Pereiti prie turinio

Gilenzas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    46
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Gilenzas gavo reakciją nuo Lin3R Winstex airdrop'as (25eur nemokamai).   
    Sveiki, winstex šiuo metu vygdo airdrop'ą kuriame dropina net 1,500 tokenų, kurių vertė - 25 eurai.
     
    Jog juos gauti užtenka prisiregistruoti ir patvirtinti el. paštą, tačiau norint nusiimt teks patvirtinti ir tapatybę.
     
    Nusiimti turėtų leist jau rytoj, bet jei į viską žiūrit skeptiškai siūlau tiesiog užsiregistruot, o rytoj žiūrėsim kokia situacija.
     
     
    Registruojamės per čia: https://id.winstex.com/authorize/register?ref=DegkzqMz5PQY
  2. Patinka
    Gilenzas gavo reakciją nuo sydzei Šiek tiek mano gyvenimo + idėjų ateičiai. Reikia patarimų.   
    Sveiki, post'as bus ganėtinai ilgas, nes minčių begalė, ir šiaip, nelabai turiu kam išsipasakot, tai tiesiog nutariau viską išdėstyti čia, jeigu nedomina "background'as" galit iškart eiti prie klausimų arba idėjų, kuriuos išryškinau.
     
    Esu gan jaunas (dar tik 20), todėl dar daug prieš akis. Išlaidų pagrinde neturiu apart asmeninių (drabužiai, šiaip kokie tech. daiktai ar dar kokios asmeninės užgaidos), tačiau maistas, būstas ir t.t. neapmokestinama, kadangi vis dar gyvenu su tėvais, o ir išeit esmės kol kas tikrai nematau. Tačiau vis labiau pradedu galvot kad noriu pradėt kokią nors savo veiklą. Šiuo metu esu baigęs profesinę (kompiuterinės įrangos derintojas), pastovaus darbo neturiu, šiuo metu dirbu pardavėju šventiniu laikotarpiu. Dirbau pardavėju-konsultantu vienoje telefonų bei jų priedų parduotuvėje, sekėsi gan neblogai, tačiau dėl asmeninių priežasčių teko palikti darbovietę. Alga nebuvo gera, tačiau radus kaip (legaliai) prasisukt, iš viso uždirbdavau ~600 dirbant pilnu etatu (jei čia išvis kažkam įdomu). Išėjus iš darbo pradėjo spausti tėvai, kodėl nesusirandu naujo, ko neinu kad ir laikinai dirbti į kokia maximą ar dar kur, tačiau asmeniškai, toks darbas atrodo visiškas savęs žlugdymas, kuriame neturi jokių perspektyvų karjeroje, o ką kalbėt apie asmeninį augimą. Iš mamos pusės kiek daugiau supratimo, jog neturiu motyvacijos dirbti vien tam, kad dirbčiau (ypač kai finansiškai nesu priklausomas), bet vistiek kartais tenka išgirsti replikas, jog "kažkaip per ilgai nieko neveikiu".
     
    Ankščiau kaip ir daugelis šios kartos jaunuolių be galo mėgau žaisti kompiuterinius žaidimus (lol'as, csgo ir t.t.), tačiau tai nebuvo beprasmiškas laiko leidimas visiškai veltui. Ištobulinau anglų kalbos žinias (sakyčiau moku universitetiniu lygiu, kadangi nekartą teko padėt ir sesei, kuri tuo metu studijavo, tačiau neturėjo tokio plataus žodyno ar buvo primiršus sakinių struktūrą). Taipogi tie patys žaidimai ir leido atsiskleist mano "verslumui", neišsiplečiant galiu teigti, jog per ~2-3m. iš žaidimų sugebėjau uždirbti gerokai virš tūkstančio eurų, kas jaunam žmogui atrodė tikrai nemaži pinigai, žinoma tais laikais finansinė gerovė ateityje nerūpėjo, o dabar pagalvojus, ta "štuka" galėjau investuoti į kokį projektą arba pats bandyt kažką sumeistraut... Na bet tuo metu buvo gerai, nuo tų pirmų pajamų pradėjau suprasti pačia pinigų vertę, vis labiau dariausi savarankiškesnis, ko pasekoje ir dabar lengviau suprasti, kad pinigų niekad nebus per daug, tačiau tuo pačiu, visų jų niekad ir neuždirbsi. Dabar žaidimai praeitis, apart, kad karts nuo karto įsijungiu kokį NBA ar runeskeip'ą pakapot, jau gerus porą metų nebesėdžiu prie csgo ar lol'o bandydamas kelti rank'ą kuris realios vertės net neturi.
     
    Baigiau mokyklą pakankamai neblogai, tačiau nemeluosiu, gyvenime nesimokiau namuose (neskaitant kai jau šikna degdavo, ar pvz kalbėjimai, kurie tiek 10 tiek 12 klasės buvo išlaikyti maksimalia balų suma), nes tiesiog neturėdavau motyvacijos, dėl ko dabar gal kiek ir gailiuosi. Kadangi pažymiai neblogi (specialybės egzamino išvis puikūs), tas leido suprasti jog ta "galva" tikrai yra, o ir mokytojai dažnai gyrė kad "vaikas protingas, tik labai jau tinginys". Tačiau net ir visi tie pagyrimai jokios motyvacijos mokytis nedadėjo. Galvodavau jog esu "bigger than this" ir pinigus uždirba ne kažkoks popieriaus gabalas, o pačio žmogaus protas ir gabumai, tiesa, pastaruoju sakiniu iki dabar tikiu. Baigus susiradau pirmą pastovų darbą, iš kurio kaip ir minėjau aukščiau, teko išeiti dėl asmeninių priežaščių, tačiau darbdavė maloniai nustebino ne kartą klaususi ar nepersigalvojau, taip pagirdama mano indėlį į darbovietę (nors dirbau dar tik porą mėnesių). Iki dabar dar knibžda mintis ar nepadariau klaidos išėjęs, bet yra kaip yra, ir nieko jau nepakeisiu.
     
    Dabartis. Įsidarbinau sezoniniam darbui (fejerverkai), dirbau ir praeitais metais, pajamos tikrai nėra tragiškos (gavau ~300 už 8 d.d.), tačiau žinoma dirbsiu tik iki naujų metų. Po to vėl prasidės tėvų spaudimas susirasti nuolatinį darbą ir kol nepaklausėt, taip, žiūriu įvairius darbo skelbimų portalus, tačiau nieko "padoraus" nesurandu, ko pasekoje iškyla mintys galbūt per daug tikiuosi? Ir kiekvieną dieną tų klausimų vis didėja, tačiau taipogi atsiranda ir idėjų kaip dirbant paprastą darbą "dasidurti" prie algos, taipogi tobulinant savo įgūdžius ir darant tai kas man patinka.
     
     
     
     
    Taigi, einant labiau prie esmės, norėčiau paklausti poros klausimų, bei sužinoti čia esančių žmonių nuomonę į kelias kilusias idėjas.
     
    Visų pirma klausimai:


     
    Iš esmės nelabai žinau ko noriu iš gyvenimo, kas atrodo yra gan dažna problema pasiskaičius tiek šitame tiek kituose forumuose. Nežinau kokį darbą dirbti, kaip toliau tobulėti ir iš gyvenimo ištraukti vadinamą "maksimumą". Tai klausimas ir būtų, kaip (ar kokiu būdu) atrasti save, susikurti sau logiškus tikslus, kurie ne spaustų, o priešingai, motyvuotų ir verstų siekt jų. Ir žinau, kad į tokį klausimą normalaus atsakymo realiai nėra, tačiau jei turit bent kažkokių patarimų iš savo ar aplinkinių gyvenimo būtų malonu išgirsti kas padėjo jums ar kitiems.
     
    Ar konsultanto darbas už 500eur. yra normalu? Žinau, pradėsit rašyt kas yra "normalu", todėl šiek tiek patikslinsiu. Ar dirbti slenkančiu grafiku, po 10h +1h pertrauka, už 500eur. yra normalus darbo pasiūlymas šiais laikais? Žinau, jog konsultanto darbui didelių žinių nereikia, tačiau vistiek, kiek teko dirbti, tie momentai kai tiesiog sėdi ant kėdės ir darbo visiškai nėra tiesiog varo iš proto. Viskas atrodytu kaip ir gerai, tačiau reta darbovietė leidžia naršyti telefone ar kompiuteryje jei duotuoju momentu iš darbo pusės tiesiog nėra ką veikti, ko pasekoje, lieki sėdėti ant kėdės ir žiūrėti į nieką kaip koks ######, kas asmeniškai, atrodo visiškai absurdiška. Tai klausimas labiau būtų ar vertą darbintis šioje sferoje, ar bandyti ieškoti kažko kito? Fizinio darbo dirbt nenoriu, kadangi dažniausiai dirbi tarp senų dėdžių arba "kaimiečių" kurių pasaulėžiūra švelniai tariant prasilenkia su tavąja. Ir šiaip, tampyti dėžes sandėlyje tikrai nėra pats patraukliausias darbas pasauly.
     
    Šiuo metu vis labiau kankinu save klausimu ar verta pradėti kažką naujo (be abejonės atsakymas jog verta, tačiau nelabai susigaudau būtent ką). Keletą dabartinių idėjų pasidalinsiu kiek žemiau. Tačiau taipogi "stovi" klausimas dėl freelancinimo. Ar verta laisvu laiku tuo apsiimti? Galėčiau versti tekstus iš anglų į lietuvių bei priešingai, taipogi ir rašyti nėra problema. Dar ir garsą perteikti tekstu skamba ganėtinai realiai. Kažkokio specifinio amato nelabai moku, apart iš profesinės pusės (suprojektuoti, surinkti kompiuterį, įvesti internetą ir t.t.) tačiau nemanau, jog tokie dalykai yra paklausūs tarp freelancerių bendruomenės?
     
    Tęsiant diskusiją apie freelancinimą, norėčiau paklausti, kas dabar yra paklausu? Ir būtų nesunku įsitvirtinti naujam veidui. Tiesa, mokytis programuoti noro daug nėra, kadangi žinau, jog malonumo iš to jokio negaučiau, ko pasekoje viską ankščiau ar vėliau mesčiau. Masčiau apie grafinį dizainą, bet manau jog rinkoje ir taip pilna žmonių kurie tuo užsiima, tai ar verta lysti į tokią nišą? Gal turite pasiūlymų?
     
     

    O dabar keletas asmeninių idėjų:


     
    Kadangi pradėjau domėtis streetwear'o kultūra, atsirado ir didelis potraukis kedams, dėl ko tapau vadinamu "sneakerheadu". Apie tai daug nepasakosiu, jei kažkam įdomu pakomentuokit ar į pm parašykit, galėsim ta tema daugiau padiskutuot. Tačiau visas tas susidomėjimas pagimdė idėją: "custom sneakers". Taip, nieko naujo tiems kas tuo domisi, bet jaučiu didelę trauką kažką daryti ir kurti būtent su kedais. Kas yra tie "custom sneakeriai"? Tai gal būti paprastas batelio spalvos pakeitimas (colorway change), tačiau dažniausiai tai būna įvairūs žmonių sugalvoti dizainai "prilipdyti" prie jau esamos avalynės. Mačiau net fiverr'į yra žmonių kurie pardavinėja savo darbus, ir jiems neblogai sekasi. Profesionalų kainos tikrai nemažos (tarkim pora batų kainuoja 100eur, norint juos išpuošti tenka "pakloti" dar papildoma 100) ir čia kalbu apie nesudėtingus dizainus. Potencialo šitoj srity tikrai įžvelgiu, tačiau kankina mintis, jog Lietuvoje šitas dalykas višikai nebus populiarus, kadangi pati kedų kultūra pas mus lengvai pavadinus skurdi. Iš to gimė idėja viską daryt tiek Lietuvoje, tiek pasauliniu mastu. Tačiau vėl pradedu galvoti ar apsimoka, žinant jog siuntimo išlaidos tikrai būtų nemenkos. Pačiam tai atrodo be galo smagus užsiėmimas iš kurio teoriškai tikrai būtų įmanoma užsidirbti, ar bent prisidėti prie jau esamos algos. Tačiau įdomi ir jūsų nuomonė.
     
    Bet viskas čia nesibaigė. Bemąstant ar verta pradėti dekoruoti? avalynę, kilo mintis ją tiesiog restauruoti ir parduoti skelbiu ar vinted platformose (taipogi, gal susikurti kokį fb page, ir mėtyt į grupes, nes pažiūrėjus ką ten parduoda tai akys dega, o ir kainos nėr tokios žemos). Mačiau ebay'ui galima nusipirkti porą už daleiskim 2-7 eurus. Kaip pavyzdį duodų Adido Stan Smith. Panešiotų (reikėtų atnaujint odą, gal kur paklijuot, pado spalvą atstatyt) kaina įvairi, kaip ir minėjau 2-7eur. Tačiau Lietuviškose e.parduotuvėse naujų be 50eur niekaip nerasi. Tai atrestauravus, įmest už kokius 30-35eur, manau rasčiau susidomėjusių? Taipogi galėčiau sukurti ig paskyrą kurioje dalinuosi before/after nuotraukomis, ir iš to gal net klientų atsirastų, kurie norėtų savo turimus batus prikelti antram gyvenimui. BET vėlgi, siuntimas iš uk ar de kainuoja kosmosą. Naudotis tokiais puslapiais kaip eshopwedrop? Nesu niekada turėjęs reikalų su jais, todėl būtų įdomu sužinoti ar apsimoka, kokia kaina jau su parsiuntimu į Lietuvą gaunas? Ar apskritai apsimoka daryti tai, ar čia tik durnos idėjos kurios neturi ateities?
     
    Taipogi, turiu keletą svetainių kurios visad keičia savo asortimentą, todėl išsiparduoda likučius, dėl ko galiu gauti avalynės perpus ar net dar pigiau (ORIGINALI, kol nepradėjot pult, tiesiog paskutiniai dydžiai ir t.t.) Ar verta siųstis ir pardavinėti skelbimuose? Pvz. Nike Air Force 1 - kaina 100eur. aš galiu gauti už 40-50. Parduočiau už 70. Taip, kapeikos, tačiau taip "dasidurti" atrodo neblogas sprendimas?

     
    Kadangi kaip ir minėjau finansinio spaudimo neturiu, galėčiau investuoti dalį darbo pajamų į šitą veiklą, ir bandyti iš jos užsidirbti papildomai.
     
    Apskritai, norėčiau sieti ateitį su kažkuo panašaus (tiesiog, patinka "žaist" su tais batais", tačiau ar tas turi potencialo ateityje? Pati idėja perparduoti gimė kai atsisiuntus ne ta dydį pardaviau kedus už 20eur. "pliusą", kas nėra daug, bet kai gauti praktiškai "iš oro" tai tikrai gerai. Patys kedai naujesnių kolekcijų, todėl susidomėjimo manau būtų, bet vistiek kadangi pigiau nei visur tai žmonėm kiltų įtarimas, jog klastotės. Kaip su tuo kovoti? Tiesa, siunčiuos be dėžių, kadangi pigesnis siuntimas (mokama už siuntos svorį). Tai iškeltų dar vieną klaustuką potencialiam pirkėjui. Na o dėl pačio dekoravimo, čia yra totalus brainstorm'as, tiesiog pačiam atrodo begalo įdomi ir smagi niša, tai ir mastau ar eitų kažką prasukt ir čia. Tarp kitko, mačiau Vilniuj veikia lygiai toks pats shop'as kaip čia aprašiau (restauruoja, dekoruoja). Tačiau jis tik Viliuj, kadangi esu Kaune, gal vertėtų įgyti patirties ir susisiekti su jais siūlant bendradarbiauti?
     
    Žodžiu, idėja yra, tik nežinau ar verta į ją investuoti. Dėl savęs taip, bet esminis klausimas ar iš to pavyks padaryti "verslą"? O jei manote, kad ne, tuomet į kokią nišą žiūrėti? Kur plėsti žinias, kad tos žinios ateityje galėtų praversti susikuriant gerbūvį?
  3. Patinka
    Gilenzas gavo reakciją nuo sydzei Šiek tiek mano gyvenimo + idėjų ateičiai. Reikia patarimų.   
    Sveiki, post'as bus ganėtinai ilgas, nes minčių begalė, ir šiaip, nelabai turiu kam išsipasakot, tai tiesiog nutariau viską išdėstyti čia, jeigu nedomina "background'as" galit iškart eiti prie klausimų arba idėjų, kuriuos išryškinau.
     
    Esu gan jaunas (dar tik 20), todėl dar daug prieš akis. Išlaidų pagrinde neturiu apart asmeninių (drabužiai, šiaip kokie tech. daiktai ar dar kokios asmeninės užgaidos), tačiau maistas, būstas ir t.t. neapmokestinama, kadangi vis dar gyvenu su tėvais, o ir išeit esmės kol kas tikrai nematau. Tačiau vis labiau pradedu galvot kad noriu pradėt kokią nors savo veiklą. Šiuo metu esu baigęs profesinę (kompiuterinės įrangos derintojas), pastovaus darbo neturiu, šiuo metu dirbu pardavėju šventiniu laikotarpiu. Dirbau pardavėju-konsultantu vienoje telefonų bei jų priedų parduotuvėje, sekėsi gan neblogai, tačiau dėl asmeninių priežasčių teko palikti darbovietę. Alga nebuvo gera, tačiau radus kaip (legaliai) prasisukt, iš viso uždirbdavau ~600 dirbant pilnu etatu (jei čia išvis kažkam įdomu). Išėjus iš darbo pradėjo spausti tėvai, kodėl nesusirandu naujo, ko neinu kad ir laikinai dirbti į kokia maximą ar dar kur, tačiau asmeniškai, toks darbas atrodo visiškas savęs žlugdymas, kuriame neturi jokių perspektyvų karjeroje, o ką kalbėt apie asmeninį augimą. Iš mamos pusės kiek daugiau supratimo, jog neturiu motyvacijos dirbti vien tam, kad dirbčiau (ypač kai finansiškai nesu priklausomas), bet vistiek kartais tenka išgirsti replikas, jog "kažkaip per ilgai nieko neveikiu".
     
    Ankščiau kaip ir daugelis šios kartos jaunuolių be galo mėgau žaisti kompiuterinius žaidimus (lol'as, csgo ir t.t.), tačiau tai nebuvo beprasmiškas laiko leidimas visiškai veltui. Ištobulinau anglų kalbos žinias (sakyčiau moku universitetiniu lygiu, kadangi nekartą teko padėt ir sesei, kuri tuo metu studijavo, tačiau neturėjo tokio plataus žodyno ar buvo primiršus sakinių struktūrą). Taipogi tie patys žaidimai ir leido atsiskleist mano "verslumui", neišsiplečiant galiu teigti, jog per ~2-3m. iš žaidimų sugebėjau uždirbti gerokai virš tūkstančio eurų, kas jaunam žmogui atrodė tikrai nemaži pinigai, žinoma tais laikais finansinė gerovė ateityje nerūpėjo, o dabar pagalvojus, ta "štuka" galėjau investuoti į kokį projektą arba pats bandyt kažką sumeistraut... Na bet tuo metu buvo gerai, nuo tų pirmų pajamų pradėjau suprasti pačia pinigų vertę, vis labiau dariausi savarankiškesnis, ko pasekoje ir dabar lengviau suprasti, kad pinigų niekad nebus per daug, tačiau tuo pačiu, visų jų niekad ir neuždirbsi. Dabar žaidimai praeitis, apart, kad karts nuo karto įsijungiu kokį NBA ar runeskeip'ą pakapot, jau gerus porą metų nebesėdžiu prie csgo ar lol'o bandydamas kelti rank'ą kuris realios vertės net neturi.
     
    Baigiau mokyklą pakankamai neblogai, tačiau nemeluosiu, gyvenime nesimokiau namuose (neskaitant kai jau šikna degdavo, ar pvz kalbėjimai, kurie tiek 10 tiek 12 klasės buvo išlaikyti maksimalia balų suma), nes tiesiog neturėdavau motyvacijos, dėl ko dabar gal kiek ir gailiuosi. Kadangi pažymiai neblogi (specialybės egzamino išvis puikūs), tas leido suprasti jog ta "galva" tikrai yra, o ir mokytojai dažnai gyrė kad "vaikas protingas, tik labai jau tinginys". Tačiau net ir visi tie pagyrimai jokios motyvacijos mokytis nedadėjo. Galvodavau jog esu "bigger than this" ir pinigus uždirba ne kažkoks popieriaus gabalas, o pačio žmogaus protas ir gabumai, tiesa, pastaruoju sakiniu iki dabar tikiu. Baigus susiradau pirmą pastovų darbą, iš kurio kaip ir minėjau aukščiau, teko išeiti dėl asmeninių priežaščių, tačiau darbdavė maloniai nustebino ne kartą klaususi ar nepersigalvojau, taip pagirdama mano indėlį į darbovietę (nors dirbau dar tik porą mėnesių). Iki dabar dar knibžda mintis ar nepadariau klaidos išėjęs, bet yra kaip yra, ir nieko jau nepakeisiu.
     
    Dabartis. Įsidarbinau sezoniniam darbui (fejerverkai), dirbau ir praeitais metais, pajamos tikrai nėra tragiškos (gavau ~300 už 8 d.d.), tačiau žinoma dirbsiu tik iki naujų metų. Po to vėl prasidės tėvų spaudimas susirasti nuolatinį darbą ir kol nepaklausėt, taip, žiūriu įvairius darbo skelbimų portalus, tačiau nieko "padoraus" nesurandu, ko pasekoje iškyla mintys galbūt per daug tikiuosi? Ir kiekvieną dieną tų klausimų vis didėja, tačiau taipogi atsiranda ir idėjų kaip dirbant paprastą darbą "dasidurti" prie algos, taipogi tobulinant savo įgūdžius ir darant tai kas man patinka.
     
     
     
     
    Taigi, einant labiau prie esmės, norėčiau paklausti poros klausimų, bei sužinoti čia esančių žmonių nuomonę į kelias kilusias idėjas.
     
    Visų pirma klausimai:


     
    Iš esmės nelabai žinau ko noriu iš gyvenimo, kas atrodo yra gan dažna problema pasiskaičius tiek šitame tiek kituose forumuose. Nežinau kokį darbą dirbti, kaip toliau tobulėti ir iš gyvenimo ištraukti vadinamą "maksimumą". Tai klausimas ir būtų, kaip (ar kokiu būdu) atrasti save, susikurti sau logiškus tikslus, kurie ne spaustų, o priešingai, motyvuotų ir verstų siekt jų. Ir žinau, kad į tokį klausimą normalaus atsakymo realiai nėra, tačiau jei turit bent kažkokių patarimų iš savo ar aplinkinių gyvenimo būtų malonu išgirsti kas padėjo jums ar kitiems.
     
    Ar konsultanto darbas už 500eur. yra normalu? Žinau, pradėsit rašyt kas yra "normalu", todėl šiek tiek patikslinsiu. Ar dirbti slenkančiu grafiku, po 10h +1h pertrauka, už 500eur. yra normalus darbo pasiūlymas šiais laikais? Žinau, jog konsultanto darbui didelių žinių nereikia, tačiau vistiek, kiek teko dirbti, tie momentai kai tiesiog sėdi ant kėdės ir darbo visiškai nėra tiesiog varo iš proto. Viskas atrodytu kaip ir gerai, tačiau reta darbovietė leidžia naršyti telefone ar kompiuteryje jei duotuoju momentu iš darbo pusės tiesiog nėra ką veikti, ko pasekoje, lieki sėdėti ant kėdės ir žiūrėti į nieką kaip koks ######, kas asmeniškai, atrodo visiškai absurdiška. Tai klausimas labiau būtų ar vertą darbintis šioje sferoje, ar bandyti ieškoti kažko kito? Fizinio darbo dirbt nenoriu, kadangi dažniausiai dirbi tarp senų dėdžių arba "kaimiečių" kurių pasaulėžiūra švelniai tariant prasilenkia su tavąja. Ir šiaip, tampyti dėžes sandėlyje tikrai nėra pats patraukliausias darbas pasauly.
     
    Šiuo metu vis labiau kankinu save klausimu ar verta pradėti kažką naujo (be abejonės atsakymas jog verta, tačiau nelabai susigaudau būtent ką). Keletą dabartinių idėjų pasidalinsiu kiek žemiau. Tačiau taipogi "stovi" klausimas dėl freelancinimo. Ar verta laisvu laiku tuo apsiimti? Galėčiau versti tekstus iš anglų į lietuvių bei priešingai, taipogi ir rašyti nėra problema. Dar ir garsą perteikti tekstu skamba ganėtinai realiai. Kažkokio specifinio amato nelabai moku, apart iš profesinės pusės (suprojektuoti, surinkti kompiuterį, įvesti internetą ir t.t.) tačiau nemanau, jog tokie dalykai yra paklausūs tarp freelancerių bendruomenės?
     
    Tęsiant diskusiją apie freelancinimą, norėčiau paklausti, kas dabar yra paklausu? Ir būtų nesunku įsitvirtinti naujam veidui. Tiesa, mokytis programuoti noro daug nėra, kadangi žinau, jog malonumo iš to jokio negaučiau, ko pasekoje viską ankščiau ar vėliau mesčiau. Masčiau apie grafinį dizainą, bet manau jog rinkoje ir taip pilna žmonių kurie tuo užsiima, tai ar verta lysti į tokią nišą? Gal turite pasiūlymų?
     
     

    O dabar keletas asmeninių idėjų:


     
    Kadangi pradėjau domėtis streetwear'o kultūra, atsirado ir didelis potraukis kedams, dėl ko tapau vadinamu "sneakerheadu". Apie tai daug nepasakosiu, jei kažkam įdomu pakomentuokit ar į pm parašykit, galėsim ta tema daugiau padiskutuot. Tačiau visas tas susidomėjimas pagimdė idėją: "custom sneakers". Taip, nieko naujo tiems kas tuo domisi, bet jaučiu didelę trauką kažką daryti ir kurti būtent su kedais. Kas yra tie "custom sneakeriai"? Tai gal būti paprastas batelio spalvos pakeitimas (colorway change), tačiau dažniausiai tai būna įvairūs žmonių sugalvoti dizainai "prilipdyti" prie jau esamos avalynės. Mačiau net fiverr'į yra žmonių kurie pardavinėja savo darbus, ir jiems neblogai sekasi. Profesionalų kainos tikrai nemažos (tarkim pora batų kainuoja 100eur, norint juos išpuošti tenka "pakloti" dar papildoma 100) ir čia kalbu apie nesudėtingus dizainus. Potencialo šitoj srity tikrai įžvelgiu, tačiau kankina mintis, jog Lietuvoje šitas dalykas višikai nebus populiarus, kadangi pati kedų kultūra pas mus lengvai pavadinus skurdi. Iš to gimė idėja viską daryt tiek Lietuvoje, tiek pasauliniu mastu. Tačiau vėl pradedu galvoti ar apsimoka, žinant jog siuntimo išlaidos tikrai būtų nemenkos. Pačiam tai atrodo be galo smagus užsiėmimas iš kurio teoriškai tikrai būtų įmanoma užsidirbti, ar bent prisidėti prie jau esamos algos. Tačiau įdomi ir jūsų nuomonė.
     
    Bet viskas čia nesibaigė. Bemąstant ar verta pradėti dekoruoti? avalynę, kilo mintis ją tiesiog restauruoti ir parduoti skelbiu ar vinted platformose (taipogi, gal susikurti kokį fb page, ir mėtyt į grupes, nes pažiūrėjus ką ten parduoda tai akys dega, o ir kainos nėr tokios žemos). Mačiau ebay'ui galima nusipirkti porą už daleiskim 2-7 eurus. Kaip pavyzdį duodų Adido Stan Smith. Panešiotų (reikėtų atnaujint odą, gal kur paklijuot, pado spalvą atstatyt) kaina įvairi, kaip ir minėjau 2-7eur. Tačiau Lietuviškose e.parduotuvėse naujų be 50eur niekaip nerasi. Tai atrestauravus, įmest už kokius 30-35eur, manau rasčiau susidomėjusių? Taipogi galėčiau sukurti ig paskyrą kurioje dalinuosi before/after nuotraukomis, ir iš to gal net klientų atsirastų, kurie norėtų savo turimus batus prikelti antram gyvenimui. BET vėlgi, siuntimas iš uk ar de kainuoja kosmosą. Naudotis tokiais puslapiais kaip eshopwedrop? Nesu niekada turėjęs reikalų su jais, todėl būtų įdomu sužinoti ar apsimoka, kokia kaina jau su parsiuntimu į Lietuvą gaunas? Ar apskritai apsimoka daryti tai, ar čia tik durnos idėjos kurios neturi ateities?
     
    Taipogi, turiu keletą svetainių kurios visad keičia savo asortimentą, todėl išsiparduoda likučius, dėl ko galiu gauti avalynės perpus ar net dar pigiau (ORIGINALI, kol nepradėjot pult, tiesiog paskutiniai dydžiai ir t.t.) Ar verta siųstis ir pardavinėti skelbimuose? Pvz. Nike Air Force 1 - kaina 100eur. aš galiu gauti už 40-50. Parduočiau už 70. Taip, kapeikos, tačiau taip "dasidurti" atrodo neblogas sprendimas?

     
    Kadangi kaip ir minėjau finansinio spaudimo neturiu, galėčiau investuoti dalį darbo pajamų į šitą veiklą, ir bandyti iš jos užsidirbti papildomai.
     
    Apskritai, norėčiau sieti ateitį su kažkuo panašaus (tiesiog, patinka "žaist" su tais batais", tačiau ar tas turi potencialo ateityje? Pati idėja perparduoti gimė kai atsisiuntus ne ta dydį pardaviau kedus už 20eur. "pliusą", kas nėra daug, bet kai gauti praktiškai "iš oro" tai tikrai gerai. Patys kedai naujesnių kolekcijų, todėl susidomėjimo manau būtų, bet vistiek kadangi pigiau nei visur tai žmonėm kiltų įtarimas, jog klastotės. Kaip su tuo kovoti? Tiesa, siunčiuos be dėžių, kadangi pigesnis siuntimas (mokama už siuntos svorį). Tai iškeltų dar vieną klaustuką potencialiam pirkėjui. Na o dėl pačio dekoravimo, čia yra totalus brainstorm'as, tiesiog pačiam atrodo begalo įdomi ir smagi niša, tai ir mastau ar eitų kažką prasukt ir čia. Tarp kitko, mačiau Vilniuj veikia lygiai toks pats shop'as kaip čia aprašiau (restauruoja, dekoruoja). Tačiau jis tik Viliuj, kadangi esu Kaune, gal vertėtų įgyti patirties ir susisiekti su jais siūlant bendradarbiauti?
     
    Žodžiu, idėja yra, tik nežinau ar verta į ją investuoti. Dėl savęs taip, bet esminis klausimas ar iš to pavyks padaryti "verslą"? O jei manote, kad ne, tuomet į kokią nišą žiūrėti? Kur plėsti žinias, kad tos žinios ateityje galėtų praversti susikuriant gerbūvį?
  4. Patinka
    Gilenzas gavo reakciją nuo sydzei Šiek tiek mano gyvenimo + idėjų ateičiai. Reikia patarimų.   
    Sveiki, post'as bus ganėtinai ilgas, nes minčių begalė, ir šiaip, nelabai turiu kam išsipasakot, tai tiesiog nutariau viską išdėstyti čia, jeigu nedomina "background'as" galit iškart eiti prie klausimų arba idėjų, kuriuos išryškinau.
     
    Esu gan jaunas (dar tik 20), todėl dar daug prieš akis. Išlaidų pagrinde neturiu apart asmeninių (drabužiai, šiaip kokie tech. daiktai ar dar kokios asmeninės užgaidos), tačiau maistas, būstas ir t.t. neapmokestinama, kadangi vis dar gyvenu su tėvais, o ir išeit esmės kol kas tikrai nematau. Tačiau vis labiau pradedu galvot kad noriu pradėt kokią nors savo veiklą. Šiuo metu esu baigęs profesinę (kompiuterinės įrangos derintojas), pastovaus darbo neturiu, šiuo metu dirbu pardavėju šventiniu laikotarpiu. Dirbau pardavėju-konsultantu vienoje telefonų bei jų priedų parduotuvėje, sekėsi gan neblogai, tačiau dėl asmeninių priežasčių teko palikti darbovietę. Alga nebuvo gera, tačiau radus kaip (legaliai) prasisukt, iš viso uždirbdavau ~600 dirbant pilnu etatu (jei čia išvis kažkam įdomu). Išėjus iš darbo pradėjo spausti tėvai, kodėl nesusirandu naujo, ko neinu kad ir laikinai dirbti į kokia maximą ar dar kur, tačiau asmeniškai, toks darbas atrodo visiškas savęs žlugdymas, kuriame neturi jokių perspektyvų karjeroje, o ką kalbėt apie asmeninį augimą. Iš mamos pusės kiek daugiau supratimo, jog neturiu motyvacijos dirbti vien tam, kad dirbčiau (ypač kai finansiškai nesu priklausomas), bet vistiek kartais tenka išgirsti replikas, jog "kažkaip per ilgai nieko neveikiu".
     
    Ankščiau kaip ir daugelis šios kartos jaunuolių be galo mėgau žaisti kompiuterinius žaidimus (lol'as, csgo ir t.t.), tačiau tai nebuvo beprasmiškas laiko leidimas visiškai veltui. Ištobulinau anglų kalbos žinias (sakyčiau moku universitetiniu lygiu, kadangi nekartą teko padėt ir sesei, kuri tuo metu studijavo, tačiau neturėjo tokio plataus žodyno ar buvo primiršus sakinių struktūrą). Taipogi tie patys žaidimai ir leido atsiskleist mano "verslumui", neišsiplečiant galiu teigti, jog per ~2-3m. iš žaidimų sugebėjau uždirbti gerokai virš tūkstančio eurų, kas jaunam žmogui atrodė tikrai nemaži pinigai, žinoma tais laikais finansinė gerovė ateityje nerūpėjo, o dabar pagalvojus, ta "štuka" galėjau investuoti į kokį projektą arba pats bandyt kažką sumeistraut... Na bet tuo metu buvo gerai, nuo tų pirmų pajamų pradėjau suprasti pačia pinigų vertę, vis labiau dariausi savarankiškesnis, ko pasekoje ir dabar lengviau suprasti, kad pinigų niekad nebus per daug, tačiau tuo pačiu, visų jų niekad ir neuždirbsi. Dabar žaidimai praeitis, apart, kad karts nuo karto įsijungiu kokį NBA ar runeskeip'ą pakapot, jau gerus porą metų nebesėdžiu prie csgo ar lol'o bandydamas kelti rank'ą kuris realios vertės net neturi.
     
    Baigiau mokyklą pakankamai neblogai, tačiau nemeluosiu, gyvenime nesimokiau namuose (neskaitant kai jau šikna degdavo, ar pvz kalbėjimai, kurie tiek 10 tiek 12 klasės buvo išlaikyti maksimalia balų suma), nes tiesiog neturėdavau motyvacijos, dėl ko dabar gal kiek ir gailiuosi. Kadangi pažymiai neblogi (specialybės egzamino išvis puikūs), tas leido suprasti jog ta "galva" tikrai yra, o ir mokytojai dažnai gyrė kad "vaikas protingas, tik labai jau tinginys". Tačiau net ir visi tie pagyrimai jokios motyvacijos mokytis nedadėjo. Galvodavau jog esu "bigger than this" ir pinigus uždirba ne kažkoks popieriaus gabalas, o pačio žmogaus protas ir gabumai, tiesa, pastaruoju sakiniu iki dabar tikiu. Baigus susiradau pirmą pastovų darbą, iš kurio kaip ir minėjau aukščiau, teko išeiti dėl asmeninių priežaščių, tačiau darbdavė maloniai nustebino ne kartą klaususi ar nepersigalvojau, taip pagirdama mano indėlį į darbovietę (nors dirbau dar tik porą mėnesių). Iki dabar dar knibžda mintis ar nepadariau klaidos išėjęs, bet yra kaip yra, ir nieko jau nepakeisiu.
     
    Dabartis. Įsidarbinau sezoniniam darbui (fejerverkai), dirbau ir praeitais metais, pajamos tikrai nėra tragiškos (gavau ~300 už 8 d.d.), tačiau žinoma dirbsiu tik iki naujų metų. Po to vėl prasidės tėvų spaudimas susirasti nuolatinį darbą ir kol nepaklausėt, taip, žiūriu įvairius darbo skelbimų portalus, tačiau nieko "padoraus" nesurandu, ko pasekoje iškyla mintys galbūt per daug tikiuosi? Ir kiekvieną dieną tų klausimų vis didėja, tačiau taipogi atsiranda ir idėjų kaip dirbant paprastą darbą "dasidurti" prie algos, taipogi tobulinant savo įgūdžius ir darant tai kas man patinka.
     
     
     
     
    Taigi, einant labiau prie esmės, norėčiau paklausti poros klausimų, bei sužinoti čia esančių žmonių nuomonę į kelias kilusias idėjas.
     
    Visų pirma klausimai:


     
    Iš esmės nelabai žinau ko noriu iš gyvenimo, kas atrodo yra gan dažna problema pasiskaičius tiek šitame tiek kituose forumuose. Nežinau kokį darbą dirbti, kaip toliau tobulėti ir iš gyvenimo ištraukti vadinamą "maksimumą". Tai klausimas ir būtų, kaip (ar kokiu būdu) atrasti save, susikurti sau logiškus tikslus, kurie ne spaustų, o priešingai, motyvuotų ir verstų siekt jų. Ir žinau, kad į tokį klausimą normalaus atsakymo realiai nėra, tačiau jei turit bent kažkokių patarimų iš savo ar aplinkinių gyvenimo būtų malonu išgirsti kas padėjo jums ar kitiems.
     
    Ar konsultanto darbas už 500eur. yra normalu? Žinau, pradėsit rašyt kas yra "normalu", todėl šiek tiek patikslinsiu. Ar dirbti slenkančiu grafiku, po 10h +1h pertrauka, už 500eur. yra normalus darbo pasiūlymas šiais laikais? Žinau, jog konsultanto darbui didelių žinių nereikia, tačiau vistiek, kiek teko dirbti, tie momentai kai tiesiog sėdi ant kėdės ir darbo visiškai nėra tiesiog varo iš proto. Viskas atrodytu kaip ir gerai, tačiau reta darbovietė leidžia naršyti telefone ar kompiuteryje jei duotuoju momentu iš darbo pusės tiesiog nėra ką veikti, ko pasekoje, lieki sėdėti ant kėdės ir žiūrėti į nieką kaip koks ######, kas asmeniškai, atrodo visiškai absurdiška. Tai klausimas labiau būtų ar vertą darbintis šioje sferoje, ar bandyti ieškoti kažko kito? Fizinio darbo dirbt nenoriu, kadangi dažniausiai dirbi tarp senų dėdžių arba "kaimiečių" kurių pasaulėžiūra švelniai tariant prasilenkia su tavąja. Ir šiaip, tampyti dėžes sandėlyje tikrai nėra pats patraukliausias darbas pasauly.
     
    Šiuo metu vis labiau kankinu save klausimu ar verta pradėti kažką naujo (be abejonės atsakymas jog verta, tačiau nelabai susigaudau būtent ką). Keletą dabartinių idėjų pasidalinsiu kiek žemiau. Tačiau taipogi "stovi" klausimas dėl freelancinimo. Ar verta laisvu laiku tuo apsiimti? Galėčiau versti tekstus iš anglų į lietuvių bei priešingai, taipogi ir rašyti nėra problema. Dar ir garsą perteikti tekstu skamba ganėtinai realiai. Kažkokio specifinio amato nelabai moku, apart iš profesinės pusės (suprojektuoti, surinkti kompiuterį, įvesti internetą ir t.t.) tačiau nemanau, jog tokie dalykai yra paklausūs tarp freelancerių bendruomenės?
     
    Tęsiant diskusiją apie freelancinimą, norėčiau paklausti, kas dabar yra paklausu? Ir būtų nesunku įsitvirtinti naujam veidui. Tiesa, mokytis programuoti noro daug nėra, kadangi žinau, jog malonumo iš to jokio negaučiau, ko pasekoje viską ankščiau ar vėliau mesčiau. Masčiau apie grafinį dizainą, bet manau jog rinkoje ir taip pilna žmonių kurie tuo užsiima, tai ar verta lysti į tokią nišą? Gal turite pasiūlymų?
     
     

    O dabar keletas asmeninių idėjų:


     
    Kadangi pradėjau domėtis streetwear'o kultūra, atsirado ir didelis potraukis kedams, dėl ko tapau vadinamu "sneakerheadu". Apie tai daug nepasakosiu, jei kažkam įdomu pakomentuokit ar į pm parašykit, galėsim ta tema daugiau padiskutuot. Tačiau visas tas susidomėjimas pagimdė idėją: "custom sneakers". Taip, nieko naujo tiems kas tuo domisi, bet jaučiu didelę trauką kažką daryti ir kurti būtent su kedais. Kas yra tie "custom sneakeriai"? Tai gal būti paprastas batelio spalvos pakeitimas (colorway change), tačiau dažniausiai tai būna įvairūs žmonių sugalvoti dizainai "prilipdyti" prie jau esamos avalynės. Mačiau net fiverr'į yra žmonių kurie pardavinėja savo darbus, ir jiems neblogai sekasi. Profesionalų kainos tikrai nemažos (tarkim pora batų kainuoja 100eur, norint juos išpuošti tenka "pakloti" dar papildoma 100) ir čia kalbu apie nesudėtingus dizainus. Potencialo šitoj srity tikrai įžvelgiu, tačiau kankina mintis, jog Lietuvoje šitas dalykas višikai nebus populiarus, kadangi pati kedų kultūra pas mus lengvai pavadinus skurdi. Iš to gimė idėja viską daryt tiek Lietuvoje, tiek pasauliniu mastu. Tačiau vėl pradedu galvoti ar apsimoka, žinant jog siuntimo išlaidos tikrai būtų nemenkos. Pačiam tai atrodo be galo smagus užsiėmimas iš kurio teoriškai tikrai būtų įmanoma užsidirbti, ar bent prisidėti prie jau esamos algos. Tačiau įdomi ir jūsų nuomonė.
     
    Bet viskas čia nesibaigė. Bemąstant ar verta pradėti dekoruoti? avalynę, kilo mintis ją tiesiog restauruoti ir parduoti skelbiu ar vinted platformose (taipogi, gal susikurti kokį fb page, ir mėtyt į grupes, nes pažiūrėjus ką ten parduoda tai akys dega, o ir kainos nėr tokios žemos). Mačiau ebay'ui galima nusipirkti porą už daleiskim 2-7 eurus. Kaip pavyzdį duodų Adido Stan Smith. Panešiotų (reikėtų atnaujint odą, gal kur paklijuot, pado spalvą atstatyt) kaina įvairi, kaip ir minėjau 2-7eur. Tačiau Lietuviškose e.parduotuvėse naujų be 50eur niekaip nerasi. Tai atrestauravus, įmest už kokius 30-35eur, manau rasčiau susidomėjusių? Taipogi galėčiau sukurti ig paskyrą kurioje dalinuosi before/after nuotraukomis, ir iš to gal net klientų atsirastų, kurie norėtų savo turimus batus prikelti antram gyvenimui. BET vėlgi, siuntimas iš uk ar de kainuoja kosmosą. Naudotis tokiais puslapiais kaip eshopwedrop? Nesu niekada turėjęs reikalų su jais, todėl būtų įdomu sužinoti ar apsimoka, kokia kaina jau su parsiuntimu į Lietuvą gaunas? Ar apskritai apsimoka daryti tai, ar čia tik durnos idėjos kurios neturi ateities?
     
    Taipogi, turiu keletą svetainių kurios visad keičia savo asortimentą, todėl išsiparduoda likučius, dėl ko galiu gauti avalynės perpus ar net dar pigiau (ORIGINALI, kol nepradėjot pult, tiesiog paskutiniai dydžiai ir t.t.) Ar verta siųstis ir pardavinėti skelbimuose? Pvz. Nike Air Force 1 - kaina 100eur. aš galiu gauti už 40-50. Parduočiau už 70. Taip, kapeikos, tačiau taip "dasidurti" atrodo neblogas sprendimas?

     
    Kadangi kaip ir minėjau finansinio spaudimo neturiu, galėčiau investuoti dalį darbo pajamų į šitą veiklą, ir bandyti iš jos užsidirbti papildomai.
     
    Apskritai, norėčiau sieti ateitį su kažkuo panašaus (tiesiog, patinka "žaist" su tais batais", tačiau ar tas turi potencialo ateityje? Pati idėja perparduoti gimė kai atsisiuntus ne ta dydį pardaviau kedus už 20eur. "pliusą", kas nėra daug, bet kai gauti praktiškai "iš oro" tai tikrai gerai. Patys kedai naujesnių kolekcijų, todėl susidomėjimo manau būtų, bet vistiek kadangi pigiau nei visur tai žmonėm kiltų įtarimas, jog klastotės. Kaip su tuo kovoti? Tiesa, siunčiuos be dėžių, kadangi pigesnis siuntimas (mokama už siuntos svorį). Tai iškeltų dar vieną klaustuką potencialiam pirkėjui. Na o dėl pačio dekoravimo, čia yra totalus brainstorm'as, tiesiog pačiam atrodo begalo įdomi ir smagi niša, tai ir mastau ar eitų kažką prasukt ir čia. Tarp kitko, mačiau Vilniuj veikia lygiai toks pats shop'as kaip čia aprašiau (restauruoja, dekoruoja). Tačiau jis tik Viliuj, kadangi esu Kaune, gal vertėtų įgyti patirties ir susisiekti su jais siūlant bendradarbiauti?
     
    Žodžiu, idėja yra, tik nežinau ar verta į ją investuoti. Dėl savęs taip, bet esminis klausimas ar iš to pavyks padaryti "verslą"? O jei manote, kad ne, tuomet į kokią nišą žiūrėti? Kur plėsti žinias, kad tos žinios ateityje galėtų praversti susikuriant gerbūvį?
  5. Patinka
    Gilenzas gavo reakciją nuo sydzei Šiek tiek mano gyvenimo + idėjų ateičiai. Reikia patarimų.   
    Sveiki, post'as bus ganėtinai ilgas, nes minčių begalė, ir šiaip, nelabai turiu kam išsipasakot, tai tiesiog nutariau viską išdėstyti čia, jeigu nedomina "background'as" galit iškart eiti prie klausimų arba idėjų, kuriuos išryškinau.
     
    Esu gan jaunas (dar tik 20), todėl dar daug prieš akis. Išlaidų pagrinde neturiu apart asmeninių (drabužiai, šiaip kokie tech. daiktai ar dar kokios asmeninės užgaidos), tačiau maistas, būstas ir t.t. neapmokestinama, kadangi vis dar gyvenu su tėvais, o ir išeit esmės kol kas tikrai nematau. Tačiau vis labiau pradedu galvot kad noriu pradėt kokią nors savo veiklą. Šiuo metu esu baigęs profesinę (kompiuterinės įrangos derintojas), pastovaus darbo neturiu, šiuo metu dirbu pardavėju šventiniu laikotarpiu. Dirbau pardavėju-konsultantu vienoje telefonų bei jų priedų parduotuvėje, sekėsi gan neblogai, tačiau dėl asmeninių priežasčių teko palikti darbovietę. Alga nebuvo gera, tačiau radus kaip (legaliai) prasisukt, iš viso uždirbdavau ~600 dirbant pilnu etatu (jei čia išvis kažkam įdomu). Išėjus iš darbo pradėjo spausti tėvai, kodėl nesusirandu naujo, ko neinu kad ir laikinai dirbti į kokia maximą ar dar kur, tačiau asmeniškai, toks darbas atrodo visiškas savęs žlugdymas, kuriame neturi jokių perspektyvų karjeroje, o ką kalbėt apie asmeninį augimą. Iš mamos pusės kiek daugiau supratimo, jog neturiu motyvacijos dirbti vien tam, kad dirbčiau (ypač kai finansiškai nesu priklausomas), bet vistiek kartais tenka išgirsti replikas, jog "kažkaip per ilgai nieko neveikiu".
     
    Ankščiau kaip ir daugelis šios kartos jaunuolių be galo mėgau žaisti kompiuterinius žaidimus (lol'as, csgo ir t.t.), tačiau tai nebuvo beprasmiškas laiko leidimas visiškai veltui. Ištobulinau anglų kalbos žinias (sakyčiau moku universitetiniu lygiu, kadangi nekartą teko padėt ir sesei, kuri tuo metu studijavo, tačiau neturėjo tokio plataus žodyno ar buvo primiršus sakinių struktūrą). Taipogi tie patys žaidimai ir leido atsiskleist mano "verslumui", neišsiplečiant galiu teigti, jog per ~2-3m. iš žaidimų sugebėjau uždirbti gerokai virš tūkstančio eurų, kas jaunam žmogui atrodė tikrai nemaži pinigai, žinoma tais laikais finansinė gerovė ateityje nerūpėjo, o dabar pagalvojus, ta "štuka" galėjau investuoti į kokį projektą arba pats bandyt kažką sumeistraut... Na bet tuo metu buvo gerai, nuo tų pirmų pajamų pradėjau suprasti pačia pinigų vertę, vis labiau dariausi savarankiškesnis, ko pasekoje ir dabar lengviau suprasti, kad pinigų niekad nebus per daug, tačiau tuo pačiu, visų jų niekad ir neuždirbsi. Dabar žaidimai praeitis, apart, kad karts nuo karto įsijungiu kokį NBA ar runeskeip'ą pakapot, jau gerus porą metų nebesėdžiu prie csgo ar lol'o bandydamas kelti rank'ą kuris realios vertės net neturi.
     
    Baigiau mokyklą pakankamai neblogai, tačiau nemeluosiu, gyvenime nesimokiau namuose (neskaitant kai jau šikna degdavo, ar pvz kalbėjimai, kurie tiek 10 tiek 12 klasės buvo išlaikyti maksimalia balų suma), nes tiesiog neturėdavau motyvacijos, dėl ko dabar gal kiek ir gailiuosi. Kadangi pažymiai neblogi (specialybės egzamino išvis puikūs), tas leido suprasti jog ta "galva" tikrai yra, o ir mokytojai dažnai gyrė kad "vaikas protingas, tik labai jau tinginys". Tačiau net ir visi tie pagyrimai jokios motyvacijos mokytis nedadėjo. Galvodavau jog esu "bigger than this" ir pinigus uždirba ne kažkoks popieriaus gabalas, o pačio žmogaus protas ir gabumai, tiesa, pastaruoju sakiniu iki dabar tikiu. Baigus susiradau pirmą pastovų darbą, iš kurio kaip ir minėjau aukščiau, teko išeiti dėl asmeninių priežaščių, tačiau darbdavė maloniai nustebino ne kartą klaususi ar nepersigalvojau, taip pagirdama mano indėlį į darbovietę (nors dirbau dar tik porą mėnesių). Iki dabar dar knibžda mintis ar nepadariau klaidos išėjęs, bet yra kaip yra, ir nieko jau nepakeisiu.
     
    Dabartis. Įsidarbinau sezoniniam darbui (fejerverkai), dirbau ir praeitais metais, pajamos tikrai nėra tragiškos (gavau ~300 už 8 d.d.), tačiau žinoma dirbsiu tik iki naujų metų. Po to vėl prasidės tėvų spaudimas susirasti nuolatinį darbą ir kol nepaklausėt, taip, žiūriu įvairius darbo skelbimų portalus, tačiau nieko "padoraus" nesurandu, ko pasekoje iškyla mintys galbūt per daug tikiuosi? Ir kiekvieną dieną tų klausimų vis didėja, tačiau taipogi atsiranda ir idėjų kaip dirbant paprastą darbą "dasidurti" prie algos, taipogi tobulinant savo įgūdžius ir darant tai kas man patinka.
     
     
     
     
    Taigi, einant labiau prie esmės, norėčiau paklausti poros klausimų, bei sužinoti čia esančių žmonių nuomonę į kelias kilusias idėjas.
     
    Visų pirma klausimai:


     
    Iš esmės nelabai žinau ko noriu iš gyvenimo, kas atrodo yra gan dažna problema pasiskaičius tiek šitame tiek kituose forumuose. Nežinau kokį darbą dirbti, kaip toliau tobulėti ir iš gyvenimo ištraukti vadinamą "maksimumą". Tai klausimas ir būtų, kaip (ar kokiu būdu) atrasti save, susikurti sau logiškus tikslus, kurie ne spaustų, o priešingai, motyvuotų ir verstų siekt jų. Ir žinau, kad į tokį klausimą normalaus atsakymo realiai nėra, tačiau jei turit bent kažkokių patarimų iš savo ar aplinkinių gyvenimo būtų malonu išgirsti kas padėjo jums ar kitiems.
     
    Ar konsultanto darbas už 500eur. yra normalu? Žinau, pradėsit rašyt kas yra "normalu", todėl šiek tiek patikslinsiu. Ar dirbti slenkančiu grafiku, po 10h +1h pertrauka, už 500eur. yra normalus darbo pasiūlymas šiais laikais? Žinau, jog konsultanto darbui didelių žinių nereikia, tačiau vistiek, kiek teko dirbti, tie momentai kai tiesiog sėdi ant kėdės ir darbo visiškai nėra tiesiog varo iš proto. Viskas atrodytu kaip ir gerai, tačiau reta darbovietė leidžia naršyti telefone ar kompiuteryje jei duotuoju momentu iš darbo pusės tiesiog nėra ką veikti, ko pasekoje, lieki sėdėti ant kėdės ir žiūrėti į nieką kaip koks ######, kas asmeniškai, atrodo visiškai absurdiška. Tai klausimas labiau būtų ar vertą darbintis šioje sferoje, ar bandyti ieškoti kažko kito? Fizinio darbo dirbt nenoriu, kadangi dažniausiai dirbi tarp senų dėdžių arba "kaimiečių" kurių pasaulėžiūra švelniai tariant prasilenkia su tavąja. Ir šiaip, tampyti dėžes sandėlyje tikrai nėra pats patraukliausias darbas pasauly.
     
    Šiuo metu vis labiau kankinu save klausimu ar verta pradėti kažką naujo (be abejonės atsakymas jog verta, tačiau nelabai susigaudau būtent ką). Keletą dabartinių idėjų pasidalinsiu kiek žemiau. Tačiau taipogi "stovi" klausimas dėl freelancinimo. Ar verta laisvu laiku tuo apsiimti? Galėčiau versti tekstus iš anglų į lietuvių bei priešingai, taipogi ir rašyti nėra problema. Dar ir garsą perteikti tekstu skamba ganėtinai realiai. Kažkokio specifinio amato nelabai moku, apart iš profesinės pusės (suprojektuoti, surinkti kompiuterį, įvesti internetą ir t.t.) tačiau nemanau, jog tokie dalykai yra paklausūs tarp freelancerių bendruomenės?
     
    Tęsiant diskusiją apie freelancinimą, norėčiau paklausti, kas dabar yra paklausu? Ir būtų nesunku įsitvirtinti naujam veidui. Tiesa, mokytis programuoti noro daug nėra, kadangi žinau, jog malonumo iš to jokio negaučiau, ko pasekoje viską ankščiau ar vėliau mesčiau. Masčiau apie grafinį dizainą, bet manau jog rinkoje ir taip pilna žmonių kurie tuo užsiima, tai ar verta lysti į tokią nišą? Gal turite pasiūlymų?
     
     

    O dabar keletas asmeninių idėjų:


     
    Kadangi pradėjau domėtis streetwear'o kultūra, atsirado ir didelis potraukis kedams, dėl ko tapau vadinamu "sneakerheadu". Apie tai daug nepasakosiu, jei kažkam įdomu pakomentuokit ar į pm parašykit, galėsim ta tema daugiau padiskutuot. Tačiau visas tas susidomėjimas pagimdė idėją: "custom sneakers". Taip, nieko naujo tiems kas tuo domisi, bet jaučiu didelę trauką kažką daryti ir kurti būtent su kedais. Kas yra tie "custom sneakeriai"? Tai gal būti paprastas batelio spalvos pakeitimas (colorway change), tačiau dažniausiai tai būna įvairūs žmonių sugalvoti dizainai "prilipdyti" prie jau esamos avalynės. Mačiau net fiverr'į yra žmonių kurie pardavinėja savo darbus, ir jiems neblogai sekasi. Profesionalų kainos tikrai nemažos (tarkim pora batų kainuoja 100eur, norint juos išpuošti tenka "pakloti" dar papildoma 100) ir čia kalbu apie nesudėtingus dizainus. Potencialo šitoj srity tikrai įžvelgiu, tačiau kankina mintis, jog Lietuvoje šitas dalykas višikai nebus populiarus, kadangi pati kedų kultūra pas mus lengvai pavadinus skurdi. Iš to gimė idėja viską daryt tiek Lietuvoje, tiek pasauliniu mastu. Tačiau vėl pradedu galvoti ar apsimoka, žinant jog siuntimo išlaidos tikrai būtų nemenkos. Pačiam tai atrodo be galo smagus užsiėmimas iš kurio teoriškai tikrai būtų įmanoma užsidirbti, ar bent prisidėti prie jau esamos algos. Tačiau įdomi ir jūsų nuomonė.
     
    Bet viskas čia nesibaigė. Bemąstant ar verta pradėti dekoruoti? avalynę, kilo mintis ją tiesiog restauruoti ir parduoti skelbiu ar vinted platformose (taipogi, gal susikurti kokį fb page, ir mėtyt į grupes, nes pažiūrėjus ką ten parduoda tai akys dega, o ir kainos nėr tokios žemos). Mačiau ebay'ui galima nusipirkti porą už daleiskim 2-7 eurus. Kaip pavyzdį duodų Adido Stan Smith. Panešiotų (reikėtų atnaujint odą, gal kur paklijuot, pado spalvą atstatyt) kaina įvairi, kaip ir minėjau 2-7eur. Tačiau Lietuviškose e.parduotuvėse naujų be 50eur niekaip nerasi. Tai atrestauravus, įmest už kokius 30-35eur, manau rasčiau susidomėjusių? Taipogi galėčiau sukurti ig paskyrą kurioje dalinuosi before/after nuotraukomis, ir iš to gal net klientų atsirastų, kurie norėtų savo turimus batus prikelti antram gyvenimui. BET vėlgi, siuntimas iš uk ar de kainuoja kosmosą. Naudotis tokiais puslapiais kaip eshopwedrop? Nesu niekada turėjęs reikalų su jais, todėl būtų įdomu sužinoti ar apsimoka, kokia kaina jau su parsiuntimu į Lietuvą gaunas? Ar apskritai apsimoka daryti tai, ar čia tik durnos idėjos kurios neturi ateities?
     
    Taipogi, turiu keletą svetainių kurios visad keičia savo asortimentą, todėl išsiparduoda likučius, dėl ko galiu gauti avalynės perpus ar net dar pigiau (ORIGINALI, kol nepradėjot pult, tiesiog paskutiniai dydžiai ir t.t.) Ar verta siųstis ir pardavinėti skelbimuose? Pvz. Nike Air Force 1 - kaina 100eur. aš galiu gauti už 40-50. Parduočiau už 70. Taip, kapeikos, tačiau taip "dasidurti" atrodo neblogas sprendimas?

     
    Kadangi kaip ir minėjau finansinio spaudimo neturiu, galėčiau investuoti dalį darbo pajamų į šitą veiklą, ir bandyti iš jos užsidirbti papildomai.
     
    Apskritai, norėčiau sieti ateitį su kažkuo panašaus (tiesiog, patinka "žaist" su tais batais", tačiau ar tas turi potencialo ateityje? Pati idėja perparduoti gimė kai atsisiuntus ne ta dydį pardaviau kedus už 20eur. "pliusą", kas nėra daug, bet kai gauti praktiškai "iš oro" tai tikrai gerai. Patys kedai naujesnių kolekcijų, todėl susidomėjimo manau būtų, bet vistiek kadangi pigiau nei visur tai žmonėm kiltų įtarimas, jog klastotės. Kaip su tuo kovoti? Tiesa, siunčiuos be dėžių, kadangi pigesnis siuntimas (mokama už siuntos svorį). Tai iškeltų dar vieną klaustuką potencialiam pirkėjui. Na o dėl pačio dekoravimo, čia yra totalus brainstorm'as, tiesiog pačiam atrodo begalo įdomi ir smagi niša, tai ir mastau ar eitų kažką prasukt ir čia. Tarp kitko, mačiau Vilniuj veikia lygiai toks pats shop'as kaip čia aprašiau (restauruoja, dekoruoja). Tačiau jis tik Viliuj, kadangi esu Kaune, gal vertėtų įgyti patirties ir susisiekti su jais siūlant bendradarbiauti?
     
    Žodžiu, idėja yra, tik nežinau ar verta į ją investuoti. Dėl savęs taip, bet esminis klausimas ar iš to pavyks padaryti "verslą"? O jei manote, kad ne, tuomet į kokią nišą žiūrėti? Kur plėsti žinias, kad tos žinios ateityje galėtų praversti susikuriant gerbūvį?
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...