Pereiti prie turinio

Gabriuxz

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    38
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į 24bazar Nėra nieko ko neimanoma nupirkti uz pinigus   
    Jei pinigai laimes neatnesa, tai reikia lyginti milijonieriu su ubagu. Dauguma cia susirinkusiu studentu postringauja, kaip baigs univera susiras darba ir vazines su senu trantu is nuomojamo buto i darba... Tik dar reiktu paskaiciuot, kad vidutinis lietuvis uzdirbdamas 1500LT niekada gyvenime netures nuosavo buto ir naujesnes masinos :) arba jei ir tures, tai tas gyvenimas jam 30-40 metu bus gyvenimas del budos, kuria reikia ispirkt is banko.
    Jei pinigai taip neatnesa laimes, tai kodel visi ima kreditus budai isigyti, perka lizingines masinas, savaitgaliais varo i barus/klubus ir "svencia" savaitgali? Vedasi panas i restoranus, vaziuoja su taxi, o ne autobusu ar pieskom... Aisku yra ir tokiu, kur nevaro i klubus, bet draugu rate pucia, niuxina ir leidziasi.. ir visa tai greiciausiai daro be pinigu?:D
     
    Studentai ir moksleiviai greiciau supraskit tiesa: nesvarbu koks tavo statusas mokykloj/univere ir kaip gerai gyvena tavo teveliai - viskas priklauso nuo taves, tavo poziurio ir kaip stipriai sieksi savo tikslu. PVZ. Dauguma mano mokyklos ereliu, verchu ir net turtingu tevu vaikeliu dabar yra gyvenimo L O X A I. Dirba visokius s.udinus darbus, vazineja su senais lauzais arba sedi lageriuose... O mokyklos L O X U tarpe yra tokiu, kurie bent jau vizualiai gyvena geriau :) Geras pvz, galetu buti vaikis su Ferari Kaune, sulei buvo "loxas", o dabar vazineja su ferariu... ir greiciausiai ji del to grauzia sazine :D Pinigai yra svarbiausias faktorius siekiant asmenines laisves ir laimes, kaip ju gauti yra simtai budu tiek svariu tiek nesvariu, bet teikti, kad pinigai neatnesa laimes, gali tik vidutines klases naivuolis, kuris slopina savo poreikius ir apsimeta laimingu... Zinoma, tau nereikia pinigu jei tu neturi svajoniu, gyveni kaime(tevu palikime) ir augini sau maista.
     
    Nėra nieko ko negalima nupirkti už pinigus tik nereikia įsivaizduoti pažodžiui. Meilė, sveikata, gyvybė... wtf?
    Jei as turiu pakankamai pinigu, kad galiu nedirbti, tai galiu skirti ta laika rodyti demesi ir meile betkokiai moteriai, kuri man patinka... jei turiu pakankamai pinigu, galiu skirti daug laiko sveikai gyvensenai=sveikatai (valgyti laiku ir gera maista reikia ir laiko ir pinigu), givybe tam tikra prasme irgi perkama, gali tureti saugesne masina ir neuzsimust papuoles i avarija, gali naktim nevaiksciot rajone ir nebut uzverstas girtu d.ebilu uz cigareciu pakeli, kurio neturi...
    Nera vienos teisybes, bet visada yra nesamone, kad pinigai laimes neatnesa
  2. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į daryZ Tapk bet kuo!   
    Įvadas
     
    Visi užaugę norėjome tapti gelbėtojais, policininkais, medikais ar net prezidentais, bet paaugus mūsų norai pasikeitė. Ar visi susimąstėme kodėl?
    Pagrindinis ir ko gero vienintelis šito „kaltininkas“ ‒ aplinka ir jos įtaka žmogui. Iš aplinkos mes paveldime viską ‒ kalbą, elgesį, charakterio savybes ir aplamai visą požiūrį į kiekvieną gyvenimo smulkmeną. Jeigu jums nepatinka kažkoks maistas ‒ skonio receptoriai čia nieko dėti.
    Taip taip, kiekvienas mūsų noras ir sprendimas yra ne mūsų pačių nuopelnas, o aplinkos, nors visada manėme atvirkščiai. Viskas labai paprasta jeigu suvoksime, kad niekas iš niekur neatsiranda.
     
     
    Savęs atradimo paslaptys
     
    Šiandien matome tonas knygų, straipsnių, filmų ir begales seminarų mokančių „atrasti save“. Deja, neegzistuoja jokia paslaptis kaip tai padaryti. Nėra jokių būdų atrasti save. Paprasčiausiai to daryti ir nereikia, nes tai būtų analogiška pasivaikščiojimui po dykumą ‒ nepamatytume nieko.
    Visiškai nėra prasmės savęs ieškoti, nes niekada nieko ir nesurastume. Tai yra todėl, kad nei vienas žmogus neturi jokio savyje užslėpto talento ar pašaukimo. Žinau, skamba kaip visiškas absurdas, bet jeigu grįšime atgal į pačią pirmąją pastraipą, po truputį pradėsime suprasti.
    Tokie dalykai kaip gražu-negražu, priimtina-nepriimtina, normalu-nenormalu mūsų galvose yra suformuoti aplinkos. Jeigu gatvėje pamatome atsitiktinę merginą, kokios mintys pirmiausia mums šaus į galvą? Teisingai ‒ graži arba negraži. Deja, nei vienas iš mūsų nepagalvojame kas nustato ‒ kas yra gražu, o kas ne ir aplamai ‒ kas yra tas grožis. Tačiau pagalvoję suprantame, kad tai ir vėl aplinka, o ne mes patys.
     
     
    (Ne)žinomos žmogaus galimybės
     
    Tiesa ta, kad visi turime vienodas galimybes mąstyti. Visi turime tokias pačias smegenis. Nėra tokio dalyko kaip geresnės ar blogesnės smegenys. Taip, vieno žmogaus smegenų audiniai gali būti šiek tiek kokybiškesni už kito, tačiau tai visiškai nieko nelemia. Žinoma, nekalbu apie išskirtinius atvejus kaip įgimtos protinės ligos ir panašiai.
    Juk visi galime išmokti skaičiuoti, važiuoti dviračiu ar plaukti. Tai reiškia galime išmokti bet kokio amato. Statybininkas gali tapti fiziku, santechnikas ‒ biologu, valytojas ‒ inžinieriumi ir taip toliau. Tačiau, visą tai nulemia aplinka ir dėl to negalime padaryti nieko... iki tol kol pradedame suvokti kaip viskas vyksta!
     
     
    Noriu bet nemoku
     
    „Norėčiau būti tuo, bet nemoku ir turbūt neišmoksiu...“ — tokią frazę neretai galime išgirsti iš draugų ar pažįstamų. Tačiau kyla klausimas ‒ kam tada skirtos mūsų smegenys? Būtent tam jos ir skirtos, tik nežinia kodėl ne visi tai suprantame. Dažnai nesusimąstome, kad galime būti kažkuo daugiau nei esame dabar.
    Visos mus ribojančios kliūtys ir barjerai yra tik mūsų pačių galvose. Niekas negimė menininkais, mokslininkais, verslininkais, žemdirbiais, statybininkais, programuotojais ir taip toliau. Visu tuo yra tampama ir viso to yra išmokstama.
    Nėra tokio dalyko kaip talentas, yra tik toks dalykas kaip įdėtas darbas ir pastangos. O pašaukimas? Dar viena mums į galvas įkalta nesąmonė.
     
     
    Man nepatinka
     
    Pabandžius kažkuo tapti neretai susiduriame su viena problema ‒ nors imk ir nusišauk, bet mums visiškai nepatinka mūsų naujoji veikla. Arba ‒ pabandžiau, bet nepatraukė. Tačiau viskas daug paprasčiau nei atrodo.
    Kaip niekas pirmą kartą sėdęs ant dviračio nepradeda važiuoti, taip niekas pirmą kartą prisėdęs prie kompiuterio nepradeda programuot. Visų pirma reikėtų savęs paklausti ‒ kiek į tai buvo įdėta laiko ir pastangų. Viskas už to ir slypi. Nepamėgsime nieko, jei tam neskirsime laiko ir viską darysime atmestinai.
     
     
    Nuo ko pradėti?
     
    Norėčiau parekomenduoti gana neblogą straipsnelį apie tikslų nusistatymą ir jų siekimą, bei labai susijusį ir taip pat labai gerą straipsnį apie motyvacijos atradimą.
    Sakote, kad kažkuo taptum reikia mokslo, o mokslas kainuoja daug pinigų? Turbūt dar negirdėjote apie nemokamą išsilavinimą internetu.
    Suprantate mokslo svarbą, bet neturite motyvacijos mokytis? Šis straipsnis kaip tik tau.
    Ir galiausiai ‒ Kodėl 90% žmonių dirbdami tokį patį darbą uždirba žymiai mažiau nei likę 10%?.
     
     
    Pabaigai
     
    Labai dėkoju už jūsų sugaišta laiką skaitant šį mano minčių kratinį. Atsiprašau, jeigu nesužinojote kažko konkretaus, ko tikėjotės. Tai nebuvo ir neturėjo būti kažkoks gidas, kaip tapti bet kuo. Mano tikslas buvo tiesiog užvesti ant kelio ir įžiebti bent mažytę motyvacijos liepsnelę.
    Pabaigai linkiu didžiausios sėkmės tobulėjant ir siekiant savo tikslų. Niekada nepamirškite, kad tobulėti niekada nevėlu. Gyvenimo laiptai, į kuriuos lipame, nesibaigia niekada, bei tobulėjimui ribų nėra!
     
    Sėkmės.
  3. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Simonas Mano istorija.   
    Pirmiausia, apie save. Mano vardas Simonas, man yra 18 metų, esu iš Kauno. Ką aš veikiu? Aš esu SEO specialistas (turbūt dabar tai pati negerbiamiausia profesija, nes dabar SEO moka ir daro visi kas nori, tik klausimas ar daro teisingai?) ir taip pat esu savo įmonės direktorius (įmonės pavadinimo neatskleisiu, rašinėlis ne reklaminis, o kam reikia tas žino arba sužinos, jei norės). Tai, kuo esu dabar aš pasiekiau per 5-7 metų laikotarpį, kurį praleidau prie kompiuterio. Aš nesakau, kad pasiekiau daug, tačiau man vis tiek malonu pasidalinti savo nors ir menkais pasiekiamais, kurie galbūt įkvėps kitus siekti daugiau.
     
    Istorijos pradžia. Kompiuteriniai žaidimai
     
    Mano istorijos pradžia prasideda nuo kompiuterinių žaidimų. Dažnai šiuolaikinės mamos sako, kad vaikams negalima duoti žaisti kompiuterinių žaidimų diena iš dienos, nes tai jiems kenkia. Iš esmės tai yra tiesa, jeigu vaikui žaidimas tampa priklausomybe. Tačiau mano atveju (aš ir kažkada buvo priklausomas, bent iš dalies) kompiuteriniai žaidimai padėjo išsivystyti kaip žmogui.
     
    Viskas prasidėjo kai man buvo 11-13 metų. Aš žaidžiau internetinį žaidimą Runescape. Nežinantiems, tai yra žaidimas, kuriame kiekvienas turi savo žmogeliuką, kelia jo level'į, ir taip atsirakina papildomus žemėlapius, ginklus, visokius kitokius niekus. Kitais žodžiais tariant - vaikų žaidimas (nors tada pažinojau ir ne vieną suaugusį, kuris žaidė tą žaidimą, ir greičiausiai jeigu norėčiau dar dabar rasčiau tokių užturėtų žmonių).
     
    Dabar jūs greičiausiai klausiate savęs, kodėl šitas bičas pasakoja, kaip jis trylikos žaidė kažkokį vaikų žaidimą. Aš jums turiu paprastą atsakymą - šis žaidimas, buvo mano kaip žmogaus ir kaip specialisto pradžia. Jei ne šis žaidimas, aš nebūčiau turėjęs tokios puikios anglų kalbos. Žaidime dažnai tekdavo bendrauti angliškai, tad tai pagerino mano anglų kalbos įgudžius. Žaidime buvo vartojami daug bendrinėje kalboje naudojamų žodžių kaip lobster, shrimp, rope ir kt.
     
    Kitas dalykas, su kuo mane supažindino šis žaidimas, tai internetinių svetainių kūrimas. Šio žaidimo, aš nežaisdavau vienas. Aš jį žaisdavau su draugais, su internetiniais draugais ar su kitais, kurių net nepažįstu. Aš sugalvojau sukurti žaidimo klaną, bet mums reikėjo svetainės (visi kiečiausi klanai, tuo metu turėjo savo svetainę). Taigi, pradėjau ieškoti, kaip kiti klanai pasidarė svetaines ir radau tokią forumo hostinimo platformą: http://www.invisionfree.com/ Taigi, susikūriau forumą, tada kilo klausimas, kaip padaryti gražų jo subdomeną (domenai tada dar buvo brangūs). Pažiūrėjęs kitų klanų puslapius priėmiau sprendimą naudoti ten.lt subdomeną, kuris tais laikais kainavo visus tris litus. Nebeatsimenu klano pavadinimo, nes tada dar buvau jaunais ir galvodavau vis kitus, bet manau esmę supratote. Galiausiai, sukūrus forumą, gavus domeną, iškilo paskutinė problema - dizainas. Tai buvo mano pirmieji žingsniai su HTML ir CSS - mes paiimdavo dizaino iš kitų klano, juos visus sumiksuodavome ir turėdavome unikalų dizainą, kurio niekur nebūdavo (net http://www.invisionfree.com/ dizainų lentoj jo nebuvo, ir taip mes buvome kiečiausi).
     
    Ir galiausiai, trečias dalykas, kurio mane išmokė šis žaidimas - tai komandinis darbas. Aš buvau klano lyderis (tai buvo aukščiausias rangas). Aš vedžiau visus žaidėjus, ir jie sekė mane, kai ėjome "lupti" kitų. Pagrindinė užduotis būdavo visus reikiamu metu reikiamoj, vietoj pastatyti ir visiems vadovauti taip, kad visi paklusniai mane sektų. Tai buvo geros pamokos kaip bendrauti su žmonėmis, kad jų nesuerzintum, nes žmonės greit supykdavo, ir greitai išeidavo iš klano, jeigu su jais bendraudavai neteisingai.
     
    Ir visų šių trijų dalykų (anglų, bendravimo bei lyderystės), manęs išmokė paprastas vaikų žaidimas. Aš šiuo pavyzdžiu noriu parodyti, kad net maži dalykai jus gali išmokinti sąlyginai daug. Vieni žaidimus žaidžia, kiti kažką iš jų išmoksta. Bet manau lygiai taip pat yra ir gyvenime. Vieni gali kažko išmokti tiesiog stebėdami žmones, kiti gali kažko išmokti skaitydami knygas, tačiau yra tokių žmonių, kurie bus ant tiek nedėmesingi, kad nepaisant kokia priemone, niekada nieko neišmoks. Tad labai yra svarbu susikaupti ir bandyti surasti gilesnę prasmę net ir tuose dalykuose, kuriuose jos galbūt nėra.
     
    Kažkuriuo metu sugedo mano nešiojamas kompiuteris.Kol jis buvo taisykloje, sedėjau dienom ir nieko neveikiau. Tačiau vieną dieną, atsitiko kažkas fantastiško. Namie radau seną kompiuterį, kuris turėjo net 128RAM. Taip pat turėjau palėpėj vieną monitorių, krūvą laidų nuo kitų kompiuterių, klaviatūrą ir vos beveikiančią pelytę. Aš sugalvojau viską susinešti į vieną kambarį ir pažiūrėti ar visą suneštą techniką priversti dirbti. Po maždaug valandos, kai viskas buvo sunešta, viskas sujungta, aš pabandžiau įjungti kompiuterį. Jis neveikė. Aš jį atsidariau, išjungiau visus laidus, viską prapučiau su fenu (švelniai, kad nebūtų karšta), ir vėl viską sujungiau. Šį kartą jis užsikūrė. Yay, galvoju, turėsiu veikiantį kompiuterį. Tačiau, viskas klostėsi ne taip gerai. Pamačiau, kad įjungus kompiuterį neįsijungia windows'ai. Iš kaimyno šiaip ne taip susiveikiau windows diską. Tada mėginau juos įdiegti. Sedėjau valandą, laužiau galvą, kaip priversti kompiuterį skaityti diską. Tačiau po valandos, man toptelėjo idėja, kad reikia paspausti F8 ir tada pasirinkti pasirinkimą boot from cd. Windows'us instaliavo apie dvi valandas, tačiau aš juos sugebėjau įrašyti, ir kompiuteris veikė. Yay!
     
    Kokia yra to pamoka? Kai kažkas nesigauna, bandyk sugalvoti sprendimą, ir bandyk tai įgyvendinti. Gal ir patirsi nesėkmę, tačiau galiausiai, kažkada, vis tiek pavyks. Viskas prasideda nuo mažų dalykų, tik reikia juos sugebėti atsiminti bei pritaikyti. Jei aš nebūčiau žaidęs savo kompiuterinių žaidimų, aš nebūčiau taip gerai mokėjęs anglų kalbos, ir nebūčiau sugebėjęs įsirašyti windows’ų. Čia galima pritaikyti S. Jobs frazę “Connecting the dots”, nes viskas, kas vyksta gyvenime, vyksta ne be reikalo.
     
    Kiekvienas žaidimas, moko kažko kito.
     
    Jau susitvarkęs kompiuterį pradėjau žaisti populiarų žaidimą - Counter Strike. Tai pirmo asmens šaudyklė. Atsirado krūvos draugų, kurie taip pat norėjo pradėti žaistį šį žaidimą. Susikūrėme klaną, ir pyškindavom dienom.. Žaidimo subtilybių nepasakosiu, esmė tame, kad aš vel galiu įžvelgti, ką man konkrečiai davė šis žaidimas.
     
    Žaidžiant žaidimą, man kilo idėja padėti kitiems žaidėjams. Tai nebuvo unikali idėja (tiesa sąkant visi rimtesni klanai tuo metu turėjo savo panašaus tipo svetainę), tiesiog aš turėjau tokį norą ir sukūriau svetainę pavadinimu PowerGaming.lt. Dar dabar yra archyve, kaip ji atrodė (http://web.archive.org/web/20080807040108/http://www.powergaming.lt/news.php galite pamatyti paspaudę šią nuorodą, aišku liko tik griaučiai)
     
    Tai buvo mano pirmasis prisilietimas prie PHP-Fusion turinio valdymo sistemos. Aš pradėjau domėtis, kaip veikia FTP, žiūrėjau, koks yra kodas tiek sistemos failų, tiek templeit'ų. Buvo įdomu. Vienu metu, svetainę kažkas net buvo nulaužęs, tada aš turėjau MYSQL duomenų kopiją, viską atstačiau, ir įdėjau apsaugą, kad leistų prisijungti tik su nurodytais IP adresais.
     
    Tuo pat metu net buvo pasikūręs megėjišką serverį (ten nebuvo jokio meno, tiesiog paspaust mygtuką reikėjo create server).
     
    Šis žaidimas man šiek tiek praplėtė akiratį apie WEB’ą. Jei ne žaidimas, aš nežinočiau, kas yra FTP, MYSQL, PHP. Aš net dizainą nusipirkau iš dizainerio, samdžiau koduotoją, kad jį sukoduotų. Būtent tada supratau, kaip vyksta rimtesnių svetainių kūrimo procesas (svetainė tai nebuvo labai rimta, bet juk per freewebs nesukursi tokios svetainės, reikia žinoti bent basic'us HTML ir kūrimo per savo serverį).
     
    Galiausiai, man kilo noras užsidirbti iš šio žaidimo. Aš panorau sukurti serverį, kuris būtų pasiekiamas 24/7. Nusipirkau serverį iš vpserver.net (dar tada buvo tokia įmonė Mikado komponentai, žiauriai gerai buvo), ir pradėjau skaityti pamokas, kaip reikia tai daryti. Kai paleidau serverį (o tai užtruko) buvau žiauriai patenkintas savimi, įdiegiau VIP modifikaciją, kad už sms žinutes eitų pasidaryti save VIP serveryje, ir turėtum papildomų galių.
     
    Paskyriau savo draugus, būti serverio administratoriais (kiek vėliau sužinojau, jog tai buvo klaida, nes jie žaidė su cheat'ais aka kodais, kurie automatiškai šaudė ir taip žmonės išeidavo iš serverio, nes jiems buvo neįdomu). Reziumė, po pusės metų iš serverio neuždirbau tiek, kad viskas atsipirktų, tačiau tai man buvo gera patirtis dirbant su LINUX sistema, mokinatis, kaip naudotis putty ir kaip valdyti serverį per šią programėlę.
     
    Žaidimai baigėsi. Man 15 metų. Nauja pradžia.
     
    Suėjus 15 metų, mečiau žaidimus, ir pradėjau užsiimti kita veikla. Uždarbyje pamačiau, kad kilo paskolų vajus, ir jų daug kam reikia. tuo metu turėjau susitaupęs pinigėlių, tad pagalvojau, ar nebūtų gerai skolinti pinigus ir taip uždirbti. Tad susimečiau su draugu babkių, kad būtų daugiau, ir pradėjome teikti paskolas. Iš pelno pusės, buvo afigienai. Mes imdavome 4% per dieną, o tai buvo nerealu, nes paskolinęs 1000, per dieną uždirbdavai 40 Lt. Buvo labai daug norinčių. Žinoma, kai kas po šiai dienai nėra grąžinęs visko (bet man jau ir nereikia tų pinigų), bet pelnas padengavo tokius nuostolius. Pinigai gal ir buvo gerai, bet iš tiesų man pačiam buvo nesmagu, nes būdavai kaip lupikautojas, kuris prašo pinigų, o po to grasina. Dabar jau juokingiausias momentas, iš viso to laikotarpio, tai kai 15 metis grasina 25 metų pacanui, kad pasakys tėvam, jog yra įklimpęs į skolas. :D
     
    Galiausiai, buvau priverstas susimąstyti, ir nusprendžiau paskolų forume nebeteikti, ir net pasiūliau jas uždrausti forume: http://uzdarbis.lt/t187649/priimta-uzdarbislt-paskolos-turi-buti-uzdraustos/
     
    Pasiūlymas forume buvo priimtas.
     
    Galiausiai, svetainės ir SEO.
     
    Po kurio laiko, pradėjau domėtis tinklapių kūrimu. Kaip jis vyksta, kas yra geras puslapis ir t.t. Kaip tik tuo metu tėtis paprašė sukurti jam svetainę. Darbą aš apsiimiau, buvo sunku, dirbau gal maždaug savaitę, bet padariau kažką, kas visai neblogai atrodė tuo metu: http://www.kvapaiverslui.lt/old
     
    Tai buvo pirmoji mano pažintis su svetainų kūrimu. Tačiau tuo viskas nesibaigė. Tėtis paklausė manęs, kokie yra reklamavimosi būdai internete. Aš atlikau paiešką, ir nusprendžiau, kas geriausias būdas yra SEO. Tad taip ir pradėjau draugauti su SEO, buvo tikrai smagu. Pradėjau domėtis, kas įtakoja rezultatus, kaip gauti nuorodų į svetainę, kaip apskritai vyksta tas optimizacijos procesas. Tada tai atrodė kieta. Atrodė, kad SEO specialistai buvo vieni labiausiai gerbiamų specialistų šiame forume. Taigi, praleidau pusę pavasario ir pusę vasaros, kad gerai įvaldyčiau SEO.
     
    Ir netrukus, jau kažkur vasaros viduryje, gavau savo pirmąjį užsakymą, t.y konsultaciją. Mano pirmoji konsultacija, kurią aš pardaviau, buvo verta visų 500 Lt. Man tada, prieš tris metus tai atrodė magiška. Kaip galima per porą valandų, gauti 500 Lt, už 5 puslapių tekstą. Afigienai. Mano pirmosios konsultacijos, buvo 5 puslapiai, kuriuose konkrečiai surašyta žingsiais ką, kur daryti. Tai buvo tikra zagatovkė programuotojams, ir aš padėjau žmoniems pasidaryti SEO daug pigiau. Tie žmonės, kuriems suteikiau konsultaciją (beje, su jais bendraujame ir dabar) buvo ir yra patenkinti mano darbu net iki dabar. Tiesa, konsultacija nuo tų dienų stipriai pasikeitė. Galbūt ir dėl to, jog pasikeitė pats algoritmas, bet iš esmės dabar pateikiu daug daugiau informacijos bei ją daug plačiau paaiškinu. Tad konsultacijos apimtys pasikeitė iki 20 puslapių.
     
    Taigi, taip ir toliau tobulinausi savo kompetenciją apie porą metų, turiu begalę patenkintų klientų ir sugebėjau įgyvendinti savo svajonę. Dabar aš turiu savo SEO ofisą, kuriame pastoviai dirba 3-4 žmonės. Mes sugebėjome pagauti savo verslo stilių, ir dabar teikiame tikrai nuostabias paslaugas, kuriomis patenkinti yra dauguma žmonių. Tačiau, viso to neįmanoma pasiekti be daug sunkaus darbo, kurio įdėjau į savo tobulėjimą.
     
    Manau, kad svarbiausia būti tikru savo srities specialistu ir tik tada reikia siūlyti savo paslaugas. Paslaugų kainą škarto reikia siūlyti solidžią. Maža kaina kenkia asmens kaip specialisto įvaizdžiui.
     
    Mano patirtis bei sėkmingo darbo principai
     


     
    Nėra tokio dalyko, kaip pilka masė. Yra tik žmonės, kurie yra išsiskiriantys arba neišsiskiriantys, ir kuriems sekasi arba ne. Tačiau jeigu žmogus stengiasi, jis galiausiai visada sužibės. Nesvarbu, kokios srities specialistas arba darbuotojas esi. Tavo klientu gali tapti net tas, kuris žinutę parašo j raidėm. Jeigu žmogus neatsakingai parašo tekstą, jis gali duoti ir pinigus lygiai taip pat neatsakingai.
     
    Firminio stiliaus specialistas ir knygos “Meilė Užsakovui” autorius A. Chudinskis savo facebook puslapyje patalpino žinutę, kuriai aš pritariu, ir kuri labiausiai atspindi mano požiūrį į konkurentus bei užsakovus:
      
    Jokie sušikti seminarai nesuteiks jums motyvacijos. Sėkmės istorijos ar straipsniai irgi nepadės. Tiesiog reikia dirbti tai kas patinka. Visiems pradžioje atrodo, kad iš to neina užsidirbti, tačiau kai dirbi darbą, ir tau jis patinka, tu visada būsi geresnis už kitus, kas ateityje reikš finansinę sėkmę. Kaip gali žmogus, kuris dirba darbą suraukta nosimi būti sėkmingesnis už tą, kuris dirba išsišiepęs tai kas jam patinka, ir tai, kas jam sekasi?
     
    Į pasaulį žvelgti reikia su šypsena. Gyvenime visi patiriame nesėkmių. Tačiau nesėkmės - tai kelias link sėkmės.
     
    Nemesk kelio, dėl takelio, nes tik pastovūs žmonės kažką pasiekia.
     
    Jeigu klientas nepatenkintas - reikia grąžinti pinigus.
     
    Neapsimkite per daug darbų, ir būtinai juos pristatykite laiku. Mes kiekvienas turime gerą vardą, bet ar sugebėsite jį išsaugoti?
     
    Būtinai darykite pertraukas sėdėdami prie kompiuterio ar apskritai darydami sėdimą darbą. Jei ilgai sedėsit, pradėsit jaustis silpni, nes protinis darbas vargina labiau nei fizinis. Išeikit į lauką, pakvėpuokit, pasportuokit, ir tada jūsų darbas bus daug produktyvesnis.
     

     
    Svarbiausia taisyklė. Būkite žmogiški ir bendraukite su klientu paprastai ir laisvai, neapkraukite jo nereikalinga informacija!
     
    "Tūkstantmečio kelionė prasideda nuo vieno žingsnio",- mėgsta sakyti Ilja Laurs. Aš sakau, kad visi dideli darbai susiseda iš mažų žingsnelių.
     
    Ačiū už dėmesį. Grįžkit prie darbų.
  4. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Levinas Zyzuolės pastebėjimai, pamąstymai ir pan.   
    Forumas prarado labai svarbų žmogų...
  5. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į zyzuole Pastebėjimai, pamąstymai ir pan.   
    Kadangi mano buvimas čia pradėjo kelti narių pasipiktinimą, bei mano atsakymai yra parengti netinkamai, noriu atsisveikinti su šiuo forumu ir palinkėti sėkmės tiems kurie šiame forume ieško ne tik atsakymų "ant lėkštutės", bet kartu ieško sprendimų, išeičių, esti platesnio požiūrio.
     
    Todėl noriu pasidžiaugti su visais kuriems mano atsakymai padėjo ir atsiprašyti tų, jei atsakymai nebuvo tokie kokių tikėjotės.
     
    Sėkmės forumiečiai. Smagus buvo jūsų bendravimas.
    Geros vasaros, gerų verslo sumanymų ir pelningų sandorių.
     
     
    Zyzuolė
  6. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į cnqq Patys svarbiausi dalykai gyvenime   
    Taigi per tiek laiko, Uždarbis.lt forume, sugebėjau parašyti tik apie keliavimą. Šis straipsnis bus kažkas kito. Pasistengsiu parašyti kelis svarbiausius gyvenimo dalykus, kas manyčiau šiam forumui labai tinka, kaip asmeniniui tobulėjimui.
     
     
    Mes einame per gyvenimą...
     
    Mes visi einame per gyvenimą skirtingai. Kai kurie iš mūsų renkasi padaryti tiek mažai kiek įmanoma, o kiti gyvena pilnu ritmu. Ką mes visi turim bendro, tai kad mes leidžiame savo laiką kažką darydami. Tai kas man įdomu, lemia, kaip aš leisiu savo laiką. Pamėginkite padaryti tokį paprastą eksperimentą su savim. Paklauskite savęs šių klausimų:
     
    1. Kaip aš leidžiu savo laiką?
    2. Kokie 5 veiksmai, kuriuos darydamas, praleidžiu daugiausiai savo laiko?
    3. Kokia pagrindinė priežastis, kodėl aš leidžiu savo laiką būtent taip?
     
    Prireiks šiek tiek laiko, kol atsakysit į šiuos klausimus ir aš rekomenduoju, gerai apmąstyti apie tai, kaip leidžiate savo laiką. Yra daugybė kitų klausimų, kuriuos galėtumėte savęs paklausti, kaip "Ką aš darau skirtingose gyvenimo situacijose, ir kodėl, tai darau?". Tokio tipo klausimai didins mūsų supratimą, kaip mes ėjome, dabar einame per gyvenimą.
     
    ...Bet ar mes žinome, kur mes einame?
     
    Priežastis, kodėl tie klausimai buvo vertingi, kad tiesiog ėjimas, nereiškia, kad mes judame būtent ta linkme, kuri mums yra gera. Paklauskite savęs šių klausimų, kad pamatytumėte, ar ir jūs randate tiesos tame:
     
     
    1. Ar aš žinau, ko aš noriu iš gyvenimo ir jei taip, tai ko?
    2. Ar aš kartais jaučiu, kad aš neturiu laiko tam, ką aš iš tikrųjų noriu daryti?
    3. Ar aš kartais darau dalykus, ne dėl to, kad to noriu, o dėl to, kad kiti to iš manęs tikisi, arba dėl to, kad pritapčiau?
    4. Ar aš išgyvenau vidurinio amžiaus krizę, arba žinau, kas tai išgyveno?
    5. Ar aš kada nors tęsiau bendravimą su žmogum, nors žinojau, kad tai nėra man gerai?
    6. Ar aš kada nors praleidau daugybę laiko dirbdamas, ar darydamas ką nors kitą, kas paskui pasirodė, kad nėra taip svarbu MAN pačiam?
     
    Esmė ką aš norėjau pasakyti, nėra tai, kad mes visada žinome, ar galime žinoti, kas teisinga būtent MUMS ir būti tikriems, kuria kryptimi mes einame. Tai neimanoma, mano manymu. Tai ką aš sakau, tiesiog ėjimas, nereiškia, kad mes nukreipti teisinga linkme. Mes niekada negalime žinoti, koks yra tas teisingas kelias, kuriam mes turėtumėm skirti kuo daugiau savo laiko, bandydami suprasti save ir ko mes norime iš šio savo gyvenimo. Turbūt mes turėtumem paklausti savęs KLAUSIMŲ KLAUSIMO:
     
    Kokie yra svarbiausi dalykai gyvenime?
     
     
    Patys svarbiausi dalykai gyvenime yra...

    Šis medis Namibijoje, galėtų būti gyvenimo medis. Jis beveik 10 metrų pločio!
     
    Žemiau aš aprašysiu dalykus, kurie mano manymu yra patys svarbiausi, beveik kiekvienam gyvam žmogui šioje žemėje. Taip, mes esam visi skirtingi, bet kaip mums visiem reikia vandens ir oro, yra dalykų kurių mum taip pat visiem reikia.
     
    Prieš apžvelgiat kelis svarbiausius dalykus gyvenime, reikia apibrėžti žodį "gyvenimas" ir pateikti pagrindinę prielaidą, ant kokio požiūrio aš pastačiau savo gyvenimą.
     
    Aš apibrėžiu gyvenimą gana paprastai:
    "Gyvenimas yra galimybė ir laikas kurį mes turime, bendrauti su pasauliu."
     
    Pagrindinė prielaida, mano gyvenimo požiūris yra paremtas:
    "Gyventi gerą gyvenimą reiškia bendrauti su pasauliu taip kad, tai duotų mum prasmę ir pozityvių emocijų, nesukeliant žalos."
     
    Turint tai omenyje, čia mano lentelė, keturių svarbiausių dalykų gyvenime:
     

     
     
    Kaip jūs matote iš lentelės, aš manau, kad sveikata, santykiai, vertybės ir svajonės ir pozityvus požiūris į save yra keturi patys svarbiausi dalykai gyvenime.
     
    Rūpintis savo sveikata
    "Sveikata yra gyvenimas. Rūpinkis ja, taip kaip rūpintumeis ką tik gimusiu savo vaiku."
     
    Prasta sveikata sumažins tavo turimą laiką šiame pasaulyje ir tavo galimybes gyventi gyvenimą tokį kokį nori gyventi. Todėl, jei mes norim gyventi ilgą gyvenimą su savo mintim ir kūnu, kurie mus gali nuvesti bet kur, kur mes tik norime, mes privalome rūpintis savo sveikata. Aš nesakau, kad gyvenimas negali būti geras, jei mes sergame, esame neįgalūs ar turime kitų sveikatos problemų. Aš sakau, mano tyrimai rodo, kad žmonės norėtų jaustis galintys gyventi tokiu būdu, kuriuo jie yra vertingi ir gyventi taip ilgai, kaip įmanoma. Sveikata, vadinasi yra absoliučiai svarbi.
     
    Gaila, bet dauguma iš mūsų supranta, kokia svarbi yra sveikata tik tada, kai jos nebėra. Tai didelė gėda. Geras dalykas yra tai, kad mes galim paveikti savo sveikatą lengviau, nei dauguma žmonių galvoja.
     
    Dėti pastangas į santykius
    "Praleisk naudingą laiką su žmonėm kuriuos myli ir santykiai augs, stiprės ir gilinsis. Nedaryk to ir jie po biškį užges."
     
    Kai kalbama apie gyvenimą, esame įpratę girdėti save ir kitus sakant, kad svarbiausias dalykas gyvenime yra šeima ir draugai. Sunku nesutinkti su tuo, nes įrodymų, patvirtinančių tai yra labai daug. Kas nėra visiškai suprantama ar diskutuojama, tačiau yra svarbu dėti pastangas į santykius, kad jie gebėtų augti ir klestėti. Kalbant atvirai, daugelis iš mūsų turi mažai žinių, ką reiškia "dėti pastangas".
    Aukščiau yra greičiausiai viena iš priežasčių, kodėl mes matome tiek daug skyrybų, kodėl mūsų praleidžiamas laikas su draugais nuolat mažėja, nes mes "suaugom", ir kodėl daugelis iš mūsų leidžia daugybę laiko prie televizoriaus ar kompiuterio, nei leisdami jį su savo vaikais, šeima. Asmeniškai, aš nemanau, kad tai įvyksta todėl, kad mes to norim. Aš manau, kad tai įvyksta todėl, mes neleidžiame sau pagalvoti apie tai, kas iš tikrųjų yra svarbu ir mes nevisiškai suprantame, kokios yra pasekmės, tų menkų sprendimų priimamų diena iš dienos savo santykiuose. Siekiant turėti gerus santykius, aš manau, kad turime praleisti tam tikrą laiko "kiekį", su žmonėmis, kuriuos mylime.
     
    Gyventi savo vertybėmis ir siekti svajonių
    "Mąstydami apie, tai koks žmogus tu norėtum būti ir ko tu nori iš savo gyvenimo, padidins jūsų supratimą apie save. Gyvenimas pagal šį supratimą suteiks jums tikslą, pasitenkinimo ir ramybės pojūtį"
     
    Būti sveikam, turėti pozityvų požiūrį į save ir turėti puikius santykius yra nuostabu, bet kas esi žodyje "TU" iš tikrųjų tu? Kas tave daro kitokiu nei kiti? Kokie yra dalykai, kurie tau suteikia energijos? Kokie yra dalykai, kurie tau suteikia prasmę, gyvenimo džiaugsmą ir nupiešia tavo veide šypseną, kuri sako: "Aš šokinėju iš laimės"?
     
    Mąstydami apie tai, kas esame ir kas svarbu mums, leis padidinti mūsų supratimą apie save, ir tai ką norime daryti su savo gyvenimais. Kuo anksčiau pradėsime apie tai mąstyti, tuo geriau mes suprasim kas mums yra teisinga, kuo mes vertingi ir kokių svajonių siekti.
     

    Spitzkoppe Namibijoje, vieta, kur gimsta svajonės
     
    Įdiegti pozityvų požiūrį į save
    "Kaip mes žiūrėsime į save yra pagrindas, iš kurio mūsų gyvenimas yra pastatytas. Pastatyk stiprius pamatus."
     
    Kai mes neturime pozityvaus požiūrio į save, dažniausiai mes save lyginam save su kitais žmonem, jaučiamės nepasitikintys savimi ir per stipriai reaguojam į kitų nuomonę. Mes taip pat linkę daryti sprendimus pagal kitų žmonių lūkesčius, o ne daryti tai, ką tikrai jaučiam, kad mes turim daryti. Turėdami pozityvų požiūrį į save, kita vertus reiškia priimti save tokį koks esi ir kuo pats tiki. Tai reiškia turėti drąsos pačiam priimti sprendimus ir gyventi gyvenimą tokį, koks jis mums atrodo teisingas. Asmeniškai, aš supratau, ne taip seniai, kad aš gyvenau didžiąją dalį savo gyvenimo, be stipraus požiūrio į save. Tik per pastaruosius kelerius metus aš sugebėjau suprasti ir priimti tai, kad aš labai retai jaučiuosi "žemiau" kažko, ar nepasakyti to kuo aš stipriai tikiu dėl kitų žmonių nuomonės. Aš vis dar, aišku, turiu kur save tobulinti, ypač su blogai priimtų sprendimų pasekmėmis.
     
    Keturi svarbiausi dalykai gyvenime yra glaudžiai susiję
     
    Sveikata. Santykiai. Vertybės ir svajonės. Savęs požiūris. Visi jie įtakoja vienas kitą. Pavyzdžiui, kaip sveikata paveikia jūsų energiją, kurią galėtumėt skirti kitiems trims faktoriams. Jūsų požiūris į save įtakoja jūsų psichinę sveikatą, kaip jums bendrauti su žmonėmis ir kiek jūs sau galite "leisti" savo asmeninį svajonių gyvenimą ir taip toliau. Tobulėjimas bet kurioje iš šių sričių, turės poveikį ne tik BŪTENT toje srityje, bet ir kitose taip pat.
     
     
    Ačiū, kad skaitėte, bei tobulėkite kiek tik galite daugiau :).
     
     
     
    Uždarbis.lt ---cnqq---
  7. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Silke Saugumas: OWASP Top 10 lietuviškai   
    OWASP – Open Web Application Security Project – pateikia informaciją apie web aplikacijų saugumo spragas ir yra kone viena geriausių vietų sužinoti apie svarbiausius saugumo punktus.
     
    Kiekvienas turėtų žinoti OWASP Top 10 – dešimt svarbiausių web aplikacijų saugumo spragų. Čia aprašomos ne vien banalios SQL injekcijos, tačiau ir saugaus protokolo svarba, CSRF skylės ar netinkamas kriptografijos naudojimas.
     
    Ką tik pavyko visiškai netikėtai atrasti lietuvišką OWASP Top 10 apžvalgą! (visgi pasitaiko, kad forumiečiai prašo būtent lietuviško šaltinio). Kiek pažiūrėjus akivaizdu, kad tikrai nėra bet kieno tiesiog paimta ir išversta rašliava – rašė ir savo pridėjo tikrai patyręs žmogus.
     
    Lietuvišką Top 10 rasite čia: https://cert.litnet.lt/lt/dokumentai/pagrindiniai-web-sistemu-pazeidziamumai-ir-saugos-budai/
     
    Sėkmės apsaugant savo web aplikacijas! :)
  8. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Morlicando MakeApps - nemokamos lietuviškos android pamokos   
    http://makeapps.eu/wp-content/uploads/2013/02/cropped-makeapps4.png

    Sveiki! Pristatau jums nesenai atsidariusį puslapį: MakeApps. Tai - visiškai nemokamos lietuviškos android programėlių kūrimo pamokos. Gal svajojote sukurti savo puikią programėlę? Tuomet ši svetainė skirta būtent jums! Joje bus mokoma android aplikacijų kūrimo, naudojant java programavimo kalbą, pagrindų. Visus kviečiu apsilankyti!
     
    Svetainę galite rasti čia.
    Artimiausiu metu ruošiamės pridėti dar pamokų.
     
    Ačiū už dėmėsį ;)
  9. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Kernius Nusiskundimų skiltis uždaroma   
    Vienas pirmųjų pasikeitimų Uždarbis.lt šiais metais, – Nusiskundimų skilties uždarymas. Visi techniniai atnaujinimai, kuriuos tikriausiai pastebėjote per paskutines savaites, buvo skirti pasiruošti būtent tam.
     
    Per ilgą laiką susikaupė daugybė priežasčių, kodėl nusiskundimų forume neturi likti. Apie jas visas ir apie tai, ką daryti nuo šiol, – šis pranešimas.
     
    Įstatymai draudžia viešinti bet kokius asmens duomenis be jo sutikimo
     
    Nieko stebėtino, jog ne visi iš tūkstančių sandorių, vykstančių Uždarbis.lt, praeina sklandžiai. Nieko stebėtino, jog kilus problemoms su vienu nariu norisi apie tai pranešti kitiems. Atsiliepimų sistema skirta būtent tam: nuo šiol kiekvieno nario turimi atsiliepimai matomi vos atsidarius jo profilį – ir neigiami visada pačiame viršuje. Tad geriausias būdas pranešti apie patirtį su kitu nariu – nesvarbu, teigiama ar neigiama ji būtų, – palikti jam atsiliepimą, kuris bus visada matomas jo profilyje.
     
    Kam tuomet buvo naudojama Nusiskundimų skiltis? Atsidarius ją nesunku pasakyti – viešinti asmens duomenims – pradedant kito nario tapatybe, baigiant jo sąskaitos numeriais ar net gyvenamosios vietos adresu.
     
    Sutinku, kad tai naudinga saugantis nuo vagių, kurie susisiekia per Skype ar naudojasi skirtingais Uždarbis.lt slapyvardžiais, bet tai – nusikalstama veikla.
     
    Visa tai daryti draudžia mūsų šalies įstatymai.
     
     
    Manote, kad joks sukčius ar vagis pats niekada nesikreips į teisėsaugą ir galite laisvai viešinti jo duomenis? Tuomet nenustebkite vieną dieną sulaukę laiško iš Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos.
     

     
    Toks laiškas prieš kurį laiką buvo adresuotas ne administracijai, o duomenis paviešinusiam nariui. Uždarbis.lt administracija per 9 metus niekada nėra turėjusi jokių problemų su teisėsauga – nei teisminių bylų, nei nuobaudų – nes už viską, kas skelbiama internete, atsako pats turinio autorius (forumo narys).
     
    Vis dėlto Nusiskundimų skilties egzistavimas reiškia, kad mes sudarome sąlygas nariams nuolatos pažeidinėti įstatymus, dėl ko bet kuris ir bet kada gali turėti rimtų nemalonumų.
     
    Jau nekalbant apie tai, kad nusiskundimų temose vyksta praktiškai organizuotas nusikalstamumas, – ne tik viešinamas asmens gyvenamosios vietos adresas, bet ir buriamos išvykos į nekviestus svečius ("rimtai pasišnekėti").
     
    Kam to reikia?
     
    Viena didžiausių interneto bendruomenių Reddit, turinti keliasdešimt milijonų narių, apsieina vos su penkiomis taisyklėmis, iš kurių viena skamba labai paprastai: "Neviešink asmeninės informacijos".
     

     
    Nuo šiandien Uždarbis.lt yra ne išimtis: bet koks asmeninės informacijos viešinimas forume yra draudžiamas, apie tokius pranešimus turi būti pranešta kaip apie taisyklių pažeidimus, pranešimai trinami, o jų autoriai įspėjami.
     
    Skelbiant vieno asmens vardą ir pavardę dažnai nukenčia nieko dėti žmonės
     
    Asmens tapatybė dažniausiai viešinama tikslingai – kad patektų į Google paieškos rezultatus, kur neretai atsiduria net aukščiau nei nuoroda į to žmogaus Facebook paskyrą.
     
    Tik mažai kas pagalvoja, kiek Lietuvoje yra bendravardžių ir populiarus vardas bei populiari pavardė gali privesti prie to, kad dėl tavo vienos sukurtos temos pustuzinis žmonių, kurie net nėra girdėję apie Uždarbis.lt, negalės rasti nei darbo, nei būsto – nes pirmas rezultatas įvedus jų vardą ir pavardę į Google sakys, kad žmogus yra sukčius ir apgavikas. Daugiau niekas nesigilins.
     
    Dėl to esu sulaukęs ne vieno laiško.
     
     
    Belieka patiems įsivaizduoti, kaip jaustumetės to žmogaus vietoje.
     
    Matyt, neatsitiktinai po daugybės metų gyvavimo prieš kelis mėnesius buvo uždarytas Skundai.lt. Jei turi skundą, kurį gali pagrįsti, – neši jį į policiją. Visa kita gali būti laikoma tik šmeižtu.
     
    Sprendimas: atsiliepimai vietoje nusiskundimų
     
    Turbūt net didesnė problema nei asmens duomenų viešinimas yra tai, kad nusiskundimo sukūrimas neretai buvo laikomas vieninteliu ir pakankamu veiksmu, kurį reikia atlikti praradus pinigus.
     
    Iš tikrųjų vos kilus bet kokioms problemoms (ar įtarimams) su kitu nariu nieko nedelsiant reikia palikti atsiliepimą. Taip iš karto padarai du veiksmus: įspėji kitus narius apie jį ir įspėjį jį patį, kad visko taip nepaliksi.
     
    Po paskutinių atnaujinimų dabar kiekvienas gali redaguoti savo atsiliepimus per pirmas 30 dienų nuo jų palikimo. Praėjus šiam laikotarpiui atsiliepimas "užšaldomas": ne tik autorius, bet ir administratoriai negali jo nei keisti, nei ištrinti. Išimtis taikoma tik tada, kai atsiliepimas buvo paliktas pažeidžiant taisykles.
     
    Anksčiau sukčiai šantažuodavo nukentėjusiuosius, kad "negrąžins pinigų, kol nebus pašalintas jų neigiamas atsiliepimas". Nuo šiol viskas bus atvirkščiai: atsiliepimas išliks amžinai, jei nukentėjęs narys neatgaus pinigų per 30 dienų. Bet – jei pinigus atgaus laiku – atsiliepimą galės redaguoti ir pakeisti jo būseną iš neigiamo ("apgavo") į, pvz., neutralų ("vėlavo, bet atsiskaitė").
     
    Neutralus atsiliepimas turi būti paliekamas vos tik kilus problemoms
    Svarbiausia: atsiliepimų sistema turi būti skirta komunikuoti su kitais nariais. Jeigu sandoris sėkmingas – atsiliepimas teigiamas ir viskas baigta. Bet kas, jeigu kyla nesklandumų?
     
    Pavyzdžiui, jei esi užsakovas ir programuotojas vėluoja atlikti užsakymą, už kurį esi sumokėjęs, bet sutikai pratęsti terminą, – palik jam neutralų atsiliepimą, kurį vėliau galėsi pakeisti į teigiamą ar neigiamą priklausomai nuo sandorio pabaigos. Tas pats, jei tu teiki prekes ar paslaugas ir su tavimi vėluoja atsiskaityti.
     
    Neutralus atsiliepimas galėtų skambėti taip: "Vykdome sandorį. Paprašė atidėti [kažko] atlikimą / apmokėjimą [kažkiek] dienų. Sutikau." – viskas. Jokių emocijų ("Niekšas!!! Vagis :E APGAVIKAS") – tik faktai. Kas iš to?
     
    Neutralūs atsiliepimai visada rodomi virš teigiamų. Todėl kiti vos atsidarę to nario profilį žinos, kad jis turi nebaigtų sandorių ir rimtai pagalvos, ar nori turėti su juo reikalų.
     
    Jei tas narys programuotojas, kuris vėluoja atlikti užsakymą, bet yra pakankamai neatsakingas ir toliau priiminėja naujus, kiti uždarbiečiai nieko apie tai nežinodami gali toliau jam patikėti darbus. Taip tas žmogus susirinka ne tik daug pinigų, bet ir įsipareigojimų, – o tai reiškia, jog savo užsakymo įvykdymo pabaigos turėsi dar mažiau šansų sulaukti. Tuo tarpu, jei vos tik programuotojui pradėjus vėluoti būtum palikęs jam neutralų atsiliepimą, kiti nariai jam nebebūtų davę darbų, kol jis nepabaigs tavojo.
     
    Kodėl reikia vengti palikti neigiamą atsiliepimą kiek įmanoma ilgiau ir vietoje jo naudoti neutralų? Nes neigiamas atsiliepimas iššaukia neigiamą atsaką ir gali tik pabloginti visą situaciją. Pavyzdžiui, jei tas pats programuotojas dėl nuo jo nepriklausančių aplinkybių iš tikrųjų pristigo laiko, bet toliau sąžiningai dirbo bandydamas kuo greičiau pabaigti tavo užsakymą, o tu jam nieko nelaukdamas palikai neigiamą atsiliepimą, – jis gali arba mesti tavo užsakymą apskritai, arba keršyti paliktas neigiamą atsiliepimą atgal, jausdamasis neteisingas įvertintas. Juk jis tuomet jau nebeturi ką prarasti – palikdamas neigiamą atsiliepimą tu nieko blogiau jam šiame forume padaryti jau nebegali.
     
    Todėl – kol yra vilties, kad viskas gali būti išspręsta sėkmingai, atsiliepimas turi būti neutralus, ir tik tada, kai visos viltys prarastos – atsiliepimas turi būt pakeistas į neigiamą. Žinoma, nepamirštant 30 dienų laikotarpio nuo sukūrimo, per kurį atsiliepimas gali būti redaguojamas.
     
    Neigiamas atsiliepimas turi reikšti patirtą nuostolį
     
    Sutarkime taip: neigiami atsiliepimai paliekami tik už tai, dėl ko patyrei apčiuopiamą žalą (ne tik laiko prasme): sutarties / sandorio sulaužimą, vagystę, apgavystę.
     
    Jeigu laimėjai aukcioną, o narys tau prekės nepardavė, tai pirmiausia yra taisyklių pažeidimas. Apie tai turi pranešti moderatoriams paspausdamas mygtuką "Pažeidimas? Pranešk!" ir narys bus nubaustas įspėjimu, kuris reiškia netekimą teisės rašyti forume nuo poros dienų iki mėnesio (pakankamai laiko gerbti taisykles išmokti).
     
    Jeigu sandoris nutrūko tau finansinių nuostolių nepatyrus, gali palikti neutralų atsiliepimą – kad kiti žinotų, ko iš to nario tikėtis. Bet tai neturi būti neigiamas atsiliepimas, jei jis nepadarė nieko, dėl ko norėdamas galėtum kreiptis į teismą ar policiją.
     
    Apie nusikaltimus reikia pranešti policijai
     
    Jei jau palieki neigiamą atsiliepimą, tai reiškią, kad arba narys sulaužė sutartį, arba padarė nusikaltimą. Nusikaltimo atveju būtina kreiptis į policiją. Gavusi tavo pareiškimą, policija pradės tyrimą ir suras nusikaltėlį. Sakau iš patirties, per paskutinius kelis metus bendravęs su pareigūnais iš ne vieno Lietuvos regiono.
     
    Rašant pareiškimą policijai tau tereikia nurodyti nario slapyvardį, tikslų laiką, kada su juo bendravai Uždarbis.lt, ir mūsų el. pašto adresą – [email protected]. Mes visada bendradarbiaujame su teisėsauga ir suteikiame jai visą informaciją.
     
    Nesikreipti į policiją, kai tave apgauna, – tai tas pats, kaip sėdėti ir žiūrėti, kaip ką tik tavo butą iškraustęs vagis eina į kaimynų: dėl tavo atlaidumo vėliau nukenčia kiti.
     
    Jei darai sandorius per Skype su žmonėmis, kurių nežinai Uždarbis.lt, tuomet šis forumas čia nieko dėtas ir į jį nereikia eiti skųstis. Su tapatybės patvirtinimo, atsiliepimų ir daugybe nematomų apsaugos sistemų bei pasiaukojančių administratorių ir moderatorių darbu mes darome viską, kad kuo mažiau narių nukentėtų nuo sukčių. Jeigu tu tuo nepasinaudoji ir vis tiek lieki apgautas kažkokio anonimo, tau parašiusio per Skype – mes jau niekuo negalime padėti.
     
    Dažnai sulaukiame vieno nario prašymo atskleisti kito nario informaciją ("Jis mane apgavo. Duokit man jo IP ir aš jį pats susirasiu"). Forumo administratoriams ir moderatoriams griežtai draudžiama tai daryti. Tokia informacija suteikiama tik policijai. Priešingu atveju bet kas galėtų susigalvoti bet kokią istoriją, kad gautų kito nario asmeninį informaciją ir nei vienas Uždarbis.lt lankytojas negalėtų jaustis saugus.
     
    Galiausiai, atsiliepimai yra vienas svarbiausių rodiklių administratoriams sprendžiant, kurį narį užblokuoti ir kuriems leisti į Uždarbis.lt sugrįžti grąžinus visas skolas. Jeigu narys per trumpą laiką gauna kelis neigiamus atsiliepimus, tai stiprus ženklas, kad jį reikia suspenduoti, kaip nepatikimą. Jeigu suspenduotas narys nori sugrįžti, administratoriai pirmiausia paklausia jam neigiamus atsiliepimus palikusių žmonių, ar jis su jais atsiskaitė. Tik tuomet jo prašymas sugrįžti yra svarstomas. Taigi: jei tu nepalikai neigiamo atsiliepimo, ne tik mažiau šansų, kad tave apgavęs narys bus užblokuotas, bet ir jokių šansų, kad prieš jį grąžinant į forumą kas nors tavęs paklaus, ar jis su tavimi atsiskaitė, – o skolas, kad būtų leista sugrįžti, yra padengęs ne vienas.
     
    Kas dabar?
     
    Nusiskundimų skiltis užrakinama nuo šios minutės: nebegalima nei kurti naujų temų, nei atsakyti į esančias. Visos temos bus matomos iki balandžio 15 dienos. Per tą laiką visiems, kurie yra nukentėję nuo kitų narių ir nepalikę neigiamų atsiliepimų, siūlau tai padaryti, nes jūsų sukurtų nusiskundimų neliks nei Uždarbis.lt, nei Google.
     
    Jeigu tavo turimi atsiliepimai neatitinka šioje temoje apibrėžtų nuostatų: sukurk Pagalbos bilietą (padalinys: "Moderavimo veiksmai") ir nurodyk administracijai, kurių atsiliepimų statusas turi būti pakeistas (pvz., iš neigiamo į neutralų).
     
    Tai ne vieninteliai ir anaiptol ne didžiausi pasikeitimai, laukiantys Uždarbis.lt. Bet daugiau apie tai vėliau.
  10. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Skore Mano filmų dienoraštis   
    Sveiki, uždarbiečiai,
     
    kadangi esu kinomanas ir stengiuosi kuo dažniau žiūrėti filmus, sugalvojau sukurti temą, kurioje pildysiu matytų filmų sąrašą ir bandysiu bent keliais sakiniais juos aptarti. Taip bandysiu nors minimaliai Jums pagelbėti išsirinkti filmą ir susiaurinti paieškos ratą. :)
     
    Taigi, šiandien, kol kas, tik sąrašas filmų, kuriuos esu matęs. Žinoma, tai ne visos mano matytos kino juostos, tačiau kai tik atsiminsiu kokį nors matytą filmą, ar peržiūrėsiu naują, stengsiuosi papildyti sąrašą. Žinau, kad trūksta daug puikių filmų, juos stengsiuosi peržiūrėti, kai atsiras laisvo laiko. Artimiausias tikslas - peržiūrėti bent porą filmų, kuriuose vaidino Marilyn Monroe. :)
     
    Kadangi daugelį iš šių filmų esu matęs gana senokai, todėl įvertinimas gali būti ir ne visai tikslus, tačiau noriu pabrėžti, kad tai yra MANO NUOMONĖ, todėl akių plėšymo dėl vienokio ar kitokio įvertinimo nelaukiu. Kaip sakoma - kiekvieno skonis skirtingas. :) Vienam tai gali būti eilinis filmas, kitam - nostalgiją kelianti istorija, matyta dar vaikystės laikais, arba istorija, daug ką reiškianti asmeniniame gyvenime.
     
    Norėčiau, kad visi diskutuotume apie jau atgyvenusius, naujus bei laukiamus filmus. Taip galėsime apsikeisti nuomonėmis ir rekomendacijomis. Žinau, kad panaši tema jau egzistuoja, tačiau šią temą sukūriau būtent filmų aptarimams ir diskusijoms.
     
    Taigi, sąrašiukas, gal rasite ką nors įdomaus:
     
    1. 127 Hours (2010), mano vertinimas – 7,7/10
    Tikrais faktais paremtas filmas apie žmogų, kuris, keliaudamas po dykumas, netyčia nukrito į kanjonus, kuriuose jam rieduliai prispaudė ranką. Filmas tikrai įtraukiantis ir įtemptas, nors beveik visas veiksmas vyksta vienoje vietoje. Verta pamatyti ir bent jau minimaliai išgyventi tai, ką išgyveno nelaimėlis.
     
    2. 1408 (2007), mano vertinimas – 7,3/10
    Filmas apie visą gyvenimą paranormalius reiškinius tyrinėjusį ir knygas apie tai rašiusį vyruką, kuris netikėtai sužino apie vieno viešbučio 1408 kambarį. Nieko nelaukęs ir jokių perspėjimų neklausęs vaiduoklių medžiotojas apsigyvena 1408 kambaryje, kuriame pradeda vykti itin keisti dalykai..
     
    3. 21 Jump Street (2012), mano vertinimas – 7,3/10
    Viena geriausių 2012 metų komedijų sujungė du šaunius vyrukus - komedijų genijų Jonah Hillą ir merginų numylėtinį Channingą Tatumą. Po puikaus filmo įvertinimo šis duo niekur nedingo - jau kuriama antroji komedijos dalis. Norite skaniai pasijuokti iš nevykėlių policininkų - šis filmas Jums kaip tik. Jau nuo pat filmo pradžios pagavau kabliuką - tai atsiminimų scena mokykloje, kai dar tais laikais populiaria Eminemo plaukų spalva ir šukuosena pasidabinęs
    jam patinkančią merginą.. :)  
    4. 300 (2006), mano vertinimas – 7/10
    Na, pats filmas didelio įspūdžio nepaliko, tačiau faktas, kad visas filmas nufilmuotas per 60 dienų neišeinant iš vienos ir tos pačios studijos iš tikrųjų stulbina.
     
    5. 8 Mile (2002), mano vertinimas – 6,6/10
    Labai seniai matytas filmas, tačiau, kadangi esu Eminemo fanas, filmas susižiūrėjo visai neblogai. Bet tik dėl Eminemo ir repo. Kas mėgsta repą - pažiūrėti būtina, o
    - bent jau man, geriausia filmo scena. 
    6. A Beautiful Mind (2001), mano vertinimas – 8,2/10
    Vienas iš geriausių matytų filmų. Russello Crowe'o vaidyba - puiki. Istorija pasakoja apie mokslininką, kuriam buvo diagnozuota šizofrenija. Iš tikrųjų, veiksmas rutuliojasi labai įdomiai. Kadangi pažįstu tokį žmogų, kuris gydosi dėl per didelio savo proto ir kruopštumo, šis filmas susižiūrėjo išties puikiai.
     
    7. Almost Famous (2000), mano vertinimas – 6,8/10
    Filmas toks šiaip sau, pasakoja apie jauną žurnalistą, kuriam pasiseka ir jis gauna galimybę iškeliauti į koncertinį turą su viena populiariausių to meto roko grupių. Susižiūrėjo visai neblogai, bet antrą kartą nežiūrėčiau.
     
    8. Along Came Polly (2004), mano vertinimas – 6,9/10
    Viena mėgstamiausių komedijų vien dėl
    . Kadangi pats esu neabėjingas krepšiniui ir pats jį žaidžiu, tai ši scena buvo iki susimyžimo. :) O pats filmas man išties patiko. Vien ką reiškia tokiuose filmuose Benas Stilleris. 
    9. American Beauty (1999), mano vertinimas – 8,5/10
    Pažiūrėjus šį filmą apėmė keistas jausmas. Net nežinau, bet pats filmas yra toks ramus ir fainas. Pasakojama apie amerikiečių šeimą, kuri iš išorės atrodo laiminga ir viskuo aprūpinta šeima, tačiau pažiūrėjus į jos vidų - visos šeimos vertybės išpuvusios. Man šis filmas asocijuojasi su žodžiais "amerikietiška svajonė", kuri ne visada gali būti tokia "svajojiška". O
    tiesiog užburianti. Must see. 
    10. American Gangster (2007), mano vertinimas – 7,8/10
    Labai geras filmas apie gaujas, gangsterius, narkotikus. Verta pažiūrėti vien dėl badasso narkotikų dealerio Denzelio Washingtono ir geradario policiniko Russelo Crowe'o akistatos.
     
    11. American History X (1998), mano vertinimas – 8,6/10
    Nereali Edwardo Nortono vaidyba. Filme vaizduojami neo-nacių "bajeriukai" šiurpina, o vienam pagridinių jų vadų sėdus į cypę, į tai įsitraukia ir jo brolis. Pakeitęs pažiūras ir grįžęs iš kalėjimo, Edwardo Nortono personažas pamato, kokiu tapo jo jaunesnysis brolis. Nespolinant pasakysiu, kad filmo pabaiga - pribloškianti.
     
    12. American Pie (visi), mano vertinimas – 6,2/10
    Turbūt nėra ką pridurti - jaunimui skirta komedijų serija, kurioje išvysite ne tik gerų juokelių, bet ir įspūdingų merginų, kurioms, švelniai tariant, ne mokslai ir dorybės galvoj.
     
    13. American Psycho (2000), mano vertinimas – 7,4/10
    Universalusis Christianas Bale'as šioje kino juostoje atsiskleidžia kaip idealus žudikas. Dieną jis - vienos geriausių kompanijų vice-prezidentas, naktį - bejausmis serijinis žudikas, kuriam ribų nėra. Po filmo teko susimąstyti, ar tokių žmonių iš tikrųjų egzistuoja. :)
     
    14. An American Crime (2007), mano vertinimas – 8/10
    Sukrečianti, tikrais faktais paremta drama. Kaimynei prižiūrėti palikę savo dukrą, tėvai trumpam išvažiavo ir net nenumanė, kas laukia jos dukros. O jos laukė psichiškai nesveikos kaimynės priespauda, ir žiaurūs jos vaikų "juokeliai" nieko blogo nepadariusiai mergaitei.
     
    15. Angels & Demons (2009), mano vertinimas – 7,9/10
    Šį filmą prieš kelis metus mačiau kino teatre. Nežinau kodėl, bet jis man paliko tikrai neblogą įspūdį. Panašus į Da Vinci Code. Nors IMDB įvertinimas neįspūdingas, bet pamatyti, manau, verta.
     
    16. Avatar (2009), mano vertinimas – 8/10
    Apie šį filmą irgi, turbūt, nereikia sakyti nieko. Jameso Camerono pastatytas filmas laimėjo tris oskarus, iš kurių vieną - už įspūdingus vizualinius efektus.
     
    17. Back To The Future 1/2/3 (1985, 1989, 1990), mano vertinimas – 10/10
    Kad ir kokių nuostabių filmų bebūtų, man ši trilogija yra pati geriausia. Kaip ir daugelis šių filmų fanų, gailiuosi, kad nebeišėjo ketvirtoji dalis. :( Na, o čia, įdomumo dėlei - ką galėtų reikšti
    ? :) 
    18. BASEketball (1998), mano vertinimas – 7,5/10
    Per TV3 rodo, tikriausiai, kas pusę metų. :D Bet vis tiek, labai gera komedija, ir, žinoma, dėl krepšinio dar labiau patinka, nors čia jis sumaišytas su beisbolu. :)
     
    19. Beginners (2010), mano vertinimas – 7,5/10
    Net nežinau, kaip sugalvojau pažiūrėtį šį filmą, bet jis man tikrai patiko. Gana liūdnas filmas, tačiau ne per daug. Pagridinio veikėjo, kurį vaidina Ewanas McGregoras, 75-erių metų tėvas prisipažįsta esąs gėjus. Sūnui, atrodo, tik nesiseka, jis bijo kažko imtis, kažką pradėti. Taip pat labai patiko Melanie Laurent vaidyba. Šiame filme bet kuris gali atrasti bent dalelę savęs.
     
    20. Big Stan (2007), mano vertinimas – 6,7/10
    Juokinga komedija, kurios pagrindinis veikėjas Stanas - turtingas nekilnojamojo turto pardavėjas yra nubaustas už sukčiavimą sėsti į kalėjimą, tačiau tik po tam tikro laiko. Tą laiką Stanas išnaudoja tikslingai - kad kalėjimo duše nukritęs muilas nesukeltų netikėto skausmo, Stanas pradeda treniruotis ir ruoštis didžiausiam gyvenimo išbandymui.
     
    21. Black Swan (2010), mano vertinimas – 7,9/10
    Nors Natalie Portman realiame gyvenime man atrodo yra kažkokia kreiva ir keista, kaip aktorė ji yra tikrai puiki. Būtent tai ji įrodė šiame filme, už kurį vėliau laimėjo geriausios 2010 metų aktorės oskarą. Neįsivaizduoju, kiek laiko užtruko išmokti šokti baletą, bet šis darbas tikrai vertas aplodismentų.
     
    22. Boy A (2007), mano vertinimas – 7,5/10
    Tikriausiai po šio filmo Andrew Garfieldas išpopuliarėjo. Bent jau aš apie jį nieko nežinojau, kol nepamačiau šio filmo. Filmo, pastatyto tikrais faktais istorija pasakoja apie 18-metį vaikiną, kuris ką tik paleistas iš kalėjimo. Laisvėje jis pasikeičia vardą, įsidarbina, patiria pirmą meilę ir visus kitus žmogiškus jausmus. Tačiau viską sugriauna vienas įvykis - jis ir jo bendradarbis autoavarijoje išgelbėja mergaitę ir tampa tikrais didvyriais. Tai sutraukia daug žiniasklaidos ir žmonių dėmesio, todėl po truputį atsiskleidžia buvusio kalinio paslaptys..
     
    23. Bruce Almighty (2003), mano vertinimas – 8/10
    Myliu Jimą Carrey. Šiame filme jis atsiskleidžia visu gražumu! Briusas - Dievas! Jis gali daryti ką nori. Scena, kurioje jis
    (vaidina Steve Carell), man patiko labiausiai. :) Daug ką pasako ir komentaras po video - Jim Carrey + Steve Carell = Best actor combination EVAR. 
    24. Buried (2010), mano vertinimas – 7,9
    Visas veiksmas - karste. Nežinau, ar kažkas sugalvojo, ar tai tiesa, bet Ryanas Reynoldsas, kuris atliko pagrindinį ir vienintelį vaidmenį, serga klaustrofobija. Jeigu tai tiesa - bravo Reynoldsui.
     
    25. Butterfly an a Wheel (2007), mano vertinimas – 7,7/10
    Įtempo siužeto trileris su labai netikėta pabaiga. Jauna šeima gyvena puikų ir jaukų gyvenimą, tačiau staiga atsitinka blogiausia, kas galėjo atsitikti - juos pagrobia neaiškus vyras. Visą filmą vyrą ir žmoną pagrobikas vedžioja už nosies, o pabaigoje išaiškėja viso to priežastis.
     
    26. Cars (2006, 2011), mano vertinimas – 7,8/10
    Linksmas filmukas, įsimintiniausia vieta - pirmos dalies pabaigoje
    pasaulyje. :D 
    27. Cast Away (2000), mano vertinimas – 7,8/10
    Šis filmas iškart asocijuojasi su Wilsonu. :) Negyvenomoje saloje įstrigęs FedEx darbuotojas bando išgyventi ir kaip nors pabėgti iš salos, kuri po truptį jį daro bepročiu ir verčia daryti keistus dalykus.
     
    28. Catch Me If You Can (2002), mano vertinimas – 8/10
    Di Caprio + Tomas Hanksas - šedevras. Nors įvertinimas ir ne pats geriausias, bet filmo mintis ir jos išpildymas yra tiesiog puikūs. Filme pasakojama apie jauną sukčių, kuriam, atrodo, ribų nėra - jis gali apgauti bet ką, bet kur ir bet kada. Sumaniai išsisukdamas iš policininkų apgulties, sukčius jaučia vis didesnį azartą pinigams, kurie, dažniausiai, prie gero nepriveda.
     
    29. Changeling (2008), mano vertinimas – 8,1/10
    Atvirai pasakysiu - Angelina Jolie, kaip aktorė, nelabai patiko. Bet po šio filmo pakeičiau nuomonę. Filmas pastatytas remiantis tikrais faktais - 1928 metais iš namų išėjo ir dingo berniukas. Mama, plyšdama iš sielvarto, buvo arti išprotėjimo ribos, tačiau po kiek laiko berniukas atsirado sveikas ir gyvas. Bent jau taip atrodė vietos policininkams. Jauna mama kiek įmanydama bandė įrodyti, kad tai ne jos vaikas ir niekaip neprarado vilties pamatyti savo tikrąjį sūnų..
     
    30. Children of Men (2006), mano vertinimas – 7,2/10
    Nežinau, nors IMDB įvertinimas sieka beveik 8, man filmas pasirodė vidutiniškas. Hmm, gal toks įvertinimas yra dėl neeilinės istorijos - 2027 metais žmonija nebegali susilaukti vaikų, todėl tik laiko klausimas, kada gyvybė išnyks. Tačiau atsiranda mergina, kuri laukiasi, todėl ją reikia nugabenti į tam tikrą vietą, kur ji bus saugi ir galės suteikti gybybę taip ilgai lauktam kūdikiui. Vis dėlto, pažiūrėti tikrai galima, gal čia tik man nelabai patiko. :)
     
    31. Click (2006), mano vertinimas – 8,2/10
    Man patinka filmai, kurie verčia susimąstyti. Nors šis filmas vadinamas komedija, tai tikrai daugiau nei komedija - tai gyvenimiška drama. Adamo Sandlerio personažas gauna pultelį, kuris veikia ir realiame gyvenime. Jis gali užtildyti, sustbadyti, prasukti į priekį, atgal. Gavęs tokią progą, pavargęs vyras nutaria praleisti visus nesvarbius ir neįdomius dalykus, kurie, pasirodo, ir buvo patys svarbiausi jo gyvenime.
     
    32. Cloud Atlas (2012), mano vertinimas – 9,5/10
    Negalėjau patikėti, kad šis filmas nelaimėjo nei vieno oskaro. Net nebuvo nominuotas! Įspūdingas filmas. Kaip ir sakiau, filmai, kurie priverčia susimąstyti - man geriausi. Kas būtų, jeigu būtum užkalbinęs tą merginą? Kaip pasikeistų tavo gyvenimas? Šiame filme yra pasakojamos šešios skirtingų laikų istorijos, kurios susijusios viena su kita. Tai - reinkarnacijos, tikėjimo ir jausmų kratinys. Priverčia susimąstyti 100%. Iš kino salės išėjau išsižiojęs (mintyse).
     
    33. Conviction (2010), mano vertinimas – 7,5/10
     
    34. Crash (2004), mano vertinimas – 7,9/10
    35. Crazy, Stupid, Love (2011), mano vertinimas – 7/10
    36. Deja Vu (2006), mano vertinimas – 7,2/10
    37. District 9 (2009), mano vertinimas – 7,9/10
    38. Disturbia (2007), mano vertinimas – 7/10
    39. Django Unchained (2012), mano vertinimas – 9,7/10
    40. Donnie Darko (2001), mano vertinimas – 8,1/10
    41. Eurotrip (2004), mano vertinimas – 7/10
    42. Exam (2009), mano vertinimas – 7,5/10
    43. Fallen (1998), mano vertinimas – 7/10
    44. Fight Club (1999), mano vertinimas – 8,9/10
    45. Flight (2012), mano vertinimas – 7,4/10
    46. Fockers (2000, 2004, 2010), mano vertinimas – 7,3/10
    47. Forrest Gump (1994), mano vertinimas – 9,4/10
    48. Friends with Benefits (2011), mano vertinimas – 7/10
    49. Funny Games (2007), mano vertinimas – 7,3/10
    50. Get Him to the Greek (2010), mano vertinimas – 6,5/10
    51. Gladiator (2000), mano vertinimas – 8,4/10
    52. Glory Road (2006), mano vertinimas – 7,9/10
    53. Gone Baby Gone (2007), mano vertinimas – 7,9/10
    54. Goodfellas (1990), mano vertinimas – 8,6/10
    55. Gran Torino (2008), mano vertinimas – 7,8/10
    56. Greet Street Hooligans (2005), mano vertinimas – 7,6/10
    57. Groundhog Day (1993), mano vertinimas – 7,9/10
    58. Grown Ups (2010), mano vertinimas – 7/10
    59. Hachi: A Dog‘s Tale (2009), mano vertinimas – 8,2/10
    60. Hard Candy (2005), mano vertinimas – 7,6/10
    61. Harry Potter (visos dalys), mano vertinimas – 9/10
    62. Harsh Times (2005), mano vertinimas – 7,5/10
    63. Home Alone (1990, 1992, 1997), mano vertinimas – 6,5/10 (Trečia dalis viską sugadino)
    64. Horrible Bosses (2011), mano vertinimas – 6,4/10
    65. Hot Tub Time Machine (2010), mano vertinimas – 7,4/10
    66. House of Wax (2005), mano vertinimas – 6/10 (tik dėl Elishos :wub: )
    67. How to Lose a Guy in 10 Days (2003), mano vertinimas – 6,5/10
    68. I Love You Beth Cooper (2009), mano vertinimas – 7,3/10 (verta žiūrėti dėl Hayden Panettiere :wub: :wub: )
    69. I Love You Phillip Morris (2009), mano vertinimas – 7,6/10
    70. In Time (2011), mano vertinimas – 7/10
    71. Incendies (2010), mano vertinimas – 8,3/10
    72. Inception (2010), mano vertinimas – 9,2/10
    73. Independence Day (1996), mano vertinimas – 6,3/10
    74. Inglorious Basterds (2009), mano vertinimas – 8,7/10
    75. Ink (2009), mano vertinimas – 7,5/10
    76. Insidious (2010), mano vertinimas – 6,2/10
    77. Into the Wild (2007), mano vertinimas – 8/10
    78. It‘s Kind of a Funny Story (2010), mano vertinimas – 7,3/10
    79. Yes Man (2008), mano vertinimas – 7,4/10
    80. Jumanji (1996), mano vertinimas – 6,4/10
    81. Jumper (2008), mano vertinimas – 6/10
    82. Klass (2007), mano vertinimas – 8,3/10
    83. Knowing (2009), mano vertinimas – 6,3/10
    84. L.A. Confidential (1997), mano vertinimas – 8,6/10
    85. Law Abiding Citizen (2009), mano vertinimas – 7,6/10
    86. Lawless (2012), mano vertinimas – 7,2/10
    87. Liar Liar (1997), mano vertinimas – 7,5/10
    88. Life of Pi (2012), mano vertinimas – 7,9/10
    89. Limitless (2011), mano vertinimas – 7,5/10
    90. Looper (2012), mano vertinimas – 7,3/10
    91. Lord of War (2005), mano vertinimas – 7,3/10
    92. Lucky Number Slevin (2006), mano vertinimas – 8/10
    93. Margin Call (2011), mano vertinimas – 6/10
    94. Marley & Me (2008), mano vertinimas – 7,2/10
    95. Maverick (1994), mano vertinimas – 7/10
    96. Me, Myself & Irene (2000), mano vertinimas – 7,4/10
    97. Men in Black (1997, 2002, 2012), mano vertinimas – 7,2/10
    98. Middle Men (2009), mano vertinimas – 6,7/10
    99. Miss March (2009), mano vertinimas – 6/10
    100. Miškais ateina ruduo (1990), mano vertinimas – 7/10
    101. My Sassy Girl (2008), mano vertinimas – 8/10
    102. Mystic River (2003), mano vertinimas – 8,6/10
    103. Mr. Nobody (2009), mano vertinimas – 9,2/10
    104. Mr. Popper‘s Penguins (2011), mano vertinimas – 6/10
    105. No Country for Old Men (2007), mano vertinimas – 8,4/10
    106. Notebook (2004), mano vertinimas – 9/10
    107. Notorious (2009), mano vertinimas – 6,3/10
    108. Once Upon a Time in America (1984), mano vertinimas – 8,4/10
    109. One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975), mano vertinimas – 9,5/10
    110. Panic Room (2002), mano vertinimas – 6,5/10
    111. Paranormal Activity (2007), mano vertinimas – 5,5/10
    112. Paul (2011), mano vertinimas – 7/10
    113. Pearl Harbor (2001), mano vertinimas – 6/10
    114. Perfume: The Story of a Murderer (2006), mano vertinimas – 8,1/10
    115. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003), mano vertinimas – 7,6/10
    116. Pleasantville (1998), mano vertinimas – 8,5/10
    117. Pride & Prejudice (2005), mano vertinimas – 6/10
    118. Project X (2012), mano vertinimas – 5,9/10
    119. Pulp Fiction (1994), mano vertinimas – 10/10
    Nerealus Quetino Tarantino darbas! Filme pasakojamos kelios istorijos, kurios vienaip ar kitaip sueina į vieną. Na, o ši scena, nors ir ne pati mėgstamiausia, bet daina - nereali! Sakyčiau must see filmas. :)
     
    120. Pursuit of Happyness (2006), mano vertinimas – 8,2/10
    121. Requiem for a Dream (2000), mano vertinimas – 8,3/10
    122. Return to Paradise (1998), mano vertinimas – 7,3/10
    123. Revolutionary Road (2008), mano vertinimas – 7,3/10
    124. Rocky (1976), mano vertinimas – 8,4/10
    125. Saving Private Ryan (1998), mano vertinimas – 8,3/10
    126. Schindler‘s List (1993), mano vertinimas – 9,4/10
    127. Secret Window (2004), mano vertinimas – 7/10
    128. Semi-Pro (2008), mano vertinimas – 7,3/10
    129. Seven Pounds (2008), mano vertinimas – 8,3
    130. Sex Drive (2008), mano vertinimas – 6,6/10
    131. Shawshank Redemption (1993), mano vertinimas – 9,3/10
    132. Sherlock Holmes (2009), mano vertinimas – 7,8/10
    133. Shutter Island (2010), mano vertinimas – 9/10
    134. Silver Linnings Playbook (2012), mano vertinimas – 8,5/10
    135. Sin City (2005), mano vertinimas – 8/10
    136. Source Code (2011), mano vertinimas – 7,6/10
    137. Step Brothers (2008), mano vertinimas – 6,3/10
    138. Superbads (2007), mano vertinimas – 7,6/10
    139. Sweet November (2001), mano vertinimas – 7,4/10
    140. Take Shelter (2011), mano vertinimas – 7,7/10
    141. Taken (2008), mano vertinimas – 7,6/10
    142. Ted (2012), mano vertinimas – 8/10
    143. The 40 Year Old Virgin (2005), mano vertinimas – 7,7/10
    144. The Adjustment Bureau (2011), mano vertinimas – 7,7/10
    145. The Basketball Diaries (1995), mano vertinimas – 7,7/10
    146. The Beach (2000), mano vertinimas – 7,7/10
    147. The Big Lebowski (1998), mano vertinimas – 7,5/10
    148. The Blind Side (2009), mano vertinimas – 7,6/10
    149. The Boy in the Striped Pyjamas (2008), mano vertinimas – 8/10
    150. The Bourne (2004, 2002, 2007), mano vertinimas – 8/10
    151. The Butterfly Effect (2004), mano vertinimas – 8,2/10
    152. The Cable Guy (1996), mano vertinimas – 7,2/10
    153. The Curious Case of Benjamin Button (2008), mano vertinimas – 8,7/10
    154. The Dark Knight (2008, 2010), mano vertinimas – 8,9/10
    155. The Departed (2006), mano vertinimas – 8,6/10
    156. The Devil Wears Prada (2006), mano vertininmas – 7/10
    157. The Dictator (2012), mano vertinimas – 8/10
    158. The Exorcism of Emily Rose (2005), mano vertinimas – 8,3/10
    159. The Experiment (2010), mano vertinimas – 7,2/10
    160. The Fighter (2010), mano vertinimas – 8/10
    161. The Game (1997), mano vertinimas – 8,2/10
    162. The Ghost Writer (2010), mano vertinimas – 7,5/10
    163. The Girl Next Door (2004), mano vertinimas – 7,2/10
    164. The Green Mile (1999), mano vertinimas – 8,6/10
    165. The Hangover (2009, 2011), mano vertinimas – 8/10
    166. The Help (2011), mano vertinimas – 8/10
    167. The Hills Have Eyes (2006, 2007), mano vertinimas – 7,2/10
    168. The Intouchables (2011), mano vertinimas – 8,7/10
    169. The Jacket (2005), mano vertinimas – 7,6/10
    170. The King‘s Speech (2010), mano vertinimas – 8,2/10
    171. The Ledge (2011), mano vertinimas – 6,7/10
    172. The Life of David Gale (2003), mano vertinimas – 7,8/10
    173. The Lincoln Lawyer (2011), mano vertinimas – 7,3/10
    174. The Lovely Bones (2009), mano vertinimas – 7,2/10
    175. The Machinist (2004), mano vertinimas – 8/10
    176. The Manchurian Candidate (2004), mano vertinimas – 7,4/10
    177. The Mask (1994, 1995), mano vertinimas – 7,1/10
    178. The Next Three Days (2010), mano vertinimas – 7,5/10
    179. The Number 23 (2007), mano vertinimas – 6,5/10
    180. The Omen (1976), mano vertinimas – 7,7/10
    181. The Others (2001), mano vertinimas – 7,5/10
    182. The Passion of the Christ (2004), mano vertinimas – 6,6/10
    183. The Pianist (2002), mano vertinimas – 8,5/10
    184. The Prestige (2006), mano vertinimas – 8,3/10
    185. The Shining (1980), mano vertinimas – 8,3/10
    186. The Silence of Lambs (1991), mano vertinimas – 8,2/10
    187. The Social Network (2010), mano vertinimas – 7,8/10
    188. The Texas Chainsaw Massacre (2003), mano vertinimas – 6,6/10
    189. The Truman Show (1998), mano vertinimas – 8,5/10
    190. This Boy‘s Life (1993), mano vertinimas – 7/10 (19-metis Leo :))
    191. Titanic (1997), mano vertinimas – 9/10 (11 oskarų!!!)
    192. To Save a Life (2009), mano vertinimas – 6,8/10
    193. Training Day (2001), mano vertinimas – 7,6/10
    194. Unknown (2011), mano vertinimas – 7,2/10
    195. Up (2009), mano vertinimas – 8/10
    196. V for Vendetta (2005), mano vertinimas – 8/10
    197. Van Wilder (2002), mano vertinimas – 5,6/10
    198. Warrior (2011), mano vertinimas – 8/10
    199. Wrong Turn (2003 ir kiti), mano vertinimas – 6,6/10
    200. Zodiac (2007), mano vertinimas – 8,5/10
    201. A Walk to Remember (2002), mano vertinimas – 7,9/10
    Vienas geriausių romantinių filmų. Idealus su panele, bet galima žiūrėti ir vienam.
     
    202. Dear John (2010), mano vertinimas – 6,5/10
    Dar viena romantinė drama. Merginoms - Tatumas, vaikinams - Seyfried.
     
    203. Dog Pound (2010), mano vertinimas – 7,7/10
    Man labai patiko. Apie paauglius kalinius, jų mąstyseną, elgsena ir maištus.
     
    204. The Sixth Sense (1999), mano vertinimas – 8/10
    Must see nepavadinčiau, bet pažiūrėti tikrai galima. Turbūt daugelis matė per TV3, o jei ne - mistikos ir įtampos megėjams pats tas.
     
    205. Never Back Down (2008), mano vertinimas – 7/10
    Mėgiamiausias sportininkų filmas. Aišku, motyvacijos galima pasikrauti ne tik sportininkams.
     
    206. The Haunting in Connecticut (2009), mano vertinimas – 6,2/10
    Neblogas siaubekas, nakčiai bus pats tas!
     
    207. Thirteen (2003), mano vertinimas – 7/10
    Vienas geresnių filmų paauglių tematika. Filme vaizduojama žiauri kai kurių paauglių realybė, todėl, bent jau paaugliams, pažiūrėti būtina. TIK NEBANDYKIT TO KARTOTI NAMUOSE!
     
    208. Zeitgeist (visi) (2007, 2008, 2011), mano vertinimas – 8,2/10
    Turbūt daugelis yra matę, ar bent jau girdėję apie šiuos filmus. Juose atskleidžiamos pasaulio tiesos, keliamos įvairios hipotezės, bent jau kelioms valandoms atveriamos žiūrovų akys. Žinoma, už gryną pinigą visko priimti jokiu būdu negalima, tačiau pamatyti ir apmąstyti verta.
     
    209. Some Like It Hot (1959), mano vertinimas – 8,2/10
    Prisipažinsiu - beveik nieko nežinojau apie Marilyn Monroe, tik vardą ir pavardę. Bet po šio filmo jos neįmanoma neįsimylėti. Neišsigąskit, kad filmas nespalvotas, visgi 1959 metai. Tikrai negalvojau, kad tokiais metais buvo statomi tokie puikūs filmai. Buvo ir daug juokingų vietų, ir ale rimtų. O
    , tikriausiai, gyvenime nepamiršiu. Visgi, pasirodė, kad truputėlį užtemptas (dvi valandos), bet susižiūrėjo tikrai gerai. 
    210. Meet Joe Black (1998), mano vertinimas – 8,1/10
    Labai geras filmas. Bradas Pittas atrodo dar toks jauniklis, vaidyba puiki. Labai daug emociškų, pilnų meilės scenų. Gal truputį per daug visokių verslų ir pinigų reikalų, bet filmo esmė tikrai ne tame. Bradas Pittas čia vaidina pačią mirtį - Joe Blacką. Jis nusprendžia pasiimti atostogų ir labiau patyrinėti žemę, pajausti žmogiškus jausmus, emocijas. Suradęs tinkamą šeimą, kurioje apsigyvens, Blackas nejučia įsimyli Anthony Hopkinso personažo Bilo dukterį Susaną (vaidina Claire Forlani ).. Sakyčiau, verta pamatyti. Neišsigąskit, filmas trunka net tris valandas, tačiau pamatyti tikrai verta.
     
    211. The Soviet Story (2008), mano vertinimas – 8,5/10
    Šis latvio Edvins Snore filmas apie sovietus buvo uždraustas rodyti Rusijoje. Daug įdomių dalykų galima pamatyti, sužinoti. Kas domisi istorija - pažiūrėti būtina.
     
    212. Léon: The Professional (1994), mano vertinimas – 8,3/10
    Pirmasis Natalie Portman filmas (neskaitant trumpametražio filmo Developing). Jai čia vos 13 metų, todėl itin įdomu žiūrėti ir lyginti mažą mergaitę ir jau suaugusią Portman. Filmas apie pro kilerį Leoną ir šeimos netekusią mergaitę Mathildą, kuri žūtbūt nori atkeršyti mažojo broliuko žudikams, todėl paprašo Leono pagalbos. Pats filmas susižiūrėjo visai gerai, bet 8,6 įvertinimo, kaip rašo IMDB, neduočiau. Vis dėlto, su 31 IMDB vieta nepasiginčysi, todėl pažiūrėti verta. :)
     
    213. Reservoir Dogs (1992), mano vertinimas – 8/10
    Pirmas rimtas Tarantino darbas. Iš tikrųju matosi, kad pirmas. :) Mažo biudžeto, gana trumpas (139 minutės), bet įtraukia jau nuo pat pradžios. Kaip ir būdinga Tarantino, daug ilgų dialogų, kraujo, žudynių. Filmo veiksmas rutuliojasi netolygiai - viena scena iš praeities, kita iš dabarties, taip atskleidžiama vis daugiau įdomių detalių. Verta pažiūrėti ir palyginti Tarantino tobulėjimą kituose filmuose. :)
     
    214. Blue Valentine (2010), mano vertinimas – 7,6/10
    Stiprus filmas. Jeigu ir taip esat blogoj nuotaikoj, depresuoti ir nepatenkinti pasauliu, ar ypač santykiais su mylimu žmogumi, nepatariu žiūrėti, nes gali pasidaryti dar blogiau. Šiame filme atskleidžiamas, manau, tikras gyvenimas. Gera mintis - duodant vestuvinius įžadus, dauguma žmonių sutinka su "ir varge, ir džiaugsme". Tačiau pasitaiko labai daug atvejų, kai varge žmonės neatlaiko - vienas pavyzdžių yra šio filmo istorija. Tikrai patariu pažiūrėti, toks įtraukiantis ir labai labai gyvenimiškas. Žinoma, Ryanas Goslingas, kaip visada, puikiai, o Michelle Williams buvo nominuota Oskaru už geriausios pagrindinės aktorės vaidmenį.
  11. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Mindaugas Kaip aš darbo ieškojausi, arba ko jūs galite pasimokyti iš manęs ir mano klaidų.   
    Artėjant vasarai pastebėjau, jog vis daugiau atsiranda temų uždarbyje su klausimais, kaip ieškoti darbo ar pasirašyti CV, tad pagalvojau, kodėl gi nepasidalinus savo patirtimi, kadangi manau, jog ji skiriasi, nuo kitų.
     
    Darbo paieška – atsakingas dalykas, kadangi ieškant darbo, niekada neturėsi antro šanso. Jei suklysi kartą, tavęs nepakvies į pokalbį ir prarasi šansą dirbti savo norimoje kompanijoje. Kadangi esu pardavimų fanas, taip pat įvairių strategijų kūrimo ir analizavimo - tai darbo paieškos procesus sutapatinau su pardavimų procesais. Visgi ieškodami darbo – mes parduodame save darbdaviams.
     
    Produkto pažinimas.
     
    Prieš pradedant darbo paieškas, turite aiškiai pažinoti save – savo stipriąsias, silpnąsias savybes, taip pat apgalvoti kokią patirtį turite vienoje ar kitoje srityje. Dar vienas svarbus dalykas – privalote aiškiai žinoti kokio darbo ieškote, kokį norėtumėte dirbti, o ne galvoti, jog „kokį pasiūlys tokį ir dirbsiu“. Kuo siauresnė sritis, tuo geriau.
     
    Žinojau, kad noriu dirbti pardavimų srityje ir būtinai B2B sektoriuje, kadangi mėgstu bendrauti su žmonėmis, taikyti skirtingas pardavimų strategijas ir analizuoti, kada, kuri veikia. Taip pat žinojau, jog tam turiu tinkamas savybes – esu orientuotas į rezultatą, puikiai sugebu bendrauti su žmonėmis ir perprasti juos, o svarbiausia sugebu parduoti :).
     
    Rinkos analizė.
     
    Šioje vietoje manyčiau, kad ieškant darbo padariau klaidą , tai yra visiškai neanalizavau rinkos. Siūlyčiau išanalizuoti rinką ir aiškiai nusistatyti kompanijas, kuriose norite dirbti. Kuo mažesnis kompanijų skaičius, tuo geresnę strategiją galėsite pritaikyti ir tuo didesnį įspūdį sudaryti būsimam darbdaviui. Mano nuomone, ieškant darbo posakis: „Mažiau yra daugiau“ puikiai tinka, todėl kuo mažiau CV išsiųsite, kuo mažiau kompanijų turėsite savo sąraše – tuo didesnė galimybė, jog įsidarbinsite norimoje kompanijoje.
     
    Strategijos kūrimas.
    Kai jau pažįstame rinką ir savo produktą – reikia susikurti strategiją, kaip mes save pardavinėsime rinkai. Mano strategija rėmėsi tuo – „Jog ne mane rinksis, o aš rinksiuosi, kur noriu dirbti.“ Ją nusprendžiau įgyvendinti keliais būdais.
     


     
    Pasirašiau aiškų, orentuotą į pardavimus ir puikiai atitinkantį mane CV.
    http://img152.imageshack.us/img152/2074/56905938.jpg
     
     
    Kadangi pardavimams naudodavau Linked‘in tinklą, pastebėjau, jog ten dažnai postina darbo seklbimus, bet niekas nepostina, jog ieškosi darbo, nusprendžiau visuose aktyviausiuose Lietuvos grupėse papostinti iššaukiantį skelbimą – jog ieškausi darbo.
     
    http://img822.imageshack.us/img822/694/linkedini.jpg
     
    Peržiūrėjus darbo skelbimus išsiųsti CV skelbimams, kurie patraukė akį.
     
    Turbūt tobuliausias darbas, kurį tada norėjau dirbti – buvo IT įmonėje būti B2B pardavėju. Todėl sugalvojau, kad jei pirmieji du darbo ieškojimo būdai nepadės surasti darbo, kontaktuosiu su 10 IT kompanijų ( sąrašas neskelbiamas.) Visoms kompanijoms išsiųsiu paprastu paštu laiškus, kuriuose bus ant balto lapo viršuje užrašyta: Vardas Pavardė CV, o ant kito lapo Motyvacinis laiškas. O po pavadinimais didžiulis QR CODE, kuris žinoma ves į mano CV ir į motyvacinį laišką. Deja šio būdo neteko panaudoti. ( Nors pačiam įdomu, kokios reakcijos būčiau sulaukęs)
     
    http://img801.imageshack.us/img801/8679/qrcodeb.jpg
     

     
    Darbo paieška.
     
    Kai jau turite susikūrę strategiją – ją svarbu vykdyti :). Taip pat analizuoti ar strategija veikia, jei neveikia – tai ką reikėtų keisti. Darbo pokalbiuose siūlau būti tik savimi ir neapsimesti, kažkuo kitu ko nesate, kadangi tai greitai išaiškės darbo metu. Taip pat jokiu būdu nemeluoti. Išmokite pateikti savo stiprybės, kaip didžiausiais privalumus būsimajam darbe.
     
    Mano rezultatai.
     
    Išsiunčiau apie 15 CV radęs įdomius skelbimus, gavau daugiau nei 10 pakvietimų į pokalbius. LinkedIn‘e dar net po pusmečio gaudavau kvietimus susitikti, o išviso turbūt apie 20 žmonių, siūlė susitikti ir aptarti galimybes dirbti. Per dieną turėjau 4 pokalbius, iš kurių visuose siūlė darbą, bet sutikau pačiam pirmajam, o kitiems siūlantiems susitikti, teko mandagiai atsisakyti, kad darbą jau radau.
     
    Pastebėjimai ir patarimai.
     


     
    Darbo paieškos trunka ilgai. ( kažkodėl, buvau įsitikinęs, kad viskas vyks greitai, kadangi man darbo reikėjo poros savaičių bėgyje, o kitos įmonės atsiliepė tik po mėnesio kviesdamos į pokalbį.)
     
    Nebuvau pasiruošęs klausimui, kokios algos noriu :) tikrąja to žodžio prasme, pasimečiau išgirdęs šį klausimą, nes atrodo buvau viskam pasiruošęs, bet šitai kažkaip pamiršęs, todėl siūlau šios klaidos jums nekartoti.
     
    Pasiruošti 5-10 klausimus įmonei. Tikrai žinau, kad kai kitą kartą ieškosiu darbo, įmonė turės man atsakyti į 10+ klausimų, kuriuos jau turiu sugalvojęs, pradedant nuo: Kokia yra įmonės vizija, baigiant iki kokie rodikliai analizuos mano darbo rezultatus.
     
    Energija, akių žibėjimas ir noras pasiekti daugiau – būtini dalykai jaunam žmogui ieškant darbo.
     
    Nebijokite išsiskirti ir kuo garsiau pranešti, kad ieškote darbo. Šiuo metu mūsų šalyje kandidatai yra ganėtinai neoriginalūs ir pasyvus, todėl bet koks mėginimas ir didesnių pastangų įdėjimas paieškose turėtų atnešti teigiamų rezultatų.

     
     
    p.s šis straipsnis ir patarimai yra tik mano asmeniniai patarimai ir pastebėjimai ieškant darbo. Tai kas tiko man – nebūtinai tiks ir jums. Mano gyvenimas ir mano patirtis yra unikalūs dalykai, kaip ir jūsų, todėl patys turite priimti sprendimą kaip atrodys Jūsų CV ar kaip ieškosite darbo.
     
    Sėkmes paieškose!
  12. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Mindaugas Zyzuole - Metų Forumietė 2012   
    Sveiki,
     
    Katik praūžę metų forumiečio rinkimai - baigėsi. Finale nugalėjusi visus savo varžovus, šių metų Forumiete tapo Zyzuole!
     
    Sveikinai B-) O štai ir lauktasis interviu :)
     
    Renata, trumpai prisistatyk šio forumo lankytojams.
     
    Jau kaip ir paminėjai, esu Renata, man 43 metai, esu šiaulietė. Tad manau nemažai forumiečių yra gerokai už mane jaunesni :), bet tai manau neturi jokios reikšmės.
     
    Kaip jautiesi išrinkta metų forumietė? Kokie pirmieji įspūdžiai?
     
    Dėl metų forumietės titulo – esu maloniai nustebinta, kad esu pastebėta. Specialiai to nesiekiau :).
    Koks buvo tavo kelias į uždarbis.lt ? Kaip atradai šį forumą, kas paskatino jame pasilikti?
     
    Uždarbis.lt radau atsitiktinai klaidžiodama po interneto platybes. Pamačiau, kad forumo lankytojai beviltiškai blaškosi po mokesčių labirintus, interpretuoja savaip ir neteisingai vieną ar kitą situaciją. Todėl neišlaikiau ir užsiregistravau norėdama paaiškinti keletą elementarių dalykų (bet tie dalykai gal elementarūs man) ir „nugesinti“ neteisingas interpretacijas. Taigi „užsikabliavau“ ir likau. Tame turiu ir savos naudos: randu sritis kurios yra neaiškios mano klientams ar paskaitų klausytojams, todėl nereikia spėlioti ar viena ar kita pateikiama sritis bus neaktuali.
     
    Dauguma Tavo pranešimų (tiksliau kalbant 95% yra verslo kūrimo sferoje) ar esi išbandžiusi kokius nors uždarbio internete būdus?
     
    Tai sfrera, kurioje turiu žinių. Internete neuždarbiauju. Internetas man – greitai pasiekiamos informacijos šaltinis.
     
    Turbūt daug kam įdomus klausimas ar radai klientų uždarbyje ar išviso gavai kokios finansinės naudos iš savo konsultacijų bei atsakymų į forumiečių klausimus?
     
    Finansinės naudos forume neieškojau ir neieškau. Klientus randu pavadinkim - „tradiciniais“ būdais. Tiesa – buvo ir yra prašymų padėti, pakonsultuoti už atlygį. Dalį (jei klausimai paprasti ir į juos galima atsakyti forume ar asmeninėmis žinutėmis) atsakau iš karto (arba kai turiu laiko) ir be atlygio. Man nesunku :), o jei klausimai platesni arba reikalingas techninis darbas, parašydavau savo įkainius. Jei didoki – bet tokie jau yra..., todėl juos gali apmokėti tik tam tikras pajamas generuojantis verslas. Žinoma maža dalis piktinosi :), bet kiekvienas apie viską turime savo nuomonę. Kiekvienas iš mūsų dirba už tokį užmokestį, kokį laiko esantį teisingu.
     
    Kas motyvuoja Tave padėti kitiems?
     
    Net nesusimasčiau. Man nesunku. Labai daug atsakymų aš tiesiog žinau, todėl laiko užima tik juos parašyti, nieko specialiai ruoštis ir ieškoti nereikia. Kitas dalykas – kurį jau išdėsčiau ankstesniame atsakyme: čia randu mokymams aktualių temų.
    Ir dar vienas motyvas – čia lankosi be galo daug jaunų, ir manau, perspektyvių žmonių. Gal bent vienas iš jų padarys kažką, kad Lietuva taps malonesnė gyventi, t.y. mes būsime tikri europiečiai, o ne niurzgų banda. Todėl, kaip ir sakiau – man nesunku padėti, jei aš tą dalyką žinau, ir man nereikia kokių tai pastangų specialiai rengti atsakymą.
     
    Per daugiau nei metus laiko tapai VIP nare ir esi išrinkta metų forumietė 2012 ar tikėjaisi tokio pripažinimo šiame forume?
     
    Visiškai to nesiekiau (gal kam atrodys ir kitaip). Bet nuo to niekas nesikeičia: turėsiu laiko ir noro, ir žinių atsakysiu, nebeturėsiu – paprasčiausiai mano apsilankymų neliks.
     
    Kaip gimė tavo slapyvardis? Kodėl Zyzuole?
     
    Atsitiktinai. Paprasčiausiai jame yra nemažai ironijos :), kadangi esu mėgėja „pamokyti“, tai kartais iš artimųjų išgirstu „nezyzsk“, tai va ir yra „Zyzuolė“, mat „išsizysiu“, kad ir šiame forume :).
     
    Uždarbyje yra tendencija, kad tapę metų forumiečiais aktyvūs forumo nariai tampa pasyviais, pati neplanuoji pasitraukti į pasyviąja puse?
     
    Nežinau. Viską į vietas sudėlioja pats gyvenimas. Žiemą yra daugiau laiko – todėl apsilankymai dažnesni, vasarą – kartais ir savaitėmis neprisijungiu. Žadėti – ne, ne būsiu ir toliau aktyvus forumo dalyvis, nenoriu, nes kaip ir sakiau: viską į vietas sudėlioja pats gyvenimas.
     
    Kokie Tavo ateities planai internete ir realiame gyvenime?
     
    Internete – praktiškai jokių. Man internetas – informacijos šaltinis. Realiame gyvenime: dirbti toliau savo darbą, laisvalaikiu – keliauti.
     
    Gal esi bandžiusi pradėti kokį nors verslą už interneto ribų?
     
    Versle aš visada. Jei finansinių paslaugų teikimą galima vadinti verslu, o ne versliuku.
     
    Kokia buvo Tavo didžiausia sėkmė ir didžiausias nusivylimas versle?
     
    Didžiausia sėkmė – klientų stabili finansinė padėtis, parengti ir įgyvendinti projektai. Nusivylimas – tokio negaliu įvardinti, stengiuosi ir į blogus dalykus žvelgti optimistiškai, nes nesėkmės užgrūdina ir suteikia tam tikros patirties. Paprasčiausia nuvilia – atmesti projektai, nuplagijuotos idėjos ir pan.
    Gal dirbi VMI ir esi infiltruota, kad daugiau forumiečių užsiimtų legalia veikla ir mokėtų mokesčius? :)
     
    Taip, taip sklando forume tokios mintys. Jau kaip anksčiau sakiau: galvokit, kad būtų baisiau, kad dirbu FNTT arba prokuratūroje :).
    O jei rimtai – aš už tai, kad mokesčius mokėti reikia. Tik juos reikia protingai apskaičiuoti, nes jei juos sumokėjus nieko nelieka, tai kam tada dirbti? Va toje srityje aš ir dirbu – galvoju kaip legaliais būdais optimizuoti mokesčių naštą.
    Ar forumiečiai užsiima legalia veikla ar ne, tai jau jų reikalas. Sprendžia kiekvienas už save, nes kiekvienas už save ir atsako.
     
    Kaip vertini 2012 metus?
     
    Man asmeniškai – tai eiliniai metai. Džiaugiuosi, kad draugai ir artimieji yra sveiki, kad galime karts nuo karto susitikti ir pabendrauti, kad veikla – stabiliai vykusi. Jei žiūrint plačiau: mano atmintyje 2012 m. išliks kaip skandalų metai Lietuvos viešajame gyvenime.
     
    Tavo palinkėjimas forumiečiams Naujųjų Metų proga.
     
    Forumiečiams noriu palinkėti iš pirmo žvilgsnio labai standartinių dalykų: optimizmo ir santarvės. Juk taip dabar šių dalykų mums trūksta...
     
    Tikiuosi interviu patiko, jei kas dar domina galite klausti patys :) . Taip linkiu gerų Naujųjų metų!
  13. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Justinas Patarimai norintiems išmokti keltis ryte anksčiau   
    Visą gyvenimą buvau pelėda - einantis vėlai miegot ir keliantis kuo įmanoma vėliau. Būdavo įprasta atsikelti 12 valandą dienos ir kol diena įsivažiuodavo, ateidavo 5 ar 6, o mano produktyvus laikas tuomet prasidėdavo dar po kokių 4 valandų. Taigi, 9-10 valandą vakaro nuolat būdavau produktyviausias. Natūralu, kad per savo produktyviausią laiką miegot neisiu, taigi buvau maždaug uždarytas šitam rate be galo.
     
    Tiesa, ne visada buvau tuo patenkintas. Kažkada net išbandžiau tokius ekstremalumus kaip kėlymąsi 5 ryto. Pavyko gal kokias 3 ar 4 dienas, poto vėl grįžau.
     
    Šiaip ar taip, dabar įpratau gana anksti keltis kiekvieną dieną. Na, sąlyginai anksti (7, retkarčiais 6 ryto), aš prisitaikiau tai savo gyvenimo būdui, todėl pasidalinsiu patarimais, nuoširdžiais patarimais, ką daryt, kad ir jūs galėtumėt atsikelti RYTE ir visus dienos privalumus išnaudot savo naudai.
     
    Pirmiausia, turiu įspėt - praktiškai nėra jokių stebūklingų būdų, kad iš pelėdos taptumėt vadinamu vyturiu. Geriausia, ką pasieksit tai 3-4 ankstyvus rytus, o poto arba grįšit į savo normalų, mėgstamą rėžimą arba tapsit angry bird - kur vėlai gulasi ir poto anksti keliasi per prievartą.
     
    Studijuoju psichologiją. Įdomių dalykų kartais primoko. Nors kartais aiškina, atrodytų, akivaizdžius dalykus. Šiaip ar taip, žvilktelkim į mūsų elgiasį ir į jame slypinčias priežastis:
     
    1) Mums reikia tam tikro skaičiaus miego. Mano atveju tai 8, kartais 9 valandos. Neklausykit tų, kas aiškins, kad jums būtinai reikia miegot 7 valandas arba 5,5. Turi miegot tiek, kiek Tau reikia. Turi jaustis pailsėjęs. Taigi, jei mums reikia 9 valandų miego, miegot nuėjus 3 nakties, atsikelt teks maždaug 12-ą, kad poreikis būtų patenkintas. Lygiai tas pats principas galioja ir jei mes miegot nueisim 10 valandą - išsimiegam 9 valandas, atsikeliam 7 ryto. Kodėl taip paprasta nebūna gyvenime?
     
    2) Čia slypi kita mūsų elgesio priežastis. Labai dažnai vakare turim daug įdomesnės veiklos nei ryte. Aš asmeniškai žiūrėdavau filmus arba kalbėdavau su kuo nors arba paskutinės minutės darbus darydavau. Žinojau, kad ryte anksti reikės keltis, kartojo visi, kad mano galva ne tokia šviežia vakare ir dar daug visokių nemalonių dalykų, bet man tiesiog patikdavo ilgai nemiegot ir viskas. Čia kaip rūkančiam tuos vežininkų paveikslėlius rodyt - nu nusišikt jiem, malonu ir viskas, tai smegenys visus neigiamus argumentus tiesiog ignoruos.
     
    Taigi, pagal šią idėją mes 1) visi galim atsikelt anksti ryte, kadangi ne kėlimosi laike esmė, o pramiegotų valandų kieky. Na taip, yra ten smulkmenų visokių apie gerą nakties miegą, visokias mankštas ir dar gausybė smulkių detalių, bet likim prie esmės - detalių aptarinėjimą palikim tiem, kas nori paskaityt straipsnį, palinksėt ir toliau nieko nedaryt.
     
    2) Kad mūsų noras atsikelt anksti ryte išsipildytų turim ryte turėt malonesnės veiklos nei vakare. Būtent dėl to taip durnai kartais skamba tie visi anksti besikeliančių svaičiojimai - kaip gera ryte atsikelt pamedituot, prasimankštint, paukštelių čiulbėjimo pasiklausyt. Ką žinau, man tokie dalykai atsikelt nepadeda, aš mieliau dar pusvalandį pasnausčiau, nei paukštelių klausyčiausi. Čia teks kiekvienam rast savo priežastis. Jei jų nebus - ryte neatsikelsi. Taškas.
     
    Man asmeniškai labai padeda, kad mano draugė ryte anksti keltis į darbą turi. Jai tai pakankamai svari priežastis. Žinau, kad ji irgi mėgsta pamiegot, todėl greičiausiai nespės pasigamint sau pusryčių. Štai priežastis atsikelt man...ta meilė :) O ką daryt savaitgaliais, kai draugei į darbą nereikia? Čia vėl tenka ieškot sprendimų - šeštadieniais ryte vyksta sporto treniruotė į kurią užsirašiau. Jei ją praleisiu - visą savaitę greičiausiai liksiu nesportavęs. O su sekmadieniais dar kol kas dirbu. Kartais atsikeliu anksti, kartais ne. Jei nebūna jokios priežasties keltis, tada garantuotai pučiu į akį.
     
    Straipsnio bonus'as:
     
    Ką gero galima veikt ryte, kad norėtųsi atsikelti?
     
    *Mokytis naujos kalbos. Neįtikėtinai praverčia pačiais keisčiausiais momentais.
    *Skaityti įdomią knygą. Geriausiu atveju - kažką susijusio su profesija. Blogiausiu - Harį Poterį, jei neskaitėt.
    *Padaryt kokį nors vieną svarbų darbą siekiant savo tikslo. Tikslą pasieksit greičiau nei svajodami.
    *Mokytis programuot. Galėsit uždirbt pinigų sunkiais laikais
    *Padaryt tempimo pratimų. Šitam įkvėpė taekwondo mokytojas - 70+ metų, bet juda lengviau nei aš.
    *Išmokt
    . Kai pamatau ką nors žongliruojant vis sakau, kad ir man reikėtų taip išmokt, bet niekaip neatrandu laiko.*Mokytis ar daryt bet ką, kam paprastai nėra laiko. Naktis man patikdavo tuo, kad tada būna neįprastai ramu - daugelis žmonių jau miega, niekas neskambina, netrukdo. Ryte, pasirodo, būna dar ramiau, nes žmonių, kurie sugeba anksti keltis yra kur kas mažiau nei sugebančių ilgai nemiegot.
     
    Taigi, jei nei viena iš šių idėjų jums ryte atsikelt nepadės ir savo vertų atsikelt užsiėmimų neturėsit, galiu drąsiai teigt, kad ir anksti ryte jūs neatsikelsit, kad ir kiek svajosit. Todėl arba ieškokit gerų priežaščių arba... saldaus miego :)
  14. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Frankenstein Ar gyvenime užtenka 12-os klasių?   
    Sveiki,
     
    Taigi perskaitęs šia temą: http://uzdarbis.lt/t247867/mokytis-o-gal-nesimokyti/page__st__20
    Pamaniau, kad dali viso to esu jau perejęs ir galiu kažką papasakoti iš savo perspektyvos.
     
     
    Atsiprašau, bet viskas labai padrika. Pirmas mano toks ilgas rasinys, po egzamino :D
     
    Trumpai apie mano gyvenima
     
    Man Spali suejo 19 metų.
    Tėvai išsiskyrė kai man buvo galbut 8 metai. Tiksliai net nebepamenu, tik žinau jog nusprendžiau pasilikti su tevu.
     
    Kadaise buvau BMX'eris, patikdavo važinetis, leisti laiką su draugais, trintis visa dieną po miestą. (12-14metų)
    Tačiau kadangi tevai buvo išsiskyrę teko daug padėti tevui, nes stateme namą, o mano tevas toks žmogus kuris mėgsta daryti viską pats. T.y. nemegsta samdyti žmoniu dėl to, ką gali padaryti pats.
     
    To pasekoje patekau į tikrą lažą. Pradžioje buvo labai sunku, nes norėdavau greiciau sprukti iš namo statybų ir važiuoti į butą, mieste laukdavo draugai. Bet Tevo taktika suveike nepriekaistingai, kuo daugiau zyziau, kad noriu namo, tuo daugiau darbo gaudavau :) Vieną diena suvokiau, kad tevo taip nepaskubinsiu, ir isigilinau į savo darbą, ir jis man pradejo patikti.
     
    Su laikui naujai pastatytame name net elektros instaliacija atlikau, nes fizika sekesi neblogai (15-16 metu)
    Jau buvau gana neblogai išugdytas :) Labai džiaugiuosi, kad tevas išugdė tokia savybę daiktus taisyti pačiam.
    Kažkam sulūžus nebegyu i parduotuve pirkti naujio daikto, o pirmiausia bandau ji sutvarkyti :)
     
    Butas mieste man buvo padovanotas tevo kai man buvo gal 10 metu. Laikui begant bute dažnai budavau vienas, nes tevas daugiau laiko leidzia naujame name. Kas keisčiausia, kad iš jo pusės neturėjau jokios kontrolės. T.Y. Galėjau daryti tusus, fiestas ar dar ka tik norėjau. Tačiau, savo butą vertinau, ir niekam neleidau teplioti sienu :) - todel tusu nedarydavau, draugu nekviesdavau
     
    Šitu laikotarpiu susidomejau IT, web kurimu, dizainu :)Klasiokas pasiule sudalyvauti logotipo konkurse (Uždarbyje), nes apie pinigus is piesimo net neturejau minčių. Buvo labai keista kai per 10 minučiu nupiestas logotipas atnese 70litu pelną. Tuo metu man buvo gana dideli pinigai. Taip ir pasisuko mano gyvenimas į IT puse, nes supratau, kad is to kas man patinka, galiu ir uzdirbti.
     
    Niekados nedarydavau namų darbų (Nebent budavo labai riesta iš mokytoju puses). Viskas ką darydavau, stengdavausi klausiti ką šneka mokytojai per pamokas, nes žinojau, kad grižus turiu savos veiklos su IT. O mokykloje pagrindinis mano tikslas budavo pirkti-parduoti.
     
    Pirkdamas - parduodamas, buavu nekartą nudegęs, nes ganetinai sunku visada numatyti viską, tačiau ranku nenuleisdavau, ko pasekoje pavyko išsiugdyti šioki toki verslumą :)
     
    Mokykloje visuomet buvau komunikabilus su mokytojais, kas man padejo išnešti kaili su geresniais pažymiais :) Mokėjau bendrauti su mokytojais, ir nevaidinau "didvyrio" kuriam mokslai dzin.
     
    Visuomet turedavau daug darbo užsakymu iš uždarbiečiu, todėl net pamokas taip deliodavausi, kad liktu kuo daugiau langu, kad galeciau daugiau nudirbti. 11 klaseje mokytojos net išleisdavo is nesvarbiu pamoku, nes joms parodydavau prie kokiu projektu dirbu :) Budavau atviras ir nemeluodavau.
     
    Anglu kalbos beveik nesimokiau, bet su mokytoja sutariau gerai, dvyliktoje klaseje nunešiau deže saldainiu, kad nebereiktu eiti i pamokas, nes reikejo daugiau laiko darbams.
     
    Jau 11-toje klaseje žinojau, kad niekur nestosiu, todel 12-toje egzaminus pasirinkau tokius kurie man patinka.
    Fizika, Istorija (Lietuviu buvo privalomas)
    Pavaduotoja pasake, kad su tokia kombinacija nerasiu normalios specialybes, deja as specialybes niekada ir nenorejau.
     
    Mokykla pabaigiau gana neblogais pažymiais. Ironiška, kad iš fizikos turejau 8, o iš matematikos 6. (Daug ką reiškia ir mokytojai)
    Pabaigus mokyklą:
     
    Padėtis susikloste taip, kad susiradau draugę kuri istojo į Lancaster Universitetą Anglijoje. Taigi teko rintis daiktus ir važiuoti drauge. Išukiai man patinka.
     
    Atvykęs i UK nieko nelaukiau ir pradejau ieškoti darbo, pasirašiau labai skurdu CV :) Tačiau i pokalbi buvau pakviestas po pirmo CV palikimo vienoje SEO/WEB kompanijoje.
     
    Manau nebučiau priimtas jeigu nebučiau palikes savo portfolio, kuri galite pamatyti:
    www.lizard.lt - sitame portfolio mano piesti dizainai, tačiau nevisi puslapiai koduoti mano, todėl kaikurie realus puslapiai atrodo tikrai nekaip.
     
    Į darbo pokalbi ejau su drauge, nes pats su darbdaviu beveik nesusikalbejau :D Buvo ironiška, tačiau draugei isvertus mano laužytą anglu kalbą darbdaviui, buvau priimtas :)
     
    Dabar UK esu jau 5 menesius, anglu kalba pagerejo 10 kartu, kolektyve susikalbu gana neblogai. Uždirbu taipogi visai nemazai :) Nors kaiptik zadejo pakelti atlyginimą, nes nuo wordpres developerio perejau prie E-commerce.
     
    Labai patinka tai, kad daug ką išmokau naujame kolektyve, pagylinau visas savo turetas žinias, pamačiau kaip dirba firma iš vidaus, dabar mano tikslas išmokti anglu kalbą, ir ikurti savo web kurimo imone.
     
    Reziume:
    Mano istorija skamba tikrai neblogai, man tik 19, o dirbu ofise, viskas einasi gana neblogai.
     
    Tačiau nebūkit naivuoliai, manydami, kad va, jis nebaige univero, taciau kyla karjeros laiptais visai neblogiau uz baigusius.
     
    Mano gyvenimas nebuvo rožem klotas, teko daug ką išmokti, daug ką suvokti, kol draugai tusino, as dirbau.
    Todėl nemanykit, kad tai yra taip lengvai pasiekiama.
     
    Betkokiu atveju reikia mokytis, ir stengtis viska suvokti, nes mokykla isugdo logini mastymą. As puse fizikos formuliu jau užmiršau, nors nepraejo metai po mokyklos baigimo, taciau ne formulese esme, esmė sprendime.
     
    Mokėsi spresti fiziką, mokėsi spręsti gyvenimą :)
     
     
    P.S. nepagalvokit, kad beraštis aš visiškas, tiesiog labai skubejau.
  15. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Arvydas Gyvenimas Vokietijoje   
    Pirmą kartą Vokietijoje pabuvojau tik gerą pusmetį (praktikos reikalais), vėliau visokiuose seminaruose, konferencijose, parodose teko pabuvoti, tai dar kažkur apie menesį gausis. Kadangi iš savos kišenės nieko nemokėjau, negaliu pasigirti itin didele patirtimi išgyvenimo ar darbo srityje :)
     
    Tiesiog ten nerašytas minimumas apie 1100 eurų, jei gauni mažiau esi praktiškai skurdžius arba tinginys :D Maisto kainos nesikandžioja, panašiai kaip ir lietuvoje, drabužiai netgi pigiau.
     
    Gyvenau studentų bendrabutyje, kurio sąskaitas apmokėjo, mus pasikvietę vokiečiai, kambariai tvarkingi (ateina valytoja rytais apie 10 val.), patiems rūpintis maistu nereikėjo, nes davė kažkokias studento korteles, su kuriomis buvo pusryčiai, pietūs ir vakarienė nemokama :) Tad viską ką buvom užtaupę išleidavome .... na patys suprantat kam :)
     

     
    Kavinėse maistas nėra labai pigus, bet galima rasti Jugoslavų ar kitų rytų europos išeivių kavinių, jose viskas gerokai pigiau. Iš pat pradžių stebindavo porcijos, nes pas mus kavinėje yra normalu užsisakyti sriubos, karštą ir kažką desertui. Vokietijoje, jei užsisakai sriubos, tai atneša puse "kibiro", jei karštą patiekalą, tai pilna lėkštę iki pat kraštų. Suvalgius viską (kaip tikras lietuvis gi nepaliksi) nelabai norisi nei deserto, nei alaus :)
     
    Išpradžių užsisakinėjome "Vokišką virtuvę", bet perėjome prie mums labiau įprastos rytų europietiškos...
     

     

     
    Labai neįprastas lietuviui dalykas studentų bendrabučio virtuvėje atrasti daug alaus ir vyno, už kurį susimoki pagal sąžinę :) Turėjome nemažai atlikusių pinigų, tad kaip pritrūkdavome (Parduotuvėje gėrimai gerokai pigiau) mokėdavome kaip priklauso.

     

     

     
    Dar patikdavo geriamo vandens akcijos :) Kai vandens butelyje kaina būdavo mažesnė, nei paties priduoto butelio - taip net uždirbdavome kelesdešimt centų nuo pakuotės :D Savaitgaliais prie prekybcentrių nusitiesdavo eilės vokietukų su didelėmis tašėmis prikrautomis plastmasinių butelių :ph34r:
     
    Dar buvo faina, kai pirmadieniais benzinas kainuodavo gerokai pigiau :)
     
    čia pasidariau sąrašiuką kas patinka ir kas nepatinka toje šalyje:
  16. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Arnas Būk pastabus!   
    Pateiksiu šiokį tokį pasakojimą apie tai,kaip išlavinti tam tikrą sugebėjimą. Tai tikrai įdomu!!!
     
    Ar bent įsivaizduojate, ką gali jūsų protas,bet negali jūsų sąmonė? Jeigu įsivaizduojate,ar nenorėtumėte tai įvaldyti iki tokio lygio,kad GALĖTUMĖTE naudoti tai valingai? Aš kalbu būtent apie atminties ir pastabumo zonas. Pagalvokime,ką gali nuveikti žmogus,kuris atsimena faktus labai ryškiai,kurie vyko,tarkim,prieš 15 metų? Arba atsiminti ką veikėte per pirmąjį skambutį,kas jus laikė už rankos? Yra žmonių,kurie iš prigimties turi tokį talentą ir jiems tai atsiminti nėra sunku,tiesiog gerai pamasto ir viskas lyg televizoriaus ekrane pasirodo. Bet tokių žmonių nedaug. Ar norėtumėte būti vienas iš jų? Tai tikrai labai nesunku ir neatims daug jūsų brangaus laiko. Tai tik valios žaidimas. Kodėl valios? Nes tai tik valios reikalas,ar tai užtruks mėnesį,ar du,ar pusę metų,ar metus. Užteks tuščiožiauti ir pabandykime papasakoti kas kaip.
    Atgal į praeitį
     
    Žinokite,kad išlavinus atmintį,ne tik prisiminsite ssavo gyvenimo naudingus įvykius/aspektus,bet ir galėsite žvelgti į ankstesnį gyvenimą,istoriją vien iš FAKTŲ. Tai yra,galėsite regėti vaizdą savo mintyse tarsi per televizoriaus ekraną. Aš nekalbu apie kelionę laiku,tai tik faktų paviršutiniškas suvokimas. Bet apie tai vėliau. Jei norite turėti nepaprastai galingą atmintį,tapti aiškiaregiu,visai nebūtina ieškoti ekstrasenso dalelės savyje. Tereikia jūsų atkaklumo. Kas rytą ir vakarą stenkitės prisiminti prabėgusios dienos įvykius,net ir smulkiausias detales,įvertinti savo poelgius,pasvarstyti ką padarėte,ko nepadarėte,ar turite dėl to gailėtis,džiaugtis ir panašiai. Paskui pradėkite palaipsniui grimzti į praeitį. Prisiminkite kas buvo vakar,užvakar ir dar seniau. Jei pakaks valios daryti tai kasdien,sėkmė bus garantuota. Ilgą laiką lavindami atmintį sugebėsite atkurti bet kurį savo gyvenimo tarpsnį iki pat gimimo,lengvai įsiminsite ilgiausius eilėraščius,spalvų gamas,skaičių eiles...
     
    Aiškiaregystė
     
    Tai ne tas teiginys,kuriuo apibūdinu žmones,kurie gali kalbėdami su sielomis ar tai dvasiomis,numatyti ar atspėti tam tikrų įvykių seką. Tai teiginys,kuriuo apibūdinu tuos,kurie yra labai įžvalgūs. Tie,kurie iš menkiausios detalės gali sukurti visą pasakojimą,kuris 1:1 atitiks realią žmogaus padėtį. Taigi gryžtame prie to,kas seka po PIRMOJO žingsnio(atminties lavinimo). Taigi,po ilgalaikės praktikos,atminties lavinimo srityje,jūs sugebėsite matyti tai,ko kito nemato. Užteks panorėti matyti daugiau. Jums užteks pamatyti vieną užrašą/pavadinimą ar tai kelias detales ir jūsų posamonė greitai sudėlios viską į savo vietas. Jūs savo mintyse nupiešite paveikslą.
     
    Norite matyti ateitį?
     
    Ši dalis yra išties labai paini. Man asmeniškai dar nepavyko to padaryti,bet tikrai žinau bent pora labai užsidariusių žmonių,kuriem tai padaryti pavyksta. O kagi padaryti? Matyti ateitį. Nors šeip,tai tas teiginys "matyti ateitį" nėra teisingas. Jūs tiesiog nuspėsite tam tikrus veiksmus,kurių pagalba galėsite paįvairinti savo gyvenimą arba pritaikyti tai tam tikrose srityse,kurių pagalba,jūs galbūt net uždirbsite pinigų :). Viskas ką dabar parašysiu,yra paremta Pitagoro žodžiais. Tik žodžiais. Todėl neskubėkite smerkti,jei neturite,kaip anksčiau minėjau,valios,net nesistengkite to neigti nepabandžius,juk nežinosite ar sakote tiesą. Taigi Pitagoras,ryte prieš išlipant iš lovos rekomendavo nuspėti pagrindinius ateinančios dienos įvykius,bet ir įtraukiant susitikimus su konkrečiais asmenimis,jų pirmus ištartus žodžius,jų veido išraišką pamačius jus,poelgius,drabužius,pokalbio turinį,temą. Netgi jų skleidžiamus kvapus! Pagal metodiką tai panašu į trečiąjį atminties lavinimo etapą: gilinantis į aiškiaregystės paslaptis jums buvo siūloma įsivaizduoti praeities,dabarties ir ateities įvykius,kuriuose nedalyvavote. Bet čia žengiamas didelis žingsnis į priekį – ateitį ne šiaip reikia pamatyti,bet ir stengtis daryti jai įtaką. Savo sąmone skverbdamasis į ateitį,žmogus ne tik įgauna gebėjimą kuo smulkiausiai ir tiksliai numatyti įvykius,bet ir pradeda formuoti šiuos įvykius. Kiek žinau,tai dar niekas neupranta kokiais smegenų daliai šitas reiškinys priklauso,bet ar tai svarbu? Iš senųjų epochų ir nebeegzistuojančių tautų,mes,savo istorijos rašytojai,atkapstėme/išsaugojome daug žinių apie tai. Bet tai tik dalėlė iš viso turinio. Mes šiaip taip išmokome jomis pasinaudoti,bet dar nesugebame kurti teorijų,kuriomis pagrįsta visas procesas. Cituoju pastraipą
     
     
    Šiaip ar taip,niekas negali pasakyti ar tai yra tiesa. Bandymais,kuriuos aš jums siūlau atlikti,nustatyta,kad taip elgdamiesi žmonės gali daryti įtaką tolimesniems žingsniams. Ir jei leisite veikti savo "fantazijai",lengvai ir be svetimos pagalbos žengsite kitą žingsnį – sugebėsite ne tik keisti įvykius reikiama linkme,bet ir priartinti ar nutolinti juos,kitaip tariant,mintyse galėsite valdyti laiką.
     
    Svarbu laikytis 3 taisyklių:
     
     
     
    1. Neskubinti įvykių ir pirmiausia perprasti atminties lavinimo metodiką, nes be šito neįmanoma dėlioti ateities.
     
    2. Išmokti įsivaizduoti įvykius kiek įmanoma išsamiau ir ryškiau,tarsi televizoriaus ekrane.
     
    3. Niekada negalvoti apie tai,ko nereikia daryti,nes neigiamos mintys taip pat turi savybę įsikūnyti.
     
     
    Na,dabar jums spręsti,ar tikėsite manimi ir ryšites pereiti į aukštesnį lygį,ar suabejosite ir pasiliksite ties užimama pozicija. Aš dabar galiu pasakyti,kad tai darau apie 9 mėnesius,kalbu apie atminties lavinimą. Ir aš galiu atsiminti ką veikiau tam tikrą dieną,ar ji buvo saulėta,ar lijo lietus. Ką aš veikiau išlipęs iš lovos ir t.t. Pabandykite šiandien prieš užmiegant atsiminti viską ką veikėte šiandien nuo tada,kai išlipote iš lovos. Tada pabandykite prisiminti tai kitą dieną,vakare ir galiu garantuoti,kad atsiminsite pačias smulkiausias daleles! Ačiū už tai,kad perskaitėte iki galo :)
  17. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Justinas "Nerašysiu Mėšlo" idėja arba kaip uždarbis.lt tobulėja   
    Uždarby prisiregistravau prieš kiek daugiau nei 3 metus. Šiltą (neprisimenu iš tikro koks buvo oras) 2009 birželio penktadienį. Žinoma, tuo laiku apie internetinį verslą, marketingą, apskritai verslą žinojau mažai. Į diskusijas per daug nesivėliau, nelabai ką pasakyti turėjau. Tai ir tylėjau.
     
    Taip išbuvau nariu kažkur pusantrų metų, kol surenčiau paprastą pirmą prisistatymą (bus ir antras kažkada), kuris sulaukė lygiai vieno komentaro.
     
    Prieš tai dar buvau parašęs keletą birzgalų, kad susirinkčiau keletą postų ir nebūčiau "naujokas forume" su pusantrų metų stažu.
     
    Ir staiga, visai į to savo prisistatymo pabaigą pasakiau:
     
     
    Vėliau tai tapo mano "Nerašyk Mėšlo" idėja. Pasakiau sau, kad kiekvienas post'as, kurį parašysiu turi būti kažko vertas. Taip norėjau prisidėti prie vis augančio ir tobulėjančio uždarbis.lt forumo. Dideliais šuoliais tobulėjo bendravimas, buvo pildomos dar labiau patobulintos forumo taisyklės, iš forumo nyko visokie padugnės ir apsimetėliai, motyvacijos suteikė niekam negirdėta DjiXas istorija, o Kernius auklėjo netikėlius.
     
    Kokia yra "Nerašyk Mėšlo" idėja?
     
    Kaip minėjau, tai buvo apsisprendimas, kad aš nerašysiu daug post'ų. Man nereikėjo didelio pranešimų kiekio. Aš tik norėjau, kad kiekvienas iš tų parašytų post'ų būtų kažko vertas. Taip pamažu pradėjau auginti tuos pliusus. Post'as po post'o, straipsnis po straipsnio. Žinoma, kartais įsiveldavau į bereikalingas diskusijas ar lepteldavau ką nors sarkastiško, visai bereikalo,nors dažniau įsiveldavau į įdomias diskusijas, bet galų gale, kiekvieną kartą spausdamas "atsakyti" vis labiau ir labiau tiesiog norėjau, kad kiekvienas paliktas įrašas būtų kaip nors naudingas uždarbis.lt bendruomenei.
     
    Taip atsirado straipsniai apie tikslų siekimą, apie idėjas, jų įgyvendinimą, apie tinklinį marketingą, taip ėmiau dalintis nuoširdžiais marketingo, gyvenimiškais,studentiškais, mokymosi patarimais, dalintis savo idėjom, kažkiek gerinančiom bendruomenę bei įvairiais kitais komentarais, pagalba, iššūkiais, bandymais ir patirtim.Visokia.
     
    Svarbiausia buvo, kad kiekvienas pranešimas būtų prasmingas. Ypač tiem, iš kurių šaipėsi ar turėjo tokių pačių problemų, kaip aš.
     
    Ir taip dariau tol, kol surinkau pirmą 100 pliusų. Poto sekė iššūkis surinkti tiek, kiek esu parašęs post'ų, kad atlyginčiau savo beverčius blevyzgavojimus, kurie, su dauguma kitų, išnyko tarp tūkstančių niekam neįdomių komentarų.
    Vienas didžiausių įkvėpėjų tam buvo Kernius. Kartu su twea, Leader'iu, mikas1982, cunamis ir daaug daaug kitų tikrai pavyzdingų forumiečių.
     
    Taigi, forumo bendruomenė auga sparčiai, šimtai naujų įrašų atsiranda kiekvieną minutę. Raginu kiekvieną nuo šiandien sau pažadėti "Nerašyti Mėšlo".
     
    Tai nereiškia nustoti diskutuoti ar imtis vien rašyti straipsnius. Tai reiškia prieš spaudžiant "atsakyti" dar kartą akimirkai pagalvoti ar tai, ką parašėt bus KAM NORS bent truputį naudinga.
    Jei ne, tai gal reikėtų "Nerašyti Mėšlo" ir vietoj savo ego patenkinimo durnais komentarais...tiesiog patylėt?
     
    Justinas
  18. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Promise ''Success is repeated effort.''   
    ''Success is the sum of small efforts, repeated day in and day out.'' - Robert Collier
     
    Success is repeated effort. - isidėmėkite.
     
    Visu pirma, noreciau paklausti Jūsų: kas Jums yra laimė? Ar galite didžiuotis savimi? Ar esate tikri, jog žiloje senatvėje turėsite kuo pasididžiuoti ir galėsite džiaugtis, kad gyvenimą pragyvenote teisingai/laimingai/taip, kaip norėjote?
     
    Į visus šiuos klausimus aš Jums atsakysiu šitaip: Jeigu dėl savo tikslo ar svajonės padarėte viską, ką tuo metu buvo įmanoma padaryti - Jūs jau galite savimi didžiuotis.
     
    Tai buvo toks ganėtinai trumpas intro į mano mini motyvacinį straipsnį. Tikiuosi, jog perskaitę visą pateiktą tekstą Jūs susivoksite, kas Jums yra sekmė, laimė, kas Jums gyvenime suteikia motyvacijos, o jeigu tokio šaltinio iki šiol neturėjote, galbūt jis pateiktas visai prieš Jus.
     
    Norėčiau straipsniui panaudoti vieną trumpą istoriją. (nesu tikras ar ji sukurta amerikiečio motyvatoriaus Eric Thomas, ar jis tik ją perpasakojo, tiesiog..)
     
    Gyveno kartą jaunuolis, na, jis norėjo uždirbti daugybę pinigų ir pnš., tad jis nuėjo pas savo Guru. Jis pasakė guru: ''Aš noriu būti toks pat, kaip tu.'', šis atsakė: ''Jeigu tu nori būti lygiai toks, koks esu aš, ateik rytoj prie jūros 4 valandą ryto.'' Taigi, išaušo 4 valanda, jaunuolis jau buvo pasiruošęs, stovėjo ant smėlio ir staiga guru sugriebė jam už rankos ir paklausė: ''Ar labai nori būti laimingas?'', šis atsakė: ''Labai.'' Jiedu abu nuėjo arčiau kranto.. Po kelių akimirkų guru jau buvo paniręs ties juosmeniu. Jaunuolis pagalvojo: ''Guru - pamišęs.'' Netrukus mokinys teigė: ''Ei, aš noriu uždirbti pinigų. Tau nereikia manęs mokyti plaukti. Aš neprašiau tavęs išmokyti mane būti gelbėtoju, aš noriu uždirbti pinigus!'' Guru nieko neatsakęs pakvietė jį gilyn. Po kelių akimirkų jie jau buvo panirę ties pečių linija. Jaunuolis pagalvojo: ''Guru - tikrai pamišęs. Jis pamišęs, bet jis uždirba pinigus!'' Po kelių akimirkų guru pakvietė jaunuolį nueiti dar giliau. Šiam vanduo jau lietė lūpas, jaunuolis sutriko: ''Nieko nebus, einu iš čia.'' Tik staiga guru tarė: ''O aš maniau, jog turi nori būti laimingas.'' Jaunuolis atsakė: ''Noriu.'' Guru: ''Ateik.'' Jaunuolis priėjo prie guru, šis panardino jo galvą į vandenį, laikė, ir ištraukė, kai jaunasis pilietis buvo beveik bemirštąs. Guru tarė: ''Kai tu norėsi tapti laimingu, lygiai taip pat, kaip tu dabar norėjai įkvėpti - tada tu būsi laimingas.''
     
    Juk tiesa, tuomet, kai mums trūksta oro ar yra sunku, mes negalvojame ką šiandien rodys televizija, negalvojame apie paprasčiausias problemas, kurios realiai nėra problemos. Vienintelis mūsų tikslas tampa įkvėpti. Ši istorija puikiai įrodo mintį, jog tik labiausiai trokštantys pasiekti savo svajones, jas ir pasiekia. O žmonės, kupini abejonių ir paprasčiausiai pasikliaudami kitų nuomonę nežengia antro žingsio, kuris galėtų atverti platesnius vandenis. Žmonės, bandykite! Kovokite dėl savo tikslų ir idėjų. Svarbiausia - nesustoti iškilus kliūtims, nesvarbu, kaip, bet reikia stengtis jas apeiti, jas peršokti.
     
    ''I don't care if you worked ten or fifteen minutes, if you know you gave your heart, I'm happy for you.'' - Promise/Justas
     
    You worked, You gave Your heart - I'm happy. - tokia mano nuomonė.
     
    Tiesą pasakius, man pasidaro gera matant žmones pasiekusius savo užsibrėžtus tikslus. Aš nejaučiu jokio pavydo. Žinot kodėl? Todėl, kad, jeigu jie tai pasiekė, tai reiškia, jog ir aš galiu. Kažkuomet ir aš profesionaliai sportavau krepšinį, bet žinot, aš niekad nenorėjau būti, kaip patys garsiausi Lietuvos sportininkai: Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas ir kt., nes tokiu būdu aš būčiau buvęs lygiai toks pats, kaip jie, tačiau būdamas savimi, aš galėjau būti geresnis už juos.
     
    Šiuo metu esu užsibrėžęs vieniems galbūt lengvą, kitiems sunkų tikslą - nubėgti bent jau 300km per vasarą. Kažkuomet labai nemėgau bėgioti. Labai. Galbūt tai buvo todėl, kad turėjau kitokį mąstymą, kitokį požiūrį į gyvenimą. Nemėgstantiems sportuoti, gali pasirodyti taip, jog aktyviai dalyvaujantys žmonės tokiuose veiklose yra mažų mažiausiai dundukai, tačiau jūs net neįsivaizduojate ką duoda sportas. Tai ne tik puiki sveikata, puiki išvaizda, tačiau ir visai kitoks mąstymas. Mąstymas priverčiantis save spausti iki maksimumo. Sportas moko nepasiduoti, nesuklupti tada, kai esi jau visiškai išsekęs ir ant kojų jau jaučiamos pūslės. Aktyvi veikla suteikia daugiau pasitikėjimo, daugiau laimės. Tačiau vėlgi, kam kas yra laimė? Vėl grįžtame prie šio klausimo. Manyčiau, kad kiekvienas individualiai tik gali pasakyti, kas jam yra laimė. Man asmeniškai, užtenka sveikatos, šeimos bei meilės iki kupinos laimės. Pinigai ateis savaime, tačiau neabejotinai dėl jų reikia dirbti.
     
    ''Never stop doing what you love to do.'' - Tai yra svarbiausia. Viso šio mini motyvacinio straipsnio esmė yra ta, jog pastangos ir noras žmogų gali nuvesti ten, kur jis nori būti, įgyvendinti tą troškimą, kurį žmogus norėjo įgyvendinti. Visų svarbiausia - atsidavimas, pastangos, noras.
  19. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Promise Mano nuomone apie Lietuva surimuotuose eilutese   
    Look, I'm really tired of these people talking all that bullshit
    Complaining about their lives, does it really change your mood? Please..
    Asking government, before we put the votes to case,
    Are you able to change the world as we all see it nowadays?
    Shh.. Don't start this shit, we already know the answer, mate
    Talking much, but at the end you'll become unfaithful, shame,
    Asking why we're leaving our homes, renunciating our loved birthplace,
    'Its all corrupted' - is this answer, man, for you okay?
    Everyone knows, how hard is living there these days,
    While croocked banks gladly rubbing hands in front of your face,
    They would easy give you a loan today,
    But if you ever miss a payment, they can take your home away.
    So, whom to trust, when you are feeling constrained and out your way,
    Nobody's by your side and the things are not going right today,
    This our nation, man, forget the shit they brought today,
    Lets bring the better future for our kids by checking x in plain template..
     
    Nezinau ar kas nors skaitys ar ne, tiesiog is neturejimo ka veikti pabandziau siek tiek parimuoti ir apzvelgti trumpai Lietuvos situacija.
     
    Mano pozicija: Lietuvoj gyventi nenoriu, ne del to, kad visi vyksta is cia ir pns., o jau nuo mazumens svajojau gyventi Amerikoje, Anglijoje, t.y. salyse, kur pagrinde - anglu kalba, tad mane tikrai erzina stereotipai apie visus emigrantus ir pns. Gyventi cia nenoriu, bet niekas nesako, jog as sia sali pamirsiu, priesingai..
     
    Zodziu, kas skaite, pastebejo, jog viena is pagrindiniu minciu buvo, jog kuo daugiau zmoniu balsuotu renkant valdzia. Jei ne del saves, tai bent del kitu tautieciu, vardan Lietuvos. ;)
  20. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Promise Sveikas atvykęs į geresnį gyvenimą!   
    Labas vakaras, mielieji uždarbio lankytojai.
     
    Prisipažinsiu iš karto - mėgstu rašyti. Mėgstu rašyti ne tam, kad praleistas laikas būtų švaistomas veltui, priešingai, mėgstu atlikti "paspyrimą į užpakalį" ir pagaliau žmones "pabudinti". Visų pirma, reikėtų paminėti, jog tai nėra mano nei pirmas, nei antras motyvuojantis straipsnis. Kiek daugiau apie mane galite pasiskaityti žemiau esančiose nuorodose, taip pat, jose išvysite ir kitus mano motyvuojančius straipsnius. Tikiuosi, jog visą tai Jums, mielieji skaitytojai, bus naudinga.
     
    Apie mane:
    Prisistatymas.
    Surimuota rašliava + mano požiūris į Lietuvą (?) bei jos valdžią.
     
    Kiti motyvuojantis straipsniai:
    Success is repeated effort.
    Vienas pirmųjų motyvuojančių straipsnių
     
    Labai šaunus video, tinkantis prie straipsnio:
    Tema, kurioje yra video.
     
    Taigi, kaip minėjau, rašyti šį motyvuojantį straipsnį mane "privertė" ne tik tai, jog noriu pagelbėti kitiems lietuviams, juk, visgi, esame kilę iš tos pačios valstybėlės, tačiau, taip pat, tai yra puikus užtaisas motyvacijos pačiam.
     
    Senuosiuose savo straipsniuose labiausiai šnekėjau apie sporto naudą, sportinę motyvaciją, sportinį pyktį, kuris padeda gyvenime. Tačiau, tai buvo tik mažas trupinėlis visos visumos. Būtent apie tą visumą ir norėčiau pašnekėti, pasiliekant prie sporto, ir tiesiog parodyti Jums, jog viskas yra pasiekiama (taip, taip, visi Jūs tai puikiai žinote, tik kažkodėl niekas nieko nedaro) tik su didžiuliu noru ir pastangomis. Pradedam.
     
    Įsivažiavimas į straipsnį:
     
    Taigi, kaip dažnai girdite, nesvarbu, ar šeimoje, ar draugų rate: "Oi, priaugau kelis kilogramus." - šioje vietoje turėtų įsijungti rėžimas, kuris priverstų žmones atidžiau žiūrėti į mitybą bei paskatintų juos sportuoti, tačiau, kaip, dažniausiai, visą tai pasibaigia? Galėčiau kirsti, jog atsiranda šioks toks stresas, kompleksavimas, dingsta pasitikėjimas savimi ir išauga noras valgyti, kas lems papildomus kilogramus. Taigi, pagalvojus, blyn, kam Tu dejuoji, jog priaugai kelis kilogramus, nes, panašu, jog Tau visiškai tai nesvarbu, kadangi viskas baigiasi sočia vakariene. Kodėl negalima pasakyti tiesiog VISKAS ir pakeisti gyvenimo būdą?
     
    Šis pavyzdys su persivalgymu tinka, praktiškai, viskam. Na, pagalvokime, tarkime, įsivaizduokite tipišką lietuvį, kuris, grįžęs po darbo, ankstyvo rudens vakarą, suprasdamas, jog žiemos sezonas - ne už kalnų, vis tiek, nusiperka alaus, prie to pačio dar ir kokios keptos duonos, žinoma, kompiuteris, televizorius - abu kartu privalo būti įjungti, žino, jog virtuvėje dega šviesa, nesvarbu, nueis vėliau, išjungs, na, nes, juk, tingi. :) Tik nepagalvokite, jog atsiranda kažkokia antipatija lietuviams, tikrai ne. Tiesiog aš itin nemėgstu žmonių, kurie dejuoja dėl esamos padėties, nors visi mes suprantame, jog viskas gali būti geriau ir, tai tik priklauso nuo jų pačių užgaidos.
     
    Na, taip pat, norėčiau paminėti ir dar vieną pavyzdį. Įsivaizduokite: šeima sunkiai pragyvena, vyras pasiryžęs išvykti net į užsienį, jog uždirbtų šeimai pinigų. Viskas atrodo labai gražu, tačiau, kaip dažniausiai tai baigiasi? Juolab to, kad vyras, visai nemokėdamas į tą šalį vykstančios kalbos, ten nuvykęs gerą penktadalį prageria, nes, neva, labai sunku, neįmanoma gyventi, šeimos ilgesys ir t.t., o, juk, galėtų laisvą laiką panaudoti kalbos tobulinimui, galų gale, sportui ar knygos skaitymui. Kokio velnio sakyti, jog sunku, (nesvarbu, ar tikrai sunku ar ne) juk tai situacijos geresnės nepadarys. Kodėl negali PAKENTĖTI, INVESTUOTI savo laiko vertingesniems dalykams vien tam, kad ateityje Tu, kartu su šeima, galėtum gyventi daug geriau? Retorinis klausimas, kelios minutės apmąstymui.
     
    Tarp gyvenimo ir sporto yra didžiulės sąsajos, ir ten, ir ten reikia sunkiai dirbti, jog galėtum džiaugtis rezultatais, argi netiesa?
     
    Kodėl amžius - neriba?
     
    Na, tikriausiai, visiems nenuostabu, jog, kuo žmogus senėja, tuo atsiranda daugiau įvairiausių problemų. Pripažinkime, problemų, t.y. tiksliau ligų, padariniai yra praeities klaidos. Juk patys suprantame, jog aktyvesnis gyvenimas ne tik paauglystėje, tačiau ir santūresniame amžiuje bei bent šiek tiek mitybos prisižiūrėjimas gali privesti prie daug lengvesnės senatvės. Manau, jog daug kas šioje vietoje teiks: "Juk gaila numirti sveikam." :) Į tokius pasisakymus galiu atsakyti tik šitaip: "Ankstyvasis gyvenimo džiaugsmas skirtas ne tam, jog visa tai galėtumėte paversti alkoholiu, "prataškytais" pinigais vėjuje, ligomis, tačiau tam, jog senatvėje turėtumėte, kuo pasigirti, kuo pasidžiaugti, kad galėtumėte palikti saugų, stiprų pagrindą ateinančioms kartoms bei tiesiog džiaugtis, matant, kaip auga Jūsų būsimi vaikai, kaip auga Jūsų būsimi anūkai."
     
    Taigi, kodėl amžius - neriba? Niekada nebus per vėlu pradėti sportuoti. Niekas neliepia šešiasdešimties metų senukui lėkti maratone. Bet, jeigu jis ruošis, stengsis, aš neabejoju, jog sudalyvavimas tokiame renginyje jam prilygs laimėtam milijonui.
     
    Jokių pasiteisinimų! JOKIŲ!
     
    Manau, jog jau pastebėjote, jog nemėgstu žmonių, kurie dejuoja, skundžiasi ir kitaip gadina kitų savijautą. Kas liečia sportą - šiam klausimui turiu itin tvirtą nuomonę ir požiūrį. Prisipažinsiu, jeigu kas skaitėte mano viršuje esančius straipsnius, sužinojote, jog, kai buvau jaunesnis, buvau labai stambus. Žodžiu, visas antsvoris baigėsi tuo, jog paprasčiausiai pasakiau sau: "Nori turėti gerą gyvenimą? STENKIS DABAR ARBA NIEKADA." Niekada savęs neapgaudinėjau, kokia prasmė? Aš žinojau, jog vyruko, turinčio ~22kg antsvorį, tikrai niekas nepamils. Aš ir pats tokio savęs nemylėjau. Taigi, pasakiau kartą GANA ir kuo visą tai baigėsi? -25kg bei šią vasarą užbaigsiu "žygį", jau mesdamas ne antsvorį, o tiesiog grąžindamas kūną. Na, bet tai nesvarbu, esmė, jog jeigu Jūs nepradėsite DABAR, Jūs nepradėsite NIEKADA.
     
    Prie to pačio, itin nemėgstu žmonių, kurie teisinasi būtent šitaip: "Niekada nebūsiu geras bėgikas." - , kaip tu gali būti geras bėgikas, jeigu Tu niekada nebėgai? "Neverta stengtis, niekad nebūsiu geros fizinės formos." - o, kaip kitaip, jeigu niekad nesportavai? "Įstoti į Cambridge? (Universitetas) Nejuokauk." - o, kaip gi Tu įstosi, jeigu net pats savimi netiki? VISKO, įsiminkite, VISKO galima pasiekti, visiškai nesvarbu koks Tu esi: aukštas ar žemas, stambus ar "kūdas", kairiarankis ar dešiniarankis. Tai VISAI nesvarbu.
     
    "Cinkelis" širdyje.
     
    Čia puikiai tinka angliškas žodis - "desire" (troškimas). Kiekviena "kelionė" prasideda svajone, tačiau prie tokio minčių mąstymo prisidėjus ir troškimui įvykdyti tą svajonę - viskas įmanoma.
     
    Lėk tiesiai, nesidairyk į šonus.
     
    Daugelyje angliškų straipsnių, būtent apie motyvaciją, galite išvysti šį anglų kalbos žodį - "obstacle" (kliūtis). Įsiminkite, jų visada bus. Niekas Jums svajonės neleis pasiekti lengvai, SVAJONĖS reikalauja laiko, REZULTATAI reikalauja laiko, GERESNIS GYVENIMAS reikalauja laiko. Jeigu pasiduosite pagundai, reikš, jog ne taip ir norėjote pasiekti "finišą". Niekada neleiskite nugalėti pagundoms to, kas tūno Jūsyse ir gali paversti Jus geresniais žmonėmis.
     
    "Deadline'as"
     
    Taip, visi, kas pradėjote sportuoti ar sportavote kažkada anksčiau, puikiai žinote, jog sunkiausiai įsivažiuoti. Nugalėkite savo jausmus, savo skausmą, jis - laikinas, didžiavimasis savo darbu - amžina. Grįžtant prie sporto, rezultatai po tokio savo minčių "perkrovimo" į geresnį gyvenimą, Jums neleis nustoti, Jūs nenorėsite sustoti, Jūs norėsite tobulėti, Jūs tapsite geresniais žmonėmis.
     
    Kelkis, , laikas į geresnį gyvenimą!
     
    "If you want to make your dreams come true, the first thing you have to do is wake up." - kelkis, žmogau. Oro sąlygos, paros metas - visai nesvarbu. Svajonės nestoja niekada ir noras dėl jų kovoti - amžinas. Visai nesvarbu, ar Tu nori numesti papildomus kilogramus, ar nori patekti į prestižinį universitetą, ar nori nusipirkti naują automobilį - SPORTUOK, MOKYKIS, TAUPYK. Svajonės ir siekiai niekada nestoja.
     
    Kaip užbaigsiu šį vakarą aš? PADĖSIU DAR VIENĄ ŽINGSNĮ GERESNIO GYVENIMO LINK.
     
    PRADĖK VEIKTI DABAR. KO LAUKI?
     
    Ačiū, kad skaitėte, tikiuosi, jog šis straipsnis Jums buvo/bus/yra naudingas.
     
    Gero vakaro,
    Promise/Justas.
  21. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į Promise How bad do you want it?   
    ''When you will want to succeed as bad as you want to breath, then you will be succesful.''
     
    Tiesiog pažiūrėkite šį video.. Nešvaistykite savo laiko veltui.
     

  22. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į BrainStorm 9 žingsniai, kaip pradėti prekybos verslą internetu   
    9 žingsniai,kaip pradėti prekybos verslą internetu
     
    Nesijaudinkite. Pradėti prekybos verslą internetu nėra tolygu mokslui apie kosmosą. Tereikia šiek tiek atsidavimo.
    Daugeliui žmonių elektroninis verslas yra jų pirmasis pradėtas verslas. Jeigu jūs turite tradicinę parduotuvę, elektroninė prekyba gali suteikti jums papildomų galimybių užsidirbti. Kai jūs pradedate elektroninį verslą, vieno žingsnio nepaisymas gali sąlygoti skirtumo tarp sėkmingo ir nesėkmingo verslo atsiradimą.
     
     
    Pateikiame 9 žingsnius, kurie padės jums pradėti savo verslą:
     
    1. Sukurkite verslo ir rinkodaros planą.
    2. Pasirinkite tinkamą internetinio puslapio adresą (domeno pavadinimą), kuris padės Jūsų klientams lengviau Jus rasti.
    3. Pasirinkite patikimą elektroninės prekybos programinę įrangą, kurioje klientui būtų galimybė sukurti krepšelį.
    4. Pasirinkite būdus, kaip jūsų klientai galės atsiskaityti už jūsų prekes ar paslaugas.
    5. Tinkamai apsaugokite savo internetinį puslapį, kad jūsų klientai puikiai žinotų, kad jūsų parduotuvėje pirkti yra visiškai saugu.
    6. Sukurkite savo internetinį puslapį tokį, kad jis būtų patrauklus vartotojui.
    7. Patikrinkite savo internetinio puslapio veikimą.
    8. Reklamuokite savo internetinį puslapį internete (SEO arba organinė paieška, mokama paieška, reklama elektroniniais laiškais,).
    9. Sekite ir analizuokite savo veiksmus.
     
     
     
    1. Sukurkite verslo planą
     
    Tai tikrai ne visi klausimai, į kuriuos jūs turite atsakyti savo verslo plane:
    1. Kokius tikslus jūs norite pasiekti įsteigdami elektroninę parduotuvę?
    2. Ar jau turite savo tinklalapį?
    3. Ar turite stacionarių parduotuvių?
    4. Ar jums reikia kitų įmonių pagalbos, siekiant įsteigti/išlaikyti savo parduotuvę?
    5. Kaip jūs ruošiatės paskatinti susidomėjimą jūsų internetine parduotuve?
    6. Kokiose valstybėse jūs ruošiatės vykdyti savo veiklą ir į kokias valstybes tiekti savo parduodamas prekes?
    7. Kiek skirtingų prekių iš savo stacionariai parduodamų prekių asortimento jūs ruošiatės pardavinėti internetu?
    8. Ar jūs pageidaujate savo internetiniame puslapyje teikti ir kitas paslaugas?
    9. Kokia bus jūsų kainų nustatymo strategija?
    10. Ar egzistuoja kokie nors aspektai, kurie būtų itin reikšmingi jūsų klientams?
     
     
     
    2. Pasirinkite tinkamą internetinio puslapio adresą (domeno pavadinimą), kuris padės jūsų klientams lengviau jus rasti
     
    Jums reikės savo internetiniam puslapiui pasirinkti domeno vardą, kuris tiksliai apibrėžia, kokias prekes ar paslaugas jūs parduodate, ir kuris padeda vystyti jūsų verslą.
     
    Jeigu jūs savo domenui suteikiate savo šeimos arba įmonės pavadinimą, jūs greičiausiai prarandate galimybę reklamuoti savo puslapį. jūsų domeno vardui galite naudoti raktažodžius, tiksliai apibrėžiančius tai, ką jūs parduodate. Pavyzdžiui, jeigu jūs parduodate spynas, pabandykite į domeno pavadinimą prieš .lt įtraukti žodį „spynos“. Paieškos sistemos įvertina jūsų domeno vardą, kai sprendžia, kokia tvarka pateikti paieškos rezultatus. Taigi jeigu jūsų potencialus klientas ieško „spynų“ Google puslapyje, o jūs jas parduodate, puslapis gali atsidurti aukščiau už kitus.
     
    Tačiau žodis GALI išlieka. Gerai įsimenamas pavadinimas yra kur kas svarbiau negu dirbtinai sukurtas vardas, savo sudėtyje turintis tik tam tikrus raktažodžius, kurie gali padėti arba ne jūsų puslapiui pakilti į pirmą paieškos rezultatų puslapį.
     
    Yra dar du adresų tipai, kurie yra naudojami hostingą palaikančių kompanijų siekiant išlaikyti jus „pririštus“ prie jų serverių. Paprastai jie yra siūlomi nemokamai, kadangi jų palaikymas nereikalauja papildomų išlaidų.
     
    • Sub-domeno pavadinimas: www.jusu-parduotuves-pavadinimas.weebly.com
    • Domeno vardas su taku: http://stores.ebay.com/jusu-parduotuves-pavadinimas
    Nė vienas iš jų nėra tinkamas pasirinkimas norint rimtai užsiimti prekyba internetu. Priešingai negu aukščiausio lygio domenų pavadinimai, šių pakeisti negalima. Tai yra dažnai pasitaikanti eBay pardavėjų dilema, jeigu jie nusprendžia plėsti savo verslą už eBay ribų.
     
     
    Kaip tinkamai pasirinkti domeno vardą
     
    Prieš pradedami ieškoti domeno vardo, privalote perprasti tam tikrus neteisingo suvokimo pagrindus. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad verslo vardas daro verslą. Tai ne tiesa. Verslą darote JŪS.
     
    Verslo vardas ir jūsų internetinės svetainės adresas yra tik būdas identifikuoti jūsų verslą. Jeigu jums išties pasiseka, keisčiausi ir labiausiai neįtikėtini vardai staiga tampa gerai žinomi – pavyzdžiui, „Google“.
     
    Taigi negaiškite per daug laiko įnirtingai svarstydami dėl savo domeno vardo arba išleisdami jam per daug pinigų. Nors daugelis domenų vardų jau yra užimti, vis dar egzistuoja begalinis jų pasirinkimas.
     
     
    Taisyklės pasirenkant domeno vardą
     
    • Jūsų domeno vardas privalo kuo geriau atspindėti jūsų verslo vardą arba vykdomo verslo tipą, kad jį būtų galima kuo lengviau įsiminti.
    • Venkite žodžių, kuriuos lengva supainioti, ir nenaudokite pavadinimų su skaičiais ir brūkšneliais. Taip pat susilaikykite nuo žodžių, kurie skamba vienodai, tačiau yra rašomi arba tariami skirtingai.
    • Kas, jeigu jums reikėtų kam nors ištarti savo domeno vardą telefonu? Arba jeigu jūs nuspręstumėte reklamuoti jį radijuje? Štai kaip jūs galite patikrinti, ar jūsų pasirinktas vardas yra tinkamas: ištarkite keliems savo draugams savo pasirinktą vardą ir paprašykite jį užrašyti. Kuo sunkiau jiems pavyksta tinkamai užrašyti šį vardą, tuo prasčiau jis yra pasirinktas.
     
     
    Ar visi geriausi domeno vardai jau yra užimti?
     
    Kai jūs nusprendžiate pasirinkti tam tikrą vardą ir patikrinate jo prieinamumą, jūs dažniausiai pamatote, kad jis jau yra užimtas. Situacija yra tokia, kad internete paprasčiausiai yra per daug internetinių puslapių ir per daug domenų vardų turėtojų, kurie tiesiog nusiperka tuos pavadinimus norėdami juos vėliau parduoti už didesnę kainą ir taip pasipelnyti
     
     
     
    Pabandykime išnagrinėti spynų pardavimo pavyzdį.
    Spynos.lt yra užimtas (nukreipia į įmonės pavadinimo puslapį).
    Tačiau duruspynos.lt nėra užimtas – šis internetinis adresas yra laisvas (bent jau buvo laisvas šio gido rašymo metu). Jis kainuoja mažiau, apie 30 Lt per metus ir atitinka kitus pagrindinius reikalavimus. Jis nėra per ilgas, neturi nei skaičių, nei brūkšnių ir kiekvienas gali nesunkiai ištarti šį pavadinimą vos jį išgirdęs.
    Taigi pabandykite išlikti lankstus ir atminkite, kad Jūs vykdote verslo veiklą, o ne kuriate domeno vardą. Tada Jūs be vargo suprasite, kad naujo domeno vardo kūrimas nėra pats sunkiausias uždavinys.
     
     
     
    3. Pasirinkite tinkamą elektroninės prekybos programinę įrangą, turinčią apsipirkimo krepšelius
     
    Norėdamas prekiauti internete, turite kelis pasirinkimus. Jūs turėsite pasisamdyti žmogų, kuris padės jums sukurti ir išvystyti prekybos internetu sistemą. Tačiau daugelis smulkių įmonių, kurios ieško efektyvesnių sprendimų, įsigyja elektroninės prekybos internetinio puslapio hostingo palaikymo programinę įrangą. Tai leidžia jūsų klientams pasirinkti norimus produktus iš jūsų internetinės svetainės katalogo, įsidėti juos į savo krepšelį ir apmokėti juos jiems patogiu atsiskaitymo būdu.
     
    Čia mes pateikiame kelias savybes, kuriomis greičiausiai turėtų pasižymėti jūsų pasirinkto tiekėjo elektroninės prekybos hostingo sprendimas:
    • Nuolatinis veikimas: jūsų internetinė parduotuvė privalo veikti 24 valandas per parą ir priimti užsakymus bet kuriuo paros metu.
    • Paprastumas: jeigu jūs nežinote internetinių puslapių kodavimo kalbos, pavyzdžiui, HTML, įsitikinkite, ar jūsų pasirinkta apsipirkimo krepšelio programinė įranga yra paprasta naudojimui, kad jums netektų leisti bemiegių naktų bandant išmokti HTML kalbą.
    • Lankstus ir patogus jūsų internetinio puslapio dizainas: jūs, be abejo, norėsite, kad internetinis puslapis reprezentuotų jūsų verslą, todėl įsitikinkite, ar turite galimybę valdyti ir keisti tokius elementus, kaip spalvos, simboliai, ženklai ir šriftas ir ar jos atitinka keliamus reikalavimus.
    • Pristatymo išlaidos ir mokesčiai: Daugelis elektroninės prekybos platformų gali automatiškai krepšelius.
    paskaičiuoti atitinkamas jūsų prekių pristatymo išlaidas ir kitus mokesčius. Kadangi pristatymo išlaidos yra vienas iš svarbiausių elektroninę prekybą nulemiančių veiksnių, įsitikinkite, ar jūsų platforma pasižymi lankstumu (pvz., nemokamas pristatymas, vienodas tarifas, skirtingos kainos ir t.t.).
    • Buhalterinės programinės įrangos diegimas: jūs greičiausiai norėsite naudotis buhalterine programine įranga, kuri palengvina ir padeda valdyti jūsų finansus, todėl yra itin svarbu, kad Jūsų pasirinkta elektroninės prekybos paslauga pasižymėtų šia savybe.
    • Internetinio puslapio apsilankymo statistika: daugelis internetinių puslapių hostingo tiekėjų siūlo nebrangias arba įdiegia visai nemokamas analitines programas (tokias kaip Google Analytics).
    • Gaminių kiekio pasirinkimas: jūs privalote apsispręsti, kiek skirtingų prekių ketinate pardavinėti savo internetiniame puslapyje, todėl įsitikinkite, kad pasirinkote programinę įrangą, kuri labiausiai atitinka jūsų poreikius.
    • Nuolaidos ir akcijos: nuolaidos yra puikus būdas paspartinti savo prekybą. Pasirinkite tokį apsipirkimo krepšelio sprendimą, kuris užtikrintų užsakymų paprastumą ir siūlytų įvairias nuolaidas.
    • Techninė pagalba: Įsivaizduokite pirmą apsipirkimą internetu be techninės pagalbos. Jūs turite rasti elektroninės prekybos kompaniją, kuri siūlo nemokamą pagalbą telefonu, el. paštu ir tiesiogiai tinkle.
    • Saugumo užtikrinimas: Internetiniai pirkėjai pateiks jums savo asmeninę ir finansinę informaciją, kuri privalo būti apsaugota. Ieškokite tokių elektroninės prekybos sprendimų, kurie atitinka atsikaitymo internetu ir duomenų apsaugos standartų keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, Visa’s Cardholder Information Security Program (CISP).
    • Galimybė išbandyti nemokamai, demonstracinė versija arba pinigų grąžinimo garantija:
    Daugelis įmonių leis Jums nemokamai išbandyti savo programinę įrangą prieš ją įsigyjant arba per 30 dienų nuo įrangos įsigijimo grąžins pinigus, jeigu ji neatitiks jūsų keliamų reikalavimų.
    • Paieškos sistemų elementai, lengvam Jūsų internetinio puslapio prieinamui ir peržiūrai pasitelkiant šių sistemų pagalbą. Paieškos elementai apima tokius dalykus, kaip meta žymės, naršymo kelias, tekstinės nuorodos, pavadinimai ir aprašymai. Jūs taip pat turite hostingo tiekėjų pasiteirauti, ar jie gali pasiūlyti jums kokias nors paieškos sistemų optimizavimo priemones.
     
     
    Kai jau pasirinksite elektroninės prekybos tiekėją, jums teks skirti nemažai laiko savo produktų nuotraukų įkėlimui ir jų aprašymų bei kitos internetinio puslapio turinio informacijos paruošimui. Internetinio puslapio turinio paruošimas išties atima labai daug laiko, tačiau tai yra lemiamas veiksnys. Jeigu nesijaučiate esąs geras rašytojas, pabandykite pasisamdyti žmogų, kuris parašys už jus. Informacija, kurią jūs ruošiatės pateikti savo internetiniame puslapyje, atspindi tai, ko bus ieškoma per pagrindines paieškos sistemas. Be to, jeigu pirkėjas yra tinkamai informuotas, tai padidina tikimybę, kad jis įsigys jūsų siūlomą produktą.
     
     
     
    4. Pasirinkite būdus, kaip jūsų klientai galės atsiskaityti už jūsų prekes ar paslaugas
     
    Yra itin svarbu suteikti jūsų klientams kuo daugiau atsiskaitymo už pirkinius galimybių.
    Pagrindiniai, populiariausi lėšų surinkimo būdai už internete parduodamas prekes ir paslaugas yra šie:
    • Grynieji pinigai, pristačius prekę ar atlikus paslaugą (internete atliekama tik prekės ar paslaugos rezervacija).
    • Mokėjimo pavedimai, atliekami įprastu būdu, surašant visus reikalingus pardavėjo rekvizitus.
    • Atsiskaitymo internetu paslauga su paruošta apmokėjimo forma („Bank link“), apmokant šiuo būdu nereikia pildyti mokėjimo duomenų, pirkėjui tereikia turėti banko identifikavimo priemones. Galite rinktis keletą sprendimų – arba mokėjimo sistemas, kurios turi sprendimą priimti mokėjimus iš visų Lietuvos bankų arba sudaryti sutartis su kiekvienu banku atskirai (arba su didžiausią kiekį klientų turinčiais).
     
     
     
    Kaip pasirinkti lėšų už prekes ar paslaugas surinkimo būdą?
    • Įsivertinkite savo pardavimų apimtis vienetais ir apyvarta per mėn.
    • Paskaičiuokite, kiek jums kainuos surinkti lėšas (pavedimais, bendra visų bankų atsiskaitymų paslauga per tarpininkus ir pasinaudojus tiesiogiai bankų paslauga „Bank link“)
    • Įsivertinkite, kiek kainuoja įsidiegti „Bank link“ techninį sprendimą į savo e-parduotuvę.
    Jeigu jūsų vienerių metų išlaidos lėšų surinkimui yra lygios arba didesnės nei investicijos į tiesiogiai banko siūlomą Bank link sprendimą, tuomet rekomenduojame investuoti į „Bank link“ sprendimą, kuris atsipirks vėliausiai po metų, o jeigu pardavimai didės – greičiau!
     
     
     
    5. Tinkamai apsaugokite savo internetinį puslapį
     
    Klientai, kurie neapsiperka internetu, teigia, kad baiminasi pateikti savo finansinę informaciją, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie vengia prekybos internetu.
     
    Jums, elektroniniam prekybininkui, saugumas turėtų būti svarbiausias dalykas. Jeigu jūs ruošiatės priimti atsiskaitymus iš klientų kreditinėmis kortelėmis, privalote užtikrinti jų pateikiamų duomenų saugumą ir atitikti kreditines korteles teikiančių įmonių keliamus saugumo reikalavimus.
    Prekybininkui visada pravartu yra pridėti papildomų apsaugos priemonių savo internetiniam puslapiui, siekiant užtikrinti tiek savo, tiek savo lankytojų bei klientų saugumą. Tam tikro lygio saugumas bei sertifikavimas taip pat padeda padidinti klientų pasitikėjimą, o tai savo ruožtu padidina pardavimus.
     
    Įsigijęs Secure Sockets Layer (SSL) sertifikatą jūs turėsite galimybę naudoti SSL logotipus (ženklinimą), kurie padidina tiesioginio bendravimo galimybes. SSL sertifikatas padidina saugumą patikrinimo proceso metu, įterpia „s“ į http ir ekrane pateikia panašius užrakto paveiksliukus.
     
    Galiausiai savo internetiniame puslapyje pateikite savo elektroninėje parduotuvėje galiojančias sąlygas, susijusias su pinigų grąžinimu, prekių keitimu, užsakymo atšaukimu bei pristatymo išlaidomis ir palengvinkite savo klientui priėjimą prie šios informacijos. Taip pat tai padės jūsų pirkėjams jaustis saugesniems pateikiant savo finansinę informaciją prekių įsigijimo metu.
    Serveris atsiunčia klientui savo viešąjį raktą, kuriuo klientas užšifruoja simetrinį šifro raktą, taip jis apsaugomas nuo tarpininkų.
     
    Kuo saugesnis jaučiasi jūsų klientas apsipirkdamas jūsų internetinėje svetainėje, tuo labiau jis bus linkęs pirkti dar ir dar.
     
     
     
     
    6. Sukurkite savo internetinį puslapį tokį, kad jis būtų patrauklus vartotojui
     
     
    Kai esate įkėlę visus savo produktus į savo internetinę svetainę ir galite priimti atsiskaitymus kreditinėmis kortelėmis, pats laikas padirbėti prie internetinio puslapio išvaizdos tobulinimo prieš pradedant naujos internetinės parduotuvės veiklą. „Paruoštas naudojimui“ yra populiarus terminas tarp internetinės erdvės tiekėjų ir kūrėjų, kadangi tai yra pagrindinis elementas, nulemiantis pardavimų galimybes. Paruoštas naudojimui nėra vien tik „vaizdas ir pojūčiai“. Lankytojai taip pat privalo jausti, kad jūsų internetinė svetainė yra sukurta profesionaliai, ir tai suteikia jai daugiau patikimumo, todėl nepamirškite, kad idealiai
    sukurtas internetinis prekybos puslapis labai skiriasi nuo standartinio internetinių puslapių dizaino.
     
     
    Tinkamai padirbėję, animatoriai bei grafinio dizaino kūrėjai gali paveikti jūsų klientus ir įtikinti juos pirkti būtent jūsų parduotuvėje. Tačiau gana dažnai šie elementai gali veikti priešingai, dažniausiai taip nutinka, kai jų yra per daug. Užsibrėžkite sau tikslą lydėti savo lankytojus viso apsipirkimo proceso metu. Pagrindiniame internetinės svetainės puslapyje paprastai būna aiškiai išdėstytas turinys. Kai pirkti pasiruošę lankytojai aplanko jūsų internetinį puslapį, padėkite jiems lengviau rasti du dalykus: tai, ką jie nori nusipirkti, ir tai, ką jūs norite parduoti.
     
     
    Spalvos ir dizainas
     
    • Naudokite tris pagrindines spalvas.
    • Naudokite ne daugiau, kaip vieną arba du skirtingus šriftus.
    • Venkite „perkrauto“ fono.
    • Matomoje vietoje patalpinkite savo įmonės pavadiną, logotipą ir šūkį (konkurencinius pranašumus).
     
     
     
    Nuorodos ir nukreipimas į kitus puslapius
     
    • Naudokite tas pačias savo internetinio puslapio nuorodų spalvas.
    • Nukreipimą į kitus puslapius darykite paprastą ir akivaizdų.
    • Venkite sudėtingų nukreipimų į kitą puslapį technologijų, kaip, pavyzdžiui, keli pasirinkimai arba „Flash tipo navigacija“.
    • Kur tik įmanoma, vietoje grafinių nuorodų naudokite tekstines nuorodas. Paieškos sistemos ieškos jūsų puslapio nuorodų pagal tekstą, o ne pagal paveikslėlius, kadangi jos nuskaito tik tekstinę informaciją.
     
     
     
    Paveikslėliai
     
    • Paveikslėlių fonas privalo atitikti viso internetinio puslapio foną. Tai reiškia, kad jeigu Jūsų internetinio puslapio fonas yra baltas, savo prekes jūs taip pat turėtumėte fotografuoti baltame fone. Tai tik dar labiau išryškins jūsų produktus.
    • Naudokite geros raiškos produktų nuotraukas, tokiu būdu jūs užtikrinsite tinkamą paveikslo dydžio bei formato suderinamumą.
    • Paveikslėliai privalo būti tokio dydžio, kad „Pirkti“ arba „Pridėti į krepšelį“ mygtukai būtų kuo arčiau puslapio viršaus. Idealu, kai paveikslėlį galima padidinti, kai norima apžiūrėti prekę detaliau.
    Tekstas / turinys
    • Savo internetiniame puslapyje pateikite visą būtiną informaciją. Viename puslapyje stenkitės pateikti maždaug 100 – 300 žodžių apimties tekstą su unikalia informacija. Tai bus naudinga jūsų lankytojams, taip pat ir paieškos reitingavimui.
    • Siekdami išlaikyti nuolatinius lankytojus ir patenkinti paieškos variklių keliamus reikalavimus, reguliariai atnaujinkite (perrašykite) turinį,.
    • Sukurkite šiuos tris puslapius, įdėkite nuorodą į juos iš savo pagrindinio internetinio puslapio adreso ir užpildykite juos reikiama informacija: „Apie mus“, „Privatumo politika“ ir „Kontaktai“.
     
     
     
    7. Patikrinkite savo internetinio puslapio veikimą
     
    Jūs turite vienintelę galimybę padaryti gerą pirmą įspūdį savo lankytojui, tad prieš pateikdami savo internetinį puslapį plačiajai auditorijai, patys jį patikrinkite ir išbandykite. Skirkite šiai patikrai bent jau kelias dienas, o gal net ir kelias savaites.
     
    Jūs galite paprašyti savo draugų pagalbos. Tegu jie išbando jūsų internetinį puslapį. Paprašykite jų apsilankyti jame ir stebėkite jų elgesį. Kol jie naršo jūsų svetainėje, stenkitės jiems nieko nesakyti. Duokite jiems penkiolika minučių ir tada paprašykite pasidalinti savo nuomone.
     
    Tikrindami savo internetinio puslapio veikimą, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:
     
    • Įsitikinkite, ar puslapiai ir nuorodos pasikrauna pakankamai greitai.
    • Užfiksuokite visas neveikiančias nuorodas.
    • Užfiksuokite visus neveikiančius paveikslėlius.
    • Dar kartą patikrinkite, ar teisingai nurodėte savo telefono numerį.
    • Patikrinkite savo internetiniame puslapyje pateikiamo teksto turinį ir ištaisykite klaidas.
    • Patikrinkite savo internetinio puslapio paieškos galimybes. Iki 80 procentų jūsų internetinio puslapio lankytojų būtinai pasinaudos paieška.
    • Atlikite bandomąjį pirkimą ir įsitikinkite, kad nieko nepraleidote ir kad niekas nesutrukdys sėkmingai įsigyti prekę.
    • Peržiūrėkite savo internetinio puslapio dizainą ir veikimą, naudodamiesi tiek Mac, tiek PC kompiuteriais.
    • Peržiūrėkite savo internetinį puslapį naudodamiesi įvairiomis naršyklėmis, įskaitant Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera ir kitas, kadangi tam tikri svetainių kūrimo elementai įvairiose naršyklėse gali būti atvaizduojami skirtingai.
    • Paruoškite klientų aptarnavimo specialistams elektroninių laiškų šablonus ir pasirūpinkite, kad į pateikiamas užklausas būtų greitai reaguojama.
    • Nuolat pasikartojantiems klausimams sukurkite veikiantį „Dažniausiai užduodami klausimai“ puslapį.
     
     
     
    8. Reklamuokite savo internetinį puslapį internete
     
    Jūsų puslapio reklama internete gali daug kainuoti ir atrodyti sudėtinga, tačiau naudojant kelias veiksmų kombinacijas, tikrai pasieksite gerų rezultatų.
     
    Daugiau, negu 77 procentai suaugusiųjų, ieškančių ir lyginančių internetines parduotuves, naudojasi Google ir Yahoo ar Bing paieškos sistemomis, o Lietuvoje Google paieška naudojasi beveik 95 proc. interneto vartotojų.
     
    Yra du būdai pritraukti klientus per paieškos sistemas:
     
    1. Paieškos sistemos optimizavimas (SEO – search engine optimisation). Tai reiškia mėginimą užimti aukštą poziciją „natūralių„ rezultatų sąrašuose - rezultatuose, esančiuose paieškos rezultatų puslapio kairėje pusėje. Jums nieko nekainuoja, kai kas nors spragtelėja pelyte ant šių nuorodų, bet SEO reikalinga kantrybė, investicijos ir ilgalaikis metodas.
    2. Mokama paieška. Šios „finansuojamos nuorodos“ - tai išskirtinai skelbėjų kontroliuojami rezultatai. Įmonės apsisprendžia dėti skelbimus, kurie atitiktų paieškos užklausas. Šios nuorodos paprastai būna puslapio dešinėje arba pačiame viršuje. Kiekvieną kartą, kai kas nors spragtelėja pelyte ant jų, jums priskaičiuojamas mokestis. Jūs nustatote, kiek esate pasirengę mokėti - būtent aukciono principu nustatoma skelbimo padėtis, kai aukščiausiose pozicijose paprastai atsiduria skelbimai, kurių spragtelėjimas pelyte kainuoja brangiausiai.
     
     
    Kas geriau: natūrali ar mokama paieška?
     
    Abi iš jų turi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių, bet kaip ir kiekvienas duetas, jos veikia geriausiai, kai naudojamos kartu kaip tos pačios rinkodaros strategijos sudedamosios dalys.
     
    Organinė paieška yra iš esmės nemokama – jums nereikia mokėti už pelytės spustelėjimus, bet tam, kad atsidurtumėte pirmosiose paieškos sistemos pozicijose, reikia investuoti kitose srityse (pavyzdžiui: interneto svetainės patobulinimai, turinys ir autorystės teisės, nuorodų kūrimas ir socialiniai tinklai). Reikia daugiau laiko, norint pasiekti šių rezultatų. Teikiama nauda gali būti didžiulė. Tačiau kol to sieksite, naudojimasis mokama paieška gali suteikti jums puikų matomumą per trumpą laikotarpį.
     
     
    Jums taip pat vertėtų atsižvelgti į tai, kaip žmonės skaito interneto svetaines. Paprastai akys automatiškai krypsta į kairiąją puslapio pusę, panašiai, kaip ir skaitant knygą. Pavyzdžiui, turinys, esantis viršutiniame kairiajame interneto puslapio krašte, turi tendenciją skatinti didžiausią aktyvumą. Kadangi dauguma mokamos paieškos skelbimų dedami dešinėje pusėje, jie susilaukia mažiau paspaudimų pelyte, kaip galima matyti paveikslėlyje apačioje (smailės rodo paspaudimų aktyvumą).
     
     
    SEO galima vertinti kaip paieškos sistemų įtakojimo mokslą
     
    1. Nėra mokesčio už įtraukimą į „natūralius“ paieškos sąrašus arba kai paspaudžiama nuoroda į jūsų interneto svetainę.
    2. SEO yra daug sudėtingesnis nei mokama paieška ir piniginiu atžvilgiu daug pelningesnis. Nėra žinoma, kokiu būdu tokios paieškos sistemos atrenka geriausius tinklalapius konkretiems terminams, taigi SEO yra eksperimentavimas bei išlavintas spėliojimas.
    3. Daugiau nei 200 „reitingavimo veiksnių“ lemia pozicijos nustatymą. „Google“ yra „juodoji dėžė“, bet mes žinome, kad ji taiko daugiau nei 200 taisyklių, nustatydama bet kurio internetinio puslapio tinkamumą. Nors jokie rezultatai negali būti garantuoti (ir netikėkite, jei kas nors sakys jums kitaip).
    Paieškos sistemų optimizavimas atsiperka, jeigu pagal jūsų raktažodį yra ne mažiau kaip 10 000 paieškų per mėnesį.
     
     
    Ką vertina paieškos sistemos (ekspertų vertinimu)
     
    • Domeno patikimumas ir autoritetas,
    • Konkretaus puslapio atgalinių nuorodų populiarumas (į jūsų puslapį turi vesti nuorodos iš gerų, o ne „šiukšlėmis“ prikimštų puslapių),
    • Ar nuorodoje rodomas tekstas, nurodant konkretų puslapį,
    • Raktažodžio naudojimas puslapyje,
    • Domeno registracijos data ir tinklalapio serverio parametrai,
    • Lankytojų srauto paspaudimai iš paieškos sistemos (nesvarbu, kad esate pirmame puslapyje, bet jei jūsų nuorodos niekas nespaudžia, savo pozicijas prarasite),
    • Socialiniai tinklai.
     
     
     
    Raktiniai žodžiai
     
    Kadangi prieš apsipirkdami internete žmonės pasinaudoja paieškos sistemomis, jūs galite sužinoti, kokių produktų pavadinimų ir aprašymų jie ieško dažniausiai. Šie žodžiai yra vadinami raktinėmis frazėmis. Pavyzdžiui, jeigu aš noriu įsigyti naują porą bėgiojimo batų, aš greičiausiai pasinaudosiu Google paieškos sistema, ieškodamas „Nike bėgiojimo batai“ arba įvesdamas kitokią žodžių kombinaciją. Aš greičiausiai neįsivesiu vien tik žodžio „batai“, norėdamas juos įsigyti.
     
    • Pasinaudokite internetiniais įrankiais ir programine įranga, pavyzdžiui, Wordtracker®, norėdami sužinoti, ką žmonės įrašo į paieškos langelius.
    • Rinkitės tik tuos raktažodžius, kurie yra susiję su jūsų internetiniu puslapiu. Nėra prasmės optimizuoti jūsų internetinio puslapio kažkuo, ko jūs nepraduodate.
    • Patikrinkite visus sinonimus ir alternatyvias frazes, pavyzdžiui, daugiskaita, vienaskaita ir panašaus pobūdžio sąskambį.
    • Parašykite savo internetiniame puslapyje kelias eilutes su pasirinktais naudojamais raktiniais žodžiais.
    • Pagrindiniame savo tinklalapio puslapyje trumpai aprašykite savo veiklą ir parduodamus gaminius.
    • Trumpai aprašykite savo siūlomų prekių kategoriją, prekinį ženklą, siūlomų prekių savybes ir pateikite išsamią informaciją apie jūsų parduodamus gaminius.
    Sujunkite savo internetinį adresą su kitomis nuorodomis
    • Pagrindinės paieškos sistemos ne tik ieško su jūsų puslapiu susijusių nuorodų, bet ir tikrina jų kokybę, siekdamos nustatyti jūsų internetinės svetainės patikimumą.
    • Didelis nuorodos populiarumas reiškia, kad yra daugybė kitų internetinių puslapių, kurie turi nuorodas į
    jūsų puslapį ir kuriems taip pat neblogai sekasi paieškos sistemose.
    • Pasistenkite prijungti kaip galima daugiau kitų internetinių puslapių prie savo internetinės svetainės adreso, kad tų puslapių lankytojai galėtų užsukti ir į jūsų puslapį.
    • Priregistruokite savo internetinį puslapį prie paieškos sistemų ir žinynų bei katalogų ir naudokitės susijusiais internetiniais puslapiais, tokiu būdu padidinsite savo internetinio puslapio lankomumą.
     
     
    Mokama paieška arba mokesčiai už paspaudimą (Pay-Per-Click, PPC) reklama
     
    Mokesčiai už paspaudimą arba PPC suteikia jums išskirtines galimybes kontroliuoti savo pinigus, tuo pat metu leisdama stebėti vis augantį klientų, kurie yra pasiryžę išleisti savo pinigus įsigydami Jūsų prekes arba paslaugas, skaičių. Tai tas pats, kaip turėti reklamos maketą laikraštyje ir mokėti tik už auditoriją, kuri jį skaito! Ar kas nors galėtų būti geriau?
     
    Toliau mes daugiausia kalbėsime apie Google, kadangi jis užima didžiausią rinkos dalį, taip pat kontroliuoja tokius įrankius, kaip AdWords, Analytics ir Webmaster Central, kurie padeda stebėti paieškos rezultatus.
    Prieš pradedant savo kampaniją, pirmiausia jums reikia tiksliai apibrėžti „Ką aš noriu pasiekti pirkdamas paspaudimus?“
     
    Įprasti mokamos paieškos kampanijų tikslai
    • Parduoti prekes arba paslaugas.
    • Susilaukti tiesioginių elektroninių laiškų arba skambučių.
    • Padidinti internetinio puslapio narių skaičių arba RSS / naujienlaiškių prenumeratorių skaičių.
    • Susikurti savo prekinį ženklą.
    Kai jūs aiškiai apibrėžėte savo tikslus, įsitikinkite, ar jūsų internetinis puslapis ir jo sandara bei struktūra yra patogūs jo lankytojams. Peržiūrėkite savo konkurentų tinklalapius.
     
     
     
    Pirmiausia - pažinkite savo klientus
     
    Geografinis nukreipimas į tikslinę grupę. Daugelis verslo subjektų aptarnauja savo klientus tik tam tikroje geografinėje zonoje. Pasirinkite tik tas zonas, kuriose jūs norėsite vykdyti savo pardavimų veiklą. Kitaip tariant, jūs galite pasirinkti norimą geografinę zoną, pavyzdžiui, pristatyti picas tik į tas zonas, į kurias norite ir reklamuoti savo verslą tik toje zonoje!
     
    Laiko pasirinkimas. Jeigu jūsų tikslinė grupė paprastai naudojasi internetu tam tikromis valandomis arba savaitės dienomis, jūsų reklamos sustabdymas ne piko valandomis gali padėti sumažinti jums nereikalingus reklamos srautus. Tai yra ypač aktualu ir naudinga įmonėms, kurios dirba įprastomis darbo savaitės valandomis, nuo 9 ryto iki 17 val. vakaro. Atvirkštinis variantas galiotų toms įmonėms, kurios daugiausiai vykdo veiklą vakarais ir savaitgaliais.
    Reklamos tekstas. Sukurkite paprastą ir įtikinamą reklamos tekstą, kuris leistų jūsų vartotojui pasakyti „Tai yra būtent tai, ko aš ieškojau ir ko man reikia“. Tam tikras būdingas aprašymas taip pat gali padėti jums sumažinti nereikalingus reklamos srautus, tai apsaugo Jus nuo pinigų, kuriuos jūs sumokate už paspaudimus, neperaugančius į pardavimus arba pelną, švaistymo. Google suteikia jums galimybę keisti savo reklamos tekstą, siekiant nustatyti, kuris iš reklamos tekstų gauna daugiau paspaudimų, o svarbiausia – sąlygoja daugiau pardavimų. Pridėkite savo telefono numerį, kainoraštį, išvardinkite savo konkurencinius pranašumus – visa tai veda prie sėkmingų pardavimų.
    Įėjimo tinklalapis (Landing Page). Naudodami raktažodžius Jūs galite aktyvuoti savo reklamos srautus labiausiai su jūsų veikla susijusiuose internetiniuose puslapiuose. Taip pat yra galimybė patikrinti įėjimo tinklalapių (landing pages) tinkamumą. Pavyzdžiui, patalpindami unikalų savo telefono numerį (skambučių patikrinimas) PPC įėjimo tinklalapyje (landing page), jūs turite galimybę nustatyti, kurie įeinantys skambučiai geriausiai pateisina jūsų už reklamos paspaudimus sumokamus pinigus.
     
     
    Biudžeto sudarymas: kiek jūs planuojate išleisti naujo kliento pritraukimui?
     
    • Nuspręskite, kiek pinigų planuojate išleisti savo tikslams pasiekti. Apsvarstykite savo kasdienes įprastines išlaidas ir kitokias reklamos formas, kaip, pavyzdžiui, tiesioginis elektroninių laiškų siuntimas, tiesioginė kontaktų paieška, radijas, spauda arba skelbimai.
    • Nustatykite, kiek tikslų Jūs planuojate pasiekti arba kiek pardavimų Jūs tikitės gauti per vieną mėnesį iš savo PPC kampanijos.
    • Sumą, kurią galite skirti vieno pirkėjo/pardavimo pritraukimui padauginkite iš prognozuojamo pardavimų skaičiaus.
    • Padalinkite šį skaičių iš 30 dienų ir gausite savo vienos dienos biudžetą.
    Jūsų biudžetas taip pat gali būti padalintas proporcingai taip, kad tam tikros raktinės frazės gautų daugiau finansavimo per dieną, o mažiau svarbioms arba eksperimentinėms frazėms būtų skirta mažiau išlaidų. Taip pat gali būti nustatytas reklamos pateikimo, t.y. pasirodymo dažnumas, tokiu būdu leidžiant išleisti visus reklamai skirtus pinigus iš karto, norint pasiekti didžiausią paieškos apimtį arba racionaliai apmastyti jūsų platinamos reklamos efektyvumą ir tada nuspręsti dėl jos pateikimo dažnumo.
     
     
    Reklama elektroniniu paštu
     
    Reklamos elektroniniu paštu populiarumas yra tiesiogiai susijęs su jos mažomis sąnaudomis, aukštais investicijų grąžos rodikliais ir orientavimusi į tikslinę vartotojų grupę bei esamų nuolatinių klientų išsaugojimą. Merkle Study tyrimo duomenimis, apie pusė elektroninių laiškų gavėjų teigė, kad tinkamai parengti elektroniniai laiškai turėjo teigiamos įtakos jų apsisprendimui pirkti, o 38 procentai pareiškė, kad mieliau leistų savo pinigus įsigydami pirkinius iš kompanijų, kurios reguliariai siunčia jiems elektroninius laiškus su naudinga informacija.
    Išvalykite ir sutvarkykite savo elektroninio pašto kontaktų sąrašą
     
    Pasiruoškite išvalyti savo elektroninio pašto kontaktų sąrašą - pašalinkite jau seniai neaktyvius gavėjus ir palikite tik tuos, kurie aktyviai tikrina savo pašto dėžutes ir nuolat perskaito jūsų siunčiamus elektroninius laiškus.
     
    Šiandieninė reklamos elektroniniu paštu sėkme priklauso nuo kokybės, o ne nuo kiekybės. Peržiūrėkite žmonių sąrašą, kurie neatsakė į jūsų siunčiamą pranešimą per pastaruosius kelis mėnesius ir pabandykite susisiekti su jais kitokiu būdu. Jeigu jie ir šį kartą neatsilieps į jūsų siunčiamą pranešimą, vadinasi tiesiog turite juos pašalinti.
    Patobulinkite savo segmentavimą
     
    Reklamos elektroniniais laiškais duomenų sistemos siūlo neįtikėtinas segmentavimo galimybes ir konkurencinį pranašumą, taikantis į mažų auditorijų segmentus, kuriuos priešingu atveju gali būti sunku rasti tiek finansiniu, tiek techniniu požiūriu. Jeigu jūs dar nepradėjote savo sąrašo segmentavimo ir toliau siunčiate laiškus atsižvelgiant į gavėjo duomenis arba elgesį, pradėkite tai daryti.
     
    • Demografinė sritis – mes visi žinome, kad vyrai ir moterys tą pačia informaciją priima ir vertina skirtingai. Taip pat ir jaunų bei vyresnio amžiaus žmonių auditorijos skirtingai priima informaciją ir skirtingai ją interpretuoja.
    • Pareigos ir funkcijos darbe – ar visi potencialūs vartotojai, kuriems jus siunčiate laiškus, pasižymi vienoda perkamąja galia? Įmonės savininkas arba vyriausiasis vadovas greičiausiai norės daugiau sužinoti apie investicijų grąžą, kai tuo tarpu vidutinio lygio vadovas paprasčiausiai norės palengvinti savo atliekamą darbą. Inžinierius arba programuotojas visada ieškos naujų savo darbo atlikimo būdų ir taip toliau...
    • Prekių pirkimo dažnumas – rečiau įgyjami pirkiniai gali pareikalauti išlaukti tam tikro momento, kai jas pradės pirkti.
    • Pinigų išleidimas – suderinkite savo resursus taip, kad jūsų didžiausios įdedamos pastangos būtų nukreiptos tuos į klientus, kurie jūsų kompanijoje išleidžia daugiausia pinigų.
     
     
    Peržiūrėkite ir atnaujinkite savo registracijos naujienlaiškiui kampaniją
     
    Dabar yra pats tinkamiausias laikas patikrinti savo registracijos naujienlaiškių proceso veiksmingumą. Peržiūrėkite visą turimą informaciją, pradedant nuo duomenų, kuriuos jūs renkate, ir baigiant informacija, kurią jūs elektroniniu paštu siunčiate savo vartotojams. Maži pakeitimai gali reikšti didelę naudą įgaunant naują auditoriją, taip pat suteikti naujas galimybes prenumeruojantiems naujienlaiškius ir pateisinti jų lūkesčius.
     
    • Ar Jūs galite padidinti registracijas, sumažindami nereikalingos informacijos rinkimą? Ar jūs tiesiogiai nukreipiate savo internetinio puslapio lankytojus į naujienlaiškių prenumeravimo skiltį? Jeigu ne, galite įdėti šią nuorodą kiekviename tinklalapio puslapyje arba labiausiai matomoje vietoje.
    • Ar jūs aiškiai apibrėžėte naudą, kurią gauna naujienlaiškių prenumeratoriai? Ar elektroniniai laiškai, kuriuos jūs siunčiate, atitinka registracijoje aprašytą esmę?
    • Ar galite nustatyti naujienlaiškių prenumeratorių lūkesčius ir paprašyti jų „pridėti šį adresą prie saugių elektroninių adresų sąrašo“ registracijos procese?
     
     
    „Paveikslėlių išjungimas“
     
    Įsitikinkite, ar Jūsų siunčiami pranešimai yra lengvai įskaitomi be paveikslėlių. Tai gali reikšti, kad kuriant pranešimus jums reikėtų naudoti mažiau vaizdelių arba įtrakti trumpą populiariausių naujienlaiškių straipsnių sąrašą. Ši technika puikiai veikia tuos žmones, kurie peržiūri jūsų siunčiamus pranešimus peržiūros (Preview) rėžimu.
     
     
    Socialinių tinklų integravimas į elektroninius laiškus
     
    • Įtraukite socialinių tinklų priemones, tai leis naujienlaiškių prenumeratoriams dalintis jūsų siunčiamais pranešimais su savo draugais įvairiose platformose (Facebook, Twitter, LinkedIn ir t.t.).
    • Sukurkite, plėtokite ir palaikykite savo įmonės profilį įvairiuose socialiniuose tinklalapiuose ir skatinkite naujų kontaktų atsiradimą, siūlydami jiems užsisakyti jūsų naujienlaiškių prenumeratą.
    • Reklamuokite savo socialinį tinklalapį savo siunčiamuose elektroniniuose laiškuose siekiant sukurti kuo didesnę savo pasekėjų grupę.
     
     
     
    9. Sekite ir analizuokite savo veiksmus
     
    Kaip ir vykdant tradicines rinkodaros kampanijas, taip ir interneto rinkodarai reikia nuolatinio rezultatų stebėjimo ir įvertinimo.
     
    Populiariausia ir plačiausiai naudojama analitinė priemonė rinkodaros srityje yra Google Analytics, kuri yra visiškai nemokama ir paprastai puikiai tinka internetinio verslo valdymui.
    Naudodami analitines programas jūs galite atsakyti į kelis pagrindinius klausimus: kokie pasiūlymai atneša daugiausia naudos, o kokie ne? Kokie prekiniai ženklai susilaukia daugiausiai susidomėjimo, o kokie ne? Kur yra geriausia vieta puslapyje įdėti tam tikras prekes?
     
    Nustatykite, kokios investavimo į rinkodarą priemonės, pavyzdžiui, reklama paieškos naršyklėse, reklamos elektroniniu paštu kampanijos, naujienlaiškių siuntimas arba reklama laikraštyje veikia geriausiai, o kurios priemonės yra visiškai neefektyvios. Sužinokite, kokie lankytojai dažniausiai virsta jūsų pirkėjais arba naujienlaiškių prenumeratoriais, ir pasinaudokite šiomis įžvalgomis planuodami savo išlaidas rinkodaros priemonėms. Taip pat naudokite analitinius duomenis, siekiant pagerinti savo internetinio puslapio efektyvumą ir nurungti savo konkurentus.
     
    Žinojimas, kad 91% žmonių nutraukia nesėkmingai vykstantį patikrinimo procesą, yra vienas dalykas, tačiau suvokimas, kodėl tai įvyksta, reikalauja ne vien tik duomenų. Jums reikės dar kartą peržiūrėti savo
    Ne tiek svarbi yra srautų kiekybė, kiek jų kokybė. Kai kurie paieškos žodžiai Google sistemoje gali atnešti jums tūkstančius lankytojų kiekvieną dieną, tačiau daugelis jų neįtakoja didesnių pardavimų (taip yra dėl daugelio priežasčių). Vietoj to jūs turėtumėte labiau orientuotis į tuos paieškos žodžius, kurie skatina žmones pirkti jūsų parduotuvėje (arba užsiprenumeruoti naujienas, jeigu jūsų tikslas yra tiesioginis bendravimas su klientais).
    Ką aš galiu išmatuoti ir įvertinti?
     
    Anksčiau visi kalbėjo apie paspaudimus „hitus“ (visiškai beprasmis vertinimo kriterijus, turint omenyje vartotojų iš interneto parsisiunčiamų failų kiekį). Vėliau atsirado įspūdį sukeliančių internetinių puslapių ir unikalaus vartotojo sąvokos, kurios suteikia žymiai daugiau informacijos – pirmoji sąvoka yra susijusi su puslapių skaičiumi, kuriuos jūsų tinklalapyje aplankė vartotojai, kai tuo tarpu kita sąvoka reiškia jūsų puslapį aplankiusių individualių vartotojų skaičių.
     
    Dar daugiau prasmės suteikia grįžtamojo ryšio santykis, mastas ir lojalumas. Be aplankytų puslapių ir lankytojų skaičiaus įvertinimo taip pat egzistuoja tendencija vertinti tam tikrus įvykius. Internetinio puslapio vartotojas gali atlikti daugelį įvairių veiksmų, ne vien tik internetinio puslapio atidarymą, bet ir, pavyzdžiui, užsiregistruoti naujienlaiškių gavimui.
     
    Kaip yra pasakęs Einšteinas: „Ne viskas, kas yra išmatuojama, privalo būti išmatuota.“
     
     
    • Dažniausiai lankomi puslapiai.
    • Įėjimo puslapiai.
    • Išėjimo puslapiai.
    • Iš kur ateina lankytojai.
    • Raktažodžių analizė.
    • Internetinių paieškos sistemų nukreipimai.
    • Apsilankymo trukmė.
    • Šalis/Miestas/ISP
    • Naršyklė.
    • Sistemos statistiniai duomenys.
     
     
     
    Praktiškumas (usability)
     
    Ar lengva yra naudotis jūsų internetiniu puslapiu? Ar lankytojai gali rasti tai, ko jie ieško, įdėti pasirinktas prekes į krepšelį ir užbaigti krepšelio patikrinimo procesą be jokių papildomų rūpesčių?
    Internetiniai pirkėjai net nesvarstydami paliks jūsų internetinį puslapį, jeigu jie be jokio galvos skausmo negalės lengvai atlikti įprastų veiksmų.
     
    1% lankytojų, kurie perka, skaičiaus padidėjimas gali atnešti didžiulę naudą, taigi santykinai maži pokyčiai gali turėti milžiniškos įtakos verslo veiklos efektyvumui.
     
     
     
    Informacijos šaltinis: „Swedbank“
  23. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške   
    Bandymas užmigti miške ir netikėtas instruktoriaus poelgis

    Šalta balandžio naktis. Aplink kur be pažvelgtum vien miškai ir pelkės. Nors šalia savęs neturiu termometro, tačiau jaučiu, kad dabar kokie -2 laipsniai šalčio. Gerai, kad mano budėjimo laikas baigėsi, tad nieko nelaukęs nusimetu savo kariškus batus, bei kitelį ir kelnes. Tarsi žuvis įsliuogiu į miegmaišį su pašiltinimu. Jaučiu mane užplūstančia šilumą. Ech, gera žinoti, kad dabar galėsiu miegoti iki paryčių!
     
    Miške dislokuota visa kuopa, tad padalinus ir paskaičiavus laiką, kiekvienam kareiviui išeina budėti po gerą pusvalandį. Budi po du karius. Turbūt nėra tokio kario, kuriam patiktų naktį praleisti spaudžiant šaltukui, kai vos už kelių metrų tavęs laukia šiltas guolis. Kareiviai kenčia dantis sukandę. Kai kurie bando šokinėti, kiti trina rankas ir visa tai tam, kad bent kiek sušiltum.
     
    Aš tuo tarpu vis labiau grimztų į miego karalystę. Šalia manęs kareiviška kuprinė, kuri naudojama tarsi pagalvė, galvai pasiremti. Po mano nugara tie patys kariški batai, kuriuos bandau išdžiovinti. Rūbus ir kitą šlamštą palikau prie palapinės. Joje ir taip nėra vietos. Ji ankšta. Miegame dviese.
     
    Miegmaišyje laikau savo geriausią draugą - automatą. Šis žaisliukas turi būti visada šalia kareivio, nes niekada nežinai, ko galima tikėtis, o ir pačiam ramiau žinanti, kad esi pasiruošęs.
     
    Būčiau sau ramiai miegojęs, jei ne tas trakštelėjimas, kuris sukėlė įtarimą. Mano kolega saldžiai miegojo, tad nusprendžiau jo nežadyti. Stipriau suspaudžiau savo automato buožę. Prasisegiau miegmaišį, kad galėčiau laisviau judėti tuo atveju, jei mus užpultų. Labai nustebau, kadangi buvo justi artėjantys žingsniai, tačiau mūsų budintys nieko nedarė, tarsi nieko negirdėtų.
     
    Ir staiga kažkas labai stipriai griebė mano automatą, tarsi norėdamas jį atimti. Laikiau savo automatą it vaiką. Darykit, ką norit, bet aš jo nepaleisiu. Šis keista situacija mane suglumino, kadangi užpuoliko veido nebuvo matyti.
     
    Ir staiga į danga pakilo raketos. Visa mūsų stovyklavietė nušvito tarsi naujųjų metų naktį. Pasigirdo riksmai. Supratau, kad vyksta kažkas neįprasto. Taip pat pamačiau kas buvo tas šunsnukis, kuris panoro įsigyti mano automatą nemokamai. Tai tebuvo viso labo instruktorius, kuris panoro išbandyti mano budrumą.
     
    Deja, nebuvo laiko kalbėti su tuo instruktoriumi. Kuopai buvo duotas įsakymas keisti dislokacijos vietą. Vyko masinis palapinių ardymas ir daiktų pakavimas. Į savo karišką kuprinę mečiau viską bet kaip, kadangi reikėjo labai skubėti. Jau po 5 minučių mūsų būrys paliko tą prakeiktą stovyklavietę.
     
    Mes nežygiavome, mes tiesiog bėgom. Niekas nežinojo kur tiksliai mes judam. Aplink tamsu, nors į akį durk. Vienintelis orientyras, kad mes bėgome keliu. Per tą chaosą pamečiau savo komandos draugą. Užmaskuoti veidai nerodė jokių ženklų, tad tiesiog judėjau į priekį tikėdamasis, kad viskas turėtų paaiškėti pasiekus galutinį sustojimo tašką.
     
    Netrukus sustojome. Instruktoriai mums pasakė, kad tai tebuvo viso labo mokymų dalis. Mes turime būti pasiruošę ir aš su juo sutinku. Geriau būti pasiruošus netikėtumams, negu būti užkluptiems stovyklose. Aišku, tą naktį budėjusiems kareiviams buvo įsakytą nereaguoti į tą cirką, kurį man iškrėtė instruktorius, tačiau tikrame kare taip nebūtų atsitikę. Mums būtų buvę pranešta.
     
    Orientacinis žygis arba 5 valandos klampojimo pelkynuose


    Likusią nakties dalį mes saldžiai miegojome. Instruktoriai dar neprarado žmogiškumo, tad jokių netikėtų atakų nebuvo planuota. Ryte turėjo prasidėti kitas žygio etapas - orientacinis žygis.
     
    Šių žygių tikslas išmokyti karį gerai orientuotis vietovėje. Jums duodamas žemėlapis ir porininkas. Pirmą ką padarome, tai žemėlapyje nustatome savo buvimo vietą. Instruktorius duoda pirmo taško koordinates. Nusistatai jas žemėlapyje. Jeigu esi labai stropus, gali nustatyti atstumą nuo savo vietos iki pirmo taško. Tada žygiuoji skaičiuodamas savo žingsniu poras. Sakykim 100 metrų yra 60 žingsnių porų. Pasiskirstai kas veda, kas skaičiuoja atstumą. Paprasta, bet labai efektyvu!
     
    Pabudau šeštą valandą. Čiupau savo sausą davinį. Jame radau šokolado, riešutų ir specialiai pagamintos duonelės. Sušlamščiau viską tarsi nebūčiau valgęs kelias dienas. Negaišdamas laiko susirinkau savo daiktus. Būnant miške būtina akylai saugoti savo daiktus, nes kitaip jie gali atsidurti pas instruktorių, o tada teks daryti labai daug atsispaudimų norint juos išpirkti.
     
    Sustojome ant kelio. Susirikiavome kaip pridera tikriems kareiviams. Gavome koordinates ir pradėjome žygiuoti. Kareivių būrys išsiblaškė po mišką.
     
    Kuprinė sunki. Ją teks nešioti dar keturias valandas, tad palinkiu sau stiprybės ir žygiuoju toliau. Su porininku kalbamės apie nereikšmingus dalykus. Čiulba paukščiai. Jaučiu artėjantį pavasarį, o ir saulė vis dažniau palepina.
     
    Ir štai pirmas mūsų taškas. Kabo čia pat. Medyje. Rodos eičiau ir ranka pasiekčiau, tik deja viskas ne taip lengva, kaip atrodo. Iki pusės smengu į žemę. Kuprinės svoris mane gramzdina gilyn, tarsi būčiau patekęs į liūną. Kolegos laiku ištiesta ranka mane gelbėja nuo dar baisesnio likimo. Šiaip ne taip išsikabaroju iš purvyno ir tvirčiau suspaudžiu naujų koordinačių lapelį.
     
    Patikrinu žemėlapį, o tašką rodo kažkokiame upelyje. Ech, teks ir vėl šlapti. Tokia ta kareivio dalia. Orientaciniai žygiai dažniausiai ir pasibaigdavo būtent visapusiu sušlapimu. Ne kartą teko plotis į purvą su veidu. Atrodydavau kaip Afrikos juodčkis. Būdavo ir juoko ir pykčio, kadangi kol atsikeli, kol susitvarkai reikia kantrybės.
     
    Gerai jeigu žygis praeidavo ramiai, bet kartais būdavo, kad tau skirdavo nuobauda ir prie papildomo kuprinės svorio prisidėdavo dar keletą plytų. Instruktoriai už pamestus daiktus miške liepdavo daryti atsispaudimus. Juokinga, jei nebūtų graudu. Pavargęs po nakties pratybų dar minkai papildomus atsispaudimus, nes per savo užmaršumą ir skubėjimą sugebėjai pamesti ginklo dėtuvę ar atotampą.
     
    Fizinis skausmas moko karį suprasti, kad už viską reikia būti atsakingam. Jau iki gyvo kaulo įgrisęs, bet teisingas posakis. "Jeigu nedirba galva, dirba raumenys". Paprasta, bet efektyvu.
    Dar šis tas


    Be orientacijos ir tiesiog paprastų žygių miške dar dalyvavome ir įvairiuose pasalose, bei reiduose. Galėjai pasijusti it šiuolaikinis veiksmo filmų herojus. Aplink sproginėja bombos, skrenda malūnsparniai, girdėti įvairūs riksmai. Chaosas, kurio civiliniame gyvenime nepatarsi.
     
    Buvo dienų, kai į mišką ne norėjosi eiti. Atsikeli ryte, o nuotaika prasta ir už lango lyja. Rodos gulėtum kuopoje ir nieko neveiktum, tačiau karinė pareiga išlieka. Susidedi daiktus ir jau stovi koridoriuje laukdamas komandos išžygiuoti.
     
    Miško žygiai taip išsekina, kad nebesinori nieko. Grįžti į kuopą. Susitvarkai daiktus. Tada pietūs, o po jų prasideda kita dienos fazė. Paskaitos, kuriose tiesiog miegi. Miškuose mus privesdavo prie mūsų galimybių ribų. Neleisdami miegoti jie ugdė mūsų ištvermę.
     
    Pripažinsiu, man miške patiko. Nežinau kaip jūsų gyvenimai, tačiau man trūko to adrenalino, tos dinamikos, kurią civiliniame gyvenime gausi nebent žaisdamas dažasvydį. Aišku ne viskas rožėmis klota, tačiau vertinanti procentine išraiška sakyčiau, kad 70 procentų laiko praleisto miške buvo nauda man.
     
    Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai
  24. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai   
    Į mano uždarbio žinučių gaviklį pradėjo plaukti pavienių asmenų klausimai, kurie dažniausiai prasideda taip. “Labas, ar man verta eiti į Lietuvos kariuomenę?” Nežinau kokią įtaką padarė mano straipsniai jums, tačiau aš nebūsiu ta propagandos mašina, kuri sakys, kad jūs būtinai turėtumėte ten eiti. Kiekvienas mąsto savo galvą, tad iš mano sukurptų straipsnių bandykite susidaryti savo nuomonę. Jūsų teismui atiduodu dar vieną, šviežiai iškeptą, straipsnį apie buitį ir gyvenimą kariuomenėje!

    Laisvalaikis prasideda savaitgalį


    Kareivis irgi žmogus! Šitą posakį reikėtų užkabinti ant kiekvienų kareivinių durų. Mums nesvetimas skausmas, baimė ir ašaros. Netgi mes turime laisvalaikį ir elementarią buitį. Kad ir kaip mus Rukloje “drožė”, savaitgaliais mūsų laukdavo užtarnautas poilsis.
     
    Šeštadienį keldavomės vieną valandą vėliau. Pasigirsdavo komanda “Kuopa kelk”, tačiau skirtingai nei šiokiadieniais, mes čiupdavome ne sportinį kostiumą, bet savo pagalvę ir užklotą. Jau tapo tradicija, kad savaitgaliais vykdavo patalynių purtymas. Dešimt minučių įnirtingai stengdavausi atsikratyti dulkių erkučių.
     
    Man ta veikla patiko, kadangi nereikėjo atlikinėti tu įgrisusių mankštos pratimų, o ir kūnas atsigaudavo, bei pailsėdavo. Jeigu civiliai būtų mus matę, ko gero labai kvatotų, nes iš šalies atrodėm labai juokingai. Patalynė ir pagalvė, bei žaliūkas kareivis intensyviai purtantis jas. Ko gero ne kasdien pamatysi tokį vaizdą?
     
    Po sėkmingai įvykdytos dulkių erkučių naikinimo operacijos, eidavome praustis. Tam skirdavo gerą pusvalandį. Savaitgalio nuotaiką tvyrodavo ore, kadangi nebūdavo intensyvaus raginimo skubėti. Tada ir barzdą nusiskusdavau be didesnio įpjovų skaičiaus ir dantys labiau blizgėdavo.
     
    Valgydavome neskubėdami, su pasimėgavimu. Porcija mažoka - viena lėkštė košės ir puodelis kakavos. Nuo stalo pakildavai ne itin privalgęs, tekdavo tikėtis, kad pietūs atsipirks su kaupu.
     
    Nuo devintos iki vienuoliktos valandos tvarkydavome kuopą. Vykdavo intensyvūs valymo darbai. Visa kuopa paskęsdavo putose. Ne veltui toks valymas buvo pramintas “putų švente”. Putoms paruošti reikėjo nei daug, nei mažai, tik vieno kibiro karšto vandens, saujos muilo drožlių, bei keleto gerų rankos pasukimų.
     
    Vienas žmogus tarsi sėjos metu ant plytelių berdavo putas, tuo tarpu kitas iš karto imdavosi intensyvaus plytelių trynimo, trečias asmuo viską nusausindavo. Su tokia meile ir atsidavimu valant gaudavosi stulbinamas rezultatas, tarsi iš valiklio reklamos. Plytelės blizgėdavo!
     
    Po švaros darbų šiek tiek pasimokydavome. Tos paskaitos būdavo labai paprastos, nors programoje rašydavo, kad jus truks iki vakaro, dažniausiai iki pietų jau būdavome nuveikę didžiuosius dienos darbus. Gavus komanda “laisvalaikis” prasidėdavo tikrasis poilsis.

    Poilsis ir truputėlis išorinio pasaulio malonumų


    Nuo čia prasideda kitas gyvenimas. Pagaliau gali nusivilkti tą seniai įgrisusi karišką kitelį ir tuos susmirdusius batus. Iš to didelio džiaugsmo nereikėtų pamiršti, kad karinis statutas ir kariškos taisyklės vis dar galioja. Kitelį reikia tvarkingai sulankstyti ir padėti ant lovos. Kariški batai turi būti nešami į džiovyklą. Šiuos darbus reikėtų atlikti kruopščiai, nes kitaip budintis tos dienos kariškis gali sugadinti tavo laisvalaikį.
     
    Pagrindiniai laisvalaikio užsiėmimai - knygų skaitymas, televizoriaus žiūrėjimas, naudojimasis telefonu, laišku rašymas, bendravimas su draugais.
     
    Televizorių iškarto atmečiau kaip nereikalingą laiko gaišimo priemonę. Man nepatinka tai ką jame rodo, o ypač nervina tos ilgos ir laiką gaišinančios reklamos, tad stengiausi vengti televizijos, nors mano draugai su didžiausiu pasimėgavimu žiūrėjo senus filmus, kuriuos visi jau matėm N-tajį kartą. Taip jau atsitinka, kad nuo bukinančios aplinkos ieškai bet kokio gelbėjimosi rato.
     
    Knygų pirmą mėnesį neturėjau, tad teko naudotis telefonu, bei rašyti laiškus. Statute nepasakyta, kad būtina rašyti tik laiškus, aš rašydavau savo dienoraštį. Telefonas pasitaikė išmanusis, todėl didelio vargo neturėjau. Kiekvieną kartą sužinodavau ką nors naujo.
     
    Pirmą mėnesį Rukloje gyvenome kaip kalėjime. Tarp tų keturių sienų pasijauti toks izoliuotas, o ir tie laisvalaikio užsiėmimai palaipsniui pabosta. Jauti tokia tuštumą aplink, bei didelį norą ištrūkti namo.
     
    Nuo antro mėnesio mus slėgę varžtai po truputį atsileido, tad karts nuo karto mus išleisdavo į lauką. Pagrindiniai lauko užsiėmimai būdavo futbolas arba krepšinis. Prie kliūčių ruožo neprileisdavo, kadangi buvo bijoma, kad mes patirsime traumas. Futbolą ir krepšinį žaisdavome ne tik tam, kad žaistumėme, bet ir varžydavomės iš karinių užduočių. Sakykim laimėjęs skyrius nevalo tą vakarą kuopos. Būdavo įdomu, kadangi varžymasis suteikia visai kitą prasmę.
     
    Dažnas kareivis laisvalaikiu pasinaudodavo kariškos ekipuotės tvarkymuisi, galvos skutimui. Šiokiadieniais gali neužtekti laiko, tad savaitgaliais plaudavomės kelnes, marškinėlius, kitelius, batus. Skirtingai nei seržantai, kurie naudojosi skalbimo mašinomis, mes tenkinomės ranku darbu. Nuo ūkiško muilo, man pradėjo lupinėtis oda, tačiau tai buvo tik menka bėda, kurios visiškai nesureikšminau. Iš pradžių galvojau, kad neleisdami naudotis skalbimo mašinomis jie mus žemina, bet pagalvojau, kad gerai darė, kadangi rankomis plauti iš tiesų žymiai geriau!

    Bendravimas - Geros tarnybos garantas


    Bendravimas karinės tarnybos metu buvo svarbiausias visų Bazinių Karinių Mokymų akcentas. Galėjai atsiriboti nuo grupės žiūrėdamas televizorių, skaitydamas knygą ar tvarkydamasis savo daiktus, tačiau anksčiau ar vėliau tekdavo grįžti į savo kambarį, kuriame tavęs laukdavo apie 7~ žmonės. Kiekviename kambaryje būdavo daugmaž po tiek.
     
    Man bendrauti sekėsi gerai. Karinės tarnybos metu teko sutikti įvairių žmonių. Reikia nepamiršti, kad į Ruklą suvažiavo iš visų Lietuvos kampų. Savo kuopoje turėjom net vieną latvį, kuris turėdamas Lietuvos pilietybę įgijo teisę atlikti karinę tarnybą Rukloje.
     
    Mano kambaryje esantys žmonės buvo ramūs. Nei labai pasikėlę, nei rodo kokius nors agresijos požymius. Visi buvo lygūs, tačiau kartais išlysdavo kai kurių kolegų noras pasidemonstruoti. Vienas su manim tarnavęs asmuo buvo atvykęs iš Vilniaus. Jo brolis tarnauja patrulių būrį.
     
    Ištisas laisvo laiko valandas tekdavo klausyti jo liaupsių savo broliui ir kitos nereikalingos informacijos. Pirmą mėnesį jis dar buvo ramus, tačiau laikui bėgant prasidėdavo ištisos serijos noro pasidemonstruoti. Jis viską žinojo, viską suprato. Bėgdamas imitaciniu mūšio lauku norėdavau trinktelėti jam su buože, nes jis paprasčiausiai užknisdavo. Žinot, devyniais iš dešimties atveju jis susimaudavo. Nuo to didelio rašto, išeidavo iš krašto. Su skyriaus draugais jį praminėme "Nato" kariu.
     
    Mūsų tarnybos metu instruktoriai taip pavadino tuos, kurie mistiniu būdų sugebėdavo išeiti iš konteksto ribų. Daryk ką nors ne taip ir tave vadins "Nato" kariu. Susimovei orientacinio žygio metu? Neatlikai užduoties iki galo? Viskas, tu "Nato" karys!
     
    Man patiko ši sarkazmo formą. Instruktoriai mus matė kaip nuluptus. Jie suprasdavo kokios nuotaikos vyrauja skyriuose, todėl nieko nėra geriau, kai stovinti kuopai blogiečiai gauna į skudurus. Jaučiausi gerai žinodamas, kad mes turime "stogą" viršuje.
     
    Per tris mėnesius, kuriuos praleidau Rukloje, nebuvo didesnių muštynių. Pirmas incidentas kilo pirmą savaitę, kai du kareiviai nepasidalino duonos rieke, o antras incidentas kilo po gero mėnesio, kai du kariai apsimėtė akmenimis, o tada paleido į darbą kumščius. Abiem atvejais viskas baigėsi taikiai.
     
    Mums nebuvo prasmės dažnai muštis, kadangi, kad ir kaip vienas kito nekęstumėme, mes buvome komanda. Išeidavome į tuos naktinius žygius su tais pačiais žmonėmis, su kuriais ryte apsižodžiavom. Reikėjo pasitikėti vienas kitu, tad tą ir darėm.
     
    Ta trijų mėnesiu buitinė gyvenimo dalis parodė kokie gali būti žmonės. Nebuvo taip, kad visi tiesiog entuziastingai kibtų į valymo ir tvarkymo darbus. Buvo tinginių, kurie vengdavo atsakomybės ir nusiplaudavo nuo bet kokios užduoties, buvo ir tų, kurie uoliai viską darė, tačiau dažniausiai tokiais ir naudodavosi gudresni.
     
    Kiekvienas naudojo tą banalų posakį: "Jeigu jis nedaro, nedarysiu ir aš!" Mūsų skyrius dažnai būtent todėl ir susipykdavo vakarais, kai reikėdavo valyti kuopą. Niekas nenorėjo valyti tualetų. Būdavo sunku nuspręsti ir pasiskirstyti užduotis. Komandinis darbas kartais užknisdavo ir viskas ko tą naktį norėdavai - bilieto namo.

    Saldumynų troškimas. Karinės tarnybos prasmė.


    Tarnaudamas Rukloje pamiršau saldėsius. Nors valgykloje buvo tas užkandžių aparatas, kurį karininkai vadindavo bankomatu, tačiau jo nepakako. Kolegos organizuodavo ištisą kontrabandos tinklą, kurio pagalba mūsų spintelėse atsirasdavo įvairių skanėstų. Valgydavome iki soties ir labai džiaugiamės pergudravę sistemą.
     
    Per tuos tris mėnesius viskas spėjo atsibosti. Pamažu viskas tapo monotonija. Tas pats vaizdas per langą, tie patys žmonės, tos pačios užduotis. Stebina tai, kad visi atlaikė be didesnių komplikacijų. Esu girdėjęs ne vieną istoriją, kurioje pasakojama apie tai, kad žmonės tiesiog "nupušo" nuo tokio kariško gyvenimo. Tada dar buvo privalomoji karinė tarnyba.
     
    Kai rašau naują straipsnį visada savęs klausiu ar buvo verta? Kam man šito reikėjo? Sunku atsakyti, tačiau žinau, kad kiekvienas dalykas žmogų gyvenime grūdina. Nesvarbu kas tai būtų, darbas užsienyje, savanorystė, kelionės. Mes visi tobulėjame, svarbiausia tai priimti ir judėti į priekį. Visų keliai ankščiau ar vėliau pasieks galutinį tašką, bet kol ta diena neatėjo, tiesiog džiaukitės kelione ir semkite bet kokią patirtį.
     
    Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške
  25. Patinka
    Gabriuxz sureagavo į washkys Gidas: Perku stacionarų kompiuterį   
    Sveiki forumiečiai, kadangi matau kad yra nemažai temų, kurios kuriamos net ne dienomis o valandomis, ir žmonės neapsisprendžia/nežino kokį kompiuterį rinktis, pirkti, o gal pirkti jau surinktą? Taigi bandysiu pagelbėti, gal kažkas ras ką nors naujo, gal prisimins ką buvo skaitę, bet užmiršę, taigi pradėkim.
     
     
    Procesorius
    http://www.techpill.lt/wp-content/uploads/2011/11/chip-in-socket.jpg
     
    Manyčiau viena pagrindinių dalių, kuri nulems kompiuterio tarnavimo/naudojimo laiką.
    Taigi ką reiktų žinoti, jį rinktis, visgi sąrašas jų didėja tiesiog dienomis.
    Pagal ką nuspresti man reikia Intel pentium, AMD bulldozer, gal AMD APU, o gal rinktis Intel i3 i5 arba i7? Pirmiausia reikia nuspręsti kiek pinigų žadam išleisti kompiuteriui.
    Senesni procesoriais su senesnėmis technologijomis visada bus pigesni, tačiau tai nereiškia, kad jie bus ypač lėti ir dažnai ges. Procesoriais tokia dalis, kuri realiai niekada negenda, kol nėra mechaniškai sugadinami.
     
    Procesoriui tūrėtumėme skirti nuo 20 iki 40% nustatytos sumos, priklausomai kam bus naudojamas kompiuteris.
    Branduolių kiekis nevisada nusako kompiuterio galingumą. Jei lygintume AMD-FX 8150 (kuris yra aštuonių branduolių), tai jo sparta prilygsta trečios kartos (Ivy bridge) i5 procesoriams (pvz 3570k kuris yra keturių branduolių), bei atsilieka nuo antros kartos (Sandy bridge-E) modelio 2600K kuris tiap pat turi tik keturis branduolius, tačiau turi "multi thread" funkciją kuri leidžia procesoriui įvairius skaičiavimus bei veiksmus atlikti apie 30-40% greičiau.
     
    Turbo boost technologija
    http://tautvidas.com/blog_img/wp-content/uploads/2011/04/Intel_TurboBoost.jpg
     
    Labai reikalingas dalykas kompiuterį naudojant įvairioms programoms, modeliavmui, įvairių formulių skaičiavimams, bei kitoms, daug resusrsų reikalaujančioms programoms.'
    Kaip tai veikia? Jei kompiuteris turi 4 branduolius su turbo boost technologija, tačiau programa išnaudoja tik vieną branduolį, o kitiems branduoliams esant ramybės būsenoje, visa papildoma energija bei sparta skiriama tam vienam branduoliui, kuris yra ypač apkrautas. Rezultate taip gauname greičiau atliktus veiksmus, apskaičiuotus duomenis.
     
    Kitas žingsnis renkantis procesorių, butų atkreipti dėmesį, į modelių numeraciją ir jų specifikacijas.
     
    Gerai, visiškai pasimečiau, nieko nebesuprantu, tai KĄ man rinktis? Juk tų modelių tiek daug..
     
    Nuoroda, kuri padės suprasti intel procesorių pavadinimų reikšmes, kad visa tai nebeatrodytų tamsus miškas.
    http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html
     
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/diagrams/processor-banner-core-i7-3920.jpg
     
    Jei papraščiau, duosiu paprastą pavyzdį:
     
    http://www.intel.com/content/dam/staging/image/Laura/processor_banner_Corei72600.jpg
     
    Pirmasis skaičius reiškia, jog tai antros kartos procesorius, toliau einantys trys skaičiai nurodo SKU (procesorio numerį), bei poto einanti raidė rodo procesoriaus išskirtines savybes. Pvz: i7-2600K, rodo, jog tai antros kartos Procesorius, aukštos numeracijos procesorius, o raidelė K rodo, jog procesorius yra "atrakintas", kitaip sakant, jį galima greitinti, įvairiai keisti voltažus, ir taip gauti dar greitesnį procesoriaus veikimą. Jei procesorisu yra be K raidelės, jo greitinimas yra labai ribotas, ir vargu ar išgausit bent 10% procesoriaus prieaugį.
     
    Klausimas tas pats.. :| Tai ką rinktis?
     
    viską susumavus, paprasti patarimai iš mano pusės ką pasirinkti(iš anksto atsiprašau AMD fan'ų nes rinksiu pagrinde Intel):
     
    Kompiuteris bus skirtas namams, jokių sunkių programų, tiesiog internetas, skype, office ir kitos programos: Intel Celeron, bei Pentium procesoriai: pvz: Intel Celeron G530 arba Intel Pentium G850
    Taip kompiuterio bendra kaina nesieks nei 800lt ;)
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet kuo pigiau: Rekomenduočiau rinktis iš AMD APU procesorių serijos, nes šie procesoriai jau turi keturis branduolius (užteks ilgam), bei stiprią integruotą vaizdo plokštę (stipresnę, nei intel HD)
    Tokio kompiuterio galutinė komplėktacija gali tilpti pilnai į tūkstantį litų, tačiau dabartiniai žaidimai pasijungs visi, o ir žaisti bus galima tikrai neblogai (35-40fps) ant HD ir maksimalių nustatymų.
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet reikalinga sparta: Patarimas vienas i3-2120
    Šios procesoriaus pilnai užteks žaisti dabartinius, bei ateinančius žaidimus (porai metų). Taip pat galite apsvarstyti ir AMD athlon x2.
     
    Kompiuteris skirtas naujausiems žaidimams, investicija į ateitį: patarimas rinktis iš antros ar trečios kartos i5 procesorių: Pats rekomenduočiau pigesnį i5-2320 arba brangesnį i5-3570
    Arba tesiog imti atrakintą i5-2500k ir jį spartinti.
     
    Šiuo metu dėti brangesnių procesorių, kai bus žaidžiami žaidimai, papraščiausiai neverta, nes technologijos atpigs, o šių procesorių užteks pilnai 3-4 metam į priekį su naujausiom vaizdo plokštėmis.
    Galutinė kompiuterio komplektacija gali būti nuo 1800lt iki 3200lt.
     
    Kompiuteris skirtas namams, daug programų veiks vienu metu, reikią atlikti video montažą, ar kurti 3d modeliavimą, AutoCad brėžiniai: Vienareikšmiškai i7 procesoriai, antros arba trečios kartos: Mano rekomendacija imti ekonomiškesnį, tačiau jau užsitarnavusį pagarbos i7-2600K, ir jį
    , arba imti trečios kartos i7-3770K ir jį taip pat truputį paspartinti.Kompiuterio galutinė komplektacija šiuo atveju gali kainuoti daugiau nei 3 tūkstančiai litų.
     
    Jei Kompiuteris bus skirtas profesionaliam darbui, bus atliekami dideli skaičiavimai, redaguojamos blu-ray kokybės vaizdo reportažai, filmai ir naudojama kita profesionali įranga, rekomenduoju imti pigesnį modelį i7-3930k arba brangesnį 3960k extreme.
    Svarstant apie tokių stiprių procesorių naudojimą, vertėtų pradėti galvoti ir apie serveriams skirtą techniką intel xeon e5
    Tokio kompiuterio komplektacija manau galutinė bus nemažesnė nei 5-6 tūkstančiai.
     
    Procesorių aušintuvai
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/598/ocz_vendetta_014.jpg
     
    Taigi reiktų nuspręsti kaip vėdinsime mūsų pasirinktą procesorių. Pabandysiu apžvelgi aušintuvų kokybės ir kainos santykį.
     
    (1 variantas) Taigi nusprendėme pasirinkti paprastą procesorių, namams, naršymui, žaidimams. Jei procesorius be K raidės (neatrakintas), netūrėtume perdaug jaudintis jog jis perkais, ir sudegs/suges..
    BET, jei mes pirkome procesorių, ir jį pasijungę girdime burzgimą, šniokštimą ar kitokį nemalonų procesoriaus aušintuvo skleidžiamą garsą, reikia imti kitą aušintuvą. Kokį pasirinkti?
    Siūlyčiau pasirinkti pigų aušintuvą, nes skirti tam perdaug pinigų taip pat neverta.
     
    Pasirinkimas tiap pat prasideda nuo aušintuvo tvirtinimo. Jei mes pirkome Intel i3/i5/i7 serijos procesorių, matome jog jie naudoja LGA 1155 jungtį (šios jungties aušintuvai naudoja H2 tvirtinimus (pvz: Cooler Master cooler Hyper TX3 EVO 1366/1156/1155/775/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2
    matome jog pirmiausia eina aušintuvo modelis, po to eina tvirtinimas. mūsų procesorius naudoja LGA 1155 jungtš, kaip matome aprašyme yra 1155 numeriukas, vadinasi esame tikri, jog šis aušintuvas kuo puikiausiai tiks į aušintuvui skirtas skyles.)
     
    Taigi skirkime aušintuvui nuo 50iki 80 ar 100lt, būsime tikri, jog aušintuvas tikrai atliks savo darbą geriau už prie procesoriaus pridėtą aušintuvą.
     
    Mano pasiūlymai: 1 2 3
     
    Brangesnių aušintuvų imti neverta, kadangi procesorius tikrai nekais tiek, jog reiktų kažko stipresnio. (juolab jei imate 3 kartos Intel i5/i7. Jie kaista dar mažiau).
     
     
    (2 variantas) Pasirinkome stiprų procesorių darbui, žaidimams, ir profesonialiam darbui, o gal tiesiog pasirinkote procesorių su K raide (atrakintą), ir ruošiamės jį spartinti.
    Tokiu atveju, procesoriaus aušintuvo kaina kyla su lyg spartinimo dažniu.
    Imsiu konkretų PVZ: tarkime pasirinkome antros kartos i5-2500K, kuris veiks 3.3 Ghz dažniu, ir mes ruošiamės jį spartinti iki 4Ghz. Papildomi 700 Mhz mums skleis papildomą šilumą per tą patį laiko tarpą, vadinasi mes turime pasirinkti aušintuvą kuris sugebės išskaidydi didesnį kiekį šilumos, pvz : 1 2 3
     
    Tačiau jei mes ruošiamės procesorių "spausti" iki maksimumo, mes turime skirti daugiau pinigų aušintuvams. PVZ: 1 2 3
     
    Visi šie pasirinkimai su vandeniniu aušinimu, tačiau nesijaudinkite, jums nereikės nieko pilti, pirkti papildomų detalių, ar kažko koreguoti. Viskas sandariai uždaryta, užpildyta, ir paruošta naudoti.
     
    P.S. Jei visdėlto norite aušinimo oru, rekomenduočiau rinktis Noctua firmos aušintuvus, tik jie dirbs tyliai, ir tuo pat matu išskaidys daug šilumos.
     
    Termopastos
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/cooling/33-Way_TIM_Comparison/Thermal_Interface_Roundup.jpg
     
     
    Taigi išsirinkome procesorių, aušintuvą, tačiau reikia ir juos sujungti kartu. Tvirtinant procesoriaus aušintuvą, reikia patepti procesorių termopasta, kad šilumos kiekis nesikauptų ant procesoriaus viršaus, o būtų perduodamas į aušintuvą. Kurį gi pasirinkti?
     
    Patarimas: nenaudokite termopastos, kuri būna pridėta prie originalaus Intel aušintuvo. Geriausias pavyzdys, kodėl nereiktų naudoti, pvz pirktas naujas intel i3 (pigus kompiuteris iki 1500lt), ir jungtas su jau pridėta termopasta bei aušintuvu. Procesoriaus temperatūra užkilo iki 45-50 laipsnių ramybės būsenoje. Tai yra perdaug!
    Net minimali investicija (5 litai už termopastą manau nėra perdaug), numušo šia temperatūrą nuo 45-50 iki 22-23 laipsnių. Štai ir normali procesoriaus temperatūra net naudojant originalų Intel aušintuvą.
     
    Kokią termopastą pasirinkti? Kuri yra gi geriausia? :|
     
    Vienareikšmio pasakymo kuri yra geriausia nėra ir kogero nelabai bus, nes informacija, bei nuolat daromi testai rodo daugiau ar mažiau kintamą temperatūrą. Visgi lyderius galime išskirti iš lentelės.
    http://img41.imageshack.us/img41/4614/zzzzzznr.jpg
     
     
    Patarimas: jei naudojate pridėtą aušintuvą prie Intel procesorių, tiks betkokia termopasta (nors už 5-7lt).
    Jei Perkate aušintuvą iki 150lt, ir nesiruošiate "perdaug" spausti procesorių iki limitų, tiks termopasta pridėta prie aušintuvo (taip, visada gausime mažą pakelį ar tūbelę).
    Jei pirksite vandens aušintuvą (tarkime corsair H50/H70/H80/H100), Reiktų pirkti geresnę termopastą (Arctic Silver 5, Antec formula 5, Noctua NT-H1). Jei pirksite Noctua procesoriaus aušintuvą (net ir NH-D14), naudokite pridėtą termopastą. Taip gausite geriausias temperatūras.
     
     
    P.S. Vidutinės Intel i3/i5/7 procesorių temperatūros netūrėtų viršyti: ramybės būsenoje (neapkrautas procesorius) - 40C, Apkrautas - 85C.
    Geros i3/i5/i7 procesorių temperatūros: Ramybės būsenoje 22-28 laispniai, Apkrautas procesorius - 55-70 Laipsniai. Jei gaunate kiek didesnes temperatūras, nebijokite, viskas tvarkoje. Jei gaunate mažesnes, puiku! ^_^
     
     
    Motininės plokštės
    http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/motherboards/MultiGPU/stack_of_mobos.jpg
     
     
    Taigi priėjome, prie to, kad reikia išsirinkti Į KĄ dėsime pasirinktą procesorių.
    Visų pirma, nuo ko reikia pradėti rinktis tai - procesoriaus "lizdas", kokią jungtį naudoja procesorius, tokios jungties turi būti pagrindinė plokštė: pvz visi antros bei trečios kartos procesoriai naudoja LGA 1155 procesoriaus jungtį. Taigi nuėję į el. parduotuvę iškart galime atmesti apie 40 % kitų plokščių, kurios naudoja kitas jungtis.
    Sekantis klausimas, kuris gali iškilti, kiek gi pinigų reiktų skirti, ir kokią pasirinkti?
     
    Atsakymas visgi kiek paprastesnis, Jei kompiuterio komplektacija neviršiją tūkstančio litų, neverta už motininę plokštę mokėti daugiau nei 150 ar 200lt.
     
    Tačiau vistiek likusių modelių labai daug.. ką pasirinkti?
     
    Čia jau prieiname prie dviejų aspektų ką pasirinkti - ar geresnį gamintoją, ar daugiau funkcijų? Pas daugumą susidariusi nuomonė, jog Asrock (Buvusi Asus dukterinė įmonė) gamina labai prastas, pigias, ir blogai veikiančias motinines plokštes. Na, tai kogero BUVO tiesa, (kai ji dar priklausė Asus gamintojam), dabar ji gamina hi-end motinines plokštes, kurios pagal kokybę bei spartinimo galimybes bei stabilumą prilygsta, bei lenkia net pačius gigantus Gigabite, ar MSI..
     
    Intel visada buvo, yra ir kogero tikrai neapleis pozicijų ties kokybe, todėl Intel motininių plokštės su mažesnėmis funkcijomis turi didesnes kainas, ir yra perkamos dėl aukščiau minėto garantuoto stabilumo.
     
    AŠ PATS, 8 iš 10 renkamų komplektacijų renku su Asrock motinine plokšte, ir dar nėra tekę prašauti. Taip gaunu maximalias funkcijas, privalumus, už mažiausią kainą rinkoje.
     
    Taigi, tarkime išsirinkome Gamintoją, šiuo atveju Asrock (nesu nieko pries Asus Gigabite ar MSI), gauname 14 variantų, o dabar tiesiog tenka išsirinkti sau reikalingas funkcijas, ko mes norime. Matome, kad sąraše turime ne tik H67 bet ir naujesnįB75 lustų rinkinius. JEI rinkomės antros kartos i3/i5 procesorių, rekomenduočiau rinktis H67, kadangi pati plokštė bus pigesnė, ir taip sutaupytus pinigus galėsime panaudoti kitur. Jei rinkomės trečios kartos i5 geriau imti su B75 lustų rinkiniu, taip kompiuterio panaudojimas bus daug universalesnis. Taip gausime ir USB 3.0, ir sata 6gb/s jungtis, ko negausime pasirinkę H67.
    Jei kalba eina apie i7 procesorių, motininės plokštės kaina taip pat tūrėtų būti ne 150 lt, Jei rinkotės 3770k, sakyčiau motininė plokštė tūrėtų būti bent Z77 lūstų rinkinio
    Taip gausi visus teikiamus privalumus kuriuos gali pasiulyti Ivy birdge procesoriai.
     
    Intel Quick sync
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/quicksync_create_edit_share.jpg
     
     
    Vienas iš teikiamų privalumų, kuris leis jums koduoti, perkoduoti, konvertuoti bei kitaip perdaryti video medžiagą (pvz iš DVD disko, norite perkleti į iphone 4 su maksimalia kokybe), taupant laiką.
     
    http://media.bestofmicro.com/5/N/274955/original/CyberLink%20MediaEspresso.png
     
    Štai puikus pavyzdys, kaip ši Intel technologija leidžia taupyti laiką. Tarkim naudojame programą Cyberlink mediaEsspreso ir per ją formatuojame HD kokybės filmą, į formatą, kurį palaikys iphone, ar iPad. Kaip matome, be jokių pagalbų, tiesiogiai suteikus apkrovą procesoriui mes rezultatą gautume po beveik triejų minučių (2:52).
    Jei panaudojame vaizdo kortą kaip spartintuvą, ir suteikiame apkrovą ir jai, rezultatą gauname daug maž po 1:30, kai tuo tarpu integruota (antros kartos procesoriaus) vaizdo plokštė kuo puikiausiai susidoroja su šia užduotimi greičiau nei per pusę minutės (6 kartus greičiau!).
     
    Tačiau mes jau turime ne tik antros kartos (Sandy bridge) bet jau ir trečios (Ivy bridge) procesorius, kurie mums siūlo dar didesnius greičius, ir dar geresnes technologijas.
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/HD_conversion_speed.jpg
     
    Štai pavyzdys, kaip trečios kartos procesorius su integruota vaizdo plokšte išnaudoja daugiau procesoriaus galimybių, ir rezultatą gauname dar geresnį. (dar greičiau apdorojama video informacija, perkoduojami video failai)
     
    http://faceit.lt/wp-content/uploads/2012/03/ivy-bridge-quick-sync-01.png
     
    Tai norint gautį didesnę sparta video konvertavime, turiu naudoti vidinę vaizdo plokštę, o kaip dėl išorinės? Jei aš naudoju ją?
     
    Na, jei naudojate motininę plokštę su senesniu lustų rinkiniu (pvz H67arba p67), susiduriame su papildomais sunkumais, tam kad naudoti vidinę vaizdo plokštę, turime perkrauti kompiuterį, perkišti kabelį į motininėje plokštėje esantį lizdą, įjungti PC, perkoduoti, ir grįžti veiksmais atgal, tam kad pajungti išorinę vaizdo plokštę. (arba tiesiog naudoti du monitorius vienu metu pajungus per skirtingas jungtis)
     
    Tai čia nesamonė :huh: Ką rinktis tada kad taip nebūtų?
     
    Patarimas - rinkintės lustų rinkinį z68, nes šis lustų rinkinys gali išnaudoti VIRTU teikiamus privalumus.
     
    Virtu
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/lucid_virtu_main.jpg
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/asus_p8z68v_pro_virtu.jpg [/img]
     
    kas čia per velnias?
     
    Tai technologija, leidžianti sujungti privalumus, ir pašalinti minėtus minusus. Virtu technologija leidžia panaudoti vidinę vaizdo plokštę vaizdo kodavimui bei perkodavimui, kaituo tarpu išorinė vaizdo plokštė puikiai pasitarnauja apkraudama didesnės apimities vaizdo užduotis.
    http://hothardware.com/articleimages/Item1644/VirtuTranscode.png
     
    Asrock XFastLan
    Dar vienas siūlomų privalumų kuriuos manau realu išnaudoti ir pajusti skirtumą naudojant internetą, žaidžiant žaidimus, ar bendraujant skype (video pokalbiuose ypač)
    Trumpai tiesiog pasakysiu, jog tai tiesiog Asrock gamintojų naudojama technologija jų motininėse plokštėse, kuri TURI įtaką paprastam vartotojui. Jos pagalba galite kontroliuoti interneto srautus, sumažinti "pingą/lagą/latency" žaidimuose, gauti stabilesnius interneto srautus.
    http://www.asrock.com/feature/xfastlan/2.jpg
     
    Taip pat pateikiu pilną puslapio nuorodą, kad per daug neišsiplėsti.
     
    Žinoma, Asrock, siūlo daugiau funkcijų, tačiau manau apžvelgti visas neverta, nes realios spartos, jūs galite ir nepajusti :rolleyes:
     
     
    RAM darbinė atmintis
     
    Tema, kuriai didelio dėmesio nesuteiksiu, nes ir kompiuterio veikimą jie įtakoja pakankamai mažai.
    Taigi, išsirinkome norimą procesorių, norimą motininę plokštę, laikas išsirinkti Ram darbinę atmintį.
     
    Ką rinktis? pasirinkimas gi didelis..
     
    Taigi visose parinktose variantuose mes turime naujus komponentus, ir mums prireiks DDR3 jungties RAM.
     
    Dėsiu mažiausiai 16GB, geriau būtų 32 gb. Teisingai?.
     
    NE
     
    Šiomis dienomis, kompiuteriai kuriuose yra windows 7, naudojamos stiprios programos, ir stipriai apkraunami, visvien kartais nesugeba išnaudoti net 4 GB ! neapsigaukite. Asmeninė rekomendacija - neverta dėti daugiau nei 8gb ram, nes papraščiausiai to neišnaudosime. 4 ar 8 gb ram yra per akis.
     
    Daug didesnę įtaką daro atminties greitis, nei jos kiekis.
    http://media.bestofmicro.com/2/0/315000/original/winrar%20memory%20bandwidth.png
     
    Patarimas, renkantis RAM, rinkitės 1333Mhz arba 1600Mhz greičio. Didesnių greičių rinktis neverta jei nenaudojate stiprių procesorių ir neužsiemate labai didelių failų tvarkymais, video redagavimais.
    Labai trumpai - rinkitės tokius RAM, kur aprašyme rasite CL9, ir 1.5V (svarbiau jei pasirinkote pirmos ar antros kartos i3/i5).
    Jei norite sužinoti plačiau apie tai ką reiškia CL9 ir 1.5V, ir suprantate angliškai, pasiskaitykite: http://www.hardwaresecrets.com/article/Understanding-RAM-Timings/26
     
    Taigi, konkretūs pavyzdžiai iš mano pusės, ką reikėtų rinktis renkantis kompiuterį:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 2000lt P.S. bus įdėtas tik vienas kaulas, ateityje galėsite įsidėti dar vieną jei trūks žinoma.
    Kompiuteriui iki 3000lt
    Kompiuteriui virš 4000lt
     
    P.S. nesuteikite didelės reikšmės atminties "radiatoriams", kadangi jie nekaistai tiek kad juos reiktų aušinti..
     
     
    Kietasis diskas
    http://image.made-in-china.com/6f3j00OBLtpRSIvGcT/HDD-500GB-Internal-7200-Rpm-3-5-SATA3-Hard-Disk-Drive.jpg
     
    Taigi, kietasis diskas. Ką reikia žinoti perkant, ir kokį pasirinkti?
     
    Patirtis rodo, jog pirkėjai, pirkdami ar surinktą ar dalimis kompiuterį, visiškai dezorientuojasi KOKS tas kietasis diskas yra įdėtas. O ir pardavėjai 90% komplektacijų rašo jog kietasis diskas - 500GB arba 750GB. O apie tai jog tai ar 5600aps ar 7200aps visiškai nutyli. Neaišku ir koks tas modelis, ir kokią vidinę "cache" atmintį turi.
     
    Taigi patarimai perkantiems:
     
    Rinkitės kietuosius diskus su didesnia "cache" atmintimi. "Bet komplektacijoje nerašo gi nieko". Perkant surinktą kompiuterį parduotuvėje ar salone, turite pilną teisę reikalauti atidaryti dėžę ir pasižiūrėti kas viduje (dažniausiai konsultantai iškart atskleidžia kas viduje, kad tik nereiktų atidarinėt).Perkant internetu, prie aprašymo visada būna parašyta. (pvz prie 500gb kietojo disko tūrėtų būti 32 arba 64MB cache). Kuo daugiau cache, tuo geresnis kompiuterio veikimas kraunant mažus failus.
    Rinkitės didesnių apsisukimų kietuosius diskus. Tai daro didesnę įtaką kompiuterio veikimui, nei cache. Internetinėse parduotuvėse rasie pasirinkimus, kurie siulys nuo 5200rpm, iki 10 000 rpm. Visa tai gerokai įtakos kainą, tačiau didesni apsisukimai lemia didesnį skaitymo bei rašymo greitį.
    Nepatingėkite pasižiūrėti dominančio HDD testus, puikiai nuspresite patys, kokio būtent HDD jums reikia.
     
    Kita alternatyva kietiesiems diskasm, tai SSD. Asmeniškai, manau labai geras dalykas, jei kompiuteris naudojamas darbo aplinkoje, namuose naršymui, bei nepakeičiamas dalykas loptopuose..
     
    O kodėl SSD geriau nei HDD?
     
    SSD krovimo laikas lygus 0.03ms ir mažiau, kai tuo tarpu HDD suranda failą per 13 ar net 25ms.. tai pastebima net ant 10 metų senumo kompiuterio, kai kompiuteris užkrauna 20 programų per 2 ar 3 sekundes.. Taip pat ir kopijavimo bei skaitymo greičiai yra daug kartų didesni, kas vėlgi suteikia spartesnį kompiuterio naudojimą.
    Tačiau SSD taip pat turi minusų, viena jų manau svarbiausia būtų kaina. Jei mes už 300lt galime nupirkti apie 1TB talpos diską, mes nupirksim tik ~64gb.. Tačiau SSD kainos dar krenta, technologijos tobulėja, kai tuo tarpu HDD technologijos sustojusios jau apie 10 metų. Viskas kas keičiasi ties HDD tai pagrinde talpos didėjimai (jau pradeda populiarėti hibridiniai SSD cache+HDD kietieji diskai, tačiau populiarumo jie dar nelabai susilaukė.
    Kitas SSD minusas, tai bsod langai ant windows operacinių, brokuotos siuntos, ir kiti nepatikimi tiekėjų skundai, apie tai kaip viena ar kita motininė plokštė "pykstasi" su SSD..
     
    Bet visgi, patarimai, perkant HDD/SSD:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 1500lt
    Žaidimų kompiuteriui už 2000lt
    Darbo kompiuteriui už 2500lt
    Profesionaliam darbui skirtam kompiuteriui už 4000+ lt
     
    P.S. Visur, kur parinkau SSD, galima daispirkti ir HDD duomenų kaupimui, tam kad neapkrauti SSD diską šiukšlėmis (bus reikalinga priežiūra).
     
     
     
    Vaizdo plokštė
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/1881/gtx680-launch-banner.jpg
     
    Labai greit technologijomis bei išleidžiamų modelių kiekiu, ši informacija pasens, o ir gali būti koreguojama. Vienareikšmio patarimo, kaip išsirinkti geriausią vaizdo plokštę, nėra. Ją galima išsirinkti pačiam, žiūrint įvairias būtent vieno ar kito modelio apžvalgas, palyginimus. Sausa pateikta informacija tikėti neverta. Ir dar šis tas. Vaizdo plokštės atminties kieks, ar tai būtų 1GB ar 2GB ar visi 4GB, nenusako vaizdo plokštės galingumo!
     
    Taigi, susirinkome komponentus, Jei susirinkome kompiuterį namams už 1000lt, paprastoms užduotims, skype pokalbiams ir pan. jums vaizdo plokštės net nereikia (viduje montuojamos vaizdo plokštės bus per akis).
     
    Tačiau, kai mes renkame žaidimų kompiuterį norime išsirinkti kuo geresnę, pigesnę vaizdo plokštę. Šiuo atveju, reiktų atkreipti į vaizdo plokštės veikimo bei geriausią kainos santykį.
     
    Manau šioje skiltyje pateikti savo pasiūlymų net neverta minėti, kadangi dažnai atsiras žmonių, kurie nesutiks su pasiūlymais, siūlys savas, Tei sveikintina ir lauktina. Atraskime geriausius kainos ir veikimo variantus kartu.
     
    Visgi pateikiu SAVUS pasiulymus, kai vaizdo plokštei galime išleisti tam tikrą sumą:
    iki 170lt (eko)
     
    iki 230lt (eko)
     
    iki 350lt arba 2var. 7750
     
    iki 500lt
     
    iki 750
     
    Na o toliau, jau kaip piniginės jums leidžia.. :)
    Patariu tik žvilgterti prieš perkant į http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html
     
    sąrašas, pačių galingiausių vaizdo plokščių (realaus veikimo) rezultatai. Tai padės jums susioreantuoti Kokios jums reikia.
     
     
     
     
     
    Maitinimo blokas
    http://4.bp.blogspot.com/_2qJq64sl5us/TAUFBExsfXI/AAAAAAAAAFo/LCn72wi59lE/s1600/psu2.jpg
     
    Taigi, priėjome prie viso kompiuterio "Maisto". Tikrai didelė dalis žmonių neįsivaizduoja kokios firmos ar kokio galingumo maitinimo šaltinį turi dėžėje..
    Perkant surinktą kompiuterį, jo taip pat nepamatysit kur užrašyto. Štai čia mielieji, visi salonai, ir parduotuvės ir "pataupo".. Nors to daryti nevertėtų. Maitinimo blokas svarbi kompiuterio dalis, kuri, jei bus persilpna, gali papraščiausiai sudeginti vieną ar kitą kompiuterio komponentą.. O praktika rodo, jog dažniausiai sudega vaizdo plokštės..
     
    Tai kaip išvengti "blogo" maitinimo bloko?
     
    Nesivaikykite "vatų".. Viena iš didžiausių klaidų, kai žmogus, nusipirkęs 750W maitinimą už 50 ar 60 litų tikisi, jog jis ir tarnaus kaip 750W.. Tačiau apkrovus jį bent 350 ar 450W, jis pradeda "kaukti" aušintuvas, arba dar blogiau, perdega kondensatoriai, ir pajunti svylėsių kvapą.. Laikas remontui.. Kad to nebūtų, rinkitės patikimų firmų maitinimo blokus (corsair, chieftec, aerocool ir kt.
     
    Taigi kita pusė, renkantis maitinimo bloką yra sertifikatai. Jei maitinimas turi bent 80+ sertifikatą, esate garantuotas, jog jis bus testuotas, atlaikantis apkrovas, nepaves, bei efektyviai (daugiau nei 80%) perdirbs elektros energiją.
     
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/GX450_effcurve.jpg
     
    Taip pat yra 80+ bronzinis sertifikatas, sidabrinis, bei auksinis (pats sertifikatas bei procentalios išraiškos pateiktos lentelėje). Tačiau kainų kategorijos tokių gaminių gerokais skiriasi.
     
    Kitas dalykas į ka reiktų atkreipti dėmesį renkantis maitinimo bloką tai "iš kur susidaro tie vatai"
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/gx450_label.jpg
    Puikus pavyzdys kaip tūrėtų atrodyti 450W maitinimo blokas, kuris bus panaudotas su vaizdo plokšte kuri naudos vieną jungtį(6pin). Reikėtų žiūrėti kuo didesnį 12V išskiriamą amperažą, taip būsime garantuoti, jog 12 voltų "linija" nebijo apkrovų, galėsime įvairiai spartinti vaizdo plokštę bei jungti ne vieną HDD. :)
     
    Asmeniniai pavyzdžiai renkantis maitinimo bloką:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
     
    Kompiuteriui su vaizdo plokšte iki 1500lt
     
    Profesionaliam darbui (stiprus procesorius, tačiau silpna vaizdo ploštė)
     
    Žaidimų kompiuteriui su viena galinga vaizdo plokšte
     
    Žaidimų kompiuteriui su dviem vaizdo plokštėmis
     
    Žaidimų kompiuteriui su triem ar keturiom vaizdo plokštėmis
     
     
    Korpusas
     
    Taigi atrodo išsirinkome viską, išskyrus korpusą. Čia manau labiausiai iš visų dalių būtent jūsų nuomone nuspresit Kokį korpusą verta pasirinkti.
     
    Renkantis korpusą reikia atsižvelgti į jau pasirinktos motininės plokštės tvirtinimus ar tai būtų mATX, ATX (populiariausias), Full ATX. Taigi radus motininės plokštės tvirtinimą, jo ieškome rinkdamiesi korpusą. Tvirtinimai visada rašomi trumpuose aprašymuose.
     
    Toliau reikia rinktis pagal kainą, ir tik nustačius kainą galime žiūrėti labiausiai mėgstamą/rekomenduojamą/ ar gražiausiai atrodantį. Pasiulymų šioje srytyje nelabai ir yra, nes dauguma renkasi skirtingus korpusus, nepriklausomai nuo rekomenduojamų.
     
    Kokius rekomenduočiau jums?
     
    Tiesiog rekomenduoju jums patikimas firmas, o jų gaminami modeliai jums tūrėtų tikti daugmaž visi pagal kokybę. Taigi rekomenduoju firmas: AEROCOOL, ANTEC, COOLER MASTER, CORSAIR, FRACTAL DESIGN, GIGABITE, THERMALTAKE, ZALMAN.
     
     
    Kompiuteriui iki 1500lt
     
    Kompiuteriui iki 2500lt
     
    Asmeninės rekomendacijos nežiūrint į komplektacijas:
    korpusas iki 220lt
     
    korpusas už 250lt
     
    tylus, geras korpusas už 310lt
     
    Tylus, funkcionalus korpusas tinkantis viskam
     
    Korpusas puikiai pritaikytas vandens aušinimui
     
     
    O toliau, nuo jūsų fantazijos, ir piniginės gilumo B-)
     
    Aušintuvai (dėžėms)
     
    Taigi, susirinkome visą komplektaciją, ir pasijungę matome, kad temperatūros pas mus geros, tačiau kompitueris pats karštas, iš vidaus sklinda šiltas oras, tačiau stovi ten viduje. Ką daryti, jog taip nebūtų? Turite palaikyti oro srauto judėjimą.
     
    Tai įdėsiu tris aušintuvus, kurie visi pūs į dėžę ir ji bus vėsi?
     
    Ne, tai klaidinga nuomonė. Norint palaikyti teigiamo (šviežio) oro srautą, mums reikia sudaryti oro tunelį, pro kurį oras galės jūdėti, "nesimals tarpusavyje" :D
    Pateikiu teisingo oro srauto diagramą, pagal kurią suprasite kur reiktų nukreipti oro aušintuvus:
    http://h8.abload.de/img/scenario7b1kc.jpg
     
    Tam, kad sudaryti tinkamą oro srautą, reikia teisingai "pakavoti" :rolleyes: laidus, kad jie netrudgytų orui judėti. (apie tai gal kada aptarsiu vėliau). Taigi, žinome, kuria kryptimi montuosime aušintuvus. Bet gali kilti klausimos, kokius pasirinkti?
     
    Pirmiausia reiktų nustatyti kokio dydžio aušintuvo mums reikia..
    http://images.brighthub.com/62/3/623f8056da588792f6d7b19c83b09c7b116b1fcd_large.jpg
    Jei turime nuspirkę dėžę, galim išmatuoti, jei ne, perkamos dėžės aprašyme turime susirasti kokio dydžio tvirtinimai yra, ir kokie aušintuvai yra pridėti (dėžėse, brangesnėse nei 120lt, jau tūrėtūme gauti bent vieną įmontuotą ventiliatorių).
     
    Kokį pasirinkti? štai čia jau reikia remtis į finansus, ir poreikius. Jei kompiuterį spartinsime iki "lubų", ir norime stabilumo, reiktų dėtį kiek didesnių apsisukimų aušintuvus.. (daugiau nei 1200RPM).
    Jei norime tylos, reikia dėti daugiau aušintuvų, su mažesnėmis apsukomis (600-800 rpm), taip aušintuvų išvis negirdėsime, tačiau oro srautas bus neblogas, kompiuteris vėdinsis pakankamai gerai.
     
    Kokią firmą rekomnduočiau aš?
     
    Norint pigių aušintuvų, rekomenduočiau rinktis Xilence, Nexus ar cooler master.
     
    Norint gerų, tylių, ir gerą oro srautą perduodančių aušintuvų, siulyčiau rintkis iš Scythe, thermaltake, ar net investuojant į tikrą tyla, rinktis Noctua.
     
    Taigi daugiau ar mažiau apžvelgiau kompiuterių komponentus iš savo "parapijos". Tikiuosi perskaitysit kam bus įdomu, dėl klaidų rašykit, pataisysiu, papildymų taip pat visada malonu sulaukti. Manau šią temą būtų galimą pridėti prie labiau matomų, jog daugiau žmonių rastų sau tinkamus komponentus. :rolleyes:
    http://1.bp.blogspot.com/_PCo-FiwPmp0/Sfloikp34PI/AAAAAAAADvQ/yBD9ppGenbQ/s400/extreme+pc+case+mod.jpg
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...