Pereiti prie turinio

valius

Nariai
  • Pranešimai

    26
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    valius sureagavo į Esnyper Ar tikrai kariuomenė yra vyriškumo mokykla?   
    Jeigu kariuomenė vyriškumo mokykla, tai virtuvė - moters vieta :)
  2. Patinka
    valius gavo reakciją nuo Auksinis SEB Debeto kortelė „Visa Classic“   
    Na aš tai tą sakinį suprantu kaip bandymą pasireklamuoti, kad su Visa Classic galima atsiskaityti NET IR TEN kur negalima su Visa Electron ar Maestro.
     
    Prie Paypal prijungti Visa Classic nebandžiau, bet visur kur naudojausi tai veikė, net ir ten kur Virtuon neveikė.
  3. Patinka
    valius sureagavo į suzinok Dabar jau visi bankai už norą turėti pinigų kišenėje privers susimokėti   
    Vat tokia pasaka (cia isgalvotas pavyzdys, tokio realybeje nera:): dirba zmogelis darbe visa menesi, o jo alga bosas perveda "treciajam asmeniui". Nori zmogelis kazka nusipirkt, "traciasis" kelis pinigus duoda tik uz papildoma mokesti. Nori zmogelis nusiimti didesne suma - "treciasis" sako: tau si menesi nebepriklauso...
    Realiai, tas "treciasis" pasiemes zmogelio pinigus, o jam daves kazkokia plastmasine kortele, uz kuria zmogelis vel gi susimoka metini mokesti, menesini, naudojimo, dar kazka...
    Senais gudziais laikais, vienoje, labai norincioje tapti nepriklausoma karalysteje, tai vadinosi reketas...
     
    Gerai, kad visa tai tik pasaka, ir demokratineje ralybeje taip nebuna...
  4. Patinka
    valius sureagavo į Anton Mano kelionės į Lenkiją istorija + Auschwitz   
    Sveiki,
     
    Prieš kurį laiką buvau sukuręs temą apie savo nuotykius Prancūzijoje https://uzdarbis.lt/t339974/mano-keliones-i-prancuzija-istorija/ . Straipsnis forumo lankytojams pasirodė įdomus, kas negalėjo nedžiuginti ir jo autoriaus.
     
    Įkvėptas tokiu susidomėjimu, nutariau aprašyti ir savo kelionės į Lenkiją nuotykius. O jų ir vėl netrūko. Šį kartą vėl bus daug teksto, tačiau nuotraukų bus dar daugiau.
    Balandžio viduryje užtikau šiame forume temą, kur narys eXPy (dėkui už informaciją) pasidalino ypatingu pasiūlymu. Vienas Lenkijos autobusų vežėjų paskelbė akciją, kurios metu 100 000 kelionių kainavo vos po vieną zlotą + 1 zlotą kainavo registracijos mokestis. Iš karto prisiminiau, jog prieš kurį laiką norėjau aplankyti labai įdomią ir kažkiek bauginančią vietą, kuri randasi Krakuvoje. Kalbu apie koncentracinę stovyklą Auschwitz (Oswięcim). Bet apie tai vėliau.
     
    Iš karto puoliau ieškoti bilietų. Žinojau, jog reikia keturių maršrutų: Vilnius – Varšuva, Varšuva – Krokuva, Krokuva – Varšuva bei Varšuva – Vilnius. Deja pigius bilietus pavyko nusipirkti tik trimis kryptimis. Taip, trys kryptis kainavo po du zlotus, o iš Krokuvos į Varšuva “net” 26 zlotus. Bendrai – 32 zlotai. Beje, konvertuoti į eurus labai paprasta. Vienas euras yra lygu keturiems zlotams. Todėl autobusų bilietai kainavo 8 eurus. O čia nei daug, nei mažai, virš 1500 kilometrų kelio.
    Vos įsigyjęs bilietus, išsiprašiau porai dienų iš darbo (laimei, dar viena diena prisidėjo, kadangi išpuolė gegužės pirmoji, kuri buvo laisvadieniu). Iki kelionės liko savaitė ir nutariau visą ją skirti pagrindiniam kelionės tikslui, koncentracinės stovyklos analizei. Daug literatūros, nuotraukų, dok. filmų... Paraleliai, žinoma, ieškojau vietos, kur apsistoti Varšuvoje dvi naktis bei tiek pat Krokuvoje.
     
    Kai tik pradėjau ieškoti nakvynės Couchsurfing’e, supratau, jog lenkai taip pat švenčia gegužės pirmąją (maža to, pas juos nuo gegužės pirmosios iki trečiosios yra valstybinės šventės) ir tai buvo man prasta žinia. Šitas faktas labai pasunkino nakvynės paiešką. Beveik iš visų žmonių gaudavau atsakymą, jog dėl ilgojo savaitgalio išvyksta arba pas artimuosius arba į kelionę. Todėl radau nakvynę tik Varšuvoje (dviems naktims) ir Krokuvoje (vienai nakčiai). Ir tai man labai pasisekė, kadangi bendrai išsiunčiau apie šimtą užklausų.
     
    Ir štai atėjo ta diena. Visų pirmą, labai patiko autobusas, kuriuo teko važiuoti. Tylūs, komfortiški, raudoni, su wi-fi bei įkrovimo lizdais (nežinau, gal čia tik mane nustebino, kadangi neteko dar važiuoti autobusu į kitas šalis). Išvykau, jeigu neklystu, apie 16 Lietuvos laiku. Kelionė truko apie 8 valandas. Labai varginantis dalykas. Ir nesvarbu, jog autobusas geras ir turėjau dvi vietas. Užmigti beveik neįmanoma, todėl gelbėjo tik muzika.
     
    Bet pagaliau atvykau. Varšuvoje buvau apie vidurnaktį. Žmogus, kuris turėjo mane priimti, žinojo, jog atvyksiu vėlai vakare. Dar kelionėje rašė man, jog jeigu turėsiu noro, galėsime nueiti į vakarėlį, kad susipažinčiau su dar daugiau vietinių gyventojų. Nusileidau į metro, tačiau neturėjau nė vieno zloto bei banko kortelės. Pasisekė, jog šalia stovėjo lenkas, kuris keliavo į Austriją, todėl iškeičiau eurą į vieną metro bilietą, kurį nupirko pastarasis. Išlipau senamiestyje, kur vietinių merginų paklausiau, kaip nusigauti iki tam tikros gatvės. Paaiškino. Einu. Deja lenkiškos SIM kortelės neturėjau su internetu, todėl telefonas su GPS nelabai kuo galėjo padėti. Ieškojau apie 45 minučių reikiamos gatvės, klausinėjau dar kitų žmonių, bet visi rodydavo vis į skirtingas puses. Tačiau jaučiau, jog po truputį esu vis arčiau. Galiausiai, apie pirmą val. nakties radau reikiamą namą ir sutikau buto savininką. Labai nustebo, jog radau pats. Manė, jog prašysiu jo mane pasitikti.
     
    http://puu.sh/iviVs/b1714673b2.png
     
    Buvo jau gyli naktis, buvome abudu pavargę (jis taip pat tą pačią dieną grįžo iš kelionės po Gruziją ir nemiegojo), todėl nutarėme, jog vakarėlis atšaukiamas. Apie valandą pabendravome, užkasėm ir nuėjom miegoti. Tarp kitko, puikiai moku lenkų kalbą, todėl jokių kalbos barjerų nebuvo.
     
    Ryte neturėjau didelių planų, išskyrus aplankyti vieną namą, kur prieš 10 metų savaitę gyvenau lenkų šeimoje pagal mainų programą. Turėjau tik adresą ir pavardę. Sužinojau, kuris autobusas važiuoja į tą pusę ir iškeliavau. Išlipau paskutinėje stotelėje (tame rajone, kur buvo reikalingas man adresas). Vėl pradėjau klausinėti vietinių kelio, tačiau niekas net nebuvo girdėjęs tokios gatvės. Patarimas buvo tiesiog eiti pagrindine gatve. Galiausiai kelionė pėsčiomis į vieną pusę užtruko kurį laiką, kadangi atstumas – 5 km. Ir čia jau su pagyvenusių vietinių žmonių pagalba radau reikiamą gatvę bei namą. Bet, žinoma kaip dažniausiai būna, šeimininkų nebuvo. Pavyko paskambinti į kaimynų vartus ir paaiškinti situaciją. Nedrąsiai, tačiau įleido mane į savo namus ir liepė palikti savo kontaktus, kuriuos perdėtų man reikalingiems žmonėms.
     
    Tą ir padariau. Apsisukau ir pajudėjau link reikiamos stotelės. Staiga prasidėjo lietus ir pradėjau žvalgytis vietos, kur galėčiau nuo jo pasislėpti. Ir čia pastebėjau mokyklą, kurioje prieš 10 metų mokiausi visą savaitę, užplūdo nostalgija, apibėgau aplink visą mokyklą, ir pasislėpiau po stogeliu. Po pusvalandžio pajudėjau toliau, vėl penki kilometrai į vieną pusę.
     
    http://puu.sh/iviTf/ebf1022837.png
     
    Tarp kitko, kas labai nepatiko Lenkijoje – gausybė reklamos. Visur. Beveik kiekvieno nuosavo namo šeimininkai parduoda plotą ant savo tvoros reklamai.
     
    http://puu.sh/iviYc/02f8153156.png
     
    http://puu.sh/ivj3k/8c6cde71b2.png
     
    Įlipau į autobusą. Turėjau 90 min. trunkantį bilietą. Iki centro nuvykau per pusvalandį, gal kiek daugiau. Tačiau pradėjo vėl lyti ir nutariau nuvažiuoti iki maršruto pabaigos, tuo pačiu pažiūrėsiu kaip atrodo Varšuva atokiau centro. Kažkiek nustebino tai, jog tie atokesni rajonai labai primena musiškius, kaip Naujininkai. Kai kur net gatvės taip pat užvadintos (pvz. Konarskio g.).
     
    http://puu.sh/ivj4J/f67a2361e5.png
     
    http://puu.sh/ivj6L/0cc8599e6b.png
     
    Taip gavosi, kad neliko laiko bilietėlyje visiškai grįšti į centrą, todėl teko išlipti apie 5km nuo centro. Ir žinoma prasidėjo dar stipresnis lietus. Palaukiau 15 minučių stotelėje ir pajudėjau link centro. Dar šiek tiek pasivaikščiojau ir nuvykau link mano laikinųjų namų. Atvykęs ten, manęs jau laukė ne tik buto šeimininkas, bet ir dar du keliautojai (pora). Jie yra iš Krokuvos, todėl sužinoję, jog rytoj ten keliauju, papasakojo ką galima aplankyti. Dar pabendravome ir nuėjom miegoti. Sekančią dieną buto šeimininkas palydėjo mane iki stoties, iš kur buvo mano autobusas į Krokuvą. Atsisveikinom, aš likau laukti autobuso, o naujas draugas nuėjo ruoštis kitų svečių priėmimui (laukė vokiečių, kurie keliavo aplink pasaulį).
     
    http://puu.sh/ivj80/93b3085204.png
     
    http://puu.sh/ivjep/1840d3e32a.png
     
    http://puu.sh/ivjgS/3522366700.png
     
    http://puu.sh/ivji6/3dfb010852.png
     
    Ir vėl varginanti kelionė į Krokuvą, laimei “vos” apie 4 valandos. Vis galvojau, ką veiksiu, kadangi neturėjau nakvynės. Vos atvykęs į Krokuvą, nužygiavau į vietinį “Akropolį”, kuris yra sujungtas su stotimi. Todėl realiai netoli reikėjo eiti. Išsiunčiau dar keliasdešimt užklausų nakvynei ir palikau viename iš parduotuvių krautis telefoną. Pats nuėjau pasivaikščioti po miestą, link senamiesčio. Buvo apie 21 val. , jau tamsu. Apėjau visą senamiestį ir pastebėjau mano kelyje turistus. Priėjęs arčiau išgirdau, jog tai lietuviai. Susipažinau su merginomis iš pajūrio, pabendravome ir išsiskirstėm. Turėjau skubėti, kadangi PPC dirbo iki 22 val. , o ten dar mano telefonas kraunasi.
     
    http://puu.sh/ivjs5/37faff1071.png
     
    Pasiėmęs telefoną pamačiau, jog negavau jokio atsakymo, todėl supratau, jog laukia bemiegė naktis. Nuo 22 iki 1val. vaikščiojau po miestą, vėliau pavargęs nutariau nueiti į stotį pasėdėti ir pailsėti bei užkasti. Kaip minėjau, stotis yra sujungta su prekybos ir pramogų centru, todėl viskas yra po stogu.
     
    http://puu.sh/ivjuD/2791677100.png
     
    http://puu.sh/ivjzO/1a679b44d8.png
     
    http://puu.sh/ivkbu/8f2136551f.png
     
    http://puu.sh/ivkeN/6d8168e9e5.png
     
    http://puu.sh/ivkhP/b1fb0ca2ba.png
     
    http://puu.sh/ivklc/206584baf4.png
     
    Po kurio laiko priėjo vaikinukas, paklausė ar turiu iPhonui pakrovėją. Atsakiau, jog ne. Dar po pusvalandžio nutariau pasivaikščioti po stotį. Vėl sutikau tą patį vaikiną. Priėjau prie jo ir pradėjom bendrauti.
     
    Pasirodo, jog jis yra iš Rusijos, Nižnij Novgorod miesto. Per Lenkiją su draugu keliavo į Čekiją, kur norėjo stebėti ledo ritulio čempionatą ir palaikyti savo šalį. Tačiau vos pora minučių pavėlavo į traukinį, kuris važiavo į Prahą ir liko Krokuvoje. Blogiausia tai, jog draugas nuvažiavo kartu su visais daiktais, įskaitant dokumentus, pinigus bei drabužius. Todėl dar vienas naujas draugas liko tik su išsikrovusiu telefonu, 10 eurų bei marškinėliais. Dar apie valandą smagiai pabendravom ir nutarėme pasivaikščioti po senamiestį, kadangi mane jis sužavėjo ir norėjau, kad tą patį pamatytų ir jis. Lauke buvo 5 laipsniai šilumos, todėl paskolinau jam savo ploną megztinį, pats likau su plonu džemperiu (be marškinėlių).
     
    http://puu.sh/ivjB6/454f61689a.png
     
    http://puu.sh/ivjCa/c60c34a2da.png
     
    Dar po 1.5 val. grįžome į stotį. Dar apie valandą pabendravome ir išsiskyrėm, kadangi manęs 5:32 ryto laukė autobusas į Auschwitz stovyklas (Oswięcim mieste). Sulaukiau autobuso, įlipau. Laukė kelionė apie 35 km į vieną pusę. Kainavo 13 zlotų. Labai jaudinausi. Žinojau, kas tai per vieta, kur važiuoju ir kas manęs ten laukia. Ir pagaliau atvykau. Prie vartų buvau visiškai pirmas, lygiai 7 jau buvau čia. Pats muziejus atsidaro 8-tą. Nieko kito neliko, kaip pasivaikščioti po apylinkes. Tarp kitko kažkiek net norėjau, kad tą dieną būtų prastas oras. Nežinau kaip tai paaiškinti, bet norėjau, kad atmosfera būtų kuo niūresnė ir sąlygos būtų kuo prastesnės, kad pajusti bent 1% tai, ką jautė žmonės, kurie ten “gyveno” prieš virš 70 metų. Ir dalinai pavyko, bet tik ryte. Buvo gana šalta, ypač kai teko 20 minučių stovėti lauke (kaip minėjau, tada jau buvo apie 10 laipsnių šilumos, aš tik su plonu megztiniu ir džemperiu.
     
    http://puu.sh/ivcIU/6778ab1999.png
     
    Ir pagaliau įėjau į vidų. Labai nustebino patikra. Kaip oro uoste. Reikia ištraukti visus metalinius daiktus, elektroninius prietaisus, praeito pro “skenuojančius” vartus ir viską atgal paimti. Pagaliau atsiduriau stovyklos teritorijoje. Dabar šiek tiek informacijos apie patį Auschwitz, manau daug kam bus naudinga.
     
    http://puu.sh/ivcLN/7575c27d26.png
     
    Oswięcim (antro pasaulinio karo metu pavadinimas buvo pakeistas į vokišką Auschwitz) – miestas, kur antro pasaulinio karo metu fašistai buvo įkūrę tris koncentracines stovyklas (viena jų mažai kam žinoma ir neįdomi, todėl apie ją nepasakosiu). Mano kelionės metu aplankiau Auschwitz I bei Auschwitz Birkenau stovyklas. Karo metu jos buvo didžiausios bei baisiausios iš visų esamų. Pagrinde ten patekdavo žydai (virš milijono asmenų), vėliau raudonos armijos kariai (virš 100 000 karių) bei kiti asmenys, politiniai veikėjai, ir panašiai. Gyvenimo sąlygos buvo tragiškos (ypač Birkenau). Nuo ryto iki vakaro reikėjo dirbti sunkų fizinį darbą. Valgyti gaudavo minimaliai. Dauguma miršdavo nuo išsekimo, tiesiog darbo metu. Iš tikrųjų labai nelengva pasakoti apie viską, kadangi nežinai nuo ko pradėti. Todėl siūlau peržiūrėti nuotraukas su komentarais.
     
    http://puu.sh/ivcOQ/acf35ca53b.png
     
    Realaus dydžio kalinio maketas.
     
    http://puu.sh/ivcXX/b1792e61a2.png
     
    Kalinių forma. Ant sienos – jų nuotraukos. Tokių nuotraukų yra labai daug, išmėtytos po visą muziejų.
     
    http://puu.sh/ivd2I/0235f6ddef.png
     
    “Mirtis Hitlerio okupantams”
     
    http://puu.sh/ivd5o/49d5bd3897.png
     
    Šioje vietoje kiekvieną rytą rikiavosi kaliniai ir buvo tikrinama, ar visi vietoje. Jeigu bent vieno trūko – visi kiti turėjo stovėti ir laukti, kol neras. Kartais tekdavo stovėti visą dieną, net žiemą. Apie šiltus drabužius nebuvo nė kalbos.
     
    http://puu.sh/ive7Q/ef0295fa19.png
     
    Vieta, kur buvo kariami kaliniai. Tikrai keistas jausmas stovėti toje vietoje, kur stovi gėlės.
     
    http://puu.sh/ivdcw/4d12933a04.png
     
    Tokiu nejaukių vietų pastatuose yra labai daug, kur girdisi traukinių garsai, kai kur mažos mergaitės meldžiasi, kai kur jos dainuoja, vietomis tikrai baisoka. Ypač kai esi vienas tame pastate.
     
    http://puu.sh/ivdls/8cb46c0a42.png
     
    Vienas iš kalinių. Prieš stovyklą ir po jos.
     
    Toliau eina “eikskliuzyvinės" nuotraukos. Fotografuoti čia negalima.
     
    http://puu.sh/ivdr4/78bd85d3bb.png
     
    Gydytojo kabinetas, kur atsivesdavo nesunkiai sergančius kalinius. Su sunkiai sergančiais niekas ten “nežaidė” ir negydė.
     
    http://puu.sh/ivehX/e2630d8935.png
     
    Kalinių kambarys.
     
    http://puu.sh/ivdJQ/5cdb795e03.png
     
    Kalinių, kurie prižiūrėjo kitus kalinius, kambarys. Tokie asmenys turėjo tam tikras privilegijas, kaip pvz. erdvesnis kambarys.
     
    http://puu.sh/ivdxj/0a5a1504b1.png
     
    Karceris
     
    http://puu.sh/ivdCz/144dd384b6.png
     
    Dar vienas karceris. Tokiuose “kambariukuose”, 1x1m. dydžio turėjo sutilpti keturi kaliniai ir visą nakti stovėjo. Atsisėsti, kaip matote, nebuvo kur. Kai kurie miršdavo tiesiog stovėdami. Kiti, išgyvenę, po tokios nakties iš pat ryto ėjo dirbti fizinį darbą.
     
    http://puu.sh/ivelm/01c77f0a9c.png
     
    Vieta, kur kaliniai palikdavo savo rūbus prieš sušaudymą.
     
    http://puu.sh/ivdRm/9b89d607d5.png
     
    Siena, prie kurios buvo sušaudomi kaliniai.
     
    http://puu.sh/ivdTK/4bdc39b35e.png
     
    Krematoriumas
     
    http://puu.sh/ivdVy/a21848ee9d.png
     
    Įėjimas į krematoriumą
     
    http://puu.sh/iveqH/506cdcc301.png
     
    Vieta, kur po to, kai raudonoji armija išlaisvino kalinius 45-ais metais, buvo pakartas stovyklos vadas
     
    http://puu.sh/ivdYf/bd7a8c8f33.png
     
    Galiausiai vieta, kuri vaizduojama visuose suvenyruose. Užrašas reiškia "Darbas išlaisvina".
     
    Kitos nuotraukos be komentarų:
     
    http://puu.sh/iveN1/7831d406c3.png
     
    http://puu.sh/iveRs/74b4fb2223.png
     
    http://puu.sh/iveUt/6c07ccc7ad.png
     
    http://puu.sh/iveYm/c974de77cf.png
     
    Vos išėjęs iš stovyklos teritorijos supratau, jog teisingai padariau, kad aplankiau tą vietą iš pat ryto, kadangi arčiau pietų armija iš šimtų turistų tapo armija iš poros tūkstančių turistų. Smagu, jog spėjau apeiti visą muziejų dar kai palyginus nebuvo daug žmonių. O kai kur, kaip minėjau, iš viso buvau vienintelis žmogus. Tarp kitko sutikau ir kelis lietuvius.
     
    Nuėjau prie parkingo, kur reikėjo laukti nemokamo autobuso į Birkenau. Jis kursuoja kas pusvalandį. Distancija – 3 kilometrai. Ir štai aš jau antroje stovykloje. Šita išgarsėjo dar žiauresnėmis sąlygomis, kur visą parą krematoriumuose buvo deginami kūnai. Dėl to ši stovykla įgavo pavadinimą “Mirties fabrikas”.
    Ši stovykla atrodo tiesiog milžiniška. Ženkliai didesnė, nei prieš tai aplankyta.
     
    http://puu.sh/ivfwN/65a3f3c9d5.png
     
    Ir vėl gi nuotraukos su komentarais.
     
    http://puu.sh/ivfFt/d95df1cd15.png
     
    Šitais bėgiais traukiniais buvo vežami žydai iš visos Europos. Daugumai jų nesakė, kur jie važiuoja, todėl važiavo su savo brangiausiais daiktais. Dažnai vežė vagonais, kurie buvo skirti vežti gyvūnus. Kartais traukiniai stovėdavo vietoje daug valandų, kartais net parą. Todėl žmonėms buvo arba labai karšta, arba šalta. Nebuvo kuo kvėpuoti. Vėl gi, dažnai žmonės miršdavo tiesiai vagonuose. Čia buvo jų paskutinė stotelė. Kaliniai išlipdavo. Daktaras paskirsdavo visus žmones į dvi dalis. Darbingus į vieną, nėsčius ir nedarbingus į kitą. Pirmieji likdavo stovykloje, antri – iš karto sudeginami.
     
    http://puu.sh/ivg6A/95d79db3d9.png
     
    Kalinių barakai.
     
    http://puu.sh/ivfVR/b7e72c73e6.png
     
    Barakai, kur gyveno kaliniai. Dažnai būdavo šalta, todėl kai kas nors naktį miršdavo – baisu, bet kai kuriems tai buvo gera žinia. Reiškia galima paimti to žmogaus rūbus. Kiekvienas gaudavo metalinę lėkštę valgymui.
     
    http://puu.sh/ivgot/d796208dd0.png
     
    Čia dugne randasi tūkstančių žmonių pelenai.
     
    http://puu.sh/ivgFH/a06e43762b.png
     
    Asmeniniai kalinių daiktai.
     
    Ir kitos nuotraukos be komentarų.
     
    http://puu.sh/ivgLL/09a7ad94da.png
     
    http://puu.sh/ivgO4/9c1224961b.png
     
    http://puu.sh/ivgPy/7afda06eaf.png
     
    http://puu.sh/ivgRk/2f4d1f4bae.png
     
    http://puu.sh/ivgVO/72dedc83dd.png
     
    Labai ne rekomenduoju užsakinėti gido paslaugų. Geriau prieš tai pačiam išstudijuoti viską ir rinktis individualią ekskursiją. Oficialus muziejaus interneto adresas: http://auschwitz.org/ . Visos sąlygos surašytos čia.
     
    Apsilankymas nemokamas, tik būtina iš anksto užsiregistruoti. Iš kitų turistų matėsi, jog kelionė su gidu yra labai varginanti. Žinoma gal su jais aš kažką daugiau sužinočiau, tačiau nežinau ar verta.
     
    Pabaigai – video. Pastatas, kur buvo vedami atvykę nauji kaliniai. Čia jie palikdavo savo asmeninius daiktus, rūbus, buvo dezinfekuojami, nuskutami ir gaudavo tatuiruotes – numerius. Nuo šiol jie neturėjo vardų. Jie turėjo numerius.
     

     
    Po įdomios ir gana sunkios psichologiškai ekskursijos pajudėjau link Krokuvos. Kelionė tiek pat kainavo.
    Šį kartą buvo kiek paprasčiau, kadangi žinojau, jog šiąnakt turėsiu nakvynę.
     
    Dar kartą susisiekiau su vaikinu, pas kurį turėjau apsistoti, pasitikslinau adresą. Krokuvoje buvau apie pietus. Kadangi vaikinas turėjo atvykti tik vakare, turėjau daug laiko pasivaikščiojimams. Vėl aplankiau senamiestį, vėliau nutariau nueiti duotu adresu, kad žinoti, kur nakvosiu. Radau reikiamą gatvę, tačiau reikiamo namo ieškojau apie valandą. Klausinėjau bene kiekvieno praeivio, tačiau niekas nežinojo, kur randasi reikalingas man namas. Kaip specialiai ir telefonas buvo išsikrovęs eilinį kartą. O vaikino telefono numeris ten liko. Todėl dar po kurio laiko sutikau jauną vaikiną, kuris sutiko priimti mane į savo butą, kur galėjau pasikrauti telefoną, ir šiek tiek pailsėti. Prabuvęs svečiuose apie 20 minučių išėjau į lauką. Po kurio pagaliau pavyko susitikti su vaikinu, kuris mane apgyvendins. Priežastis buvo labai paprasta. Sumaišiau buto numerį su namo. Praėjau n+1 kartą pro reikiamą namą, tačiau buvau tikras, kad man reikalingas kitas numeris.
     
    http://puu.sh/ivkmU/ed97a635e8.png
     
    Čia buvo šiokia tokia staigmena. Negaliu pasakyti, jog labai maloni. Pasirodo vaikinas gyvena ne vienas, o su dar dviem savo draugais. Bet tiek to, kelio atgal nėra. Be to vaikinai pasirodė labai malonūs ir draugiški. Visi studentai, gyvena apie 500 metrų nuo senamiesčio, dideliame bute senos statybos daugiabutyje (su aukštomis lūbomis). Iki vidurnakčio bendravome, ir kaip priimta, ieškojom panašumų ir skirtumų tarp Lietuvos bei Lenkijos. Nuėjome miegoti.
     
    http://puu.sh/ivk5L/42f49ea8cf.png
     
    http://puu.sh/ivk7J/2aa3ae5b28.png
     
    Ketvirtą ryto atsikėliau, kadangi apie šeštą turėjau autobusą į Varšuvą. Po atvykimo į Vilnių paaiškėjo, kad netyčia pasiėmiau to vaikino iPhone’o pakrovėją. Negražus poelgis, todėl teko nusiųsti pinigus, kiek yra vertas laidas. Pagaliau vėl esu autobuse. Nuotaika ne itin gera, kadangi žinau, jog kelionės pabaiga jau čia pat, be to šiandien laukia virš 11 valandų kelyje, link namų. Pakeliui iš Krokuvos į Vilnių autobusas sustojo dvejuose mažuose miesteliuose. Viename iš jų įlipo įdomi mergina. Todėl bent dalį kelionės iki Varšuvos ji palaikė kompaniją. Išlipęs Varšuvoje, turėjau dar porą valandų, kol atvyks mano autobusas link Vilniaus. Skiriau tą laiką suvenyrų bei skanumynų artimiesiems bei pažįstamiems pirkimui.
     
    Po atvykimo į Vilnių iš dalies atsipūčiau. Buvau labai pavargęs. Per tą labai ilgą savaitgalį paskaičiavus praėjau virš 75 kilometrų. Vilniaus stotyje iš autobuso išlipau vidurnaktį. Kadangi manęs pasiimti atvažiavo artimas žmogus, negalėjau nepasiūlyti pasimetusiai lenkaitei, kuri važiavo tuo pačiu autobusu, nuvežti ją iki hostelio prie rotušės, paaiškinęs, jog tokiu laiku prie stoties trintis yra gana pavojinga. Juo labiau ji sunkiai orientavosi, kur randasi. Ji žinoma sutiko. Taip ir baigėsi dar viena kelionė.
  5. Patinka
    valius sureagavo į TheVukasLt Mokeščiai nuo Youtube pajamų   
    Skaityti čia: Youtube Mokesčiai (atnaujinta 2018)
     
     
    Ši forumo tema skirta diskutuoti, klausti jums rūpimais klausimais. Asmeniniai pasiūlymai ar dalykai nesutampantys su šia tema laukiami asmenine žinute. Ačiū. :)
    YT-Zurnalas.doc
  6. Patinka
    valius sureagavo į iMindaugas Patikrino, kas nutinka kompiuteryje įdiegus 12 populiariausių nemokamų programų – pašiurpo   
    Na čia iš dalies reiktų pačius žmones kaltint, kad tingi perskaityt keletą eilučių. Aš bent jau diegdamas programą visada pažiūriu ar yra opcija "Custom install", dažniausiai tai ir būna kabliukas, kad jei spaudysi "beleką" bus pilna nereikalingo šlamšto. Pažymėjus Custom install'ą pamatai, kad yra sudėtos 2 - 3 varnelės ant visokių įskiepių. Todėl visiems rekomenduoju būti atidesniems diegiant įvairiausią soft'ą, o ypač tas vadinamas populiariausias programas, nes visgi kompanijoms reikia irgi gyventi...
  7. Patinka
    valius sureagavo į jkacinskas Individuali veikla. Kaip įregistruoti individualią veiklą?   
    http://vz.lt/article/2014/12/30/keiciasi-psd-ir-vsd-imoku-dydziai
     
    Keičiasi psd ir vsd įmokos, gal kam nors bus aktuali info. :)
  8. Patinka
    valius sureagavo į Thirdsoul Rublio kritimas žemyn privers Putiną/Rusiją dar stambiau blefuoti?   
    Jeigu rusiskai suprantat, aktualu :)
     
    https://www.youtube.com/watch?v=Q4eADGzOg5w
  9. Patinka
    valius sureagavo į Ramūnas Euro monetų rinkiniai - kur atsiskaityti kortele?   
    Kai atsiskaitote kortele, dalį pinigų gauna kortelių skaitytuvo operatorius (pvz. First Data Lietuva), dalį - kortelės tinklo savininkai (VISA, MC ir pan.) ir likusią dalį - bankas, kuris išdavė kortelę.
     
    Rinkinio vertė - 11.59 EUR ir parduodamas jis už 40 LTL (t.y. Lietuva jį parduoda su nuostoliu 1.8 lietuviško cento, 1mln rinkinių - 179 tūkst. lt nuostolio, o gal reikėtų sakyti - "euro įvedimo išlaidos skirtos supažindinimui su nauja valiuta ir jos įvaidzdžio kūrimas").
     
    O jeigu mokėsit kortele - už kiekvieną atsiskaitymą dalis pinigų keliaus VISA, MasterCard, First Data Lietuva ir t.t. Priklausomai nuo sutarčių, tai priimti iš jūsų 40lt kainuotų nuo 0.3 LTL (idealiom sąlygom), bet gali siekti ir kelis litus. Tuomet - pardavėjas gauna 40lt iš jūsų, o išleidžia 42lt.
     
    Tikiuosi, kad atsakymas aiškus, kodėl kortelėmis šių rinkinių nenusipirksit :P
  10. Patinka
    valius sureagavo į pavis Seimas po svarstymo pritarė Kibernetinio saugumo įstatymo projektui   
    Ačiū, kad informuoji. Man asmeniškai nepatinka bet koks valstybės tarnautojų kišimasis į internetą, nes bijau, kad tai gali pereiti prie rimtesnes kontrolės, privatumo neturėjimo ar prieinamos informacijos apribojimo. Nes kolkas žmones internetas labai gerai informuoja apie tai kas vyksta ir tt. palyginus su TV vyksta priešingai (dezinformuoja) ir gaujai viršuje tai tikriausiai naudinga.
  11. Patinka
    valius sureagavo į ReikiaPuslapio Knyga “Stop Thinking Like a Freelancer”   
    Vakar internete pasklido informacija apie naują knygą “Stop Thinking Like a Freelancer: The Evolution of a $1M Web Designer”, kurią parašė projekto FreelanceLift autoriai ir kurią galite parsisiųsti iš Amazon nemokamai dar 3 dienas.
     
    Pats taip ir padariau – ir jau įveikiau 6% knygos. Galiu pasakyti iš karto – freelanceriams tai yra must-read. Konkretaus žmogaus istorija, kuri panaši į daugelio freelancerių:
     


     
    Etapas 1. Einu freelancinti, nes laisvė rinktis klientus, daryti ką noriu ir šiaip žolė žalesnė.
    Etapas 2. OMG, kaip sunku – nėra klientų, visi visko nori kuo pigiau, uždarbis ne kažką, einu geriau kažkur įsidarbinsiu.
    Etapas 3. Vat apie šitą etapą ir yra knyga, ir šiuo keliu eiti ryžtasi toli gražu ne visi – kurti savo įmonę.

     
    Taigi, knygą skaityti tik pradėjau, bet autoriaus mintys yra labai artimos man asmeniškai, ir daugeliu atvejų labai teisingos. Rekomenduoju ir pats skaitau toliau.
     
    PS. Straipsnio originalas - VerslasOnline.lt. Atgaivinu šį savo tinklalapį dar ir dėl to, kad per ateinančias savaites dalyvausiu dviejuose renginiuose Londone – “Digital marketing show” ir “Business Startup”. Abu renginiai bus dviejų dienų su gausybe pranešėjų, tad kviečiu prenumeruoti VerslasOnline naujienlaiškį arba sekti Twitteryje.
  12. Patinka
    valius sureagavo į ixiux Ar gali Rusija pulti Baltijos salis?   
    Kad pilnai suprasti situacijos esmę reikia kažkiek suvokti, kodėl įvyko tai, kas įvyko Ukrainoje. Pirmiausia, šalis buvo pusiau ukrainietiška, pusiau rusiška. Rinkimai irgi tai atspindėdavo - valdžia periodiškai keisdavosi iš prorusiškos į šiek tiek labiau ukrainietišką. Po Ukrainos oranžinės revoliucijos valdžią buvo perėmusi labiau ukrainietiška valdzžia, TAČIAU, ji gavusi valdžią susiskaldė ir vėl į valdžią atkeliavo prorusiška valdžia.Matau ši situacija ir buvo lūžio taškas, kada Rusijos politikai suvokė, jog Ukraina gali būti grobiu. Taip pat šalyje nuolat neįsivaizduojamais mastais klestėjo korupcija. Netgi už Ukrainą, kaip europietišką valstybę pasisakančių politikų reputacija buvo abejotina. Žmonės buvo abejingi.
    Kodėl visą tai reikia žinoti? Kad patys suvoktume, kas parklupdo šalį. Tai korupcija, politikos vientisumo nebūvimas, valdžios ir žmonių atsiskyrimas.
    Mano nuomone Lietuva turi būti budri, tačiau tai, kas vyko Ukrainoje pas mus netikiu, kad pasikartotų. Lietuva net būdama sovietų sąjungos sudėtyje visada buvo kaip balta varna, ne veltui pirmieji ir laisvę išsikovojome. Verta paminėti, kad be jokių mūšių. Vienintelis dalykas, kuris realu, kad gali įvykti Lietuvoje, tai nuolatiniai bandymai destabilizuoti politiką, ekonomiką ir kitokių negandų darymas. Jeigu sugebėsime tinkamai į tai reaguoti - išliksime. Jeigu tam pasiduosime, kažkada ir mes tapsime silpnu grobiu.
    Labiausiai neramina tik viena tendencija. Žiūrint istoriškai, jeigu kažkuris Rusijos vadovas tampa labai populiarus visuomenėje, tačiau visiškai nesugeba pagerinti pragyvenimo lygio šalyje ir pradeda kilti gyventojų nepasitenkinimas, prasideda karas su kuo nors. Tiesiog kiek žiūrėtume istoriškai, visi Rusijos ekonominiai nusivažiavimai pasibaigdavo kariavimu ir kitų kaltinimu dėl nesėkmių. Tautai matyt irgi jau gerai protai išplauti, nes vertinama jėga, galios demonstravimas, pompastika, tačiau dauguma rinkėjų nesugeba protingai suvokti, kad valdžia reikalinga tam, jog rūpintųsi tauta.
  13. Patinka
    valius sureagavo į UnoDėdė Įvairus tinklapiai seką mano veiksmus   
    nu tai welcome to the internet duhh. Man kartais keista, kaip žmonės patys prekiaujantys internetu, nesugeba suvokt elementarių elektroninės komercijos principų. Jesus fking christ, jūs iš medžio iškritę ar ką?
     
    https://support.google.com/adwords/answer/2453998?hl=en
  14. Patinka
    valius sureagavo į zawe Apie intravertus   
    Na ir mano istorija. Aš INFJ. Kad geriau suprastumėte koks tai tipas, kelios citatos iš tipo aprašymo, kurios mane apibūdina 100 proc:
     
    Pastarasis punktas man labiausiai patinka, visai kaip sraigė. Ir taip, tikrai taip elgiuosi, nors dabar gal turėčiau sakyti ‚ “elgiausi“. Įsivaizduokite žmogų, kuris ištrina savo skype, fb ir pan. kontaktus, pasiunčia ###### draugus, tėvus, darbdavį ir užsidaro nedideliame kambaryje užtrauktomis užuolaidomis, tyliai pasileidžia muziką ir atsigula ant lovos. Užmerkia akis ir guli visą dieną. Manote tokio žmogaus vieta kambaryje minkštomis sienomis? Aš tai manau.
     
    O tas žmogus, kuris nori viską ištrinti ir nebeegzistuoti buvau aš, kaip sraigė nuo visko norinti pasislėpti savo kiaute ir išlįsti kitą pavasarį, kuomet visas gyvenimas vėl prasidės iš naujo.
     
    Gyvenime turi būti itin stiprus sukrėtimas, kad atsigręžtum į save. Aš pasiekiau savo dugną prieš beveik 2 metus. Tada vis dažniau kilo klausimai: Kas man negerai? Kodėl aš tokia? Kodėl reaguoju taip? Kodėl aš negaliu elgtis va taip taip kiti? Bandymas sugrįžti į tą patį plaukimą pasroviui vis nepavykdavo. Klausimai jau buvo suvešėję galvoje. Pokalbiai su draugais, naujais pažįstamais ir net nepažįstamais vis duodavo naujų apmastymų, skaičiau knygas, straipsnius, sprendžiau asmenybės testus, išbandžiau neurolingvistinį progmamavimą, skaičiau popsinius straipsnius kaip tapti sėkmingu.
     
    Taip atėjau iki aukščiau paminėto asmenybės tipo atradimo. Išsprendžiau kelis testus, išsprendžiau testą anglų kalba. Išprendžiau po poros mėnesių. Tiesiog pasitikrinimui ar gaunu tą patį rezultatą. Jis nekito. Tuomet pradėjau analizuoti kodėl į klausimą kaip gyvenu kaskart norisi atsakyti „suknistai“.
     
    Tyli, rami, drovi – taip galima apibūdinti mane kuomet esu žmonių masėje. Nebuvau atstumtoji nei mokykloje, nei universitete, kadangi čia mane gelbėjo kitos savybės – praktiškumas ir atsakomybės jausmas. Visi žinojo, jog gali manimi pasikliauti. Kol mokykloje ekstravertai rėkdami svarstydavo „o kas dabar bus ir ką daryti“ aš eidavau į mokyklų kambarį išsiaiškinti situacijos, buvau klasės seniūnė, mokyklos parlamento narė. Nesvarbu, jog pavaduotojai už mane dvigubai-trigubai vyresni, aš su jais rasdavau bendrą kalbą, nes kalbėdavome akis į akį. Tuo tarpu atsistoti prieš klasę deklamuoti eilėraštį – mirtis.
     
    Universitete į vakarėlius nėjau, ypatinguose projektuose nedalyvavau, buvau ta, kuri po visko norėdavo dingti į savo ramų kampą. Mane vargindavo grupiniai projektai, kuriuos namo universitete visi tiesiog dievino. Būdavo momentų, jog visose paskaitose būdavo koks kelių savaičių ar semestro ilgio projektas, kur kaskart su vis naujais žmonėmis reikėjo kažką nuveikti ir nuo to dar priklausydavo semestro pažymys. Tad po paskaitų dar reikėdavo eiti į grupių susitikimus. Būdavau išsunkta iki paskutinio lašo, skaudėdavo galvą, norėjosi miego, tad apie jokius vakarėlius galvoti negalėjau. Geriausiu atveju sugebėdavau vakare su bendrabučio kambariokėmis išgerti arbatos.
     
    Dabar suprantu, jog kaip intravertė buvau energetiškai išsiurbiama nuolatinės žmonių apsupties. Paskaitoje, kurios dažniausiai vykdavo diskusijų principu būdavo sunku susikaupti, užduočių paskaitoje pasidaryti nespėdavau, parsinešdavau jas daryti namo, o kur dar namų darbai, grupiniai projektai... Tuo metu maniau, jog esu tiesiog silpna, nemokša, kvaila, kad man vis trūksta smegenų griovelių suprasti ir išmokti visą informaciją kurią mes gauname dirbdami grupiniuose projektuose. Graužiau save. O buvau tiesiog sekinama buvimo tarp žmonių.
     
    Po universiteto sekė darbas. Ir vėl žmonės. Kubikai rubikai, dideli ofisai, daug vadovų, daug kolegų, daug klientų. Džiaugiausi, jog dirbu ofise, o ne kokioje maximos kasoje, kur dar didesni žmonių srautai, tačiau tai nekeitė fakto, jog būdavau išsunkta kaip kempinė. Darbas sekėsi gerai, kilau karjeros laiptais, keičiau darbus (nesigirsiu, bet į visus buvau headhunt‘inta), atrodo viskas sekėsi puikiai, bet... po darbo užmigdavau vakarieniaudama, galvos skausmas ir pan. Tad apie kažkokius klubus, vakarėlius nė kalbos būti negalėjo (žinoma, meluočiau, jei sakyčiau, jog nesu buvusi klube ar bare, bet tai tikrai nebuvo dažniau nei kartą per pusmetį).
     
    Atrodo prirašiau per daug. Bet jei dar skaitote, dar noriu trumpai parašyti kas pasikeitė, kai supratau esanti stipri intravertė ir kodėl dabar džiaugiuosi gyvenimu.
     
    Pasiekiau dugną, kuomet tiek mano asmeninis gyvenimas (skyrybos su vaikinu), tiek profesinis (kaip minėjau kolegos pradėjo darbinius reikalus spręsti bare) buvo absoliučiai nepakeliami. Užsidariau sraigės kiaute. Tuomet sekė ilgas kelias į tvirtą suvokimą, jog aš bandžiau gyventi ekstravertų pasaulyje ignoruodama save pačią ir lyg kokias mazochistė kankinausi tarp žmonių. Padėjau tašką. Mečiau darbą. Išsikrausčiau iš šurmulingos sostinės į gimtuosius Šiaulius. Pradėjau savo verslą. Nelindau į žmones gal 8 mėnesius. Pasirodydavau periodiškai draugams, kad esu gyva ir viskas. Ir aš pasikroviau energijos tiek, kad net atsirado noras bendrauti. Dabar ne aš laukiu kvietimo išgerti kavos, o pati skambteliu draugams.
     
    Kaip tu gali važinėti VIENA? Klausė draugė nuo vaikystės, kai pasakiau, jog trankausi po Lietuvą ieškodama ir fotografuodama gražias vietas. O man tai labai gera. Pasiimu fotoaparatą, termosą kavos ir varau ant kokio Medvėgalio atsigerti kavos :) Nedarau to, kas mane sekina, neprievartauju savęs, mėgaujuosi vienuma, tačiau neužsidarau tarp keturių sienų, keliauju, bendrauju, mokausi(pasirodo man patinka mokytis!), skaitau knygas ir kitaip mėgaujuosi gyvenimu.
     
    Neskirstau žmonių į gerus ar blogus, intravertus ar ekstravertus, tačiau stengiuosi suprasti save ir kitus, kad visiems būtų lengviau rasti bendrą kalbą ir nevargintume vieni kitų.
  15. Patinka
    valius sureagavo į Mommyme Ispanija - kaip ji forumiečių akimis?   
    ieskoti slieku ant asfalto cia Jusu profesija? cia toks tipiskas lietuviskas bruozas pasikabinet..... laisva erdve, rasHau kaip noriu B-)
  16. Patinka
    valius sureagavo į addinol Įspudžiai iš papludimių krašto. Australija   
    Sveiki, taigi šiektiek papasakosiu apie savo kelionę, ir pačią Australiją.
     
    Viskas prasidėjo nuo to, jog pabaigęs gimnaziją, norėjau kažkur išvykti ir užsidirbti pinigų. Pasidomėjęs apie Australiją, ekonomiką, klimatą bei ten gyvenančius žmones ir kitus padarus. Pasidomėjus iš mano pusės viskas atrodė dar geriau nei galvojau, todel neužilgo užsidirbau pinigų pradžiai (Su savimi pasiemiau 12tūkst. litų + kreditinę su 2500lt dėl viso pikto, jei kas atsitiktų), pasidariau vizą ir atskridau!
     
    Skridau iš Varšuvos į Dubajų, ten praleidau pora savaičių pas brolį, ir Kovo 2-tą įsėdau į Lėktuvą kuris mane nuskraidino į Brisbane'ą (Queensland), pietinę Australijos pakrantę.
    Pirmas įspudis išlipus iš lėktuvo, nuostabu! Oras gaivus ir tuo pačiu šiltas. Pastatai nauji, mašinos gražios, žmonės linksmi.. Išėjęs iš orouosto sėdau į traukinį (Bilietas 17doleriu, ~5 stoteles) kuris mane nugabeno netoli centro, kur turėjau keletai naktų rezervaciją hostelyje (25doleriai naktis). Atvykęs pasidėjau daiktus, ir lėkiau į banką atsidaryti banko sąskaitos ir internetu užpildžiau Tax File Number paraišką (Kažkas panašaus į soc.draudimo numerį, be kurio negali legaliai dirbti). Pirmą savaitę praleidau tiesiog mieste, papludimyje, apsipratau su aplinka. Pradžioje maisto kainos atrodė nerealios, brangu, brangu ir dar kartą brangu. (Nors brisbane'as nėra iš brangesnių Australijos miestų). Maisto pasirinkimas didelis, kokybė nebloga, mat dauguma dalykų švieži. Dauguma vaisių pardavinėjami vienetais, obuolys 2dol. 3 bananai už 2dol. ir t.t.
     
    Savaitė baigiasi, gavau banko kortelę, Tax File Number, laikas ieškotis darbo, o dirbt norisi pabandyt fermoje, todėl internete išsiaiškinau kur koks sezonas ir nusprendžiau jog reikia skristi visai į kitą pusę žemyno, Perth'ą. Bilietus nusipirkau, savaitei rezervaciją hostelyje pasidariau ir ką, lekiam. Skrydis 5val. laiko juostų skirtumas 2 valandos. Atskridau vėlai vakare, tax'u iki miesto hostelio už 35dol. ir į lovą rytoj laukia didelė diena. Ryte iškarto lėkiau į darbo agentūras (Jos dar iki dabar ieško man darbo), bet iš jų jokios naudos, todėl pasidomėjus labiau norint dirbti fermoje reikia belstis fermeriui į duris ir kalbėt į akis :) Tai ką sekančią dieną ieškau pirkti mašinos, nes artimiausios fermos už kelių šimtų kilometrų nuo miesto. Honda Civic už tūkstantį dolerių, yra! Po keletos dienų leidaus keliaut į viršų, kur šilčiau ir algos didesnės (Australijos minimumas 20.6dol. O regione link kurio važiuoju 30dol į valandą). Atstumas 2300km, per tris dienas pasiekiau Karratha, pabuvau prie Red Dog memorialo (Pastatytas filmas apie tai yra), važiavau visą kelią pajūriu, miegojau mašinoje. Į Karratha miestą atvykau naktį, (42 Laipsniai ir labai didelis humidity, del šių dviejų priežasčių nespėji nuo kaktos prakaito valyt, tikrai labai karšta). Ryte į agentūras ir į keleta įmonių, CV išnešioti visur pakalbėta, bet visos vietos užimtos ir darbų nėra. Na ką, šiam mieste padariau ką galėjau, lekiam toliau. Sekantis tikslas Darwin'as kuris dar už 2400km. Važiavau per degančius miškus (kuriuos gan dažnai žiniose rodo). Baisu, bet naktis, jokių ugniagesių, žmonėm visiškai normalu jog miškas dega ir tiesiog važiuoju paskui kitas mašinas. Na ka po keletos dar dienų atvykau į Darwin'ą, ryte pakėlė policininkas belsdamas į mano automobilio langą, Camping is not allowed. Tai ką kad ir bandau ginčytis jog aš ilsėjaus, neturiu jokios camping įrangos, ir pavargusiam važiuoti yra pavojinga todėl nuspredžiau pailsėti. Jiem neįdomu, reikėjo hotelyje kambarį išsinuomuot ir panašiai, na gerai, ką jau padarysi, bauda 140dol. Per kelias dienas per vieną agentūrą gavau darbą savaitei, naktinės pamainos, parduotuvėje lentynas išrinkt ir naujas surinkt, alga 40dol į valandą, labai gerai, - atsipirks bent jau važiavimas iki čia. Po šio darbo dirbau dar uoste, valiau iškasenų konvejerius. Darbas sunkus, rankos po darbo kruvinos, nugarą skauda, ir jėgų nebėra net valgyt pasidaryt. Pagal mano superviserį žmonės čia ilgiau savaitės neišdirba, man užteko dviejų dienų. Ieškom kito darbo ir vuolią, forklift driveris reikalingas, kas man visai patinka. Darbas už miesto, todėl už poros savaičių darbo nusprendžiu atsikraustyti arčiau darbo, ir mažą kaimelį, kur nuomojuos kambarį (180dol į savaitę). Dar iki šiol dirbu ten pat jau antras mėnesis.
     
    Ir keleta fotografijų iš mano gyvenimo Australijoje:
     

    Brisbane
     

    Perth Cottesloe beach
     

    Kažkur pusiaukelėj
     

    Šeimininko beveik keturių metrų augintinis
     
     
    Tai va, kam kažkas rūpi sužinoti apie Australiją, klauskit gal mokėsiu atsakyt, nors čia esu dar tik šiektiek daugiau kaip trys mėnesiai, bet šiektiek jau žinau :)
     
    Papildymas:
     
    Nuotraukos iš Dubajaus
  17. Patinka
    valius sureagavo į Sicario Google Play filmų nuoma jau veikia ir Lietuvoje   
    Daug žmonių betkuriuo atveju neitų nei į kiną, nei pirktų dvd, tai jei atsisiunčia filmą ir pažiūri niekas dėl to nenukenčia. Ir šiaip dėl šito čia galima ginčytis be galo be krašto...
  18. Patinka
    valius sureagavo į zyzuole Individuali veikla. Kaip įregistruoti individualią veiklą?   
    Kad 100 metų niekas ir nesikeitė:
    1. sudaroma darbo sutartis ir išduodamas darbuotojo pažymėjimas;
    2. pateikiamas pranešimas sodrai apie priėmimą (forma1-SD);
    3. skaičiuojama sutarta alga. Mokesčiai GPM 15 proc., VSD 6+3+30,98 proc. arba 6+3+1+30,98 proc.
    4. mokama alga ir mokesčiai. GMP į VMI, įmokos kodas 1311, VSD į SODRĄ, įmokos kodas 252.
    5. teikiamos deklaracijos VMI FR0572 kas mėnesį ir FR0573 metinė.
    6. teikiama ataskaita sodrai SAM.
  19. Patinka
    valius sureagavo į zyzuole Individuali veikla. Kaip įregistruoti individualią veiklą?   
    Nuo 2014-05-01 asmenys vykdantys individualią veiklą galės išrašyti tik sąskaitą - faktūrą (PVM sąskaitą - faktūrą). Kvito FR0508 naudoti nebebus galima.
     
    http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=1000117334&tree_id=1000001697
  20. Patinka
    valius sureagavo į allaxh Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
    Perskaičiau tą straipsnį iš elektronika.lt apie valiutų laukinius vakarus ir buvau sužavėtas. Sužavėtas tuo kaip lengvai galima manipuliuoti žmonių emocijomis pasakant tiesą (arba beveik tiesą), bet ne iki galo. Arba tokiu kampu pateikti informaciją, kad atrodytų visiškai priešingai negu jį atrodo pateikiant kitokiu kampu.
    Čia off-topik'as, bet papasakosiu seną anekdotą iš sovietinių laikų: Brežnevas ir JAV prezidentas (tarkim Reiganas) susiginčijo kas greičiau nubėgs 100 metrų distanciją. Surengė varžybas, kur bėgo tik dviese, ir Reiganas aplenkė Brežnėvą. Kitą dieną laikraštis Pravda rašo "Vakar vyko tarptautinis 100 metrų bėgimas. Brežnėvas užėmė garbingą antrą vietą, o Reiganas deja atbėgo tik priešpaskutinis".
     
    Dabar apie straipsnį: transakcijų lankstumas, tai kad transakcijos hash'as supakuotas į bloką gali atrodyti kitaip negu hash'as kurį siuntėjas išsiųsdamas paskaičiavo (ant savo lokalaus kompiuterio) yra žinoma seniai (tiesa straipsnyje tas parašyta, bet suinterpretuota kitaip) ir tai nėra protokolo klaida. Tai yra savybė, kurią reikia žinoti, norint daryti savo biržą arba kokią nors sistemą, kur vyks automatinis išsiuntimas bitcoin'ų ir to išsiuntimo fakto patvirtinimas. Transakcijų lankstumas neleidžia keisti svarbių duomenų, tokių kaip siuntėjo adresas, gavėjo adresas, bitcoin'ų kiekis, pavedimo paskirtis (label). Taigi pagal šiuos rodiklius, o ne pagal transakcijos hash'ą turi būti nustatomas sėkmingo pavedimo faktas. O tai, kad kadaise (prieš 3-4 mėn.) buvusi didžiausia birža identifikuodavo sėkmingą transakciją pagal hash'ą ir tuo pasinaudojo hacker'iai, man (kaip bitcoin'o sistemos vartotojui) nekiek neparodo protokolo spragų. Tai parodo biržos darbuotojų maža kvalifikaciją bitcoin'o sistemos supratime.
    Va šitame sakinyje iš straipsnio yra pasakyta nesąmonė. Gal, jei siuntėjas nėra susipažinęs su bitcoin'o protokolu, tai gal jis ir ieškos originalaus hash'o. O vat žinovas žiūrės į siuntėjo adresą, gavėjo adresą, išsiųstu bitcoin'ų kiekį ir pavedimo paskirtį (label). 
     
    Šito sakinio biški nesupratau. Tą prasme vagys prisilogins prie savo biržos accaunt'o, kur yra 1 BTC ir šimtą kartų nuspaus siusti į 1G58ydrSDF54... sąskaitą ir biržos sistema nežinos ką daryti?! Tai čia vėl biržos programinės įrangos problemos o ne bitcoin'o protokolo. 
    Ties šiuo sakiniu galima tą pati pasakyti ir apie klasikinę elektroninę bankininkystę. Jei jau turi kenkėjiškų programų, tai gali laukti visko. 
    Va į šitą klausimą norėčiau išreikšti savo nuomonę. Vat man keista, kodėl už skaičiuko vieno banko(siuntėjo) duomenų bazėje nurašymą ir kito banko duomenų bazėje (gavėjo) prirašymo man reikia mokėti 30 lt (čia šneku apie pavedimus iš lietuvos į kitą europos sąjungos banką). Tai tam mums bitcoin'ai ir reikalingi, kad tokie pavedimai į bet kurią pasaulio šalį, bet koks bitcoin'ų kiekis, į bet kokį bitcoin sistemos adresą kainuotu ne 30 lt, o 0.0001 BTC = 0.1 lt. Be to aš esu garantuotas, kad gavėjas, jei teisingai nurodė savo adresą, tas lėšas gaus, ir tai užtrūks viso labo 10 min. (iš tikro tai apie 1 val., nes tik po 6 patvirtinimų galima naudoti gautas lėšas) 
    O tie kurie prisipirko bitcoin'ų ir tikėjosi užsidirbti, bet nesigavo. Tai spekuliacija yra rizikingas dalykas, ir visada reikia neatmesti galimybės, kad visi supirkti aktyvai gali virsti dideliu NULIU. Mano nuomone iš bitcoin'o kurso praturtės vienetai, kuriems tiesiog pasiseks (praturtės aišku iš tų, kuriems nepasiseks, tokia kaip savotiška loterija gaunasi). Bet vat kai bitcoin'as įsivažiuos, tai bankininkai praras pinigus, o tie prarasti pinigai tiesiog išsidalins visiems pasaulio žmonėms, kurie naudos bitcoin'ą vietoje tradicinės bankinės sistemos. O galvoti, kad dėl bitcoin'o visi taps turtingi, tai mažu mažiausia kvaila.
  21. Patinka
    valius sureagavo į onealfa Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
    Kalbasi du profai. Man buvo labai įdomu. Gal ir dar kam patiks
    https://www.youtube.com/watch?v=wzwWIDIVSTo
  22. Patinka
    valius sureagavo į Plude Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
    VMI apie BITKOINUS
     
    VMI prie FM informuoja, kad paaiškinimo projektą suderinusi su Finansų ministerija (2014-02-05 raštas Nr. (14.16-01)-5K-1400867)-6K-1401142), informuoja apie pajamų, gautų už virtualios valiutos (bitkoinų) pirkimą-pardavimą apmokestinimo tvarką:
     
    Pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) 2 str. 14 dalį, gyventojo pajamos – tai atlygis už atliktus darbus, suteiktas paslaugas, už perduotas ar suteiktas teises, už parduotą ar kitaip perleistą, investuotą turtą ar lėšas ir (arba) kita nauda gauta pinigais ir (arba natūra), išskyrus šio straipsnio dalies 1-8 punktuose nurodytą naudą, kuri nelaikoma pajamomis.
    Gyventojų pajamos, gautos iš virtualios valiutos (bitkoinų) pirkimo - pardavimo apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos (jeigu tai ne išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamos), jeigu gyventojai perka - parduoda minėtą valiutą siekdami iš to gauti ekonominės naudos sau, t.y. užsiima tokio pobūdžio veikla tęstinį laikotarpį ir jų vykdoma veikla atitinka individualiai veiklai nustatytų kriterijų visumą. Pajamos gautos iš tokios rūšies individualios veiklos, apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą.
    Pagal GPMĮ 2 str. 28 dalį turtu laikoma kilnojamieji ir nekilnojamieji daiktai, finansinės priemonės, kitas nematerialus turtas. GPMĮ taikymo tikslais virtuali valiuta (bitkoinai) laikytini turtu, todėl tais atvejais, kai gaunamos atsitiktinės virtualios valiutos pardavimo pajamos jos apmokestinamos kaip kito turto (nenurodyto GPMĮ 17 straipsnio 1 dalies 28, 30, 53 ir 54 punktuose) pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos. Skirtumas tarp pardavimo ir įsigijimo kainų apmokestinamas taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. Tokiais atvejais, deklaruojant atitinkamų mokestinių metų gautas pajamas pagal GPMĮ 17 str. 1 d. 20 punktą, gautų pajamų suma gali būti sumažinta 8 000 Lt suma.
  23. Patinka
    valius sureagavo į vbn Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
    Ar reguliuoja ar neregulioja vistiek 99 proc. vis naujai iškepamų spekuliantų lieka be savo pinigų (atiduoda juos seniems profams, market makeriams, ir deep pocket'ams)
  24. Patinka
    valius sureagavo į Plude Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
    http://www.ziniuradijas.lt/ sneka apie bitcoin
    verslininkas Audrius Ramanauskas – vienas iš bitkoinų verslo Lietuvoje pradininkų, banko „Swedbank“ ekonomistė Laura Galdikienė, kuri žinias apie bitkoino veikimo principus gilino Silicio slėnyje, bei Audrius Šilgalis, Lietuvos banko Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento Finansinių paslaugų ir rinkų analizės skyriaus vyresnysis specialistas".
    kas negirdejo http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/02/04/nuomoniu-studija/29664
  25. Patinka
    valius sureagavo į fad IV + darbas + mokslas = mokesčiai?   
    Tokiais atvejais labai gaila, kad zyzuole pasitraukė iš forumo. O šiaip niekada netingėk iki vmi nuvažiuoti ar paskambinti, gal pasiseks pabendrauti su kompetetingais darbuotojais (deja, ten ne visi tokie).
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...