Pereiti prie turinio

Astroxas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    74
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
  2. Patinka
    Astroxas sureagavo į venom Internetinės parduotuvės tvarkymas arba naujos sukūrimas   
    Kai neturi argumentų atsakyti, prasideda patarimai patylėti. Galiu ir savo argumentus su screenshotais ir klaidomis, jas sužymėti ir sukelti. 
  3. Patinka
    Astroxas sureagavo į venom Išsimokėtinai   
    bobučių gandų prisiklausęs yra, nesu pats iš tų kur viską imtų ant paskolų, bet jeigu pvz. tuos pinigus re-investuoji, tai faktas, kad geriau imti paskolą ir tuos pinigus panaudoti kitur ir iš to galbūt netgi ir mokėti. Kitu atvėju jeigu tai nėra palūkanų ir jokių įsipareigojimų, kam iš karto atiduoti? Atsitiks gyvenimas, kažkas pasikeis ir galbūt padės ištemti tie laikinai išsaugoti pinigai. Kaip ir kiti sakė, elementariai, nenusiskausmini ant karto ir nebus taip gaila.
  4. Patinka
    Astroxas sureagavo į Paulius. Fielmann akcijos   
    Su Bitkoinais ciuvas juda, bet akiniams ir telefonui daugiau nei 250e nera.
  5. Patinka
    Astroxas sureagavo į karolisb3 Vardiniai numeriai - atmesti, kokius galima šiuo metu?   
    Isvis viskas kas susije su RUZZIJA turi buti panaikinta, ismesta ir pamirsta... 
  6. Patinka
    Astroxas sureagavo į s3cr3t Vardiniai numeriai - atmesti, kokius galima šiuo metu?   
    Regitra tiesiog apsaugo tave (nors gal labiau aplinkinius) nuo cringe'o
  7. Pagarba
    Astroxas sureagavo į ITcore Kaip ir nuo ko pradėti?   
    Idėja
    Viskas prasideda nuo idėjos, bet vien tik jos neužtenka. Tavo verslo mintis neturi būti ir turbūt nebus unikali. Visur kur yra pinigų, bus konkurentų. T.y tarp parduotuvių yra Maximos, Norfos, Lidlai. Tarp picų yra Čili picos, Charlie Pizzos, Pizzajazzai ir t.t. Ir visi jie gerai uždirba ir gyvena.
    Kaip gimsta idėjos?
    Yra du pagrindiniai keliai: 1) susiduri su žmogum, kuris pasiruošęs mokėti už kažkokią prekę ar paslaugos, bet rinkoje jos neranda 2) arba stebi savo gyvenimą ir mintis, ir ieškai dalykų, kurių pačiam trūksta (Tarkim, galvoji "blemba nėra visai kur nusiplauti mašiną. O, gal įkurti plovyklą?"). Pirmas variantas geresnis, nes iškarto žinai, kad yra paklausa. Antras dažnesnis, nes nepasitenkinimų paslaugomis ar prekėmis turime visi.
    (Geras straipsnis apie tai kaip ieškoti idėjų: http://paulgraham.com/startupideas.html)
    Tavo idėja š***s (arba kaip plėtoti idėjas)
    Pirmos mintys dažniausia prastos. Jas arba visai teks išmesti, arba vystyti kol išaugs į kažką, ko iš tikro nori žmonės.
    Dėl šios priežasties, pradėk nuo mažų eksperimentų. Tęsiant anksčiau minėtą pavyzdį, nereikėtų iškart imti 50,000 EUR paskolos naujos plovyklos aikštelei. Geriau pažiūrėk gal gali kažkam kieme nuplauti mašiną rankomis, pasiskelbk facebooke. Jei yra paklausa, žinai, kad galbūt ir aikštelė suveiktų. Jei ne, mąstai ar tai patvirtina, kad nėra paklausos, o gal tiesiog reikia geresnio eksperimento, paklausai atskleisti. 
    Slaptas triukas
    Išvis nieko nekurk.
    - Ką?
    Neplauk mašinų, nestatyk aikštelės. Geriau pradžiai sukurk Facebook ar Google reklamą - "Nauja mašinų plovykla Radviliškyje". Nukreipk ją paspaudusius lankytojus į kokį labai parastą puslapiuką: "Jau greitai atsidarysime. Norite gauti naujienas?". 
    Sek kiek žmonių ją pamatė, kiek paspaudė ir kiek jų galiausiai norėjo gauti naujienas apie tai kada "atsidarysite". Net neatidaręs plovyklos, nieko nepastatęs, nieko nenuplovęs, jau žinosi ar tavo reklaminė žinutė ir naujas produktas bent kiek traukia žmones. Iškart suprasi ir kiek kainuos reklama ir ar gaunasi pliusinė verslo matematika.
    Sunkiausia dalis 
    Visi verslai miršta nes neranda pakankamai pirkėjų. Aišku, iš pirmo žvilgsnio, yra daug priežasčių verslų mirtims, bet galų gale jų likimas priklauso nuo to ar jie randa pakankamą kiekį pirkėjų ar ne.
    Iš patirties sakau, pardavimai ir reklama bus pati kritiškiausia ir sunkiausia tavo verslo dalis. Galingiausi ginklai čia yra reklamos iš Google, Facebook, Instagram bei TikTok. Taip pat labai svarbu ir gera svetainė.
    Jei skaitysi vieną knygą, skaityk šią  
    Tiki dievu ar ne, bet Lean Startup turėtų būti tavo verslo eksperimentavimo ir plėtojimo biblija. Paskaitęs suprasi kaip praktiškai testuoti idėjas, kaip įvertinti jų gerumą, kaip plėstis. Nors knyga labiau skirta skaitmeniniam verslui, visos pamokos pritaikomos ir fiziniams verslams (tai pačiai plovyklai). Prisegeu angliškos knygos versiją.
    Skaityk daugiau
    Galiausiai, darydamas verslą turėsi daug klausimų ir problemų. Jas visas paminėti neužtektų vietos uždarbis.lt duomenų bazėje.
    Bet yra gerų žinių: visos šios problemos jau yra aprašytos ir išspręstos knygose. Angliškai googlink savo problemą ir rasi profo parašytą knygą. "Best books about growing a bakery" - bam, randi gerą įvertinimą goodreads turinčią knygą ir skaitai. "Best books about google ads" - ir vėl bam! 
    Visas angliškas knygas nemokamai rasi https://libgen.is. Jei dar nemoki puikiai anglų kalbos, pradėk skaityti ir su laiku išmoksi. Kito kelio nėra, nebent nori remtis tik informacija, kurią parašė vos du milijonai su kapeikom lietuvių. Angliškai informacijos žymiai daugiau.
    Sėkmės! 
     
    Eric Ries - The Lean Startup_ How Today's Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses -Crown Business (2011).pdf
  8. Patinka
    Astroxas gavo reakciją nuo mindaugasss1 Reikalauja apmoketi už jo tvora.   
    Mano nuomone bus taip, tu dabar sumokėsi, o kai tversies savo, manau nenorės irgi mestis (taip galvoju todėl, nes su visais nepasitarė prieš darant, o po fakto jau reikalauja) ?. Arba, gali sakyti, kad žadi savo darytis, ir tuomet ir jam nereikės mestis, nei tau už jo, vienas kito padengsite. 
  9. Patinka
    Astroxas gavo reakciją nuo mindaugasss1 Reikalauja apmoketi už jo tvora.   
    Mano nuomone bus taip, tu dabar sumokėsi, o kai tversies savo, manau nenorės irgi mestis (taip galvoju todėl, nes su visais nepasitarė prieš darant, o po fakto jau reikalauja) ?. Arba, gali sakyti, kad žadi savo darytis, ir tuomet ir jam nereikės mestis, nei tau už jo, vienas kito padengsite. 
  10. Patinka
    Astroxas sureagavo į KKitamanis Ryto rutina   
    No offense, bet manau tokia tema žmonėm įdomesnė, nei MU serverio atidarymas
  11. Patinka
    Astroxas sureagavo į Stanley Rumunija   
    Teko pakeliauti Rumunijoje, nors važiavom į bekelės ekspediciją su visureigiais, kas šiame forume kažin ar kam bus aktualu, bet visgi teko pakeliaut ir asfaltu. Taigi aprašysiu trumpai šią kelionės kryptį, kuri nepopuliari tarp lietuvių, o be reikalo. Buvome tik dalyje šalies, taigi informacija nebus pilnai apie visą šalį, galbūt kituose regionuose viskas skiriasi. 

    Visų pirmą vos išgirdus žodį "Rumunija" daugeliui iškart kyla asociacijos su taboru ir pan. Iš tikro vos nuvažiavęs supranti, kad didžioji dalis vietinių yra rumunai, kurie yra visiški normalūs žmonės kaip ir bet kurie kiti europiečiai, tos kitos tautybės (patys žinot kokios) yra labai mažai ir jie nelabai trukdė keliaut, tik vieną kartą buvo paprašę centų prie parduotuvės. 
    Pirmiausia nustebino tai, kad Rumunija nėra Šengeno zonos narė, taigi buvo pasienis ir reikėjo rodyt dokumentus. Įvažiuot tik žvilgtelėjo į ID ir paklausė kur važiuojam, išvažiuojant jau buvo ilgesnė eilė, paprašė mašinos dokumentų, atidarė bagažinę, bet supratę, kad mes turistai nieko nekraustė. 
    Valiuta - Leja, kursas beveik toks pats kaip Lenkijos zloto - 4,80, pavažiavus toliau nuo sienos 4,90. Nors daug kur priima kortele, bet ne visur, būtina turėti grynų. Parduotuvėse, viešbučiuose ir degalinėse korteles priėmė visur, restoranuose priėmė tik 2 kartus iš 5 - tai nėra interneto, tai jau paskaičiavo grynais, susidarė įspūdis, kad jie specialiai vengia atsiskaitymų kortele. Turgeliuose, suvenyrų kioskuose žinoma tik grynais. 
    Kainos mažesnės nei Lietuvoje ir net Lenkijoje, tiek nakvynės tiek restoranų tiek parduotuvėse. Taigi ieškant biudžetinės šalies atostogoms - puikus pasirinkimas. 
    Aišku reikia turėti omenyje, kad tai viena vargingiausių, o gal ir vargingiausia ES šalis, taigi ekonominės ir vidutinės klasės restoranai ir viešbučiai bus kažkiek apdriskę, padėvėti, lyginant su vakarais ar net Lietuva, bet vistiek tai lieka Europa ir nebus tokio kultūrinio šoko kaip Azijoje ar Afrikoje. Vienas iš viešbučių atrodė taip (tas tolimesnis po kaire), kainavo 73€/5asm. rezervuojant kelias valandas prieš atvykstant: 

    Kadangi dažniausiai valgėme laukinėje gamtoje, tai restoranuose teko lankytis retai, bet iš tų kelių kartų dažniausiai maistas nebuvo skanus. Rumunijos virtuvė ir negarsėja kaip labai skani. 
    Vietiniai dažniausiai kalba tik savo vietine kalba, jokių kitų (anglų, vokiečių, lenkų, rusų) kalbų nežino, dažnai nežino net bazinių anglų k. žodžių, pvz., paprašius black tea atnešė vaisinę ?Kiek pastebėjau kalba panaši į italų, tai galbūt kalbantiems itališkai būtų lengviau. Bet rumunai nėra buki palyginus su kai kurių kitų šalių gyventojais ir su jais galima nesunkiai susišnekėti gestais. 
    Kelių kokybė: Autostrados idealios, geresnės nei Lietuvoje. Miestų gatvės panašios. Užmiesčio, kaimų keliai kažkiek prastesni. Su įprastu lengvuoju auto be labai žemo profilio padangų galima važiuoti drąsiai, bet jeigu yra galimybė visgi rinkčiausi kokį bent jau Subaru Outback klasės auto, kad galima būtų pavažiuoti neasfaltuotais kalnų keliukais, pvz kaip čia: 


    Benzas ir dyzelis pigesnis nei Lietuvoje, kainų nerašysiu, nes jos kasdien keičiasi. LPG kaina tokia pati kaip Lietuvoje. Dujų antgalis toks pats, tačiau negalima pačiam piltis, visada pila operatorius. Taip pat siurbliai lėti, dažniausiai net nepripildavo pilno bako. Miestuose LPG degalinių pilna, bet kalnuose, kaimuose šimto km spinduliu gali nebūti nei vienos degalinės. Kartą pasibaigus dujoms neaiškioje kaimo degalinėje užsipyliau benzo ir pasigailėjau, nes iš karto pasijautė galios trūkumas, iššoko check'as, diagnostika parodė liesą mišinį. Kolegoms su dyzeliu problemų nebuvo. 

    Ką galima pamatyti? 
    Kažkada buvo minčių nuvažiuoti į Rumunijos kalnus, bet pasiguglinęs susidariau nuomonę, kad įspūdingų aukštų kalnų ten nėra, visi kalnai maždaug žemutinių Tatrų dydžio. Tačiau klydau, realybėje yra labai gražių aukštų kalnų, pasiekiamų asfaltu, aišku ne Alpės ir ne Kaukazas, bet pamatyti tikrai verta. Teko važiuoti per Transalpina https://goo.gl/maps/RBNXdZeG9yGpDPr88:

    ir Transfagarasan https://goo.gl/maps/iBPM6rTAyUEDXwiv8 kalnų perėjas, vaizdai buvo nerealūs: 


    Iš didesnių miestų teko lankytis tik Brasov, 7 pagal dydį, maždaug Klaipėdos dydžio. Visiškai nepatiko, nieko įdomaus, atrodo kaip 99% Europos miestų, tik kad labiau apdriskęs. 

    Mažesniuose miestuose irgi nieko gero, Rumunija graži ne miestais, o kaimeliais ar gamta. Kalbant apie kaimelius tai jie visi labai skirtingi, nėra jokio vientisumo. Vienas kaimas bus labai paprastas, neišsiskiriantis, lygiai toks pats kaip Lietuvoje, sekantis bus apgriuvęs su sąvartynu kiemuose kaip kokioj Rusijoj, sekantis bus kuklus, bet švarus ir prižiūrėtas kaip Baltarusijoje, sekantis bus idealus kaip iš atvirtutės kaip kokioj Šveicarijoj ir pan. Viename kaime visi namai bus vienodi, kitame kaime visi namai bus skirtingi. Teko matyti kaimą, kur kiekvienas namas atrodo kaip dvaras. Teko sutikti ir tokių įdomybių: 


    Iš turistinių objektų teko lankytis Drakulos pilyje. Nieko siaubingo ar šiurpaus ten nepamačiau, pilis daug mažesnė nei galima tikėtis, maži kambariukai, siauri koridoriai, statūs laiptai. Bilieto kaina apie 9€, už tiek verta aplankyti jei važiuoji pro šalį, bet specialiai važiuoti iš tolo mano subjektyvia nuomone neapsimoka. 


    Taip pat buvom karaliaus pilyje https://goo.gl/maps/UQtWh5yGx7K3fQto8 Bilietų kainos keistos, viso 3 aukštai, kaina suaugusiam po 10€ už aukštą, studentams po 2,5€. Suaugę ėmė vieną aukštą, studentai ėmė visus, tai išvada tokia, kad suaugusiam mokėti 30€ už visą pilį neapsimoka, o studentams 7,5€ apsimoka ? Šiaip ir vieno aukšto pilnai užtenka, kad susidaryti nuomonę. Pilis labai didelė, kiekviena salė skirtinga, viskas rankų darbo, net sunku suvokti kiek reikėjo pastangų visą tai padaryti. Verta aplankyti bent vieną aukštą. Tik geriausia prisijungti prie kokios nors ekskursijos, kad išgirsti įdomių faktų, pvz., kad tai buvo pirmas pastatas pasaulyje su centriniu šildymu, taip pat ten įrengtas didžiulis atidaromas stoglangis vedinimui, kuris veikia iki šiol. 


    Suvenyrų parduotuvėse kainos nedidelės, pvz., nusipirkau marškinėlius už 8€, raktų pakabuką už 2€. 

    Na ir šiek tiek negatyvo. Teko apsilankyti aukso kasykloje: 

    Šalia kasyklos yra štai toks dirbtinis ežeras. Visos foto to paties ežero, tik iš skirtingų pusių: 

    Netyčia nusukę ne į tą keliuką pamatėm krūmuose užslėptą vamzdį iš kurio pilamos cheminės atliekos iš gamyklos. Kaip matom foto ežeras jau apsėmė laukus, stulpus ir tuoj apsems šalia jo esančius namus. Tuo tarpu kitoje pusėje spec technika tik aukština užtvanka, kad galima būtų pilti daugiau. Tas momentas kai valdžia tau sako mokėt taršos mokestį arba nepraleidžia TA kai CO 0.3 vietoje 0.2, nes tai reiškia, kad tavo auto labai taršus ir kenkia planetai, tuo tarpu kur sukasi pinigai ten pilamos cheminės atliekos tiesiai ant žemės ir oficialiai niekam netrukdo. 

    Grįžtant prie temos - Rumunija normali europietiška šalis puikiai tinkama tiek laukiniam keliavimui stovyklaujant gamtoje, tiek patogiam keliavimui asfaltu gyvenant viešbučiuose ir valgant restoranuose. Galbūt vaizdai ir mažiau įspūdingi nei Alpėse, bet ir kelionės biudžetas gausis mažesnis. Atstumas taip pat panašus kaip iki Alpių - apie 1200km. Neskubant nuvažiuojama per pusantros dienos nakvojant Slovakijoje ar Vengrijoje važiuojant į ten ar Lenkijoje grįžtant atgal. Išvažiavus anksti ir paskubant galima įveikti ir per vieną dieną. 
    Važiuoti geriausia taip: 
    Augustow (arba Suwalki važiuojant iš Kauno) - Lomža - Warszawa - Lublin - Rzeszow - Prešov (SK) - Košice - Miskolc (HU) - Debrecen - Oradea (RO). 
    Važiuojant lėtai, netaupant laiko ir taupant kilometrus galima važiuoti Augustow - Bialystok - Bielsk Podlaski - Lublin. Kelias geras, tiesus, tik kad ne greitkelis, todėl pakeliui bus kaimų. 
    Lenkijoje minėti keliai nemokami.
    Slovakijoje autostrados mokamos, reikia pirkti vinjetę, bet pakeliui bus tik trumpa atkarpa mokamos autostrados tarp Prešov ir Košice, todėl labiau apsimoka ją apvažiuoti nemokamu keliu negu gaišti laiką vinjetės pirkimui. 
    Vengrijoje per visą šalį eina autostrada, todėl geriau nupirkti vinjetę ir greitai pralėkti tranzitinę šalį negu gaišti laiką kaimo keliukuose. Kaina degalinėje 11€/10 dienų, kioskuose buvo 18€. 


    Na ir desertui šiek tiek vaizdų: 

  12. Patinka
    Astroxas sureagavo į MuniGod SKUBIAI DĖL KARO Ukrainoje   
    Dėl SWIFT, tai bent jau dieną specialistai, kurių klausiaus sakė, kad priimtas sprendimas tik politiniame lygmeny. Ir dar net nepaskelbta kuriems bankams bus taikoma. Tad ir techniškai turbūt dar neįgyvendino nes nėra sąrašo kam.
    O kas dėl sankcijų, tai čia kai kurie nesupranta, kad sankcijos teroristui bei jo šutvei nėra pagrindinis dalykas dėl ko tos sankcijos. Taip, jos skaudžiai kerta per turtus. Bet pagrindinis tikslas, kad pajustų paprasti žmonės nuo Maskvos iki Dagestano ir čiurkų. Valstybė nėra tik putinas su kremlium. Bet dėl sankcijų pajus visi, o ir tikiuosi bus jos dar griežtesnės. Jau dabar turizmo griūtis nusimato, niekur skristi negali, o jei ir skris bus lizinginiai lėktuvai konfiskuoti, dalių neturės. Auto pramonė griūva, nes visi pasitraukia, dalių nebėra, naujų auto nebebus ir galės su ladom važinėti. Pramonė žlunga nes negaus dalių ar komponentų, žmonės neteks darbų. Greitai ir parduotuvėse prekių nebeturės. Arba įpirkti negalės. Ir t.t. domino efektas viskam.
    Ir kai visus palies, tada pradės galvoti kodėl. Vieni nekęs vakarų, kiti kaltins putiną. O jei išeis milijonai į gatves, faktas, kad kažkas gal žus ar bus suimtas. Bet visų nesušaudys ir neuždarys. 
    Bet va kažkam parūpo nekalti rusai, kuriems tos sankcijos kenkia ir negali atlyginimų nusiimti. O nerūpi nekalti Ukrainiečiai, kurie žūva?
    Rusija jau pralaimėjo. O visos finansinės ir ekonominės sankcijos laikui bėgant į viduramžius nuvarys. 
     
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...