Pereiti prie turinio

Eriss

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    145
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Eriss gavo reakciją nuo TheVukasLt Garantinis remontas   
    Kaip tik pirkau Asus nešiojamą kompiuterį iš kilobaitas.lt ir būtent naujam kompiuteriui pasitaikė HDD defektas (skleidė įvairius garsus), dar pamačiau ant pačio korpuso prie touchpad'o defektą. Nespėjau jo pasinaudot, teko vežt atgal. Norėjau, kad jis būtų pakeistas nauju, bet jie pasakė, kad autorizuotas servisas spręs viską. Pralaukiau 1 sav. galiausiai pranešė, kad sutvarkė ir pakeistas tas hard'as ir bus jau atsieit atvežtas į padalinį ir galėsiu jį atsiimt.
     
    Visiškai nusispjaut jiems galvoju, kad prekė buvo nekokybišką, o lyg ir pirkėjas turi teise reikalaut kokybiškos, naujos prekės? Aš jį tik vos įsijungiau ir pamačiau, kad turi defektų, nespėjau pasinaudot.
     
    Tikriausiai nekokybiškai ir neapdariai surinktas kompiuteris, tikrai nenoriu rizikuot, kad ateityje jis man ges. Tuo pačiu, kai korpuse nors ir nedidelis defektas, bet visgi yra ir matosi, normaliai naudojant, prieš akis...
     
    Šiuo metu parašiau kilobaitas.lt direktoriui, įdomu ką gi jis pasakys. Jei jie toliau spyriosis, reiks kažkur rimčiau kreiptis.. Labai nusivylęs likau kilobaitu, žinau, kad visur pasitaiko tokių dalykų, bet visgi mes - pirkėjai turime teisę į kokybišką prekę. Tiesa sakant pirmas gyvenime atvejis toks, su kitom parduotuvėm tokių bėdų nebuvo.
  2. Patinka
    Eriss sureagavo į deep Garantinis remontas   
    Daug prirasei o esmes mazai, tokiais atvejais rasai PRETENZIJA rastiska su parasu, joje rasai kad atsisakai GARANTINIO remonto ir reikalauji preke pakeisti kokybiska be defektu (o tai reiskia nauja) arba reikalauji nutrauki pirkimo-pardavimo sutarti (jinai tesiasi tarp taves ir pardavejo kol yra garantinis laikotarpis) ir reikalauji atgauti pinigus. Ir butinai kalbant su pardaveju pamini vartojo teisesir kad kreipses i "Valstybinė ne maisto produktų inspekcija". Parasius pretenzija jei tau tie kategoriskai neatsako ir nevykdo isipareigojima kreipiesi i mineta inspekcija rastiskai pries tai pasiskambines ir jei sutvarkys tau reikalus.
     
     
    ps. rasyk tu direktoriui ar dar kam nori ir kiek nori, kol nesenekesi istatymiskai tol ir ziuresi i ta savo defektuota kompiuteri dar ilgai :)
     
     
     
    I garantini galima atvezti kompa be kieto disko isvis, kadangi ten tavo SVARBI informacija kurio negali matyti PASALINIAI asmenys, na nabent gedimas butu kietajame diske.
     
    Zmones sneka tam kad visokie peckeliai maziau lystu i kompu vidu ir su peiliais, zirklem ar tuom ka randa po ranka ardytu kompus...
  3. Patinka
    Eriss sureagavo į iShark Nešiojamas kompiuteris iki 600 EUR   
    i5-4210M procesoriaus pilnai uztenka, turint omeny kad integruota vidio korta Intel® HD Graphics 4600 - gera ir greita, ypač multimedijai (filmai, internetas).
    Kodel neverta pirkti pigaus laptopo su Core i7 ? Todėl kad ant kitų dalių bus pataupyta, ypač ant ekrano. Teko tokius kompus matyti - ekranas blankus, tragedija visiška.
    Šitas ACER Aspire E5-572G / 15,6" Full HD (1920x1080) būtų tinkamas, bet jis be legalių Windows, kas nėra gerai.
     
    Iš kitų įdomių variantų reiktų atkreipti dėmesį į:
    14.0" Acer Aspire R3-471TG - Core i5 5200U 8192Mb DVDRW GeForce GT 820M 1000Gb Windows 8.1;
     
    Privalumai:
    1. Procesorius Intel Core 5th Generation i5-5200U (2.2GHz, 3MB; turbo 2.7GHz) with Intel HD Graphics 5500 - dar naujesnė video
    2. Liečiamas displėjus 14" Multi-touch HD LED backlit LCD Glare (1366 x 768)
    3. Atmintis RAM - 8 GB
    4. Legalūs Windows 8.1, juos bus galima nemokamai keisti į Windows 10
    5. Svoris - 2.2 Kg
     
    Kaina truputį viršija biudžetą - apie 660 EUR
  4. Patinka
    Eriss sureagavo į s1lenc3 Nešiojamas kompiuteris iki 600 EUR   
    Del sito konkreciai modelio nezinau, taciau pas kambarioka asusas su i7 (uz 3000lt 2013 rugpjuti pirko (kaina rasau tik tam, jog nepamatynumet, kad pigiausias variantas)), tai kai sale atsisedi apkrovos metu kvapas kaip is feno (kaista nevaikiskai). Plius dasidek biski pinigiuku ir nusipirk SSD, padekosi dievuj uz sita kurini.
  5. Patinka
    Eriss sureagavo į Kamile Kaip rašyti samprotaujamąjį rašinį?   
    TRUMPA ĮŽANGA
     
    Už akių užkliuvo dar viena tema ir keli pranešimai apie tai, kad lietuvių kalbos egzaminas su tuo prakeiktu rašiniu - misija neįmanoma. Nors ir yra parašyti keli straipsniai apie tai, kaip (gerai) išlaikyti lietuvių egzaminą, rašant samprotaująmą rašinį, visgi jaučiu, kad turiu ką papasakoti ir pati - galbūt ir todėl, nes žinau - uždarbis.lt kažkiek prisidėjo prie to, kad vis dėl to išlaikiau tą egzaminą, neperskaičius nė vienos rimtos privalomos knygos (tik apysakas/apsakymus,eilėraščius). Taigi, jei esi būsimas/esamas abiturientas ir nori (gerai) išlaikyti egzaminą bei ruošiesi rašyti sampr. rašinį, perskaityk ar bent akim permesk straipsnį - tikiuosi, bent kažkuo padėsiu. Gero skaitymo!
     
    ĮVADAS
     
    Visų pirma, manau, reikėtų paminėti - straipsnyje labiau akcentuosiu tai, kokios struktūros reikėtų laikytis rašant rašinį, kaip išvengti stiliaus klaidų bei kaip "sudominti" vertintoją, kad jis nepastebėtų, kad nebuvai pats uoliausias mokinys ir neperskaitei tų 500 puslapių apie kunigo emocinius išgyvenimus ar n+1 knygos apie tai, kaip sunkiai laukuose dirba žmonės, o kaimo gyvenimas - tai ne tik šokiai ir linksmybės. Vėlgi, jei ieškai patarimų kaip konspektuoti knygas ar nori rasti naudingos medžiagos egzaminui, siūlau aplankyti šią temą ir perskaityti visus pranešimus, nes buvę abiturientai nemokamai (čia parduoda) dalinasi savo sukaupta medžiaga. Taip pat perskaityk visą šiątemą, yra keli mano komentarai apie rašinius/pastraipas (oh well, aš ne mokytoja, tik komentavau, kaip, mano manymu, reikėtų rašyti).Tikiuosi, kas nors pravers.
     
    (Taip pat noriu pasakyti, kad čia tik MANO patirtis su lietuvių VBE ir MANO nuomonė, kaip efektyviai reikėtų pasiruošti rašiniui (struktūros atžvilgiu). Jei Tave mokytoja moko, kad reikia rašyti kitaip - tai geriau taip ir daryk ir tikėkis, kad rašinio vertintoja, tikrinanti Tavo darbą, yra tokios pat nuomonės, kaip ir Tave mokanti mokytoja.)
     
    BENDRAI
     
    Jau turbūt žinai, kad lietuvių kalbos rašinyje reikės parašyti bent 500 žodžių, o remtis bent vienu iš trijų skliausteliuose nurodytu autoriumi. Jei nesiremsi nė vienu iš pateiktų autoriumi, tačiau temą atsakysi idealiai, nepadarysi nė vienos gramatikos klaidos, o stilius tiesiog blizgės - vistiek egzamino neišlaikysi. Taip pat ir su žodžiu skaičiumi - jei neparašysi bent pusės (o tiek tikrai parašysi, jei laikysiesi mano (ir daugumos mokytojų, bet jos, deja, dažniausiai 'normaliai' nepaaiškina) rekomenduojamos struktūros) tiek - egzamino neišlaikysi. Truputį kvaila, bet ką darysi - turbūt čia tokia mini apsauga, kad neateitum su jau parašytu rašiniu bendra tema ir nepritaikytum jo siauresnei temai.
     
    NUO KO PRADĖTI?
     
    Vieno konkretaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes visiems rašinys rašosi skirtingai. Dalinuosi tik tuo, kaip rašau aš pati.
     
    Visų pirmą, perskaitau temą ir pasibraukiu 'raktinius' (svarbiausius) žodžius, iškeliu probleminį klausimą. Tada - sugalvoju teiginius. Jei rašysi trijų dėstymo pastraipų rašinį, siūlau sugalvoti 4 teiginius ir silpniausią - išbraukti. Sugalvojus teiginius mąstau, kuo galėčiau remtis: autorius, kūrinys, koks kūrinio parašymo kontekstas? Kai visą tai turiu, pradedu rašyti įžangą.
     
    Kiti žmonės daro atvirkščiai - pirmą sugalvojo autorius, kūrinius ir tada pagal tai galvoja teiginius - nežinau, čia priklauso kaip kam patinka ir nuo to,kiek kūrinių esi perskaitęs. Esmė ta, kad siūlau nepradėti rašyti įžangos be aiškių teiginių, tada, manau, nebus minties šuolių ir bus aiškesnis/įtaigesnis perėjimas nuo įžangos prie dėstymo.
     
    KAIP REIKIA SUPRASTI, KURIS ŽODIS TEMOJE - RAKTINIS?
     
    Kaip ir minėjau aukščiau, tik perskaitęs tema nepradėk rašyti įžangos - visų pirma "susibraukyk"/"susinumeruok" žodžius pagal svarbą - taip turėsi aiškią viziją, į kurią pusę Tavo rašinys turi "eiti", ką svarbiausia paminėti antrame įžangos sakinyje.
     
    Pasisekė tiems, kurie turi gabumą iškart pamatyti ko reikalauja tema. Deja, ne visi tai geba, todėl siūlau vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis:
     
    1) Jei tema formuluota klausimu, tai gali iškart nubraukti pirmą sakinio/temos žodį ("Ar", "Kodėl", "Kas", "Ką" ir t.t" ), nes jis TIKRAI nebus raktinis žodis
     
    2) Dažniausiai (arba greičiausiai visada) svarbiausias raktinis žodis - daiktavardis. Daiktavardis - tai "daiktas", žodis atsako į klausimą "kas tai?". Pavyzdžiui: tėvynė, siela, meilė, maištininkai, pareiga, ištikimybė ir įvairūs šių žodžių linksniai. Bėda yra ta, kad dažniausiai temoje yra daugiau nei vienas daiktavardis (pavyzdžiui, praietų metų tema: "Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas?" turi net 3 daiktavardžius: "atlaidumas", "žmogaus" ir "bruožas". Mano supratimu, lengviausias būdas atskirti svarbiausią raktinį žodį, tai įsivaizduoti, kaip skambėtų tema, jei to žodžio išvis nėbūtų - tiesiog skaitant temą jį praleisti ir pagalvoti ar būtų apie ką rašyti, jei toks žodis temoje negzistuotų arba jį pakeitus kitu, tema įgautų visai kitą prasmę. Pavyzdžiui "ar kažkas - silpno žmogaus bruožas" (=Ar neatsakomybė - silpno žmogaus bruožas?). Visiškai pakeičia prasmę, tiesa? Jei išimtumėte "bruožas" ar "žmogaus", vistiek rašinyje reikėtų kalbėti apie atlaidumą, bet jei išimi iš temos "atlaidumas" - jau tema visiškai pasikeičia, TODĖL ŠIS ŽODIS IR YRA RAKTINIS .Kai susirasi pagrindinį raktinį žodį, jį galėsi (ir turėsi) panaudoti ĮŽANGOJE - apie tai, truputį vėliau.
     
    3) Kai susirandi svarbiausią daiktavardį, ieškok apibūdinimo, nukreipiančio apie ką reikia kalbėti rašinyje. Dažniausia tas žodis parodo rašinio kryptį, susiauriną temą: "SKIRTINGOS epochos", "SILPNAS žmogus", "vaizdavimo KAITA", "Humaniškumas - ESMINIS žmogaus gyvenimo principas" ir t.t. Kartais tokio žodžio nėra - tai reiškia, kad gali pats nulemti savo rašinio kryptį arba pati tema jau būna susiaurinta. Pavyzdžiui: "Kodėl pasauliui reikia maištininkų?" - juk nekalbėsi, kad pasauliui nereikia maištininkų, nes jie silpni, arogantiški, nes pati tema tau jau nurodo apie ką reikės kalbėti. Šį raktinį žodį dažniausiai reikia panaudoti paskutiniame įžangos sakinyje - probleminiame klausime, bet apie tai taip pat vėliau straipsnyje.
     
    4) Nepamirškite pažiūrėti ar temoje nėra "aplinkybių", nurodančių apie ką reikia kalbėti. Pavyzdžiui, žodžių: "šių dienų" ("ar šių dienų žmogus gali būti laimingas?"), "visą laiką" ("kodėl asmuo turi tobulėti visą laiką") ir t.t, nes šie žodžiai, kaip ir minėjo Tomas, tampa labai svarbūs.
     
     
    STRUKTŪRA
     
    Rekomenduoju rašyti įprastinį penkių (keturių) pastraipų rašinį - taip ir pačiam bus lengviau ir vertintojui priimtiniau, kadangi viskas paprasta ir struktūriška.
     
    Taigi, Tavo rašinys turėtų susidėti iš trijų dalių ir penkių (keturių) pastraipų:
     
    1. ĮŽANGA
    2. DĖSTYMAS - I teiginys,
    DĖSTYMAS - II teiginys
    DĖSTYMAS - III teiginys (nebūtina, jei manai, kad pakankamai išplėtojai temą ir peržengei 500 žodžių ribą)
    3. IŠVADOS/APIBENDRINIMAS
     
    Sakoma, kad geriausia dėstymo pastraipas numeruoti tokia tvarka: stipri, silpniausia bei stipriausia (dramblio šeimos principas, ar kaip jis ten vadinasi...), tačiau vėlgi - jei Tau tavo teiginys/pastraipa atrodo stipriausias, nereiškia, kad ir vertintojui jis toks pats bus, juk kiekvieno nuomonė skirtinga, todėl nesiūlau į tai kreipti dėmėsio, nors pati II dėstymo pastraipą dažniausiai rašydavau tokią, kurioje nesiremiu literatūra, o teiginį argumentuoju istorija (dažniausiai), spektakliu ar matytu filmu (retai taip dariau (arba greičiausiai niekad), bet sako, kad irgi geras argumentas). Jei nori remtis tokiu pastraipų išdėstymo principu, SIŪLAU:
     
    I dėstymo pastraipa - remiamasi literatūra (autoriumi ar jo biografija, bet NEBŪTINAI 'privalomu' t.y. gali remtis ir užsienio rašytoju, 'neprograminiu' lietuvių rašytoju, "programiniu" lietuvių rašytoju, bet ne iš "skliaustelių" ir tt.
    II dėstymo pastraipa - argumentuoji istorija, kultūra (menu), matytu filmu ar savo patirtimi (mažiausiai svarus argumentas)
    III dėstymo pastraipa - "stipriausia", todėl joje reikėtų remtis privalomu autoriumi iš skliaustelių.
     
    O dabar konkrečiau apie kiekvieną dalį: įžangą, dėstymą ir apibendrinimą....
    KAIP RAŠYTI ĮŽANGĄ?
     
    Turbūt visiems teko girdėti apie tai, kad darbdavys, pamatęs Tavo CV, jam skiria 30 sekundžių ir iškart nusprendžia: patikai jam ar ne - panašiai yra ir su rašiniu. Pirma rašinio dalis svarbiausia ir tik ji lemia ar darbą skaitys su susidomėjimu, ar todėl, kad reikia. Sakysite, kad mokytojai privalo vertinti objektyviai (ką jie, turbūt, ir daro), bet nepamirškite vieno svarbiausio fakto - žmogiškumo. Juk turbūt sutiksite, kad palankiau atsiliepiate apie knygą/filmą, kuris 'užkabino' nuo pirmų eilučių/minučių. Taip yra ir su rašiniu - privalu įžangoje padaryti gerą įspūdi.
     
    Kaip taip padaryti?
    1. Aiški, logiška struktūra
    2. ĮDOMUS pirmasis sakinys (citata, palyginimas, parodymas, kad žinai daugiau nei Tavęs reikalauja 12 klasės kursas)
    3. Kryptingas probleminis klausimas paskutiniame sakinyje.
     
    Kaip atrodo įžangos struktūra?
    Įsivaizduok, kad įžanga - tai lyg piltuvėlis - pradedi rašyti ne konkrečiai,kalbi apie temą, bet kartu ir apie orą, o įžangos pabaigoje keli probleminį klausimą, kuris glaudžiai susijęs su duotąja tema - žodžiu, iš pradžių viskas plačiai, o link 'galo' siaurėja (žr. paveikslėlį)
    http://i58.tinypic.com/v7gpc1.png
     
    Pirmasis sakinys - įvadinis, 'paplaukęs', nieko konkrečiai apie duotą temą nepasako, bet kartu įdomus ir negirdėtas. Ką turiu omeny teigdama 'negirdėtas' - jei žinai citatą, istorinį faktą, patarlę, kuri yra bent iš dalies susijusi su tema (pavyzdžiui, darbas, vertybės ir t.t) - panaudok ją kaip gražų įvadą į rašinį.
    Pažįstų daug abiturientų, kurie griebasi šiaudo - temoje suranda raktinį žodį ir pirmąjį sakinį rašo maždaug taip:
    "Dabartinis lietuvių kalbos žodynas, "RAKTINIS ŽODIS" apibūdina kaip ......." - galbūt irgi neblogai taip pradėti darbą, ypač turint omenyje, kad galėsite naudotis žodynais, tik atsargiai, kad nenutiktų kaip čia:). Vėlgi, reikia atminti, kad daug žmonių taip daro, todėl nemaža tikimybė (oh, well, gal ir maža), kad vertintoja perskaitys dvi vienodas rašinio pradžias - gerai, jei Tavo perskaitys pirmą, o jei tavo rašinys bus "antras"? Žinoma, jei NIEKO nesugalvoji, tai pasinaudok tuo žodynu ir parašyk - blogiau nebus, tik svarbu, atrink tinkamą raktinį žodį.
     
    Antras/trečias įžangos sakinys - privedi prie temos, gali paminėti raktinius žodžius, konkretini (atsimink piltuvėlio struktūrą).
     
    Paskutinis įžangos sakinys - PROBLEMINIS KLAUSIMAS! Probleminis klausimas - tai tavo rašinio kryptis, jis parodo, kokie teiginiai bus rašinyje. Probleminio klausimo perrašyti NEGALIMA nuo pavadinimo!!! Tarkime, jei rašinio tema "Ar tėvynė - tai didžiausia vertybė", reikėtų performuluoti ir susiaurinti iki "KODĖL tėvynė yra (nėra) didžiausia vertybė?". Jei rašinio temoje jau yra 'susiaurinta',pavyzdžiui, kaip buvo pernai VBE: "Kodėl pasauliui reikia maištininkų?", reikia tema perfomuluoti savais žodžiais. Tarkime, kelti klausimą taip (ar kitaip, svarbu - nenukrypti nuo temos): "Kodėl gyvenimas be maištininkų - tai tik egzistavimas?/ Kuo svarbūs maištininkai šiam pasauliui? ir tt"
     
    Taip pat reikėtų nepamiršti, kad probleminis klausimas - tai "klausimas" kiekvienai dėstymo struktūrai, nes būtent pirmasis visų trijų dėstymo pastraipų teiginys - tai 'atsakymas' į probleminį klausimą. Viskas atrodo maždaug taip:
     
    http://i61.tinypic.com/2zxo6ir.png
     
    Kad geriau suprastumei įžangos struktūrą, pateikiu kelis savo rašytų įžangų pavyzdžius (žinoma, pavyzdžiai nėra idealūs, bet turbūt aiškiau paaiškins, ką turiu omeny šnekėdama apie įžangos struktūrą). Skirtingomis spalvomis "nuspalvinau" pagal tai, koks sakinys yra koks (žr. aukščiau, kur kalbėjau apie įžangos struktūrą sakiniais:
     
    - „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“
    Seniausioje žmonijos knygoje – Biblijoje – teigiama: „Dievas pasaulį sukūrė per šešias dienas, o septintą – ilsėjosi“. Deja, mūsų tėvynė nebuvo sukurta kažkam spragtelėjus pirštais – ištisus šimtmečius protėviai kovojo dėl laisvės, o kiekvienas išlietas kario kraujo lašas priartindavo prie svajonės išsipildymo – nepriklausomos Lietuvos. Atrodytų, kad daugiau mums, šių dienų lietuviams, nieko negali trūkti – turime tą išsvajotąją laisvę. Tačiau ar to užtenka? Manau, ne. Taigi, kodėl nuolat svarbu „kurti ir lipdyti“ tėvynę?
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    - Ką žmogus atranda prarasdamas?
    Sakoma, kad gyvenimas – tai lyg ilga kelionė, kuri yra kupina atradimų ir praradimų, kurių dėka žmogus tobulėja dvasiškai. Vienas turtingiausių pasaulio žmonių, Donaldas Trampas, yra pasakęs: „Kartais pralaimėdamas mūšį, žmogus atranda naujų būdų kaip laimėti karą“ – perfrazuodama šią mintį galiu teigti – tik atsisakydami kai kurių dalykų ir taip palikdami savo komforto zoną, galime gyvenime atrasti kažko naujo ir neįprasto. Taigi, ką asmuo gali atrasti ir pažinti tik tada, kai netenka kitų, kartais brangių ir svarbių, dalykų?
     
    KAIP RAŠYTI DĖSTYMĄ?
     
    Mano supratimu, viena iš sėkmingai išlaikyto egzaminų paslapčių - tai puiki dėstymo struktūra, kuri leidžia skaitytojui nuosekliai perskaityti rašinį. Turbūt nekartą jau teko girdėti apie tokią dėstymo struktūrą, kuri susideda iš septynių/aštuonių sakinių ir atrodo maždaug taip:
     
    Teiginys->Samprotavimas pagal teiginį, siejant su šiomis dienomis - > Sakinys - tiltas/perėjimas -> Argumentas -> Kontekstas -> (samprotavimas - nebūtina) -> Dalinė išvada
     
    Parašius tokios struktūros pastraipą, nebereikės jaudintis, kaip pasiekti tą 500 žodžių ribą (nes pastraipa susidės mažiausiai iš 120-150 žodžių, tai trys dėstymo pastraipos - jau 400+ žodžių! Taip pat tokia pastraipa yra nuosekli, todėl bus mažiau minties šuolių - stiliaus klaidų.
     
    KAIP ATRODO KIEKVIENAS PASTRAIPOS SAKINYS?
    TEIGINYS - tai pagrindinė visos pastraipos mintis, svarbiausias akcentas. Jis turi atsakyti į probleminį klausimą (kaip rodžiau iliustracijoje aukščiau). Teiginyje nereikėtų vartoti žodžių/žodžių junginių, tokių kaip "mano nuomone/manau/mano supratimu" ir kitokių, nes jie susilpnina teiginį, parodo neaiškią poziciją. Teiginį geriausia formuluoti kaip vientisinį sakinį (be jokių jungtukų ("nes", "kad", "jog", "o" ir t.t)), nes tai taip pat nepasako aiškiai ir konrekčiai, apie ką bus kalbama pastraipoje. Visą "prijungimą"/"sujungimą" (tai, kas būtų po "nes", "o", "kad", "jog") geriau formuluoti kaip samprotavimą - bus aišku, stilistiškai tvarkinga ir gražiai skaitysis.
     
    SAMPROTAVIMAS - neveltui rašinys ir vadinasi samprotavimo, jame reikia atskleisti savo nuomonę, polemizuoti, analizuoti temą. Kaip ir minėjau, parašius teiginį, visas mintis apie tai, ką tuo teiginiu norėjai pasakyti, reikėtų perkelti į "samprotavimo" sakinį (ar sakinius). Šiuose sakiniuose galima (bent kartą rašinyje REIKIA) pavartoti "manau", "mano manymu" ir t.t, kad parodytumei, kad samprotauji. Žinoma, visuose trijuose dėstymo pastraipose, galbūt, to daryti ir nereikėtų, kad nebūtų "sviestas sviestuotas". Sakoma, kad idealu būtų jei savo samprotavimą susietumėte ir su šių dienų aktualijomis, bet jei to padaryti nepavyksta - nieko baisaus, tiesiog gausi mažiau taškų. Dabar pagalvojau, kad jei jau siesi su šiomis dienomis, galbūt pirmą sakinį (ar sakiniod dalį, jei rašysi ne vientisinį) reikėtų samprotauti, o kitą sakinį/dalį sieti su šių dienų aktualijomis. PAVYZDŽIUI:
     
    Tema: Ar darbas yra svarbus žmogui?
     
    Darbas yra viena iš didžiausių vertybių, padedančių žmogui tobulėti (teiginys). Lietuvių liaudės patarlė byloja: "Darbas žmuogų puošia" - dirbdamas žmogu stiprina ir tvirtina savo vertybių sistemą, nes susiduria su įvairiais išūkiais, priverčiančiais jį tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. (samprotavimas) Deja, bet šių dienų žmogus, darbą suvokia tik kaip pinigų šaltinį ir visiškai pamiršta kitokią jo naudą. (privedimas prie šių dienų)
     
    SAKINYS TILTAS - tai sakinys, jungiantis Tavo samprotavimą ir teiginį su argumentu - pasiremimu kūriniu (ar kultūra, Tavo asmenine patirtimi). Jis reikalingas tam, kad nebūtų minties šuolių, viskas skaitytųsi sklandžiai, nebūtų stiliaus klaidos. Pateikiu kelius pavyzdžiuis/šabloną, kaip gali formuluoti savo "sakinį-tiltą":
     
    -Apie tokią pat promblemą kalbėjo ir ** amžiaus rašytojas XX (savo) kūrinyje (romane, dramoje, eilėraštyje) "YYY".
     
    -Ši problema - tai ne tik šių dienų visuomenės yda, bet ir ** amžiaus žmonių aktualija - ją aptarė ir to meto rašytojas XXX kūrinye "YYY".
     
    -TEMOS RAKTINIS ŽODIS buvo plačiai aptarta ir kažkelinto amžiaus rašytojo XXX kūrinyje YYY. (pavyzdžiui: "Socialinės nelygybės tema buvo plačiai aptarta ir XVIII a. rašytojo, Apšvietos epochos atstovo, pirmojo lietuviško grožinio kūrinio autoriaus, Kristijono Donelaičio, peomoje "Metai".)
     
    Jei dvi/vieną pastraipą rašysite tokią, kurioje nesiremsite autoriumi, sakinys - tiltas yra vistiek BŪTINAS! Tik siek jį su savo asmenine patirtimi, filmu ar spektakliu.
     
    Taip pat, manau, svarbu, kad sakinys - tiltas atskleistų, kad žinai truputį daugiau nei autoriaus amžių, vardą pavardę ir jo kūrinį: galbūt paminėk epochą, literatūrinę srovę/kryptį ("neoromantikas", "realistas" ir t.t.)
     
    ARGUMENTAS - tai tavo teiginio pagrindimas, įrodymas, kad Tavo teiginys yra svarus. Čia aš nelabai kuo galiu ir padėti: turi pats būti perskaitęs ir žinoti kūrinius, spektaklius, kino filmus. Svarbiausia - neatpasakoti turinio, o remtis būtent ta vieta, kuri įrodytų Tavo teiginį. Aš pati, kaip ir minėjau, nebuvo pati uoliausia programinių autorių skaitytoja, bet siūlau BŪTINAI perskaityti pagrindines Savickio, Apučio, Biliūno noveles, galbūt dar ką nors trumpo, nes jomis galima remtis beveik betkokia tema (galbūt ne apie tėvynę). Taip pat buvau išmokusi kelias eilėraščių eilutes, nes citavimas - geriausias argumentas ir turinio visiškai neatpasakoji. Jei mokysies citatas, siūlau imti Maironio/Bradžionio eilėraščių apie tėvynę, Marcinkevičiaus "Mažvydo" paskutinės scenos, kur skanduoja "Lie-Tu-Va" pilietiškumo temai, Salomėjos Nėries iš rinkinio "Prie didelio kelio" apie dvasinius išgyvenimus. Vėlgi, svarbu paminėti, kad argumentavime svarbiausias ne pats pasirėmimas, o tavo komentaras, įrodantis, kad būtent tame kūrinyje/filme/socialinėje situacijoje nutiko būtent taip, kaip tu teigi savo teiginyje.
     
    KONTEKSTAS - didžiausias dvyliktokų priešas, nes nevisi supranta, kas čia per daiktas. Nereikėtų dėl jo išvis nerimauti, nors jis ir dažnai akcentuojamas, už jį skiria tik trys taškus. Bent vieną tašką, jei paminėi amžių/epochą, kūrinio parašymo aplinkybes - tikrai gausi. Mano supratimu, daugiau taškų gausi tada, kai pritemsi kūrinio parašymo kontekstą prie savo temos, argumentavimo ir samprotavimo. Tarkime, jei rašinys apie žmogaus/tautos nelaisvę, konteksto sakinyje (ar sakiniuose) paminėsi, kad kūrinys buvo būtent sukurtas lietuviško žodžio draudimo metu, Lietuvai būnant carinės Rusijos sudėtyje ir t.t.
     
    SAMPROTAVIMAS 2 - aš niekada jo nerašau, nes man visad užtenka žodžių tiek, kiek yra pastraipoje, bet čia turbūt toks kaip mini apibendrinimas, vienas sakinys apie argumentą+temą, greičiausiai.
     
    DALINĖ IŠVADA - tai pastraipos mini apibendrinimas, vienas vientisinis sakinys, parodantis, ką norėjai pasakyti visa pastraipa. Dabar jau nepamenu, bet, man rodos, aš tiesiog perfrazuodavau savo teiginį ir jį susiauridnavau. Patariu kiekvieną dalinę išvadą pradėti jungiamaisiais žodeliais "taigi" ar "vadinasi", nes jie parodo, kad apibendrini darbą. Jei rašai trijų dėstymo pastraipų rašinį, siūlau, kad labai nesikartotų visur "taigi", rašyti pirmoje pastraipoje "taigi", antroje "vadinasi" ir trečioje - vėl "taigi". Nepamiršk, kad čia įterpinys, todėl skiriamas kableliu.
     
    Pridedu kelis savo rašytas pastraipas, kad parodyčiau, kaip visa ši struktūra atrodo "praktikoje". Nežinau kaip jums, bet bent jau man, tikrai, dėl šios struktūros, nesijaučia didelių minties šuolių. Ir vėl nuspalvinau sakinius taip, kokie, pagal paskirtį, jie yra (raudona - teiginys, žalia - samprotavimas, mėlyna - sakinys tiltas, violetinė - argumentas, bordo - kontekstas, rožinė - dalinė išvada):
     
    - „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“
     
    Visų pirma, žmogus, prisidėjęs prie tėvynės kūrimo, labiau ją vertina bei gerbia. Patys brangiausi dalykai asmeniui yra tie, į kurių kūrybos procesą buvo įdėta daugiausia pastangų, darbo bei meilės. Ne veltui yra sakoma – sunaikindamas tai, ką sutvėrei – sunaikinsi dalelę savęs. Prie tėvynės kūrimo bei puoselėjimo prisidėjo ir žinomas lietuvių poetas, dramaturgas Justinas Marcinkevičius.Poeto eilėraščių lyrinis „aš“ - jausminga asmenybė, išgyvenanti sunkius pokario laikus, tačiau gerbianti ir sauganti brangiausią turtą – tėvynę, kurią pats kūrė. Just. Marcinkevičiaus eilėraštyje „Aš savo širdį pasivaikščioti išleisiu“ lyrinis subjektas prašo: „Aš prašau: tik nesumindžiokit širdies“. Širdis – tai gyvybės pagrindas, todėl ją galima prilyginti gimtajai šaliai – netekę jos, sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą, todėl širdį, kaip ir tėvynę, reikia puoselėti. Savo požiūrį apie niekada nenutrūkstanti šalies kūrimą Just. Marcinkevičius išsakė ne tik savo kūryba, bet ir konkrečiais darbais: būdamas Lietuvos Nepriklausomybės Sąjūdžio nariu, jis ragino Lietuvos žmones ištrūkti iš SSRS gniaužtų ir „kurti bei lipdyti“ Lietuvą tokią, kurioje visiems būtų gerą gyventi. Taigi, žmonės nėra nemirtingi – atsiranda vis naujos kartos, kurios „lipdo“ tėvynę – taip yra išsaugoma pagarbos ir meilės jausmas gimtajam kraštui.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    - Ką žmogus atranda prarasdamas?
    Visų pirma, žmogus, prarasdamas savo artimus, atranda kitus žmones, kurie tampa ne ką mažiau svarbia jų gyvenimo dalimi. Mano nuomone, kiekvienas sutiktas žmogus mūsų gyvenime palieką gan svarbų pėdsaką ne tik mūsų atmintyje, bet ir formuoja vertybių sistemą, moralines nuostatas bei supratimą apie gyvenimo dorybes bei blogybes. Nenuostabu, kad praradus artimą atrodo – praradai ir dalelę savęs, todėl naujų žmonių ar jau pažįstamų asmenų naujų būdo bruožų pažinimas – tai lyg naujas vėjo gūsis žmogaus gyvenime, padedantis pamiršti prarastų žmonių sukeltas nuoskaudas. Apie tai, ką žmogus atranda prarasdamas, rašė ir XIX a., realizmo atstovas, rašytojas Jonas Biliūnas savo novelėje „Ubagas“. Novelės veikėjas Petras Sabaliūnas, praradęs savo šeimą dėl savanaudiško sūnaus elgesio, sunkiame gyvenimo kelyje atranda tokius žmones kaip kūrinio pasakotojas, kurie net patys savo daug neturėdami, gali pasiūlyti bent „duonos riekę“. J. Biliūno biografija – tai dar vienas pavyzdys, kad žmogus gali atrasti daug net ir tada, kai praranda: negavęs leidimo grįžti mokytis į Tartu universitetą, rašytojas persikėlė į Leipcigą, o vėliau – į Ciurichą, kur ir parašė vieną iš reikšmingiausių savo kūrinių – alegorinę pasaką „Laimės žiburys“. Vadinasi, žmogus, prarasdamas artimo palaikymą ir meilę, atranda kitus, kurie mielai ištiesia pagalbos ranka tada, kai jos labiausiai reikia.
     
    GALIAUSIAI - KAIP REIKIA PARAŠYTI APIBENDRINIMĄ?
     
    Visų pirma, svarbu pasakyti, kad jei įžanga turi būti piltuvėlio formos/struktūros, tai išvada - atvirkščiai, yra "apversto" piltuvėlio formos. Tai reiškia, kad pirmas išvados sakinys siauras, glaudžiai susijęs su tema, o vėlesni sakiniai yra abstraktesniai, labiau apie orą nei apie konkrečią temą.
     
    Reikėtų paminėti, kad yra dvi nuomonės, kaip reikėtų parašyti apibendrinimą/pabaigą/išvadą. Aš pamėginsiu trumpai jas apžvelgti, o Tu, žinoma, gali pasiimti tai, kas Tau labiausiai patinka.
     
    I VARIANTAS
     
    Apibendrinimas, kuriame paminimos ir perfrazuojamos VISOS dalinės išvados. Esmė ta, kad sakoma, kad rašinyje parašytos dalinės išvados PRIVALO būti parašytos ir išvadoje - žinoma, jų perrašyti NEGALIMA, reikia perfrazuoti, parašyti kitais žodžiais.
     
    Pavyzdžiui, dalinės išvados buvo tokios:
     
    - Taigi, pilietiškas skatinimas, kurio užuomazgų yra XVI a. lietuvių literatūroje, neišsižadėti savosios kalbos, aktualus ir šių dienų žmogui.
     
    - Vadinasi, pilietiškumas XVIII a. literatūroje skatina ne tik to meto, bet ir šių laikų žmones neišsižadėti pagrindinių vertybių.
     
    - Taigi, meilės tėvynei skatinimas, žmogaus, kaip pilietiškos asmenybės, ugdymas – tai pilietiškumo, sutinkamo XIX – XX a., skiriamieji bruožai
     
    O apibendrinimas atrodo taip (raudonai pabraukiau dalines išvadas):
     
    Apibendrindama darbą norėčiau remtis Lietuvos Atgimimo Sąjūdžio aktyvisto, poeto, visuomeninis veikėjo, Marcelijaus Martinaičio žodžiais „Pilietybė, pilietiškumas nėra uniforma, tik kareivius galima perrengti per vieną parą“ – pilietiškumo jausmo per dieną žmogui neįdiegsi, tam reikalingas kruopštus ir ilgas procesas. Galbūt dėl šios priežasties šiandienos žmogus, išgyvenantis pilietiškumo savyje nebuvimo krizę, turėtų atsigręžti į įvairių laikmečių lietuvių literatūrą, nes būtent joje gausu įvairių pilietiškumo raiškos pavyzdžių. XVI lietuvių autorių kūriniuose pilietiškumas ragina neišsižadėti gimtosios kalbos, Apšvietos epochoje pilietiškumas pasireiškia kalbant apie vertybes ir socialinę nelygybę, o XIX amžiaus pabaigos bei XX amžiaus pradžios literatūroje raginimas mylėti gimtąją šalį atskleidžia pilietiškas idėjas. Juk ne veltui yra sakoma, kad būtent literatūra – tai viena iš svarbiausių mokytojų, nes ji atskleidžia žmonijos paslaptis, buvusias praeityje. Pilietiškumo pagrindų mokydamiesi iš įvairių laikotarpių Lietuvos rašytojų literatūros, mes, šių dienų žmonės, galime būti tikri, kad pilietiškumo pamoką išmoksime teisingai.
     
     
    II VARIANTAS:
     
    Kiti mokytojai teigia, kad to, ką jau minėjai rašinyje, dar kartą kartoti NEREIKIA! Todėl išvada turi būti tiesiog viso rašinio apibendrinimas, pagrindinės minties suformulavimas, gražus užbaigimas, panaudojant citatą ar patarlę.
     
    Aš niekada nerašydavau dalinių išvadų, bet jei reikėtų laikyti VBE iš naujo - galbūt ir rašyčiau, nes man, pavyzdžiui, tai atrodo struktūriškai gal netgi tvarkingiau.
     
    Be to, svarbu paminėti, kad kai kurie mokytojai teigia, kad išvadoje reikia būtinai cituoti TĄ PATĮ AUTORIŲ, kuriuo rėmeisi ir įžangoje - vien tam, kad sukurtumei rašinio rėmus. Mano supratimu, tai didžiausia nesąmonė, nes riboja kūrybiškumą, todėl aš NIEKADA to nesilaikiau.
     
    Taip pat dalinuosi keliomis mintimis, kaip gali pradėti išvados pradžias:
     
    -Apibendrindamas/a norėčiau teigti - ....
    -Apibendrindama rašinį derėtų pasakyti, jog...
    -Apibendridamas rašinį norėčiau perfrazuoti/remtis tokio ir tokio žmogaus žodžiais/lietuvių liaudies patarle
     
    DAR KELI PATARIMAI:
     
    - Pirmajame sakinyje, kuriame mini autoriaus vardą ir pavardę, jis turi būti pristatytas pilnai, be sutrumpinimų. Pavyzdžiui, jei kalbi apie Martyną Mažvydą, pirmajame sakinyje jį ir turi pristatyti pilnu vardu bei pavarde, vėlesniuose - gali trumpunti t.y. rašyti M. Mažvydas. Taip pat noriu priminti, kad Justinas Marcinkevičius yra Just. Marcinkevičius sutrumpintai, o ne J. Marcinkevičius (bus didelė klaida, nes J. Marcinkevičius yra visai kitas autorius).
     
    - Sakiniuose nevartok 'mes' - atsiranda negražus stilius. Asmenį parodo veiksmažodis, todėl įvardis "mes" yra visiškai nereikalingas ir tik gadina stilių.
     
    - Norint, kad pastraipos gražiai jungtųsi tarpusavyje, pastraipų pradžioje rašyk jungiamuosius žodžius/žodžių junginius: "Visų pirma", "Be to", "Taip pat svarbu paminėti, jog", "Vis dėlto" (jei rašai poleminį rašinį (prieštarauji pats sau).
     
    - Išsistudijuok ko tavęs reikalauja egzaminas ir kokiais kriterijais rementis būsi vertinamas
     
    - Turi dar mėnesį laiko - KLAUSK mokytojos, ko nesupranti, aiškinkis ir domėkis. Kvailų klausimų nebūna, o jei mokytoja ragana ir suraukia veidą, vos tik išgirdus klausimą - mažiau kreipk dėmesį, jos toks darbas, ji turi aiškinti, kad nors ir 10001 kartą. Jei negauni iš mokytojos atsakymo ar vistiek nesupranti - konsultuokis su kita mokytoja ar parašyk draugui, ar man čia, temoje bei asmenine žinute. Padėsiu kuo galėsiu
     
    - Jeigu jau žiūrėjai vertinimo kriterijus, tai turbūt pastebėjai, kad būsi vertinamas ne tik už tikslų pasirėmimą kūriniu, bet ir teksto raišką - t.y. stilių, leksiką, sintaksę. Jei nori gauti maximumą (9, berods, taškus) - rašyk įvairias sintaksines struktūras, pamiršk "o", "bet", "kad", "jog" - keisk visą tai į bejungtukius sakinius: brūkšnius, dvitaškius. Parodysi, kad žinai daugiau.
     
    - Stenkis, kad visos trys dėstymo pastraipos būtų vienodo dydžio ('ilgio'?), o įžanga praporcinga apibendrinimui/pabaigai (negali būti įžanga 150 žodžių, o pabaiga - vienas sakinys), nes tai irgi bus vertinama.
     
    - Jei labai jau sunku prisiminti filmą ar dar ką nors 'lengvesnio' būtent duotąja tema, kuo galėtumei pasiremti
    sugalvok filmą/knygą (žinoma, UŽSIENIO RAŠYTOJO ir BŪTINAI ne klasiko) pats ir pritemk prie temos:). Mokytojai ne robotai - visų pasaulio knygų ir filmų nėra perskaitę, todėl būkite orginalūs - aš savo dešimtos klasės rašiniuose prigalvojau mokslinių tyrimų, kad man sklandžiai būtų argumentuojamas rašinys:). Žinoma, čia truputį amoralu ir kiekvieno teisė rinktis, bet kaip ten sako: "Kas nerizikuoja - negeria šampano?". Pažįstu vaikiną, kuris gavo 79 iš LVBE (žinoma, ne iš atnaujinto egzamino) sugalvojęs sau tinkančius kūrinius ir autorius... Tik nepamirškite, kad BŪTINA pasiremti bent vienu kūriniu iš 'skliaustelių' - kitaip tiesiog neišlaikysite egzamino.
     
    - NEPAMIRŠKITE paraštėje pažymėti 500 žodžių ribos, nes gramatika (o gal net ir stilius, loginės klaidos - tiksliai jau nebepamenu) bus vertinamos tik iki 500 žodžių. Beje, jei kas jau žiūrėjote vertinimo normas, turbūt matėt, kad už 30 neparašytų žodžių minusuoja 1 tašką, tai skaičiuodami žodžius atkreipkite į tai dėmesį. Sakoma, kad vertintojai skaičiuoja žodžius maždaug taip: suskaičiuoja kiek yra žodžių pirmoje (ar antroje, nes pirma - 'toliau nuo krašto') eilutėje ir padaugina iš esamų eilučių skaičiaus ir taip maždaug žino, kiek yra žodžių.
     
    - Prisijunkite į šią dievišką FB grupę, kas dar nesate prisijungę - dvyliktokai dalinasi metodine medžiaga NEMOKAMAI - ar gali būti geriau:). Beje, mačiau, kad kalba ne tik apie LVBE, bet ir apie kitus egzaminus. Nepamiršk, kad visada reikia ne tik imti, bet ir duoti - todėl dalinkis ir pats!
     
    Jei dar atsiminsiu, kokių nors paprastų patarimų, padėsančių bent jau iš dalies geriau parašyti tą rašinį, tai papildysiu čia.
     
    IR PABAIGAI...
     
    Dar kartą norėčiau paminėti, kad aprašiau savo patirtį, todėl viso straipsnio nereikėtų priimti už gryną pinigą - jei matai, kad kažkur nusikalbbu, sakau ne taip, kaip turėtų būti - pakomentuok, aš pataisysiu straipsnį ir taip kartu padėsime pasiruošti šių ir kitų metų abiturientams. Taip pat siūlau šioje (ar kitoje, jūsų sukurtoje) temoje dalintis sava patirtimi (savais rašiniais, pastraipomis, įžvalgomis apie egzaminą ir t.t.), nes tik diskusijoje gimsta tiesa. Nereikia jaudintis, kad kiekvienas dvyliktokas yra tavo didžiausias konkurentas: egzaminas kriterinis, o šansai, kad stosite į tą pačią specialybę, yra menki.
     
    Taip pat noriu palinkėti didžiausios sėkmės laikant VBE ir patariu labai "nesinervinti", jei negausite rezultatų tokių, apie kokius svajojate ar galvosite, kad egzaminą parašėte ne taip gerai, kaip tikėjotės - kalbu iš savo patirties. Viskas, galiausiai, nutinka netgi geriau nei buvo tikimasi.
     
    Taigi, sėkmės ir lauksiu temos, kurioje dalinatės puikiais LVBE rezultatais!
  6. Patinka
    Eriss gavo reakciją nuo bolga domeno nukreipimas   
    Eini į Domain Setup > Add Another Domain (viršuje) > įrašai ten tobulinksave.eu ir spaudi Create. Tada eini į IV.LT, nukreipi domeną "Nukreipti serverį į IP" įrašai 79.98.24.174 ir sukuri, tada lauki kiek ten rašo, kai matai, kad domenas nukreiptas perkeli svetainės failus į nauja direktoriją su tavo domeno adresu.
  7. Patinka
    Eriss sureagavo į Nano Rimti darbo būdai internete   
    Kadangi Kovas - mano gimimo mėnuo, jaučiu pareigą šia proga parašyti uždarbiui rašinį, ar straipsnį, nežinau kaip tiksliai apibūdint :).
     
    Nevadinau šios temos 'Rimti uždarbio būdai internete', nes viskas priklauso nuo Jūsų paties. Šis straipsnis - tai apibendrinta informacija apie pagrindines interneto nišas, iš kurių galima uždirbti. Skirtas naujokams, tačiau gal ir labiau patyrusiems bus įdomu perskaityti. Ieškojau kažko panašaus paieškoje - neradau. Viską rašiau iš galvos, kopijuota nieko nebuvo. Taip pat, stengiausi parašyti kuo papraščiau.
     
    Ne paslaptis, dažnai šiame forume sulaukiame naujokų, kurie užklysta čia vejami įkvepiančių draugo pasakojimų apie tai, kaip galima uždirbti TIKRUS(!) pinigus iš.... Interneto. Taip, iš to pačio, kurio pagalba yra praleidžiamos ištisos valandos žaidžiant įvairius žaidimus, ar laukiant, kol kas nors įvertins tavo nuotrauką 30-tuku visiems gerai žinomame portale. Ir didžioji dalis šių naujokų pradeda nuo to pačio - didelius pinigus žadančių svetainių, kuriose tereikia tik užsiregistruoti, ar paspaudinėti reklaminius paveiksliukus. Neretai, pamačius žmogelį, kuris, rodos, kalnus nuverstų dėl 30-ties centų, mūsų veiduose šmėkšteli naivi šypsena. Ką gi - visi nuo tuo pačio pradėjome, visi praėjome tą pačią mokyklą. Esmė ne tame, kad naujokas, pats to nesuprasdamas, tiesiog švaisto laiką. Svarbiausia, kad jis stengiasi uždirbti, o tai jau yra sveikintina. Beveik visada, atkaklesnis uždarbiautojas nuo viso šito pereina prie rimtesnių dalykų. Tačiau norėtųsi, kad tendencijos keistųsi, ir visos šitos sudėtingos pradžios, kuri nuvilia nemažą dalį "starterių", taip ir neuždirbusių savo šimtų dolerių, būtų galima išvengti.
     
     
    Šie darbo būdai reikalauja noro, užsispyrimo, laiko ir pastangų. Tačiau niekas negimė mokėdamas.
     
    Grafikos sritis
    -Web dizainas ir jo komponentai
    -Logotipai
    -Reklaminės paveiksliukai (baneriai)
    -Skrajutės
    -Kiti grafiniai elementai.
     
    Dabar sparčiai į madą besiveržianti sritis. Gal dėl to, kad tai sudaro gana lengvo darbo įvaizdį. Tačiau taip galvoti yra didelė klaida, šis darbas reikalauja labai didelio pasiruošimo.
    Ši sritis, turbūt, kaip ir kiekviena kita, reikalauja daug teorijos, pvz. kaip parinkti spalvas, kaip suteikti solidumo, kaip padaryti kokybišką produktą ir dar daug panašių techninių dalykų. Tik padaręs tvirtą pradžia teorijoje mokinys gali sėkmingai dėti žingsnį praktikoje. Taip pat, kaip ir laikant vairavimo teises :).
    Taip pat, būtina apmąstyti, kokio pobūdžio tinklapiui dizainas bus naudojamas, padaryti jį kaip įmanoma lengviau paruošiamą, galutiniame rezultate - patogų. Neteisingas požiūris yra lipdyti, pavyzdžiui web-dizainą, nežinant apie jo techninį paruošimą, solidumo ypatumus, nes tada gali būti praktiškai neįmanoma šio dizaino paruošti. Tas pats galioja ir kitoms grafikos sritims. Taip pat, reikalinga geležinė kantrybė. Kiekvienas kokybiškas profesionalų darbas atima jiems paras prasėdėto laiko. O svarbiausia - talentas. Tik talentingas dizaineris gali daugiau pasiekti. Talentas + noras ir darbas yra pats geriausias derinys. Talentingas dizaineris visada pasirodys geriau už savamokslį, bet ne tokį talentu apdovanotą kolegą. Kaip ir kiekviename kitame darbe, turi jausti, kad šis užsiėmimas tau mielas. Jei grafika bus užsiiminėjama siekiant tik pelno - rezultatas bus paprasčiausiai sugaištas laikas. TAČIAU. Visa tai praėjus ( o tai užsitęsia metų metus, kol pagaliau atrandi save), atsiveria tikrai geros galimybės. Bendradarbiaujant su rimtomis firmomis, Jūsų atlyginimas už suteiktas paslaugas dažnai bus su trimis nuliais.
     
    Grafikos srityje uždirbti galima: įsteigiant nuosavą dizaino studiją; dalyvaujant įvairiuose dizaino konkursuose; rodyti savo darbus gerai lankomuose forumuose, kas Jums tikrai suteiks galimybių. Reikia užsitarnauti sau gerą vardą, o tai nėra lengva. Gero autoriteto dizaineriai paprastai yra graibstomi, ypač jeigu turi savo dizaino studijas. Ir atvirkščiai, net ir vienas prastesnis darbas gali atbaidyti užsakovą. Būtent dėl šios priežasties naujieji "dizaineriai" labai dažnai sudega.
    Jeigu nuspręsite užsiimti grafika, rekomenduoju kaip įmanoma labiau tuo domėtis prieš pradedant - taip bus lengviau. Tai, kas išdėstytą viršuje yra tik minimalūs pradmenys. Laikui bėgant, Jūs vis geriau pažinsite savo darbą, ir jeigu jis pasirodys Jums tinkamas, seksis vis geriau ir geriau, o darbai matomai gerės.
     
     
     
    Kodavimas / Programavimas
    -HTML (xHTML)
    -CSS
    -PHP
    -Ajax
    -C++
    ir kt...
     
    Ši sritis, skirtingai nuo grafikos, nereikalauja tiek daug talento. Norint to išmokti savarankiškai, tekslabai daug laiko praleisti mokinantisiš įvairių 'tutorialų', o vėliau iš praktikos. Bet jeigu to norėsite, visa tai lengvai atsipirks. Tikslus šito atlikimas suteikia projektui solidumo, profesionalumo įspūdį. Čia labiau reikalinga, liaudiškai tariant, gera galva ir noras. Didelis kodavimo pliusas yra tas, kad nemaža dalis web dizainų piešėjų (ne visada tikrų dizainerių) šito nemoka, taigi žmogus turi ieškoti asmens, kuris galėtų ta paveiksliuką paversti funkcionaliu interneto puslapiu. Norinčių išmokti viso šito nėra tiek daug, kaip grafikos srityje, kas gali padėti lengviau įsitvirtinti. Internetiniuose puslapiuose dažniausiai naudojama yra HTML, CSS ir PHP. Paprastai kalbant, HTML yra naudojama surašyti puslapio turinį, t.y tą informaciją, kurią Jūs norite publikuoti lankytojams. (xHTML kodas yra naujoji HTML rūšis, tik griežtesnė ir tikslesnė. Bendrai, abu yra labai panašūs). CSS (Cascading style sheets) - naudojama tam turiniui stilizuoti, t.y suteikti jam bendrą išvaizdą, išdėstyti dizaine. Rekomenduojama HTML kode stengtis naudoti kuo mažiau atvaizdavimo tagų, o tai palikti CSS. Taip yra todėl, kad visą puslapio išvaizdą galima pakeisti redagavus kelias CSS kodo eilutes. To neįmanoma padaryti naudojant HTML. Taigi, teisingai naudojant CSS stilius, galima sutaupyti marias laiko, keičiant puslapio išvaizdą.
    PHP suteikia puslapiui dinamiškumo ir turi įvairių privalumų, kurių nėra praėjusiose kalbose. (Apie visa tai galite rasti forume). Didelis privalumas yra mokėti koduoti puslapius pagal visus techninio paruošimo standartus. Klientui parodžius tokius savo darbo pavyzdžius, labai didelė tikimybė, kad pasirinktas būsite būtent Jūs.
     
    Geras programuotojas yra dar rečiau sutinkamas asmuo. Dažniausiai jis kuria įvairias programas arba modulius turinio valdymo sistemoms, pagal užsakovo poreikius, todėl darbo pobūdis gana abstraktus.
     
    Bendrai paėmus - tai daug laiko, proto ir kantrybės reikalaujantis darbas, nes darbas turi būti nepriekaištingas, tiksliai atliktas, o juk ne ant kiekvieno kompiuterio viskas atvaizduojama vienodai. Koduotojas / programuotojas turi būti visam šitam pasirengęs. Taip pat kaip ir visur kitur - kuo didesnis autoritetas, tuo daugiau užsakymų, tuo daugiau pinigų galima uždirbti. Ypač bendradarbiaujant su rimtomis įmonėmis.
     
     
    Internetinis projektas
     
    Ši sritis susideda iš prieš tai aprašytų Kodavimo ir Grafikos sričių.
     
    Jas abi panaudojant, stengiamasi sukurti sėkmingą internetinį puslapį. Jis gali būti įvairių pobūdžių: Blogas, informacinis, komercinis, pramogų, pažinčių ir pan. Tačiau dažniausiai, visus šių puslapių kūrėjus vienija vienas tikslas: kad darbas atneštų pelno.
     
    Kuriamas projektas gali būti įvairiai. Nebūtina yra mokėti piešti ar programuoti, norint turėti projektą. Tada gali pagelbėti žmonės, mokantys atlikti tam tikrus darbus, kuriuos aprašiau prieš tai tai. Tiesa, už šias paslaugas reikia mokėti, o tai jau yra savotiška investicija. Prie jos prisideda hostingas (jis reikalingas, kad Jūsų darbas būtų matomas internete) ir domenas ( tai yra adresas, kurį suvedę lankytojai užeis į Jūsų portalą).
     
    Sėkmingo projekto kūrimas yra tikrai nelengvas procesas. Prieš pradedant kurti, reikia viską suplanuoti nuo A iki Z. Pradedant dizainu, baigiant lankytojų amžiumi. Kad puslapis būtų pelningas, jam reikalingi lankytojai. Norint, kad jie nuolatos užeitų į Jūsų svetainę ar kviestų ją aplankyti ir savo draugus, juos reikia vilioti. T.y pasiūlyti kažką unikalaus, nematyto, įdomaus, patogaus, netgi intriguojančio. Kitaip tariant, Jums reikia sudominti žmones savo idėja. Visa tai ir priklauso nuo to, kaip Jūs paruošėte savo planą. Be lankomumo, egzistuojantis puslapis yra niekas. Taigi visada kurkite ne galvodami apie tai, kur talpinsite reklamas ir t.t, o kaip sudominsite lankytoją. Taip pat, būtina pritaikyti projektą paieškos sistemoms, pvz Google. Apie tai informacijos taip pat ieškokite forume.
    Stenkitės kurti puslapį viena ir tikslia tematika, nesiblaškykite. Suteikite lankytojui patogumo, užtikrintumo jausmą naršant. Jis turi jaustis gerai. Pagrindinė užduotis ir yra ne sukurti patį puslapį, o padaryti jį lankomu ir svarbiausia, vertinamu. Tik tokiu atveju Jūsų projektas bus sėkmingas, į jį plūs lankytojai ir jų daugės. Kaip išreklamuoti puslapį, manau, forume tikrai rasite. Tačiau prisiminkite, kad kuo daugiau investuojama į reklamą (žinoma, protingai), tuo geresnių rezultatų pasiekiama. Atminkite, lankytojai mėgsta reguliariai atnaujinamus (t.y dedami straipsniai ir kita info, susijusi su Jūsų puslapiu)
     
    Štai tada ir galima pradėti galvoti apie uždarbį iš viso šito sunkaus darbo, kurį jau atlikote. Jums pelno atnešti gali: Reklama, kurią rodysite savo projekte; Bendruomenės aukojimas (donations) [tačiau ją patartina naudoti tolesniam projekto tobulinimui], kokios nors mokamos paslaugos, kurias galite siūlyti išaugus lankytojų skaičiui ir kt. Galų gale, atsiradus laiko ar noro stokai toliau vystyti puslapį, galite jį parduoti, ir jeigu projektas nusisekęs, tikėtina, kad už jį gausite apvalią sumelę.
     
    Labai populiarus uždarbio būdas svetainėms yra Google reklama (Google AdSense). Tai sistema, kuri moka už reklaminio teksto paspaudimus Jūsų svetainėje. (plačiau apie tai rasite forume.)
     
    Bendrai paėmus, kiekvienas pavykęs projektas neš Jums pelną, už kurį tikrai susimokėsite už hostingą ir kitus priedus. Galėsite rinktis, ar pinigus toliau investuoti, ar paprasčiausiai taupyti. Projekto sėkmė priklauso nuo Jūsų apsukrumo, proto, noro, užsispyrimo, idėjos, žinių bagažo. Tik nereikia skubėti. Susirinkite visą reikalingą informaciją prieš pradedant dirbti, o ne eigoje. Skubėjimas tikrai nieko nepadės.
     
    ____________________________________________________________________________
     
     
     
    Lažybos
     
    Tai jau yra rizikinga. Tačiau žmonėms tai taip pat gali būti pinigų šaltinis. Tik noriu paprašyti naujokų jokiu būdų nepradėti šiuo keliu uždarbiauti. Lažyboms turi būti skiriami pinigai, kuriuos Jūs galite sau leisti pralošti.Tai turėtų būti labiau suprantama kaip Hobis, negu uždarbio būdas. Lažybos gali būti tik papildomi pinigai.
     
    Keletas patarimų. Pirmiausia, pasirinkite sporto šaką, kurią geriausiai suprantate, mėgstate ir domitės. Jokiu būdu nesiblaškykite.
    Rinkitės tik pačius, Jūsų manymu, geriausius įvykius. Jeigu jaučiate, kad yra nemažai rizikos, palikite įvykį ramybėje ir nestatykite.
    Reikia jausti, kada atėjo blogas periodas. Tokiu metu geriausia yra padaryti pertrauką lažybose, tačiau nenustoti domėtis sporto įvykiais. Rinkite visą įmanomą informaciją apie artėjantį įvykį. Pradėjus nesisekti, nepulkite keisti strategijos ar kažko panašaus. Lažybose svarbiausia yra ŠALTAS protas ir tik jis atves Jus į daugiau mažiau pastovų pelną.
    Visa kita priklauso nuo Jūsų, tai tėra patarimai, o jeigu jie nesutampa su Jūsų statymo filosofija, Darykite, kaip Jums atrodo geriau. Tik dar kartą kartoju, nelaikykite lažybų pagrindinių Jūsų uždarbio kapitalu. Tik žinokite, godumas - žudo, o noras greitai atsilošti - dar labiau. Lažybose žodžio 'skubėti' nėra.
     
     
     
    Internetas duoda viską, tereikia tik imti.
     
    Tai pradžiai tiek. Viską rašiau iš savos patirties. Tikiuosi buvo gana įdomu paskaityti. Jeigu atsiras naujų minčių - papildysiu, nes dabar jau kiek ir pavargau. Ačiū už skaitymą. Sorry už galimus netikslumus, ir jeigu pamiršau ką nors iš narių paminėti :)
     
    nano,- Kopijuoti be sutikimo draudžiama
     
    Noriu pažymėti, kad šis rašinys yra apie galimus darbo būdus, o ne detali informacija, apie kurį nors vieną iš jų, taigi nemaišykite.
     
    EDIT: pypt, pamiršau domainingą. Papildysiu kitą kartą :)
    2: išimti narių nickai, pagalvojau, kad nesąžininnga kitų atžvilgiu
  8. Patinka
    Eriss gavo reakciją nuo BruceW VPSnet.lt UŽLŪŽO ?   
    Nėra ko norėt iš šio hostingo. :)
     
    vpsnet.lt būstinė:
     
    http://www.vpsnet.lt/kontaktai
     
    UAB "Esnet"
    Įmonės kodas: 302482484
    Žuvėdrų g. 36, Vilnius, LT-10103
     
    http://nuotraukos.vilnius21.lt/namai/16/zuvedru36-41531611.jpg
    http://nuotraukos.vilnius21.lt/namai/16/zuvedru36-71531612.jpg
     
    informacija iš: http://vilnius21.lt/zuvedru36-n15316.html
  9. Patinka
    Eriss sureagavo į razorrazor Dalinuos: Galingas PHP, MySQL puslapių hostingas - visiškai nemokamai ir be jokios reklamos!   
    Jau kazkada rasiau apie nemokamus hostingus ir ju galimybes bei alternatyvas. Jau ne karta buvo issakyta mintis kad uzsionio nemokamas hostingas kartais buna daug patrauklesnis nei mokamas Lietuvoje. Siandien dalinuos dar su viena uzsienio hostingo kompanija kuri duoda padorius ir visiskai NEMOKAMUS hostingo serverius.
     
    Servers Free - kompanija kuri duoda rimta nemokama hostinga be jokio atlygio, reklamos ar kitu reikalavimu. Gaunate gryna hostinga visiskai nemokamai. ServersFree.com nemokamo hostingo specifikacija siek tiek net priverciai isizioti.
     
    + Hostingas yra visiskai nemokamas, nera jokiu sutarciu ar kontraktu, nera jokiu mokesciu ar pasleptu kastu, nereikia jokiu kreditiniu korteliu ir panasiai. T.y 100% FREE!
    +Nereikia nieko postinti jokiose forumuose, prisijunginet kas kazkiek ir panasiai kaip buna kitur.
    +Nera jokios reklamos ar baneriu jusu idetoje svetaineje!
    +Resursai tiesiog ispudingi:
    100Gb srautas (!)
    10Gb disko vieta (!)
    PHP 5
    MySQL 5
    Apache serveris
    FTP ir web file manageriai
    cPanel'e
    GD, WWW statistika
    DNS valdymas
    Nemokami subdomainai
    Neribotas domainu skaicius, patikrinta - galima deti ir savo .LT domeinus (kitos kompanijos daznai buna kad LT neledzia...)
    Neribotas accountu skaicius ir domainu
    Cronas
    Backupai
    cUrl
    phpMyAdmin
    Nemokama technine pagalba (berods tik anglu k.)
    Nemokamas puslapio builderis su simtais labai graziais puslapiu sablonais
    Svetainiu instaliavimas vienu paspaudimu ir t.t.
     
    Rinkinukas tikrai grazus, pilna specifikacija kas ieina yra cia: Serveriai nemokamai
     
    Minusai:
    - Nemokami serveriai randasi berods Europoje ir JAV (manau nera didele beda, aisku jei butu LT butu maloniau :)),
    - Labai griezta politika pries piktnaudziavimus, tad manau pries darant verta perziureti TOS (ju taisykles) (nesiuntinekite jokiu masiniu emailu ir t.t. per savo scriptus nes iskarto banina automatu...)
     
    Isvada:
    Dar vienas puikus nemokamas hostingas, kuri galima naudoti nedideliems projektams, eksperimentams, blogams ir t.t. nes duoda pilna cPanel tad nemokant nei cento galima ismokti valdyti svetaine, eksperimentuoti su duombazem bei susikurti savo homepagus ar kokius promo puslapius visiskai uz dyka.
     
    Sekmes! :)
     
     
    Pagal forumo nariu pageidavimus sukuriau siokia tokia instrukcija kaip naudotis. Skaitome cia:
    INSTURKCIJA kaip naudotis nemokamu hostingu
  10. Patinka
    Eriss sureagavo į suvalgysiu Reputacijos taškų nuo šiol nebegalima gauti rašant "Ne į temą"   
    Ne anekdotų forumas čia, o reputacija turi būti gaunama už forumui naudingus pranešimus.
  11. Patinka
    Eriss sureagavo į iPauL Reputacijos taškų nuo šiol nebegalima gauti rašant "Ne į temą"   
    Man dažniausiai taip pat kyla klausimas dėt į konkretų forumą ar ne į temą..
     
    Ne į temą palankiau, nes ten tikrai bus pastebėta ir pakomentuota bent neišmanėlių.. o kitose skiltyse, atrodo kaip išmirę..
     
    Manau tai neišsprendžiama
     
     
     
    Na o pliusiukai tai visai neblogas dalykas, pvz skaitant anekdotus, jei norima tik pasižiūrinėt, o ne iš eilės skaitys neįdomius, tai patogu, tad jie galėtų tiesiog nesidėti į vartotojų sąskaitą.
     
     
    Ir išvis - patys kalti!
    salinat marškinėlius, tad ir pliusiukų vertę pakėlėt, tad ir siekiama visais būdais jų gauti
  12. Patinka
    Eriss sureagavo į Paulius. Reputacijos taškų nuo šiol nebegalima gauti rašant "Ne į temą"   
    O man asmeniskai jokiu emociju nesukelia tas + davimas ar gavimas.
    Visada uz gera atsakyma zmogui padekoju pliusu, bet to pacio pliuso pats nereiksminu.
     
    Mano akimis, kaip jokio ne dizainerio, programuotojo, o tik paprasto zmogelio, tai toje skiltyje "ne i tema" isprendziama begales tikrai rimtesniu bedu, nei tokiu kaip "kompiuteris sugedo".
     
    Okey, gal ten ir yra temu primenanciu apie supermamu kluba, bet ar jos nera svarbios?
     
    Nesigincisiu, nes dauguma cia yra labai grieztos nuomones, jog forumas skirtas tik kompiuteristams, bet man labai toli iki kompiuteristo ir gyvenimo nenoreciau sieti su kompiuteriu, bet visgi sis forumas yra mano lankomiausias.
    O manot as vienas toks? Galima drasiai sakyti, jog cia renkasi tikrai ne vien ivairiu kompiuteriniu sriciu atstovai, bet tiesiog paprasti pilieciai, norintis padiskutuoti.
     
    Kad nuimta reputacija is anksciau minetos skilties, manes neliudina, jei taip jusu nuomone geriau, tai tebunie.
    Bet nereikia taip sakyti, jog atrodo ten renkasi tik neismaneliai, neturintis ka veikti ir t.t.
    Praktiskai visas forumas sukasi apie darba prie kompiuterio, keletas skilciu apie realu versla, o vienintele ne i tema skiltis liecia musu REALU gyvenima.
    Jei gyvenimas nera svarbus, lyginant su kompiuteriu tai atsiprasau, bet tikrai jau cia GAME OVER.
     
    Tai tik kreivai, sleivai issakyta mano nuomone, neturiu nieko pries programerius ir t.t., bet nereikia nuvertinti ir kitu.
  13. Patinka
    Eriss sureagavo į Kernius Reputacijos taškų nuo šiol nebegalima gauti rašant "Ne į temą"   
    Ar žinote, kokia yra populiariausia Uždarbis.lt skiltis? "Ne į temą".
     
    Ne, ne todėl, jog dauguma diskusijų šiame forume būtų nesusijusios su IT, verslu ir asmeniniu tobulėjimu. Dauguma iš 20 000 temų skiltyje "Ne į temą" iš tikrųjų yra smarkiai susijusios ir turėtų būti kitose skiltyse, bet, atrodo, pasidarė įprasta nesukti sau galvos ir kiekvieną naują temą kurti būtent ten.
     
    Kodėl tai yra blogai?
     
    Kiekvieną forumo skiltį stebi žmonės, kurie tuo dalyku domisi ir kurį išmano geriausiai. Dauguma jų nesėdi refresh'indami "Ne į temą" skilties tam, kad tarp keliasdešimties naujų temų kasdien sukuriamų joje pamatytų tavąją su labai specifiniu konkrečios srities klausimu. Jie jos nepamato ir į ją tau neatsako. Nors galėtų. Jei tik sukurtum ten, kur jie pamatytų. Jei sukurtum ten, kuri ji ir turi būti.
     
    Rezultatas? Sukūręs temą skiltyje "Ne į temą" tu sulauki daugybės atsakymų, bet – kokia skiltis, tokie dažniausiai būna ir atsakymai, – ne į temą. Galbūt pats atsakymų skaičius bus didesnis – bet dauguma jų beverčiai, nes tie, kurie turi laiko sekti visas temas "Ne į temą", dažnai mėgsta ir numesti po kokią vieno sakinio repliką kiekvienoje, – nors ji į tavo klausimą visiškai neatsako.
     
    Programuotojai tai gali patvirtinti: jų skiltyje retai kada tema sulauks dešimčių atsakymų, bet beveik niekada neliks neatsakyta – nes tą skiltį aplanko žmonės, kurie programavimą išmano: jei turi atsakymą, jie tikriausiai nepagailės kelių minučių tau pagelbėti, bet tikrai negaišins tiek savo, tiek kitų laiko rašydami negalėdami padėti. Taip turi būti visose skiltyse su visomis temomis.
     
    Kita problema: jei kažkas jau klausė to paties klausimo prieš savaitę ar dvi, to nežinodamas tu tos temos niekada neatkasi iš 10-to "Ne į temą" skilties puslapio. Žymiai lengviau susijusią temą rasti jai skirtoje skiltyje: pavyzdžiui, visus klausimus apie Facebook paprasta rasti Socialinių tinklų skiltyje.
     
    Kokios temos turi būti skiltyje "Ne į temą"?
     
    Tik tos, kurios netinka į jokią kitą skiltį šiame forume. Tai reiškia, "Ne į temą" neturėtų būti nė vienos temos, susijusios su technologijomis, verslu ir bet kuo, kas vyksta online.
     
    "Ne į temą" negali būti jokių temų apie Facebook, Amazon, Google, Microsoft, Apple ir kitas techonologijų kompanijas bei jų produktus – visa tai yra pagrindinės Uždarbis.lt temos ir turi tam skirtas per daug metų išgrynintas ir aiškiai atskirtas skiltis, kuriomis kiekvienas turėtų naudotis.
     
    Tipiška tema "ne į temą" gali būti apie sportą, TV, kiną, muziką, automobilius – galvokite apie tai, kaip gyvenimą "offline" ar tiesiog laisvalaikį. Darbo / verslo reikalais "Ne į temą" skiltyje neturėtų būti rašoma, nes tai yra "į temą" – tam, kam šis forumas ir sukurtas.
     
    Populiariausios "temos paklydėlės"
     
    Jei...

    turi klausimą dėl iPhone ar Android: Mobilieji telefonai ir tinklai turi klausimą dėl Facebook ar Twitter: Socialiniai tinklai turi klausimą dėl eBay ar Amazon: Elektroninės parduotuvės ir aukcionai turi klausimą dėl Adsense ar Adclick: Pelnas iš tinklalapio turi klausimą dėl Google ar SEO apskritai: Paieškos sistemos turi klausimą dėl PayPal ar bet kurio LT banko: Bankai, keityklos ir mokėjimo sistemos turi klausimą dėl verslo ar mokesčių: Verslo kūrimas turi klausimą, kokią elektroniką pasirinkti: Ką pasirinkti? turi problemą su kompiuteriu ar programomis: Kompiuteriai ir programinė įranga nori įžiebti aštrią politinę, istorinę ar ekonominę diskusiją: Politika, istorija ir ekonomika turi gyvenimišką klausimą (asmeninę problemą / dilemą): Asmeninis tobulėjimas nori pasidalinti savo darbu (pvz., Lietuvos nuotraukomis iš kosmoso): Asmeninis tobulėjimas nori pasidalinti įdomia žinia, susijusia su IT ar verslu: IT verslo naujienos nori pasidalinti nuoroda ar klipu, kurie nekelia diskusijų (tik "geras", "jėga", "ačiū, žmogau"): Įdomios nuorodos
    Žinoma, skilčių yra ir daugiau, bet tai populiauriausios, kurioms turinčios priklausyti temos dažniausiai kažkodėl pačių autorių yra nurašomos "Ne į temą". Tai negali tęstis toliau.
     
    "Ne į temą" nebebus reputacijos
     
    Reputacijos sistema egzistuoja tam, kad parodytų, kiek kiekvienas narys sukuria vertės šiame forume – įdomaus ir naudingo turinio (temų, pranešimų). Dažniausiai tai reiškia dalinimasi savo mintimis ar patirtimi – ką kiekvienas gali daryti, atsakydamas į kito žmogaus klausimą ar įsitraukdamas į diskusiją.
     
    Problema šiandien yra tai, jog jei vienas narys gali gauti 30 reputacijos taškų už įdomų savo parašytą straipsnį, tai kitas tą pačią valandą gaus 50 už copy-paste įkeltus anekdotus ar linksmą YouTube filmuką. Ar tai reiškia, jog antrasis sukūrė didesnę vertę už pirmąjį? Aš taip pat nemanau ir taip neturėtų būti. Tuomet visa reputacijos sistema tampa beverte ir nieko nepasako apie žmogų, jei tu gali susirinkti šimtus jos taškų Uždarbis.lt nariams tiesiog perkelinėdamas vaizdelius iš Cha.lt.
     
    Ko norėčiau – ir kas manau iš dalies ir veikia – jog reputacijos taškai iš tikrųjų rodytų tai, kad "šis žmogus turi ką pasakyti" (būtent toks užrašas atsiranda kiekvieno profilyje peržengus 200 ribą). Jeigu taškų nedalinsim tam, kuris nepasakė nieko, – taip ir bus – ši sistema veiks puikiai.
     
    Kadangi kartu su Forumo turgaus, Įdomių nuorodų ir Liepsnojančių temų skiltimis, "Ne į temą" turėtų būti viena iš tų, kur intelektinės vertės sukuriama mažiausiai, nuo šiandien – kaip jau seniai yra prieš tai minėtose – joje išjungiama reputacijos sistema.
     
    Kokios to pasėkmės?
     
    Pirmiausia, temos iš skilčių, kuriose nėra reputacijos taškų, nepatenka tarp "Karštų temų" (nes nėra kaip nustatyti jų "karštumą"). Tai reiškia, kad tikriausiai sumažės "Ne į temą" populiarumas.
     
    Tikiuosi, kad taip pat sumažės ir naujų temų skaičius "Ne į temą" skiltyje: prieš kurdami savąją ten, pagalvokite, ar ji tikrai negali atsidurti niekur kitur. Tuomet jūsų tema turės šansą patekti tarp karštų, taip sulaukdama daugiau dėmesio ir atsakymų, o pranešimai, atsakantys į ją, bus vertinami reputacijos taškais.
     
    Reziumuojant
     
    Šis nedidelis pakeitimas turėtų padėti išspręsti didelę problemą, kuriai nemažai žodžių prireikė išdėstyti. Viso to tikslas padaryti Uždarbis.lt švaresniu – temas šiame forume geriau randamas, o atsakymus į tau rūpimą klausimą ar problemą – naudingesnius ir prasmingesnius. To pusės šimto tūkstančių žmonių bendruomenėje negali padaryti keliolika moderatorių. Kiekvienam yra naudingas bendruomenės tobulėjimas, kuriai jis priklauso, – ir kiekvienas gali prie to prisidėti. Šiandien.
  14. Patinka
    Eriss sureagavo į audriuzz Dedikuoti.lt akcija grupiniam apsipirkimui   
    Ne, nenukrito, bet kam tie isvedziojimai kaip "rastas pasiulymas" :) Argi ne juokingai skamba?
  15. Patinka
    Eriss sureagavo į audriuzz Dedikuoti.lt akcija grupiniam apsipirkimui   
    "interneto platybėse rastas pasiūlymas" :))))))))))))))))))
     
    nebejuokink pasaulio, taigi tu IV dirbi
  16. Patinka
    Eriss sureagavo į Kernius Uždarbis.lt nuo šiol turi Pardavimų taisykles   
    Vis daugėja problemų pardavimų srityje, kai pirkėjas gauna ne tai, ko tikisi, ir negali savo teisių apginti. Moderatoriai, pastaruoju metu nagrinėję ne vieną tokį ginčą, galiausiai savo patirtį sudėjo į kelis taisyklių punktus, kurių parduodant ir perkant Uždarbis.lt nuo šiol privalo būti laikomasi:
     

    Jeigu pirkėjui nusipirkus prekę paaiškėja, kad prekė turi defektą, kuris nebuvo paminėtas temoje, arba prekės išvaizda neatitinka pateiktos temoje (jeigu temoje buvo pateikta prekės nuotrauka), pardavėjas privalo pirkėjui paprašius grąžinti visus už prekę sumokėtus pinigus arba pakeisti prekę identiška be paminėtojo defekto. Jeigu pardavėjas parduoda neveikiančią prekę ir nėra žinoma, koks yra tikslus prekės gedimas, jis turi teisę nesutikti pirkėjui grąžinti pinigų bet kokio gedimo atveju ar jeigu paaiškėja, kad prekė nėra pataisoma. Pardavėjas turi teisę neatsakyti į temoje pateikiamus klausimus apie prekę. Pardavėjas, pasinaudojęs šia privilegija, privalo grąžinti pinigus nusipirkusiam prekę asmeniui jeigu prekė netenkina pirkėjo poreikių dėl dalyko, kuris buvo paminėtas klausime ir į kurį pardavėjas atsisakė atsakyti. Jeigu pardavėjas skelbimo temoje buvo nurodęs, kad nesuteikia pinigų grąžinimo garantijos ir pirkėjas nėra patenkintas preke dėl anksčiau paminėtų dalykų, pardavėjas turi teisę vietoje pinigų už prekę grąžinimo, pakeisti prekę identiška, tačiau be aptiktų defektų. Pardavėjas privalo skelbimo temoje nurodyti visus techninius ar programinius įrenginio apribojimus, dėl kurių pirkėjas gali neturėti galimybės pasinaudoti kažkuria įrenginio funkcija. Pardavėjas privalo skelbimo temoje pranešti jeigu kažkokio įrenginio techninio ar programinio apribojimo pardavimo momentu neįmanoma pašalinti ir dėl kurio naudojimasis kažkokiomis įrenginio funkcijomis pirkėjui gali būti neįmanomas.
    Taip pat: būtina susipažinti su Skelbimų, Aukcionų ir Dizaino konkursų taisyklėmis.
     
    Taisyklių pažeidimai "Forumo turguje" traktuojami kaip grūbūs nusižengimai (prilyginant juos sukčiavimams ir vagystėms), už kuriuos narys gali būti pašalintas iš Uždarbis.lt iš karto, be jokių papildomų įspėjimų ir neatsižvelgiant į esamą įspėjimų lygį.
  17. Patinka
    Eriss sureagavo į kamikadze911 Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    Didziausi sveikinimai,bei linkiu uzdarbio forumui gyvuoti dar bent 100 metu :D
  18. Patinka
    Eriss sureagavo į Valdas, Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    SVEIKINIMAI!
    Dar 10 metu ir Jau Pilnametyste :D
  19. Patinka
    Eriss sureagavo į Darrell Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    Dideli sveikinimai Uždarbiui!
     
    O aš savo ruoštu gailiuosi, kad tai pirmasis mano gimtadienis į kurį buvau "pakviestas". Ir, kad neradau uždarbio daug anksčiau, nes šio projekto naudą ir rezultatus pajutau jau po pirmos buvimo čia savaitės. Linkiu tolimesnės, sėkmingos plėtros :)
  20. Patinka
    Eriss sureagavo į Tautas Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    uždarbi sveikinu su 8gimtadienu ir linkiu kad dar 100metu išliktu.
    P.S Sveikinu kas marškinelius laimejo.

  21. Patinka
    Eriss sureagavo į dziu-mAn-dzy Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    galesiu parduot uz 500 pinigu :D
  22. Patinka
    Eriss sureagavo į Nesako Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    Dovanotų dalykų niekas nepardavinėja. :P
  23. Patinka
    Eriss sureagavo į dzodzo Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    wow, nustebau patekęs į TOP-50, tai man džiugi žinia.
     
    Aštuoni metai, nemažas laiko tarpas internetiniam projektui. Jei ne Uždarbis.lt įdomu ar dar ką nors sugebėčiau daryti internete. Per dvejus metus tiek visko išmokau..
     
    Sakau Ačiū Uždarbis.lt, nes tik jo dėka Dabar esu kas esu.
  24. Patinka
    Eriss sureagavo į edvinas112 Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    Kaina proto ribose. ;)
  25. Patinka
    Eriss sureagavo į Boks Aštuoni! Uždarbis.lt gimtadienis   
    Sveikinu su sukaktimi, nebetoli jau ir jubiliejus ;)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...