Pereiti prie turinio

Individualistas

Nariai
 • Pranešimai

  13
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  0%

Apie Individualistas

 • Rangas
  Naujas veidas forume

Paskutiniai lankytojai

Paskutinių lankytojų blokas yra išjungtas ir nėra rodomas kitiems nariams.

 1. https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/aktualu-dirbantiems-savarankiskai-ka-reikia-zinoti-apie-socialines-garantijas-karantino-metu-662-1435178 Kas turi vaikų ir jų neveda į darželį/mokyklą, gali gauti ligos išmoką. O dirbant su IDV - turbūt ir vydyti veiklos neuždrausta. Tiesa, neaišku, kaip bus nuo 2021.02, kai VSD yra sumokamas deklaruojant kitais metais, ar tokia ligos išmoka bus išmokėta jau deklaravus pajamas?
 2. Kaip suprantu, seimas priėmė įstatymą, individualią veiklą vykdantiems asmenims, galimybę gauti 257eur išmoką. Yra tam tikri apribojimai, bet apskritai neatsižvelgiama į pajamas iš veiklos ar veiklos pobūdį. T.y. jei vykdai tarkim programavimo/konsultavimo veiklą (dažniausiai yra kontraktai, ten ir sumos solidžios) - tai va, prašau, jums dar ir priedas prie pajamų - 257 eur "ant ledų".
 3. Matomai nemoku pakankamai gerai paaiškinti. Pabandysiu kitaip. Jei esu sukaupęs 50k ar daugiau pajamų einamasis metais, tai kad grįžtų per IDV ta suma kurią išleidžiu iš savų (asmeninių) lėšų (šiuo atveju perku kelionės bilietus už 1000 eur), reikia ją apmokestinti klientui 29.5%. tokiu atveju po mokesčių 1295 eur - bus 1000 eur. Tai kur čia pelnas?
 4. Taip, dienpinigiai, komandiruotės išlaidos, tai yra leidžiami atskaitymai. Bet kaip minėjau aš į atskaitą netraukiu nieko, o naudojuosi 30% default'u, nes tiek metų gale vis tiek nepasiekčiau.
 5. 30% yra teorinės išlaidos. Praktinės siekia kur kas mažiau, sakykim 10%. Todėl ir pelnas mažėja jei aš didinu praktines išlaidas. Su tavo pavyzdžiu jei pajamos tarkim 50k, praktines išlaidas paprastumo dėlei laikom 0% (deklaruojam 30%) praktinis (grynasis) pelnas (pagal https://cesnokov.lt/skaiciuokle/): Iš viso mokesčių: 11 392,50 Mokestinė našta: 22,79 % Grynasis pelnas: 38 607,50 Dabar jei noriu nepatirt kelionės išlaidų (kur sakykim apmokėjau 1000 eur bilietams), klientui turiu invosuoti 1295,09 eur. Kaip gaunu: į gautas pajamas toje pačioje skaičiuoklėje vedu 38 607,50 + 1000 (kur
 6. Jei parašysiu 1227, tai uzdirbsiu lygiai 0 (apie pelną, ne pajamas kalbu). Kadangi 30% niekaip neperlipsiu ir fakto nepateikinėsiu. Jei rašyčiau 1000, tuomet dar mokesčiai 24%, ir jau būtų neigiamas pelnas nuo tokios eilutės metų gale.
 7. Sakykim patiriu 1000 eur išlaidas skrydžiams. Į SF rašau 1000 + 22,79% (IDV mokestinė našta) = 1227.9 + PVM21? Ar galima taip? O gal tai kitas PVM klasifikatorius?
 8. Dirbu su klientu A (LT) kuriam išrašinėju SF. Kadangi darbas pagrinde visada pas mane, mažai kelionės išlaių, pajamas deklaruoju su 30% sąnaudom. Klientas A nori, kad vykčiau į užsienį, pas jį į objektą ilgesniam laikui. Ar galima į PVM SF (šalia atliktų paslaugų sumos) traukti kelionės išlaidas (apgyvendinimas/lėktuvai) kaip atskira eilute suma + pvm (nuo visų patirtų išlaidų)? Ar tokios išlaidos turi būti kaip nors kitaip deklaruojamos?
 9. IDV į sąnaudas visada deklaruoju 30% gautų pajamų - intelektuali veikla, realiai sąnaudų beveik nepatiriu. Atėjo laikas, kai privalau tapti PVM mokėtoju. Ar ir toliau deklaruodamas 30% sąnaudas, galėsiu susigrąžinti PVM? Pvz perku telefoną, į sąnaudas jo netraukiu, bet telefono pirkimo PVM sudengiu su mokėtinu PVM nuo išrašytų SF. T.y pajamų registras nesisieja su PVM registru? Ar vis tik, jei naudojuosi 30% leidžiamais atskaitymais, tai ir gautino PVM negaliu sudengti su mokėtinu?
 10. Nekuriant naujos temos. Deklaruojant pelną VMI (dividendus, pajamas iš akcijų pardavimo etc), deklaracijoje nurodai realiai koks buvo pelnas/pajamos. Tačiau VMI gali paprašyti pagrįsti pajamas, arne? Tuomet susigeneruoji TAX reportą iš brokerio. Ar reikia tuos TAX reportus saugoti (5 metus)? Nes jei nereikia, ir tarkim užlinksta brokeris - aš neturėsiu kaip pagrįsti pajamų?
 11. Sveiki, ieškau argumentų investuoti į III pensijų pakopą. pabandžiau paskaičiuoti kas gautųsi po 30 metų, kas mėnesį investuojant 125 eur į III pakopą su 1,5% metiniu valdymo mokesčiu ir į ETFmatic su ~0,6/0,4% metiniu valdymo mokesčiu (valdymo dydis kinta nuo investuotos sumos). Dariau prielaidą, kad vidutinė akcijų rinkos metinė grąža 7%. Taip pat, gautą GPM lengvatą - 300 eur reinvestuočiau į tą pačią III pakopą (tai jau gautųsi 150eur į mėn., sekančiais metais). Po 30 metų III pakopoje būtų sukaupta ~133 000 eur. ETFmatic'e 138 000 eur. (kai per šį laikotarpį savo pinigų įnešta 4
 12. Sveiki, kaip žinia dirbant pagal individualios veiklos pažymą, kas mėn. atsideda nemaža suma pajamų, kurie bus skirti mokesčiams apmokėti (psd,vsd,pvm) deklaravus metines pajamas (pvm, kas pusmetį). Kokių, gan likvidžių formų žinote, kur tuos pinigus laikyti, kad jie ne tik guletų, bet dar ir kokį procentą, su atitinkama rizika, galėtų sugeneruoti? Kol kas naudojamas lenndy variantas į factoringą ar į trumpalaikes paskolas. (pasilikus kelis mėn. vėlavimams išsimokėti - daugiau mažiau sumos grįžta iki mokesčių mokėjimo dienos). Tačiau norėtųsi šiek tiek diversifikavimo. Kokius instrumen
×
×
 • Sukurti naują...