Pereiti prie turinio

Suirotaro

Nariai
  • Pranešimai

    104
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Suirotaro sureagavo į simasj Kas geriau NT ar Dividendinis investavimas?   
    Gal tu nedalink finansinių patarimų... pradėjau žiūrėti video ir dar nesulaukus 2 minutės numeti tokį (1:29): "tai kai nuperka - nuperka su paskola 30-čiai metų. Ir kažkaip niekas nebijo, kad po 30 metų jie neteks to NT arba bankas bankas bankrutuos, kuriam jie moka. O bankrutavus tam bankui nesuprasi iš viso ar bus čia jūsų tas butas, ar nebus"...
     
    toliau jau nebegalėjau žiūrėti - po šitokio nokdauno buvo gaila savo laiko. Bet pagal šitą riebų nusišnekėjimą galiu pasakyti, kad tu NIXUJA nesupranti apie finansus ir apie NT. Kai paėmęs paskolą nuperki butą, tai:
    1. bankas iš karto perveda visą sumą pardavėjui - pardavėjas pretenzijų neturi
    2. butas registrų centre registruojamas TAVO vardu ir jau yra TAVO
    3. tavo butas įkeičiamas bankui (Hipoteka, kas reiškia kad butas tampa tavo finansinių įsipareigojimų įvykdymo garantu - jeigu tu nevykdysi savo finansinių įsipareigojimų, tai iš to buto pinigai bus išieškomi pirmiausia bankui, o po to kas liks - visiems kitiems(jeigu reikės), taip pat tai reiškia kad tu to buto negali parduoti, padovanoti ar kitaip perleisti kitiems asmenims)
    4. tu lieki su įsipareigojimu bankui mokėti mėnesines įmokas ir bankas labai tikisi, kad tu laiku jas mokėsi.
     
    Jeigu bankrutuotų bankas, kuris tau išdavė paskolą, tai geriausia kas gali būti (aišku, tik teoriškai :) ) - tu nebeturėsi kam mokėti paskolos įmokų ir tavo nesumokėta paskolos dali "pradings". Aišku, taip niekada nebus, nes visada atsiras banko kreditorių, kurie sutiks perimti tavo paskolą - t.y. likusi nesumokėta tavo paskolos dalis bus parduota aukcione arba bus atiduota kitam bankui kažkokia kita tvarka (kaip kad Snoro bankroto atveju visas geras paskolas perėmė Šiaulių Bankas) ir tu tiesiog turėsi mokėti įmokas kitam bankui. Viskas. Taškas. Ir NĖRA jokių klausimų iš serijos "dar neaišku bus čia tas jūsų butas ar nebus".
     
    Tai va ką noriu pasakyti - jeigu tavo toks supratimas apie NT, kad tu gali taip nusišnekėti,tai tikrai nerekomenduoju vesti seminarus ar webinarus. Man gaila tavo seminarų/webinarų klausytojų. Jie ten jaučiu dar ne tokių grybų prisiklauso...
  2. Patinka
    Suirotaro sureagavo į Pipirmete Geriausios knygos   
    Pasidalinsiu ir aš mintimis :) Nesupulkit tik kaip žvėrys, jei labai skirsis nuo visų kitų :)
     
    Mano nuomone, motyvacinės knygos padeda labai trumpam pasijausti geriau ir pagrinde "praplauti smegenis" (nebūtinai blogąja prasme!). Dėl ko Kyosakį ir kitus labai mėgsta visokie koučeriai ir Amway kultas.
     
    Jei iš tikro nori pasijausti intelektualesniu, protingesniu, skaityk apie tikrus įvykius ir konceptus.
    Skaityk apie politiką, istoriją, kaip tam tikri dalykai prasidėjo, kodėl, kaip tai paveikė pasaulį, ką jie reiškia, t.t. Kaip prieš tai paminėjo apie pasaulinį karą.
    Skaityk apie tai, kas yra demokratija, pažiūrėk paraleles mūsų valdžioj ir bendrai Europos sąjungoj, palygink su Amerika ar Kinijos valdžia - galėsi visada su žmonėmis pašnekėti apie politiką.
     
    Paskaityk apie evoliuciją, biologiją, smegenų veiklą, kas įtakoja mūsų mąstymą ir elgesį psichofiziologiškai, straipsniai, mokslinė literatūra - galėsi diskutuoti apie žmogų.
     
    Nori protingai apie orą pašnekėt, pasidomėk kaip meteorologija veikia :D (čia gal kvailas pavyzdys, bet supratai apie ką aš)
     
    Gali perskaityti Senąjį testamentą ir jo analizes, žinosi apie religijų ištakas ir žydų tautos istoriją. Beje labai įdomu, turėjau universitete kursą apie Senąjį Testamentą kaip istorinį kūrinį.
     
     
    Dokumentikos irgi yra geras būdas kažko išmokti. Netflixas pilnas jų.
     
    Kokybiškai formuok savo nuomonę apie gyvenimą ir pasaulį aplinkui save ir jausies tikrai geriau. Plius skambėsi autentiškai, kalbėdamas apie tikro pasaulio faktus, o ne motyvacinėmis frazėmis, kaip YES YOU CAN ir PINIGAI TURI TARNAUTI TAU O NE TU PINIGAMS.
  3. Patinka
    Suirotaro sureagavo į balcitom Nuoma ar paskola?   
    Tai kiti ir nesa 30 ar net daugiau procentu. Cia nekalbame apie neprotingai ir nepaskaiciuotas paskolas, o apie protingai apgalvotas paskolas.
     
    As dabar gyvenu bute kurio nuoma yra 450 + kom/men (tiek moku, nes buvo reikalavimai mano kaip pvz butu pozeminis parkingas, arti centro ir pan.. ir tai moku pigiausiai savo name, nes salia butas toks pat moka 550 + kom ir be pozeminio parkingo). Tai man yra kosmosas kokius pinigus as ismetu ir paskaiciavus tikrai gaunasi tiek pat ar net maziau moketi bankui paskola (todel ir taupau pradiniam inasui - ne minimaliam, o 20 bent proc). Sakysi - o jei nebegyvensi taip gerai, kaip dabar. Tai visada gali isnuomoti ta buta ant tiesiog dengimo paskolos ir galutiniam variante vistiek lieki su butu, o jei ant nuomos meti, gale - NIEKO NETURI (ka siuo metu daro mano buto seimininkai - as jiems tiesiog paskola sumoku, jie is manes gal 20 euru uzdirba).
     
    Mano pazystamas nesenai isigyjo ir isirenge Kaune buta. 3 kambariai, 72 kv.m. paskola 61k atiduoda sake po 240 euro kas yra niekas palyginus kokios NT kainos (dabar turto ivertintojas buvo jau vertino jo buta 90+k ir dar ne paskutinis cia ivertinimas).
     
    Kazkaip keistos tu nuomones. Niekas nesako, kad nesugeba sutaupyti, o visi sako, kad nuoma - pinigu metimas lauk. Jei turi galimybiu - perkiesi buta, o tai tau palengvina bankas.
    Nezinau... jus man skaiciais surasykite KODEL NEAPSIMOKA imti paskolos, o nuomotis apsimoka, nes as taip suprantu:
     
    Nuoma 20 metu po 400 euru/men - 96K ir nieko neturi.
    Paskola 20 metu po 400 euru/men - 96K ir butas tavo, kurio kaina dar po 20 metu bus pakilusi.
  4. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo Druski Užauginsiu jūsų Instagram paskyrą [baigta, nebevykdau]   
    Kiekvienas kainos prašymas ir kiekvienas atsakymas "Parašiau!" pekelia temą, taip pamato daugiau žmonių ir nereikia pačiam akivaizdžiai "bumpint" temos. Its stupid but genius :D
  5. Patinka
    Suirotaro sureagavo į anre Ieškau programuotojų   
    Sventasis, jei darbdaviai persilaužtų ir leistų dirbti nuotoliniu būdu, tai, manau, kad darbuotojų netrūktų.
  6. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo 24bazar Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Biški offtopic, bet dabar 2019 ir jauni žmonės dar žiūri televiziją? Lietuvos televizija išvis ten yra kažkokia smegenų skalbykla, kai pamatau ką žmonės ten žiūri per nesąmones gaila pasidaro net. 12metų kai teliko neturiu ir nematau poreikio :D geriau jau knygą paskaityt nei kažkokias bomž pagalbas žiūrėt
  7. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo Artaip Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Gi nesakė, kad IT dirba. Gal žmogus visai nieko nenutuokia apie darbą IT srityje
  8. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo 24bazar Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Biški offtopic, bet dabar 2019 ir jauni žmonės dar žiūri televiziją? Lietuvos televizija išvis ten yra kažkokia smegenų skalbykla, kai pamatau ką žmonės ten žiūri per nesąmones gaila pasidaro net. 12metų kai teliko neturiu ir nematau poreikio :D geriau jau knygą paskaityt nei kažkokias bomž pagalbas žiūrėt
  9. Patinka
    Suirotaro sureagavo į android Nekenti savo darbo? Trūksta pinigų?   
    Jei kritikuoji kitus tai papasakok apie save o ne kazkokius lempinius pavyzdzius trauk.
     
    Tas vaikinas "22m specialistas" isviso man juoka sukele :D Tu bent pats kariuomeneje tarnavai tuos 9men, matei kaip suda visi mala? :D
  10. Patinka
    Suirotaro sureagavo į 24bazar Nekenti savo darbo? Trūksta pinigų?   
    Nezinau kuriame is musu tu cia tuos kompleksus izvelgiai, bet kazkaip keistai vertini :) tai nori pasakyti, kad ta tavo mergaite chemike ar tas kareivis baxuriukas, ugnegesys ir dar kazkas keliasi kada nori, veikia ka nori, buna su seima kada nori, keliauja kur nori ir kada nori (ne darbo reikalais, kad ir koks jis fainas) ir svarbiausia neina i darba kada nori? :) Mes kalbam apie pasirinkimo laisve, o ne apie tai kad kazkas dirbdamas uz 5k jaucias ziauriai gerai, nes toks ispudis susidare :)
    2008 ar 2009 paciam krizes ikarstyje kai buvau totalioj finansinej ##### man paskambino is senuku nt vystymo padalinio ir pasiule 7-8k atlyginima, o tuo metu tai buvo kosminiai pinigai LT, kad ateiciau dirbti ju vadovu ir zinai koks buvo mano atsakymas? Niekada niekam nedirbsiu. Ir kad ir kiek kartu pirmais metais lipdant viska nuo nulio atrodydavo, kad butu buve lengviau dabar gaut 7k = 84k per metus, nei nuo 0 viska statyt, zinojau, kad ta pasirinkimo laisve yra brangiausias turtas. Ta galimybe veikti ka nori, kur nori ir kada nori yra pagrindinis dalykas, ko tu nesupranti ir nepajusi, kol nepatirsi, o finansine nepriklausomybe tai suteikia.
    Beje man ziauriai patinka mano veikla, nes as pastoviai pazindinuosi su naujais zmonem, naujais verslais, naujom galimybem ir inovacijom. As kasdien keiciu pasauli ir net jei man kazkas pasiulytu darba 8-17 kur daryciau ta pati ka dabar darau ir uz tai man moketu milijona per metus as greiciausiai nesutikciau, nes isipareigoti parduoti savo gyvenimo metus uz betkokia suma yra kvaila, nes uz jokius pinigus as nenupirksiu to laiko kai mano vaikas buvo nuo 1m iki 2m amziaus, uz jokius pinigus nenupirksiu laiko kai mano tevai ar seneliai buvo gyvi, tai nepriklausomai nuo to, kad as nepraleidziu su jais tiek laiko kiek noriu, nes man idomu daryt tai ka darau, bet as turiu pasirinkimo teise ka veikti su savo laiku, o tu neturi ir nieko cia nepridursi ;)
  11. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo 24bazar Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Biški offtopic, bet dabar 2019 ir jauni žmonės dar žiūri televiziją? Lietuvos televizija išvis ten yra kažkokia smegenų skalbykla, kai pamatau ką žmonės ten žiūri per nesąmones gaila pasidaro net. 12metų kai teliko neturiu ir nematau poreikio :D geriau jau knygą paskaityt nei kažkokias bomž pagalbas žiūrėt
  12. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo 24bazar Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Biški offtopic, bet dabar 2019 ir jauni žmonės dar žiūri televiziją? Lietuvos televizija išvis ten yra kažkokia smegenų skalbykla, kai pamatau ką žmonės ten žiūri per nesąmones gaila pasidaro net. 12metų kai teliko neturiu ir nematau poreikio :D geriau jau knygą paskaityt nei kažkokias bomž pagalbas žiūrėt
  13. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo 24bazar Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Biški offtopic, bet dabar 2019 ir jauni žmonės dar žiūri televiziją? Lietuvos televizija išvis ten yra kažkokia smegenų skalbykla, kai pamatau ką žmonės ten žiūri per nesąmones gaila pasidaro net. 12metų kai teliko neturiu ir nematau poreikio :D geriau jau knygą paskaityt nei kažkokias bomž pagalbas žiūrėt
  14. Patinka
    Suirotaro sureagavo į arijas Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    ... darbas turi teikti dziaugsma... prasme <---- debilavotu nuosmauku filosofija. Veda tiesiai ten, kur tu esi dabar.
    Darbas turi teikti pinigus.
    1000 yra sudo kruvele.
    Issikelk sau normalu tiksla - uzdirbt 5000 per menesi. Pradziai. Ir siek to betkokiom priemonem. Dirbk per 3 darbus uzsienyje, prekiauk, teik masazo paslaugas senom moterim. Neturek laiko saves grauzimui. Uzsiimk kazkuo nelegalaus. Viskas gerai.
    Ir nepirk nauju masinu, nei dar kazko o viska investuok arba tiesiog taupyk.
    Ir kai sitos vadinamos ziurkiu lenktynes ikyrės iki gyvo kaulo - o taip ir turi but - turesi tikros gyvenimo patirties ir sioki toki finansini pagrinda po kojomis.
    Tada tikrai kils geresniu ideju ka veikt toliau. Ir turėsi visai kitokias salygas tai igyvendinti.
    Arba gali kaip kad vienas rase ismokt kazkoki suda dirbt, tuo atveju logotipus, kuriuos gali padaryt 8 klasės moksleivis ir uz savo ubagiska uzdarbi gyvent siltuose krastuose (dristu spet kad pietryciu Azija, kur vidutinis uzdarbis 200 doleriu).
  15. Patinka
    Suirotaro sureagavo į dziu-mAn-dzy Kaip iskesti darba? 160val per menesi   
    Eilinis trolis čia ir tiek :) https://uzdarbis.lt/t405608/darbo-vieta-klaipedoje-cooworking/page__p__3085538#entry3085538 vienur jis ieško vietos, kad su laptopu dirbt, o dabar juodus darbus dirba.
  16. Patinka
    Suirotaro sureagavo į balticmustache ETF brokeris   
    Panašu, kad bręsta laikas atnaujinti mano straipsnį apie ETF brokerius.
     
    Pradėsiu brokerių analizę, po kiek laiko paruošiu ir straipsnį. Pasireklamuosiu: jeigu nenorite praleisti, prenumeruokite naujienlaiškį.
  17. Patinka
    Suirotaro sureagavo į Lukas0300 Kokios veiklos imtis, kad pasiekciau savo finansini tiksla?   
    Sveikas.
     
    Esi studentas, tai kodėl nenori pagyventi barake ?
    Aš gyvenu barake, dviviečiam kambaryje. Moku po 60 eur/men.
    Gyvenu taupiai, bet tarkim man pragyvenimui išeina, 20eur/men už salę, 60eur/ men už baraką. Kadangi po hesus ir macus nevaikstau ir + nustojau vartoti alcho* tai manau galiu drąsiai sakyti ,kad įsitenku į ~160eur mėnesiui.
  18. Patinka
    Suirotaro sureagavo į Samick Kokios veiklos imtis, kad pasiekciau savo finansini tiksla?   
    Oj žinok ir turėdamas 30 eurų savaitei gali sau viską leisti jeigu moki pajamas susidėliot. Kuo greičiau išsikraustysi iš tėvų, tuo bus geriau. Čia kaip kažkas sako, gyvenk pas tėvus, taupyk. NESĄMONĖ. Reikia išmokt savarankiškai gyvent. Reikia išmokt gyvent ir su ribotom pajamom (netgi labai ribotom). Viskas įmanoma. Kai paragauji savarankiško gyvenimo (kad ir kiek mažai pajamų turi), gyvenimas nušvinta visai kitokiom spalvom. Tavo galimybės padidėja nežmoniškai (nes staiga turi atsakomybių, kurias įvykdai ir supranti, kad viskas yra įmanoma). Gyvenimas pas tėvus - tarsi turėjimas inkarą, kuris neleidžia judėti į priekį link SAVO gyvenimo. Link SAVO pasirinkimų, savo atsakomybės (pradedant maistu, baigiant mokesčiais, tvarka ir pan.). Gyventi savarankiškai nėra lengva, ir man keista kaip kas nors gali patarti "gyvenk pas tėvus". Čia yra totalus absurdas. Reikia tobulėt. Reikia judėt į priekį. Kaip kitaip išsiugdyti savarankiškumą ir prisiminti atsakomybę visoms gyvenimo sritims (finansiškai, rūpintis sveikata valgant gerą, savo gamintą maistą (nes su ribotom pajamom kitaip neišgyvensi). Supranti/išmoksti kaip apsipirkti teisingai (tiesiog kažkiek hakinant sistemą), ką valgyt, kaip palaikyt švarą ir tvarką namuose, kaip bendrauti su butiokais, kaip geriau sugyventi su kitais. Žodžiu, nors ir gyvenimas ant savo šiknos yra sunkesnis (iki kol įpročiai nesusiformavę), bet jis turi labai daug privalumų ir gali išsiugdyti tokių savybių, kurios LABAI LABAI pasitarnaus visose kitose gyvenimo srityse.
     
    Aišku, nereik galvot taip, kad ai čia neturiu pinigų, š***s visiškas. Reikia mąstyt maždaug "okei, mano pajamos ribotos, todėl turiu elgtis protingai. Laikui bėgant atsiras daugiau pajamų. Gal ne rytoj, gal ne poryt, bet bus. O šiandien pasitenkinsiu kuo turiu." Svarbiausia kaip jautiesi. Kai išmoksti gerai jaustis ir neturėdamas pinigų, tada jie savaime atsiras.
  19. Patinka
    Suirotaro sureagavo į radianas Šnipinėjimo pagrindai: konkurentų tinklapių tyrimas - analizė   
    Norint iškilti į pirmutines pozicijas Google paieškos sistemoje, būtina išanalizuoti konkurentų tinklapius. Nėra skirtumo, ar startuoji su visiškai nauju tinklapiu, ar jau turi esamą svetainę, labai svarbu žinoti konkurentų tinklapių situaciją paieškos sistemų rezultatuose ir jų veiksmus SEO optimizacijoje. Šįkart straipsnyje – SEO šnipinėjimo pagrindai. Papasakosiu, kaip atlikti konkurentų tinklapių analizę ir ištirti rinką.
     
    Konkurentu-analize-tyrimas
     
    Galbūt tau nesiseka iškilti į pirmas paieškos rezultatų pozicijas ir manai, kad kažką darai neteisingai? Nebūtinai. Atlikus konkurentų analizę gali paaiškėti, jog jų puslapiai yra tiesiog gerai suoptimizuoti ir tau pasiekti norimą rezultatą užtruks dar šiek tiek laiko. Arba jei konkurentai nėra stiprūs SEO optimizacijos srityje, tau atlikus keletą pakeitimų ir patobulinimų svetainėje ir už jos ribų, bus labai lengva iškilti į pirmąsias Google paieškos pozicijas. O tai pritrauks papildomų naujų klientų. Taigi atlikus konkurentų analizę ir tyrimą paaiškėja, kiek stiprūs yra konkurentų tinklapiai, kaip lengva ar sunku bus kilti pagal norimus raktinius žodžius paieškos sistemos rezultatuose.
     
    Prieš analizuojant konkurentų tinklapius yra būtina atlikti pagrindinių raktinių žodžių tyrimą, pagal kuriuos pritrauksi tikslinius vartotojus. Šis žingsnis yra labai svarbus ir daug ką lemiantis. Jei raktinių žodžių tyrimas bus atliktas prastai, konkurentų tinklapių analizė neturės prasmės.
     
    1. Mąstyk kaip eilinis vartotojas
     
    Kaip jau minėjau, labai svarbu yra teisingai atlikti raktažodžių tyrimą. Turi atrinkti tuos raktinius žodžius, kuriuos naudoja tavo potencialūs klientai. Kartais ši užduotis būna lengva, o kartais – gana sudėtinga. Didelę pagalbą suteikia „Google keywords tool“ įrankis. Šio įrankio pagalba galima išsiaiškinti, kuriuos raktinius žodžius dažniausiai naudoja vartotojai pateikdami užklausas. Taip pat rekomenduoju atsižvelgti į „Google keywords tool“ siūlomus raktinius žodžius. Dažnai pateikiami ilgesni raktiniai žodžiai, kurie turi neblogus užklausų skaičius per menesį.
     
    Analizuodamas ir besirinkdamas raktažodžius, stenkis galvoti kaip vartotojas, o ne tam tikros srities profesionalas, žinantis specifinius terminus.
     
    2. Identifikuok konkurentus
     
    Žinant tikslius raktinius žodžius galima prieiti prie sekančio žingsnio – išsiaiškinti tavo pagrindinius konkurentus. Pagal atsirinktus 3-5 pagrindinius raktažodžius išsirink dominuojančias svetaines paieškos rezultatų pirmąjame puslapyje. Tai yra pagrindiniai tavo tinklapio konkurentai. Tolimesniuose žingsniuose bus analizuojami būtent konkurentų puslapiai.
     
    3. Konkurento tinklapio vidaus analizė
     
    Kuomet žinai konkurentus ir jų tinklapius, tuomet galima pradėti analizuoti, ką jie daro, ar optimizuoja tinklapį ir kaip gali tu pats pakoreguoti savo SEO strategiją, kad sėkmingai konkuruotum paieškos sistemų rezultatuose.
     
    Reikia pradėti nuo vidinės konkurentų tinklapio analizės.
     
    Raktinių žodžių panaudojimas:
     
    Kokius raktinius žodžius konkurentas dažniausiai naudoja puslapių title taguose (title tag)?
    Ar konkurentas naudoja raktinius žodžius puslapių meta keywords taguose? Keywords tagai paieškos sistemoms nebedaro įtakos, tačiau jei jie yra naudojami, reiškia, konkurentai juos laiko svarbiais raktiniais žodžiais.
    Kokius raktinius žodžius dažniausiai naudoja konkurentas tinklapio turinyje ir straipsnių pavadinimuose (taip pat h1, h2 taguose)? Tam nustatyti padės „Keyword Density Analyzer“ įrankis.
    Turinio analizė:
     
    Kokį pagrindinį raktažodį optimizuoti renkasi konkurentas straipsniuose – prekinį vardą ar paslaugą/prekę?
    Kokius raktinius žodžius tinklapio turinyje renkasi konkurentas naudojant vidinių nuorodų inkarinius tekstus?
    Kaip dažnai konkurentas kuria ir atnaujina svetainės turinį (straipsnius, naujienas, kitus įrašus)?
    Kokio tipo turinį dažniausiai kuria konkurentas – vaizdo įrašai, straipsnis, audio įrašai?
    Ar turinyje naudojami h1, h2, h3 tagai?
    Ar lengva pasiekti vidinius puslapius iš pagrindinio puslapio?
    Ar prie skelbiamo turinio yra socialinių tinklų pasidalinimo funkcija? Jei taip – kiek stipriai turinys yra dalinamas socialiniuose tinkluose?
    Techninė analizė:
     
    Kaip sėkmingai konkurentų tinklapis yra reitinguojamas Google paieškoje pagal pagrindinius kelis raktinius žodžius?
    Ar konkurentų tinklapio paveikslėliai yra suoptimizuoti su ALT tagais?
    Ar konkurentų puslapio html kodas yra tvarkingas? Daug informacijos suteikia šaltinio kodas (source code).
    Ar naudojami meta description ir title tagai?
    Atlikus vidinę analizę galima greitai pasakyti, ar konkurentai skiria dėmesį SEO optimizacijai. Jei SEO optimizacija yra žemo lygio, arba jos iš viso nėra – aplenkti konkurentus paieškos sistemų paieškos rezultatų reitinge bus visai nesunku.
     
    4. Išorinė analizė
     
    Taigi toliau reikia išanalizuoti konkurentų tinklapių išorinę optimizaciją, o tiksliau ateinančias nuorodas iš išorinių tinklapių.
     
    Ateinančios nuorodos ir jų kokybė daro itin didelę reikšmę SEO optimizacijos procese ir paieškos sistemų rezultatų puslapio reitinge.
     
    Naudingas įrankis konkurentų backlinkų analizei yra ahrefs. Juo galima išanalizuoti visas ateinančias nuorodas, iš kokių domenų jos ateina, kokie yra nuorodų inkariniai tekstai. Visa tai žinant, galima suprasti, ar konkurentai stipriai optimizuoja svetainę, kokius raktinius žodžius (pagal inkarinius nuorodų tekstus) siekiama iškelti paieškos rezultatuose, kaip intensyvėja naujų nuorodų atsiradimas. Ateinančios nuorodos ir jų tinklapių Page Rank‘as taip pat suteikia svarbių duomenų.
     
    ahrefs
    https://ahrefs.com
    Kiek backlinkų (ateinančių nuorodų iš kitų tinklapių) turi konkurentas?
    Iš kiek skirtingų domenų ateina nuorodos į konkurento tinklapį?
    Kurie puslapiai sulaukia daugiausiai backlinkų nuorodų?
    Kokie inkariniai nuorodų tekstai yra dažniausiai naudojami?
    Kokiuose diskusijų forumuose yra nuorodos į konkurentų tinklapį?
    Ar konkurentai perka SEO nuorodas? Jei taip, tai kokiuose tinklapiuose? Kokio pageranko?
    Dar vienas svarbus faktorius išorinėje analizėje – socialiniai tinklai ir konkurentų veikla jose.
     
    Lietuvoje svarbiausias socialinis tinklas, be abejonės, yra Facebookas. Išsiaiškink, ar konkurentai turi savo puslapį veidaknygėje. Atkreipk dėmesį į prisijungusių prie puslapio žmonių skaičų, kaip dažnai yra talpinamas turinys socialinio tinklo atstovybėje, ar vyksta bendravimas su fanais. Google paieškos reitingui daro įtaką tinklapio figuravimas socialiniuose tinkluose: kaip dažnai yra besidalinamos įvairios tinklapio nuorodos (kiek like‘ų, share‘ų, twitterinimų ir pan.).
     
    Jei konkurento tinklapis turi daug turinio, reikia išsiaiškinti, ar tas turinys yra vertingas ir autoritetingas. Labai naudingas įrankis, kuriuo naudojuosi yra Open Site Explorer. Šio įrankio pagalba galima palyginti keletą tinklapių.
     
    Išvados
     
    Taigi pateikiau SEO konkurentų šnipinėjimo pagrindus – konkurentų analizę ir tyrimą. Šios analizės užtenka pirminiam vaizdo susidarymui apie konkurentus. Žinant konkurentų tinklapio situaciją galima atlikti suplanuotus strateginius veiksmus, kurie leistu iškilti Google paieškos sistemoje aukščiau ir taip pritraukti daugiau klientų.
    Šaltinis
  20. Patinka
    Suirotaro sureagavo į mantas666 Šnipinėjimo pagrindai: konkurentų tinklapių tyrimas - analizė   
    Dažnai tenka nustatinėti tokius dalykus paleidžiant reklamas. Tai pavyzdys


     
    Sakykim tavo užduotis yra parduoti vaikišką vežimėlį
    Tai kas bus tavo tikslinė auditorija:
    Moterys
    Koks jų amžius?- 18-35m, (galima pasileisti kelias reklamas grupuojant pagal amžių)
    kokioje vietovėje parduodate produktą,- šalis, o gal turite fizinę parduotuvę ir parduodate tik tam tikrame mieste?
    Kokie jų pomėgiai
    Kokiuose puslapiuose lankosi (facebook pages/web pages)
    Kokie komapnijų pavadininmai jų galvoje
    Kokios frazės vedamos norint surasti produktą (aka raktažodžiai), todėl susirandi juos.
    Jei paleista svetainė arba eshop seniai panagrinėk Google Analytics duomenis
    Jei nežinai kokių nors atsakymų gali net paklausinėti žmonių iš savo rato,- t.y. pažįstamų.
    Jeigu yra konkurentai parduodantys produktą panašų kaip tavo turi analizuoti kaip jie parduoda: stebek jų reklamas, stebėk iš kur ateina lankytojai
    Pasileidus reklamą su keliomis variacijomis, vienos geriau konvertuojasi negu kitos, todėl atsirenki kas geriausia, o nepatinkančias stabdai. Tik testuodama suprasi- kas ta tavo tikslinė auditorija, kuri perka dabar.

  21. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo Kolba IT KURSAI Lietuvoje   
    Jei tai tavo hobis, tu tuo užsiimi, turi darbų ką gali parodyt ir nori praktikos tai tiesiog bandai susisiekti su potencialiais darbdaviais, eini į pokalbius, rodai ką padaręs esi, prašai praktikos ir jei tau tikrai patinka ką darai tai tikrai pastebės ir priims praktikai kas nors gal net mokės kažkokią sumelę. O jei po praktikos sakys sorriukas bet netinki, tai irgi nėra ko labai nusiminti, nes būsi gavęs geros patirties :)
  22. Patinka
    Suirotaro sureagavo į ronner IT KURSAI Lietuvoje   
    Dirbu su IT mokymais, todėl galiu papasakoti apie šią virtuvę ir iš kitos pusės šiek tiek. Gal kai kam tai padės pasirinkti geriausią mokymosi būdą. Patirties turiu įvairios, kadangi esu dirbęs ir mokykloje (5-12 kl.), ir su 3-6 klasių moksleiviais kursuose/būrelyje, o dabar orientuojuosi į suaugusiųjų mokymus arba bent nuo ~16 metų.
     
    Pirmiausia, IT kursų tikrai daug ir jie skambiai reklamuojasi, kaip sakė temos autorius pirmoje žinutėje. Daugiausiai matomos kelios stiprios įmonės, turinčios savo arkliukų ir savo minusų, bet apie tai komentuoti būtų neetiška iš mano pusės, visgi tai mano konkurentai. Ką dažniausiai matome? Robotika vaikams/jaunimui ir programavimas suaugusiems, žadant aukso kalnus, nes dabar tai ant bangos. Kiek pastebiu, robotika daugiau žavi vaikų tėvus nei pačius vaikus. Prie to galbūt prisideda ir mokyklos, kuriose yra robotai, nes daugelyje jų dirba ne tik ne entuziastai, bet dar ir patys nelabai tuos robotus mokantys valdyti mokytojai. Informatikų trūkumas mokyklose yra labai didelis ir priimami dirbti beveik bet kas. Turbūt daugelio mokykloje, ypač jei ji mažesnė, informatiką mokė matematikos mokytojai. Tai ypač aktualu mažesniuose miestuose, kur informacinių technologijų specialistai, o tuo labiau, IT mokytojai, yra raudonosios knygos pirmame lape. Na, gal antrame. Dar vienas dalykas - ne kiekvienas vaikas gali namuose įsigyti savo robotą, nes jų kaina, ypač jei mokomasi su LEGO ir panašiais, kandžiojasi. Tuo tarpu kompiuteris yra daugelio namuose*. Nemažai vaikų tokį užsiėmimą meta po metų, tad turi tik labai basic žinias, kas tas robotas ir kaip ten jis valdomas. Po kelių metų tų žinių liks 0. Be abejo, yra išimčių.
     
    Kita labai skambi reklaminė žinutė jau suaugusiems - programavimo kursai intensyviai, po mėnesio ar dviejų žadama vos ne programuotojo darbo vieta. Sutinku, kad per mėnesį intensyvaus mokymosi galima būtų pakeisti specializaciją, tačiau nuo 0 išmokti programuoti tikrai ne. Nesižavėkite tokiais pasiūlymais, jei rimtai norite tapti programuotoju. Sudeginsit smegenų ląsteles. Išimtis tik tuo atveju, jei iš tiesų esate tas žmogus, į kurio galvą viskas labai lengvai lenda ir per mėnesį galite įsisavinti tiek, kiek kiti per 2-3 metus. Tačiau dėstytojas irgi žmogus. Mokyti programuoti po 8 valandas (o kartais dar daugiau, čia jau primena lėtą kankinimą) taip pat sunku. Dėstytojas pavargsta ir silpsta jo mokymo kokybė. Žinoma, esant praktikos užduotims kitaip, tačiau intensyviuose kursuose nuo 0 tikrai netruks teorijos, kad ir kaip ten ji supinta su praktika. Jau po kelių valandų gali pintis liežuvis ir sulėtėt mąstymas.
    Deja, labai daug žmonių pasigauna ant šito kabliuko, nes gi smagu būtų iš bedarbio per 1-3 mėnesius tapti profesionaliu programuotoju, o dar gi algos tūkstančiais ir užimtumo tarnyba (darbo birža) didžią dalį kainos kompensuoja. Drambliuko svajonės ir liks svajonėmis - programuot pramoksite, bet toli gražu nebūsite profesionalai. Na, bet valstybės pinigus galėsite panaudoti :)
     
    Ilgi ir nuobodūs kursai. Mano mėgstamiausi. Būdamas 12okas pats mokiausi būtent taip. Ir vis tiek kursuose išmokau tik pagrindų. Kodėl? Nes mažai laiko skyriau savarankiškam mokymuisi. Tačiau kartu su manimi besimokantys, kurie siejo savo ateitį su programavimu - išmoko labai daug, jų atliekami projektiniai darbai visa galva lenkė mano. Nors dalis jų netgi buvo jaunesni (15-16 metų). Be to, aš prisijungiau nuo antrų metų, tad turėjau labai kvailų spragų. Visgi, po kursų atėjo laikas, kada aš pradėjau daugiau domėtis tuo, ką mokiausi ir man buvo daug kartų lengviau ieškoti informacijos nei prieš kursus. Reziumuojant mano mokymąsi, metus girdėdamas apie programavimą, kažką bandydamas daryti, bent minimaliai besimokydamas aš gavau tų žinių, kurios vėliau leido lengviau pagauti "apie ką mes čia" tutorialuose, online kursuose ir forumuose. Visgi, nuo programavimo aš tai nutolstu, tai vėl priartėju, nėra tai mano pagrindinė sritis ir įdomiausia IT dalis.
     
    Kol esat tokio amžiaus, kai nereikia rūpintis savęs, būsto išlaikymo - MOKYKITĖS. Jei yra galimybė, nespjaukit į kursus, tačiau venkit juodo darbo, tai yra, labai nerekomenduoju intensyvių kursų, jei tam nėra kokios nors svarbios priežastis. Duokit smegenims laiko suvirškinti gautą informaciją. Ir be abejo, praktika praktika praktika. Ką išmokot patys, išmokė kursai ar netgi mokykla (sėkmės atveju) - bandykit tai panaudot, sukurt sau naujus uždavinius, realizuokit net ir mini projektus. Kai mokiausi paskalį (mokykloj vietoj c++) susikurdavau sau mini programėles, kurios atlikdavo tokias funkcijas, kurias galėdavau rast bet kur kitur. Susikurdavau tam, kad pajust malonumą sėkmingai veikiančio rezultato + pagilint savo žinias. Ir tai tikrai davė kažkiek naudos.
    Kai jau yra šeima, būsto išlaikymo kaštai, vien tik mokytis sunku, reikia derint mokymąsi su darbu ir panašiai. Kursai šitoj vietoj palengvina tai, jog gaunama sukramtyta informacija. Rimtai nusiteikusiems siūlau pasimokyti metus-du kursuose, gauti pagrindus, o toliau tęsti savarankiškai.
    Kai pabendrauji su savamoksliu, atėjusiu pagilinti žinių ar pasitaisyt spragų, dažniausiai "išduoda" savo sunkumus mokantis namuose. Dažniausiai tai tinginystė ir motyvacijos trūkumas. Tuo tarpu į kursus eini, nes gi sumokėjai ir aiškus konkretus laikas, o pasimokyti visada galima "rytoj".
     
    Nuo 40-50 metų amžiaus ateinantys mokytis kažko su IT (dažniausiai tai WordPress arba su specifinėm programom, ofisu susiję mokymai) labai retai gali mokytis savarankiškai. Veikia savotiška baimė bandyti, nepasitikėjimas savimi ar kažkas panašaus. Tokio amžiaus žmonės daug daugiau žymisi popieriuje, nori kuo tikslesnių paaiškinimų kaip ką daryti. Deja, ne visus pavyksta perlaužti ir didžiausias peilis jiems yra: galima daryti taip, taip arba taip. Per didelis pasirinkimas. Lygiai tas pats su pradinukais, tik šitie rašosi mažiau :)
     
    Patys kursai visur turi savo pliusų, savo minusų ir daugiau mažiau jie duos naudos. Siūlyčiau vengti labai didelių grupių, nors, abejoju ar dar kas moko didesnėse nei po 10 realių galvų ir, kaip minėjau, siūlau rinktis truputį laisvesnius, bet ilgesnius kursus - išmoksit tikrai daugiau.
    Nors pats organizuoju ir intensyvius kursus, man tai finansiškai netgi naudingiau, tačiau tai labai retas atvejis, dažniausiai žmones perkalbu rinktis ilgesnius. Išimtis įmonės, kurios, toks jausmas, nori kiekio, o ne kokybės.
    O jei abejojate dėl kursų, neleidžia finansai ar kitų galimybių trūkumas - mokykitės savarankiškai. Gal užtruksit ilgiau (bet tikrai nebūtinai), gal atsiras kažkokių spragų (jas visada užkišit įgaudami vis daugiau praktikos), gal pradžioj bus beprotiškai sunku, bet realiai norimą rezultatą visuomet galėsite pasiekti. Tereikia stipraus NORO ir rasti laiko. Numatykite konkrečią savaitės diena, konkrečias valandas ir pasislėpkit nuo visų - eikit mokytis. Tada tikrai pasieksit rezultato ir be kursų.
     
     
    * - dirbdamas mokykloje labai nustebau, kad kaikurie 5-7 klasių vaikai, kuriems yra grubiai nuo 10 iki 13 metų neturi savo kompiuterio, o kartais (iš ~200 mokinių bent 5 atvejai) namuose nėra jokio kompiuterio - net ir tėvai kompiuteriu naudojasi tik darbe. Suprasčiau, jei tai būtų nepasiturinčios šeimos, tačiau kai kurios jų samdydavo ne tik aukles, bet ir dar daugiau aptarnaujančio personalo. Kompiuterius keičia išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, žaidimų konsolės. Kaip bebūtų, tai tikrai ne į naudą, kadangi tokiu atveju įrenginys tampa 99% tik pramogų objektu.
  23. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo Vaidas* Black Friday 2018   
    Nemanau, kad dar pigiau kur rastum, nes tikrai pigiai čia, dažniausiai siuntimas kainuoja vien 9eur, kad lietuvoj iki durų atvežtu, o čia viskas įskaičiuota :)
  24. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo Kolba IT KURSAI Lietuvoje   
    Jei tai tavo hobis, tu tuo užsiimi, turi darbų ką gali parodyt ir nori praktikos tai tiesiog bandai susisiekti su potencialiais darbdaviais, eini į pokalbius, rodai ką padaręs esi, prašai praktikos ir jei tau tikrai patinka ką darai tai tikrai pastebės ir priims praktikai kas nors gal net mokės kažkokią sumelę. O jei po praktikos sakys sorriukas bet netinki, tai irgi nėra ko labai nusiminti, nes būsi gavęs geros patirties :)
  25. Patinka
    Suirotaro gavo reakciją nuo Vaidas* Black Friday 2018   
    Nemanau, kad dar pigiau kur rastum, nes tikrai pigiai čia, dažniausiai siuntimas kainuoja vien 9eur, kad lietuvoj iki durų atvežtu, o čia viskas įskaičiuota :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...