Pereiti prie turinio

Shokutis

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    627
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Shokutis sureagavo į Skuduras Po velnių, aš noriu būti programuotojas, bet ar man studijuoti?   
    Per savo ilgą amželį mačiau visko - kaip susikūrė uždarbis.lt, kaip tobulėjo elektronika, kaip gimė sesutė, kaip Gedimino prospektu žygiavo gėjai. Net kaip šuniukas tvarkė katytę - ir tą mačiau... Bet nemačiau, tiksliau sunkiai įžlibinau vieną dalyką - mąstantį jaunimą:
    =Jaunimą, kuris žinotų, kad egzistuoja temų paieškos funkcija uždarbyje.
    =Jaunimą, kuris prieš kurdamas tas pačias temas paskaitytų jau sukurtas.
    =Jaunimą, kuris būtų labiau apsisprendęs.
    =Jaunimą...
    =Jaunimą...
    =Jaunimą...
     
    Kalbu aš apie uždarbio jaunimą, kuris kiekvieną dieną išstenėja po temą "kur stoti būsimam programuotojui?" arba "nafik man tas diplomas, bet gal rimtai studijuoti?". Nusiraminkit, jaunimas, aš jums padėsiu. Net šrifto pakeisti nepatingėjau dėl jūsų, reiškia tikrai padėsiu.
     
     
    Studijų privalumai:
    1. Studijuodamas būsite studentas ir turėsite valstybės nustatytą statusą, kuris jums bus naudingas tuo, kad kol studijuosite, tol būsite atleistas nuo įvairių prievolių, pavyzdžiui, karinės tarnybos, kuri šių dienų aktualija.
    2. Valstybė yra nustačiusi tam tikras sąlygas tik jums. Kol esate studentas, jums nereikia mokėti privalomojo socialinio draudimo mokesčio (PSD). Jeigu norėtumėte kurti savo verslą būdami studentai (tai tikrai sveikintina), PSD mokesčiais rūpintis nereikėtų - tai valstybės iniciatyva. Taip pat lankantis poliklinikoje ar kitose valstybinėse gydymo įstaigose neprivalėsite susimokėti.
    3. Valstybė jums, mielieji, suteikia daug nuolaidų, pavyzdžiui, transporto. Būdami studentais galėsite už mažą fiksuotą mokestį miesto transportu važinėti pas savo grupiokų merginas ir jas palinksminti (guci guci). Apskritai, valstybė investuoja į jus (finansuoja studijas).
    4. Prie jūsų išlaikymo, mielieji, prisideda ne tik valstybė, bet ir šimtai bendrovių, kurios suteikia nuolaidų tik jums. Viena iš tokių bendrovių ir Tele2, studentams paruošusi net specialų mob. ryšio planą.
    5. Studijuodami turėsite 4 metus arba 48 mėnesius, arba apie 200 savaičių, per kurias galėsite papildomai tobulėti. Ar įsivaizduojate, kiek per šį laikotarpį galima perskaityti knygų? Būtent - perskaityti knygų, o ne išdulkinti panų. Jeigu studijų laikotarpį skaičiuosite išdulkintų panų ar išgertų alaus butelių skaičiumi, iš jūsų bus specialistai tokie, kaip iš Upelio turinio valdymo sistemos - rimtas Wordpress konkurentas.
    6. Kadangi būsite studentai, jūs vis dar skaitysitės kaip mokinai, išlaikomi ne tik valstybės, bet ir tėvų (bent jau galinčių tai leisti ir suprantančių, kad mokslas svarbiau už darbą spaudos kioske). Jeigu tėvai nepasiturintys ir pinigų reikia taip pat kaip ir žinių, galima teikti specialybines paslaugas (bent jau kažką minimaliai), bet jokiu būdu ne dirbti darbą kokiu padavėju - juk jūs ne koks medikas, negalintis teikti paslaugų be diplomo. Iškart patariu nesusigundyti lengvu uždarbiu kokiam gėlių turguje, nes taip tik darysite sau meškos paslaugą. Jeigu tikrai reikia pinigų, stenkitės naudoti savo specialybės žinias ir tik tuomet, jeigu jų visiškai neturite, dirbkite kažkokį kitą darbą.
    7. Studijos pagerins jūsų valią ir suteiks disciplinuotumo. Keltis anksti ryte, naudotis bendrabučio "privilegijomis" (jeigu ten gyvensite), kasdien mokytis net nebūtinai tai, kas jums visiškai reikalinga, kęsti kandžius dėstytojų komentarus (retai taip nutinka) - to jums reikia, kad išugdytumėte pakantumą, disciplinuotumą ir įgautumėte valios. Būdamas atsakingas ir pareigingas studentas jūs išmoksite planuoti savo laiką ir darbus (prioritetais) - ne tik tam, kad laiku atsiskaitytumėte darbus, bet ir tam, kad pradėtumėte sau - atrastumėte laiko kokybiškam poilsiui, pramogoms. Juk geras specialistas niekada nekels šiknos nuo kėdės kai jam paskambins pusgirtis draugelis ir pasiūlys pasivažinėti naujutėlaičiu Škoda Šikoktavia. Antraip jis nebus geras specialistas - kas per kompetencija, jei svarbius darbus spontaniškai iškeičia į draugeliu įšikius.
    8. Studijuodami susirasite naujų pažinčų. Ne tik draugų. Šiais laikais dėstytojai ne visi sovieticus stiliaus, kuomet juos net pakalbinti baisu. Yra ir tokių, kurie gali būti puikūs draugai neperžengiant tam tikrų ribų. Jie gali jus ne tik mokyti ir įvertinti, bet ir nukreipti tinkamu keliu - siųsti į renginius, rasti darbą ir panašiai. Apie pažintis su bendrakursiais, kurie galbūt kada nors taps jūsų kolegomis, jau net nekalbu. Kiek žinau, po kai kuriuos universitetus vaikšto įmonių atstovai ir tiesiog griebte graibsto darbuotojus. Be to, studijų metų teks praktikuotis, todėl pažintys su įmonėmis bus neišvengiamos. Taigi, sąžiningai mokantis gali pasisekti dvigubai - įgausite ne tik žinių, bet ir pažinčių. Dėstytojams tikrai patinka geri studentai, nors nemuša ir blogų.
    9. Pamiršau paminėti, kad jeigu gerai mokysitės, periodiškai gausite ir stipendiją, kuri ypatingais atvejais gali siekti net kokį 100 eurų ar daugiau.
    10. Studijuodami galėsite naudotis įvairia literatūra, kadangi kiekvienas universitetas jų turi labai daug. Tai jums nieko nekainuos. Ir patikėkite, ten yra tokių knygų, kokių nerasite internete.
    11. Studijų programos yra paruoštos kažkokios tai ministerijos, kur dėdės ir tetos sėdi. Paruoštos jos taip, kad per 4 metus taptumėte ne siauro profilio specialistai. Tai reiškia, kad į jūsų galveles su kateteriu pumpuos ne tik specialybės žinias, bet ir kitokias. Pripažįstu, kad visos jos nebus naudingos, bet kai kurios tikrai pravers gyvenime ir galbūt praplės jūsų akiratį (tiksliau, jeigu nesate išsigimęs genijus, tai tikrai turėtų praplėsti).
    12. Pagalba - visada online. Kartais gi būna, kad googlini googlini, bet nerandi to, ko ieškai. Atrodo užduodi paprastą klausimą tai mašinai, bet ji vis tiek spardosi. Štai dėstytojai nesispardys - užduosi jiems klausimą, kuris susijęs su einamuoju dalyku, tai jie ims ir atsakys - nereikės nei googlinti. Geras, ar ne? Kitaip tariant, sutaupysite daug laiko. Be to, internete sunku atsirinkti informaciją gerą nuo blogos, juk jame gali rašyti bet kas - ir ką tik gimęs kūdikis, ir Ostapenko. O atsakymą į užduotą klausimą išgirsite tiesiai iš kompetetingo specialisto lūpų.
    13. Studijų programos paruoštos taip, kad nereikėtų mėtytis. Įgausite įvairiapusiškų pagrindų, ne tik specialybinių. Programuos paruoštos taip, kad iš jūsų išaugtų tikrai geri specialistai (iš dalies todėl lietuviai garsėja kaip geri IT specialistai). O dabar įsivaizduoktie, kad mokytumėtės savarankiškai. Ir kaip tai darytumėt? Kurtumėte muzikos svetainę su plain PHP? Ir ką jūs išmoktumėte? Gerai, nieko nesakau, gal ir taptumėte geri programuotojai, bet vargu ar mokėtumėte dirbti su kokiu Office paketu, nes jūs jo paprasčiausiai nepaliestumėte. Sakysite man, kam jo reikia? Pasakykite tai savo būsimam darbdaviui.
    14. Universitetas jums suteiks ne tik žinių, bet ir resursų. Pavyzdžiui, turėtumėte gauti galimybę naudotis el. paštu, hostingu, galbūt net serveriu. Apie naudojimąsi kompiuteriais jau net nekalbu. Taip pat yra galimybė gauti pigiai arba net nemokamai tam tikras programas, kadangi universitetai su daug kuo būna pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Apskritai, jūs kaip studentai turėsite daug privilegijų.
    15. Išmoksite gyventi savarankiškai. Jeigu jums teks studijuoti kitame mieste, tai gyvensite naujame būste. Gyvensite savarankiškai, todėl tikrai šmoksite daugiau nei mokėjote iki tol. Tai puiki gyvenimo mokykla, nors su posakiu, kad studentui privalu pagyventi bendrabutyje, nesutinku.
    16. Gausite diplomą, kuris įrodys jūsų žinias ir su kuriuo galėsite įsidarbinti į įstaigas, kurios jo prašo (dažniausiai tai valstybinės įstaigos - Blackbeard papildymas).
     
     
    Studijuojami dalykai:
    Šiek tiek paanalizuosiu, ką studijuoja programuotojai. Turbūt jau visi žino, kad programuotojams rengti yra programų sistemų studijų programa. Vienur ji gali vadintis vienaip, kitur kitaip. Dėstomi dalykai kaip diena ir naktis tikrai nesiskiria, skirtis gali tik kokybė (kur studijuoti - čia jau atskira tema). Pažvelkime į VU programų sistemos dalykėlius.
     
    Aprašas:
     
    Kiekviename semestre mokysitės 6 dalykų. Beveik visi jie - specialybiniai.
     
    1 semestras:
    =Matematika programų sistemoms. Visokios matricos ir panašiai. Dalykas labai svarbus nėra, bet turėti algebrines žinias bent minimaliai programuotojams reikia - su matricomis jie susiduria tikrai.
    =Diskrečioji matematika. Tai naudinga matematikos šaka, kuri tikrai reikalinga programuotojui. Pradedant būlio funkcijomis, baigiant informologija. Iš visų matematikos šakų ši arčiausiai IT.
    =Kompiuterių architektūra. Sužinosite kaip veikia kompiuteris. Tiksliau, jo operacinė sistema ir panašiai. Šį dalyką galima mylėti arba nekęsti, kitaip nebūna. Arba galima suprasti, arba nesuprasti - bet jeigu nesuprasite, tai jokio malonumo.
    =Procedūrinis programavimas. Tai tokia kaip introdukcija į programavimą, panašiai kas ir mokykloje, tik aišku, užduotys gali skirtis. Vėliau pamažu atsisveikinsite su procedūromis ir turbūt, kad pereisite prie objektų.
    =IT ir komunikacijos įgūdžiai. Nuo Office pradmenų iki psichologinių aspektų. Šis dalykas iš esmės padeda lavinti save kaip asmenybę, ne tik kaip programuotoją. Aišku, galėtų būti ir nesujungta nemaža dalis dalykų į šią paskaitą, bet yra kaip yra.
    =Anglų kalba. Čia jau nėra ką komentuoti, tiesiog anglų kalba, susijusi su specialybe. Gali atrodyti nuobodu, gali atrodyti vieniems lengva, kitiems sunku.
     
    2 semestras:
    =Matematika programų sistemoms. Matematika tęsiasi.
    =Algoritmų teorija. Dalykas gan rimtas ir svarbus, nes realizuoti algoritmą programavimo kalba - programuotojo uždavinys, o tam, kad kodą būtų lengviau parašyti, sugalvoti, ar išvis suvokti, reikia susipažinti su įvairiais jau egzistuojančiais algoritmais. Pats algoritmų kūrimas įprastai nėra programuotojo reikalas, tačiau pagrindus turėti svarbu.
    =Algoritmai ir duomenų struktūros. Kaip suprantu, čia tas pats kas ir aukščiau, tik prisideda duomenų struktūros. Nors galbūt šis dalykas grynai IT, o ankstesnis - matematinis. Ties šia vieta galėtų pataisyti studijuojantysis.
    =Objektinis programavimas. Štai čia prasideda tikrasis programavimas, kuris ir turėtų tapti jūsų kasdienybe
    =Anglų kalba. 1 semestro tęsinys.
     
    3 semestras:
    =Programų sistemų inžinerija. Susipažinsite su programų kūrimo teorija nebūtinai iš programavimo pusės, juk reikia mokėti tinkamai struktūrizuoti produkto kūrimo darbus ar paruošti programą leidimui.
    =Duomenų bazių valdymo sistemos. Pavadinimas kalba už save. Šios paskaitos tikrai suteiks labai reikalingų žinių - duomenų bazės yra šiandienos IT pasaulio svarbi dalis.
    =Objektinis programavimas. Jis tęsiasi.
    =Matematinė logika. Iš tiesų tai 1 semestre pamatytos diskrečiosios matematikos dalis. Ji įterpiama kaip atskiras dalykas turbūt todėl, kad yra plati, pusiau filosofinė. Dalykas gali atrodyti rimtas ir užkabinantis ir įdomus, arba visiškai neįdomus ir nuobodus.
     
    4 semestras:
    =Programų sistemų inžinerija. Mokomės ir toliau programų inžinerijos meno.
    =Matematika programų sistemoms. Matematika vis dar tęsiasi (bet jau ir baigiasi).
    =Kompiuterių tinklai. Kaip ir išmanyti kompiuterio veikimo bazinius principus, taip ir suprasti, kaip veikia ir kaip administruojami kompiuterių tinklai - programuotojui neturėtų būti bėda. Iš tikro, tai naudingas dalykas ir žinios tikrai nepakenks, nors tai ganėtinai plati sritis, bet gal ji jums taip patiks, kad nuspręsite tapti tinklų administratoriais (kuo dirbsite baigę šią studijų programą, priklauso tik nuo jūsų).
     
    5 semestras:
    =Programų sistemų testavimas. Išmoksite testavimo teorijų. Juk reikia, kad sukurtas produktas veiktų, o jei nereikia, tai užleiskite studijų vietą labiau motyvuotam asmeniui.
    =Interneto technologijos. Kaip ir pavadinimas pasako, susipažinsite su interneto technologijomis. Šiuo atveju tai nebus kažkoks HTML (jis jau regimas 1 semestre). Čia susipažinsite su XML ir panašiomis sąvokomis, pažvelgsite į svetainių kūrimą-architektūrą giliau.
    =Žmogaus-kompiuterio sąveika. Šis dalykas padės suprasti, ko reikia vartotojams. Nors skambėti gali vienaip, bet susipažįstama labiau su grafinėmis subtilybėmis ir vartotojų poreikiais, iš ko suprasite, kaip geriausiai paruošti programos vaizdą vartotojui.
    =Programų sistemų projektavimas. Apie šį dalyką nepasakysiu nieko. Skamba panašiai kaip į programų sistemų inžineriją, bet skirtumų, matyt, yra.
     
    6 semestras.
    =Programų sistemų kūrimas. Dar vienas kabliukas, kurio paaiškinti negaliu.
    =Profesionalumas ir etika. Labai vertingas dalykas yra ta etika, tik mažai kas supranta. Nespecialybinis dalykas, bet ir gerai, nes jų ir taip nėra daug.
     
    Daugiau neberašau, nes pagrindas jau yra. Praleidau tokius dalykus kaip kursiniai ar praktiniai darbai, taip pat pasirenkamuosius modulius. Jų yra ne viena dešimtis, dalis specialybinių, dalis ne.
     
    Taigi, kaip matote studijuodami susidursite su įvairaus plauko dalykais, kurių daugumos įprastame gyvenime bent jau plačiai tikrai nepaliestumėte. Įgausite svarbius pradmenis, kurie tikrai svarbūs tam, kad:
    =Susidomėtumėte ir turėtumėte norą tobulėti.
    =Taptumėte geri specialistai.
    =Rastumėte gerą darbą.
     
    Studijos iš jūsų nepadarys specialistų, tačiau suteiks galimybę tokiais tapti tokiu atveju, jei dirbsite papildomai. Kitaip... Kas iš jūsų bus. Daugiausiai - vidutiniokai. Bet ir jie daug dirba, jeigu yra negabūs, nes sakoma, kad juodas darbas atsiperka ir kvailiui.
     
    Įgavę studijų patirties jūs jau žinosite kur bazuotis ir manau, kad nesimėtysite prie nereikšmingų veiklų, kokiomis galbūt užsiėmėte iki tol. Geras specialistas gali diplomo ir neturėti, tačiau svarbiausia ne jis, svarbiausia - studijų procesas ir jo teikiami privalumai. Su pagrindiniais aspektais jūs jau susipažinote, dabar galite pagalvoti - gal visgi verta studijuoti?
  2. Patinka
    Shokutis sureagavo į Tmaster Ieškau, kas pirkote iš ebay.co.uk apie gruodžio 1 d. +-5d.   
    Visi kinieciai is ebay kaip susitare praso laukti, arba tikina kad issius dar karta ta pacia preke, bet visais atvejais atsakau kad grazintu pinigus ir as is naujo nupirksiu preke. Visada grazindavo po to dialogo. Is viso per 5metus esu iskeles ir saziningai laimejes apie 30 bylu. Is ju buvo koks 5 kad gaunu stipriai pavelavusia preke, tada saziningai persiunciu pinigus vel ir apie tai parasau per ebay. Manau taip ir reiktu elgtis norint turet nepriekaistinga ebay reputacija. Bylu gali kelt nors ir simtais, svarbu nepersistengt, ir but saziningam bei nuosirdziam
  3. Patinka
    Shokutis sureagavo į Skuduras Metų forumiečio rinkimai 2014 - I etapas   
    KyCaS, už tai, kad dingo iš forumo su savo floodinimu bereikšmiu.
  4. Patinka
    Shokutis sureagavo į Dekis Kodėl IT bumas neįvyksta čia ir dabar?   
    Šiandieniniame gyvenime IT technologijos mus lydi kiekviename žingsnyje: kompiuteriai, išmanieji telefonai, galų gale, net išmanūs laikrodžiai ar akiniai mums padeda greičiau, lengviau atlikti darbus, bendrauti, naršyti internete. Dėl šios priežasties IT ekspertų atlyginimai tendencingai kyla, tačiau pačių specialistų kiekis auga lėčiau nei norėtųsi ir būtų naudinga Lietuvos ekonomikai.
     
    Lietuvos kolegijos ir universitetai kasmet paruošia po 1000 informatikų. Deja, bet to negana. Specialistai skaičiuoja, kad jau 2016 metais mūsų rinka reikalaus 140000 IT ekspertų kasmet. Tiesa, dar neaišku kiek iš tų šviežiai iškeptų "specialistų" gali nuveikti kažką daugiau nei įrašyti Wordpress TVS. Taip pat, dar dalis nubyra ir tų, kurie neapkenčia dirbti kolektyve, kabinete ar tiesiog nori būti visiškai atsakingi už save ir, tarkim, gyvendami Lietuvoje uždirbti Norvegišką atlyginimą, todėl pasirenka darbo sau (freelancinimo) kelią.
     
    Vadinasi, geriausių atveju iš visų naujų, į rinką išleistų itšnikų belieka pusė, kurie tikrai gali ir nori į ją įeiti. Būtent todėl įmonės 7 dienas per savaitę – 24h per parą nuolat kovoja dėl geresnio programuotojo, sistemų analitiko, inžinieriaus, sistemų architekto ar kurio nors kito aukštos kvalifikacijos specialisto priviliojimo į savo gretas, o tai, žinoma, IT atstovams garantuoja daug solidesnį nei vidutinišką atlyginmą. Tačiau, net ir nepaisant visų šių teigiamų faktorių, vis neatsiranda daugiau norinčių atrasti šią tikrų tikriausią aukso gyslą. Štai kelios priežastys kodėl:
     
     
    1. Z karta per daug priprato prie "čia ir dabar"
     
    Naujosios technologijos pripratino kiekvieną iš mūsų, o ypač jaunuosius vartotojus, viską, ko tik užsigeidžiame, gauti per kelias sekundes. Nors tai ir skamba fantastiškai, tačiau palaipsniui "čia ir dabar" filosofija iš apsipirkinėjimo, bendravimo ar paprasčiausios informacijos ieškojimo internete įsilieja ir į kitas mūsų gyvenimo sferas. Žinoma, skaudžiausia būna, kai tai pasireiškia kantrybės ir disciplinos reikalaujančiame darbe. Jeigu, yra toks žmogus, kuris nori ginčytis, jog programavimas neįeina į tokių darbų sąrašą, tai jis turbūt nėra pakliuvęs į situaciją, kai užstringi prie error'o kelioms valandoms, Google'as nesuranda jokio konkrataus sprendimo, o galiausiai išaiškėja, kad viso to kaltininkas tebuvo vienas mažytis nepadėtas skliaustelis ar taškelis. Tokiose situacijose, kur nepavyksta "čia ir dabar" jaunieji, naujų technologijų išlepinti, programuotojai dažniausiai ir baigia savo beprasidedančias karjeras.
     
     
    2. Baimė dėl burbulo sprogimo
     
    Kaip dabar siaučia IT mada, taip prieš prieš 6-7 metus siautė statybos. Tada visi, nežinodavę kur nori studijuoti, rinkdavosi statybų inžineriją ir nesiskųsdavo. Sklisdavo tuo metu dar niekada negirdėtos istorijos, kad dauguma studentų jau trečiame kurse gauna darbą ir ne už grašius, už europinį atlyginimą! Panašiai, kaip ir dabar, populiariausių dienraščių antraštes vis papuošdavo vienokia ar kitokia propagandinė, aukso kalnus siūlančia antraštė, o ir forume kartas nuo karto išlįsdavo panaši žinutė, dabar tik sukelianti šypseną:
     
     
     

    http://kernius.net/wp-content/uploads/2011/03/jusu-busima-profesija.png

     
    Ir tada atėjo krizė: statybos sustojo, tačiau statybos inžinierių ruošimas ne. Tai lėmė šios profesijos populiarumo burbulo sprogimą, nusinešusį galybė darbo vietų ir paskatinusį naują emigracijos bangą. Tai buvo taip neseniai ir palietė tiek daug žmonių, jog turbūt net ir kiekvienas šiandieninis abiturientas, rinkdamasis savo karjeros kelią, prisimeną tą sprogimą ir iki šiol nepasitiki burbulais, net ir tokiais, kuriem prognozuojama labai šviesi ateitis.
     
    3. Studijų nauda
     
    Programavimas toks dalykas, kurio neužteks išmokti vieną kartą. Su kiekviena nauja versija, atnaujinimu privalu sužinoti kažką naujo, nes atsilikęs, tu nebegalėsi įvykditi pagrindinės savo užduoties – padaryti darbą efektyviausių įmanomu būdu. Tačiau atrodo, kad Lietuvos švietimo sistema to nesupranta. Viskas prasideda dar mokykloje: daugelyje gimnazijų vis dar mokoma pasenusia Pascal kalba, kurios gabesnis mokinys, panoręs labiau pažengti programavime, praktiškai niekur negalės nei išbandyti, nei panaudoti. Situacija negeresnė ir Lietuvos universitetuose: dėstoma morališkai pasenusi medžiaga, kuri geriausiu atveju suteikia IT pagrindų pagrindus. Žinoma, egzistuoja ir stiprus IT technologijų universitetas ir geri specialistai dėstytojai, kurie myli savo darbą ir, nors ir nukrypdami nuo studijų programų, parodo tai, ko artimiausiu laiku reikalaus rinka, kas tikrai bus reikalinga, naudojama, o ne tik gražiomis raidėmis išspausdinta ant diplomo. Deja, geri pavyzdžiai sudaro absoliučia mažumą. Dėl visos šios situacijos kiekvienas stojantis į IT specialybę puikiai supranta, kad savarankiškai turės dirbti ir dirbti daug. Kitu atveju, net neverta ryžtis šiam gan dideliam žingsniui.
  5. Patinka
    Shokutis sureagavo į daryZ Visuomenės reakcija į programuotojo algą?   
    Tėvai ne pavydi, o piktinasi, kad uždirbi kiek jie, bet visdar ant sprando sėdi. ^_^
  6. Patinka
    Shokutis sureagavo į ReikiaPuslapio Niekam nereikia jūsų verslo idėjos   
    Pastaruoju metu internete padažnėjo wannabe-verslininkų pranešimų iš serijos "turiu nerealią idėją, ieškau kas prisijungtų prie komandos". Paskutinis pavyzdys - FB grupėje "Lietuvos webo profesionalai" ta tema gavosi kilometrinė diskusija.
     
    Noriu pafilosofuoti ta tema ir truputį nuraminti tuos, kas skraido padebesiais ir galvoja kad "vat tuoj sukursiu projektėlį, greitai subėgs lankytojai ir uždirbsiu milijonus".
     
    Apskritai į Lietuvą pastaraisiais metais atėjo verslo optimizmo mada - atsirado startuolių, visokių hubų, *camp'ų, o ir tas pats Forum One įgavo pagreitį. Visiems yra rėkiama: ateikite ir darykite verslą, tai yra paprasta, reikia tiesiog [turėti idėja / daug dirbti / geros komandos / pasirinkti nišą / profesionaliai parduoti] - pasirinkite tinkamą variantą. Ir tautiečiai prisiklausė tokių minčių, juk iš tikro pasakoja rimti dėdės, kurie jau sukūrė verslus, kaip čia galima jais netikėti.
     
    O bet tačiau. Realus kelias iki bent kažkokios minimalios sėkmės yra daug daug daug (DAUG!) sudėtingesnis, negu pasakojama motyvacijos knygose ir kalbama konferencijose.
     
    Sakykime, kad sugalvojote idėją nerealiam verslui, kuris, jūsų galva, turi iššauti ir atnešti jums turtus. Kaip dažniausiai įsivaizduojamas tolimesnis kelias:
    - Iš kur nors gaunu pinigų pradžiai - juk mano idėja tokia nereali, visi duos pinigų
    - Pasamdau komandą, kuri sukurs afigeną produktą/paslaugą
    - Įdedu reklamą į Google/Facebook/Uždarbis arba šiaip į enternetą, dar girdėjau kad pora kilogramų SEO padeda
    - Ateis kvadrilijonai lankytojų, kurie norės iš manęs užsisakyti viską ką pasiūlysiu
    - Profit
     
    Dabar grįžkime prie dažnesnės realybės:
    - Vien į idėją niekas investuoti nenori, teks krapštyti pinigus iš savo ar artimųjų kišenės
    - Žmonių samdymas irgi nėra lengvas: juk norėsite pigiau, o tada nukentės kokybė, o ir dar pataikysite ant neteisingų žmonių, dėl ko kūrimas užtruks 2x ilgiau ir kainuos 3x brangiau
    - Pakeliui dar atsiras tuzinas idėjų, ką pakeisti, patobulinti ar išmesti iš pirminės idėjos - visam tam įgyvendinti vėlgi reikės pinigų
    - Pirminė reklama bus brangi ir neduos tinkamo efekto - net jei žmonės ir ateis, tai nereiškia kad pirks
    - Sužinosite, kas yra konversija ir kad skaičiai yra žiaurūs, kad kažką perka internete kas šimtasis/tūkstantasis lankytojas
    - Blem, kiek pinigų sukišta, o užsidirbti nesigauna... Raukiam.
     
    Trumpai tariant - paveiksliukas:
     
    http://static6.businessinsider.com/image/4f967b9469bedd6828000031/success-sketch.png
     
    - - - - - - -
     
    Bet yra ir šviesi medalio pusė. Nesmerkiu žmonių, kurie nori pradėti savo verslą. Tai yra labai labai sveikintina, ir pats nuoširdžiai padedu kam tik galiu, jei kas kreipiasi su įdomiom idėjom. Bet problema yra tame, kad per daug aplinkui matau rožinių akinių. Taigi, ką noriu patarti turintiems nerealią verslo idėją:
     
    1. Nusiimkite rožinius akinius, nusileiskite ant žemės, papasakokite savo idėją kažkam patyrusiam, o geriau keliems žmonėms, surinkite kritiką, permąstykite raudoniolika kartų, ar verta pradėti.
     
    2. Paklauskite realių potencialių klientų, ar naudosis jūsų paslauga. Gali ir čia atšokti noras, kai suprasite kad kuriate projektą sau ir savo katei.
     
    3. Paskaičiuokite realius verslo kūrimo kaštus ir galima pelną. Skaičiai, skaičiai, skaičiai. Aišku, pradžioje juos prognozuoti sunku, bet reikia bent įsivaizduoti, ar kalba eina apie tūkstančius, dešimtis tūkstančių, ar šimtus tūkstančių.
     
    4. Sukurkite pirmą produkto versiją kiek įmanoma greičiau. Taip vadinamas MVP skirtas ne garsiai pristatyti save pasauliui - o parodyti realų veikimą pirmiems realiems pirkėjams ir sugeneruoti pirmus realius užsakymus. Jei matote, kad šiame etape kažkas REALIAI susidomi ("realiai" = moka pinigus), tada eikite toliau. Priešingu atveju - galbūt apsimoka sustoti čia.
     
    5. O tada jau viskas pagal situaciją - jei šiame etape jaučiate potencialą, tada darykite platesnę versiją, investuokite į reklamą, didesnę komandą ir plėskite akiratį.
     
    Štai tiek padrikų minčių. Nieko nenorėjau įžeisti, tiesiog tampu kažkiek alergiškas verslininkų "svajukų dramblionėms", tai tikiuosi šis postas bent kažką privers susimąstyti.
  7. Patinka
    Shokutis sureagavo į prohorn Google Nexus naujienos   
    Google oficialiai paskelbė apie Nexus 6, Nexus 9 ir Android 5.
     
    Nexus 6 - nuoroda
     
    Nexus 9 - nuoroda
     
    Android 5.0 Lollipop - nuoroda
     
    Kokia Jūsų nuomonė apie šią naujieną? :)
  8. Patinka
    Shokutis sureagavo į ManoDebesis PHP slaptažodžių saugumas   
    Kiekvienam programuotojui neišvengiamai tenka susidurti su vartotojo identifikacijos problema. Tradiciškai lankytojo tapatybės nustatymui naudojama vartotojo vardo ir slaptažodžio kombinacija. Vartotojo vardas ir slaptažodis dažniausiai saugomi duomenų bazėje.
     
    Tačiau pradedantiesiems dažnai vis dar iškyla klausimų kaip saugiai išsaugoti slaptažodį. Apžvelkime įvairius būdus, kurie dažnai taikomi saugojant slaptažodžius.
     
    Saugojimas taip kaip įvedė vartotojas
     
    Įvedus vartotojui savo slaptažodį jis tiesiog išsaugojamas duomenų bazėje tiesiai iš $_POST masyvo. Prisijungimo metu atliekamas palyginimas:
     
    Išbandyti veikimą

    if ($_POST["password"] == $password) { prisijungimas(); } else { neteisingai(); }
     
    Toks būdas yra labai paprastas ir dažnai pasirenkamas pradedančiųjų programuotojų. Taip pat jei nenorima kurti slaptažodžio pakeitimo modulio, tuomet galima vartotojui lengvai priminti slaptažodį.
     
    Tačiau tai yra pats pavojingiausias saugojimo mechanizmas!
     
    Dažnai vartotojai naudoja tą patį slaptažodį įvairiuose puslapiuose. Jeigu duomenų bazė bus pavogta įsilaužėlių arba kenkėjų darbuotojų, jūsų klientų tapatybės kituose portaluose gali būti perimtos! Taip nutikus ir šiam faktui išlindus į viešumą jūsų reputacija bus nepataisomai sužlugdyta.
     
    Kartais yra manoma, kad duomenų bazė niekada nebus pavogta ir ši problema yra ignoruojama. Tačiau kiekvienais metais net ir didžiausių kompanijų portalai yra kompromituojami ir jų duomenys paviešinami.
     
    MD5 hash saugojimas
     
    Šį būdą dažniausiai pasirenka pradedantys programuotojai nesenai sužinoję apie slaptažodžių hashing (http://lt.wikipedia.org/wiki/Santraukos_funkcija).
     
    Šiuo būdu bet kokio ilgio įvestas slaptažodis konvertuojamas į visuomet tiek pat skaitmenų turintį skaičių. Šis dvejetainis skaičius tuomet konvertuojamas į šešioliktainį skaičių ir jis išsaugojamas kaip simbolių eilutė (angl. string). Jeigu slaptažodis bus visuomet toks pat, tuomet gautas hash rezultatas taip pat bus visuomet toks pat.
     
    MD5 yra tiesiog viena iš labiausiai paplitusių hash funkcijų. Šiuo būdu duomenų bazėje niekada nesaugomas vartotojų įvestas slaptažodis, o saugomas tik hash rezultatas. Prisijungimo metu vartotojas įveda savo tikrą slaptažodį, o serverio dalyje jis transformuojamas su MD5 funkcija ir palyginamas su duomenų bazėje esančiu MD5. Jeigu MD5 hash sutampa tuomet vartotojas įvedė tikrai savo slaptažodį.
     
    Išbandyti veikimą
     
    Į duomenų bazę patalpinama:

    $hash = md5($_POST["slaptazodis"]);
     
    Prisijungimo metu:

    $hash = $vartotojas["hash"]; if (md5($_POST["slaptazodis"]) == $hash) { prisijungimas(); } else { neteisingai(); }
     
    Šis metodas remiasi tuo, kad iš hash rezultato neįmanoma išgauti tikro slaptažodžio. Taip pat hash reikšmė bus unikali ir niekada nebus gauta įvedus kitą slaptažodį.
     
    Tačiau MD5 hash funkcija nebėra saugi! Ji yra labai greita ir su šiuolaikinėmis vaizdo plokštėmis galima išbandyti labai daug slaptažodžių itin greitai. Taip pat visos MD5 reikšmės jau suskaičiuotos ir galima atlikti paprastą patikrinimą lentelėje norint sužinoti slaptažodį.
     
    Šis metodas yra ne ką saugesnis nei saugojant slaptažodį tokį patį kaip įvedė vartotojas! Naudojant šį būdą jūs rizikuojate savo reputacija.
     
    SHA1 hash saugojimas
     
    Šis metodas yra panašus kaip ir MD5. Duomenų bazėje taip pat saugojamas tik hash rezultatas gautas su SHA1 funkcija. Tokį metodą naudoja pradedantieji programuotojai, kurie girdėjo, kad MD5 funkcija yra nesaugi.
     
    SHA1 hash funkcija sugeneruoja daugiau simbolių turintį rezultatą nei MD5. Tai sumažina tikimybę, kad kitas slaptažodis sugeneruos tokį pat rezultatą.
     
    Išbandyti veikimą
     
    Tačiau SHA1 funkcija šiuolaikiniais standartais yra pakankamai greita. Praradus duomenų bazę įsilaužėliai gana greitai aptiks tikrus vartotojų slaptažodžius. Daugelis saugumo ekspertų nerekomenduoja naudoti šios funkcijos saugojant slaptažodžius. Naudojant šį būdą jūs rizikuosite savo reputacija!
     
    Saugojimas naudojant PHP5.5
     
    PHP5.5 versijoje pridėtos slaptažodžių saugojimo ir patikrinimo funkcijos labai su paprastinančios programuotojo darbą. Jos savyje turi pačias naujausias saugumo praktikas. Naudojant šį metodą net ir praradus duomenų bazę jūsų vartotojų slaptažodžiai išliks saugūs. Įsilaužimo atveju jūsų reputacija bus pažeista, tačiau pataisoma.
     
    Slaptažodžio saugojimas:

    $hash = password_hash($_POST["slaptazodis"], PASSWORD_DEFAULT);
     
    Slaptažodžio patikrinimas:

    $hash = $vartotojas["hash"]; if (password_verify($_POST["slaptazodis"], $hash)) { prisijungimas(); } else { neteisingai(); }
     
    password_hash() funkcijai perduodamas PASSWORD_DEFAULT parametras nurodo, kad naudoti bcrypt kriptografinį algoritmą. bcrypt buvo sukurtas dabar Google dirbančio Niels Provos ir paremtas Blowfish šifru. bcrypt priklauso "key derivation" funkcijoms ir yra skirtas saugoti slaptažodžiams.
     
    Bcrypt rezultatas atrodo šitaip: "$2y$10$.vGA1O9wmRjrwAVXD98HNOgsNpDczlqm3Jq7KnEd1rVAGv3Fykk1a"
    Pradžioje esantis "$2y$10$" nurodo bcrypt versiją ($2y) ir cost ($10$). Cost nurodo kiek kartų reikia kartoti funkciją (10 reiškia kartoti 2^10 kartų).
     
    Taip pat bcrypt algoritmas savyje inkorporuoja "salt" mechanizmą. Salt sugeneruojamas atsitiktinai ir pridedamas kartu į bcrypt rezultatą. Algoritmo vykdymo metu visuomet panaudojama salt reikšmė. Kiekvienas bcrypt rezultatas turi turėti skirtingą salt. Tai išsprendžia problemą, kuri dažnai sutinkama MD5 ir SHA1 algoritmuose, dar kitaip vadinamą Rainbow tables attack. Tai reiškia, kad esant net ir tam pačiam slaptažodžiui su bcrypt rezultatas bus skirtingas kiekvienam vartotojui. Įsilaužėliai turės kiekvieno vartotojo slaptažodį spėti iš naujo.
     
    Tikimybė, kad bcrypt rezultatas bus neunikalus yra labai maža. Taip pat šios funkcijos cost parametras užtikrina, kad rezultato gavimas bus lėtas. Įsilaužėliams atspėti slaptažodžius pasinaudojant serverių fermomis bus labai sunku.
     
    Rekomenduojama parinkti cost parametrą tokį, kad vieno bcrypt rezultato gavimas jūsų serveryje užtruktų 100 ms. Surasti tinkamą cost parametrą galite šitaip:

    <?php $timeTarget = 0.1; // 100 milliseconds $cost = 8; do { $cost++; $start = microtime(true); password_hash("test", PASSWORD_BCRYPT, ["cost" => $cost]); $end = microtime(true); } while (($end - $start) < $timeTarget); echo "Cost parametras: " . $cost . "\n"; ?>
     
    Perduoti cost parametrą:

    $hash = password_hash($_POST["slaptazodis"], PASSWORD_BCRYPT, array("cost" => 10));
     
    Jeigu slaptažodžius saugosite šiuo būdu, jūsų reputacija bus saugi.
     
    Saugojimas naudojant PHP5.3.7+
     
    Būdas yra identiškas PHP5.5, tačiau tinka ir senesnėms PHP versijoms.
    Panaudoję šią biblioteką pasinaudosite tomis pačiomis funkcijomis:
    https://github.com/ircmaxell/password_compat
     
    Vartotojų identifikacija naudojant Laravel 4.2
     
    Jei esate Laravel framework naudotojas saugus vartotojų valdymas yra itin paprastas.
     
    Slaptažodžio saugojimas:

    $password = Hash::make(Input::get('slaptazodis'));
     
    Vartotojo prisijungimas:

    $username = Input::get('vartotojas'); $password = Input::get('slaptazodis'); if (Auth::attempt(array('username' => $username, 'password' => $password))) { prisijungimas(); } else { neteisingai(); }
     
    Išvados
     
    Jeigu norima užtikrinti savo klientų duomenų saugumą tuomet privaloma naudoti saugius slaptažodžių saugojimo būdus. To neatlikus jūs rizikuojate savo reputacija. Patirtis rodo, kad praradus reputaciją ją susigrąžinti klientų akyse yra labai sunku.
     
    Taigi jeigu rašote savo aplikaciją naudokite PHP5.5 funkcijas password_verify() ir password_hash(). Jeigu naudojate Laravel pasinaudokite siūlomais vartotojų identifikavimo mechanizmais.
     
    Sėkmės kuriant saugias aplikacijas!
     
    Blogas
  9. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo tdk Gmail ir Facebook prisijungimai.   
    HybridAuth arba Opauth
  10. Patinka
    Shokutis sureagavo į ForeverYoung 7 puikūs $1000 vertės kursai už $1   
    Svetainėje StackSocial dalinami septyni kursai IT temomis. 93 valandų mokymai kainuoja $1000, bet dabar galite isigyti už $1 arba daugiau. Visi surinkti pinigai atiteks labdarai, ir tik nuo jūsų priklauso, kiek norite paaukoti.
     

    Šaltinis:
    rašo.me

     
    Rinkinuką apima septyni kursai: web programavimas, web dizainas, JavaScript, jQuery, kūrybinis dizainas ir įvairios programavimo kalbos. Kiekvienas iš jų tinka tiek pradedantiesiems, tiek labiau patyrusiems žmonėms.
     
    Norėdami įsigyti kursus, jums reikia paspausti Add to Cart (Pridėti į krepšelį), įvesti norimą sumą ir kortelės duomenis. Jeigu sumokate mažiau nei $6, gausite prieigą prie dviejų kursų iš galimų septynių. Jei sumokėsite $6 arba daugiau, turėsite atvirą prieigą prie viso 7 kursų paketo.
     
    http://raso.me/wp-content/uploads/2014/08/it-kursai.png
     
    -> Pirkti kursus <-
  11. Patinka
    Shokutis sureagavo į bratkax Geriausia knyga, kurią esu skaitęs   
    Ir tai tikrai matosi iš tavo postų forume.
  12. Patinka
    Shokutis sureagavo į Satisfaction Gegužės Digital Ocean $10 kuponas   
    Į dangų sparnus iškelia naujas Digital Ocean promo kuponas!
     
    Promo kodas - SSDMAY10
     
    Puslapis su mano referral - https://www.digitalo...de=6e429a069010
    Puslapis be mano referral - https://www.digitalocean.com/
     
    Digital Ocean planai nuo $5:
    https://www.digitalocean.com/pricing/
     
     
    Sėkmės naudojantis!
  13. Patinka
    Shokutis sureagavo į freelife Lietuvoje lengva pavogti įmonę. Būkite atsargūs.   
    Papasakosiu istoriją, kuri šiomis dienomis nutiko man asmeniškai. Tikiuosi, kad ji padės jums, galvojantiems apie savą verslą, išvengti panašių sukčiavimų.
     
    Nuo 2011 m. turėjau įsisteigęs uždarąją akcinę bendrovę (UAB). Tuo metu buvau užsidegęs sukurti ir internetinę parduotuvę ir turėti nedidelį verslą. Tačiau viskas susiklostė taip, kad 2014 m. įmonę nutariau parduoti.
    Paskelbiau internete, kad yra parduodama UAB ir netrukus atsirado susidomėjęs asmuo. Pasikalbėjome su juo telefonu, susitarėme dėl sąlygų. Sutarėme, kad aš paruošiu akcijų pirkimo-pardavimo sutartį ir persiųsiu jam el. paštu projektą. Netrukus, jei viskas bus užpildyta teisingai, susitiksime pasirašyti dokumentų.
     
    Sutarties projektas žmogui buvo persiųstas. Jame buvau nurodęs visus sutarčiai reikalingus savo asmeninius duomenis – vardą, pavardę, adresą ir asmens kodą. Pirkėjas atsiuntė savo duomenis, tačiau nurodyta buvo, kad akcijas pirks kita įmonė, nurodytas buvo ir jai atstovaujantis asmuo.
     
    Persiuntęs sutarties projektą, daugiau žinių iš piliečio nebesulaukiau. Tiesa, mėginau jam dar skambinti telefonu. Jis atsakė, kad šiuo metu turi daug reikalų ir netrukus susisieks su manimi bei susitarsime dėl susitikimo. Visgi taip daugiau su manimi nebuvo susisiekta, tad pamaniau, kad žmogelis persigalvojo.
    Netrukus atsirado kitas susidomėjęs žmogus. Su juo gana greitai suderinome sąlygas, jis pats paruošė sutartį, nekilo bėdų susitarti dėl susitikimo ir pasirašyti visus reikiamus dokumentus. Galiausiai atidaviau jam įmonės antspaudą.
     
    Čia istorija galėjo ir baigtis, jei ne po dviejų savaičių nuo įmonės akcijų pardavimo gautas skambutis ir Registrų centro. Skambinusi darbuotoja pranešė, kad mano buvusios įmonės vadovą mėginama pakeisti jau antrą kartą per 9 dienas.
     
    Likau nesupratęs ir paaiškinau, kad balandžio 9 d. buvo parduotos įmonės akcijos ir įmonės vadovas galėjo būti keičiamas tik po to. Gavau atsakymą, kad kažkoks asmuo dar balandžio 1 dieną pateikė akcininkų sąrašą ir vienintelio akcininko sprendimą pakeisti įmonės vadovą. Iškart supratau, kad ši istorija bus susijusi su asmeniu, kuriam buvo siųstas sutarties projektas ir kuris galiausiai dingo.
     
    Esmė paprasta – pasinaudojęs mano asmeniniais duomenimis jis tiesiog suklastojo dokumentus ir Registrų centre sau ramiai pakeitė įmonės vadovą. Mažų mažiausiai keista, kad be jokios buvusio įmonės savininko žinios galima atlikti tokius veiksmus valstybinėje įstaigoje.
     
    Istorija šioje vietoje įgavo dar daugiau spalvų, kai sulaukiau skambučio iš moters, kuri savo name netoli Grigiškių nuomoja kambarius. Ji teigė radusi mano telefoną internete, įmonių kataloge, prie mano buvusios įmonės kontaktų. Ji skundėsi, kad pas ją atvežtas ir jau tris dienas gyvena armėnų kilmės vyriškis, turintis registrų centro išrašą, kuriame jis įvardintas kaip mano įmonės vadovas. Moteris aiškino, kad jį ten atvežė nepažįstamas vyriškis ir sakė, kad atveš dar daugiau vyrų, neva dirbsiančių statybose.
     
    Moteris pamanė, kad tai aš buvau tas asmuo, kuris atvežė armėną. Nuvykau tiesiai pas ją išsiaiškinti situacijos.
    Pasirodo armėnui buvo pažadėtas darbas statybose, bet už tai jis privalėjo tapti įmonės direktoriumi. Armėno teigimu, kažkoks vyras, prisistatantis Sauliaus vardu, žadėjo surinkti daugiau darbuotojų ir verstis statybomis. Žmogelis teigė, nieko blogo nenorėjęs ir naiviai pasitikėjęs sukčiaus žodžiais, sutikęs būti registruojamas vadovu. Negana to, jam buvo duotas įmonės antspaudas (!). Taigi, išaiškėjo dar vienas nusikaltimas – neteisėtas antspaudo dublikato pagaminimas. Juk tikrasis antspaudas buvo atiduotas tikrajam pirkėjui. Pats armėnas tris dienas nesulaukė ne tik daugiau kolegų statybininkų, kurie turėjo apsigyventi kartu su juo, bet ir jokių žinių iš „darbdavio“.
    Galiausiai nuvykau į Vilniaus miesto antrąjį policijos komisariatą ir parašiau pareiškimą dėl sukčiavimo ir neteisėto turto užvaldymo. Pareigūnai teigė dar nesusidūrę su panašia istorija, tačiau buvo paslaugūs ir stengėsi kaip įmanoma labiau įsigilinti į situaciją.
     
    Istorijos pabaigos reikės dar palaukti, kadangi tyrimas tik pradėtas. Tačiau didžiausias akmuo čia turėtų būti metamas į Registrų centro daržą, o tiksliau – į toli gražu netobulus įstatymus ir taisykles, leidžiančias registruoti įmonės vadovą ar net perimti įmonę be jokios prieš tai buvusių akcininkų žinios.
  14. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo xbenas Pigus ir mažos talpos hostingas   
    Yra
  15. Patinka
    Shokutis sureagavo į radianas Alkoholizmas - nuodėmė ar liga?   
    Alkoholizmas – liguistas potraukis (priklausomybė) gerti alkoholinius gėrimus. Kitaip alkoholizmas gali būti apibrėžiamas kaip alkoholinių gėrimų vartojimas, trikdantis normalų žmogaus asmeninį, šeimyninį, socialinį ir darbinį gyvenimą.
     
    Žmogaus socialinį ir psichologinį vystymą daugiausia lemia šeimos, aplinkos, pažįstamų pavyzdys. Nuo pat vaikystės žmogus kuriasi savo gyvenimo modelį. Didelė dalis tėvų gyvenimo būdo atsiliepia atžalai. Taigi, dauguma alkoholikų prisimena, kad dažnai girtaujama būdavo ir jų šeimose, draugų tarpe.
     
    Alkoholizmu suserga nebūtinai asocialūs žmonės. Alkoholizmas gali išsivystyti bet kuriam žmogui, kuris dažnai naudoja svaigiuosius gėrimus (netgi lengvus kokteilius ir alų). Priklausomybė alkoholiui vystosi pamažu ir nepastebimai.
    Vikipedia
     
     
    Alkoholizmas - nuodėmė ar liga?
    Nors alkoholizmas išsivysto tik vartojant alkoholinius gėrimus, tačiau biologinis alkoholizmo išsivystymo mechanizmas nėra išaiškintas. Daugumai žmonių palyginus retas alkoholinių gėrimų vartojimas priklausomybės pavojaus nesukelia. Kaip svarbiausi alkoholizmo išsivystymą įtakojantys faktoriai nurodomi žmogaus socialinė aplinka, psichikos sveikata ir genetinis polinkis.
     
    Alkoholizmą, kaip ligą, medicina pradėjo pripažinti tada, kada buvo suprasta, jog: niekas nepradeda gerti tam, kad taptų alkoholiku. Ši liga - tai organizme vykstančių procesų, kurių ligonis nesugeba kontroliuoti, pasekmė. Tos neįprastos apraiškos, nes pasireiškia ne visiems geriantiesiems ir ne kiekvienas, daug geriantis tampa alkoholiku. Dažnai alkoholikas visiškai nepanašus į prie alaus baro nuolat stovinčią ar girtą besivoliojančią kur nors patvoryje būtybę. Kasdieniniame gyvenime dauguma jų yra iki tam tikro laiko aktyvūs visuomenėje žmonės, savo nagingumu lenkią ne vieną negeriantį. Ir nebūtinai jie turi gerti kasdien, ir ar vien tik degtinę, ar denatūruotą spiritą. Trečdalis pasitenkina alumi, o beveik pusė visų girtauja periodiškai, tik jų abstinencijos laikotarpis po eilinio užgėrimo vis labiau trumpėja.
     
    Toks periodiškumas klaidina ligonį , jo šeimą, dažnai net patį šeimos gydytoją, kuris tai traktuoja, kaip paprastą sveikos organizmo reakcijos į alkoholį požymį. Tačiau iš esmės pertrauka tarp užgėrimų dar nieko nereiškia, nes beveik visi alkoholikai pažadą artimiausius kelis mėnesius negerti nė lašo ištesės nesunkiai. Tačiau nė vienas iš jų negali pažadėti, kad per visą mėnesį kiekvieną dieną paims ne daugiau kaip po dvi taureles.
     
    Paprastam girtuokliui tai nėra sudėtinga, bet ne alkoholikui. Šis ieškos progos išgerti, praėjus vos kelioms dienoms.
    Alkoholizmo ligos esmė - kontrolės praradimas išgeriamam alkoholio kiekiui. Ją apsprendžia du požymiai: įkyrus potraukis, be kurio alkoholikas neįsivaizduoja gyvenimo be alkoholio ir netgi po ilgos pertraukos vėl ima taurelę, o taip pat fizinis poreikis, kylantis tuoj po pirmojo alkoholio lašo ir įkyriai slopinantis kontrolę. Ligonis pasižada išgerti tik penkiasdešimt gramų, o iš tiesų geria iki sąmonės netekimo.
     
    Nors po kiekvieno eilinio užgėrimo rimtai sušlubuoja sveikata, pablogėja šeimyniniai santykiai, o dažnai pažeidinėjami net įstatymai, alkoholikas nieko nepaisydamas vėl geria be saiko. Nepajėgus pasimokyti iš savo karčios patirties jis pasidaro panašus į tą, kuris kartkartėmis deda ranką ant karštos plytelės nekreipdamas dėmesio į vis didesnius nudegimus. Alkoholizmu nesergantis žmogus taip nesielgia, tačiau alkoholikas dažnai yra praradęs sveiką nuovoką. Bet tai dar ne viskas. Nuostabiausia, kad nepaisant lengvai pastebimų ligos požymių, jis beveik iki pat mirties nesuvokia, esąs ligoniu. Mat alkoholizmas priklauso tai grupei ligų, kurias visų pirma neigia pats sergantysis.
     
    Kylant girtavimo lygiui, ilgą laiką likęs vienas, niekas negalėtų ištverti visų pasekmių : paprasčiausiai pritrūktų lėšų alkoholiui, o praradęs darbą, imtų dar ir vagiliauti ar tiesiog taptų visuomenės atmata. Negana to, fiziniai visai nusibaigtų. Tačiau alkoholikas sugeba prie tokios situacijos prisitaikyti, įsigudrina suburti aplink save tokius "padėjėjus", kurie nė nenumanydami daro jam "meškos paslaugą". Ir kaip bebūtų keista, dažniausiai tie, kurie labiausiai norėtų matyti jį blaiviu - šeimos nariai, giminaičiai, darbdaviai, gydytojai pirmiausia padeda ligoniui tų pasekmių išvengti arba patys už jas atsako.
     
    Stephanie Brown (JAV) yra originalios alkoholizmo gydymo teorijos, vadinamos "sveikimo eigos modeliu", autorė. Tai visiškai naujas požiūris į šios ligos gydymą. Jis pagrįstas tuo, kad liga traktuojama, kaip ilgalaikis procesas, susidedantis iš keletos fazių, ir kiekvienai iš jų būtina ypatinga terapija. Stephanie Brown yra psichinės žmonių, išaugusių alkoholikų šeimose, būsenos tyrimo pradininkė, kuri nustatė, kad alkoholizmas veikia ne tik fizinę ligonio būklę, bet ir jo elgseną, mąstymo būdą, jausmus bei visą žmogiškų vertybių sistemą, o taip pat paliečia visus alkoholiko šeimos narius ir jo giminaičius.
     
    1977 m. ji atidarė Alcoholism Clinic at the Psychiatry Department of Stanford University ir tai klinikai pati vadovavo iki 1985 metų. Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio klinika pasaulyje, kurioje pacientų daugumą sudarė blaivybės siekiantys ligoniai ir jų artimieji bei giminaičiai, kuriems reikėjo kvalifikuotos pagalbos. Taip pat čia vykdavo kursai psichoterapeutams, psichologams, šeimos gydytojams, specialiųjų ligonių globos tarnybų darbuotojams. Juose buvo gvildenamos įvairios alkoholizmo ir jo gydymo metodų pritaikymo problemos.
     
    Alkoholizmas - šeimos liga
    Vienas iš Anoniminių Alkoholikų draugijos įkūrėjų Bilas W. teigia, kad : "Kiekvienas šeimos narys (vyras, žmona , vaikai), priverstas gyventi su alkoholiku bent keletą metų, pamažu pats tampa psichiniu ligoniu. Tai neišvengiama!"
     
    Alkoholiko šeima tam tikru atžvilgiu primena rusų liaudies pasaką apie ropės rovimą. Pamenate: senelis kimba į ropę, močiutė - į senelį, anūkėlė į močiutę ir t.t. Panašiai būna, kai jau ne žmogus traukia stikliuką prie savęs, o stikliukas jį. Tarkime, jis pasirinko Petrą, Petras stveriasi žmonos, žmona - vaiko. Tokiu būdu susikuria, taip vadinama, "priklausomybės karuselė". Alkoholis visus nejučia įtraukia į tam tikrą sūkurį. Alkoholikams paprastai būdingos įkyrios mintys: nuolatos galvojama apie taurelę, diena planuojama pagal iš anksto numatytą tikslą išgerti, svarstomi būdai, kaip "susikombinuoti" pinigų svaigalams. Visa tai galima apibrėžti kaip "susikoncentravimą ties alkoholiu" arba "sūkuriu". Gerdamas pernelyg daug ir ilgai, žmogus yra tiesiog piktybiškai priklausomas nuo alkoholio. Šeimos nariai, artimieji tokiu atveju irgi nelieka nuošaly. Jie bando alkoholiką gelbėti - nes tai visiškai normalus, sveikas ir žmoniškas instinktas. Išsivysto, taip vadinama, kopriklausomybė ir jų gyvenimas tampa priklausomas nuo alkoholiko. Sunku patikėti, tačiau tokiu atveju pagalbos reikia abiems pusėms: tiek geriančiajam, tiek jo šeimos nariams, artimiesiems, kurie prieš savo valią su laiku tampa savotiškais alkoholio vergo vergais.
     
    http://al-anon.lt - alkoholizmu sergančių žmonių artimųjų ir draugų bendrija.
  16. Patinka
    Shokutis sureagavo į ReikiaPuslapio PHP online-mokykla: ko būtent norėtumėte išmokti?   
    Idėja iš serijos "seniai planavau bet pagaliau pribrendo". Kadangi Lietuvoje trūksta programuotojų, noriu pabandyti bent šiek tiek tai pakeisti, įkurdamas PHP online-mokyklą. Klausimas tik į kokias atšakas būtent kreipti medžiagą.
     
    Tam tikslui sukūriau apklausą, jei jums aktualu ir norite patys pasimokyti - atsakykite į vos penkis klausimus. Užtruks tik minutę.
     
    http://www.manoapklausa.lt/apklausa/572882646/
     
    Ačiū.
     
    P.S. Galite kažką ir pačioje temoje pasisakyti, kaip įsivaizduojate PHP online-mokyklą.
     
    [ATNAUJINTA]: Apklausos rezultatai ir tolimesni planai
  17. Patinka
    Shokutis sureagavo į tomaxsas Kodėl daugiau nenoriu pirkti UAB "Skytech.lt"   
    niekada nenorėčiau turėtu jokių reikalų su fastlan....
  18. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo Andrejus Geocaching'as   
    Čia puslapis, ne grupė.
     
    Sena, aktyvi Lietuvos lobiautojų FB grupė
  19. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo ZaibaZ Action Camera   
    Geriausia būtų vaizdo medžiagą pamatyti prieš perkant. :)
     
    Siūlau pasidomėti Mobius ActionCam
    Kaina panaši į tavo išrinktas, priedų įvairių yra ir nebus problemų naujų užsakyti.
     
    Vaizdo palyginimas:
    http://www.youtube.com/watch?v=-BytEb6LDkk
  20. Patinka
    Shokutis sureagavo į knoppkius Ukraina tiesiogiai   
    Negerbi kitų – negerbi savęs. Tu turi lygiai 0 teisių konstatuoti nukvakimą Landsbergiui ir/ar panašiems žmonėms, nes nei 1/100 nepadarei ir, ko gero, nepadarysi, to, ką padarė jis. Beje, paskaitei tik antraštę?
     
    Kad pranešimas nebūtų visai bevertis, tai pareklamuosiu vakarykštę „Teisė žinoti“ laidą, kurią netrukus turėtų patalpinti mediatekoje. Buvo pakankamai aukštos kokybės diskusija (kuo šioje temoje net nekvepia).
  21. Patinka
    Shokutis sureagavo į Arvydas Ukraina tiesiogiai   
    Labai daug dviprasmiškų pranešimų iš Ukrainos ateina, viskuo tikėti nereikėtų, nes ir vieni ir kiti daro masines dezinformavimo akcijas. Ypač netikėčiau su pavieniais žmonių "pagavimais" ir prilupimais, nes juos padirbti lengviausia. Taip pat ir su nuotraukomis, nes informacijos iškraipymui gali būti pateikiami ir "oranžinės revoliucijos" kadrai. Lygiai tą patį daro ir Rusijos kanalai, tikėtina, kad naujienose rodo senus įrašus su gerokai mažesniu žmonių kiekiu aikštėse, taip pat koreguoja nuotraukas ir t.t. Vyksta informacinis "karas", aklai pasikliauti vienu ar kitu naujienų skleidėju negerai.
     
    Kiek įmanoma, reikia žiūrėti LIVE transliacijas ir klausyti ką praneša vienį (Rusijos ir Ukrainos kanalai) ir ką praneša kiti (ES, USA kanalai). Nes tiesa slypi per vidurį, patys turite atsifiltruoti.
     
    ----------------------------
     
    Aš pats tikiuosi, kad to nori visa Ukraina, o ne vien tas susirinkęs "milijonas" (viso ~45 mln. gyventojų).Kaip vienas tipėnas yra sakęs "Demokratija - toks daiktas, kurio negali atnešti, jis arba yra viduje, arba ne."
     
    Puikus tokios pseudo demokratijos pavyzdys - mūsų "didžioji" kaimynė :)
    http://www.svoboda.org/media/video/25187280.html
     
    iš ko sprendi, kad:
    - jie vyksta į Kijevą;
    - filmuota Ukrainoje;
    - filmuota šiomis dienomis.
  22. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo Follow C++   
    Dar vieną kintamąjį pridėk, o ciklo metu, jei tenkinama sąlyga, didink vienetu. Po ciklo atspausdink :)
  23. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo CaL C++   
    #include <iostream> using namespace std; int main() { int x, y, x1, x2; int suma = 0; // naujas kintamasis rezultatui cout << "Pradzia" << endl; cin >> x1; cout << "Pabaiga" << endl; cin >> x2; for (x = x1; x <= x2; x++){ if (x%6==0) { cout << x << endl; suma++; // didinam vienetu, kai tenkinama salyga } } cout << suma << endl; // isvedam rezultata po ciklo return 0; }
  24. Patinka
    Shokutis gavo reakciją nuo Follow C++   
    Dar vieną kintamąjį pridėk, o ciklo metu, jei tenkinama sąlyga, didink vienetu. Po ciklo atspausdink :)
  25. Patinka
    Shokutis sureagavo į s27ltu Gatvės muštynių pamokėlės   
    Nelabai suprantu tokių žmonių, kurie nori pademonstruot jėgą gatvėje, ypač prieš silpnesnį. Ar ten jiem smegenys nebeveikia nuo alkoholio, ar jie prieš panas nori pavaidint. Eikit į sporto klubus ir prisimušit, išmoksit apsigint, gerą formą turėsit ir laiką gerai praleisit.
     
    Pamenu prieš kokius pustrečių metų, kai pradėjau lankyt kovos menus, ir aš porą kartų norėjau pavaidint išgėręs, tačiau vėliau supratau, kokią žalą žmogui galima padaryti susmugiuojant nors vieną smūgį (pačiam teko gauti nestipriai iš alkūnės į galvą ir dabar turiu randą 4cm). Galbūt pasidemonstruot norėjau, kai įsivaizdavau, kad daug išmokau, nors taip tik man atrodė, gal tas ######nas alkoholis taip suveikė, tačiau paskutinius 2,5 metų neturėjau jokių konfliktų gatvėje. Reikia jų neieškoti, o stengtis jų išvengti.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...