Pereiti prie turinio

AurelijusG

Nariai
  • Pranešimai

    40
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo bob denard Konversijos socialiniuose tinkluose - kiek perka iš tūkstančio per reklamą atvestų žmoniu   
    Nepateikus konkrečios prekės ar paslaugos lieka tik spekuliuoti. Nebent tai labai nišinė rinka, daugelis low cost produktų ar paslaugų neduos teigiamo ROI. Pats asmeniškai runinu tik high value goods&services arba life time value PPC campaigns.
    Social media paid ads geriausia naudoti customer retention'ui, jeigu lifetime value tavo pirkėjo siekia ilgesnį laikotarpį, per kurį tau tie pinigai gryš. Gerai optimizuoji return hookus ir žaidi long run, tuomet nors negaila bidinti kosmines sumas.
    Kaip pvz mano vieno kliento average sale value apie 500eur. 8 keywordu low compe grupe su vidutiniu 3eur bidu padaro 400% ROI. Kitas clientas parduoda hardware + software, tai hard prekes profitas (apie 15eur) visas nueina i paid ads budget ir serverio nuoma softui, o revenue generuoja su SaaS via customer lifetime value.
    Pardavineti low cost prekes su 20,50,100% profit marginais neverta. Paid advertisement patampa vis labiau kaip TV. Imones su dideliais biudzetais uzbidina kainas aukstai arba korporacijos/jau gerai žinomi brendai perka impression'us, vien dėl brand awareness.
    Bent mano tokia patirtis US/UK marketuose.
  2. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo Gintas2014 Verslų pranašumai Lietuvoje   
    Gal gali paaiškinti detaliau dėl IV nelegalumo? Kas liečia kitus faktorius tai sutinku, tačiau reikia atsižvelgti į tai, ko nori darbuotojas tam tikru gyvenimo etapu. Pinigų suma, kurią galiu skirti darbuotojui, bet kokiu atveju išliks ta pati, tik darbo santykių apmokestinimo būdas diktuoja kiek nuo tos sumos, žmogus gaus į savo banko sąskaitą, o kiek atiteks valstybei. Perkopus trisdešimtmetį, dauguma žmonių įgija įgūdžių bazę, kuri leidžia apsistoti ilgalaikėje darbovietėje, ten ir prasideda stažo, pensijos kaupimas, bei paskolų ėmimas. Bent jau mano patirtimi, IT srities specialistai turintys iki 5-7 metų patirties, kol yra pakankamai jauni, mieliau dirba už didesnį užmokestį dabar ir galbūt atsideda kiek jiems reikia į savings.
    Taipogi reikia atsižvelgti ir į tai, koks yra verslo finansinis būvis. Paėmus panašią situaciją į mano, jeigu žmogus padarė sprendimą, kad visą savo production laikys Lietuvoje ir pelnu dalinsis su valstybe, tačiau neseniai sulaukė finansavimo ir turi numatytą biudžetą, kuris turi būti išleistas kuo efektyviau, tikrai nebus paskatintas tuo, kad iš jo mokamo 2500eur. atlyginimo, programuotojas su kelių metų patirtimi gaus vos 1600eur. Kai įmonė sugeneruos, geras pajamas pirmus, antrus, trečius metus, tuomet žinoma, savininkas galės įdarbinti savo darbuotojus ir suteikti jiems ta patį atlyginimą, bet tuo pačiu pridėti ir dosnias atostogas ir didelę kaupiamosios pensijos įmoką ir privatų sveikatos draudimą. Bet jeigu produktas nepasistektų, valstybė, tų pinigų kuriuos paėmė iš darbuotojo atlyginimo, man ar jam negrąžins
     
    Nepasakyčiau, kad jie išskirtinai maži, lyginant su kitomis EU šalimis, apart Skandinavų ir kokios Vokietijos. Pajamų apmokestinimas ir socialinis sveikatos draudimas šiek tiek mažesnis, vidutiniškai, tačiau nemanau, kad vertas žodžio ''išskirtinai''. Nežinau kaip dėl nemokamų paslaugų, tačiau pati mokesčių struktūra man asmeniškai patinka. Žmogus gauna savo vadinamą allowance, kuris nėra liečiamas valstybės, nuo jo sumokamas tik minimalus sveikatos draudimo mokestis. 12k per metus leidžia žmogui išgyventi, kad padengti bazinius poreikius (nuoma, komunaliniai mokesčiai, transportas, maistas, drabužiai ir pnš.). Jeigu tai šeima, dažnai jiems skiriamos subsidijos. Ir po to seka progresyvus mokesčiai, priklausomai nuo sumos, kurią uždirbti per metus. Tačiau yra ir kita pusė. Žmonės, kurie uždirba ganėtinai daug ir renkasi gyvenimo būdą su 5 miegamųjų namais ir panašiai, moka daugiau. Labai daug vietinių mokesčių atkeliauja per NT apmokestinimą. Kuo tavo gyvenimo būdas prabangesnis, tuo daugiau tenka sumokėti. Bet visada turi pasirinkimą gyventi kukliau ir turėti daugiau grynųjų, jei manai, jog gyvendamas dideliame name, sumoki per daug mokesčių ir išlaidos yra per didelės, nei kad pinigai iš karto nuskaičiuojami nuo pajamų ir neturi jokio pasirinkimo.

    Lygiai tas pats su verslais. Labai didelė verslo sektoriaus (60%) dalis yra įmonės, kurios neturi darbuotojų, tai yra vieno žmogaus veikla. Kita didelė dalis (39%) yra smulkieji verslai 0-49 darbuotojų ir tik labai maža dalis (>1%) turi daugiau, nei 250 darbuotojų ir generuoja milžinišką pelną. Vidurinė klasė klesti ir tai nėra tik IT specialistai. Samdyti darbuotojus irgi ganėtinai pigu ir paprasta ir jeigu atmetus dekretines, bei nedarbingumo išmokas, kurios nėra dažnos, tereikia pasirūpinti darbuotojo atostogomis ir pensija, o vienintelis dalykas, kurio iš tavęs nori valstybė, tai kad padengtum dalį nacionalinio sveikatos draudimo, kad visi kiti šalies gyventojai, įskaitant tavo darbuotojus, galėtų džiaugtis nemokamomis ligoninėmis ir daktarais. Visi, kurie užsiima individualia veikla ir sugeneruoja bent jau arti 100k per metus, formuoja įmones. Todėl, kad įmonės finansinė struktūra leidžia mokėti ženkliai mažiau mokesčių, nei gaunant atlyginimą ir galimos įvairios išmokų variacijos, kurios vėlgi, padeda sumokėti minimalų kiekį mokesčių ir turėti daugiau pinigų banke. Bet jeigu žmogus renkasi tuos pinigus išleisti prabangiam gyvenimui, tuomet čia ir įeina jau minėti NT apmokestinimai ir visa kita. Rezultate valstybė vistiek surenka reikiamą biudžetą kitais būdais, tik skirtumas tame, kad žmogus, kuris sunkiai dirba, visada turi pasirinkimą ir pinigai nėra nuskaičiuojami tiesiogiai. Manau tokia sitema gera ir galėtų būti pritaikoma daugelyje kitų šalių.

    Pastebiu, kad daugelis gyvenančių užsienyje, pradeda labai kritikuoti ir lyginti Lietuvą su daug didesnę patirtį, istoriją ir rinka turinčiomis šalimis. Aš to nedarau, tik manau, jog galima pasiimti gerų idėjų iš kitų valstybių ir jas pritaikyti. Nebūtina visada lygiuotis į Skandinavus ar išradinėti dviratį.
  3. Naudinga
    AurelijusG gavo reakciją nuo Impaler SEO karjera   
    Pritariu @kuji dėl bent jau solidaus pasidomėjimo PPC. Nes žiūrint į ateitį, patarčiau fokusuotis į sritis, kur galima lengvai išmatuoti ROI. Daug viskas paprasčiau ir mažiau galvos skausmo. SEO atrodo gražu, kai mokaisi jo dirbdamas prie asmeninių projektų arba padėdamas draugui/kolegai, kuriant naują verslą. Matai rezultatus akyse, trackini viską, todėl pirmi mėnesiai ir pimi metai būna labai įpatingi. Kai pradedi tai daryti 8val. per dieną, 5 dienas per savaitę,  projektams kurie nėra tavo ir su jais neturi jokio ryšio, dings visas optimizmas ir įdomumas. Būsi užkrautas 16-lika skirtingų klientų darbais ir negana to pusė iš jų kreivai atlikti praeitos agentūros arba freelancer'io. Tikėtina, jog tavo agentūra, iš kliento ims mėnesinį mokestį, todėl papildomai kompensuoti už tavo extra darbą valant spaminius linkus ir rekonstruojant svetainės struktūra (good luck kai gausi e-shop klientą su 2000 page produktų) negalės, todėl management'as pastoviai zys į ausį, kad klientas verkia, jog nespėjam iki deadline'o. Nes tik vienetai agentūrų atlieka normalų kliento pre-assesment'ą ir gali sutarti tokį mokestį, kuris padengtų darbą taisant tiek praeitos agentūros pridirbtas nesąmones, tiek pačios agentūros darbo sąnaudas projektui . Daugumai svarbu tik prikabinti klientą ir vėliau rūpintis darbais. In-house SEO darbą bus sunku rasti, kadangi normalios kompanijos turi savo HR ar headhunterius ir ten chebra susiunčia po 50 CV į vieną poziciją, todėl išrenka tuos, kurie turi daugiausia realios patirties. O freelancinti teikiant SEO paslaugas, tai patariu pamiršti čia ir dabar. Šita sritis yra tiek nedėkinga freelancinimui, kad net graudu. Jeigu normalioje freelance praktikoje, kartas nuo karto sutiksi vieną ar du besmegenius klientus, kurie sugaiš tavo laiką, tai atlikdamas vien SEO kas trečias bus toks. Reziumuojant, SEO yra labai time-intensive, jeigu dirbant kaip full time darbą, profit margin'ai niekiniai, palygint su kitomis sritimis, o ROI aiškiai klientui niekada neparodysi (kad ir kiek gražių infografinių reportų nusiųsi klientui).
    PPC yra visiškai kas kita, dirbi su konkrečiais biudžetais, viskas išmatuojama per paprasta konsole arba third party įrankius, ROI aiškus ir gali uždirbti nemažai pinigų, jeigu tavo agentūra turi gerą klientų pricing strategiją. Plius dirbant per trumpą laiką įgauni solidžių žinių ir gali masterinti tam tikras produktų ar paslaugų nišas. Highly specialized PPC agentūros Londone uždirba milžiniškus pinigus. Bet tam receptui reikia aukštos specializacijos ir high value klientų. Esmė tame, kad 3 metus pradirbus PPC specialistu, tu realiai gali uždirbti 40-50k per metus ir turi didesnį finansinį potencialą. SEO su 3 metų patirtim savo alga bumpinsi 5k. Pažystų PPC specialistų, kurie po 3 metų senior pozicijose sėdi SME įmonėse in-house. O freelancinti įgijus geros patirties, high value agentūroje, galima sakyti pasaka. Pradžioj sunku, bet pasistačius solidų pagrindą, dirbti išties smagu ir deleguoti pareigas lengva, jei nori pasisamdyti part-time žmonių į savo operaciją. Svarbu pradėt su gera pricing strategija klientams ir sau, bei vengti time waster'ių.
  4. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo JY KO X Kodel visi negali būti turtingais   
    Nenoriu pasirodyti arogantišku ar visažiniu, bet be bazinių ekonomikos žinių, šitokių klausimų neatsakysi. Jeigu tikrai domina - Thomas Sowell, Jordan Peterson ir Ilja Laurs kalba apie tai, gali rasti video youtube. Čia būtų alternatyvą knygoms, kad bent paviršutiniškai suprasti principus, kurie padės surasti atsakymus į tavo klausimus.
    Jeigu pažiūrėti vien sukurtos finansinės vertės statistiką per paskutinius 100/50/30 metų USA ir Lietuvoje, tai tampa ganėtinai aišku, kad lyginti nėra ką, nes tai kaip dvi skirtingos planetos. Vien iš ekonominės pusės.
    O dar yra toks dalykas kaip Pareto distribucija . Šitas principas veikia kaip gamtos dėsnis, visuose gyvenimo aspektuose. Prieš pasineriant į tokius kaip Karl Marx'o skaitalus, verta žinoti, kad 1% egzistuoja visur. Net medžiai, kurie gavo daugiau saulės, augs dar didesni ir to pasekoje gaus jos dar daugiau, palikdami žemesnius medžius savo šešėlyje. Tai nėra kažkoks turtingų elitų sugalvotas sociologinis konstruktas, kad susigrobti visus pinigus. Resursų kiekis taipogi yra limited, o ne begalės.
    Nepamirškim ir IQ. Jau senai įrodyta koreliacija tarp žmonių su aukštesniu IQ indeksu ir jų sukuriama verte (ar tai būtų 100k mokantis darbas ar verslas). Gali skaityti kiek nori robbinsono ar kyosakio knygų, jei neturi užtektinai kognytyvinių resursų long run daug nepasieksi.
  5. Naudinga
    AurelijusG gavo reakciją nuo Loganas Skaitmeninis marketingas   
    Žinoma, kad įmanoma. Tačiau visų pirma tau pačiam reikia išsiaiškinti:
    Kokioje aplinkoje nori dirbti (freelance, agency, in-house) Kiek laiko skirsi masterinti bent vieną iš paminėtų sričių (SEO, PPC, affiliate marketing) Kiek pinigų gali skirti trial & error kas mėnesį (skaityti case studies neužteks, reiks pačiam bandyti kurti ir executinti campaigns, A/B testus su savo pinigais) Ar turi kažkokių kitų įgūdžių, kuriuos galėtum sujungti su marketingo sritimi (Pvz: landing page dizainas - konversijos, web kūrimas - SEO, automatizuoti procesus kodo pagalba, kad pagerinti ROI, YT kanalas/blogas/content marketingas - affiliate marketing)
  6. Naudinga
    AurelijusG gavo reakciją nuo Loganas Skaitmeninis marketingas   
    Žinoma, kad įmanoma. Tačiau visų pirma tau pačiam reikia išsiaiškinti:
    Kokioje aplinkoje nori dirbti (freelance, agency, in-house) Kiek laiko skirsi masterinti bent vieną iš paminėtų sričių (SEO, PPC, affiliate marketing) Kiek pinigų gali skirti trial & error kas mėnesį (skaityti case studies neužteks, reiks pačiam bandyti kurti ir executinti campaigns, A/B testus su savo pinigais) Ar turi kažkokių kitų įgūdžių, kuriuos galėtum sujungti su marketingo sritimi (Pvz: landing page dizainas - konversijos, web kūrimas - SEO, automatizuoti procesus kodo pagalba, kad pagerinti ROI, YT kanalas/blogas/content marketingas - affiliate marketing)
  7. Naudinga
    AurelijusG gavo reakciją nuo furiik Darbas moksleiviui   
    Su vertimais ganėtinai sunku. Visi darbai užsienyje reikalauja bent paprasčiausio vertėjo diplomo ir 18 metų. Gal rastum kažką Lietuvoje, tačiau drįsčiau suabejoti.
    Jeigu greit sueina 18, ieškok customer service arba call centre darbų. Ten tikrai tavo lenkų ir anglų kalbos žinios pravers, jeigu centras fokusuotas į Lenkijos arba kokia kitos EU šalies rinką.
    Kitas variantas, tai siūlyčiau googlintis ''translator jobs'' (english > polish ; english > lithuanian). Kartais atsiranda nuotolinių trumpalaikių pozicijų, kurios nereikalauja jokio formalaus išsilavinimo. Taipogi susikurk naują gmail ir užsiregistruok linkedin jobs, indeed, cv library, reed, monster. Visuose nusistatyk job alerts pagal ''translator polish, translator lithuanian raktažodžius''. Per savaitę gausi keliasdešimt darbo skelbimų, taip žymiai padidindamas savo šansus ir nereiks pastoviai ieškoti pačiam. Jooble nuscrapina labai daug darbo skelbimų iš įvairiausių internetinių portalų. Jeigu aktyviai ieškant pačiam, tai ten didžiausia tikimybė rasti nuotolinį darbą. Bet vistiek nepamiršk užsiregistruoti (nereikia kelti CV) ir užsidėti job alerts tinklapiuose, kuriuos išvardinau viršuj.
    Susikurk paskyras upwork, fiverr ir panašiuose freelance portaluose. Pasidaryk kelis nemokamas darbus, pavyzdžiui išversdamas kokius nors dokumentus, tinklapio turinį ar straipsnį. Tik dėl vaizdo, kad turėtum ką prisegti į portfolio ir jis nebūtų tuščias. Tuomet užsidėk ganėtinai žemą valandinį įkainį ir siūlyk promo pasiūlymus. Pavyzdžiui 1500 žodžių už 20eur. sekantys 1500 iš to pačio kliento tik už 10eur. ir panašius dalykus. Nesvarbu kiek užsidirbsi iš pradžių ar pusdykiui darbus atliksi ar ne, svarbu atlikti darbus per tą platformą ir prašyti klientų atsiliepimų. Kai turėsi atlikęs bent jau 10 darbų toje platformoje ir bent 5 atsiliepimus, gausi vis daugiau užsakymų ir po truputį galėsi pradėti kelti savo įkainius.
    Sukurk temą uždarbyje dėl megėjiško vertėjo darbo, gal atsiras žmonių, kurie dirba toje srityje ir galės tau patarti kur ieškoti klientų. Gal numes kelis darbus, kurių patys nenori apsiimti.
    Jeigu nenori sukti galvos ir reikia pinigų dabar, tai darbinkis į restoraną, kavinę. Lengvas fizinis darbas ten ir jeigu didmiestyje, tai susirinksi gerus tipsus.
     
  8. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo heAt0n 31-ų „pensininkas“ su 200.000 Eur: raktas į finansinę laisvę   
    Perskaičiau straipsnį ir nematau, kur čia žmonės randa problema. Dauguma komentarų, o ypač piliečio iš FB kritiškas atsakas, labiau primena feel good rašinėlį ir savo ''nebūkit tokie'' nuomonės primetimą kitiems. Jauni žmogaus metai ir yra skirti susikurti pamatus, kad perkopus trečiąjį dešimtmetį būtų galima pradėti generuoti geras pajamas ir stabilizuotis gyvenime arba rinktis mažiau tradicinį kelią ir gyventi iš pasyvių pajamų, prisiduriant pajamas iš part time nuotolinio darbo. Tokiu būdu galima turėti 3-4 laisvas dienas per savaitę, kurias galima išnaudoti tam ''gražiam gyvenimui'' keliaujant, užsiimant hobiais, skiriant laiko draugams ir šeimai. Nesuprantu tos logikos, kai sakoma, jeigu daug dirbi savo dvidešimtmetyje ir esi taupus, tai reiškia jog leidi gyvenimą veltui ir ''pinigų į kapus nenusineši''. Lyg tai sulaukus 30-ties jau tuo gyvenimu negalima džiaugtis taip pat. Tas pats būna ir su didžiaja verslų dalimi, jeigu kuri verslą būdamas jaunas, praleidi daug valandų ir grąža ateina tik po n metų. Man visa šitą diskusija labiau primena konfliktą tarp vakarietiškų ir europietiškų vertybių, bei požiūrio, nei racionalų dialogą apie finansinę laisvę, pasyvias pajamas ir kokie to privalumai, bei minusai.
    Straipsnyje kalbama apie nesąmoningą vartojimą, kai perkamos mašinos su 5 metų lizingais, kurių įmokos suvalgo 20% ar daugiau mėnesinių pajamų ir pats automobilis ženkliai nuvertėja po naudojimo. O to daikto paskirtis tėra komfortabilus žmogaus transportavimas, dažniausiai iš namų į darbą ir atgal. Vardan socialinio statuso, perkami daiktai, kurių žmogus negali sau leisti be finansinės pagalbos. Priešingai, nei tie, kurie žmogų, kuris turi finansinius planus ir jų laikosi, iš karto vadina ''skrudžu'' ir panašiais epitetais, aš neteigiu, kad toks vartojimas yra blogai, tačiau jeigu žmogus taip gyvena, jam nereikėtų stebėtis ir užsipulti žmonių, kurie būdami to paties amžiaus, priėmė skirtingus sprendimus ir dabar turi tuos 200k, kai tuo tarpu pas patį, kiekvieną mėnesį po algos lieka vos 500eur. Nežinau, kaip atrodo Lietuvos statistika šiuo klausimu, tačiau COVID pandemija parodė, jog 63% Amerikos gyventojų, gyvena paycheck to paycheck. Panašiai ir kitose šalyse: 40% Jungtinėje Karalystėje ; 50% Australijoje ; beveik 50% Kanadoje. Esu tikras, kad tie žmonės mėgaujasi ''gražiu gyvenimu'' ir jaunyste.
    Be to, tie 200k neturi būti investuojami vien į akcijas ir išimtinai finansinio priaugio įrankius. Jungtinėje Karalystėje daugelis senesnės kartos gyventojų, investuodavo ir dar dabar investuoja į NT. Pavyzdžiui, sutaupius 40k galima įsigyti savo pirmą namą/butą, kuriam reikia kapitalinio arba kosmetinio remonto darbų. Atlikus juos, pakeliama NT vertė ir atsiranda galimybė parduoti namą už daugiau, nei jį kainavo nupirkti ir suremontuoti arba jį išnuomoti, jeigu domina ilgalaikė investicinė grąža. Dar vienas pavyzdys. Už tuos pačius 40k, nusipirkti pora namų ant ratų ir juos nuomoti. Vieno vieneto kaina 16-20k, per metus jis sugeneruoja vidutiniškai 12k. Atmetus visas išlaidas, jeigu pats savininkas nenori apsiimti visiškai niekuo, tik surinkti pinigus už užsakymus, jam lieka apie 4-6k gryno pelno. Turint du, tai yra 10k per metus pasyvių pajamų, praleidžiant vos pora valandų per dieną. Per 4 metus, kemperis pilnai atsiperka ir galima jį parduoti už 12-14k arba toliau tęsti nuomą. Ir tai tik du patys primityviausi pavyzdžiai su kuriais susidūriau pats asmeniškai. Yra daug gerų naujos kartos asset'ų, kurie gali generuoti pasyvias pajamas, prie jų praleidžiant vos keletą valandų arba jeigu pageidautina, galima užsiimti jais kaip part time veikla, kuri leis pasilikti daugiau pinigų sau. Man asmeniškai, didesnė problema, kai žmonės turi didelius finansinius įsipareigojimus ir net negali pradėti ''žaisti'' investicinio žaidimo, nes neturi sukaupę jokio pradinio kapitalo ir vienintelės žmogaus pajamos yra alga. Tai labiau man primena vergavimą pinigams, nei laikinas, griežto taupymo tarpsnis gyvenime, kad poto galėtum generuoti pasyvias pajamas, kurios galbūt virs smulkia veikla, kuria vėliau bus galima apsiimti kaip full time verslu arba liks generuoti pasyvias pajamas, kaip gerą priedą prie algos, kurio dėka ir galėsi mėgautis tuo gražiu gyvenimu, tiek būdamas 35-erių, tiek 65-erių.
    Vienintelis dalykas, kurį sukritikuočiau, tai kad nebuvo paminėta, jog pirma reikėtų koncentruotis į įgūdžių, kurie reikalingi rinkoje, įgijimą. Nes uždirbant 1000eur. turėtume galvoti ne apie taupymą investiciniam kapitalui, o taupymą naujai kvalifikacijai arba įgūdžiams įgyti. Tuomet, kai sugebi generuoti geras pajamas (kaip šis 31-erių pilietis programuojant) galima dirbti po 50-70val. per savaitę ir paaukoti 5 metus taupymui. Asmeniškai pažįstu keletą žmonių, kurie taip apvertė savo gyvenimus aukštyn kojomis. Galiu duoti vieną kaip pavyzdį:
    Atvažiavo dirbti svetur be jokių kvalifikacijų > per pora metų susitaupė apie 10k per daug neišlaidaudamas > praėjo 8mėn. trunkančius elektros instaliacijų komerciniuose pastatuose kursus, gavo diplomą, akredituotą kortelę > pirmus metus dirbo asistentu > antrus ir trečius metus dirbo jau kaip elektrikas - ilgos valandos ir daug gerai apmokamų viršvalandžių > įkūrė savo imonę, pradėjo samdyti kitus > dabar įmonė turi 15 darbuotojų, gauna gerus kontraktus, komerciniuose objektuose, jo pačio alga 4k/mėn, o pelnas siekia 40-60k per mėnesį. Nesenai darbus perėmė įmonės foreman'as, o jis Lietuvoje statosi namą ir su mergina keliauja po tą gražų pasaulį, būdamas 30-ties. Pastoviai susirašom ir matau kaip su draugais leidžia laiką prie laužo, jūros ir išlekia į savaites trunkančias keliones. Labai džiaugiuosi už jį. Jaunuolis 7 metus nuleidęs galvą dirbo ir taupė ''švaistydamas jauną gyvenimą''. Turbūt net ir smarkiai mėgaudamasis gyvenimu dabar, vis tiek sugeba atsidėti keliasdešimt tūkstančių per metus į savings sąskaitą, kuri sulaukus 40-ties bus kelis kartus didesnė, nei vidutinė daugumos šalių pensiją, ką jau kalbėti apie Lietuvos.
  9. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo heAt0n 31-ų „pensininkas“ su 200.000 Eur: raktas į finansinę laisvę   
    Perskaičiau straipsnį ir nematau, kur čia žmonės randa problema. Dauguma komentarų, o ypač piliečio iš FB kritiškas atsakas, labiau primena feel good rašinėlį ir savo ''nebūkit tokie'' nuomonės primetimą kitiems. Jauni žmogaus metai ir yra skirti susikurti pamatus, kad perkopus trečiąjį dešimtmetį būtų galima pradėti generuoti geras pajamas ir stabilizuotis gyvenime arba rinktis mažiau tradicinį kelią ir gyventi iš pasyvių pajamų, prisiduriant pajamas iš part time nuotolinio darbo. Tokiu būdu galima turėti 3-4 laisvas dienas per savaitę, kurias galima išnaudoti tam ''gražiam gyvenimui'' keliaujant, užsiimant hobiais, skiriant laiko draugams ir šeimai. Nesuprantu tos logikos, kai sakoma, jeigu daug dirbi savo dvidešimtmetyje ir esi taupus, tai reiškia jog leidi gyvenimą veltui ir ''pinigų į kapus nenusineši''. Lyg tai sulaukus 30-ties jau tuo gyvenimu negalima džiaugtis taip pat. Tas pats būna ir su didžiaja verslų dalimi, jeigu kuri verslą būdamas jaunas, praleidi daug valandų ir grąža ateina tik po n metų. Man visa šitą diskusija labiau primena konfliktą tarp vakarietiškų ir europietiškų vertybių, bei požiūrio, nei racionalų dialogą apie finansinę laisvę, pasyvias pajamas ir kokie to privalumai, bei minusai.
    Straipsnyje kalbama apie nesąmoningą vartojimą, kai perkamos mašinos su 5 metų lizingais, kurių įmokos suvalgo 20% ar daugiau mėnesinių pajamų ir pats automobilis ženkliai nuvertėja po naudojimo. O to daikto paskirtis tėra komfortabilus žmogaus transportavimas, dažniausiai iš namų į darbą ir atgal. Vardan socialinio statuso, perkami daiktai, kurių žmogus negali sau leisti be finansinės pagalbos. Priešingai, nei tie, kurie žmogų, kuris turi finansinius planus ir jų laikosi, iš karto vadina ''skrudžu'' ir panašiais epitetais, aš neteigiu, kad toks vartojimas yra blogai, tačiau jeigu žmogus taip gyvena, jam nereikėtų stebėtis ir užsipulti žmonių, kurie būdami to paties amžiaus, priėmė skirtingus sprendimus ir dabar turi tuos 200k, kai tuo tarpu pas patį, kiekvieną mėnesį po algos lieka vos 500eur. Nežinau, kaip atrodo Lietuvos statistika šiuo klausimu, tačiau COVID pandemija parodė, jog 63% Amerikos gyventojų, gyvena paycheck to paycheck. Panašiai ir kitose šalyse: 40% Jungtinėje Karalystėje ; 50% Australijoje ; beveik 50% Kanadoje. Esu tikras, kad tie žmonės mėgaujasi ''gražiu gyvenimu'' ir jaunyste.
    Be to, tie 200k neturi būti investuojami vien į akcijas ir išimtinai finansinio priaugio įrankius. Jungtinėje Karalystėje daugelis senesnės kartos gyventojų, investuodavo ir dar dabar investuoja į NT. Pavyzdžiui, sutaupius 40k galima įsigyti savo pirmą namą/butą, kuriam reikia kapitalinio arba kosmetinio remonto darbų. Atlikus juos, pakeliama NT vertė ir atsiranda galimybė parduoti namą už daugiau, nei jį kainavo nupirkti ir suremontuoti arba jį išnuomoti, jeigu domina ilgalaikė investicinė grąža. Dar vienas pavyzdys. Už tuos pačius 40k, nusipirkti pora namų ant ratų ir juos nuomoti. Vieno vieneto kaina 16-20k, per metus jis sugeneruoja vidutiniškai 12k. Atmetus visas išlaidas, jeigu pats savininkas nenori apsiimti visiškai niekuo, tik surinkti pinigus už užsakymus, jam lieka apie 4-6k gryno pelno. Turint du, tai yra 10k per metus pasyvių pajamų, praleidžiant vos pora valandų per dieną. Per 4 metus, kemperis pilnai atsiperka ir galima jį parduoti už 12-14k arba toliau tęsti nuomą. Ir tai tik du patys primityviausi pavyzdžiai su kuriais susidūriau pats asmeniškai. Yra daug gerų naujos kartos asset'ų, kurie gali generuoti pasyvias pajamas, prie jų praleidžiant vos keletą valandų arba jeigu pageidautina, galima užsiimti jais kaip part time veikla, kuri leis pasilikti daugiau pinigų sau. Man asmeniškai, didesnė problema, kai žmonės turi didelius finansinius įsipareigojimus ir net negali pradėti ''žaisti'' investicinio žaidimo, nes neturi sukaupę jokio pradinio kapitalo ir vienintelės žmogaus pajamos yra alga. Tai labiau man primena vergavimą pinigams, nei laikinas, griežto taupymo tarpsnis gyvenime, kad poto galėtum generuoti pasyvias pajamas, kurios galbūt virs smulkia veikla, kuria vėliau bus galima apsiimti kaip full time verslu arba liks generuoti pasyvias pajamas, kaip gerą priedą prie algos, kurio dėka ir galėsi mėgautis tuo gražiu gyvenimu, tiek būdamas 35-erių, tiek 65-erių.
    Vienintelis dalykas, kurį sukritikuočiau, tai kad nebuvo paminėta, jog pirma reikėtų koncentruotis į įgūdžių, kurie reikalingi rinkoje, įgijimą. Nes uždirbant 1000eur. turėtume galvoti ne apie taupymą investiciniam kapitalui, o taupymą naujai kvalifikacijai arba įgūdžiams įgyti. Tuomet, kai sugebi generuoti geras pajamas (kaip šis 31-erių pilietis programuojant) galima dirbti po 50-70val. per savaitę ir paaukoti 5 metus taupymui. Asmeniškai pažįstu keletą žmonių, kurie taip apvertė savo gyvenimus aukštyn kojomis. Galiu duoti vieną kaip pavyzdį:
    Atvažiavo dirbti svetur be jokių kvalifikacijų > per pora metų susitaupė apie 10k per daug neišlaidaudamas > praėjo 8mėn. trunkančius elektros instaliacijų komerciniuose pastatuose kursus, gavo diplomą, akredituotą kortelę > pirmus metus dirbo asistentu > antrus ir trečius metus dirbo jau kaip elektrikas - ilgos valandos ir daug gerai apmokamų viršvalandžių > įkūrė savo imonę, pradėjo samdyti kitus > dabar įmonė turi 15 darbuotojų, gauna gerus kontraktus, komerciniuose objektuose, jo pačio alga 4k/mėn, o pelnas siekia 40-60k per mėnesį. Nesenai darbus perėmė įmonės foreman'as, o jis Lietuvoje statosi namą ir su mergina keliauja po tą gražų pasaulį, būdamas 30-ties. Pastoviai susirašom ir matau kaip su draugais leidžia laiką prie laužo, jūros ir išlekia į savaites trunkančias keliones. Labai džiaugiuosi už jį. Jaunuolis 7 metus nuleidęs galvą dirbo ir taupė ''švaistydamas jauną gyvenimą''. Turbūt net ir smarkiai mėgaudamasis gyvenimu dabar, vis tiek sugeba atsidėti keliasdešimt tūkstančių per metus į savings sąskaitą, kuri sulaukus 40-ties bus kelis kartus didesnė, nei vidutinė daugumos šalių pensiją, ką jau kalbėti apie Lietuvos.
  10. Ekspertas
    AurelijusG gavo reakciją nuo Heknev Ką sekate savęs tobulėjimui?   
    Jordan Peterson
    Thomas Sowell
    Patrick Bet David (Valuetainment)
    Lex Fridman (Podcastai)
    Ilja Laurs (yra keletas gerų jo kalbų YT).

    Peter Joseph ir Jacque Fresco domėjausi kažkuriuo laikotarpiu, tačiau kai supranti kaip veikia free markets ir masių psichologija, jų tie alternatyvūs būdai tampa juokingi ir keliauja į socialistinių/komunistinių utopijų stalčių. Dėl perspektyvos, gali pažiūrėti London Real podcast'us tiek su Jacque F, tiek su Peter J jei dar rasi įkeltus YT nemokamai. Nors ir nesu už visokius mokamus mokytojus ir mentorystės programas ar self help, tačiau Peter Sage interviu tame pačiame London Real YT kanale, labai patiko. Turbūt vienintelis. 

    Esu skaitęs ir klausęs tuos pagrindinius motyvatorius kaip Tony Robbins, Dan Pena, Robert Kiyosaki, Napoleon Hill, Gary V, Grant Cordone. Bet patariu negaišti laiko einant į self help ir coaching pusę, nes long term jie nepadės. Įdomu paskaitinėti ir susipažinti, bet po to supranti, kad jie nieko tavęs neišmoko apart kelių principų, kuriuos gali rasti internete už dyką.

    Jeigu labai nori, gali išbandyti J.B. Peterson'o https://www.selfauthoring.com/self-authoring-suite ten realiai viskas ko tau reikia tikslų išsikėlimui, ateities nusipiešimui ir panašiems dalykams. Kai susikuri tuos dalykus, motyvacija atsiranda savaime ir nebereikia žiūrėti į kitus žmones. Kainuoja vos 30$. Po To tereikia ugdyti valią, kad priversti save daryti tai ką žinai, jog reikia daryti, kai to nenori daryti. Ir žinoma naujų įpročių formavimas, reikia tai praktikuoti kasdien. Daugiau jokių stebuklų nerasi tarp tų motyvacinių self help knygų, seminarų ir programų. Ir realiai tai tavo pačio progresas tau suteiks tos motyvacijos ir noro kažką kurti, o ne išoriniai dalykai.

    Kažkada labai senai, klausiau šito įrašo, pavyko atkasti ir kažkodėl dar ir dabar man jis patinka:
    Motyvacinis audio
    Verta dar paminėti Jake Tran, ganėtinai edukacinis, bet kartu ir pramoginis turinys. Labai įdomiai žiūrisi ir video tikrai aukštos kokybės.
    Profitable Business Of War
  11. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo Gintas2014 Verslų pranašumai Lietuvoje   
    Gal gali paaiškinti detaliau dėl IV nelegalumo? Kas liečia kitus faktorius tai sutinku, tačiau reikia atsižvelgti į tai, ko nori darbuotojas tam tikru gyvenimo etapu. Pinigų suma, kurią galiu skirti darbuotojui, bet kokiu atveju išliks ta pati, tik darbo santykių apmokestinimo būdas diktuoja kiek nuo tos sumos, žmogus gaus į savo banko sąskaitą, o kiek atiteks valstybei. Perkopus trisdešimtmetį, dauguma žmonių įgija įgūdžių bazę, kuri leidžia apsistoti ilgalaikėje darbovietėje, ten ir prasideda stažo, pensijos kaupimas, bei paskolų ėmimas. Bent jau mano patirtimi, IT srities specialistai turintys iki 5-7 metų patirties, kol yra pakankamai jauni, mieliau dirba už didesnį užmokestį dabar ir galbūt atsideda kiek jiems reikia į savings.
    Taipogi reikia atsižvelgti ir į tai, koks yra verslo finansinis būvis. Paėmus panašią situaciją į mano, jeigu žmogus padarė sprendimą, kad visą savo production laikys Lietuvoje ir pelnu dalinsis su valstybe, tačiau neseniai sulaukė finansavimo ir turi numatytą biudžetą, kuris turi būti išleistas kuo efektyviau, tikrai nebus paskatintas tuo, kad iš jo mokamo 2500eur. atlyginimo, programuotojas su kelių metų patirtimi gaus vos 1600eur. Kai įmonė sugeneruos, geras pajamas pirmus, antrus, trečius metus, tuomet žinoma, savininkas galės įdarbinti savo darbuotojus ir suteikti jiems ta patį atlyginimą, bet tuo pačiu pridėti ir dosnias atostogas ir didelę kaupiamosios pensijos įmoką ir privatų sveikatos draudimą. Bet jeigu produktas nepasistektų, valstybė, tų pinigų kuriuos paėmė iš darbuotojo atlyginimo, man ar jam negrąžins
     
    Nepasakyčiau, kad jie išskirtinai maži, lyginant su kitomis EU šalimis, apart Skandinavų ir kokios Vokietijos. Pajamų apmokestinimas ir socialinis sveikatos draudimas šiek tiek mažesnis, vidutiniškai, tačiau nemanau, kad vertas žodžio ''išskirtinai''. Nežinau kaip dėl nemokamų paslaugų, tačiau pati mokesčių struktūra man asmeniškai patinka. Žmogus gauna savo vadinamą allowance, kuris nėra liečiamas valstybės, nuo jo sumokamas tik minimalus sveikatos draudimo mokestis. 12k per metus leidžia žmogui išgyventi, kad padengti bazinius poreikius (nuoma, komunaliniai mokesčiai, transportas, maistas, drabužiai ir pnš.). Jeigu tai šeima, dažnai jiems skiriamos subsidijos. Ir po to seka progresyvus mokesčiai, priklausomai nuo sumos, kurią uždirbti per metus. Tačiau yra ir kita pusė. Žmonės, kurie uždirba ganėtinai daug ir renkasi gyvenimo būdą su 5 miegamųjų namais ir panašiai, moka daugiau. Labai daug vietinių mokesčių atkeliauja per NT apmokestinimą. Kuo tavo gyvenimo būdas prabangesnis, tuo daugiau tenka sumokėti. Bet visada turi pasirinkimą gyventi kukliau ir turėti daugiau grynųjų, jei manai, jog gyvendamas dideliame name, sumoki per daug mokesčių ir išlaidos yra per didelės, nei kad pinigai iš karto nuskaičiuojami nuo pajamų ir neturi jokio pasirinkimo.

    Lygiai tas pats su verslais. Labai didelė verslo sektoriaus (60%) dalis yra įmonės, kurios neturi darbuotojų, tai yra vieno žmogaus veikla. Kita didelė dalis (39%) yra smulkieji verslai 0-49 darbuotojų ir tik labai maža dalis (>1%) turi daugiau, nei 250 darbuotojų ir generuoja milžinišką pelną. Vidurinė klasė klesti ir tai nėra tik IT specialistai. Samdyti darbuotojus irgi ganėtinai pigu ir paprasta ir jeigu atmetus dekretines, bei nedarbingumo išmokas, kurios nėra dažnos, tereikia pasirūpinti darbuotojo atostogomis ir pensija, o vienintelis dalykas, kurio iš tavęs nori valstybė, tai kad padengtum dalį nacionalinio sveikatos draudimo, kad visi kiti šalies gyventojai, įskaitant tavo darbuotojus, galėtų džiaugtis nemokamomis ligoninėmis ir daktarais. Visi, kurie užsiima individualia veikla ir sugeneruoja bent jau arti 100k per metus, formuoja įmones. Todėl, kad įmonės finansinė struktūra leidžia mokėti ženkliai mažiau mokesčių, nei gaunant atlyginimą ir galimos įvairios išmokų variacijos, kurios vėlgi, padeda sumokėti minimalų kiekį mokesčių ir turėti daugiau pinigų banke. Bet jeigu žmogus renkasi tuos pinigus išleisti prabangiam gyvenimui, tuomet čia ir įeina jau minėti NT apmokestinimai ir visa kita. Rezultate valstybė vistiek surenka reikiamą biudžetą kitais būdais, tik skirtumas tame, kad žmogus, kuris sunkiai dirba, visada turi pasirinkimą ir pinigai nėra nuskaičiuojami tiesiogiai. Manau tokia sitema gera ir galėtų būti pritaikoma daugelyje kitų šalių.

    Pastebiu, kad daugelis gyvenančių užsienyje, pradeda labai kritikuoti ir lyginti Lietuvą su daug didesnę patirtį, istoriją ir rinka turinčiomis šalimis. Aš to nedarau, tik manau, jog galima pasiimti gerų idėjų iš kitų valstybių ir jas pritaikyti. Nebūtina visada lygiuotis į Skandinavus ar išradinėti dviratį.
  12. Įdomu
    AurelijusG gavo reakciją nuo Turk Verslų pranašumai Lietuvoje   
    Pritariu. Nesenai žiūrinėjau kiek Lietuvoje kainuotų pasamdyti nedidelią 4 žmonių komandą, 24mėn. laikotarpiui su ofiso nuoma, tai vienintelė išvada, prie kurios teko prieiti buvo samdyti visus pagal IV. Pilnai įdarbinti žmones nėra prasmės, kai bent jau pagal skirtingų skaičiuoklių duomenis internete, iš 2500eur. algos, darbuotojas lieka su 1500eur. Ypač kai kalbam apie programavimo sritį, kai norisi Lietuviams mokėti padorų atlygį, kuris būtų bent keliais šimtais eurų aukščiau virš vidutinės algos, tai pozicijai. O ne mokėti kiek galima mažiau, vien dėl pigios darbo jėgos. Kiek pamenu pagal IV iš 2500eur. žmogui lieka apie 2100eur. Iš 3500eur. lieka netoli 3k. Aš jau geriau, duosiu žmogui kiek galima daugiau grynųjų pinigų per IV ir vėliau, galima tartis kad prie alygio pridėčiau pavyzdžiui kaupiamajį 3% pensijos mokestį, skiriant apmokamas atostogas, o jeigu žmogus jau ilgą laiką kartu arba senior pozicija, pridėti ir fiksuotą privatų sveikatos draudimą, kad esant atvejui, darbuotojas arba jo šeimos nariai būtų saugūs sveikatos klausimais. Tuomet žmogui lieka tik susimokėti GPM ir PSD. Užtenka to, kad kuriant produktą tarptautinei rinkai, pasirenki savo įmonę steigti Lietuvoje, samdyti Lietuvius ir dalintis pelnu su valstybe.
    @biz Manau, kad statistika paskaičiuota kaip total cost per employee, o pranešimo autorius, spėju turėjo galvoje asmeninį pavyzdį. Trys pagrindiniai dalykai, jeigu valdai limited company Anglijoje, yra national insurance contributions, pension contributions, holiday pay. Yra nemažai lengvatų, priklausomai nuo tavo įmonės pajamų ir darbuotojų skaičiaus.
    Trumpas paskaičiavimas, kiek įmonei kainuoja darbuotojas:
    Mokamas atlyginimas: £48'000 per metus / £4'000 per mėnesį.
    NI contributions: £350 per mėn.
    Pension contributions: £120 per mėn.
    Holiday pay: £400 per mėn.
    Employer liability insurance £120 metams per darbuotoją.
    Payroll: £150 metams per darbuotoją.
    Tuomet ant viršaus prisideda Statury Sick Pay, Maternity Leave, Private Health Insurance, papildomos apmokamų atostogų dienos ir visi kiti perks'ai, kuriuos suteikia didesnės įmonės, kurios gali sau tai leisti. Šitie mokesčiai nėra statiniai ir sunku būtų paskaičiuot vidutines išlaidas, bet turbūt tavo pateikta statistika juos įtraukia, todėl ir atsiranda skaičius 1.44.
    Visiškai nušokom nuo temos, bet Lietuvoje verslo vystymo pranašumų nelabai žinau kokių. Galbūt sakyčiau pigi darbo jėga IT sferoje, jeigu imant vidutiniškai ir lyginant su vakarų šalimis yra pranašumas, jeigu kuri produktą ar paslaugą tarptautinei rinkai. Įdomu bus paskaityt ką kiti nariai įvardins.
  13. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo BUG2U Produktų platinimo tendencijos?   
    Jeigu yra galimybė, tik gyvai. Prieš kelis metus turėjau klientą, kuris sumąstė pardavinėti paukščių lesyklas. Užsisakė pusė konteinerio iš Kinijos per madeinchina ar alibaba ir galvojo, kad užteks patalpinti viską į ebay ir beliks skaičiuoti pelną. Long story short, jo listingas aukščiausiai buvo pakiles į to produkto kategorijos top 5, bet niekaip nesugebėjo pasivyti, nei ebay, nei amazon best seller'ių ar bent jau atsirasti pardavėjų TOP 3, kuriems nukeliauja didžiausias srautas pirkėjų. Nuotraukos, aprašymas ir pavadinimas buvo sutvarkyti puikiai. Finale buvo parduodama vos po 60vnt. per savaitę. Kadangi buvo pats vasaros įkarštis, klientas pasidarė sąrašą ir pradėjo važinėti po įvairias apylinkių parduotuves, smulkius prekybos sandėlius, karavanų poilsiavietes ir industrinius rajonus, kuriuose vienoje vietoje įsikūrusios didelės parduotuvės, sandėliai ir dirbtuvės. Taipogi susirašė visas ateinančias muges, parodas 50 mylių spinduliu, kuriose būtų galima pasiūlyti lesyklas, pasišnekėti su žmonėmis, gauti kontaktus. Pirmas užsakymas 200vnt. iš netoli esančios ekologinės parduotuvės. Sekantis užsakymas 400vnt. iš smulkaus prekybininko, kuris net neprekiauja su gyvunais susijusiu inventoriumi. Trečias užsakymas iš mugės, kurioje dalyvavo ir gavo žmogaus kontaktus, kuris turi gyvunų prekių parduotuvę netoli esančiame miestelyje. Užsakė 600 ar 800 vienetų, tiksliai nepamenu. Esmė tame, kad kiekvienas susitikimas/kontaktas su smulkiu prekybininku ar verslininku beveik visada išeidavo į naudą. Per pora mėnesių žmogus apvažinėjo daugiausia 15 vietų, esančių netoliese, apskambino gal 20 smulkių verslų ir sudalyvavo dviejuose mugėse. Per nepilnus 2 mėnesius pardavė beveik visus 2k vienetų. Pinigus gavo iš karto ir pelno marža gavosi vos ne 3x didesnė, nei parduodant ebay ar amazon, kadangi retaileriai, nesukdami sau galvos, pirkėjams juos pardavė už 24.99 ir pritaikė gerus promo sezonui.
    Jeigu esi draugiškas ir gerai bendrauji su žmonėmis, visada tarkis tik dėl realių susitikimų, žmonės visai kitaip reaguoja, kai bandai parduoti savo produktą akis į akį. Ypač, jei tai fizinis produktas. Visada siūlyk produktą nemokamai, pamėginimui. Daugelis šiais laikais, labai nurašo tradicinius marketingo kanalus. Aš tik baigęs studijas irgi maniau, jog digital marketingas yra viskas ir tradicinis marketingas nebeveikia. Toli gražu. Žinoma, gali rašyti emailus ir skambinti, bet efektyviai parduoti tokiu būdu netikiu, kad tau pavyks. Vienintelis šitų kanalų tikslas būtų užbookinti bent 30min. susitikimą ir ten tavo šansai parduoti padidėja 20x. Kas liečia email, tai apskritai dažniausiai valdomas administracijos, o ne decision makerio. Tai sėkmės praeinant visus gatekeeperius ir gaištant laiką siekiant parduot produktą žmogui, kuris tavęs nepažysta.
  14. Įdomu
    AurelijusG gavo reakciją nuo Turk Verslų pranašumai Lietuvoje   
    Pritariu. Nesenai žiūrinėjau kiek Lietuvoje kainuotų pasamdyti nedidelią 4 žmonių komandą, 24mėn. laikotarpiui su ofiso nuoma, tai vienintelė išvada, prie kurios teko prieiti buvo samdyti visus pagal IV. Pilnai įdarbinti žmones nėra prasmės, kai bent jau pagal skirtingų skaičiuoklių duomenis internete, iš 2500eur. algos, darbuotojas lieka su 1500eur. Ypač kai kalbam apie programavimo sritį, kai norisi Lietuviams mokėti padorų atlygį, kuris būtų bent keliais šimtais eurų aukščiau virš vidutinės algos, tai pozicijai. O ne mokėti kiek galima mažiau, vien dėl pigios darbo jėgos. Kiek pamenu pagal IV iš 2500eur. žmogui lieka apie 2100eur. Iš 3500eur. lieka netoli 3k. Aš jau geriau, duosiu žmogui kiek galima daugiau grynųjų pinigų per IV ir vėliau, galima tartis kad prie alygio pridėčiau pavyzdžiui kaupiamajį 3% pensijos mokestį, skiriant apmokamas atostogas, o jeigu žmogus jau ilgą laiką kartu arba senior pozicija, pridėti ir fiksuotą privatų sveikatos draudimą, kad esant atvejui, darbuotojas arba jo šeimos nariai būtų saugūs sveikatos klausimais. Tuomet žmogui lieka tik susimokėti GPM ir PSD. Užtenka to, kad kuriant produktą tarptautinei rinkai, pasirenki savo įmonę steigti Lietuvoje, samdyti Lietuvius ir dalintis pelnu su valstybe.
    @biz Manau, kad statistika paskaičiuota kaip total cost per employee, o pranešimo autorius, spėju turėjo galvoje asmeninį pavyzdį. Trys pagrindiniai dalykai, jeigu valdai limited company Anglijoje, yra national insurance contributions, pension contributions, holiday pay. Yra nemažai lengvatų, priklausomai nuo tavo įmonės pajamų ir darbuotojų skaičiaus.
    Trumpas paskaičiavimas, kiek įmonei kainuoja darbuotojas:
    Mokamas atlyginimas: £48'000 per metus / £4'000 per mėnesį.
    NI contributions: £350 per mėn.
    Pension contributions: £120 per mėn.
    Holiday pay: £400 per mėn.
    Employer liability insurance £120 metams per darbuotoją.
    Payroll: £150 metams per darbuotoją.
    Tuomet ant viršaus prisideda Statury Sick Pay, Maternity Leave, Private Health Insurance, papildomos apmokamų atostogų dienos ir visi kiti perks'ai, kuriuos suteikia didesnės įmonės, kurios gali sau tai leisti. Šitie mokesčiai nėra statiniai ir sunku būtų paskaičiuot vidutines išlaidas, bet turbūt tavo pateikta statistika juos įtraukia, todėl ir atsiranda skaičius 1.44.
    Visiškai nušokom nuo temos, bet Lietuvoje verslo vystymo pranašumų nelabai žinau kokių. Galbūt sakyčiau pigi darbo jėga IT sferoje, jeigu imant vidutiniškai ir lyginant su vakarų šalimis yra pranašumas, jeigu kuri produktą ar paslaugą tarptautinei rinkai. Įdomu bus paskaityt ką kiti nariai įvardins.
  15. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo cnqq Nauja Uždarbis.lt versija   
    Net nepastebėjau, kad sukurta tema, naujo forumo įvertinimui. Asmeniškai, tik atėjęs labai nusivyliau, kad peršokot į IPS šabloninį dizainą. Senesnis dizainas atrodė solidesnis ir drįsčiau teigti, kad iš UX pusės, buvo patogesnis, bent jau Desktop vartojimui. Kaip ir kažkas aukščiau minėjo, įvaizdis suteikia žaidimų forumo jausmą. Nėra daug kuo džiaugtis - IPS defaultinis funkcionalumas, šabloninis dizainas iš IPSFocus, kuris atrodo kaip 99% visų kitų IPS forumų ir žinoma mano spėjimas, jog funkcionalumas bus diegiamas ne rašant savo custom kodą, o IPS pluginų pagalba, kuriuos galima nusipirkti už keliasdešimt dolerių iš IPS shop'o.
    Nusivyliau todėl, jog maniau, kad atnaujindami forumą, bandysite eksperimentuoti ant naujos platformos, gal kokio BuddyPress, kad būtų galima suteikti modernesnį funkcionalumą ir nupiešti laisvesnės formos forumo, profilio, bei temos layout'ą, vietoj tradicinės IPS struktūros. Ne tik tai, bet vėliau galima pridėti itin įdomaus ir naudingo funkcionalumo narių kolaboracijai, forumo privačioms grupėms, konkursams, asmeniniams blogams, projektams, paskatinimams, išplėstinio funkcionalumo nario profiliui, bei žinoma, jeigu tik ateityje prireiktų, labai gerą modulį darbo skelbimams, bei narystėms.
    Manau sulauksit nemažai negatyvaus feedback iš narių, bet surašyti ar parodyti tuos nepatikusius dalykus bus gan sudėtinga, kadangi IPS turi tokį savitą stilių, kurio, net ir piešdamas naują dizainą, reikia laikytis. Sunku tai nusakyti žodžiais, tiesiog tas mąstelis ir siauras layout, suteikia nepatogumo jausmą, taipogi reikės priprasti prie activity feed. Bet manau jog karšta kritika, ne visada yra racionali ir naudinga, kadangi didelė jos dalis bus tiesiog lyginimas su senu dizainu, prie kurio žmogus buvo pripratęs n metų. Siūlyčiau sukurti dar vieną apklausą po mėnesio ir palyginti abiejų apklausų rezultatus.
    Na bet nenoriu būti visiškai negatyvus, daugelis dalykų yra tikriausiai mano asmeninis nusistatymas ir iškelti per nelyg dideli lūkesčiai. Visgi komanda dirba ir stengiasi, todėl man asmeniškai bus labiau įdomu pamatyti, kaip bus išpildytas unikalus dizainas, nei dabartinis pereinamasis.
    Linkiu sėkmingai darbuotis.
     
  16. Patinka
    AurelijusG sureagavo į Frankenstein Verslų pranašumai Lietuvoje   
    As dideliu pranasumu nematau, jeigu samdyti zmones ant etato, ziauriai neapsimoka. Anglijoje jeigu moki 1K svaru alga per menesi po mokesciu , darbo vieta kainuoja 1.2K, pas mus nuo 1K euru i rankas, darbo vieta kainuoja apie 1.7K, tai kur dar pelnas, is esmes darbuotojas turi sugenertuoti vertes bent 2x negu kainuoja jo darbo vieta, tam kad verslas galetu augti ir islaikyti tiesiogines vertes nekurianti personala kuris atlieka tam tikrus administracinius darbus. 

    Vienintelis apejimas, tai atidarineti MB, ir samdyti kontraktorius, tokiu budu uz darba moki pagal kontrakta, nesi ipareigotas duoti mokamas atostogas.
    Bet sitas modelis turbut veikia tik ganetinai mazoms imonems.

     
  17. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo heAt0n 31-ų „pensininkas“ su 200.000 Eur: raktas į finansinę laisvę   
    Perskaičiau straipsnį ir nematau, kur čia žmonės randa problema. Dauguma komentarų, o ypač piliečio iš FB kritiškas atsakas, labiau primena feel good rašinėlį ir savo ''nebūkit tokie'' nuomonės primetimą kitiems. Jauni žmogaus metai ir yra skirti susikurti pamatus, kad perkopus trečiąjį dešimtmetį būtų galima pradėti generuoti geras pajamas ir stabilizuotis gyvenime arba rinktis mažiau tradicinį kelią ir gyventi iš pasyvių pajamų, prisiduriant pajamas iš part time nuotolinio darbo. Tokiu būdu galima turėti 3-4 laisvas dienas per savaitę, kurias galima išnaudoti tam ''gražiam gyvenimui'' keliaujant, užsiimant hobiais, skiriant laiko draugams ir šeimai. Nesuprantu tos logikos, kai sakoma, jeigu daug dirbi savo dvidešimtmetyje ir esi taupus, tai reiškia jog leidi gyvenimą veltui ir ''pinigų į kapus nenusineši''. Lyg tai sulaukus 30-ties jau tuo gyvenimu negalima džiaugtis taip pat. Tas pats būna ir su didžiaja verslų dalimi, jeigu kuri verslą būdamas jaunas, praleidi daug valandų ir grąža ateina tik po n metų. Man visa šitą diskusija labiau primena konfliktą tarp vakarietiškų ir europietiškų vertybių, bei požiūrio, nei racionalų dialogą apie finansinę laisvę, pasyvias pajamas ir kokie to privalumai, bei minusai.
    Straipsnyje kalbama apie nesąmoningą vartojimą, kai perkamos mašinos su 5 metų lizingais, kurių įmokos suvalgo 20% ar daugiau mėnesinių pajamų ir pats automobilis ženkliai nuvertėja po naudojimo. O to daikto paskirtis tėra komfortabilus žmogaus transportavimas, dažniausiai iš namų į darbą ir atgal. Vardan socialinio statuso, perkami daiktai, kurių žmogus negali sau leisti be finansinės pagalbos. Priešingai, nei tie, kurie žmogų, kuris turi finansinius planus ir jų laikosi, iš karto vadina ''skrudžu'' ir panašiais epitetais, aš neteigiu, kad toks vartojimas yra blogai, tačiau jeigu žmogus taip gyvena, jam nereikėtų stebėtis ir užsipulti žmonių, kurie būdami to paties amžiaus, priėmė skirtingus sprendimus ir dabar turi tuos 200k, kai tuo tarpu pas patį, kiekvieną mėnesį po algos lieka vos 500eur. Nežinau, kaip atrodo Lietuvos statistika šiuo klausimu, tačiau COVID pandemija parodė, jog 63% Amerikos gyventojų, gyvena paycheck to paycheck. Panašiai ir kitose šalyse: 40% Jungtinėje Karalystėje ; 50% Australijoje ; beveik 50% Kanadoje. Esu tikras, kad tie žmonės mėgaujasi ''gražiu gyvenimu'' ir jaunyste.
    Be to, tie 200k neturi būti investuojami vien į akcijas ir išimtinai finansinio priaugio įrankius. Jungtinėje Karalystėje daugelis senesnės kartos gyventojų, investuodavo ir dar dabar investuoja į NT. Pavyzdžiui, sutaupius 40k galima įsigyti savo pirmą namą/butą, kuriam reikia kapitalinio arba kosmetinio remonto darbų. Atlikus juos, pakeliama NT vertė ir atsiranda galimybė parduoti namą už daugiau, nei jį kainavo nupirkti ir suremontuoti arba jį išnuomoti, jeigu domina ilgalaikė investicinė grąža. Dar vienas pavyzdys. Už tuos pačius 40k, nusipirkti pora namų ant ratų ir juos nuomoti. Vieno vieneto kaina 16-20k, per metus jis sugeneruoja vidutiniškai 12k. Atmetus visas išlaidas, jeigu pats savininkas nenori apsiimti visiškai niekuo, tik surinkti pinigus už užsakymus, jam lieka apie 4-6k gryno pelno. Turint du, tai yra 10k per metus pasyvių pajamų, praleidžiant vos pora valandų per dieną. Per 4 metus, kemperis pilnai atsiperka ir galima jį parduoti už 12-14k arba toliau tęsti nuomą. Ir tai tik du patys primityviausi pavyzdžiai su kuriais susidūriau pats asmeniškai. Yra daug gerų naujos kartos asset'ų, kurie gali generuoti pasyvias pajamas, prie jų praleidžiant vos keletą valandų arba jeigu pageidautina, galima užsiimti jais kaip part time veikla, kuri leis pasilikti daugiau pinigų sau. Man asmeniškai, didesnė problema, kai žmonės turi didelius finansinius įsipareigojimus ir net negali pradėti ''žaisti'' investicinio žaidimo, nes neturi sukaupę jokio pradinio kapitalo ir vienintelės žmogaus pajamos yra alga. Tai labiau man primena vergavimą pinigams, nei laikinas, griežto taupymo tarpsnis gyvenime, kad poto galėtum generuoti pasyvias pajamas, kurios galbūt virs smulkia veikla, kuria vėliau bus galima apsiimti kaip full time verslu arba liks generuoti pasyvias pajamas, kaip gerą priedą prie algos, kurio dėka ir galėsi mėgautis tuo gražiu gyvenimu, tiek būdamas 35-erių, tiek 65-erių.
    Vienintelis dalykas, kurį sukritikuočiau, tai kad nebuvo paminėta, jog pirma reikėtų koncentruotis į įgūdžių, kurie reikalingi rinkoje, įgijimą. Nes uždirbant 1000eur. turėtume galvoti ne apie taupymą investiciniam kapitalui, o taupymą naujai kvalifikacijai arba įgūdžiams įgyti. Tuomet, kai sugebi generuoti geras pajamas (kaip šis 31-erių pilietis programuojant) galima dirbti po 50-70val. per savaitę ir paaukoti 5 metus taupymui. Asmeniškai pažįstu keletą žmonių, kurie taip apvertė savo gyvenimus aukštyn kojomis. Galiu duoti vieną kaip pavyzdį:
    Atvažiavo dirbti svetur be jokių kvalifikacijų > per pora metų susitaupė apie 10k per daug neišlaidaudamas > praėjo 8mėn. trunkančius elektros instaliacijų komerciniuose pastatuose kursus, gavo diplomą, akredituotą kortelę > pirmus metus dirbo asistentu > antrus ir trečius metus dirbo jau kaip elektrikas - ilgos valandos ir daug gerai apmokamų viršvalandžių > įkūrė savo imonę, pradėjo samdyti kitus > dabar įmonė turi 15 darbuotojų, gauna gerus kontraktus, komerciniuose objektuose, jo pačio alga 4k/mėn, o pelnas siekia 40-60k per mėnesį. Nesenai darbus perėmė įmonės foreman'as, o jis Lietuvoje statosi namą ir su mergina keliauja po tą gražų pasaulį, būdamas 30-ties. Pastoviai susirašom ir matau kaip su draugais leidžia laiką prie laužo, jūros ir išlekia į savaites trunkančias keliones. Labai džiaugiuosi už jį. Jaunuolis 7 metus nuleidęs galvą dirbo ir taupė ''švaistydamas jauną gyvenimą''. Turbūt net ir smarkiai mėgaudamasis gyvenimu dabar, vis tiek sugeba atsidėti keliasdešimt tūkstančių per metus į savings sąskaitą, kuri sulaukus 40-ties bus kelis kartus didesnė, nei vidutinė daugumos šalių pensiją, ką jau kalbėti apie Lietuvos.
  18. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo heAt0n 31-ų „pensininkas“ su 200.000 Eur: raktas į finansinę laisvę   
    Perskaičiau straipsnį ir nematau, kur čia žmonės randa problema. Dauguma komentarų, o ypač piliečio iš FB kritiškas atsakas, labiau primena feel good rašinėlį ir savo ''nebūkit tokie'' nuomonės primetimą kitiems. Jauni žmogaus metai ir yra skirti susikurti pamatus, kad perkopus trečiąjį dešimtmetį būtų galima pradėti generuoti geras pajamas ir stabilizuotis gyvenime arba rinktis mažiau tradicinį kelią ir gyventi iš pasyvių pajamų, prisiduriant pajamas iš part time nuotolinio darbo. Tokiu būdu galima turėti 3-4 laisvas dienas per savaitę, kurias galima išnaudoti tam ''gražiam gyvenimui'' keliaujant, užsiimant hobiais, skiriant laiko draugams ir šeimai. Nesuprantu tos logikos, kai sakoma, jeigu daug dirbi savo dvidešimtmetyje ir esi taupus, tai reiškia jog leidi gyvenimą veltui ir ''pinigų į kapus nenusineši''. Lyg tai sulaukus 30-ties jau tuo gyvenimu negalima džiaugtis taip pat. Tas pats būna ir su didžiaja verslų dalimi, jeigu kuri verslą būdamas jaunas, praleidi daug valandų ir grąža ateina tik po n metų. Man visa šitą diskusija labiau primena konfliktą tarp vakarietiškų ir europietiškų vertybių, bei požiūrio, nei racionalų dialogą apie finansinę laisvę, pasyvias pajamas ir kokie to privalumai, bei minusai.
    Straipsnyje kalbama apie nesąmoningą vartojimą, kai perkamos mašinos su 5 metų lizingais, kurių įmokos suvalgo 20% ar daugiau mėnesinių pajamų ir pats automobilis ženkliai nuvertėja po naudojimo. O to daikto paskirtis tėra komfortabilus žmogaus transportavimas, dažniausiai iš namų į darbą ir atgal. Vardan socialinio statuso, perkami daiktai, kurių žmogus negali sau leisti be finansinės pagalbos. Priešingai, nei tie, kurie žmogų, kuris turi finansinius planus ir jų laikosi, iš karto vadina ''skrudžu'' ir panašiais epitetais, aš neteigiu, kad toks vartojimas yra blogai, tačiau jeigu žmogus taip gyvena, jam nereikėtų stebėtis ir užsipulti žmonių, kurie būdami to paties amžiaus, priėmė skirtingus sprendimus ir dabar turi tuos 200k, kai tuo tarpu pas patį, kiekvieną mėnesį po algos lieka vos 500eur. Nežinau, kaip atrodo Lietuvos statistika šiuo klausimu, tačiau COVID pandemija parodė, jog 63% Amerikos gyventojų, gyvena paycheck to paycheck. Panašiai ir kitose šalyse: 40% Jungtinėje Karalystėje ; 50% Australijoje ; beveik 50% Kanadoje. Esu tikras, kad tie žmonės mėgaujasi ''gražiu gyvenimu'' ir jaunyste.
    Be to, tie 200k neturi būti investuojami vien į akcijas ir išimtinai finansinio priaugio įrankius. Jungtinėje Karalystėje daugelis senesnės kartos gyventojų, investuodavo ir dar dabar investuoja į NT. Pavyzdžiui, sutaupius 40k galima įsigyti savo pirmą namą/butą, kuriam reikia kapitalinio arba kosmetinio remonto darbų. Atlikus juos, pakeliama NT vertė ir atsiranda galimybė parduoti namą už daugiau, nei jį kainavo nupirkti ir suremontuoti arba jį išnuomoti, jeigu domina ilgalaikė investicinė grąža. Dar vienas pavyzdys. Už tuos pačius 40k, nusipirkti pora namų ant ratų ir juos nuomoti. Vieno vieneto kaina 16-20k, per metus jis sugeneruoja vidutiniškai 12k. Atmetus visas išlaidas, jeigu pats savininkas nenori apsiimti visiškai niekuo, tik surinkti pinigus už užsakymus, jam lieka apie 4-6k gryno pelno. Turint du, tai yra 10k per metus pasyvių pajamų, praleidžiant vos pora valandų per dieną. Per 4 metus, kemperis pilnai atsiperka ir galima jį parduoti už 12-14k arba toliau tęsti nuomą. Ir tai tik du patys primityviausi pavyzdžiai su kuriais susidūriau pats asmeniškai. Yra daug gerų naujos kartos asset'ų, kurie gali generuoti pasyvias pajamas, prie jų praleidžiant vos keletą valandų arba jeigu pageidautina, galima užsiimti jais kaip part time veikla, kuri leis pasilikti daugiau pinigų sau. Man asmeniškai, didesnė problema, kai žmonės turi didelius finansinius įsipareigojimus ir net negali pradėti ''žaisti'' investicinio žaidimo, nes neturi sukaupę jokio pradinio kapitalo ir vienintelės žmogaus pajamos yra alga. Tai labiau man primena vergavimą pinigams, nei laikinas, griežto taupymo tarpsnis gyvenime, kad poto galėtum generuoti pasyvias pajamas, kurios galbūt virs smulkia veikla, kuria vėliau bus galima apsiimti kaip full time verslu arba liks generuoti pasyvias pajamas, kaip gerą priedą prie algos, kurio dėka ir galėsi mėgautis tuo gražiu gyvenimu, tiek būdamas 35-erių, tiek 65-erių.
    Vienintelis dalykas, kurį sukritikuočiau, tai kad nebuvo paminėta, jog pirma reikėtų koncentruotis į įgūdžių, kurie reikalingi rinkoje, įgijimą. Nes uždirbant 1000eur. turėtume galvoti ne apie taupymą investiciniam kapitalui, o taupymą naujai kvalifikacijai arba įgūdžiams įgyti. Tuomet, kai sugebi generuoti geras pajamas (kaip šis 31-erių pilietis programuojant) galima dirbti po 50-70val. per savaitę ir paaukoti 5 metus taupymui. Asmeniškai pažįstu keletą žmonių, kurie taip apvertė savo gyvenimus aukštyn kojomis. Galiu duoti vieną kaip pavyzdį:
    Atvažiavo dirbti svetur be jokių kvalifikacijų > per pora metų susitaupė apie 10k per daug neišlaidaudamas > praėjo 8mėn. trunkančius elektros instaliacijų komerciniuose pastatuose kursus, gavo diplomą, akredituotą kortelę > pirmus metus dirbo asistentu > antrus ir trečius metus dirbo jau kaip elektrikas - ilgos valandos ir daug gerai apmokamų viršvalandžių > įkūrė savo imonę, pradėjo samdyti kitus > dabar įmonė turi 15 darbuotojų, gauna gerus kontraktus, komerciniuose objektuose, jo pačio alga 4k/mėn, o pelnas siekia 40-60k per mėnesį. Nesenai darbus perėmė įmonės foreman'as, o jis Lietuvoje statosi namą ir su mergina keliauja po tą gražų pasaulį, būdamas 30-ties. Pastoviai susirašom ir matau kaip su draugais leidžia laiką prie laužo, jūros ir išlekia į savaites trunkančias keliones. Labai džiaugiuosi už jį. Jaunuolis 7 metus nuleidęs galvą dirbo ir taupė ''švaistydamas jauną gyvenimą''. Turbūt net ir smarkiai mėgaudamasis gyvenimu dabar, vis tiek sugeba atsidėti keliasdešimt tūkstančių per metus į savings sąskaitą, kuri sulaukus 40-ties bus kelis kartus didesnė, nei vidutinė daugumos šalių pensiją, ką jau kalbėti apie Lietuvos.
  19. Patinka
    AurelijusG sureagavo į d2b Būsto paskolos grafikas   
    AurelilusG nevisai į tą klausimą atswakė, matomai ne visai tiklsiai suprato.
     
    Pas mane Anuitetinis metodas ir prieš kelis mėnesius visas stabiliai buvo. T.y. viskas kito labai normaliai. Dabar biški nurašymo procedūra pasikeitė. Nebenurašinėja pinigų savaitgaliais tai, mokėjimas persikelia į sekančią darbo dieną jei mokėjimo diena sutampa su savaitgalio dienomis.
    Tai paaiškinant tai yra dėl to, kad savaitgaliais pinigų nenuskaitinėja ir perkelia mokėjimą kitai darbo dienai. Tai gaunasi, kad vienos paskolos termino apmokėjimas gaunasi ilgesnis, kitas trumpesnis, dėl tų kelių dienų pasikeitimo.
  20. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo Arvis Būsto paskolos grafikas   
    Gerai paskaičiavai, tik jeigu neklystu, paskolos pradžioje, tavo įmokos yra daugiau dedikuojamos išmokėti palūkanas, nei pačios paskolos sumą, o laikui bėgant ta situacija apsiverčia ir daugiau moki paskolos, nei palūkanų, kadangi palūkanos, kurios priklauso nuo total paskolos sumos, vis mažėja.
    Šita lentelė rodo fixed mėnesines įmokas ir svyruojančias palūkanų įmokas, tačiau tu nežinai kaip bankas pats paskirstys tavo mėnesines įmokas ar jis pirma, iš tavo mokėjimų, pasidengs savo palūkanas ar tavo paskolą. Todėl ir gauni tuos svyruojančius skaičius, nes bankas vis perskaičiuoja palūkanas, priklausomai nuo to, kiek tavo įmokos buvo skirta padengti pačiam vadinamam principal ir buvo skirta padengti interest. Bet pagal idėja tai taip, mėnesinė įmoka išlieka tokia pat iki mokėjimo termino pabaigos, o palūkanų įmokos vis mažės, kadangi mažės ir tavo totali skolos suma.
    Bankai dažniausiai tavo didžiąją dalį įmokų skiria pasidengti savo interest. O tik laikui bėgant tu pradedi mokėti vis daugiau pačio principal, kuris realiai ir nuperka pačio namo equity.
  21. Patinka
    AurelijusG sureagavo į android 31-ų „pensininkas“ su 200.000 Eur: raktas į finansinę laisvę   
    Pries rasant komentarus sita tema jeigu reiketu prisistatyti save (amzius, santaupos, pajamos) tai manau daugumos komentaru isvis neliktu, arba kalbetumet visai kitaip, nes kol kas dauguma komentatoriu tai kalba ligu patys sedetu su 500k ir dar tuo paciu sugebejo "neprarasti" savo gyvenimo.
    Silpniausiai atrodo tas argumentas jog sitas "jaunas pensininkas" ale "prarado" 7 metus savo gyvenimo. Remiates keliais dalykais kuriuos jis paminejo, bet realiai nezinot situacijos.
    Kaip kokiam turguje pasijauciau :)
  22. Patinka
    AurelijusG sureagavo į DomantasV Nauja Uždarbis.lt versija   
    Čia kaip visad kai pasikeičia sąvininkas - puola daryti bile, kad daryti, o į tai kas ištikrųjų aktualu ir svarbu bus kreipiama dar mažiau dėmesio negu seniau. Dažniausiai taip ir būna, kai projektas pradedi eiti žemyn tai ėjimas per rankas damuša galutinai.
    Praeitas dizainas ir išdėstymas buvo tikrai patogus ir viskas kas reikalinga ten buvo. Kam spausti iš š*do vašką? Pirmiausia tai reikės priprasti, nors senas dizainas ir išdėstymas puikiai atliko funkciją. Gerai, priprasim. Ką geresnio ar patogesnio gavom/gaunam su šituo dizainu? 
    Naujovių pojutis ir įžvalgos:
    1. Matau atsiradusias reklamas main page kurių kolkas neradau kaip išjungti (o gal jau visai nebeeis).
    2. Daug kas susilieja, daug kur atsirado visokio mirgu margu stuff'o kuris nei naudos, nei patogumo nepriduoda.
    3. Atsirado kažkokios bereikšmės funkcijos "aktyviausi šioje temoje", "aktyviausios dienos" wtf? Kam tokių nesamonių reikia. Kam gali būti aktualu kuris daugiau postų temoje parašė ar kuriomis dienomis jų daugiausiai buvo parašyta.
    Žodžiu mano akimis darote sviestą sviestuotą.
    Mano pasiūlymas:
    Apklausą pateikite ne šitoje temoje kurią skaitys tikriausiai kokie 10% visų naudotojų, o pagrindiniame puslapyje vietoje reklamų.
    Siūlau klausti ne vertinimo apie dizainą, o padaryti apklausą kas norėtų naudotis šia versija, o kas gryžti prie senos su galimybe savo atsakymą keisti iki pat kol apklausa pasibaigs. Apklausos terminas bent pora savaičių - vien dėl to, nes dideli dalis narių čia lankosi gan retai. Antra priežastis: tegul visi pasibando ir nevaržomai galės savo nuomonę keisti per visą laikotarpį.
    Manau apklausos rezultatai tikrai duos peno apmastymams ir dėl dizaino, naujos versijos ir apskritai nuo kurio galo reiktų pradėti. ;)
    Ir šiaip chebra, prieš puldami kažką keisti, tobulinti ir pan. Susėskite prie stalo ir investuokite laiko į esamų problemų ir trukumų analizę. Kurkit stimulą žmonėms grįžti ir lankytis kuo dažniau. Nepamirškit forumo įdėjos. nes jau ir taip čia pusiau kaip tiktok'as pasidarė - dirbkit šitais klausimais.
    Išlaikykit pagr. idėją. Sumažinkit trolių. Išlaikykit narių anonimiškumą. Atskirkit temas/kategorijas kurių negalėtų skaityti ir diskusijose dalyvauti visokie naujokai ir vaikai, kad būtų galima rimtomis temomis pasišnekėti. 
    Kadangi tikslas aišku yra padidinti pelną tai manau už gero produkto išlaikymą sukūrus kokį patreoną tikrai chebra sumes po kelis baksus ir gausis visai padori suma kas mėnesį papildomai prie reklamos ir narysčių pajamų.
  23. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo cnqq Nauja Uždarbis.lt versija   
    Net nepastebėjau, kad sukurta tema, naujo forumo įvertinimui. Asmeniškai, tik atėjęs labai nusivyliau, kad peršokot į IPS šabloninį dizainą. Senesnis dizainas atrodė solidesnis ir drįsčiau teigti, kad iš UX pusės, buvo patogesnis, bent jau Desktop vartojimui. Kaip ir kažkas aukščiau minėjo, įvaizdis suteikia žaidimų forumo jausmą. Nėra daug kuo džiaugtis - IPS defaultinis funkcionalumas, šabloninis dizainas iš IPSFocus, kuris atrodo kaip 99% visų kitų IPS forumų ir žinoma mano spėjimas, jog funkcionalumas bus diegiamas ne rašant savo custom kodą, o IPS pluginų pagalba, kuriuos galima nusipirkti už keliasdešimt dolerių iš IPS shop'o.
    Nusivyliau todėl, jog maniau, kad atnaujindami forumą, bandysite eksperimentuoti ant naujos platformos, gal kokio BuddyPress, kad būtų galima suteikti modernesnį funkcionalumą ir nupiešti laisvesnės formos forumo, profilio, bei temos layout'ą, vietoj tradicinės IPS struktūros. Ne tik tai, bet vėliau galima pridėti itin įdomaus ir naudingo funkcionalumo narių kolaboracijai, forumo privačioms grupėms, konkursams, asmeniniams blogams, projektams, paskatinimams, išplėstinio funkcionalumo nario profiliui, bei žinoma, jeigu tik ateityje prireiktų, labai gerą modulį darbo skelbimams, bei narystėms.
    Manau sulauksit nemažai negatyvaus feedback iš narių, bet surašyti ar parodyti tuos nepatikusius dalykus bus gan sudėtinga, kadangi IPS turi tokį savitą stilių, kurio, net ir piešdamas naują dizainą, reikia laikytis. Sunku tai nusakyti žodžiais, tiesiog tas mąstelis ir siauras layout, suteikia nepatogumo jausmą, taipogi reikės priprasti prie activity feed. Bet manau jog karšta kritika, ne visada yra racionali ir naudinga, kadangi didelė jos dalis bus tiesiog lyginimas su senu dizainu, prie kurio žmogus buvo pripratęs n metų. Siūlyčiau sukurti dar vieną apklausą po mėnesio ir palyginti abiejų apklausų rezultatus.
    Na bet nenoriu būti visiškai negatyvus, daugelis dalykų yra tikriausiai mano asmeninis nusistatymas ir iškelti per nelyg dideli lūkesčiai. Visgi komanda dirba ir stengiasi, todėl man asmeniškai bus labiau įdomu pamatyti, kaip bus išpildytas unikalus dizainas, nei dabartinis pereinamasis.
    Linkiu sėkmingai darbuotis.
     
  24. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo cnqq Nauja Uždarbis.lt versija   
    Net nepastebėjau, kad sukurta tema, naujo forumo įvertinimui. Asmeniškai, tik atėjęs labai nusivyliau, kad peršokot į IPS šabloninį dizainą. Senesnis dizainas atrodė solidesnis ir drįsčiau teigti, kad iš UX pusės, buvo patogesnis, bent jau Desktop vartojimui. Kaip ir kažkas aukščiau minėjo, įvaizdis suteikia žaidimų forumo jausmą. Nėra daug kuo džiaugtis - IPS defaultinis funkcionalumas, šabloninis dizainas iš IPSFocus, kuris atrodo kaip 99% visų kitų IPS forumų ir žinoma mano spėjimas, jog funkcionalumas bus diegiamas ne rašant savo custom kodą, o IPS pluginų pagalba, kuriuos galima nusipirkti už keliasdešimt dolerių iš IPS shop'o.
    Nusivyliau todėl, jog maniau, kad atnaujindami forumą, bandysite eksperimentuoti ant naujos platformos, gal kokio BuddyPress, kad būtų galima suteikti modernesnį funkcionalumą ir nupiešti laisvesnės formos forumo, profilio, bei temos layout'ą, vietoj tradicinės IPS struktūros. Ne tik tai, bet vėliau galima pridėti itin įdomaus ir naudingo funkcionalumo narių kolaboracijai, forumo privačioms grupėms, konkursams, asmeniniams blogams, projektams, paskatinimams, išplėstinio funkcionalumo nario profiliui, bei žinoma, jeigu tik ateityje prireiktų, labai gerą modulį darbo skelbimams, bei narystėms.
    Manau sulauksit nemažai negatyvaus feedback iš narių, bet surašyti ar parodyti tuos nepatikusius dalykus bus gan sudėtinga, kadangi IPS turi tokį savitą stilių, kurio, net ir piešdamas naują dizainą, reikia laikytis. Sunku tai nusakyti žodžiais, tiesiog tas mąstelis ir siauras layout, suteikia nepatogumo jausmą, taipogi reikės priprasti prie activity feed. Bet manau jog karšta kritika, ne visada yra racionali ir naudinga, kadangi didelė jos dalis bus tiesiog lyginimas su senu dizainu, prie kurio žmogus buvo pripratęs n metų. Siūlyčiau sukurti dar vieną apklausą po mėnesio ir palyginti abiejų apklausų rezultatus.
    Na bet nenoriu būti visiškai negatyvus, daugelis dalykų yra tikriausiai mano asmeninis nusistatymas ir iškelti per nelyg dideli lūkesčiai. Visgi komanda dirba ir stengiasi, todėl man asmeniškai bus labiau įdomu pamatyti, kaip bus išpildytas unikalus dizainas, nei dabartinis pereinamasis.
    Linkiu sėkmingai darbuotis.
     
  25. Patinka
    AurelijusG gavo reakciją nuo heAt0n 31-ų „pensininkas“ su 200.000 Eur: raktas į finansinę laisvę   
    Perskaičiau straipsnį ir nematau, kur čia žmonės randa problema. Dauguma komentarų, o ypač piliečio iš FB kritiškas atsakas, labiau primena feel good rašinėlį ir savo ''nebūkit tokie'' nuomonės primetimą kitiems. Jauni žmogaus metai ir yra skirti susikurti pamatus, kad perkopus trečiąjį dešimtmetį būtų galima pradėti generuoti geras pajamas ir stabilizuotis gyvenime arba rinktis mažiau tradicinį kelią ir gyventi iš pasyvių pajamų, prisiduriant pajamas iš part time nuotolinio darbo. Tokiu būdu galima turėti 3-4 laisvas dienas per savaitę, kurias galima išnaudoti tam ''gražiam gyvenimui'' keliaujant, užsiimant hobiais, skiriant laiko draugams ir šeimai. Nesuprantu tos logikos, kai sakoma, jeigu daug dirbi savo dvidešimtmetyje ir esi taupus, tai reiškia jog leidi gyvenimą veltui ir ''pinigų į kapus nenusineši''. Lyg tai sulaukus 30-ties jau tuo gyvenimu negalima džiaugtis taip pat. Tas pats būna ir su didžiaja verslų dalimi, jeigu kuri verslą būdamas jaunas, praleidi daug valandų ir grąža ateina tik po n metų. Man visa šitą diskusija labiau primena konfliktą tarp vakarietiškų ir europietiškų vertybių, bei požiūrio, nei racionalų dialogą apie finansinę laisvę, pasyvias pajamas ir kokie to privalumai, bei minusai.
    Straipsnyje kalbama apie nesąmoningą vartojimą, kai perkamos mašinos su 5 metų lizingais, kurių įmokos suvalgo 20% ar daugiau mėnesinių pajamų ir pats automobilis ženkliai nuvertėja po naudojimo. O to daikto paskirtis tėra komfortabilus žmogaus transportavimas, dažniausiai iš namų į darbą ir atgal. Vardan socialinio statuso, perkami daiktai, kurių žmogus negali sau leisti be finansinės pagalbos. Priešingai, nei tie, kurie žmogų, kuris turi finansinius planus ir jų laikosi, iš karto vadina ''skrudžu'' ir panašiais epitetais, aš neteigiu, kad toks vartojimas yra blogai, tačiau jeigu žmogus taip gyvena, jam nereikėtų stebėtis ir užsipulti žmonių, kurie būdami to paties amžiaus, priėmė skirtingus sprendimus ir dabar turi tuos 200k, kai tuo tarpu pas patį, kiekvieną mėnesį po algos lieka vos 500eur. Nežinau, kaip atrodo Lietuvos statistika šiuo klausimu, tačiau COVID pandemija parodė, jog 63% Amerikos gyventojų, gyvena paycheck to paycheck. Panašiai ir kitose šalyse: 40% Jungtinėje Karalystėje ; 50% Australijoje ; beveik 50% Kanadoje. Esu tikras, kad tie žmonės mėgaujasi ''gražiu gyvenimu'' ir jaunyste.
    Be to, tie 200k neturi būti investuojami vien į akcijas ir išimtinai finansinio priaugio įrankius. Jungtinėje Karalystėje daugelis senesnės kartos gyventojų, investuodavo ir dar dabar investuoja į NT. Pavyzdžiui, sutaupius 40k galima įsigyti savo pirmą namą/butą, kuriam reikia kapitalinio arba kosmetinio remonto darbų. Atlikus juos, pakeliama NT vertė ir atsiranda galimybė parduoti namą už daugiau, nei jį kainavo nupirkti ir suremontuoti arba jį išnuomoti, jeigu domina ilgalaikė investicinė grąža. Dar vienas pavyzdys. Už tuos pačius 40k, nusipirkti pora namų ant ratų ir juos nuomoti. Vieno vieneto kaina 16-20k, per metus jis sugeneruoja vidutiniškai 12k. Atmetus visas išlaidas, jeigu pats savininkas nenori apsiimti visiškai niekuo, tik surinkti pinigus už užsakymus, jam lieka apie 4-6k gryno pelno. Turint du, tai yra 10k per metus pasyvių pajamų, praleidžiant vos pora valandų per dieną. Per 4 metus, kemperis pilnai atsiperka ir galima jį parduoti už 12-14k arba toliau tęsti nuomą. Ir tai tik du patys primityviausi pavyzdžiai su kuriais susidūriau pats asmeniškai. Yra daug gerų naujos kartos asset'ų, kurie gali generuoti pasyvias pajamas, prie jų praleidžiant vos keletą valandų arba jeigu pageidautina, galima užsiimti jais kaip part time veikla, kuri leis pasilikti daugiau pinigų sau. Man asmeniškai, didesnė problema, kai žmonės turi didelius finansinius įsipareigojimus ir net negali pradėti ''žaisti'' investicinio žaidimo, nes neturi sukaupę jokio pradinio kapitalo ir vienintelės žmogaus pajamos yra alga. Tai labiau man primena vergavimą pinigams, nei laikinas, griežto taupymo tarpsnis gyvenime, kad poto galėtum generuoti pasyvias pajamas, kurios galbūt virs smulkia veikla, kuria vėliau bus galima apsiimti kaip full time verslu arba liks generuoti pasyvias pajamas, kaip gerą priedą prie algos, kurio dėka ir galėsi mėgautis tuo gražiu gyvenimu, tiek būdamas 35-erių, tiek 65-erių.
    Vienintelis dalykas, kurį sukritikuočiau, tai kad nebuvo paminėta, jog pirma reikėtų koncentruotis į įgūdžių, kurie reikalingi rinkoje, įgijimą. Nes uždirbant 1000eur. turėtume galvoti ne apie taupymą investiciniam kapitalui, o taupymą naujai kvalifikacijai arba įgūdžiams įgyti. Tuomet, kai sugebi generuoti geras pajamas (kaip šis 31-erių pilietis programuojant) galima dirbti po 50-70val. per savaitę ir paaukoti 5 metus taupymui. Asmeniškai pažįstu keletą žmonių, kurie taip apvertė savo gyvenimus aukštyn kojomis. Galiu duoti vieną kaip pavyzdį:
    Atvažiavo dirbti svetur be jokių kvalifikacijų > per pora metų susitaupė apie 10k per daug neišlaidaudamas > praėjo 8mėn. trunkančius elektros instaliacijų komerciniuose pastatuose kursus, gavo diplomą, akredituotą kortelę > pirmus metus dirbo asistentu > antrus ir trečius metus dirbo jau kaip elektrikas - ilgos valandos ir daug gerai apmokamų viršvalandžių > įkūrė savo imonę, pradėjo samdyti kitus > dabar įmonė turi 15 darbuotojų, gauna gerus kontraktus, komerciniuose objektuose, jo pačio alga 4k/mėn, o pelnas siekia 40-60k per mėnesį. Nesenai darbus perėmė įmonės foreman'as, o jis Lietuvoje statosi namą ir su mergina keliauja po tą gražų pasaulį, būdamas 30-ties. Pastoviai susirašom ir matau kaip su draugais leidžia laiką prie laužo, jūros ir išlekia į savaites trunkančias keliones. Labai džiaugiuosi už jį. Jaunuolis 7 metus nuleidęs galvą dirbo ir taupė ''švaistydamas jauną gyvenimą''. Turbūt net ir smarkiai mėgaudamasis gyvenimu dabar, vis tiek sugeba atsidėti keliasdešimt tūkstančių per metus į savings sąskaitą, kuri sulaukus 40-ties bus kelis kartus didesnė, nei vidutinė daugumos šalių pensiją, ką jau kalbėti apie Lietuvos.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...