Pereiti prie turinio

wilkas

Nariai
  • Pranešimai

    285
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Interesantas02 Gėlių salono pavadinimas   
    Kaip variantas "Katino sodas" ir didelis storas katinas gyvenantis parduotuvėje :). Gėlės, gėlynai jau nebetraukia, reikia kažkokio kabliuko. Kaip variantas dviejų ir daugiau žodžių pavadinimas.
  2. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Interesantas02 Gėlių salono pavadinimas   
    Kaip variantas "Katino sodas" ir didelis storas katinas gyvenantis parduotuvėje :). Gėlės, gėlynai jau nebetraukia, reikia kažkokio kabliuko. Kaip variantas dviejų ir daugiau žodžių pavadinimas.
  3. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Vaizdo registratorius. Patarkit, turintys.   
    Tam yra registratoriai su papildomomis kameromis, juk patį registratorių galima ir paslėpti. Kažkas tokio BlackVue DR550GW-2CH. Tiesa, tada ir kaina šiek tiek kitokia.
  4. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo rokasj Macbook - ar įmanoma?   
    Paleidziant kompiuterį spaudi Command + S, toliau:
    mount -uw /
    ls /Users
    rm /Users/VARDAS (cia rasai vardą, kurį rado prieš tai buvusi komanda)/Library/Keychains/login.keychain
    reboot
     
    arba
     
    Paleidziant kompiuterį spaudi Command + S, toliau:
    mount -uw /
    rm /var/db/.applesetupdone
    reboot
     
    Berods turėtų padėti.
  5. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Luzes stacionaro motinine plokste   
    Ant pagrindinės plokštės yra jos pavadinimas, pagal jį, paieškos sistemoje, reikia rasti tos plokštės specifikacijas t.y. koks joje procesoriaus lizdas. Jei nenori keisti procesoriaus ir atminties, kitą plokštę reikia ieškoti su tokiu pat lizdu. Jei pas tave sena plokštė tai greičiausiai bus Socket 754, Socket 939 arba AM2. Ir dar. Naują pagrindinę plokštę senam procesoriui, greičiausiai, negausi, todėl ieškok naudotą.
    Perlituoti kondensatorius nėra sudėtinga, tik yra keletas niuansų. Vienas iš jų, tai paprastai gamintojų naudojamas bešvinis lydmetalis, kuris apsunkina detalių išlitavimą (lydosi aukštesnėje temperatūroje) ir, jei plokštė ASUS, elektrolitinių kondensatorių poliariškumas ant plokštės pažymetas atvirkščiai, nei įprasta (paprastai minus, o pas juos plius).
  6. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Edgarasx Ar yra kažkas panašaus į Drivers genius bet nemokamai?   
    Nedidelė pagalba, kaip suinstaliuoti draiverius. Gal padės.
    Kartais būna taip, kad jūs turite seną įrenginį, kurio išmesti nenorite, tačiau jūsų naudojama operacinė sistema neranda jam tvarkyklių (driver). Kaip galima išsisukti iš tokios padėties?
     
    Kaip pavyzdį pateiksiu Creative Live Cam Vista IM web kameros instaliaciją Windows 10 (praktiškai taip pat viskas vyksta windows 8 ar 8.1).
     
    Pajungiate kamerą atidarote „Device manager" ir matote, kad ji neveikia, nes windows nerado jai tvarkyklių. Tada einate į gamintojo puslapį ir atsisiunčiate naujausias tvarkykles tinkančias tai kamerai. Atsiustą failą išarchyvuojate ir matote, kad dar yra vienas instaliacinis exe failas. Tada iš svetainės legroom.net asisiunčiate programą „Universal extractor". Suinstaliuojate ją ir, jos pagalba, išarchyvuojate „setup.exe" failą. Pasitikrinate kur, išarchyvuoto failo direktorijoje, yra tvarkyklės failai.
     
    Tada grįžtate prie „Device manager" ir tvarkyklę instaliuojate rankiniu būdu. Paspaudžiate dešinį klavišą ant neveikiančio įrenginio, pasirenkate „Update Driver Software" ir rankinį (ne automatinį) tvarkyklės instaliavimo būdą (video matysite, kaip tai padaryti).
     
    Na ir viskas, tvarkyklė suinstaliuota, įrenginys veikia.
     
    O čia video, kuriame parodyta, kaip viską padaryti.
    https://www.youtube.com/watch?v=0o36P_5fyv8
     
    Originalus straipsnis.
  7. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo kamekadzeee 1600Mhz Ram neveikia   
    Yra tikimybė, kad pagrindinė plokštė nepalaiko 4Gb vienoje atminties plankutėje, o tik 2x2. Beje koks pagrindinės plokštės modelis? Tada gal būtų kažkas aiškiau.
  8. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo kamekadzeee 1600Mhz Ram neveikia   
    Pabandyk atsisiųsti Aida64. Ją paleidęs gausi daug informacijos apie savo kompiuterį.
  9. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo TheVukasLt Internetas Klaipėdos užmestyje, patarkit   
    Arnai, tu labai piktas ir be reikalo. Žmonės teisingai rašo, kad norint sužinoti ar pas tave veiktų greitas internetas reikia Balticum ar Teo svetainėse suvesti savo adresą. Alternatyvūs mobilūs planai (už tą pačią kainą) greičiu nesiskiria nuo tavo turimo. Na nebent Omnitel 4G, bet ten reikėtų galingesnės įšorinės antenos, o ir duomenų kiekis ribojamas. Taigi jei neįmanoma įvesti Balticum ar Teo alternatyvų kaip ir nėra, juk nesvarstysi galimybės įsivesti palydovinio interneto. Beje Mezon yra ir 6 ir 10 Mb/s. Gal verta pasikeisti tik planą ir neišradinėti dviračio (gali būti, kad didesniam greičiui vis tik reikės išorinės antenos (jei nėra)).
    Ir dar dėl routerio. Klausiant patarimo, ką įsigyti, pageidautina nurodyti planuojamą biudžetą, nes yra routerių ir už 20 eurų yra ir už 300 eurų.
    Oftopas: Nejaugi taip sunku buvo pačiam google paieškoje įvesti "internetas kaime" rasti visą reikalingą informaciją. Žmonės neturi už tave galvoti, todėl nereikia lieti ant jų savo pykčio.
     
    .
  10. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo pushaz69 Laptopas ar stacionarus?   
    Na praktiškai visi žaidimams skirti noutbukais apkabinėti ledais. Už 1000 gali pažiūrėti LENOVO IdeaPad Y50-70. Aišku ne idealas (na bet tu juk neturi dar poros lišnų tūkstančių eurų :)). Šiaip jau rašė, kad už tokią sumą gali nusipirkti neblogą stacionarą arba žemiausios (turiu omeny skirtus žaidimams) komplektacijos noutbuką. Ir dar, jei noutbukas perkamas žaidimams, reiškia jis dirbs ekstremaliomis sąlygomis ir čia kyla klausimas, kaip ilgai jis atlaikys?
     
    Jei nori žaisti patogiai čia tau padės kokia wifi klaviatūra ir kompo pajungimas prie televizoriaus. Reikia galvoti kompleksiškai :)
     
    Beje visi žaidimams skirti noutbukai gana sunkūs - 2-4kg. Pavyzdžiui Asus G751JY-DH72X sveria 3.8 kg ir kainuoja kažkur 2400 eurų.
  11. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Aidas Neina atnaujint, ištrinti ar per naują įrašyti programų   
    Šiaip tie visi registrų "valytojai" yra blogis :) Matyt kažką ištrynė. Pabandyk paleidžiant kompiuterį nuspausti F8, tada pasirinkti "Last known good configuration". Gal padės.
    Dar kaip variantas:

    Po F8 pasirinkti command prompt only. Po to užrašyti scanreg /fix spausti ENTER. Kai Registry Checker baiks darbą spausti ENTER. Po to parašyti scanreg /opt ir spausti ENTER. Na o po to perkrauti kompiuterį. Na ir dar, kaip variantas rasti ir pasinaudoti "ERD Commander in MSDaRT" disku.
     
     
     
     
  12. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Panvezys Gidas: Kaip surinkti nebrangų kompiuterį žaidimams?   
    Ne visada turime daug pinigų svajonių kompiuteriui. Gal šis straipsnelis padės, kam nors, kas jų neturi ypatingai daug.
     
    Jei norite nebrangaus kompiuterio, tai dar nereiškia, kad jame turi būti patys pigiausi komponentai. Rinktis dalis kompiuteriui reikia racionaliai.
     
    Didesnė dalis kompiuterių renkami parduotuvėse prekiaujančiose komponentais ir susiję ne su kompiuterio greitaveika, o su tuo, kaip gauti kuo didesnį pelną. Ir jei jūs vis tik susidūrėte su dilema kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį žaidimams, pasistenkite susikurti savo nuomonę ir realizuoti savo pasirinkimą.
     
    Taigi, kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį? Atsiminkite, kad kompiuteris tai ne kažkoks užbaigtas produktas. Kiekviena konfigūracija priklauso nuo jūsų. Norite nusipirkti gerą kompiuterį žaidimams, nesižvalgykite į kainas ir neklauskite patarimo pardavėjų. Skirtumas tarp to, ką jums nori įpiršti ir to, kas tikrai naudinga, siekia 40-60 % kompiuterio našumo. Tai nepriklauso nuo to, pigius ar brangius komponentus jūs renkatės, tie procentai stovės tarp jūsų pasirinkimo ir to ką jums nori parduoti. Renkantis komponentus taip pat kuo mažiau kreipkite dėmesio į reklamą.
     
    Procesorius
     
    Jei norite sistemos Intel bazėje, atkreipkite dėmesį į dviejų branduolių procesorius Pentium G3220 3.0GHZ ir G3420 3.2GHz. Čia pradinis variantas, atsiradus galimybei, juos galėsite pakeisti i3, i5 ar net i7 šeimos procesoriais.
     
    AMD platformai tiks Socket AM3+ 2 branduolių Athlon II X2 240-280 ar 3 branduolių AMD Athlon II X3 450-460. Šie variantai tiks jei ateityje norėsite modernizuoti sistemą iki 6-8 branduolių FX serijos AMD procesorių. Jei apie tokią modernizaciją negalvojate jums tiks sistema su FM2 lizdu. Jai tiktų AMD Athlon X4 750K-760K su atjungtu video branduoliu. Tai galingesni procesoriai, nei anksčiau minėti, tačiau jie brangesni ir skirti labiau tiems, kas nesiruošia vėliau modernizuoti sistemos.
     
    Pagrindinė plokštė
     
    Pagrindinė plokštė tiesiogiai neveikia greitaveikos ir daugelis perką bet ką. Tačiau nepamirškit, kad būtent pagrindinė plokštė jungia ir kontroliuoja visus kompiuterio komponentus. Nuo jos taip pat priklauso maitinimo sistemos stabilumas, ilgaamžiškumas ir funkcinės kompiuterio galimybės.
     
    Kad vėliau netektų gailėtis, siūlau iš vis nekreipti dėmesio į pačius pigiausius variantus, nepriklausomai nuo jų gamintojo. Tokių plokščių, kuriuose surinkti nelabai kokybiški arba moraliai pasenę komponentai, turi kiekvienas gamintojas.
     
    Paprasčiausias pavyzdys Gigabyte GA-78LMT-S2P - net paprastas žvilgsnis gali daug pasakyti, nekalbant jau apie galimybę pažvelgti giliau. Gigabyte GA-78LMT-S2P pagrindas - senas mikroschemų rinkinys 760G. Joje USB 3.0 ir SATA 3.0 palaikymu net nekvepia. Tokių plokščių galima rasti kiekvieno gamintojo krepšelyje, taigi nesusigundykite žema jų kaina.
     
    Pagrindinę plokštę renkamės po to, kai apsisprendėme dėl procesoriaus pasirinkimo, nes ji turi turėti lizdą tinkantį pasirinktam procesoriui.
     
    Naujos kartos Intel Haswell procesoriui tai bus lizdas Socket 1150. Toliau renkamės mikroschemų rinkinį, nuo kurio priklausys kompiuterio funkcinės galimybės.
     
    Mažiausią funkcionalumą turi mikroschemų rinkinį Intel H81 turinčios pagrindinės plokštės - 2 SATA 3.0 lizdai, 2 USB 3.0, 2 DIMM lizdai atminčiai ir 6 PCI Express linijos.
     
    Aukštesnio lygio sistemai naudojamas mikroschemų rinkinys B85. Jei galvojate apie sistemos atnaujinimą ateityje ir savo kompiuterio virsmą į galingą žaidybinį, renkamės plokštę su Z87.
     
    Renkantis pagrindines plokštes su AMD sistemai atkreipkime dėmesį į plokštes su AM3+ lizdu. Čia iš karto ignoruojame bet kokius pasiūlymus su AMD 760G mikroschemų rinkiniu ir renkamės AMD 970. Jei jūs renkate kompiuterį su AMD Athlon X4 750K, kuriam reikės FM2 lizdo jums reikės pagrindinės plokštės AMD A75 ar A85 mikroschemų rinkiniais. Tiesa šiuo atveju vis tik siūlau atkreipti dėmesi į plokštes su FM2+ lizdu.
     
    Atmintis
     
    Rinkdamiesi atmintį nekreipkite dėmesio į firmos ženklą, čia svarbesnės jos charakteristikos. DDR3 1333-1600 dažnių darbinei atminčiai standartinis atminties laiko paskirstymas (timing) CL9, geresnės kokybiškesnėms atminties mikroschemomis jis siekia CL8, išskirtiniu atveju CL7.
     
    Atminties pasirinkimas taip pas susijęs su pasirinktu procesoriumi, nes procesoriuje integruotas atminties valdiklis apsprendžia su kokia maksimalaus greičio atmintimi jis veikia. Jei procesoriaus veikia su 1333MHz maksimalaus dažnio atmintimi, tai 1600MHz dažnio atmintis jokių geresnių rezultatų neduos. Tiesa, yra viena išimtis, jei vėliau norėsite modernizuoti sistemą, tada vis tik vertėtų dėti aukštesnio darbinio dažnio atmintį.
     
    Siekiant optimalaus atminties darbo, pageidautinas dviejų kanalų rėžimas. Tam reikia porinio atminties modulių skaičiaus. Tačiau pradžiai siūlau apsistoti ties vienu 4Gb moduliu, vėliau pridedant dar vieną ir taip pasiekiant optimalius 8Gb.
     
    Vaizdo plokštė
     
    Pigi vaizdo plokštė ir žaidybinis kompiuteris, tai du nesuderinami dalykai. Labai dažnai, norint galingesnio procesoriaus ir kaip eglutės girliandos blykčiojančio kompiuterio, pamirštama, kad žaidybiniam kompiuteriui labai svarbus komponentas vaizdo plokštė. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad vaizdo plokštė dažnai bus brangesnė nei procesorius.
     
    Nebrangaus kompiuterio greitaveika labai priklauso nuo geros vaizdo plokštės, nes būtent ji bus atsakinga už tai, ar bus galima komfortiškai žaisti įvairius žaidimus.
     
    Pati silpniausia vaizdo plokštė, kurią rekomenduočiau dėti į žaidybinį kompiuterį tai Radeon HD7750, toliau eitų Geforce GTX650 ir šiek tiek galingesnė Radeon7770. Rinkdamiesi vaizdo plokštę taip pat daugiau kreipkite dėmesį ne į firmos ženklą, o į jos technines charakteristikas ir gerą aušinimą.
     
    Kietas diskas
     
    Rinkdamiesi kietą diską rinkitės ne vien pagal kainą. O ir kainą siekite su talpa. Ekonominiu požiūriu naudingiau pirkti 1000GB diską, nei 500GB. Taip pat pageidautinos tokios charakteristikos kaip SATA 3.0, 7200 aps./min, ne mažesnis nei 16MB buferis.
     
    Korpusas ir maitinimo blokas
     
    Finansiniu požiūriu tai labai sudėtingas klausimas. Ir ką rinktis? Korpusą su maitinimo bloku ar visą tą patį atskirai. Kadangi nebrangiam žaidybiniam kompiuteriui reikia apie 400-500W ir tai yra daugiau nei jam reikia, tačiau dažnai ant maitinimo blokų rašomi skaičiai ne visada sutampa su realiais. Tai ypač pastebima pigesniuose korpusuose su maitinimo blokais. Pasitaiko, kad po 500W galingumu slepiasi tik 300 realių vatų.
     
    Korpusą verta rinktis ATX formato. Kadangi pagrindinė plokštė gali būti ir mATX tai korpusas gali pergyventi ne vieną modernizaciją. Taip pat nepamirškite apie gerą korpuso ventiliaciją.
    Preliminari nebrangaus žaidybinio kompiuterio konfiguracija:
     
    Komponentas Modelis Kaina Lt
    Procesorius Intel Pentium G3220 3.00GHz 170
    Pagrindinė plokštė ASRock B85 PRO4 211
    Procesorius AMD Athlon II X2 250 114
    Aušintuvas Xilence AM3 20
    Pagrindinė plokštė ASUS M5A97 LE 201
    Procesorius AMD Athlon II X4 750K 3.4 GHz 225
    Pagrindinė plokštė ASROCK FM2A88M EXTREME4+ 187
    Atmintis DDR3 Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz CL9 116
    Video MSI GeForce GTX 650 300
    Kietas diskas WD Blue 3.5'' 1TB SATA3 174
    Korpusas Aerocool GT Advance 111
    Maitinimo blokas PSU Xilence ATX 2.3, RedWing 420W 97

    Taigi gauname preliminarią 1133 Lt-1210 Lt kainą. Ar reikės DVD sprendžiate patys, jis kainą padidins mažiausiai 45Lt.
    Na o pabaigai testo rezultatai, iš kurių matyti, kad su gera vaizdo plokšte, net silpnas procesorius ne visada žymiai nusileidžia stipresniam.

    Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su daugumos nuomone, Straipsnis taip pat patalpintas mano svetainėje.
  13. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Nenoriu win 8 kalbos keitimas   
    Video neparodyta keletas niuansų. Language options anglų kalbą reikia nustatyti kaip Make this the primary language. Ir sistemos lokalę greičiausiai dar reikia pakeisti.
  14. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo DmitrijusB Problema: blank USB storage   
    Šiaip teko matyti informaciją apie padirbtas kinietiškas SD korteles, kur vietoj 8 būdavo tik 4Gb. Jų tikrą talpą galima patikrintis su programa H2testw. O ištaisyti su kinietiška programėle MyDiskFix.exe. Taip pat tinka ir Acronis Disk Director.
    Šiaip reikėtų tokiu atveju pareikšti pretenzijas pardavėjui.
  15. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Ramūnas Kazkas blogai su laptopu   
    Tai patikrinti nesudėtinga - reikia pajungti įšorinį monitorių. Jei jame vaizdas normalus, reiškia kaltas arba šleifas arba matrica. Jei problema kartojasi ir įšoriniame monitoriuje, reikia keisti arba video čipą arba visą pagrindinę plokštę. Jokie kaitinimai, reboulingai realiai nepadeda tai tik laikini problemos sprendimai (gali padėti nuo 1 dienos iki 3 mėn, retai kada ilgiau, todėl šiems darbams firmos ir neduoda ilgalaikės garantijos).
  16. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo MindeB Kazkas blogai su laptopu   
    Greičiausia kažkur trūkęs video šleifas. Nuo dažno ekrano darinėjimo jis prasitrina.

  17. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Panvezys Gidas: Kaip surinkti nebrangų kompiuterį žaidimams?   
    Ne visada turime daug pinigų svajonių kompiuteriui. Gal šis straipsnelis padės, kam nors, kas jų neturi ypatingai daug.
     
    Jei norite nebrangaus kompiuterio, tai dar nereiškia, kad jame turi būti patys pigiausi komponentai. Rinktis dalis kompiuteriui reikia racionaliai.
     
    Didesnė dalis kompiuterių renkami parduotuvėse prekiaujančiose komponentais ir susiję ne su kompiuterio greitaveika, o su tuo, kaip gauti kuo didesnį pelną. Ir jei jūs vis tik susidūrėte su dilema kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį žaidimams, pasistenkite susikurti savo nuomonę ir realizuoti savo pasirinkimą.
     
    Taigi, kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį? Atsiminkite, kad kompiuteris tai ne kažkoks užbaigtas produktas. Kiekviena konfigūracija priklauso nuo jūsų. Norite nusipirkti gerą kompiuterį žaidimams, nesižvalgykite į kainas ir neklauskite patarimo pardavėjų. Skirtumas tarp to, ką jums nori įpiršti ir to, kas tikrai naudinga, siekia 40-60 % kompiuterio našumo. Tai nepriklauso nuo to, pigius ar brangius komponentus jūs renkatės, tie procentai stovės tarp jūsų pasirinkimo ir to ką jums nori parduoti. Renkantis komponentus taip pat kuo mažiau kreipkite dėmesio į reklamą.
     
    Procesorius
     
    Jei norite sistemos Intel bazėje, atkreipkite dėmesį į dviejų branduolių procesorius Pentium G3220 3.0GHZ ir G3420 3.2GHz. Čia pradinis variantas, atsiradus galimybei, juos galėsite pakeisti i3, i5 ar net i7 šeimos procesoriais.
     
    AMD platformai tiks Socket AM3+ 2 branduolių Athlon II X2 240-280 ar 3 branduolių AMD Athlon II X3 450-460. Šie variantai tiks jei ateityje norėsite modernizuoti sistemą iki 6-8 branduolių FX serijos AMD procesorių. Jei apie tokią modernizaciją negalvojate jums tiks sistema su FM2 lizdu. Jai tiktų AMD Athlon X4 750K-760K su atjungtu video branduoliu. Tai galingesni procesoriai, nei anksčiau minėti, tačiau jie brangesni ir skirti labiau tiems, kas nesiruošia vėliau modernizuoti sistemos.
     
    Pagrindinė plokštė
     
    Pagrindinė plokštė tiesiogiai neveikia greitaveikos ir daugelis perką bet ką. Tačiau nepamirškit, kad būtent pagrindinė plokštė jungia ir kontroliuoja visus kompiuterio komponentus. Nuo jos taip pat priklauso maitinimo sistemos stabilumas, ilgaamžiškumas ir funkcinės kompiuterio galimybės.
     
    Kad vėliau netektų gailėtis, siūlau iš vis nekreipti dėmesio į pačius pigiausius variantus, nepriklausomai nuo jų gamintojo. Tokių plokščių, kuriuose surinkti nelabai kokybiški arba moraliai pasenę komponentai, turi kiekvienas gamintojas.
     
    Paprasčiausias pavyzdys Gigabyte GA-78LMT-S2P - net paprastas žvilgsnis gali daug pasakyti, nekalbant jau apie galimybę pažvelgti giliau. Gigabyte GA-78LMT-S2P pagrindas - senas mikroschemų rinkinys 760G. Joje USB 3.0 ir SATA 3.0 palaikymu net nekvepia. Tokių plokščių galima rasti kiekvieno gamintojo krepšelyje, taigi nesusigundykite žema jų kaina.
     
    Pagrindinę plokštę renkamės po to, kai apsisprendėme dėl procesoriaus pasirinkimo, nes ji turi turėti lizdą tinkantį pasirinktam procesoriui.
     
    Naujos kartos Intel Haswell procesoriui tai bus lizdas Socket 1150. Toliau renkamės mikroschemų rinkinį, nuo kurio priklausys kompiuterio funkcinės galimybės.
     
    Mažiausią funkcionalumą turi mikroschemų rinkinį Intel H81 turinčios pagrindinės plokštės - 2 SATA 3.0 lizdai, 2 USB 3.0, 2 DIMM lizdai atminčiai ir 6 PCI Express linijos.
     
    Aukštesnio lygio sistemai naudojamas mikroschemų rinkinys B85. Jei galvojate apie sistemos atnaujinimą ateityje ir savo kompiuterio virsmą į galingą žaidybinį, renkamės plokštę su Z87.
     
    Renkantis pagrindines plokštes su AMD sistemai atkreipkime dėmesį į plokštes su AM3+ lizdu. Čia iš karto ignoruojame bet kokius pasiūlymus su AMD 760G mikroschemų rinkiniu ir renkamės AMD 970. Jei jūs renkate kompiuterį su AMD Athlon X4 750K, kuriam reikės FM2 lizdo jums reikės pagrindinės plokštės AMD A75 ar A85 mikroschemų rinkiniais. Tiesa šiuo atveju vis tik siūlau atkreipti dėmesi į plokštes su FM2+ lizdu.
     
    Atmintis
     
    Rinkdamiesi atmintį nekreipkite dėmesio į firmos ženklą, čia svarbesnės jos charakteristikos. DDR3 1333-1600 dažnių darbinei atminčiai standartinis atminties laiko paskirstymas (timing) CL9, geresnės kokybiškesnėms atminties mikroschemomis jis siekia CL8, išskirtiniu atveju CL7.
     
    Atminties pasirinkimas taip pas susijęs su pasirinktu procesoriumi, nes procesoriuje integruotas atminties valdiklis apsprendžia su kokia maksimalaus greičio atmintimi jis veikia. Jei procesoriaus veikia su 1333MHz maksimalaus dažnio atmintimi, tai 1600MHz dažnio atmintis jokių geresnių rezultatų neduos. Tiesa, yra viena išimtis, jei vėliau norėsite modernizuoti sistemą, tada vis tik vertėtų dėti aukštesnio darbinio dažnio atmintį.
     
    Siekiant optimalaus atminties darbo, pageidautinas dviejų kanalų rėžimas. Tam reikia porinio atminties modulių skaičiaus. Tačiau pradžiai siūlau apsistoti ties vienu 4Gb moduliu, vėliau pridedant dar vieną ir taip pasiekiant optimalius 8Gb.
     
    Vaizdo plokštė
     
    Pigi vaizdo plokštė ir žaidybinis kompiuteris, tai du nesuderinami dalykai. Labai dažnai, norint galingesnio procesoriaus ir kaip eglutės girliandos blykčiojančio kompiuterio, pamirštama, kad žaidybiniam kompiuteriui labai svarbus komponentas vaizdo plokštė. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad vaizdo plokštė dažnai bus brangesnė nei procesorius.
     
    Nebrangaus kompiuterio greitaveika labai priklauso nuo geros vaizdo plokštės, nes būtent ji bus atsakinga už tai, ar bus galima komfortiškai žaisti įvairius žaidimus.
     
    Pati silpniausia vaizdo plokštė, kurią rekomenduočiau dėti į žaidybinį kompiuterį tai Radeon HD7750, toliau eitų Geforce GTX650 ir šiek tiek galingesnė Radeon7770. Rinkdamiesi vaizdo plokštę taip pat daugiau kreipkite dėmesį ne į firmos ženklą, o į jos technines charakteristikas ir gerą aušinimą.
     
    Kietas diskas
     
    Rinkdamiesi kietą diską rinkitės ne vien pagal kainą. O ir kainą siekite su talpa. Ekonominiu požiūriu naudingiau pirkti 1000GB diską, nei 500GB. Taip pat pageidautinos tokios charakteristikos kaip SATA 3.0, 7200 aps./min, ne mažesnis nei 16MB buferis.
     
    Korpusas ir maitinimo blokas
     
    Finansiniu požiūriu tai labai sudėtingas klausimas. Ir ką rinktis? Korpusą su maitinimo bloku ar visą tą patį atskirai. Kadangi nebrangiam žaidybiniam kompiuteriui reikia apie 400-500W ir tai yra daugiau nei jam reikia, tačiau dažnai ant maitinimo blokų rašomi skaičiai ne visada sutampa su realiais. Tai ypač pastebima pigesniuose korpusuose su maitinimo blokais. Pasitaiko, kad po 500W galingumu slepiasi tik 300 realių vatų.
     
    Korpusą verta rinktis ATX formato. Kadangi pagrindinė plokštė gali būti ir mATX tai korpusas gali pergyventi ne vieną modernizaciją. Taip pat nepamirškite apie gerą korpuso ventiliaciją.
    Preliminari nebrangaus žaidybinio kompiuterio konfiguracija:
     
    Komponentas Modelis Kaina Lt
    Procesorius Intel Pentium G3220 3.00GHz 170
    Pagrindinė plokštė ASRock B85 PRO4 211
    Procesorius AMD Athlon II X2 250 114
    Aušintuvas Xilence AM3 20
    Pagrindinė plokštė ASUS M5A97 LE 201
    Procesorius AMD Athlon II X4 750K 3.4 GHz 225
    Pagrindinė plokštė ASROCK FM2A88M EXTREME4+ 187
    Atmintis DDR3 Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz CL9 116
    Video MSI GeForce GTX 650 300
    Kietas diskas WD Blue 3.5'' 1TB SATA3 174
    Korpusas Aerocool GT Advance 111
    Maitinimo blokas PSU Xilence ATX 2.3, RedWing 420W 97

    Taigi gauname preliminarią 1133 Lt-1210 Lt kainą. Ar reikės DVD sprendžiate patys, jis kainą padidins mažiausiai 45Lt.
    Na o pabaigai testo rezultatai, iš kurių matyti, kad su gera vaizdo plokšte, net silpnas procesorius ne visada žymiai nusileidžia stipresniam.

    Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su daugumos nuomone, Straipsnis taip pat patalpintas mano svetainėje.
  18. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Panvezys Gidas: Kaip surinkti nebrangų kompiuterį žaidimams?   
    Ne visada turime daug pinigų svajonių kompiuteriui. Gal šis straipsnelis padės, kam nors, kas jų neturi ypatingai daug.
     
    Jei norite nebrangaus kompiuterio, tai dar nereiškia, kad jame turi būti patys pigiausi komponentai. Rinktis dalis kompiuteriui reikia racionaliai.
     
    Didesnė dalis kompiuterių renkami parduotuvėse prekiaujančiose komponentais ir susiję ne su kompiuterio greitaveika, o su tuo, kaip gauti kuo didesnį pelną. Ir jei jūs vis tik susidūrėte su dilema kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį žaidimams, pasistenkite susikurti savo nuomonę ir realizuoti savo pasirinkimą.
     
    Taigi, kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį? Atsiminkite, kad kompiuteris tai ne kažkoks užbaigtas produktas. Kiekviena konfigūracija priklauso nuo jūsų. Norite nusipirkti gerą kompiuterį žaidimams, nesižvalgykite į kainas ir neklauskite patarimo pardavėjų. Skirtumas tarp to, ką jums nori įpiršti ir to, kas tikrai naudinga, siekia 40-60 % kompiuterio našumo. Tai nepriklauso nuo to, pigius ar brangius komponentus jūs renkatės, tie procentai stovės tarp jūsų pasirinkimo ir to ką jums nori parduoti. Renkantis komponentus taip pat kuo mažiau kreipkite dėmesio į reklamą.
     
    Procesorius
     
    Jei norite sistemos Intel bazėje, atkreipkite dėmesį į dviejų branduolių procesorius Pentium G3220 3.0GHZ ir G3420 3.2GHz. Čia pradinis variantas, atsiradus galimybei, juos galėsite pakeisti i3, i5 ar net i7 šeimos procesoriais.
     
    AMD platformai tiks Socket AM3+ 2 branduolių Athlon II X2 240-280 ar 3 branduolių AMD Athlon II X3 450-460. Šie variantai tiks jei ateityje norėsite modernizuoti sistemą iki 6-8 branduolių FX serijos AMD procesorių. Jei apie tokią modernizaciją negalvojate jums tiks sistema su FM2 lizdu. Jai tiktų AMD Athlon X4 750K-760K su atjungtu video branduoliu. Tai galingesni procesoriai, nei anksčiau minėti, tačiau jie brangesni ir skirti labiau tiems, kas nesiruošia vėliau modernizuoti sistemos.
     
    Pagrindinė plokštė
     
    Pagrindinė plokštė tiesiogiai neveikia greitaveikos ir daugelis perką bet ką. Tačiau nepamirškit, kad būtent pagrindinė plokštė jungia ir kontroliuoja visus kompiuterio komponentus. Nuo jos taip pat priklauso maitinimo sistemos stabilumas, ilgaamžiškumas ir funkcinės kompiuterio galimybės.
     
    Kad vėliau netektų gailėtis, siūlau iš vis nekreipti dėmesio į pačius pigiausius variantus, nepriklausomai nuo jų gamintojo. Tokių plokščių, kuriuose surinkti nelabai kokybiški arba moraliai pasenę komponentai, turi kiekvienas gamintojas.
     
    Paprasčiausias pavyzdys Gigabyte GA-78LMT-S2P - net paprastas žvilgsnis gali daug pasakyti, nekalbant jau apie galimybę pažvelgti giliau. Gigabyte GA-78LMT-S2P pagrindas - senas mikroschemų rinkinys 760G. Joje USB 3.0 ir SATA 3.0 palaikymu net nekvepia. Tokių plokščių galima rasti kiekvieno gamintojo krepšelyje, taigi nesusigundykite žema jų kaina.
     
    Pagrindinę plokštę renkamės po to, kai apsisprendėme dėl procesoriaus pasirinkimo, nes ji turi turėti lizdą tinkantį pasirinktam procesoriui.
     
    Naujos kartos Intel Haswell procesoriui tai bus lizdas Socket 1150. Toliau renkamės mikroschemų rinkinį, nuo kurio priklausys kompiuterio funkcinės galimybės.
     
    Mažiausią funkcionalumą turi mikroschemų rinkinį Intel H81 turinčios pagrindinės plokštės - 2 SATA 3.0 lizdai, 2 USB 3.0, 2 DIMM lizdai atminčiai ir 6 PCI Express linijos.
     
    Aukštesnio lygio sistemai naudojamas mikroschemų rinkinys B85. Jei galvojate apie sistemos atnaujinimą ateityje ir savo kompiuterio virsmą į galingą žaidybinį, renkamės plokštę su Z87.
     
    Renkantis pagrindines plokštes su AMD sistemai atkreipkime dėmesį į plokštes su AM3+ lizdu. Čia iš karto ignoruojame bet kokius pasiūlymus su AMD 760G mikroschemų rinkiniu ir renkamės AMD 970. Jei jūs renkate kompiuterį su AMD Athlon X4 750K, kuriam reikės FM2 lizdo jums reikės pagrindinės plokštės AMD A75 ar A85 mikroschemų rinkiniais. Tiesa šiuo atveju vis tik siūlau atkreipti dėmesi į plokštes su FM2+ lizdu.
     
    Atmintis
     
    Rinkdamiesi atmintį nekreipkite dėmesio į firmos ženklą, čia svarbesnės jos charakteristikos. DDR3 1333-1600 dažnių darbinei atminčiai standartinis atminties laiko paskirstymas (timing) CL9, geresnės kokybiškesnėms atminties mikroschemomis jis siekia CL8, išskirtiniu atveju CL7.
     
    Atminties pasirinkimas taip pas susijęs su pasirinktu procesoriumi, nes procesoriuje integruotas atminties valdiklis apsprendžia su kokia maksimalaus greičio atmintimi jis veikia. Jei procesoriaus veikia su 1333MHz maksimalaus dažnio atmintimi, tai 1600MHz dažnio atmintis jokių geresnių rezultatų neduos. Tiesa, yra viena išimtis, jei vėliau norėsite modernizuoti sistemą, tada vis tik vertėtų dėti aukštesnio darbinio dažnio atmintį.
     
    Siekiant optimalaus atminties darbo, pageidautinas dviejų kanalų rėžimas. Tam reikia porinio atminties modulių skaičiaus. Tačiau pradžiai siūlau apsistoti ties vienu 4Gb moduliu, vėliau pridedant dar vieną ir taip pasiekiant optimalius 8Gb.
     
    Vaizdo plokštė
     
    Pigi vaizdo plokštė ir žaidybinis kompiuteris, tai du nesuderinami dalykai. Labai dažnai, norint galingesnio procesoriaus ir kaip eglutės girliandos blykčiojančio kompiuterio, pamirštama, kad žaidybiniam kompiuteriui labai svarbus komponentas vaizdo plokštė. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad vaizdo plokštė dažnai bus brangesnė nei procesorius.
     
    Nebrangaus kompiuterio greitaveika labai priklauso nuo geros vaizdo plokštės, nes būtent ji bus atsakinga už tai, ar bus galima komfortiškai žaisti įvairius žaidimus.
     
    Pati silpniausia vaizdo plokštė, kurią rekomenduočiau dėti į žaidybinį kompiuterį tai Radeon HD7750, toliau eitų Geforce GTX650 ir šiek tiek galingesnė Radeon7770. Rinkdamiesi vaizdo plokštę taip pat daugiau kreipkite dėmesį ne į firmos ženklą, o į jos technines charakteristikas ir gerą aušinimą.
     
    Kietas diskas
     
    Rinkdamiesi kietą diską rinkitės ne vien pagal kainą. O ir kainą siekite su talpa. Ekonominiu požiūriu naudingiau pirkti 1000GB diską, nei 500GB. Taip pat pageidautinos tokios charakteristikos kaip SATA 3.0, 7200 aps./min, ne mažesnis nei 16MB buferis.
     
    Korpusas ir maitinimo blokas
     
    Finansiniu požiūriu tai labai sudėtingas klausimas. Ir ką rinktis? Korpusą su maitinimo bloku ar visą tą patį atskirai. Kadangi nebrangiam žaidybiniam kompiuteriui reikia apie 400-500W ir tai yra daugiau nei jam reikia, tačiau dažnai ant maitinimo blokų rašomi skaičiai ne visada sutampa su realiais. Tai ypač pastebima pigesniuose korpusuose su maitinimo blokais. Pasitaiko, kad po 500W galingumu slepiasi tik 300 realių vatų.
     
    Korpusą verta rinktis ATX formato. Kadangi pagrindinė plokštė gali būti ir mATX tai korpusas gali pergyventi ne vieną modernizaciją. Taip pat nepamirškite apie gerą korpuso ventiliaciją.
    Preliminari nebrangaus žaidybinio kompiuterio konfiguracija:
     
    Komponentas Modelis Kaina Lt
    Procesorius Intel Pentium G3220 3.00GHz 170
    Pagrindinė plokštė ASRock B85 PRO4 211
    Procesorius AMD Athlon II X2 250 114
    Aušintuvas Xilence AM3 20
    Pagrindinė plokštė ASUS M5A97 LE 201
    Procesorius AMD Athlon II X4 750K 3.4 GHz 225
    Pagrindinė plokštė ASROCK FM2A88M EXTREME4+ 187
    Atmintis DDR3 Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz CL9 116
    Video MSI GeForce GTX 650 300
    Kietas diskas WD Blue 3.5'' 1TB SATA3 174
    Korpusas Aerocool GT Advance 111
    Maitinimo blokas PSU Xilence ATX 2.3, RedWing 420W 97

    Taigi gauname preliminarią 1133 Lt-1210 Lt kainą. Ar reikės DVD sprendžiate patys, jis kainą padidins mažiausiai 45Lt.
    Na o pabaigai testo rezultatai, iš kurių matyti, kad su gera vaizdo plokšte, net silpnas procesorius ne visada žymiai nusileidžia stipresniam.

    Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su daugumos nuomone, Straipsnis taip pat patalpintas mano svetainėje.
  19. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Tomasis Gidas: Kaip surinkti nebrangų kompiuterį žaidimams?   
    Jei planuoji 370Lt skirti video tai jau geriau šiek tiek brangesnę ASUS GeForce GTX 750 OC, 1GB GDDR5 (128 Bit) ar MSI GeForce GTX 750 GAMING OC, 1GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, DVI, HDMI, DVI ar aukščiau siūlytą R7 260x. Ramus, kaip jau rašė, paimk šiek tiek pigesnius (ar CL9 ar CL7 praktiškai nepajusi bet sutaupysi geresniam video),
    Dėl procesoriaus, bet kuris gerenis už šį kainuoja dvigubai daugiau, o CPU Mark rezultatais dvigubai nelenkia:
    Intel Core i3-4130T @ 2.90GHz 4,203 (kaina 349)
    pasirinktas Intel Pentium G3420 @ 3.20GHz 3,428 (kaina 189)
    Todėl verta pataupyti ir vėliau, esant galimybei, modernizacijai skirti tam tikrą pinigų sumą:
    CPU Mark
    Intel Core i3-4340 @ 3.60GHz 5,176 (kaina 465)
    Intel Core i5-4670K @ 3.40GHz 7,804 (kaina 716)
  20. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Panvezys Gidas: Kaip surinkti nebrangų kompiuterį žaidimams?   
    Ne visada turime daug pinigų svajonių kompiuteriui. Gal šis straipsnelis padės, kam nors, kas jų neturi ypatingai daug.
     
    Jei norite nebrangaus kompiuterio, tai dar nereiškia, kad jame turi būti patys pigiausi komponentai. Rinktis dalis kompiuteriui reikia racionaliai.
     
    Didesnė dalis kompiuterių renkami parduotuvėse prekiaujančiose komponentais ir susiję ne su kompiuterio greitaveika, o su tuo, kaip gauti kuo didesnį pelną. Ir jei jūs vis tik susidūrėte su dilema kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį žaidimams, pasistenkite susikurti savo nuomonę ir realizuoti savo pasirinkimą.
     
    Taigi, kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį? Atsiminkite, kad kompiuteris tai ne kažkoks užbaigtas produktas. Kiekviena konfigūracija priklauso nuo jūsų. Norite nusipirkti gerą kompiuterį žaidimams, nesižvalgykite į kainas ir neklauskite patarimo pardavėjų. Skirtumas tarp to, ką jums nori įpiršti ir to, kas tikrai naudinga, siekia 40-60 % kompiuterio našumo. Tai nepriklauso nuo to, pigius ar brangius komponentus jūs renkatės, tie procentai stovės tarp jūsų pasirinkimo ir to ką jums nori parduoti. Renkantis komponentus taip pat kuo mažiau kreipkite dėmesio į reklamą.
     
    Procesorius
     
    Jei norite sistemos Intel bazėje, atkreipkite dėmesį į dviejų branduolių procesorius Pentium G3220 3.0GHZ ir G3420 3.2GHz. Čia pradinis variantas, atsiradus galimybei, juos galėsite pakeisti i3, i5 ar net i7 šeimos procesoriais.
     
    AMD platformai tiks Socket AM3+ 2 branduolių Athlon II X2 240-280 ar 3 branduolių AMD Athlon II X3 450-460. Šie variantai tiks jei ateityje norėsite modernizuoti sistemą iki 6-8 branduolių FX serijos AMD procesorių. Jei apie tokią modernizaciją negalvojate jums tiks sistema su FM2 lizdu. Jai tiktų AMD Athlon X4 750K-760K su atjungtu video branduoliu. Tai galingesni procesoriai, nei anksčiau minėti, tačiau jie brangesni ir skirti labiau tiems, kas nesiruošia vėliau modernizuoti sistemos.
     
    Pagrindinė plokštė
     
    Pagrindinė plokštė tiesiogiai neveikia greitaveikos ir daugelis perką bet ką. Tačiau nepamirškit, kad būtent pagrindinė plokštė jungia ir kontroliuoja visus kompiuterio komponentus. Nuo jos taip pat priklauso maitinimo sistemos stabilumas, ilgaamžiškumas ir funkcinės kompiuterio galimybės.
     
    Kad vėliau netektų gailėtis, siūlau iš vis nekreipti dėmesio į pačius pigiausius variantus, nepriklausomai nuo jų gamintojo. Tokių plokščių, kuriuose surinkti nelabai kokybiški arba moraliai pasenę komponentai, turi kiekvienas gamintojas.
     
    Paprasčiausias pavyzdys Gigabyte GA-78LMT-S2P - net paprastas žvilgsnis gali daug pasakyti, nekalbant jau apie galimybę pažvelgti giliau. Gigabyte GA-78LMT-S2P pagrindas - senas mikroschemų rinkinys 760G. Joje USB 3.0 ir SATA 3.0 palaikymu net nekvepia. Tokių plokščių galima rasti kiekvieno gamintojo krepšelyje, taigi nesusigundykite žema jų kaina.
     
    Pagrindinę plokštę renkamės po to, kai apsisprendėme dėl procesoriaus pasirinkimo, nes ji turi turėti lizdą tinkantį pasirinktam procesoriui.
     
    Naujos kartos Intel Haswell procesoriui tai bus lizdas Socket 1150. Toliau renkamės mikroschemų rinkinį, nuo kurio priklausys kompiuterio funkcinės galimybės.
     
    Mažiausią funkcionalumą turi mikroschemų rinkinį Intel H81 turinčios pagrindinės plokštės - 2 SATA 3.0 lizdai, 2 USB 3.0, 2 DIMM lizdai atminčiai ir 6 PCI Express linijos.
     
    Aukštesnio lygio sistemai naudojamas mikroschemų rinkinys B85. Jei galvojate apie sistemos atnaujinimą ateityje ir savo kompiuterio virsmą į galingą žaidybinį, renkamės plokštę su Z87.
     
    Renkantis pagrindines plokštes su AMD sistemai atkreipkime dėmesį į plokštes su AM3+ lizdu. Čia iš karto ignoruojame bet kokius pasiūlymus su AMD 760G mikroschemų rinkiniu ir renkamės AMD 970. Jei jūs renkate kompiuterį su AMD Athlon X4 750K, kuriam reikės FM2 lizdo jums reikės pagrindinės plokštės AMD A75 ar A85 mikroschemų rinkiniais. Tiesa šiuo atveju vis tik siūlau atkreipti dėmesi į plokštes su FM2+ lizdu.
     
    Atmintis
     
    Rinkdamiesi atmintį nekreipkite dėmesio į firmos ženklą, čia svarbesnės jos charakteristikos. DDR3 1333-1600 dažnių darbinei atminčiai standartinis atminties laiko paskirstymas (timing) CL9, geresnės kokybiškesnėms atminties mikroschemomis jis siekia CL8, išskirtiniu atveju CL7.
     
    Atminties pasirinkimas taip pas susijęs su pasirinktu procesoriumi, nes procesoriuje integruotas atminties valdiklis apsprendžia su kokia maksimalaus greičio atmintimi jis veikia. Jei procesoriaus veikia su 1333MHz maksimalaus dažnio atmintimi, tai 1600MHz dažnio atmintis jokių geresnių rezultatų neduos. Tiesa, yra viena išimtis, jei vėliau norėsite modernizuoti sistemą, tada vis tik vertėtų dėti aukštesnio darbinio dažnio atmintį.
     
    Siekiant optimalaus atminties darbo, pageidautinas dviejų kanalų rėžimas. Tam reikia porinio atminties modulių skaičiaus. Tačiau pradžiai siūlau apsistoti ties vienu 4Gb moduliu, vėliau pridedant dar vieną ir taip pasiekiant optimalius 8Gb.
     
    Vaizdo plokštė
     
    Pigi vaizdo plokštė ir žaidybinis kompiuteris, tai du nesuderinami dalykai. Labai dažnai, norint galingesnio procesoriaus ir kaip eglutės girliandos blykčiojančio kompiuterio, pamirštama, kad žaidybiniam kompiuteriui labai svarbus komponentas vaizdo plokštė. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad vaizdo plokštė dažnai bus brangesnė nei procesorius.
     
    Nebrangaus kompiuterio greitaveika labai priklauso nuo geros vaizdo plokštės, nes būtent ji bus atsakinga už tai, ar bus galima komfortiškai žaisti įvairius žaidimus.
     
    Pati silpniausia vaizdo plokštė, kurią rekomenduočiau dėti į žaidybinį kompiuterį tai Radeon HD7750, toliau eitų Geforce GTX650 ir šiek tiek galingesnė Radeon7770. Rinkdamiesi vaizdo plokštę taip pat daugiau kreipkite dėmesį ne į firmos ženklą, o į jos technines charakteristikas ir gerą aušinimą.
     
    Kietas diskas
     
    Rinkdamiesi kietą diską rinkitės ne vien pagal kainą. O ir kainą siekite su talpa. Ekonominiu požiūriu naudingiau pirkti 1000GB diską, nei 500GB. Taip pat pageidautinos tokios charakteristikos kaip SATA 3.0, 7200 aps./min, ne mažesnis nei 16MB buferis.
     
    Korpusas ir maitinimo blokas
     
    Finansiniu požiūriu tai labai sudėtingas klausimas. Ir ką rinktis? Korpusą su maitinimo bloku ar visą tą patį atskirai. Kadangi nebrangiam žaidybiniam kompiuteriui reikia apie 400-500W ir tai yra daugiau nei jam reikia, tačiau dažnai ant maitinimo blokų rašomi skaičiai ne visada sutampa su realiais. Tai ypač pastebima pigesniuose korpusuose su maitinimo blokais. Pasitaiko, kad po 500W galingumu slepiasi tik 300 realių vatų.
     
    Korpusą verta rinktis ATX formato. Kadangi pagrindinė plokštė gali būti ir mATX tai korpusas gali pergyventi ne vieną modernizaciją. Taip pat nepamirškite apie gerą korpuso ventiliaciją.
    Preliminari nebrangaus žaidybinio kompiuterio konfiguracija:
     
    Komponentas Modelis Kaina Lt
    Procesorius Intel Pentium G3220 3.00GHz 170
    Pagrindinė plokštė ASRock B85 PRO4 211
    Procesorius AMD Athlon II X2 250 114
    Aušintuvas Xilence AM3 20
    Pagrindinė plokštė ASUS M5A97 LE 201
    Procesorius AMD Athlon II X4 750K 3.4 GHz 225
    Pagrindinė plokštė ASROCK FM2A88M EXTREME4+ 187
    Atmintis DDR3 Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz CL9 116
    Video MSI GeForce GTX 650 300
    Kietas diskas WD Blue 3.5'' 1TB SATA3 174
    Korpusas Aerocool GT Advance 111
    Maitinimo blokas PSU Xilence ATX 2.3, RedWing 420W 97

    Taigi gauname preliminarią 1133 Lt-1210 Lt kainą. Ar reikės DVD sprendžiate patys, jis kainą padidins mažiausiai 45Lt.
    Na o pabaigai testo rezultatai, iš kurių matyti, kad su gera vaizdo plokšte, net silpnas procesorius ne visada žymiai nusileidžia stipresniam.

    Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su daugumos nuomone, Straipsnis taip pat patalpintas mano svetainėje.
  21. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Puferis Eina persirašyti windwos iš 7 į 8 neištuštine c disko?   
    Šiaip patarčiau rašytis "švarią" sistemą. Pradžioje skeli diską į dvi particijas (jei to nėra padaryta),antra taip pat turi būti pagrindinė, kopijuoji kas reikia ir vėliau, instaliacijos metu, renkiesi Drive options(advanced) ir naikini pirmą particiją. Vėliau duomenis gražini į pirmą particiją ir padarai vėl vientisą diską.

  22. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Peupeu Patikimi senų nešiojamų kompiuterių modeliai   
    Verslo klasės IBM (Lenovo) su magnio korpusu, nusibos, bet vis tiek veiks. Naudotą geriausiai pirkti verslo arba premium klasės (didesnė tikimybė kad dar atlaikys).
  23. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Eitaras Kaip nusipirkti nešiojamą kompiuterį, o ne Asusą (I dalis)   
    Pradžioje buvo šiek tie žiauresnis pavadinimas, bet vis tik pasirinkau švelnesnį variantą. Taigi, kas jums svarbiau - išsirinkti gerą nešiojamą kompiuterį, pasirinktą pagal parametrus, ar paprasčiausiai nusipirkti HP, Asus ar net kokį Apple. Taip jau gavosi, kad visagalė reklama taip įspaudžia visokiausių firmų pavadinimus, kad vartotojas renkasi ne techninius duomenis, bet pažįstamas raideles.
    Tada jau nesvarbūs techniniai duomenys, nes tai tokia firma, kad kažko blogo pagaminti tiesiog negali. O iš tiesų pagalvokite, kas gamina kompiuterių dalis. Kas gamina tai nuo ko priklauso kompiuterio našumas - procesorių ir videoplokštę. Juk nei Asus, HP ar Apple jų negamina. HDD, atminties ir kitų dalių taip pat nei Asus, nei HP negamina. Gal gamina monitoriaus matricas? Taip pat lyg tai ne.
    Na ir kas mums iš viso to lieka - gražus plastmasinis korpusas su pažįstamomis raidelėmis. Čia jau nesvarbu kokios firmos modelį pasirinkti. Galima nusipirkti Apple MacBook su senu Intel Core™ i5-3210M sumokėjus daugiau nei 4000Lt už šį graužtuką.
    Jei jūs sutinkate mokėti už reklamą toliau galite neskaityti, nes likęs tekstas skirtas tiems, kurie bando bent šiek tiek mastyti.
    Taigi renkantis nešiojamą kompiuterį, neturėtų net kilti klausimas, kokios firmos kompiuterį rinktis. Gerą nešiojamą kompiuterį įmanoma išsirinkti tik remiantis jo techniniais parametrais ir atsižvelgiant į tai, kam jis bus skirtas.
    Kaip nusipirkti gerą kompiuteri darbui kontoroje ir mokymuisi
    Net nesuprantu, ką čia rinktis, tiks bet kuris su 15″- 17″ colių ekranu ir nauju procesoriumi. Visi šiuolaikiniai procesoriai turi pakankamai gerą integruotą video plokštę, kuri visiškai susidoros su kontoroje naudojamomis programomis, video peržiūra ir kitomis elementariomis užduotimis. Čia svarbiausiai išsirinkti kompiuterį su šiuolaikiniu procesoriumi, o visa kita priklauso nuo jūsų finansinių galimybių.
    Nešiojamas kompiuteris internetui ir multimedijai
    Na čia reikalavimai praktiškai beveik nesiskiria nuo prieš tai minėtos kategorijos kompiuterio pasirinkimo. Kaip ir anksčiau, svarbiausiai pasirinkti šiuolaikinį procesorių.
    Toliau, pageidautina, kad disko talpa nebūtų mažesnė nei 1TB, nes filmų kokybė ir dydis pastoviai didėja, na ir šiaip - vietos diske niekada nebūna per daug. Ekranas - kuo didesnis, tuo geriau ir geriausiai pamatyti kompiuterį gyvai pačiam, kokiame salone, nes skaičiai, kuriuos pateikia gamintojai dar ne viską pasako apie ekraną.
    Pageidautina ekrano matrica IPS arba MVA, nors dažniausiai rasite kompiuterį su TN + film (labai dažnai film pavadinime praleidžiama), kurių stebėjimo kampas yra mažesnis (90-160).
    Nešiojamas žaidybinis kompiuteris
    Gera video plokštė visada brangesnė nei geras procesorius. Pavyzdžiui nauja video plokštė GTX780M 4G GDDR5, skirta Alienware M18x R3, kainuoja virš 2000Lt.
    Renkantis nešiojamą kompiuterį žaidimams, atminkite, kad gera video plokštė labai svarbus argumentas ir pagal savo potencialą ji neturi nusileisti procesoriui.
    Šiaip jei svarstote, ką pirkti žaidybinį nešiojamą kompiuterį ar stacionarą, vis tik siūlau geriau rinktis stacionarą.
    Jei palyginsime kainas, tai už tą pačią kainą stacionaras bus mažiausiai dvigubai galingesnis, monitorius bus didesnis ir juo dirbti ir pramogauti bus patogiau. Taip pat nereikia užmiršti galimybės jį modernizuoti.
    Nešiojamas kompiuteris pakeisiantis stacionarą
    Na čia tai grynas marketologų kliedesys, nešiojamas kompiuteris niekada nepakeis stacionaro. Nešiojamuose kompiuteriuose visada bus dedami mažiau energijos reikalaujantys komponentai, vadinasi jie visada bus silpnesni nei stacionarai.
    Nešiojamas kompiuteris darbui su daug resursų reikalaujančiomis programomis
    Čia turiu omenyje video, grafikos, 3D redagavimą. Čia taip pat kaip ir su žaidybiniu kompiuteriu - geriau rinktis stacionarą. Na o jei labai norisi, tai reikia rinktis galingą 4 branduolių procesorių ir ne mažiau nei 8 Gb atminties.
    Videoplokštė turi būti arba profesionali, arba galinga žaidybinė su GDDR5 atmintimi, HDD ne mažesnis nei 1TB 7200a/s (dar geriau jei yra du diskai ir vienas iš jų SSD).
    Kad geriau perteiktu spalvų gamą monitorius turi būti su IPS arba MVA matrica.
    Stilingas nešiojamas kompiuteris
    Na čia tas pats, kas Paganinio būgnas, visiškai nenaudinga pinigų investicija, pateisinanti nepilnavertiškumo kompleksą. Tai elementarus pirstelėjimas gražiame korpuse.
    Kai pradėjote suprasti kam jums išvis reikalingas nešiojamas kompiuteris, galite susipažinti su šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio komplektacija. Atminkit kompiuterio galingumą apsprendžia procesorius ir video plokštė, taigi, priklausomai nuo sprendžiamų uždavinių, renkamės procesorių su integruota ar diskretine video plokšte.
    Apie tai straipsnio antroje dalyje.
    Originalus straipsnis.
  24. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Eitaras Kaip nusipirkti nešiojamą kompiuterį, o ne Asusą (I dalis)   
    Pradžioje buvo šiek tie žiauresnis pavadinimas, bet vis tik pasirinkau švelnesnį variantą. Taigi, kas jums svarbiau - išsirinkti gerą nešiojamą kompiuterį, pasirinktą pagal parametrus, ar paprasčiausiai nusipirkti HP, Asus ar net kokį Apple. Taip jau gavosi, kad visagalė reklama taip įspaudžia visokiausių firmų pavadinimus, kad vartotojas renkasi ne techninius duomenis, bet pažįstamas raideles.
    Tada jau nesvarbūs techniniai duomenys, nes tai tokia firma, kad kažko blogo pagaminti tiesiog negali. O iš tiesų pagalvokite, kas gamina kompiuterių dalis. Kas gamina tai nuo ko priklauso kompiuterio našumas - procesorių ir videoplokštę. Juk nei Asus, HP ar Apple jų negamina. HDD, atminties ir kitų dalių taip pat nei Asus, nei HP negamina. Gal gamina monitoriaus matricas? Taip pat lyg tai ne.
    Na ir kas mums iš viso to lieka - gražus plastmasinis korpusas su pažįstamomis raidelėmis. Čia jau nesvarbu kokios firmos modelį pasirinkti. Galima nusipirkti Apple MacBook su senu Intel Core™ i5-3210M sumokėjus daugiau nei 4000Lt už šį graužtuką.
    Jei jūs sutinkate mokėti už reklamą toliau galite neskaityti, nes likęs tekstas skirtas tiems, kurie bando bent šiek tiek mastyti.
    Taigi renkantis nešiojamą kompiuterį, neturėtų net kilti klausimas, kokios firmos kompiuterį rinktis. Gerą nešiojamą kompiuterį įmanoma išsirinkti tik remiantis jo techniniais parametrais ir atsižvelgiant į tai, kam jis bus skirtas.
    Kaip nusipirkti gerą kompiuteri darbui kontoroje ir mokymuisi
    Net nesuprantu, ką čia rinktis, tiks bet kuris su 15″- 17″ colių ekranu ir nauju procesoriumi. Visi šiuolaikiniai procesoriai turi pakankamai gerą integruotą video plokštę, kuri visiškai susidoros su kontoroje naudojamomis programomis, video peržiūra ir kitomis elementariomis užduotimis. Čia svarbiausiai išsirinkti kompiuterį su šiuolaikiniu procesoriumi, o visa kita priklauso nuo jūsų finansinių galimybių.
    Nešiojamas kompiuteris internetui ir multimedijai
    Na čia reikalavimai praktiškai beveik nesiskiria nuo prieš tai minėtos kategorijos kompiuterio pasirinkimo. Kaip ir anksčiau, svarbiausiai pasirinkti šiuolaikinį procesorių.
    Toliau, pageidautina, kad disko talpa nebūtų mažesnė nei 1TB, nes filmų kokybė ir dydis pastoviai didėja, na ir šiaip - vietos diske niekada nebūna per daug. Ekranas - kuo didesnis, tuo geriau ir geriausiai pamatyti kompiuterį gyvai pačiam, kokiame salone, nes skaičiai, kuriuos pateikia gamintojai dar ne viską pasako apie ekraną.
    Pageidautina ekrano matrica IPS arba MVA, nors dažniausiai rasite kompiuterį su TN + film (labai dažnai film pavadinime praleidžiama), kurių stebėjimo kampas yra mažesnis (90-160).
    Nešiojamas žaidybinis kompiuteris
    Gera video plokštė visada brangesnė nei geras procesorius. Pavyzdžiui nauja video plokštė GTX780M 4G GDDR5, skirta Alienware M18x R3, kainuoja virš 2000Lt.
    Renkantis nešiojamą kompiuterį žaidimams, atminkite, kad gera video plokštė labai svarbus argumentas ir pagal savo potencialą ji neturi nusileisti procesoriui.
    Šiaip jei svarstote, ką pirkti žaidybinį nešiojamą kompiuterį ar stacionarą, vis tik siūlau geriau rinktis stacionarą.
    Jei palyginsime kainas, tai už tą pačią kainą stacionaras bus mažiausiai dvigubai galingesnis, monitorius bus didesnis ir juo dirbti ir pramogauti bus patogiau. Taip pat nereikia užmiršti galimybės jį modernizuoti.
    Nešiojamas kompiuteris pakeisiantis stacionarą
    Na čia tai grynas marketologų kliedesys, nešiojamas kompiuteris niekada nepakeis stacionaro. Nešiojamuose kompiuteriuose visada bus dedami mažiau energijos reikalaujantys komponentai, vadinasi jie visada bus silpnesni nei stacionarai.
    Nešiojamas kompiuteris darbui su daug resursų reikalaujančiomis programomis
    Čia turiu omenyje video, grafikos, 3D redagavimą. Čia taip pat kaip ir su žaidybiniu kompiuteriu - geriau rinktis stacionarą. Na o jei labai norisi, tai reikia rinktis galingą 4 branduolių procesorių ir ne mažiau nei 8 Gb atminties.
    Videoplokštė turi būti arba profesionali, arba galinga žaidybinė su GDDR5 atmintimi, HDD ne mažesnis nei 1TB 7200a/s (dar geriau jei yra du diskai ir vienas iš jų SSD).
    Kad geriau perteiktu spalvų gamą monitorius turi būti su IPS arba MVA matrica.
    Stilingas nešiojamas kompiuteris
    Na čia tas pats, kas Paganinio būgnas, visiškai nenaudinga pinigų investicija, pateisinanti nepilnavertiškumo kompleksą. Tai elementarus pirstelėjimas gražiame korpuse.
    Kai pradėjote suprasti kam jums išvis reikalingas nešiojamas kompiuteris, galite susipažinti su šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio komplektacija. Atminkit kompiuterio galingumą apsprendžia procesorius ir video plokštė, taigi, priklausomai nuo sprendžiamų uždavinių, renkamės procesorių su integruota ar diskretine video plokšte.
    Apie tai straipsnio antroje dalyje.
    Originalus straipsnis.
  25. Patinka
    wilkas gavo reakciją nuo Druski Kaip nusipirkti nešiojamą kompiuterį, o ne Asusą (I dalis)   
    Na kadangi tai diskusija, galima kai kuriais klausimais padiskutuoti. Tiesa aš nelaikau savęs Guru todėl viskas kas buvo ir bus parašyta yra tik mano nuomonė.
    O kuo skiriasi šiuolaikinis paprastas nešiojamas kompiuteris nuo MAC apart aliuminio korpuso ir operacinės sistemos? Tie patys procesoriai, HDD, atmintis, video.
    Minėtų kompiuterių gedimus įtakojo tai, kad žmonės jų neprižiūrėjo. Sakykit ar daug kas tais laikais nusipirkę nešiojamą kompiuterį nešdavo jį išvalyti nuo dulkių ir pakeisti termopastą. O žaidimus žaisdavo, nors kompiuteriai tam nebuvo skirti. Štai visų tų aplinkybių suma didele dalimi ir įtakojo kompiuterių gedimus (dažniausiai perkaitimą).
    Na už tai reikia būti pasiruošusiam mokėti papildomai, o ne visi tai gali. Negi dėl to jie neturi pirkti kompiuterių?
    Pavadinimai nieko nereiškia, jie tekste paminėti tik kaip bendriniai.
    Apple kompiuteriai paprastai veikia grečiau nes pas juos dažniausiai yra SSD diskai. Tačiau po metų darbo ta išgirtoji MAC OS pasidaro tikras stabdis, nors išvalius sistema vėl veikia gerai. O šiaip dažnai sistemos veikimo greitis yra subjektyvus dalykas.
    Na ir kas, aš turiu toshiba, kuriai jau daugiau nei 8 metai. Kokybė neprastėja, papraščiausiai užmirštama kad normalus kompiuteris kaip visada kainuoja nuo 3000Lt, tačiau daug kas nori pigesnių modelių, o pigesni daugiau nei užrašų knygutės funkcijoms realiai netinkami, todėl jei juos labiau apkrauni, jie ir genda.
    Straipsnis iš asmeninės svetainės ir tai tik pirma jo dalis, antroji bus labiau techninė.
    Nesakyčiau, kad visiškai nesigaudau :) nes turiu daugiau nei 15 metų patirtį kompiuterių ir orgtechnikos remonto srityje.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...