puslapis reprezentuotų jūsų verslą, todėl įsitikinkite, ar turite galimybę valdyti ir keisti tokius elementus, kaip spalvos, simboliai, ženklai ir šriftas ir ar jos atitinka keliamus reikalavimus.
    • Pristatymo išlaidos ir mokesčiai: Daugelis elektroninės prekybos platformų gali automatiškai krepšelius.
    paskaičiuoti atitinkamas jūsų prekių pristatymo išlaidas ir kitus mokesčius. Kadangi pristatymo išlaidos yra vienas iš svarbiausių elektroninę prekybą nulemiančių veiksnių, įsitikinkite, ar jūsų platforma pasižymi lankstumu (pvz., nemokamas pristatymas, vienodas tarifas, skirtingos kainos ir t.t.).
    • Buhalterinės programinės įrangos diegimas: jūs greičiausiai norėsite naudotis buhalterine programine įranga, kuri palengvina ir padeda valdyti jūsų finansus, todėl yra itin svarbu, kad Jūsų pasirinkta elektroninės prekybos paslauga pasižymėtų šia savybe.
    • Internetinio puslapio apsilankymo statistika: daugelis internetinių puslapių hostingo tiekėjų siūlo nebrangias arba įdiegia visai nemokamas analitines programas (tokias kaip Google Analytics).
    • Gaminių kiekio pasirinkimas: jūs privalote apsispręsti, kiek skirtingų prekių ketinate pardavinėti savo internetiniame puslapyje, todėl įsitikinkite, kad pasirinkote programinę įrangą, kuri labiausiai atitinka jūsų poreikius.
    • Nuolaidos ir akcijos: nuolaidos yra puikus būdas paspartinti savo prekybą. Pasirinkite tokį apsipirkimo krepšelio sprendimą, kuris užtikrintų užsakymų paprastumą ir siūlytų įvairias nuolaidas.
    • Techninė pagalba: Įsivaizduokite pirmą apsipirkimą internetu be techninės pagalbos. Jūs turite rasti elektroninės prekybos kompaniją, kuri siūlo nemokamą pagalbą telefonu, el. paštu ir tiesiogiai tinkle.
    • Saugumo užtikrinimas: Internetiniai pirkėjai pateiks jums savo asmeninę ir finansinę informaciją, kuri privalo būti apsaugota. Ieškokite tokių elektroninės prekybos sprendimų, kurie atitinka atsikaitymo internetu ir duomenų apsaugos standartų keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, Visa’s Cardholder Information Security Program (CISP).
    • Galimybė išbandyti nemokamai, demonstracinė versija arba pinigų grąžinimo garantija:
    Daugelis įmonių leis Jums nemokamai išbandyti savo programinę įrangą prieš ją įsigyjant arba per 30 dienų nuo įrangos įsigijimo grąžins pinigus, jeigu ji neatitiks jūsų keliamų reikalavimų.
    • Paieškos sistemų elementai, lengvam Jūsų internetinio puslapio prieinamui ir peržiūrai pasitelkiant šių sistemų pagalbą. Paieškos elementai apima tokius dalykus, kaip meta žymės, naršymo kelias, tekstinės nuorodos, pavadinimai ir aprašymai. Jūs taip pat turite hostingo tiekėjų pasiteirauti, ar jie gali pasiūlyti jums kokias nors paieškos sistemų optimizavimo priemones.
     
     
    Kai jau pasirinksite elektroninės prekybos tiekėją, jums teks skirti nemažai laiko savo produktų nuotraukų įkėlimui ir jų aprašymų bei kitos internetinio puslapio turinio informacijos paruošimui. Internetinio puslapio turinio paruošimas išties atima labai daug laiko, tačiau tai yra lemiamas veiksnys. Jeigu nesijaučiate esąs geras rašytojas, pabandykite pasisamdyti žmogų, kuris parašys už jus. Informacija, kurią jūs ruošiatės pateikti savo internetiniame puslapyje, atspindi tai, ko bus ieškoma per pagrindines paieškos sistemas. Be to, jeigu pirkėjas yra tinkamai informuotas, tai padidina tikimybę, kad jis įsigys jūsų siūlomą produktą.
     
     
     
    4. Pasirinkite būdus, kaip jūsų klientai galės atsiskaityti už jūsų prekes ar paslaugas
     
    Yra itin svarbu suteikti jūsų klientams kuo daugiau atsiskaitymo už pirkinius galimybių.
    Pagrindiniai, populiariausi lėšų surinkimo būdai už internete parduodamas prekes ir paslaugas yra šie:
    • Grynieji pinigai, pristačius prekę ar atlikus paslaugą (internete atliekama tik prekės ar paslaugos rezervacija).
    • Mokėjimo pavedimai, atliekami įprastu būdu, surašant visus reikalingus pardavėjo rekvizitus.
    • Atsiskaitymo internetu paslauga su paruošta apmokėjimo forma („Bank link“), apmokant šiuo būdu nereikia pildyti mokėjimo duomenų, pirkėjui tereikia turėti banko identifikavimo priemones. Galite rinktis keletą sprendimų – arba mokėjimo sistemas, kurios turi sprendimą priimti mokėjimus iš visų Lietuvos bankų arba sudaryti sutartis su kiekvienu banku atskirai (arba su didžiausią kiekį klientų turinčiais).
     
     
     
    Kaip pasirinkti lėšų už prekes ar paslaugas surinkimo būdą?
    • Įsivertinkite savo pardavimų apimtis vienetais ir apyvarta per mėn.
    • Paskaičiuokite, kiek jums kainuos surinkti lėšas (pavedimais, bendra visų bankų atsiskaitymų paslauga per tarpininkus ir pasinaudojus tiesiogiai bankų paslauga „Bank link“)
    • Įsivertinkite, kiek kainuoja įsidiegti „Bank link“ techninį sprendimą į savo e-parduotuvę.
    Jeigu jūsų vienerių metų išlaidos lėšų surinkimui yra lygios arba didesnės nei investicijos į tiesiogiai banko siūlomą Bank link sprendimą, tuomet rekomenduojame investuoti į „Bank link“ sprendimą, kuris atsipirks vėliausiai po metų, o jeigu pardavimai didės – greičiau!
     
     
     
    5. Tinkamai apsaugokite savo internetinį puslapį
     
    Klientai, kurie neapsiperka internetu, teigia, kad baiminasi pateikti savo finansinę informaciją, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie vengia prekybos internetu.
     
    Jums, elektroniniam prekybininkui, saugumas turėtų būti svarbiausias dalykas. Jeigu jūs ruošiatės priimti atsiskaitymus iš klientų kreditinėmis kortelėmis, privalote užtikrinti jų pateikiamų duomenų saugumą ir atitikti kreditines korteles teikiančių įmonių keliamus saugumo reikalavimus.
    Prekybininkui visada pravartu yra pridėti papildomų apsaugos priemonių savo internetiniam puslapiui, siekiant užtikrinti tiek savo, tiek savo lankytojų bei klientų saugumą. Tam tikro lygio saugumas bei sertifikavimas taip pat padeda padidinti klientų pasitikėjimą, o tai savo ruožtu padidina pardavimus.
     
    Įsigijęs Secure Sockets Layer (SSL) sertifikatą jūs turėsite galimybę naudoti SSL logotipus (ženklinimą), kurie padidina tiesioginio bendravimo galimybes. SSL sertifikatas padidina saugumą patikrinimo proceso metu, įterpia „s“ į http ir ekrane pateikia panašius užrakto paveiksliukus.
     
    Galiausiai savo internetiniame puslapyje pateikite savo elektroninėje parduotuvėje galiojančias sąlygas, susijusias su pinigų grąžinimu, prekių keitimu, užsakymo atšaukimu bei pristatymo išlaidomis ir palengvinkite savo klientui priėjimą prie šios informacijos. Taip pat tai padės jūsų pirkėjams jaustis saugesniems pateikiant savo finansinę informaciją prekių įsigijimo metu.
    Serveris atsiunčia klientui savo viešąjį raktą, kuriuo klientas užšifruoja simetrinį šifro raktą, taip jis apsaugomas nuo tarpininkų.
     
    Kuo saugesnis jaučiasi jūsų klientas apsipirkdamas jūsų internetinėje svetainėje, tuo labiau jis bus linkęs pirkti dar ir dar.
     
     
     
     
    6. Sukurkite savo internetinį puslapį tokį, kad jis būtų patrauklus vartotojui
     
     
    Kai esate įkėlę visus savo produktus į savo internetinę svetainę ir galite priimti atsiskaitymus kreditinėmis kortelėmis, pats laikas padirbėti prie internetinio puslapio išvaizdos tobulinimo prieš pradedant naujos internetinės parduotuvės veiklą. „Paruoštas naudojimui“ yra populiarus terminas tarp internetinės erdvės tiekėjų ir kūrėjų, kadangi tai yra pagrindinis elementas, nulemiantis pardavimų galimybes. Paruoštas naudojimui nėra vien tik „vaizdas ir pojūčiai“. Lankytojai taip pat privalo jausti, kad jūsų internetinė svetainė yra sukurta profesionaliai, ir tai suteikia jai daugiau patikimumo, todėl nepamirškite, kad idealiai
    sukurtas internetinis prekybos puslapis labai skiriasi nuo standartinio internetinių puslapių dizaino.
     
     
    Tinkamai padirbėję, animatoriai bei grafinio dizaino kūrėjai gali paveikti jūsų klientus ir įtikinti juos pirkti būtent jūsų parduotuvėje. Tačiau gana dažnai šie elementai gali veikti priešingai, dažniausiai taip nutinka, kai jų yra per daug. Užsibrėžkite sau tikslą lydėti savo lankytojus viso apsipirkimo proceso metu. Pagrindiniame internetinės svetainės puslapyje paprastai būna aiškiai išdėstytas turinys. Kai pirkti pasiruošę lankytojai aplanko jūsų internetinį puslapį, padėkite jiems lengviau rasti du dalykus: tai, ką jie nori nusipirkti, ir tai, ką jūs norite parduoti.
     
     
    Spalvos ir dizainas
     
    • Naudokite tris pagrindines spalvas.
    • Naudokite ne daugiau, kaip vieną arba du skirtingus šriftus.
    • Venkite „perkrauto“ fono.
    • Matomoje vietoje patalpinkite savo įmonės pavadiną, logotipą ir šūkį (konkurencinius pranašumus).
     
     
     
    Nuorodos ir nukreipimas į kitus puslapius
     
    • Naudokite tas pačias savo internetinio puslapio nuorodų spalvas.
    • Nukreipimą į kitus puslapius darykite paprastą ir akivaizdų.
    • Venkite sudėtingų nukreipimų į kitą puslapį technologijų, kaip, pavyzdžiui, keli pasirinkimai arba „Flash tipo navigacija“.
    • Kur tik įmanoma, vietoje grafinių nuorodų naudokite tekstines nuorodas. Paieškos sistemos ieškos jūsų puslapio nuorodų pagal tekstą, o ne pagal paveikslėlius, kadangi jos nuskaito tik tekstinę informaciją.
     
     
     
    Paveikslėliai
     
    • Paveikslėlių fonas privalo atitikti viso internetinio puslapio foną. Tai reiškia, kad jeigu Jūsų internetinio puslapio fonas yra baltas, savo prekes jūs taip pat turėtumėte fotografuoti baltame fone. Tai tik dar labiau išryškins jūsų produktus.
    • Naudokite geros raiškos produktų nuotraukas, tokiu būdu jūs užtikrinsite tinkamą paveikslo dydžio bei formato suderinamumą.
    • Paveikslėliai privalo būti tokio dydžio, kad „Pirkti“ arba „Pridėti į krepšelį“ mygtukai būtų kuo arčiau puslapio viršaus. Idealu, kai paveikslėlį galima padidinti, kai norima apžiūrėti prekę detaliau.
    Tekstas / turinys
    • Savo internetiniame puslapyje pateikite visą būtiną informaciją. Viename puslapyje stenkitės pateikti maždaug 100 – 300 žodžių apimties tekstą su unikalia informacija. Tai bus naudinga jūsų lankytojams, taip pat ir paieškos reitingavimui.
    • Siekdami išlaikyti nuolatinius lankytojus ir patenkinti paieškos variklių keliamus reikalavimus, reguliariai atnaujinkite (perrašykite) turinį,.
    • Sukurkite šiuos tris puslapius, įdėkite nuorodą į juos iš savo pagrindinio internetinio puslapio adreso ir užpildykite juos reikiama informacija: „Apie mus“, „Privatumo politika“ ir „Kontaktai“.
     
     
     
    7. Patikrinkite savo internetinio puslapio veikimą
     
    Jūs turite vienintelę galimybę padaryti gerą pirmą įspūdį savo lankytojui, tad prieš pateikdami savo internetinį puslapį plačiajai auditorijai, patys jį patikrinkite ir išbandykite. Skirkite šiai patikrai bent jau kelias dienas, o gal net ir kelias savaites.
     
    Jūs galite paprašyti savo draugų pagalbos. Tegu jie išbando jūsų internetinį puslapį. Paprašykite jų apsilankyti jame ir stebėkite jų elgesį. Kol jie naršo jūsų svetainėje, stenkitės jiems nieko nesakyti. Duokite jiems penkiolika minučių ir tada paprašykite pasidalinti savo nuomone.
     
    Tikrindami savo internetinio puslapio veikimą, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:
     
    • Įsitikinkite, ar puslapiai ir nuorodos pasikrauna pakankamai greitai.
    • Užfiksuokite visas neveikiančias nuorodas.
    • Užfiksuokite visus neveikiančius paveikslėlius.
    • Dar kartą patikrinkite, ar teisingai nurodėte savo telefono numerį.
    • Patikrinkite savo internetiniame puslapyje pateikiamo teksto turinį ir ištaisykite klaidas.
    • Patikrinkite savo internetinio puslapio paieškos galimybes. Iki 80 procentų jūsų internetinio puslapio lankytojų būtinai pasinaudos paieška.
    • Atlikite bandomąjį pirkimą ir įsitikinkite, kad nieko nepraleidote ir kad niekas nesutrukdys sėkmingai įsigyti prekę.
    • Peržiūrėkite savo internetinio puslapio dizainą ir veikimą, naudodamiesi tiek Mac, tiek PC kompiuteriais.
    • Peržiūrėkite savo internetinį puslapį naudodamiesi įvairiomis naršyklėmis, įskaitant Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera ir kitas, kadangi tam tikri svetainių kūrimo elementai įvairiose naršyklėse gali būti atvaizduojami skirtingai.
    • Paruoškite klientų aptarnavimo specialistams elektroninių laiškų šablonus ir pasirūpinkite, kad į pateikiamas užklausas būtų greitai reaguojama.
    • Nuolat pasikartojantiems klausimams sukurkite veikiantį „Dažniausiai užduodami klausimai“ puslapį.
     
     
     
    8. Reklamuokite savo internetinį puslapį internete
     
    Jūsų puslapio reklama internete gali daug kainuoti ir atrodyti sudėtinga, tačiau naudojant kelias veiksmų kombinacijas, tikrai pasieksite gerų rezultatų.
     
    Daugiau, negu 77 procentai suaugusiųjų, ieškančių ir lyginančių internetines parduotuves, naudojasi Google ir Yahoo ar Bing paieškos sistemomis, o Lietuvoje Google paieška naudojasi beveik 95 proc. interneto vartotojų.
     
    Yra du būdai pritraukti klientus per paieškos sistemas:
     
    1. Paieškos sistemos optimizavimas (SEO – search engine optimisation). Tai reiškia mėginimą užimti aukštą poziciją „natūralių„ rezultatų sąrašuose - rezultatuose, esančiuose paieškos rezultatų puslapio kairėje pusėje. Jums nieko nekainuoja, kai kas nors spragtelėja pelyte ant šių nuorodų, bet SEO reikalinga kantrybė, investicijos ir ilgalaikis metodas.
    2. Mokama paieška. Šios „finansuojamos nuorodos“ - tai išskirtinai skelbėjų kontroliuojami rezultatai. Įmonės apsisprendžia dėti skelbimus, kurie atitiktų paieškos užklausas. Šios nuorodos paprastai būna puslapio dešinėje arba pačiame viršuje. Kiekvieną kartą, kai kas nors spragtelėja pelyte ant jų, jums priskaičiuojamas mokestis. Jūs nustatote, kiek esate pasirengę mokėti - būtent aukciono principu nustatoma skelbimo padėtis, kai aukščiausiose pozicijose paprastai atsiduria skelbimai, kurių spragtelėjimas pelyte kainuoja brangiausiai.
     
     
    Kas geriau: natūrali ar mokama paieška?
     
    Abi iš jų turi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių, bet kaip ir kiekvienas duetas, jos veikia geriausiai, kai naudojamos kartu kaip tos pačios rinkodaros strategijos sudedamosios dalys.
     
    Organinė paieška yra iš esmės nemokama – jums nereikia mokėti už pelytės spustelėjimus, bet tam, kad atsidurtumėte pirmosiose paieškos sistemos pozicijose, reikia investuoti kitose srityse (pavyzdžiui: interneto svetainės patobulinimai, turinys ir autorystės teisės, nuorodų kūrimas ir socialiniai tinklai). Reikia daugiau laiko, norint pasiekti šių rezultatų. Teikiama nauda gali būti didžiulė. Tačiau kol to sieksite, naudojimasis mokama paieška gali suteikti jums puikų matomumą per trumpą laikotarpį.
     
     
    Jums taip pat vertėtų atsižvelgti į tai, kaip žmonės skaito interneto svetaines. Paprastai akys automatiškai krypsta į kairiąją puslapio pusę, panašiai, kaip ir skaitant knygą. Pavyzdžiui, turinys, esantis viršutiniame kairiajame interneto puslapio krašte, turi tendenciją skatinti didžiausią aktyvumą. Kadangi dauguma mokamos paieškos skelbimų dedami dešinėje pusėje, jie susilaukia mažiau paspaudimų pelyte, kaip galima matyti paveikslėlyje apačioje (smailės rodo paspaudimų aktyvumą).
     
     
    SEO galima vertinti kaip paieškos sistemų įtakojimo mokslą
     
    1. Nėra mokesčio už įtraukimą į „natūralius“ paieškos sąrašus arba kai paspaudžiama nuoroda į jūsų interneto svetainę.
    2. SEO yra daug sudėtingesnis nei mokama paieška ir piniginiu atžvilgiu daug pelningesnis. Nėra žinoma, kokiu būdu tokios paieškos sistemos atrenka geriausius tinklalapius konkretiems terminams, taigi SEO yra eksperimentavimas bei išlavintas spėliojimas.
    3. Daugiau nei 200 „reitingavimo veiksnių“ lemia pozicijos nustatymą. „Google“ yra „juodoji dėžė“, bet mes žinome, kad ji taiko daugiau nei 200 taisyklių, nustatydama bet kurio internetinio puslapio tinkamumą. Nors jokie rezultatai negali būti garantuoti (ir netikėkite, jei kas nors sakys jums kitaip).
    Paieškos sistemų optimizavimas atsiperka, jeigu pagal jūsų raktažodį yra ne mažiau kaip 10 000 paieškų per mėnesį.
     
     
    Ką vertina paieškos sistemos (ekspertų vertinimu)
     
    • Domeno patikimumas ir autoritetas,
    • Konkretaus puslapio atgalinių nuorodų populiarumas (į jūsų puslapį turi vesti nuorodos iš gerų, o ne „šiukšlėmis“ prikimštų puslapių),
    • Ar nuorodoje rodomas tekstas, nurodant konkretų puslapį,
    • Raktažodžio naudojimas puslapyje,
    • Domeno registracijos data ir tinklalapio serverio parametrai,
    • Lankytojų srauto paspaudimai iš paieškos sistemos (nesvarbu, kad esate pirmame puslapyje, bet jei jūsų nuorodos niekas nespaudžia, savo pozicijas prarasite),
    • Socialiniai tinklai.
     
     
     
    Raktiniai žodžiai
     
    Kadangi prieš apsipirkdami internete žmonės pasinaudoja paieškos sistemomis, jūs galite sužinoti, kokių produktų pavadinimų ir aprašymų jie ieško dažniausiai. Šie žodžiai yra vadinami raktinėmis frazėmis. Pavyzdžiui, jeigu aš noriu įsigyti naują porą bėgiojimo batų, aš greičiausiai pasinaudosiu Google paieškos sistema, ieškodamas „Nike bėgiojimo batai“ arba įvesdamas kitokią žodžių kombinaciją. Aš greičiausiai neįsivesiu vien tik žodžio „batai“, norėdamas juos įsigyti.
     
    • Pasinaudokite internetiniais įrankiais ir programine įranga, pavyzdžiui, Wordtracker®, norėdami sužinoti, ką žmonės įrašo į paieškos langelius.
    • Rinkitės tik tuos raktažodžius, kurie yra susiję su jūsų internetiniu puslapiu. Nėra prasmės optimizuoti jūsų internetinio puslapio kažkuo, ko jūs nepraduodate.
    • Patikrinkite visus sinonimus ir alternatyvias frazes, pavyzdžiui, daugiskaita, vienaskaita ir panašaus pobūdžio sąskambį.
    • Parašykite savo internetiniame puslapyje kelias eilutes su pasirinktais naudojamais raktiniais žodžiais.
    • Pagrindiniame savo tinklalapio puslapyje trumpai aprašykite savo veiklą ir parduodamus gaminius.
    • Trumpai aprašykite savo siūlomų prekių kategoriją, prekinį ženklą, siūlomų prekių savybes ir pateikite išsamią informaciją apie jūsų parduodamus gaminius.
    Sujunkite savo internetinį adresą su kitomis nuorodomis
    • Pagrindinės paieškos sistemos ne tik ieško su jūsų puslapiu susijusių nuorodų, bet ir tikrina jų kokybę, siekdamos nustatyti jūsų internetinės svetainės patikimumą.
    • Didelis nuorodos populiarumas reiškia, kad yra daugybė kitų internetinių puslapių, kurie turi nuorodas į
    jūsų puslapį ir kuriems taip pat neblogai sekasi paieškos sistemose.
    • Pasistenkite prijungti kaip galima daugiau kitų internetinių puslapių prie savo internetinės svetainės adreso, kad tų puslapių lankytojai galėtų užsukti ir į jūsų puslapį.
    • Priregistruokite savo internetinį puslapį prie paieškos sistemų ir žinynų bei katalogų ir naudokitės susijusiais internetiniais puslapiais, tokiu būdu padidinsite savo internetinio puslapio lankomumą.
     
     
    Mokama paieška arba mokesčiai už paspaudimą (Pay-Per-Click, PPC) reklama
     
    Mokesčiai už paspaudimą arba PPC suteikia jums išskirtines galimybes kontroliuoti savo pinigus, tuo pat metu leisdama stebėti vis augantį klientų, kurie yra pasiryžę išleisti savo pinigus įsigydami Jūsų prekes arba paslaugas, skaičių. Tai tas pats, kaip turėti reklamos maketą laikraštyje ir mokėti tik už auditoriją, kuri jį skaito! Ar kas nors galėtų būti geriau?
     
    Toliau mes daugiausia kalbėsime apie Google, kadangi jis užima didžiausią rinkos dalį, taip pat kontroliuoja tokius įrankius, kaip AdWords, Analytics ir Webmaster Central, kurie padeda stebėti paieškos rezultatus.
    Prieš pradedant savo kampaniją, pirmiausia jums reikia tiksliai apibrėžti „Ką aš noriu pasiekti pirkdamas paspaudimus?“
     
    Įprasti mokamos paieškos kampanijų tikslai
    • Parduoti prekes arba paslaugas.
    • Susilaukti tiesioginių elektroninių laiškų arba skambučių.
    • Padidinti internetinio puslapio narių skaičių arba RSS / naujienlaiškių prenumeratorių skaičių.
    • Susikurti savo prekinį ženklą.
    Kai jūs aiškiai apibrėžėte savo tikslus, įsitikinkite, ar jūsų internetinis puslapis ir jo sandara bei struktūra yra patogūs jo lankytojams. Peržiūrėkite savo konkurentų tinklalapius.
     
     
     
    Pirmiausia - pažinkite savo klientus
     
    Geografinis nukreipimas į tikslinę grupę. Daugelis verslo subjektų aptarnauja savo klientus tik tam tikroje geografinėje zonoje. Pasirinkite tik tas zonas, kuriose jūs norėsite vykdyti savo pardavimų veiklą. Kitaip tariant, jūs galite pasirinkti norimą geografinę zoną, pavyzdžiui, pristatyti picas tik į tas zonas, į kurias norite ir reklamuoti savo verslą tik toje zonoje!
     
    Laiko pasirinkimas. Jeigu jūsų tikslinė grupė paprastai naudojasi internetu tam tikromis valandomis arba savaitės dienomis, jūsų reklamos sustabdymas ne piko valandomis gali padėti sumažinti jums nereikalingus reklamos srautus. Tai yra ypač aktualu ir naudinga įmonėms, kurios dirba įprastomis darbo savaitės valandomis, nuo 9 ryto iki 17 val. vakaro. Atvirkštinis variantas galiotų toms įmonėms, kurios daugiausiai vykdo veiklą vakarais ir savaitgaliais.
    Reklamos tekstas. Sukurkite paprastą ir įtikinamą reklamos tekstą, kuris leistų jūsų vartotojui pasakyti „Tai yra būtent tai, ko aš ieškojau ir ko man reikia“. Tam tikras būdingas aprašymas taip pat gali padėti jums sumažinti nereikalingus reklamos srautus, tai apsaugo Jus nuo pinigų, kuriuos jūs sumokate už paspaudimus, neperaugančius į pardavimus arba pelną, švaistymo. Google suteikia jums galimybę keisti savo reklamos tekstą, siekiant nustatyti, kuris iš reklamos tekstų gauna daugiau paspaudimų, o svarbiausia – sąlygoja daugiau pardavimų. Pridėkite savo telefono numerį, kainoraštį, išvardinkite savo konkurencinius pranašumus – visa tai veda prie sėkmingų pardavimų.
    Įėjimo tinklalapis (Landing Page). Naudodami raktažodžius Jūs galite aktyvuoti savo reklamos srautus labiausiai su jūsų veikla susijusiuose internetiniuose puslapiuose. Taip pat yra galimybė patikrinti įėjimo tinklalapių (landing pages) tinkamumą. Pavyzdžiui, patalpindami unikalų savo telefono numerį (skambučių patikrinimas) PPC įėjimo tinklalapyje (landing page), jūs turite galimybę nustatyti, kurie įeinantys skambučiai geriausiai pateisina jūsų už reklamos paspaudimus sumokamus pinigus.
     
     
    Biudžeto sudarymas: kiek jūs planuojate išleisti naujo kliento pritraukimui?
     
    • Nuspręskite, kiek pinigų planuojate išleisti savo tikslams pasiekti. Apsvarstykite savo kasdienes įprastines išlaidas ir kitokias reklamos formas, kaip, pavyzdžiui, tiesioginis elektroninių laiškų siuntimas, tiesioginė kontaktų paieška, radijas, spauda arba skelbimai.
    • Nustatykite, kiek tikslų Jūs planuojate pasiekti arba kiek pardavimų Jūs tikitės gauti per vieną mėnesį iš savo PPC kampanijos.
    • Sumą, kurią galite skirti vieno pirkėjo/pardavimo pritraukimui padauginkite iš prognozuojamo pardavimų skaičiaus.
    • Padalinkite šį skaičių iš 30 dienų ir gausite savo vienos dienos biudžetą.
    Jūsų biudžetas taip pat gali būti padalintas proporcingai taip, kad tam tikros raktinės frazės gautų daugiau finansavimo per dieną, o mažiau svarbioms arba eksperimentinėms frazėms būtų skirta mažiau išlaidų. Taip pat gali būti nustatytas reklamos pateikimo, t.y. pasirodymo dažnumas, tokiu būdu leidžiant išleisti visus reklamai skirtus pinigus iš karto, norint pasiekti didžiausią paieškos apimtį arba racionaliai apmastyti jūsų platinamos reklamos efektyvumą ir tada nuspręsti dėl jos pateikimo dažnumo.
     
     
    Reklama elektroniniu paštu
     
    Reklamos elektroniniu paštu populiarumas yra tiesiogiai susijęs su jos mažomis sąnaudomis, aukštais investicijų grąžos rodikliais ir orientavimusi į tikslinę vartotojų grupę bei esamų nuolatinių klientų išsaugojimą. Merkle Study tyrimo duomenimis, apie pusė elektroninių laiškų gavėjų teigė, kad tinkamai parengti elektroniniai laiškai turėjo teigiamos įtakos jų apsisprendimui pirkti, o 38 procentai pareiškė, kad mieliau leistų savo pinigus įsigydami pirkinius iš kompanijų, kurios reguliariai siunčia jiems elektroninius laiškus su naudinga informacija.
    Išvalykite ir sutvarkykite savo elektroninio pašto kontaktų sąrašą
     
    Pasiruoškite išvalyti savo elektroninio pašto kontaktų sąrašą - pašalinkite jau seniai neaktyvius gavėjus ir palikite tik tuos, kurie aktyviai tikrina savo pašto dėžutes ir nuolat perskaito jūsų siunčiamus elektroninius laiškus.
     
    Šiandieninė reklamos elektroniniu paštu sėkme priklauso nuo kokybės, o ne nuo kiekybės. Peržiūrėkite žmonių sąrašą, kurie neatsakė į jūsų siunčiamą pranešimą per pastaruosius kelis mėnesius ir pabandykite susisiekti su jais kitokiu būdu. Jeigu jie ir šį kartą neatsilieps į jūsų siunčiamą pranešimą, vadinasi tiesiog turite juos pašalinti.
    Patobulinkite savo segmentavimą
     
    Reklamos elektroniniais laiškais duomenų sistemos siūlo neįtikėtinas segmentavimo galimybes ir konkurencinį pranašumą, taikantis į mažų auditorijų segmentus, kuriuos priešingu atveju gali būti sunku rasti tiek finansiniu, tiek techniniu požiūriu. Jeigu jūs dar nepradėjote savo sąrašo segmentavimo ir toliau siunčiate laiškus atsižvelgiant į gavėjo duomenis arba elgesį, pradėkite tai daryti.
     
    • Demografinė sritis – mes visi žinome, kad vyrai ir moterys tą pačia informaciją priima ir vertina skirtingai. Taip pat ir jaunų bei vyresnio amžiaus žmonių auditorijos skirtingai priima informaciją ir skirtingai ją interpretuoja.
    • Pareigos ir funkcijos darbe – ar visi potencialūs vartotojai, kuriems jus siunčiate laiškus, pasižymi vienoda perkamąja galia? Įmonės savininkas arba vyriausiasis vadovas greičiausiai norės daugiau sužinoti apie investicijų grąžą, kai tuo tarpu vidutinio lygio vadovas paprasčiausiai norės palengvinti savo atliekamą darbą. Inžinierius arba programuotojas visada ieškos naujų savo darbo atlikimo būdų ir taip toliau...
    • Prekių pirkimo dažnumas – rečiau įgyjami pirkiniai gali pareikalauti išlaukti tam tikro momento, kai jas pradės pirkti.
    • Pinigų išleidimas – suderinkite savo resursus taip, kad jūsų didžiausios įdedamos pastangos būtų nukreiptos tuos į klientus, kurie jūsų kompanijoje išleidžia daugiausia pinigų.
     
     
    Peržiūrėkite ir atnaujinkite savo registracijos naujienlaiškiui kampaniją
     
    Dabar yra pats tinkamiausias laikas patikrinti savo registracijos naujienlaiškių proceso veiksmingumą. Peržiūrėkite visą turimą informaciją, pradedant nuo duomenų, kuriuos jūs renkate, ir baigiant informacija, kurią jūs elektroniniu paštu siunčiate savo vartotojams. Maži pakeitimai gali reikšti didelę naudą įgaunant naują auditoriją, taip pat suteikti naujas galimybes prenumeruojantiems naujienlaiškius ir pateisinti jų lūkesčius.
     
    • Ar Jūs galite padidinti registracijas, sumažindami nereikalingos informacijos rinkimą? Ar jūs tiesiogiai nukreipiate savo internetinio puslapio lankytojus į naujienlaiškių prenumeravimo skiltį? Jeigu ne, galite įdėti šią nuorodą kiekviename tinklalapio puslapyje arba labiausiai matomoje vietoje.
    • Ar jūs aiškiai apibrėžėte naudą, kurią gauna naujienlaiškių prenumeratoriai? Ar elektroniniai laiškai, kuriuos jūs siunčiate, atitinka registracijoje aprašytą esmę?
    • Ar galite nustatyti naujienlaiškių prenumeratorių lūkesčius ir paprašyti jų „pridėti šį adresą prie saugių elektroninių adresų sąrašo“ registracijos procese?
     
     
    „Paveikslėlių išjungimas“
     
    Įsitikinkite, ar Jūsų siunčiami pranešimai yra lengvai įskaitomi be paveikslėlių. Tai gali reikšti, kad kuriant pranešimus jums reikėtų naudoti mažiau vaizdelių arba įtrakti trumpą populiariausių naujienlaiškių straipsnių sąrašą. Ši technika puikiai veikia tuos žmones, kurie peržiūri jūsų siunčiamus pranešimus peržiūros (Preview) rėžimu.
     
     
    Socialinių tinklų integravimas į elektroninius laiškus
     
    • Įtraukite socialinių tinklų priemones, tai leis naujienlaiškių prenumeratoriams dalintis jūsų siunčiamais pranešimais su savo draugais įvairiose platformose (Facebook, Twitter, LinkedIn ir t.t.).
    • Sukurkite, plėtokite ir palaikykite savo įmonės profilį įvairiuose socialiniuose tinklalapiuose ir skatinkite naujų kontaktų atsiradimą, siūlydami jiems užsisakyti jūsų naujienlaiškių prenumeratą.
    • Reklamuokite savo socialinį tinklalapį savo siunčiamuose elektroniniuose laiškuose siekiant sukurti kuo didesnę savo pasekėjų grupę.
     
     
     
    9. Sekite ir analizuokite savo veiksmus
     
    Kaip ir vykdant tradicines rinkodaros kampanijas, taip ir interneto rinkodarai reikia nuolatinio rezultatų stebėjimo ir įvertinimo.
     
    Populiariausia ir plačiausiai naudojama analitinė priemonė rinkodaros srityje yra Google Analytics, kuri yra visiškai nemokama ir paprastai puikiai tinka internetinio verslo valdymui.
    Naudodami analitines programas jūs galite atsakyti į kelis pagrindinius klausimus: kokie pasiūlymai atneša daugiausia naudos, o kokie ne? Kokie prekiniai ženklai susilaukia daugiausiai susidomėjimo, o kokie ne? Kur yra geriausia vieta puslapyje įdėti tam tikras prekes?
     
    Nustatykite, kokios investavimo į rinkodarą priemonės, pavyzdžiui, reklama paieškos naršyklėse, reklamos elektroniniu paštu kampanijos, naujienlaiškių siuntimas arba reklama laikraštyje veikia geriausiai, o kurios priemonės yra visiškai neefektyvios. Sužinokite, kokie lankytojai dažniausiai virsta jūsų pirkėjais arba naujienlaiškių prenumeratoriais, ir pasinaudokite šiomis įžvalgomis planuodami savo išlaidas rinkodaros priemonėms. Taip pat naudokite analitinius duomenis, siekiant pagerinti savo internetinio puslapio efektyvumą ir nurungti savo konkurentus.
     
    Žinojimas, kad 91% žmonių nutraukia nesėkmingai vykstantį patikrinimo procesą, yra vienas dalykas, tačiau suvokimas, kodėl tai įvyksta, reikalauja ne vien tik duomenų. Jums reikės dar kartą peržiūrėti savo
    Ne tiek svarbi yra srautų kiekybė, kiek jų kokybė. Kai kurie paieškos žodžiai Google sistemoje gali atnešti jums tūkstančius lankytojų kiekvieną dieną, tačiau daugelis jų neįtakoja didesnių pardavimų (taip yra dėl daugelio priežasčių). Vietoj to jūs turėtumėte labiau orientuotis į tuos paieškos žodžius, kurie skatina žmones pirkti jūsų parduotuvėje (arba užsiprenumeruoti naujienas, jeigu jūsų tikslas yra tiesioginis bendravimas su klientais).
    Ką aš galiu išmatuoti ir įvertinti?
     
    Anksčiau visi kalbėjo apie paspaudimus „hitus“ (visiškai beprasmis vertinimo kriterijus, turint omenyje vartotojų iš interneto parsisiunčiamų failų kiekį). Vėliau atsirado įspūdį sukeliančių internetinių puslapių ir unikalaus vartotojo sąvokos, kurios suteikia žymiai daugiau informacijos – pirmoji sąvoka yra susijusi su puslapių skaičiumi, kuriuos jūsų tinklalapyje aplankė vartotojai, kai tuo tarpu kita sąvoka reiškia jūsų puslapį aplankiusių individualių vartotojų skaičių.
     
    Dar daugiau prasmės suteikia grįžtamojo ryšio santykis, mastas ir lojalumas. Be aplankytų puslapių ir lankytojų skaičiaus įvertinimo taip pat egzistuoja tendencija vertinti tam tikrus įvykius. Internetinio puslapio vartotojas gali atlikti daugelį įvairių veiksmų, ne vien tik internetinio puslapio atidarymą, bet ir, pavyzdžiui, užsiregistruoti naujienlaiškių gavimui.
     
    Kaip yra pasakęs Einšteinas: „Ne viskas, kas yra išmatuojama, privalo būti išmatuota.“
     
     
    • Dažniausiai lankomi puslapiai.
    • Įėjimo puslapiai.
    • Išėjimo puslapiai.
    • Iš kur ateina lankytojai.
    • Raktažodžių analizė.
    • Internetinių paieškos sistemų nukreipimai.
    • Apsilankymo trukmė.
    • Šalis/Miestas/ISP
    • Naršyklė.
    • Sistemos statistiniai duomenys.
     
     
     
    Praktiškumas (usability)
     
    Ar lengva yra naudotis jūsų internetiniu puslapiu? Ar lankytojai gali rasti tai, ko jie ieško, įdėti pasirinktas prekes į krepšelį ir užbaigti krepšelio patikrinimo procesą be jokių papildomų rūpesčių?
    Internetiniai pirkėjai net nesvarstydami paliks jūsų internetinį puslapį, jeigu jie be jokio galvos skausmo negalės lengvai atlikti įprastų veiksmų.
     
    1% lankytojų, kurie perka, skaičiaus padidėjimas gali atnešti didžiulę naudą, taigi santykinai maži pokyčiai gali turėti milžiniškos įtakos verslo veiklos efektyvumui.
     
     
     
    Informacijos šaltinis: „Swedbank“
  14. Patinka
    CosaNostra sureagavo į mikas1982 Super žinia iš Seimo !   
    "Viešiesiems pirkimams kasmet valstybė išleidžia apie 10 milijardų litų, todėl skaidrumas ir viešumas šioje srityje - vienas iš kovos su korupcija prioritetų. Šalies gyventojai turi žinoti, kam ir kaip leidžiamos milijardinės valstybės biudžeto lėšos. ""
    Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė
     
    Žinodami šią problemą ir kad viešiesiems pirkimams nuo išleistų 10 miljardų 10-30 % eina taip vadinamiems "otkatams". O susidariusi katastrofiška vagysčių suma nuo 1 iki 3 milijardų litų kasmet viršija, bet kokį kontrabandos ar mokesčių nemokėjimo nuostolį, Seimas pavasario sesijoje inicijuoja Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios individualią valdininkų korupciją priskirs ypač sunkiems nusikaltimams ir bausmė priklausomai nuo padaryto nuostolio valstybei, bus įvertinta BK 51 straipsniu - Laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
    Laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę nuteistieji atliks kalėjime. Pirmuosius dešimt metų laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės atlikę nuteistieji įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka galės būti perkelti į pataisos namus.
     
    Baudžiamojo kodekso pokyčiams labai didelę įtaką padarė STT pareigūnų kelionė į Kiniją.
    Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos viršininkas Leonas Keniausis savo pranešime teigė, kad prie korupcijos suklestėjimo viešųjų pirkimų srityje prisidėjo ir patys politikai.
    Iki 2003 metų Baudžiamajame kodekse buvo numatyta asmenims taikoma bausmė iki 2 metų kalėjimo, jei nustatytas pažeidimas vykdant viešuosius pirkimus. Bet tokia sankcija panaikinta, taikoma tik administracinė atsakomybė.
    Tad pažeidimai viešuosiuose pirkimuose yra traktuojami menkesni nei kontrabanda, prekyba ginklais, narkotikai? Tai mažesnė problema? Nemanau", - sakė jis.
    Lietuvos teisėsaugininkų delegacija lankėsi Kinijoje. Kai paklausėme, kaip kovojama su korupcija, mums atvertė laikraštį ir parodė straipsnį, kuriame buvo parašyta, kad sušaudyti du kyšį ėmę pareigūnai. Štai, iš kur tas Kinijos fenomenas
    Kas labai nudžiugino, kad pagaliau pripažįstama, kad negalima gyventi ateities kartų sąskaita, imti milijardines paskolas ir jas išvogti.
    Pagaliau galiu nusiimti prieš Seimūnus kepurę ir paspausti jiems dešinę. Taip pat dėkoju ir konservatoriams, kurie palaiko šias BK pataisas ir kurios galimai ištemps valstybę iš korupcinio liūno.
     
    Alarmas klaidingas, vagys gali miegoti ramiai :)
    Su Balandžio 1-ąja visus !
  15. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Kernius Verslo internete idėjų schema   
    Man šis vienas paveiksliukas ilgiau jį patyrinėjus atstoja turbūt ne vieną straipsnį. Iš esmės - jame idėjos su pavyzdžiais, kaip spaudant klaviatūros mygtukus galima užsidirbti. Jokių konkrečių atsakymų, tik raktažodžiai, užuominos, kuriomis susidomėję galėtumėte skirti laiko surinkti informaciją internete.
     
    Galbūt pasirodys naudinga, ieškant naujos veiklos srities.
     

  16. Patinka
    CosaNostra sureagavo į edis33 Kada ateis pinigai is kito banko?   
    pasitaisau- rytoj,
  17. Patinka
    CosaNostra sureagavo į techno Kada ateis pinigai is kito banko?   
    Ryt apie 10 val ryto
  18. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Mikaz Kada ateis pinigai is kito banko?   
    Rytoj oficiali darbo diena!
  19. Patinka
    CosaNostra sureagavo į InTeXaS Kada ateis pinigai is kito banko?   
    Rytoj diena tokia kaip ir visada, normali darbo diena. Tik daugumoje mokyklų yra atkelta viena papildoma atostogų diena, neklaidinkite žmonių. Tad pinigai rytoj iš ryto turėtų tave pasiekti.
  20. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Mikaz Kada ateis pinigai is kito banko?   
    Ryt apie 8-9 ryte
  21. Patinka
    CosaNostra sureagavo į eXPy Kinietiškas shopas   
    http://getdx.net/share/files/order%20status.png
  22. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Kernius Uždarbis.lt persikėlė į naują serverį   
    Taigi trumpas pranešimas: po 3 metų pertraukos šiandien persikėlėme į naują – žymiai galingesnį – dedikuotą serverį, kuris turėtų pašalinti paskutinį mėnesį dėl išaugusio lankomumo padidėjusius trukdžius naršant piko metu.
     
    Likome ištikimi OVH.lt, o naujojo Uždarbis.lt serverio turimų resursų (Intel Bi Xeon E5606 2x4x2.13+ GHz, 24 GB DDR3 ECC, Intel SSD 320 2x 40 GB, SATA 2 2x 3TB, 10 Gbps) mums turėtų užtekti dar ne vienerius metus.
  23. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Justinas Irmantas Šaduikis Žvaigždė!   
    Čia tiems, kas tingit skaityt iš tos šleivokos laikraščio nuotraukos:
     
     
    2012 Vasario 9. Sūduvos regiono savaitraštis „Savaitė“
     
    „Viskas iškart i tuoj pat“ filosofijos grimasos. Patiklių žmonių paieška tapo pelningu jaunuolio hobiu
     
    Senoji karta, žvelgdama į šiuolaikinio gyvenimo tempą, stebisi ne vien naujųjų technologijų augimo sparta: įsigalėjęs greitis visose visuomenės veiklos srityse tampa ir neatsiejama jaunesniosios kartos sąmonės dalimi. Deja, labai dažnai tai žengia koja kojon su kokia nors didele blogybe (greitojo maisto restoranai ir nutukimas, akimirksniu užauginami paukščiai, gyvuliai, daržovės ir rimtos sveikatos bėdos – sąrašą galima tęsti ir tęsti). Ypatingą nerimą kelia jauno žmogaus brandos problema. Viską iš karto ir tuoj pat – vadovavimasis tokiu devizu ne tik neretai į neviltį varo „visko tuoj ir iškarto“ negalinčius savo atžalai duoti tėvus, tačiau tampa ir baisių klystkelių atskaitos tašku.
     
    Neseniai aikštėn iškilusi istorija – tai istorija apie vieną tokį „viską iš karto ir tuoj pat“, nepaisantį elementarios moralės normų, sąžinės balso, pagaliau nesistengiantį nieko iš savęs pareikalauti. Tai istorija apie jauną ir gabų marijampolietį, panorusį prabangiau gyventi, tačiau to siekti sumaniusį ne savo prakaitu, palaipsniui, o lengvai ir iškart pralobti kitų žmonių sąskaita. Beje, tai jam sekėsi gana ilgai. Sukčiaus apetitas vis augo ir sukčiavimas jau buvo tapęs gyvenimo būdu – galiausiai tai vaikiną ir įklampino.
     
    Sukčiaus logika
     
    Irmantas Šaduikis (g.1992m.). pasitikdamas pilnametystę, turbūt norėjo kuo greičiau būti tikras vyras – savarankiškas, nieko nestokojantis, gudresnis už kitus. Tuo metu buvo neteistas ir policijos pareigūnams nekliuvęs jaunuolis. Vaikinas, kaip ir dauguma jo bendraamžių daug laiko praleisdavo prie kompiuterio – kaip vėliau paaiškės, ir savo ateitį siejo su informatika.
     
    Tik kompiuteris ir internetas I. Šaduikiui buvo ne pažintinis langas į pasaulį, žinių šaltinis, akiračio plėtimas, o įrankis...skriausti kitus ir šitaip nusikalsti.
    Galbūt vaikinas, planuodamas pralobti kitų sąskaita, mastė taip: jo darbas – galvoti, ieškoti, vilioti, kalbinti patiklius žmones, o sukčiaus gaudomos aukos reikalas – arba patikėti tokiu „žveju“, arba jį pasiųsti jį velniop (jeigu nepasiųs – pats kaltas!).
    Patiklių žmonių marijampolietis rasdavo nesunkiai ir gana atvirai juos mulkindavo.
    Sėkmė sukčių lydėjo daugiau nei metus.
     
    Prašydavo paskolų
     
    Normalioje šeimoje, kurioje yra abu tėvai, užaugęs vaikinas pradėjo nuo „nekaltų“ skelbimų internete“. „Gal suteikiate nedidelę trumpalaikę paskolą? Koks procentas?“ – interneto svetainėse pasiskelbdavo I.Šaduikis ir laukdavo. Patiklių žmonių, norinčių šiek tiek užsidirbti, greitai atsirasdavo. Jie, pamatę, kad interneto svetainėje oficialiai įsiregistravęs skolos prašytojas nurodo savo anketinius duomenis ir banko sąskaitos numerį, patikėdavo ir susigundydavo lengvu uždarbiu. Ne vienas, pamąstęs daugiau, manydavo, kad skolos prašytojas niekur nedings – esą jį būtų galima nustatyti pagal vadinamąjį kompiuterio IP, tai yra interneto adresą, unikalų skaičių.
    Tačiau I.Šaduikis, gavęs paskolą, pradingdavo, o savo IP vėliau pasikeisdavo arba paskolų ieškodavo kito žmogaus pavarde.
     
    Nestokojo fantazijos
     
    Ne vieną šimtinę I.Šaduikis gavo iš patiklių asmenų, kai pasiskelbdavo, kad jo sąskaita banke esą areštuota, tad žmogui, kuris leis pasinaudoti jo elektroninės bankininkystės duomenimis, irgi pažadėdavo atlygį. Tuos slaptuosius duomenis gaudavo ir panaudodavo savo nusikaltimams – kitų žmonių vardu paimdavo greituosius kreditus, o pažado nevykdydavo. Internetinėje edvėje žmones apgaudinėdavęs I.Šaduikis buvo sugalvojęs ir kitokių būdų. Pavyzdžiui, melagingai pasiskelbdavo galįs pakeisti valiutą palankiu kursu ir patikliuosius apgaudavo. Arba pasiskelbdavo parduodantis kokį nors 50-100lt vertės daiktą. Pirkėjų atsirasdavo, bet žadėtos prekės už persiųstus pinigus jie negaudavo. Dėl apgaulės į policiją skubėdavo ne kiekvienas – girdi, ar verta dėl 50 litų?
     
    Buvę, kad I.Šaduikis pasiskelbė galįs perprogramuoti „kliento“ tinklalapį ir sutvarkyti jį per tris dienas, tačiau pažado nevykdė ir dingo, bet atsiųstą atlygį paėmė.
     
    Pelnė vagies etiketę
     
    Apgauti žmonės, po kurio lauko „perkandę“ aferistą, interneto svetainėse pradėjo dalytis savo karčia patirtimi ir vienas kitą ragino neįkliūti į šio sukčiaus užmestą tinklą, atvirai vadindami marijampolietį vagimi. Net ir jo nuotrauką įdėdavo prie savo „nuoskaudos skelbimo“. Tokie internautų susirašinėjimai yra išlikę iki šiol – tereikia įvesti į paiešką marijampoliečio vardą ir pavard: pirmiausia ir „išlenda“ informacija, kad „Irmantas Šaduikis – VAGIS!!!“ Matyt, kad kai kuriose svetainėse I.Šaduikio galimybės prisijungti buvo blokuotos, tačiau gabus kompiuterininkas tuoj rasdavo naują priėjimą.
     
    Viliojo bedarbius
     
    Ne vieną žmogų I.Šaduikis apgavo ir nuskriaudė, kai internete savo skelbimu melagingai siūlė darbą. Pavyzdžiui, pardavėjos. Apgaulės modelis paprastas: užkibusi bedarbė, patikėjusi „darbdaviu“, su kuriuo net neketina susitikti, prašoma lengvai pasako jam savo internetinės bankininkystės duomenis (sąskaitos numerį, ID numerį, slaptažodį) – neva dėl būsimo atlyginimo pervedimo. Netrukus patiklioji gauna pranešimą į savo telefoną iš greitąsias paskolas teikiančios bendrovės, kad operacija atliktą – sudaryta paskolos sutartis. Bet kredito ji gi neprašiusi! Nustebusi eina į banką ir mato: jos sąskaitoje vyko judėjimas – gautas kreditas jau persiųstas į kitą sąskaitą. Tai padaręs ir pinigus pasisavinęs mįslingu likes “darbdavys”!
     
    Policijoje – „šaduikizmas“
     
    Tokiais įvairiais sukčiavimo būdais I.Šaduikis per metus (2011-uosius) apgavo keliasdešimt žmonių, kurie paskui kreipėsi į policiją, vos tik iš kreditus teikiančių bendrovių gavo pranešimus apie suteiktas paskolas. Kadangi marijampolietis apgavikas buvo jau pagarsėjęs internetinėje erdvėje, įvykius pradėję tirti pareigūnai jį nesunkiai išaiškino.
     
    O kai išaiškino, tai metų gale paaiškėjo, kad šis marijampolietis tiek daug prisidirbęs sukčiaudamas, jog net pastebimai išauginęs Marijampolės krašto 2011 metų nusikalstamumo rodiklį – jis vienas įvykdęs net 250 nusikalstamų (sukčiavimo, svetimo dokumentų panaudojimo ir panašiai) veiklų!
    Skaičiuojama, kad per praėjusius metus nusikalstamumas Mariampolės krašte išaugo iš viso 327 nusikalstamomis veiklomis. Kaip matyti, I.Šaduikio „nuopelnas“ čia labai svarus. Todėl Marijampolės policijos pareigūnai šio marijampoliečio veiklą jau vadina išskirtiniu reiškiniu – šaduikizmu. Šis naujadaras – tik Marijampolės policijoje vartojamas terminas, gimęs šiuo metu Kauno Vytauto Didžiojo universitete informatiką studijuojančio I.Šaduikio dėka.
     
    Sukčiaus darbeliai- į 10 bylų
     
    Dabar I.Šaduikis yra jau nuteistas, bet tik lygtinai – paskirtoji 3 metų laisvės atėmimo bausmė yra atidėta vydyti tokiam pat laikotarpiui. Pareigūnai viliasi, kad bent tiek laiko apgavikas savo nusikaltimų nekartos. Nuteistasis įpareigotas atlyginti tūkstančius litų siekiančią žalą – beje, ne asmenims, kurių dėka tuos kreditus gaudavo, o kreditus teikusioms bendrovėms. Marijampolės teisėsaugininkų galvos skausmu tapęs vaikinas charakterizuojamas palankiai: paprastas, kultūringas, supratingas, baigęs prestižinę Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją. Atrodo, dideliu turtų „juodai dienai“ sukčius neprikaupė – anos paties, sukčiaujant gautus pinigus greitai ir lengvai išleisdavo savo kasdieninėms reikmėms.
     
    „Vaikiną skatino nusikalsti ir įklampino milžiniškas jo apetitas, - teigė Marijampolės prokuratūros prokurorė BirutėČekauskienė, vadovavusi I.Šaduikio apgavysčių tyrimui. – Nors jam atrodydavo, kad labai neskriaudžia žmonių, gaudamas iš kiekvieno nuo keliasdešimties iki kelių šimtų litų, tačiau bendras sukčiavimo mastas yra didžiulis. Marijampoliečio atvejis išties išskirtinis mūsų krašte, tačiau Lietuvoje tokių apgavikų yra ne vienas. Tokiam žmogui per keliokią minučių gauti kelis kreditus – įprasta kasdienybė, tik reikia gauti kuo daugiau kitų žmonių asmens duomenų, kuriais būtų galima pasinaudoti. Marijampolietis tuos duomenis savo apgaulėmis sėkmingai išviliodavo iš patiklių asmenų arba kokiu nors būdu gaudavo iš savo draugų, pažįstamųjų. O juk dalyti savo asmens ar internetinės bankininkystės duomenis – tai atverti vartus nusikaltimui ir nusikaltėliui.“
     
    Policininkai skaičiuoja kiekvieną I.Šaduikio įvykdytą apgavystę – taip susidarė įspūdingas tų epizodų, arba nusikalstamų veiklų, skaičius. O tiriant epizodai buvo grupuojami, jungiami. Jie dabar užfiksuoti dešimtyje baudžiamųjų bylų. Septynios jau išnagrinėtos teisme, o 3 – dar ne.
    Anot prokurorės B.Čekauskienės, šiuo metu neturima duomenų, kad I.Šaduikis, jau būdamas teistas, toliau užsiimtų sukčiavimu, ieškotų naujų būdų ir aukų. Gal aktyvių sukčiavimų metai šiam jaunam žmogui iš ties liks tik karti, bet nebekartojama gyvenimo Pamoka?
     
    Karolina ZUBRAITĖ.
     
     
    Susipažinimui:
    http://uzdarbis.lt/t35297/
    http://uzdarbis.lt/t119001/irmantas-saduikis/page__p__1222175#entry1222175
    http://www.aquarium.lt/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=26&func=view&catid=49&id=208353
    http://uzdarbis.lt/t155147/irmantas-saduikis-sugrizo-ir-suklydo/
    http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/sukciai-darbuojasi-ir-internetineje-erdveje.d?id=41278735&categoryID=515179
     
    Asmeninis komentaras:
     
    Asmeniškai nebuvau apgautas, tačiau prokurorės nuomonė tikrai nustebino (Užrašas po jos nuotrauka: "Prokurorę B.Čekauskienę nustebino žmonių patiklumas - net galima sakyti, kad kai kurie sukčiaus sugundyti žmonės sudarė sąlygas jam nusikalsti") - atseit, tai žmonės kalti, kad vargšas Šaduikis apgaudinėjo kitus. Na taip, žinoma, aplinka kalta. Mano nuomone, tai reikėtų jį bausti ir labai stipriai, velnioniškai gudru atlikinėt mažas apgavystes dideliu mąstu, nes tada kaip ir nėra kažko labiausiai nuskriausto, bet juk būtent tai ir skatins kitus augančius mažuosius šunsnukius - galima vogt, jei po mažai.
     
    Negalėjau neatkreipti dėmesio ir į straipsnio autorės googl'inimo gebėjimus - "sėkmė lydėjo daugiau nei metus" ?? Komentarų apie šio veikėjo darbus datos siekia dar 2007-uosius...
     
    Juokingiausia, kokiais vargšais marijampolės pareigūnai ir kredito įmonės parodomi, neva, koks jiems galvos skausmas, o tie apgautieji, tai ką čia, kruopos. Kredito įmonės irgi puskvailiai, šitaip pinigus dalint į kairę ir dešinę.
     
    O kas dėl Irmanto tai...baust tokius ir labai stipriai.
  24. Patinka
    CosaNostra sureagavo į Jaunius Irmantas Šaduikis Žvaigždė!   
    Gimtojo Irmanto miesto laikraščiai jau rašo apie jį.
     
    http://www.part.lt/img/231467ca3d253bcc1d105da914aa8c84196.JPG
     
    http://www.part.lt/img/d471dbb9bac4b6470d05574f9e91207123.JPG
     
    Vaikinas priėjo liepto galą.
  25. Patinka
    CosaNostra sureagavo į pushkis Mokėjimai.lt naujovės   
    1. Nuo šiol įmokų surinkimo paslaugomis gali naudotis net ir neturintys el. parduotuvės. Mokėjimai.lt sistemoje Jūs galite suformuoti užsakymą, kuris bus pristatytas klientui nurodytu el. paštu. Klientas, suaktyvinęs el. laiške atsiųstą nuorodą, bus nukreipiamas į mokėjimo langą, kuriame galės pasirinkti tinkamą mokėjimo būdą ir sumokėti už prekes ar paslaugas. Šį funkcionalumą rasite kairiajame mokėjimai.lt meniu – "Individualūs užsakymai". Turintys el. parduotuves šį funkcionalumą gali panaudoti gavę individualius užsakymus, kurių pirkėjai negali suformuoti el. parduotuvėje.
     
    2. Jūsų ir Jūsų pirkėjų patogumui prie kiekvieno mokėjimo būdo jau kurį laiką pateikiame mokėjimo užskaitymo trukmę. Taip Jūs ir pirkėjai žinos, kiek laiko užtrunka apdoroti atliktą mokėjimą. Mokėjimų užskaitymo trukmes galite rasti skyrelyje "Projektų valdymas", paspaudę punktą "Įmokų surinkimo paslauga" ir pasirinkę konkrečią šalį. Pirkėjai mokėjimo užskaitymo trukmes gali rasti mokėjimo būdų pasirinkimo lange.
     
    3. Pasirodė 1.5 specifikacijos versija. Vietoj _ss1 parametro pridėtas pažangesnis ir saugesnis _ss1v2. Visada rekomenduojame naudoti pačią naujausią specifikacijos versiją.
     
    4. Parengtas naujas funkcionalumas, kuris leis el. paštu priminti Jūsų klientams apie pradėtą, tačiau nepabaigtą mokėjimo procesą. Paspaudę laiške pateiktą nuorodą, klientai galės pabaigti mokėjimą. Kai kurių pardavėjų praktika parodė, kad taip padidinsite pajamas iš pirkėjų, kurie paprasčiausiai pamiršo iki galo apmokėti suformuotą užsakymą. Šis funkcionalumas vasario 13 d. bus aktyvuotas visiems klientams. Pranešimai bus siunčiami praėjus 3 valandoms nuo mokėjimo suformavimo ir tik tuomet, kai pirkėjai sumokės per el. bankininkystės ar kitokias sistemas, kuriose mokėjimai atliekami operatyviai; pranešimai nėra siunčiami tokiems mokėjimo būdams, kaip pinigų priėmimas Maxima kasose ar spaudos kioskuose. Jeigu norite atsisakyti funkcionalumo, iki nurodyto termino skyrelyje „Projektų valdymas" pasirinkite „Įmokų surinkimo sistema", tuomet skiltyje „Pranešimai mokėtojams" uždėkite varnelę, kad nenorite siųsti pranešimų savo klientams. Pats mokėtojas taip pat galės atsisakyti ir negauti tokių priminimų, net jeigu prie projekto ir neišjungėte šio funkcionalumo.
     
    5. Pristatome naują mokėjimo būdą - tarptautinį pavedimą eurais. Šis mokėjimo būdas skirtas visiems Jūsų klientams, kurie turi banko sąskaitas eurais (nepriklausomai nuo šalies). Šio tipo mokėjimai užskaitomi per 1-3 darbo dienas. Taikomas standartinis fiksuotas mokėjimo užskaitymo komisinis mokestis - 2 LTL ir mokėjimai.lt komisinis pagal Jūsų projekto kategoriją ir mėnesio apyvartą arba operacijų skaičių. Jeigu buvote pasirinkęs, kad nauji mokėjimo būdai būtų iš karto aktyvuojami, tuomet Jūsų klientai jau gali naudotis šiuo mokėjimo būdu. Kitu atveju, norėdami aktyvuoti šį mokėjimo būdą, prie savo projekto pasirinkite „Įmokų surinkimo sistema", tuomet prie „Mokėjimo būdai, kuriuos norite priimti" pasirinkite „Kitos" ir varnele pažymėkite mokėjimo būdą „Tarptautinis mokėjimas eurais".
     
    6. Nuo 2011 m. lapkričio mėnesio SMS mokėjimams galite naudoti QR kodą. QR kodas - tai specialus paveikslėlis, kurį nufotografavus su mobiliojo telefono kamera, atliekamas atitinkamas veiksmas. Nuskaičius QR kodą, klientui bus suformuojama žinutė su reikiamu raktažodžiu ir trumpuoju numeriu, tereikės tik patvirtinti siuntimą. Naudojant šį funkcionalumą, išvengiama klaidų raktažodžiuose, kurie kartais būna ilgi ir sudėtingi. Programėlę QR kodui nuskaityti galite rasti čia: www.upcode.mobi. Išmėginkite ją ir nuskaitykite apačioje pateiktą QR kodą.
     
    Gavau tai el. paštu, tai gal ir kitiems bus įdomu. Tas apmokėjimas neturint eshop, man tikrai įdomus pasirodė :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...