Pereiti prie turinio

smurfas666

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    21
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    smurfas666 sureagavo į finansai Google Inbox - Naujasis Gmail   
    Man tai klipai patinka, atrodo, tarsi kiekvienas appsas suteikia gyvenimui prasme, dziaugsma ir t.t. Jau ant tiek viskas sureiksminta, atrodo tam klipe nesugebetu lempuciu ijungti, jei ne appso priminimas, kad jas reikia ijungti :D
  2. Patinka
    smurfas666 sureagavo į heksagonas Kiek galėtų kainuoti toks puslapis?   
    Va taip ir gimsta mitai apie firmas plėšikes, kurios už paprasčiausius puslapius 10 tūkst. prašo. Panašu, kad niekas iš komentuojančių ir nepastebėjo, kad tas planelis tai ne paprastas paveiksliukas, o interaktyvi schema, kur paspaudi ant namo, o, tada atsidaro vidinis, jau su namo 3d schema, ten vaikštai per aukštus, o paskui per butus, ir pateikiamas kiekvieno iš jų pjūvis 2d ir 3d formatu, visi duomenys, galimybė per tvs pažymėti, ar parduotas, rezervuotas ir t.t. Kaip suprantu, temos autoriui būtent šitas dalykas ir aktualu, o ne bendra puslapio išvaizda ar tekstai. O čia yra individualus programavimas, visų tų schemų piešimas - tai realiai kaina būtų didelė, kur net iš pirmo žvilgsnio pasakyti sunku, bet tikrai nieko panašaus, negu čia minėta.
  3. Patinka
    smurfas666 sureagavo į UnoDėdė Įvairus tinklapiai seką mano veiksmus   
    nu tai welcome to the internet duhh. Man kartais keista, kaip žmonės patys prekiaujantys internetu, nesugeba suvokt elementarių elektroninės komercijos principų. Jesus fking christ, jūs iš medžio iškritę ar ką?
     
    https://support.google.com/adwords/answer/2453998?hl=en
  4. Patinka
    smurfas666 gavo reakciją nuo bi0dileet CURL UTF-8   
    $html = mb_convert_encoding(utf8_decode(curl_exec($ch)),'HTML-ENTITIES','utf-8');
     
    Nereikia konvertuot. Delfi ir taip utf-8. Ir prieš tai įdėk
    header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'); kaip prieš tai post'e rašė.
     
    Turėtų būti:
     

    $header_content = "Content-type: text/xml; charset=utf-8"; $ch = curl_init(); curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, 'http://www.delfi.lt/news/daily/education/kiek-is-tiesu-uzdirba-mokytojai.d?id=65739838'); curl_setopt($ch, CURLOPT_ENCODING , $header_content); curl_setopt($ch, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1); curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1); curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0); $html=curl_exec($ch); header('Content-Type: text/html; charset=utf-8'); print_r($html); curl_close($ch);
  5. Patinka
    smurfas666 sureagavo į iPauL XP mirsta?   
    OHO! kokia naujeina :D
    Kad palaikymo nebus, nereiskai, kad mirs, o va naujesnieji tikrai mirt gali o XP ir toliau veiks, be strigimu :)
  6. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Algiz Technologijų produktai, kurių netekome 2013-aisiais   
    2013-aisiais sukurta aibė naujovių. Dalis jų išstūmė iš rinkos ilgą laiką veikusius produktus. Dingo „Google Reader“, pranešta apie „Winamp“ uždarymą, nustota gaminti „iPhone 5”, o vietoje jo atsirado „iPhone 5 S“ ir “iPhone 5 C”. Tinklalapis mashabe.com sudarė dešimties šįmet mirusių produktų sąrašą.
    Šįmet paskutinį kvapą išleido klasikinė paieškų sistema „Alta Vista“ ir kelias kartas sujungęs grotuvas „Winamp“.
     
    2013-aisiais žlugo ir kai kurios technologijų naujovės, kaip pašto paslaugos „Lavabit“ ar „Silent Circle“, buvęs populiarus „Tuntable.fm“ ar „PayPal“ žudiku turėjęs tapti „Google Checkout“.
     
    Žemiau – dešimt technologinių išradimų, kurių šiemet netekome.
     
    „HTC First“, dar žinomas kaip „Facebook“ telefonas
     
    2013 m. balandį „Facebook“ nusprendė išsiplėsti ir žengė į išmaniųjų telefonų rinką su programa „Facebook Home“. „Facebook Home“ veikia ir su kitais „Android“ prietaisais, tačiau debiutuoti nusprendė su „HTC First“ – vidutinės kainos išmaniuoju telefonu.
     
    „Facebook“ nusiminimui, „HTC First“ ir „Facebook Home“ pasirodymas buvo labai nesėkmingas. „Facebook Home“ vis dar egzistuoja, o „HTC First“ gamyba buvo nutraukta vos po kelių pardavimo mėnesių, – jis tapo trumpiausiai gyvavusiu telefonu nuo „Microsoft Kin“.
    „iPhone 5“
     
    Rugsėjo mėnesį „Apple“ pristatė dvi išmaniojo telefono versijas – „iPhone 5S“ ir biudžetiniu turėjusį tapti „iPhone 5 C”.
     
    Jei nekreipsime dėmesio į spalvingą naujojo išmaniojo telefono korpusą, „iPhone 5 C“ yra tas pats „iPhone 5“, tik su geresne kamera. Galbūt todėl „Apple“ galiausiai nusprendė išimti „iPhone 5“ iš gamybos.
    „Winamp“ grotuvas
     
    Šių metų lapkričio mėnesį „Winamp“ savininkė AOL pranešė, kad nuo šių metų gruodžio 20 d. „Winamp“ grotuvo nebus galima parsisiųsti iš oficialaus tinklalapio. Beveik 15 metų veikęs populiarus grotuvas uždaromas.
     
    1999 m. „Winamp“ grotuvą iš „Nullsoft“ už 80 mln. dolerių įsigijo kompanija AOL. Nuo tada muzikos grotuvai ir programos gerokai pasikeitė, atsirado „SoundCloud“, „iTunes“, „Spotify“, tačiau „Winamp“ visuomet veikė ir pateikdavo atnaujintas versijas, o dalis žmonių naudojosi ir vis dar tebesinaudoja šiuo grotuvu.
     
    Tiesa, vėliau netilo kalbos, kad grotuvą gali įsigyti „Microsoft“ arba kita bendrovė. Šiuo metu grotuvą vis dar galima atsisiųsti iš oficialaus tinklalapio.
    „Turntable.fm“
    2011-ųjų vasarą „Turntable.fm“ buvo sukurtas kaip būdas virtualiai vartotojams dalintis muzika. „Turntable.fm“ pokalbių kambariai, kuriuose nuolat diskutavo disko žokėjai, buvo labai populiarūs tą vasarą, tačiau vėliau, kaip ir daugelio išradimų, jo populiarumas ėmė blėsti.
     
    Šių metų lapkritį buvo pranešta apie „Turntable.fm“ uždarymą, o vietoje to paskelbta, kad jį valdanti bendrovė koncentruosis į „Turntable Live“ – išradimą, kuris leidžia muzikantams interneto pagalba gyvai koncertuoti gerbėjams.
     
    „MySpace Classic“
     
    2013 m. birželį. „Myspace“ pranešė apie prašmatnų atnaujinimą. Naujasis „Myspace“ susitelkia tik į muziką ir visai neprimena ankstesnio socialinio tinklo. Kai „Myspace“ informavo apie pasikeitimus, kartu paskelbė ir apie senojo „Myspace“ uždarymą. Taigi iki 2013 m. birželio „Myspace“ daryti įrašai ir žinutės buvo ištrinti iš sistemos.
     
    Nemaloniausia staigmena buvo ta, kad „MySpace“ nepranešė apie pokyčius vartotojams iš anksto. „Myspace“ leido naudotojams susirinkti nuotraukas iš senų profilių, tačiau senasis „Myspace“ dingo.
     
    Žvelgiant į tai, kaip sekasi naujajam „MySpace“, tikėtina, kad jis kitąmet gali atsidurti mirusių technologijų sąraše.
     
    „AltaVista“
     
    2013 m. vasarą „Yahoo“ oficialiai uždarė „AltaVista“. Klasikinis tinklalapis ir paieškos sistema buvo įsigyta „Yahoo“ dar 2003 metais.
     
    Faktas, kad “Yahoo” uždarė „AltaVista“, nemažai pasako, kaip jis buvo valdomas praėjusį dešimtmetį.
    „Lavabit“ ir „Silent Circle“
     
    Kai Edwardas Snowdenas turėjo naudoti užkoduotą el. paštą tam, kad bendrautų su Glenu Greenwaldu ir kitais, jis naudojo užkoduotą ir saugią el. pašto paslaugą „Lavabit“.
     
    2013 m. rugpjūtį „Lavabit“ įkūrėjai uždarė šią paslaugą, užuot išdavęs informaciją apie savo vartotojus federalinei valdžiai.
     
    Iškart po to buvo uždarytas ir užkoduotas el. paštas „Silent Circle“.
    „Google Checkout“
     
    2006 m. “Google” įkūrė „Google Checkout“ tam, kad varžytųsi su „PayPal“ dėl pasaulio internetinių mokėjimų ir pervedimų rinkos. Nepaisant to, kad paslaugą kūrė puikiai žinoma „Google“, paslauga nesulaukė dėmesio ir buvo sujungta su “Google Wallet”.
     
    „Google“ niekaip nepavyksta įsitvirtinti internetinių perlaidų rinkoje, o kitos tuo užsiimančios bendrovės rodo, kad ši rinka turi dar daug potencialo.
    „Blocbuster Video“
     
    „Blocbuster Video“ nėra tradicinis įrankis ar technologijų paslauga, tačiau ją mėgsta technologijų mylėtojai.
     
    Bendrovė „Dish“, kuriai priklauso 300 likusių „Blockbusters“ parduotuvių, jas galutinai uždarys kitų metų pradžioje.
    „Google Reader“
     
    Šių metų kovo mėnesį „Google“ pranešė, kad uždaro „Google Reader“ – populiariausią RSS skaitytuvą ir sinchronizavimo paslaugą pasaulyje.
     
    Užsidarius „Google Reader“, rinkoje atsirado daugiau vietos kitiems panašiems produktams. Geriausiai „Google Reader“ vietą pasisekė užimti „Feedly“.
     
    šaltinis: http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/technologiju-produktai-kuriu-netekome-2013-aisiais-646-391893#ixzz2onGrFaYK
  7. Patinka
    smurfas666 sureagavo į zawe Nebereikės pateikinėti deklaracijų Sodrai   
    Pernai metais visiems besiverčiantiems individualia veikla teko pildyti deklaraciją ne tik VMI, bet ir Sodrai. Šios prievolės nebelieka deklaruojant pajamas už 2013m. Tad, vienu popieriu mažiau! :)
     
     
    Asmeninis, besiverčiantiems individualia veikla, nebereikės teikti metinio pranešimo „Sodrai“ apie jų kas mėnesį gautas pajamas iš tokios veiklos.
     
    Anot Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), esminis metinės pajamų deklaracijos (GPM308 forma), skirtos deklaruoti 2013 metų pajamas, pakeitimas - atsiradęs priedas „Individualios veiklos pajamos pagal mėnesius". VMI akcentuoja, kad šis priedas pildytinas tik individualią veiklą vykdančio gyventojo pageidavimu. Individualią veiklą vykdančiam gyventojui neužpildžius šio priedo, bus daroma prielaida, kad kiekvieną veiklos mėnesį gautos individualios veiklos pajamos yra vienodos.
     
    Info iš čia.
  8. Patinka
    smurfas666 sureagavo į ForeverYoung Winamp amen   
    Winamp ir Shoutcast gyvens - 2014.01.15
     
    http://uzdarbis.lt/t296872/winamp-gyvuos-ir-toliau-radionomy-oficialiai-patvirtino-perkanti-grotuva/
    Paaiskejo, jog Winamp ir Shoutcast susirado pirkeja. Pagal Techcrunch duomenys, belgu servisas Radionomy nusprende isigyti AOL produktus uz 5-10mln. doleriu. Bet AOL ketina pasilikti 12% akciju.
     
    Pasak pirkeju, Winampas bus tobulinamas. Ketinama dirbti ties mobiliaisiais irenginiais ir automobiliais.
     
    Kas liecia Shoutcast, tai sitas pirkinys, Radionomy padarys radio rinkos lydere. Shoutcast Belgijos imonei atnes virs 60 000 radio stociu, tuo tarpu Radionomy siuo metu ju turi tik 6 000.
     
    _________
     
    Legendinis muzikos MP3-Grotuvas Winamp baigia savo egzistavima, pranesa Techcrunch. Toki sprendima prieme mediakorporacija AOL, kuri ir yra Winamp savininke.
     
     
    Winamp Classic skinas
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/winamp_classic.png
     
    Siuo metu paskutine grotuvo versija yra Winamp 5.66 - ji ir buvo pristatyta kartu su zinia apie serviso uzdaryma.
     
    Winamp istorija prasidejo dar 1997 metais, Nullsoft kompanijos deka. Grotuvas tapo itin populiarus deka MP3 formato ir failu talpyklu. O jau 1999 metais Winamp'a isigijo korporacija AOL uz $80 mln. Gandai apie uzdaryma jau aidejo 2004 metais. Neziurint i tai, kad 2010 metais Winamp grotuvas pasirode Android'ui, o 2011 pasirode versija OS X — Winamp Sync, vistiek nebuvo aisku kas darosi su kompanija.
     
    Na mano nuomone tiesiog ne tiems i rankas papuole toks geras produktas.
     
     
    Winamp'u susidomejo Microsoft ir gali buti kad nusipirks.
    Taip pranesa TechChurch
  9. Patinka
    smurfas666 sureagavo į MatasR Skirtingos kabutes echo komandoje   
    $type = '$("'.$field->type.'[name=\''.$field->name.'\']").val();';
  10. Patinka
    smurfas666 sureagavo į madafakas Grupinių pirkimų portalų klestėjimas baigėsi   
    Nes dažniausiai visur yra šlamštas ir tas šlamštas kiekviename saite vienodas: vien plovimai, Š renginiai į kuriuos niekas nenori eiti, ratų montavimai ir kokia nors nano-gangsta-super-duper-drapar kempinė, kuri rūdis atstatys atgal į metalą už 25 LT vietoj 500 Lt.
     
    Jų visas tas pelnas iš egipto žemės jaučiu, nes per metus laiko keisto intelekto moteriškės vis dar nesugeba apsiprasti su idėja, kad perka mėšlą gražiam įpakavime. Matyt pirktų ir tada, kai pavadinimas būtų "Gegipto žemė" - ant tokių dar sukasi bizniukas, bet ir akla višta grūdą randa ir susipranta, tad veikiausiai nebeilgai...
  11. Patinka
    smurfas666 sureagavo į ronner Mažosioms bendrijoms – nauji mokesčiai   
    Negaliu sutikti, kad verslas Lietuvoje žlugęs. Net ir mažieji čia puikiai laikosi. Startupų irgi turim nemažai, nišinių parduotuvėlių, paslaugėlių - tikrai daug. Didelė dalis Lietuvos gyventojų mieliau renkasi verslo sritį, nors ir pakankamai smulkaus, nei samdomą darbą. Ir nesiskundžia.
    Be abejo, paverkšlena kartais, tačiau ne per daug.
     
    Kai kurie čia atsidarė įmones (kad ir MB) kai pajamos siekia 100, 200 Lt. Koks tikslas? Kuo blogai individuali veikla? O kai kuriais atvejais pilnai užtenka ir verslo liudijimo. Ar čia noras pasirodyti ir draugam sakyti - aš turiu įmonę...
  12. Patinka
    smurfas666 sureagavo į ronner Mažosioms bendrijoms – nauji mokesčiai   
    Kai tik pasirodė MB galvojo prie jos pereiti iš IV, bet būtent mokesčių pakeitimai ateityje ir liepė pasilikti prie IV, nes man tai finansiškai nenaudinga. Tie, kurie atsidarė MB ir dabar verkia, kad mokesčiai žvėriški, ar net nesidomėję aiškina, kad čia juk Lietuva ir pan. - laikas būtų prieš aktyviai burbant ir keikiant valdžią pasidomėti. Ypač jei domina tokia verslo forma, reikia paskaičiuoti bent kelis metus į priekį, o ne gyventi šia diena.
     
    MB buvo skirta šeimos verslo startui. Jei per metus verslas įsisuko - nauji mokesčiai ne tokia ir bėda. Jei neįsisuko, gal laikas pamąstyti, kad kažkas su tuo verslu daroma ne taip?
  13. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Andriuslink Mažosioms bendrijoms – nauji mokesčiai   
    Keista, kaip lengvai žiniasklaida gali sukelti nepasitenkinimo bangą, ypač šiame forume, kurio dauguma narių laiko save protingesniai nei kiti.
     
    Dar 2012 metais, kada tik prasidėjo MB, buvo žinoma apie tai, ką čia rašote. Štai jums zyzuolės įrašas:
     
  14. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Flow Puslapių kūrimo vertė Lietuvoje - peraugus?   
    Man tai net kažkaip keista kaip tau USA pasiūlė už $1.2k-$2.5k. Čia su dizainu ar tik programavimo darbais? Puslapiai galbūt ir atrodo nesudėtingi, bet ten darbo tikrai nemažai yra.
     
    Iš esmės taigi turi būti paruoštas tinklapio prototipas ir sudereinta dėl išvaizdos. Paskui dizaineris darbuojasi. Jam čia taip pat nemanau, kad dienos ar dviejų darbas, o kur paskui visokie dizaino pataisymai. Aišku jei dizainą turi tai ši dalis kaip ir atkrenta.
     
    Neatrodo, kad tavo pateikti tinklapiai būtų tiesiog padaryti ant kokios TVS, vadinasi tai jau custom sprendimas, ko pasekoje programavimo darbai tik auga. Vienas programuotojas prie tokio tinklapio dirbdamas čia tikrai mėnesį darbo turėtų. Tai nori pasakyti, kad USA programeris tau mėnesį dirbs už tiek, kiek pasiūlė?
     
    Geriausiu atveju ką gausi tai jau seniai padaryta ir ne su vienu užsakovu naudotą kodą, kuriam reiks minimalių pakeitimu, o blogiausiu atveju bus tau viskas ant kokio Wordpress pakabinta.
     
    Įmonės atveju taip pat reikia suprasti, kad tie pinigai turi padengti ne tik programuotojo darbą, bet ir projektų vadovo, administracijos ir kitų žmonių kurie prisideda prie įmonės gyvavimo, nors dažnai net nepagalvojama apie juos, kai išpūtus akis klausiama, o kodėl taip brangiai. Vos nepamiršau, taigi dar ir valstybei nuo šios sumos reikia dalį atiduoti.
     
    Taigi klausimas, kiek šiuo atveju kokybiškas darbas yra kokybiškas. Tai, kad paslaugos teikėjas sako, kad darbas yra kokybiškas dar nieko nereiškia (dar nė vieno nesu girdėjęs sakant, kad dirba nekokybiškai :)). Kokybės klausimu reiktų kreiptis į buvusius užsakovus.
  15. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Giedrius Lietuva prieš ir po krizės   
    Gal todėl, kad jos gyvena ne pagal išgales ir kad tas pragyvenimas "oriai" vyksta ateities kartų sąskaita? Klausimas, žinoma, retorinis. Graikija irgi gyveno oriai (tebegyvena, jei lyginsim su mažiau išsivysčiusiom ES šalim). Tačiau dabar graikai susiduria su skaudžia realybe - turi gyventi pagal realias išgales ir tai jiems labai nepatinka, nes tos išgalės yra mažesnės nei kad jie buvo pripratę. Tačiau, jei norime, kad mūsų gyvenimo kokybės augimas būtų tvarus, mes ir turime jo siekti pagal išgales, o ne su politika "po mūsų nors ir tvanas". Todėl aš tikiuosi, kad tokiu klausimu tu nesuponuoji, jog didelė skola yra tapatu gyvenimo gerovei.
     
    Beje, visada verta nagrinėti suminį skolos ir kt. valstybių įsipareigojimų tai šaliai rodiklį. Yra šalių, kurių skola didelė, bet kurios ir paskolinusios daug.
     
    Jei mūsų progresą tau menkina tai, kad progresuoja ir kiti, tada pasakykime kitaip. Lietuvos progresas per pastaruosius 20 metų ne tik buvo akivaizdus, bet ir buvo spartesnis už, pvz., vakarų Europos progresą ir tokiu būdu išsivysčiusias šalis vijosi ;) Tarkim, kalbant konkrečiais pavyzdžiais, Lietuvos BVP gyventojui pagal perkamąją galią per 17 metų (nuo 1995) pasivijo ES vidurkį nuo 36 proc. iki 70 proc. Pasiskaičiuokim prognozę dar 20 metų į priekį ir pamatysime, kur ji veda. Kartais sunku tautiečiams įtikti, na bet gal kaip nors.
     
    Pats supranti, kad nedarbo lygis augo dėl globalios krizės. Tačiau šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvoje užimtumo augimas buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (valdžią paliekant G. Kirkilui - nedarbo augimas buvo 3 didžiausias ES). Taip kad problemos sprendimo sėkmė yra akivaizdi.
     
    Tuo tarpu jei, kaip tu teigi, tau kažkuri informacijos dalis yra nesuprantama, tai ir kalbėkime konkrečiai. Pasižiūrėsim, kažkodėl manau, kad man be vargo pavyks ją tau paaiškinti.
     
    Žinoma, galima išvedžioti, kad statistika įmanoma manipuliuoti. Taip, įmanoma. Tačiau norint taip teigti, reikia tai pagrįsti. Kitu atveju taip kalba žmonės, kurie matydami jiems po nosimi pateiktus akivaizdžius faktus vis tiek yra juos linkę žūtbūt neigti ir tiesiog ieško tam preteksto.
     
    Tad, jei reikia kurio nors grafiko išaiškinimo, aš mielai tai padarysiu. Teiraukis.
     
    Visaip gali būt, nes yra įvairūs recesijos modeliai, kurie simboliškai vaizduojami įvairių raidžių pavidalu. Jei tau įdomi ši tema, siūlau paskaityti apie juos čia:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Recession_shapes
     
    Lietuvos recesijos modelis turbūt būtų panašiausias į V. Atsistatymas nėra toks spartus kaip nuosmukis (taip vargiai kada būna, jei valstybė neturi rezervų, kuriuos galėtų staiga mest ekonomikos gelbėjimui, o mums tokiais nei nekvepėjo), bet tiek smukimas, tiek atsistatymas yra gana aiškūs, todėl labiau taikyčiau V nei U, nors realiai tai tarpinis variantas. Bet kuriuo atveju šįkart tavo pvz. gal ir tinka, bet įmanoma, kad būtų ir kitaip :)
     
    Bet čia jau truputį offtopic'as savišvietai :)
     
    Nesutinku.
     

    valstybės išlaidos iki krizės ir atsakingumo finansų politikoje trūkumas priklauso tik nuo mūsų politikų sprendimų, o ne nuo ekonominių aplinkybių, todėl čia atsakomybė tenka socialdemokratams tiesiogiai;
    Lietuvos ekonomikos augimas vyksta nepaisant krizės ir masinės recesijos Euro zonoje;
    A. Kubiliaus Vyriausybė ėmėsi labai konkrečių priemonių ekonomikai palaikyti. Kalbant konkrečiai, kadangi neturėjome finansų rezervo, tam buvo nukreiptos ES paramos fondų lėšos, kurias dėl šios priežasties krizės įkarščio metu Lietuva įsisavino sparčiausiai visoje ES. ES parama buvo sąmoningai ir tikslingai nukreipta į eksportuojantį sektorių, ko rezultatus šiandien matome rekordinėse eksporto apimtyse ir didžiausiame ES eksporto augime;
    buvo įkurtos valstybės agentūros ("Versli Lietuva", "Investuok Lietuvoje"), kurių esminiai tikslai ir buvo parama mūsų verslui organizuojant konsultacijas, padedant surasti tiekėjus, padedant įeiti į naujas užsienio rinkas. Buvo skaidrinama šių agentūrų veikla įvedant jų atskaitingumą visuomenei (pvz., pradedant rengti viešas metines veiklos ataskaitas, ko iki tol nebuvo);
    Valstybės valdomose įmonėse buvo diegiami EBPO standartai (VVĮ veiklos nepolitizuotumo, skaidrumo ir efektyvumo). To pasekoje išaugo VVĮ veiklos pelningumas, valstybei tenkanti VVĮ dividendų dalis išaugo bent dešimt kartų. Beje, į valdžią grįžę socialdemokratai viską verčia aukštyn kojomis į VVĮ valdybas vietoje politiškai nepriklausomų asmenų kišdami savus statytinius (jei reikia pavyzdžių, žiūr. "Litexpo", "Versli Lietuva", kt.).

    T.t.
  16. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Giedrius Lietuva prieš ir po krizės   
    Sunku pakomentuot tokį minčių kratinį, bet pamėginkim.
     
    Nepakankamas valstybės išsivystymas neneigia sparčiausio ES augimo fakto. Augimas ir esama padėtis yra du skirtingi dalykai. Augimas yra būtinas tam, kad esama padėtis ateityje būtų geresnė. Tą augimą mes ir turime, nors prieš keturis metus situacija buvo kardinaliai priešinga ir nieko gero nežadanti. Beje, šiuo metu tas augimas dar ir tvarus - nebėra dviženklės nominalius skaičius išpučiančios infliacijos, augimas nebevyksta ant paskolų adatos, nebėra NT burbulo, labai smarkiai sumažintas užsienio prekybos deficitas ir t.t.
     
    Gana kalbėti apie biudžetą "silpniausių žmonių sąskaita". Kaip kažkada buvo teisingai pasakyta, o kieno sąskaita jis turėjo būti lopomas, gal marsiečių? Jūs turbūt nesuvokiat, bet jei viską būtų bandoma paimt iš darbdavių, tai mažėtų darbo vietų dar labiau apsunkinant verslą, o tai DAR LABIAU pakenktų visuomenei.
     
    Kad su krize buvo susitvarkyta puikiai, rodo jau ne pirmus metus vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje Lietuvos ekonomikos augimas. Šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvos BVP, eksporto ir užimtumo augimas buvo DIDŽIAUSIAS visoje ES. Tuo tarpu kai Vyriausybę paliko G. Kirkilas mūsų BVP nuosmukis ir nedarbo augimas buvo atitinkamai 2-as ir 3-as didžiausias ES. Tai ko mes dar norim, kad į saują kupiūrą įdėtų ir į lėkštę sriubos Kubilius asmeniškai įpiltų?
     
    Vietoje to pagalvokite, kodėl Lietuva krizės akivaizdoje turėjo vos 0,9% BVP finansų rezervą, t.y. praktiškai neturėjo, kai tuo tarpu estų rezervas siekė 10 proc. BVP. Ar nemanote, kad nuoga ir basa krizės akivaizdoje palikta Lietuva iki tol socdemams taškiusius valstybės pinigais (biudžeto asignavimai nuo 2005 iki 2008 m. padidinti nuo 14 iki 24 mlrd. litų!) tiesiog neturėjo kitos išeities kaip tik taikyti nepopuliarias ir skausmingas, bet BŪTINAS taupymo priemones. Tuo tarpu jei socdemai nebūtų vadovavęsi politika "po mūsų nors ir tvanas", tai ir tokio šoko visuomenei bei verslui nebūtų buvę.
     
    Šie žodžiai aiškiai rodo, kad turim reikalą su profanu. Yra dideli pinigai, tik blogi dėdės mums jų neduoda :) Grįžkim prie realybės.
     
    Ką mūsų perkamoji galia turi bendro su mūsų ekonomikos augimo faktu? Nieko. Tai noras viską suplakti į vieną krūvą. "Taip, Lietuvoje augimas didelis, bet vis tiek čia blogai". Apsispręskim, kuria tema kalbamės. Kaip minėjau, dar nepakankamas valstybės išsivystymas ar per maža gyventojų perkamoji galia niekaip nekeičia to fakto, kad mes augam sparčiausiai ES ir ją vejamės.
     
    Ispanija nuo Lietuvos pagal BVP (gyventojui) yra pakankamai toli.
     
    O šis komentaras demonstruoja, kad žmogui jokio skirtumo, kas dedasi valstybėje, kokie yra jos finansai, svarbu, kad "eiliniam darbo žmogui" būtų gerai. Tai ir mes galim prasiskolinti, jei tai laikome privalumu. Supraskite, gyventojams nebus gerai, jei nebus gerai valstybei, nes tai, iš esmės, yra vienas ir tas pats. Gyventojų gerovę galime didinti tik tvariomis ir atsakingomis priemonėmis, kurios nekenktų valstybės finansų stabilumui.
     
    Beje, Ispanijoje nedarbas siekia 26 proc. Lietuvoje - kiek daugiau nei 10 :) Just sayin'.
     
    Būti uodegoje tarp pačių geriausių nėra negarbė. Antra, mes sparčiai vejamės ES vidurkį ir tokiais tempais jau po dešimtmečio pagal BVP (PGS) būsime vidutiniokai. Trečia, kelinti mes esame puikiai parodo toks apibendrintas indeksas kaip HDI. Pagal jį mes esame 40-a geriausia valstybė pasaulyje iš ~200. Atsižvelgiant į esamą poziciją ir jos gerėjimą, nematau reikalo verkšlenti.
     
    O, bet, tačiau, pakartosiu trečią kartą - tema eina apie ekonomikos augimą, kuris yra puikus, nors anksčiau toks nebuvo.
     
    Na tai sėkmės perkant bilietą į Graikiją :) Tik paskui nesistebėkim, kai ta labiausiai prasiskolinusi valstybė virs tokia pačia #####, kokioje šiandien Graikija ir yra. Augimas turi būti tvarus ir remtis realiomis galimybėmis. Tuo tarpu kažkam turbūt patinka kosminis populizmas a'la 1500 MMA iki 2013 m. pabaigos ir pan. Tokiems žmonėms visų pirma reikia išmokti ekonomikos pradmenis, o po to jau bus galima samprotaut apie tai, ką ir kaip reikėtų daryti Lietuvoje.
     
    Analizėje pateikiami makroekonominiai rodikliai. Makroekonominių rodiklių gerėjimas (ar blogėjimas) visada eina pirmiau nei realūs pokyčiai "eilinių" žmonių gyvenime. Tai yra egzistuoja tam tikras lag'as. Tačiau, o tai ir yra gera žinia, tie pokyčiai, nesvarbu, kad ir su vėlavimu laike, visada reiškia pokyčius ir realiai gyventojams. Tereikia tik mažiau verkt ir turėt daugiau kantrybės. Lietuvoje jau fiksuojamas realus atlyginimų augimas. Tai reiškia, kad atlyginimų augimas viršija infliaciją. Taip kad cic.
     
    ---
     
    O šiaip kiekvienos minties aš nepakomentuosiu. Ne todėl, kad nenorėčiau. Todėl, kad nesu fiziškai pajėgus. Bet bendrą mintį pagaut užteks ir tiek, kiek parašiau :)
  17. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Arnas Programuotojų poreikis   
    neužtenka vien baigti, turi turėti norą ir užsispyrimą, tada darbo netruks. Jeigu tau nepasiūlo darbo kompanijoje, kas trukdo užsiimti freelancinimu? Kas nors paneikit šį faktą:
     
    tu apsiimi darbą, galbūt jis ne pats mieliausias ir daugiausiai apmokamas, bet tu jį apsiimi, nes tau reikia pinigų. padarai ir apsiimi dar vieną, paskui dar vieną ir galiausiai matai, kad klientai tave patys susiranda ir dar vėliau pastebi, kad jau gali pakelti kainą, terminus ir atsirinkti su kuo dirbsi, o su kuo nedirbsi.
     
    tokiu atveju yra tik vienas paaiškinimas: kas nieško darbo - tas jo ir neranda. Kas nori dirbti, tas ir dirbs
     
     
    labai taikliai pasakyta. rimti užsakovai nori rimto produkto, o ne to, ką gali ir patys pasidaryti
  18. Patinka
    smurfas666 sureagavo į ParanoiC Programuotojų poreikis   
    Sveiki, perskaičius dar viena straipsnį apie tai kaip Lietuvoje truksta programuotojų pasidarė įdomu ar taip yra ištiesų. Peržvelgus programavimo paslaugų skyrelį iš pirmo žvilgnio atrodo, kad programuotjų anketų kasdien sukuriama nepalyginamai daugiau nei skelbimų, ieškančių jų paslaugų. Užsienio laisvai samdomų darbuotojų tinklapiuose situacija rodosi dar prastesnė, dėl kiekvieno darbelio pešasi ganėtinai nemažai programuotojų, dažniausiai iš trečiųjų šalių. Taippat esu sutikęs kelis lietuvoje su programavimu susijuses studijas baigusių žmonių, kurie dirba nekvalifikuotus darbus. Taip, sutinku, jie turbūt nebuvo geriausi programuotojai, tačiau jeigu egzistuotų toks didelis jų trūkumas, manau net tokie žmonės dirbtų IT srityje. Suprantu, kad geras specialistas visada ras darbo, tačiau norėčiau išgirsti asmeninių nuomonių iš jau programuotojų duoną ragaujančių žmonių. Ar sunkiai sekasi rasti užsakymus, o gal kaiptip tenka atmetinėti visus pasiūlymus dėl laiko stokos?
  19. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Sventasis MySQL klaida   
    PHP Garbage Collector turi uždaryti visus susijungimus baigus vykdyti skriptą.
  20. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Adrijus Lankytojų pirkimas – teisėta, bet ar etiška?   
    Uždarbis internetu daugeliui skamba kaip paprasčiausia apgavystė. Nors virtualiai kai kurie iš tiesų geba papildomai užsidirbti, tokios veiklos būdai dažniausiai ne visai sąžiningi – pinigų gauti norintys interneto lankytojai naršo nurodytose svetainėse, spaudžia ant jiems pasakytų nuorodų ar rašo atsitiktinio turinio komentarus ir atsiliepimus. DELFI teiravosi specialistų, ar etiškai elgiasi tokiu verslu užsiimantys ir jo paslaugomis besinaudojantys internetiniai puslapiai.
     
    Vienas populiariausių būdų užsidirbti internetu – už tam tikrą mokestį atlikti paspaudimus ant nurodytų nuorodų. „Paid to click“ (PTC; apmokamas už paspaudimus - DELFI) vadinamas būdas padeda svetainės savininkams sudaryti įspūdį, kad joje lankosi didelis vartotojų srautas, kuris yra efektyviai nukreipiamas į reklamas puslapyje talpinančias svetaines. Tokiu būdu internetiniame puslapyje labiau perkama reklamą, o jo savininkai gauna didesnį pelną. Visgi, taip pirkdami reklamą iš tiesų tarp lankytojų nepopuliarioje svetainėje nukenčia kiti rinkos nariai.
     
    Riba tarp to, kaip sąžininga ir kaip nesąžininga valdyti verslą internetu – dar miglota, todėl DELFI teiravosi apie dirbtinai sukuriamą lankytojų, peržiūrinčių reklamas svetainėje, srautą bei domėjosi, kaip į internete uždarbiaujančius ir jų paslaugas perkančius portalus žvelgia patys virtualioje erdvėje veikiantys specialistai.
     
    Užsidirbti iš paspaudimų – nerimta
     
    Šarūnas Mikšys, įvairių internetinių projektų kūrėjas ir įgyvendintojas pasakojo, kad PTC yra vienas iš paprasčiausių būdu užsidirbti internete. „Užsidirbti internetu yra begalė išradingų būdų, o ir patys žmonės išradingi. Šis yra įvardijamas kaip pats paprasčiausiai, kai namuose turi kompiuterį ir gali užsidirbti saldainiams“, - juokavo jis.
     
    Gauti atlygį tokiu būdu nerimta ir Uždarbis.lt įkūrėjo K. Kuolio nuomone: „Uždarbiauti per PTC, mano manymu, yra tikrai neverta. Tai interneto praeitis – PTC lietuviai aktyviai užsiiminėjo maždaug prieš 10 metų“. Už vieną paspaudimą iš tiesų daug užsidirbti nepavyks – jis įvertinamas maždaug 1 – 4 amerikietiško dolerio centais. Š. Mikšio teigimu, didesnį pelną galima gauti į šią veiklą įtraukiant kitus uždarbiauti norinčius žmonės. „ Jų pagrindinis uždarbis yra toks, jog esu prisiregistravęs ir atvedu kitus vartotojus, jie užsiregistruoja, o aš gaunu komisinį procentą. Šis ratas plečiasi piramidiniu principu, tačiau tie procentai yra labai maži“, - sakė jis.
     
    Svetainių, kurių pagalba galima taip užsidirbti, veikimo principas paprastas: jose pateikiamas sąrašas nuorodų, ant kurių reikia paspausti. „Tuomet atsiranda laikmatis ir svarbu, kad atsidariusiame puslapyje jis būtų matyti. Jis veikia nuo dešimties iki dvidešimties sekundžių priklausomai nuo svetainės tiekėjo. Kai laikas baigiasi, pasirodo tai nurodantis užrašas ir puslapis užsidaro“, - paaiškino Š. Mikšys.
     
    J teigimu, žinomos interneto svetainės tokiomis paslaugomis nesinaudoja: „Ši technologija yra labiau siūloma naujoms svetainėms, kurios ką tik susikūrusios ir neturi labai rimto turinio, todėl taip siūloma pakelti lankytojų srautą, galbūt tuo pačiu – pozicijas sistemoje“.
     
    Š. Mikšio manymu, portalai, kurie užsiima PTC kuravimu, nėra svarbūs internetinio verslo dalyviai. „Aš jų nevertinčiau rimtai – nei vienas rimtas užsakovas, norintis pritraukti srautą, tikriausiai niekada nesikreipė ir nesikreips į tokius“, - sakė Š. Mikšys. Jo teigimu, tarp tokių svetainių apskritai susidaro užburtas ratas. „Šiai dienai situacija tokia, kad jos pačios naudojasi vienos kitų paslaugomis. Tai iš tikrųjų yra daugiau kaip žaidimas“, - sakė jis.
     
    Jam pritarė ir bendrovės Pigu.lt direktorius Dainius Liulys. „Nėra įmanoma atsivesti tokio didelio lankytojų kiekio, kad apgautum įmones, internete perkančias reklamą – parodytum, jog viskas yra labai gerai, puslapis labai lankomas. „Atsivedant“ srautą „atvedami“ žmonės – ir nors vieną dieną jie ateina, kitą dieną jie nebe ateis. Internetiniai puslapiai, kurie perka šį nuolatinį srautą, jį perka diena iš dienos, kad puslapyje apsilankytų papildomas žmonių srautas. Visgi, tai nėra toks didelis siekis, kad būtų galima manyti, kad tai yra labai lankomas puslapis. Tai gali būti iki 5 – 7 proc. viso puslapio srauto, o vieno lankytojo kaina yra labai didelė ir aukšta“, - sakė jis.
     
    Visgi, nusprendę apgauti galimus klientus ir reklamos pirkėjus šį faktą gali paprastai nuslėpti. „Kiekvieno portalo kūrėjas mato srautą iš paieškos sistemų ar konkrečių nukreipiančių svetainių, bet reklamos atstovas gali gauti tik tokią informaciją, kurią jam pateikia portalo savininkas“, - pasakojo Š. Mikšys. - Bet vis tik yra kitas momentas: jeigu svetainė yra maža ir ji neturi natūralaus srauto, tai paprasčiausiai niekas joje neatsiras. Iš tikrųjų, jei nori kad užsakovas ateitų reklamuotis, tai iš tikrųjų reikia generuoti natūralų srautą paieškos sistemose, pavyzdžiui, „Google”, kai matomas pagrindinis raktažodžius, pagal kurį aišku, kokios tematikos yra portalas“.
     
    Toks verslas – ne etiškas
     
    Nei vienas iš kalbintų internetinio verslo specialistų tokio uždarbio būdo nepateisina. Tiesa, nevertina ir labai rimtai. „Etiniu požiūriu žiūrint, tai tikrai nėra sąžininga, bet kita vertus, tai net nėra rimta“, - sakė Š. Mikšys. Nors pašnekovo manymu, pats tokių svetainių veikimo principas nėra etiškas, jos nesąžiningai elgiasi ne tik suteikdamos galimybę apgauti perkančius reklamą, bet ir apgaudinėdamos tuos žmonės, kurie uždarbiauja PTC būdu.
     
    „Apskritai, nepasakyčiau, kad ši veikla nešvari, tiesiog jos (svetainės – DELFI) tokiu principu sukčiauja. Pritraukiami žmonės, kad jie ateitų, spaustų ant nuorodų ir jiems neišmokami pinigai. Taip elgiasi didžioji dalis – yra labai nedidelė dalis svetainių, kurios gyvuoja apie dešimt metų ir dirba sąžiningai“, - sakė jis.
     
    K. Kernius buvo kategoriškesnis – jis sakė, kad jo įkurtoje svetainėje Uždarbis.lt skleisti informaciją apie PTC apskritai negalima. „Mūsų forume skatinimas užsiimti PTC veikla ir jos populiarinimas yra uždraustas – tai laikoma neetišku verslu ir pačių bandančių iš PTC užsidirbti žmonių laiko švaistymu“, - sakė jis. Pašnekovo teigimu, taip portalų savininkams keisti lankytojų srauto nereikėtų. „Manau, kad neetiška gavus reklamos užsakymą mokėti už jos peržiūra apie tai nežinant reklamos užsakovams, nes tokiu būdu reklama sulaukia žymiai mažiau potencialių klientų – ją žmonės peržiūri ne dėl to, kad reklamuojamas dalykas juos sudomino, o todėl, kad jiems už tai yra mokama. Taip nukenčia reklamos užsakovas, o iš to pelnosi už reklamos peržiūras mokanti įmonė“, - kalbėjo K. Kuolys.
     
    Pasak Š. Mikšio, norintys didinti lankytojų skaičių internetinėje svetainėje bei lankytojų skaičių, nukreipiamų į nuorodas svetainėje, turėtų tai daryti kitais – patikimesniais ir etiškesniais būdais. „Sąžiningų būdų, kaip užsidirbti, yra nemažai – tai tas pats „Google Adwords“. Skirtumas tas, kad kompanija kreipiasi, užregistruoja, kokią sumą galėtų mokėti, nustato biudžetą ir tuomet „Google“ talpina skelbimą savo paieškos sistemoje“, - pavyzdį davė pašnekovas.
     
    Lietuviški portalai ne visuomet sąžiningi
     
    Pašnekovų teigimu, Lietuvoje internetinių svetainių, dirbtinai didinančių lankytojų srautą, gali būti. Tiesa, D. Liulys nemano, kad naudojantis PTC paslaugomis galima pasiekti išskirtinių rezultatų. „Svarbu paminėti tai, kad šis būdas dažnai naudojamas sugeneruoti papildomam tiksliniam vartotojų srautui, įmonės perkančios bet kokį srautą anksčiau ar vėliau pamato, kad tai yra neefektyvu. Be to, ir bendrovės teikiančios tokias paslaugas bet kaip labai greitai įsitikina, kad toks verslas yra trumpalaikis ir neturi perspektyvų“, - sakė jis. - Šiuo būdu galima papildomai pritraukti tikslinių vartotojų, bet tai nėra garantuota sėkmės formulė“.
     
    Su tuo, kad lankytojų skaičius – ne visuomet skaidrus, sutinka ir Uzdarbis.lt portalo įkūrėjas Kernius Kuolys. „Neturiu žinių, kaip aktyviai Lietuvoje naudojami PTC tinklai, bet neetiško portalų savininkų elgesio su reklamdaviais pavyzdžių tikrai yra. Verta prisiminti poros metų senumo atvejį, kai įmonė "Alio" padavė į teismą "One.lt" savininkus dėl esą dirbtinai generuojamo reklamos paspaudimų skaičiaus. Bet kuriam portalui yra naudinga, jeigu jį pasirinkę reklamdaviai lieka patenkinti reklamos kampanijos rezultatais ir dėl to pratęsia reklamos sutartis, ir niekas negali paneigti, jog kai kurie portalai imasi fiktyvių būdų reklamos rezultatams gerinti. Mano minėtu atveju, "One.lt" ir "Alio" susitaikė teisme, nes reklamos sutartyje tikriausiai nebuvo saugiklių nuo reklamos rezultatų klastojimo – tad net jei "One.lt" juos klastojo, tai darydami jie nepažeidė jokių su "Alio" sudarytoje sutartyje numatytų punktų. Tai yra svarbus perspėjimas įmonėms, perkančioms reklamą internete: reklamos sutartyse su portalais užsitikrinti garantijas, jog reklamos rezultatai nebus klastojami nei PTC, nei robotų pagalba“.
     
    Šaltinis: DELFI
  21. Patinka
    smurfas666 sureagavo į facis1 Ar programavimo kalba is tiesu svarbi?   
    Na, priklauso nuo to, is kurio kampo ziuresi. Paimant zemo lygio kalbas kaip Assembleris, ar siek tiek aukstesnio kaip C lygio kalbas, reikia pradeti ne nuo "klasiu ir rysiu" kaip tu sakai, o nuo to, kaip veikia kompiuteris, kas yra kintamasis, kaip jis saugomas atmintyje ar CPU registre, kaip veikia RAM ir CPU ir t.t. As asmeniskai nemegstu auksto lygio kalbu, man labiau prie sirdies zemo lygio kalbos (C, ASM).
     
    Jei is pradziu mokysies auksto lygio kalbas ir meginsi pereit prie zemo, manau sutiksi nemazai sunkumu ir problemu.
  22. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Andrejus Atsinaujino versliukai.lt   
    Nemanai, kad būtų geriau, jei žmogaus telefonas ir el. paštas būtų matomi tik užsiregistravus ar panašiai, nes dabar gali bet kas susirinkti neblogą DB iš šių duomenų.
     
    P.S. LCC gerai randa kokius projektus paremti :)
  23. Patinka
    smurfas666 gavo reakciją nuo MindaugasLT pagelbekit su php sintakse, simple kodas :)   
    $return .= '<a href="javascript: void(0);" onclick="getAttachmentlink(\'http://manourl.lt/xxx/'.$ID['XX'].'\');">';
     
  24. Patinka
    smurfas666 sureagavo į B.T.M. MegaUpload išjungtas, susiję asmenys suimti   
    Nu PRIE ko čia SOPA ir PIPA įstatymai? Absoliučiai nė prie ko. Juk jau seniai pasakė Obamos administracija aiškiai, kad net jei kongrese "prastumtų", jie vis tiek nepritars. Tad, tų įstatymų "prastūmimas" kol kas nė kiek nepajudėjęs.
     
    MEGAUPLOAD kaltinami pinigų plovimu, reketu ir nelegalaus turinio platinimu (juk ir iki šiol-nereikia nei naujųjų įstatymų-autorinių teisių gynimo įstatymai JAV labai GRIEŽTI, o MegaUpload serveriai buvo ir JAV).
     
    Su naujaisiais įstatymais, kuriuos svajoja "prastumti" kūrybinė industrija, MegaUpload atvejis neturi nieko bendro.
  25. Patinka
    smurfas666 sureagavo į Giedrius Lietuvos ateitis - kokia ji?   
    BVP išaugo maždaug dvigubai (nuo 1991-ųjų gerokai labiau):
    http://i42.tinypic.com/dxzmgh.png
     
    TUI išaugo apie tris kartus (nuo 1991-ųjų gerokai labiau):
    http://i43.tinypic.com/ipp460.png
     
    Eksportas išaugo apie 5,5 karto (nuo 1991-ųjų gerokai labiau):
    http://i43.tinypic.com/35ch2cp.png
     
    Lietuva gali pasigirti vienu aukščiausių interneto kokybe pasaulyje gindama Europos pozicijas pasaulyje tarp tokių šalių kaip P. Korėja, Honkongas ar Japonija:
    http://i44.tinypic.com/919h8g.png
    http://i43.tinypic.com/2cor0qr.png
    Šaltinis.
     
    Šiemet pirmą kartą per šios nepriklausomybės istoriją patekome tarp itin aukšto išsivystymo šalių:
    Human Development Index 2011.
     
    Nuo ~2000-ųjų savižudybių skaičius Lietuvoje tendencingai mažėja:
    Savižudybių dinamika miestuose ir kaimuose, vyrai ir moterys 1930-1940 ir 1980-2010 metais (100 000 gyventojų)
     
    Eismo statistika pastaruoju metu tendencingai gerėja:
    Eismo įvykių, juose sužeistųjų ir žuvusiųjų skaičius 2000-2010 m.
     
    Net gimstamumas ir tas nuo 2002-ųjų ėmė sparčiai atsitiesti (viską gadina milžiniška emigracija, o ne natūrali gyventojų kaita, ir ta nelemta paskutinių metų krizė):
    http://i44.tinypic.com/2rp9tv5.png
     
    Pagal spaudos laisvę esame 11 pasaulyje (kartu su tokiomis atsilikusiomis šalimis kaip Japonija ir Danija):
    Press Freedom Index
     
    Pagal gyvenimo kokybės indeksą esame 22-a valstybė pasaulyje:
    2010 Quality of Life Index
     
    Mobiliojo ryšio skverbtis Lietuvoje - didžiausia Europos Sąjungoje (147%):
    Lithuania leads EU in mobile penetration rate
     
    Neseniai Lietuvoje buvo įdiegta "MokiPay" sistema. Britai ketino būti pirmi pasaulyje ją įsidiegdami kitais metais olimpinių žaidynių proga (anoks čia rodiklis ir dar neaišku, kiek naudinga ta sistema pasirodys, bet vis tiek smagu ir tai yra geras indikatorius, kad technologiškai daugelyje sričių ne tik neatsiliekame, o ir vedame į priekį).
     
    Aš tik vardinu pirmus man į galvą atėjusius dalykus, kuriuos žinau. Nemanykit, kad "gūglinau" stengdamasis surasti ką nors gero apie Lietuvą, tiesiog seku ir domiuosi tokiais dalykais, be to esu statistikos mėgėjas. Jei ieškočiau, surasčiau daug daugiau dalykų, kuriais būtų verta pasigirti. Lietuva per pastaruosius du dešimtmečius į priekį žengė septynmyliais žingsniais. Jeigu tik Lietuvoje žmonės vietoje to, kad verkšlentų, jog čia nėra teisybės, imtų ir jos siektų, jeigu vietoje to, kad skųstųsi dėl korupcijos, nebetylėtų ir patys tų kyšių nebeduotų, jeigu tik vietoje to, jog sakytų, kaip čia viskas blogai, imtų ir tai keistų užuot emigravę ir parazitavę kitų kitomis istorinėmis aplinkybėmis sukurtame socialiniame gerbūvyje, mes į priekį galėtume ne eiti, o bėgti.
     
    Ar žinote, jog Lietuvos ekonominiai rodikliai prieš Antrąjį pasaulinį karą reliatyviais duomenimis prilygo Danijos ar Suomijos rodikliams? Ar suvokiate, kad 50 metų stagnavome dėl nepalankiai susiklosčiusių ir nuo mūsų valios praktiškai nepriklausomų aplinkybių ir kad tai, ko netekome per tuos 5 dešimtmečius, jūs jau norite būti atgavę per 2? Kodėl neduodate Lietuvai dar 30 metų prieš padarydami savo išvadas?
     
    Pasaulyje yra apie 200 valstybių, o mes pagal išsivystymą esame maždaug 40-a iš jų. Tai reiškia, jog esame ties pirmojo ir antrojo penktadalio sandūra. Jau vien tai yra didžiulis pasiekimas, kažkas, kuo galėtume džiaugtis. Bet puiku, jei norite daugiau, nes aš irgi noriu. Ir net neabejoju, jog Lietuva dar kils, nes mes netolimoje ateityje be problemų aplenksime tokias iracionalias šalis, kaip Graikija, kurios šiuo metu rikiuojasi priekyje mūsų.
     
    Tačiau visų pirma patiems reikia pramerkt akis ir pasižiūrėt, ką galim, o mes šį tą galim. Jei dar ir patys tuo patikėtume...
     
    Galų gale, kodėl jūs nelaikote pasiekimu vien to, kad esame demokratiška, žmogaus teises sauganti valstybė? Kodėl jums neatrodo pasiekimas tai, jog esame ES ir NATO nariais? Pasižiūrėkite, kokį skirtingą kelią pasirinko kai kurios kitos šalys, atgavusios nepriklausomybę maždaug tuo pat metu kaip ir mes. Jūs tiesiog norit visko ir šiandien, bet nenorit suvokt, kad bet koks gerbūvis yra sukuriamas pačių žmonių per tam tikrą, dažnai netrumpą, laiką. Ir, jei norit matyti progresą, patys turite prie jo ir prisidėti. Arba bent jau neprisidėti prie žalingos jį stabdančios veiklos.
     
    Tad kokios išvados, kolegos?
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...