Pereiti prie turinio

tomas.k

Nariai
  • Pranešimai

    22
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    tomas.k sureagavo į ReikiaPuslapio 90 naudingų nuorodų web-projektų kūrėjams   
    Prieš porą savaičių nusprendžiau sukurti naujienlaiškį web-projektų kūrėjams - apie jį jau rašiau. Tiems, kas dar jo neprenumeruoja arba apie jį nežino - nusprendžiau surinkti pirmųjų 10-ties serijų turinį ir pateikti kaip vientisą nuorodų sąrašą. Iš viso gavosi 90 nuorodų - tikiuosi, bus naudinga.
     
    Deja, uždarbio redaktorius neleidžia HTML kodo įterpimo, tai labai ilgai būtų perdaryti HTML į vietinį formatą, tad perdariau tik paskutinę seriją, jei norite peržiūrėti visas nuorodas - spauskite čia arba nuorodą apačioje po sąrašu.
     
    Web-projekto kūrimas ir programavimas
     

    Nemokami dalykėliai dizaineriams: ZeroBundle
    Trumpas patarimas, dirbantiems su Photoshop: How to Crop Images in Photoshop to Specific Sizes [Quick Tip]
    Tradicinis rinkinys Wordpress'ininkams: The Weekly WordPress News, Tutorials & Resources Roundup No.46
    CSS3 ikonėlės: Free CSS3 Icons Kit
    Tinklalapio valdymui iš klaviatūros: Keypress - robust Javascript library for capturing keyboard input

     
    Projekto vystymas, marketingas ir SEO
     

    SEO patarimai, rašantiems blog'ą: Blog SEO for the Modern Marketer: How to Optimize Your Posts
    Minimalus produktas nelygus minimaliam produktui: The Minimum Viable Product and the Minimal Marketable Product

    Daugiau nuorodų - šiame straipsnyje.
  2. Patinka
    tomas.k sureagavo į Silke APIE RoR/Python hostingas/localhosting ir workflow   
    IRC (Freenode tinklas būtent) yra super šaltinis – nereikia baidytis nueiti ten retkarčiais :). Konkretiems klausimams – StackOverflow. Dar galima sėdėt reddit atitinkamose skiltyse (/r/python, /r/django ir pan.). Dar prenumeruoti „Planet Python“, „Planet Django“ – gauni iškart daug populiarių blogų apie tai iš vieno RSS šaltinio :)
  3. Patinka
    tomas.k sureagavo į Leader Stresas. Koks jusu poziuris į stresą?   
    Stresas yra blogas dalykas, rodantis, kad žmogus negali nuolat, arba tam tikrose situacijose kontroliuoti savo proto ir psichikos. Nekontroliuojamas kūnas ir protas (stresinėse situacijose) kūnas patiria sunkius išgyvenimus, o to pasekoje atsiranda širdies ritmo, kraujotakos sutrikimai, skrandžio problemos, sutrinka miegas, atsiranda polinkis į depresiją. Stresas neretai numalšinamas, alkoholiu, cigaretėmis, kas paprastai žmogų įtraukia tik į dar didesnes bėdas. Deramai stresą ir jo pasekmes pašalinti galima kvėpavimo pratimais, meditacija, mėgstama veikla, kūryba ar raminančia muzika. O geriausia - pasiekti tokį sąmoningumo ir mąstymo lygį, kuomet iš viso nepatiri streso.
  4. Patinka
    tomas.k sureagavo į slamas Oracle Form Builder PL/SQL   
    VGTU? :)
  5. Patinka
    tomas.k gavo reakciją nuo Andrejus Web-based IDE jusu projektams   
    Tikrai geras dalykas.
     
    Beje, dar yra https://c9.io - Cloud9 IDE web developer'iams.
  6. Patinka
    tomas.k sureagavo į dayer [dalinuosi] PHP sistemėlė failams talpinti   
    Sveiki, uždarbiautojai,
    mokyklos tikslais pasigaminau mažą sistemėlę failams talpinti. Reikėjo kur mokytojai namų darbus dėti. Naudoja MySQL, du vartotojų tipai. Vienas gali tik siųstis, kitas pridėti ir trinti. Neprisijungus matoma tik prisijungimo forma. Vartotojų valdymui grafinės sąsajos nėra, teks naudotis phpMyAdmin. Prisegtame faile be php kodo yra sql failas importavimui ir readme.txt. Angliškas pastarasis todėl , kad programuodamas stengiuosi viską komentuoti angliškai, tad ir readme šia kalba sukurpiau. Nepykit už klaidas, jei rasit :D
     
    Tai tiek, tikiuosi, kam nors pravers
    simple_file_sharing_php.zip
  7. Patinka
    tomas.k sureagavo į wicked Norint ismokti programuot... (?)   
    Nesuprantu, kam jūs gaištat laiką ir rašot čia? Sedėjo sedėjo ir vakar naktį jis mat sugalvojo, iš niekur nieko, kad programuos.. o taip.
     
    Pridiskutuosit, prirašysit, o autorius, jau rytoj, kurs naują topiką - 'kaip išmokti groti gitara?'.
    Esmė tame, kad čia jau toks užsidegimas, paėmiau, sugalvojau, po poros valandų kuriu topiką, ir vualia - programuotojas esu! Apsireiškit prašau, bent vienas, kuris būtent taip pradėjo programuoti. Jei ne - tuomet tegalite tik pritarti man, kad ši tema yra visiškas laiko gaišimas.
  8. Patinka
    tomas.k sureagavo į Adulis Mokymasis naktį   
    Nebandęs nesužinosi.
  9. Patinka
    tomas.k sureagavo į lauztuvas Nereikalingų daiktų atsisakymas arba kaip minimalizmas įtakoja mano gyvenimą   
    Gera tema. Aš save taip pat vadinu minimalistu. Nesu šiuo metu toks visiškai extreme, daiktus susimažinau kiek įmanoma, dabar vėl šiek padidėjo ko galbūt ir nereikia, patapau toks pasyvesnis, yra gyvenime ir kiti prioritetai, kitos sritys.
     
    Aš minimalistas, nes:
     
    * Esu žaliavalgis vegetaras, nesu 100% raw food, tačiau esu didelis žalio neapdirbto maisto advokatas, su intencija tapti 100%
    * Važinėjau su fixed gear dviračiu - ko nėra, tas negenda. Šiuo metu jau parduotas, nes tai buvo ne vienintelis dviratis, kokį turėjau. Šiuo metu liko vienas ir dar kokie du gautųsi detalėmis. Guli detalės kaime pas senelius, laukia savo dienos kelionei į laužyną arba mano rankų, kad būtų prikelti naujam gyvenimui.
    * Paskutinis autobilis, kokį turėjau, tai buvo Mazda MX-5. Jokios garso izoliacijos, jokių vairo stiprintuvų, jokio abs ir k.t. Net audioaparatūra buvo išmontuota. Tiesiog RAW vairavimo pojūčiai. Šiuo metu neturiu jokio automobilio, yra vienas šeimoje.
    * Iš viso turiu naudojamas 3 plastikines korteles: banko debetinė, vairuotojo pažymėjimas ir internetinės bankininkystės kodų lentelė. Viskas. Dar turiu seniau išsiėmęs 3 nuolaidų korteles, kurios perėjo bendram šeimos naudojimui. Sąskaitą turiu tik viename banke. Labai mėgstu PayPal.
    * Su drabužiais yra taip, kad perku tada, kai susidėvi ir tampa nebetinkama nešioti, o nusipirkęs kažką naujo, vieno seno aprėdo ar apavo atsisakau.
    * Dirbu internete, darbo įrankis - mano kompiuteris. Viskas daug maž paperless.
    * Sportuoju sportą, kuriam nereikia daug papildomų įrengimų, praktiškai nieko jam nereikia apart batų - bėgimas.
    * Dovanojų ir patinka gauti įspūdžius, ne dulkių kaupykles.
    * Mėgstu vaikčioti basas, tiesa jau orai nebe tie. Vasarą turėjau ir sėkmingai visur naudojam Vibram Five Fingers batus.
     
    Ir bendrai, stengiuosi gyventi taip, kad man reikėtų kuo mažiau, naudoti kuo mažiau, valgyti kuo mažiau. Rūšiuoju šiukšles, važinėju dviračiu/viešuoju transportu. Mano išmanusis man pakeičia n kitų daiktų (fotoaparatas, muzikos grotuvas, žibintuvėlis, užrašų knygutė ir t.t.). Gyvenu iš esmės šia diena, čia ir dabar.
     
    Kodėl nebūsiu niekada extreme minimalistas, kuris skaičiuos kiek iš viso daiktų turi:
     
    * Kolekcionavimas yra mano hobi, turiu sukaupęs labai didelę popierėlių nuo gumos (pvz turbo), taip pat tušinukų, kalendoriukų su automobiliais ir dar šio bei to kolekcijas. Turėsiu progą, viską ar kas gausis oficialiai užregistruosiu Lietuvos rekordų knygoje, ir mažinsiu, kol liks viena vertingiausia ir mieliausia turbo kolekcija.
    * Man vis dar patinka skaityti knygas. Nors ir įmanoma būtų gauti elektroninį variantą, tačiau man popierius mielesnis. Daug knygų neturiu, tačiau per metus po kelias prisideda į spintą.
    * Pakeičiau sporto šaką ir šiuo metu ruošiuosi pirmąjam savo triatlonui (plaukimas, važiavimas dviračiu, bėgimas), todėl reikės papildomos įrangos. Pirmas pirkinys šia tema bus sportinis laikrodis su pulsometru. Paskui vistiek kažko prireiks.
    * Jei esi šeimos žmogus, ir/arba tavo antroji pusė tokiai įdėjai nėra (dar) pasiruošusi, tenka turėti daugiau nei tau esant vienam gali reikėti.
     
    Tiesiog reikia gyventi sąmoningai, daugiau duoti negu imti, daugiau kurti nei vartoti.
  10. Patinka
    tomas.k sureagavo į ibrra Nereikalingų daiktų atsisakymas arba kaip minimalizmas įtakoja mano gyvenimą   
    kas privercia zmogu atsikelus 6dieni ryte kazkokius pamastymus rasyti forume uzdarbis.lt - siekime tiklso kartu?
     
    niekada turbut nesuprasiu..
  11. Patinka
    tomas.k sureagavo į ReikiaPuslapio Nauja e-knyga "Pusę metų dirbu sau"   
    Abejoju, ar nepažeidžiu forumo taisyklių, reklamuodamas savo knygą, bet manau, kad uzdarbis.lt auditorijai tokia knyga tikrai pasirodys įdomi.
     
    Taigi, pristatau e-knygą "Pusę metų dirbu sau", kurioje papasakojau apie pirmą pusmetį mano freelancinimo kelyje - jau pusmetį gyvenu vien tik iš to, dirbu namuose web-programuotoju ir tikrai nesigailiu dėl tokio savo sprendimo.
     
    Knyga yra skirta tiems, kas nori dirbti laisviau ar svajoja apie “freelancerio” karjerą, bet bijo žengti pirmuosius žingsnius. Taip pat tiems, kas jau pradėjo laisvai samdomo darbuotojo kelią, bet vis dar susiduria su pirmaisiais sunkumais.
     
    Knyga susideda iš trijų esminių dalių, kiekvienoje iš kurių yra po keliolika skyrelių:
    - Dalis 1. Apie freelancinimo kelio pradžią. Šioje knygos dalyje sužinosite, kodėl pasirinkau šį kelią ir kaip man sekėsi jo pradžioje
    - Dalis 2. Bendravimas su klientais. Kas svarbu derybose dėl projektų ir kaip bandau iš jų išspausti geriausius rezultatus
    - Dalis 3. Web-projektų rinkos ypatumai. Apie tai, kokios technologijos ir kokie projektai dabar “ant bangos”
     
    Konkretūs klausimai (juos uždavė mano tinklaraščio skaitytojai), į kuriuos atsakymus rasite knygoje:
    - Ar dirbi namie ar ofise? Jei namie, ar nekyla problemų su motyvacija ryte išlipti iš lovos ir neįsijungti televizoriaus?
    - Ar yra riba dirbant sau? T.y. ar turi kažkokią ribą, kiek pinigų uždirbus, gali leisti sau ilsėtis ar dirbti lėtesniu tempu, mažiau laiko?
    - Ar darbo atzvilgiu tapai tikrai laimingesnis? T.y. ar iseina pasirinkti projektus tokius kokiu tikrai nori?
    - Kaip atrodo freelancerio atostogos? Ar manai, kad atotosgos tik tiems kas dirba nemėgstamą darba?
    - Kaip į tave žiūri šeima ir visuomenė, kai pasakai, kad dirbi sau ir dar sėdi namie?
     
    Gal negalėčiau savęs vadinti "sėkmės istorija", bet tikiuosi savo pavyzdžiu įkvėpti tuos, kurie dvejoja ir galvoja, kad iš freelancinimo išgyventi neįmanoma.
     
    Prisegu PDF versiją su knygos turiniu ir penkiais pirmais skyriais nemokamai, o visą knygą galite įsigyti šiame puslapyje.
    Puse-metu-dirbu-sau-short.pdf
  12. Patinka
    tomas.k sureagavo į BruceW Uždarbis.lt teismų bylose   
    Ar visi http://www.eteismai.lt minėti asmenys gaus teistumą? Jei taip, tai žiauru visa gyvenimą susigadinti dėl 300 Lt (http://www.eteismai....ord=uzdarbis.lt )
     
    P.s. Kad scam'ui būtų aiškesnė uzdarbis.lt politika vagysčių atveju, rekomenduoju uzdarbis.lt užsidėti e-policija ženkliuką "Visuomet bendradarbiaujam su policija". Efektyvi ir paprasta priemonė. https://www.epolicija.lt/help/-/wiki/Main/Reklamin%C4%97s+ePolicija.lt+juostos
  13. Patinka
    tomas.k sureagavo į Gugiss Vietos kuriose dirbau   
    Praeita vasara kaimynui nudaziau tvora. Dirbau 2 dienas, gavau 80Lt. Darbo salygos nezmoniskos, buvo karsta ir net nedave vandens atsigert.
  14. Patinka
    tomas.k sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių   
    Pradžios žodis


    Prieš pradėdamas rašyti šį straipsnį aš daug mąsčiau. Galvoje kniždėte knibždėjo klausimų, kurie man nedavė ramybės. Tema, kurią pasirinkau - mano įspūdžiai Lietuvos kariuomenėje. Rodos asmeninis tobulėjimas ir kariuomenė tai du skirtingi dalykai. Tobulėdamas asmeniškai tu stengiesi kelti kartelę sau, tačiau kariuomenėje rodos tave kaip tik bando sunaikinti kaip asmenybę. Ir visgi, tie trys mėnesiai, kuriuos praleidau kariuomenėje man buvo naudinga ir įdomi patirtis. Nebenorėjau tylėti, kadangi labai niežtėjo nagai papasakoti šiuos įspūdžius jums. Pristatau pirmąjį straipsnį - pirmoji savaitė Rukloje.

    Kaip viskas prasidėjo?


    Artėjo gruodis, tas pirmas žiemos mėnuo, kurio visi mes taip laukiame. Aplink buvo justi išankstinės kalėdų nuotaikos, tačiau mano galvoje ir gyvenime vyravo sumaištis. Nebuvau patenkintas savo studijoms, todėl jas mečiau. Buvo sunku, kadangi ne kiekvienas gali ryžtis tokiems drastiškiems sprendimams.
     
    Mano akys užkliuvo už reklaminio stendo, kuriame buvo pavaizduotas Lietuvos karys. Tas dviejų žodžių šūkis “Išmok Nugalėti” pakeitė viską. Mano pasąmonėje tarsi kažkas sprogo. Supratau, kad reikia stoti į Lietuvos kariuomenę! Tuo metu galvojau, kad tai vienintelis geresnis sprendimas mano situacijoje.
     
    Gruodį praleidau namuose, o tada nusprendžiau veikti. Apsilankiau Klaipėdos kariniame poskyryje. Gavau visą reikiamą informaciją. Beliko nuvažiuoti į KMEK (Karinė Medicinos Ekspertizės Komisija), bei praeiti sveikatos patikrinimą. Viską atlikęs gavau informacinį lapelį, kuriame buvo surašytas būtinas daiktų sąrašas tarnybai.

    Atvykimas į Ruklą


    Kovo penktą dieną jau buvau Rukloje. Išlipę iš užsakyto autobuso, pajudėjome į salę, kurioje reikėjo atlikti biurokratinius formalumus. Aplink buvo justi šurmulys. Visi nekantravo. Net nežinojau ko tikėtis. Ir štai, buvo įsakyta susirikiuoti lauke ir judėti link savo kareivinių. Žygiuodamas koja kojon suabejojau savo sprendimu tarnauti Lietuvai, tačiau keisti ką nors jau buvo per vėlu, didysis žaidimas prasidėjo!
     
    Tik užlipome į antrą aukštą, ir prasidėjo. Intensyvus šaukimas ir pikti raginimai skubėti, tarsi šunis. Po kuopą nebegalėjome vaikščioti, mes turėjome bėgioti. Keista tvarka tariau sau, bet žvelgiant iš gilesnės perspektyvos, bėgioti sveika, tad bėgau kiek įkabindamas, žinodamas, kad tai tik žaidimas. Atvykęs į Lietuvos kariuomenę įteigiau sau, kad visa ta tvarka, visa ta disciplina tėra žaidimas. Jeigu žaisi pagal taisykles - laimėsi!
     

    Didysis žaidimas


    Per pirmą savaitę mes nuveikėme labai daug. Civiliniame gyvenime tu laiko taip neįvertini, kaip tai darai kariuomenėje. Prisimenu save, besidžiaugianti penkių minučių ramybę, kur nors pasislėpus ir budriai belaukiant komandos “Kuopa Rikiuok”.
     
    Mūsų naują gyvenimą Rukloje įtvirtino griežta dienotvarkė. Keliamės anksti, šeštą valandą. Vyksta mankšta, kuri pažadina mūsų organizmą, bei paruošia kūną naujai dienai. Po to vyksta pasiruošimas pusryčiams, vėliavimos pakėlimo ceremonija, o tada iki pietų vyksta teorinės ir praktinės paskaitos. Tada kartojame valgymo procedūra, tada vėl paskaitos iki vakarienės.
     
    Po to organizuojamas kareivių laisvalaikis. Apie tokį dalyką pirmą savaitę pamirškite. Iki išnaktų teko mokytis žygiuoti, bei kartoti Lietuvos himną. Visą savaitę buvome ant kojų.
     
    Iš seržanto posakių aš supratau, kad esu bevertis šudžius, kuris turėtų džiaugtis, kad jo nesumušė, kaip tai buvo daroma sovietų laikais. Buvo primenama, kad mums būtina atsisveikinti su civiliniu gyvenimu, bei pamiršti, kas mes buvome. Kai kuriems to jau buvo per daug, todėl jie nusprendė pasitraukti.
    (Naujokams suteikiamas šansas per savaitę apsispręsti ar jie nori tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ar ne).
     
    Tas nuolatinis ir pastovus spaudimas davė savų vaisių. Per pirmą savaitę iš kurso pasitraukė net 22 asmenys, kai iš pradžių buvo 66 asmenys. Ta visa aplinka tikrai vargino, aš vis dar prisimenu kaip eidavau į tualetą ir labai, labai skubėdavau. Kartais atlikdamai širdžiai mielą ir gamtai naudingą reikalą aš neramiai laukdavau tos komandos “Kuopą Rikiuok”.
     
    Žinot, ši komanda labai nervina. Sakykim tvarkomės savo spintelę ar kambarį ir staiga nuskamba stebuklingas šaukinys, meti viską ir leki rikiuotis, nes kitaip žinai kas tavęs laukia. Jeigu kareiviai vėluoja, jiems gresia papildomos fizinės bausmės - atsispaudimai. Papildomas sportas, kuris pasak seržantų mums tik į naudą.
     
    Pirmą savaitę atlikome fizinių normatyvų testą, puse kolegų nebuvo fiziškai pasiruošę. Patekau į trečią pajėgumo grupę, kurioje surenkami patys silpniausi. Iki kariuomenės nelabai sportuodavau, bet patekęs čia buvau priverstas tai daryti kiekvieną dieną. Po mėnesio galėjau justi pokyčius, tačiau apie tai kitame straipsnyje.

    Dar šis tas


    Kariuomenės buitis yra tiesą sakant nuostabi. Sutvarkytos kareivinės. Skanus maistas. Dušas. Sporto salė. Turime visko, ko gali prireikti tūlam kareiviui. Nežinau kaip kitiems kareiviams, tačiau mane kamavo tokia tuštuma. Lyg ir atrodo, kad viskas ten gerai, tačiau trūksta tos kultūros, tų naujienų, televizoriaus ir knygų. Viso šito tiesiog nėra. Iš mūsų atima viską ir tarsi atjungia nuo išorinio pasaulio.
     
    Vienintelis šiaudas - bendravimas tarpusavyje. Kurse pasitaikė visokių žmonių. Visgi 44 asmenys, tad nenuostabu, kad tarnyba vyko tarp įvairių charakterių žmonių. Gal tai ir yra tas tobulėjimas, kada tu sugebi bendrauti su įvairaus plauko žmonėmis? Kartais tekdavo būti poroje kaip tik su savo aršiausiu priešu ir visgi kažkaip sugebėdavome laviruoti.

    Pabaigos žodis


    Norėjau išsamiai aprašyti pirmąją savaitę, bet turbūt pastebėjote, kad mano tekstas išsidraikė. Nieko baisaus, aš dar pilnas įspūdžiu, todėl svarstau kaip būtų geriau? Rašyti čia ir daryti straipsnių seriją ar atsirastų tokių, kurie skaitytų blogą? Nežinau kas šiuo metu žmonėms įdomu, tačiau būtų smagu sulaukti kokių pastabų ta linkme.
     
    Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške
  15. Patinka
    tomas.k sureagavo į mrfuzms Kursai online   
    Yra dar vienas kursų puslapis: http://udacity.com
     
    Aš baigiau Coursera Machine Learning ir Udacity CS212.
    Žiūri video, po (beveik) kiekvieno gauni klausimą/mini užduotį, susijusį su tuo video.
    Kas savaitę (po kiekvieno unit'o) duoda didesnę užduotį (programavimo, skaičiavimo ar pan. - priklauso nuo pasirinkto kurso).
     
    Kurso gale (kartais ir dar vienas viduryje) - egzaminas.
     
    Abu puslapiai duoda sertifikatą. Coursera tiesiog teksto parašė, nieko gudraus (gal dabar pasikeitė), o Udacity suteikė gražesnį sertifikatą. Bet juk ne dėl sertifikatų mokomės...
     
    Mokytis įdomu, jei reikia pagalbos - šalia yra forumas su kitais besimokančiais.
    Išmokti galima pagrindus (vėlgi priklauso nuo kurso), padeda suprasti ką reikėtų toliau mokytis, kad pakankamai gerai suprastum dalyką.
  16. Patinka
    tomas.k sureagavo į BarboraRadvilaite Kursai online   
    Sveiki,
     
    Kokia jūsų nuomonė apie kursus online? Gal kas susidūrę su https://www.coursera.org/ or https://www.edx.org/?
    Kaip kokybė, naudinga?:)
  17. Patinka
    tomas.k sureagavo į Justinas 4 Justino vlogas apie darbo neradimą po studijų   
    Sveiki,
     
    sėkmingai paleidau jau 3 video blog'us, ankščiau jų nebuvau daręs, tačiau pasirodė, kad mintys dėstomos žodžiais susilaukė kur kas daugiau dėmesio nei raštu. Nors jei kas nors manęs klaustų kiek susiję video blogai ir paprasti blogai, atsakyčiau, kad tai absoliučiai skirtingi dalykai. Bent jau mano nuomone.
     
    Šiaip ar taip, šį kartą nusprendžiau su kamera pasikalbėti apie tai, kodėl žmonės po studijų neranda darbo. Didžiausiu įkvėpimo šaltiniu tapo mėnesio atostogos Lietuvoj ir pokalbiai su daugeliu buvusių bendraklasių/bendrakursių (kadangi pats keletą pirmų mėnesių studijavau Lietuvoje).
     
    100x daugiau kritikos galėčiau pasakyti UK studentams, bet man jie nerūpi, o štai savo ateitį sieju su Lietuva, todėl norėčiau, kad čia kurtųsi kuo daugiau darbščių jaunuolių :)
     
    Laukiu visokios kritikos, kaip galėčiau vlog'us dar pagerint :)
     
    http://www.youtube.com/watch?v=plejHLP0R1c
  18. Patinka
    tomas.k sureagavo į ZerG Santykiai su tėvais   
    Patinka man tokie, kur sueina 18m ir jau jaučiasi savarankiški ir suaugę. O ir gyvena pas tėvus, ir valgo iš jų piniginės. Ir dar kokią tačkę nupirk, dar litų duok.
     
    Pilnametis ir savarankiškas žmogus yra absoliučiai skirtingi dalykai kuriuos tu painioji.
    Kol savęs negali absoliučiai išlaikyti, tol esi nuo tėvų priklausomas.
     
    Iš pasakojimo galima suprasti, kad esi praradęs tėvų pasitikėjimą + pastovus melas yra dar blogiau. Taip tu tik dar labiau prarandi pasitikėjimą, todėl ir tikrina, ir prižiūri.
     
    Pilnametis nereiškia - subrendęs
     
    Edit: o kad su lažybom prasidedi, tai.. žinok visi baigia vienodoj duobėj ir aš patarčiau mest tokius dalykus išsyk. Viena yra pokerį iš centukų pažaist ar šiaip play money jei mėgsti. Visiem ko gero yra tekę pabandyt tokiam 17-20m amžiuj. Bet yra riba, kurią priėjęs supranti, kad iš to milijono neužsidirbsi ir neverta toliau gaišti laiko.
  19. Patinka
    tomas.k sureagavo į furijus Kavos puodeliu filosofija   
    nezinau ar pataikiau i reikiama forumo skilti taciau, siandien fizikos destytojas per paskutine paskaita perskaite si teksta, man jis patiko ir nusprendziau kad noriu ir su jumis pasidalinti:
     
    Kavos puodelių filosofija
    Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo stiklainį ir pridėjo į jį didelių akmenų. Po to klausia studentų - ar stiklainis pilnas? Šie patvirtino. Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos, pilną smulkių akmenėlių ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didelių akmenų. Profesorius vėl paklausė studentų ar stiklainis pilnas ir šie juokdamiesi jam pritarė.
     
    Tada profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų visiškai užpildydamas stiklainį. Ir vėl profesorius paklausė studentų ar dabar stiklainis pilnas. Ir šie vėl atsakė - taip.
     
    Tada profesorius paėmė nuo stalo du puodelius kavos ir supylė juos į stiklainį. Kava subėgo ir susigėrė. Studentai nusijuokė.
     
    -Taigi, - tarė profesorius, dabar įsivaizduokite, kad šis stiklainis yra jūsų gyvenimas. Didieji akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus: šeimą, vaikus, draugus, mylimąjį, sveikatą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek liktų jums svarbūs ir suteiktų jūsų gyvenimui prasmę.
     
    Smulkūs akmenėliai yra antraeiliai, mažiau svarbūs dalykai: darbas automobilis, butas, studijos. Smėlis simbolizuoja visai nesvarbius, nereikšmingus dalykus, netgi lėkštus dalykus. Ir jeigu jūs iš pradžių pilsite smėlį, tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams.
     
    Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko savo vaikams, mylimajam. Rūpinkitės savo sveikata. Liks pakankamai laiko darbui ir namų ruošai, ir vakarėliams, ir kitiems dalykams...
     
    Rūpinkitės pirmiausia didžiausiais akmenimis, nes tik jie yra tikrai vertingi, nusistatykite teisingus prioritetus, o visa kita - tai tik smėlis.
     
    Vienas iš studentų pakėlė ranką ir paklausė, ką reiškia tie du puodeliai kavos. Profesorius nusišypsojo ir atsakė:
     
    Džiaugiuosi, kad paklausėte. Tai reiškia, kad NESVARBU KOKS PILNAS JŪSŲ GYVENIMAS BŪTU, PORAI PUODELIŲ KAVOS SU GERAIS DRAUGAIS VISUOMET TURĖTŲ ATSIRASTI LAIKO.
     
    taigi noreciau pasakyti kad pinigai tai nera viskas, tai nera reiksmingiausias dalykas del ko zmogus gyvena, todel noreciau palinketi siekti pinigu neaukojant svarbiausiu dalyku, dekui uz demesi :)
  20. Patinka
    tomas.k sureagavo į KingPin HTMLJUJITSU arba kaip tapti geru techniniu dizaineriu...   
    Šaltinis: www.netmade.lt
     
    Sveiki,
    Tarkime, jog vieną dieną, Jūs atsikėlėte, pažiūrėjote į saulėtą dangų, paklausėte čiulbančio vieversio giesmių, įkvėpėte tyro oro gaivos, kuri persipina su čiobrelių ir medaus aromatais, giliai įkvepiate, ir tariate sau „Nuo šiandien aš būsiu techninis dizaineris!“ (ale geriau žinomas html/css smulkintuvas).
    Nuo šio momento, Jūsų laukia htmlujitsu ir ccs‘o kalimas ir... darbas, darbas, darbas.
    Ir turiu nuliūdinti... Tiksliai žinau, jog vien teorijos mokėjimas (tagai, properčiai ir etc...), nepavers Jūsų tikrai geru techniniu dizaineriu. Tad ko gi mums reikia? Mielai pasidalinsiu savo patirtimi, kurios turiu gana nemažai, bet tobulėti visada yra kur.
    1. Daugiausia ko Jums reikės, tai kantrybės ir noro. Esu girdėjęs ne vieną, jog šioje specialybėje žmonės ilgai neužsibūna. Jiems parūpsta programavimas (apie tai kiek vėliau) arba jie peršoka prie grafinio dizaino. Dažniausia tai atsitinka maždaug po metų. Kad sukonkretinti, kas yra kantrybė šiame reikale, galiu pasakyti tiek, jog kartais jautiesi taip, lyg būtum vaikas, statytum smėlio pilį, o prie tavęs pribėgtų pats blogiausias vaikas kieme ir ją sugriautų. Besikeičiantys užsakovo reikalavimai, klientų poreikiai, dizainerio įnoriai, neatitikimai su backend, nesusikalbėjimas ir t.t. Visa tai gali Jus priversti dirbti kelias valandas, kai kuriais atvejais net dienas, tada liepti viską nugriauti ir statyti iš naujo. Jau nekalbu apie naršyklių palaikomumą, specifinius issues ir etc. Žodžiu, ši sfera tikrai gali pareikalauti daug kantrybės, o kantrybės nebus be noro ir motyvacijos.
    2. Geras tech dizaineris turi išmanyti programavimo kalbą (programuot niekas neliepia, bet mokėt basic‘us, manyčiau, būtina). Taip Jūs sutaupysite visos komandos laiką (savo irgi), atlikdami paprastus taskus “on the fly”.
    3. Geras “slaiseris” visada turi turėti kontaktą su programuotojais ir apgalvoti atitinkamas vietas, bei susipažinti su kuriamu produktu, pvz: ant paragrafo dėti klasę ir taip sustailinti tekstą ar dėti virš jo klasę ir taip stailinti visa bloką, jeigu ta vieta bus redaguojama vartotojo cms’e ir t.t. (vartotojas juk geriausiu atveju mokės p tag’ą, bet jokiu būdu nepagalvos apie klasių kabinimą prie jo) ir etc. Geras tech’as visada paduos produktą tokį, jog nei vartotojui, nei programeriams jis nebus “pain in the ######”.
    4. Geras techninis dizaineris neturi nemėgstamos naršyklės.Taip, aš nejuokauju. Pradėdamas dirbti šioje srityje ar susidurdamas su ja, visada turėjau neapykantą IE produktams, bet kuo labiau tobulėju, tuo labiau juos netgi pamėgstu. Populiarios naršyklės, tokios kaip firefox ar chrome, darosi vis gudresnės ir Mūsų parašytą kodą vis labiau “pasitvarko” taip, kaip joms reikia. Joms nebaisu neužcloseinti div’ai, neišclearinti float’ai ir etc. IE, ypač senesnės versijos, to nedaro ir tai yra super  Taip, jos iš dallies stabdo progresą, tačiau kuo daugiau laiko praleidi dirbdamas su ie, tu pamatai, jog tai nėra kažkoks super evil dalykas ir pamažu perpranti visas gudrybes ir būtinybes, kurios yra būtinos, jog sukarpytas dizainas atrodytų taisyklingai visose naršyklėse. Kitas dalykas, čia yra pinigai. Nedarančių visada bus, o darančių gerai - visada trūksta, tad jeigu Jūs jaukiai jausitės dirbdami su senomis naršyklėmis – tai tik papildomi pliusai, kartu ir pinigai Jums. + Jūs niekada nežinote, galbūt būtent Jums teks kurti didžiausią Lietuvoje ar pasaulyje veikiantį interneto portalą, o būtent čia “tik 5% ie 7 vartotojų“, pavertus skaičiais gali atrodyti įspūdingai. Nepadarysi tu, padarys kitas.
    5. Išnagrinėkite visus css properties, html tagus, browserio bugus ir etc, kiek įmanoma nuodugniau. Dar dabar atmenu, kai „pažįstamų“ tarpe, vyravo nuomonė, jog be opacity properčio, bloko permatomo padaryti be veiksmo su image‘ais – neįmanoma. Pasirodo, visi klydom, tam yra rgba spalvos  taipogi daug laiko suėdė http://stackoverflow.com/questions/1433232/moz-focus-inner ir t.t. Taipogi ar žinojote, jog font’ą aprašant font: shorthand’u, po font size, nenurodant line height, jis paimamas nuo globalių tag’ų, o jei tokio property ten nėra, line height paimamas nuo body tag’o… 62,5 technika ir etc....
    6. Šitas tekstas greičiausia turėjo būti prie 5 skilties. Mano didžiausia klaida dirbant su techniniu dizainu buvo ta, jog dirbau su smulkiais projektais, su nereikliais žmonėmis, su niekam nežinomomis kompanijomis ir etc… Tuomet man atrodė, jog viską moku ir viską žinau, tačiau kai patekau ten, kur lygis aukštesnis, pasirodė, jog nežinau nieko ir teko mokintis visko iš naujo  Kad ir kiek literatūros Jūs skaitysite, vadovėliai nepadės, kaip ir blogai. Be praktikos ir iššūkių, šioje srityje, Jūs žlugęs.
    7. Laikykitės design patternų, jie ne be reikalo yra sukurti, taipogi, visada nagrinėkite naujoves, galbūt ne visas panaudosite, tačiau galite išmokti mąstyti kitaip ar panašius principus pritaikyti kitur.
    8. Ar žinojote, jog browseris skaito selectorius iš dešinės į kairę?
    9. Dabar paliesiu programavimo dalį. Dauguma tech dizainerių keičia savo darbą, nes jiems pabosta slaisinimas ir jie nori žengti “giliau”, į programavimą. Tiesą sakant, niekada nesupratau tokių žmonių. Techniniam dizaineriui tiesiog puikiai subalansuota kalba – javascript ir kaip išsireiškė vienas happycog darbuotojų: “ant php sukasi ne kiekvienas projektas, su java, c sharp – tas pats, bet javascript, naudoja beveik visi projektai”. Ir tai yra tiesa. Ši puiki kalba tiesiog subalansuota techniniam dizaineriui, dėl mokėjimo selectinti elementus dom’e (juo labiau jquery framework’as), o su ja galima daryti stebūklus (kad ir baldų modeliavimo softą…).
    10. Nebūkite per daug uždari naujovėms ar per daug besimėtantys. Taip, ganėtinai kvailas sakinys, tačiau realybė yra būtent tokia. Jums teks priimti, kurias technologines naujoves galima naudoti jau dabar, o kurios Jūsų nuomone nėra vertos Jūsų projekto ar dar turi palaukti. Pradžioje, tai padaryti kiek sunkiau, tačiau su patirtimi, engine’ų, browserių, komandų ir kompanijų analizė, ne vieno projekto supportinimo ir “developinimo” atsiranda tarsi balsas viduje, kuris pasako, kas ir kaip.
    11. Niekada neregresuokite. Teko girdėti nemažai “ai, bet tai kiek čia stabdys…”, “nu bet gi automatiškai suformatuoja…”, “tai, kad čia na… tą ekslorerį, b… aš ant jo” ir t.t. Visada kodinkite taip, lyg rytoj bus atominis karas, Jūs žūsite, o Jūsų suslaisintas dizainas atiteks ateities kartoms atgaivinti prototyperio specialybę…
    12. CSS frameworkus naudokite tik labai pigiems ir greitiems projektams arba wireframeams. Plačiau: http://webdesignernotebook.com/css/are-css-frameworks-evil/
    13. Čia vien reikalavimai, bet pakalbėkime ir apie linksmąją dalį. Darbas be galo įdomus, ne monotoniškas, dinamiškas ir visada atsinaujinantis. Spręsti problemas, bendrauti su dizaineriais, programuotojais yra labia didelis fun. Tiesą sakant, džaigiuoi, jog galiu dirbti tokį įdomų darbą. Klauskite, peikite, komentuokite.
    Dėkoju.
     
    Naudingos nuorodos šia tema:
    http://css-tricks.com/
    pasvaičiojimai - http://csswizardry.com/
    http://nettuts.com/
    http://www.smashingmagazine.com/
    http://tympanus.net/codrops/
  21. Patinka
    tomas.k sureagavo į Tomas O. "Vidutinybė"   
    Juk mokykloje praleidžiama tik 12m , nejaugi tai gali paversti žmogų vidutinybe?
  22. Patinka
    tomas.k gavo reakciją nuo Gediminas_ PHP Vs ROR   
    Pirmiausia, manau, reikėtų pasimokyti pačią Ruby kalbą. O patį karkasą naudoti tada, kai esi išmokęs kalbą. Nes kitu atveju dar daugiau neaiškumų bus. Karkasai juk skirti jau mokantiems, kad pagreitinti darbą. Platforma ( OS X, linuksas ) tai pati ta rubiui, ror karkasui. Kažkaip tik Windows'ų rubistai nepataria naudoti.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...