Pereiti prie turinio

Samick

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  508
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  4
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Samick gavo reakciją nuo spr1nt3r Problema su wordpress header/footer   
  Čia bus HTML elementai tiesiog neuždaryti vietoje. Yra matomai suvesti stiliai, bet jie nėra pilnai <style> tago viduje. Šiuo atveju reikia tiesiog tikrinti temos failus - header.php ir footer.php, nes ten klaida turi būt
 2. Patinka
  Samick sureagavo į satrops Wordpress ir WP All Importai   
  faile pabandyk pakeisti koduote i utf-8
 3. Patinka
  Samick sureagavo į TEGAS Paskola moduliniam namui   
  Prisimenant kad tu zemes paskirties sklype be statybos ketini statyti tai tik vartojimo paskola gausi. 
  Ta prasme lauko tualetui neskolina
 4. Patinka
  Samick sureagavo į Erikas013 Programavimas be PHP framework'ų? [Kam jie reikalingi?]   
  Jeigu projektą kursi sau, tai kodą rašyk nors ir lietuviškai, nesilaikant psr, solid, dry ir kitų principų, nesvarbu.
  Bet jeigu tai projektai klientams, įmonės vidinės sistemos arba tie projektai, prie kurių dirbs ir kiti programuotojai, tai pats pagalvok ar lengviau yra susipažinti kai yra naudojami standartai (nors ir primityvus) ar belekaip parašytas kodas, kuri svarbu tu supranti?
  Kodėl verta naudoti? Nes:
  Greičiau, tau nereikia galvoti kaip parašyti paprasčiausius funkcionalumus kaip pvz. routing.
  Saugiau, pvz. symfony ar laravel community yra didelis ir dažnu atvėju security issues nepasiekia releas'o, o jeigu pasiekia - būna pataisyta ir tau nereikia apie tai galvoti, o tik atnaujinti packages arba framework'o versiją.
  Naujokams prie projekto lengviau susipažinti su pačiu projektu, žino kur ieškoti modelius, servisus, repositorijų ir t.t.
  Apibendrinus, tai greičiausiai esi entry-level, max junior level, tai šitas klausimas bus atsakytas, kai padirbsi prie projektų ir suprasi jų naudą pats. Dar gali būti, kad nesi dirbęs prie vidutinio dydžio projekto arba nebandei scalinti projektų, rašant viską nuo nulio tu tiesiog užsiknisi tą patį visadą rašyti. O bijoti dėl performance šiais laikais tikrai nereikia, kodas gali būti ir tvarkingas ir greitas.
  Mano patarimas būtų, tai kas be ko naudoti framework'us, laikytis psr, dry, solid ir kitų principų, domėtis geromis praktikomis ir taip augsit gerais specialistais, nes šūdarankių pilną, vežk vežimais, bet gerų, tvarkingų - maža dalis.
 5. Patinka
  Samick sureagavo į 0djek Programavimas be PHP framework'ų? [Kam jie reikalingi?]   
  Už JavaScript php mažiau dinaminis, nes jau ką jis atidavė į naršykle: nebepakeis. Be JavaScript patogiai nepadarysi, kad paspaudus mygtuką, keli papildomai formos laukai atsiranda. 
  Pametem tema: kuom blogai apsišvietęs buvau, kad php client side rendering yra?
 6. Patinka
  Samick sureagavo į 0djek Programavimas be PHP framework'ų? [Kam jie reikalingi?]   
  jeigu Php naudoji, labai abejoju kad client side rendering gausi. Php juk server sided language yra 😄
 7. Patinka
  Samick gavo reakciją nuo android Programavimas be PHP framework'ų? [Kam jie reikalingi?]   
  Realiai PHP (kaip ir absoliučiai visos progamavimo kalbos) ir yra framework'as. Kompiuteris pastatytas ant 0 ir 1 - čia ir yra pati tikroji programavimo kalba. Visa kita yra "kaip" framework'ai. Tai čia ir yra tavo atsakymas. Ar norėtum svetaines kurti su nuliukais ir vienetukais? Kiek laiko tai truktų, kaip apsaugotum nuo hakerių ir dar begalė galvos skausmo...
  Pvz. asmeniškai framework'ų nenaudoju, bet naudoju WordPress, nes tokiu atveju man nereikia išradinėti svetainės architektūros, nebūtina ištisai galvoti apie saugumą, daugybė funkcijų jau egzistuoja, o tai n kartų pagreitina darbą. 
  Galų gale, yra gerų framework'ų (efektyvių, neėdančių resursų) ir yra prastesnių. Pvz. visi JS based frameworks naudoja žyymiai daugiau resursų ir elektros, bet yra dažniausiai dinamiški, o PHP based framwork'ai bus labiau lightweight, tačiau mažiau dinamiški
 8. Patinka
  Samick sureagavo į nix Programavimas be PHP framework'ų? [Kam jie reikalingi?]   
  Yra visokiu framework'u. Yra ready2go ir yra tokiu kaip F3, t.y. DIY framework'as. As ji naudoju ir man patinka, jog nesu verciamas mastyti taip kaip masto fw kurejai. Is esmes tu turi kelis pasirinkimus:
  1. Naudoji fw su is anksto esanciom bibliotekom. Tai yra saugu, duoda greita starta, neisradineji dviracio, lengvai dirbama komandose;
  2. Naudoji atskiras bibliotekas kuriu tau konkreciai reikia: route, db ir t.t. Susidedi butent tai ko tau reikia. Maziau blouto, bet aukoji sauguma, komandose tokie sprendimai neveikia.
  Pasiskaityk best practices php. Rasi patarimu kada logiska naudoti all in one fw, mini fw ar tiesiog bunch of libs.
  Kad kas siais laikais naudoti pure php - retas kas. Vistiek bus composer ir external libai.
 9. Patinka
  Samick sureagavo į android Programavimas be PHP framework'ų? [Kam jie reikalingi?]   
  Gerai kad viska gali parasyti lengviau paprasciau ir suprantamiau bet nemanau kad vienas devas sugebes visus edge cases coverinti + architektura normalia padaryti.

  Neisradinek dviracio, frameworkas reikalingas tam kad kad kitiems butu paprasciau dirbti su tavo kodu ateityje.

  Jei nenori tapt dinozauru sudarankiu kurio nieks samdyt nenores tai followink industry standartus.
 10. Patinka
  Samick sureagavo į venom Wordpress nenormaliai atvaizduoja ū   
  Fontą elementariai pabandyk pakeisti.
 11. Patinka
  Samick sureagavo į android Ar visada reikia besalygiskai gerbti tevus?   
  Vaikai visu pirma ne investicija, o atsakomybe nes jie neprase kad uzgeres viena vakara isautum savo girtai bobai be apsaugos.
  Verksnys tai busi tu kai vaikai su tavim nebendraus issikrauste ir 10proc. nuo algos nieks tau nemokes. Bus is tos serijos kai ir palikimas tavo niekam nebus reikalingas.
 12. Patinka
  Samick gavo reakciją nuo venom Audio klausymosi platforma   
  Susikeli į telefoną ir susikuri playlist'ą per default muzikos apps'ą 😄 kaip galima nemokėt, anksčiau tik taip ir įmanoma būdavo, kai nebuvo spotify ar YT telefone
 13. Patinka
  Samick sureagavo į venom Įsidarbinimo galimybės buvusiam verslininkui   
  Citata iš BY verslininko..
 14. Patinka
  Samick sureagavo į venom Internetinė radijo stotis   
  Tai aš tą ir turiu omeny, jisai išaukština Baltarusiją, Rusiją, tai kaip tipinis ir siūlo yandex music, turbūt ir naršyklę Yandex kiša visiems bei vietoj taxify - yandex taxi. Čia panašiai kaip būtum nacis ir klausytum tik nacistinės muzikos ir internete kas nors paklaustų kokios nors grupės, dainų ir parekomenduotų, patys suprantat ką.
 15. Patinka
  Samick gavo reakciją nuo MartynasKu IT support'o darbas   
  Tai čia priklauso ar internal support ar tiesiog klientų aptarnavime IT srityje dirbi. Internal support'e dažniausiai reikia ir patirties, klientų aptarnavime praktiškai bet ką priima. 
 16. Patinka
  Samick sureagavo į Stanley DĖL 2023-03-20 PASKELBTOS MOKESČIŲ REFORMOS (INDIVIDUALIAI DIRBANTIEMS IR MB)   
  Darbą turi atlikt bet kokiu atveju, ar samdomam darbe ar IV. Išskaičiuoja retam darbe ir tik smulkmenas, kad darbuotojai atsargiau dirbtų. Susimokėt gali tekti nebent jei ateisi girtas ir viską išdaužysi, bet jei tai bus tiesiog klaida darant darbą, tai nieko nemokėsi. Jei darbe netyčia sugadinsi milijono vertės įrangą, tai max gausi pylos, na gal dar kažkokią simbolinę baudą, bet greičiausiai liksi dirbt toliau, nes darbuotojų trūksta. O jeigu vykdai IV ir įrangą pirkai iš savo kišenės, tai niekas tau tos įrangos negrąžins, niekas nekompensuos netektų pajamų, tai kodėl mokesčiai abiem atvejais turi būti vienodi? O jeigu įranga suges pati? 
  Viskas eina prie to, kad rinkoje liktų tik stambūs verslai susiję su valdžia, o paprasti žmonės dirbtų tik samdomus darbus kaip vergai. Savarankiškai dirbantys valdžiai nereikalingi, nes per daug mąstantys ir nepriklausomi, sunkiau kontroliuoti. 
 17. Patinka
  Samick sureagavo į Stanley DĖL 2023-03-20 PASKELBTOS MOKESČIŲ REFORMOS (INDIVIDUALIAI DIRBANTIEMS IR MB)   
  O kodėl IV išvis galima lyginti su darbo sutartimi? IV yra verslo forma, kaip MB, UAB ir pan. Dirbdamas pagal darbo sutartį tu už nieką neatsakai, niekuo nerizikuoji ir turi visas garantijas. Vykdydamas veiklą tu neturi jokių garantijų, už viską atsakai ir prisiimi visą riziką. 
  Paaiškink kaip galima deklaruoti tik dalį pajamų?
  Ir kokia ta tavo infrastruktūra? Duobėti keliai ir pusmetis laukimo pas gydytoją? O kad valdžioje akivaizdi korupcija, kurios net neslepia, tai pyktis neima, smulkūs verslininkai dėl visko kalti?
 18. Patinka
  Samick sureagavo į Mr Kent DĖL 2023-03-20 PASKELBTOS MOKESČIŲ REFORMOS (INDIVIDUALIAI DIRBANTIEMS IR MB)   
  Koks gali imti pyktis? Sumokat ne jūs patys, o darbdaviai. Alga dažniausiai derinama į rankas, o ne ant popieriaus.
  Ir kaip galima lyginti milijonines imones ir pavienius freelancerius  ar kitus specialistus 😄
  Sutikciau moketi tokius pacius mokescius, taciau turi priklausyti ir pasalpos netekus uzsakymu ar pan, atostogu bent menesis per metus kaip ir dirbantiems.
 19. Patinka
  Samick gavo reakciją nuo As Justas Investuok ir uždirbk   
  Tai kad logikos nėra. Jeigu pats uždirbai 140k per porą metų, HOST321 jau turėtų būt susirinkęs keletą dešimčių (jei ne šimtų) milijonų, ne? Tai kokia prasmė toliau tą patį daryt? 
 20. Patinka
  Samick sureagavo į nix Pirmas darbas   
  Cia kalba eina apie pacius pirmus 4 metus pirmame darbe. Patirtis juk prisideda jei nekeiti srities. Tai po 4 metu perejus i kita imone ir padirbejus dar 1 metus tu jau turi 5 metus patirties konkrecioje srityje.
 21. Patinka
  Samick sureagavo į wembo Ar Dirbtinis Intelektas perims programuotojų darbą?   
  As manau kad pats darbtinis intelektas yra programuotoju darbas, o ne atvirkciai.
 22. Patinka
  Samick sureagavo į ITSprendimas Wordpress Blog komentarų formos kalba   
  Loco translate,arba jetpack komentarai
 23. Patinka
  Samick gavo reakciją nuo diablom Be temos   
  Tame ir esmė, kad tas įstatymas, draudžiantis rūkyti balkone, duoda atvirkštinį variantą. Žmonės rūko butuose, labiau kenkia sau, kvapas neišsisklaido ir pereina į laptinę ir kitus butus... Nieko nepadarysi, nes kaimynas rūkydamas bute įstatymų nepažeidinėja
 24. Patinka
  Samick sureagavo į IDK Individuali veikla, pajamos užsienio valiuta   
  "Užsienio valstybėje per mokestinį laikotarpį gautos pajamos ir patirtos GPMĮ 21 straipsnyje išvardytos išlaidos turi būti nurodomos eurais pagal euro ir tos užsienio valstybės valiutos santykį, kurį Europos centrinis bankas buvo nustatęs tokių pajamų faktinio gavimo dieną arba įmokų sumokėjimo dieną (kai deklaruojamos patirtos išlaidos).
  Jeigu tikslaus pajamų gavimo momento nustatyti nėra galimybių (arba pajamos buvo gaunamos periodiškai), pajamų sumos deklaracijoje turi būti nurodomos pagal euro ir tos užsienio valstybės valiutos santykį, kurį Europos centrinis bankas buvo nustatęs to mokestinio laikotarpio gruodžio 31 dieną."
  Žr. KM2479: https://www.vmi.lt/evmi/pajamų-mokesčio-sumokėjimas-ir-deklaravimas-metinė-deklaracija-gpm311-
 25. Patinka
  Samick sureagavo į Cpliusas World class coder   
  Pirma taisykle: Nera softo kuris pastoviai veiktu be priekaistu. Antra taisykle: Net "geriausias" programuotojas negali sukurti komplikuotos sistemos, kuri veiktu is pirmo karto. Joks software neapseina be bugu.
  Nera ka ten programuoti tam apple dizaine. Visos logikos vyksta backend, be backend neturesi jokios veikiancios sistemos.
×
×
 • Sukurti naują...