Pereiti prie turinio

digital

Administratoriai
  • Pranešimai

    67
  • Užsiregistravo

  • Laimėta dienų

    9
  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    ForeverYoung sureagavo į digital įrašą – Kaip susikurti tinklaraštį bei paversti jį profesionaliai atrodančiu pajamų šaltiniu?   
    Internetinis tinklaraštis, dar puikiai žinomas kaip blogas, yra plačiai naudojamas įrankis, kurio dėka žmonės gali paprastai dalintis asmeninėmis idėjomis bei mintimis su interneto naršytojais. Tinklaraščio turėjimas gali būti naudingas asmeninio prekės ženklo ar praktiškai bet kokio verslo plėtrai. Tai yra puikus būdas padidinti internetinio puslapio lankomumą bei užmegzti ryšį su tiksline auditorija.
    Šiandien tinklaraščiai yra neįtikėtinai populiarūs. Statistikos duomenimis, 2019 metais internete jų buvo net apie 600 mln. Laikui bėgant vis daugiau žmonių supranta internetinio tinklaraščio teikiamą naudą, todėl besidominčių kaip sukurti tinklaraštį skaičius taip pat auga. Vis dėlto tinklaraščio kūrimas neretai daugeliui sukelia nemažai klausimų, kuriuos atsakyti savarankiškai gali būti gana sudėtinga. Taigi, kaip atrodo visas tinklaraščio kūrimo procesas?
    Norimos tinklaraščio temos apgalvojimas bei pasirinkimas: Kiekvienas tinklaraštis turėtų atspindėti konkrečią temą, kuri taptų jame esančio turinio pagrindu. Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas: Tai yra pirmieji tinklaraščio kūrimo techniniai etapai, be kurių tinklaraštis egzistuoti negalėtų.
    Tinklaraščio internetinės svetainės kūrimas: Internetinė svetainė - vieta, kurioje bus talpinamas visas tinklaraščio turinys.
    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas: Kiekvienas tinklaraščio kūrėjas gali turėti skirtingų idėjų, kurioms realizuoti gali reikėti specifinės internetinės svetainės struktūros ar dizaino savybių.
    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas: Bene svarbiausias tinklaraščio kūrimo etapas, reikalaujantis kūrybiškumo. Reguliarus turinio kūrimas ir talpinimas gali užtikrinti nuolatinį lankytojų srautą
    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas: Sprendimai, kurie padės dar labiau padidinti skaitytojų srautą bei tinklaraščio žinomumą.
    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu: Tinklaraštis taip pat gali būti puikus būdas užsidirbti papildomų pinigų. Tinklaraščio tematikos apgalvojimas bei pasirinkimas
    Temos apgalvojimas bei pasirinkimas - vienas iš pirmųjų blogo kūrimo etapų, su kuriuo neišvengiamai susiduria kiekvienas tinklaraščių kūrėjas. Žinoma, nors dalis tinklaraščius kuriančių žmonių jau iš anksto būna numatę būsimo turinio tematiką, tačiau taip pat pasitaiko atvejų, kuomet klausimas kaip sukurti blogą aplanko anksčiau nei kyla idėjos, susijusios su tematika.
    Įprastai viename tinklaraštyje yra talpinamas tik vieną konkrečią tematiką atspindintis turinys. Tai leidžia išlaikyti tinklaraščio vientisumą bei tikslinei auditorijai naudingą bei įdomią informaciją. Puikus pavyzdys - tinklaraštis apie fotografiją. Į šią nišą reprezentuojantį tinklaraštį lankytojai greičiausiai užsuka ieškodami būtent su fotografija susijusio turinio bei informacijos, todėl akivaizdu, jog kitokia informacija jiems paprastai nebūtų naudinga.
    Turbūt bent kartą pastebėjote, jog elektroninės parduotuvės bei įvairūs verslai taip pat dažnai turi vidinius tinklaraščius savo internetinėse svetainėse. Juose pateikiama informacija bei turinys visuomet yra susijęs su elektroninės parduotuvės parduodama produkcija ar verslo kryptimi. Tai leidžia suteikti patarimus potencialiems klientams, supažindinti juos su produkcija ar net naujovėmis, formuoti interesantų bendruomenę.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fIq0tET6llw
    Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas
    Internetinis tinklaraštis yra internetinė svetainė, o tai reiškia, jog išvengti internetinės svetainės kūrimo proceso greičiausiai nepavyks. Įprastai internetinių svetainių kūrimas prasideda būtent nuo domeno įregistravimo ir hostingo paslaugų užsakymo. Šis etapas yra gana svarbus, todėl apie jo niuansus turėtų išmanyti kiekvienas norintis sukurti asmeninį tinklaraštį.
    Domenas bei jo įregistravimas
    Domenas - svarbus internetinės svetainės struktūrinis elementas, kurį taip pat galima būtų vadinti svetainės adresu. Domenas leidžia interneto naršytojams pasiekti konkrečią internetinę svetainę naudojant interneto naršyklėse esantį paieškų laukelį. Reikėtų įsidėmėti, jog kiekvienas domenas yra unikalus - antro tokio pat įregistruoti yra neįmanoma.
    Įprastai internetinių tinklaraščių domenai turėtų būti parenkami pagal sugalvotą tinklaraščio pavadinimą. Tai ne tik padeda blogo skaitytojams daug lengviau įsiminti patį domeną, tačiau taip pat ir atrasti patį tinklaraštį interneto platybėse. Žinoma, turint omenyje, jog kiekvienas domenas gali būti įregistruojamas tik vieną kartą, sugalvoti norimą gali būti tikras iššūkis. Vis dėl to juk šiuo metu yra per 363 mln. užregistruotų unikalių domenų. Surasti tinkamą domeną bei jį įregistruoti gali padėti specialus domeno paieškos įrankis.
    Hostingo paslaugų užsakymas
    Kaip ir domenas, hostingas taip pat yra privalomas kiekvienos internetinės svetainės pilnavertiškam veikimui bei egzistavimui. Žmonės, kurie galvoja kaip sukurti tinklaraštį turėtų žinoti, jog hostingas yra paslauga, leidžianti į specialiai tam pritaikytus serverius patalpinti visą informaciją, susijusią su internetine svetaine. Tai reiškia, jog šie serveriai paprasčiausiai prijungia būsimą tinklaraštį prie bendro interneto tinklo ir suteikia jam galimybę būti pasiekiamam visur, kur yra interneto ryšys.
    Hostingo paslaugas tiekiančių bendrovių yra gana nemažai. Nors pasirinkimas yra didelis, tačiau rekomenduojama rinktis patikimas bei inovatyvias bendroves kaip Hostinger. Tam didelę įtaką daro tai, jog hostingo paslaugų kokybė gali lemti ir tolimesnį tinklaraščio veikimą ir pačios svetainės krovimo greitį. Juk lėtai bei prastai veikiančių interneto svetainių nemėgsta niekas.
    Internetinės svetainės - tinklaraščio kūrimas
    Kaip jau buvo minėta anksčiau, blogas yra ne kas kita kaip internetinė svetainė. Tai reiškia, jog techninis jo kūrimas praktiškai nesiskiria nuo paprastos interneto svetainės kūrimo proceso. Būdų, leidžiančių sukurti internetinę svetainę šiandien yra net keli skirtingi, todėl pradėti reikėtų nuo pasirinkimo, kokiu būdu tinklaraštis bus kuriamas. Žemiau pateikiame populiariausius pasirinkimus:
    Tinklaraščio kūrimas su WordPress
    Jau beveik du dešimtmečius gyvuojanti internetinių svetainių kūrimo bei administravimo platforma WordPress šiomis dienomis yra neįtikėtinai populiari. Pagrindine šio populiarumo priežastimi yra tai, jog sukurti internetinę svetainę su WordPress nieko nekainuoja. Didelę įtaką taip pat daro ir tai, jog šiandien WordPress yra lengvai suprantama bei pritaikyta ir naujiems internetinių svetainių bei tinklaraščių kūrėjams.
    WordPress platforma savyje turi begalę integruotų įskiepių, kurie yra sukurti siekiant internetinio puslapio kūrėjui ar administratoriui padėti svetainei pritaikyti norimą funkcionalumą. Nors dalis šių įskiepių yra mokami, tačiau dažnu atveju tinklaraščių kūrėjams užtenka ir nemokamų versijų.
    Tinklaraščių kūrimas naudojant Internetinių svetainių kūrimo platformas
    Dar vienas patogus bei greitas būdas sukurti tinklaraščiui pritaikytą internetinę svetainę - internetinių svetainių kūrimo platformos. Šios platformos yra sukurtos taip, jog jomis paprastai naudotis gali net tie, kuriems kurti internetinės svetainės iki šiol dar nėra tekę. Priešingai nei WordPress, internetinių svetainių kūrimo platformos yra mokamos, tačiau įprastai kaina būna tikrai prieinama kiekvienam.
    Internetinių svetainių kūrimo platformos taip pat yra gana populiarus blogų kūrėjų pasirinkimas. Jos suteikia galimybę pasirinkti norimą svetainės dizaino šabloną bei keliais mygtukų paspaudimais sukurti norimą svetainės struktūrą. Todėl šis svetainių kūrimo įrankis leidžia profesionaliai atrodančiu galutiniu rezultatu džiaugtis ypač greitai.
    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas
    Tinklaraščio dizainas
    Tinklaraščio internetinės svetainės dizainas - vienas iš svarbiausių elementų, nuo kurių gali priklausyti nuolatinių konkretaus tinklaraščio skaitytojų aktyvumas. Apklausa rodo, jog net 92,6% interneto naudotojų dizainą nurodo kaip patį svarbiausią internetinės svetainės elementą, formuojantį jų požiūrį į pačią svetainę.
    Nėra jokių konkrečių taisyklių, kurios numatytų, koks turėtų būti tinklaraščio dizainas. Vis dėlto jis turėtų atitikti tinklaraščio tematiką bei nišą. Puikiu pavyzdžiu galima būtų laikyti mamoms skirtą tinklaraštį apie kūdikių auginimą bei priežiūrą. Tokio tinklaraščio dizainą galėtų sudaryti švelnūs atspalviai, žaismingi šriftai, temą atspindinčios nuotraukos bei panašūs elementai. Tai padėtų palaikyti pačios tematikos ir naudojamo dizaino koreliaciją.
    Tinklaraščio struktūros formavimas
    Įprastai tinklaraščių internetinės svetainės unikalios bei specifinės struktūros nereikalauja. Tai reiškia, jog dažniausiai užtenka suprojektuoti patogų įkeltų straipsnių išdėstymą, kuris padėtų blogo lankytojui patogiau naviguoti tarp įkelto turinio. Vienas iš populiariausių tinklaraščiams būdingos struktūros bruožų - viename puslapyje išdėstytos skirtingos temos, kurias pasirinkti galima paspaudus ant pagrindinės nuotraukos ar trumpo aprašymo. 
    Žinoma, tinklaraščio struktūra  gali būti individuali ir priklausanti nuo asmeninių blogo kūrėjo poreikių. Galbūt blogą kuriantis žmogus nori, jog skaitytojai turėtų galimybę su juo susisiekti. Tokiu atveju reikėtų sukurti papildomą svetainės puslapį, kuriame būtų nurodyti tinklaraštininko kontaktai.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fotKKqWNMQ4
    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas
    Kai techninė tinklaraščio kūrimo dalis yra baigta - metas griebtis turinio. Pats tinklaraščio turinys gali būti skirtingų tipų, tačiau populiariausias ir plačiausiai naudojamas yra tekstas. Teksto formatu pateikiami straipsniai leidžia tinklaraštininkui paprastai ir efektyviai perduoti norimą informaciją skaitytojams.
    Žinoma, egzistuoja ir kitų turinio tipų, tokių kaip video medžiaga ar nuotraukos. Tekstinio turinio papildymas video medžiaga bei nuotraukomis gali tapti galingu įrankiu, kuris vienareikšmiškai padės bendrą pateiktą turinį paversti kur kas patrauklesniu bei įdomesnių skaitytojams.
    Svarbu tai, jog turinio kūrimas bei jo įkėlimas į internetinę nėra vienkartinis procesas. Tai reiškia, jog jis turėtų būti reguliariai tęsiamas tol, kol gyvuoja pats tinklaraštis. Retas tinklaraštyje esančio turinio atnaujinimas gali lemti akivaizdžiai sumažėjusį tinklaraščio skaitytojų skaičių.
    Nors dažnas turinio įkėlimas į internetinę svetainę yra tikra būtinybė, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir pačio turinio kokybės. Kokybiško turinio kūrimas kartais paprastai reikalauja nemažai laiko ir pastangų.Pradedantys tinklaraštininkai turėtų rasti balansą tarp turinio kūrimo laiko bei jo įkėlimo dažnumo. Šiuo atveju eksperimentavimas gali tapti puikiu būdu, padedančiu išsiaiškinti koks kiekio ir kokybės santykis atneša daugiausiai naudos.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/npxXWgQ33ZQ
    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas
    Ne paslaptis, jog pagrindinis tinklaraštininkų prioritetas - didelis bei pastovus nuolatinių lankytojų srautas. Būtent dėl šios priežasties tinklaraščio savininkai dažnai ieško būdų, kurie galėtų šį srautą padidinti. Jau išsiaiškinome, jog reguliarus kokybiško turinio kėlimas gali tapti pagalbininku, padedančiu užtikrinti šį srautą, tačiau egzistuoja ir daugiau tai padaryti padedančių būdų.
    Socialiniais tinklais kasdien naudojasi milijonai žmonių. Juose jie ne tik dalinasi mintimis ar pastebėjimais, tačiau taip pat ir ieško jiems aktualios informacijos. Galbūt socialiniai tinklai galėtų tapti efektyviu įrankiu, padedančiu tinklaraštį kur kas lengviau pasiekiamu bei matomu?
    Žinomi tinklaraštininkai jau ilgą laiką naudojasi socialinių tinklų teikiamais privalumais. Juose jie gali paprastai dalintis ne tik asmenine nuomone ar pastebėjimais, tačiau ir nuorodomis į savo turimus tinklaraščius. Tai padeda pritraukti daugiau potencialių skaitytojų bei paversti juos nuolatiniais tinklaraščio lankytojais.
    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu
    Turimą tinklaraštį paversti papildomų pajamų šaltiniu nėra labai paprasta, tačiau tikrai įmanoma. Asmeninio blogo monetizavimas skamba kaip kiekvieno tinklaraštininko svajonė, kurią įgyvendinti galima keliais skirtingais būdais.
    Tinklaraštyje rodomos reklamos
    Šis būdas yra paremtas reklamų rodymu pačioje tinklaraščio interneto svetainėje. Internetinės paieškų sistemos milžinė „Google” yra sukūrusi specialų programinės įrangos įrankį „AdSense”, kuris leidžia asmeninėje interneto svetainėje rodyti trečiųjų šalių reklamas. Šiuo atveju pinigai yra uždirbami tuomet, kai internetinės svetainės lankytojai paspaudžia ant rodomų reklamų.
    Partnerystė su prekių ženklais
    Šiais laikais daugybė didelių prekinių ženklų ieško savo gaminamos produkcijos nišą reprezentuojančių tinklaraštininkų ir bando su jais užmegzti partnerystę. Prekinių ženklų atstovai tokiu būdu siekia tinklaraštininką paversti dar vienu galimu produkcijos reklamos šaltiniu.
    Efektyviai monetizuoti blogą gali būti tikras iššūkis, reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų. Tinklaraštininkų uždarbis dažniausiai tiesiogiai priklauso nuo suburtos auditorijos bei lankytojų srauto dydžio.
    Apibendrinimas
    Sukurti skaitytojams patrauklų tinklaraštį gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau nuoseklus visų šių rekomendacijų laikymasis neabejotinai padės galutiniu rezultatu mėgautis kur kas greičiau. Tuo tarpu reguliarus kokybiško turinio talpinimas bei tinklaraščio žinomumą didinanti strategija leis jį paversti papildomų pajamų šaltiniu.

  2. Patinka
    ForeverYoung sureagavo į digital įrašą – Kaip susikurti tinklaraštį bei paversti jį profesionaliai atrodančiu pajamų šaltiniu?   
    Internetinis tinklaraštis, dar puikiai žinomas kaip blogas, yra plačiai naudojamas įrankis, kurio dėka žmonės gali paprastai dalintis asmeninėmis idėjomis bei mintimis su interneto naršytojais. Tinklaraščio turėjimas gali būti naudingas asmeninio prekės ženklo ar praktiškai bet kokio verslo plėtrai. Tai yra puikus būdas padidinti internetinio puslapio lankomumą bei užmegzti ryšį su tiksline auditorija.
    Šiandien tinklaraščiai yra neįtikėtinai populiarūs. Statistikos duomenimis, 2019 metais internete jų buvo net apie 600 mln. Laikui bėgant vis daugiau žmonių supranta internetinio tinklaraščio teikiamą naudą, todėl besidominčių kaip sukurti tinklaraštį skaičius taip pat auga. Vis dėlto tinklaraščio kūrimas neretai daugeliui sukelia nemažai klausimų, kuriuos atsakyti savarankiškai gali būti gana sudėtinga. Taigi, kaip atrodo visas tinklaraščio kūrimo procesas?
    Norimos tinklaraščio temos apgalvojimas bei pasirinkimas: Kiekvienas tinklaraštis turėtų atspindėti konkrečią temą, kuri taptų jame esančio turinio pagrindu. Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas: Tai yra pirmieji tinklaraščio kūrimo techniniai etapai, be kurių tinklaraštis egzistuoti negalėtų.
    Tinklaraščio internetinės svetainės kūrimas: Internetinė svetainė - vieta, kurioje bus talpinamas visas tinklaraščio turinys.
    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas: Kiekvienas tinklaraščio kūrėjas gali turėti skirtingų idėjų, kurioms realizuoti gali reikėti specifinės internetinės svetainės struktūros ar dizaino savybių.
    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas: Bene svarbiausias tinklaraščio kūrimo etapas, reikalaujantis kūrybiškumo. Reguliarus turinio kūrimas ir talpinimas gali užtikrinti nuolatinį lankytojų srautą
    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas: Sprendimai, kurie padės dar labiau padidinti skaitytojų srautą bei tinklaraščio žinomumą.
    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu: Tinklaraštis taip pat gali būti puikus būdas užsidirbti papildomų pinigų. Tinklaraščio tematikos apgalvojimas bei pasirinkimas
    Temos apgalvojimas bei pasirinkimas - vienas iš pirmųjų blogo kūrimo etapų, su kuriuo neišvengiamai susiduria kiekvienas tinklaraščių kūrėjas. Žinoma, nors dalis tinklaraščius kuriančių žmonių jau iš anksto būna numatę būsimo turinio tematiką, tačiau taip pat pasitaiko atvejų, kuomet klausimas kaip sukurti blogą aplanko anksčiau nei kyla idėjos, susijusios su tematika.
    Įprastai viename tinklaraštyje yra talpinamas tik vieną konkrečią tematiką atspindintis turinys. Tai leidžia išlaikyti tinklaraščio vientisumą bei tikslinei auditorijai naudingą bei įdomią informaciją. Puikus pavyzdys - tinklaraštis apie fotografiją. Į šią nišą reprezentuojantį tinklaraštį lankytojai greičiausiai užsuka ieškodami būtent su fotografija susijusio turinio bei informacijos, todėl akivaizdu, jog kitokia informacija jiems paprastai nebūtų naudinga.
    Turbūt bent kartą pastebėjote, jog elektroninės parduotuvės bei įvairūs verslai taip pat dažnai turi vidinius tinklaraščius savo internetinėse svetainėse. Juose pateikiama informacija bei turinys visuomet yra susijęs su elektroninės parduotuvės parduodama produkcija ar verslo kryptimi. Tai leidžia suteikti patarimus potencialiems klientams, supažindinti juos su produkcija ar net naujovėmis, formuoti interesantų bendruomenę.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fIq0tET6llw
    Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas
    Internetinis tinklaraštis yra internetinė svetainė, o tai reiškia, jog išvengti internetinės svetainės kūrimo proceso greičiausiai nepavyks. Įprastai internetinių svetainių kūrimas prasideda būtent nuo domeno įregistravimo ir hostingo paslaugų užsakymo. Šis etapas yra gana svarbus, todėl apie jo niuansus turėtų išmanyti kiekvienas norintis sukurti asmeninį tinklaraštį.
    Domenas bei jo įregistravimas
    Domenas - svarbus internetinės svetainės struktūrinis elementas, kurį taip pat galima būtų vadinti svetainės adresu. Domenas leidžia interneto naršytojams pasiekti konkrečią internetinę svetainę naudojant interneto naršyklėse esantį paieškų laukelį. Reikėtų įsidėmėti, jog kiekvienas domenas yra unikalus - antro tokio pat įregistruoti yra neįmanoma.
    Įprastai internetinių tinklaraščių domenai turėtų būti parenkami pagal sugalvotą tinklaraščio pavadinimą. Tai ne tik padeda blogo skaitytojams daug lengviau įsiminti patį domeną, tačiau taip pat ir atrasti patį tinklaraštį interneto platybėse. Žinoma, turint omenyje, jog kiekvienas domenas gali būti įregistruojamas tik vieną kartą, sugalvoti norimą gali būti tikras iššūkis. Vis dėl to juk šiuo metu yra per 363 mln. užregistruotų unikalių domenų. Surasti tinkamą domeną bei jį įregistruoti gali padėti specialus domeno paieškos įrankis.
    Hostingo paslaugų užsakymas
    Kaip ir domenas, hostingas taip pat yra privalomas kiekvienos internetinės svetainės pilnavertiškam veikimui bei egzistavimui. Žmonės, kurie galvoja kaip sukurti tinklaraštį turėtų žinoti, jog hostingas yra paslauga, leidžianti į specialiai tam pritaikytus serverius patalpinti visą informaciją, susijusią su internetine svetaine. Tai reiškia, jog šie serveriai paprasčiausiai prijungia būsimą tinklaraštį prie bendro interneto tinklo ir suteikia jam galimybę būti pasiekiamam visur, kur yra interneto ryšys.
    Hostingo paslaugas tiekiančių bendrovių yra gana nemažai. Nors pasirinkimas yra didelis, tačiau rekomenduojama rinktis patikimas bei inovatyvias bendroves kaip Hostinger. Tam didelę įtaką daro tai, jog hostingo paslaugų kokybė gali lemti ir tolimesnį tinklaraščio veikimą ir pačios svetainės krovimo greitį. Juk lėtai bei prastai veikiančių interneto svetainių nemėgsta niekas.
    Internetinės svetainės - tinklaraščio kūrimas
    Kaip jau buvo minėta anksčiau, blogas yra ne kas kita kaip internetinė svetainė. Tai reiškia, jog techninis jo kūrimas praktiškai nesiskiria nuo paprastos interneto svetainės kūrimo proceso. Būdų, leidžiančių sukurti internetinę svetainę šiandien yra net keli skirtingi, todėl pradėti reikėtų nuo pasirinkimo, kokiu būdu tinklaraštis bus kuriamas. Žemiau pateikiame populiariausius pasirinkimus:
    Tinklaraščio kūrimas su WordPress
    Jau beveik du dešimtmečius gyvuojanti internetinių svetainių kūrimo bei administravimo platforma WordPress šiomis dienomis yra neįtikėtinai populiari. Pagrindine šio populiarumo priežastimi yra tai, jog sukurti internetinę svetainę su WordPress nieko nekainuoja. Didelę įtaką taip pat daro ir tai, jog šiandien WordPress yra lengvai suprantama bei pritaikyta ir naujiems internetinių svetainių bei tinklaraščių kūrėjams.
    WordPress platforma savyje turi begalę integruotų įskiepių, kurie yra sukurti siekiant internetinio puslapio kūrėjui ar administratoriui padėti svetainei pritaikyti norimą funkcionalumą. Nors dalis šių įskiepių yra mokami, tačiau dažnu atveju tinklaraščių kūrėjams užtenka ir nemokamų versijų.
    Tinklaraščių kūrimas naudojant Internetinių svetainių kūrimo platformas
    Dar vienas patogus bei greitas būdas sukurti tinklaraščiui pritaikytą internetinę svetainę - internetinių svetainių kūrimo platformos. Šios platformos yra sukurtos taip, jog jomis paprastai naudotis gali net tie, kuriems kurti internetinės svetainės iki šiol dar nėra tekę. Priešingai nei WordPress, internetinių svetainių kūrimo platformos yra mokamos, tačiau įprastai kaina būna tikrai prieinama kiekvienam.
    Internetinių svetainių kūrimo platformos taip pat yra gana populiarus blogų kūrėjų pasirinkimas. Jos suteikia galimybę pasirinkti norimą svetainės dizaino šabloną bei keliais mygtukų paspaudimais sukurti norimą svetainės struktūrą. Todėl šis svetainių kūrimo įrankis leidžia profesionaliai atrodančiu galutiniu rezultatu džiaugtis ypač greitai.
    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas
    Tinklaraščio dizainas
    Tinklaraščio internetinės svetainės dizainas - vienas iš svarbiausių elementų, nuo kurių gali priklausyti nuolatinių konkretaus tinklaraščio skaitytojų aktyvumas. Apklausa rodo, jog net 92,6% interneto naudotojų dizainą nurodo kaip patį svarbiausią internetinės svetainės elementą, formuojantį jų požiūrį į pačią svetainę.
    Nėra jokių konkrečių taisyklių, kurios numatytų, koks turėtų būti tinklaraščio dizainas. Vis dėlto jis turėtų atitikti tinklaraščio tematiką bei nišą. Puikiu pavyzdžiu galima būtų laikyti mamoms skirtą tinklaraštį apie kūdikių auginimą bei priežiūrą. Tokio tinklaraščio dizainą galėtų sudaryti švelnūs atspalviai, žaismingi šriftai, temą atspindinčios nuotraukos bei panašūs elementai. Tai padėtų palaikyti pačios tematikos ir naudojamo dizaino koreliaciją.
    Tinklaraščio struktūros formavimas
    Įprastai tinklaraščių internetinės svetainės unikalios bei specifinės struktūros nereikalauja. Tai reiškia, jog dažniausiai užtenka suprojektuoti patogų įkeltų straipsnių išdėstymą, kuris padėtų blogo lankytojui patogiau naviguoti tarp įkelto turinio. Vienas iš populiariausių tinklaraščiams būdingos struktūros bruožų - viename puslapyje išdėstytos skirtingos temos, kurias pasirinkti galima paspaudus ant pagrindinės nuotraukos ar trumpo aprašymo. 
    Žinoma, tinklaraščio struktūra  gali būti individuali ir priklausanti nuo asmeninių blogo kūrėjo poreikių. Galbūt blogą kuriantis žmogus nori, jog skaitytojai turėtų galimybę su juo susisiekti. Tokiu atveju reikėtų sukurti papildomą svetainės puslapį, kuriame būtų nurodyti tinklaraštininko kontaktai.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fotKKqWNMQ4
    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas
    Kai techninė tinklaraščio kūrimo dalis yra baigta - metas griebtis turinio. Pats tinklaraščio turinys gali būti skirtingų tipų, tačiau populiariausias ir plačiausiai naudojamas yra tekstas. Teksto formatu pateikiami straipsniai leidžia tinklaraštininkui paprastai ir efektyviai perduoti norimą informaciją skaitytojams.
    Žinoma, egzistuoja ir kitų turinio tipų, tokių kaip video medžiaga ar nuotraukos. Tekstinio turinio papildymas video medžiaga bei nuotraukomis gali tapti galingu įrankiu, kuris vienareikšmiškai padės bendrą pateiktą turinį paversti kur kas patrauklesniu bei įdomesnių skaitytojams.
    Svarbu tai, jog turinio kūrimas bei jo įkėlimas į internetinę nėra vienkartinis procesas. Tai reiškia, jog jis turėtų būti reguliariai tęsiamas tol, kol gyvuoja pats tinklaraštis. Retas tinklaraštyje esančio turinio atnaujinimas gali lemti akivaizdžiai sumažėjusį tinklaraščio skaitytojų skaičių.
    Nors dažnas turinio įkėlimas į internetinę svetainę yra tikra būtinybė, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir pačio turinio kokybės. Kokybiško turinio kūrimas kartais paprastai reikalauja nemažai laiko ir pastangų.Pradedantys tinklaraštininkai turėtų rasti balansą tarp turinio kūrimo laiko bei jo įkėlimo dažnumo. Šiuo atveju eksperimentavimas gali tapti puikiu būdu, padedančiu išsiaiškinti koks kiekio ir kokybės santykis atneša daugiausiai naudos.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/npxXWgQ33ZQ
    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas
    Ne paslaptis, jog pagrindinis tinklaraštininkų prioritetas - didelis bei pastovus nuolatinių lankytojų srautas. Būtent dėl šios priežasties tinklaraščio savininkai dažnai ieško būdų, kurie galėtų šį srautą padidinti. Jau išsiaiškinome, jog reguliarus kokybiško turinio kėlimas gali tapti pagalbininku, padedančiu užtikrinti šį srautą, tačiau egzistuoja ir daugiau tai padaryti padedančių būdų.
    Socialiniais tinklais kasdien naudojasi milijonai žmonių. Juose jie ne tik dalinasi mintimis ar pastebėjimais, tačiau taip pat ir ieško jiems aktualios informacijos. Galbūt socialiniai tinklai galėtų tapti efektyviu įrankiu, padedančiu tinklaraštį kur kas lengviau pasiekiamu bei matomu?
    Žinomi tinklaraštininkai jau ilgą laiką naudojasi socialinių tinklų teikiamais privalumais. Juose jie gali paprastai dalintis ne tik asmenine nuomone ar pastebėjimais, tačiau ir nuorodomis į savo turimus tinklaraščius. Tai padeda pritraukti daugiau potencialių skaitytojų bei paversti juos nuolatiniais tinklaraščio lankytojais.
    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu
    Turimą tinklaraštį paversti papildomų pajamų šaltiniu nėra labai paprasta, tačiau tikrai įmanoma. Asmeninio blogo monetizavimas skamba kaip kiekvieno tinklaraštininko svajonė, kurią įgyvendinti galima keliais skirtingais būdais.
    Tinklaraštyje rodomos reklamos
    Šis būdas yra paremtas reklamų rodymu pačioje tinklaraščio interneto svetainėje. Internetinės paieškų sistemos milžinė „Google” yra sukūrusi specialų programinės įrangos įrankį „AdSense”, kuris leidžia asmeninėje interneto svetainėje rodyti trečiųjų šalių reklamas. Šiuo atveju pinigai yra uždirbami tuomet, kai internetinės svetainės lankytojai paspaudžia ant rodomų reklamų.
    Partnerystė su prekių ženklais
    Šiais laikais daugybė didelių prekinių ženklų ieško savo gaminamos produkcijos nišą reprezentuojančių tinklaraštininkų ir bando su jais užmegzti partnerystę. Prekinių ženklų atstovai tokiu būdu siekia tinklaraštininką paversti dar vienu galimu produkcijos reklamos šaltiniu.
    Efektyviai monetizuoti blogą gali būti tikras iššūkis, reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų. Tinklaraštininkų uždarbis dažniausiai tiesiogiai priklauso nuo suburtos auditorijos bei lankytojų srauto dydžio.
    Apibendrinimas
    Sukurti skaitytojams patrauklų tinklaraštį gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau nuoseklus visų šių rekomendacijų laikymasis neabejotinai padės galutiniu rezultatu mėgautis kur kas greičiau. Tuo tarpu reguliarus kokybiško turinio talpinimas bei tinklaraščio žinomumą didinanti strategija leis jį paversti papildomų pajamų šaltiniu.

  3. Patinka
    Andrejus sureagavo į digital įrašą – Apskaitos kursai kiekvienam | B1.lt   
    B1.lt apskaitos programa bendradarbiaudama su „Kauno kolegija“ pristato nemokamus apskaitos kursus.
    Kursai skirti buhalteriams, vadybininkams ir vadovams, siekiantiems įgyti buhalterinių žinių bei visiems, norintiems tapti apskaitininkais.
    Projekto svetainėje atrasite informaciją apie teorinius bei praktinius mokymus, parengtus aukščiausio lygio profesionalų. Įgytas žinias galėsite pritaikyti buhalterinėje B1.lt programoje užsiregistravus – suteikiamas nemokamas mokinio planas.
    Kursas sudarytas iš šių ciklų:
    - Apskaitos pagrindai
    - Finansinė apskaita
    - Mokesčių apskaita
    - Kompiuterizuota apskaita
    Kviečiame visus pasinaudoti šia puikia iniciatyva bei išlikti konkurencingais darbo rinkoje.
    Vieta: nemokami apskaitos kursai vyksta nuotoliniu būdu ir yra pasiekiami iš bet kokio įrenginio, turinčio interneto ryšį – Jums patogioje vietoje ir patogiu laiku;
    Tikslinė auditorija: mokymai skirti visiems Lietuvos gyventojams, norintiems išmokti buhalterinės apskaitos ar atnaujinti ir pagilinti jau turimas žinias;
    Kaina: kursai yra nemokami bei visiems užsiregistravusiems suteikiamas specialus nemokamas mokinio planas. Galėsite pilnavertiškai mokytis buhalterinės apskaitos atlikdami praktines užduotis;
    Kalba: mokymai vyksta lietuvių kalba;
    Laikas: mokymų medžiaga ir medžiaga praktinėms užduotims pasiekiama bet kuriuo paros metu;
    Formatas: mokymai vyksta nuotoliniu būdu;
    Registracija: registracija į mokymus būtina. Tai atlikti galima užpildžius registracijos formą; 
    Kontaktai: jei turite klausimų, kreipkitės  tel. +370 46 210322 arba  e. paštu [email protected].
     
    Nuoroda į kursą
     
    Šaltinis: Užimtumo Tarnyba
  4. Patinka
    ForeverYoung sureagavo į digital įrašą – Kaip susikurti tinklaraštį bei paversti jį profesionaliai atrodančiu pajamų šaltiniu?   
    Internetinis tinklaraštis, dar puikiai žinomas kaip blogas, yra plačiai naudojamas įrankis, kurio dėka žmonės gali paprastai dalintis asmeninėmis idėjomis bei mintimis su interneto naršytojais. Tinklaraščio turėjimas gali būti naudingas asmeninio prekės ženklo ar praktiškai bet kokio verslo plėtrai. Tai yra puikus būdas padidinti internetinio puslapio lankomumą bei užmegzti ryšį su tiksline auditorija.
    Šiandien tinklaraščiai yra neįtikėtinai populiarūs. Statistikos duomenimis, 2019 metais internete jų buvo net apie 600 mln. Laikui bėgant vis daugiau žmonių supranta internetinio tinklaraščio teikiamą naudą, todėl besidominčių kaip sukurti tinklaraštį skaičius taip pat auga. Vis dėlto tinklaraščio kūrimas neretai daugeliui sukelia nemažai klausimų, kuriuos atsakyti savarankiškai gali būti gana sudėtinga. Taigi, kaip atrodo visas tinklaraščio kūrimo procesas?
    Norimos tinklaraščio temos apgalvojimas bei pasirinkimas: Kiekvienas tinklaraštis turėtų atspindėti konkrečią temą, kuri taptų jame esančio turinio pagrindu. Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas: Tai yra pirmieji tinklaraščio kūrimo techniniai etapai, be kurių tinklaraštis egzistuoti negalėtų.
    Tinklaraščio internetinės svetainės kūrimas: Internetinė svetainė - vieta, kurioje bus talpinamas visas tinklaraščio turinys.
    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas: Kiekvienas tinklaraščio kūrėjas gali turėti skirtingų idėjų, kurioms realizuoti gali reikėti specifinės internetinės svetainės struktūros ar dizaino savybių.
    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas: Bene svarbiausias tinklaraščio kūrimo etapas, reikalaujantis kūrybiškumo. Reguliarus turinio kūrimas ir talpinimas gali užtikrinti nuolatinį lankytojų srautą
    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas: Sprendimai, kurie padės dar labiau padidinti skaitytojų srautą bei tinklaraščio žinomumą.
    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu: Tinklaraštis taip pat gali būti puikus būdas užsidirbti papildomų pinigų. Tinklaraščio tematikos apgalvojimas bei pasirinkimas
    Temos apgalvojimas bei pasirinkimas - vienas iš pirmųjų blogo kūrimo etapų, su kuriuo neišvengiamai susiduria kiekvienas tinklaraščių kūrėjas. Žinoma, nors dalis tinklaraščius kuriančių žmonių jau iš anksto būna numatę būsimo turinio tematiką, tačiau taip pat pasitaiko atvejų, kuomet klausimas kaip sukurti blogą aplanko anksčiau nei kyla idėjos, susijusios su tematika.
    Įprastai viename tinklaraštyje yra talpinamas tik vieną konkrečią tematiką atspindintis turinys. Tai leidžia išlaikyti tinklaraščio vientisumą bei tikslinei auditorijai naudingą bei įdomią informaciją. Puikus pavyzdys - tinklaraštis apie fotografiją. Į šią nišą reprezentuojantį tinklaraštį lankytojai greičiausiai užsuka ieškodami būtent su fotografija susijusio turinio bei informacijos, todėl akivaizdu, jog kitokia informacija jiems paprastai nebūtų naudinga.
    Turbūt bent kartą pastebėjote, jog elektroninės parduotuvės bei įvairūs verslai taip pat dažnai turi vidinius tinklaraščius savo internetinėse svetainėse. Juose pateikiama informacija bei turinys visuomet yra susijęs su elektroninės parduotuvės parduodama produkcija ar verslo kryptimi. Tai leidžia suteikti patarimus potencialiems klientams, supažindinti juos su produkcija ar net naujovėmis, formuoti interesantų bendruomenę.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fIq0tET6llw
    Domeno įregistravimas bei hostingo paslaugų užsakymas
    Internetinis tinklaraštis yra internetinė svetainė, o tai reiškia, jog išvengti internetinės svetainės kūrimo proceso greičiausiai nepavyks. Įprastai internetinių svetainių kūrimas prasideda būtent nuo domeno įregistravimo ir hostingo paslaugų užsakymo. Šis etapas yra gana svarbus, todėl apie jo niuansus turėtų išmanyti kiekvienas norintis sukurti asmeninį tinklaraštį.
    Domenas bei jo įregistravimas
    Domenas - svarbus internetinės svetainės struktūrinis elementas, kurį taip pat galima būtų vadinti svetainės adresu. Domenas leidžia interneto naršytojams pasiekti konkrečią internetinę svetainę naudojant interneto naršyklėse esantį paieškų laukelį. Reikėtų įsidėmėti, jog kiekvienas domenas yra unikalus - antro tokio pat įregistruoti yra neįmanoma.
    Įprastai internetinių tinklaraščių domenai turėtų būti parenkami pagal sugalvotą tinklaraščio pavadinimą. Tai ne tik padeda blogo skaitytojams daug lengviau įsiminti patį domeną, tačiau taip pat ir atrasti patį tinklaraštį interneto platybėse. Žinoma, turint omenyje, jog kiekvienas domenas gali būti įregistruojamas tik vieną kartą, sugalvoti norimą gali būti tikras iššūkis. Vis dėl to juk šiuo metu yra per 363 mln. užregistruotų unikalių domenų. Surasti tinkamą domeną bei jį įregistruoti gali padėti specialus domeno paieškos įrankis.
    Hostingo paslaugų užsakymas
    Kaip ir domenas, hostingas taip pat yra privalomas kiekvienos internetinės svetainės pilnavertiškam veikimui bei egzistavimui. Žmonės, kurie galvoja kaip sukurti tinklaraštį turėtų žinoti, jog hostingas yra paslauga, leidžianti į specialiai tam pritaikytus serverius patalpinti visą informaciją, susijusią su internetine svetaine. Tai reiškia, jog šie serveriai paprasčiausiai prijungia būsimą tinklaraštį prie bendro interneto tinklo ir suteikia jam galimybę būti pasiekiamam visur, kur yra interneto ryšys.
    Hostingo paslaugas tiekiančių bendrovių yra gana nemažai. Nors pasirinkimas yra didelis, tačiau rekomenduojama rinktis patikimas bei inovatyvias bendroves kaip Hostinger. Tam didelę įtaką daro tai, jog hostingo paslaugų kokybė gali lemti ir tolimesnį tinklaraščio veikimą ir pačios svetainės krovimo greitį. Juk lėtai bei prastai veikiančių interneto svetainių nemėgsta niekas.
    Internetinės svetainės - tinklaraščio kūrimas
    Kaip jau buvo minėta anksčiau, blogas yra ne kas kita kaip internetinė svetainė. Tai reiškia, jog techninis jo kūrimas praktiškai nesiskiria nuo paprastos interneto svetainės kūrimo proceso. Būdų, leidžiančių sukurti internetinę svetainę šiandien yra net keli skirtingi, todėl pradėti reikėtų nuo pasirinkimo, kokiu būdu tinklaraštis bus kuriamas. Žemiau pateikiame populiariausius pasirinkimus:
    Tinklaraščio kūrimas su WordPress
    Jau beveik du dešimtmečius gyvuojanti internetinių svetainių kūrimo bei administravimo platforma WordPress šiomis dienomis yra neįtikėtinai populiari. Pagrindine šio populiarumo priežastimi yra tai, jog sukurti internetinę svetainę su WordPress nieko nekainuoja. Didelę įtaką taip pat daro ir tai, jog šiandien WordPress yra lengvai suprantama bei pritaikyta ir naujiems internetinių svetainių bei tinklaraščių kūrėjams.
    WordPress platforma savyje turi begalę integruotų įskiepių, kurie yra sukurti siekiant internetinio puslapio kūrėjui ar administratoriui padėti svetainei pritaikyti norimą funkcionalumą. Nors dalis šių įskiepių yra mokami, tačiau dažnu atveju tinklaraščių kūrėjams užtenka ir nemokamų versijų.
    Tinklaraščių kūrimas naudojant Internetinių svetainių kūrimo platformas
    Dar vienas patogus bei greitas būdas sukurti tinklaraščiui pritaikytą internetinę svetainę - internetinių svetainių kūrimo platformos. Šios platformos yra sukurtos taip, jog jomis paprastai naudotis gali net tie, kuriems kurti internetinės svetainės iki šiol dar nėra tekę. Priešingai nei WordPress, internetinių svetainių kūrimo platformos yra mokamos, tačiau įprastai kaina būna tikrai prieinama kiekvienam.
    Internetinių svetainių kūrimo platformos taip pat yra gana populiarus blogų kūrėjų pasirinkimas. Jos suteikia galimybę pasirinkti norimą svetainės dizaino šabloną bei keliais mygtukų paspaudimais sukurti norimą svetainės struktūrą. Todėl šis svetainių kūrimo įrankis leidžia profesionaliai atrodančiu galutiniu rezultatu džiaugtis ypač greitai.
    Internetinės svetainės dizaino bei struktūros pritaikymas
    Tinklaraščio dizainas
    Tinklaraščio internetinės svetainės dizainas - vienas iš svarbiausių elementų, nuo kurių gali priklausyti nuolatinių konkretaus tinklaraščio skaitytojų aktyvumas. Apklausa rodo, jog net 92,6% interneto naudotojų dizainą nurodo kaip patį svarbiausią internetinės svetainės elementą, formuojantį jų požiūrį į pačią svetainę.
    Nėra jokių konkrečių taisyklių, kurios numatytų, koks turėtų būti tinklaraščio dizainas. Vis dėlto jis turėtų atitikti tinklaraščio tematiką bei nišą. Puikiu pavyzdžiu galima būtų laikyti mamoms skirtą tinklaraštį apie kūdikių auginimą bei priežiūrą. Tokio tinklaraščio dizainą galėtų sudaryti švelnūs atspalviai, žaismingi šriftai, temą atspindinčios nuotraukos bei panašūs elementai. Tai padėtų palaikyti pačios tematikos ir naudojamo dizaino koreliaciją.
    Tinklaraščio struktūros formavimas
    Įprastai tinklaraščių internetinės svetainės unikalios bei specifinės struktūros nereikalauja. Tai reiškia, jog dažniausiai užtenka suprojektuoti patogų įkeltų straipsnių išdėstymą, kuris padėtų blogo lankytojui patogiau naviguoti tarp įkelto turinio. Vienas iš populiariausių tinklaraščiams būdingos struktūros bruožų - viename puslapyje išdėstytos skirtingos temos, kurias pasirinkti galima paspaudus ant pagrindinės nuotraukos ar trumpo aprašymo. 
    Žinoma, tinklaraščio struktūra  gali būti individuali ir priklausanti nuo asmeninių blogo kūrėjo poreikių. Galbūt blogą kuriantis žmogus nori, jog skaitytojai turėtų galimybę su juo susisiekti. Tokiu atveju reikėtų sukurti papildomą svetainės puslapį, kuriame būtų nurodyti tinklaraštininko kontaktai.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/fotKKqWNMQ4
    Tinklaraščiui skirto turinio kūrimas bei reguliarus jo talpinimas
    Kai techninė tinklaraščio kūrimo dalis yra baigta - metas griebtis turinio. Pats tinklaraščio turinys gali būti skirtingų tipų, tačiau populiariausias ir plačiausiai naudojamas yra tekstas. Teksto formatu pateikiami straipsniai leidžia tinklaraštininkui paprastai ir efektyviai perduoti norimą informaciją skaitytojams.
    Žinoma, egzistuoja ir kitų turinio tipų, tokių kaip video medžiaga ar nuotraukos. Tekstinio turinio papildymas video medžiaga bei nuotraukomis gali tapti galingu įrankiu, kuris vienareikšmiškai padės bendrą pateiktą turinį paversti kur kas patrauklesniu bei įdomesnių skaitytojams.
    Svarbu tai, jog turinio kūrimas bei jo įkėlimas į internetinę nėra vienkartinis procesas. Tai reiškia, jog jis turėtų būti reguliariai tęsiamas tol, kol gyvuoja pats tinklaraštis. Retas tinklaraštyje esančio turinio atnaujinimas gali lemti akivaizdžiai sumažėjusį tinklaraščio skaitytojų skaičių.
    Nors dažnas turinio įkėlimas į internetinę svetainę yra tikra būtinybė, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir pačio turinio kokybės. Kokybiško turinio kūrimas kartais paprastai reikalauja nemažai laiko ir pastangų.Pradedantys tinklaraštininkai turėtų rasti balansą tarp turinio kūrimo laiko bei jo įkėlimo dažnumo. Šiuo atveju eksperimentavimas gali tapti puikiu būdu, padedančiu išsiaiškinti koks kiekio ir kokybės santykis atneša daugiausiai naudos.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/npxXWgQ33ZQ
    Nuolatinį lankytojų srautą padedančios užtikrinti strategijos kūrimas
    Ne paslaptis, jog pagrindinis tinklaraštininkų prioritetas - didelis bei pastovus nuolatinių lankytojų srautas. Būtent dėl šios priežasties tinklaraščio savininkai dažnai ieško būdų, kurie galėtų šį srautą padidinti. Jau išsiaiškinome, jog reguliarus kokybiško turinio kėlimas gali tapti pagalbininku, padedančiu užtikrinti šį srautą, tačiau egzistuoja ir daugiau tai padaryti padedančių būdų.
    Socialiniais tinklais kasdien naudojasi milijonai žmonių. Juose jie ne tik dalinasi mintimis ar pastebėjimais, tačiau taip pat ir ieško jiems aktualios informacijos. Galbūt socialiniai tinklai galėtų tapti efektyviu įrankiu, padedančiu tinklaraštį kur kas lengviau pasiekiamu bei matomu?
    Žinomi tinklaraštininkai jau ilgą laiką naudojasi socialinių tinklų teikiamais privalumais. Juose jie gali paprastai dalintis ne tik asmenine nuomone ar pastebėjimais, tačiau ir nuorodomis į savo turimus tinklaraščius. Tai padeda pritraukti daugiau potencialių skaitytojų bei paversti juos nuolatiniais tinklaraščio lankytojais.
    Patarimai, kaip sukurti tinklaraštį, kuris taptų pajamų šaltiniu
    Turimą tinklaraštį paversti papildomų pajamų šaltiniu nėra labai paprasta, tačiau tikrai įmanoma. Asmeninio blogo monetizavimas skamba kaip kiekvieno tinklaraštininko svajonė, kurią įgyvendinti galima keliais skirtingais būdais.
    Tinklaraštyje rodomos reklamos
    Šis būdas yra paremtas reklamų rodymu pačioje tinklaraščio interneto svetainėje. Internetinės paieškų sistemos milžinė „Google” yra sukūrusi specialų programinės įrangos įrankį „AdSense”, kuris leidžia asmeninėje interneto svetainėje rodyti trečiųjų šalių reklamas. Šiuo atveju pinigai yra uždirbami tuomet, kai internetinės svetainės lankytojai paspaudžia ant rodomų reklamų.
    Partnerystė su prekių ženklais
    Šiais laikais daugybė didelių prekinių ženklų ieško savo gaminamos produkcijos nišą reprezentuojančių tinklaraštininkų ir bando su jais užmegzti partnerystę. Prekinių ženklų atstovai tokiu būdu siekia tinklaraštininką paversti dar vienu galimu produkcijos reklamos šaltiniu.
    Efektyviai monetizuoti blogą gali būti tikras iššūkis, reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų. Tinklaraštininkų uždarbis dažniausiai tiesiogiai priklauso nuo suburtos auditorijos bei lankytojų srauto dydžio.
    Apibendrinimas
    Sukurti skaitytojams patrauklų tinklaraštį gali pasirodyti sudėtinga užduotis, tačiau nuoseklus visų šių rekomendacijų laikymasis neabejotinai padės galutiniu rezultatu mėgautis kur kas greičiau. Tuo tarpu reguliarus kokybiško turinio talpinimas bei tinklaraščio žinomumą didinanti strategija leis jį paversti papildomų pajamų šaltiniu.

  5. Patinka
    ForeverYoung sureagavo į digital įrašą – Internetinės svetainės kūrimas. Kaip sukurti gerą internetinę svetainę?   
    Apie internetinių svetainių kūrimą kasdien galvoja vis daugiau žmonių. Šiai tendencijai milžinišką įtaką daro sparti internetinių technologijų plėtra bei galimybės, leidžiančios skaitmenizuoti asmenines idėjas. Ne paslaptis, jog daugelis į internetinių svetainių kūrimą vis dar žvelgia atsargiai. Bene pagrindine to priežastimi neretai tampa elementari informacijos stoka bei nežinojimas, nuo ko reikėtų pradėti.
    Šiandien sukurti internetinę svetainę yra paprasčiau nei bet kada anksčiau. Auganti svetainių kūrimo paklausa sudarė puikias galimybes internetinių svetainių kūrimo platformų formavimuisi. Viena iš populiariausių tokio tipo platformų - Hostinger. Ji padeda ne tik greitai bei efektyviai sukurti internetinę svetainę, tačiau taip pat pasirūpinti hostingo paslauga bei domeno įregistravimu. Tokios platformos palengvina visą svetainių kūrimo procesą, tačiau kokie yra pagrindiniai žingsniai, kuriuos būtina atlikti pačiam?
    Kūrimo proceso apgalvojimas
    Akivaizdu, jog tinkamas bei kruopščiai apgalvotas veiksmų planas gali tapti puikiu įrankiu, padedančiu greičiau pasiekti galutinį rezultatą. Tad galvojant apie asmeninę internetinę svetainę reikėtų nuspręsti, kokia turėtų būti pagrindinė jos funkcija. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti tiek internetines parduotuves, tiek ir elementarius tinklaraščius. 
    Skirtingų tipų internetinės svetainės dažnai skiriasi ne tik jose pateikiamu turiniu, bet ir kitais svarbiais elementais kaip bendra struktūra, puslapių skaičius ar dizainas. Išankstinis visų šių aspektų numatymas neretai ženkliai palengvina visą proceso eigą, todėl galutiniu svetainės rezultatu galima džiaugtis kur kas greičiau.
    Skirtingi metodai, leidžiantys kurti internetinę svetainę
    Kruopščiai apgalvota būsimo internetinio puslapio idėja bei jos turinys yra tik viso darbo pradžia, kurį reikia atlikti norint mėgautis kokybiškos interneto svetainės teikiamais privalumais. Pats kūrimo procesas gali būti atliekamas net keliais skirtingais būdais. Visi jie turi savų trūkumų bei savų privalumų, todėl pasirinkti vieną iš jų reikėtų tik įvertinus kiekvieną situaciją individualiai.
    Internetinių svetainių kūrimas su WordPress
    Dar 2003 metais pasauliui buvo pristatytas universalus internetinių puslapių kūrimo įrankis - „WordPress”. Ši platforma išliko populiari iki pat šių dienų. Pagrindinė tokio populiarumo priežastis - galimybė internetinę svetainę sukurti visiškai nemokamai. Laikui bėgant „WordPress” vis labiau tobulėjo, o tai tarsi magnetas traukė naujuosius svetainių kūrėjus.
    Šiandien „WordPress” svetainių kūrimo įrankis yra visapusiškai praturtintas įvairiais įskiepiais, suteikiančiais svetainėms norimą funkcionalumą. Deja, dalis šių įskiepių yra mokami, o pats svetainių kūrimo įrankis reikalauja atitinkamo techninių žinių bagažo. Trumpiau tariant, nors naudojimasis šiais įskiepiais ir nėra privalomas, dažniausiai būtent jie padeda sukurti kokybišką bei profesionaliai atrodančią interneto svetainę.
    Internetinių svetainių kūrimo platformos
    Internetinių svetainių kūrimo platformos yra bene pats populiariausias būdas, puikiai tinkantis tiems, kurie galvoja apie gana paprastą, tačiau moderniai atrodančią svetainę. Šis metodas ypač mėgstamas pradedančiųjų kūrėjų. Pagrindinė to priežastis - paprastumas, aiškumas bei greitai pasiekiamas rezultatas.
    Dažniausiai tokio tipo svetainių kūrimo platformos yra visapusiškai pritaikytos internetinių parduotuvių, asmeninių tinklaraščių ar panašaus pobūdžio svetainių kūrimui. Įprastai toks metodas nereikalauja didelių finansinių investicijų ar kitų resursų, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog jis taip pat pasižymi ir ribotomis galimybėmis.
    Internetinių svetainių kūrimas programavimo būdu
    Tikriausiai didžiausią lankstumą suteikiantis internetinių svetainių kūrimo būdas - programavimas. Tai sudėtingas ir kompleksinis procesas, todėl savarankiškai imtis šio internetinės svetainės kūrimo metodo gali tik puikiai savo darbą išmanantis profesionalas.
    Vis dėlto nepaisant šio metodo suteikiamo lankstumo bei beribių galimybių, svetainių programavimas nėra pats populiariausias. Tam didelę įtaką daro tai, jog toli gražu ne kiekvienas gali pasigirti būtinomis techninėmis žiniomis bei patirtimi. Žinoma, visuomet galima kreiptis į kvalifikuotų programuotojų komandą, kuri padėtų sukurti norimą svetainę, tačiau tam tikrais atvejais tai gali kainuoti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių eurų.
    Kurti internetines svetaines jas programuojant dažniausiai renkasi didesnės įmonės, kurių vykdoma veikla reikalauja specifinio svetainės funkcionalumo. Tuo tarpu kur kas paprastesnius poreikius turintys internetinių svetainių kūrėjai mieliau renkasi „WordPress” arba internetinių svetainių kūrimo platformas.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/OqtafYT5kTw
    Patrauklus internetinės svetainės dizainas
    Teigiamas pirmasis įspūdis - neįtikėtinai svarbu. Tyrimų duomenimis, net 92% internete reguliariai naršančių asmenų dizainą nurodo kaip svarbiausią faktorių, padedantį sukurti pirminį įspūdį apie konkrečią interneto svetainę. Dizainas taip pat daro be galo didelę įtaką tolimesniems potencialių naršytojų sprendimams pasilikti svetainėje arba ją palikti praėjus vos kelioms naršymo akimirkoms.
    Sukurti tinkamą bei patrauklų internetinės svetainės dizainą gali būti tikras iššūkis. Natūralu, jog dizainas ne tik turėtų atitikti dabartinius standartus, tačiau ir būti pritaikytas prie internetinės svetainės turinio bei joje vyraujančios tematikos.
    Rinkoje egzistuoja sprendimai, padedantys įgyvendinti šį svetainės kūrimo etapą net ir tiems, kurie abejoja savo dizaino sugebėjimais. Puikus pavyzdys - internetinių svetainių kūrimo platformos, turinčios integruotus dizaino šablonus. Vos kelių mygtukų paspaudimais internetinę svetainę kuriantis asmuo gali pritaikyti norimą dizaino šabloną. Šie šablonai yra sukurti profesionalių dizainerių, todėl sau tinkamą neabejotinai ras kiekvienas bei galės lengvai juos keisti ir pritaikyti pagal asmeninius poreikius.

    Šaltinis: https://unsplash.com/photos/5QgIuuBxKwM
    Turinys - svarbiausias internetinės svetainės elementas
    Nors kiekvienas internetinės svetainės struktūrinis elementas yra svarbus, tačiau turinys yra būtent tai, kas turėtų išlikti pagrindiniu prioritetu. Juk akivaizdu, jog pagrindinis internetinės svetainės tikslas dažniausiai būna susijęs su informacijos perdavimu potencialiems naršytojams, o būtent turinys ir padeda atlikti šią funkciją.
    Turinio kūrimas yra individualus procesas, reikalaujantis ir kūrybinių sugebėjimų. Pats turinys turėtų pasižymėti informatyvumu bei aiškumu. Kartais žmonės galvoja, jog turinys tėra informatyviai pateiktas tekstas, tačiau tai toli gražu nėra vienintelis turinio tipas, kurį galima naudoti bet kokio pobūdžio internetinėje svetainėje. Atidžiau pažvelgus į didesnį organinį srautą turinčias internetines svetaines galima pastebėti, jog jose esantis turinys dažniausiai būna pateiktas net keliais skirtingais formatais. Įprastai tai būna teksto, nuotraukų, iliustracijų bei vaizdo įrašų kombinacija. Toks įvairaus turinio pateikimas leidžia stipriau prikaustyti svetainės lankytojų dėmesį bei suteikia galimybę prailginti jų naršymo laiką.
    Pradedantiems internetinių svetainių kūrėjams svarbu atminti, jog pirmą kartą patalpintas turinys neturėtų būti paliktas be jokios priežiūros. Internete vyraujančios tendencijos keičiasi nuolat, o kartu su jomis turėtų keistis ir svetainėje esantis turinys. Svetainių savininkai bei administratoriai turėtų stengtis išlaikyti svetainėje esančios informacijos aktualumą bei informacijos kokybę. Tai neabejotinai padės atvesti tiek naujų, tiek ir nuolatinių svetainės lankytojų srautą.
    Turinio pritaikymas internetinių paieškų platformoms
    Ne paslaptis, jog didžioji dauguma naršytojų savo kasdienę kelionę po interneto platybes pradeda būtent „Google” paieškų sistemoje. Statistikos duomenimis, ši paieškų platforma sudaro net 90% visos internetinių paieškų sistemų rinkos. Tokie skaičiai lemia ir ženkliai išaugusią panašią tematiką reprezentuojančių svetainių tarpusavio konkurenciją, kadangi potencialus svetainės lankytojas gali rinktis net tarp kelių ar keliolikos panašių internetinių puslapių. Būtent todėl asmenines svetaines administruojantys asmenys neretai griebiasi SEO (Search Engine Optimization) strategijos. 
    Iš esmės toks turinio optimizavimas leidžia užtikrinti kur kas geresnį matomumą  „Google” paieškos rezultatuose ir didesnį svetainės lankytojų srautą. Skamba puikiai, tiesa? Tačiau SEO reikalauja atitinkamų žinių bagažo bei specifinės raktažodžių analizės, kurios dėka gauti duomenys gali tapti puikiu įrankiu, padedančiu tinkamai optimizuoti svetainėje esantį turinį. Savarankiškas turinio optimizavimas nieko nekainuoja, todėl išbandyti šią praktiką yra tikrai verta kiekvienam, turinčiam asmeninę internetinę svetainę.
    Internetinės svetainės pritaikymas skirtingiems įrenginiams
    Šiomis dienomis internete naršantys žmonės tai daro naudodami pačius įvairiausius įrenginius. Dalis naršytojų mieliau renkasi kompiuterį, tuo tarpu kiti pirmenybę teikia išmaniesiems telefonams ar planšetėms. Duomenys rodo, jog žmonės yra vis labiau linkę internete naršyti išmaniųjų įrenginių pagalba. Ši tendencija neišvengiamai verčia svetainių kūrėjus bei administratorius prisitaikyti prie pokyčių.
    Turbūt daugelis bent kartą yra apsilankęs toje pačioje internetinėje svetainėje skirtingų įrenginių pagalba. Akivaizdu, jog dažniausiai pats svetainės pateikimas taip pat skiriasi priklausomai nuo naudojamo įrenginio. Taip yra todėl, jog identiškas tos pačios internetinės svetainės atvaizdavimas skirtinguose įrenginiuose nebūtų patogus naršytojams.
    Gali pasirodyti, jog pritaikyti internetinę svetainę skirtingiems įrenginiams gali būti sudėtinga, tačiau tai ne visuomet yra tiesa. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti jau ne kartą minėtas internetinių svetainių kūrimo platformas. Šios platformos padeda internetinę svetainę pritaikyti skirtingiems įrenginiams automatiškai, o tai sutaupo ne tik resursų, bet ir laiko.
    Apibendrinimas
    Šiandien sukurti kokybišką bei patrauklią internetinę svetainę nėra sudėtinga. Rinkoje yra begalė įrankių, visapusiškai pritaikytų pradedantiesiems kūrėjams. Žinoma, techninė svetainės kūrimo dalis įprastu atveju tėra tik ledkalnio viršūnė, už kurios slypi ir kiti svarbūs svetainės kūrimo etapai, tokie kaip informatyvus turinys, specifinė svetainės struktūra ar turinio optimizavimas. Platformos kaip Hostinger padeda ne tik greitai bei efektyviai sukurti internetinę svetainę, tačiau ir pasirūpinti domeno įregistravimu ar hostingo paslauga. Jums belieka didžiausią dėmesį skirti turimos idėjos analizei, kuri neretai gali tapti ir raktu į kokybišką, greitą bei efektyviai pasiekiamą galutinį rezultatą.

  6. Patinka
    Renata sureagavo į digital įrašą – Įvadas į SEO | Versli Lietuva   
    Kurso autorius: Versli Lietuva
     
    Mokymų tikslas – suteikti pagrindines žinias apie el. komercijos galimybes ir internetinę rinkodarą. Tai nuotoliniai, nemokami ir kiekvienam verslui iš namų ar biuro prieinami mokymai elektroninėje erdvėje.
    Mokymų tema: Įvadas į SEO: Optimizacijos svarba ir nauda verslui Lektorius: Alvydas Bekeris, skaitmeninės reklamos agentūros Addad.lt bendraįkūrėjas ir partneris. SEO, turinio rinkodaros bei partnerystės programų praktikas ir specialistas.
     
     
  7. Patinka
    Renata sureagavo į digital įrašą – Įvadas į SEO | Versli Lietuva   
    Kurso autorius: Versli Lietuva
     
    Mokymų tikslas – suteikti pagrindines žinias apie el. komercijos galimybes ir internetinę rinkodarą. Tai nuotoliniai, nemokami ir kiekvienam verslui iš namų ar biuro prieinami mokymai elektroninėje erdvėje.
    Mokymų tema: Įvadas į SEO: Optimizacijos svarba ir nauda verslui Lektorius: Alvydas Bekeris, skaitmeninės reklamos agentūros Addad.lt bendraįkūrėjas ir partneris. SEO, turinio rinkodaros bei partnerystės programų praktikas ir specialistas.
     
     
  8. Patinka
    Renata sureagavo į digital įrašą – Įvadas į SEO | Versli Lietuva   
    Kurso autorius: Versli Lietuva
     
    Mokymų tikslas – suteikti pagrindines žinias apie el. komercijos galimybes ir internetinę rinkodarą. Tai nuotoliniai, nemokami ir kiekvienam verslui iš namų ar biuro prieinami mokymai elektroninėje erdvėje.
    Mokymų tema: Įvadas į SEO: Optimizacijos svarba ir nauda verslui Lektorius: Alvydas Bekeris, skaitmeninės reklamos agentūros Addad.lt bendraįkūrėjas ir partneris. SEO, turinio rinkodaros bei partnerystės programų praktikas ir specialistas.
     
     
  9. Patinka
    Andrejus sureagavo į digital įrašą – Apskaitos kursai kiekvienam | B1.lt   
    B1.lt apskaitos programa bendradarbiaudama su „Kauno kolegija“ pristato nemokamus apskaitos kursus.
    Kursai skirti buhalteriams, vadybininkams ir vadovams, siekiantiems įgyti buhalterinių žinių bei visiems, norintiems tapti apskaitininkais.
    Projekto svetainėje atrasite informaciją apie teorinius bei praktinius mokymus, parengtus aukščiausio lygio profesionalų. Įgytas žinias galėsite pritaikyti buhalterinėje B1.lt programoje užsiregistravus – suteikiamas nemokamas mokinio planas.
    Kursas sudarytas iš šių ciklų:
    - Apskaitos pagrindai
    - Finansinė apskaita
    - Mokesčių apskaita
    - Kompiuterizuota apskaita
    Kviečiame visus pasinaudoti šia puikia iniciatyva bei išlikti konkurencingais darbo rinkoje.
    Vieta: nemokami apskaitos kursai vyksta nuotoliniu būdu ir yra pasiekiami iš bet kokio įrenginio, turinčio interneto ryšį – Jums patogioje vietoje ir patogiu laiku;
    Tikslinė auditorija: mokymai skirti visiems Lietuvos gyventojams, norintiems išmokti buhalterinės apskaitos ar atnaujinti ir pagilinti jau turimas žinias;
    Kaina: kursai yra nemokami bei visiems užsiregistravusiems suteikiamas specialus nemokamas mokinio planas. Galėsite pilnavertiškai mokytis buhalterinės apskaitos atlikdami praktines užduotis;
    Kalba: mokymai vyksta lietuvių kalba;
    Laikas: mokymų medžiaga ir medžiaga praktinėms užduotims pasiekiama bet kuriuo paros metu;
    Formatas: mokymai vyksta nuotoliniu būdu;
    Registracija: registracija į mokymus būtina. Tai atlikti galima užpildžius registracijos formą; 
    Kontaktai: jei turite klausimų, kreipkitės  tel. +370 46 210322 arba  e. paštu [email protected].
     
    Nuoroda į kursą
     
    Šaltinis: Užimtumo Tarnyba
  10. Patinka
    Andrejus sureagavo į digital įrašą – Apskaitos kursai kiekvienam | B1.lt   
    B1.lt apskaitos programa bendradarbiaudama su „Kauno kolegija“ pristato nemokamus apskaitos kursus.
    Kursai skirti buhalteriams, vadybininkams ir vadovams, siekiantiems įgyti buhalterinių žinių bei visiems, norintiems tapti apskaitininkais.
    Projekto svetainėje atrasite informaciją apie teorinius bei praktinius mokymus, parengtus aukščiausio lygio profesionalų. Įgytas žinias galėsite pritaikyti buhalterinėje B1.lt programoje užsiregistravus – suteikiamas nemokamas mokinio planas.
    Kursas sudarytas iš šių ciklų:
    - Apskaitos pagrindai
    - Finansinė apskaita
    - Mokesčių apskaita
    - Kompiuterizuota apskaita
    Kviečiame visus pasinaudoti šia puikia iniciatyva bei išlikti konkurencingais darbo rinkoje.
    Vieta: nemokami apskaitos kursai vyksta nuotoliniu būdu ir yra pasiekiami iš bet kokio įrenginio, turinčio interneto ryšį – Jums patogioje vietoje ir patogiu laiku;
    Tikslinė auditorija: mokymai skirti visiems Lietuvos gyventojams, norintiems išmokti buhalterinės apskaitos ar atnaujinti ir pagilinti jau turimas žinias;
    Kaina: kursai yra nemokami bei visiems užsiregistravusiems suteikiamas specialus nemokamas mokinio planas. Galėsite pilnavertiškai mokytis buhalterinės apskaitos atlikdami praktines užduotis;
    Kalba: mokymai vyksta lietuvių kalba;
    Laikas: mokymų medžiaga ir medžiaga praktinėms užduotims pasiekiama bet kuriuo paros metu;
    Formatas: mokymai vyksta nuotoliniu būdu;
    Registracija: registracija į mokymus būtina. Tai atlikti galima užpildžius registracijos formą; 
    Kontaktai: jei turite klausimų, kreipkitės  tel. +370 46 210322 arba  e. paštu [email protected].
     
    Nuoroda į kursą
     
    Šaltinis: Užimtumo Tarnyba
  11. Naudinga
    Loganas sureagavo į digital įrašą – Youtube mokymai | Youtube Creator Academy   
    Kurso autorius: Youtube Creator Academy
    Kursų kaina: Nemokami
    Nuoroda į kursus
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...