Pereiti prie turinio

OsvaldasJ

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    484
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Mikaz Kaip nusipirkti bilietą Airijoje į Lietuvą neturint sąsk.   
    Neturi pinigu - ner ko skraidyt. Gyventi reikia pagal galimybes, o ne pagal norus.
  2. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Mikaz Kaip nusipirkti bilietą Airijoje į Lietuvą neturint sąsk.   
    Idomus tie emigrantai... tegul kreipiasi i konsulata ar ambasada.
  3. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Irmantask Android vs Win8.1 vs iOS   
    Patariu pasižiūrėti ONDA planšetes su windows 8.1, pagal kainas tikrai nieko geriau nerasi :)
    http://www.banggood.com/Onda-V975W-Intel-Z3735D-Quad-Core-9_7-Inch-Windows-8_1-Tablet-p-935961.html?p=FX0502473225201403I@
  4. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Tadas96 Android vs Win8.1 vs iOS   
    teste visai neblogai pasirodė šitas planšetas.
  5. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Tadas96 Android vs Win8.1 vs iOS   
    Pirk biudžetinį eStar GEMINI 8 Windows 8.1 planšetas, visai neblogas už tavo norimą biudžetą.
  6. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Jasinka Naujo iPad apžvalga ir naujienos, bei patarimai   
    Visas išvadas pasidariau perskaitęs kelias knygas apie Apple ir S.Jobsą. Pati įmonė ir jos "Charisma (S.J)" yra idealas visiems, jie verti kad į juos lygiuotusi. Nes pati įmonė kaip jai ir priklauso ji gauna pelną, ne bet kokį pelną, bet ir patį dydžiausią pasaulyje. Nes jų parduodama kaina prasilenkia su tikrove ir yra kažkur ~1.5 karto didesnė, nei konkurentų.
     
    Tačiau žiūrint iš kliento pusės, jie parduoda madą, brandą, žaisliuką, orą, kaip pavadinsi taip nepagadinsi. Tai yra taip vadinamos prabangos prekės. Toks pats pavyzdys tarp Porshe ir VW. Porshe pelno marža marža ~19%, o VW kažkur 5%. Štai čia ir fenomenas, kad kur kas mažesnė Porshe yra pati pelningiausia gamintoje, už savo savininkus VW.
     
    Ir tai visiškai nereiškia, kad Porshe yra geriau. Nes, jeigu yra pelnas (įplaukos - sąnaudos), tai kodėl tada jis toks didelis?
    Taip, tai ORAS.
     
    Taip pat dėl savo ekosistemos pamatų Apple yra pasmerkta žlugimui. Tik niekas nežino kada. Tai bene didžiausias dalykas man nepatinkantis Apple. Turėk mini USB ar koks ten, itunes, viena USB jungtis, skylantys korpusai, mini super duper small sim ir t.t.
     
    * S.J. buvo idėjų generatorius;
    * S.J. turėjo vieną iš svarbiausių talentų, tai geriausių darbuotojų uoslę - medžioklę. Komandai išsibarsčius, viskas keisis;
    * Kuriamas iOS yra visiškai uždaras, priešingai nei Android, Linux;
    * Pagrinde orientuota į JAV;
    * Nesiskaito su darbuotojais (gal tik, su tais, kurie yra fabrikuose).
  7. Patinka
    OsvaldasJ gavo reakciją nuo L33T 100 atsispaudimu per 6 savaites   
    Na tokios programos tikrai nekenkia, bet visgi nereiktų vien žiūrėt į kiekį, svarbiau taisyklingas atlikimas ir didesnis krūvis (apkrova). Aišku nesportavus ir pradedant nuo nulio galima pasirinkti kažkokią programą, bet tikrai nereikia persistengti, kad paskui net nepasibaigus visam programus tvarkaraščiui, baigtųsi ir visas sportas...
     
    Sutvirtėjus, na sakykim padarant 20-30 taisyklingų pilnų atsispaudimų, geriausia būtų didinti krūvį, o ne kiekį. Pvz, pirmas etapas galėtų būti atsispaudimai ant krumplių (kumščių), galima kažką pasidėti, kad nebūtų kieta. Toks atlikimas ne tik truputi padidins krūvį, bet ir sumažins apkrovą riešams, nes darant atsispaudimus įprastai galima pažeisti riešus, taip pat neretai atsiranda skausmas riešų srityje. Paskui galima pereiti prie atsispaudimų kojas padėjus ant suoliuko ar kito daikto, esmė, kad kojos būtų aukščiau žemės. Vėliau galima atsispaudimus daryti ant kėdžių. Čia gali reikti 3 kėdžių arba dviejų ilgesnių suoliukų, svarbu, kad būtų vienodo aukščio. Paskutinis etapas - atsispaudimai ant lygiagrečio tai tikrai puikus pratimas su savo svoriu, vėliau ir papildomą svorį pasikabint.
     
    Ir mano galva nereiktų apsiriboti vien tik atsispaudimais. Pridėjus prisitraukimus, pratimą pilvo presui, pagrindinius tempimo pratimus ir neretai pamirštamą rytinę mankštą - gausite pilnavertį kūno sveikatingumo lavinimą. O kur dar tokios pramogos kaip futbolas, krepšinis, plaukimas, dviratis ir t.t... Tiesiog pasirinkimų begalė ir nereikia ties kažkuo užsiciklint. Nėra kažkokios vienos programos kuri būtų panacėja visiems, kiekvienas atranda tai kas jam geriausiai tinka. Svarbiausia gera nuotaika. (-:
  8. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Arvydas Kaip patikti žmonėms: 6 moksliškai pagrįsti būdai   
    Gražuliui tai tikrai, kad nepatinka :rolleyes:
     
    --------------------------------------------------------------
     
    aš šį "patikimo rinkinuką" laikyčiau sąlyginiu reikalu. Nes patikimas, patikimui nelygus. Priklauso kokie tikslai patikimui ir t.t. "Patikimą" tikriausiai geriausiai išmano moterys, o dar tiksliau barakudos, kurios net mokyklas tam turi - "kaip patikti turtingam dalbajobui, per vieną vakarą".
     
    Kažin kaip reikėtų vadovautis šiomis taisyklėmis norint "patikti" kokiam marozui (kad nepripjautų), kuris tamsesnėje gatvėje pasiūlo "nusipirkti peilį"?
     
    1. Priveskite žmones prie pokalbio apie juos pačius.
    Kelintas tau šiandien būsiu, kaip manai ar daug uždirbsi iš mano mibilkos, ar pakaks tavo kiaunikei koki briliką nupirkt?
     
    2. Uždavinėkite klausimus
    Nešalta su treningiuku po gatves tokiu vėlyvu metu vaikščiot? Gal giedras po apačia nešioji ar kalgotkes? ... sako šilčiau būna.
     
    3. Paprašykite patarimo
    Kažin ar labai skaudės? kaip manai po kiek laiko atsigausiu ir iš ligoninės išleis?
     
    4. „Dviejų klausimų“ technika
    Ar galėsiu pagulėti ir pakraujuoti ramiai, kol tu pabėgsi? Tikriausiai policija atvyks, kaip visada, po gerų 20 min?
     
    5. Kartokite tris paskutinius žodžius
    ... ateini čia gaidy!
     
    6. Šiek tiek paskalų, bet nepiktų
    praeitais metais kai paštyrino, tai iki šiol prisimenu. Malonus buvo žmogelis, tik vieną kartą dūrė.
  9. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Triple6 Kaip patikti žmonėms: 6 moksliškai pagrįsti būdai   
    reikia patikti zmonems? O kam? As pats sau patinku, pats sau nuostabus ir man to pilnai užtenka.
  10. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Simonas Kaip dabar sužinoti, kiek raktažodis turi užklausų?   
    Sveiki forumiečiai,
     
    Rašau šią trumpą pamokėlę, nes jau gavau 5 užklausas su klausimu, kaip dabar patikrinti, kiek raktažodis sulaukia paieškų? Tikiuosi informacija bus naudinga visiems.
     
    Nuo rugpjūčio 27 dienos Google oficialiai pakeitė mūsų senai naudotą ir mėgtą "Google Keyword Tool" į "Google Keyword Planner".
     
    Kaip naudotis Google Keyword Planner?
    Pirmas žingsnis: einame adresu nurodytu žemiau:
    http://adwords.google.com/keywordplanner
     
    Antras žingsnis: Prisijungiame prie savo Adwords arba Google vartotojo.
    Trečias žingsnis: Pasirenkame antrąjį variantą ("Gauti raktinių žodžių sąrašo paieškos apimtį arba sugrupuoti juos į skelbimų grupes"), taip kaip parodyta pavyzdyje.:

     
    Ketvirtas žingsnis: Pateikiu pavyzdį su komentarais, kaip reikia supildyti atsidariusę formą. Greičiausiai esminis momentas tas, tai kad raktažodžius reikia įvesti laužtiniuose skliaustuose "[" ir "]". Pavyzdys, kaip reikia įrašyti raktažodžius yra paveikslėlyje žemiau:

     
    Penktas žingsnis: Spaudžiame mygtuką "Gauti paieškos apimtį", o persikrovus puslapiui spaudžiame "Raktinių žodžių idėjos"

     
    Šeštas žingsnis: Žiūrime rezultatus ir svarstome, ar verta darytis SEO :)

  11. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į MartynasJ Kaip atliekamas svetainės optimizavimas   
    Dekui uz info, as galvojau kad tik nuo domeno priklauso pozicijos
  12. Patinka
    OsvaldasJ gavo reakciją nuo EdvinasN Kaip suprasti ir ismokti matematika?   
    Patarčiau naudotis www.khanacademy.org
  13. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Satisfaction Atnaujinant WP puslapį atsiranda <p>   </p>   
    https://www.google.l...additional+nbsp
    Labai sunku buvo surasti :blink:
  14. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Mindaugas Kaip pakelti verslą į aukštesnį lygį?   
    Sveiki,
     
    Pastebėjau, jog uždarbyje vis daugiau atsiranda žmonių, kurie turi savo mažą verslą, pradedant nuo reklamos pardavimų, programavimo ar elektroninės parduotuvės, bet jie niekada netaps dideliais verslo žaidėjais, kadangi vienas didžiausių skirtumų tarp mažos įmonės ir didelios yra – planavimas. Maža įmonė neplanuoja savo veiksmų, neplanuoja savo biudžeto, gyvena šia diena – kaip bus taip gerai.
     
    Taigi kodėl reikia planuoti metų veiklą?
     
    Metų planas – veikia taip pat kaip ir išsikelti asmeniniai tikslai, planuodami veiklą Jūs išsikeliate savo įmonei tikslą, kurio ji siekia visus metus. Tai reiškia, kad jūs žinoti kur eina Jūsų įmonė ( ar veikla) ir ko ji siekia per metus. „Kai nežinai kur plauki, joks vėjas nepakeliui.“ Taip pat planuodami veiklą galėsite išanalizuoti ir suprasti savo didžiausią konkurencinį pranašumą ir „fokusuotis“ ties jo.
    Kiek pastebėjau dažniausiai įmonės gyvena su mintimi, „Kad kaip bus, taip bus gerai, svarbu, kad tik pelnas būtų.“ O tai yra labai blogas požiūris, kadangi įmonės vadovas turi matyti ilgąjį periodą ir kartais įmonės pelną aukoti dėl plėtros ir didesnio pelno.
     
    Kaip reikia planuoti?
     
    Pradedant planavimą svarbu suprasti, kad gerą planą sudaro trys pagrindiniai dalykai:
     

    http://img203.imageshack.us/img203/3583/c6vk.jpg

     
    Šios visos trys sąveikauja tarpusavyje ir tarp jų yra būtina sinergija. Reikia suprasti, kad gali turėti geriausią pasaulyje produktą, geriausią kainą ir reklaminę kampaniją, bet jei nebus rinkos kam tas produktas bus reikalingas – tai iš tavo verslo gausis šnipštas. Jei yra rinkoje poreikis, o tu turi gerą strategiją – tai trumpajame laiko periode tavo pardavimai bus neblogi, bet ilgajame periode praloši – jei neturėsi gero produkto. Jei turi produktą ir yra susiformavusi rinka – tai tau visada reikia turėti strategija, kaip iš tos rinkos paimti pinigus.
    Pamėginsiu aprašyti kaip reiktų analizuoti kiekvieną iš šių dalių:
     


     
    Produktas – verslas

    Šioje vietoje svarbu aiškiai suprasti savo įmonės veiklos ar produkto didžiausius trūkumus ir stiprybes. Taip pat šioje vietoje įsivertiname kiek turite resursų (materialiųjų, žmogiškųjų, techninių.)
    Įvertinimui tinka SWOT ( liet. SSGG) analizė, taip pat Canvas verslo modelio užsipildymas. Kas yra svarbiausia – tai būti teisingam ir nemeluoti sau, taip pat vadovautis kitų nuomone ir logiškais paaiškinimais – o, ne tokiais, kad „ man atrodo, jog mūsų produktas/ paslaugos yra pigiausios“ arba, kad mūsų produktas neturi silpnybių – tai yra melas, visi jų turi ir jei jūs nerasite to pirmieji, jūsų klientai tai suras už jus ir tai jums kainuos daug brangiau. Kai jau žinome visas savybes apie savo produktą/ paslaugą judame toliau.
     


     
    Rinka

    Dažnai žmonės yra įsitikinę, kad jų verslas ar produktas yra tikrai patraukus ir visiems reikalingas ir dažnai neanalizuoja rinkos, o kaip ją reiktų analizuoti? Yra du variantai, kiekybiniai ir kokybiniai tyrimo būdai. Kiekybiniai – vadovautis reikia tik statistiniais duomenimis, google analytics šioje vietoje puikiai tinka, bei statistikos departamentas. Geriausia ant lapo paimti ir susirašyti potencialiausią pirkėją – amžių, lytį, išsilavinimą, vidutinis pajamas, gyvenamąją vietą, pomėgius. Antrasis būdas yra kokybinis – tai yra, paruošti anketą ir ją paplatinti tarp FB grupių, draugų, forumų ar šiaip tiesiog internete – taip sužinoti galite visus duomenis apie būsimus savo pirkėjus.
     


     
    Strategija


    Kai jau atlikote du pirmuosius punktus, Jums reikia sukurti strategiją. Strategijos svarbiausias dalykas yra suprasti ne tai ką darysite, o tai ko nedarysite ir kam laiko neturėsite – gi visi turim vieną ribotą dalyką, tai yra laiką. Kaip pavyzdžiai gali būti, jog šių metų strategija yra viską efektyvinti, arba kaip tik pakelti pardavimus. Gali būti ir kelios strategijos, nors aš apsiribočiau max 2. Strategija dar būtų galima apibūdinti kaip pagrindiniu dalyku, ko sieks Jūsų įmonė šiais metais.
     
     
    Sakykime, jog atlikome šiuos veiksmus, žinome savo produktą, rinką ir kokią strategiją šiemet dirbsime, tada reiktų judėti prie tikrojo planavimo - planuoti savo iniciatyvas ir veiklas. Geriausia būtų, jog prie kiekvienos strategijos surašytumėte iniciatyvas ir tada prie iniciatyvos prirašomos veiklos, kas atsakingas ir iki kada jos turi būti padarytos.
     
    Kadangi ganėtinai sunku paaiškinti visą planavimą, paėmiau vieno savo daryto plano excel failą ir jį pamėginsiu panaudoti kaip pavyzdį ir šabloną planavimui. Jis bus tuščias, pusiau LT, pusiau ENG išreikšti terminai, bet pamėginsiu paaiškinti kaip jį reiktų naudoti. ir tikiuosi, kad kam pravers.
     
    http://www.failai.lt/tcr9gmqsaeum/Pagalba_planavimui.xls.htm
     
     
    1. Produkto analizė:
     
    Mes turėjome 4 produktus, kiekvienam produktui padarėme po SWOT analizę ir išanalizavome, analizavome produktų savybes pardavimų strategijas, marketingo - viską kas susieją su produktais.
     
    2. GAP analizė
     
    Nors produktai ir skirtingi, bet visoje analizėje buvo galima įžvelgti kelias pasikartojančias silpnybes, arba kelias silpnybes kurios buvo sudedamosios dalys didesnei silpnybei :) Todėl išsiskirstėm didžiausias silpnybės, kurios bendrai tiko įmonei. "Root cause" - dalyje išsinagrinėjome, iš kur tos silpnybės atsirado, ar jos yra procese ar produkte, o po to dėstėme idėjas, kaip tai galėtume išspręsti ir pakeisti stiprybe.
     
    3. Strategija
     
    Iš to gimė mūsų 3 skirtingos strategijos šiems metams. 1 viena susijusi su edukacija, kita su pardavimų padidėjimu, o trečia su veiklos efektyvumu.
     
    4. Pardavimų analizė
     
    Tiksliau reiktų sakyti, pardavimų tikslai - kiekvienam ketvirčiui suplanavome kiek žadame parduoti. pas mus pardavimai skirstome į pasirašytas sutartis ir realizuotas ( įvykdytas). Planuojat pardavimus svarbiausia statistika! Pas mus pardavimai vykdomi buvo skambučio - susitikimo - sutarties pasirašymo principu. Aiškiai žinojome, kiek reikia skambučių, kad vadybininkas gautų susitikimą ir kiek susitikimų reikia sutarties pasirašymui. Tada įvertinome kiek kiekvieną ketvirtį dirbs vadybininkų ir kiek padarys skambučių, pagal tai suplanavome pardavimus kiekvienam ketvirčiui.
     
    5. Pagrindiniai tikslai
     
    Šioje dalyje surašėme savo iškeltus tikslus kiekvienam produktui, bei savo strategijas,
     
    6. Plan and timeline
     
    Šioje dalyje ir galime sakyti suplanavome savo pagrindinius dalykus. IŠ anksčiau buvo paimta strategija - tada sukurtos iniciatyvos, kaip tą strategiją( tikslą) pasieksime, po to seka užduotys, kas įeina į iniciatyvos įgyvendinimą - kas atsakingas ir iki kada reikia padaryti darbą, bei kalendoriuje nuspalvinau, kad matytųsi, kada yra užimtas periodas, kada laisvas. Taip sukūrėme planą visoms 3 strategijoms.
     
    Taip pat apačioje išsirašėme veiklas "must do", kurios yra privalomos daryti visus metus.
     
     
    Patarčiau kuriant plan and timeline - veiklas sukurti tik ketvirčiui, o metams sukurti tik strategijas ir tikslus.
    Būtina, kas ketvirtį daryti buvusio ketvirčio analizę ir ateinančio ketvirčio planavimą.
     
    Pats planas - nepadės Jums pasiekti geresnių rezultatų, reikia jį įgyvendinti, kad jūsų įmonė pasiektų daugiau.
     
    Su planu kartu turėtų eiti kartu su biudžetu, bet manau, kad teksto vienam kartui bus pakankamai.
     
    P.s pamėginau užkabinti sunkią temą, kuriai paaiškinti reikia bent poros h, tad jei kas neaišku būtų klauskite :)
  15. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Arnas Mano pasiekimai paieškos sistemoje   
    Sveiki, pastebėjau kelis asmenis, kurie nori pravesti savo tinklaraštį apie pasiekimus SEO srityje. Nusprendžiau ir aš tai padaryti :)
     
    Išsirinkau sritį, kuri mano manymu yra gana konkurencinga, naujų svetainių susikuria kasmet, o lyderiai pirmose vietose stovi jau daugiau nei pusę metų. Nusprendžiau, kad jie savo laiką ten jau atbuvo, o mano tikslas bus patekti į pirmą vietą su vienu raktažodžiu. Koks jis - pranešiu kai paleisiu svetainę. Svetainė jau paruošta, bet nėra indeksuojama, visas darbas prasidės nuo šio mėnesio 31 dienos, nors neslėpsiu, bijau, kad šio mėnesio gale gali būti PR update, todėl jau ryt bus pradėti kelti backlinkai, tinklapis bus nuimtas nuo no-index būsenos.
     
    Ką naudosiu, kaip viską darysiu - pranešinėsiu temoje, bet pagrindinis darbas bus atliktas iki mėnesio galo. Kolkas konkurentų yra nemažai, bet didžioji dalis apie paieškos sistemas nusimano tiktai paviršutiniškai, todėl dėl to visai nejaučiu pavojaus. Kaip minėjau mano taikinys yra pirma vieta, o kas dabar stovi pirmoje vietoje - bus ištirtas :). Taip pat kas liečia sritį, tai irgi dar neatskleisiu, kuomet publikuosiu svetainę, visiems bus aišku kas tai per sritis.
     
    Kad būtų sunkiau man, nusprendžiau, kad netalpinsiu turinio pas save svetainėje, bet apie tai po pirmo pranešimo. Pranešimai bus sukoncentruoti į pozicijos google (lt) kilimą su tam tikru raktažodžiu.
     
    Manau daugelis pagalvos, kad tai eilinis fokusas, kuomet nenusisekus pamiršiu temą ir viską paliksiu - ne, tai mano paties išbandymas šioje nišoje, noriu žinoti ką aš pats sugebu.
     
    Nusistačiau terminą - 6 mėnesiai nuo rugsėjo pirmos dienos, tai reiškia, kad jei po 6 mėnesių nebūsiu pirmoje vietoje, teks susitaikyti, kad man dar trūksta labai daug lituanikos, nors gal geriau būtų pasakyti tiesiog teorijos. Tiesa, jeigu PR update nebus per visą tą 6mėn laikotarpį, arba bus, bet pačiame gale, tuomet pratęsiu terminą dar keliems mėnesiams, priklausomai nuo aplinkybių.
     
    Kaip ir minėjau, nepasisekimo atveju pranešiu kokią aukščiausią poziciją užėmiau ir apibendrinsiu tai, ką galėjau padaryti, bet nepadariau (tai bus manau savaime įsisavinama proceso metu).
     
    Dar norėčiau paprašyti, kad rimti SEO specialistai nekištų nagų į tą rinką dėl savo malonumo arba dėl mano sumenkinimo, jeigu jiems kils tokia mintis, nors tikiuosi, kad tokių minčių niekam nekils :)
     
    Dabar trumpai apibendrinsiu, nuo ko pradėjau:
     
    Savaime suprantama, kad pirmiausiai paruošiau svetainę, kitas žingsnis buvo informacijos užpildymas - atlikau vidinę optimizaciją paieškos sistemoms. (dar nežinau, ar tai geriausia ką galėjau padaryti). Antras žingsnis buvo blogas toje pačioje svetainėje, tik deja, dar nenusipirkau straipsnių (pats nerašysiu, gana prasta tema, nežinau apie ką rašyti, kad lankytojas paskaitytų bent jau iki pirmo raktažodžio). Trečias žingsnis yra socialinių tinklų pagalba. Kaip žinia socialiniai tinklai yra didžiausias svoris paieškos sistemoms, tiek su twitter, tiek su google+ "apsitrūsiau" ganėtinai silpnai, neturėjau galimybės daugiau kažką padaryti. Facebook yra mano viršūnė, čia mano rankos yra gana ilgos, todėl pasinaudosiu tuo kiek įmanoma daugiau.
     
    Norėdamas sėkmės atveju parodyti, kad su minimaliomis išlaidomis galima išstumti konkurentus, nusprendžiau tam leisti ne daugiau nei 100lt. (20lt galima neskaičiuoti, nes pats tingėjau kelti nuorodas į nuorodų katalogus, todėl pasinaudojau šio forumo nario pagalba). Jeigu pamatysiu, kad konkurentas yra gana patogiai įsitaisęs, pats rašysiu straipsnius ir pirksiu jų talpinimą. Taigi biudžetas numatytas yra 100lt, bet pinigai nėra rodiklis ir manau gali būti, kad sumą teks koreguoti.
     
    Temos neatnaujinsiu kiekvieną dieną, pranešimus rašysiu tik tuomet, kuomet raktažodžio pozicija pasikeis. Dar vienas svarbus dalykas, tai lauksiu visos, bet pagrinde stiprios kritikos, kad suprasčiau ką darau blogai ir kur turėčiau keistis.
     
    Palinkėkit sėkmės :)
     
    2013.09.02 Publikuota svetainė :)
     
    Kaip ir žadėjau, bet biskį pavėluotai parodau svetainę:
     
    svetainės adresas http://pratybu-atsakymai.lt, raktažodžiai "nemokamos pratybos, nemokami pratybu atsakymai", tematika "pratybų atsakymų puslapių katalogas". Kaip ir sakiau, pasidarau šiek tiek sunkesnę užduotį ir netalpinu jokių pratybų atsakymų, tik nuorodos į kitas svetaines.
     
    Pagrindiniai veiksniai, kurie atlikti optimizuojant svetainę iš vidaus:
     
    Facebook, google+, twitter integracija
    Truputis TEXT svetainėje (ko trūksta ryškiai lyginant su HTML, bet tikėkimės tai nekenks)
    Išvengiau raktažodžių H1 taguose
    Facebook komentarai
    Google analytics
    Favicon
    Vidinis blogas (pora straipsnių tokia pačia tematika)
    GEO pozicijos nustatymas
    Meta aprašymas (description - jis būtinas, kad paieškoje atvaizduotų tai, ką norite, kad vartotojas pamatytų)
    OG tagai (tai būtina taip pat, jeigu svetainė bus platinama SOC tinklais, kas taip pat būtina išorinėje optimizacijoje)
    Draugiškos nuorodos (friendly urls)
    Meta tagų ilgis (title, keywords, description) - tilpta į ribas, nei per ilga, nei per trumpa
    Visi paveikslėliai turi ALT atributus, visos nuorodos turi TITLE atributus
    Nenaudoti jokie FLASH, FRAMES
    Robots ir Sitemaps (norėjau pridėti dar ir RSS feed, bet nemanau, kad jis kiek padėtų)
     
     
    Kas laukia optimizuojant svetainę išorėje? Pora patalpintų straipsnių, facebook LIKE&SHARES, tweets.
     
    2013.09.03 Kylu google paieškoje :)
     
    nemokami pratybu atsakymai - 18 vieta
    nemokamos pratybos - 14 vieta
     
    sakyčiau per dieną neblogai
     
    2013.09.05 Vieni raktažodžiai krito iš top 100, kiti kilo (kilo tie, su kuriais dirbu) :)
     
    nemokami pratybu atsakymai - 15 vieta +3
    nemokamos pratybos - 14 vieta
    pratybu atsakymai - 14 vieta prieš tai nepateko į top 100
     
    2013.09.06 Šiandien arba tikriausiai savaitgalį koreguosiu vidinę optimizaciją, sužinojau dalykų, kuriuos turėčiau taikyti pas save svetainėje
     
    nemokami pratybu atsakymai - 15 vieta (nesikeitė nuo vakar)
    nemokamos pratybos - 14 vieta (nesikeitė nuo vakar)
    pratybu atsakymai - 13 vieta +1
     
    2013.09.10 Vidinės optimizacijos taip ir neatlikau tada, bandysiu šiandien
     
    nemokami pratybu atsakymai - 9 vieta +6
    nemokamos pratybos - 16 vieta -2
    pratybu atsakymai - 12 vieta +1
     
    [*] Pradiniam puslapyje pagrindinį raktažodį, kuris taip ir skelbia svetainės tematiką įdėjau į H1 poziciją
    [*] Svetainės kalbą pakeičiau iš EN į LT
    [*] Visiems paveikslėliams sudėjau TITLE atributus, kas turėjo kompensuoti HTML/TEXT ratio, bet to nepadarė :)
    [*] Taip pat norėdamas kompensuoti tą patį HTML/TEXT ratio nuorodoms sudėjau ilgesnius TITLE atributus (vėlgi nieko nekompensavo)
    [*] Pridėjau LIKE (fb) mygtuką pačiai svetainei viršuje
    [*] Kiekvienai nuorodai į kitą puslapį sukūriau po papildomą vidinį šios svetainės puslapį, iš kurio galės patekti į norimą svetainę
    [*] Sutvarkiau blogą - sumažinau paveiksliukus ir nuorodą į pilną straipsnį padariau įrašo pavadinimu (h2)
    [*] Bloge viršuje uždėjau H1 tekstą, kuris skelbia apie ką yra blogas (panaudotas raktažodis vėlgi)
    [*] Padariau 301 redirectą svetainei
    [*] Pradiniame puslapyje jautėsi H2 ir H3 trūkumas, todėl rekomenduojamų svetainių pavadinimus sudėjau būtent į šiuos tagus
    [*] Pagražinau linkus
     
    2013.09.11 - vėlgi vieni raktažodžiai kyla, kiti leidžiasi. Planuoju jau sudėti straipsnius ir pasinaudoti soc. tinklų galia (duos labai daug)
     
    nemokami pratybu atsakymai - 11 vieta -2
    nemokamos pratybos - 16 vieta (nesikeitė)
    pratybu atsakymai - 6 vieta +6
     
    su pagrindiniu raktažodžiu, į kurį taikiausi jau esu 6 vietoje, pagalbiniai raktažodžiai turėtų pakilti iškart, kai tik pasinaudosiu straipsniais ir soc. tinklais
     
    2013.09.30 - jau ilgai nebuvau atnaujinęs blogo, neturėjau visai laiko tam. Kartais užmesdavau akį į pozicijas, kurios mane buvo labai nudžiuginę, pastarosiomis dienomis labai nuvylė
     
    nemokami pratybu atsakymai - 10 vieta +1
    nemokamos pratybos - 15 vieta +1
    pratybu atsakymai - 9 vieta -3
     
    2013.10.06 - įvyko pasikeitimai, turiu aprašyti :)
     
    nemokami pratybu atsakymai - 7 vieta +3
    nemokamos pratybos - 11 vieta +4
    pratybu atsakymai - 5 vieta +4
     
     
    TAip pat noriu paminėti, kad nieko daugiau nekeičiau, netgi neleidau svetainės per SOC. tinklus. Tą planuoju padaryti šiandien naktį, paleisiu per 10-15 didesnių grupių, tikiuosi ryte žmonės pamatys ir palaikins naujieną. To pasekoje gaučiau didesnį soc. tinklų poveikį ir svetainei tai tikrai padėtų.
     
    Atnaujinu.
     
    Kaip ir minėjau, paleidau į facebook 13 skirtingų grupių pirmą bandymą. Postas pasirodys 5h ryto, tikiuosi, kad mokykloj vaikai jį pamatys ir pasidalins/palaikins. Kadangi padariau blogai šiek tiek, leisiu ir antrą kartą, tikriausiai kitą savaitę. Šį kartą dėsiu nuotrauką, kokią nors linksmą arba mielą, kad žmonės ja dalintųsi, laikintų, o aprašyme įdėsiu kelis raktažodžius ir nuorodą į svetainę.
     
    2013.10.07 - pridedu analytiką nuo pat pradžios (09.01) dienos
     
    Analytics Visi svetainės duomenys Paieškos apžvalga 20130901-20131007.pdf
     
    galima jau matyti, kad buvo visko, ir kilimų ir didelių kritimų, dabar vėl gana gausiai pakilo. Analytike pavaizduotas vien srautas iš google.lt paieškos sistemos
     
    2013.10.13 - ilgai neatnaujinau, trumpai apžvelgsiu situaciją
     
    nemokami pratybu atsakymai - 7 vieta
    nemokamos pratybos - 8 vieta +3
    pratybu atsakymai - 5 vieta
     
    taigi prieš kelias dienas pagalvojau kaip galėčiau pagudrauti prieš sistemą ir pridėjau į svetainę įvairiausių tagų tinkamose vietose, tokių kaip fizikos 9 klasės pratybos, anglų kalbos 10 klasės pratybos ir t.t.
     
    Bet, googlo algoritmai tikrai padarė savo darbą ir mane nusviedė į antrą puslapį su vienu raktažodžiu :D sekančią dieną viską atstačiau į savo vietas, vakar vakare pozicija grįžo į savo vietą ir netgi pakilo. Manau dėl visko turi įtakos ir naujas google update , bet apie jį apkalbėta kitose temose.
     
    Grįžtant prie temos, sakiau, kad lauksiu PR update, bet kažkodėl manau, kad tokio jau nebebus :P bent jau ne šiais metais. Kadangi optimizavimo paieškos sistemoms kriterijus smarkiai didėja, protingas žmogus pasakė, kad vis labiau viskas remiasi į vidinę optimizaciją. Turiu planų kaip dar labiau optimizuoti šio katalogo vidų paieškos sistemoms, reikia tik laiko tam padaryti, man dabar esu labai užimtas. Pažiūrėjus svetainių, kurios stovi pirmose vietose lankomumus, mano svetainės lankomumas yra tik ~8 kartais mažesnis (turint omeny, kad mano lankomumas yra 150-200 unikalių per parą). Sakyčiau visai neblogai, kaip nuorodų katalogui :)
     
    Kitas svarbus faktas tas, kad katalogas tapo žinomas, pastebėjau jį tarp komentarų facebook, kur žmonės dalinasi juo, motyvuodami, kad ten galima rasti patinkantį puslapį :) tikrai faina, to ir siekiau. Taip pat didėja grįžtančių vartotojų skaičius, tai irgi geras ženklas. Laukite kito antaujinimo, kaip suprantu visiems darosi vis įdomiau ir įdomiau :)
     
    2013.10.14 Pakilo pozicijos ir atsirado dar vienas naujas raktažodis
     
    nemokami pratybu atsakymai - 6 vieta +1
    nemokamos pratybos - 8 vieta
    pratybos nemokamai - 6 vieta naujas
    pratybu atsakymai - 4 vieta +1
     
    Šiaip žaidžiu ir su kitu dar raktažodžiu, jis yra 10 vietoje, jeigu pateks vėl kur aukščiau tai taip pat parašysiu, nors pagrindinis mano raktažodis yra "pratybu atsakymai"
     
    2013.10.18
     
    nemokami pratybu atsakymai - 6 vieta
    nemokamos pratybos - 3 vieta +5
    pratybos nemokamai - 7 vieta -1
    pratybu atsakymai - 4 vieta
     
    du raktažodžiai prieš 2 dienas nepateko į top 10, pratybu atsakymai buvo nukritę į 8 vietą. Nežinau ką pasakyti, nieko nedarau dabar. Norėčiau pirkti backlinkus kelis ir straipsnį kokį, bet noriu pažiūrėti ką duos naujas pingvinas originaliai :)
     
    prisegu šios savaitės analytiką, nelabai kas keičiasi. Norėčiau visai monetizuoti svetainę, gal kas turit pasiūlymų?
     
    Analytics Visi svetainės duomenys Auditorijos apžvalga 20131014-20131018.pdf
     
    kaip matot iš rezultatų, svetainė nėra ta, į kurią ateini ir išeini, žmonės praeina per kelis puslapius, matomai iš apsilankymo trukmės dar ir paskaito tekstus :) kolkas viskas taip kaip ir norėjau, tiesiog jau būtų gerai pakilti į TOP 3 :D
     
    2013.10.20
     
    nemokami pratybu atsakymai - 6 vieta
    nemokamos pratybos - 3 vieta
    pratybos nemokamai - 9 vieta -2
    pratybu atsakymai - 3 vieta +1
  16. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į maruxz Iššūkis: 30 naudingų straipsnių per mėnesį   
    Nusprendžiau pasidalinti informacija, kaip pradėjau savo verslą. Aišku be jokių nusiskundimų ir liaupsių. Tiesiog reikia gyventi ateitimi, pasimokant iš praeities klaidų. Kas būtų, jeigu būtų - nepriimtinas principas mano gyvenime.
     
    Mano verslo istorija – Rašytojas.lt
     
    Kam tai naudinga? manau pradedantiesiems verslininkams, kurie ką tik pradėjo savo sunkų kelią. Nepasiduokim, ir dalinkimės savo žiniomis ir patirtimi. Taip mus ras klientai, taip užsitarnausim šiokią tokią reputaciją.
     
    Tai 17 iš 31 straipsnio šį mėnesį.
  17. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Simonas Kodėl svetainė už 100 Lt per brangu?   
    Kiek kainuoja svetainė? Kiek kainuoja SEO paslaugos? Kiek kainuoja programavimas? Va kokius klausimus girdi milijonai IT paslaugų tiekėjų kiekvieną dieną.
     
    Aš ilgą laiką ir buvau toks užsakovas. Aš stengiausi perpirkti paslaugas kuo pigiau, stengdavausi nusipirkti kažkokių daržovių turguje pigiau, net stengiausi sutaupyti tiesiog kirpykloje. Tačiau vieną dieną aš supratau, kad kokybiškų ir pigių paslaugų tiesiog nebūna. Ilgą laiką kirpdavausi kirpykloje, kurioje už galvos kirpimą mokėjau po 15 Lt, tačiau mano vienam draugui patarus, aš surizikavau nueiti į profesionalią kirpyklą, pagal draugo patarimą. Rezultatu aš buvau tiesiog priblokštas. Man buvo išplauta galva malonios ir seksualios kirpėjos, maža to ji man dar ir masažavo galvą. Vėliau sekė plaukų kirpimas, kuris irgi buvo vienas malonumas. Tačiau, vienas ryškiausių momentų, kurie man įstrigo buvo tas, kad man paprašius padaryti šukuoseną, kuri man tiktų, kirpėja iš karto, be jokių klausimų pradėjo daryti šukuoseną. Prisiminus mano praeitas kirpėjas, visos jos tiesiog atšaudavo, kad aš pats turiu žinoti, kaip man reikia kirptis. Bet juk , aš ne įvaizdžio stilistas, kaip aš galiu žinoti, kokia šukuosena man tinka? Taigi, būtent šis nutikimas man padėjo suprasti, kodėl specialistų kainos yra būtent tokios, kokios jos yra. Specialistai neklausia klausimų, kas yra geriau, jie iškarto pateikia sprendimą ir pradeda jį daryti. Išėjęs iš kirpyklos, vien tą pačią dieną gavau keturis komplimentus iš merginų, ko niekada nebūdavo, kai kirpdavausi pas pigiąją kirpėją.
     
    Aš manau, kad lygiai tokios pačios taisyklės galioja ir su internetinėmis svetainėmis. Mes visada galime nusipirkti dizainą už 50, 100, 200 ar 400 litų. Bet tai niekada nebus profesionalus sprendimas. Negana to, kad dažniausiai tokio specialisto (o gal geriau paslaugos diletanto) patirtis yra per maža, kad pateikti tikrai kokybišką darbą (kad ir kaip jis stengtųsi), jūs, užsakovas, sugaišite daug savo brangaus laiko, taisydamas ir komentuodamas dizainą, bet dirbdamas su dizaineriu prie kompiuterio ar net gyvai susitikus. Kita vertus kirpykloje susipažinau su žmogumi, kuris netaupo pinigų. Susipažinau su asmeniu, kuris turi kompaniją ir gavau užsakymą projektui už, kurį buvo dosniai atsilyginta. Kitaip tariant aš atsidūriau prabangioje kirpykloje, erdvėje, kurioje lankosi turintys pinigų žmonės. Štai kodėl verta pirkti paslaugas pas tuos, kurie kainuoja brangiau. Pas juos ofise susipažinsite su naujais partneriais, kurie padės jums skintis kelią versle. Štai kodėl auksinis bilietas į Bransono renginy virš tūkstančio litų, todėl kad jus galėtumėte susipažinti su milijonieriais, su kuriais susipažinus galėtų pasikeisti jūsų gyvenimas...
     
    Dažnai užsakovas svarsto, koks skirtumas yra tarp specialisto, kuris atlieka paslaugas už 10000 Lt ir 500 Lt, ir dažniausiai nesugeba surasti jokio logiško paaiškinimo. Tačiau aš galiu pasakyti Jums paprastai – skirtumas yra didelis. Sumokėjus mažesnę sumą, jūs sugaišite begales laiko, ir sugadinsite daug nervinių ląstelių, nes darbas dažnai nebus toks koks turi būti ir jums reikės kankintis su specialistu. Viskas gal ir būtų neblogai, bet tai dar ne viskas. Nusipirkę svetainę už 500 Lt, nebaigsite savo darbų, nes turėsite užsisakyti programuotoją, seo specialistą, galbūt analitiką, o tada galbūt dar kartą dizainerį. Su lig kiekvienu pigiu specialistu jūs tiesiog būsite priverstas vis leisti ir leisti savo pinigus. Taip, tai gali būti pigiau, nei 10000 lt, tačiau ką mes vertiname? Ar mes norime tiesiog profesionalaus darbo, be jokio streso, ar mes norime prie kiekvieno mažo elemento tiesiog gaišti savo laiką ir diskutuoti su specialistu kas geriau. Apibendrindamas manau, kad žymiai geriau yra nusipirkti svetainę už 10000 Lt nei už 500 Lt, nes pirmuoju atveju jūs žinosite, kad darbai visi bus tiesiog profesionaliai atlikti, ir jūsų sėkmės tikimybė žymiai didesnė. Jei esate iš tų užsakovų, kurie perka pigias svetaines ir naudojasi pigių specialistų paslaugomis, pripažinkite patys sau – ar tai Jums tikrai apsimoka? Ar apsimoka gaišti tiek laiko, apturėti tiek streso ir būti pakančiam nesėkmės atvejo minčiai?
     
    Noriu jums prisipažinti – šį tekstą parašyti mane įkvėpė knyga, kuri dar yra neišleista. Tačiau aš turėjau progą šią knygą perskaityti. Šią knygą parašė mano draugas Aleksandras Chudinskis, kuris yra A. Chudinskio studijos direktorius bei firminio stiliaus specialistas. Knyga bus visiškai nemokama, ja pasidalinsiu čia, uždarbis.lt forume spalio 22 d. Nuostabiausia yra tai, kad šioje knygoje radau tokios naudingos informacijos, kurios nesu suradęs niekur kitur. Pavyzdžiui, kodėl pigi svetainė kainuoja daug daugiau, arba kaip išpešti daugiau naudos iš svetainės kūrimo specialistų. Ši knyga skirta svetainių užsakovams, todėl iš anksto perspėju, jog joje bus per daug tiesos, todėl dizaino ir svetainių kurėjams patarčiau jos neskaityti.
     
    Taip pat ten rasite ir mano įžvalgų, kaip veikia skaitytojus mažai informacijos uždarbis.lt temoje bei internetinėje svetainėje.
     
    Kviečiu jus diskusijai: Kas geriau, pigi svetainė ar brangi?
  18. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į acidminde iPhone 5 atrakinimo pasekmės   
    Na, taip, jeigu išvis tokią sukurs - o tai irgi yra galimybė, kurios nereikėtų nepaisyti.
  19. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į acidminde iPhone 5 atrakinimo pasekmės   
    Pagrindinis trūkumas - niekad nežinai, kurioj šalyj neprisijungs prie vietinio operatoriaus ir dar tikimybė turėti reikalų su vietine teisėsauga. Dažniausiai factory unlock'o į juodą sąrašą įtrauktiems iPhone nedaroma, nes 1) gali kainuoti gan rimtus pinigus 2) išvis nėra tarpininkų, kas galėtų atrišti.
     
    Su iOS atnaujinimais - niekad nežinai kada ims ir nustos veikti ta R-SIM po atnaujinimo - jokio patikimumo. Su jailbreak - nemanau, kad tai turi bent menkiausios įtakos.
     
    Pats niekad tokių nepirkčiau. Dažniausiai patys pardavėjai arba apsimeta, arba tikrai nežino prie kokio tinklo tas telefonas rištas, ar yra vogtas/pamestas ir išvis iš kur jis. O dar ir dažnai plikas visiškai ar su kokiu neoriginaliu pakrovėju (šitų žmonės jau ant senesnių nelabai mokėjo atskirti).
    O CheckMend ataskaitos tai ne be reikalo beveik niekad nebūna pridėtos :)
    Tokios lietuviškų perekūpų realijos, o pirkėjas tik save guodžia "užtat pyyyygiai :)".
  20. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į MartynasJ Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms   
    Ar kam nors rimtai tokios knygos padeda? Penktoje klasėje dar skaičiau tokius dalykus ir knygas apie finansinės laisvės siekimą, o dabar kažkaip atrodo, kad geriau praleisiu, sakykim, 30 valandų (sakykim tiek laiko reikia perskaityti knygai kokiai nors) dirbdamas darbus ar darydamas kažkokią veiklą, kuri man atneš naudos (iš pačio posto jau eina suprasti, kad knygų vertybe nelaikau), nei skaityti aprašomas "mano klaidas", dėl kurių man sunku susirasti merginą, uždirbti milijoną ar susirasti draugų..
  21. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į NGU Įsimintiniausios citatos (quotes)   
    Šiandien išgirdau tokį posakį...
     
    Jei problemą galima išspręsti pinigais - tai neproblema. Tai išlaidos.
    (berods žydų išmintis)
  22. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į GlenQuagmire Studentas atidaro restoraną   
    Labas!
     
     
    Uždarbis.lt jau skaitau ir vartau daugiau nei 3 metai. Nesu didelis megėjas komentuoti, ar kurti naujas temas, bet iki šiandien vis norėjau sukurti temą, prisistatymą apie save, bet to nedariau, nes maniau, kad reikia turėti ką pasakyti apie save. Turiu omenyje, pasakyti kažką vertingo, kas duos kitiems kažkokios naudingos informacijos. Kas iš to, kad kiti perskaitis, kad aš mėgstu bėgioti?
    Rašant šias eilutes, suprantu, kad nukrypau į lankas, tad prie esmės.
     
    Esu optimistas studentas. Nuo mažens, bandau vis kažkaip verslauti. Pirkau pigiau, pardaviau brangiau, prekiavau kitais šūdniekiais, uždirbti pavykdavo, bet nemokėjau pinigų užlaikyti, mėgavausi gyvenimu, todėl 2013.07.17 mano piniginėje buvo tik apie 200 Lt.
     
    Didžiausias mano hobis yra maisto gaminimas. Visas kompas prigrūstas Jamie Oliverio, Gordono Ramsio laidų įrašais. Praitą vasarą dirbau restorane. Svajojau, kažkada turėti savo restoraną. Restoranas gal kiek per stiprus žodis, vadinkime restoranėliu.
     
    Ryt pirmadienį, važiuosiu pasirašyti nuomos sutarties, ir atsiimti raktų nuo savo restorano.
     
    Skamba kvailai? Tikrai taip. Iš kai kurių artimųjų visdar dabar girdžiu pasakymus, kad kvaila, kad man nepasiseks. Gali būti. Pagyvensim, pamatysim.
     
    Ne, aš nereklamuoju jokių sėkmės formulių ar kažkokių nesamonių. Aš čia rašysiu savo istoriją, žingsnius kuriuos darysiu, iki restorano atidarymo, taip pat, kaip man pavyko tai įgyvendinti.
     
    Taip, tai iš dalies ir reklama, PRas mano restoranui.
     
    Kiekvienos dienos pabaigoje atnaujinsiu šią temą, su naujienomis apie restorano įrenginėjimą, ir žingsniais, kaip tą daryti.
     
    Sėkmės man :)
     
    P.S. Milijono tikrai nelaimėjau, ir turtingų tėvų neturiu, todėl šia tema tikiuosi ir sulaukti kažkokios pagalbos iš Jūsų! Gal atsiras žmonių, kurie galėtų nemokamai sukurti interneto svetainę? Pietumis tikrai pavaišinčiau. Gal atsiras žmonių, kurie galėtų pabūti mano mentoriais, duoti patarimų ar kitos naudingos informacijos?
     
    ---------------------------------------------------
    2013.07.21
     
    Sėdim su drauge, ir truputį nervinames prieš ryt, bet taipogi ir laukiam. Juk ryt gausiu raktus, ryt gausim raktus, ryt pradėsim remontą (laukit nuotraukų). Draugė, pats pirmas žmogus, kuris sužinojo mano idėją, jai pritarė, stumė mane į priekį, palaikė, bei davė, duoda naudingų patarimų. Interjero reikalai taip pat patikėti jai.
     
    Truputis info apie restoraną (ar kaip jį vadinti). Plotas 31 kvadratinis metras. 14 sėdimų vietų viduje, ir 12 lauke. Anksčiau ten veikė kavinė-baras (Užsidarė. Klausinėjau aplinkinių offisų, tai maistas buvo prastas, ir šeip mano nuomone, norint išsilaikyti maitinimo versle, reikia turėti brandą. Geras pavyzdys JAMMI kebabai. Įsivaizduokite "Varom į JAMMI" ir "Varom į kebabinę". Kas turi didesnius šansus išsilaikyti? Prekinis ženklas ar bendrinis žodis?)
     
    Baldai, įranga, taurės, įrankiai, kitka yra jau restorane. Aišku kai ko trūksta, bet viską susivežėme iš draugų, giminių.
     
    Interjerą reikia keisti. Pirmas įspūdis įėjus, kad tai eilinis baras, todėl ryt su drauge vos tik gavę raktus, važiuosime į senukus, susipirksime šiokius tokius remonto reikmenys, ir pradėsim dirbti.
     
    Taip pat ryt pradėsiu skambinti tiekėjams, kitoms įmonėms. Laukia daug darbų, bet labai laukiu, nors visą laiką net ir dabar jaučiu įtampą. Ryte keliuosi su mintimis apie restoraną, vakare neužmiegu, nes galvoju vien tik apie tai :)
     
    Tiek šiandienai, ryt vakare idėsiu nuotraukų ir daugiau informacijos apie tikslią vietą, darbuotojus, pavadinimą :)
     
    ----------------------------------
    2013.07.22
    Šiandienos svarbiausi padaryti darbai:
    Nuluptos senos sienos, užtinkuotos ir paruoštos tapetavimui.
    Perdažyta 16 kėdžių.
    Susitarta dėl interneto atvedimo.
    Pasirašyta sutartis su kenkėjų kontrole (Priežiūra, kad nebūtų jokių musių tarakonų ir t.t. Tai yra būtina viešojo maitinimo įstaigoms, nes neturint sutarties, maisto ir veterinarijos tarnyba, nesuteiks jums maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo. Pagal sutartį, kenkėjų kontrolės įmonė pas mane apsilankis kiekvieną mėnesį, bei tada kai juos iškviesiu. O visas šitas džiaugsmas kainuos tik 35 Lt į mėn:) )
     
    Mano svajonė atidaryti restoraną, taip pat susijusi su aistra maisto gamybai. Todėl atspėkit kas bus virtuvės šefas? Teisingai - AŠ. Aišku vienas nesugebėsiu suktis, todėl mano džiaugsmui man sutiko ir norėjo padėti mano nuostabioji, gražioji draugė. Ji bus barmenė-padavėja-kasininkė. Viskas. Darbuotojų sąrašas baigėsi. Atrodo romantiška ir gražu? Tikiuosi taip ir bus, tikiuosi nesusipyksim po pirmos savaitės, nes kas yra dirbęs virtuvėje, žino, kokia įtampa joje verda :)
     
    Ar minėjau, kad restoranas atsidaris Vilniuje? O kad Fabijoniškių rajone, Fabijoniškių gatvėje? Būtų įdomu išgirsti nuomonių apie šį rajoną, galimybės ir visokios kitokios informacijos ir gandų:)
     
    Koks restorano pavadinimas? Ilgai galvojome, ieškojome, svarstėme su draugais, prie bonkės, gamtoj, mašinoj, tualete visur, nes norėjome kažko kitokio, kažko su istorija ir su reikšme. Galiausiai pasiūlymą davė draugės tėtis, ir mes iškart jam pritarėme. Pavadinimas: TWINS. Norėjome kažkokio interjero, kur dar niekur nėra, o pavadinimas TWINS mums tai leidžia. Nenoriu atskleisti detalių, bet pagalvokite patys, kiek daug galima padaryti restorane Dvynių tema;) Gal ir patys turite kokių nors idėjų ar pasiūlymų, būtų įdomu išgirsti :)
     
    Pabaigai keletas foto :)
     
    http://algowork.lt/1.JPG
    http://algowork.lt/3.JPG
    http://algowork.lt/5.JPG
    http://algowork.lt/6.JPG
     
    -----------------------------------------------
    2013.07.23
     
    Džiaugsmui ir liūdesiui ši darbo diena baigėsi pakankamai anksti. Baras perdažytas, stalai, baro kėdės taip pat. Remontas greitai jau bus baigtas, nes beliko tik vieną kartą kai ką perdažyti, bei nulakuoti, o sienas išklijuoti taptetais. Bus įdomu pakviesti patalpų savininką ir pamatyti jo reakciją, nes anksčiau ši vieta atrodė kaip baras, bet dabar įgauna jaukesnės, tvarkingesnės, gražesnės ir prabangesnės vietos vaizdą.
     
    Gaila, tačiau šiandien nebus jokių fotų. Šiandien dirbant fotografavau, tačiau paaiškėjo, kad fotiko atminties kortelė yra palikta laptope, nuo vakar foto kėlimo į kompą. Matyt nuo nuovargio, arba dažų kvapo koncentracijos, smegenys prisnūdo. Ryt, jau pasistengsiu įkelti bent vieną fotkę.
     
    Kadangi remontas artėja į pabaigą, toj prsidės popierizmas. Pastarasis susideda iš dviejų dalių:
    Licenzija prekiauti alkoholiu;
    Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimas.
     
    Licenzija prekiauti alkoholiu yra išduodama teikiant prašymą miesto savivaldybėje. Nurodoma, kad paslauga bus suteika per 30 dienų. Pats nežinau, todėl noriu pasitikslinti, ar lygiai po 30 dienų bus suteikta licenzija, ar 30 dienų bėgyje? Jei kas žinot tiksliau, būtinai parašykite:)
     
    Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimas, leidžia Jums gaminti maistą, bei teikti viešojo maitinimo paslaugas. Su šiuo pažymėjimu vargo daug neturėtų būti, nors ir visi gasdina. Bet patalpos tvarkingos, maisto tvarkymo procesas detalus, išskirtas laike, todėl viliuosi, kad problemų nebus, ir inspektorius bus geros nuotaikos :)
     
    Skaičiau komentarus, ir kelis mačiau, kur žmonės galvoja, kad restoranas (dėl pavadinimo. tai ne baras, tai ne kavinė, jei jums nepatinka žodis restoranas, vadinkite kitaip, tačiau sutarkime, kad šioj temoj, aš šnekėsiu apie restoraną :D ) atidaromas už 200 Lt. Matyt ne taip norėjau išsireikšti, arba ne taip supratot.
     
    Ryt pristatysiu trumpai meniu, pačią virtuvės koncepciją, idėją, kas bus čia, ko nebus kitur. Gero vakaro:)
    ----------------------------------------
    2013.07.24
     
    Praėjo dar viena diena. Ir vėl aš geriu alų. Nežinau kodėl, bet kai vos gavau raktus, noriu vakarais alaus. Matyt padeda nuimti stresą :D Tik šį kartą geriu ne iš parduotuvės pirktą, o iš vieno uždarbiečio pilstomo alaus krautuvėlės. Susirašėm, susitikom, nes norėjau užduoti keletą klausimų dėl alkoholio licenzijos, ir nusipirkau porą puslyčių alaus pokalbio pabaigoje. O šeip mldc čiuvai, visi lėkit į Šeškinės 22 g. IKI, ir prie kasų bus alus išsineštinai. Pirkite, nes kainos labai draugiškos, o alus skanus:)
    Šiandien dienos pradžioje su drauge perdažėme kai kuriuos baldus antrą kartą, kad įgautų ryškesnį juodą atspalvį. Kai viskas bus baigta, nulakuota, įmesiu foto prieš, ir po, skirtumas tikrai matysis. Vėliau pietų metu, grįžome namo ir padarėme keletą skambučių. Viską sutarėm dėl sutarties pasirašymo su ŠGP tvarkymo įmone.
     
    Kas tas ŠGP?
     
    Taigi, jei planuojate atidaryti kavinę, kebabinę ar kitą maitinimo įstaigą, jums reikia gauti MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO PAŽYMĖJIMĄ.
    Pirmas žingsnis kurį reikia padaryti, tai į Maisto ir Veterinarijos skyrių (toliau MV) jums reikia pristatyti MAISTO TVARKYMO PROCESO APRAŠYMĄ. Kas tai per dokumentas, siūlau pagooglinti, arba paieškoti informacijos tax.lt forume. Jį nėra sunku parašyti, ir jeigu Jums reikia pavyzdžio, rašykite man, atsiųsiu. Esmė, kad šiam dokumentui parašyti, Jums reikia turėti dvi sutartis. Su Kenkėjų kontrole bei su ŠGP tvarkymo įmone. Kenkėjų kontrolė prižiūri, kad pas jus nebūtų vabalų, parazitų ir t.t., o jiems atsiradus, juos naikina. ŠGP - tai Šalutiniai Gyvuniniai Produktai. Tarkime, nusipirkote kiaulės koją su kaulu, ją apipjaustėte, ir mėsą norite kepti bei parduoti, o kaulą su oda, išmetate į šiuklšių dėžę. Tai ir yra ŠGP, o pastarajam reikia atskiro konteinerio, kurį išvežtu kas tam tikrą laiką. Nežinau kaip kitur, bet aš sudariau sutarti, kad man ŠGP tvarkis už kažkur apie 40 Lt į mėn (konteinerį duos nemokamai). Kenkėjų kontrolė kainuoja 35 Lt į mėn. Pinigai tikrai nedideli, todėl nereikia bijoti, ir geriau greičiau sudaryti sutartis, bei paspartinti MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO PAŽYMĖJIMO gavimą :)
     
    P.S. Jei jūs neapdoruojate mėsos, ir galvojate, kad Jums nereikia ŠGP sutarties, tai žinokit, kad į šiuklių dėžę išmestas (išsinešimas nesiskaito) mėsos produktas (kotletas, kukulis ir t.t.) taip pat skaitosi ŠGP.
     
    Tikėjomes šiandien ištapetuoti visas patalpas, tačiau pasirodo tai sunkiau nei galvojome, todėl pavyko ištapetuoti tik pusę. Foto pateikta žemiau. Prieš ir po.
    http://algowork.lt/1.JPG
    http://algowork.lt/new.jpg
     
    Dėl meniu:
     
    Man pačiam patinka aštriai ir riebiai. Todėl dažniausiai ir gaminu tokius patiekalus. Panašiausia virtuvė į mano pomėgius? Taip - JAV. Dar tiksliau, Š.Amerikos virtuvė. Burgeriai, Hot Dogai, Čili, Kepsniai, BBQ ir t.t. Kas išskirtinio pas mus bus? Tai dešrainiai, arba originalo kalba HOT DOGAI. Lietuvoje tokių nėra. Taip, yra primityvus variantas Statoil ir kitose degalinėse, bet tegunie ir vadinkime juos dešrainiais. Dešrelė, padažas, garstyčios ir viskas. Tikras hot dogas yra: dešrelė ir jūsų pasirinktas toping (lietuviškai nežinau kaip versti:( ). Idedu keletą foto, kad įsivaizduotumėte apie ką šneku:
    http://www.fabhotdogs.com/ChicagoRipper-web.jpg
     
     
    Tikimes kuo greičiau atsidaryti, ir nenuvilti Jūsų. Gero vakaro :)
     
    --------------------------
    2013.07.27
     
    Sugadinau gražią tradiciją ir net du vakarus neparašiau nieko naujo. Štai mano pasiteisinimas: draugė perspėjo, kad su šortais tokiu oru neprotinga vaikščioti, o rimtam argumentui, gavau temperatūrą 38,2, tai ėjau į lovą, ir blogą palikau pailsėti. Sekančią naktį grįžom į Panevėžį, ir važiavom į sodybą pas draugės tėtį, kur prie bonkės visi pageneravom idėjų, pasistatėm mintyse dvarų, prisipirkom jachtų :)
    Didelis ačiū Rimvydui, kuris mums gavo mokyklinę 1x1m lentą, paskolino gražtuvą bei kitų darbams reikalingų medžiagų bei įrankių.
     
    Kaip ir planavom pirma savaitė buvo skirta remontui, o antra savaitė skirta popierizmui. Pirmadienį jau važiuosime į maisto ir veterinarijos tarnybą vežti dokumentų, kad pradėtume kryžiaus kelius dėl pažymėjimo išdavimo, bei į savivaldybę vesti prašymo prekybai alkoholiui. Ryt, pabandysiu ties šiais leidimais išsiplėsti, ir parašyti ko kuriam reikia ir t.t.
     
    Šeip keli pastebėjimai dėl temos. Lyg ir aiškiai parašiau, kad čia nebus kebabinė ar dešraininė. Bus normali virtuvė, kur bus ir salotų, ir kepsnių, sriubų, prijaučiant amerikietiškai virtuvei, o hot dogų nuotraukas idėjau parodyti, kas pas mus dar bus, ko kitur nėra. Todėl nesupratau, kodėl kalbos temoje pasisuko apie dešrainius, nepykit ant jų :D
     
    Įdedu foto naujojo interjero. Aišku jis nebaigtinis, reikia rasti pigių rėmelių, ir sienos pasipildis mūsų fantazijos vaisiais :) Bei viena foto su mūsų hot dogų dešrelių pagrindiniu tiekėju (dešrelių kiekis ribotas)
     
    http://algowork.lt/23.JPG
    http://algowork.lt/65.JPG
    http://algowork.lt/dyzis.JPG
     
    --------------------------------
    2013.08.01
     
    Seniau nesuprasdavau, kaip galima nespėti kažko per dieną padaryti, juk yra daugybė laiko. Tačiau, keista, bet dabar nerandu laiko atsisėsti prie uždarbio ir pildyti blogą. Bet čia jau mano bėda, kažkaip blogai planuoju laiką :D
     
    Per šią savaitę nuveikti darbai tai popierizmo pildymas, bei interjero pildymas, valymasis.
    Kas liečia popierizmą, tai teko su užpildytais dokumentais važiuoti į savivaldybę dėl alkoholio licenzijos ir į maisto veterinariją dėl MTSPP (maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas). Ir ten ir ten nuvažiavus paaiškėjo, kad mano dokumentai nepilni, trūksta info, bei trūksta kai kurių lapų. Viską ištaisius ir papildžius, šiandien pristatėme su drauge popieriukas į maisto ir veterinarijos tarnybos, ir turime paskirtą pasimatymą su inspektoriumi trečiadienį 10.30h. Keista, nes pasirodo man reikės jį pasiimti su mašina, ir nuvežti į vietą, o vėliau parvežti. Viskas normaliai, tik pagalvojau, tam kas neturi mašinos, reikėtų važiuoti draugiškai kartu su autobusu? :D Bet pagalvojau gerai, kad vešiu su savo mašina, bus laiko susipažinti, susidraugauti, ir atleisti jam širdį bei pyktį :D
     
    Kokius dokumentus pristačiau? Norint gauti MTSPP, Jums reikia pristatyti:
     
    1. Liudijimą, išrašą ar kitą dokumentą patvirtinantį, kad jūs vykdote veiklą, kaip fizinis ar juridinis asmuo.
    2. Kadastrinis patalpų planas, su pažymėtomis zonomis.
    3. Maisto tvarkymo proceso aprašymą.
    (2 ir 3 punktui nepamainomas informacijos šaltinis buvo tax.lt forumas:) )
    4. Įsakymą, dėl savikontrolės sistemos taikymo įmonėje.
    (Labai lengvas dokumentas, kuri laisvu stiliumi reikia pasirašyti pačiam. Taip pat žiūrėti tax.lt forume:)
     
    Šiuos dokumentus pristačius, paprašykite, kad juos peržiūrėtų, ir jei viskas tiks, suderins Jums laiką su susitikimu su inspektoriumi.
     
    Šeip, pastarosiomis dienomis, ir savaitę, esame nuolatiniai Senukų klientai. Mūsų laimei juose vyko nemažai akcijų, todėl galėjome kažkiek sutaupyti ant reikalingų įrankių ir medžiagų.
    Dar didelis ačiū visiems draugams ir artimiesiems, kurie padeda įgyvendinti šią svajonę. Vieni draugai padeda darbais, kiti patarimais, kiti patirtimi, kas liečia viešąjį maitinimą, kiti paskolina įrankius, bei gauna reikalingų medžiagų, siūlo geras idėjas ir t.t. Kas aišku, tai kad vienam viską daryti būtų sunku ir užtruktų labai ilgai, todėl sąrašiukas tų, kuriuos reikės vaišinti nemokamais pietumis tik ilgėja:D
    --------------------
    2013.08.08
     
    Daug laiko praėjo nuo paskutinio blogo posto. Žmonės mirė badu, Meilutytė kirto rekordus, kurėsi ir žlugo įmonės, na o aš leidau savaitgalį ir visas dienas prie popierizmo, rašiau ir pildžiau dokumentus, įrenginėjome patalpas, ir taip ruošėmes trečiadienio inspektoriaus atvykimui apžiūrėti patalpas.
     
    Kadangi man ir mano draugei tai buvo pirmas kartas, jautėsi nervinga atmosfera, su baimės prieskoniu. Kas bus jei nepraleis, kiek laiko dar viskas užsitęs? Tokie klausimai kamavo iki trečiaidenio, kai aš atvažiavau į inspekciją pasiimti inspektoriaus ar inspektorės. Iėjau į tarnybos biurą, ir neramiai laukiau, ką man čia reikės paimti. Ėjo pro šalį kostiumuoti vyrukai ir moteriškės, ir vis bandžiau atspėti , kuris man atiteks. Viena moteris atėjo ir paklausė ar čia aš į Fabijoniškes vešiuos ją. Pritariau, ir išsigandau, nes moteris atrodė valdinga ir pikta. Sėdome į mašiną, ir pajudėjome link restoranėlio. Vidury kelio norėjau trenktis su mašina į sieną, nes pradėjo aiškinti, kad nieko gero nebus, nes atseit per mažai kriauklių patalpose. Jos pas mane yra dvi, o ji aiškina, kad reikia mažiausiai keturių. Nepadėjo nei mano mintinai išmokti cituoti įstatymai, greitai suvartė :( Atvažiavus į patalpas, gavome velnių, kad nėra atskiros spintelės darbuotojų drabužiams, nes pasak jos, negalima darbuotojų striukių kabinti ant bendros pakabos klientams, nes juk jie gali pavogti mūsų rūbus. Pasirašėme lapą, kad taisysime šį trūkumą. Bet šeip mano ir drauges nuostabai, iš blogosios inspektorės, ji tapo geroji, pavadino mus vaikais vanagais, išvardino kas dar negerai ir ką reikia tvarkyti, ir sėdo pildyti patikrinimo akto. Galiausiai paprašė, kad ją reikia pamesti iki Aušros vartų. Nežinau, ar man tas privaloma, bet negi atsakysiu inspektoriui ne, nuo kurio priklauso mano restoranėlio ateitis :D Dar pats nesupratau, ar viskas buvo gerai, todėl išėjus klausiu inspektorės, o tai kas čia buvo ir kas dabar bus. Paaiškino, kad viskas gerai, ir gausime MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO PATVIRTINIMO PAŽYMĖJIMĄ! VALIO! Net patys negalėjome patikėti, kad iš pirmo sykio praeisime patikrinimą. Darbo įdėjome tikrai nemažai, tačiau netikėjome, kad praeisime iš pirmo karto, nes buvome prisiklausę baisių įstorijų, kaip tai gali išsitęsti iki vieno mėnėsio ar daugiau, o mums prireikė tik savaitės :) Aišku, yra niuansų, kad dėl ne per didžiausios virtuvės ploto, nebus galima tvarkyti tam tikrų produktų, todėl reikės šiek tiek keisti ir tobulinti meniu, bet tai menkniekis, nes jau ryt keliausime atsiimti MTSPP! Tai reiškia, kad jau galime gaminti maistą ir parduoti jį klientams. Tai taip pat reiškia, kad galime nešti visus dokumentus dėl alkoholio licenzijos. Nes norint gauti alkoholio licenziją, reikia pateikti ir MTSPP pažymėjimą.
    Taip pat, per visas dienas labai draugavome su gražtu:) Grežėme ir kabinome paveikslus, lentynas, meniu lentas. Taip pat geras draugas buvo Fairy ir kiti dezinfikatoriai, su kuriais šveitėme ir plovėme indus, įrankius, stiklinės, bokalus, langus, grindis, baldus, stalus, viryklės,wc ir t.t.
    Ateinantys darbai: visą savaitgalį paskirti galutiniam interjero įrengimui. Supirkti arba rasti reikalingas detales, rėmelius ir kt. Patobulinti meniu, nnusipirkti kasos aparatą, pasidaryti sąrašą pagrindinių produktų ir alkoholinių gėrimų, pasigaminti lipdukus ir suklijuoti juos reikiamuose vietose, patobulinti marketingo planą.
     
    Labai nekantraujame kada atsidarysime ir galėsime Jūs džiuginti arba nuodyti savo maistu, gėrimais, bei nuotaika :)
     
    P.S. Gal kas turite kokių nors idėjų, kaip būtų galima dar išreikšti TWINS ar dvynių temą restorano interjere? :) Pasiūlymų? :)
     
    Bei ačiū, kas rašote pasiūlymus savo mintis, labai įdomu skaityti :)
    --------------------------------
    2013.08.14
     
    Tooooj atsidarysime!!!!...
    Per šią savaitę pavyko gauti likusius dokumentus, bei pristatyti juos į savivaldybę, kas reiškia neužilgo gausime alkoholio licenziją, kas reiškia, kad greitu metu, šaldytuvas užsipildis produktais, baras nusikraus gėrimais, ir greitu metu atsidarysime. Bijau meluoti, bijau ir žadėti tačiau galvojame apie 26 d. Nebetaip ir toli? Net nepastebėjau kaip beveik prabėgo mėnuo :) Bet per tą mėnesį manau gerai prasisukom, ir tinkamai viską padarėme, kas priklausė nuo mūsų:)
    Šeip labai malonu buvo tvarkant patalpas, sulaukti užeinančių į vidų žmonių, kurie domėjosi, kada gi atsidarysime :) Buvo ir kuriozų, kaip pvz., iėjo azijietiško gimio moteriškė, kuri rusiškai kažko paklausė, kaip mes galvojome, kad kavos. (Mes rūsų nemokame, ir tai yra šiokia tokia problema:( )Mes jai sakėme NIET, ji vėl klausė to pačio, mes jai vėl sakėme NIET, ir ji išėjo. Tik vėliau toptelėjo, kad gal ji klausė ar čia bus kavinė, nes rusiškai kava ir kavinė, iš dalies panašūs, tokiam kaip aš :D
     
    Ką dar noriu Jums paminėti, tai šiandien su drauge vaikštant naujai atsidarusiame tarptautiniame baldų centre (spėkit kur), sulaukiau vieno skambučio. Merginos balsas prisistatė, kad ji iš LNK studijos, ir kad juos sudomino mano anketa į naują kulinarinį šou SKONIS, ir kviečia mane antradienį dalyvauti atrankoje. Ar dalyvausiu? Žinoma! Ar baisu? Taip! Ar balsuosit už mane??? :D
    Dabar svarbiausia yra sulaukti skambučio iš savivaldybės, kad galiu atsiimti alkoholio licenziją. Beje labai pravartus patarimas kas kreipiasi ir nori gauti alkoholio licenziją: BŪTINAI SU DOKUMENTAIS PATEIKITE IR PAŽYMĄ IŠ VMI, KAD NESATE SKOLINGAS VMI, nes jei tą padarysite, sutaupysite apie 10 dienų pažymos gavimo laiko.
     
    Jūsų užsivedęs TWINS šefas
    --------------------------------------------
    2013.08.31
     
    Sveiki visi.
     
    Laikas: 2013.09.02 (Pirmadienis) 18.00h
    Vieta: Restoranas Baras „Twins“ , Fabijoniškių 2 – 156 g.
    Įvykis: Atidarymas
     
    Taip, pagaliau galiu su džiaugsmu ir šiokia tokia baime pranešti, kad visi darbai baigti, ir Twins atidaro savo duris, priimti tūkstantines išalkusių žmonių minias Planavome atsidaryti kiek anksčiau, tačiau užtrūko reikalai dėl alkoholio licenzijos gavimo.
    Kadangi atsidarome, greičiausiai blogo nebepildysiu, todėl nusprendžiau, kai tai bus paskutinis įrašas, bet pats ilgiausias. Apibendrinsiu ir pateiksiu savo nuomone, žingsnius, ką reikia daryti norint atidaryti maitinimo įstaigą, bei remsiuos savo pavyzdžiu bei istorija. Taigi važiuojam:
     
    1. Idėja. Koncepcija.
    Viskas atrodo labai paprasta ir aišku. Pirmiausia gimsta idėja, tada seka veiksmai. Tačiau prie tos idėjos reikia ir padirbti. Kitaip sakant ištobulinti ją, išgryninti. Aš pats turėjau svajonę atidaryti restoraną. Man labiausiai patiko gaminti amerikietiškos virtuvės patiekalus. Nusprendžiau, kad restorano meniu bus amerikietiški patiekalai. Pradėjau domėtis situacija Vilniuje, kas yra ko ne, ir pastebėjau, kad tokios virtuvės trūksta Vilniuje, o amerikietiškų dešrainių apskritai nėra Lietuvoje.
    Taigi taip susiformavo ir išsigrynino idėja.
     
    2. Verslo planas.
    Turint idėją, reikia pradėti rašytis verslo planą. Tai neturi būti kažkoks oficialus dokumentas, tai tiesiog vieta, kur jūs savo mintis išrašysite ant popieriaus, kuriame pasiskaičiuosite pradines išlaidas, pasiskaičiuosite lūžio tašką, aprašysite konkurentus ir visa kita. Ir laikui bėgant šį dokumentą vis pildysite ir redaguosite, keičiantis situacijai bei idėjomis. Kam viso to reikia?
    Gal atrodo kvaila, bet pradėjus viską skaičiuoti, rašytis ir grynintis, nustebsite, kad viskas sudėtingiau nei atrodo, ir kad reikės nemažai darbo, o jūsų verslo planas padės jums viską sistemingai daryti. Asmeniškai, mano verslo planas buvo vienas excelio failas, kuriame viską rašiausi, pradedant nuo skaičiavimų, baigiant marketingo planu. Vėliau pagal šį dokumentą rašiausi jau oficialių verslo planą, kurį rodžiau investuotojams.
     
    3. Pinigai.
    Turi pinigų, neturi idėjos. Turi idėją neturi pinigų Jei jums yra atvirkščiai, džiaugiuosi už jus, na o kiti skaitom. Turint jau idėją, ir kažkokį tai verslo planą, kuriame gali jau numatyti kiek jums reikia pinigų, metas juos gauti. Aišku, kad teks skolintis. Klausimas iš kur. Bankai greičiausiai neduos. Pirma kur reiktų kreiptis, tai į šeimą, draugus gimines. Nesurinkus reikiamos sumos, reikia ieškoti investuotojų. Parengti oficialų verslo planą, prezentaciją ir bandyti įtikinti juos investuoti. Asmeniškai perėjau visus žingsnius. Turėjau idėją, planą, tačiau suma buvo per didelė, kad surinkti ją iš šeimos, giminių, draugų. Teko ieškoti investuotojų. Ėjau į keletą susitikimų, kur man turtingi dėdės paaiškino, nusiimti rožinius akinius, ir maloniai paspaudė rankas atsisveikindami. Po tokių keletą susitikimų buvo apėmę depresingi jausmai, kad gal rimtai negaišti laiko su savo svajonėmis. Tačiau vieną dieną, atidariau aruodas.lt ir pamačiau tą pačią dieną idėtą skelbimą. Nuomuojamos patalpos, kuriose yra beveik visą įrangą, įrankiai, baldai, taurės ir t.t. Jau tą pačią dieną susitikau su nuomininku, peržiūrėjau jas. Pirmi klausimai jo buvo, kiek man metų, ir ar esu ką nors panašau daręs, ar turiu pakankamai kapitalo. Kad esu dirbęs restorane, nemelavau, tačiau pamelavau, kad turiu pinigų, reikia tik patalpų :D Tuo metu kišenėje turėjau 200 Lt., ir nežinojau, iš kur gauti pinigų. Sekančią dieną susitarėme susitikti vėl, nes man patalpos tiko, o pasako jo, aš iš nuomuotojo irgi labiausiai patikau. Taip gavosi, kad sukirtome rankomis, pasirašėme sutartį, gavau raktus. Viskas gražu, romantiška, tik beliko gauti pinigų. Šeip to nepatariu daryti niekam, nes tai buvo kiek kvailas poelgis, ir streso kainavo nemažai, ko tikrai antrą kartą nedaryčiau, tačiau vėlesni įvykiai susiklostė gerai ir pinigų atsirado. Su draugės pagalba, radome vieną žmogų, kuris sutiko paskolinti pinigų sumą. Kadangi radome tokias patalpas, kuriose beveik viskas buvo, reikalinga pinigų suma žymiai sumažėjo.
     
    4. Patalpos
    Yra trys sėkmingo restorano recepto veiksniai: 1. Vieta. 2. Vieta 3. Vieta
    Čia gal kiek humoro forma, nes aš pats šiam teiginiui nepritariu. Gedimino prospekte ir senamiestyje yra kavinių, kurios dirba sėkmingai, bet yra tokių, kurios užsidaro po kelių mėnesių. Vieta nebūtinai garantuoja sėkmę, nes ji tik padeda atvesti žmonių srautą, tačiau vėliau klientas pagal gaunamą kokybę nuspręs ar eiti į restoraną ar ne, todėl manau kokybė svarbiau už vietą.
    Taigi ieškant patalpų, galite rinktis tarp miesto centro ir miegamųjų rajonų. Pastaruosiuose nuomos mokestis bus mažesnis, tačiau ir žmonių srautai mažesni. Centre žmonių srautai didesni, tačiau ir nuomos kainos pakankamai gąsdinančios. Beje ieškant patalpų reikia neskubėti, o stengtis rasti tokias, kuriose jau anskčiau buvo vykdoma panaši veikla. Kaip mano atvejis parodė, galima rasti labai gerą sandorį, tiesiog reikia kantrybės ir kažkiek sėkmės.
     
    5. Leidimai, licenzijos
    Turint patalpas su maisto gaminimo įranga, iškart rekomenduoju susitvarkyti dokumentus dėl maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo ir kreiptis į maisto veterinarjos tarnybą. Kuo greičiau tai pradėsite, tuo greičiau gausite dokumentus. Man pasisekė, ir MTSPP gavome per savaitę. Kiek susidarė įspūdis, per patikrinimą inspektoriai nelabai kažko ieško ir kabinėjasi, jei jau anskčiau buvo vykdoma maitinimo veikla patalpose. Todėl kuo anskčiau pradėsite popierizmą, tuo greičiau atsidarysite.
    6. Tiekėjai
    Kaip ir kur ieškoti tiekėjų? Klauskite pažistamų, ieškokite google. Susirandate tiekėjų kontaktus, skambinate ir klausiate kainų bei būtinai derates, vėliau išsirenkate geriausius variantus. Ką noriu pabrėžti, tai, kad būtinai reikia derėtis ir bandyti gauti geresnes sąlygas sau. Čia nesusiję su tiekėjais, tačiau reikėjo atsispausdinti lipdukus ant durų restoranui, kaina apie 60 Lt. Gražiai paprašiau, kad padarytų nuolaidėlę jaunam studentui. Atsakė, kad gali padaryti 10%, tačiau juk tai tik 6 Lt, nereikšminga suma. Nuolaidėlę padarė, o aš sutaupiau 6 Lt. Aišku, kad tai maži pinigai, tačiau derantis kiekvieną kartą, susitaupanti suma tikrai nustebins. Nereikia bijoti spausti tiekėjų dėl nuolaidų ir geresnių sąlygų, nes juk visada galite pereiti pas kitus tiekėjus, o jie tai žino, todėl visos jūsų derybos bus sėkmingos, kaip ir mano atveju, tik skirsis dydžiai ir sąlygos.
    7. Marketingas.
    Pati geriausia reklama kavinei yra maistas ir jo kokybė. Tačiau reikia dar atvesti ir žmonių į restoraną. Tam reikia turėti marketingo planą. Vėl gi, asmeniškai rašiausi kilusias idėjas į excelį, vėliau jas apibendrindavau išgrynindavau. Taip pat, googleje yra daug informacijos ir patarimų su gerais reklaminiais pasiūlymais, idėjomis, pavyzdžiais iš užsienio. Nereikia būti baigusiu kažkokiu mokymų ar dar ko. Jei sugebi naršyti internete, visą marketingo planą pasirašysi googles pagalba Šeip patiko vienas pavyzdys: Amerikoje atsidarė naujas restoranas, ir vos tik praverus jo duris, visos vietos buvo užimtos, ir iškart rezervuota keliems mėn į priekį. Restoranas nebuvo joks garsus prekinis ženklas. Visa sėkmės paslaptis buvo tai, kad atidarant restoraną, pirmiausiai buvo sutvarkytas išorės interjeras, vaizdas, lyg tai jau būtų veikiantis restoranas. Lauke prie jo buvo padėta lenta su užrašu „Laisvų vietų nėra“. Kol vyko vidaus remonto darbai, žmonės tą užrašą matydavo praeidami.. Paprasta, nebrangu, efektas didelis
     
    Šią vasarą deja nebuvau su drauge nei prie jūros, ir prie vandens galima ant pirštų suskaičiuoti kartus, kai maudėmės. Bet galiu drąsiai paskyti, kad tai viena geriausių vasarų, neįkainojama patirtis, daug malonaus darbo, svajonės įgyvendinimas, savęs realizacijos virtuvėje.
     
    Maistas išdegustuotas, nušlifuotas taip sakant, viskas paruošta, beliko tik atverti Jums duris, ir pasiduoti Jūsų skonių receptorių teismui.
    Labai laukiam pirmadienio, tačiau ir bijome, nes nežinome ko laukti, kiek laukti, ir kaip seksis spėti. Patirties turiu aptarnaujant didelį srautą žmonių, tačiau vistiek ta baimė išlieka ir tai yra natūralu.
     
    Kai šiame forume parašiau ar kas galėtų padėti, tai nustebau kiek gavau žinučių su pasiūlymais. Tikrai netikėjau, kad tieks atsiras, ir labai maloniai nustebino mane. Gal neatrašiau visiems, nes žinučių daug buvo, ir pasimečiau tarp jų, tačiau labai didelis ačiū visiems kas rašė patarimus ir pasiūlymus, linkiu sėkmės Jums
     
    Ačiū, kas kritikavot, ačiū ir asmeniui, kuris prašė, kad atsiųsčiau pinigų, ačiū kas palaikė, ačiū kas tik skaitė. Nežinau ar tęsiu blogą, nes nuo pirmadienio prasideda darbo maratonas, malonaus darbo maratonas. Kas gali būti smagiau, už hobį, už kurį gauni pinigus? Todėl su drauge laukiame visų Fabijoniškių 2 – 156 adresu (vėlgi, jei nežinote kur tai, tam yra google :D ), su kuo storesnėmis piniginėmis:D
     
    Iki susitikimo, sėkmės Mums:)
     
    Restorano Baro „Twins“ šefas.
     
    P.S. https://www.facebook.com/twinsfood galite mus sekti:)
  23. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į Oxygen Ivertinkite surinkta kompiuteri zaidimams   
    Patariu imti ivy bridge procesorių, nes jis nuo haswell beveik nesiskiria.
  24. Patinka
    OsvaldasJ gavo reakciją nuo Andriuslink Perku stacionarų PC   
    Taip, jei jungsi SSD.
  25. Patinka
    OsvaldasJ sureagavo į darjiushas Renku naują PC   
    Na darbui su office programoms tikrai nereikes I7, per akis uzteks i5. Kadangi tada sutaupysi ant procesoriaus ~400LT galesi isigyti GTX 760 arba panasu AMD varianta. Patariu tikrai neimti I7, jeigu nerenderinsi video ir panasiai, nes jis tik ten tau padetu.
     
    Va daug geresnis variantas: https://www.1a.lt/order/shopping_cart
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...