Pereiti prie turinio

Orchid

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    173
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Orchid sureagavo į KingPin Multimedija ir kompiuterinis dizainas   
    univerai nekuria žmonių, kurie moka naudotis photoshop (tam tereikia nuo dviejų dienų iki savaitės), o kuria žmones, kurie tą grafikos pasaulį gali pakeisti :)
     
    nori piešti - stok į dailę, bet ten irgi savotiškų disciplinų yra.
     
    baisu iš tikro, kai dabar paskaitai, kaip vaikai įsivaizduoja universitetą. kažkada pats taip masčiau, gaila, kad visuomenei tai nėra paaiškinama.
  2. Patinka
    Orchid gavo reakciją nuo myko Kur įstojote?   
    VGTU - multimedija ir kompiuterinis dizainas vf
  3. Patinka
    Orchid sureagavo į TonY B Kaip vadovai įkvepia veiksmą? Arba kodėl "Apple" yra populiariausi?   
    Šiandien bežiūrėdamas TED.COM seminarus, atradau labai įdomią ir įkvepiančią kalbą.
    Simon Sinek pasakoja, kodėl pavyzdžiui "Apple" - paprasta kompiuterių gamintoja yra pati populiariausia pasaulyje? Kodėl ne DELL arba Acer?
     
    Simon Sinek pavaizduoja kodėl žmonės perką ne tai ką tu gamini, o tai kuo tu tiki: "People don't buy what you do, they buy why you do it"
     
    Labai rekomenduoju pažiūrėti ir apmąstyti. Mane įkvepė ir sužavėjo.
     
     
    Nuoroda į vaizdo įrašą:
     
    P.S Yra įvairių kalų titrai, tarp jų ir Lietuvių kalbos. (Kas mokosi anglų kalbą, rekomenduoju žiūrėti su angliškais titrais. Taip jūs tobulinsite anglų kalbos įgudžius :) )
  4. Patinka
    Orchid sureagavo į myko MS-Dos uždavinuko sprendimas   
    :)
  5. Patinka
    Orchid gavo reakciją nuo myko Kur įstojote?   
    VGTU - multimedija ir kompiuterinis dizainas vf
  6. Patinka
    Orchid sureagavo į zyzuole Koks mano išsilavinimas ? :D   
    Pagrindinio ugdymo pakopos:
     
    Pradinis issilavinimas (4 klases)
    Pagrindinis issilavinimas (10 klasiu)
    Vidurinis issilavinimas (12 klasiu)
     
    Neuniversitetinio mokslo pakopos:
     
    Aukstesnysis issilavinimas (suteikia aukstesnionios mokyklos, kolegijos). Jau nebeteikiamas Lietuvoje.
    Aukstasis neuniversitetinis issilavinimas (suteikia aukstosios mokyklos, kolegijos).
     
    Aukstojo universitetinio mokslo laipsniai:
     
    Bakalauras (4 - 5 metai studiju. Bakalauro laipsnis suteikiamas apsigynus bakalauro diplomini darba arba islaikius atitinkamus valstybinius egzaminus)
    Magistras (2 metai studiju. Magistro laipsnis suteikiamas apgynus magistro diplomini darba)
    Mokslu daktaras (4 metai studiju, bet galima ir greiciau, jei mokslinis darbas parasomas per trumpesni laika. Mokslu daktaro vardas suteikiamas apgynus mokslini tiramaji darba - disertacija. Taip pat autorius turi buti publikaves savo mokslinius darbus respublikiniuose ir tarptautiniuose moksliniuose leidiniuose bei dalyvaves mokslinese konferencijose)
    Habilituotas mokslu daktaras (suteikiamas atsizvelgiant i mokslines publikacijas ir pasiekimus)
     
    Pedagoginiai laipsniai:
     
    Lektorius (reikalingas aukstasis pedagoginis issilavinimas)
    Vyr. lektorius
    Docentas (reikalingas mokslu daktaro laipsnis)
    Profesorius
     
    Mokslo institutu darbuotoju laipsniai:
     
    Inzinierius (dazniausiai tai buna praktika atliekantys studentai)
    Jaunesnysis mokslo darbuotojas (dazniausiai tai neseniai apsigyne disertacijas doktorantai ir rpadeje dirbti institute)
    Mokslo darbuotojas
    Vyresnysis mokslo darbuotojas
    Vyriausiasis mokslo darbuotojas (instituto mokslinio skyriaus vadovas)
     
    Mokslu akademijos nariai
     
    Uziesnio nariai
    Nariai ekspertai
    Nariai korespondentai
    Tikrieji nariai (akademikai)
  7. Patinka
    Orchid sureagavo į MrDBVids Lietuvių k. VBE (2012)   
    Man vienam vidurius susuko? :D
  8. Patinka
    Orchid sureagavo į Sleeder Video "Seminarai" apie IT versla ir rinkodarą   
    http://distance.ktu.lt/vips/flash/play.php?&rid=6094
     
    Lietuviskai rimciausiai sitas, labai teisingai kalba daug prognoziu pildosi, kad ir su Android OS populiarumu negalvojau, kad jie gali sekmingai kovoti su Apple, bet yra kitaip
  9. Patinka
    Orchid sureagavo į whiteproject Tai ar darom Uždarbio Grand Meet'ą?!   
    Su dviraciais kur nors noreciau, su baidarem tai nuskesciau xD
  10. Patinka
    Orchid sureagavo į Rokas Goes Wild Asmeninis tobulėjimas   
    Įspėjimas: Tai tik subjektyvi mano nuomonė. Viskas kas čia surašyta yra iliuzijų ir apsvaigimo nuo psichotropinių medžiagų rezultatas. Bet gal kas nors ras ir sau ką naudingo. Parašyta samonės srauto metodu ( ką mąstau, tą rašau).
     
    Atėjo metas ir vėl man parašyti. Prisikaupė daug minčių. O kas svarbiausia - dabar jos trumpos ir aiškios. Genialumas slypi paprastume, ar ne taip Einšteinas sakė?
     
    Apie ūkį ir bites
     
    Tikriausiai, kaip ir daugelis iš jūsų, esu kamuojamas minties - kaip man sukurti idealų verslą, kaip rasti tą idealią idėją, kurią galėčiau įgyvendinti, nes dabar manau, kad esu pakankamai kompetetingas VYKDYTI veiklą. Manau yra čia žmonių, kurie nori "daryti" verslą. Noro užtenka, įrankiai (materialūs ir ne) yra, kompetencijų kaip ir pakanka pradžiai, bet... Bet nėra tos idėjos. Ji niekaip nešauna į galvą, kad ir kiek bemąstytum, ką bedarytum. Nėra ir viskas. Pažįstama?
     
    "Nonsensas"
     
    Kas yra "nonsensas"? Nonsensas yra kaimo gyventojai, kurie sugeba užsidirbti iš daržovių (!), nonsensas yra nekilnojamas turtas, kai nedirbi ir pinigus gauni, nonsensas yra suši, nes aš nepadariau tos idėjos, nonsensas yra įvairios kavinės (cofee inn, max coffe, etc), nes aš vėl nepadariau tos idėjos, nonsensas yra appsai, nes rizikuoji, kaip asilas, beto aš nemoku, nonsensas, nonsensas, nonsensas... Visiškas š.ūdas. Arba kažkas pasiima geras idėjas arba jos š.ūdinos. Nonsensas vienu žodžiu.
     
    Self-help
     
    Skaitau knygas. Self helpo. Kaip tapti milijonierium, kaip uždirbti milijoną, turtingas ir vargšas, kaip dirbti dvi valandas per savaitę, Steve Jobs gyvenimo paslaptys, D.Trumpas sako, kaip parduoti bet ką... Self-help'o knygos - šūdų krūva. Geras marketingas užtat. Note to self: Knygos geras verslas. Parašyk, kaip "padidinti savo produktyvumą", išleisk knygą, take profit. Bet ne, tokių knygų jau daug. O aš nekoks rašytojas. Beto su leidykla daug bėdų, čia daug reikalų, čia sunku ( nors niekada nebandžiau ). Skip...
     
    Leidžiamės ant žemės
     
    Vieną dieną vaikščiojau Klaipėdos senamiesčiu. Galvojau, sugalvosiu gerą idėją. Viena diena tapo savaite. Mėnesiu. Pusmečiu. Šūdų krūva, mieste yra gerų idėjų, bet jos visos jau įgyvendinamos. O, pramoninkų federacijos pastatas. Įdomu, kaip jiems taip pasisekė? Juk jie irgi nuo kažko pradėjo..
     
    Keturios sienos
     
    Jau dvi savaitės neišeinu iš kambario. Ta prasme namų. Ta prasme, nebendrauju su žmonėm. Ta prasme guliu ant lovos ir galvoju. Ant stalo guli Donskio pasirašytas "Lietuviškasis liberalizmas".. Juk liberalizmas sako "laissez faire". Gavau aš tą laisvę. Niekas netrukdo. Tik aš pats.. Sau?
     
    Enemy within
     
    Ir galų galiausiai nušvitimas. Supranti, kad didžiausias stabdis esi tu. Ribas apsibrėži pats sau. Priešas viduje. O pizdy išrašyti aš moku...
     
    Ką autorius norėjo pasakyti?
     
    Mielas skaitytojau, jeigu tau nesvetima visa, kas čia surašyta, sveikinu - tu toks ne vienas. Jau kuris laikas kamavausi su šitom problemom - niekaip neina sugalvoti idėjos. Pirma kaltinau aplinką, poto kitus, poto pats save. Kol galų gale suvokiau, kad reikia elgtis konstruktyviai. Minčių blokada (kitaip nežinau kaip pavadinti) yra tik pasekmė. Reikia ieškoti priežasties. Aš ją radau. Naujoms idėjoms atsirasti, reikalinga bent viena iš šių 3 sąlygų:
    1. Nauji žmonės
    2. Nauja aplinka
    3. Nauji potyriai
     
    Užtrukau nei daug, nei mažai, kol tai suvokiau - 4 metus. Perskaityti aš daug kartų perskaičiau. Nu ir kas? Kas iš to, jeigu skaitai, bet nesupranti, kas iš to, jeigu žiūri, bet nematai, kas iš to, jeigu klausai, bet negirdi? Beveik budizmas...
     
    Svarbiausias mano atradimas, kad šios trys sąlygos yra ne tik idėjoms, verslui. Jos - universalios. Bandydamas jas vykdyti, tu tobulėji, kaip žmogus. Daugiau matai, daugiau jauti, daugiau žinai. O kur žinios, ten ir išmintis. Kur išmintis, ten ir idėjos.
     
    1 Nauji žmonės. Susipažinkit su naujais žmonėmis. Nesvarbu, kur - ar pas draugą baliuje pirtyje ar gatvėje ar galų galiausiai savo mokslo/darbo įstaigoje. Čia ne tik "labas" ar "kaip sekasi". Susipažinkit kaip priklauso. Klausinėkit apie viską - tegul pasakoja. Religinės pažiūros, politika, ekonomika. Kuo daugiau išgirsit, tuo geriau. Nekritikuokit, klausykit. Ir svarbiausia išgirskit tuos momentus, kai sako "kaip gerai būtų, jeigu". Protingi supras, ką čia galima pasiimti.
     
    2. Nauja aplinka. Kadangi nemėgstu šnekėti neargumentuotai, tai padarysiu sau nedovanotiną pramogą - leisiu sau nenurodyti šaltinio. Nes velniškai tingiu jo ieškoti. O jau vėlu. Ir aš tingiu. Anyway, mokslininkai yra įrodę, kad žmogus tobulėja esant įdomiai aplinkai. Buvo daryti bandymai su pradinių klasių vaikais. Vieniems buvo viskas tradiciškai, kitiems kas savaitę būdavo tai stalai perstumdomi, tai dekoracijos, tai spalvos, kitaip tariant viskas keitėsi. Ir ką jūs manot - ketvirtos klasės pabaigoje ta eksperimentinė klasė parodė maždaug 30% geresnius rezultatus negu kontrolinė. Galvojat šitas negalioja mums? Dar ir kaip galioja. Keliaukit. Po naujas vietas. Mieste apsilankykit naujose kavinėse, naujose vietos, ten, kur niekada nebuvot. Jeigu yra galimybė, keliaukit ten, kur apskritai viskas kitaip. Kultūrinis šokas veikia. Ir labai stipriai.
     
    3. Nauji potyriai. Aš nežinau, galbūt šneku vėl tą patį, bet tai iš esmės ir yra gyvenimo pagrindas ir prasmė. Kada paskutinį kartą darei kažką naujo? Senai? Tai gal metas judinti subinę ir kažką nuveikti naujo? Patikėkit veikia. Pamatysit, kaip viskas keisis.
     
    Nežinau, kartais atrodo, kad kai parašau, tai veltui. Niekas niekada neparašo, kaip jiems pasisekė. Dažniausiai skundžiasi, kaip jiems nepasisekė. Matyt tautinis bruožas... Aš žinau, kad ir kiek čia rašyčiau ar bandyčiau įkvėpti, dauguma Jūsų nieko nedaro. Dalis jūsų depresuojat. Esat nepatenkinti gyvenimu, tačiau nieko nekeičiat. O kaip gali kas nors pasikeisti, jeigu jūs patys nieko naujo nedarote? Gyvenimas, tai fizika. Tos pačios priežastys iššaukia tas pačias pasėkmes. Norint kitų rezultatų, reikia kitų veiksmų. Norėčiau, kad tu, mielas skaitytojau, pradėtum kažką daryti dabar. Aš nežinau, kiek tu sėkmingas ar nelabai, nežinau iš kur tu, ar kiek tau metų. Bet jeigu tu kažką nuveiksi, mano tikslas bus pasiektas. Atsidaryk wordą. Dabar. Susirašyk, ką norėtum nuveikti. Sunku ar ne? Šuolis su parašiutu, žygis su dviračiais arba šiaip pasivažinėjimas, plaukimas baidarėmis, šokių pamokos, teatras, kinas, naujas maistas, nauji žmonės, naujos vietos, nauji keliavimo būdai (rekomenduoju tranzavimą). Rašyk, rašyk. Jeigu parašei, užseivink ir užsirašyk "Bucketlist vasarai". Arba gyvenimui. Tai iš esmės neturi prasmės. Atsispausdink. Sveikinu, ką tik pasidarei mažą priekaištą nieko neveikimui. Pasidėk matomoje vietoje. Ir stenkis išbraukti viską , kas ten surašyta. Padaryk tai. Pasiimk pirmą punktą. Susirašyk viską, ko reikės įgyvendinimui, kaip tai padaryti. Eik į detales. Nebesvarstyk abstrakčiai. Užteks. Metas mąstyti konkrečiai.
     
    Bet aš vistiek žinau, kad didžioji dalis to nepadarė. Kodėl? Nežinau. Tingit galbūt. Susirašykit, ką norit nuveikt ir pasidėkit matomoj vietoj!
    Dabar, nes vėliau užmiršit. DABAR.
     
    Jeigu kasnors taip ir padarys ir įgyvendins nors vieną savo svajonę ar tikslą, kur buvo užsirašęs - parašykit į PM, man su sąžine bus lengviau, geriau miegosiu.
     
    Geros vasaros, forumiečiai, neapkerpėkit, tobulėkit, o vėliau dalinkitės įspūdžiais, nes mes čia tam ir esame, ar ne? :)
     
    Mr. R
  11. Patinka
    Orchid sureagavo į Gugiss Vietos kuriose dirbau   
    Praeita vasara kaimynui nudaziau tvora. Dirbau 2 dienas, gavau 80Lt. Darbo salygos nezmoniskos, buvo karsta ir net nedave vandens atsigert.
  12. Patinka
    Orchid sureagavo į Kernius Login 2012: Uždarbis.lt – geriausias interneto forumas Lietuvoje   
    Per vakar vykusį Login 2012 uždarymo vakarą buvo įteikti Lietuvos interneto apdovanojimai.
     
    Rinkimų pirmajame etape balsuoti galėjo visi internautai, o antrajame savo lemiamą žodį atrinkdama nugalėtojus tarė komisija. Jos nuomonė kai kuriose kategorijose smarkiai skyrėsi nuo internautų (statulėles gavo ne tie, kurie pirmavo savo kategorijose po viešo balsavimo), bet džiugu, kad "Geriausio forumo" nominacijoje tiek internautų, tiek komisijos vertinimai sutapo:
     

     
    Atsiimdamas statulėlę sakiau, kad jei Login yra didžiausia technologijų konferencija Lietuvoje, tai Uždarbis.lt yra didžiausia technologijų bendruomenė Lietuvoje, – ir šis apdovanojimas skirtas visiems 50 000 mūsų narių.
    http://g4.delfi.lt/images/pix/file58841831_bc70bff3.jpg
     
    Pačius apdovanojimus galima vertinti įvairiai, bet faktas, kad Lietuvoje šiuo metu yra maždaug 100 populiarių interneto forumų, kurie turi tūkstančius narių, ir Uždarbis.lt buvo išskirtas iš visų, yra tikrai malonus.
     
    Tai pirmas rimtesnis Uždarbis.lt pripažinimas nuo pat 2004 metų, kai šis forumas buvo sukurtas.
     
    Ačiū visiems, kad esate :)
  13. Patinka
    Orchid sureagavo į Eimantas123 VDU Multimedijos ir interneto technologijos   
    Nejaugi nėra studijuojančių? :) Man irgi būtų įdomu sužinoti apie šias studijas
  14. Patinka
    Orchid sureagavo į FaitasS Mokymosi metodai   
    Sveiki, šį gražų vakarą norėčiau padiskutuoti apie mokymosi metodus.
     
    Kodėl?
     
    Jau ilgą laiką mąstau, kad reikia su kuo nors pasikalbėti apie mokymosi metodus ir gal taip sužinoti dar daugiau nei žinau. Manau ši tema bus aktuali tiems, kurie nori būti geresni nei dabar esa ir išmokti daugiau nei išmoksta kiekvieną dieną praleisdami ilgas valandas prie vadovėlio. :)
     
    Kokie metodai yra nepriimtini?
     
    Turbūt iškarto man šovusi mintis yra mokymasis atmintinai. Nuo 5 klasės pradėjau viską kalti atmintinai, jei reikdavo išmokti pasakoti, ar ką nors šiaip šnekėti - taip gaudavau geresnius pažymius. Bet to pasekoje, kritinėja situacijoje nesugebėdavau gauti geriausio pažymio, kuris man budavo priimtiniausias. Neseniai tai pradėjau suprasti ir mokytis pradėjau ne atmintinai, o tiesiog susidėlioti mintyse ką esu perskaitęs ir pasakyti.
     
    Antra problema mokantis, tai nesusikaupimas. Manau visiems būna tokių akimirkų, kai sprendžiat matematikos uždavinius, mokotės šnekėti angliškai ir užsigalvojat apie kokį kitą dalyką, kuris nėra susijęs su tuo dalyku, kuriuo dabar užsiimate. Geriausias būdas tai pamiršti yra koks nors priminimas. Užsidėkite lapuką ant sąsiuvinio ar stalo, ant kurio būtų užrašyta „Susikaupk!“ arba „Mokinkis!“. Dar vienas efektyvus būdas (šį būda ir pats išbandžiau) - motyvaciją pakeliantis daiktas arba tikslo siekimas. Turėkite po ranka kokį daiktą, kuris Jums „lieptų“ mokytis!
     
    Svarbiausia turėkite tikslą
     
    Mokydamiesi bet kokio dalyko turėkite tikslą! Jei jo neturite ir mokotės tą dalyką - Jums nieko neišeis, nes Jūs nežinote kam jį mokinatės.
     
    Aš pavyzdžiui turiu tikslą, turiu sau išsikėlęs daug tikslų. Pavyzdžiui išmokti anglų kalbą ir gyventi užsienyje. Išmokęs tą anglų kalbą, aš žinosiu, kad mokinausi tam, kad galėčiau susišnekėti gyvendamas tame užsienyje.
     
    Programa kiekvienai dienai
     
    Geriausias variantas būtų susidaryti dienotvarkę kiekvienai savaitės dienai. Tą patį ir aš pasidariau. ^_^ Pavyzdys:
     

    Kitos dienos pamokos (Visos). Visoms pamokoms skiriama išviso po 1 val.
    Matematika, 1val. Praeitų temų kartojimas, nauja tema, uždavinių sprendimas. 20 uždavinių.
    Fizika, 1val. Praeitų temų kartojimas, nauja tema, uždavinių sprendimas. 10 uždavinių.
    Anglų, 1val. Minimalus gramatikos pakartojimas (permetimas akimis), šnekėjimas angliškai, lingQ įrašo perklausymas, naujų žodžių linkinimas.
    Programavimas, 3val. Praeitos temos kartojimas, nauja tema, uždavinių sprendimas. 20 uždavinių pasipraktikavimui.

     
    Čia yra mano mokymosi planas. Dažniausiai taip ir vyksta mokymasis kasdien.
    Matematikai laiko pakanka tiek uždavinių išsprendimui. Mokydamasis vis kartoju tą pačią taisyklę, kartoju kaip ką spręsti mintyse, jei vienas esu tai ir garsiai. Mokymasis atmintinai būtų netikslu.
     
    Fizikai taip pat laiko pakankamai, dar kartais lieka ir pasikartojimui bei pasigilinimui į temą(-as). Taip pat nieko mintinai nesimokinu, juk tai tikslusis mokslas.
     
    Anglų kalba. Gramatika mokintis taip pat yra nesamonė, todėl tik permetu akimis, kad tą akimirką galėčiau šnekėti pakankamai gerai, kitą kartą lengviau atsiminti ir tiesiog tas sakinys išeina iš galvos ir be klaidos! Šneku angliškai tais žodžiais, kuriais išeina, greitai susigalvoju ką sušnekėti ir pasakau ką reikia, šnekėjimo lavinimas vyksta pakankamai gerai. Prieš 2 mėnesius perskaičiau akagintaro straipsnį apie lingQ sistemą, patiko, todėl dabar ir naudoju ją. Rekomenduoju, labai gera sistema, anglų ir kitoms kalboms mokintis.
     
    Programavimas. Nežinau kaip kiti programuotojai mokinasi, todėl šioje vietoje nesu tikras ar gerai mokinuosi šį dalyką. Šiuo metu mokinuosi Java programavimo, taip pat turiu tam geras priemones (Knyga, originali video medžiaga). Todėl kasdien pasikartoju jau išeitas temas (permetu akimis, mintimis, kaip tik išeina) ir einu naują temą, peržiūriu video ir toliau sprendžiu uždavinius. ;)
     
    Mokydamiesi mes nervuojamės, baiminamės, kad nepasiseks
     
    Mokindamasis, dažnokai pagalvoju apie ateitį - to pasekoje ir užsisvajoju. Vis galvoju, kad mokausi netvarkingai ir ne taip kaip turėčiau, todėl ir pradedu nervuotis. Blogai miegu, mokykloje būnų nesusikaupęs. Šiuo metu bandau tą dalyką pašalint iš kelio, juk pagalvojus - Jei norime tą tikslą pasiekti, tai jo reikia siekti, o ne galvoti kaip kas bus.
     

    Į sėkmę yra įmaišyta truputis beprotiškumo


     
    Norėčiau sulaukti patarimų bei pataisymų, kaip dar galima paspartinti mokymasi bei įgyti didesnį bendrąjį išprusimą, ir ne tik!
  15. Patinka
    Orchid sureagavo į Gpoz Pasiruošimas anglų kalbos įskaitai   
    Kelios svetainės, kuriose gal rasi ką nors įdomaus:
     
    http://www.eslgold.com/speaking/speaking_situations.html - frazės ir žodžiai įvairiomis temomis;
    http://www.refus.ru/english/ - monologai apie įvairius topic'us.
     
    Taip pat prisegu, kažkada uždarbyje rastas naudingas frazes dialoge.
    O šiaip pasiruošimui, manau, puikiausiai tiktų ankstesnių metų kalbėjimo įskaitos užduotys - pakalbėk apie kiekvieną iš jų, kiekvieną dieną po vieną. Ir šiaip pradėk galvoje mąstyti angliškai xD

  16. Patinka
    Orchid sureagavo į Kamile Anglų kalbos įskaita 2012   
    Sveiki,
    nežinau ar kam nors padės, bet mums, per anglų modulį, mokytoja minėjo, kad norint gerai išlaikyti anglų įskaita reikia vadovautis tokia struktūra:
    Tarkim tema iš 2011 metų įskaitos: "Education and learning. Studies abroad"
     
    1. Pirmu sakiniu pristatoma tema:
    * My individual talk is about... (pagal 2011 temą skambėtų " My individual talk is about education and studying abroad" po "about" nereikia įvardinti konkrečiai temą, tiesiog savais žodžiais nusakyti, kokia ji bus)
    * My individual talk sounds like that ... (čia jau reikia perskaityti temą ".... education and learning. studies abroad".
    Čia jau jūsų fantazija kaip pristatysit temą, svarbu, kad pirmas sakinys ją įvardintų.
    2. Reikia nurodyti, apie ką kalbėsi. Čia jums į pagalbą NEC'as yra sudaręs klausimus, lentelę/grafiką/dqiagramą. PVZ.: In my talk I am going to cover these subtopics:
    * Firstly, I would like to comment on the chart/graph/table/etc (dažniausiai, pirmas klausimas prašo pakomentuot duomenis, pateiktus lentelėje/grafike...)Žodžiu, pridedu kažkokią lentelę su grafikais, gal pravers
    *Moreover, I will express my opinion on (čia jau pagal tuos klausimus, kurie sufleruoja apie ką šnekėti. PVZ pagal temą "Education and learning. Studying abroad". " I will express my opinion on studying abroad.
    *At last, I shall draw a conclusion (čia nieko pridėti nereikia)
     
    3. Pati kalba... Galima pradėti "At the beginning I'd like to say (bendras sakinys, tinkantis temai) ir tada pradėti viską pasakoti). NEPAMIRŠTI kalboje vartoti "LINKER'iu": MOREOVER, FURTHERMORE, SECONDLY, FIRSTLY ir tt.
    4. PABAIGA.
    -In conclusion it should be said/Finally I'd liek to day/etc ir apibendinant viena sakini kokį nors, nereikia pradėti vėl kartoti to paties. Pabaiga pasakyti svarbu, nes sako mokytojos kartais nesupranta, kada baigiasi kalba, t.y. šneka šneka ir sustoja, tipo "jau viską pasakiau".
     
    Žinoma, čia nereikia aklai vadovautis mano (mokytojos) patarimais/pasiūlymais, tačiau, manau, kad kažkam galbūt padėsiu gauti aukštesnį pažymį. Patarimas iš mano pusės: prieš įskaitą suvalgykit juodo (jei laaabai nemėgstat, tai galbūt ir pieniško, tik ne balto) šokolado, nes sako, kad jis veikia kaip antidepresantas + atriša liežuvį. Sėkmmės įskaitoje!
    HowComGraphStd.doc
  17. Patinka
    Orchid sureagavo į titasas VU Informacinės technologijos   
    Sekdamas Autokilled pavyzdžiu, noriu papasakot apie šią specialybę iš savo daržo :))
     
    Baigdinėju jau antrą kursą..
     
    Ši specialybė jauna, kolkas yra tik trys laidos.. Aš papuoliau į antrą, bet dažniausia kas metus vis po vieną-du dalykus keičiasi..
     
    Trukmė: 3,5 metų.
     
    Bendrai apie specialybę:
    Baigęs informacinių technologijų studijų programą ir gavęs informatikos bakalauro laipsnį turės galimybę tęsti studijas magistrantūroje tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslo institucijose.
     
    Baigęs informacinių technologijų studijų programą absolventas galės sėkmingai dirbti bet kurioje įmonėje kaip programinės įrangos ir kompiuterinės technikos priežiūros specialistas ir (arba) informacines sistemas kuriančioje įmonėje. kuriamos
     
    Pirmas semestras:
    Diskrečioji matematika
    Filosofijos įvadas
    IT pagrindai
    Įvadas į kompiuterių architektūrą
    Matematika informatikams
    Programavimo pagrindai
    Užsienio kalba (anglų)
     
    Kaip matote, daug bendrų dalykų.. Šis semestras man buvo vienas sunkiausių, galbūt dėl to, kad buvau pirmakursis, bet galbūt ir dėl dalykų..
     
    Matematika informatikams ir anglų trunka tris semestrus (pirmus du gauni įskaitas, trečiame egzaminas).
     
    Matematika informatikams niekada nebuvau išlaikęs iš pirmo karto, teko ir kartot kursą.. Bet nėra ten taip baisu, kaip gali atrodyti.. Tiesiog matematikos turėjau 5etą, o išlaikiau ~23 valstybinio.. O su anglų kalba irgi niekada per daug nebendravau..
     
    Paskaitų lankymas neprivalomas, dažnai galima ir neiti, užtenka namie pasiskaityti konspektus..
     
    Sunkiausias dalykas kompiuterių architektūra, pas gerb. Mitašiūną :) Sėkmės dėka, gavau penkis :D
     
    Kas dėl programavimo, šiame semestre jis pats lengviausias, su C++.. Dėstytojas super! Labai daug programuot neišmokau, bet pagrindus davė kažkokius.. O į programavimą aš ir nesu linkęs :)
     
    Antras semestras:
     
    Duomenų struktūros
    Finansai ir apskaita
    Informacijos saugumas
    Matematika informatikams
    Objektinis programavimas
    Užsienio kalba (anglų
    Virtualizacijos pagrindai
     
    Kaip ir pirmame, taip ir šitame buvo problemos su anglų ir matke.. Nėra lengvas dalykas ir duomenų struktūros, tačiau tikrai įdomesnis nei matkė :))
     
    Įdomiausias dalykas šiame semestre buvo virtualizacijos pagrindai, nemažai išmokau, daug sužinojau naujų dalykų..
     
    Objektinis programavimas buvo su JAVA, man po šio kurso tai pati bjauriausia programavimo kalba.. Labai atkratė norą domėtis ją toliau.. Penketui išspaudžiau ir buvau laimingas, bet gana sunkoka.. Čia jau reikėjo rimtai paprogramuot kiekvienas pratybas.
     
    Trečias semestras:
     
    Duomenų bazių valdymo sistemos
    Matematika informatikams
    Matematinė statistika
    Programų sistemų inžinerija
    Psichologijos įvadas
    UNIX operacinės sistemos
    Užsienio kalba (anglų)
     
    Tai labai sunkus semestras, nes iš visų dalykų egzaminai (ne taip kaip pirmuose dviejuose, kad anglų ir matkė įskaitos)..
     
    Labai nepatiko matematinė statistika, nes turbūt dėl dėstytojo.. Toks sovietinių pažiūrų :)) Bet dalykas nėra sunkus, daug skaičiavimo ir darbo reik įdėt..
     
    Duomenų bazės viena iš naudingiausių paskaitų šį semestrą, išmokau rašyt užklausas, kurt lentelės ir pan..
     
    Programuot beveik nereikėjo šį semestrą, bet man nebuvo programų sistemų indžinerijos, tai nieko negaliu pasakyt apie šį dalyką :blink:
     
    Ketvirtas semestras:
     
    Kompiuterių tinklai
    Moderniosios informacinės technologijos
    Operacinės sistemos
    Tinklų saugumas
    Žmogaus ir kompiuterio sąveika
    blokas: pasirenkamieji dalyka
    AIX operacinės sistemos
    Programavimas Windows API
    Skaitiniai metodai
    blokas: laisvieji dalykai
     
    Pats įdomiausias ir naudingiausias semestras!!
     
    Šį semestrą pradėjau džiauktis savo studijomis.. Nebebuvo jokių nespecialybinių dalykų, kurie nervuotų ir atmuštų norą eit į paskaitas.. Išmokau dirbt su CodeIgniteriu, daug sužinojau apie tinklus ir jų saugumą..
     
    Sunkiausias dalykas operacinės sistemos.. Va čia reikia parašyti multiprograminę OS... Labai daug kodo eilučių, sunku ir pan.. Didžiausias klaustukas dėl šio dalyko ar išlaikysiu..
     
    Vienintelis neaiškus dalykas kas čia yra, tai Žmogaus ir kompiuterio sąveika.. Turbūt ir dėstytojas nelabai suprato, kam ir ką čia dėsto... Kaip pvž., tai per pratybas vieną kart reikėjo žiūrėt į ekraną, nežiūrėt į klaviatūrą ir spausdint padrikas raides..
     
    Kitų semestrų dar neturėjau, nekažką ir pasakyt galiu, bet atrodo bus įdomu :)
     
    Įstojimo galimybės:
     
    Aš kai stojau, mano balas buvo vos 13,5~, bet įstojau laisvai, liktais mažiausias VF žmogus įstojo su ~11 su biškiu :) tačiau praitais metais, man rodos pirmakursių mažiausias ~15 balas VF.. Neįsivaizduoju kaip bus šiais metais..
     
    Žmonių pas mus įstojo ~60, dabar liko ~40.. Iškrist įmanoma tik tada, jei nelankai ir neatsiskaitinėji darbų..
     
    Reziume:
     
    IT - puiki programa žmonėms, kurie nelabai nori gilintis į programavimą, tačiau patinka darbas su PC.. Nėra jokių laborinių, kursinių ir panašiai.. Studijų programa trumpesnė, patobulinti savo žinias galima.. Pervargti nepavyks, nes tiesiog jei viską laiku atsiskaitinėsi, turėsi tikrai daug laiko..
     
    Dėstytojai supratingi, kai aš užsiimu pigiais skrydžiais ir kiekvieną semestrą keliauju bent po kartą, man universitetas jokių problemų nesudaro.. Galiu keliauti betkada, nes žinau, kad pavyks susitarti su dėstytojais, kad atsiskaitysiu vėliau :)
     
    Jei kilo kokių klausimų, klauskit :)
  18. Patinka
    Orchid sureagavo į echh Kompiuterinio raštingumo įskaitą   
    Taip - jie nieko nelemia. Tačiau tai nereiškia, kad ta įskaita visiškai nesvarbi. Lietuvių kalbos bei anglų kalbos įskaitos taip pat nelabai ką lemia, tačiau atėję laikyti įskaitos dauguma nori pasirodyti kuo geriau tiek dėl savęs, tiek dėl kitų... Na nebent tu esi visiškas po*uistas kuriam niekas nerūpi ir kuris dažniausiai baigęs mokyklą, keliauja braškių skinti :)
  19. Patinka
    Orchid sureagavo į Kernius Geriausia knyga, kurią esu skaitęs   
    Dauguma paskutiniais metais skaitytų knygų buvo praktinės - apie technologijas, verslą, gyvenimo būdą, pinigų valdymą ir kt.
     
    Vis dėlto, kai dabar susimąsčiau apie geriausias skaitytas knygas, kažkodėl norisi nubraukti visą tą "mokomąją" literatūra ir atsisukti į grožinę - kad ir kaip seniai ji būtų pamiršta.
     
    Iš lietuviškų knygų man labiausiai įstrigo "Altorių šešėlyje".
     
    Iš užsienio - parašytos paaugliams, bet įdomios visiems, savo laiku gerokai sukrėtusios ir praplėtusios mąstymą, - "Heroinas" ir "Atskalūno laiškai".
     
    Dabar uždaviau sau klausimą, kas sieja šias tris knygas, ir akimirksniu radau atsakymą - jos visos sukasi apie nestandartinius (kitokius; ne vienus iš daugelio) žmones ir tų žmonių vidinį pasaulį.
     
    Manau, kad formuojantis asmenybei, principams, požiūriui, tokios knygos yra labai vertingos ir rekomenduočiau jas ypač tiems, kurie dar ieško savęs. Ferrariams laikas dar ateis.
  20. Patinka
    Orchid sureagavo į Kernius Didžiausios verslininkų klaidos ir svarbiausios savybės   
    Trumpa Stanfordo paskaitos įžanga, kurioje paaiškinamos šių verslininkų klaidų priežastys ir pasekmės:
     

    Neturėjimas aiškiai nustatytų tikslų ir misijos Bandymas kitiems įrodyti, kad esi protingas Gobšumas - visko darymas tik dėl pinigų Samdymas žmonių todėl, jog jie tau patinka, o ne todėl, kad tau jų reikia Nesuvokimas, kada reikia pasitraukti
    http://ecorner.stanford.edu/authorMaterialInfo.html?mid=364
     
    Antroje dalyje aptariamos svarbiausios savybės, kurias turi turėti verslininkas:
     

    Tikėjimas, kad gali kažką pakeisti (padaryti kažką kitaip nei visi) Aistra įgyvendinti savo idėjas - ne tik apie jas kalbėti, bet tiesiog - paversti realybe Būvimas nepataisomu optimistu - tikėjimas, jog tau gali pavykti net tada, kai dauguma mano priešingai Gebėjimas toleruoti neužtikrintumą - tai nuolatos lydi verslininką Natūralus (ne dirbtinis) rūpestis kitais žmonėmis - savo darbuotojais, klientais
    http://ecorner.stanford.edu/authorMaterialInfo.html?mid=365
     
    Visą paskaitą, kurią verta išgirsti kiekvienam, suskirstytą į trumpas dalis pagal aptariamą temą, galite pamatyti čia.
  21. Patinka
    Orchid gavo reakciją nuo fad Mano kelias per antrą kursą.   
    Sveikas, dauguma skaitytojų skaito panašius straipsnius, kad iš to ir patys gautų kažkiek naudos, o iš šių tavo straipsnių nieko nesužinojau, vien tavo išgyvenimai, akcentuojami pažymiai, kurie daugumai tikrai neįdomūs. Būtų daug įdomiau jeigu apibendrintai papasakotum apie dėstomus dalykus, dėstytojus, pasakytum savo nuomonę kodėl čia verta ar neverta mokytis, ką patartum kitiems, kurie taip pat svajoja mokytis panašioje specialybėje ar panašiai. Tai tiek, sėkmės rašant kitus savo straipsnius.
  22. Patinka
    Orchid sureagavo į INferno Blogas: Nuo ko pradeti (naujokui)   
    Neperseniausai ir pats nustebau, kai sužinojau apie galimybė uždirbti iš blogu. Nežinau ar tai įmanoma padaryti bloginant lietuvių kalba, tačiau publikuojant savo mintis anglų kalba tai gana įmanoma. Turbut pradejus skaityti kilo mintis- nuo ko pradėti ? Pabandysiu atsakyti i šį klausimą…
     
    kad būtų lengviau susigaudyti pabandysiu išdėstyti punktais:
     
    1)Jums reikalingas hostingas. Rekomenduoti ką išsirinkti gana sunkoka, bet daug blogerių renkasi Bluehost. Jūsų blogas taip pat puikiai veiks bet kokiame kitame hostinge, tačiau rekomenduočiau atsiriboti nuo nemokamų hostingų.
     
    2)Pats svarbiausias dėmuo-blogo tema. Žinoma galite publikuoti įvairias temas, tačiau geresni rezultatai pasiekiami kai išsirenkate viena temą: google adsense “negrybauja” rodydama reklamas ir rodydami specifine tai temai skirta reklamą padidinate paspaudimo tikimybę. Taip pat, renkantis temą vertėtų atsižvelgti į jos pelningumą - google adsense, bene populiariausias reklamų rodytojas, už skirtingus keywordus moka skirtingai, tad neprašaukite…
     
    3)Blogui labai svarbu adresas. Galite rinktis ir subdomena (jei nusprendete bloginti po hosted scripto sparneliu - kokiame nors blogspot.com ar wordpress.com) Geriausias rezultatas gaunamas turint atskirą domeną, tada atsiveria papildomo uždarbio galimybes del PageRank, taip pat tai įtakoja geresnį SE požiurį į jūsų blogą
     
    4)Blogo scriptas. Ši problema atkrenta, jei naudojates hostinamu blogu. Tačiau daug kam mieliau naudotis paties instaliuotu scriptu. keletas populiaresniu:
     
    Wordpress- mano manymu populiariausias.
    Demo / Oficiali svetaine
     
    Eggblog - Gana nauja sistema blog padangėje.
     
    Demo / Oficiali svetaine
     
    B2evoliution -Girdėjau komentaru, neva ši sistema geresne už Wordpress…
     
    Demo / Oficiali svetaine
     
    5) Nesvarbu ar tai būtu blogas ar foto albumas, bet kuriai svetainei reikalinga originali išvaizda. Manyčiau neverta ieškoti kažko pompastiško ar akį rėžiančio, tačiau defaultiniės tvs odos (skin/template) palikti nevertetų.
     
    6) Rėmėjai (sponsoriai)…. Jei jūsų blogas nesiekia pelno, (Kuo nelabai tikiu.) galite šį skyreli praleisti ;) Populiariausi: Adsense/Chitika/AdBrite/Text Link ads/ReviewME ir kiti… Dažniausias išmokejimo būdas -čekiai, tad pasistenkite įvesti teisingus duomenis, nes kitu atveju jūsų darbas nueis vėjais…
     
    Pradžiai tiek. Galbūt vėliau jei ši tema susilauks dėmesio pratesiu savo pamastymus.
     
    Norėdami patalpinti šią informaciją savo tinklalapyje, nepamirškite nurodyti straipsnio autoriaus
  23. Patinka
    Orchid sureagavo į Kernius .LT domenų statistika   
    10 seniausių .LT domenų
     
    mii.lt 1993-02-26, PG: 6
    ped.lt 1993-03-05, PG: 0
    vtu.lt 1993-03-05, PG: 6
    vu.lt 1993-03-05, PG: 7
    ktu.lt 1993-03-05, PG: 6
    katm.lt 1993-03-20, PG: 3
    kvb.lt 1993-04-01, PG: 5
    mci.lt 1993-05-13, PG: 0
    lkma.lt 1994-01-17, PG: 4
    itpa.lt 1994-04-11, PG: 5
     
    Pagerank statistika
     
    PG 10: 0
    PG 9: 0
    PG 8: 6
    PG 7: 20
    PG 6: 273
    PG 5: 1522
    PG 4: 4544
    PG 3: 6258
    PG 2: 5483
    PG 1: 2417
     
    Domenai su didžiausiu (8) pagerank
     
    compuserve.lt 2000-01-21
    google.lt 1999-06-06
    redhat.lt 1999-11-29
    sojuz-russkih.lt 2005-11-22
    ups.lt 1997-10-16
    visosknygos.lt 2001-12-19
     
    ----
    Statistika sudaryta 2007-07-20 analizuojant penki.lt domenų sąrašą ir ateityje gali kisti.
  24. Patinka
    Orchid sureagavo į Design Master Turinio valdymo sistemos: kas tai ir kokios jos būna   
    Kuriant interneto svetainę – nesvarbu, ar tai el. parduotuvė, firmos ar organizacijos „namai", didžiulis portalas ar paprastas asmeninis tinklapis su dienoraščiu – būtina tinkamai organizuoti informacijos sklelbimą ir atnaujinimą. Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
    Tikriausiai žinote, jog prižiūrėti, atnaujinti, redaguoti didesnės svetainės informaciją, o ypač rankiniu būdu redaguojant HTML kodą, rašant naujus scenarijus ir kuriant užklausas duomenų bazei, gali būti labai varginanti užduotis.
    Tačiau šį procesą galima supaprastinti įdiegiant turinio valdymo sistemą.
    O svarbiausia – nereikės investuoti nė vieno cento!
    Lietuvoje dizaino ir programavimo paslaugas teikiančių bendrovių siūlomų pagrindinių turinio valdymo sistemų (TVS) kainos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Norint išplėsti TVS funkcionalumą pridedant galimybes kurti ir valdyti vartotojų grupes, įdiegti bei valdyti naujienų prenumeratą, diskusijų grupes, apklausas, reklamines antraštes ir kitus modulius, teks dar labiau papurtyti kišenes, o kuriant didelį interneto projektą galutinė kaina gali išaugti iki penkiaženklio skaičiaus.
    Didesnei firmai tokios sumos atrodys įkandamos, tačiau nepamirškime smulkiųjų "žuvelių" ar paprastų piliečių, skaičiuojančių kiekvieną litą ir net negalvojančių įsigyti komercinį produktą. Užregistravę domeną tikėkitės sulaukti įvairių firmų vadybininkų skambučių, siūlančių sukurti interneto svetainę, valdomą TVS, o jei jau turite sukurtą, jums anksčiau ar vėliau bus pasiūlyta prie jos prijungti TVS ir tokiu būdu palengvinti valdymo procesą. Tačiau susimąstykite prieš įsigydami išbaigtą produktą, nemokamą jo diegimą ir specialistų konsultacijas – galbūt vertėtų išbandyti visiškai nemokamus produktus, funkcionalumu bei paprastumu naudoti ir valdyti nenusileidžiančius komerciniams?
    Atvirojo kodo „Mambo" TVS – gana populiarus ir gerų vartotojų atsiliepimų sulaukiantis produktas. Ši TVS veiks serveryje, kuriame įdiegta „Apache" HTTP serverio, „MySQL" duomenų bazių programinė įranga bei PHP scenarijų vykdymo priemonė.
    „Mambo" įdiegti specialių žinių nereikia, tačiau būtina sugebėti tinkamai parengti „MySQL" duomenų bazę, nes diegimo vedlys paprašys nurodyti vartotojo vardą ir slaptažodį. Iš kūrėjų svetainės parsisiųskite diegimo archyvą, jį išskleiskite, „Apache" serverio svetainių šakniniame kataloge sukurkite naują katalogą (pavyzdžiui, "Mambo") ir į jį nukopijuokite visą išskleisto archyvo turinį. Tuomet diegimo vedlį iškviesite naršyklėje surinkę www.jusudomenas.lt/mambo (o jei TVS diegiate savo kompiuteryje, naršyklėje surinkite http://localhost/mambo). Iškviestas diegimo vedlys patikrins, ar sistema atitinka visus reikalavimus, paprašys įvesti „MySQL" vartotojo vardą bei slaptažodį ir keletą kitų parametrų. Baigęs diegti vedlys pareikalaus ištrinti „Installation" katalogą.
    Po diegimo naršyklės lange surinkę tą patį adresą, išvysite pagal šabloną „Mambo" TVS sukurtą interneto svetainę. Spustelėję „Administrator" mygtuką, pamatysite prisijungimo prie TVS valdymo skydelio formą. Jį galėsite valdyti prie TVS prisijungę tik kaip administratorius.
    Administratoriaus teisėmis prisijungus prie sistemos, jus pasitiks patogus, intuityvus, nesudėtingai valdomas, įvairiomis spalvomis ir piktogramomis išgražintas sistemos valdymo skydelis. Pagrindinis sunkumas, su kuriuo teks susidoroti prieš išmokstant valdyti „Mambo" TVS, – perprasti jos struktūrą. „Mambo" – viena galingiausių atvirojo kodo TVS, kuri interneto svetainę valdo naudodama įvairius komponentus, modulius, „mambotus" ir t. t. Sukurta svetainė sudaryta iš atskirų modulių (įvairūs meniu, prisijungimo bei paieškos formos ir t. t.), kurių valdymas pasiekiamas per Modules-Site Modules meniu. Su „Module Manager" galėsite nustatyti modulių pozicijas tinklapyje, nurodyti, kuriuose tinklapiuose moduliai bus aktyvūs, kurios vartotojų grupės juos galės pasiekti ir t. t.
    Kiekvienas modulis atlieka tam tikrą darbą: apklausos (poll) modulis vykdo apklausas, prisijungimo – pateikia prisijungimo prie sistemos formą, meniu – rodo svetainės meniu ir t. t. „Mambo" TVS kiekvieną modulį leidžia nesunkiai konfigūruoti (keisti išvaizdą, atliekamas funkcijas ir kt.). Sudėtingesnius modulius, tokius kaip apklausos, reklaminių antraščių rodymas, aptarnauja atskiri komponentai, todėl jų konfigūravimas pasiekiamas per meniu.
    Vienas stipriausių šios TVS kozirių – išplečiamumas. Valdydami sistemą daugelyje vietų rasite meniu punktą „Install". Be standartiškai pateikiamų sistemos funkcijų ir galimybių gausos, galėsite įdiegti papildomus modulius (rodančius nedidelį laikrodį, jau įvykusias apklausas ir t. t.), turinio keitimo ar paieškos „mambotus", komponentus (el. parduotuvė, šablonų kūrimas, forumas), naujus svetainės bei administravimo skydelio šablonus, lokalizavimo paketus ir kt. Interneto svetainėse "Mamboforge.net" ir "Mamboportal.com" rasite ne tik daugybę „Mambo" TVS atnaujinimų bei priedų, bet ir galėsite dalyvauti diskusijose, sulaukti pagalbos iš kitų vartotojų.
    „Mambo" TVS, šiemet pelniusią žurnalo „LinuxUser & Developer" suteiktą „Geriausios "Linux" arba atvirojo kodo programinės įrangos" vardą ir nurungusią gerai žinomus gaminius KDE, „Firebird SQL" bei „eGroupware", patariama valdyti naudojant "Internet Explorer 5.5" ir naujesnę naršyklę, nes su jomis galėsite išnaudoti visas sistemos galimybes. Su kitomis naršyklėmis taip pat galima dirbti, tačiau gali neveikti kai kurie TVS komponentai (pavyzdžiui, WYSIWYG redaktorius), negalėsite paspausti tam tikrų mygtukų ir t. t.
     
    kokios yra TVS (CMS) ?
    Asmeniškai patariu naudotis Open source TVs'ais kaip pradžiai. jos yra labai geros mokymuisi, ir t.t.
    Joomla PHP fusion Drupal e107 Šie TVS yra pagrindiniai, ir labiausiai naudojami.
  25. Patinka
    Orchid sureagavo į twea Logotipas - kas jis, koks jis turėtų būti   
    Kas yra logotipas, koks jis turi būti?
    Logotipas – svarbiausias bet kurios įmonės firminis elementas. Tai įmonės veidas ir simbolis, perteiktas grafiškai.
     
    Nereikia manyti kad logotipas – viso labo nedidelis paveikslėlis, kadangi geras logotipas yra kur kas daugiau nei tiesiog iliustracija. Geras logotipas yra konceptualus, stilizuotas, išmąstytas, originalus, įsimintinas, įskaitomas, turintis teisingą emocinį krūvį ir t.t.
     
    Profesionalaus logotipo kūrimo procesas turi panašumų su šiuo kinų anekdotu:
    „Dailininkai, europietis ir kinas, gavo užduotį - per tris dienas nupiešti antį. Europietis nuėjo prie ežero ir dvi dienas piešė vienos anties eskizus, kol pagaliau trečią dieną nutapė detalų jos portretą. Kinas pusantros dienos sėdėjo ant suolelio prie ežero ir stebėjo jame plaukiojančias antis. Po to jis sugrįžo į studiją ir per likusį laiką nutapė savo paveikslą, kuriame pavaizdavo tai, kaip jis pajautė visų stebėtų ančių „chi" energiją.”
    Taip yra todėl, kad geras logotipas pirmiausia turi būti išmąstytas, tik po to – sukurtas.
     
    Klausimai, kurių negalima neužduoti klientui
    Dizaineris, imdamasis kurti naują įmonės veidą – jos firmos stilių, pirmiausia užduos užsakovui klausimų, kurie padės suprasti:
    - kas yra įmonė,
    - kokios yra jos klientų tikslinės grupės,
    - kaip įmonė nori save pozicionuoti,
    - kokia savybė ar emocija yra svarbiausia ir t.t.
    Logotipas gali būti solidus arba jaunatviškas, simbolizuojantis stabilumą, patikimumą, arba inovatyvumą, veržlumą, konservatyvus arba šiuolaikiškas – ir tai tik keletas pavyzdžių.
     
    Dar apie gerą ir blogą logotipus
    Be abejo, labai svarbus dalykas yra originalumas. Kaip žmogus pasijunta nejaukiai, susitikęs lygiai taip pat apsirengusį kitą žmogų – taip tik dar stipriau nejaukiai galima pasijusti atradus, kad tokių logotipų koks puikuojasi ant jūsų vizitinių kortelių – yra daugybė. Geras logotipas – unikalus logotipas – atspindintis būtent Jūsų įmonės vertybes, stiprybes ir stilių.
     
    Egzistuoja daugybė niuansų, kurie labai svarbūs logotipo kūrimo procese, nes sukuria emocinį krūvį, nuotaiką, kurie vienodai veikia žmones visame pasaulyje. Logotipas gali būti „griūnantis, krentantis, nestabilus“ – jeigu jo kompozicinis sprendimas neteisingas, o tai, savaime suprantama, kels neigiamas emocijas, nors paprastas žmogus negalės pasakyti kodėl taip yra. Būtent todėl logotipą turėtų kurti profesionalas, gerai išmanantis kompoziciją ir logotipų kūrimo meną.
     
    Spalvos yra dar vienas, bet ne mažiau svarbus dalykas. Kiekviena spalva turi savo prasmę, kuri gali skirtis skirtingose šalyse. Geras dizaineris išmano spalvotyrą, žino kurios spalvos tarpusavyje dera, o kurios – nedera, bei žino tų spalvų simboliką ir prasmę. Jeigu jums reikalingas jaunatviškas, veržlus ir inovatyvus logotipas – geras dizaineris niekada nepasiūlys jo mėlynos ar violetinės spalvos – nes jų reikšmė priešinga – stabilumas, pasitikėjimas, ištikimybė, saugumas, dvasingumas.
     
    Visas logotipas – šriftas, grafinis ženklas, kompozicija, spalva – turi būti sustyguota ir suderinta. Jokių atsitiktinumų, kaip „mėgstamiausia mano spalva oranžinė“ profesionaliame logotipe nebus – viskas prasminga ir logiška, o kartu – kūrybinga ir originalu.
     
    Taigi kuriant logotipą svarbiausias vertinimo kriterijus negali būti laikas. Svarbiau yra dizainerio „know how“, jo kūrybiškumas, sugebėjimas įsiklausyti, analizuoti ir galiausiai – jo gebėjimas naudotis dizainerio įrankiais – pradedant pieštuku, ir baigiant kompiuterinėmis programomis.
     
    Kaip aš kuriu logotipą
    Po to, kai jau išsiaiškinu kaip įmonė nori save pozicionuoti, kokiai tikslinei grupei taikomas ženklas, kokį emocinį krūvį jis turi sukelti:
     
    1. Atlieku „analogų analizę“ – apžiūriu panašia veikla užsiimančių įmonių logotipus, analizuoju – kurie vykę, kurie – nevykę ir kodėl jie tokie.
    2. Kai analogų labai daug, visų apžiūrėti nebūtina, svarbu susidaryti įspūdį apie įmonės konkurentus.
    3. Sekantis etapas – idėjos generavimas. Kokia forma, gyvūnas, objektas tinkamiausiai atspindėtų šios įmonės veiklą, tikslus?
    4. Kartais 3 punkto nereikia, nes klientas labai konkrečiai pasako, kad nori matyti logotipe, pavyzdžiui, dramblį. Apžiūriu dramblio nuotraukas, piešinius – kartais internete, rečiau – knygose.
    5. Objekto stilizacija – kartais tiesiog eskizuoju ant popieriaus lapo, kartais – iškart kompiuteryje. Dramblys neturi būti pernelyg detalus ir smulkus, tačiau turi atspindėti pagrindines dramblio savybes, kad vis dar būtų dramblys. Straublys svarbiau už kojas. Be to – dramblys drambliui nelygus, pagal įmonės aprašymą bei tikslinę grupę tai gali būti solidus, rimtas dramblys, arba mažas linksmas animacinis drambliukas.
    6. Pasirinktos stilizacijos (dažniausiai kelių) tobulinimas, šrifto derinimas.
    7. Spalvų įvedimas – nepamirštam spalvotyros ir įmonės aprašymo! Mėlyna gali gražiai atrodyti, bet jeigu prašoma energingo ir jaunatviško ženklo – ji netinka.
    8. Pradinių versijų siuntimas klientui, derinimas, korekcijos, pardavimas.
     
    Sėkmės!
    © twea. 2010
     
    P.S. tai mano nuomone ir patirtimi paremtas straipsnis, kitas dizaineris gali turėti savo pastabų, naudingų patarimų, todėl papildymai yra laukiami ir sveikintini. :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...