Pereiti prie turinio

Macaque

Nariai
  • Pranešimai

    40
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Macaque sureagavo į SauliusK Studijos Škotijoje   
    Na, visų pirma, IT studijos yra ir Glasgow universitete, vadinasi "Computing Science".
    O antra, reiktų klausti klausimo, ar iš viso įmanoma įstoti, o ne ar sunku:). Daugiau nei 50% nesėkmingų offer'ių yra dėl neatsižvelgimo į universiteto pažymių reikalavimus, o į juos žiūrima pakankamai griežtai. Reikalavimus (Entry requirements) gali rasti kiekvieno universiteto puslapyje, prie norimos specialybės. Pavyzdžiui, University of Glasgow, Computing Science pateikia tokius reikalavimus:
     
    A-levels: ABB, preferably with two science subjects. Normally have A-level Mathematics at B or above.
     
    Kai kur reikalavimai yra išversti jau į mūsų sistemą, bet pagrinde reik pačiam verstis iš anglų sistemos. Ką šitas užrašymas reiškia? ABB - iš vieno dalyko "A" pažymys ir iš dviejų "B". Bei, tarp trijų pagrindinių dalykų būtinai turi būti du science subjects (šiuo atveju, greičiausiai matematika ir informatika).
     
    Orientacinė lentelė su mūsų sistema:
    A - 10/9
    B - 8
    C - 7
    D - 6
    E - 5
     
    Taigi, jeigu turi iš trijų pagrindinių dalykų, tarkim, matematikos, informatikos ir anglų po 8, offer'io gali nesitikėt, nes paprasčiausiai neįvykdai jų minimalių reikalavimų:). O jeigu įvykdai reikalavimus, jau 90%, kad ir gausi offer'į:).
  2. Patinka
    Macaque sureagavo į Justinas Mokymosi metodai   
    Kuo daugiau žinai, tuo labiau supranti, kaip mažai žinai. Tuo tarpu tavo pasakyme yra kelios stiprios logikos klaidos: "slidi nuokalnė" ir "argumentas iš pasekmių".
     
    Atsiprašau už įsikišimą, bet nereikėtų teršti geros diskusijos su kvailais pasisakymais, nežinau kokios autoriaus intencijos buvo. Maniškės tai sugėdint ir kitą kartą pagalvot prieš spaudžiant "atsakyti".
     
    Kalbant apie mokymosi metodus - viena vertingiausių praktikų yra labai atidžiai klausytis pamokos/paskaitos ir darytis tvarkingus gerus užrašus. Super naudinga kartojantis, tačiau prireikia nemažai laiko, kol išmoksti greit atskirti naudingą ir svarbią informaciją, nuo kalbančiojo blevyzgų.
     
    Kitas, labai svarbus aspektas - žinoti, kada tau geriausiai sekasi susikaupti ties mokymusi. Aš pavyzdžiui dieną niekaip susikoncentruot negaliu, o naktį arba anksti ryte - eina kaip iš pypkės.
     
    Taip pat, labai svarbu sugebėti išsiskaidyti didesnius projektus į mažesnes dalis ir atlikti po truputėlį kasdien ar bent jau reguliariais laiko tarpais, t.y 1h mokymosi per dieną visą savaitę, kasdien yra kur kas geriau, nei 7h per vieną dieną praleistos.
     
    Daug kas neįvertina ir gebėjimo akademiškai skaityti. Labai svarbu kelti klausimus beskaitant ir ieškoti atsakymų į juos, o tekstą perskaičius bandyti jį labai trumpai apibendrinti, t.y sau ateičiai ant lapelio priminti, ką autorius tuo tekstu norėjo pasakyti ir kokia visos rašliavos esmė.
     
    Paskutinis dalykas šiam kartui - gebėjimas rašyti rašinius, esė ir kitus tekstus (arba referatus ar tyrimus). Daugelis neįsivaizduoja nuo ko pradėti, o tai tikrai gali būti problematiška. Man visada labai padeda (kaip ir prieš skaitant) pabandyt išbrainstormint bet kokias pirmiausia kylančias mintis ir paversti jas klausimais, į kuriuos galėčiau pradėti ieškoti atsakymų.
     
    Paprastas pavyzdys: man reikia parašyti report'ą pavadinimu "Apibūdinkite ir įvardinkite marketingo priemones naudojamas Jungtinės Karalystės aukštojo mokslo švietimo sistemoje". Na, tik, kad angliškai.
    Pradedu rašyt ant lapo bet ką, kas šauna į galvą:
    Kokios marketingo priemonės gali būti naudojamos? Kaip aš pasirinkau savo universitetą? Kaip mane patraukė? Kokios buvo panaudotos priemonės? Kaip mano bendrakursiai studijas pasirinko? Ką apie tai kalba laikraščiai? Gal yra kažkas apie tai bbc.co.uk?
     
    Taip ir įsivažiuojama. Įsivaizduokit kokį nors kriminalinį serialą, kai tyrėjai ieško nusikaltėlio - galvoja visus įmanomus variantus, kas su tuo galėtų būti susiję ir eina pas kiekvieną įmanoma žmogų bei jo klausinėja, kartais rodos visai nieko bendro neturintį.
     
    Man tai labai padeda, tikiuosi, padės ir jums :)
  3. Patinka
    Macaque sureagavo į daMber Visa informacija apie studijas Didžiojoje Britanijoje   
    UCAS (www.ucas.com) - pagrindinis informacijos šaltinis apie stojimą į JK universitetus, jame aptariami visi niuansai ir nurodoma visa stojimo eiga.
    The Student Room (www.thestudentroom.com) - pats didžiausias internetinis diskusijų forumas (daugiau nei 250 000 narių) apie studijas JK. Jame gausu įvairiausios informacijos: čia gali pasirinkti savo Personal Statement, perskaityti pačių studentų aprašytą įprastą studijų savaitę ir paklausti forumo dalyvių nuomonės rūpimais klausimais.
     
    Unistats (www.unistats.com) - universitetų ir jų studijų palyginimų puslapis su daug naudingos informacijos, pavyzdžiui, kokių akademinių įvertinimų studentai gauna daugiausia arba kiek merginų ir vaikinų mokosi universitete.
    UnionView (www.unionview.co.uk) - vaizdo medžiaga apie gyvenimą ir studijas JK universitetuose. Pateikiama gana vienpusiška informacija - apie universitetų trūkumus čia daug neišgirsi ir nepamatysi.
     
    Whatuni (www.whatuni.com) - informacija apie universitetus ir studijas iš pirmų lūpų - studentų pasakojimai.
     
    Facebook (www.facebook.com) ir MySpace (www.myspace.com) - dauguma universitetų turi grupes ar tiesiog viešus puslapius, kuriuose galima rasti naudingos informacijos ir kontaktų (tiek studentų, tiek dėstytojų), kurie ypač naudingi turint specifinių klausimų.
     
    YouTube (www.youtube.com) - universitetai ir per šį puslapį bando pasiekti būsimus studentus, siūlydami jiems filmukus su patarimais, vaizdais iš paskaitų ir studentiško gyvenimo. Čia dažniausiai gali pamatyti ir įvertinti ne tik paskaitų ištraukas, bet ir studentų įkeltus linksmus vaizdelius iš universiteto vakarėlių ar bendruomenių renginių.
     
    YouGo (www,yougo.co.uk) - UCAS įkurtas puslapis, kuriuo siekiama palengvinti būsimų ir esamų studentų bendravimą tarpusavyje. Pavyzdžiui, stodamas per šį puslapį gali bendrauti su studentais iš pasirinktų universitetų, o jau įstojęs gali pradėti ieškoti mokslo ir laisvalaikio bendraminčių, planuoti veiklą po paskaitų, keliones ir pan.
     
    Anglija.com (www.anglija.com) - lietuviškas diskusijų forumas apie Anglija, turintis ir studijų skiltį. Naudingas puslapis, kuriame, be kita ko, gali sužinoti, kur ir su kokiais pažymiais įstojo kiti lietuviai.
     
     
    Informaciją paėmiau iš knygos "Viskas apie bakalauro studijas Jungtinėje Karalystėje".
    Man pravertė - manau pravers ir jums.
  4. Patinka
    Macaque sureagavo į Silke Problema keliant dedant info i MySQL   
    Escape'inti reikia VISADA, nes kitaip atsiranda SQL injekcijos skylė :)
  5. Patinka
    Macaque sureagavo į oszone E-knygos apie programavimą Java, PHP, C, VB ir JavaScript   
    Mano sukaupta knygų kolekcija, gal kas ras ką nors naudingo.
     
    e-knygų krūva
     
    P.S. laukiu pasiūlymų.
  6. Patinka
    Macaque sureagavo į sesee Atsitiktinio sveiko skaičiaus generavimas kas 24h.   
    tai jei jau duombaze turi, tai ir tuos skaicius gali palaikyti duombazei. tada butu paprasta:
     
    turim 'irasai' lenta:
     

    CREATE TABLE `irasai` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `vardas` varchar(255) NOT NULL, UNIQUE KEY `id` (`id`) ) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=7 DEFAULT CHARSET=latin1;
     
    pora testiniu irasu:
     

    INSERT INTO `irasai` VALUES (1,'pirmas'),(2,'antras'),(3,'trecias'),(4,'ketvirtas'),(5,'penktas'),(6,'sestas');
     
    turim 'skaiciu' lenta:
     
    C
    REATE TABLE `skaiciai` ( `data` date NOT NULL, `irasas` int(11) NOT NULL, UNIQUE KEY `data` (`data`), KEY `ir` (`irasas`), CONSTRAINT `skaiciai_ibfk_1` FOREIGN KEY (`irasas`) REFERENCES `irasai` (`id`) ON DELETE CASCADE ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=latin1;
     
    ir tada su vienu queriu ipisam randomini skaiciu is 'irasai' lentos i 'skaiciai' lenta:
     

    insert IGNORE into `skaiciai`(`data`, `irasas`) values(now(), (select `id` from `irasai` order by rand() limit 1));
     
    sitas queris irasis irasa tik viena karta, jei jau irasas siai dienai yra - jis nieko neirasys.
     
    o gauti iraso numeri paprasta kaip
     

    select `irasas` from `skaiciai` where `data` = date(NOW());
     
    papildomas bonusas tai kad turi normalia skaiciu istorija, o deka foreign key'u, jei is 'irasai' dings eilute, ji dings ir is 'skaiciai', todel jei skaicius nebegalioja - tai sugeneruos tau nauja skaiciu.
     
    edit: vis pamirstu apie [
    ]
  7. Patinka
    Macaque sureagavo į Irmantas HTML/CSS validation code   
    HTML klaidų būna įvairių: neuždarytos HTML žymės, pamiršti arba negalimi atributai, beteisingi simboliai. CSS kiek sunkiau padaryti klaidas, bet įmanoma, sunku dabar net pavyzdį parašyti.
     
    Kad jų išvengtum gali savo kuriamą kodą validuoti WC3 sukurtais įrankiais:
    HTML - http://validator.w3.org/
    CSS - http://jigsaw.w3.org/css-validator/
     
    Gali įsidiegti į FireFox Web Developer Tools įskiepį, kuris padės greičiau pravaliduoti kodą. Taip pat yra įskiepių, kurie iš karto validuoja.
  8. Patinka
    Macaque sureagavo į Silke Uzklausa   
    Na tai bandykis užklausas per PHPMyAdmin ir turėtų maždaug rodyt, kur klaida :)
  9. Patinka
    Macaque sureagavo į Raulynas Lietuvoje nesunku rasti nebent PHP programuotojų   
    Sena gera pasaka...
     
    Jei vairuotojams įsidarbinant būtų keliami tokie pat reikalavimai kaip programuotojams, skelbimas apie ieškomus darbuotojus atrodytų taip: "Siūlome darbą vairuotojui. Reikalavimai: aukštasis išsilavinimas, profesionali darbo patirtis vairuojant troleibusus, tramvajus, traukinius, laivus, funikulierius, metro, ekskavatorius bei atomines elektrines. Ralio varžybų bei lėktuvo dispečerio patirtis būtina. Kandidatas privalo turėti patirtį gaminant dyzelinius variklius bei turbinas. Taip pat, būtina turėti BMW, Mercedes, KamAZ, ir Boeing inžinieriaus sertifikatus. Gali būti studentas. Privalumai: darbo patirtis tiesiant kelius, dažant kėbulus. Atlyginimas: 600 litu."
  10. Patinka
    Macaque gavo reakciją nuo daghost Facebook programavimas   
    Rimtų programuotojų visada buvo ir bus. Bet tavo vadinamieji „rimti“ programuotojai renkasi rimtesnius užsakovus (nieko asmeniško prieš tave neturiu), bet kalba eina apie didesnius užsakovus (užsienio kompanijos ir kt.), kurie pasiūlys daugiau „duonai“ ir galės pildyt savo CV garsia IT kompanija. :)
     
    Be to, norint, kad būtų programuotojai rašytų tau, yra tai, kad tu pirma turi „švariai“ pateikti ko to tiksliai nori, kadangi vien tas pats užrašymas
    nieko gero apie tave nepasako, taipogi -
    didelio apie tave pasitikėjimo nekelia, kadangi darbų aprašuose niekas nerašo su „veidukais“ ir t.t.
     
    Čia yra tik mano nuomonė, bet manau, kad ji pravers ir kitiems. Kartais reikia prisitaikyti prie aplinkos, šiuo atveju - surimtėti, įrodyti, kad esi profesionalas ir tikrai žinai ko tu nori iš darbuotojo.
     
    Sėkmės ieškant ;)
  11. Patinka
    Macaque sureagavo į facis1 Laptopas ar verta?   
    Abejoju ar jis tau ilgai tarnaus, nes:
     
    1. Acer firma (nelabai pasitikiu)
    2. Labai jau pigus, kaip su tokiomis detalėmis..
     
    P.S. kažkurioj temoje vienas forumietis, kuris pardavėju dirba parduotuvėje taip ir minėjo, jog žmonės dažnai pasimauna ant "gražios laptopo sudėties", jį nusiperka už mažą kainą, o po kiek laiko laptopas jau nebepataisomas.
  12. Patinka
    Macaque sureagavo į Kernius PHP klausimas: Kada naudojat objektinį programavimą?   
    Sakykim, nori integruoti kelis mokėjimo metodus ir žinai, kad abu jie atlieka funkcijas vienodais pavadinimais, bet pačių funkcijų veikimas skiriasi (priklausomai nuo mokėjimo sistemos).
     
    Tuomet: vienas objektas yra PayPal, kitas objektas yra MoneyBookers.
     
    Jei nori sugeneruoti PayPal apmokėjimo formą, gali kreiptis PayPal::createForm() (ar PayPal.createForm() - jei ne statinis metodas), jei MoneyBookers - MoneyBookers::createForm().
     
    Taip gali turėti daugybę klasių, kiekvieną atskirame faile su jai priklausančiomis funkcijomis.
     
    Priešingu atveju turėtum tikrą mišrainę.
     
    Apskritai, kai pradedi objektus naudoti visur, nebesinori nustoti, nes tai tiesiog palengvina programavimą. Bet kokią sistemą gali suskirstyti į objektus ir jiems skirtas funkcijas. Pavyzdžiui: Animal yra objektas, kuris turi funkcijas Animal.eat(), Animal.sleep() ir pan.
  13. Patinka
    Macaque sureagavo į nagisa Ieškau koduotojų sumokėsiu   
    Visame pasaulyje išskyrus Indiją ir iš dalies Lietuvą.
  14. Patinka
    Macaque sureagavo į ITaptarnavimas Wordpress + Analytics   
    dek analytics'a i footeri, iskart priesais </body> taga
    ir nenaudok pluginu, kuo maziau pluginu, tuo greitesnis wordpress.
    juk templeito nekeiti kasdien.
  15. Patinka
    Macaque gavo reakciją nuo Tom Su kokia programa geriausia programuot tinklapi ?   
    Nežinau kodėl dauguma „eina“ už notepad++, bet tikrai yra kitų ir geresnių įrankių kodo rašymui, nebent reikia kažką greitai ir mažai pakoreguoti - tada taip, sutinku. (užsikrovimo greitis ir kt.) Bet reiktų paklausti ir apie jo naudojamą OS, nes nevisi šiais laikais su „langais“ sėdi. :) Sprendžiant iš tavo klausimo - tu esi pradedantysis, tai aš vietoj tavęs geriau rinkčiausi Eclipse arba NetBeans IDE, kuris turi klaidų tikrinimo priedą, „auto complete“ - leis greičiau įsisavinti daugumą funkcijų, tagų, atributų, bei daugelį kitų naudingų priedų.
    Manau, žmogus dirbantis programuotojo darbą (kuriam tenka per diena parašyti daugiau nei 10 kodo eilučių) tikrai nerašo su notepad++, o renkasi profesionalesnius įrankius, tokius kaip: vim, emacs ar netgi pačių karkasų skirtus IDE pvz.: zend studio :)
     
    Pabaigai norėčiau pasakyti, kad joks redaktorius už tave nerašys kodo, viskas priklauso nuo tavęs pačio, o nuspręsti kuris redaktorius yra geriausias tau - išbandyti kelis, bei palyginti jų funkcijas. :)
  16. Patinka
    Macaque sureagavo į Kernius Kokios savybės reikalingos programuotojui?   
    Mano manymu, programuotojas turi:
     

    Turėti analitinį mąstymą: mokėti identifikuoti problemą ir surasti geriausią jos sprendimą (sprendimų dažniausiai yra daug, bet nevykęs programuotojas džiaugiasi sugalvojęs vieną ir puola jį įgyvendinti nepagalvojęs apie kitus - tai dažniausiai nuveda prie daugybės kvailų sprendimų). Jei programa veikia, tai dar nereiškia, jog padarei ją gerai. Būti atkaklus ir žingeidus: tai specialybė, kurios negali išmokti visam gyvenimui, - turi sugebėti mokytis kasdien, nes jei dirbi su iššūkių reikalaujančiom technologijom (kalbu ne apie tokius dalykus, kaip Wordpress diegimas ir konfigūravimas) nuolatos susiduri su problemomis, kurių sprendimo nežinai, - niekada negali pasiduoti, tol kol to sprendimo nesurasi. Kartais visi sprendimai yra blogi - tuomet turi surasti tą, kuris tavo situacijoje yra mažiausiai blogas. Labai dažnai nėra vieno atsakymo (pavyzdžiui: paskutiniu metu sprendžiu problemą, kaip iš kiekvieno duoto teksto programai pačiai nustatyti jame esančius kelis pačius svarbiausius - raktinius - žodžius) - turi perskaityti daugybę straipsnių, kad būtum tikras, jog priimsi geriausią sprendimą. Iš esmės geras programuotojas turi būti perfekcionistas.
    Nei iškalbingumas nei komunikabilumas programuotojui nėra svarbiausi dalykai. Daugybė geriausių pasaulyje programuotojų visiškai nemoka bendrauti su žmonėmis ir apskritai bendravimo nemėgsta - tiesiog užsidaro su savim ir kompiuteriu ir dirba. Programuotojas nėra koks vadybininkas, kuris nieko daugiau nesugeba, todėl privalo bent taukšti mokėti.
  17. Patinka
    Macaque gavo reakciją nuo daghost JAVA: nuo ko pradėti?   
    Taip, apsimoka. šiuo metu Java yra viena populiariausia programavimo kalba, su ja gali kurti „ką nori“, nuo web programavimo iki sudėtingų programų, be to Java yra „cross-platform“, tai reiškia, kad ji veiks bet kurioje tavo naudojamoje OS.
     
    Wiki apie Java[EN] - http://en.wikipedia.org/wiki/Java_(programming_language)
    Wiki apie Java[LT] - http://lt.wikipedia.org/wiki/Java_(kalba)
  18. Patinka
    Macaque sureagavo į nsc C ++   
    what ? :)
  19. Patinka
    Macaque sureagavo į wicked Html kalboje nesigauna :(   
    gal laikas būtų naudot CSS?
  20. Patinka
    Macaque sureagavo į MuniGod Ką manote apie Head First Java knygą   
    Skaičiau šią knygą ir nesigailiu. Nors prieš perskaitydamas ją, išmaniau pakankamai gerai PHP ir SQL, perskaičius vistiek šį bei tą naujo sužinojau, o ką buvau pamiršęs - prisiminiau. Kai pradžiamoklis puiki knyga. Lengva ir įdomu skaityti. Skaitymą pagyvina iliustracijos, kaip ir kitose šios serijos knygose. Kai perskaitysi šią, rekomenduoju perskaityti "Head First SQL", taip pat ji man "lipo".
     
     
    Kai turėsiu daugiau laisvo laiko bandysiu skaityti ir kitas šios serijos knygas. :)
     
     
  21. Patinka
    Macaque sureagavo į nagisa Ubuntu particijos kūrimas.   
    Ten truputį reikia pastumdyti jas, ir jei numatytoje naujo skirsnio vietoje bus kokių bylų, jas pirmiausia perkels į tą vietą kur maždaug turėtų likti pirmasis skirsnis. t.y. bylos neturėtų dingti, bet visko gali būti...
    Tas perkelinėjimas yra ilgiausias procesas, ir jo ilgis priklausys nuo dalies, kurią norėsi atkirpti, dydžio.
    Atkreipk dėmesį bestumdydamas kad pirmasis skirsnis prasidėtų nuo pat pradžios(arba nuo tos vietos kur jis prasidėjo prieš darant viską), nes kartais nuvažiuoja į šoną šiek tiek.
  22. Patinka
    Macaque sureagavo į nagisa Ubuntu particijos kūrimas.   
    Jei pas tave yra tik viena, ir ji yra naudojama(mounted), bei į ją įrašyti patys Ubuntu, tu su ja nieko negalėsi padaryti. Todėl tau reikia tai daryti per Live CD. gParted mano manymu geriausia programa kuria galima tai padaryti greitai ir patogiai.
  23. Patinka
    Macaque sureagavo į Kernius Kaip savarankiškai mokintis programavimo kalbos?   
    Daug žmonių pradeda programavimo mokytis nuo knygų, bet dauguma jų baigę skaityti savo kodo eilučių taip ir neparašo.
     
    Priežastis paprasta - trūksta praktikos.
     
    Žinau du veiksmingus būdus mokytis programavimo (ar tiesiog naujos kalbos):
     

    Sugalvoti idėją, ką nori padaryti, - paprastą, ne super sudėtingą - atsidaryti programavimo langą ir tiesiog pradėti rašyti. Kiekviename žingsnyje kils klausimai (pirmas: kaip parašyti paprasčiausią programą, kurią galėčiau paleisti?) ir juos turėsi po vieną išspręsti - arba atsivertęs knygą, arba Google, arba šiame forume. Pavyzdys, ką galima bandyti kurti pirmąjį kartą: užrašų knygutę - jog galėtum ką nors parašyti, išsaugoti ir vėliau vėl atsidaryti (tai gali būti nuo interneto puslapio iki Android aplikacijos). Antras būdas: pradėti nuo knygos skaitymo, bet po kiekvieno skyriaus prisiversti (kas dažnai būna sunku) viską, ką perskaitei, išbandyti pačiam - parašant tuos kodo pavyzdžius savo rankomis. Taip, žinau, dažnai atrodo: "O, perskaičiau, viskas aišku, supratau, judu prie kito skyriaus" - bet taip tikrai nėra, kol pats neparašai savomis rankomis - tau reikia įprasti rašyti kodą ir pajusti kaip jis veikia - neužtenka tik perskaityti.
    Bet kuriuo atveju, mokėti programuoti yra nuostabu.
  24. Patinka
    Macaque sureagavo į wault Įsimintiniausios citatos (quotes)   
    "Neverta kalbėti su žmogumi, kuris, siekdamas Teisingo kelio, gėdijasi prastų savo drabužių ir paprasto maisto" Konfucijus
  25. Patinka
    Macaque sureagavo į Tom Ar įmanoma išmokti programuoti jeigu...   
    Koks skirtumas ką tau atsakys: galima negalima. Tu vat paimk ir įrodyk, kad galima ir viskas. Jeigu tau patinka ir tu nori išmokti programuot, tai tikrai ir išmoksi.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...