Pereiti prie turinio

FlixTeR

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    51
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    FlixTeR sureagavo į s3cr3t būsto paskola su tam tikra sąlyga   
    nesvarbu
  2. Patinka
    FlixTeR sureagavo į HOST321 Miego problemos   
    Fizinio krūvio per mažai pas tave....

     
  3. Patinka
    FlixTeR sureagavo į sha-512 Ko reikia kad emigruotumet is Lietuvos del galimo karo Lietuvoje?   
    ne, as tas kuris isvaziavo is Kievo po pirmu bombardavimu, gresme buvo metu metais, ir visada buvo galvoja ideja "jei kas prasides sedu i automobili ir viso gero". Taigi prasidejo bombardavimai 4:30 ryto, pasiemiau dokumentus, pinigus ir laptopus, sedau i masina ir isvaziavau i portugalija. Iki sienos 10 valandu kelio, ant sienos 12 val pralaukiau, linkejimai is Lisabonos :)
  4. Patinka
    FlixTeR sureagavo į MrHeksas Antstoliai UK   
    UK turi High Court enforcement officer, kurie ateina į tavo namus ir susirenka stuff.
  5. Patinka
    FlixTeR sureagavo į Play4Money ---   
    Šiek tiek prikelsiu seną temą, nes turiu ką apie ją pasisakyti ?
    Trumpai apie pačią mokymosi kokybę - pats baigiau KTU ir galiu pasakyt, kad sistema visiškai neatitinka realybės. Žmogus visiškai neparuoštas realiam projektavimui. Iš esmės, visus keturis metus turėtų būti glaustas bendradarbiavimas su architektais ir jų objektų ar mazgų projektavimas. Išmokinti visą projektavimo eigą, išmokinti nagrinėti geologinių tyrimų ataskaitas. O dabar plienas, g/b ir medis (ok, sakykim šituos dar normaliai išdėsto), o toliau kažkokie padriki moduliai, darbas dėl darbo, dar pridėta visokių psichologijų/filosofijų dėl kreditų. Trūksta univerui žmonių, kurie realiai suprojektavę ne vieną pastatą nuo A iki Z. Dabar dar padarė atestatui privalomą magistrą, vėl papildomi 1.5 metų prastūmimui su neaiškiais moduliais.
    Dirbu konstruktorium 3 metus. Pabrėžiu - konstruktorium, t.y. pats atlieku skaičiavimus, pats darau brėžinius, mazgus ir t.t. Darbas Lietuvoje, su lietuviška rinka - G/B gaminių projektavimas, techniniai/darbo projektai, namukai. Galiu iš karto pasakyt, kad lietuviškoje rinkoje darbas+ atsakomybė stipriai nuvertinta. Visi statybiorai aikštelėje viską žino "geriau, nes 100 namų yra pastatę", bet nei vienas iš jų už savo patarimus/sprendinius nėra pasiruošęs dėt savo parašo. Tarp kitko, kalbant apie atsakomybę, po Maximos griūties Latvijoje, iš visų statybose dalyvavusių žmonių nuteisė tik vieną konstruktorių ? Pas mus Lietuvoje su statybom, kaip su krepšiniu - visi dideli specai ir viską žino geriau. Dėl to ir mokėt normalių pinigų už projektus nenori, nes tipo neverta. Tik kažkaip pas odontologus atėję niekas neaiškina, kaip geriau plombą uždėt arba kokia turėtų būt kaina ? Realiai jei nori normaliai uždirbt Lietuvoj, pasiimi atestatą, pasidarai IV ar MB ir chaltūrini ant savęs. Kiek pasidarysi objektų, tiek ir uždirbsi, pats sau direktorius. Bet šiaip lietuviškos kainos labai juokingos. Tarkim namuko projektavimas 6eur/m2. Interjero dizaineris už vizulkes pasiima 10eur/m2. O atsakomybių skirtumas jaučiasi tarp konstrukcijų projektavimo ir vizualizacijų pateikimo? ? Su UAB dar sunkiau Lietuvoj. Turėsi susipirkt legalias programas, mokėt atlyginimus. O kokią Teklą nusipirkt tai čia isvis kosminės investicijos.
    Dirbdamas braižytoju/asistentu/padejėju lietuviškoje rinkoje, ofise 8-17, be atestato, švariais pinigais daugiau 1000eur tikrai negausi. Nors darbas iš esmės labai lengvas (jei sugebėjai baigt statybos inžineriją), galvos dėl nieko neskauda ir nepavargsti. Dirbsi su patyrusiu konstruktoriumi, susirinksi patirtį, žinias. Tada gali išeit ant savęs.
    Jei kalbėt apie dideles įmones, beveik visos orientuotos į užsienio rinką. Pas juos galima geriau uždirbt, labiau išvystyta motyvacinė sistema, priedai ir t.t. Bet esmė tokia, kad ten visi darbai suskirstyti - yra skaičiuotojai, yra modeliuotojai. Ir yra tikrai nemaža konkurencija. Dažniausiai paskutinių kursų/baigę bakalaurą konstruktoriai nueina ten dirbt modeliuotojais. Ir dažniausiai užsisėdi toje pozicijoje, pasidaro robotai, atliekantys tą patį procesą eilę metų, ir iš modeliuotojų taip ir netampa konstruktoriais. Neturi sugebėjimų suprojektuot net paprasčiausią vieno aukšto namuką, nekalbu apie kitus pastatus. Tačiau tai visai patogi darbo vieta, kadangi atestato užsienyje nereikia, atsakomybė minimali. Iš kitos pusės, tik didelėse įmonėse išmoksi normaliai dirbt su tokiomis programomis kaip Tekla, Revit, Dlubal ir pan. Turiu ne vieną bendramokslį, kuris karjerą pradėjo didelėje įmonėje modeliuotoju, bet galiausiai perėjo į mažesnę įmonę, kurioje gali tapti konstruktoriumi ? Viena iš tokių įmonių, kurioje tikrai gali kažko išmokt, yra "Ribinis būvis". Aš su šia įmone visiškai nesusijęs ir reklamos nedarau, bet tie, kas susiję su projektavimu, tikrai atpažins toje įmonėje dirbančias pavardes ?
    Apibendrinant - jei galėčiau atsukti laiką atgal, dėl uždarbio rinkčiausi kitą sritį. Dirbu tik dėl to, kad man įdomu ir patinka.
     
  6. Patinka
    FlixTeR sureagavo į TOMKOT Kas pasikeitė per karantiną?   
    Mano gyvenimas beveik sugriuvo, bet bandau atrasti jegu ir po truputi listi i virsu is duobes. Dar pries 4metus man buvo diagnozotas vezis (nepagydomas, bet vaistais kontroliuojamas, su didziuliais salutiniais poveikiais. Po smugio dar 2016, kazkaip grizau i darba (dirbu uzsienyje),dirbau dirbau kol kas pora menesiu teko but ligoninei, bet vistiek keliausi ir ejau i darba 12valandu, visgi namo paskola nesusimokes pati... Po to prasidejo korona time, as neturiu imuniteto del vartojamu vaistu, todel teko izuoliotis nuo visko ir taip nuo vasario esu uzdarytas iki siol. (nuo vasario, nes vasari papuoliau su gripu i ligonine porai savaiciu, vos isnesiau sveika kaili). Darbe pasake kad is namu man dirbti nieko negali pasiulyti todel gavinejau tik statutory sick pay (apie 100svaru per savaite, kas gyveno uk zino kad cia niekam neuzteks, minusas didziulis). Neislaike man nervai, nes santaupos tirpo mokant visus suknistus loan`us, tax`us ir tt. Nu ir trumpai tariant juodai uzgeriau. (neislaike nervai nes nei draugu nei tevu jau nemaciau daugiau nei pusantru metu, anksciau skraidydavau kas pora menesiu). Grizciau i LTU, bet LTU mano vaistai nekompensuojami (menesio kaina lygi dviem metam minimalios algos...). Man karantinas tesiasi ir tesis dar nezinau kiek, jau prarades vilti susigrazint "normalu" gyvenima. Dabar jau visai negeriu, vis galvoju kaip galeciau uzdirbti sededamas namuose, bet niekaip nieko nerandu, bet viltis mirsta paskutine, gal jau isprotejau, bet labai norejau issikalbeti, nemiga didziulis mano priesas :) Gal kada nors ateisiu i sia tema ir pasijuoksiu kaip buvo blogai, tikiuosi taip ir bus!
     
    Visiems linkiu sveikatos, ji svarbiausias dalykas. Nera sveikatos - nera nieko.
  7. Patinka
    FlixTeR sureagavo į finansai praktika   
    Aš buvau patekęs į Java akademiją Devbridge šį rudenį. Atranka buvo didelė, minėjo kad norinčių buvo apie 600, o pateko apie 60, bet pabaigė dar mažiau. Buvo gan nemažas stojimo egzaminas, kuris susidarė iš Javos (tikrai ne pradedančiųjų klausimai), JS ir loginės užduotys. Akademijos metu suskirstė komandomis ir darėme projektus. Realiai Java backe, ir React fronte. Ką papildomai išmokau, tai kodinti su Reactu. O svarbiausia išmokau dirbti komandoje, taip kaip dirba dauguma IT įmonių. Tiesa buvo dar ir baigiamasis egzaminas iš visko (ir Javos ir Reacto). Kas geriausiai pasirodė, kvietė į darbo pokalbius. O ten jau paklausinėjo rimtesnių klausimų :D nuo tokenų sandaros iki multithreadingo ir pan. Man labai patiko ši akademija. Tikrai verta sudalyvauti, ne tik įgausi daug vertingos patirties, bet turi realius šansus gauti darbo pasiūlymą.
  8. Patinka
    FlixTeR sureagavo į Siaubakas praktika   
    Taip, tikrai įmanoma, tiesa, aplikuojančių žmonių skaičius yra didelis, todėl manau praverstų pasidaryti koki portfolio ir gerai praeiti visus etapus.
     
    Keletas įmonių: Devbridge, Tesonet, Visma, Nasdaq, SEB, Danske Bank, Telesoftas ir k.t
     
    Aplikantų į didesnių įmonių programas kaip ir minėjau, siekia 300-400 žmonių.
  9. Patinka
    FlixTeR sureagavo į krikis praktika   
    Kiekviena įmonė kelia skirtingus reikalavimus ir turi savus procesus, bet labai norint praktiką tikrai galima susirasti, nors kaip jau minėjo konkurencija nemaža.
     
    Esu susidūręs su praktika Visma bei Devbridge įmonėse, tai galiu šiek tiek papasakoti iš asmeninės patirties.
     
    Pats dar studijuodamas universitete atlikinėjau praktiką Vismoje. Kad patekti turi išspręsti testą (nelabai sudėtingas, nebent pasikeitė kažkas) ir prašo kodo pavyzdžių. Tuomet būna pokalbis kur paklausinėja apie kodą, ir šiaip ar gaudaisi aplamai apie ką šnekama. Jeigu praeini atranką priima tave kaip praktikantą ir įdarbina minimaliu etatu. Priimami 4-5 žmonės, ir visi kartu kaip komanda 2 mėnesius daro kažkokį projektą, kurį pabaigoje parodo. Būna paskirti žmonės kurie turi šiek tiek prižiūrėti jog praktikantai tvarkingą kodą rašytų. Bet šiaip eini kaip į normalų darbą, ir turi išdirbti 40 valandų per savaitę, tiesiog dirbi prie savo komandos projekto.
     
    Devbridge praktika šiek tiek kitokiu principu veikia, kadangi ten viskas vyksta per akademiją. Programuotojų akademija rengiama du kartus per metus (rudenį ir pavasarį), kad patekti turi išspręsti testą, kuris ir nulemia ar pateksi ar ne. Nėra jokių papildomų pokalbių. Jeigu praeini testą, tuomet suskirstoma į komandas, kuri kiekviena dirba prie savo projekto. Tuo pat metu vyksta ir teorinės paskaitos (kartą per savaitę). Kiekvienai komandai priskiriamas mentorius kuris organizuoja susitikimus su komanda, padeda su užduotim, padeda planuoti ir t.t. Akademijos metu žmonės nėra įdarbinami, todėl prie projekto ir į paskaitas einama laisvu laiku. Pasibaigus akademijai sprendžiamas testas, mentoriai įvertina komandos narius ir geriausiai pasirodę kviečiami darbo pokalbiui.
     
    Aš pats Devbridge kaip mentorius buvau, tai negaliu tiksliai pasakyti kaip toks procesas iš studentų pusės atrodo. Man asmeniškai labiau patinka kaip Vismoj kai į praktiką eini kiekvieną dieną, tačiau Devbridge gaunasi sažiningesnis procesas priėmimo, kadangi visi sprendžia tą patį testą, ir turi vienodas galimybes patekti.
     
    Jeigu turi kokių klausimų klausk :)
  10. Patinka
    FlixTeR gavo reakciją nuo finansai Java   
    playliste 43 pamokos, paspaudus ant nuorodos.

  11. Patinka
    FlixTeR gavo reakciją nuo Stanley Ką rinkt per seimo rinkimus?   
    Pas mano pažįstamą rado maždaug tiek, kiek tu parašei, nes policijos pareigūnams kilo įtarimas, kai pamatė OCB ar rolls nepamenu kaip jie vadinas, nu tiesiog popieriukus suktinėm. Pats jis ir tabaką rūko ir kanapėmis pasimėgauja. Kulminacija tokia, kad pareigūnai iškratė visą jo "tašytę" ir rado mažytį stiebelį, kuris buvo likęs kažkur tašės dugne ir išvežė asmenį į Kosčiuskos laikymo sulaikymo vietą. Praleido jis ten gal parą, o vėliau iki teisiminis tyrimas, gavo baudžiaką ir 500 eurų baudos, sakyk, ar tai normalu, kai beveik pusė pasaulio šitas dalykas dekriminalizuotas arba legalize?
    Imkim iš policijos pareigūnų pusės kiek reikia resursų, kad nubausti žmogų už žolę: Sulaikymas(antrankiai!) tada laukti kol atvyks operatyvinė grupė arba tyrėjas į įvykio vietą, nuvežimas asmens į laikino sulaikymo vietą ir dažniausiai apgyvendinimas iki max 2 parų, narkologinis, tarnybinis pranešimas, tada užvedamas ikiteisiminis tyrimas, kuri užveda policijos tyrėjai, tada jie turi išsikvėsti žmogų, kad duotų paaiškinimus ir panašiai, liudininkus išsikviesti(jei jie yra), surašyti ikiteiminį tyrimą ten turbūt kokie 10lapų minimum, byla perduoti prokurorui, teismas etc.
    Tarkim pagooglinau kątik, pasirodo Portugalijoje nuo 2000 m. visi narkotikai dekriminalizuoti, o vat Naujoje Zelandijoje už keletos dienų referendumas dėl full legalise:
     
     
    Tai žiūriu ties šituo klausimu pas mus kaip Šiaurės Korėjoje. Ar aš esu legalize šalininkas, turbūt kad ne, bet dekriminalizuoti būtų tikrai verta.
    P.S. Kaip logiškai galima bausti žmogų, jei jis turi priklausomybę, ar tai padės?
  12. Patinka
    FlixTeR gavo reakciją nuo Stanley Ką rinkt per seimo rinkimus?   
    Pas mano pažįstamą rado maždaug tiek, kiek tu parašei, nes policijos pareigūnams kilo įtarimas, kai pamatė OCB ar rolls nepamenu kaip jie vadinas, nu tiesiog popieriukus suktinėm. Pats jis ir tabaką rūko ir kanapėmis pasimėgauja. Kulminacija tokia, kad pareigūnai iškratė visą jo "tašytę" ir rado mažytį stiebelį, kuris buvo likęs kažkur tašės dugne ir išvežė asmenį į Kosčiuskos laikymo sulaikymo vietą. Praleido jis ten gal parą, o vėliau iki teisiminis tyrimas, gavo baudžiaką ir 500 eurų baudos, sakyk, ar tai normalu, kai beveik pusė pasaulio šitas dalykas dekriminalizuotas arba legalize?
    Imkim iš policijos pareigūnų pusės kiek reikia resursų, kad nubausti žmogų už žolę: Sulaikymas(antrankiai!) tada laukti kol atvyks operatyvinė grupė arba tyrėjas į įvykio vietą, nuvežimas asmens į laikino sulaikymo vietą ir dažniausiai apgyvendinimas iki max 2 parų, narkologinis, tarnybinis pranešimas, tada užvedamas ikiteisiminis tyrimas, kuri užveda policijos tyrėjai, tada jie turi išsikvėsti žmogų, kad duotų paaiškinimus ir panašiai, liudininkus išsikviesti(jei jie yra), surašyti ikiteiminį tyrimą ten turbūt kokie 10lapų minimum, byla perduoti prokurorui, teismas etc.
    Tarkim pagooglinau kątik, pasirodo Portugalijoje nuo 2000 m. visi narkotikai dekriminalizuoti, o vat Naujoje Zelandijoje už keletos dienų referendumas dėl full legalise:
     
     
    Tai žiūriu ties šituo klausimu pas mus kaip Šiaurės Korėjoje. Ar aš esu legalize šalininkas, turbūt kad ne, bet dekriminalizuoti būtų tikrai verta.
    P.S. Kaip logiškai galima bausti žmogų, jei jis turi priklausomybę, ar tai padės?
  13. Patinka
    FlixTeR sureagavo į simasj Ką rinkt per seimo rinkimus?   
    Tu nesupranti nes tu žiūri į tai kaip "valdžios leidimą kažką daryti". Visa esmė ne prostitucija, narkotikų legalizavimas ir gėjai. Tai tik pačios kontraversiškiausios temos visoje laisvių paletėje. Esmė yra ta, kad žmogus ir laisvas ir sąmoningas pilietis, kuris pats gali nuspręsti ką jam daryti ir kada daryti (jei tai nesikerta su kito žmogaus teisėmis). Todėl jokia valdžia neturi teisės drausti tokių dalykų, kurie yra asmeninis kiekvieno žmogaus pasirinkimas. O dabar pas mus valdžia vis dar yra tuo teroro įrankiu, kai kiekvienas dalb@&bas atėjęs į valdžią mano kad gali priversti visus gyventi taip kaip jam atrodo teisinga ir tada jau visi bus laimingi.
     
    Dabar gi valdžia laikydama piliečius idiotais nesugebančiais savimi pasirūpinti ir saugodama juos nuo jų pačių kiša juos į kalėjimą dėl 0,006 g žolės. Ar tai nėra absurdiška? Jei tai ne absurdas, tai nežinau kas yra absurdiškiau. Gal pasakysi?
     
    Aš pvz., turiu du vaikus (9 ir 7 m.) ir daug labiau bijau kad po kelių metų kokie sušikti mentai sugriaus jų gyvenimus dėl pasidalintos suktinės kokiam festivalyje, nei dėl pati žolė galėtų sugriauti per 100 metų. Ir bijau, kad jei veryga ir toliau liks valdžioje, galima prieiti iki to, kad už alaus butelio pasidalinimą grės baudžiakas. Noriu priminti, kad dabar yra atvejų kai vienam žmogui televizijos pokalbių laidoje pasakius kad jam skanus kažkoks vynas, po to jam buvo skirta bauda "už alkoholio reklamą".
     
    Pasakyk kitą partiją, kuri dar kalbėtų apie žmogaus laisvių užtikrinimą? Ne apie "leidimą kažką daryti", tarsi čia būtų valdžios malonė, o prigimtinių žmogaus teisiu gynybą?
  14. Patinka
    FlixTeR sureagavo į IDK Klausimai apie JAVA   
    Aš pats dar Junior ir daug ko nežinau, bet aprašysiu įgūdžius/žinias, kurios, mano nuomone, praverstų juniorui. Keli pastebėjimai:
    kalba eina tik apie techninius įgūdžius ir labiau orientuota į WEB developer karjerą. Skliaustuose surašysiu konkrečius pavyzdžius, kuriuos rekomenduočiau pasinagrinėti.
     
    Kadangi mano nuomone, svarbiausia yra pagrindai, o specifinę technologiją galima lengvai išmokti, tai aprašysiu ir bendrai Junior dev (nepriklausomai nuo technologijos) reikalingus įgūdžius:

    Bendri programavimo pagrindai (ciklai, sąlyginiai sąkiniai, etc);
    Versijų kontrolės sistema (Git) bei kodo repositorijų saugyklos (GitHub, GitLab);
    Darbo su komandine eilute pagrindai;
    Duomenų bazių pagrindai. Tikėtina dažniau teks susidurti su reliacinėmis DB, pvz.: PostgreSQL, Oracle, MS SQL. Iš NoSQL rekomenduočiau susipažinti su MongoDB;
    Interneto technologijos (HTML5, CSS3, JS);
    WEB services (REST, SOAP);
    Duomenų serializavimo, perdavimo formatai (XML, JSON);

     
     
    Kalbant specifiškai apie Java Juniorą, tai išskirčiau šiuos įgūdžius:

    Žinoti pačią Java kalbą ir joje sutinkamas struktūras, pavyzdžiui, interfaces, enums, static, exceptions, etc.
    OOP principai (inheritance, encapsulation, polymorphism, etc);
    Collections API (List, Set, Map);
    Pasirinkti patinkantį code editorių (ar IDE) ir išmokti juo efektyviai naudotis (mano nuomone, geriausias pasirinkimas - IntelliJ, tačiau Eclipse ir NetBeans taip pat iš bėdos galima naudoti. Kai kuriems darbams naudoju VSCode editorių. Dažnai pasirinkimas priklauso nuo komandos, kurioje dirbi pasirinkimų, nors teoriškai taip neturėtų būti).
    Būti bent kažkiek pačiupinėjus ir susipažinus su kokiu nors Java WEB aplikacijų karkasu (rekomenduoju Spring Boot). Prie to pačio - components ir jų scopes (Bean, RequestScope, SessionScope, ViewScope);
    Build tools (Maven, Gradle);
    JPA/Hibernate manau didelis privalumas (suprasti kaip sumapinti ryšius OneToOne, OneToMany, ManyToMany, etc bei kaip rašyti Hibernate užklausas);
    Bent kažkiek gaudytis design patternuose ir žinoti, kas yra DI (dependency injection);
    Bent kažkiek susipažinti su aplikacijų serveriais (Tomcat);
    Šiais laikais turbūt frontend dažniau renkamasi client side framework (React, Angular, Vue), tačiau anksčiau dominavo JSF, JSP, todėl JSF pagrindai manau irgi duotų naudos.

     
    Gal kažką ir pamiršau paminėti, bet manau vis tiek rasi pakankamai naudingos informacijos.
  15. Patinka
    FlixTeR gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Ką dirbate ir kiek uždirbate?   
    Darbas kas 4 para 800-900e i rankas, nakti daznai iseina pamiegoti.
    Plius papildomai vienoje imoneje su projektais uzsiimu 600e+kuras ir dirbu nuotoliniu budu. Bandysiu mokintis IT, nes dar laisvo laiko daug lieka. :)
  16. Patinka
    FlixTeR sureagavo į Kernius Kaip keliauti pigiai   
    Dabar mes esame laisvi - galime tai, ko negalėjo mūsų tėvai. Tu gali išeiti iš namų, pervažiuoti visą Europą ir atsidurti prie Viduržemio jūros net neišsitraukęs savo paso - ką jau kalbėti apie kažkokias vizas. Tu gali skraidyti už kelis litus - Ryanair bilietas į Paryžių gali kainuoti pigiau nei autobuso bilietas Vilnius - Palanga. Tu gali tranzuoti, važiuoti dviračiu, eiti pėsčiomis - tai nekainuoja nieko. Tu net gali gyventi Barselonos širdyje nemokėdamas nei lito - prieš kelias dienas pats tai dariau. Gali ryte iškelti nykštį Vilniuje ir vakare atsidurti Taline, Sankt Peterburge ar Helsinkyje - taip neišleisdamas nieko - sakau iš savo patirties.
     
    Noriu paneigti nuomonę, jog keliavimas reikalauja daug lėšų. Tai reikalauja lėšų tada, kai pats to nori, kai apriboji savo keliavimo suvokimą. Jei esi studentas - tuomet tiesiog keliauk kaip studentas.
     
    Taigi, kaip keliauti įdomiai ir pigiai?

    LonelyPlanet pateiks įdomiausias nematytas vietas Azuon programa padės surasti pigiausius įmanomus skrydžius Europoje CouchSurfing leis sutikti įdomius žmones bet kur, kur keliautum, - ir pas juos nemokamai apsistoti (kaip?) - dar prieš porą dienų gyvenau pas vokietį, dirbantį Yahoo! tyrimų (research) centre Ispanijoje; vasarą Portugalijoje mane priėmė TV serialų žvaigždė, su kuria žmonės sveikinosi Lisabonos gatvėse, - bet tai tik keli iš daugybės sutiktų žmonių, su kuriais pokalbius ilgai prisiminsiu HitchWiki pagelbės, jei galvosi apie tranzavimą MegaBus neprilygstamas norint keliauti autobusu per JK už kelis svarus InterRail turbūt pigiausias būdas kelionei aplink Europą
    Aš pats pabaigęs mokyklą stengiuosi keliauti nuolat - dingti kas kelis mėnesius. Jei tai šaltasis metų laikotarpis - į Pietus. Keliaudamas per dieną išleidžiu ne daugiau, nei būdamas namuose. Per paskutinius pusantrų metų nei karto nemokėjau už nakvynę.
     
    Šios mano temos tikslas yra paskatinti keliauti. Manau, labiausiai tai gali padaryti tikri įspūdžiai, realios istorijos, todėl noriu jomis pasidalinti, - jei jums įdomu, kiekviena nuoroda veda į atskirą pasakojimą (mėgstu pasakoti išsamiai - kad skaitytojas jaustųsi tarsi keliaudamas kartu su manimi).
     
    Aš dažnai keliauju vienas, kartais su draugais, bet be jokių gidų ar viešbučių. Tai neretai paverčia keliones nuostabiais nuotykiais.
     
    Esu tranzavęs iš Vilniaus į Veneciją ir atgal (dvi savaitės Europoje atsiėjo 420 Lt - manau, tiek per metus susitaupyti galėtų kiekvienas); mynęs iš Vilniaus į Nidą dviračiu, kurį prieš dieną nusipirkau už porą šimtų litų; prieš metus lapkričio viduryje buvau kelioms dienoms pabėgęs į Ispaniją - 25 laipsniai šilumos, maudymasis jūroje ir naktinis gyvenimas (atrodo, įtilpau į 200 litų įskaitant lėktuvo bilietus pirmyn ir atgal); praėjusią žiemą Lietuvoje buvo -20 laipsnių - Romoje, kurioje atsidūriau - +17; prieš porą metų su draugais traukiniais riedėjome per Europą; o turbūt didžiausias nuotykis kol kas buvo dvi savaitės, praleistos vienam keliaujant po Portugaliją, užsibrėžus tikslą nei karto nemokėti už nakvynę.
     
    Kodėl tiek trankausi? Manau, kad gyvenime svarbiausia yra įspūdžiai, o daugiausia įspūdžių palieka tai, ko negali suplanuoti. Ar, kai tau bus 60, viskas, ką iš jaunystės prisiminti, bus dienos, praleistos prie kompiuterio, ir girtos naktys su draugais? Manau, kad gyvenimas turi būti kur kas daugiau. Bus daugiau, jei iš jo pasiimsi.
     
    Jeigu jums reikia išsamaus gido, kaip daug neišleidžiant dingti nors kelioms dienoms, jis čia.
     
    Už keliones, už įspūdžius.
  17. Patinka
    FlixTeR sureagavo į WinSim MRU Tarptautinė ir tarpkultūrinė komunikacija   
    eiline beverte programa ir laiko gaisimas, kaip ir visi socialiniai ir humanitariniai mokslai, perspektyvos be jokios abejones nulines.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...