Pereiti prie turinio

val_das

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  256
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  val_das sureagavo į balcitom Nuoma ar paskola?   
  Isvis nesamoniu prirasei. Tu skaitei tema?
   
  Visu pirma as kalbu apie paskolas, kurias imi protingai su atsidetu 6-10 men emergency fund. Bet tarkim neturiu emergency fund. Prarandu darba, randu kita (gali net sustabdyti paskolos mokejima/atideti ji), o jei ne turiu freelance klientu. As kalbu apie paskolas, kurios yra paskaiciuotos ir imamos, o ne ##### su minimumu ir 100k paskolom. Nori isvaziuoti i uzsieni? Gavai pasiulyma kitam mieste? Valio - isnuomok - kazkas kitas mokes uz tave. Noreciau pamatyti kaip tu uz 200€ "savo rajoneli" randi buta.
   
  3-5 metai ir moraliskai pasenes? Pasidaryk remonta iskart toki, kuris siejasi su tavo vertybemis ir gyvenimo poziuriu ir nereiks kas 3-5 metus jo keisti, o sienas perdazyti ne karve kainuoja. ;) O su nuoma, ka darai kai nepatinka kambario spalva, bet kaina gera, vieta gera, variantas geras? Sedi tame **********ame roziniam miegamajam, nes gi kaina gera, o seimininkui patinka ta rozine. Jei tu kvieti seimininka, kai tulikas uzsikisa, tai ka zinau.. :D Toki varianta senai buciau ismetes is buto. Tu prisikai - tu ir issikuopk. Pats gyvenu bute, kuri nuomuosi, prabangus, naujas butas, seimininkai Siauliuose - nemaciau as ju po sutarties pasirasymo, nes jie mane supranta - as juos suprantu. Dabar man pagal tave tulikas uzsikisa ir as turiu juos kviest is Siauliu? :D Gyveni kazkokio marozelio gyvenima atrodo, kur mastymas "b.bd ne mano butas, nieko nedarysiu". Bet tu prisikai tu ir issivalyk.
   
  Visu pirma 15% nebus mano paskutiniai sukrapstyti ar skolinti centai. Tai bus dalis mano pinigu, kuriuos padesiu kazkiek i ateiti, nes nematau tikslo i ora 450+komunalinius dabar moketi (t.y. per praeitus metus padejau grubiai 6,3k€ tau cia nepinigai i ora?). Nesuprantu tokiu, kurie sako, kad NT nera geras dalykas jei turi galimybiu... Nesuprantu tiesiog.
   
  Ir kur as sakiau, kad tai yra svarbiausia ir pan? Apie vaika ar darba isvis... Dirbu dazniausiai is namu, laika nusistatau pats, bet dazniausiai 8-16, nes man taip patogiausia ir priprates. Vakare eina kiti mano projektai ar klientu uzsakymai. Taip, kad pirma pasidomek situacija ir paskui varyk.
   
  O i mano klausima vistiek neatsakei, nes jokiais skaiciais nepagrisai savo sapaliojimu. Kad ir pakils ir mokesi 10 metu is 20 po 500€/ men vistiek gaunasi:
   
  Nuoma 20 metu po 400 euru/men - 96K ir nieko neturi.
  Paskola 10 metu po 400 euru/men + 10 metu po 500 euru/men = 48K + 60K = 108K ir butas tavo, kurio kaina dar po 20 metu bus pakilusi.
  Ta prasme tu sumoki 12K daugiau ir vistiek BUTAS TAVO ir gali daryt su juo ka nori.
 2. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo guzikas54 Ieškau pigiausios MB apskaitos   
  Kiek mačiau, yra gana rimta imonė, kuri tvarko MB apskaitą nuo 16 EUR.
  http://www.buhalteres.lt/paslaugos/mb/
   
  16 * 12 = 192 EUR. metams.
  Jei tiek atrodo per brangu, tai manau ir MB neverta steigti. Gal užtektų IDV. veiklos.
   
  Galima bandyti MB apskaita ir pačiam tvarkytis. Čia yra naudingos info:
  http://mbapskaita.lt/
   
  O norint pasigilinti daugiau - yra Pačiolio knyga apie MB apskaitą ir atskaitomybę, joje gana išsamiai ir aiškiai daug kas paaiškinta su praktiniais pavyzdžiais, šskaitant ir pvz. gamybinėms įmonėms, prekybinėms imonėms, apie sandėlio apskaitą, sanaudų nurašymus, produkcijos savikainos paskaičiavimus ir t.t. Gera knyga, rekomenduoju.
   
  Dar variantas - apskaitą bandyti vesti pačiam, pasinaudojant, pvz. http://www.itax.lt
  Kažkiek pasigilinus, jei labai nedaug sąskaitų, nėra darbuotojų - visai imanoma.
  www.itax.lt palaiko Didžiosios knygos funkcionalumą, atsargos, sandėlis ir daug kitų gerų dalykų.
   
  Aišku, pasigilinti reikia, pasimokyti irgi, bet jei yra noro - tai visai sveika turėti kažkiek supratimo apie buhalterinė apskaitą, atskaitomybe ir t.t.
 3. Patinka
  val_das sureagavo į Variantas Limitavo Revolut. Ar esate susidūrę?   
  Va stai ir pasirodo revolut supportas visu grazumu, jei tik kas nutinka - laukia ilgas nervu kelias link problemos sprendimo.
  As pats bandziau atsikurti verified anketa, kai pasikeite mano telefono numeris - beveik 5 valandas aiskinau ko man reikia kaip jie galetu paprastai viska isspresti. Kai atrode, jog tuoj viska sutvarkys - atjunge mane is supporto pokalbio ir vel viskas nuo nulio. Eina jie velniop su savo fintech, viskas grazu ir faina, kol nesusiduri su kokia problema. O tada jau jiems nusispjaut ant kliento. Jau gariau moku normaliam bankui kas menesi po 3 eur ir mano visos problemos issprendziamos staigiai.
  O cia ateities bankas net neturi telefono numerio susisiekimui...
   
  P.S. Keletas pazistamu visaip gyre ta revolut, kol uzblokavo jiems saskaitas ir pradejo prasyt visokiu nesamoningu dokumentu ir net paaiskinimu is kur pinigus gavo zmogus, kuris tau pervede 20-30 eur... Jau 4 menesiai kaip niekas ten nevyksta, pinigus uzsalde ir tiek.
 4. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 5. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 6. Patinka
  val_das sureagavo į Andrejus GDPR atnaujinimai   
  Po paprašymo pašalinti duomenis turi būti tai atlikta per 30 dienų nuo prašymo, automatiškai ar rankomis nėra skirtumo.
   
  Plius prisideda krūvos popierizmo kaip bus šalinami duomenis, koks planas, kaip naujinami ir jei kliento duomenys naudojami dar kitur (pvz. marketingui) turi konkrečiai tai parašyti naudojimosi taisyklėse.
   
  Negalima žmonių sekti su Google Analitics jei jis to nepatvirtina.
   
  Duomenų buhalterijoje šalinimas nebūtinas, nes to reikalauja įstatymai tam tikram laikui.
   
  Ties GDPR dirbu jau 2 mėnesis, tai jei įmonė nedidelė, didelių bėdų nėra, kas liečia 100+ darbuotojų - prasideda kosmosai su vidaus taisyklėmis ir sutartimis su tiekėjais ir pan.
 7. Patinka
  val_das sureagavo į simasj Kaip pradeti nauja gyvenima naujoje salyje/mieste dirbant remote darba?   
  Aš pabūsiu velnio advokatas, nes aš niekaip nesuprantu šiuolaikinių NOMAD'ų.
   
  O aš tai siūlyčiau rinktis 1 variantą ir socializuotis čia, gimtojoje šalyje. Atvažiavęs ir nieko neturėdamas gali pradėti vaikščioti į visokius meetup'us pagal savo pomėgius, gali pradėti užsiiminėti patinkančia veikla (joga, laipiojimas, skaidymas, dviračiai, pėsčiųjų žygiai, baidarės, wake, kite ir kitas sportas, knygos - veiklų yra sočiai). Atsiras draugų pagal pomėgius, su kai kuriais gal ir artimesnis ryšys bus. O keliaujant po pasaulį sutiksi daug įdomių ir gerų žmonių, bet jie ir liks tik blyksnis tavo gyvenime.
   
  Čia daugiau požiūrio klausimas. Yra žmonės, kuriems labai svarbu turėti vaikų ir tai visa gyvenimo prasmė. Kiti netgi turėdami artimą žmogų nenori turėti vaikų. Dar kiti iš viso nenori nieko prisileisti ir geriausiai jaučiasi vieni. Pamąstyk kas tau labiausiai patinka. Nes aišku kad su vaikais po pasaulį tikrai nepakeliausi, tai 2 variantas atpuola. Jei nori sukurti rimtus santykius, turėti žmoną - manau kad 2 variantas irgi atpuola. 1 Variantas atrodo žaviai, kol esi jaunas, viskas gerai, tūsai ir draugai supa kasdien. O po to kas? Apie 30 gyvenimo metus po truputį draugai pradeda atkritinėti - vesti, susilaukti vaikų, nusėda į šeimyninį gyvenimą ir savaime aišku su savo gyvenimo ritmu jau tu iškrenti iš jų rato. Arba jie iškrenta (čia požiūrio klausimas). Vėliau jau ir prasideda visokie sveikatos sutrikimai (neduok dieve kokia nors trauma ar pan., o vėliau dėl ligų). Būdamas nomad pamatysi, kad lieki vienas kaip pirštas - nei draugų, nei šeimos, jokios socialinės aplinkos.
   
  Tas Nomad judėjimas dabar yra labai smagus, kol visi nomadai yra jauni ir sveiki, saulė šviečia ir t.t.. Kaip bus po kokių 10 - 20 metų? Kaip sakiau - priklauso nuo to, koks tu žmogus. Jei tu būdamas 1 jautiesi gerai - viskas ok. Bet žmopgus yra socialinė būtybė, pvz., man pati geriausia diena - praleista su savo vaikais. Bet ką reiškia vaikas supras tik tas, kas turi vaikų ir kas jų nori. Tad ir grįštant prie tavo klausimo - ką daryti - sakyčiau pirmiausia pagalvok kokie tavo ateities planai. Kokią įsivaizduoji senatvę - su banglente kažkur paplūdymyje ar su vaikais ar anūkais kažkur prie namų?
 8. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Mažosios bendrijos steigimo rizikos?   
  1. Pelno mokestis mokamas nuo pelno. o jei pelno nėra, tai koks mokestis. Tarifai arba 5 proc. arba 15 proc. Apie lengvatas dėl 5 proc. parašiau aukščiau.
  2. PSD ir kiti mokesčiai sodrai (VSD) už MB narius nemokami, jei:
  mažoji bendrija veikia pirmuosius metus;
  mažosios bendrijos narys yra ne vyresnis nei 29 metų (taikoma už laikotarpį iki kalendorinių metų pabaigos, kai asmeniui sukanka 29 metai);
  jam paskirta senatvės arba netekto darbingumo (invalidumo) pensija Lietuvoje arba kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje;
  jeigu įmokos už narį jau sumokėtos (pvz., dirbant pagal darbo sutartį);
  jei narys pats sumokėjo įmokas kaip individualia veikla užsiimantis asmuo (išskyrus dirbančius su verslo liudijimais);
  turi bankrutuojančios arba bankrutavusios bendrijos statusą;
  narys yra laisvės atėmimo vietoje arba teismo sprendimu yra specializuotoje psichikos sveiktos priežiūros įstaigoje.
  Visais kitais atvejais už MB narį reikia mokėti PSD 9 proc. nuo MMA ir VSD 30,8 proc. (32,8 proc.) nuo MMA.
  3. GPM tarifas yra 15 proc. Jis mokamas, jei MB narys išsiėmė pinigus asmeniams poreikiams arba išsimokėjo pelną.
  4. Jei MB turi vadovą, tai jis gali dirbti pagal civilinių paslaugų sutartį. Tokios sumos apsimokestina 15 proc. GPM.
  5. Jei yra samdomų darbuotojų pagal darbo sutartis, tai mokesčių tarifai tokie: 15 proc. GPM iš darbuotojo, 9 (11 proc.) VSD iš darbuotojo ir 31,18 proc. iš darbdavio.
  6. Toliau kiti mokesčiai priklausomai nuo veiklos. Čia jau labai individualu.
   
  Biurokratija: esminė - buhalterinė apskaita pagal dvejybinį įrašą, ataskaitos VMI, galimai SODRAI (priklauso nuo veiklos), balansas Registrų centrui.
 9. Patinka
  val_das sureagavo į asdf Pora paprastų klausimų dėl IV (individuali veikla)   
  Israsai saskaita kai ikrenta pinigai, nes pirkejas pirko is taves ta akimirka (nesvarbu kad neturi). gali delsti ir pan, as negaliu sau leisti svaistyti resursu atskiram zmogui invoicam. Jei perka online - automatizuok, pilna el parduotuviu frameworku ir pan. Viska uz tave padarys. Beto kai reconciliuosi savo buhalterija bus daug lengviau susieti tavo sask su banko israsais ir nereikes metytis datomis. Aisku jei 10 pardavimu per menesi tai kita kalba. Kai yra tukstanciai tai geriau pasilengvint sau gyvenima ir neapsikraut nereikalingom nesamonem. Tavo parase svetaine ant WP pastatyta - negi WP neturi auto sask suformavimo ir siuntimo funkcijos???
  O kai nusiperki preke ir ja issiunti klientui isirasai i expenses.
   
  Sask fakturai reikia zinoti pirkejo duomenis. Grynais - duodi kvita. Turguje dideli pirkimai ir tam sutvarkyti yra kasos aparatas. Kadangi ten daugiausiai juodais pinigais dirba zmones del to ir nematai kad kas mustu i kasa ar duotu tau kvita. Pabuk modernus, pilna appsu ir pan, kainuoja centus arba nieko. Tarkim per kokias prezentacijas mano staffas stovi su iphonais, paypal app. Prasom ir kasos aparatas, korteliu skaitytuvas ir t.t, kvitai eina tiesiai i emeila, saugai gamta, nenaudoji popieriaus ir rasalo, buni eco atsakinga imone, jei nori - prie to pacio iphone mazas printeriukas kvitams yra, tada pp automatinis importavimas i buhalterine programa ir problem solved, kai tuo tarpu pas tave cia slieku siknoje ieskojimas.
   
  O gautus ir isleistus pinigus butinai reikia forminti, nebent juodais dirbi
 10. Patinka
  val_das sureagavo į Andrejus Ieškau pigiausios MB apskaitos   
  Niekas nepaminėjo www.itax.lt , tax.lt forumo įkūrėjo projektas, iš funkcijų tikrai vertas dėmesio, kas nori pats tvarkytis MB
 11. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Mažosios bendrijos (MB) steigimas el.būdu   
  Turite galvoje priedus vadovui dirbančiam pagal paslaugų sutartį?
  Jei taip, tai sutartyje numatykite, kad galimi priedai atskiru MB nario/ių sprendimu.
  Metų gale deklaruojat viską (alga + priedai) ir sumokat 15 proc. GPM.
 12. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Mažosios bendrijos mokesčiai 2018   
  Nemaišykit mažosios bendrijos ir individualios veiklos. Ten kur pacitavau buvo apie savarankiškai dirbančius asmenis.
  Gal ne iki galo įsigilinau į klausimų eilę ar pan. ir kažką praleidau. Esmė yra tokia, nuo 2018-01-01:
  1. turintys IV jei turi darbo sutartį vis tiek turės mokėti VSD ir PSD.
  2. MB nariai VSD ir PSD nemokės, jei neišsiims lėšų asmeniniams poreikiams. Bet nemokėdami jie stažo nekaups ir neturės sveikatos draustumo.
   
  Primakaliavo tiek, kad reikia labai žiūrėti kada tradicinė individuali veikla, kada žemės ūkio individuali veikla, kada mažoji bendrija ar individuali įmonė.
  Dar plius, kas turi dirbančių pagal darbo sutartis vėl reikia žiūrėti, ar nepriklauso įmokų "grindys".
   
   
  Idėja gera, bet tai titaniškas darbas. Esu kažkada bandžiusi kitame forume kažką panašaus. Įspūdžiai ne kokie, nes tiesiog buvo palaikyta pasipinigavimu. Gal aš geriau į šitą reikalą nesivelsiu, yra kitų išmanančių forumiečių mokesčius, tai gal jie norės.
  Taigi kai netingiu atsakau "žmoniškai", kai tingiu tiesiog pacituoju teisės aktą.
 13. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Individuali veikla pagal pažymą: D.U.K   
  1. Tiesiog sudarote neparduotų prekių sąrašą: prekės pavadinimas, mato vienetas, kiekis, pirkimo kaina, suma.
  2. Žurnale rašosi tik parduotų prekių savikaina. Ji apskaičiuojama visų įsigytų prekių vertė minus prekių likučio vertė.
  3. Savikaina.
 14. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Mažoji bendrija   
  Įmonė jau įsteigta? Jei įsteigta, tada jūs turėjote gauti ESI prieigos raktą. Va jį banke duosite darbuotojai ir visko užteks. Jie viską pasiims patys, ko jiems riekės.
  Dokumentų, kurie pildomi atidarant banke sąskaitą pildyti savarankiškai nereikia, viską užpildo banko darbuotojai, jums reikės tik pasirašyti.
   
   
  Mokesčio mokėtojo numeris yra įmonės registracijos numeris, kurį Juridinių asmenų registras suteikia įregistravęs įmonę, o PVM mokėtojai turi dar vieną kodą, PVM mokėtojo kodą.
  Fizinių asmenų mokesčio mokėtojo numeris yra jo asmens kodas. (čia šiaip, informacijai).
 15. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 16. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 17. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 18. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 19. Patinka
  val_das gavo reakciją nuo TomasM. P2P investavimas ir rizika?   
  ...
 20. Patinka
  val_das sureagavo į domukas UK ar LT palyginimas   
  Pats abejose situacijose gyvenau ir tai nėra jokie teoriniai skaičiavimai. Vienintelis dalykas dėl kurio galiu klysti, tai dėl nuomos kainos lietuvoje, nes ją paėmiau iš skelbiu.lt pigiausių skelbimų, realiai kainos gal dar didesnės. Anglijoje nuomuojantis kambarį jokių komunalinių niekas nemoka, dėl mobiliojo ryšio, oj koks didelis dalykas, per mėnesį 3svarų skirtumas. Dėl rūbų tai kiekvieno individualus reikalas, ar pas tave spinta bus pilnai prikišta skudurų, ar rūbų, kuriuos kasdieną vilki. Bet kokiu atveju UK jie pigesni. Vistiek atmetus kad ir rūbus, telefoną, 550svarų lieka.
  Ar UK uždirbdavau minimumą, ar 2x minimumą, išlaidos mano vistiek išliko vienodos. Jei dirbi, kad tiesiog šia diena gyventi, tai koks skirtumas, bet jei pinigus investuoji, kad po x metų galėtum būti finansiškai nepriklausomas, tai tiesiog stengiesi jų uždirbti kuo daugiau, o išleisti kuo mažiau.
  Ir šiaip, bent jau man, geriau dirbti viršvalandžius ribojant savo išlaidas ir paskui kiek noriu mėnesių atostogauti Indonezijoje ar kur tik širdis geidžia, negu dirbti 40valandų į savaitę, pinigus leisti maistui,pramogoms, o metų gale žiūrėti į pustuščią banko sąskaitą...
 21. Patinka
  val_das sureagavo į wi_lius Kokį laptopą pasirinkti programavimui?   
  Nieko čia per daug ir neprigalvosi. Nueini į pasirinktą el. parduotuvę, užsidedi kainos rėžius daugmaž aplink 1k € ir eini per sąrašą modelių, bei žiūri, kad procesorius prie "i" raidelės turėtų kuo didesnį skaičių. Sakyčiau, kad ieškotum bent jau i5, bet už tokią kainą jau rasi ir i7.
   
  Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į skaičiukus po "i" raidelės ir brukšniuko, pavyzdžiui, i5-7200U. Dabar eina septintos kartos Intel procesoriai, tai reikėtų ieškoti i*-7*** procesoriaus ar bent jau i*-6***, jei aptiksi gerą modelį su praeitos kartos procesorium. Toliau su likusiais trim skaičiukais – kuo aukštesni, tuo teoriškai geriau, bet peržiūrėjus nešiojamų kompiuterių modelius Skytech'e, tai čia jai nedaug variacijos – yra gal pora skirtingų i5-7*** ir pora i7-7*** variantų. Turbūt verčiau žiūrėti į raides prie CPU modelio numerio: U reiškia mažos energijos suvartojimo, H reiškia su galinga integruota grafika, Q – keturių branduolių. Kaip gali nuspėti, HQ turėtų būti galingesnis už U (gal netgi į tai labiau reikėtų atkreipti dėmesį nei į skaičių prie raidelės "i", nes i5 su HQ gali būti galingesnis už i7 su U). Geras puslapis yra notebookcheck.net, jame gali pasižiūrėti, kaip procesoriai išsirikiuoja pagal galingumą.
   
  Dėl atskiros vaizdo plokštės siūlyčiau gerai pagalvoti, ar tikrai ji reikalinga. Kiek daug tos grafikos darai? Ar čia kažkas su 3D susiję, ar šiaip su kokiu Photoshop'u šiek tiek papaišalioji? Gal ir integruotos Intel HD GPU akseleracijos pakaks tavo grafinei programai, ypač jei procesorius su H raide? Apsispręsti gali padėti notebookcheck.net puslapio GPU sąrašas pagal galingumą. Esmė tokia, kad Skytech parinkus filtrą neintegruotai GPU, iš ~300 modelių lieka apie ~100 (t. y. trigubai sumažėja pasirinkimas). O ir šiaip, gal geriau tie pinigai, kurie būtų tekę GPU, tegul eina link geresnio procesoriaus ar ekrano.
   
  Dėl RAM'ų – reikėtų bent 8 GB, ypač jeigu kokią daug funkcionalumo turinčią IDE naudoji ar Android emuliatorius paleidinėji. Bet nesunkiai galima įsidėti daugiau.
   
  Kai daugmaž randi modelį su patinkančiais skaičiukais, tada vėl eini į notebookcheck.net ir bandai rasti to modelio apžvalgą. Perskaitai apžvalgą ir atkreipi dėmesį į dalykus, kurių nėra modelio aprašyme: kokia korpuso ir klaviatūros kokybė (ar per daug nesilanksto plasmasės paspaudus pirštu), kokia ekrano kokybė (ar tolygus apšvietimas, ar tikslios spalvos ir pnš.), ar korpusas labai nekaista (ypač tose vietose, kur dedi riešus), ar normali klaviatūra ir touchpad'as. Skaičiukai yra skaičiukai, bet jei besivaikydamas i7-9999HQK procesoriaus neatkreipsi į šiuos dalykus dėmesio, tai turėsi kompiuterį, kuris bus greitas, bet nesmagus naudotis.
   
  Ekranas – ne didesnis nei 15,6 coliu. Kompiuteriai su didesniais ekranais jau tampa nebe nešiojamais, bet perkeliamais. Jeigu nori didesnio ekrano, tai geriau nusipirkti papildomai kokį 24 colių monitorių – nebus vargo ir nusinešti kažkur tą kompiuterį, o namuose turėsi du ekranus, iš kurių vienas bus pakankamai didelis (o jei turėsi atskirą ekraną, tai gal geriau netgi imti ir kokį 14 colių ultrabook'ą, tik gali eurų būti šiek tiek per mažai ultrabook'ui). Dėl rezoliucijos – 1366x768 talpins ne įtin daug į ekraną, bet bus viskas lengvai įžiūrima. Tačiau geriau pasimti 1920x1080 ir per Windows'us užsidėti kokį 125 % scale'inimą, kad nereiktų per daug kankintis bandant perskaityti smulkų tekstą – tada ir į ekraną daugiau informacijos tilps, ir tekstas bus raiškesnis. Matrica geriausia IPS tipo. Bet tokioj kainų kategorijoj gali būti sudėtinga rinktis, kad būtų ir procesorius galingas, ir SSD būtų, ir ekranas IPS'as – gali tekti daryti kompromisus.
   
  Dėl SSD – arba imi iškart su SSD, arba pasitikrini, kad būtų atskiras priėjimas prie HDD, jog nesunku būtų pasikeisti (bent jau pas mane tai beveik visą kompą reikėjo išrinkti, kad įsidėčiau SSD). Taip pat reikėtų pasidomėti, ar bus vietos kompiuteryje kartu turėti ir SSD, ir HDD (nebent planuoji talpų SSD dėtis arba laikyti duomenis išoriniam diske).
   
  CD-ROM'as, sakyčiau, nereikalingas, nebent į jo vietą planuoji persidėti HDD.
   
  Žinoma, reikia nepamiršti pažiūrėti ir kad būtų visos reikalingos jungtys bei kad USB lizdų nepagailėta.
   
  ----------------------
   
  O dėl to dalyko, kad programuotojas turi kartu nusimanyti apie nešiojamus kompiuterius, tai čia gryna nesąmonė. Žmogus (galimai pirmą kartą) renkasi nešiojamą kompiuterį ir nežino, į ką turėtų atkreipti dėmesį, todėl ir klausia patarimo. Tie, kuriems jau teko rinktis nešiojamą kompiuterį, jau žino, į ką reikėtų atkreipti dėmesį (arba išsiaiškino nusipirkę), todėl gali jam padėti.
   
  Nešiojamais kompiuteriais privalo nusimanyti koksai parduotuvės konsultantas, kad galėtų klientui tinkamą kompiuterį padėti išsirinkti. Jaučiat skirtumą tarp parduotuvės konsultanto ir programuotojo?
 22. Patinka
  val_das sureagavo į Unseen Individuali veikla pagal pažymą: D.U.K   
  Ir kas čia tau apsimokėjo? Jis gauna juodais, o tu turėsi mokesčius mokėti nuo tų pajamų, kurių negausi :D
   
  T.y. tavo prekės savikaina bus 250 eurų, o ne išleisti 1050 eurų, tad jeigu prekę parduosi tarkime už 2000 eurų, tai mokesčius mokėsi ne nuo 950 eurų, o nuo 1750 eurų, nes ją "pirkai už 250 eurų". :)
 23. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Minimalūs veiklos mokesčiai   
  Dėl individualios veiklos: jei kitur turi darbo sutartį ir vykdydamas IV negauni pelno, tai jokių mokesčių nemoki, t. sk. ir PSD.
 24. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Mokesčių pasikeitimai nuo 2017 sausio 1   
  Jei niekur nedirbate ir neatitinkate šių kriterijų:
  mažoji bendrija veikia pirmuosius metus;
  mažosios bendrijos narys yra ne vyresnis nei 29 metų;
  jam paskirta senatvės arba netekto darbingumo (invalidumo) pensija Lietuvoje arba kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje;
  jeigu įmokos už narį jau sumokėtos (pvz., dirbant pagal darbo sutartį);
  jei narys pats sumokėjo įmokas kaip individualia veikla užsiimantis asmuo (išskyrus dirbančius su verslo liudijimais);
  turi bankrutuojančios arba bankrutavusios bendrijos statusą;
  narys yra laisvės atėmimo vietose arba teismo sprendimu yra specializuotose psichikos sveiktos priežiūros įstaigose.
   
  Tada už jus mažoji bendrija turi mokėti ir PSD ir VSD įmokas.
 25. Patinka
  val_das sureagavo į KristinaRUT Individuali veikla pagal pažymą: D.U.K   
  Gali. Tik tais atvejais, jei UAB'as turi tokią pačią veiklą kaip ir tu, nedaryk to dažnai, nes tada VMI pripažins, kad tai tavo alga ir apmokestins mokesčiais kaip darbo užmokestį. Bet jei tai vienkartinis sandoris, tai nieko tokio.
  Jei tavo ir UAB'o veikla nesutampa, tai programuoti jiems gali kiek tik nori.
   
  Tik prisimink, jei tavo paslaugų pajamos viršys 45 000 €, privalėsi patapti PVM mokėtoju.
×
×
 • Sukurti naują...