Pereiti prie turinio

vienetas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    24
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    vienetas sureagavo į evaldas325 Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Va būtent, kad aš jau net neįsivaizduoju ar yra vietovė kur Bitės tinklas 4G duomenų abonentams  veikia normaliu greičiu.  Iš patirties - populiariame Kauno priemiestyje 4G korta tragiškai veikė, teko žmones perkelt į Telia.  Lyg ir Bitės abonentas šalia stovėdamas su speedtest parodo pusėtinai normalų greitį, bet per 4G modemą  interneto SIM kortelė nepriklausomai nuo dažnių (ar 800 ar 2600), su agregacija ir be jos, vistiek vos 1Mbps su timeoutais spaudžia vakare, o kartais net ir dieną. Tai išvada kaip ir aiški.
    O pats turiu Bitę/Interselą nutolusioje vietovėje viduryje miško nuo 2020m.   Kaimiška vietovė, vienintelis ryšio bokštas už 5km, tik B20 (800MHz) bandas,  jokių kitų 4G Bitės dažnių nerasta, apie CA net minčių nėra. Čia tas pats band`as, kurį Bitė prieš 11 metų pigiau įsigijo su baisiniais įsipareigojimais.   Speedtestas spaudė geromis dienomis max iki 30mbps ant B20 10MHz juostos.   Bet kaip ir visur kitur pas Bitę, pernai jau pradėjo nebevalint vakarais, IPTV nebepažiūrėsi, net brausint nebeįmanoma.  Streamą jau transkodinu iki 1.5Mbps, po to iki 480p/720kbps ir vistiek ištisai trūkčioja. Ir taip kasdien. Speedtestas vakare krenta iki  1-2mbps palyginus su vidutiniškai apie 20mbps dieną.    O tuo tarpu prasiskanavus eterį matau, kad viduryje miško Telia be B20 ir B8 dar ir ant B3, B1 dažnių transliuoja.  Ir net Telios 5G (ant atlaisvintų žemų dažnių).
    Ką norių pasakyt -  apsidžiaugiau, kad pagaliau ir man Bitė pakėlė kainą. Kokybė krenta, kaina kyla. Mat vis tingėdavau lipt ant kopėčių pakeisti SIM kortelę modeme.   Pagaliau pabėgsiu nuo šio technologiškai atsilikusio ir gobšaus operatoriaus.  Tas Bitės rant`as apie investicijas į kokybę  prasilenkia su logika. Realiame gyvenime ir normalioje rinkoje pirma kokybiška prekė patiekiama, tada pinigus klientai moka - ne atvirkščiai.
  2. Pagarba
    vienetas sureagavo į AudriusN Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    https://go3.lt/subscriber/voucher?code=IRONMAN
    Ši nuolaida galioja 15 mėnesių. Planą gali bet kada atšaukti.
  3. Patinka
    vienetas sureagavo į hm7 Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Offtopic.
    Pastaruoju metu dažnai būnu Lenkijoje, daug skambinu į lenkiškus numerius. Kad būtų pigiau, nusprendžiau įsigyti lenkišką SIM. Pasirinkau Orange Flex. Prepaid. Kainų nelyginsiu (jei įdomu, viskas neribota ir 45GB/6.72GB EU kainuoja 45zł, pirmas mėnuo registruojantis su kodu 1zł), bet noriu palygint kliento patirtį ir paslaugas su lietuviškais tiekėjais, nes viskas daug geriau. Viskas vyksta per jų app. Registracija, tapatybės patvirtinimas (Lenkijoje įstatymiškai reikalaujama, reikia nufotografuot pasą ir pačiam nusifotografuot - man patvirtino per dvi minutes). Pasirenki planą, numerį, susimoki kortele - turi veikiančią eSIM per penkias minutes. Pildyk kažką panašaus padarė. Taip pat galima pasiimt fizinę kortelę salone arba užsisakyt į namus. Nemokamai. Esminiai pastebėjimai:
    5G veikia su visais planais be jokių papildomų mokesčių (LT tik postpaid'e, arba Labas su papildomu mokesčių/spec. planu) VoLTE veikia su visais planais be jokių papildomų mokesčių (LT dabar jau irgi, išskyrus Ežyje) VoWiFi veikia su visais planais be jokių papildomų mokesčių, oficialiai rekomenduoja roaming'e - sutaupo jiem patiem pinigų (LT išvis neveikia, išskyrus Bitės verslo klientus) eSIM galima pasikeisti per app per kelias minutes. Nemokamai. Fizinė SIM salone arba į namus. Nemokamai. (LT Bitė abiem atvejais lupa po penkis eurus, kiti irgi taiko panašius mokesčius) Kartą per mėnesį galima nemokamai pasikeisti savo numerį (Telia kainuoja 10 eurų, apie kitus nežinau) Priklausomai nuo plano, gali pasiimti 1-3 papildomas SIM/eSIM su tuo pačiu numeriu. Data only arba su voice. Į laikrodį, modemą, etc. Nemokamai. (LT visi operatoriai už eSIM laikrodžiui ima mėnesinį mokestį ir veikia tik postpaid'e) Neišnaudotus GB galima perleisti kitam numeriui. Nemokamai. Būnant EU roaming'e neriboti pokalbiai/SMS ne tik į Lenkiją, bet ir į vietinę šalį - išbandyta LT ir DE. (LT visų operatorių atveju mokami) Gavosi rant'as, bet elementariai pasidarė pikta, kaip mūsų operatoriai apmokestina elementarius dalykus, kaip eSIM pakeitimas į kitą ar laikrodžio eSIM, kai pati paslauga jiem patiem nekainuoja nė cento.
  4. Patinka
    vienetas sureagavo į MartynasKu REVOLUT patirtys   
    Galima užsidirbti ~14 EUR atsakius į keletą testukų apie Kriptovaliutas. Juos galima rasti paspaudus Revolut appse Kriptovaliutos ir ten žemiau bus skiltis pamokos ?
    Prisegu išrašą, kad negalvotumėte jog scam. Nžn, kada užrauks šitą, tai kol yra naudokitės. ?


    Čia yra ir atsakymai: https://www.from-zero-to-millionaire.com/revolut-free-polkadot-crypto-take-quiz-and-get-free-crypto/?fbclid=IwAR3rtDsGRhvlN7Kn3goQcMKmUL38SoQM__4KnZfcWZq_JeyKV3geQX40bOc
  5. Patinka
    vienetas sureagavo į Dobrij Swedbank IT darbo reklamos   
    Čia tokia teorija žmoniu kartu pavadinimu, jeigu neklistu:
    Gim.metai / Pavadinimas / Vertybes
    194X – 1964 - Baby Boomer (Ramybe; Klestejimas; Stabilumas) 1965 – 1980 - Boomer “X – Generation” (Butas; Auto; Keliones; Vestuves apie 25m; Darbas ofisePlatus interesai) 1981 – 1992 - Millennials “Y – Generation” (Panašu i Boomer) 1993 – 1997 - Doomer (Skaitosi kaip tarpas tarp kartu, Dualizmas; Noras išsiskirti nuo kitu; Populiarumas internete; Hi-Tech priklausomybe) 1998 – 200X – Zoomer (Šiolaikiškas jaunimas, išaugo komforte; Vartotojiškas požiuris i gyvenima; Cinizmas; Vakaru vertybes; Materializmas;)  
  6. Patinka
    vienetas sureagavo į MartynasKu Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Tai ne gali būti, o ežys tikrai turi, tai neskleisk dezinformacijos tiksliai nežinodamas.
    Tiesiog nepernešu, kai žmogus rašo realybės neatitinkančius faktus. Nežinai, tai patylėk, arba bent jau prirašyk, "aš fantazuoju", "aš spėju" ir pan. Tai dabar jau patikslini, kai pastatėm į vieną vietą. Labas ar pildyk yra bullshit kalbant apie kainodarą ar papildomų paslaugų galimybes lyginant su ežiu, tad ir nėra prasmės juos naudoti.
  7. Patinka
    vienetas sureagavo į MartynasKu Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Iš kokio rūsio išlindai žmogau ? Papildymai tikrai kituose tinkluose brangiau nei ežyje, tai faktas. Toliau dėl įrangos pasiėmimo, tai seniai jau ežys leidžia pasiimti prie ežio numerio telefoną išsimokėtinai: https://www.ezys.lt/telefonai tai rašai kažkokias nesamones. Dėl numerio pildymo kaip kolega @Tmaster ir minėjo įsijungi automatinį papildymą nuo mokėjimo kortelės ir pamiršti tą reikalą. Plano ieškoti nereikia, šitas planas jau daugiau kaip metus yra ir prasitęsia automatiškai. Tai kur čia galvos sukimas ir kas geriau ant abonento ? Nieko, tik permoki 2-3 kartus. Tad kas neturi kur pinigų dėti, tai prašom, mokėkit. O kas turi kur pinigus dėti naudoja ežį ir džiaugiasi. Ir patarimas ateičiai - neskleisk dezinformacijos, jei neišmanai ir tiksliai nežinai.
  8. Patinka
    vienetas sureagavo į helvete Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Pasiemiau, viskas veikia puikiai, ir tik 6€ per menesi. Aciu visiems. Geru svenciu
  9. Patinka
    vienetas sureagavo į RTS Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    2021-11-12 galimi pasiūlymai žaidžiant su perkėlimais.
     
    Tele2 - Neribotas planas (GB(es/eee 14.65gb),MIN.SMS) - 12.99 Eur
    Tele2 - 40 GB planas (40GB LT (iš jų 5,84 es/eee). Neribotos MIN ir SMS) - 7.50 Eur
    (Gavus, iš Tele2 skambutį su kažkuriuo aukščiau išvardintu pasiūlymu Tele2 konsultantas negali pasiūlyti tų pačių planų ir kitiems jūsų numeriams)
     
    Telia - 40 GB planas (kiek iš jų es/eee nepasakysiu tokio plano neturiu) - 7,00 Eur
    Telia - Neribotas planas (GB (es/eee 19.00gb),MIN.SMS) - 12.00 Eur
    (Gavus, iš Telia skambutį su kažkuriuo aukščiau išvardintu pasiūlymu Telia konsultantas maloniai pasiūlo tuos pačius planus ir kitiems numeriams kurie būtų jūsų vardu)
     
    Bitė - Neribotas planas (GB(kiek iš jų es/eee nepasakysiu tokio plano neturiu),MIN.SMS) - 9.99 Eur
     
    2021-11-12 galimi pasiūlymai be perkėlimų.
     
    Ežys Neribotas planas (OHO) (kiek iš jų es/eee nepasakysiu tokio plano neturiu),MIN.SMS) - 9.99 Eur +PLANAS OHO nr. 1566
    Ežys 25 GB planas (25GB(iš jų 2,7GB Baltijos ir Skandinavijos šalyse) Neribotos MIN ir SMS) - 5.00 Eur +PLANAS 25GB nr. 1566
    Telia 34GB planas (34GB(es/eee 4.00gb),MIN.SMS) - 8,00 Eur (Galima suderėti bendraujant su konsultantu internetu Telia saite)
    Telia - Neribotas planas (GB (es/eee 19.00gb),MIN.SMS) - 16.00 Eur (Galima suderėti bendraujant su konsultantu internetu Telia saite)
    Tele2 20GB planas (20GB(kiek iš jų es/eee nepasakysiu tokio plano neturiu),MIN.SMS) - 10.00 Eur (galima gautin bendraujant su konsultantu tiek telefonu tiek salone)
     
    2021-11-12 galimi pasiūlymai numerį perleidžiant įmonei 
    https://arenamobile.lt/ (Sveitainėje tuo metu aktualūs pasiūlymai, jeigu nereikia GB es/eee (Visi planai šiuo metu tesiūlo 1GB es/eee) būna puikių riboto laiko pasiūlymų - akcijų.
    Taip pat galima nesunkiai soc. tinkluose rasti įmonių kurios siūlo:
    Bitės tinkle - 7 GB planas (es/eee nėra) - 6,99 Eur
    Bitės tinkle - Neribotas planas (GB (es/eee nėra),MIN.SMS) - 9.99 Eur
    Bitės tinkle - Neribotas planas (GB (es/eee 20.00gb),MIN.SMS) - 10.99 Eur
    Taip pat INTERSELO pasiūlymas
    Bitės tinkle - Neribotas planas (GB (es/eee nėra),MIN.SMS) - 10.00 Eur
  10. Naudinga
    vienetas sureagavo į emool Būsto pirkimo su banko paskola gidas nuo A iki Z   
    Sveiki, kadangi šis forumas yra man labai daug padėjęs kokiais nors patarimais. Tai nutariau sugrąžinti tai ką esu gavęs ir parašyti straipsnį arba taip sakant ilgą postą. Turbūt labai daug kam iš mūsų yra aktualu būsto paskolos. Manau dauguma iš Jūsų dar apie tai galvojat ir Jums tai galėtų būti aktualu. Kadangi kai man reikėjo panašios informacijos aš jos tiesiog neradau. Tam, kad ją gauti prireikė apie keliasdešimt skambučių , daug naršymo internete, daug klausinėjimo etc. Todėl dabar aš ją jums pateiksiu sukramtytą ir padėtą ant lėkštutės.
     
    Mano postas žinoma tiks ne visiems, nes aš pirkau senos statybos sovietinį butą Vilniuje. Tam kas perka dar tik statomą būstą arba namą tai situacija ten kiek kitokia ir patarimai ten turėtų būti kiek kitokie. Taip pat žmonėms kurie jau turi nusipirkę antrą ar trečią savo gyvenime būstą tam irgi tai nebus greičiausiai aktualu.
     
    Šiame poste papasakosiu, kaip ir kur reikia ieškotis buto, į kokius niuansus reikia atkreipti dėmesį . Kaip kalbėtis su būsto šeimininkais , brokeriais, bankais, etc. Taip pat papasakosiu apie visą pirkimo eigą ir procedūras. Bei sunkumais su kuriais susidūriau. Taip pat papasakosiu ant ko neišsidurti ir kaip neprarasti pinigų. Kai kuri informacija ir pamastymai gali būti neteisingi , bet vėlgi tai yra mano nuomonė, mano padaryti žingsniai. Ir turbūt kai kurie žmonės tai visiškai darytų kitaip.
     
    Ant šio būsto pradinio įnašo taupiau ganėtinai ilgai, teko padirbėti ir užsienyje. Nuo minties, kad man reikia būsto ir iki tol kol sutaupiau pinigų ir į jį atsikrausčiau praėjo turbūt kokie 3 metai.
    Pusantrų metų pradirbau užsienyje sutaupiau pinigų pradiniam įnašui, jo remontui/ įrengimui ir juodai dienai ? Deja kai grįžau į Lietuvą buvo sunku surasti normalų darbą nes pas mus buvo pirmas Lock down'as ir niekam beveik nereikėjo darbuotojų. O į vieną vietą siųsdavo po šimtus CV. Taip ir praleidau pusmetį be darbo su sumažėjusiomis santaupomis. Tada susiradau šiokį tokį darbą. Praėjo pusmetis tada pradėjau skambinėti bankams ir derinti visus būsto reikalus, bei pradėti ieškoti buto. Dar apie tris mėnesius truko buto paieška ir dar apie pora dokumentų tvarkymas. Na o šiuo metu pradėjau remontą, o kada jis baigsis net nežinau ?
     
    Beje , kai tik pradėjau taupyti butui, pagal suplanuotą ir sutaupytą pinigų sumą būčiau galėjęs įsigyti 2k butą šiuolaikinės statybos name. Tačiau šiai dienai pavyko įsigyti tik seną sovietinį 2k butą.
     
    Toliau pateiksiu patarimus ir žingsnius bei klaidas.
     
    1 žingsnis. Pagalvokite , nuspręskite ar jums tikrai reikia nuosavo buto, ar pakankamai tam pasiruošėte. Ar planuojate visada gyventi Vilniuje etc.
    Mano atveju, buvo daugybė argumentų ir kontraargumentų:
     
    Na bet aš vistiek esu už, nes nuomuojame bute negali kaip nori nusidažyti sienų, negali kokių nori nusipirkti baldų, o ir prasmės nėra. Nes kai reikės kraustytis visi nupirkti baldai greičiausiai eis velniop, nes kitame būste jų nebus kur padėti. O be to šiai dienai paskolą mokėti man kainuoja pusantro karto mažiau negu mokėčiau nuomą už analogišką būstą. O ir šiaip jau dakniso mane turėti reikalų su nuomuotojais. O jeigu situacija su Euribor nesikeis tai po kokių 10 metų tokio būsto nuomos kaina gali būti kokius 4 kartus didesnė nei mokama banko paskola, dėl elementaraus pinigų nuvertėjimo ir kylančių atlyginimų. Na ir šiaip aš jau 6 metus mokėjau nuomą, bet tie pinigai niekur nesikaupdavo, o likdavo nuomuotojo kišenėje. Mokant paskolą šie pinigai padengia būsto paskolos dalį, na ir analogiškai lieki vis mažiau ir mažiau skolingas bankui, bei “įgiji” didesnę dalį turto.
     
    2 žingsnis. Pagalvokite kokio , kokioje vietoje ir už kokią sumą būsto Jums reikia.
    Na čia vienas iš svarbiausių momentų, nes turbūt nesidžiaugsite 25 kvm būstu nusipirktu Naujojoje Vilnioje ? Pirmiausia tai siūlyčiau aplankyti visų bankų internetines paskolų skaičiuokles ir sužinoti kokią maždaug sumą pagal interneto skaičiuokles jie galėtų Jums suteikti . Bei nuo tų skaičiuoklių nubraukite apie 20 procentų sumos. Nes realybėje jie tikrai neduoda tokios sumos, kurią rašo skaičiuoklėje.
    Pagal gautą sumą apeikite skelbimų portalus , kad susidarytumėte realų NT rinkos vaizdą ir pamatytumėte ką realiai galėtumėte įsigyti už duodamą pinigų sumą.
    Be to įsitikinkite , kad tikrai turite norimo NT kainos pradinį įnašą. Pradinis įnašas de facto negali būti skolintas , tai turi būti Jūsų asmeninės lėšos. Tačiau vėlgi tai manau galima būtų apeiti. Jeigu neklystu pinigai gali būti dovanojami, bet dovanojami tik įregistruojant kaip dovaną ( na tai reikėtų patikrinti skambinat į banką)
    Kuriame rajone pirkti būstą ir kelių kambarių būstą pirkti?
    Donaldas Trumpas yra pasakęs: - Yra 3 esminiai dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį perkant būstą , tai vieta, vieta ir dar kartą vieta. Na žinoma geriausias būstas turbūt yra senamiestyje , bet nemanau , kad visi tai galime įpirkti. Renkantis rajoną turėtumėte atkreipti dėmesį į susisiekimą , infrastruktūrą, local activities , bei žinoma žmones kurie ten gyvena .
    Naujininkai: na visi Naujininkams žada kažkokią tai aušrą, bet aš BBD ant jų, nes teko šalia tų narkašų apie metus pagyventi, tai daugiau nebenoriu. Tačiau vėlgi rajonas yra didelis ir vienoje sakyčiau geros perspektyvos, o kitoje geros bus tik tada , kai čigonai pradės pardavinėti stipresnius narkotikus, kad kai kurie žmonės ten greičiau užsilenktų.
    Pilaitė : Na tai tikrai gražus rajonas. Tai vienintelis rajonas, kuris buvo statomas nuo nepriklausomybės ir visi pastatai ten yra statyti nuo 1990-ųjų. O šiai dienai didžioji dalis pastatų yra pastatyti nuo 2013 metų. Bet vėlgi rytiniai kamsčiai, na ne ačiū.
     
    Galėčiau apžvelgti visus rajonus, bet manau dauguma iš jūsų ir taip turit gerą nuovoką ir žinote kuris rajonas jums geriausiai tiktų. Taip pat galite pasikabėti su brokeriais ar besigaudančiais NT apie rajonų perspektyvas.
     
    Mano atveju aš rinkausi tarp 2 kambarių buto miegamajame rajone ir vieno kambario buto kur nors netoli centro. Na bet laimėjo miegamasis rajonas, nes nedžiugino perspektyva gyventi 30kvm bute nors ir arti centro.
    Taip pat kitas svarbus aspektas renkantis sovietinį būstą,  reikia nepamiršti, kad egzistuoja keli būsto segmentai. 1-2 kambarių butai ir 3 bei daugiau kambarių butai. Geriausia pirkti yra 1-2 kambarių butus, kadangi juos labai lengva parduoti ir išnuomoti. 3 ir daugiau kambarių sovietiniai butai tikrai neverti dėmesio, kadangi juos parduoti beveik neįmanoma. O išnuomoti irgi keblu. Na aišku jeigu turite didelę šeimą, tada jo, bet kitu atveju tikrai neverta. Taip pat pasigalvokite kiek Jums kvadratų būsto reikia. Mano nuomone nors ir gyvenu vienas, bet man 2 kambarių butas yra labai optimalus variantas. Svarstyčiau dar apie 1k butą, ne mažiau nei 35 kvm. O mažesni butai tiesiog neverti dėmesio, nes į juos jūs paprasčiausiai netilpsite.
    3 žingsnis Pagaliau pradedame veiksmą. Šis žingsnis yra labai svarbus ir jo nevalia praleisti. Kitu atveju galite prarasti nemažą pinigų sumą.
    Kai jau žinome už kokia sumą būsto mums reikia skambiname bankams. Ne bankui, o BANKAMS, visiems esantiems Lietuvoje. O tiksliau tai užpildome paraišką internetu ir laukiame kol mums paskambins bankai. Dėl bankų užimtumo, kai kurie bankai paskambina jau kitą dieną, o kiti tik po savaitės. Kai su Jumis susisieks bankininkas. Jūs jam pasakykite kad ieškotės buto ir norėtumėte sužinoti kokią maksimalią sumą galėtų skirti bankas ir su kokiomis palūkanomis bei kokio dydžio reikalingas pradinis įnašas taip pat sakykite, kad norite jog bankininkas įvertintų jūsų kredito istorijos bei sodros duomenis. Jeigu bankininkas tingės vertinti kredito istoriją ir sodrą ir sakys: na tai suraskite konkretų būstą ir tada kreipkitės. Sakykite kad radote Jums patinkantį būstą ir pardavėjas laukia avanso  bei to būsto kainą šaukite iš lempos( na geriau kad tai būtų kiek daugiau nei interneto skaičiuoklėje parodyta kaina) Tada bankininkas jums pasakys maksimalią sumą bei palūkanų  ir pradinio įnašo rėžius.
    Kodėl tai svarbu?
    Žinau realiai žmonių , kurie sumokėjo pardavėjams didelę sumą avanso , o bankas jiems nefinansavo paskolos.
    Be to ir man buvo situacija kai pamačiau labai fainą butą , pardavėjas prašė 5 000 eur avanso, o bankas to būsto sumos nebūtų finansavęs. Nors net pagal interneto skaičiuokles aš būčiau galėjęs įsigyti tą būstą. 
    Beje dar svarbus momentas prieš kalbantis su bankais atsisakykite visų savo turimų kredito kortelių turinčių galimybę duoti kreditą. Paprasto kreditinės OK, Tačiau turinčios kredito galimybę netinka. Kadangi kredito kortelę bankas įvertins kaip jūsų finansinį įsipareigojimą ir analogiškai suteiks mažesnę paskolą.
    Kodėl svarbu, kad bankas patikrintų sodrą ir kredito istoriją Creditinfo ? O  va čia labai svarbi dalis. Preliminariai bankas skaičius šaudo iš lempos. Tačiau kai pamato duomenis iš Sodros ir Creditinfo jie jau gali pasakyti labai konkrečius skaičius apie tai kokio dydžio paskolą galite gauti. Ir su maždaug tokia suma galite ieškoti buto. Beje mano atveju nė vienas bankas man konkrečiai nepasakė kiek reikės pradinio įnašo. Visi pasakė tik apytiksliai.
    Kodėl svarbu paskambinti visiems bankams ? Nesikliaukite tik vieno banko pasiūlymu, net jei tame banke dirba jūsų žmona, ar mama  ar draugė, arba draugai ten gavo geras sąlygas. Nes jūs to pačio negausite. Beje kai aš pasikalbėjau su visais bankais, sąlygos juose skyrėsi kaip diena nuo nakties.
     
    4 žingsnis. Na  jau beveik imamės veiksmo ? Tai dar labai svarbus momentas . Tam kad nupirkti būstą su paskola, bankas reikalauja , kad tas b9stas būtų įvertintas turto vertintojo. Turto vertintojas nusako " tikslią " buto vertę. Šiuo  veiksmu bankas tiesiog apsidraudžia , kad žmonės nesudarytų fiktyvių sandorių kaip kad pvz. nenupirktų kokios 20kvm lūšnos Kalabybiškyje už pusė lemo. Ir be to nuo turto vertinimo priklauso kokią sumą paskolos sumokės bankas. Nes jei Jums sakė, kad maksimaliai gausite 100K, o būstas įvertintas už 70K  Tai paskolą suma bus = 70 000 - (pradinis įnašas ) o likusius dengsite iš savo kišenės
     
    Beje turto vertintojas turi būti tinkamas bankui.  Turto vertintojų sąrašą kiekvienas bankas turi paskelbęs savo puslapyje.
    Patarimas: Jeigu patikrinsime visų bankų skelbiamus turto vertintojus pamatysime, kad yra apie 10 turto vertintojų, kurių vertinimai tinka visiems bankams. Tai siūlyčiau rinktis vieną iš jų. Nes jei pasirinksime turto vertintoją, kurio turto įvertinimas tinka tik SWEDBANK, o swedbank sakys srry, mes Jums neduosime paskolos. Tai su tuo pačiu turto vertinimu negalėsime kreiptis į SEB. O kitas turto vertinimas kainuoja apie 150-200 eur.
    Turto vertinimas vyksta maždaug tai. Į norimą NT objektą atvažiuoja turto vertintojas, jis padaro keletą NT nuotraukų. Ir per kelias dienas copy pastina 30 psl. traktatą prirašytą totalios xujnios ? Tai va atsiunčia jis jum tą traktatą emailu ir už jį turite sumokėti 150-200 eurų. Tačiau iš viso to traktato ten realiai bankui svarbios kelios eilutės: įvertinta suma, buto būklė.
    Turto vertinimas šiaip įprastai vyksta kai surandate būstą ir pardavėjui sumokate avansą. Tačiau yra vienas labai svarbus momentas dėl ko tai paminėjau . Šiai dienai dauguma Vilniuje parduodamų būstų prašoma kaina yra žymiai didesnė negu ji yra įvertinta banko.
    Buvau suradęs aš vieną fainą būstą, už jį prašė 80 000 ,  pagal skelbimus analogiški butai kainavo tiek pat , o ir tokius būstus greitai nupirkdavo. Na aš sakau okey man kaip ir tinka.  Kitą dieną aš paskambinu vertintojams ir jie sako: ši būstą mes maksimaliai galime įvertinti ant 70 000 . Ką tai reiškia ? . O tai reiškia , kad man reikės sumokėti , ne tik kad pradinį įnašą o ir skirtumą tarp būsto įvertintos kainos ir būsto parduodamos kainos. Realiai už tą būstą būtų reikėję man pakloti apie 20 000 EUR , bet deja tokių pinigų nebūčiau turėjęs.
    O dar įsivaizduokite, kad aš sumoku kokį 3000 avansą ir tada sužinau, kad tas būstas nebus tiek įvertinas . Ir tada realiai nuplaukia mano 3 k , kadangi daugumoje atvejų avansai pagal sutartį nėra grąžinami.
    Taigi ką aš noriu pasakyti, kad jūsų būsimo NT turto įvertinta kaina turi atitikti kainą už kurią jis parduodamas. Kitu atveju jūs primokėsite skirtumą tarp kainos ir vertinimo.  Tokie atvejai yra gan dažni, kad reikia primokėti pora tūkstančių, tačiau mano atveju būtų reikėją primokėti , net 10 000 ? Jeigu pinigų turite ir galite tai leisti tada viskas OK, jei neturite tada jau blogiau ?
    Kadangi tuo laikotarpiu kai ieškojau būsto , gerus butus nupirkdavo per dvi valandas. O aš nežinodavau ant kiek toks butas būtų įvertintas. Buvo keli atvejai, kai sakau OK butas tinka tik rytoj susiskambinu su vertintojais. Susiskambinus su vertintojais jie sako, jo butą galėsime įvertinti pardavimo kainai. O aš visas laimingas skambinu pardavėjui ir sakau OK įvertino, davai perku. O jis man atsako: tai kad jau vakar aš jį pardaviau ? ? ?  Na kadangi taip nutikdavo tai a6 paskambinau  vienam geram vertintojui ir sakau : gal galite pasakyti kokia kvadrato kaina yra vertinami tokių ir tokių metų, tiek kambarių butai tokiame rajone. Na ir tada gavau vidutines norimų butų įvertinimo kainas.
    Beje svarbus momentas butų kaina yra matuojama , kaina už kvadratinį metrą. Niekas neskaičiuoja : vidutinė kaina už 2 k senos statybos butą naujanuose 60 k o pašilaičiuose 70 . Skaičiuojama vidutinė kvadrato kaina 1 kambario buto senos statybos naujininkuose 1500 eur ir etc.
    Kai sužinojau vidutines kvadrato kainas, pagal tai pradėjau ieškoti būsto ir neprašoviau, nes žinojau , kad būstas kurį išsirinkau bus įvertintas reikiamai sumai. Taip ir įvyko ?
     
    Reziume: Taigi pusė darbo jau padarėm. Žinom, kad bankas paskolą duos, Žinome sumą už kokią maksimaliai galime nusipirkti būstą , bei Žinome kokiuose kainos rėžiuose turime ieškoti buto , kad bankas dengtų buto kainą. Tikėkite ar ne , bet labai didelė dalis žmonių kiek teko sutikti tokios informacijos neturi. Ir dėl to gali patirti didelių finansinių nuostolių.
     
    5 žingsnis. Na dabar tikrai jau imamės darbo ?
    Na atsiverčiam aruodas , žiūrime nuotraukas, surandame mums patinkančius variantus ir važiuojame apžiūrėti. Beje visuose skelbimuose nuotraukos yra labai gražios, o realybėje ten realiai ššš. Aš pats važiavau apžiūrėti apie 15 objektų , kol suradau savo.
    Kiekvienam žmogui vertinimo kriterijai tikrai yra skirtingi, ir nesiimsiu sakyti kas geriau kas blogiau , nes čia kiekvieno asmeninis reikalas, bet trumpai papasakosiu apie savo kriterijus.
    Vienas iš pagrindinių dalykų , kurių norėjau tai vaizdas pro langą, nenorėjau, pro langą matyti kito namo. Tai dabar pro langą matau žemai esantį vaikų darželį ir mokyklą ?
    Ne pirmas ir ne paskutinis aukštas. Esmė tame, kad pirmame aukšte visada girdėsis kada pareina tuzinas vaikų iš  mokyklos ir 18h visas namas grįžta iš darbo na ir dar girdėsime kaip girtas Jonas 3h nakties grįžta ir daužosi ? Paskutinis aukštas irgi netinka, nes per vasarą , labai užkaitins nuo saulės, o per žiemą ten dėl šalčio nebus įmanoma išbūti.
    Na ir dar aišku pilna tokių kriterijų kaip parkingas, langų kryptis, parduotuvės, laiptinės būklė etc.
    Mano atveju rinkausi kaip įmanoma blogesnio įrengimo būstą, kadangi jis bus pigesnis. O ir be to dauguma būstų reikėjo kapitalinio remonto. Nes būna užeini, atrodo kažkas lyg ir gražaus, bet matai, kad santechnika ir elektros laidai nekeisti. O principe juos keisti reikės ir tą patį kapitalinį remontą daryti tiek gražesniame  tiek prastesniame bute. Tai esmė tame, kad būsto kaina skiriasi apie 5-10 k bet remonto iš esmės reikia to pačio. Na ir dauguma žmonių , kurie turi antrą trečią butą man pritars, kad geriau imti pigesnį ir kuo labiau nujotą būstą, kadangi vistiek remonto to pačio reikės. Beje tokio dalyko nesupranta labai daug žmonių, kurie būstą perka pirmą kartą.
    Aišku jeigu būtų galimybė tai rinkčiausi būstą kainuojantį 20 k brangiau, bet su geru remontu. Tačiau kaip ir minėjau: greičiausiai toks butas nebus įvertintas reikiamai sumai turto vertintojų.
    6žingsnis. Kalbamės su NT savininkais/brokeriais.
    Va čia ir prasideda įdomybės . Dažniausiai NT yra parduodamas per brokerius , na o tie padl.. pastoviai meluoja. Netikėkite nei vienu jų žodžiu ? Savo brokerį galvojau realia pasmaugti ir pakasti ?  Na kai paskambinsite telefonu susitarsite dėl apžiūros tai už jūsų stovės brokeris, ir pastoviai jum p.. protą , koks tas butas gražus ir axujienas. Nu ždž tokių pasakų priseks kaip Ostapas Benderis apie naujuosius Vasiukus ? Realiai netikėkite nei vienu brokerio žodžiu ir kai galvosite apie būstą galvokite savo galva.
    Kartą atvažiavau į vieną objektą , o man brokeris pradėjo pasakoti , kad va šitam butui priklauso stogas, čia galite daryti terasą bla bla ? O šiaip tai yra dar toks dalykas tai rūsys. Dažnai skelbimuose yra rašoma, kad butas turi rūsį. Dokumentuose irgi gali būti rašoma, kad butas turi rūsį. Tačiau realybėjė, jeigu objektas tikrai domina, paprašykite, kad Jus gyvai nuvestų į rūsį. Jeigu atsimazina reiškias rūsio nėra. Kadangi tais laikais, kai statė butus rūsių visiems neužteko, arba vienas žmogus pasisavindavo kelis rūsius. Mano pažįstamam nutiko istorija, kad jis pagal dokumentus rūsį turi, bet realiai rūsio nėra. Tai jisai sutarė su namo pirmininku ir pats tą rūsį sau pasistatė ? ?  Mano atveju irgi rūsys buvo dokumentuose bet realiai rūsio nebuvo . Kadangi kažkas turėjo net du rūsius ?  Na bet pardavėjas tą reikalą išsprendė.Aišku pykčių labai daug buvo.
    Kitas labai svarbus momentas, pasidomėkite ar tam butui bus atliekama renovacija. Jeigu bus atliekama įvertinkite ar ji Jums apsimokės.
    Be to prašykite visų sąskaitų, nes gali būti ten įtraukta toks dalykas kaip mokestis už renovuotą liftą. Kartais namas nusprendžia , kad reikia pakeisti liftą. Pakeisti tai pakeisti tačiau tai brangiai kainuoja, kiek teko domėtis vienam butui reikės mokėti po 50 eurų du metus už lifto pakeitimą.
    Na ir šiaip prašykite registrų centro išrašo ( jame yra nurodyta, kam butas priklauso, ar jis nėra įkeistas etc.) Atkreipkite dėmesį kas parašyta prie laukelio žymos. Taip pat ten parašyta buto kvadratūra. Kvadratūra irgi yra labai svarbu. Kadangi kaip minėjau butas turto vertintojų yra įvertinamas pagal kvadratus.Kartais skelbimuose įrašomas kitokia kvadratūra, negu ji yra pagal dokumentus, o tai jau labai blogai Beje kartais pasitaiko prikolų, kai buto dydis skiriasi nuo to kas parašyta dokumentuose.
    7 žingsnis Butas mums tinka.
    Na pagaliau suradome savo būstą , butas mums tinka. Jamam. Tuo atveju įprastai pasirašoma preliminarioji buto pirkimo-pardavimo sutartis ir sumokamas avansas.  Jeigu butas Jums tikrai tinka, siūlyčiau dar labai gerai pasiderėti dėl kainos. Nusiderėti kiek įmanoma geresnę pirkimo-pardavimo sutartį, bei aplamai turbūt grįžti namo ir gerai pagalvoti apie tą NT objektą. Kadangi pirkti ant emocijų nėra labai gerai. O be to dar Jums reikia išsiaiškinti ar turto vertintojai jį įvertins norimai sumai . Kai aš ieškojau buto tai butus nupirkdavo per dvi valandas ? Todėl aš pats stūmiau, kad kuo greičiau nupirkti ir prašiau kuo greičiau sudaryti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį (PPP) Vien tik tam , kad buto neparduotų kitiems ?
    PPP kas tai ? Preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis tai sutartis tarp pirkėjo ir pardavėjo, kuriame pardavėjas įsipareigoja parduoti NT objektą už X sumą iki tam tikros datos, o pirkėjas įsipareigoja tą objektą už X sumą nupirkti. Toje sutartyje taip pat nurodomos aplinkybės, kokie baldai bus parduoti su butu , kada butas turi būti perleistas pirkėjui etc . Taip pat joje yra nurodoma avansas ,kuris bus sumokamas kaip užstatas. Avanso esmė yra tokia, jei pirkėjas atsisako pirkti butą jis praranda savo avansą, jei pardavėjas nesutinka parduoti buto jis turi gražinti avansą bei sumokėti avanso dydžio baudą ( aišku būtinai žiūrėkite kad tokie punktai būt įrašyti, nors standartiniame šablone tai yra įrašyta)
    Avansas Jeigu pirkėjas nesutinka pirkti būsto jis praranda avansą Tai va, kodėl aš akcentuoju, apie sumą kurią bankas Jums gali suteikti bei apie turto vertinimą ? Vat dėl to , kad jeigu jūs sumokėjote avansą ir bankas Jums neduos tokios didelės paskolos ir Jums reikės skirtumą padengti iš savo kišenės. O jei skirtumo nesumokėsite neįvyks ir sandėris dėl ko nuplauks jūsų avansas. Taip pat jeigu turto vertintojai neįvertins buto reikiamai sumai, ir neturėsite savų pinigų padengti tą skirtumą avansas irgi nuplauks. Šiai dienai avansas yra nuo 2 000 iki 5 000 kartais siekia ir 10 000. Juk nenorėtumėte prarasti tokios didelės sumos ? tiesa ? 
    Dėl šios priežastie siūlyčiau tartis su šeimininku , kad sutiktų įrašyti du punktus, kad jeigu turtas nėra įvertinamas tokiai ir tokiai sumai sandoris nutrūksta ir pardavėjas gražiną avansą ir galbūt net sumoka avanso dydžio baudą. Taip pat galite įrašyti tokį punktą, kad jei bankas neduoda paskolos tai sutartis vėlgi nutraukiama ir pardavėjas grąžina avansą. Bet vėlgi šie du punktai nėra įprasti , čia tokios labiau jau derybos gaunasi.
    Beje dar nepaminėjau tokio dalyko. Kai skambindavau per skelbimus dėl NT tai šeimininkų ar brokerių klausdavau? - o gal žinote kokiai sumai bus įvertinntas šis NT ?
    dažniausi atsakymai būdavo:
    -Ne nežinome ( Jeigu tai pasako savininkas tai gal ir tikrai nežino arba butas nebus tiek įvertintas, jeigu tai pasako brokeris tai butas nei per kur nebus įvertintas tokiai sumai ? )
    -Panašiai ir bus įvertintas ( Na tai galima manyti, kad skirtumas bus iki poros tūkstančių eur.
    - Taip jis tiek ir įvertintas ( na aišku reikia labiau pasidomėti ar jie  domėjosi tuo , bet jei tai pasakė brokeris, tai jis jau greičiausiai kalbėjo su turto vertintoju, ir butas bus tiek įvertintas)
    Kadangi turto įvertinimas yra labai svarbu, tai dėl jo galite tartis su pardavėju ar jis sutiktų įrašyti tokią sąlygą į sutartį. Kaip ir minėjau mano atveju aš jau žinojau norimo rajono, norimų metų preliminarius įvertinimo dydžius. Dėl to viskas man buvo žymiai lengviau.
    Beje kai vesite avansą tai veskite savininkui per banką. Ir paskirtį parašykite avansas už buta xxx pagal preliminarią pirkimo pardavimo .Nepatariu jokių grynųjų. Net ir kad ir ką jis sakytų, siūlytų neoficialiai ir pan. Kaip perki būstą su paskola viskas vyksta tik oficialiai. Taip pat kai tarsitės dėl avanso dydžio tarkitės kuo mažesnę sumą. Nes jeigu kas blogo nutiks mažesnę sumą ne taip gaila prarasti ? Tačiau kita vertus, būna atvejų , kad jeigu yra per mažas avansas ir pardavėjai gauna geresnį pasiūlymą. Jie tiesiog grąžina avansą, sumoka baudą ir parduoda NT brangiau.
    8 žingsnis Kviečiame turto vertintoją. Na kaip ir kalbėjau . Pakviečiame turto vertintoją .  Jis padaro kelias nuotraukas bute ir surašo savo traktatą ? Jam sumokame 150-200 eur ?
    Beje anksčiau rašydavau taip tarsi su jais yra labai lengva . Tiesiog paskambini nurodai adresą ir tau jie pasako jo kainą. Ne taip nėra . Nes jie tikrai turi daug darbo ir nemokamai kainos nesako. Kai kurie iš jų paima 50 eurų ir tik tada pasako kainą kuria įvertintų.
    Bet kaip aš ir minėjau vieno labai gero vertintojo paprašiau , kad jis man nurodytų apytikslią kainą tame rajone už kvadratą ir pagal tai pats sau įsivertinau. Na ir tai suveikė
    9 žingsnis
    Skambiname visiems bankų vadybininkams, su kuriais kabėjome ir siunčiame jiems Turto vertinimą, bei laukiam konkrečių pasiūlymų. Kai jau turime turto vertinimą iš banko gausime konkrečius skaičius: sumą, pradinį įnašą , palūkanas etc. Kai jau turėsime visus pasiūlymus iš jų beliks tik pasirinkti vieną pasiūlymą arba derėtis dėl kaip įmanoma geresnių sąlygų. Kai išsirinksime pasiūlymą bankas mums atsiųs taip vadinamas bendrąsias sąlygas , kuriose bus nurodytos sumos, palūkanos ir visa kt.
    10. Notaras
    Tai antras pagal blogumą asmuo po brokerio ?  Eilės pas notarą šiai dienai yra apie pusantro mėnesio. O jų įkainiai tai... (Beje preliminarioje pirkimo pardavimo sutartyje nurodykite kas moka už  notarą, pagal CK yra mokama per pusę, bet kas mokės tai čia yra irgi derybų objektas ) Tai va sutarkite su pardavėju pas kurį notarą eisite. Notara tai principe nesvarbu kurį pasirinkti. Nes jie visi yra valstybės tarnautojai ir jie šunybių nepridarys. Na aišku aš rinkausi pagal laiką kada notaras gali mus priimti. Dar galite registruotis, pas notarą kitame mieste . Pas notarą reiks eiti ir pardavėjui ir pirkėjui kartu. Jam sumokėti teks apie 300 -600 priklauso nuo NT pardavimo kainos. PO šio apsilankymo oficialiai jūs jau tampate NT savininku ? Na realiai ne savininkas, bet registrų centre bus parašyta , kad esate to objekto savininkas, tik nesate atsiskaitęs už turtą.
    Dar toks niuansas, einant pas Notarą notarui reikia pasakyti per kiek dienų norite kad Jus įregistruotų RC. Galite rinktis  1, 3 ar 10 dienų, Nuo to priklauso ir kaina. 1 D brangiausia 10 dienų terminas pigiausias , bet reealiai skirtumas ten ant 30 eurų
    11 vėl bankas Na čia jau beveik chill
    Nusiunčiame jam notarinę sutartį.
    Jis mus prašo apdrausti butą.Gali būt kad jis net savo draudikus turi, todėl atsiųs mum pasiūlymą.
    Apdraudžiame butą
    Tada bankas mum prašo : susiraskite kokį notarą tam kad galėtume sutvarkyti Hipoteką. Hipotekos įkeitimas tai nekilnojamo turto įkeitimas bankui. Tai reiškia jeigu mes nemokėsime paskolos, bankas iš mūsų galės ganėtinai lengvai tą butą atimti. Ir dar tai reiškia, kad be banko leidimo, mes negalime to buto parduoti.
    Šioje situacijoje esmė , kad mums vėlgi reikia notaro. Mums reikia hipotekos dokumentus paimti iš banko skyriaus ir pasirinktam notarui juos nuvežti. Vilniuje notarų eilė labai ilgos, todėl aš važiavau į Kalabybiškį, kur notarų eilės buvo 3 dienos kažkur, tam kad greičiau reikalus tvarkyti ?
    Na nuvežame dokumentus Notarui . uždedame pora parašų , sumokame notarui apie 200 eur na ir čia baigta
    Bankas per kelias dienas arba net tą pačią dieną gauna patvirtinimą dėl hipotekos.
    Tada jūs parašote prašymą internetu dėl paskolos išmokėjimo, ir nurodote pardavėjo sąskaitą.
    Iki savaitės laikotarpio bankas sumoka pinigus.
    12 jūs jau realiai esate būsto savininkas Sveikinu ?
    Nusiperkame pora litrų baltos , šlapkės ir švenčiame ? O jei rimtai pinigus pardavėjas gavo , tai jau tiesiog susitarimo reikalas, kada jūs kraustotės į naują butą
    13 buto perdavimas Čia irgi ganėtinai svarbus momentas Nes turite pasirašyti su pardavėju priėmimo perdavimo aktą. Tame akte turite būtinai sužiūrėti ir tiksliai nurašyti skaitliukų duomenis. To prireiks vėliau
    14 vėl notaras ? ? ?  
    Na čia tokia mažiausiai svarbi procedūra, bet ją privalu atlikti, nes priešingu atveju bankas gali jums pakelti palūkanų normą Ir ateitį neparduotumėte šio būsto jei to neatliksite. Na bet čia viskas paprasta , susitariate su notaru pas kurį atlikote pirkimą pardavimą. Šios procedūros esmė tiesiog pardavėjui pasirašyti, jog jis gavo pinigus,  o pirkėjui patvirtinti, kad jis gavo butą
     15 sudarome sutartis su paslaugų teikėjais Tai irgi labai reikalingas dalykas. Tiesiog turite sudaryti sutartį su elektros, vandens , dujų ir kitais tiekėjais, tam kad sąskaitos eitų jūsų vardu, o be to jeigu pardavėjas turėjo skolų su komunalininkais tai skolos ir liks jam . Bet kaip ir minėjau svarbu parašyti būsto priėmimo perdavimo aktą arba apskaitos prietaisų suderinimo aktą. Jų formatus rasite internete.
    Na tai ir tiek, sudėjau jums sukramtytą informaciją. Turite klausimų - klauskite. Iš karto atsiprašau už gramatines klaidas tiesiog jau vėloka. Labai tikiuosi, kad ši informacija kažkam tai pagelbės. Pasikartosiu, ši informacija labiau skirta tiems kas perkate jau pastatytus ir įrengtus butus. Kadangi nepastatytiems ir nepriduotiems būstams yra kiek kitokios sąlygos. Tiesiog dar kartą noriu akcentuoti, tam kad nepatirtumėte finansinių nuostolių yra labai svarbu teisingai vykdyti pirmuosius punktus. Sužinokite kokią paskolą bankininkas gali Jums duoti įvertinęs Sodrą ir Kreditingumo informaciją. Išsiaiškinkite kokia verte gali būti įvertintas jūsų norimas būstas , na ir tik tada pirkite. Bei nusiųskite užklausimą aplamai visiems bankams. Beje jeigu informacija patiko ir yra norinčių galiu parašyti analogišką blogą su nuotraukomis apie to buto kapitalinį remontą.
  11. Patinka
    vienetas sureagavo į FLSHS Europarlamentaras ANTANAS GUOGA - galimai AFERISTAS?   
    Na va, ivedė aiškumo ir puikiai susiskaitė.
     
    O čia kai kurių pasakymai "Ko esi pats gyvenime pasiekęs?", ale jų nuomone paleistas nužuantis ir neatmušamas argumentas yra tiesiog juokingas. Man atrodo, kad didžiausias pasiekimas yra dirbti savo mėgstamą darbą, nesvarbu ar jis samdomas, ar nuosavas verslas. Tiesiog daryti ir kaifuoti nuo to nejaučiant pinigų trūkumo. Jeigu jau neturi milijono - tai nieko nepasiekęs? Jeigu neturi nuosavo namo ir naujo automobilio tai irgi jau nieko nepasiekęs? Taip ir norisi tokiems asilams mūryti vieną į galvą, rusiškais metodais suremontuoti atminties bloką. Pasaulyje pilna profesijų, kurių mums verkiant reikia, bet dirbdamas tu niekada nebūsi milijonieriumi, bet gal kažkam tai patinka, žmonės nematuoja pinigais, tiesiog dirba savo darbą. Tai dabar juokdamasis galima pradėti tokius žmones žeminti, aaa tu čia nieko nepasiekei, tai jau nešnekėk. Būtų įdomu pamatyti pasaulį be mokytojų, auklėtojų, seselių, siuvėjų, auto mechanikų, valytojų, pavadėjų, virėjų, vairuotojų ir dar aibės profesijų. Bet kai tokie atsilupėliai, tokie kaip @Android pradeda žeminti tokius žmones, lyginti su kitais kurie turi daugiau turto, tai yra visiško analfabeto ženklas. Ir jūs gatvėje sutikę nepažįstamą žmogų fcing niekada negalite žinoti kas jis yra iš tikrųjų ir ko jis gyvenime pasiekęs, nors galbūt ne visai švarus išėjo su naminiais rūbais šiukšles išnešti ir dar nutarė užsukti į parduotuvę, o jau aplinkiniai priklijuoja etikečių :)
  12. Patinka
    vienetas sureagavo į Justinas Gyvenimas UK: 2010-2017 progresas   
    Sveiki,
     
    Pastebėjau, kad nemažai temų apie gyvenimą ir darbą UK sandėliuose/fabrikuose/laukuose. Nieko prieš tai neturiu, bet kartais susidaro įspūdis, kad emigrantai daugiau nieko neveikia, tai pagalvojau, kad gal įdomu bus apie šiek tiek kitokį gyvenimą papasakot.
     
    Esu UK nuo 2010 gruodžio, kada metęs VDU filosofijos studijas išvažiavau pas draugę, kurią tuo metu pažinojau gal 7 mėnesius. Tai nebuvo mano pirma išvyka į arbatos mėgėjų šalį - 2009 vasarą buvau Peterborough mieste porą menesių, kur dirbau fabrike visas dvi dienas ir tada Le Petit Four gal pusantro mėnesio. Po tos patirties galvojau, kad į angliją manęs surišto neišvežtų, bet ko tik meilė nepadaro.
     
    Tėvai žinią priėmė nekaip, ypač dėl to, kad pranešiau jiem savo sprendimą lapkritį ir išvažiavau po maždaug mėnesio. Ašarų ir pykčių, rimtų pokalbių, gražių pokalbių, visko buvo. Bet tai kas man jaunam. Susikroviau tašę ir kažkodėl nusprendžiau važiuot mikroautobusu - daugiau nei para užpakalio trynimo nieko nereiškia kai tau 19, bet už tai gali "belekiek" prisikraut visko ir nereik oro uosto apsaugai aiškint, kam tau 20kg rūkytos dešros reik.
     
    Jei gerai atsimenu atvažiavau 19ą Gruodžio, išlipau Portsmouth'e apie pirmą nakties ir anglija su naujo gyvenimo pradžia pasveikino mane su žiubsneliu sniego. Kadangi Lietuvoj tuo metu sniego netrūko, o važiuojant per Vokietiją užklupo viena aršiausių sniego pūgų kokią teko matyt, tai tas vaikiškas sniegas atrodė juokingai, bet tuo metu nesupratau, koks tai retas reiškinys toj šalies daly. Portsmutas tarsi žinodamas sakė "va, pasidžiauk, nes net neprimeti kokios nesąmonės tavęs dar laukia čia".
     
    Atsivežiau su savim £500, kas tuo metu buvo apie 2,000 litų. Darbo neradau apie 6 mėnesius, tai tie £500 labai, labai greitai tirpo. Kaip ir visiem, pradžia buvo sunkiausia. Fast forward beveik 7 metus ir dabar gyvenimas visai kitoks.
     
    Dirbu skaitmeninio marketingo agentūroj, esu Senior Paid Media Executive – toil nuo filosofavimo, nors per skambučius/susitikimus su klientais visko pasitaiko. Darbas, nors pakankamai specializuotas, kasdien būna labai įvairus. Iš esmės prižiūriu įvairių klientų AdWords paskyras, bet realiai didelė darbo dalis yra paid media strategijų kūrimas, dirbu su įvairiais trafiko tiekėjais ir ieškau naujų reklamos metodų klientam (pvz paid social, programmatic, native ir t.t), rašau reportus, darau rezultatų apžvalgas, naujas idėjas ir taktikas siūlau.
     
    Na, bet vistiek daugiausiai laiko praleidžiu su Excel, AdWords ir Analytics.
     
    Niekada neįsivaizdavau, kad dirbt galėčiau kažką tokio, bet iš esmės per uždarbis.lt digital marketing sritį atradau, o kaip būtent šitoj vietoj atsiradau, tai tik rezultatas daugybės mažų detalių.
     
    Darbovietė yra geriau, nei kada nors galėjau įsivaizduot darbo vietą. Esam įsikūrę Brighton miesto centre, šalia traukinių stoties. Tai iš pradžių buvo svarbu, bet prieš metus persikraustėm į Brighton patys, tai į darbą nueinu per maždaug 7 minutes. Labai keistas jausmas vis dar galėt išsirist iš lovos ryte 9:40 ir vistiek spėt į darbą laiku.
     
    Darbo valandas galiu pasireguliuot pats – turim atidirbt 7 valandų tarpą ir turim 1.5h pietums, bet galim pradėt bet kada tarp 8 ir 10 ryto.
     
    Komandą turiu žiauriai fainą. Visi ofise labai talentingi ir draugiški. Kompaniją įkūrė du broliai – Sam ir Ben, abu žiauriai faini bičai. Abu turi stalus kartu su mumis visais, nors galėtų turėt savo atskirus ofisus. Kas įdomiausia, kad nesijaučia kažkokios hierarchijos, kad jie – vadovai, o mes pavaldiniai – jiem jaučiu tik pagarbą.
     
    Bendradarbiai bei klientai beveik išimtinai britai, tad teko neblogai pažint žmones ir kultūrą. Kai dirbau dirbau kavinėj ir sunkiai kalbėjau angliškai, požiūris ir nuomonė apie anglus buvo kaip ir daugelio - veidmainiai, nemėgsta kitataučių, nepriima į savo ratą ir draugais tikrai nebus. Tačiau dabar tuos mitus teko seniai sugriaut. Na, gal ne sugriaut, bet šiek tiek pakeist – visokių tų žmonių yra.

     
    Daug galėčiau čia pasakot, turim begalę pliusų ir pribumbasų visokių, kurie darbovietę paverčia vieta, kurioj gera dirbt. Po darbų, kuriuose teko dirbt anksčiau, čia kaip rojaus kampelis ir negaliu patikėt, kad į jį patekau. Bet gal apie tai papasakosiu kada nors vėliau.
     
    Iš pagrindinių pokyčių asmeniniam gyvenime, tai viskas klostėsi neblogai. Investicija “metu viską ir važiuoju į kitą šalį dėl merginos” atsipirko su kaupu. Ta mergina 2015 Paryžiuj tapo sužadėtine, o šiemet Balio saloj – žmona.

     
    Finansine padėtim nesiskundžiu – užtenka viskam, ko norisi, o pagrinde šiuo metu norisi kelionių ir įspūdžių.
     
    Pradžia UK buvo tikrai sunki. Visokiausių iššūkių teko patirt, begalę didesnių ir mažesnių kelių teko nueit. Bet galų gale viskas atsistojo į savo vietas. Negaliu pasidalint istorija, kurioj tapau milijonierium, bet kažkur pakeliuj per tuos paskutinius kelis metus supratau, kad gal nebūna tapt milijonierium, kad galima būtų ištikrųjų džiaugtis gyvenimu.
     
    Po savo pirmos kelionės į UK maniau, kad čia tikrai niekada negalėčiau gyvent. Kraudamas lagaminą tais lemtingais 2010-aisiais, maniau, kad tikrai grįšiu. Dabar – sunkiai įsivaizduoju savo gyvenimą kur nors kitur, bet nieko neplanuoju – žinau, kad neturiu supratimo, kur dar po 7 metų būsiu.
  13. Patinka
    vienetas sureagavo į respo Verslumo skatinimas 2014-2020 – paskola naujai įmonei   
    Mano įmonė neseniai gavo paskolą per verslumo skatinimo programą, tai nusprendžiau pasidalinti patirtimi. Gal kam bus naudinga, nes kai patys ieškojom informacijos šia tema – praktiškai nieko neradom. Bent jau mūsų patirtis parodė, kad naujai įmonei, kurios savininkai neturi NT ar kitų bankams tinkančių būdų užtikrinti paskolai, nėra daug variantų finansavimui gauti. Mes galų gale ėjom per Verslumo skatinimo programą su Lietuvos kredito unija ir Invegos garantija paskolai.
     
    Nemanau, kad verta rašyt ilgą rišlų pasakojimą, tai tiesiog atskirais didesniais ar mažesniais punktais apžvelgsiu tai, kas užkliuvo/nebuvo aišku patiems, ką būtina žinoti ar atkreipti dėmesį.
     
    Kas parašyta žemiau tėra informacija iš mūsų pusės su kuo susidūrėm, tai jei matot neatitikimus, pataisykit. Čia nėra gidas, nėra taisyklių rinkinys, čia tik papildoma informacija tiems, kam tokia paskola yra aktuali. Galbūt padės įsivertint savo pasiruošimą, galimybes ar panašiai.
     
    Pats principas
    Programa finansuojama EU. Paskolą išduoda viena iš LKU grupės unijų. Iki 25.000 eur. Kreiptis gali įmonės, veikiančios iki metų (oficiali paraiška turi būti paduota kol įmonei nesuėjo metai). Paskolą vis tiek reiks kažkuo užtikrinti. Priklausomai nuo sumos ir planuojamo verslo rizikos lygio, gali reikti laiduotojo(-ų), Invega garantijos ar abiejų. Paskola galima iki 10 metų ir su atidėjimu iki 6 mėnesių. Tiek paskolos trukmę, tiek atidėjimą pasirenkat patys.
    http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/
    http://lku.lt/verslui/kreditas-verslui/
     
    Kiek viskas užtrunka?
    Oficialiai viskas vyksta 3 etapais. Visų pirma pateikiama paraiška pasirinktai unijai. Unija duoda krūvą dokumentų, kuriuos reikia užpildyti (įvairios deklaracijos, kitokie dokumentai, ir, žinoma, verslo planas pagal jų paruoštą formą). Tuomet unija per 7 dienas pateikia savo atsakymą (paprastai valdybos posėdžiai būna kartą per savaitę, tai priklausomai kada bus priduoti popieriai, galima tikėtis atsakymo ir anksčiau nei galutinis terminas). Jeigu atsakymas yra teigiamas, tuomet dokumentai siunčiami į centrinę Lietuvos Kredito Uniją bei į Invega. Invega paraiškai taip pat turėsit užpildyti krūvą dokumentų, kur neparašysit nieko naujo, bet tokia procedūra. Tiksliai nežinau kur iš pradžių eina dokumentai – į LKU ar į Invega, bet tiek vieni, tiek kiti kalba, kad jų terminas yra 20 dienų. Realiai reiktų skaičiuoti apie du mėnesius, jei viskas tvarkoje. Mūsų atveju tai buvo 50 dienų (paprastų, ne darbo) nuo oficialios paraiškos pateikimo iki paskutinių dokumentų pasirašymo jau gavus paskolą. Dar pasiskaičiuokit porą savaičių pradinėm konsultacijom ir įvairių kabliukų taisymui verslo plane/paraiškoje.
     
    Kiek viskas kainuoja?
    Visų pirma teikdami oficialią paraišką paskolai, turėsit įstoti į uniją. Įstoti privalo tiek įmonė, prašanti paskolos, tiek jos akcininkai/nariai. Tai tarkim jei yra įmonė ir du akcininkai, teks sumokėti ~240 eurų, iš kurių dalis yra pajaus pavidalu, dalis negrąžinamas stojimo mokestis. Tikslias sumas gausit unijos puslapyje ar pasiskambinę telefonu
     
    Tuomet unijai reikia 10% (anksčiau buvo 20%) pajaus nuo visos paskolos sumos, kurį susigrąžinti galėsit, kai išsimokėsit visą paskolą.
     
    Galiausiai šiek tiek teks sumokėti ir už Invega garantiją – 1% nuo garantijos sumos. T.y. jei prašot 10.000 eurų, Invega garantiją duoda 80%, tai tas vienas procentas skaičiuosis nuo 8000 eurų.
     
    Niekas pinigų jums į rankas neduos ir ilgai pas save nelaikys!
    Čia yra labai svarbus momentas. Nebus taip, kad paskolos sumą gausit į savo banko sąskaitą ir galėsit išleisti kaip panorėję. Jūs iš įmonių, kurių paslaugas/produktus pirksite, gausit (išankstines) sąskaitas-faktūras, kurias siųsit į uniją ir unija darys pavedimą į jų banko sąskaitas. Dėl to rengiant verslo planą labai svarbu lėšas susiskaičiuoti teisingai ir protingai. Taip pat teikiant paraišką reikės pridėti ne tik patį verslo planą su krūva užpildytų formų, bet ir komercinius pasiūlymus visiems daiktams/paslaugoms, kurias ruošiatės įsigyti už paskolos lėšas – tai gali būti realūs komerciniai pasiūlymai, išankstinės sąskaitos faktūros gautos iš vadybininkų ar sąskaitos sugeneruotos el. parduotuvėse. Jų esmė yra parodyti, kad ne patys sugalvojot tas sumas, o jos realiai yra prieinamos rinkoje. Tai taip pat reiškia, kad visas prekes ir paslaugas turėsit pirkti iš legaliai veikiančių pardavėjų – tų, kurie gali išrašyti sąskaitas faktūras. Tiesa, gali būti ir išimčių. Pavyzdžiui jei nuomositės patalpas iš fizinio asmens, jis niekaip negalės išrašyti sąskaitos faktūros. Tuomet paskolos sąlygose jums bus padaryta išimtis, kad už patalpas bus sumokama remiantis patalpų nuomos sutartimi.
    Kitas svarbus dalykas yra tas, kad paskolą turėsit išnaudoti per mėnesį nuo dokumentų pasirašymo. Nespėsit – jūsų problemos – t.y. neišnaudota paskolos dalis jums bus nebeprieinama. Tuo pačiu jei išnaudosit ne visą paskolą (pvz kažką įsigysit pigiau nei planavot), bus daroma paskolos korekcija ir viskas bus perrašyta mažesnei sumai, kas lygu mažesnėms mėnesinėms įmokoms.
     
    Paskolą panaudoti galima ne kam tik panorėsit!
    Čia yra daug niuansų, paminėsiu tik tuos, su kuriais patys susidūrėm. Mes ėmėm paskolą investicijoms. Tai reiškia, kad ne daugiau 30% paskolos gali būti panaudota apyvartinėms lėšoms padengti – t.y. nuomos mokestis už patalpas pirmiems mėnesiams, kažkokios žaliavos, vienkartinės priemonės ir visa kita, kas „susinaudos“ ir nebeliks. Tai pildant verslo planą būtina į tai atkreipti dėmesį.
    Mūsų atveju unija sutiko sumokėti už pirmus tris mėnesius patalpų nuomos, atsižvelgiant į tai, kad reikės laiko patalpoms suremontuoti ir surasti darbuotojus/įsivažiuoti. Ar kiek mėnesių apmokės priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip nuomos kaina ar planuojama veikla – nežinau. Reikia domėtis iš anksto, klausti unijos darbuotojų, kad galėtumėt tinkamai paruošti verslo planą. Svarbus niuansas – unija neapmokės jokio avanso už patalpas! Dažna praktika nuomojant patalpas yra sumokėti už pirmą (arba du) mėnesį ir mėnesio ar dviejų vertės avansą, kuris būtų atiduotas pasibaigus sutarčiai ir veiktų kaip saugiklis. Tai šitoj vietoj reiktų koreguoti nuomos sutartį, kad avanso nebūtų arba jį mokėsit iš savo kišenės.
    Kitas dalykas, tai jei patalpose reikalingas remontas, jį geriau daryti iš savų lėšų. Sako, kad unija labai kreivai žiūri į iš paskolos lėšų daromus remontus – sunku pagrįsti ir suskaičiuoti kiek reikės kokio glaisto, tinko, profilių ar panašių reikalų ir čia jau atsiranda vietos sukčiavimui. Tačiau galima derintis, kad būtų nuperkamos tam tikros prekės, kurias lengva pagrįsti ir suskaičiuoti – pavyzdžiui durys į atskiras patalpos erdves ir panašiai. Detaliau papasakos unijoje.
    Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jei norėsit už paskolos lėšas įsigyti prekių, kurios nėra būtinos jūsų pasirinktai veiklai vykdyti, turėsit rašyti aiškinamąjį raštą su pagrindimu kodėl visgi jums to reikia. Pavyzdžiui, kam siuvimo atelje kompiuteris, ar ne? Bet jei jūs žinot, kad jo pagalba tvarkysit dokumentus, buhalteriją, kursit reklamą feisbuke ir kitaip jį panaudosit tam, kad galų gale gautumėt pinigų, aiškinamajame rašte tai ir surašykit. Svarbu viską argumentuoti.
    Žinoma, tokių dalykų kaip šakutės, lėkštutės ir puodeliai į ofiso virtuvėlę, tikrai nepavyks nupirkti už paskolos lėšas.
    Paskutinis, bet vienas svarbesnių punktų – paskolos lėšomis negali būti apmokami jokio mokesčiai, išskyrus PVM. GPM, NT – jei nuomosit patalpas iš fizinio asmens – bus mokami iš jūsų kišenės. Komunaliniai mokesčiai – iš jūsų kišenės. Rinkliavos už reklamą – iš jūsų kišenės ir t.t.
     
    Patalpos, kur vykdysit veiklą
     
    Dar prieš paduodami oficialią paraišką paskolai gauti, privalote turėti konkrečias patalpas, kur vykdysit savo veiklą. Tai ypač aktualu tiems, kas ruošiasi nuomoti komercines patalpas.
    Neužtenka tiesiog peržiūrėti skelbimus ir sugalvoti, kad dirbsim „čia ar ten“. Unijai privalo būti pateiktas dokumentas, liudijantis susitarimą su patalpų savininku. Tai gali būti įvairių formų teisinę galią turintis „popierius“. Mes pasirašėm ir unijai pristatėm galutinę nuomos sutartį, tiesiog suderėjome išlygas, kad per pirmus du mėnesius (t.y. kol spręsis paskolos likimas) galime be baudų nutraukti sutartį. Tačiau mums sakė, kad tinka ir „ketinimo nuomotis patalpas aktas“, kad ir kas tai bebūtų  Bet kokiu atveju, turit būti tikri, kad tas patalpas tikrai gausit, nes kitaip gali nebegalioti Invegos suteikta garantija ir bus sugaišta krūva laiko dokumentams pakeisti.
    Invega garantija
    Priklausomai nuo krūvos faktorių, Invega garantuoja iki 80% prašomos paskolos sumos. Unija, į kurią kreipsitės, nustatys reikalingą garantijos dydį. Svarbiausias dalykas, kurį mes patys supratom vėliau, nei derėjo, yra tas, kad ši garantija yra antraeilė paskolos užtikrinimo priemonė. Tai reiškia, kad jei jūsų verslui nepasiseks, visų pirma bus bandoma atgauti pinigus iš jūsų pačių, tuomet laiduotojų ir tik niekaip nepavykus gauti pinigų iš laiduotojų bus kreipiamasi į Invega. Kaip mums pasakė unijoje, gauti pinigus iš invegos yra labai sudėtinga. Tai į šitą reikalą reikia žiūrėti kaip į priemonę, kuri padeda gauti paskolą ir tiek. Nesitikėkit, kad ji apsaugos jus ar jūsų laiduotojus!
    Kai jūsų paskolos paraiškos dokumentai pasieks Invega vadybininką, galit tikėtis skambučio. Kaip mums pasakė unijoje, vieni vadybininkai išvis nieko neklausia, kiti skambina paskolos gavėjams, treti atsiunčia klausimus į el. paštą unijai. Žodžiu, priklauso ne tik nuo jūsų verslo idėjos/plano, bet ir nuo to, ant kokio žmogaus pataikysit. Jei visgi klausimų kils, tai patariu išmanyti tai, ką ruošiatės daryti! Klausti gali iš principo bet ko. Ruošiant dokumentus Invegai galima įrašyti konkretaus asmens kontaktus, kuriam bus skambinama iškilus klausimams. Tai jei verslą kuriat keliese, geriau duokit kalbėti tam, kuris moka kalbėti ir išmano tai, ką ruošiatės daryti, kodėl pasirinkot vienus ar kitus veikimo būdus, principus ir t.t. ir pan.
     
    Pabaigai
    Iš savo patirties galiu pasakyti tik viena – bendraukit su unijos darbuotojais. Jie žino krūvą niuansų. Neskubėkit oficialiai visko teikti. Parodykit jiems paruoštą verslo planą, turimus pasiūlymus, kitus dokumentus. Tegul jums pirštu parodo į visus galimus kabliukus. Kuo sąžiningiau dirbsit prie paraiškos, tuo daugiau šansų, kad viskas praeis sklandžiai.
     
  14. Patinka
    vienetas gavo reakciją nuo becikas Del revolut iban saskaitos   
    Taip. Užtenka tik Vardo, Pavardės ir IBAN.
    BIC=SWIFT
  15. Patinka
    vienetas sureagavo į MindaugasKuc Sėkmės istorija - kelias nuo 0 iki funkcionuojančio verslo   
    Sveiki, iš kai kurių jūsų buvau sulaukęs pastebėjimų, kad sėkmės istoriją parašyčiau čia.
     
    Apie mane:
    Mindaugas Kučinskas
    24 metai,
    Studijos: Elektroninio verslo technologijos
    Kilmės miestas: Kėdainiai.
     
    www.ponaspovas.lt
    www.lazerio.eu
    www.dezuciugamyba.lt
     
    Mintys apie verslą mano galvoje sukosi jau mokykloje. Tuomet pradėjau skaityti verslo,motyvacines knygas, bet greitai supratau, kad jos norimo rezultato neatneša. Vėliau atradau tikrai vertingų knygų su geromis įžvalgomis – viena iš jų Adam Smith „Tautų turtas". Ji padėjo susiformuoti kitokį požiūrį.
     
    Pirmi produktai,kuriuos pradėjau gaminti ir parduoti, buvo sąsagos iš Lietuviškų monetų. Kai keitėsi valiuta, pradėjau supirkinėti naujas monetas ir gaminti sąsagas. Paklausa buvo didžiulė, nespėdavau gaminti, nors gamyba buvo greita ir nesudėtinga. Atslūgus bumui, plėčiau pasiūlą kitais tautiniais aksesuarais – gaminau sąsagas su Vyčiu, auskarus, pradėjau prekiauti tautiniais kaklaraiščiais, tautiniais fotoaparatųdirželiais ir t.t. Tuo metu iš draugo užsisakinėjau lazerinio pjaustymo paslaugas, taip susipažinau su lazerinėmis staklėmis. Daugiau informacijos: ponaspovas.lt
     

     

     
     
    Bestudijuodamas vis svarsčiau, kokį verslą pradėti, tad domėjausi nemažai skirtingų staklių bei įrengimų. Baigiau elektroninio verslo technologijas. Pabaigęs studijas, pradėjau ieškoti, iš kur gauti pinigų verslui. Buvau nuvykęs į „InvestLietuva", į kitus projektus, gavau nemažai patarimų ir idėjų. Darbo biržoje radau programą „Sau darbo vietos kūrimas", pradėjau rašyti šį projektą. Jis užtruko gan nemažai laiko, reikėjo atlikti daug popierizmo, bet sėkmingai gavau 14 000EUR įrengimams pirkti. Tad nutariau daryti lazerinių paslaugų – pjovimo, graviravimo – verslą. Tai susisiejo su mano gaminamais produktais. Pirkau lazerines stakles. Jų laukiau apie 3 mėnesius, nes jas užsisakiau iš Kinijos. Tuomet pradėjau sukti galvą dėl patalpų ir sėkmingai per „Vilniaus kolegijo sverslumo centro" projektą gavau patalpas pačiame centre, J. Jasinskio g. Patalpas sudarė biuras ir 100 kv. m rūsys. Deja, ten lazerio įkelti nepavyko, nes būtų tekę daužyti apie metrą storos sienos. Susiradau kitas patalpas VU chemijos institute, Visoriuose, Mokslininkų g. 12 – su traukos spintomis, tad įsirengti buvo kur kas paprasčiau. Vis dėlto įkelti lazerį prireikė daug pastangų, reikėjo naktį lupti VU universiteto langą ir šiaip visas įkėlimas kainavo gana brangiai, virš 600EUR.
     
    Pradėjome gaminti įvairius gaminius, aksesuarus, medinius žaislus-konstruktorius,paveikslus, dėžutes, stendus ir t.t. Vėliau pradėjome gaminti medines dėžutes pakavimui, medinius stendus, šie produktai verslui išties pasiteisino, buvo užmezgami ilgalaikiai santykiai su buvusiais klientais.
     

     

     

     
    Šiuo metu pradėjome gaminti ir holograminius stendus, ir prekybines saleles, tad atsirado daug naujų iššūkių, bet taip pat ir galimybių.
     

     

     
    Stengiuosi vis tobulėti ir ieškoti naujų verslo galimybių, nes tai kelia didžiausią džiaugsmą man ir leidžia tobulėti. Kodėl rašau šią tema, noriu visus padrasinti net ir neturinčius pradinio kapitalo siekti savo tikslų ir tiesiog daryti, nes galimybių tikrai yra ir jų galima surasti visose situacijose. Pats pradėjau daryti tik pabaigęs studijas neturėdamas pinigų bei patirties.
  16. Patinka
    vienetas sureagavo į kaitas123 REVOLUT patirtys   
    Geros naujienos jau veikia euru ibanas revolute.Tai kaip ir maniau lietuviskas su pradzia lt.Bet nenomuoja is jokio banko kaip buvo su loyd swedbanke ivedus raso banko pavadinima revolut limited.
  17. Patinka
    vienetas sureagavo į retromind Darbo pokalbiai, darbo skelbimai ir viskas apie juos.   
    Sveiki. Sugalvojau sukurti šią temą, kurioje galėtume pasidalinti darbo pokalbių specifika bei patirtimi. Panašiausią temą, kurią pavyko rasti tai Kodėl išsiuntus 150 CV niekas nepaskambina. Dalykus, kuriuos rašysių bus didžiąja dalimi susiję su darbo specifiką į kurią orientuojuosi aš asmeniškai (klientų aptarnavimas/paslaugos), tad darbo pokalbiai, kuriuos turėjau aš ir darbo pokalbiai, kuriuos turėjote/turėsite Jūs gali kardinaliai skirtis.
     
    Mano asmeninė patirtis - pradžia:
     
    2016 vasarą baigiau LEU studijas (anglų filologija su pedagogikos pakraipa) iš karto pradėjau ieškoti darbo klientų aptarnavimo/paslaugų sektoriuje. Tereikėjo kelių savaičių kol priėmė į darbą visiškai šviežią viščiuką. Darbas kaip darbas, yra pliusai ir minusai. Per daug nesigilinant į detales, po kelių mėnesių teko atsisveikinti su šiuo darbu dėl mano-darbdavio nesutarimų. Praėjus kažkiek laiko vėl pradėjau ieškotis darbo. Turėjau DAUG darbo pokalbių, pastebėjau tam tikras tendencijas, su kuriomis norėčiau pasidalinti.
     
    Prologas: Įdarbinimo įmonės-agentūros
     
    Įdarbinimo įmonės-agentūros nėra blogas dalykas savaime. Darbdaviai naudojasi jų paslaugomis, kad gautų geriausią darbuotoją neinvestuojant savo laiko ir resursų. Tačiau iš žmogaus ieškančio darbo perspektyvos tai yra tam tikra prasme laiko gaišimas. Duosiu konkretų pavyzdį: teko eiti į darbo pokalbį dėl kliento aptarnavimo pozicijos į įdarbinimo agentūra, kuri buvo visai kitam miesto gale. Ten asmuo priėmęs mane pradėjo skaityti darbo skelbimo aprašymą (kurį pats buvau perskaitęs kelis kartus, iš karto priminė darbo biržos darbuotojų monologus). Po to, pokalbis pasistūmėjo link manęs, mano patirties, kompetencijų, norų ir pan. Pokalbio pabaigoje asmuo paprašė užpildyti IQ testą namuose, kurį atsiųs į elektroninį paštą. Tikriausiai pirmas ir paskutinis spręstas IQ testas (rezultatų gaila nepasakė, dabar kai pagalvojau dar turiu jo kontaktus, būtų visai nieko jeigu atsiųstu :) ) Jam parašius e-laišką, kad praėjau testą, man teks palaukti kol gausiu atsakymą dėl antrojo darbo pokalbio. Jeigu antrąjį darbo pokalbį praeičiau, manęs lauktu trečiasis. Žodžiu vaizdas aiškus.
     
    Dar vienas aspektas, dėl ko įdarbinimo agentūros kartais užknisa tai darbdavio anonimiškumas. Pavyzdžiui, naršai CV tinklapyje, randi idealų darbą (reikalavimai, darbo pobūdis), pažiūri kas per įmone, o ten puikuojasi įdarbinimo agentūros pavadinimas su jos logotipu. Kai žinai į kurią įmonę/įstaigą darbinies gali iš anksto pasiskaityti apie ją atsiliepimus, panagrinėti įmonės istoriją, sužinoti kokia yra jos reputacija ir panašiai.
     
    Apie tokias agentūras kaip Biuro tai net nematau tikslo kalbėti. Vienam iš šeimos narių teko vasarai įsidarbinti klientų aptarnavime per šią įmonę. Iš visų dalykų tai labiausiai apverktinas yra apgailėtino dydžio atlyginimų vėlavimas kelis mėnesius. Žmogui, kuris turi paskolą, finansinių įsipareigojimu net neverta žiūrėti į tą pusę (nors geriau pagalvojus žmogus turintis finansinių įsipareigojimų niekada neieškotų darbo klientų aptarnavimo srityje, bet tiek jau to).
     
     
    TOP 5 universalūs darbo pokalbio klausimai
     
    1. Kokia jūsų darbo patirtis?
    2. Kodėl išėjote iš praeito darbo?
    3. Kodėl norite dirbti būtent pas mus?
    4. Kas jums yra svarbiausia dirbant komandoje / kaip jūs įsivaizduojate savo idealią darbo dieną / sustatykite prašau šiuos penkis dalykus prioritetine tvarka ir panašaus tipo klausimai.
    5. Atlyginimo klausimas.
    BONUS: Ką žinote / ką galėtumėte papasakoti apie mūsų įmonę?
     
    Darbdavys yra visada suinteresuotas įdarbinti patį geriausią žmogų iš tos savaitės - mėnesio kandidatų sąrašo. Mano galva didžiausi kriterijai, kuriais jie vadovaujasi yra patirtis <- kompetencijos-išsilavinimas <- asmeninės savybės. Net ir neturint patirties vistiek sugebėjau pabaigęs studijas įsidarbinti į vieno didžiausių bankų klientų aptarnavimo skyrių. Kaip tai pavyko? Išryškink tai ką turį, o ne ko neturi. Visai įmanoma, kad yra dalykų, kuriuos pamiršai įrašyti į CV kaip patirtį. Mano atveju, tai atlikta pedagoginė praktika mokyklose, bei anglų mokytojo freelance veikla buvo atramos taškai, kuriuos naudojau kai buvo teiraujamasi dėl mano darbo patirties. Tad vienas iš dažniausių klausimų, kuriuos teko išgirsti tai kokia yra jūsų darbo patirtis / matome, jog dirbote [įrašykite darbo vietą čia], ar galėtumėte papasakoti daugiau. Šio klausimo galimas tęsinys yra KODĖL IŠĖJOTE IŠ TOS DARBO VIETOS. Į tokį klausimą reikia atsakyti labai atsargiai. Žinau, kad darbo birža mato kada jūs patys išeinate iš darbo, o kada jūs atleidžia darbdavys. Sunku pasakyti, ar potencialus darbdavys gali pamatyti tai, tad būtų gerai jeigu čia yra žmonių, kurie turi verslą ir įdarbina žmonės pasireikštų šiuo klausimu. Tai yra svarbu, nes galite apsimeluoti ir sakyti, kad išėjote dėl tam tikros priežasties, nors tiesa yra tokia, kad prastai dirbote ir įmonei neapsimokėjo turėti su jumis reikalų. Taip pat būkite atsargus/-i dėl pačios priežasties. Niekada nesakykite "susipykau su darbdaviu dėl ..., "darbas neatitiko lūkesčių" arba "mane atleido dėl...". Paprasčiausia ir saugiausia yra sumeluoti (taip sumeluoti, nes jūs ieškote darbo, kad nenumirtumėte badu, o sakyti tiesą dėl apgailėtino atlyginimo ar darbo sąlygų praeitame darbe kaip priežastį yra absurdiška esant tokiom sąlygom - jūs kovojate už savo gerbūvį. Iš visų įmanomų vietų per darbo pokalbį esant ekstra situacijai meluoti patariu būtent kai darbdaviui iškyla klausimas dėl išėjimo priežasties ir niekur daugiau). Trečias dažniausias klausimas, kurį teko girdėti tai "kodėl norite dirbti būtent pas mus". Iš karto prisimenu paveikslėlį internete, kuriame į tokį klausimą žmogus ieškantis darbo darbdaviams atsako "visada buvau suinteresuotas nemirti badu". Žinoma to pasakyti negalite, nes tokios replikos rezultatas gali būti 15/85 - sukelsite juoką ir greitai pasakysite "juokauju žinoma, pagrindinė priežastis kodėl pasirinkau jus yra..." arba likusį darbo pokalbio laiką darbdavys stipriai sučiaupęs lūpas, nepakeldamas galvos toliau uždavinės jums šaltai klausimus kas yra lygu jo galvoje "noriu, kad šis pokalbis kuo greičiau baigtusi". Ketvirtas dažnai girdėtas klausimas "kas jums yra svarbiausia dirbant komandoje / kaip jūs įsivaizduojate savo idealią darbo dieną / sustatykite prašau šiuos penkis dalykus prioritetine tvarka" ir panašaus tipo klausimai. Manau tai yra gan subjektyvus dalykas, tad komentuoti šio klausimo nematau prasmės. Ir paskutinis klausimas, kuris yra užduodamas visada kaip taisyklė darbo pokalbio pabaigoje yra atlyginimas. Pastebėjau, kad yra 60/40 tendencija. 60 procentų darbdavių vietoje to, kad pasakytų koks yra atlyginimas tiesiog pasiteiraus jūsų pageidaujamo atlyginimo. Tai yra gudrus klausimas dėl kelių priežasčių. Pasakę per mažą sumą atrodysite desperatiškai, o per didelę - per daug pasitikintis/-i savimi ir iš esmės minusas darbdavio užrašuose, nes lyginant kandidatus pagal pageidautiną atlyginimo dydį atsidursite žemiau. Visada patartina paieškoti panašaus darbo pobūdžio atlyginimo internete, forumuose ir per draugus prieš einant į darbo pokalbį. Šiaip konkretus atlyginimas visada yra pasakomas antrojo/trečiojo darbo pokalbio metu. 40 procentų darbdavių tiesiog pasako iškart koks yra atlyginimas ir kartais papildomas klausimas "ar toks atlyginimas jus tenkintų?". Taip pat CV portaluose darbdavių rodančių ir nerodančių atlyginimo skaičius yra neproporcingas. Bijau sumeluot, bet greitai bus patvirtintas įstatymas dėl įmonių prievolės įrašyti atlyginimą savo darbo skelbimuose, pataisykite jeigu klystu.
     
    EDIT: dar pridėčiau vieną klausimą - "ką žinote / ką galėtumėte papasakoti apie mūsų įmonę"? Tai klausimas-saugiklis, kurio esmė patikrinti ar jums bent kažkiek rūpi būsima įmonė, kurioje žadate dirbti.
     
    Ko nesakyti
     
    VISADA stenkitės nesiplėsti atsakant į darbdavio klausimus. Šioje vietoje gal skaitydami net ir nesutiksite su manimi "ką šitas retromind imbicilas čia rašo, aišku, kad būti atviram, nebūti robotu per darbo pokalbį yra pliusas". Kai atsakydami į klausimą pasakote daugiau nei reikia, tai galite darbdavio galvoje pakišti papildomą klausimą, kurį panaudos prieš jus. Žinoma nereikia atsakinėti žodžiais TAIP arba NE, bet išsiplėsti nepatariu, nes su kiekvienu žodžiu didinate riziką pasakyti kažką netinkamo, išsiplėsti iki tiek, kad atsiras daugiau klausimų nei atsakymų. Taip pat dėl riboto laiko (darbo pokalbio trukmė 25-60 min). Kalbėdami daugiau nei reikia, galite sukurti "daug plepančio" įvaizdį, kuris gali būti neigiamas arba kartais net teigiamas dalykas (klientų aptarnavimas/prekybos agentas). Nesenai užtikau darbo skelbimą iš Transcom ir skambėjo jis maždaug taip "... mėgsti daug plepėti? Prisijunk prie...). Iš tiesų pats darbo skelbimas kvepėjo pigiai...
     
    Taip pat stenkitės būti kiek įmanoma formaliu ir įsitempusiu. Kartais gali būti, kad vadovas, darbdavys, žmogiškųjų išteklių atstovas yra jaunesnis už jus arba maždaug tokio pat amžiaus. Jus galite atsipalaiduoti, numesti šiokį tokį juokelį, kai matote, kad darbo pokalbis klostosi labai gerai. Taip pat galite pasąmoningai panaudoti žodį, dėl kurio labai gailėsitės. Pavyzdžiui, vieną kartą per darbo pokalbį, kalbant apie "kodėl norėčiau dirbti jūsų įmonėje" panaudojau žodį papulti. Pats žodis papulti siejasi su atsitiktinumu, lengvabūdiškumu ir net savaime yra nevartotinas šiame kontekste. Kodėl aš pasakiau "papulti", net ir šiandien nežinau. (to darbo negavau :] ). Kai kuriose pokalbių šou, dalyviai yra susodinami į nepatogias kėdes. Priežastis paprasta, kai žmogus sėdi šiltoje, patogioje kėdėje jis atsipalaiduoja, atsiranda saugumo iliuzija. Kai žmogus sėdi nepatogioje - šis natūraliai įsitempia, yra naudojama daugiau raumenų grupių. Žmogaus protas artikuliuoja greičiau ir tiksliau, nes pasamonėje yra siunčiama žinia, kad "NENORIU ILGIAU ČIA SEDĖTI, NORIU, KAD VISKAS GREIČIAU BAIGTUSI". Žinoma jūs nepasirinksite savo kėdės per darbo pokalbį, bet tiesiog norėjau atkreipti į tokį, atrodo nepastebimą dalyką, kad net ir menkiausias atsipalaidavimas gali ateiti iš patogaus sedėjimo, o tai gali jums pakenkti.
     
    Rečiau užduodami universalūs klausimai
     
    1. Kokios yra jūsų gerosios 5 asmeninės savybės?
    2. Kokia yra jūsų stiprioji ir silpnoji pusė.
    3. Koks yra didžiausias jūsų pasiekimas?
    4. Ko galite "atnešti" į mūsų darbovietę?
    5. Ką veiktumėte su 1 mil eurų (rimtai, ERGO Lietuva buvo uždavę tokį klausimą).
    6. Kokie yra jūsų pomėgiai?
    7. Kokiose srityse jums reikėtų pasitobulinti (klausia darbo į kurį pretenduojate kontekste, žinoma).
    8. Kaip jus apibūdintų jūsų draugai?
    9. Ką darytumėte X situacijoje? (kalbant apie klientų aptarnavimą kaip pavyzdys - su jumis susisiekia klientas, tuo metu neturite jam/jai reikalingos informacijos, ką darote toliau? Atsakymas - atsiprašote ir pažadate susisiekti kai tik gausite klientą dominančią informaciją. Jeigu dirbate ne klientų aptarnavime, pagalvokite kokia yra banaliausia - dažniausia naujoko problema dirbant tą darbą)
    10. Kiek laiko įsivaizduojate save dirbant pas mus? Šis klausimas tikriausiai yra pats kvailiausias iš visų, net už tą, kuriame klausia ką veiksite su milijonu eurų. Kodėl? O gi todėl, kad mes neesame ekstrasensai su atidarytomis čiakromis ir negalime pasakyti kas nutiks ateityje. Juk nepasakysi "iki gyvenimo galo" nes skambės absurdiškai. Labai norėčiau, kad žmogus dirbantis žmogiškųjų išteklių sferoje galėtų pakomentuoti šio klausimo prasmę ir kaip reikėtų į jį atsakyti.
    11. Kaip elgiatės stresinėse situacijose? / Kaip dažnai susiduriate su stresu darbe?
     
    Jūsų klausimai darbdaviui
     
    Klausimas darbdaviui yra visada universalus pliusas, nes taip parodote, kad jums ne vis vien, esate pasiruošęs/-usi šio darbo pozicijai užimti nors ir rytoj. Mano rekomenduoti klausimai darbdaviui jeigu į juos nebuvo atsakytą per darbo pokalbį / darbo skelbime:
     
    Labiausiai patartini klausimai darbdaviui:
     
    1. Koks yra idealus kandidatas šiam darbui?
    2. Kokios yra karjeros galimybės?
    3. Kas jums labiausiai patinka šiame darbe? (Pastaba. Dažniausiai per darbo pokalbį su jumis sėdi 2 arba 1, o rečiau 3 žmonės. Vienas iš jų bus jūsų vadovas, kitas bus žmogiškųjų iškelių sektoriuje dirbantis asmuo, kurio darbas iš esmės ir yra priimti žmones į darbą naudojant tam tikrą klausimyną/metodiką, padėti vadovui priimti galutinį sprendimą, o trečias, kurio gali būti arba nebūti - papildomas žmogiškųjų išteklių sektoriuje dirbantis asmuo, jeigu yra daugiau nei viena komanda - kitos komandos vadovas arba tiesiog asmuo dirbantis toje įmonėje, kuris esant reikalui balsuos 1/2 arba 2/1 scenarijuose. Klausiant šio klausimo 2 arba 3 asmenys sėdintys su jumis turės skirtingus atsakymus, tad pagalvokite ar iš vis verta klausti šio klausimo.
    4. Ar yra apmokymai ir kokia yra jų trukmė?
    5. Kokiose srityse ši įmonė/įstaiga galėtų pasitobulinti arba koks yra šiuo metu didžiausias iššūkis šioje įmonėje?
     
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     
    Klausimai, kuriuos patartina klausti jeigu jaučiate kūnu, jog šis darbo pokalbis yra teisinga vieta ir laikas (pokalbio atmosfera):
     
    1. Ar jūs susisieksite su manimi, net jeigu atsakymas dėl šios darbo pozicijos būtų neigiamas? (Pastaba. Kai kurios įmonės, ypatingai įdarbinimo agentūros, susisieks su jumis tokiu atveju).
    2. Kaip jūs pamatuosite mano pasiekimus šiame darbe, sakykime, kad ir už 6 mėnesių?
    3. Ar jums yra tam tikrų abejonių dėl ko šis darbas galbūt nėra skirtas man?
    4. Koks yra pats svarbiausias dalykas, kurį galėčiau pasiekti per ateinančius 2 mėnesius šiame darbe?
    5. Kaip jūsų įmonė pamatuoja sėkmę?
     
     
    Darbo pokalbis be žodžių
     
    Darbo pokalbis nėra vien klausimai ir atsakymai. Šiokią tokią jūsų sėkmės dalį sudaro ir dalykai, kuriuos mato akys arba jaučia kūnas. Jūsų akių kontaktas, apranga, kvepalai, punktualumas, rankos paspaudimas, kūno kalba ir net eisena. Prisiminkite, kad pirmas įspūdis yra pats svarbiausias. Čia panašiai kaip teatro pasirodyme, labiausiai žmonės įsimena pasirodymo pradžią ir pabaigą. Šiaip šia tema yra rašomos atskiros knygos, tikrai visko detaliai aprašyt čia neįstengsiu. Galėčiau rekomenduoti perskaityti „Influencer: The Power to Change Anything“ ir populiariosios psichologijos straipsnius, bet apsiriboti vien lietuviška literatūra tikrai nerekomenduoju, dėl to rekomendavau anglišką knygą, tiems kas moka angliškai.
     
     
    Atpažinkite vilką avies kailyje net nenuėjus i darbo pokalbį
     
    Darbo skelbimas, net ir mažai turintis informacijos gali pasakyti apie įmonę labai daug.
     
    Neigiami dalykai
     
    Diskriminacijos aspektas.
     
    Dėl lyties, religinių įsitikinimų, finansinių galimybių ir kt. diskriminacijos požymiai, kurie signalizuoja, jog įmonė yra linkusi diskriminuoti tam tikrus visuomenės sluoksnius.
     
    1. Rei­ka­la­vi­mas tu­rė­ti nuo­sa­vą au­to­mo­bi­lį. Žmogus, kuris važinėja viešuoju transportu / neįperką nuosavo automobilio liks nusivylęs.
    2. Pa­gei­da­vi­mai dėl šeimyninės pa­dė­ties. Čia gal labiau moterims, kurios galimai netolimoje ateityje planuoja šeimą.
    3. "Dar­bas siū­lo­mas jau­nat­viš­ka­me, ener­gin­ga­me ko­lek­ty­ve". Girdėta? Deje, kai tokią eilutę pamatote žinokite vieną - prioritetas teikiamas tik jaunų asmenų įdarbinimui.
     
    Didelių įmonių darbo skelbimai.
     
    1. Jūsų komandos vadovas bus jūsų dievas.
    2. Kompetencijų siaurumas. Dirbdami didelėje įmonėje, tikimybė, kad dirbsite monotonišką ir siauro-mastymo darbą ženkliai padidėja.
    3. Karjeros laiptai praktiškai neegzistuoja, nes jūs neegzistuojate žmonėms dirbantiems paskutiniuose dangoraižio aukštuose. Karjerą galėsite pasiekti tik per lovą, per gimines, bet ne per sunkiai ir gerai nudirbtą darbą.
    4. Jūsų idėjos praktiškai niekada nebus įgyvendintos. Tai ne dėl to, kad idėjos yra blogos, labiau dėl to, kad įmonėje, kurioje dirbsite idėjos realizavimo sparta yra labai lėta jau nekalbant apie individus, kurie jums pavydės (o tokių bus didelėse įmonėse, net neabejokite).
    5. Jūs - daiktas. Pats, kaip ir minėjau, dirbau vieno banko (skandinaviško) klientų aptarnavimo skyriuje. Kiekvieną dieną jaučiausi kaip daiktas, nes neturėjau asmeninės erdvės, besikeičianti darbo vietos politika "pagal skandinavišką modelį" yra į depresiją varantis variklis - negali pasidėti savo asmeninių daiktų, nes kitą dieną dirbsi visai kitam gale, negali turėti savo stresinio kamuoliuko, kurį gali pamaigyti, tu mažai kuo skyries nuo spausdintuvo ar lempos. Tu esi daiktas ir susitaikyk su tuo.
    6. Jautiesi mažyčiu mikroorganizmu, kurio pati egzistavimo prasmė yra apskritai abejotina. Gali pasireikšti vidutinio amžiaus krizė anksčiau laiko.
     
    "Jūs pas mus dirbsite ne ilgiau kaip kelis mėnesius" darbo skelbimai.
     
    Tokius atpažinti yra labai paprasta. Jeigu matote vieną iš šių eilučių darbo skelbime, turėkite omenyje, kad asmeniui, atsakingam už šio darbo skelbimo platinimą pritrūko žodžių ir įrašė kaip vieną arba kelis įmonės pliusų fundamentalius dalykus, be kurių joks darbuotojas nesutiks dirbti šio reklamuojamo darbo.
     
    1. Laiku mokamas atlyginimas (super, nereikės porą savaičių gyventi pusbadžiu)
    2. Visos socialinės garantijos (ačiū, kad sumokat už mane PSD, PVM ir kaupiat pensiją)
    3. Draugiškas kolektyvas (nes dažnai būna nedraugiškas kolektyvas)
    4. Darbą šiuolaikiškoje ir patikimoje kompanijoje (nes dažnai būna nešiuolaikiškų ir nepatikimų kompanijų).
    5. Neturinčius darbo patirties apmokome (pas mus dažnai keičiasi žmonės šioje pozicijoje :( ).
    6. [tuščia] (mes nelabai ką galime pasiūlyti jums apart atlyginimo, arba mums tiesiog nerūpi jūsų lūkesčiai)
     
    Teigiami dalykai
     
    1. Profesinio tobulėjimo galimybes.
    2. Karjeros perspektyvas ir motyvuotą / konkurencingą atlyginimą.
    3. Visas darbui reikalingas priemones.
    4. Apmokymus prieš pradedant darbą.
    5. Sveikus užkandžius / šviežius vaisius / kavą darbo metu. (kai kam gali pasirodyti šitas labai keistas, bet patikėkite, kartais praverčia ir pasako šį bei tą apie įmonės vidinę darbo kultūrą).
     
    Ačiū mielas drauge, kad perskaitei mano visą, pusę metų sukauptą žinių bagažą, kurį įgijau dirbant ir beieškant darbo. Su nekantrumu lauksiu jūsų komentarų bei kritikos vietose, kuriose galbūt nusišnekėjau ir žinoma jūsų asmeninės patirties ir patarimų ieškant darbo ir dalyvaujant darbo pokalbiuose. B-)
     
    P.S pridedu video gerai nuotaikai :D
     

  18. Patinka
    vienetas gavo reakciją nuo iPauL Sąskaitos atidarymas Lietuvos bankuose   
    Reikia jungtis ne per PaySera sąskaitą, o per el. valdžio svartus arba per konkrečią įstaigą, arkim SODRA. Spaudžiam PRISIJUNGTI -> GYVENTOJUI -> PER ELEKTRONINIUS VALDŽIOS VARTUS.
     
     
     
    Bet prisijungti galėsi, tik kai tavo PaySera Indentifikacijos lygis bus ne mažesnis, kaip 3-as.
     
    P. S. prisegu foto, kaip atrodo viskas.
    Sėkmės.



  19. Patinka
    vienetas sureagavo į wi_lius Nešiojamo kompiuterio pirkimas   
    Ar lengva pakeisti kietąjį diską – priklauso nuo nešiojamo kompiuterio modelio. Vieni modeliai turi specialiai padarytą dangtelį, kurį tereikia nuimti ir gauni tiesioginį priėjimą prie kietojo disko. Bet pavyzdžiui pas mane tokio dalyko nėra, tai teko išrinkti visą kompą, kad pasikeisčiau HDD į SSD.
     
    Aš tai turbūt pirkčiau kompiuterį su HDD ir įsidėčiau SSD. Kalbant apie HDD, nelabai ir didelis skirtumas, koks jis bus įdėtas. Kita vertus, SSD norėčiau išsirinkti pats, o ne pasitikėti tuo, ką gamintojas įdėjo.
     
    Kitas klausimas – kaip sutalpinti du kietuosius diskus kompiuteryje. Įprastinis variantas būtų įdėti antrąjį diską vietoj CD-ROM'o. Bei jeigu kompiuteris neturi CD-ROM'o, tai vertėtų pasidomėti, ar yra kur daugiau tą antrąjį diską įkišti. Blogiausiu atveju galima apsiriboti vienu didesniu SSD (bent 256 GB) ir turėti išorinį nešiojamą HDD asmeniniams failams.
     
    Dėl gamintojų, tai bent jau prieš keletą metų Dell ir Asus buvo giriami. Bet svarbu pasidomėti apie konkretų modelį, nes ir Dell'ų gali būti nevykusių.
     
    Dėl procesorių, tai i7 yra aukščiausios klasės procesoriai, tačiau nemanau, kad reikia aklai jų vaikytis. Renkantis reikėtų atsižvelgti į konkretų modelį. Pavyzdžiui, jeigu modelio numeris užsibaigia Q (Core i7-6770HQ) – procesorius turi keturis branduolius, jei U – du branduoliai, tačiau mažesnis energijos vartojimas. Tiesa, ne viskas taip paprasta:
     
     
    ---------
     
    Kai renkiesi nešiojamą kompiuterį, svarbu neapsiriboti vien skaičiukais. Būtinai pamąstyk, kiek daug žadi jį nešiotis. Gal geriau pasiimti 14 colių ir lengvesnį, kad būtų patogu nešiotis, o naudojimui namuose prisijungti monitorių ir/ar klaviatūrą. Net jei svoris nėra taip svarbu, neimk labai sunkaus – gal sugalvosi dirbti pasidėjęs kompiuterį ant kelių ar dažnai perkelinėsi iš vienos vietos į kitą. Orientuokis į ne didesnį kaip 15,6 colio ir ne sunkesnį kaip ~2,3 kg (nebent esi tvirtai įsitikinęs, kad didesnis ir/ar sunkesnis nesukels nepatogumų).
     
    Atreipk dėmesį ne tik į ekrano išmatavimus, bet ir paties ekrano kokybę. Menkas malonumas bus į ekraną žiūrėti, jei spalvos netinkamos ar apšvietimas netolygus. Taip pat kompiuterio korpusas turėtų būti daugiau mažiau tvirtas – negirgždėtis paėmus į rankas, klaviatūra per daug neįsispausti į vidų. Be kita ko, pasidomėk dėl kompiuterio temperatūrų – tiek ar kompiuteris sugeba tinkamai aušintis esant didelėms apkrovoms, tiek ar kompiuterio korpusas per daug neįkaista vietose po atremtais delnais (iš patirties galiu pasakyti, kad menkas malonumas laikyti riešus lyg ant kaitlentės). Šiems dalykams išsiaiškinti puikiai tinka apžvalgos iš http://www.notebookcheck.net/ puslapio – primygtinai rekomenduoja išsirinkus konkretų modelį susirasti jo apvžvalgą šiame puslapyje. Va pavyzdžiui, kaip atrodo nuodugni Lenovo T440s apžvalga - išrenkamas net kompiuterio korpusas!
     
    Nepamiršk pasidomėti apie reikalus su kietuoju disku: ar lengva pakeisti ir ar bus įmanoma sutalpinti du. Taip pat pasidomėk, ar kietojo disko jungtis yra SATA III (dar kitaip vadinama SATA 6Gb) – antros kartos SATA neturi pakankamai pralaidumo išnaudoti visą SSD greitį (nors šiais laikais nebeturėtų būti diegiamos SATA II, bet dėl viso pikto).
     
    Pamąstyk, ar tau tikrai reikalinga diskreti (AMD ar nVidia) vaizdo plokštė. Bendrais atvejais turėtų pakakti ir Intel procesoriuje jau esančios GPU. Taip pat šiais laikais tapo nebereikalingas CD-ROM'as (nors daugelis 15,6 colio modelių jį vis dar turi). Aš ieškočiau modelio būtent be jo, nebent į jo vietą planuočiau įdėti antrą kietąjį diską.
  20. Patinka
    vienetas sureagavo į brownass Žvelgiame kitu kampu į kasininkus   
    Žvelgiam į kasininko darbą kitu kampu.
     
    Kodėl nuėjau dirbti kasininku?
     
    Pasirinkau kasininko darbą kiek netikėtai, ir nelauktai. Situacija buvo paprasta, kad šių metų vasarą teko vėl ieškotis naujo darbo, bet visgi niekaip nesugalvojau, kur norėčiau įsidarbinti, kad pats darbas man patiktų, galėčiau stabiliai išdirbti, ir nereikėtų vėl grįžti į darbo paieškas. Besidomint naujo darbo paieška, įstrigo vieno žmogaus pasakyti žodžiai: „Tegul tik neeina dirbti į kasininkus“. Kadangi dar niekada nebuvau dirbęs kasininku, kaip tik norėjosi išbandyti naują darbą, įgyti naujos patirties. Tuo labiau, jog pats asmeniškai žinojau maždaug, kokia situacija Lietuvoje su kasininko darbu. Žinoma buvo, kad kasininkai vienoje darbovietėje-parduotuvėje ilgai neišbūna, alga tik minimumas, o „arti“ reikia daug, taigi norėjosi pasižiūrėti kaip seksis man pačiam. Tuo labiau, kai pats vaikščiodavau į parduotuvę apsipirkti tikrai neįsivaizdavau savęs dirbant kasininku.
    Tokiu būdu kiek netikėtai mano gyvenimas pasisuko kita linkme:susiradau IKI parduotuvę, kuri ieškojo pardavėjo-kasininko, ir mane priėmė į savo kasininkų gretas. Tiesa, darbo vietą pasirinkau šiek tiek apgalvotai dar: t.y. tame pačiame rajone, kur gyvenu, kad man nekainuotų, kelionė į darbą/ iš darbo, pietauti galėčiau grįžti į namus. Pradžia buvo tikrai sunkoka, pats darbas atrodė gana nuobodus ir niekuom neišsiskiriantis nuo to kaip jį ir įsivaizdavau.
     
    Pradėjau ieškoti savo darbe įvairovės
     
    Norėjau vienintelio dalyko, kad darbas man iš tikro netaptų nuobodus ir netektų ieškotis naujo darbo, pradėjau galvoti kaip paįvairinti patį kasininko darbą. Taigi, aptarnavimą pradėjau derinti su bendravimu.
    Svarbu tapo ne tik dirbti įprastai, kaip daro dauguma kasininkų: skubėti skaičiuoti pinigus,atiduoti grąžą, nesisveikinti, visada būti surūgusiam, visiškai stengtis nekontaktuoti su klientu daugiau, nei privaloma ir galvoti kaip tik atsedėti darbo valandas, ir skubėti namo. Galvojant, kaip šis darbas galėtų patikti reikia pradėti galvoti nuo kitų dalykų: Svarbus yra bendravimas, reikia atrasti laiko bendravimui, tuo pačiu sudominti klientą, išklausyti jį, pasikalbėti su juo nepamirštant ir aptarnavimo. Juk tu esi kasininkas-pardavėjas.
    Pradėjau ne tik įprastai sveikintis su klientais, tačiau klausytis jų pokalbių, pasitelkiau stebėjimo metodą, stebėjau klientų elgesį, patį bendravimą su manimi. Stebėdavau žmonių poras, kaip jos atsiskaitinėja, moka pinigus, jų bendravimą, ginčus tarpusavyje, nes tai iš dalies galima jau šiektiek pasakyti apie dviejų žmonių santykių tvirtumą. Pasimatė tiek žmonių socialinė padėtis, materialinė padėtis, tapo aišku kokias prekes žmonės perka dažniausiai, galėjau suvokti paprasčiau kiek jie uždirba, ir kiek jie išleidžia. Tapo daug aiškesnė situacija apie alkoholizmo situaciją Lietuvoje.
    Po kažkiek laiko stebėjimo pradėjau galvoti apie tai kaip įdomiai užkalbinti savo klientus, kokia svarbi yra balso tono reikšmė, ką reikia daryti, kad kaip nors išsiskirti iš kitų kasininkų ir patikti savo klientams, palikti teigiamą įspūdį, kad pamatę mane gatvėje, ar parduotuvėje ne darbo metu jie nebijotų su manimi pasisveikinti, nebijotų manęs užkalbinti. Visa tai padėjo, privalomi dalykai savo darbe,tiksliau privalomi klausimai: „Ar turite IKI nuolaidų kortelę, ar renkate lipdukus, mokėsite kortele ar grynais?“ Pradėjau nuo nuolatinių klientų: bandžiau įsiminti klientus, ir atsiminti kas atsiskaitinėja banko kortele, kas turi IKI korteles, o kas ne, kas rūko kokias cigaretes, kas perka kokius loterijos bilietus, bandžiau prisiminti, kas renka lipdukus. Net tokie dalykai tapo reikšmingi. Tos papildomos akcijos vykstančios parduotuvėse. t.y. lipdukų rinkimas, dovanų kortelių klausimas kaip tik pagelbėjo aptarnaujant klientus. Tokiu būdu norėjosi tada klientus užkalbinti neįprastai, kuo nors sužavėti. Tai tapo labai svarbu, kad mano darbas netaptų monotoniškas, o būtų įdomus.
     
     
     
    Asmeninis tobulėjimas
     
    Kita svarbi pusė tapo pats tobulėjimas klientų aptarnavime: Norėjau viską sužinoti apie aptarnavimo kokybę. Čia pasitelkiau šiektiek ir stebėjimo, ir psichologijos žinių: Vaikščiojau po kitas parduotuves, tiek ir į savo tinklo parduotuves, tiek pas savo konkurentus. Vaikščiojau ir kavines, restoranus, picerijas, netgi prekybos centrus. Stebėjau klientų aptarnavimo ypatybes. Stebėjau kaip dirba kiti kasininkai-pardavėjai: kaip jie bendrauja su savo klientais, kaip sveikinasi, stebėjau jų nuotaikas, šypsenas, elgesį ir būseną. Jau iš tikro pats padirbęs kasinink ir nuėjęs į kitas parduotuves apsipirkti galėjau pastebėti, kam kasininko darbas nors kiek patinka, o kam tai yra tikras pragaras. Bandžiau įžvelgti skirtumus, kas dirba įprastai, o kas savo darbą paįvairina bent šiek tiek.
    Sprendimų priėmimas. Man dirbant iškilo dar vienas aktualus aspektas mano darbe: tinkamų sprendimų priėmimas. Kaip greitai reaguoti į situaciją ir priimti teisingą sprendimą klientui paklausus: dėl prekės kainos, atsisakius prekės, ir norint ją grąžinti, kuriame skyriuje rasti tam tikrą prekes, ar Jūsų parduotuvėje yra tokia ir tokia prekė. Kaip mokėti tinkamai atsakyti į bet kokį kliento klausimą? (Netgi tokius kaip: kur Jūsų pastate yra WC, gėlių, drabužių parduotuvė). Kaip įdomiai atsakyti į kliento klausimus. Teko domėtis ne tik pačia parduotuve, o visu pastatu, kuriame dirbu. Svarbu žinoti:Kaip savo darbe bendraujant su klientais išlaikyti etiketą, neįžeisti klientų, kaip išlaikyti gerus santykius su kolegomis? Visa tai lemia komunikacijos, žinių ir psichologijos žinios.Taip savo žinias bandžiau pritaikyti praktikoje- savo darbe.
    Dar aktualu tapo patys pardavimai- kadangi turėjau šiek tiek pardavimų vadybininko patirties, tobulinausi ir pardavimų srityje, norėjau kuo daugiau sužinoti apie parduodamas prekes parduotuvėje, tekdavo net pasiklausti kai kurių klientų, kaip pavyzdžiui, tas vynas, ar alus kokybiškas ir skanus, ir panašiai. Svarbu tapo kaip vienų klientų grąžintas prekes prie kasos parduoti kitiems klientams, remiantis savo bendravimo įgūdžiais. Teko net stebėti ar kas nors pirks tokią pačią prekę, kuri buvo grąžinta prieš tai, kaip paveikti klientą remiantis psichologijos žiniomis, o svarbiausia kaip įgauti klientų pasitikėjimą ir jo neprarasti.
    Pagundos darbe. Taigi vienas iš tų dalykų, kur sunku atsispirti.Norisi išbandyti darbe naujus produktus, naujas prekes ir t.t. Visgi, aš dirbu pardutuovėje, kur prekių gausa ir pasiūla yra labai didelė, ir kai pamatai,kad klientas perką prekę,kuri ir tave užkabino, norisi nedelsiant ją ir nusipirkti. Kuo ilgiau dirbi, tuo labiau viską norisi nusipirkti iš savo parduotuvės.
    Tokiu būdu aš darbe jaučiuosi laisvas, bendraudamas su klientais, matydamas jau pažįstamus, draugus ( šiame darbe jau susipažinau net su trimis užsieniečiais iš gana retų šalių) ir žinodamas, kad mano darbas yra įdomus, tačiau tuo pačiu nepamiršdamas, kad esu kasininkas- pardavėjas. Tokiu būdu pati parduotuvė tapo kaip antrieji namai.
    Taigi jau beveik po keturių mėnėsių patirties dirbant kasininku-pardavėju, aš sakau:“Aš esu patenkintas, ten kur dabar dirbu. Galbūt taip atsitiko, jog aš neįžvelgiu pirmoje vietoje blogųjų dalykų, kuriuos mato dauguma, kasininko darbą matau kitu kampu, dėlto galvoju kaip man darbe yra gera ir faina.“
    Visų pirma, visiems kitiems nesvarbu, kur jie ir kokį darbą dirbtų patarčiau neįžvelgti visur vien tik blogio ir neigiamų dalykų, nes susidaro toks jau įspūdis, kad gyvenime esam dideli pesimistai. Žmogus, kuriam nepatinka kasininko pardavėjo darbas, jis dirbs per prievartą- niekada nebus geras kasininkas-pardavėjas. Reikia daryti, tai, kas patinka. Būk kuo nori būti. Dirbu IKI.
  21. Patinka
    vienetas sureagavo į Mykolas Sandoriai tarp narių turi būti atliekami forume.   
    Sveiki,
     
    vis dar susiduriame forume su apgavystėmis. 99% tokių atvejų - sandoris vyko per Skype. Mes neturime nei galimybių, nei laiko patikrinti skype paskyros IP ir panašiai. Todėl nuo šiol:
     
    visi sandoriai PRIVALO būti naudojantis AŽ (gal būt ateityje taip pat ir per chat'ą). Atsikalbinėjimai, jog skype patogiau nepriimami. Sandorio eigoje PRIVALO būti aprašytos visos sąlygos.
     
    Jeigu jus apgavo - sukurkite bilietą pagalbos centre. Aprašykite situaciją kuo detaliau, pateikite mokėjimo screen shot'us, nuorodą į paslaugos/prekės temą. Palikite NEIGIAMĄ atsiliepimą nariui. Paspauskite ant pradinės AŽ mygtuką pranešti.
     
    Jeigu naudojatės skype, tokiu atveju prisiimate pilną atsakomybę apie sandorio baigtį. Forumo administracija gali atsisakyti kažką tirti. Tačiau jums padės policija.
     
    Daugelis nukentėjusių klausia, ką daryti apgavystės atveju. Atsakymas tik vienas - kreiptis į policiją ir palikti neigiamą atsiliepimą. Administracija gali tik išmesti narį, daugiau nieko.
     
     
    Kreipkitės į pagalbos centrą tik išskirtiniais atvejais:
     
    norėdami pakeisti slapyvardį;
    norėdami sumažinti įspėjimų lygį;
    dėl tapatybės patvirtinimo problemų;
    dėl techninių forumo problemų;
    dėl apgavysčių/nesutarimų su nariais;
    dėl neteisingai paliktų atsiliepimų/atsiliepimų panaikinimo/redagavimo ir kt.;
    dėl atvejų, kada jums kyla klausimų vienokiu ar kitokiu atveju;
    dėl moderatorių veiksmų;
     
    Visą kitą turite pranešti paspaudę mygtuką "Matai Pažeidimą? Pranešk!"
     
    Temų/pranešimų trynimai, perkelimai ir panašiai;
    Pranešimai apie pažeidimus.
    Ir kt., nepaminėta prie pagalbos centro.
    Pranešimai paspaudus mygtuką matomi visai moderatorių/administratorių komandai. Tuo tarpu pagalbos centrą mato tik du administratoriai.
     
    Nes dabar truputį bardakas, kada narys spaudžia mygtuką pranešti, ir ten parašo klausimą, į kurį laukia atsakymo ir panašiai.
     
    Gerbkite savo ir mūsų laiką, kurį mes skiriame šiam forumui. Mes irgi turime darbus, hobius ir šeimas.
     
    Geros dienos!
  22. Patinka
    vienetas sureagavo į Darexs Uzdarbis.lt verslininkai   
    Uždarbis.lt yra daug verslininkų tačiau normaliai mastančiam verslininkui tokia reklama nėra reikalinga, kam girtis.
     
    Nemanau, kad savo "galios" demontravimas yra geras bruožas.
  23. Patinka
    vienetas sureagavo į IG8 Mažosioms bendrijoms – nauji mokesčiai   
    Kad su mokestine sistema Lietuvoj blogai -- tai jau seniai aišku.
     
    Jei būtų viskas gerai ir sprendimai priimami būtų teisingai, nebūtų tokių dalykų, kad du diždiausi LT bankai kartu sudėjus per metus sumoka apie ~5k LTL mokesčių, kai pelnai skaičiuojami šimtais mln. LTL.
     
    Ir darbo jėga pas mus viena labiausiai apmokestinamų visoj Europoj.
     
    Vietoj to, kad valdžia rūpintusi kaip kuo daugiau pinigų nuplėšt nuo pradedančio verslininko -- galėtų pažiūrėt į daug labiau klestinčių valstybių pavyzdį, kur pradedantis verslas yra atleidžiamas nuo bet kokiu mokesčių, kol nepradeda gauti tam tikro, pastovesnio pelno.
     
    Tokiu būdu nušaunami du zuikiai vienu šūviu -- skatinamas verslas ir mažinama bedarbystė. Žmogus žinodamas, kad pradžioj jo tikrai nedusins mokesčiai -- pabandys steigt verslą, o gausis ar nesigaus -- nieko baisaus, bent jau darbo biržoj nesėdės.
     
    O LT atveju, tai žmogui netgi baisu pagalvot apie visos biurokratijos kalnus ir didžiulius mokesčius.
     
    O kuomet sudaromos kuo sudėtingesnės sąlygos bet kokiai veiklai vykdyt -- auga šešėlis ir įvairiausių pašalpinių eilės.
     
    Ar tikrai norim, kad pas mus būtų kaip Graikijoj, kur bet kokią parduotuvę atsidaryt nelegaliai yra lengviau, finansiškai patraukliau (įskaitant baudas ir kyšius) ir naudingiau nei steigt legaliuoju būdu? :)
  24. Patinka
    vienetas sureagavo į ronner Mažosioms bendrijoms – nauji mokesčiai   
    Kaip pajamas po steigimo gauti tūkstantines - ne mano reikalas, o to, kuris kuria verslą. Aš siūlau pradėt nuo IV, jei pelnai neaiškūs, verslo plano nėra ar pan.
    Jei verslo planas yra, pajamos po kelių mėnesių tikimos ne 100 Lt, o padoresnės - nėra ko skųstis. Pirmus mėnesius sunku, darbas eina į minusą, vėliau atsigriebsi.
    Jei tiekėjas bendrauja tik su juridiniais asmenimis, yra galimybė tai daryti per tarpininkus, arba kaip sakiau, laukti ir dirbti kol kas į minusą. Apie MB planuojamus mokesčius tikrai buvo kalbėta tiek forume, tiek žiniasklaidoje, tuo tarpu tie, kurie paskubėjo ir tinkamai nepasidomėjo dabar ir gali graužtis sau nagus.
     
    Įdomiausia, kad kai kurių buhalteriai net nenutuokė, kad keisis mokestinė našta. Gal laikas samdyti rimtą buhalterį ir suprasti, kad toks kainuoja ne MMA..?
     
    Jei planuojat rimtus verslus, MB ne jum. Jum reikia UAB, taip ir vaizdas prieš partnerius geresnis ir viskas iš karto aišku, o čia, atsirado nauja veikla, gražios skrajutės, kuriose tikrai viliojama pereiti iš IV prie MB ir krūva naivuolių skuba registruoti.
    Aš pats laukiau MB, bet paskaičiavau, skaičiavo čia lyg ir Zyzuole, kada apsimoka IV, o kada MB.
    Ateis laikas kuomet keist teks IV galbūt, tačiau kol mano pajamos nesieka 100+ k litų per metus ir nepatenka į sąrašą pajamų, kurioms reikalingas juridinis asmuo su licencijom, aš nesuku smegenų ir naudojuosi bene idealiausia forma - individualia veikla.
  25. Patinka
    vienetas sureagavo į Mykolas Prekyba turguje | Tiekėju paieška   
    Viskas priklauso nuo to, kuo nori prekiauti. Tada galėsi lyginti kainas. Jeigu nepirksi didelių kiekių, dauguma prekių bus pigiau Lenkijoje, nes lenkų didmenininkai perka dideliais kiekiais ir gauna labai geras kainas.
     
    Jeigu nori prekiauti gariūnuose, siūlau atkreipti dėmesį į baltarusus. Jie mėgsta ženklus "tax return" ir dažnai perka brangiau, bet svarbu, kad būtų galimybė susigrąžinti pinigus (turbūt psichologinis aspektas). Turiu pažįstamų, kurie turguje prekiauja lenkiškais batais, kinietiškom striukėm, originaliais statybos įrankiais ir t.t. Visi turi pasistatę namus, turi aibes butų, naujausias mašinas. Tačiau jų pinigai "praplauti" per ilgą laiką (prekiauja dešimt ir daugiau metų), nes turgaus prekeiviai slepia mokesčius.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...