Pereiti prie turinio

Transparent

Nariai
  • Pranešimai

    230
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Transparent sureagavo į IdejosVerslui 300,000,000 USD vertės mygtukas   
    Šis straipsnis – ne mano. Tačiau jis puikiai iliustruoja problemas skaitmeninėje erdvėje, su kuria susiduria verslas (net tokio dydžio, kaip turinčio 12 milijardų USD per metus apyvartą). Pateikiu Jums verstą straipsnio versiją. Originalas (ir darbą atlikę žmonės) yra čia.
     
    Kaip pakeistas mygtukas $300,000,000 USD padidino metines svetainės pajamas
     
    Labai sunku įsivaizduoti formą elektroninėje parduotuvėje, kuri galėtų būti dar paprastesnė: du laukeliai, du mygtukai ir viena nuoroda. Pasirodo, kad būtent ši forma atbaidydavo klientus nuo apsipirkimo vienoje iš didžiausių elektroninės prekybos kompanijų svetainėje. Atbaidė kaip reikiant – $300,000,000 USD per metus. O dar blogiau – elektroninės parduotuvės dizaineriai neturėjo menkiausio supratimo, kad yra tokia problema.
     
    Forma buvo paprasta. Laukeliai buvo Elektroninis paštas ir Slaptažodis. Mygtukai – Prisijungti ir Registruotis. Nuoroda buvo Pamiršau slaptažodį. Tai buvo prisijungimo prie elektroninės parduotuvės forma. Su tokiomis formomis lankytojai susiduria visą laiką. Kaip galima tokioje formoje įžvelgti problemą?
     
    Problema buvo ne formos išdėstyme ar struktūroje, bet tame, kurioje elektroninės parduotuvės vietoje tą formą pamatydavo klientai. Forma atsirasdavo tada, kai klientai susikraudavo norimas prekes į krepšelį ir paspausdavo mygtuką “Pirkti”. Ji atsirasdavo prieš tai, kaip klientas galėdavo užpildyti mokėjimo duomenis, kad atsiskaityti už perkamą produktą.
     
    Svetainę kūrusi komanda šią formą sukūrė ir patalpino ten, kur ji buvo, turėdami specifinę užduotį palengvinti pirkimą pakartotiniems klientams. Juk pirmą kartą perkantys klientai nesupyks ir skirs šiek tiek laiko registracijai… Galų gale – jie gi dar sugrįš ir teigiamai įvertins tai, kad antrą kartą perkant, viskas bus daug greičiau. Visi taip laimi, teisingai?
     
    “Aš čia ne tam, kad kurčiau santykius”
     
    Mes atlikome praktiškumo testus su žmonėmis, kurie norėjo įsigyti tam tikrus produktus iš aukščiau minėtos elektroninės parduotuvės. Paprašėme jų, kad jie pasiruoštų norimų prekių sąrašus ir davėme pinigus, kad jie galėtų tuos pirkinius įsigyti. Viskas, ką jiems reikėjo padaryti – tai atlikti visą pirkimo procesą.
     
    Mes klydome dėl žmonių, perkančių pirmą kartą. Klientai tikrai pyko dėl registracijos. Jie atsisakinėjo pirkimo, nes reikėjo registruotis. Kaip vienas iš tyrime dalyvavusių žmonių mums pasakė: “Aš čia ne tam, kad kurčiau santykius. Aš tik noriu kai ką įsigyti”.
     
    Kai kurie pirkėjai negalėjo atsiminti, ar jų apsilankymas pateiktoje elektroninėje parduotuvėje buvo pirmasis ir kuo ilgiau jie negalėjo prie svetainės prisijungti, naudodami įvairias elektroninio pašto adresų ir slaptažodžių kombinacijas, tuo labiau jie nervinosi. Mes vis labiau stebėjomės, kaip žmonės nenori registruotis iš naujo.
     
    Net nežinodami, kokia informacija bus reikalinga paspaudus mygtuką “Registruotis”, lankytojai tą mygtuką spausdavo kaip paskutinę galimybę ir vedami būtinumo. Dauguma garsiai išsakė mums nuomonę, kad elektroninės parduotuvės valdytojams reikalinga tik lankytojų asmeninė informacija, kad vėliau būtų galima juos “užversti reklaminiu šlamštu”, kurio niekas nenori. Kai kurie iš tyrime dalyvavusių žmonių prigalvojo ir kitokių priežasčių, kurios visos buvo susiję su privatumo pažeidimais. Nors realiai – elektroninės parduotuvės lankytojo registracijos forma reikalauja tik su pirkimu susijusių duomenų – vardo/pavardės, pristatymo adreso ir apmokėjimo duomenų.
     
    Grįžtantys klientai taip pat nėra patenkinti
     
    Pakartotinai apsilankantys klientai taip pat neišreiškė didelio pasitenkinimo. Išskyrus kelis, kurie atsiminė savo prisijungimo duomenis – dauguma vėl “pasimovė” su registracijos/prisijungimo forma. Jie negalėjo atsiminti elektroninio pašto adreso arba slaptažodžio, kuriuos naudojo registracijos metu. Didžiausia problema buvo besistengiantiems atsiminti elektroninio pašto adresą – per kelis pastaruosius metus tie adresai keitėsi ne vieną kartą.
     
    Kai pirkėjas negalėdavo atsiminti elektroninio pašto adreso ar slaptažodžio – prasidėdavo “spėlionių maratonas”. Ir labai retai jis baigdavosi sėkmingai. Kai kurie vartotojai prašydavo, jog el. parduotuvės sistema atsiųstų jiems slaptažodį, tačiau tai vėl tapdavo problema, nes jie negalėjo atsiminti elektroninio pašto adreso, kurį suvedė registracijos metu.
     
    Vėliau, mes atlikome specialų pardavėjo duomenų bazės analizę, kurios metu pamatėme, kad net 45% pirkėjų turėjo po kelias paskyras sistemoje. O kai kurie – netgi 10 paskyrų. Taip pat analizavome, kiek žmonių siuntė automatizuotus prašymus priminti slaptažodį. Užklausų skaičius sudarė vidutiniškai 160,000 per dieną. 75% iš lankytojų, prašiusių priminti jiems slaptažodį, taip ir nebegrįžo į parduotuvę, kad atlikti pirkimą.
     
    Forma, kurios paskirtis buvo palengvinti pirkimo procesą, pasirodė naudinga tik labai mažam klientų ratui. Greičiau – ta forma kaip tik sukėlė priešingą efektą – mažino pirkimus. Daug pirkimų.
     
    $300,000,000 USD vertės pataisymas
     
    Dizaineriai labai paprastai pataisė klaidą. Jie panaikino mygtuką “Registruotis”. Vietoje jo, jie įkėlė kitą mygtuką – “Tęsti” ir pridėjo prie jo prierašą: “Jums nereikia sukurti paskyros tam, kad apsipirkti mūsų parduotuvėje. Tiesiog paspauskite mygtuką TĘSTI. Jeigu visgi norėsite, jog Jūsų apsipirkimas ateityje būtų greitesnis – po apmokėjimo turėsite galimybę susikurti paskyrą“.
     
    Rezultatai: perkančiųjų lankytojų skaičius išaugo 45-iais procentais. Papildomi pirkimai sudarė $15,000,000 USD per pirmąjį mėnesį. Po pirmųjų metų, pardavimai išaugo $300,000,000 USD suma.
     
    Savo autoatsakove radau pranešimą, kurį, praėjus savaitei nuo pakeitimų, paliko šios, 25 milijardų dolerių apyvartą darančios įmonės, vadovas: “Spool (problemą radusios dizainerių kompanijos savininko pavardė – aut. past.)! Tu – nerealus!” Ilgesnės žinutės aš ir nesitikėjau. Juk viskas, ką mes padarėme, tai tik pakeitėme mygtuką.
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo Guru svetainės.
  2. Patinka
    Transparent gavo reakciją nuo xdvx sumažėjo Facebook grupės "pamatymas"   
    Su nuotrauku kelimais, tai viskas labai šaunu. Bet kiek pastebėjau, kad postai į svetaines gauna daugiau reach, jei spaudžia kuo daugiau patinka ir komentuoja. Kaip ir rašė Andrejus viskas labai atitinka nurodyta lentelę. Na reiks apgaudinėt algoritma tada :D
  3. Patinka
    Transparent sureagavo į zyzuole Dėl pardavimų ir mokeščių.   
    O apie kokį jau tokį galingą popierių tvarkymą jūs kalbat?
    IV įregistruoti ir išregistruoti galima internetu.
    Gautas pajamas ir išlaidas iš IV galima internetu.
    Mokesčiai yra mokami nuo veiklos "pelno", taigi nėra pajamų nėra pelno nėra mokesčių.
     
    Dėl paskolos: paskolini pinigus ir atgauni tuos pačius pinigus. Kur jūs čia matote pelną nuo kurio skaičiuojami mokesčiai? :blink:
    Už paskolą gauni palūkanas, va tada jau pelnas - tada ir mokesčiai atsiranda.
     
    Taigi tiek paprasto suvokimo apie veiklą ir mokesčius.
  4. Patinka
    Transparent sureagavo į Jasinka Verslas su Google Adsense!   
    Google adsense rodo reklamas tokias, kokios vartotojams yra aktualios, jiems to nežinant.
     
    Tarkime Jonas ir Petras atitinkamai reklamuoja greituosius kreditus ir Counter Strike serverį.
    Minimalus paspaudimas už kreditą ~0.8 Lt, o už CS 0.1Lt
     
    Taigi, jeigu tavo tinklalapis apie žaidimus, tai didesnė tikimybė, kad auditorija bus iki 18metų, kuriems ir bus rodoma cs serverio reklama.
    O jeigu žmonės lankysis uzdarbis.lt kreditų skiltyje jiems rodys kredito reklamą, kuri bus įvertinta daug brangiau.
     
    Svarbu turėti brandžią auditoriją, kuri domisi būnent tuo, kas patenka į google adwords brangiausių raktažodžių top'ą. Žinoma, šita uždėtis, ne iš lengvųjų :)
    Taip pat, svarbu turėti audotiją kuri yra iš JAV, Kanada, Vokietija, Australija, kur konkurencija daug didesnė ir raktažodžių kainos yra dar brangesnės.
     
    Kitas dalykas, adsense accountas dar turi prisitaikyti prie tinklalapio ir "išgryninti" geriausias reklamas. Tai ne per dieną pasidaro.
  5. Patinka
    Transparent sureagavo į Darius Verslas su Google Adsense!   
    Tiktais WU, nes mokesciu nera ir pinigus gauni iskart, o cekius reik isgryninti, o tai trunka apie menesi beto ir procentai taikomi %. Pasiimti pinigu aiti tik i pasta
     
     
     
  6. Patinka
    Transparent sureagavo į ciortas Padėkit sugalvot pavadinimą picerijai   
    kepta pize
  7. Patinka
    Transparent gavo reakciją nuo weduokle kaip i tinklapi ileisti tik lietuviskus lankytojus?   
    Jei grinai tik Lietuvius, tai padarai kelis klausimus lietuvių kalba ar kažką panašaus :)
  8. Patinka
    Transparent sureagavo į Silke Programavimo kalbos pasirinkimas   
    SQL neturi nieko bendro su PHP. Rimtai. Tik tiek, kad kai kurių SQL duomenų bazių client bibliotekos yra PHP'e defaultu. Tad nėr ko SQL automatiškai suplakt su HTML, CSS ir PHP :) Lygiai taip pat PHP gali naudoti su ne-SQL duomenų baze, o SQL DB – su ne-PHP kalba :)
     
    O šiaip, kvailas požiūris įsivaizduot, kad vien C++ ir Java – „tikros“ kalbos, o web'ui – tik PHP. Pastarajam programuojama kuo tik nori šiais laikais: Python, Ruby, Go, Java, C++, Scala, net kokia nors Clojure ar Haskell. PHP daug aspektų yra tiesiog tragiška ([1], [2]).
     
    Na o darbo pasiūlymai... Kaip čia pasakyti, kompanijos analogiškai – jei gali spausti pinigus iš senos PHP, tai ko joms dėti pastangas į perėjimą prie kitos kalbos. Bet nėra taip jau tuščia kitoms kalboms, įvesk į http://www.dirbkit.lt/ kokį nors Python – vietų yra. Ar tau tikrai reikia 100 pasiūlymų? Jei 5 tie patys stovi jau ilgą laiką, gal tinkamo neranda, o tu, būdamas geras specialistas, kaip tik tiksi... :) Tuo labiau pasižiūrėjus į užsienį rastum dar daugiau pasiūlymų ir tikrai ne PHP-istams.
     
    PHP bando taisytis, tačiau kitos kalbos ją prašoko gerokai, o be to, PHP ir yra tik vienai sričiai skirta kalba. Nepyk, vėl kalbėsiu apie Python, nes tiesiog tai mano sritis, tačiau pilna pavyzdžių, kai Py puikiai tinka aplikacijoms ir nereikia jokios C++ ar Java. Pavyzdžiui, krūva Ubuntu pagrindinių programų sukurtos būtent Python: Software Center, Update Manager ir t.t. Dar galima minėti Mercurial, originalų BitTorrent klientą, Dropbox, Sublime Text, Portage ir t.t. :) Jei kas yra dar kitos kalbos specas – galbūt papildys pavyzdžiais.
     
    Dar pavyzdys iš careers.stackoverflow.com:

    Perl 108 pasiūlymai Node.js 175 // pakankamai naujas dalykas // ieškoti vien „JavaScript“ būtų netikslinga – // įtraukiami ir ieškantys front-end specialistų C++ 226 PHP 235 Ruby 236 Obj-C 255 Python 297 Java 424
     
    Java iš mano ieškotų pirmauja, bet tikrai nėra „pasiūlymai pagrinde PHP arba C++ ir aišku Java“ :)
  9. Patinka
    Transparent sureagavo į Irmantask Prašau pagalbos/patarimo dėl studijų.   
    Išlaikysi tą lietuvių, nepergyvenk ;)
  10. Patinka
    Transparent sureagavo į treksis Prašau pagalbos/patarimo dėl studijų.   
    Paprašiusiai būtų parašyti lamabpo.lt ir paklausti kas tave domina :)
     
    Be to tarkim pas juos DUK radau parašyta:
     
     
     
    o visa kita informacija yra teikiama el. paštų, telefonu, ar skype. :)
  11. Patinka
    Transparent sureagavo į Anhelo Kaip pakeisti asmeninį požiūrį į pinigus?   
    Nesupykit,draugai, bet manau kiekvienas turėti tai pamatyti ir susimąstyti. :)
    http://www.youtube.com/watch?v=8nif01WZ9aI
  12. Patinka
    Transparent sureagavo į campagnolo Alfa730   
    normaliai yra :) bet nika galiu issifruot - vardas turbut alfa (Alfonsas) ir turi simiora trilitrini :D
  13. Patinka
    Transparent sureagavo į Kernius PHP saugumas   
    Daugelis pradedančiųjų PHP programuotojų nenutuokia, koks jų tinklapis gali būt pažeidžiamas.
     
    Čia yra santrauka dažniausiai pasitaikančių saugumo spragų ir patarimai, kaip jas užtaisyti.
     
    Verta paskaityti visiems, dirbantiems su PHP.
  14. Patinka
    Transparent sureagavo į Rolex Galiu padaryti jūsų matematikos namų darbus   
    Taigi matau sukurta tema, kad žmogus prašo pagalbos darant anglų nd, tai aš galiu pasisiūlyti padaryti matematikos namų darbus, labiausiai norėčiau sulaukti 11-12 kl. namų darbų, tačiau ir su kitais galiu padėti, viskas žinoma už dyka ;) Tai jeigu kaikas turite matematikos pamokas tik dėl valandų skaičiaus arba nenorite daryti namų darbų mielai jums padėčiau ;)
  15. Patinka
    Transparent sureagavo į Valdas, Padėkite išsiringti telefoną.   
    Huawei U8650, pigiau kainuos, internetui puikiai tiks.
    O jai telefonas nebūtinas, internetui reikia tai gali kad ir tą MyTab pirkt ir už 50lt pasiimti modema usb.
  16. Patinka
    Transparent sureagavo į Ramūnas Padėkite išsiringti telefoną.   
    Į šitą 'telefoną' SIM kortelės neįdėsi.
  17. Patinka
    Transparent sureagavo į Loganas Fortumo - SMS apmokėjimų sistema!   
    Transparent, užsiregistruoji kaip nelietuvis ir nusiimi į Paypal, Webmoney ar MoneyBookers ir nereikia jokių IV, sutarčių, įrodymų ;)
  18. Patinka
    Transparent sureagavo į wigas Del mokejimai.lt imoku surinkimo.   
    Mikro mokejimu nepriima t.y su sukurtais raktazodziais sms.
  19. Patinka
    Transparent sureagavo į Bertos E-parduotuve ? Vis dar verta?   
    Andrejus nieko nenusimano apie eshopus, todėl siūlau jį užbanint, kad neklaidintų uždarbiečių. Tokių konversijų Lietuvoje nėra. Jeigu turėsi eshopa su 1% konversija busi kietas.
     
    Autoriau nekreipk dėmėsį į tą ką tau rašė apie kainas. Eshopo atidarymas kainuoja nuo 0LT iki begalybės. Savaime suprantama, kad kokybė kainuoja, bet nėra kažkokios rybos, kad eshopai tik nuo XXX iki YYY. Aš pirmą eshopą atidariau už 300LT ir atidirbau gana greitai.
     
    Viskas labai apytiksliai, būtų geriau jei parašytum į kokią nišą nori eiti ir kokią sumą turi.
     
    Čia labai daug teorėtikų, kaip Andrejus, kurie neturėjo eshopa ir rašo kažkokį šudą, kuriame nėra tiesos.
  20. Patinka
    Transparent sureagavo į Arvydas Tikrojo IP suradimas (PHP)   
    htaccess? :huh:
     

    # prevent proxy access RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP:VIA} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:FORWARDED} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:USERAGENT_VIA} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:X_FORWARDED_FOR} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:PROXY_CONNECTION} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:XPROXY_CONNECTION} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:HTTP_PC_REMOTE_ADDR} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:HTTP_CLIENT_IP} !^$ RewriteRule .* - [F]
     

    <IfModule mod_rewrite.c> RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP:VIA} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:FORWARDED} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:USERAGENT_VIA} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:X_FORWARDED_FOR} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:PROXY_CONNECTION} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:XPROXY_CONNECTION} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:HTTP_PC_REMOTE_ADDR} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:XROXY_CONNECTION} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:X-FORWARDED-FOR} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:HTTP_CLIENT_IP} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:FORWARDED-FOR} !^$ [OR] RewriteCond %{HTTP:X-FORWARDED} !^$ RewriteCond %{HTTP_REFERER} !(.*)allowed-proxy-01.domain.tld(.*) RewriteCond %{HTTP_REFERER} !(.*)allowed-proxy-02.domain.tld(.*) RewriteCond %{HTTP_REFERER} !(.*)allowed-proxy-03.domain.tld(.*) RewriteRule ^(.*)$ - [F] </IfModule>
     
    Šaltinis: http://perishablepress.com/press/2009/02/22/controlling-proxy-access-with-htaccess/
  21. Patinka
    Transparent gavo reakciją nuo MedVed Pagalba del pascal   
    Prasom ;)
     

    program randak; var sum:integer; sak: string[200]; i:integer; raide: string[1]; begin readln(sak); sum:=0; for i:=1 to 200 do begin raide:=sak[i]; if raide = 'k' then begin sum:=sum+1; end; end; writeln('Raidziu k - ', sum); readln(); readln(); end.
  22. Patinka
    Transparent sureagavo į Eimantass Naršyklinis žaidimas. Jūsų nuomonė.   
    Na kadangi autorius prase pavyzdiu, stai vienas mano manymu panasus i tavo vizija: http://www.erepublik.com/en
  23. Patinka
    Transparent sureagavo į Arnaas Naršyklinis žaidimas. Jūsų nuomonė.   
    Nu tai ką sėkmės Tau kūryboje.
  24. Patinka
    Transparent sureagavo į CR1M1N4L DUK: Perėjimas prie Windows 7   
    Paskutiniu metu forume dažnai tenka matyti temų, kuriose klausiama, ar verta pereiti prie „Windows 7“ OS, kurią architektūrą ar versiją pasirinkti. Kadangi kas kartą atsakinėti į tuos pačius klausimus ir pateikinėti tuos pačius argumentus pabosta, į dažniausiai užduodamus klausimus norėčiau atsakyti šioje temoje.
     

    Kokie yra minimalūs „Windows 7“ sistemos reikalavimai?
    1 gigaherco (GHz) procesoriaus
    1 gigabaitas (GB) RAM (32 bitų) arba 2 GB RAM (64 bitų) atminties
    16 GB (32 bitų) arba 20 GB (64 bitų) laisvos vietos kietajame diske
    „DirectX 9“ grafikos įrenginio su WDDM 1.0 arba naujesne tvarkykle

    [*]Kodėl turėčiau naudojamą „Windows XP“ iškeisti į „Windows 7“?

    „Windows XP“ yra 10 metų senumo operacinė sistema.
    „Windows XP“ šiuo metu (iki 2014 metų) tiekiami tik saugumo atnaujinimai.
    „Windows 7“ operacinė sistema yra saugesnė.
    „Windows 7“ sistema šiuolaikiniuose kompiuteriuose veikia sparčiau.
    „Windows 7“ sistema yra patogesnė naudojimui („Aero Snap“, „Super Taskbar“ ir daugybė kitų funkcijų).
    Daugelis programų gamintojų kurdami naujas programų versijas vis daugiau dėmesio skiria „Windows 7“ operacinei sistemai.
    Kai kurie „Microsoft“ produktai „Windows XP“ sistemai nebepritaikomi (pvz. „Windows Live“, „Internet Explorer 9“).
    64 bitų „Windows XP“ sistema turi rimtų suderinamumo problemų, tad yra beveik nenaudojama. Vadinasi, naudojant „Windows XP“ nepavyks išnaudoti daugiau negu ~3.5GB RAM (žr. „Kokią „Windows 7“ architektūrą – x86 (32 bitų) ar x64 (64 bitų) – pasirinkti?“).

    [*]Įsigijau naują kompiuterį. Kokią „Windows“ operacinę sistemą į jį rašyti?

    Jeigu įsigijote naują kompiuterį iš parduotuvės, greičiausiai jame jau bus įrašyta „Windows 7“ operacinė sistema. Palikite ją.
    Jeigu įsigijote kompiuterį be operacinės sistemos ir šis kompiuteris atitinka minimalius „Windows 7“ OS reikalavimus (žr. „Kokie yra minimalūs „Windows 7“ sistemos reikalavimai?“), nedvejodami į jį rašykite „Windows 7“ operacinę sistemą.

    [*]Turiu kompiuterį su „Windows XP“ operacine sistema. Ar verta į jį rašyti „Windows 7“?
    „Windows 7“ operacinę sistemą į senesnį kompiuterį rašytis verta, jeigu:

    Kompiuteris atitinka minimalius „Windows 7“ OS reikalavimus (žr. „Kokie yra minimalūs „Windows 7“ sistemos reikalavimai?“)
    Nedirbate su senomis specifinėmis programomis ir nenaudojate senų įrenginių, kurie gali neveikti „Windows 7“ sistemoje (žr. „Ar „Windows 7“ sistemoje veiks visa programinė įranga?“).

    [*]Turiu kompiuterį su „Windows Vista“ operacine sistema. Ar verta į jį rašyti „Windows 7“?
    Taip. Jeigu kompiuteryje šiuo metu veikia „Windows Vista“ operacinė sistema, kompiuterio pajėgumo užteks ir „Windows 7“ operacinei sistemai. Taip pat visos programos, kurios veikė „Windows Vista“ operacinėje sistemoje, veiks ir „Windows 7“.
     
    [*]Ar galiu atnaujinti dabar naudojamą „Windows“ sistemą į „Windows 7“ neprarasdamas duomenų?
    Taip. Priklausomai nuo naudojamos „Windows“ operacinės sistemos versijos, galimi du atnaujinimo būdai:

    Naujinimas (angl. „Upgrade“)
    Migracija (angl. „Migrate“)

    Jeigu atliekamas naujinimas, kompiuteryje išlieka visi ankščiau buvę duomenys: programos, programų nustatymai, vartotojo nustatymai ir kt. Norint atlikti naujinimą į „Windows 7“, turi būti tenkinami šie reikalavimai:

    Naudojama „Windows Vista“ sistema su įdiegtu „Service Pack 1“ arba „Service Pack 2“.
    Naujinama į tai pačiai architektūrai skirtą OS (x86 „Windows Vista“ negalima atnaujinti į x64 „Windows 7“).
    Galima atnaujinti tik į atitinkamą arba geresnę versiją (pvz. „Windows Vista Business“ gali būti atnaujinta tik į „Windows 7“ „Professional“, „Enterprise“ arba „Ultimate“ versijas.

    Jeigu kompiuteryje šiuo metu yra įdiegta „Windows XP“ operacinė sistema ir norima, išsaugoti įdiegtas programas ir kitą turinį (t.y. atlikti naujinimą), pirmiausia sistemą reikia atnaujinti iki „Windows Vista“, o tik po to iš „Windows Vista“ naujinti į „Windows 7“.
     
    Kitas variantas, jeigu būtinybės išsaugoti įdiegtas programas nėra – migracija:

    Pasinaudojant „Windows Easy Transfer“ arba „User State Migration Tool“ (USMT) išsaugomas vartotojo (-ų) profilis.
    Į kompiuterį švariai įdiegiama „Windows 7“ operacinė sistema.
    Pasinaudojant pirmame punkte minėtais įrankiais į naujai įdiegtą sistemą atstatomi profiliai iš senosios sistemos.

    [*]Kokią „Windows 7“ versiją pasirinkti?
    „Windows 7“ operacinė sistema prieinama skirtingose versijose:

    Starter
    Starter N
    Home Premium
    Home Premium N
    Professional
    Professional N
    Ultimate
    Ultimate N
    Enterprise
    Enterprise N

    Daugelis namų vartotojų turėtų rinktis „Windows 7 Professional“ versiją, nes:

    „N“ versijos neturi įdiegtos „Internet Explorer“ naršyklės ir „Windows Media Player“ grotuvo.
    „Starter“ versija nepalaiko „Aero“ aplinkos, daugelio labiau pažengusiems vartotojams reikalingų funkcijų bei riboja RAM kiekį iki 2GB ir gali naudoti tik 1 CPU.
    „Home Premium“ nepalaiko „Remote Desktop“ funkcijos, failų šifravimo, bei negali būti prijungta prie domeno. Jeigu šios funkcijos neaktualios, galima rinktis šią versiją.
    „Ultimate“ versijos kaina didesnė nei ankstesnių versijų, o daugelio šioje versijoje palaikomų funkcijų kai kuriems vartotojams gali neprireikti. Šią versiją reiktų naudoti nebent jeigu planuojate lokalizuoti „Windows 7“ sistemą (žr. „Kaip sulietuvinti „Windows 7“?“) arba šifruoti kietąjį diską, naudodami „BitLocker“.
    „Enterprise“ versija skirta įmonėms ir nuo „Ultimate“ versijos skiriasi tik licencijavimu.

    [*]Kokiai architektūrai – x86 (32 bitų) ar x64 (64 bitų) – skirtą „Windows 7“ versiją pasirinkti?
    x64 architektūrą reikėtų rinktis, jeigu:

    Jūsų kompiuterio procesorius palaiko x64 architektūrą (tai sužinoti galite pasinaudoję „SecurAble“ programa)
    Jūsų kompiuteryje yra daugiau negu 3GB RAM atminties
    Nedirbate su senomis specifinėmis programomis (kompiliatoriai, apskaitos programos) ir nenaudojate senų įrenginių (pvz. seni per LPT prievadą veikiantys spausdintuvai), kurie gali neveikti 64 bitų „Windows 7“ sistemoje (žr. „Ar „Windows 7“ sistemoje veiks visa programinė įranga?“)

    Jeigu šie punktai tenkinami, nedvejodami rinkitės 64 bitų „Windows 7“ versiją, nes:

    Naudojant 32 bitų operacinę sistemą, kompiuteris negalės išnaudoti daugiau nei ~3.5GB RAM atminties. Naudodami 64 bitų „Windows“ operacinę sistemą, galėsite išnaudoti iki 128GB RAM atminties.
    Vienas procesas 32 bitų sistemoje negali naudoti daugiau negu 2GB atminties. 64 bitų sistemoje procesas gali naudoti iki 16TB atminties. Tai aktualu, kuomet dirbama su dideliais duomenų kiekiais (pvz. duomenų bazėmis).
    64 bitų programos 64 bitų „Windows 7“ operacinėje veiks greičiau.
    Kai kurie procesai, pavyzdžiui šifravimas, 64 bitų operacinėje sistemoje veiks daug greičiau.
    64 bitų operacinėje sistemoje nebeveiks daugelis senų rootkit'ų, kurie pritaikyti 32 bitų sistemoms.
    64 bitų operacinėje sistemoje taip pat veiks beveik visos 32 bitų programos (tuo tarpu 32 bitų sistemoje 64 bitų programų nepaleisite).

    [*]Ar 32 bitų „Windows 7“ raktas tiks 64 bitų „Windows 7“ sistemai?
    Taip. Nepanaudotas „Windows 7“ raktas tiks tiek 32 bitų, tiek 64 bitų „Windows 7“ operacinei sistemai. Žinoma, turi atitikti ir „Windows 7“ versija: „Windows 7 Professional x86“ raktas tiks „Windows 7 Professional x64“ sistemai, tačiau netiks „Windows 7 Ultimate x64“.
     
    [*]Ar „Windows 7“ sistemoje veiks visa programinė įranga?
    „Windows 7“ operacinėje sistemoje veiks beveik visa programinė įranga, kuri veikė ir senesnėse „Windows“ sistemose. Jeigu kažkuri programa neveikia:

    Įsitikinkite, kad naudojate naujausią programos versiją
    Programą leiskite naudodami suderinamumo rėžimą (angl. „Compatibility Mode“).
    Naudokite „Windows XP Mode“.

    Taip pat, prieš migruodami iš senesnės „Windows“ operacinės sistemos, galite pasinaudoti „Windows 7 Upgrade Advisor“ įrankiu, kuris leis pamatyti, kurios iš Jūsų šiuo metu naudojamų programų gali turėti suderinamumo problemų „Windows 7“ operacinėje sistemoje.
     
    [*]Kaip sulietuvinti „Windows 7“?
    Oficialiai kalbų paketus palaiko tik šios „Windows 7“ versijos:

    „Windows 7 Ultimate“
    „Windows 7 Enterprise“

    Naudojant šias versijas, kalbų paketai (tame tarpe ir lietuvių) siūlomi kaip atnaujinimai per „Windows Update“.
     
    Įdiegus kalbos paketą, skirtingai nei „Windows XP“ ir ankstesnėse „Windows“ versijose, kalbas tarp originalios (pvz. anglų) ir įdiegtos (pvz. lietuvių) galite perjunginėti kada panorėję. Tam net nereikia perkrauti kompiuterio – užtenka prie sistemos prisijungti iš naujo. Taip kalbos pasirinkimas galioja kiekvienam vartotojui atskirai, tad, pavyzdžiui, jeigu prie kompiuterio dirbate Jūs ir Jūsų tėvai, Jūs galite naudoti anglų kalbą, o tėvų paskyrai įjungti lietuvių kalbą.
     
    Visoms kitoms „Windows 7“ versijoms kalbų paketai oficialiai nepalaikomi. Norint lokalizuoti šis versijas, galima bandyti pasinaudoti trečių šalių įrankiais.


    Plačiau apie „Windows 7“ diegimą galite paskaityti čia.
    Tomas Dabašinskas,
    Microsoft Windows Expert-Consumer MVP
  25. Patinka
    Transparent sureagavo į www.KurkIT.lt Naršyklinis žaidimas. Jūsų nuomonė.   
    Turiu omeny, neuždraudinėk įvesti !#@$@#^#$$)*((& į input'us, o leisk įvesti tik raides, skaitmenis bei kelis nekenksmigus simbolius. T.y. tai. ką tu ir pagalvojai.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...