Pereiti prie turinio

zawe

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    698
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    6
  • Atsiliepimai

    98.6%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Impaler Vidinė įmonės dilema / galima kompetencijos stoka   
    Atsakymai yra tavo įraše.
    Puiku, visi žino, perka. Tai tikriausi neša pelną? Puiku, paskirkite gerą vadybininką, kuris sužiūrėtų, jog prekės tinkamose lentynose būtų, būtų akcijų, būtų patrauklios pakuotės pirkti nežinantiems prekinio ženklo.
    Versle sentimentams dažniausiai ne vieta. eina į minusą, reiškia reikia arba kardinaliai pertvarkyti, arba naikinti.
    Parduotuvė veikia ištisus metus? O kas jei dirbti tik sezono metu? Kiek sumažėtų minuso? Tuose pačiuose akropoliuose galite "saleles" keliems mėnesiams imti, o ne visiems metams.
     
    Kodėl šios dvi mintys prieštarauja viena kitai? 
     
  2. Patinka
    zawe sureagavo į cryptoabc Kaip leisti pinigus? Arba kaip valdote sąskaitas su antra puse?   
    Aš dabar galvoju, kad čia labai nuo žmogaus priklauso. Man asmeniškai patinka tikslumas, kontrolė ir galima sakyti aiškumas. Nes bendra sąskaita įneša aiškumo finansuose. Aš galiu prisijungti ir žinoti kiek šeimos biudžete yra pinigų. Su žmona galime tiksliau planuoti pirkinius, koordinuoti taupymą kažkokį didesnį, pavyzdžiui nubrėžti brūkšnį, kad pinigų kiekis negali nukristi žemiau x kiekio ir pan. Kai yra atskiros sąskaitos, tai padaryti sunkiau. Turi turbūt nuolatos klausinėt kiek pas ką pinigų, kiek dar planuos išleist, kiek galimai liks mėnesio gale ir pan. Tai gali pradėt erzinti tokie klausimai santykiuose. 
    O apskritai, dar prieš bendros sąskaitos sukūrimą, turi būti klausimas ar šeimoje yra finansų valdymas? Ar jis būtinas? Kodėl? Mes su žmona sau atsakėm šiuos klausimus (protinga žmona, ne veltui vedžiau) ir jai visiškai tiko ta idėja bendros sąskaitos. Beje aš uždirbu keliais šimtais daugiau nei žmona, tai galima sakyti atlyginimai apylygūs. Čia jeigu kam įdomu. Tai va, o jeigu nėra finansų valdymo, kažkokių tikslų ar taupoma kažkam ar investuojama, tai ir to valdymo nereikia, turbūt ir bendros sąskaitos... Apsitariam daugmaž kas už ką moka, kaip Stanley ir Pukabuu rašė ir tiek.
    Tai va tokie pamąstymai.
  3. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo ForeverYoung Ieskau tesktu rasytojo   
    ChatGPT pats prisipažino, kad tekstų rašytojų nepakeis 😄
    https://www.smartseo.lt/interviu-su-chatgpt-kuo-jis-gali-buti-naudingas-seo-specialistams/
  4. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Kas per reikalas - Starfish academy?   
    Esu klausiusi kelis jų kursus bei nemokamus seminarus, tai informacija kiek paviršutiniška. Mane konkrečiai domino su investavimu į NT ir trumpalaike nuoma, tai kažko ypatingai naujo net iš advanced kursų nesužinojau. Dėl priklausymo bendruomenei gal ir įdomu, dėl pačio priklausymo, palaikymo ir bendravimo, bet ar duos naudos daugiau nei taip užmegzti kontaktai - klausimas.
  5. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo ForeverYoung Ar verta bylinėtis su TELE2?   
    Įkelk sutartį perskaityti, nes dabar buriam iš kavos tirščių.
    Arba susirask draugą ar pasiieškok čia grupėje kokio žmogaus su teisine patirtimi ir mokančio skaityti sutartis bei suprantančio tokias "plonybes". Nes nematant sutarties ir kas ten parašyta sunku spręsti ar verta ginčytis su tele2 ar ne.
     
  6. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Mr Kent Turinio kopijavimas   
    Vienintelis leistinas variantas talpinti kopijuotą turinį, būtų pranešimai spaudai. Pranešimus spaudai reklamos ar viešųjų ryšių agentūros siekia išplatinti kuo plačiau, tad jie tikrai net padėkos, jei patalpinsite pas save. Tuo tarpu kopijuoti visą originalų turinį iš tinklaraščių, portalų ar kitų šaltinių yra nelegalu.
    Kita vertus, o kodėl nepaprašyti leidimo? Jei jūsų portalas skirtas geros kokybės turiniui, galbūt autorius duos leidimą ir nereiks sukti galvos apie turinio vagystę.
  7. Patinka
    zawe sureagavo į Allis Lietuviškos (affiliate) partnerystės programos   
    ...
     
  8. Naudinga
    zawe gavo reakciją nuo favoritas Stabilus investavimas, kur investuoti   
    150 eur/mėn nėra kažkas daug, tai visko iš kart neprisipirksi ? Aš su tokiom sumom pradėjau nuo paskoluklubo, finbee ir estateguru. Buvo geros pamokos vertintis rizikas ir atpažinti gerus pasiūlymus nuo blogų. Pradedančiajam manau tikrai verta pabandyti, tuo labiau, jog minimali suma ten prašoma nedidelė.
    Akcijų pirkimas yra išties naudingas, tačiau čia turi bent kažkiek sekti naujienas, pasimokyti suprasti kokia kaina yra gera pirkimui, o kur permoki. Su akcijomis galima žaisti kaip loterijoje arba domintis ir besimokant tikrai pasiekti stabilių rezultatų. Pradžiai Revolut gerai. Truputį pasimokius pasijaučia visi supaprastintos sistemos trūkumai, tad pasitaupius iki 2000 € geriau eiti į IBKR.
    Pagrindinė taisyklė, kad ir kur dėtum, kad ir ką pirktum, pinigai turi būti paskirstyti į skirtingus objektus. Kad jei vienas atneštų nuostolį, kiti leistų neprarasti visų pinigų.
     
     
     
  9. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo edlim [Atnaujinta 2014-08-28] Straipsnių talpinimas į straipsnių direktorijas ir naujienų portalus   
    [Atnaujinta 2014-08-28]
    Kadangi įrašas yra priskirtas prie svarbių, nedera laikyti neaktualios informacijos, tad atnaujinu, papildau naujais tinklalapiais, mintimis.
     
    Straipsnių talpinimas - ar tai naudinga ir ką tai duoda?
    Straipsnių katalogai, dar vadinami seo straipsnių katalogais, kuriuose talpinami straipsniai su nuorodomis į jūsų tinklalapį. Seo straipsnių talpinimas yra vienas iš tinklalapio optimizavimo būdų. Iš principo, galima tai vadinti ir reklama.
     
    Naudinga. Patalpinę straipsnį su nuorodomis į straipsnių katalogą ar tinklalapį taip reklamuojate savo produktus, prekes, paslaugas ar tiesiog patį tinklalapį. Tai taip pat puikus įrankis kurti nuorodų tinklą (išorinis SEO) – dėdami nuorodas ant norimų raktažodžių keliate savo galimybes paieškoje būti rastiems pagal konkretų raktažodį.
     
    Reikėtų nepamiršti, kad Google tiesiog "pamišusi" dėl unikalaus turinio. Tad tą patį straipsnį keldami į skirtingas straipsnių direktorijas naudos negausite - laimės pirmas suindeksuotas straipsnis, o kiti taip ir liks klonais(o gal klaunais, nes iš jų paieškos sistemos tik juokiasi). Nepamirškite – straipsnyje geriausia įrašyti 1-2 nuorodas. Daugiau gali atrodyti kaip spam'as.
     
    Lietuvoje vyrauja mokami, nemokami ir privatūs straipsnių katalogai.
     
    Nemokami - tai tinklalapiai kuriuose galite nemokamai užsiregistruoti ir talpinti straipsnius arba nusiųsti straipsnius administratoriui pasinaudojus specialia forma. Privalumas: nemokamas. Trūkumas: dažnai užkištas spamu, nes talpinti gali visi.
     
    Mokami – tai tinklalapiai, kuriuose registracija yra mokama, tačiau užsiregistravus galima talpinti neribotą kiekį. Visgi, registracijos mokestis atbaido spamerius, be to egzistuoja taisyklės kokie straipsniai gali būti talpinami, tad tokie straipsnių katalogai yra kokybiškesni.
     
    Privatūs – tokie, kurie priklauso SEO specialistamsir juose talpinami savų klientų straipsniai arba dėl kiekvieno talpinamo straipsnio yra susitariama individualiai.
     
    Taigi lietuviškos straipsnių direktorijos su PA, DA, PR (apie PA, DA esu rašiusi čia)
     

    Tinklalapis PA DA PR www.S-i.lt 36 26 4 www.nuolaidubumas.lt 36 23 4 www.zavesys.lt 36 28 4 zuzunaga.eu 35 21 4 ranka.lt 35 25 3 ipamokos.lt 35 26 3 www.czechtourismguide.eu 35 22 3 straipsniu-katalogas.info 35 25 2 taupymas.eu 34 24 2 http://links4u.lt 34 21 3 http://katalogas.tut.lt 34 32 2 www.niekosau.lt 33 20 4 greitiems.com 33 38 3 nobad.eu 33 27 3 lebal.eu 33 20 3 straipsniukatalogas.eu 32 21 2 autoads.lt 32 21 2 www.wyrok.eu 32 19 1 www.shorts.lt 32 18 4 www.solos.lt 31 17 4 www.straipsniukatalogas.lt 31 20 3 www.metadiapason.eu 30 18 2 rewi.eu 30 23 2 www.facebookas.lt 30 18 5 http://www.straipsniai.bcon.lt/ 30 28 3 nona.lt 27 16 2 aksesuarai.info 27 17 1 seo-straipsniai.eu 27 13 0 www.dive-in-languages.eu 26 13 3 cedit.eu 26 11 3 http://www.manopaskola.lt 25 13 0 http://visistraipsniai.lt/ 25 14 2 http://pletkai.lt/ 25 16 0 http://drakan-mu.lt 24 12 4 http://gta-city.lt 24 12 4 http://viluja.lt 24 20 4 serv24.lt 23 13 2 http://www.savaitrastis.lt 23 14 0 http://asmadinga.lt 23 14 4 mcdiamond.lt 22 11 4 diskutuok.lt 19 21 3 skelbrastis.lt/naujienos/ 14 22 0 www.pcw.lt 1 6 5 apptelemetry.lt 1 3 4
     
    Surūšiuota pagal PA, kuris tampa vis aktualesnis.
     
    Daugelyje sąraše esančių straipsnių katalogų yra mokama registracija, tačiau tarp jų yra ir nemokamų.
    Jei žinote tinklalapių, kurie čia nepaminėti – rašykite komentaruose. Iki rugpjūčio 28d komentaruose paminėti tinklalapiai patikrinti ir veikiantys, aktyvūs buvo pridėti prie sąrašo.
     
     
    Ypatingomis progomis, turint gerą išdirbtą straipsnį, pristatant naujas paslaugas, prekes ar naują projektą galima taikyti ir į aukštesnio lygio „straipsnių direktorijas“ - žinių/naujienų tinklalapius. Aišku aktyvių nuorodų čia dažniausiai neįdėsi, bet paminėtas įmonės/tinklalapio pavadinimas ir tai, jog tai plačiai auditoriai prieinami tinklalapiai duoda naudos žinomumo didinimui.
     
    Visuomet galima siųsti straipsnius redakcijai - visuomet daugiau tikimybės būti pastebėtiems. Tačiau ir be siuntinėjimo, galima patiems talpinti straipsnius į šių naujienų portalų specialius skyrius, kur naujienomis dalinasi patys skaitytojai:
     
     
    Elta.lt – informaciją siųsti el.paštu, kaip pranešimą spaudai. Taigi tenka prisiminti koks yra „pranešimo spaudai“ formatas.
    Lrytas.lt – taip pat informacija siunčiama el.paštu kaip pranešimas spaudai.
    Diena.lt – forma tinklalapyje, nėra registracijos, skelbiama patikrinus.
    Balsas.lt - forma tinklalapyje, nėra registracijos, skelbiama patikrinus.
    ikrauk.15min.lt – reikalinga registracija. Reklaminiai skelbimai neitin primami, bet galima patalpinti įdomesnius įrašus su nuorodomis.
    pilietis.delfi.lt/siusk - registracijos nėra, bet reklaminių neitin priima. Nebent „nuomonės“ tipo įrašai
    alfa.lt - registracijos nėra, bet reklaminių ne itin priima. Nebent „nuomonės“ tipo įrašai
    vz.lt – reikalinga registracija. Skelbiama patikrinus. Tik su verslu, įmonėmis susijusi informacija. Labiau „pranešimo spaudai“ tipo naujienos
     
    Taigi, reklamuoti yra kur ir kaip. Tereikia žinoti, prisitaikyti, rasti „landų“ ir sėkmės!
     
    Paprastam žmogui, kuris nusprendė pareklamuoti savo tinklalapį tai tikrai per didelė pramoga eiti, registruotis, laukti registracijos patvirtinimo, sumokėti už galimybę talpinti straipsnius, tuomet įkelti įrašą. Daug paprasčiau yra patikėti tokį darbą žmogui, kuris nuolatos rašo ir kelia įrašus, apie tai kokios tipo naujienas kur galima platinti. Know-how, taip sakant.
  10. Patinka
    zawe sureagavo į Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
    Šiandien turime Jums didelių naujienų – Uždarbis.lt keičiasi. Tiksliau, keičiasi forumo vadovas, kuris, su Kerniaus palaiminimu, perima veiklą ir nieko nelaukdamas imasi atnaujinimų – jie, tikimės, atneš Jums dar malonesnę Uždarbis.lt naudojimosi patirtį. Tačiau apie viską nuo pradžių.
     
     
     
    Naujas Uždarbis.lt vadovas
     
    2020 metų pabaigoje sulaukiau Kerniaus, Uždarbis.lt įkūrėjo ir vadovo, laiško – jis užsiminė galvojantis apie puslapio pardavimą. Apsisprendęs dar nebuvo, tačiau aš, žinodamas priežastis (jos kur kas rimtesnės, nei laiko ar motyvacijos trūkumas), supratau, jog šis žingsnis yra neišvengiamas.
     
    Po viešo paskelbimo apie Uždarbis.lt pardavimą ir po įvairiausių nuomonių dėl šio sprendimo atlaikymo, Kernius pagaliau man pranešė – forumas turi naują vadovą. Energingą, turintį patirties ir norintį imtis teisingų pokyčių.
     
    Netrukus tiek aš, tiek kiti administratoriai sulaukėme laiško iš Manto – naujojo Uždarbis.lt vadovo.
     
    Sutarėme su Mantu pasidaryti konferencinį skambutį – susipažinti bei pakalbėti apie tai kas vyko praeityje, kokia yra dabartinė situacija, ką Mantas norėtų nuveikti ateityje ir panašiai. Likau maloniai nustebintas, jog labai panašiai žiūrėjome tiek į Uždarbis.lt ateitį, tiek ir į gyvenimą apskritai. Kernius rado sau puikų įpėdinį.
     
    Mantas padarė man labai teigiamą įspūdį, tad džiaugiuosi ir tvirtai sakau – viskas tik į gerą. Manau, kad tai yra labai kūrybingas ir proaktyvus žmogus, turintis daug patirties bei priėjimą prie įvairiausių įrankių, kurių dažnai čia stigdavo.
     
     
     
     
    Kas dar naujo?
     
    Vykstant tokiems pokyčiams, natūralu, jog jų yra ir administracijoje.
     
    Iš dabartinės administracijos paskutiniuosius keletą metų Top 3 aktyviausi Administratoriai pagal jų atliktą administravimo veiksmų skaičių buvo:
     
     
    ● Loganas (1229 veiksmai)
     
    ● techno (363 veiksmai)
     
    ● Kernius (45 veiksmai)
     
     
     
    Top 3 aktyviausi Moderatoriai bei Administratoriai pagal jų atliktą moderavimo veiksmų skaičių buvo:
     
     
    ● Loganas (5455 veiksmai)
     
    ● techno (2180 veiksmų)
     
    ● Simonas (1028 veiksmai)
     
     
    Atsižvelgus į aktyvumo statistiką, kitus veiksnius bei tai, jog saugumo sumetimais neaktyvių administracijos anketų būti negali, neaktyvūs moderatoriai ir administratoriai neteko savo teisių ir užsitarnavo VIP statusus. Didžioji dalis jų savo laiku buvo labai aktyvūs už ką labai dėkojame. Jei esate vienas iš jų – susiekite, turime jums dovanų.
     
    Kadangi Kerniaus administracijoje nebėra, jam uždėsime specialų „Uždarbis.lt įkūrėjas" rank'ą bei VIP statusą.
     
    Taip pat, nuo šiol turime ir naują administracijos narę Renatą (slapyvardis Renata). Ji padeda Mantui su įvairiais darbais, taip pat – moderavimu, pagalba nariams (įskaitant el. paštu, kuris dabar veikia pilnu pajėgumu) ir panašiai. Jos atsiradimas leis administracijai (ypač man) susikoncentruoti ties kitomis užduotimis siekiant auginti forumą.
     
    Aš būsiu tas žmogus, kuris prisidės prie Uždarbis.lt augimo, padės Mantui bei užtikrins, jog Kerniaus turėta vizija išliktų. Kaip ir dirbant su Kerniumi pastaruosius keletą metų buvau jo dešinioji ranka, taip ir dabar padėsiu Mantui eiti teisingu keliu.
     
     
     
    Manto žodis
     
    Na, o dabar smagiausia dalis. Dienų bėgyje, mes turėsime naująją Uždarbis.lt forumo versiją! Apie ją Jums daugiau papasakos Mantas, tad suteikiu žodį jam!
     
     
     
    Pagarbiai
     
    Loganas
  11. Patinka
    zawe sureagavo į digital Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
    Sveiki, uždarbiečiai!
     
    Prieš nepilną mėnesį perėmiau visas Kerniaus pareigas ir atsakomybes. Džiaugiuosi galėdamas
    prisidėti prie tolimesnio projekto augimo ir vystymo. Tikiuosi ir labai stengsiuosi, kad ateinantys
    pokyčiai visai bendruomenei būtų tik teigiami.
     
    Trumpai apie mane:
     
    Domiuosi asmeniniu tobulėjimu, verslo vystymu ir technologijomis. Užsiimu verslu ir savo sėkmės
    istoriją rašau kiek daugiau nei 10 metų.
    Didžiąją to laiko dalį dirbau skaitmeninės rinkodaros, e-komercijos ir projektų vystymo srityse.
    Mėgstu iššūkius ir galiu skirti daug energijos jiems įveikti.
     
    Artėjantys pokyčiai:
     
    Pastarąjį mėnesį labai intensyviai dirbame ties platformos atnaujinimu. Naujoji platforma turėtų
    startuoti balandžio pradžioje. Perkėlimo darbus planuojame pradėti iš karto po šv. Velykų.
    Naujoji versija dizaino prasme nebus labai atitolusi nuo esamos versijos, tačiau turės rimtą saugumo,
    funkcionalumo ir mobilios versijos atnaujinimą:
     
    1. Nuo šiol naudosime pažangų šifravimo algoritmą Jūsų slaptažodžiams ir
    tapatybėms. Jūsų duomenys liks saugūs net duomenų bazės „nutekėjimo“ atveju.
    Tokio scenarijaus vengsime visais įmanomais būdais, bet kaip rodo praktika – būna
    visko ir tam turime būti pasiruošę.
    Perkėlus forumą, visų narių prašysime pasikeisti senąjį slaptažodį – taip jis bus
    peršifruotas naujuoju algoritmu. Tapatybės bus peršifruojamos automatiškai.
     
    2. Pašalinome galimybę naudoti paprastus ir lengvai nuspėjamus slaptažodžius (pvz.:
    password, 12345, pass, nesakysiu ir pan.)
     
    3. Įdiegėme dviejų veiksnių autentifikavimą (angl. Two Factor Authentication)
    naudojant „Google Authenticator“ arba „Authy“ programėles. Visi norintys šią
    funkciją galės įsijungti profilio nustatymuose. Administratoriams ir moderatoriams ši
    funkcija bus privaloma.
     
    4. Įdiegėme vartotojo įrenginių valdymą. Šios funkcijos pagalba galėsite valdyti visus
    įrenginius, kuriuos naudojote ar naudojate prisijungimui prie forumo.
     
    5. Įdiegėme vartotojams nematomą „Google reCaptcha“ funkciją tapatybės tikrinimui.
    Ši funkcija tapatybę tikrinti leis tik žmonėms – nepraleis robotų ar botų. Taip
    apsisaugosime nuo „brute force“ ir panašių kibernetinių atakų.
     
    6. Įdiegėme modernias serverio ir duomenų bazės apsaugos priemones. Jas nuolat
    tikrinsime, prižiūrėsime ir atnaujinsime.
     
    7. Dėl techninių apribojimų negalime užšifruoti tarpusavio susirašinėjimų. Forumo
    nariams, norintiems bendrauti visiškai privačiai, siūlome saugų būdą tai daryti –
    naudoti „Wickr Me“ arba „Telegram“ programėlės. Kiekviename profilyje atsiras šių
    programėlių laukeliai, ten nariai galės įsirašyti savo slapyvardžius. Taip žinosite, kad
    tikrai bendraujate su konkrečiu nariu. Noriu pabrėžti, kad forumo asmeninių
    pranešimų sistema yra saugi, asmeniniai susirašinėjimai nėra prieinami viešai.
    Tačiau duomenų bazės praradimo ar „nuleakinimo“ atveju jie gali būti perskaityti.
     
    8. Sutvarkėme mobiliąją forumo versiją. Nuo šiol mobilioje versijoje veiks visos forumo
    funkcijos.
     
    9. Įdiegėme galimybę pasirinkti tarp šviesaus ir tamsaus dizaino versijų.
     
    10. Įdiegėme „Veiklos srauto“ funkciją, leidžiančią patogiau sekti forume vykstančias
    diskusijas ir rasti kitą aktualią informaciją.
     
    11. Įdiegėme galimybę deaktyvuoti ar visai ištrinti paskyrą. Daugiau informacijos apie
    tai pateiksime naujojoje versijoje.
     
    12. Įdiegėme galimybę prisijungti ir registruotis naudojant „Google“, „Facebook“ ir
    „Linkedin“ paskyras.
     
    13. Sutvarkėme ir atnaujinome forumo taisykles, privatumo politiką ir kitus dokumentus.
     
    Labai stengiamės, kad viskas būtų aišku ir skaidru. Su visais dokumentais galėsite
    susipažinti prisijungę prie naujosios platformos.
     
    Vykdant atnaujinimą forumas veiks „read-only“ režime – negalėsite kurti temų, rašyti pranešimų bei
    siųsti asmeninių žinučių. Tikiuosi, kad tai netruks ilgiau nei 2 dienas. Detaliau apie tai informuosime
    kelių dienų bėgyje.
     
    Tokie bus pagrindiniai pirmojo etapo atnaujinimai, smulkių atnaujinimų nevardinau – su jais
    susipažinsite balandžio pradžioje. Platformą ir toliau intensyviai naujinsime atsižvelgdami į
    bendruomenės pageidavimus, pasiūlymus, problemines vietas ir saugumo reikalavimus.
     
    Ateityje itin didelį dėmesį skirsime forumo turinio kokybei, skatinsime kurti vertę bendruomenei
    suteikiantį turinį. Labai realu, kad grįš „Geriausio straipsnio“ konkursas ar startuos panašios
    iniciatyvos.
     
    Kaip jau minėjo Loganas, turėsime pastoviai forumą prižiūrintį moderatorių. Taip pat laukia ir
    Uždarbis.lt prekės ženklo atnaujinimas, bei visiškai naujų funkcijų ir produktų pristatymas.
     
    Į naujų funkcijų ir produktų kūrimą noriu įtraukti visą bendruomenę, todėl labai lauksiu Jūsų
    pageidavimų ir pasiūlymų šioje temoje. Visi norintys, savo pageidavimus ir pasiūlymus gali siųsti ir el.
    paštu [email protected]. Tik iš karto atsiprašau, jeigu kažkam neatrašysiu ar atrašysiu po kurio
    laiko – labai striuka su laiku.
     
    Laukia dideli darbai, todėl forumo diskusijose dalyvausiu mažai. Apie visus pokyčius ir kitus svarbius
    dalykus komunikuosiu trumpai ir aiškiai.
     
    Kilus klausimams, Jums padės Loganas, Renata ir kiti administratoriai bei moderatoriai. Su jais
    susisiekti galite užpildę pagalbos bilietą, parašę asmeninę žinutę arba el. paštu
    [email protected].
     
    Gražios ir produktyvios dienos,
    Mantas
  12. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Hadoo Kur “parsiduoda” freelanceriai?   
    Tinklalapiai skirti reklamuotis laisvai samdomiems darbuotojams (freelanceriams) pradėjo dygti kaip grybai po šilto rudens lietaus. Tai lėmė naujos verslo tendencijos bei laisvesnis mąstymas. Vadovai supranta, kad darbuotojas yra vertingas tiek, kiek pridėtinės vertės įmonei jis sukuria. Reikalingas motyvuotas darbuotojas, o ne kantriai sėdintis 8:00 – 17:00 darbe. Dažnai reikia darbuotojo trumpam laikui, konkrečiai specifinei užduočiai atlikti. Tad lengviau ir pigiau rasti laisvai dirbantį specialistą, nei ieškoti nuolatinio darbuotojo ar įmonės.
     
    Trumpalaikių sutarčių pagrindu dirbančių darbuotojų poreikis auga, tad auga ir pasiūla – žmonės randa motyvacijos dirbti savarankiškai tai kas jiems patinka, be pikto boso virš galvos. O atitinkamos platformos leidžia susitikti darbdaviui ir darbuotojui daug greičiau.
     
    Tad kokiuose tinklalapiuose gali reklamuotis Lietuvos freelanceriai?
     


     
    Versliukai.lt
    Telo.lt
    Lingjob.lt
    Kurejuagentura.lt
    dirbalaisvai.lt
    freepro.lt

     
    – Ką nors pamiršau?
     
    Smulkaus verslo reklama internete nemokama – tereikia pasiskelbti viename ar keliuose iš šių tinklalapių. Neanalizuosiu kurie geresni, kurie patogesni, tik pateiksiu porą skaičių ir faktų lentelėje, kuri manau leis susidaryti bendrą vaizdą:
     
    http://www.part.lt/img/df6b7a07f36f4bd556a0c970d0b7941a776.jpg
     
    Tad, smulkaus verslo atstovas, ypač toks kurio veiklos sritis susijusi su IT, reklama, tekstų kūrimu, tikrai turi galimybių pasinaudoti reklama internete. Ir tam nereikia didelių investicijų ar asmeninio tinklalapio.
     
    Pats laikas verkšlenimus „duokit man darbo“ pakeisti į reklamą šiuose tinklalapiuose. Parodyk ką moki ir klientas atvers tau savo piniginę. Tad jei galite ką nors pasiūlyti verslui ir norite iš to uždirbti – nebijokite užsiregistruoti.
     
    Originalas
  13. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Mommyme Kur “parsiduoda” freelanceriai?   
    Sutinku, programuotojams, mokantiems minimaliai anglų ar rusų kalbą atsiveria plačios galimybės šiuose ir daugelyje kitų užsienio tinklalapiuose. Nieko nėra geriau nei gauti amerikietišką ar norvegišką algą ir gyventi su lietuviškomis išlaidomis :)
  14. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo XaMeleONz Mokesčiai užsiimant trumpalaike būsto nuoma   
    Jeigu pasirenki mokėti 15 proc nuo pajamų deklaruojant metų gale, tuomet kvito rašyti negali. Gali tik sudarinėti sutartis.
     
    Kvitus/sąskaitas gali išrašyti tik tie, kurie užsiima ekonomine veikla, reiškias dirba pagal verslo liudijimą, turi UAB ar MB.
     
    Realiai šiuo metu pajamų deklaravimas gali būti aktualus tik ilgalaikei nuomai, o ten bet kokiu atveju visi pasirašo sutartis. O trumpalaikei nuoma labiausiai apsimoka verslo liudijimas.
  15. Patinka
    zawe sureagavo į balticmustache Populiariausi tinklaraščiai lietuvių kalba   
    Kartu su žmona rašom apie mūsų kelią į finansinę nepriklausomybę Lietuvoje iki 40-ies metų. Kviečiu besidominčius apie investavimą, gyvenimo būdą ir taupymą paskaityti, o gal net prenumeruoti :)
     
    https://balticmustache.lt
  16. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo pasiklydau Straipsnis: Kaip parašyti SEO straipsnį, jei esate visiškai beraštis?   
    Buvo šaunu prisiminti senas tiesas :) Tų laikų vienas geresnių straipsnių. Ir tarsi laiko mašina parodo mums skirtumus kaip viskas pasikeitė per mažiau nei 5 metus.
     
    Iš čia.
     
    Išvada - beraščiams geriau tekstų nerašyti, tegu kreipiasi į žmones, kurie žino ką daro, pavyzdžiui patį Marių. Juk niekas nenori, jog apendicito operaciją atliktų santechnikas perskaitęs porą straipsnių ir geriausiu atveju pažiūrėjęs youtube video ;)
  17. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo 24bazar Nekenti savo darbo? Trūksta pinigų?   
    Čia yra super mintis, sakyčiau leidžianti atskirti verslą nuo versliuko.
     
    Ir pagarba dėl bankroto istorijos. Man gal daugiau tenka bendrauti su vyresnės kartos verslininkais, tai jaučiu ore tvyrantį tabu - kalbėti apie bankrotą atrodo yra nuodėmė savaime. Bet nesėkmė nereiškia pasaulio galo - tai tik galimybė apsisukti, atversti baltą lapą ir pradėti viską iš naujo. Tik su patirtimi ir žinojimu, kas gali pavykti, o kas ne.
  18. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo 24bazar Nekenti savo darbo? Trūksta pinigų?   
    Čia yra super mintis, sakyčiau leidžianti atskirti verslą nuo versliuko.
     
    Ir pagarba dėl bankroto istorijos. Man gal daugiau tenka bendrauti su vyresnės kartos verslininkais, tai jaučiu ore tvyrantį tabu - kalbėti apie bankrotą atrodo yra nuodėmė savaime. Bet nesėkmė nereiškia pasaulio galo - tai tik galimybė apsisukti, atversti baltą lapą ir pradėti viską iš naujo. Tik su patirtimi ir žinojimu, kas gali pavykti, o kas ne.
  19. Patinka
    zawe sureagavo į 24bazar Nekenti savo darbo? Trūksta pinigų?   
    Rašau šį tekstą, nes šiandien mane tiesiog įsiutino vieno nario rašliava apie gyvenimo beprasmybę ir neapkenčiamą darbą. Baisiausia yra tai, kad už ta nesamonių kratinį atsirado krūva narių palikusių jam reputacijos pliusų, kas reiškia, kad jie sutinka su tokiais išsakomais vėjais... Suprantu, kad dauguma čia besilankančių ir skaitančių šias rašliavas galimai jaučiasi panašiai, kaip tas gyvenimo nevykėlis, todėl nusprendžiau sukurti šią temą, kad padėti jums suprasti:
     
    Niekas kitas - tik tu - gali pakeisti savo pasaulį
     
    Šioje temoje nepasakosiu darbuotojui už 400 į mėn, kaip kurti verslą. Bet visuomet maniau, kad šis forumas yra skirtas verslininkams wanabe, beje ir pats čia daug ko išmokau, tai laikykit, kad čia mano duoklė forumui ir tikiuosi, bent vieną žmogų įkvėps mano istorija ir gal net keliems pavyks pakeisti požiūrį į gyvenimą.
     
    Kodėl turėtum skaityti, toliau? Patikėk, kad ir kokioje padėtyje tu dabar esi, aš ten buvau. Kodėl turėtum klausyti mano mokymo ir kas aš per 24bazaras, kad mano rašliava aplamai turi kažkokią reikšmę. Berods 5 metų amžiaus padariau savo pirmąjį pardavimą. Neskaitant to, kad mano pagaminto produkto pirkėjas buvo mano tėvas, bet gavau tikrus pinigus už savo padarytą darbą - vazą. Nuo tos akimirkos mano galva pradėjo virti generuodama įvairias idėjas ką galėčiau padaryt, kad gauti daugiau pinigų. Ir jų man reikėjo ne tam, kad nusipirkt saldainių, nuo mažens mane tėtis mokino, kad reikia taupyti pinigėlius, tam kad pirkti didelius ir reikšmingus daiktus.
    To pasekoje dar mokykloje turėjau mini verslą, kurio pagalba uždirbdavau keliskart daugiau nei mane mokantys mokytojai (tais gūdžiais laikais, kai nebuvo interneto aš prekiavau mobiliais telefonais per laikraščius).
    Gyvenime esu dirbęs kažkam lygiai dvi savaites. Po mokyklos man atrodė, kad reikia susirast kažkokį šaunų darbą, to pasekoje susižavėjau Nekilnojamojo turto eksperto pozicija vienoje iš agentūrų. Atėjau jaunas entuziastingas ir mane priėmė po pirmo pokalbio, net neskaitant to, kad man vargiai buvo 19. Po dviejų savaičių turėdamas mobilų telefoną ir studento pažymėjimą (bandau pasakyti, kad babkių neprisnigo iš dangaus, nes turėjau nedidelį kapitalą telefonuose, o iš pajamų linksmai gyvenau), aš jau turėjau savo nuosavą NT agentūrą. To pasekoje supratau, kad ir kokio amžiaus būčiau niekada neleisiu kažkam man nurodinėti.
    Po to, sekė antras, trečias, ketvirtas verslas. Gyvenau american dream tėvynėje. Brangūs auto, keli butai, nt projektų vystymas ir tada 2008m pabaiga... taip jaunėli, jei naudojiesi google tai turėtum rasti, kad tuo metu atėjo krizė ir šitas dėdė labai skaudžiai užsigavo, parex bankas mano pagrindinei įmonei įkalė ragą ant 1mln litų ir to pasekoje mano įmonių grupė buvo suskaldyta, dalis parduota dalis tiesiog subankrutavo.
    Ši patirtis buvo labai brangi, tiek finansiškai, nes buvau pakankamai durnas, kad bandyčiau išgelbėti įmones. Nešdamas pinigus iš namų, kad sumokėt algas nedėkingiem darbuotojam, kaip tas kuris šiandien mane supykdė su savo požiūriu į darbą, likau prie suskilusios geldos. Su nebaigtais vykdyti įsipareigojimais klientam, ko pasekoje dar dabar kažkur internete įmanoma rasti bloga atsiliepimą apie mano buvusią įmonę ir neva mane, nes vienai vištai nebuvo laiku baigtas mūsų parduotas kotedžas :) kuriame ji turbūt po šiai dienai laimingai gyvena. Bet ne apie tai.
    Esminis dalykas ką išmokau, tai kad visą laiką taip nebus ir kad jokie žmonės niekada neįvertins tavo pastangų, kad ir ką tu darysi.
    Po tos krizės užsireginau į šitą forumą, nes buvau baisiai apsinuodijęs darbu su žmonėm. Norėjau interneto ir lengvo gyvenimo iš pajamų iš interneto, kaip rašo knygose :)
    Prisipirkau įvairių projektų ir didelė dalis jų buvo ganėtinai sėkmingi, kol susikoncentravau į kelis pusiau warez reikaliukus, nes jie nešė geras babkes. Rizikos diversifikavimui buvau paleidęs dar vieną fizinį verslą, bet taip nutiko, kad dviejų metų bėgyje mane aplankė antras ir skaudžiausias bankrotas, nes verslui daryti buvau pasiskolinęs 100k pinigų ir nors ir pradžioje sekėsi puikiai ir galėjau kelis kart atiduoti viską kišau atgal į savo verslą, nes norėjosi augti greičiau.
     
    Šio bankroto pliusas buvo tas, kad išmokau pagrindines pamokas gyvenime:
     
    1. Reikia skaičiuoti viską - ne tik kiek uždirbi, bet taip pat kiek ir kur išleidi.
    2. Niekada nedėk visų kiaušinių į vieną krepšį (šią pamoką teoriškai išmokau po pirmo bankroto, nes visos įmonės buvo NT sektoriaus), bet nedėk ir į du krepšius, jei jų turi daug.
    3. Jei negali metam išvykti ir rasti savo verslą tik dar labiau užaugusį, vadinasi tai ne verslas, o tik gerai apmokamas darbas
    4. Niekada nenoriu dirbti net ir sau, tegul dirba pinigai
     
    Susikūriau naujus tikslus, daug mokymosi, daug pastangų, bet rezultatas -100k nesėkmės naudai. Sunku įtikinti investuotojus duot pinigų, kai nebeturi nei realaus produkto, nei realios vizijos..
    Forex101
    F*ck it aš galiu. 1000 pinigų iš nemokamų smscredit ir mes jau pakeliui į 3x per mėn, 2x.. f*ck it reikia apmokėt sąskaitas, ir valgyt norisi. Daugybė bemiegių naktų. Daugybė paskolų paėmimų ir grąžinimų. Ir jokios sėkmės padidinti kapitalą daugiau nei pravalgymas, jau nekalbant apie dienas, savaites ar mėnesius kai reguleriai nepaeina ir džiaugiesi, kad nevisai sudeginai balansą.. Todėl visi tie, kas jaučiatės beviltiškai ir tikit, kad forex jus išgelbės.. jei būsit tarp 5% ir išmoksit degint pinigus be streso tai gal tai bus jums, bet tik ne iš paskutinių ir skolintų pinigų.
    Tokia sėkmė priveda iki to, kad po eilinės graikų bail out balsavimo nakties praleistos prie kompo pradedi svarstyt, kad čia ne gyvenimas. Supranti, kad reikia pergalvoti gyvenimą ir atrasti kas sekėsi, o kas ne.
    Tokioj situacijoj kiekvienas atrandam savo privalumus ir trūkumus, laimei pas mane tuo metu vienintelis trūkumas buvo pinigai :)
    Netrukus radau IT projektą, kuris atsiperka per 6 mėn, jam reikia tarkim 10-15k. Visdar turiu -100k ir gyvenu su drauge iš jos algos ir smscredit forexe keldamas babkes ant pavalgymo. Puikiai atsimenu, kaip nesunkiai galiu parduot telefonus ir kaip nesunkiai juos dalina įmonėms salonai. Pasiimu jų tiek, kad pardavus užtektų nusipirkt projektą. 24men sutartis, o projektas atsiperka per 6 men. Vuolia turim cash flow ir uždirbu svetimais pinigais daugiau nei naktis ir dienas leisdamas prie forex ekrano.
    Kai ieškai tų galimybių atsiranda vis daugiau, taupydamas kiekvieną centą žinau kur išleidžiu, todėl visada lieka vietos investicijoms. Pora metų ir aš back on track, netgi berods po dviejų metu pirkom butą (aišku su paskola), pirmą kartą įėjus į savus namus, kuriuos ketini turėti aptinka tas dejavu jausmas, kad nori taip gyvent ir jaustis visada, kad artėji prie tikslo.
    Aišku pamatę, kad mano gyvenimas taisosi mano investuotojai, kuriems aš skoloj primena apie seną skolą, o aš žinau, kad jei atidavinėsiu savo varganus pinigučius, tai jiems reiks atidirbinėti daug metų, o tuo metu aš tikrai neaugsiu. To pasekoje parodau ką veikiu ir pasiūlau dalyvauti arba kaip partneriui arba už fiksuotą grąžą. Po to, Beveik per metus sugrąžinau tą 100k. Be to, dauguma mėgsta fiksuotus skaičius, kuriuos aš visada mokėjau pasiūlyti, tai per pastaruosius 6 metus mano investuotojai ne tik atgavo savo pinigus, bet ir kartu su naujai įneštu kapitalu padidino savo kapitalą bent 3 kartus.
    Šiuo metu esam investavę į daugiau kaip 10 skirtingų sričių. Nuo švietimo iki statybos, nuo automobilių iki maitinimo, nuo IT iki didmeninės prekybos, nuo logistikos iki autoservisų. Ir kasdien galvoju kur plėstis toliau, bei iš kur paimti daugiau pinigų :)
     
    Mano fanai šiame forume niekaip nesupranta, kodėl aš prie investavimo skelbiu tiek pasiūlymus tiek paieškas investicijų :)
    Na suprantu, matematika ne visiem sekasi tai paaiškinsiu pagaliau. Visada priimu paskolas ir investicijas už 18%, kartais netgi moku ir 24% per metus, dažnai ir su užstatu :)
     
    Whaaat??? Kodėl, juk vidutinė rinkos grąža 9 procentai, o paskolos banke prasideda nuo niekingų 3%?
    Į tai turėtų atsakyti kita mano tema, kur aš siūlau investuoti į verslus, kurie gali generuoti 100% per metus ir gan saugiai! Ir nepatikėsit kiek tokių yra :)
     
    Taigi, kad jau atskleidžiau visas savo paslaptis, tai ką iš to išmokai tu?
     
    Ko tu nori?
    Kaip įsivaizduoji savo gyvenimą po 5metų?
    Ką norėtum veikti jei turėtum neribotus resursus ir žinotum, kad tau tikrai pasiseks?
     
    Kad ir kas tai bus, tau reikia pradėti nuo:
    1. tavo skilsai - labai sunku dirbti nekvalifikuotus ar tau nepatinkančius darbus, o kurti verslą be žinių yra tas pats kas šokti be parašiuto iš lėktuvo ir tikėtis išgyvent.
    2. menas parduoti - kad ir ką tu veiki gyvenime, tu visada parduodi save. Ir nuo tavo mokėjimo parduoti priklauso, kaip brangiai tu parduodi savo laiką
    3. taupymas - turtingas ne tas, kuris daug uždirba, o tas kuris daug sukaupia ir moka įdarbinti pinigus
    4. investavimas - jei neišmoksi uždirbti kol miegi, dirbsi visą savo varganą gyvenimą
    5. sveikata - neprarask sveikatos keldamas milijonus, nes sveikata yra svarbiausia
    6. laikas - laikas yra vienintelis resursas, kurio begalybės nėra žemėja
     
    Finansinė nepriklausomybė
    Nedirbk!
    Jei tu dirbi darbą, kurio nekenti, tai tavo pagrindinis tikslas turbūt finansinė nepriklausomybė. Kas pagal google reiškia, kad išlaikai gaunamas pajamas nedirbdamas. Tarkim norint turėti 1500eurų pajamas per mėnesį tau reiktų investuoti 100k į priemonę generuojančią 18% per metus.
    Jei nori pasiekti finansinę nepriklausomybę greičiausiai, tau reikia parduoti savo laiką brangiausiai kaip tai įmanoma. Net jei tu neturi kažkokių super skilsų, pasižiūrėk koks darbas yra geriausiai apmokamas ir reikalauja mažai žinių. Kažko pastoviai prisimenu fūristo istoriją, kaip žmogus praradęs verslą (sudegė fabrikas) sėdo vairuoti vilkiką ir per metus turėdamas stogą virš galvos, o tuo pačiu ir darbą (vilkiką) per metus sukaupė pradinį kapitalą investicijoms. Jei ką vilkikų vairuotojai uždirba bent 2000 eurų per mėnesį. tai uždirbdamas 24k per metus vilkiko vairuotojas stipriai taupydamas galėtų išeiti į nepriklausomybę po maždaug 4-5 metų.
    Jei tavo tikslas finansinė nepriklausomybė tai galbūt galėsiu tau padėti pasiūlydamas geresne grąžą nei rinkos vidurkis.
     
    Jei tavo tikslas verslas, tai neieškok naujų pasiteisinimų, savaitgalius leisk ne su alum, o su knyga rankoje. Pinigus leisk ne naujiem kedam ar treningui, o mokymų kursam. O kai turėsi pakankamai skilsų pradėk veikti.
    Jei sugalvosi verslo idėją, kuriai įgyvendinti turėsi pakankamai skilsų, tai kreipkis ir galbūt aš tau padėsiu ją įgyvendinti.
     
    Papildymas:
    Šios temos tikslas nebuvo parduoti tai ką aš darau ir siūlau žmonėm. Kiekvienas jūsų turi savo įsivaizdavimus ir visi keliai tam pasiekti yra teisingi. Tik vieni bus greitesni, kiti lėtesni. Vieni gali tai pasiekti mokydamiesi iš savo klaidų, kiti mokydamiesi iš svetimų klaidų.
    Kažkodėl daug kas komentaruose bando teigti, kad aš pinigų vergas :D Nors aš jau senokai nedirbu pats, kad uždirbti pinigus...
    Finansinė nepriklausomybė niekada nebuvo mano pagrindinis tikslas, bet manau kad kiekvienam ji būtina. Nepriklausomai ar tu esi savo srities profas darbuotojas ar turi savo srities pro įmonę, turi suprasti, kad visą laiką taip nebus :) anksčiau ar vėliau ateis tas laikas, kai negalėsi dirbti, ar jei esi verslininkas - bankrutuos tavo įmonė. Kiekvienas dalykas gyvenime turi savo egzistavimo pradžią ir pabaigą. Todėl finansinė nepriklausomybė yra būtinas dalykas kiekvienam, kas nenori vergaut dėl pinigų.
    Kai tau nereikia vergauti dėl pinigų tavo diena atrodo kitaip. Mano diena atrodo tikrai kitaip nei daugumos. Galiu keltis iš lovos kada noriu, bet dažniausiai keliuosi apie 8 ir važiuoju sportuoti. Bet jei nuspręsiu, kad šiandien tingiu ir noriu leisti ryta su vaiku, tai taip ir padarysiu. Nes nepriklausomai nuo to ar aš miegu ar sportuoju, at žaidžiu su vaiku aš gausiu tokias pat pajamas kasdien.
    Tas laisvas laikas ir galėjimas daryti ką nori, kada nori padeda susipažinti su įvairiais žmonėmis, padeda su jais greitai susitikti (tarkim kažkas baisiai užimtas ir turi 1 val per savaitę laisvą, tai jei aš būčiau toks pats užimtas, tai geriausiu atveju susitikčiau po kelių mėn, dabar man nesunku susidėliot dienotvarkę, kad abiem tiktų).
    Ir nenorėčiau, kad vėl kažkaip neteisingai interpretuotumėt, nes realiai tai betkas taip gyventi gali, tiesiog reikia labai norėti ir mokytis tai pasiekti. Būtent tuo tikslu paleisim tokį mokymų projektą, kur gal ir pats vesiu mokymus 1 ar 2 temom, nes iš to "neturėjimo ką veikti" sugalvoju kaip padėt pasauliui būti gražesniam.
  20. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo MStudija Mokesčiai užsiimant trumpalaike būsto nuoma   
    Airbnb surenka pinigus iš svečių ir jums perveda jau galutinę sumą, komisinius jie sau pasiima iškart. Komisinių sumą matysite atsaskaitose.
     
    Analogiškai ir Booking.com.
  21. Patinka
    zawe sureagavo į Allis OVH.lt uždaryta, suportą teikia tik OVH anglų kalba ir labai lėtai.   
    Dabar supportą ir teikia CA, nes LT nebeteikiamas.
    Teko kalbėti telefonu (emailu neatsako jau antra para) su suportu, žadėjo padėti išspręsti problemą, prašė atsiųsti pavedimo kopiją.
    Kol kas reikia vengti LT bankų ir mokėti tiesiai OVH kreditine ar PayPal.
    Kol išspręs reorganizavimo problemas.
     
    Taigi kam baigiasi galiojimas ir pratęsimą sumokėjote LT, nedelsiant susisiekite tel. su suportu.
    Galima skambinti į LT numerį +370 5 243 00 11, bet atsakys tik jei visur rinksitės 1,1,1 ir prašykite sujungti su apmokėjimų departamentu.
    Kitaip nepriskambinsite.
  22. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Auksinis Iš kur pirkti kontaktinius lęšius?   
    Ten kur geresnė kaina ar akcija. Juk perkame el.parduotuvėse dėl to kad kaina yra geresnė nei optikose.
     
    Beje, dalinuosi su uždarbiečiais nuolaidos kuponu apsipirkti lesiai365.lt parduotuvėje:
     
    Kodas: tikriemsdraugams
    Nuolaida 13%
    Galioja iki 2013-03-31
  23. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Loganas Prisidėkime paremdami Gyvūnų Prieglaudas Lietuvoje (sąrašas)   
    Puiku!
    Šiaip yra manančių, jog padėti galima tik pasiimant gyvūną iš prieglaudos. Tačiau iš tikro pagalba reikalinga ir kitokia. Esu pati kelis kart vykusi paprasčiausiai pafotografuoti naujus gyventojus, kad šie greičiau rastų namus. Taip pat dažnai prireikia pavežėjimo paslaugos ar vyriškų rankų talkoje tvarkant kokias tvoras ar padedant ką nors sukalti, panešioti ir pan.
    Tad kai užeis gerumo diena, paklauskit kuo galit padėti artimiausioje prieglaudoje - jie ir mažais darbeliais labai džiaugiasi ;)
  24. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Blanco Turinio klasteriai - kas tai ir kuo naudinga SEO   
    Kolegos Mariaus parašytas straipsnis paskelbtas Smartseo.lt tinklaraštyje. Verta paskaityti. Apie turinio klasterius, deja nedaug kas kalba. Kokia jūsų nuomonė, pasidalinkite komentaruose.
     
    ---- >>>>
     
    Turinio klasteriai - kas tai?
     
    Kaip informacinis puslapis gali būti reitinguojamas labai aukštai paieškoje ir sulaukti daugybės lankytojų? Tokį klausimą SEO agentūroms užduoda ne vienas tinklalapių savininkas Lietuvoje. Deja, apie turinio klasterius SEO profesionalai kol kas dažnai nekalba. Gal apie juos nieko nežino?
     
    Kas yra turinio klasteris?
     
    Turinio klasteris yra tam tikros struktūros turinio rinkinys. Įdomu tai, kad jis nėra jokia naujovė. Žinoma rinkodaros bendrovė Hubspot jį aprašė dar 2016 metais. Praėjo dveji metai ir SEO rinka šio reiškinio labai dažnai neišnaudoja. O be reikalo. Google turinio klasteriai patinka.
     
    Kaip sukurti turinio klasterį? Labai paprastai.
     
    Pirmiausia paruošiate pagrindinį turinį ir jo nukreipimo puslapį (landing page). Tikrai nereiktų pamiršti, kad šiame puslapyje lankytojas praleis kiek daugiau laiko, nei 2 minutes, todėl reiktų pasirūpinti ir išvaizda, ir UX. Pateikime konkretų pavyzdį, kad būtų paprasčiau įsivaizduoti. Pavyzdžiui, savo puslapyje norite pasidaryti informacinį puslapį apie… automobilių nuomą. Tai vienas iš ieškomiausių paieškoje raktinių temų šiuo metu. Puslapio URI turėtų būti optimizuotas pagrindinei temai – jusu-puslapis.lt/automobiliu-nuoma/.
     
    Turinio klasteris susideda iš vieno pagrindinio turinio (pillar content) ir kelių šalutinio turinio vienetų – temų (topics). Taigi pagrindinis jūsų puslapis ir yra jusu-puslapis.lt/automobiliu-nuoma/. Tuo tarpu šalutiniai temų puslapiai turėtų būti papildomos temos, susijusios su automobilių nuoma. Tam reikia parašyti papildomus kelis straipsnius tokiomis temomis kaip:
     


     
    Kiek kainuoja automobilių nuoma Vilniuje?
    Kiek kainuoja auto nuoma Kaune?
    Kokie automobiliai nuomojami Vilniaus oro uoste?
    Kokios yra automobilių nuomos sąlygos Lietuvoje?
    Kaip išsinuomoti automobilį su vairuotoju?
    Kiek kainuoja mikroautobuso nuoma?
    Kokį automobilį išsinuomoti bernvakariui/mergvakariui?
    Prabangų automobilių nuoma Vilniuje?
    Ką reikia žinoti apie automobilių nuomą ilgesniam laikui?
    Ką daryti, jei nuomojamas automobilis pateko į eismo įvykį?
    Ir pan.

     
    Kiekvienas straipsnis optimizuojamas tam tikram ilgam raktiniam žodžiui ir jo versijoms. Į pagrindinį turinį visų raktinių žodžių sukišti neįmanoma, todėl to daryti net nereiktų.
     
    Turime vieną pagrindinį puslapį ir 10 straipsnių su labai dažnai ieškomais raktiniais. Kur tas turinio klasteris?
     
    Kad padarytume tikrą turinio klasterį, reikia pritaikyti specialią vidinių nuorodų strategiją. Iš pagrindinio turinio puslapio turi eiti nuorodos į kiekvieną straipsnį. Straipsnyje taip pat turi eiti nuoroda į pagrindinį turinio puslapį. O dabar dėmesio! Tarpusavyje straipsnių sujungti nuorodomis nereikia! Jei taip padarysite, turėsite dar vieną puslapių tinklą, o ne klasterį.
     
    Turinio klasterio palaikymas
     
    Turinys sensta. Dėl šios priežasties yra rekomenduojama turinį atnaujinti kas 3-6 mėnesiai. Jau turite pasidarę turinio klasterį apie automobilių nuomą. Gal yra dar kokie raktiniai žodžiai, kurių lankytojai ieško? Pavyzdžiui „Kiek kainuoja išsinuomoti „džipą“?“. Galima nesunkiai paruošti dar vieną straipsnį ir tuo pačiu atnaujinti informaciją pagrindiniame klasterio puslapyje. Pageidautina parašyti ir paskutinio atnaujinimo datą. Tai gali būti daroma ir automatiškai ir rankiniu būdu – Google tai reikšmės neturi, nes jis pats fiksuoja pakeitimus, o štai lankytojas, pamatęs, kad puslapis atnaujintas seniai, gali iš jo išeiti neperskaitęs informacijos ir nepasivaikščiojęs po teminius puslapius. Jei UX geras, tai po teminius puslapius pasivaikščios dažnai, o tai automatiškai mažina „bounce rate“ procentą. Jei informaciniuose puslapiuose talpinama CPM ar CPC reklama, tai irgi „nuostolis“, nes kuo daugiau puslapių pamato lankytojas, tuo daugiau reklamos parodymų/paspaudimų galima sulaukti.
     
    Kodėl turinio klasteriai patinka Google?
     
    Priežastis viena ir ta pati oficiali, kurią Google nuolatos kartoja kalbėdama apie turinį internete: Google rodo aukštai tuos puslapius, kurie yra įdomūs ir naudingi lankytojams. Iš tikrųjų, daug informacinių straipsnių, vedančių į pagrindinį turinį padidina jo autoritetą. Kiekvienas straipsnis yra optimizuotas ilgam raktiniam žodžiui ir dažnai pritaikytas tam tikrai vietovei, todėl randamas ir lokaliojoje paieškoje. Ilgai užtrunkantys vartotojai irgi ženklas Google, kad turinys naudingas.
     
    Bet čia reikia būti atsargiems. Labai greitai neatsargiais veiksmais galima viską sugadinti. Pakanka kelių SEO straipsnių nekokybiškuose puslapiuose, vedančių į teminius puslapius ir pagrindinio puslapio autoritetas gali sumažėti. Pozicijos bus prarastos.
     
    Kas daroma tokiu atveju? Išorinis SEO yra nukreipiamas į pagrindinį klasterio puslapį siekiant parodyti Google, kad tai tas puslapis yra svarbiausias ir kertinis. Svarbiausia, kad darbai vyktų dviem „frontais“ – plėstųsi temų ratas ir atsirastų išorinių nuorodų.
     
    Ar turinio klasteris gali būti naudojamas SEO straipsniams?
     
    Iš esmės, taip. Tik straipsniai publikuojami ne skirtinguose tinklaraščiuose, o savame puslapyje. Tik reiktų nepersistengti su išorinėmis nuorodomis – akylai stebėti puslapių, iš kur jos gaunamos, reitingus.
     
    Kad SEO straipsniai būtų įdomesni, visada galima įjuos įdėti video klipų, infografikų ir iliustracijų. Taip vartotojas užsiliks ilgiau net jei ir neskaitys pačio teksto. Vaizdinė informacija tikrai jį užlaikys.
     
    Kodėl turinio klasteris – toks retas reiškinys Lietuvoje?
    Turinio klasteris retas ir užsienyje. Tai daug darbo reikalaujantis procesas. Greito atsipirkimo čia būti negali, nes dirbant su autoritetu svarbūs metai, o ne mėnesiai. Lietuviai vis dar labai nekantrūs ir laukia itin greitų rezultatų, negalvodami apie tai, kas jų laukia ateityje.
     
    Kita svarbi priežastis – turinio klasteriai netinka toms sritims, kur informacija greitai keičiasi. Tada reikės ją atnaujinti itin dažnai, nebus pastovumo pagrindiniame turinyje (tuo tarpu šalutinės temos ir net potemės augs labai sparčiai).
     
    Reikalingas itin kokybiškas turinys. Taigi su žemos kokybės SEO turiniu čia tikrai nepasiseks. Tai gana nemaža investicija, kainuojanti mažiausiai 500 eurų (vienas didelis straipsnis + mažiausiai 10 kitų kokybiškų straipsnių), vertinant dabartinius tekstų rašymo įkainius Lietuvoje. Tolimesnis tokio turinio palaikymas atsieis mažiausiai 100-200 eurų per metus, tad per keletą metų susidaro gana nemaža suma.
     
    Ar kainos ir darbo gausa neišgąsdins Lietuvos SEO rinkos? Kol kas atrodo, kad gąsdina net labai…
  25. Patinka
    zawe gavo reakciją nuo Blanco Turinio klasteriai - kas tai ir kuo naudinga SEO   
    Kolegos Mariaus parašytas straipsnis paskelbtas Smartseo.lt tinklaraštyje. Verta paskaityti. Apie turinio klasterius, deja nedaug kas kalba. Kokia jūsų nuomonė, pasidalinkite komentaruose.
     
    ---- >>>>
     
    Turinio klasteriai - kas tai?
     
    Kaip informacinis puslapis gali būti reitinguojamas labai aukštai paieškoje ir sulaukti daugybės lankytojų? Tokį klausimą SEO agentūroms užduoda ne vienas tinklalapių savininkas Lietuvoje. Deja, apie turinio klasterius SEO profesionalai kol kas dažnai nekalba. Gal apie juos nieko nežino?
     
    Kas yra turinio klasteris?
     
    Turinio klasteris yra tam tikros struktūros turinio rinkinys. Įdomu tai, kad jis nėra jokia naujovė. Žinoma rinkodaros bendrovė Hubspot jį aprašė dar 2016 metais. Praėjo dveji metai ir SEO rinka šio reiškinio labai dažnai neišnaudoja. O be reikalo. Google turinio klasteriai patinka.
     
    Kaip sukurti turinio klasterį? Labai paprastai.
     
    Pirmiausia paruošiate pagrindinį turinį ir jo nukreipimo puslapį (landing page). Tikrai nereiktų pamiršti, kad šiame puslapyje lankytojas praleis kiek daugiau laiko, nei 2 minutes, todėl reiktų pasirūpinti ir išvaizda, ir UX. Pateikime konkretų pavyzdį, kad būtų paprasčiau įsivaizduoti. Pavyzdžiui, savo puslapyje norite pasidaryti informacinį puslapį apie… automobilių nuomą. Tai vienas iš ieškomiausių paieškoje raktinių temų šiuo metu. Puslapio URI turėtų būti optimizuotas pagrindinei temai – jusu-puslapis.lt/automobiliu-nuoma/.
     
    Turinio klasteris susideda iš vieno pagrindinio turinio (pillar content) ir kelių šalutinio turinio vienetų – temų (topics). Taigi pagrindinis jūsų puslapis ir yra jusu-puslapis.lt/automobiliu-nuoma/. Tuo tarpu šalutiniai temų puslapiai turėtų būti papildomos temos, susijusios su automobilių nuoma. Tam reikia parašyti papildomus kelis straipsnius tokiomis temomis kaip:
     


     
    Kiek kainuoja automobilių nuoma Vilniuje?
    Kiek kainuoja auto nuoma Kaune?
    Kokie automobiliai nuomojami Vilniaus oro uoste?
    Kokios yra automobilių nuomos sąlygos Lietuvoje?
    Kaip išsinuomoti automobilį su vairuotoju?
    Kiek kainuoja mikroautobuso nuoma?
    Kokį automobilį išsinuomoti bernvakariui/mergvakariui?
    Prabangų automobilių nuoma Vilniuje?
    Ką reikia žinoti apie automobilių nuomą ilgesniam laikui?
    Ką daryti, jei nuomojamas automobilis pateko į eismo įvykį?
    Ir pan.

     
    Kiekvienas straipsnis optimizuojamas tam tikram ilgam raktiniam žodžiui ir jo versijoms. Į pagrindinį turinį visų raktinių žodžių sukišti neįmanoma, todėl to daryti net nereiktų.
     
    Turime vieną pagrindinį puslapį ir 10 straipsnių su labai dažnai ieškomais raktiniais. Kur tas turinio klasteris?
     
    Kad padarytume tikrą turinio klasterį, reikia pritaikyti specialią vidinių nuorodų strategiją. Iš pagrindinio turinio puslapio turi eiti nuorodos į kiekvieną straipsnį. Straipsnyje taip pat turi eiti nuoroda į pagrindinį turinio puslapį. O dabar dėmesio! Tarpusavyje straipsnių sujungti nuorodomis nereikia! Jei taip padarysite, turėsite dar vieną puslapių tinklą, o ne klasterį.
     
    Turinio klasterio palaikymas
     
    Turinys sensta. Dėl šios priežasties yra rekomenduojama turinį atnaujinti kas 3-6 mėnesiai. Jau turite pasidarę turinio klasterį apie automobilių nuomą. Gal yra dar kokie raktiniai žodžiai, kurių lankytojai ieško? Pavyzdžiui „Kiek kainuoja išsinuomoti „džipą“?“. Galima nesunkiai paruošti dar vieną straipsnį ir tuo pačiu atnaujinti informaciją pagrindiniame klasterio puslapyje. Pageidautina parašyti ir paskutinio atnaujinimo datą. Tai gali būti daroma ir automatiškai ir rankiniu būdu – Google tai reikšmės neturi, nes jis pats fiksuoja pakeitimus, o štai lankytojas, pamatęs, kad puslapis atnaujintas seniai, gali iš jo išeiti neperskaitęs informacijos ir nepasivaikščiojęs po teminius puslapius. Jei UX geras, tai po teminius puslapius pasivaikščios dažnai, o tai automatiškai mažina „bounce rate“ procentą. Jei informaciniuose puslapiuose talpinama CPM ar CPC reklama, tai irgi „nuostolis“, nes kuo daugiau puslapių pamato lankytojas, tuo daugiau reklamos parodymų/paspaudimų galima sulaukti.
     
    Kodėl turinio klasteriai patinka Google?
     
    Priežastis viena ir ta pati oficiali, kurią Google nuolatos kartoja kalbėdama apie turinį internete: Google rodo aukštai tuos puslapius, kurie yra įdomūs ir naudingi lankytojams. Iš tikrųjų, daug informacinių straipsnių, vedančių į pagrindinį turinį padidina jo autoritetą. Kiekvienas straipsnis yra optimizuotas ilgam raktiniam žodžiui ir dažnai pritaikytas tam tikrai vietovei, todėl randamas ir lokaliojoje paieškoje. Ilgai užtrunkantys vartotojai irgi ženklas Google, kad turinys naudingas.
     
    Bet čia reikia būti atsargiems. Labai greitai neatsargiais veiksmais galima viską sugadinti. Pakanka kelių SEO straipsnių nekokybiškuose puslapiuose, vedančių į teminius puslapius ir pagrindinio puslapio autoritetas gali sumažėti. Pozicijos bus prarastos.
     
    Kas daroma tokiu atveju? Išorinis SEO yra nukreipiamas į pagrindinį klasterio puslapį siekiant parodyti Google, kad tai tas puslapis yra svarbiausias ir kertinis. Svarbiausia, kad darbai vyktų dviem „frontais“ – plėstųsi temų ratas ir atsirastų išorinių nuorodų.
     
    Ar turinio klasteris gali būti naudojamas SEO straipsniams?
     
    Iš esmės, taip. Tik straipsniai publikuojami ne skirtinguose tinklaraščiuose, o savame puslapyje. Tik reiktų nepersistengti su išorinėmis nuorodomis – akylai stebėti puslapių, iš kur jos gaunamos, reitingus.
     
    Kad SEO straipsniai būtų įdomesni, visada galima įjuos įdėti video klipų, infografikų ir iliustracijų. Taip vartotojas užsiliks ilgiau net jei ir neskaitys pačio teksto. Vaizdinė informacija tikrai jį užlaikys.
     
    Kodėl turinio klasteris – toks retas reiškinys Lietuvoje?
    Turinio klasteris retas ir užsienyje. Tai daug darbo reikalaujantis procesas. Greito atsipirkimo čia būti negali, nes dirbant su autoritetu svarbūs metai, o ne mėnesiai. Lietuviai vis dar labai nekantrūs ir laukia itin greitų rezultatų, negalvodami apie tai, kas jų laukia ateityje.
     
    Kita svarbi priežastis – turinio klasteriai netinka toms sritims, kur informacija greitai keičiasi. Tada reikės ją atnaujinti itin dažnai, nebus pastovumo pagrindiniame turinyje (tuo tarpu šalutinės temos ir net potemės augs labai sparčiai).
     
    Reikalingas itin kokybiškas turinys. Taigi su žemos kokybės SEO turiniu čia tikrai nepasiseks. Tai gana nemaža investicija, kainuojanti mažiausiai 500 eurų (vienas didelis straipsnis + mažiausiai 10 kitų kokybiškų straipsnių), vertinant dabartinius tekstų rašymo įkainius Lietuvoje. Tolimesnis tokio turinio palaikymas atsieis mažiausiai 100-200 eurų per metus, tad per keletą metų susidaro gana nemaža suma.
     
    Ar kainos ir darbo gausa neišgąsdins Lietuvos SEO rinkos? Kol kas atrodo, kad gąsdina net labai…
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...