Pereiti prie turinio

Meilutė

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    404
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo Lapinskaslt Vilniaus kolegija, Programų sistemos   
    Kadangi baigiau tą pačią specialybę tik dar kitu, nepakeistu pavadinimu (anksčiau vadinosi Programavimas kompiuteriams, bet dalykai visi tie patys) tai pateikiu trumpą dalykų aprašymą su savo nuomone. Tikiuosi temos autorius nesupyks. :)
     
    Pirmas semestras
     
    Profesinė anglų kalba
    Dalykas labai nesunkus, nes dauguma ir taip moka visus kompiuterinius terminus angliškai, turbūt dar geriau nei lietuviškai. Buvo sudaryta atskira grupė tų, kuriems anglų kalba mokykloje buvo antra.
     
    Specialybės kalba
    Turbūt nuobodžiausias dalykas per studijų metus. :D Praktiškai tas pats kas būdavo kalbos kultūra mokykloje: moko monitorių vadinti vaizduokliu ir panašias nesąmones. Gauti įskaitą nėra sunku.
     
    Matematika
    Šiaip buvo labai lengva. Tik didžioji dauguma įstojusių matematikoje visiškai nesigaudė (ir visiškai, turiu omenį, kad tikrai visiškai, t.y. buvo tokių, kad net trupmenų sudėti nemokėjo :D), dėl to iš šio dalyko buvo daugiausiai skolų. Labai patiko, kad visus, kurie turėjo vidurkį 8 ar didesnį atleido nuo egzamino.
     
    Operacinės sistemos
    Teoriją dėsto vienas geresnių dėstytojų. Tikrai labai įdomiai. Per kolius jokiu būdu nenusirašinėti! Man pačiai dalykas nebuvo prie širdies, nes tiesiog tai ne mano sritis. Per praktiką mokino elgtis su linuxais. Deja tai atrodė visiškai nereikalinga ir apsoliučiai neįdomu, todėl praktikos paskaitų nelankiau, dėl ko vėliau teko gailėtis, nes dirbant tos žinios buvo labai reikalingos, tad teko mokintis savarankiškai.
     
    Struktūrinis programavimas
    Specialybinis dalykas tad paskaitas patariu lankyti ir ypač daryti visas praktikos užduotis patiems, o ne imti padarytas iš kitų, ką dauguma sėkmingai darydavo. Moko programuoti su C, pradedama nuo pačių pagrindų.
     
    Informacinės technologijos
    Moko naudotis MS Word ir MS Excel. Buvo labai lengva, nes viską ir taip puikiai mokėjau. 90% studentų išvedė dešimtukus. Dėstytojas yra katedros vedėjas ir tikrai vienas ryškiausių viso kurso dėstytojų. Toks labai savotiškas. Jei teks susidurti suprasit ką turiu omenį. :D Nuoširdus patarimas: jokiu būdu nesipykit su juo, stenkitės gerai sutarti, nes patikėkit jis tikrai atsimins. Atsimins ir kituose semestruose, kuo puikiausiai atsimins ir per diplomų gynimus, kuriuose, rašant įvertinimą jis turės labai svarią balso teisę. Jeigu jis jus mėgs, turėsite labai labai didelį pliusą, jeigu ne tai... :D
     
    Informacinių technologijų praktika
    Kūrėm žaidimus su Exceliu, labai patiko man!
     
    2 semestras
     
    Aplinkos ir žmonių sauga
    Yra taip kaip ir skamba - neįdomu. :D
     
    Tikimybių teorija ir matematinė statistika
    Vėl matematika, vėl pakankamai lengva. Tiesa, jau šis tas sunkesnio nei pirmam semestre.
     
    Algoritmai ir duomenų struktūros
    Tęsiamas C mokymas. Vėl patartina lankyti paskaitas ir rpaktikos darbus atlikinėti sąžiningai. Iš šio dalyko buvo kursinis darbas, reikėjo suprogramuoti kažkokį žaidimą ar programėlę (pasirinktinai).
     
    Diskrečioji matematika
    Ir vėl ir vėl matematika. Ir vėl ir vėl skolos. :D
     
    Kompiuterinė grafika
    Moko dirbti Autocad'u. Buvo tikrai įdomu ir naudinga (bent man).
     
    Struktūrinio programavimo praktika
    Praktikos metu, jei gerai pamenu, ir darėm aukščiau minėta kursinį darbą.
     
    Trečias semestras:
     
    Skaitiniai ir optimizavimo metodai
    Dar kartą matematika. Dėstytoja griežta ir reikli. Dalykas pakankamai sudėtingas.
     
    Kompiuteriai ir jų tinklai
    Atmintį išlikęs tik vienas dalykas: prieš egzaminą dėstytojas visiems davė galimą egzamino pavvyzdį. O egzamino metu vienai grupei davė lygiai tą patį pavyzdį, o kitai: visai naują varijantą...
     
    Informacijos sistemos
    Tiesą sakant nebeprisimenu apie ką čia buvo. :D
     
    Taikomoji fizika
    Moko tą patį, ką mokė mokykloje. Bent jau A lygyje. Tai nieko naujo ir nesužinojau. Labarotoriniai darbai buvo pakankamai įdomūs, visokie bandymukai buvo. :)
     
    Objektinis programavimas
    Moko programuoti su Delphi ir iš šio dalko būna kursinis darbas.
     
    Apskaitos pagrindai
    Moko dirbti su apskaitos programa "Stekas". Iš esmės, visai naudinga, iš kitos pusės labai nuobodu. Iš trečios pusės - jei nelankysi paskaitų - turėsi bėdų gaunant įskaitą, nes dėstytoja buvo pakankamai griežta.
     
    Objektinio programavimo praktika
    Dephi praktika.
     
    Ketvirtas semestras
     
    Sociologija
    Man šio dalyko nebuvo, tai negaliu komentuoti.
     
    Teisė
    Labai patariu lankyti šias paskaitas, nes žinios įgytos jų metu bus tikrai labai naudingos! Iš tikro tai buvo pati naudingiausia paskaita iš gyvenimiškosios pusės. Dėstė darbo teisę - jūsų, kaip darbuotojų teisės, šeimos teisė, įvairūs turto dalijimosi po mirties, po skyrybų atvejai, vartotojų teisės ir t.t. Dėstytoja pati yra teisėja, tai paskaitos buvo įdomios su puikiais pavyzdžiais, būdavo galima gauti teisinių patarimų, pasikonsultuoti.
     
    Duomenų bazės
    Mokė apie duomenų bazes. :D
     
    Atviroji programinė įranga
    Dėstytojas toks biškį trenktas buvo. Per teoriją taip ir nesupratau ką ten dėstė, o per praktiką supažindino su Python programavimo kalba.
     
    Interneto svetainių projektavimas ir kūrimas
    Moko tą, ką ir sako pavadinimas: HTML, PHP. Dėstytojas jaunas, paskaitos įdomios. Yra kursinis darbas, reikia sukurti puslapiuką.
     
    Informacijos saugumas
    Šio dalyko mums nebuvo.
     
    Duomenų bazių praktika
    Reikėjo suprojektuoti kažkokią (pasirinktą) duomenų bazę, įvarios schemos, lentelės, SQL kodas.
     
    Po dviejų kursų bus galima rinktis tolimesnę studijų kryptį (šaką): Duomenų bazių sistemos arba Internetinės technologijos. Aš rinkausi pastąrajį. Smulkiai neberašysiu, bet papildomai mokė java programavimo kalbos, taip pat su Flashu, ActionScript'u. Vieną dalyką noriu išskirti:
     
    Projektų rengimas ir valdymas
    Turbūt daugiausiai nervų visiems suėdęs dalykas. :D Dėsto prodekanė. Visas paskaitas būtina lankyti, nes kitaip galite turėti didelių bėdų. Šiaip pasakydavo įdomių ir naudingų dalykų apie diplominį darbą, jo gynimą. Per praktiką mokė dirbti su MS Project programa, patariu išmokti, nes to reikės diplominio darbo ataskaitoje.
     
    Taip pat bus profesinė praktika - ją atliksite pasirinktoje įmonėję. Patariu rinktis atidžiai, susirasti vietą, kur nortumėte dirbti. Galbūt keliems iš kurso katedros vedėjas pats pasiūlys praktikos vietą. Jei jums pasiūlė galite teisėtai jaustis protingi. :D Tie, kurie nesusiras kur atlikti praktikos, dirbs (šūdmaliaus) seime.
     
    Ir žinoma trečio kurso pabaigoj bus baigiamoji praktika, tas pats, kas profesinė, tik trunka ilgiau. Vietos ieškotės patys, į seimą jau nieko nebegrūda. :D
     
    Irrrr žinoma diplominis darbas. :D Bus kažkokie ataskaitos taškai, per kuriuos turėsite atnešti peržiūrai nustatytą darbo programinę dalį ir nustatytą ataskaitos dalį. Iš esmės, beveik visada 80proc žmonių daro kažkokius web puslapius (nes tai paprasčiausia). Daugelis baigiamuosius darbus pradeda profesinės praktikos metu t.y. daro kažką tai įmonei, kurioje atlieka praktiką. Taip ir patariu daryti, jei darysite kažką iš lempos (patys sugalvoję, sau), bus sunkoka apsiginti nuo bjaurių klausimų. Yra du gynimo etapai: gynimas katedroje ir viešas gynimas. Gynimas katedroje tai neturiu kito žodžiu kaip žiauru. Iš tiesų labai piktai ir piktavališkai suvartinėja ir tyčiojasi iš visko. Bet jei praeinate gynimą katedroje, jau alite atsipūsti, nes tas viešas gynimas tai kaip ir nieko nebereiškia. Jame dalyvauja dėstytojai iš kitų mokslo įstaigų, bet iš esmės tik šiek tiek paklausinėja, tikrai nieko baisaus.
     
    Reziumė: iš virš 70 įstojusių žmonių diplomą gavo apie 20. Ne todėl, kad per sunku, o todėl, kad patys to nenorėjo, tingėjo ir pan.
     
    P.S. dar nepaminėjau kūno kultūros, ji būna iki trečio kurso. :D Tai buvo mano mėgstamiausia paskaita. :D Rudenį bėgdavom maratoniukus aplink Nerį, maratoną VPU stadijone, žaisdavom krepšinį, merginom yra įrengta sporto salytė su treniruokliais.
  2. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo Darkera Kuo skiriasi studijos Kolegijoje nuo studijų Universitete?   
    Mokyklą baigiau gerais įvertinimais. Tai patikėkit kiek "palaikymo" sulaukiau, kai visiems pasakiau, kad stosiu ne į universitetą (į kurį būčiau laisvai įstojus, į nemokamą vietą), o į kolegiją. Kažkoks stereotipas vyrauja Lietuvoj, kad jei įvertinimai geri, stoji į universitetą, jei niekur kitur neįstoji - stoji į kolegiją. :huh:
    Besimokydama kolegijoj gavau didelę stipendiją, buvau išvažiavus pagal erasmus mainų programą, esu ir buvau labai patenkinta savo pasirinkimu. Darbą pagal specialybę gavau labai lengvai. Daug grupiokų, kuriems studijos patiko, darbą susirado praktikų įmonėse metu.
     
    Žinoma, ar rinktis kolegiją ar universitetą nemažai priklauso ir nuo specialybės. Tarkim teisę žinoma reiktų studijuoti universitete. Mano patarimas tiems kurie dvejoja: nepasiduokit stereotipams, tik jūs patys esate atsakingi už savo ateitį.
  3. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo neonaz „Ne piniguose laimė“ ar „Ne, piniguose laimė“?   
    Manau esu laimingesnė gerdama karštą vyną iš termoso lauke su draugais, už daugelį tų, kurie gurkšnoja "A klasės" kokteilius nuosavoje viloje ant vandenyno kranto. Su dideliais pinigais ateina ir dideli rūpesčiai. :)
  4. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo neonaz „Ne piniguose laimė“ ar „Ne, piniguose laimė“?   
    Manau esu laimingesnė gerdama karštą vyną iš termoso lauke su draugais, už daugelį tų, kurie gurkšnoja "A klasės" kokteilius nuosavoje viloje ant vandenyno kranto. Su dideliais pinigais ateina ir dideli rūpesčiai. :)
  5. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo Lapinskaslt Vilniaus kolegija, Programų sistemos   
    Kadangi baigiau tą pačią specialybę tik dar kitu, nepakeistu pavadinimu (anksčiau vadinosi Programavimas kompiuteriams, bet dalykai visi tie patys) tai pateikiu trumpą dalykų aprašymą su savo nuomone. Tikiuosi temos autorius nesupyks. :)
     
    Pirmas semestras
     
    Profesinė anglų kalba
    Dalykas labai nesunkus, nes dauguma ir taip moka visus kompiuterinius terminus angliškai, turbūt dar geriau nei lietuviškai. Buvo sudaryta atskira grupė tų, kuriems anglų kalba mokykloje buvo antra.
     
    Specialybės kalba
    Turbūt nuobodžiausias dalykas per studijų metus. :D Praktiškai tas pats kas būdavo kalbos kultūra mokykloje: moko monitorių vadinti vaizduokliu ir panašias nesąmones. Gauti įskaitą nėra sunku.
     
    Matematika
    Šiaip buvo labai lengva. Tik didžioji dauguma įstojusių matematikoje visiškai nesigaudė (ir visiškai, turiu omenį, kad tikrai visiškai, t.y. buvo tokių, kad net trupmenų sudėti nemokėjo :D), dėl to iš šio dalyko buvo daugiausiai skolų. Labai patiko, kad visus, kurie turėjo vidurkį 8 ar didesnį atleido nuo egzamino.
     
    Operacinės sistemos
    Teoriją dėsto vienas geresnių dėstytojų. Tikrai labai įdomiai. Per kolius jokiu būdu nenusirašinėti! Man pačiai dalykas nebuvo prie širdies, nes tiesiog tai ne mano sritis. Per praktiką mokino elgtis su linuxais. Deja tai atrodė visiškai nereikalinga ir apsoliučiai neįdomu, todėl praktikos paskaitų nelankiau, dėl ko vėliau teko gailėtis, nes dirbant tos žinios buvo labai reikalingos, tad teko mokintis savarankiškai.
     
    Struktūrinis programavimas
    Specialybinis dalykas tad paskaitas patariu lankyti ir ypač daryti visas praktikos užduotis patiems, o ne imti padarytas iš kitų, ką dauguma sėkmingai darydavo. Moko programuoti su C, pradedama nuo pačių pagrindų.
     
    Informacinės technologijos
    Moko naudotis MS Word ir MS Excel. Buvo labai lengva, nes viską ir taip puikiai mokėjau. 90% studentų išvedė dešimtukus. Dėstytojas yra katedros vedėjas ir tikrai vienas ryškiausių viso kurso dėstytojų. Toks labai savotiškas. Jei teks susidurti suprasit ką turiu omenį. :D Nuoširdus patarimas: jokiu būdu nesipykit su juo, stenkitės gerai sutarti, nes patikėkit jis tikrai atsimins. Atsimins ir kituose semestruose, kuo puikiausiai atsimins ir per diplomų gynimus, kuriuose, rašant įvertinimą jis turės labai svarią balso teisę. Jeigu jis jus mėgs, turėsite labai labai didelį pliusą, jeigu ne tai... :D
     
    Informacinių technologijų praktika
    Kūrėm žaidimus su Exceliu, labai patiko man!
     
    2 semestras
     
    Aplinkos ir žmonių sauga
    Yra taip kaip ir skamba - neįdomu. :D
     
    Tikimybių teorija ir matematinė statistika
    Vėl matematika, vėl pakankamai lengva. Tiesa, jau šis tas sunkesnio nei pirmam semestre.
     
    Algoritmai ir duomenų struktūros
    Tęsiamas C mokymas. Vėl patartina lankyti paskaitas ir rpaktikos darbus atlikinėti sąžiningai. Iš šio dalyko buvo kursinis darbas, reikėjo suprogramuoti kažkokį žaidimą ar programėlę (pasirinktinai).
     
    Diskrečioji matematika
    Ir vėl ir vėl matematika. Ir vėl ir vėl skolos. :D
     
    Kompiuterinė grafika
    Moko dirbti Autocad'u. Buvo tikrai įdomu ir naudinga (bent man).
     
    Struktūrinio programavimo praktika
    Praktikos metu, jei gerai pamenu, ir darėm aukščiau minėta kursinį darbą.
     
    Trečias semestras:
     
    Skaitiniai ir optimizavimo metodai
    Dar kartą matematika. Dėstytoja griežta ir reikli. Dalykas pakankamai sudėtingas.
     
    Kompiuteriai ir jų tinklai
    Atmintį išlikęs tik vienas dalykas: prieš egzaminą dėstytojas visiems davė galimą egzamino pavvyzdį. O egzamino metu vienai grupei davė lygiai tą patį pavyzdį, o kitai: visai naują varijantą...
     
    Informacijos sistemos
    Tiesą sakant nebeprisimenu apie ką čia buvo. :D
     
    Taikomoji fizika
    Moko tą patį, ką mokė mokykloje. Bent jau A lygyje. Tai nieko naujo ir nesužinojau. Labarotoriniai darbai buvo pakankamai įdomūs, visokie bandymukai buvo. :)
     
    Objektinis programavimas
    Moko programuoti su Delphi ir iš šio dalko būna kursinis darbas.
     
    Apskaitos pagrindai
    Moko dirbti su apskaitos programa "Stekas". Iš esmės, visai naudinga, iš kitos pusės labai nuobodu. Iš trečios pusės - jei nelankysi paskaitų - turėsi bėdų gaunant įskaitą, nes dėstytoja buvo pakankamai griežta.
     
    Objektinio programavimo praktika
    Dephi praktika.
     
    Ketvirtas semestras
     
    Sociologija
    Man šio dalyko nebuvo, tai negaliu komentuoti.
     
    Teisė
    Labai patariu lankyti šias paskaitas, nes žinios įgytos jų metu bus tikrai labai naudingos! Iš tikro tai buvo pati naudingiausia paskaita iš gyvenimiškosios pusės. Dėstė darbo teisę - jūsų, kaip darbuotojų teisės, šeimos teisė, įvairūs turto dalijimosi po mirties, po skyrybų atvejai, vartotojų teisės ir t.t. Dėstytoja pati yra teisėja, tai paskaitos buvo įdomios su puikiais pavyzdžiais, būdavo galima gauti teisinių patarimų, pasikonsultuoti.
     
    Duomenų bazės
    Mokė apie duomenų bazes. :D
     
    Atviroji programinė įranga
    Dėstytojas toks biškį trenktas buvo. Per teoriją taip ir nesupratau ką ten dėstė, o per praktiką supažindino su Python programavimo kalba.
     
    Interneto svetainių projektavimas ir kūrimas
    Moko tą, ką ir sako pavadinimas: HTML, PHP. Dėstytojas jaunas, paskaitos įdomios. Yra kursinis darbas, reikia sukurti puslapiuką.
     
    Informacijos saugumas
    Šio dalyko mums nebuvo.
     
    Duomenų bazių praktika
    Reikėjo suprojektuoti kažkokią (pasirinktą) duomenų bazę, įvarios schemos, lentelės, SQL kodas.
     
    Po dviejų kursų bus galima rinktis tolimesnę studijų kryptį (šaką): Duomenų bazių sistemos arba Internetinės technologijos. Aš rinkausi pastąrajį. Smulkiai neberašysiu, bet papildomai mokė java programavimo kalbos, taip pat su Flashu, ActionScript'u. Vieną dalyką noriu išskirti:
     
    Projektų rengimas ir valdymas
    Turbūt daugiausiai nervų visiems suėdęs dalykas. :D Dėsto prodekanė. Visas paskaitas būtina lankyti, nes kitaip galite turėti didelių bėdų. Šiaip pasakydavo įdomių ir naudingų dalykų apie diplominį darbą, jo gynimą. Per praktiką mokė dirbti su MS Project programa, patariu išmokti, nes to reikės diplominio darbo ataskaitoje.
     
    Taip pat bus profesinė praktika - ją atliksite pasirinktoje įmonėję. Patariu rinktis atidžiai, susirasti vietą, kur nortumėte dirbti. Galbūt keliems iš kurso katedros vedėjas pats pasiūlys praktikos vietą. Jei jums pasiūlė galite teisėtai jaustis protingi. :D Tie, kurie nesusiras kur atlikti praktikos, dirbs (šūdmaliaus) seime.
     
    Ir žinoma trečio kurso pabaigoj bus baigiamoji praktika, tas pats, kas profesinė, tik trunka ilgiau. Vietos ieškotės patys, į seimą jau nieko nebegrūda. :D
     
    Irrrr žinoma diplominis darbas. :D Bus kažkokie ataskaitos taškai, per kuriuos turėsite atnešti peržiūrai nustatytą darbo programinę dalį ir nustatytą ataskaitos dalį. Iš esmės, beveik visada 80proc žmonių daro kažkokius web puslapius (nes tai paprasčiausia). Daugelis baigiamuosius darbus pradeda profesinės praktikos metu t.y. daro kažką tai įmonei, kurioje atlieka praktiką. Taip ir patariu daryti, jei darysite kažką iš lempos (patys sugalvoję, sau), bus sunkoka apsiginti nuo bjaurių klausimų. Yra du gynimo etapai: gynimas katedroje ir viešas gynimas. Gynimas katedroje tai neturiu kito žodžiu kaip žiauru. Iš tiesų labai piktai ir piktavališkai suvartinėja ir tyčiojasi iš visko. Bet jei praeinate gynimą katedroje, jau alite atsipūsti, nes tas viešas gynimas tai kaip ir nieko nebereiškia. Jame dalyvauja dėstytojai iš kitų mokslo įstaigų, bet iš esmės tik šiek tiek paklausinėja, tikrai nieko baisaus.
     
    Reziumė: iš virš 70 įstojusių žmonių diplomą gavo apie 20. Ne todėl, kad per sunku, o todėl, kad patys to nenorėjo, tingėjo ir pan.
     
    P.S. dar nepaminėjau kūno kultūros, ji būna iki trečio kurso. :D Tai buvo mano mėgstamiausia paskaita. :D Rudenį bėgdavom maratoniukus aplink Nerį, maratoną VPU stadijone, žaisdavom krepšinį, merginom yra įrengta sporto salytė su treniruokliais.
  6. Patinka
    Meilutė sureagavo į ivg Kaip keisis programuotojų alga įvedus eurą ?   
    O kodėl dabar to nedarote? :) Rinkos gi atviros
  7. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo Lapinskaslt Vilniaus kolegija, Programų sistemos   
    Kadangi baigiau tą pačią specialybę tik dar kitu, nepakeistu pavadinimu (anksčiau vadinosi Programavimas kompiuteriams, bet dalykai visi tie patys) tai pateikiu trumpą dalykų aprašymą su savo nuomone. Tikiuosi temos autorius nesupyks. :)
     
    Pirmas semestras
     
    Profesinė anglų kalba
    Dalykas labai nesunkus, nes dauguma ir taip moka visus kompiuterinius terminus angliškai, turbūt dar geriau nei lietuviškai. Buvo sudaryta atskira grupė tų, kuriems anglų kalba mokykloje buvo antra.
     
    Specialybės kalba
    Turbūt nuobodžiausias dalykas per studijų metus. :D Praktiškai tas pats kas būdavo kalbos kultūra mokykloje: moko monitorių vadinti vaizduokliu ir panašias nesąmones. Gauti įskaitą nėra sunku.
     
    Matematika
    Šiaip buvo labai lengva. Tik didžioji dauguma įstojusių matematikoje visiškai nesigaudė (ir visiškai, turiu omenį, kad tikrai visiškai, t.y. buvo tokių, kad net trupmenų sudėti nemokėjo :D), dėl to iš šio dalyko buvo daugiausiai skolų. Labai patiko, kad visus, kurie turėjo vidurkį 8 ar didesnį atleido nuo egzamino.
     
    Operacinės sistemos
    Teoriją dėsto vienas geresnių dėstytojų. Tikrai labai įdomiai. Per kolius jokiu būdu nenusirašinėti! Man pačiai dalykas nebuvo prie širdies, nes tiesiog tai ne mano sritis. Per praktiką mokino elgtis su linuxais. Deja tai atrodė visiškai nereikalinga ir apsoliučiai neįdomu, todėl praktikos paskaitų nelankiau, dėl ko vėliau teko gailėtis, nes dirbant tos žinios buvo labai reikalingos, tad teko mokintis savarankiškai.
     
    Struktūrinis programavimas
    Specialybinis dalykas tad paskaitas patariu lankyti ir ypač daryti visas praktikos užduotis patiems, o ne imti padarytas iš kitų, ką dauguma sėkmingai darydavo. Moko programuoti su C, pradedama nuo pačių pagrindų.
     
    Informacinės technologijos
    Moko naudotis MS Word ir MS Excel. Buvo labai lengva, nes viską ir taip puikiai mokėjau. 90% studentų išvedė dešimtukus. Dėstytojas yra katedros vedėjas ir tikrai vienas ryškiausių viso kurso dėstytojų. Toks labai savotiškas. Jei teks susidurti suprasit ką turiu omenį. :D Nuoširdus patarimas: jokiu būdu nesipykit su juo, stenkitės gerai sutarti, nes patikėkit jis tikrai atsimins. Atsimins ir kituose semestruose, kuo puikiausiai atsimins ir per diplomų gynimus, kuriuose, rašant įvertinimą jis turės labai svarią balso teisę. Jeigu jis jus mėgs, turėsite labai labai didelį pliusą, jeigu ne tai... :D
     
    Informacinių technologijų praktika
    Kūrėm žaidimus su Exceliu, labai patiko man!
     
    2 semestras
     
    Aplinkos ir žmonių sauga
    Yra taip kaip ir skamba - neįdomu. :D
     
    Tikimybių teorija ir matematinė statistika
    Vėl matematika, vėl pakankamai lengva. Tiesa, jau šis tas sunkesnio nei pirmam semestre.
     
    Algoritmai ir duomenų struktūros
    Tęsiamas C mokymas. Vėl patartina lankyti paskaitas ir rpaktikos darbus atlikinėti sąžiningai. Iš šio dalyko buvo kursinis darbas, reikėjo suprogramuoti kažkokį žaidimą ar programėlę (pasirinktinai).
     
    Diskrečioji matematika
    Ir vėl ir vėl matematika. Ir vėl ir vėl skolos. :D
     
    Kompiuterinė grafika
    Moko dirbti Autocad'u. Buvo tikrai įdomu ir naudinga (bent man).
     
    Struktūrinio programavimo praktika
    Praktikos metu, jei gerai pamenu, ir darėm aukščiau minėta kursinį darbą.
     
    Trečias semestras:
     
    Skaitiniai ir optimizavimo metodai
    Dar kartą matematika. Dėstytoja griežta ir reikli. Dalykas pakankamai sudėtingas.
     
    Kompiuteriai ir jų tinklai
    Atmintį išlikęs tik vienas dalykas: prieš egzaminą dėstytojas visiems davė galimą egzamino pavvyzdį. O egzamino metu vienai grupei davė lygiai tą patį pavyzdį, o kitai: visai naują varijantą...
     
    Informacijos sistemos
    Tiesą sakant nebeprisimenu apie ką čia buvo. :D
     
    Taikomoji fizika
    Moko tą patį, ką mokė mokykloje. Bent jau A lygyje. Tai nieko naujo ir nesužinojau. Labarotoriniai darbai buvo pakankamai įdomūs, visokie bandymukai buvo. :)
     
    Objektinis programavimas
    Moko programuoti su Delphi ir iš šio dalko būna kursinis darbas.
     
    Apskaitos pagrindai
    Moko dirbti su apskaitos programa "Stekas". Iš esmės, visai naudinga, iš kitos pusės labai nuobodu. Iš trečios pusės - jei nelankysi paskaitų - turėsi bėdų gaunant įskaitą, nes dėstytoja buvo pakankamai griežta.
     
    Objektinio programavimo praktika
    Dephi praktika.
     
    Ketvirtas semestras
     
    Sociologija
    Man šio dalyko nebuvo, tai negaliu komentuoti.
     
    Teisė
    Labai patariu lankyti šias paskaitas, nes žinios įgytos jų metu bus tikrai labai naudingos! Iš tikro tai buvo pati naudingiausia paskaita iš gyvenimiškosios pusės. Dėstė darbo teisę - jūsų, kaip darbuotojų teisės, šeimos teisė, įvairūs turto dalijimosi po mirties, po skyrybų atvejai, vartotojų teisės ir t.t. Dėstytoja pati yra teisėja, tai paskaitos buvo įdomios su puikiais pavyzdžiais, būdavo galima gauti teisinių patarimų, pasikonsultuoti.
     
    Duomenų bazės
    Mokė apie duomenų bazes. :D
     
    Atviroji programinė įranga
    Dėstytojas toks biškį trenktas buvo. Per teoriją taip ir nesupratau ką ten dėstė, o per praktiką supažindino su Python programavimo kalba.
     
    Interneto svetainių projektavimas ir kūrimas
    Moko tą, ką ir sako pavadinimas: HTML, PHP. Dėstytojas jaunas, paskaitos įdomios. Yra kursinis darbas, reikia sukurti puslapiuką.
     
    Informacijos saugumas
    Šio dalyko mums nebuvo.
     
    Duomenų bazių praktika
    Reikėjo suprojektuoti kažkokią (pasirinktą) duomenų bazę, įvarios schemos, lentelės, SQL kodas.
     
    Po dviejų kursų bus galima rinktis tolimesnę studijų kryptį (šaką): Duomenų bazių sistemos arba Internetinės technologijos. Aš rinkausi pastąrajį. Smulkiai neberašysiu, bet papildomai mokė java programavimo kalbos, taip pat su Flashu, ActionScript'u. Vieną dalyką noriu išskirti:
     
    Projektų rengimas ir valdymas
    Turbūt daugiausiai nervų visiems suėdęs dalykas. :D Dėsto prodekanė. Visas paskaitas būtina lankyti, nes kitaip galite turėti didelių bėdų. Šiaip pasakydavo įdomių ir naudingų dalykų apie diplominį darbą, jo gynimą. Per praktiką mokė dirbti su MS Project programa, patariu išmokti, nes to reikės diplominio darbo ataskaitoje.
     
    Taip pat bus profesinė praktika - ją atliksite pasirinktoje įmonėję. Patariu rinktis atidžiai, susirasti vietą, kur nortumėte dirbti. Galbūt keliems iš kurso katedros vedėjas pats pasiūlys praktikos vietą. Jei jums pasiūlė galite teisėtai jaustis protingi. :D Tie, kurie nesusiras kur atlikti praktikos, dirbs (šūdmaliaus) seime.
     
    Ir žinoma trečio kurso pabaigoj bus baigiamoji praktika, tas pats, kas profesinė, tik trunka ilgiau. Vietos ieškotės patys, į seimą jau nieko nebegrūda. :D
     
    Irrrr žinoma diplominis darbas. :D Bus kažkokie ataskaitos taškai, per kuriuos turėsite atnešti peržiūrai nustatytą darbo programinę dalį ir nustatytą ataskaitos dalį. Iš esmės, beveik visada 80proc žmonių daro kažkokius web puslapius (nes tai paprasčiausia). Daugelis baigiamuosius darbus pradeda profesinės praktikos metu t.y. daro kažką tai įmonei, kurioje atlieka praktiką. Taip ir patariu daryti, jei darysite kažką iš lempos (patys sugalvoję, sau), bus sunkoka apsiginti nuo bjaurių klausimų. Yra du gynimo etapai: gynimas katedroje ir viešas gynimas. Gynimas katedroje tai neturiu kito žodžiu kaip žiauru. Iš tiesų labai piktai ir piktavališkai suvartinėja ir tyčiojasi iš visko. Bet jei praeinate gynimą katedroje, jau alite atsipūsti, nes tas viešas gynimas tai kaip ir nieko nebereiškia. Jame dalyvauja dėstytojai iš kitų mokslo įstaigų, bet iš esmės tik šiek tiek paklausinėja, tikrai nieko baisaus.
     
    Reziumė: iš virš 70 įstojusių žmonių diplomą gavo apie 20. Ne todėl, kad per sunku, o todėl, kad patys to nenorėjo, tingėjo ir pan.
     
    P.S. dar nepaminėjau kūno kultūros, ji būna iki trečio kurso. :D Tai buvo mano mėgstamiausia paskaita. :D Rudenį bėgdavom maratoniukus aplink Nerį, maratoną VPU stadijone, žaisdavom krepšinį, merginom yra įrengta sporto salytė su treniruokliais.
  8. Patinka
    Meilutė sureagavo į Andriuslink Kur iš uždarbio pabėgo „normalūs“ užsakovai?   
    Štai kas būna, kada paklausa didesnė, nei pasiūla :)
     
    Kažkokie "išpindėję" paslaugų teikėjai. Dabar bijok žmogus klaust, nes matai būsi "tas" kuris tik galvos skausmą kels. Prastas požiūris vyrukai.
     
    Asmeniškai autoservisuose teko susidurt ne kartą. Nesuprantu apie automobilius beveik nieko. Tai apibūdini kokį gedimą, jau matai kaip persikreipia veidas. Dažniausiai tokie servisai ir nesugeba patys nustatyti gedimų, nebent pirštu subaksnoji ką padaryt. Būna ir kitas variantas. Taip pat nuvarai, kiek supranti apibūdini, o meistrelis vietoj to kad būtu nepatenkintas ar dar ką, tai dar ir apibūdina dėl ko taip galėjo atsitikti, kaip to išvengti ir t.t. Spėkit, kurie mano pinigus pasiema?
  9. Patinka
    Meilutė sureagavo į Esnyper Kur iš uždarbio pabėgo „normalūs“ užsakovai?   
    Jau tikriausiai daugiau nei metus laiko i

  10. Patinka
    Meilutė sureagavo į suvalgysiu Referendumas - Tautos valia   
    Tai kad labai teisingai pasakė. Landsbergiui visu 100% pritariu, o Kubiliaus kalba šiek tiek ištraukta iš konteksto, nors ir tenka pritarti - pas mus tautos nuomonė nepastovi ir manipuliuojama žiniasklaidos,- tai rodo rinkimų rezultatai, kurie su kiekvienais rinkimais apsiverčia aukštyn kojomis.
     
    100,000 parašų referendumui surinkti yra permažas kiekis, kurį įteisinus, mes kas savaitę turėtume po naują referendumą, kuriuos keltų vis tie patys žmonės. O turint omeny kokios pažiūros neperseniausiai buvo reiškiamos, tai tokie radikalūs ir protu nesuvokiami referendumai kaip "už gėjų naikinimą" ir pan. tampa ne tik įmanomi, bet netgi ir tikėtini..
  11. Patinka
    Meilutė sureagavo į Stanley Ar tu esi verslininkas?   
    Manes irgi daznai klausia -
    Tai niekur nedirbi?
    Dirbu ant saves.
    Bet vistiek ieškai darbo?
    Ne, juk negaliu savo veiklos mest.
    Tai taip ir neieškosi darbo???
    Ne.
    Tai kaip čia taip? Iš ko gyvensi? Negi apie ateitį negalvoji? Ir t.t.
    95% žmonių įsitikinę, kad rimtas žmogus turi dirbti firmoj, turėti grafiką, valdžią ir t.t. O jeigu žmogus sukūrė sau uždarbį pats, tai jis jau tinginys, dykaduonis, keistolis ir t.t. Ir čia tarybiniai laikai ne prie ko, taip yra visam pasauly. Nes tai sistema, jei visi būtų verslininkai, tai kas tada šluotų gatves, gamintų maistą ir t.t.?..
     
    O dėl verslininko apibrėžimo, tai "atseit verslininkus" suskirstyčiau į 3 grupes:
    1 Amatininkai. Tai tie, kurie dirba ant savęs, bet nesiplečia, planuoja taip dirbt visą laiką. Ir nesvarbu kokia tai veikla, ar batų siuvimas, ar programavimas.
    2 Būsimieji verslininkai. Tai tie patys amatininkai, bet planuojantys išsiplėsti ir vietoj savęs nusamdyti darbininkus.
    3 Tikri verslininkai. Tai tie kurie jau įkūrė verslą, taip sakant paleido savarankiška mechanizmą, kuris neša, ar bent jau turėtų nešti pasyvias pajamas.
  12. Patinka
    Meilutė sureagavo į Paulius. Ar tu esi verslininkas?   
    Cia toks pokstas is mano giminiu ir pokalbio su mano tevais.
     
    A: O tai kuo jis uzsiima?
    B: Dirba sau
    A: o tai pinigu turi?
    B: Uzdirba neblogai
    A: Bet jis juk niekam nedirba, tegu eina dirbt
    B: Tai, kad jis uzdirba keturgubai daugiau nei kitam darbe gautu
    A: Nu ir kas, bet jis niekam nedirba.
     
     
    O moralas, kad geriau fabrike uz 800 ir visi supras, kad tu DIRBI.
  13. Patinka
    Meilutė sureagavo į Mykolas Mini atnaujinimas forumo taisyklėse   
    Būtent, kad paspaudus mygtuką "Kelti", tau bus galima pakelti tik dvi ar tris temas. Daugiau jis nebeveiks.
     
    Štai, kaip atrodo "Aktyvus turinys", pasinaudojus papildiniu. Toks jausmas, kad randuosi to nario el.parduotuvėje.



  14. Patinka
    Meilutė sureagavo į Mr Kent Apsaugos darbuotojai :)   
    Nu cia beveik suns darbas, bent as taip manau, principas tau reiktu gaudyt vagis ar kokius triuskamadarius :) Parduotuvej kai pirkom dovanas su broliu buvo apkaltinti nepriciom vagyste, del apsauginiu apsizioplinimo. Dar mazi buvom, gerai, kad cekius turejom ir tevas parduotuveje tuometu buvo.
     
    Siaip tokia profesija dirba niekur kitur netinkantys zmones.
     
    PS atsiprasau, cia yra tik mano nuomone.
  15. Patinka
    Meilutė sureagavo į Leggit Kelionė į Briuselį   
    Sveiki, mažiau nei prieš savaitę aš ir trys mano draugai keturias rudens dienas praleidome Briuselyje. Noriu pasidalinti šios kelionės įspūdžiais ir pastebėjimais - tikiuosi kam nors keliaujant ateityje tai pravers.
     
    Kelionės pradžia ir menkas nesusipratimas
     
    Trumpas atostogas pradėjome lapkričio 23 d. 8:50pm. Būdami studentai ir negalėdami sau leisti didesnių išlaidų, žinoma, pasirinkome pigių skridžių bendrovės Ryanair teikiamas paslaugas. Kelionė pirmyn ir atgal atsiėjo vos 115lt žmogui (su visais kortelės aptarnavimo mokesčiais). Nors lėktuvo įgula ir buvo maloni, tačiau komfortas sėdint atitiko žemą kainą. Kadangi lėktuve vienoje vietoje buvo galima sėdėti po tris, nenorint palikti vieno žmogaus atskirai susėdome po du.
     
    Iš vakaro prisižiūrėjau įvairių filmų apie lėktuvo užgrobimą, prisiskaičiau apie Rusijoje nukritusį lėktuvą ir kaip tyčia, šalia manęs atsisėdo arabiško gymio vyriškis. Po savimi pasidėjo krepšį, išsitraukė knygą dekoruotą įvairiausiais ornamentais ir parašytą arabiškais rašmenimis, atsivertė ir pradėjo skaityti. Kiek paskaitęs įsidėjo knygą atgal į krepšį, atsilošė, užvertė galvą, užsimerkė ir murmėdamas bei linguodamas pradėjo daryti kažką, kas buvo panašu į meldimasi. Turbūt suprantate kaip visa tai atrodė man?
    Skrydžiui einant į pabaigą, draugas nusprendė nufotografuoti pro lėktuvo langą matomą vaizdą. Žmogus sėdėjęs šalia manęs atsisuko ir netikėtai pasakė: "You should get a nice picture". Pradėjome kalbėtis. Paklausiau ką šis veikia, kur vyksta, kokią įdomią knygą ten skaitė. Pasirodo jo tėvai gyvena Minske, o šis Briuselyje, todėl juos aplankęs, skrenda namo. Jo tolimesnė giminė iš tėvo pusės kilę iš arabų kraštų, todėl ir jis paveldėjo panašią išvaizdą. O knygą, kurią skaitė, pasirodo yra skirta mokytis arabų kalbos ir jis užvertęs galvą, tik bandė įsiminti ką perskaitė. Štai ką daro stereotipai :D
     
    Charleroi oro uostas - Bruselis
     
    Nusileidome apie 10:30pm vietos laiku Charleroi oro uoste, kuris yra apie 55km atstumu nuo Briuselio. Iš šio miesto į sostinę veža Shuttle bus (apytiksliai 13 eurų į vieną pusę), tačiau vos išėjus iš oro uosto jus gali patikinti, kad Shuttle bus kainuoja 17 eurų ir jums apsimokiau vykti su jus kalbinančiu taxi vairuotoju. Užkibome ant šio kabliuko ir už 15 eurų išvykome sostinės link. Privalumas tas, jog su taxi į miestą nuvyksite kur kas greičiau, kadangi mums važiuojant vidutinis greitis buvo 150-160km/h. Taip pat už šią sumą taksi veža ne bet kur, o dažniausiai į Briuxelles Midi geležinkelio stotį (kaip ir Shuttle bus).
     
    Ne itin puikiai orientavomės mieste, o viešasis transportas nustoja kursavęs apie 12h nakties, todėl iš anksto susitarėme, jog vietinis žmogus, kuris mus sutiko priimti nakvynei (ačiū couchsurfing.com!), atvyks savu automobiliu ir paims nuo šios stoties. Kaip šis rašė laiške: "atvyksiu darbiniu automobiliu". Lietuvoje "darbinis automobilis" dažniausiai reiškia nekokią būklę, tačiau mus pasitiko apynaujis 3 klasės BMW.
     
    Naktinis Briuselio gyvenimas
     
    Pasidėję daiktus, išvykome į miesto centrą. Netoli pagrindinės aikštės yra skersgatvis (nežinau kaip tai tiksliai įvardinti), kuriame įsikurę tekilos, degtinės ir be abejo alaus barai. Alus Belgijoje itin vertinamas ir puoselėjamas: vien minėtame, trijų aukštų bare galite paragauti kelių šimtų skirtingų alaus rūšių. Įdomu tai, jog čia 5% stiprumo alus laikomas silpnu. Iš mūsų užsakytų pačių populiariausių rūšių alaus, nei vienas nebuvo silpnesnis nei 8% ir nei vienas iš jų nebuvo spirituotas ar su kuo nors maišytas. Natūraliai alus gali pasiekti 12%. Taip pat mane nustebino tai, jog kiekviena alaus rūšis turi savitą taurę ir patiekiamas tik joje. Vidutinė 0,5l kaina 3,6 euro. Nors 12h nakties baruose net sunku praeiti, skamba muzika, garsiai dainuojama, tačiau jau 5am juose lieka tik nedidelės grupelės žmonių. Skirtingai nei Lietuvoje - klubai čia nepopuliarūs, o kai paklausėme vietinių kur galėtume tokį rasti, jie tik pagūžčiojo pečiais.
     
    Bendras įspūdis
     
    Briuselis - puiki vieta savaitgalio kelionei: 2-3 dienos yra daugiau nei gana pamatyti ir susipažinti su miestu. Į daugumą miesto vietų nesunkiai pateksite metro (1 kelionė kainuoja 2 eurus). Atminkite, jog duris neatsidaro automatiškai. Pagrindinė kalba, kiek mums teko bendrauti, yra prancūzų. Taip pat nemažai žmonių kalba vakarų germanų kalba (Dutch). Angliškai susišnekėsite beveik visur. Mieste itin daug imigrantų: arabų, turkų, indų, todėl ant kiekvieno kampo pilna kebabinių ir šių kultūrų įrengtų parduotuvių. Orientavimuisi: vidutinio dydžio kebabas kainuoja 5 eurus. Skirtingai nei Lietuvoje jie gan sausoki ir suspausti, tad nuo minėto vidutinio dydžio patiekalo sotus liks ir suaugęs.
     
    Lankytini objektai
     
    Nors tai nebuvo pagrindinis mūsų kelionės tikslas, tačiau tai neišvengiama kelionės dalis. Briuselyje būtina aplankyti Atomiumą. Patarčiau tai daryti naktį, nes nors ir neįeisite į vidų, tačiau įspudis bus didesnis, mat naktį jis apšviečiamas. Belgai gali pasigirti itin įspudingu senamiesčiu, kuris, skirtingai nei musiškis, nebuvo stipriai paveiktas karo. Taip pat būtina aplankyti Gran Plaso aikštę - vieną gražiausių man matytų vietų. Didelė turistų traukos vieta yra besišlapinantis berniukas. Jei norite įsigyti suvenyrų, gatvelės aplink šį objektą puikiai tam tiks.
     
    Couchsurfing
     
    Pirmą kartą naudojomės couchsurfing.com galimybėmis. Likus mėnesiui iki kelionės, sukurpiau šiokį tokį laišką, pradėjau siuntinėti visiems, kurie gyveno Briuselyje ir galėjo pasiūlyti nakvynę. Į mano prašymą atrašė apie 30 žmonių iš kurių priimti sutiko 3. Supratau, jog 4 žmonių grupės nėra laukiamos išskėstomis rankomis. Anyway, pasirinkome apsistoti pas jauną prancūzą, kuris gyvena kartu su latve. Negalėjau įsivaizduoti, jog žmonės gali būti tokie svetingi visiškai nepažįstamiems. Jau pirmą dieną jie patikėjo mums savo buto raktus, sava mašina pavežiojo po miestą, jį aprodė, skyrė didžiają dalį savo laiko. Nors daug esu skaitęs apie šią couchsurfing - šito nesitikėjau.
     
    Keli skirtumai
     
    Belgijoje nėra draudžiama vartoti alkoholį (jis taip pat parduodamas visą parą) ar rukyti viešose vietose (net ir 'žolę', jei tik tai darai nedemonstratyviai, nors ši nėra legali). Susidarė toks įspūdis, jog policija gyventojus šioje šalyje menkai tekontroliuoja. Keista tai, jog žmonės nebijo sėsti prie vairo išgėrę, tačiau primygtinai prašo užsisekti saugos diržą net ir sėdint gale. Belgijoje taip pat įteisinta prostitucija bei homoseksualų santuoka. Pastariesiems suteikta didelė laisvė, todėl ypač Briuselyje yra nemažai homoseksualų barų, bendruomenės centrų. Gatvėje pamatyti du vyrus ar moteris susikibus už rankų - šio miesto kasdienybė. Nors miestas ir atrodo pasiturintis, tačiau tvarkos jame tikrai nėra per daugiausiai. Kaip patys belgai sako: "We are ugly and we like it". Eidamas neretai užkliūni už per gatvę besiridenančio maišelio, matai, kaip žmonės šiukšlių maišus tiesiog palieka gatvėje prie artimiausio medžio. Tai nėra itin įprasta Lietuvoje.
     
    Klaidos planuojant kelionę
     
    Vykstant į šį miestą, patariu paskaičiuoti ar apsimokiau skristi į Charleroi ar į Briuselio oro uostą, kadangi mūsų atveju, skrydis iš Lietuvos (~1600km) kainavo beveik tiek pat, kiek kelionė nuo oro uosto iki sostinės (~55km).
    Pasitikslinkite skrydžio laiką, gali būti taip, jog nusleidus viešasis transportas gali nebeveikti, o iki nakvynės vietos dar ne vienas kilometras (taxi alternatyva, tačiau kartais gali nemenkai atsieiti).
     
    Paskutinę naktį nusprendėme praleisti oro uoste, deja, nesėkmingai. Apie 4:30am buvome pakelti apsaugos ir miegoti toliau nebuvo leidžiama. Tad prieš nusprendžiant praleisti naktį oro uoste, siūlyčiau pasidomėti ar tai pavyks.
     
    Miesto centro žemėlapis su lankytinais objektais ir kiti naudingi patarimai čia: use-it.travel
     
    Keletas nuotraukų:
     
    http://i43.tinypic.com/ezmomg.jpg
     
    http://i43.tinypic.com/dq3fvb.jpg
     
    http://i44.tinypic.com/25p2wwo.jpg
     
    http://i39.tinypic.com/2d4epc.jpg
     
    http://i43.tinypic.com/mt8mmf.jpg
     
    http://i41.tinypic.com/2h746ft.jpg

  16. Patinka
    Meilutė sureagavo į knoppkius Referendumas - Tautos valia   
    Trumpai:
     
    visi suaugę lietuviai ir lietuvės kas 4 metus gali pareikšti savo valią Seimo rinkimuose. Paskutiniu metu į Seimą tauta išrinko:
     
    - nuteistų ir dar ne, tačiau tikrų tikriausių nusikaltėlių;
    - tokių, kurie niekina Sausio 13-tosios aukas;
    - atvirai Kremliaus interesams atstovaujančių niekšų;
    - logiško sakinio nesugebančių suregzti moterėlių;
    - ciniškai tautiečiams meluojančių ir iš jų besijuokiančių;
    - t.t. ir pan.
     
    Visus manančius, jog tokiai tautai jau galima patikėti daugiau teisių, aš laikau arba visiškais idiotais, arba atvirai prieš Lietuvą veikiančiais išverstaskūriais.
     
    P.S. žemės užsieniečiams galima neparduoti jau dabar.
  17. Patinka
    Meilutė sureagavo į paulenz Uzdarbis.lt verslininkai   
    Turiu dvi greito maisto picerijas Vilniuje - "PIZZART".
    Galiu pagelbėt picomis arba su maitinimo verslu susijusiais klausimais.:)
    www.picumenas.lt
  18. Patinka
    Meilutė sureagavo į IG8 Uzdarbis.lt verslininkai   
    Ne, nes tikras verslininkas neturi būt pririštas prie savo verslo ir žinot, kad bet kuriuo metu gali išeit atostogų nors ir keliem mėnesiam, viską palikt, o grįžęs matyt kaip viskas puikiai funkcionuoja ir be jo.
     
    Bet čia jau offtopic.
  19. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo Lapinskaslt Vilniaus kolegija, Programų sistemos   
    Kadangi baigiau tą pačią specialybę tik dar kitu, nepakeistu pavadinimu (anksčiau vadinosi Programavimas kompiuteriams, bet dalykai visi tie patys) tai pateikiu trumpą dalykų aprašymą su savo nuomone. Tikiuosi temos autorius nesupyks. :)
     
    Pirmas semestras
     
    Profesinė anglų kalba
    Dalykas labai nesunkus, nes dauguma ir taip moka visus kompiuterinius terminus angliškai, turbūt dar geriau nei lietuviškai. Buvo sudaryta atskira grupė tų, kuriems anglų kalba mokykloje buvo antra.
     
    Specialybės kalba
    Turbūt nuobodžiausias dalykas per studijų metus. :D Praktiškai tas pats kas būdavo kalbos kultūra mokykloje: moko monitorių vadinti vaizduokliu ir panašias nesąmones. Gauti įskaitą nėra sunku.
     
    Matematika
    Šiaip buvo labai lengva. Tik didžioji dauguma įstojusių matematikoje visiškai nesigaudė (ir visiškai, turiu omenį, kad tikrai visiškai, t.y. buvo tokių, kad net trupmenų sudėti nemokėjo :D), dėl to iš šio dalyko buvo daugiausiai skolų. Labai patiko, kad visus, kurie turėjo vidurkį 8 ar didesnį atleido nuo egzamino.
     
    Operacinės sistemos
    Teoriją dėsto vienas geresnių dėstytojų. Tikrai labai įdomiai. Per kolius jokiu būdu nenusirašinėti! Man pačiai dalykas nebuvo prie širdies, nes tiesiog tai ne mano sritis. Per praktiką mokino elgtis su linuxais. Deja tai atrodė visiškai nereikalinga ir apsoliučiai neįdomu, todėl praktikos paskaitų nelankiau, dėl ko vėliau teko gailėtis, nes dirbant tos žinios buvo labai reikalingos, tad teko mokintis savarankiškai.
     
    Struktūrinis programavimas
    Specialybinis dalykas tad paskaitas patariu lankyti ir ypač daryti visas praktikos užduotis patiems, o ne imti padarytas iš kitų, ką dauguma sėkmingai darydavo. Moko programuoti su C, pradedama nuo pačių pagrindų.
     
    Informacinės technologijos
    Moko naudotis MS Word ir MS Excel. Buvo labai lengva, nes viską ir taip puikiai mokėjau. 90% studentų išvedė dešimtukus. Dėstytojas yra katedros vedėjas ir tikrai vienas ryškiausių viso kurso dėstytojų. Toks labai savotiškas. Jei teks susidurti suprasit ką turiu omenį. :D Nuoširdus patarimas: jokiu būdu nesipykit su juo, stenkitės gerai sutarti, nes patikėkit jis tikrai atsimins. Atsimins ir kituose semestruose, kuo puikiausiai atsimins ir per diplomų gynimus, kuriuose, rašant įvertinimą jis turės labai svarią balso teisę. Jeigu jis jus mėgs, turėsite labai labai didelį pliusą, jeigu ne tai... :D
     
    Informacinių technologijų praktika
    Kūrėm žaidimus su Exceliu, labai patiko man!
     
    2 semestras
     
    Aplinkos ir žmonių sauga
    Yra taip kaip ir skamba - neįdomu. :D
     
    Tikimybių teorija ir matematinė statistika
    Vėl matematika, vėl pakankamai lengva. Tiesa, jau šis tas sunkesnio nei pirmam semestre.
     
    Algoritmai ir duomenų struktūros
    Tęsiamas C mokymas. Vėl patartina lankyti paskaitas ir rpaktikos darbus atlikinėti sąžiningai. Iš šio dalyko buvo kursinis darbas, reikėjo suprogramuoti kažkokį žaidimą ar programėlę (pasirinktinai).
     
    Diskrečioji matematika
    Ir vėl ir vėl matematika. Ir vėl ir vėl skolos. :D
     
    Kompiuterinė grafika
    Moko dirbti Autocad'u. Buvo tikrai įdomu ir naudinga (bent man).
     
    Struktūrinio programavimo praktika
    Praktikos metu, jei gerai pamenu, ir darėm aukščiau minėta kursinį darbą.
     
    Trečias semestras:
     
    Skaitiniai ir optimizavimo metodai
    Dar kartą matematika. Dėstytoja griežta ir reikli. Dalykas pakankamai sudėtingas.
     
    Kompiuteriai ir jų tinklai
    Atmintį išlikęs tik vienas dalykas: prieš egzaminą dėstytojas visiems davė galimą egzamino pavvyzdį. O egzamino metu vienai grupei davė lygiai tą patį pavyzdį, o kitai: visai naują varijantą...
     
    Informacijos sistemos
    Tiesą sakant nebeprisimenu apie ką čia buvo. :D
     
    Taikomoji fizika
    Moko tą patį, ką mokė mokykloje. Bent jau A lygyje. Tai nieko naujo ir nesužinojau. Labarotoriniai darbai buvo pakankamai įdomūs, visokie bandymukai buvo. :)
     
    Objektinis programavimas
    Moko programuoti su Delphi ir iš šio dalko būna kursinis darbas.
     
    Apskaitos pagrindai
    Moko dirbti su apskaitos programa "Stekas". Iš esmės, visai naudinga, iš kitos pusės labai nuobodu. Iš trečios pusės - jei nelankysi paskaitų - turėsi bėdų gaunant įskaitą, nes dėstytoja buvo pakankamai griežta.
     
    Objektinio programavimo praktika
    Dephi praktika.
     
    Ketvirtas semestras
     
    Sociologija
    Man šio dalyko nebuvo, tai negaliu komentuoti.
     
    Teisė
    Labai patariu lankyti šias paskaitas, nes žinios įgytos jų metu bus tikrai labai naudingos! Iš tikro tai buvo pati naudingiausia paskaita iš gyvenimiškosios pusės. Dėstė darbo teisę - jūsų, kaip darbuotojų teisės, šeimos teisė, įvairūs turto dalijimosi po mirties, po skyrybų atvejai, vartotojų teisės ir t.t. Dėstytoja pati yra teisėja, tai paskaitos buvo įdomios su puikiais pavyzdžiais, būdavo galima gauti teisinių patarimų, pasikonsultuoti.
     
    Duomenų bazės
    Mokė apie duomenų bazes. :D
     
    Atviroji programinė įranga
    Dėstytojas toks biškį trenktas buvo. Per teoriją taip ir nesupratau ką ten dėstė, o per praktiką supažindino su Python programavimo kalba.
     
    Interneto svetainių projektavimas ir kūrimas
    Moko tą, ką ir sako pavadinimas: HTML, PHP. Dėstytojas jaunas, paskaitos įdomios. Yra kursinis darbas, reikia sukurti puslapiuką.
     
    Informacijos saugumas
    Šio dalyko mums nebuvo.
     
    Duomenų bazių praktika
    Reikėjo suprojektuoti kažkokią (pasirinktą) duomenų bazę, įvarios schemos, lentelės, SQL kodas.
     
    Po dviejų kursų bus galima rinktis tolimesnę studijų kryptį (šaką): Duomenų bazių sistemos arba Internetinės technologijos. Aš rinkausi pastąrajį. Smulkiai neberašysiu, bet papildomai mokė java programavimo kalbos, taip pat su Flashu, ActionScript'u. Vieną dalyką noriu išskirti:
     
    Projektų rengimas ir valdymas
    Turbūt daugiausiai nervų visiems suėdęs dalykas. :D Dėsto prodekanė. Visas paskaitas būtina lankyti, nes kitaip galite turėti didelių bėdų. Šiaip pasakydavo įdomių ir naudingų dalykų apie diplominį darbą, jo gynimą. Per praktiką mokė dirbti su MS Project programa, patariu išmokti, nes to reikės diplominio darbo ataskaitoje.
     
    Taip pat bus profesinė praktika - ją atliksite pasirinktoje įmonėję. Patariu rinktis atidžiai, susirasti vietą, kur nortumėte dirbti. Galbūt keliems iš kurso katedros vedėjas pats pasiūlys praktikos vietą. Jei jums pasiūlė galite teisėtai jaustis protingi. :D Tie, kurie nesusiras kur atlikti praktikos, dirbs (šūdmaliaus) seime.
     
    Ir žinoma trečio kurso pabaigoj bus baigiamoji praktika, tas pats, kas profesinė, tik trunka ilgiau. Vietos ieškotės patys, į seimą jau nieko nebegrūda. :D
     
    Irrrr žinoma diplominis darbas. :D Bus kažkokie ataskaitos taškai, per kuriuos turėsite atnešti peržiūrai nustatytą darbo programinę dalį ir nustatytą ataskaitos dalį. Iš esmės, beveik visada 80proc žmonių daro kažkokius web puslapius (nes tai paprasčiausia). Daugelis baigiamuosius darbus pradeda profesinės praktikos metu t.y. daro kažką tai įmonei, kurioje atlieka praktiką. Taip ir patariu daryti, jei darysite kažką iš lempos (patys sugalvoję, sau), bus sunkoka apsiginti nuo bjaurių klausimų. Yra du gynimo etapai: gynimas katedroje ir viešas gynimas. Gynimas katedroje tai neturiu kito žodžiu kaip žiauru. Iš tiesų labai piktai ir piktavališkai suvartinėja ir tyčiojasi iš visko. Bet jei praeinate gynimą katedroje, jau alite atsipūsti, nes tas viešas gynimas tai kaip ir nieko nebereiškia. Jame dalyvauja dėstytojai iš kitų mokslo įstaigų, bet iš esmės tik šiek tiek paklausinėja, tikrai nieko baisaus.
     
    Reziumė: iš virš 70 įstojusių žmonių diplomą gavo apie 20. Ne todėl, kad per sunku, o todėl, kad patys to nenorėjo, tingėjo ir pan.
     
    P.S. dar nepaminėjau kūno kultūros, ji būna iki trečio kurso. :D Tai buvo mano mėgstamiausia paskaita. :D Rudenį bėgdavom maratoniukus aplink Nerį, maratoną VPU stadijone, žaisdavom krepšinį, merginom yra įrengta sporto salytė su treniruokliais.
  20. Patinka
    Meilutė sureagavo į Arvydas Puslapių kūrimo vertė Lietuvoje - peraugus?   
    man kaip tik atrodo Lietuvaičiai dar ir nusipigino šiek tiek (švelniai tariant) :unsure:
     
    o kas dėl USA, tai jie 100 proc perduoda trečiosioms šalims, jie tik darbams vadovauja ir prižiūri, kad viskas vyktų "pagal planą". Ir dar klausimas ką už tai gautum, ar nebūtum su kokia OS TVS ir užmautu dizainu.
     
    Kaip už "vadybininko darbą", USA kaina normali :)
  21. Patinka
    Meilutė sureagavo į Mykolas Puslapių kūrimo vertė Lietuvoje - peraugus?   
    Tai parašyk, į kokias JAV ir Lietuvos įmones kreipeisi. Nes įmonių "svoris" gali būti skirtingas, todėl ir darbų kainos skirsis, nešnekant apie palaikymą.
  22. Patinka
    Meilutė sureagavo į Andriuslink H&M ir IKEA: jūsų nuomonė   
    Kodėl kaimas?
     
    Vakar kaip tik įdomų pokalbį turėjau laukdamas eilėje prie kasos maximoje su panašiai 55 metų moteriške. Ji pasakojo, kad jai tarsi pramoga nueti į parduotuvę, ten pasivaikščioti ir galbūt netgi gauti kažką pigiau. Taigi vieni vaikšto po parkus ir atsipalaiduoja, kiti randa savų būdų ir nematau čia nieko blogo :)
     
    Gyventi visuomenės sukurtuose rėmuose ir kažko nedaryti vien dėl to, kad "ką žmonės pagalvos" manau yra blogiau, nei elgtis kaip "kaimiečiui".
  23. Patinka
    Meilutė sureagavo į Marius Mano įmonės reklamos kompanija!   
    Mano nuomone tokia reklama ne akropoliuose turėtų kabėti, o konferencijų salių tualetuose :)
  24. Patinka
    Meilutė sureagavo į Karolis „Darbiečiai“ pripažinti kaltais: V. Uspaskichas 4 m. sės į kalėjimą   
    Kas juokingiausia, kad normalioj valstybėj tiek partijos, tiek vadovo reitingai dramatiškai nukristų, o Lietuvoj galiu lažintis, kad Darbo partijos ir Uspaskicho reitingai stiprokai pakils, nes gi čia "palytinis susydarojimas", "vysy mokėsčiūs slepia" ir kiti panašūs idiotiški argumentai.
     
    Negana to, nuteistos partijos nariai turėtų tikrai lėkt iš valdančiosios koalcijos, o ką pasakė prietaisas? "Manau, kad mes ir toliau galime tęsti darbą su Darbo partija". Žodžiu, niekas nesikeis, nusikaltėlių klanas toliau liks Seime.
     
    Kadangi nei VRK, nei Teismai, nei politikai ir, kas svarbiausia, nei Tauta iš esmės nieko negali padaryti, tai "balsas už čiriką" yra tikrai nebloga "varkė".
  25. Patinka
    Meilutė gavo reakciją nuo Lapinskaslt Kas yra tikras vyras? Dešimt tikro vyro savybių   
    Su moterimis paprasčiau. Ideali moteris:
     

    Šeimininkė virtuvėje
    Kekšė lovoje
    Dama svečiuose

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...