Pereiti prie turinio

Levinas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    406
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Levinas sureagavo į L33T Klausimas dėl darbo USA (metams)   
    Jei kalbam apie H1B, tai ganetinai sudetinga gauti, nebent is tikruju esi geras specialistas. Darbdavys tikrai turi noreti tave samdyti, nes procesas ilgokas, nes dokus turi uzpildyti Baladzio pirmom dienom ir spalio menesi paaiskeja ar laimi kvota, nes aplikuojanciu daugiau negu isduoda vizu.
    Dar yra tokia O1 viza, kad jeigu turi specialiu gebejimu, speju, kad Domas Mituzas, Juozas Kaziukenas gavo vizas tokiu pagrindu ir realiai net nebutina tureti issilavinimo.
    H2B lengviau susitvarkyti, bet greiciausiai dirbsi nekvalifikuota darba (moving) ir viza galioja iki 9men.
    Jei studijuoji ar neseniai baigei, tai lengviausia ir pigiausia susitvarkyti J1 Internship, su kuria gali isvaziuoti iki metu ir praktikuotis. Daugiau info https://www.globalinternships.com/j1visa-service/pricing-eligibility per ta pacia agentura ir tvarkytis galima.
    Iki lapkricio 5 dar gali uzsiregistruoti ZK loterijoje
    Santuoka (yra kas daro fake $15-60k, kas akivaizdu, kad yra nelegalu, bet ir siaip buna daug problemu, daug rizikos. Jei dirbi IT, tai ta suma ir per metus galima atidirbti atgal, bet nerekomenduociau) - jei tikra, tai aisku lengviausias kelias, yra popierizmo ir vietoj darba lengviau susirasti.
    J1 mokslu viza, buna zmones isvaziuoja studijuoti anglu kalba ir netycia susiranda darba ir pakeicia viza is J1 -> H1B, vietoj bunant lengviau, bet reik tureti omenyje, kad atsikraustyti i JAV neturint darbo ir legaliai negalint dirbti, ypac neturint SSN gali buti ganetinai sudetinga.
    Buna ukrainieciai fakina, kad yra karo pabegeliai, juos persekioja savoj salyje ir praso prieglobscio JAV, del lietuviu tokiu variantu nesu girdejes.

  2. Patinka
    Levinas sureagavo į isorinis1 Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
    Ištrinta kas spėjot paskaityt paskaitėt!
    Kodėl? Viena tipsa imeciau bet kiek as ju zinau tai cia metu metus galiu rasyt
  3. Patinka
    Levinas sureagavo į s1lenc3 Kokia žmogaus frazė ar sakinys priverčia jus juo nusivilti?   
    Facebook vardai, coveriai ir darbovietes:
     
    Name: Oksana Ne Tau Zinot, Tau Busiu Minde, Esu Natasha, Mysha Poxui, Simona Ne Tavo Reikalas, Juste Nesvarbu
     
    Works at: Laisvo oro direktorius, pats sau bosas, BMW
     
    Cover: "Mi casa tu casa", "gereusi draugai islieka net kai tau sunku", "jei jus man nepadesit tai ir as jum nepadesiu" ir kitas panasus ###### alongside with a screenshot of Brigada or any other similar TV series.
  4. Patinka
    Levinas sureagavo į Django Ceburekai   
    Kas butu tikrai smagu, tai visiems susimest ant vienos idejos ir ja igyvendint. Tokia, tipo, Uzdarbis.lt uzkandine. Ir visi verslautu, kaip kas ismano. Tie, kas visa laika bando pasiept ant reklamos, ant kurybiskumo, ant isbaigtum, galetu parodyt, kaip cia ta versla isukt. Isharka su sakniu skirtume filosofiniais ekspertais - pradarai cebureka, o jis - laimes ceburekas su rasteliais "kam braidyti juroje, jei gali rinktis upeli" arba "ar sekme sypsosi nuolat ridenantiems akmeni i kalna? skaitykite tai flirtas.nimfo". Tada imam biz24, kuris pyst pyst ir pritraukia investiciju. Susiderinam su BERNvienasdevyni9keturi, kad padarytu puslapi, kuri talpintume pas HOSTtrys2vienas. Ramunasdviseptynkes parupintu transporta, o visa kita parupintu dzeimsasB. Renatas Matosiunas i direk.... ne, jo gal geriau nereiktu. Is visu paimtume po tuos 200 auksiniu, kuriuos taip nori investuot, ir padarytume, ko dar nei vienas forumas nedare - bizniuka ar tai versla. Neskiriu tu savoku, persiprasau.
     
    Edit: kaip gi be pipirmotes - juk reikia, kad kazkas vyrams i ausi zystu.
  5. Patinka
    Levinas gavo reakciją nuo CristianoRonaldo Geros vietos Klaipėdoje   
    Nu blemba, iš š*do vaško neišspausi, yra kas yra. Tokių vietų kaip "ale niekas nežino, naujai atrastos" gi nėra.
  6. Patinka
    Levinas sureagavo į RomasT Vertingi patarimai keliaujantiems   
    Patarimai keliautojams
    Patarimai keliaujant lėktuvais, perkant bilietus...
     
    Inkognito režimas Jūsų naršyklei
     
    Perkant lėktuvų bilietus internetu rekomenduojama naudoti "Nežinomo lango" režimą (Inkognito). Daugelis bilietus pardavinėjančių svetainių "mato" Jūsų apsilankymus, todėl apsilankius po kurio laiko vėl, bilietų kaina gali būti pakilusi. Ir tai ne todėl, kad buvo nupirkta daug bilietų....
     
    Paprasčiausias būdas atidaryti Inkognito režimą CHROME naršyklėje - naudojat klaviatūros kombinaciją CTLR+SHIFT+N
     
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/inkognito.jpg
     
     
    Lėktuvo bilietus pasistenkite pirkti antradieniais po 15val (GMT).
    Dažnausiai tokiu metu daugelis aviakompanijų pradeda konkuruoti tarpusavyje išparduodant artėjančio savaitgalio bilietus.
     
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/aviabilietas.jpg
     
    Vietų lėktuve rezervacija skrendant dviese
     
    Pasistenkite rezervuoti sau vietas tarp Jūsų paliekant laisvą vietą. Jei niekas šioje vietoje nerezervuos (kas yra mažai tikėtina) - turėsite daugiau laisvos vietos. Jei visgi keleivis atsiras - paprašysite jo pasikeisti vietomis...
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/pax.jpg
     
     
     
    Pasistenkite viską sutalpinti į rankinio bagažo lagaminą
     
    Sutaupyti lagamine vietos ženkliai padės vakuminiai maišeliai. Tūris sumažėja iki 1/3!
     
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/bagazaspriespo.jpg
     
     
    Nenorite ilgai laukti atsiimant savo bagažą?
     
    Užklijuokite keletą lipdukų su įspėjumu, kad lagamine yra stiklinių daiktų. Tai atkreips aptarnaujančio personalo dėmesį, ir Jūsų lagaminas lėktuve bus pakrautas aukščiau visų, todėl atiduodamas greičiau.
     
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/fragile.jpg
     
     
    Būtinos higienos priemonės ar kiti skysčiai
     
    Jei tikrai žinote, kad negalėsite apsieiti be savo asmens higienos priemonių, minimalų kiekį galite vežtis kokteilių šiaudeliuose.
     
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/muilas.jpg
     
     
    Dokumentai
     
    Būtinai turėkite pasų. vizų, draudimų, bilietų kopijas. Tai galima padaryti ir mobiliaisiais prietaisais. Tai bus palengvinimas dokumentų praradimo atveju.
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/pasokopija.jpg
     
     
     
    Vietos lėktuve
     
    Rezervuojant vietas lėktuve turėkite omenyje, kad pati stipriausia vieta lėktuve yra sparno tvirtinimo prie liemens vieta. Kitaip vadinama centroplanu. Sėdint šioje srityje mažiausiai jaučiamas supimas turbulencijos atveju.
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/lektuvo%20centroplanas.jpg
     
     
     
     
    Telefono įkrovimas
     
    Jei pamiršote įkrovėją - pasiteiraukite viešbučio registratūroje.Ten dažniausiai būna visa dėžutė įvairiausių įkrovėjų kuriuos pamiršo svečiai.
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/tv.jpg
     
     
     
    Kelnių diržas įdėtas į marškinių apykaklę neleis kalnieriukui susilankstyti lagamine
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/dirzas-1.gif
     
     
    Susuktos ritinėliu kelnės išliks ženkliai lygesnės nei sulankstytos tradiciniu būdu.
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/kelnes-1.gif
     
     
    Nepalikite savo bagažo be priežiūros
     
    Geriausiu atveju oro uosto saugumo darbuotojai netrukus Jūsų bagažą patikrins ir nugabens į savo saugyklas, iš kurios Jums bus atiduotas tik sumokėjus tam tikrą mokestį. Tai gali užtrukti, ir Jūs rizikuojate pavėluoti į lėktuvą. Blogesnis atvejis - ilgapirščiai gali būti greitesni už saugumo darbuotojus...
     
     
    http://travel-inn.lt/images/stories/lost%20baggage.jpg
     
     
    Paskutinė kelionės diena
     
    Savo kelionę įprasminsite geru darbu, jei likusias monetas atiduosite tiems, kam jų labai trūksta....
    http://travel-inn.lt/images/stories/auka.jpg
  7. Patinka
    Levinas sureagavo į Arnas IdejosVerslui - Metų Forumietis 2014   
    Sveiki visi, iš kart atsiprašysiu, kad teko taip ilgai laukti, tačiau manau apsimokėjo :)
     
    Taigi, 2014 metais Metų Forumiečiu tapo narys "IdejosVerslui" (Arnoldas). Šį kartą, atsižvelgęs į ankstesnius "Metų Forumiečio" interviu straipsnius nusprendžiau, kad juose kažko trūksta, gyvumo. Todėl sugalvojau, kad šiais metais konkursą noriu organizuoti aš ir interviu paimti gyvai, pamatyti kas tai per žmogus ir pateikti tai raštiškai. Galiu pasakyti, kad nei kiek nenusivyliau, labai džiaugiuosi, jog Arnoldas skyrė man laiko. Per kiek daugiau nei valandą laiko jis man papasakojo labai daug įdomių dalykų, mes skaniai pasijuokėm, bet deja, visko, apie ką kalbėjome - čia neišvysite. Taigi, malonaus skaitymo :)
     
    Trumpas prisistatymas forumo lankytojams:
     
    Sveiki, esu Arnoldas, man 34 metai, esu laisvai samdomas verslo vystymo ir plėtros konsultantas. Turiu savo portalą (Verslo.Guru), kuriame rašau straipsnius ir dalį jų talpinu čia, uždarbio forume.
     
    Kokie įspūdžiai tapus metų forumiečiu?
     
    Nesureikšminu to. Aišku, įdomu buvo, nebuvau tikras ar laimėsiu. Keista buvo, kad konkuruoti reikėjo su vaistininku, nes tai, ką jis daro yra komercinės paslapties atskleidimas. Mums, "paprastiems žmonėms", yra įdomu, kas vyksta tokių verslo ryklių, kaip farmacijos kompanijos, užkulisiuose. Tačiau faktai lieka faktais - tai yra komercinės paslapties atskleidimas. Ir mano subjektyvia nuomone - tai jam geruoju nesibaigs. Suprantu, kad galiu susilaukti įvairių nepritarimo komentarų, tačiau reikia į tai pažiūrėti kiek kitaip: jei kas nors iš mūsų valdytų šį verslą, ar mums patiktų, kad ši informacija nutekėtų? Tam ir reikalingos konfidencialumo sutartys darbuotojams. Manau, kad ir jis yra panašią pasirašęs. Vieną faktą jau žinau - tai nėra Gintarinės Vaistinės darbuotojas. Liko dar keli tinklai <nusišypso>.
     
    Kalbant apie straipsnius, forume daliniesi iš ties naudinga medžiaga, kurios pateiki nemažai ir dažnai. Ar tau iš to yra naudos? Ar tai tik atsidavimas, tavo pomėgis?
     
    Naudos nejaučiu. Svetainė ir taip turi lankytojų srautą, forumas nesudaro didžiosios dalies, nors gali atrodyti kitaip. Kanalai siekia delfi, Facebook ir kitus tinklus. Tačiau uždarbyje lankosi man artimiausia auditorija - jauni, ambicingi žmonės, norintys turėti verslą ir kažką dėl to darantys. Jau vien tai, kad jie yra čia, parodo, kad pirmieji žingsniai yra žengti.
     
    Mano nuomone forumas turi savo autoritetą verslo pasaulyje. Netgi pats esu įsirašęs į „LinkedIn“ profilį, kad esu „2014 Metų forumietis“ ir drąsiai įvardinu tai savo klientams ar darbdaviams. Forume susipažinau su autoritetingais žmonėms, tokiais kaip Tele2 viešųjų ryšių direktoriumi Baltijos šalims Andriumi Baranausku ir panašiai. Forumas man suteikė daug naudos. Ir pats, žinoma, esu dirbęs su forumo nariais - Simonu (buvęs Kofemanas), Host321 ir kitais. Esu ir pasamdęs iš čia kelis darbuotojus savo klientams.
     
    Narystė „uždarbyje“ prasidėjo nuo žmonių paieškos, kurie atliktų tam tikras užduotis, kurių aš negalėjau atlikti pats, o jos turėjo būti padarytos vardan to, kad man klientų verslas augtų. Ir atėjo laikas, kai supratau, kad noriu dalintis savo patirtim, gal būti savotišku lektorium. „Uždarbis“ - vieta, kur ne tik atiduodu save, tačiau ir gaunu ne mažiau.
     
    Visi mano rašomi straipsniai ar komentarai yra iš patirties. Mano žmona, kuri skaito mano straipsnius, sako: "galiu viską susieti su Tavo gyvenimu". Straipsniai yra mano patirtis ne tik versle, tačiau ir asmeniniame gyvenime.
     
    Gal todėl kiekviename straipsnyje stengiuosi rašyti pirmu asmeniu – „aš manau“. Iš straipsnių, ko gero, eina pamatyt, kad aš turiu savitus įsitikinimus versle. Aš manau, kad pardavėjai buitinės elektronikos skyriuje turi puikiai nusimanyt, ką jie parduoda ir suteikti klientams konsultaciją, o ne atlikti pardavimą.
     
    Šioje vietoje šiek tiek nukrypome nuo temos ir Arnoldas man papasakojo gana įdomią istoriją, kuomet jis žvalgėsi naujo šaldytuvo:
     
    Atėjau į Kauno Akropolyje buvusį Elektromarkt apsižiūrėti. Matau - stovi visiškai naujas šaldytuvas, o šalia jo - tokios tuščiavidurės plastikinės dėžutės. Kam jos skirtos – žinojau puikiai, tačiau nusprendžiau "patikrinti konsultanto žinias". Konsultantas man pasakė, kad tai - "na, tokios plastmasinės talpos, kurias užpildote vandeniu, įdedate jas į šaldymo kamerą, tas vanduo sušąla ir tada galite dėti tuos plastikus į savo kelioninį šaldytuvą ir jame bus šalta". Kadangi žinojau, jog prieš mane tikrai ne tai, kas man sakoma, paprašiau konsultanto parodyti man, kaip tos talpos įsideda į šaldymo kamerą. Geras 10 minučių nuoširdžiai juokiausi, nes talpos niekaip netilpo į šaldytuvą. O ir kur Jūs matėte kelioninius lauko baldus šaldymo kameroje? (Ar tai buvo baldai?!) Taip... Tai buvo šaldytuvo gamintojo dovana - sudedamos plastikinės kėdės. :lol:
     
    Čia pradėjome kalbėtis apie intelektą ir kodėl nutiko taip, kad „konsultantas“ nežinojo ką parduoda. Iš to išsirutuliojo gana įdomi diskusija ir privalau pateikti jums vieną įdomesnių diskusijos vietų:
     
    "kaip tapti protingesniu" - tai yra antra frazė pagal populiarumą Google paieškoje, kuri atveda lankytojus į mano portalą. Ar tai yra protingas žmogus? <juokiamės abu> Aš bandau įsivaizduoti, koks žmogus ateina prie kompiuterio, jį įsijungia ir veda į Google paiešką frazę - "kaip tapti protingesniu". <vėl juokiamės> Ta prasme - rimtai?! Ką jis tuo metu sau galvoja? Ar jį aplankė kažkoks nušvitimas? Ir tai priverčia pagalvoti dar apie kai ką - ar man džiaugtis, kad mano portale esantis turinys atsako į tą klausimą, ar man liūdėti dėl to, kokius žmones man tokia paieška atveda? Čia jau kaip į tai pažiūrėsi.
     
    Kas tau yra originalumas?
     
    Realiai? Nieko (tuo ir galėjome užbaigti, bet nusprendėme pasigilinti į tai). Versle galioja 2 taisyklės: arba kuri unikalų produktą, arba tu gerini jau esamą (savotiškai - vagi idėją).
    Mano straipsniai yra unikalūs, tačiau mano portalas - jis nėra unikalus. Galima išvardinti šimtus, jei ne tūkstančius panašių portalų, kurie dalinasi patarimais verslui, tačiau viskas priklauso nuo to, koks tas turinys. Šiai dienai - unikalumo, esant 7-iems milijardams žmonių, yra itin sunku rasti. Nors ir kiekvieną dieną yra kažkas sukuriama.
     
    Dabar sulaukiu netikėto klausimo iš Arnoldo: o kas yra unikalumas, kas iššaukia unikalumą? Iš pradžių mėginau į jį atsakyti, tačiau vis sulaukdavau atsakymo, kad esu ne visiškai teisus, "kapstau per daug paviršutiniškai".
     
    Atsakymas paprastas – tingėjimas. Tingėjimas yra pati didžiausia kūrybiškumo galia. Kalbant apie tingėjimą – versle pasiseks tiems, kurie dar labiau padės žmonėms tingėti. Kam eiti į boulingą, kai namie gali turėti Nintendo Wii? <garsus juokas> Kam eiti į kino teatrą, kai namie pažiūrime filmą? Kam eiti į koncertą, kai galime tiesiogiai jį žiūrėti per televiziją? Tingėjimui ribų nėra.
     
    Kaip įsivaizduoji ateitį verslo atžvilgiu?
     
    Labai stipriai nukentės paslaugų sfera, ypač kas liečia darbuotojus - tai mano subjektyvi nuomonė.
     
    Kodėl?
     
    Nes pardavėjus, padavėjus keičia robotika. Mes dabar žengiam į robotizacijos erą. Pacituosiu A. Enšteiną, kurio pasakyti žodžiai, manau, šiuo metu į temą – „aš nežinau su kokiais ginklais bus kariaujama III pasauliniame kare, bet IV-ame - tai bus pagaliukai ir akmenukai“. Ir mes, žmonija, žlungame dėl mūsų pačių išradimų, padarytų dėl tingėjimo, tobulėjimo. Mes tobulėjame protiškai, bet kenčia mūsų organizmai, mes pamirštame judėti, nes galima to nedaryti. Kam eiti, jeigu galima važiuoti?
     
    Ar esi girdėjęs frazę – „žinai informaciją - valdai situaciją“?
     
    Ne, bet tai yra du skirtingi dalykai – informacijos žinojimas ir situacijos valdymas. Nes informacijos žinojimas yra intelektinis dalykas, na, o jos mokėjimas valdyti, yra emocinis dalykas.
     
    Dabar mes vėlgi nukrypome nuo temos ir pradėjome įdomią diskusiją apie žmogaus prigimtį ir patį žmogų, šioje interviu dalyje Arnoldas atsiveria šiek tiek daugiau apie save.
     
    Žmogus, kuris gali pripažinti klaidas yra pats stipriausias žmogus. Yra jau ne kartą tekę matyti forume, kai žmonės mane traukia per dantį, rašo komentarus, kad aš sakau nesąmones ir panašiai. Praeina kažkuris laikas - žiūrėk, rašo AŽ, jog atsiprašo ir klydo. Aš atsakau: "ką tik mano akyse labai pakilai". Deilas Karnegis (Dale Carnegie) yra pasakęs: "žmogus yra toks sutvėrimas, kuris visuomet, bet kokia kaina, yra linkęs suversti savo kaltę bet kam kitam, tik ne sau". Ir jeigu sugebi pasakyti, kad esi kaltas ir atsiprašyti, bandom ištaisyti savo kaltę - toks žmogus jau pakyla, jis savo gyvenime jau žengia kitą žingsnį.
     
    Kur pats esi suklydęs ir ištaisęs tai, pripažinęs savo klaidą?
     
    Oi, mano gyvenime buvo labai daug klaidų <juokiasi>. Viena iš tokių, kurią galėčiau pritaikyti tikrai nemažam kiekiui žmonių, tai rūkymas. Pats rūkiau 14-ka metų. Ir išbandžiau viską, kad mesti rūkyti. Buvo belikę tik 2 būdai, kurių dar nebuvau išbandęs. Bandžiau valią - tipo "metu ir viskas". FAIL. Bandžiau nikotino lipdukus - FAIL. Beje, Jungtinėje Karalystėje jie dalinami nemokamai. Rūkiau daugiau negu rūkiau be jų :D. Kramtoma nikotino guma -FAIL. Netgi skaičiau žymiąją Alan'o Carr'o knygą "Lengvas būdas mesti rūkyti" - psichologiškai labai stiprus veikalas ir padėjo mesti rūkyti pusei metų. Bet po pusės metų pasirodė, jog mano potraukis nikotinui yra stipresnis nei skaityta knyga ir toliau rūkiau. Tad liko du būdai - hipnozė ir akupunktūra. Nėjau į akupunktūrą - nes nežinau rytų medicinos specialistų. Gal dėl to, jog mumyse egzistuoja kažkokie išankstiniai nusistatymai, kurių mes patys netgi valingai negalime valdyti? (Ta prasme?) Na... Sakykime - ta pati akupunktūra. Juk tai - rytų medicina, teisingai? Automatiškai, smegenys diktuoja, jog įžengęs į rytų medicinos praktikos kabinetą, tu tikiesi ten pamatyti azijietiškos kilmės gydytoją. O to nepamatai. Ir tada, kad ir kaip tai būtų juokinga, savo galvoje pradedi "teisti" priešais tave stovintį žmogų, kad jis, greičiausiai, nepakankamai žino. Turbūt todėl, kad jo akys nėra siauros <vėl garsiai juokiasi>. Tai va. Bet vis tiek turėjau tuos du būdus ir norėjau juos išbandyti. Ir, staiga, mano gyvenime atsiranda mano žmona. Tada, dar būdama sužadėtinė, ji nusivežė mane į Palangą pas vieną žmogų, kuris užsiima bioenergetika. Kuomet atėjome ir pasisveikinome, tas žmogus atsisėdo priešais mane ir sako:
     
    - Tu rūkai.
    - Taip - atsakau.
    - O kodėl rūkai? - klausia.
    - Nežinau. Gal todėl, kad negaliu mesti?
    - Tai kada metam?
     
    Aš pasakiau tam žmogui, kad aš išbandžiau viską ir man liko du būdai, kuriuos anksčiau paminėjau. Jis sako man:
     
    - O tu žinai, kad žmogus, kuris neturi valios, gyvenime nieko nepasieks?
     
    Aš nežinau kas mane taip paveikė, bet šie žodžiai privertė labai stipriai susimąstyti, privertė nugalėti tą potraukį. Ir kai mes išėjome iš to žmogaus namų, prie laiptinės sėdėjo benamis. Toks "padaręs gramą" šiek tiek ir sako man: „ė pavaišink cigarete“. Aš padaviau visą pakelį, žiebtuvėlį ir palinkėjau jam sėkmės. Septyni ar aštuoni mėnesiai kaip nerūkau. Ir nenoriu. Taip, pradžioje buvo beprotiškai sunku, bet aš paklausdavau savęs: "ar aš noriu gyvenime kažką pasiekti?". Tai buvo birželio 23 diena. Liepą atsirado verslo.guru. Aš manau, kad pradėjau skaidriau galvoti.
     
    Minėjai, kad augai Jungtinėse Valstijose. Ar gali trumpai mus apšviesti ką ten veikei, kiek laiko ten buvai ir kodėl ten išvažiavai?
     
    Buvau ten daugiau kaip 10 metų, gyvenau, mokiausi ir dirbau Niujorke. Ten, matyt, ir buvo pati pirmoji mano darbo patirtis. Teko dirbti telemarketingo agentu Niujorko Geltonuosiuose Puslapiuose. Kas per darbo šlykštumas, tai sunku pasakyti. Tokia buvo mano nuomonė tuo metu <juokiasi>. Dabar suprantu, kad tai - pati geriausia patirtis mano gyvenime. Tokiame darbe tu labai greitai supranti savo vertę, savo norą augti, tobulėti. Per dieną atlieki apie 200 skambučių. Kartais - daugiau, kartais - mažiau. Ir jų metu - girdi labai daug neigiamų emocijų savo atžvilgiu. Su tavimi nekalba, keikiasi, meta ragelį, pasiunčia ir panašiai. Ir jeigu nepasiduodi - dirbi, pasieki savo. Tai buvo nuostabios pamokos mano gyvenime. Išėjau iš darbo po pusantrų metų, nes norėjau koncentruotis į mokslus.
     
    Neseniai, sausio 2 dieną, paskelbei, kad sausio 3 dieną įvyks tavo vestuvės, kuriomis, žinoma, džiaugiesi ir noriu dar kartą pasveikinti tave nuo mūsų visų. Tačiau kodėl nusprendei apie tai pranešti forume?
     
    Mano žmona manęs klausia to paties <juokiasi>. Tai yra saviraiška. Kiekvienas iš mūsų nori būti svarbus, nori būti pastebėtas. Tokia yra žmogaus prigimtis. Ir tas noras pasireiškia įvairiausiais būdais: vieni dažo plaukus, kiti segasi auskarus, spynas į ausis; treti tampa forumo troliais; ketvirti - rėkauja girti ant viso rajono; penkti - realizuoja save sporte ir panašiai. Visa tai yra kiekvieno žmogaus noras "būti svarbiu ir pastebėtu". Mus, kaip individus, skiria tik saviraiškos būdas - kaip mes tai realizuojame, kaip mes tą norą išreiškiame? Pavyzdžiui aš - sutikau savo antrą pusę ir tai yra tas žmogus, kuris privertė mane užsimanyti "tapti svarbiu" dalinantis savo žiniomis ir patirtimi. Tai yra mano saviraiškos būdas. Forumas yra mano asmenybės dalis ir, greičiausiai, norėjau, kad ir jūs pasidžiaugtumėte kartu su manimi. Galų gale - juk tai tikrai geresnės naujienos, nei rodo per televiziją <vėl juokiasi>
     
    Forume, skiltyje "Apie save", esi parašęs: - "Smagu, kad galva ant pečių yra ne tik tam, jog į skrandį neprilytų... Tačiau liūdina tai, kaip žmonės linkę idėjas nusavinti." - ar tai reiškia, kad kažkada teko susidurti su idėjos pasisavinimu, materialinių vertybių praradimu ir panašiai?
     
    Nebuvo, kad mane apgautų. Bet buvo bandymų – manęs klientas klausė: "kaip įsivaizduoji tai padarysi?". Ir aš pasakiau. Ir manęs nesamdė. Ir bandė patys. Paskui skelbia bankrotą, o dar po kiek laiko skambina ir aš turiu tai tvarkyti. Iš šios situacijos galima teigti, jog nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.
     
    Karma?
     
    Nežinau, ar tuo tikiu. Man buvo nepasisekę. Ir ne vieną kartą. Man yra tekę dvi naktis miegoti Kauno autobusų stotyje, ant suoliuko. Bet yra taip - tu nepralaimi kai tave nugali, tu pralaimi tada, kada tu pasiduodi. Aš nepasidaviau ir rezultatai matosi dabar. Aš net parduotuvėje, matydamas kai senyvas žmogus perka „Optimos“ cukrų, makaronus, sviestą ir panašiai, už jį sumoku. Net jeigu tai būtų mano paskutiniai pinigai – juk man tik šiek tiek daugiau nei 30 metų, aš dar spėsiu užsidirbti, o kur užsidirbs ta senutė ar senukas? Ir vasaros dienomis, kuomet valgau kokioje lauko kavinėje ar restorane Laisvės Alėjoje, pamatęs benamį - aš jį pasikviesiu prisėsti, pavalgyti kartu. Paklausiu jo, kas tokio nutiko jo gyvenime, kad jis dabar toks, koks yra ir ten, kur yra. Jis verks, verksiu ir aš. Bet tai yra gyvenimo istorija, tai - kažkieno kito patirtis ir pamokos, kurias aš stengiuosi išmokti nepatirdamas to paties. Kad ir ką man papasakoja - tai vis tiek bus geriau nei "Naujųjų Pupyčių" koncertas ar pokalbis su jomis <juokas>. Ir apskritai, Lietuvoje tikrąsias žvaigždes parodo du kartus per metus – tai per „Lietuvos garbė“ ir „Auksinė širdis“ renginius. Visa kita - pompastika, tuštybės ir pasipūtėlių šou.
     
    Koks tavo gyvenimo credo?
     
    Jei nebūtų geresnių - būčiau pats geriausias. Dažnai taip sakau, kai man yra dėkojama už kažką ar sakoma, kaip čia "kietai sugalvojau".
     
    Galiausiai - ką palinkėsi, perduosi visiems forumo lankytojams?
     
    Kadangi dabar yra ožkos metai - tai šių metų talismanu galima laikyti kalnų ožį. Ir siūlau forumiečiams įsivesti į YouTube – „mountain goat climbing“. Ir pažiūrėti, ant kiek tas ožys yra užsispyręs ir kaip jis lipa granitiniais skardžiais. Nepasiduoti. Žmogus stovėdamas ir žiūrėdamas į tokį skardį pasakytų, kad yra neįmanoma taip užlipti, kaip tas ožys užlipa. Bet nei manęs jis klausys, nei jam įdomu, ką tas žmogus kalba. Jis užlips, nes jam taip reikia ir jis tiki savimi.
    Nelinkiu tapti ožiais :D Noriu tiesiog palinkėti visiems tokio pat užsispyrimo. Nepasiduot neigiamai aplinkos įtakai, tikėti tuo, ką darote ir lipti į viršų.
     
    P.S. tai yra dar vienas narys jau turintis Uždarbis.lt marškinėlius su talismanu :) čia reikėtų dėkoti administracijai, o jei konkrečiau, tai Tadui
  8. Patinka
    Levinas sureagavo į zawe Pasižadėjimai 2015-tiesiems   
    O aš moteriškai :rolleyes: tikslas numesti svorio. Tikslas ore kabojo jau 10 metų, bet per šiuos metus numesta 10kg, iš jų 3kg paskutiniais 2 mėnesiais. Tad jaučiu užplūdusį pasitenkinimą ir stiprią valią tęsti ką pradėjau.
     
    O šiaip, prie to paties, noriu papasakoti apie "siekių" tradiciją. Turiu tradiciją nuo mokyklos laikų su drauge susirašyti metų tikslus,norus, svajones ir įdėti sąrašą į voką. Po metų prieš pat Naujus susitinkam, atplėšiam, pažvengiam ką pavyko įvykdyti, kur vėl susimovėm ir vėl surašom naujus tikslus sekantiems metams. Ir kai jau yra 10 metų tai daroma labai smagu atsigręžti atgal ir pamatyti kokiomis svajonėmis gyvenai paauglystėje, kas buvo svarbu prieš porą metų ir pan. Pabandykit! :)
     
    Įkvėpta šito savo įrašo ir sulauktų pliusiukų parašiau apie tai plačiau: http://www.zavinta.lt/naujametine-tradicija-kuria-noriu-kad-pasivogtum/
  9. Patinka
    Levinas sureagavo į IdejosVerslui Ar Jūsų verslas išlaikytų “zefyrų testą”?   
    Dedikuoju šį straipsnį verslininkams, kurie nori greitai praturtėti
     
    Vėlyvais 1960-aisiais, Stanfordo universiteto psichologijos profesorius Valteris Misčelas (Walter Mischel) pradėjo labai įdomių eksperimentų seriją, kurių dėka buvo siekiama nustatyti žmogaus galimybes ugdyti savikontrolę ir atsispirti “momentiniam pasitenkinimui”. Vieno iš eksperimentų metu (jų buvo nemažai), 4 metų vaikas atvedamas į tuščią kambarį, kuriame būdavo koks nors skanėstas – zefyras, saldainis, sausainis ir panašiai. Tada, vaikui pasakoma, kad jis bus paliktas kambaryje vienas, o jį atvedęs asmuo išeis 15-kai minučių. Ir jeigu vaikas per tas 15 minučių, kol nebus šalia suaugusiojo, nesuvalgys to skanėsto – grįžęs suaugęs atsineš dar vieną skanėstą ir vaikas galės suvalgyti jau du skanėstus. Žinoma, jeigu vaikas nesulauks grįžtančio suaugusiojo – tuomet antrojo skanėsto jam niekas neduos.
     
    Atlikus šį eksperimentą su daugiau kaip šešiais šimtais keturmečių vaikų, Stanfordo mokslininkai nustatė, kad mažiau nei trečdalis vaikų galėjo atsispirti pagundai nepaimti skanėsto, esančio priešais juos, per tas pirmąsias 15-ka minučių. Tai reiškia, kad apie 66% vaikų tą skanėstą visgi paimdavo.
     
    Tačiau, įdomiausia dalis yra ne čia. Įdomiausia, kad tyrime dalyvaujantys vaikai buvo surasti po beveik 20-ties metų ir buvo pasidomėta jų gyvenimais. Ir štai čia, mielieji, tyrimo nauda atsiskleidė visu gražumu: pasirodo, kad tie vaikai, kurie atsispyrė pagundai paimti skanėstą prieš 20 metų, išaugo į daugiau gyvenime pasiekusius individus, nei tie, kurie skanėstus paėmė. Tokios išvados buvo prieita įvertinus vaikų mokslo pasiekimus, egzaminų rezultatus ir net kūno masės indeksus (KMI). Tyrimas buvo paskelbtas 1989 m. žurnale “Science”.
     
    Zefyrų testu (kaip jis vėliau buvo pavadintas) dabar vadinamas žmogaus sugebėjimas atsispirti “greitam pasitenkinimui”, kas rodo jo emocinę brandą, kadangi tokio noro suvaldymas reikalauja mokėti puikiai kontroliuoti savo impulsus ir valdyti troškimus. Beje, žemiau galite pamatyti vaizdo įrašą, kuriame “zefyrų testas” atliekamas šiomis dienomis su tokiais pačiais 4-mečiais vaikais:
     

    http://www.youtube.com/watch?v=QX_oy9614HQ

     
    Kaip tai susiję su verslu
     
    Labai. Netgi labai labai ir tiesiogiai. Dauguma šiandien veikiančio verslo šiame eksperimente papultų į tuos 66%, kurie čiumpa skanėstą. Tokie verslininkai laikosi požiūrio, kad reikia čiupti klientą iš karto ir išmelžti jį iki paskutinio cento, rašyti jam sąskaitas už kiekvieną judesį, atsikosėjimą ir pirstelėjimą. Sugaišai 3 minutes atsakydamas į esamo kliento klausimą elektroniniu paštu – rašyk sąskaitą.
     
    Ir tik likę 33 procentai verslo laikosi požiūrio, kad negalima (ir nereikia) to daryti: klientas, su kuriuo yra demonstruojama kantrybė ir paslaugumas, džiaugsis tokiu aptarnavimu ir visada sugrįš.
     
    Taip, aš leidžiu sau sulyginti Jūsų verslą su keturmečio vaiko mentalitetu. Nes kai puolate klientą ir lendate į jo kišenę (kai tikrai galima apsieiti be to) – Jūsų mąstymas yra lygus 66 procentams keturmečių.
     
    Kaip suaugti
     
    Žinoma, yra verslų, kurie yra laikomi “išimtimis”:
     


     
    Pabandykite Amazon.com platformoje įsigyti tą pačią knygą, kokią jau esate pas juos pirkę. Žinote, kas nutiks? Gausite iš Amazon įspėjimą! Amazon vadovai, pasirodo, žino, jog jų ilgalaikis interesas yra nesuryti to zefyro, kurį jiems ką tik pasiūlėte.
    Prieš eilę metų, kompanijos Apple klientų aptarnavimo skyrių darbuotojai konsultavo skambinančius ir norinčius įsigyti MacBook kompiuterius bei iPod’us, kad “nereikia skubėti pirkti dabar, nes tuojau pasirodys naujesni ir galingesni modeliai“. Ar Apple iš to pralošė? Kaip galite matyti ekonomistų pasisakymuose – ne.

     
    Įvardinčiau čia ir lietuviškų verslų, tačiau tokių, kurie veikia tokiu principu – tiesiog dar nesutikau. Žinoma, stengiuosi po savęs (t.y. po konsultacijų) palikti tokių įmonių žymę Lietuvoje ir nuoširdžiai tikiuosi, kad ne aš vienas taip darau ir manau.
     
    Deja, viena iš didžiausių verslo problemų yra trumparegystė. Arba godumas. O gal – keturmečio intelektas?
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo.Guru svetainės.
  10. Patinka
    Levinas sureagavo į euro Pagyrimas forumo nariui eXPy   
    noreciau pagirti forumo nari eXPy uz pagalba pasijungiant WEB TV. Jo deka galesiu siandien ziureti fule ir rytoj krepsini. Dargi ir papildomu kanalu gavau :)
  11. Patinka
    Levinas sureagavo į IdejosVerslui Klientas visada… užknisa?   
    Didžiausia apgavystė…
     
    Didžiausias melas, kuris jau labai ilgą laiką supa verslą ir darbuotojus yra tas, kad “klientas visada teisus”. Taip mums teigia “marketingistai”. Taip mums teigia ir didžioji (populiarioji?) media. Bet juk ir ten dirba tie patys marketingistai ir ryšių su visuomene specialistai. Mane, pavyzdžiui, klientai dažnai užknisa. Turbūt – daug dažniau, nei esu jais patenkintas. Nors mano užduotis – padėti jiems pasiekti savo tikslų mano pasiūlytomis priemonėmis. Bet tikrai užknisa požiūris, mąstymas, logikos nebuvimas ir dar daugelis dalykų. Tačiau stengiesi padėti kiekvienam. Stengiesi patarti tikrai nuoširdžiai ir nori, kad tam klientui pasisektų.
     
    Kitas melas – kad “klientų aptarnavimo lygis gerėja”. Rimtai? Mano akimis – klientų aptarnavimas yra blogas. Ir nekalbu tik apie Lietuvą ar mūsų kaimynines šalis. Kalbu apie pasaulinę praktiką. Tikrai itin retai pasakau sau (ar savo antrąjai pusei), kad “šioje vietoje klientų aptarnavimas yra superinis”. Ir išreiškiu savo pasitenkinimą ne 10-ies, o 20-ies procentų arbatpinigiais ar nuoširdžia padėka už puikų aptarnavimą. Na, dar gal savo asmeniniame Facebook puslapyje parašau gerą atsiliepimą, kaip rekomenduoju tą vietą ar žmogų.
     
    O ar žinote, kodėl yra sunku suteikti gerą klientų aptarnavimą? Todėl, kad klientai šiais laikais yra… daugiau reikalaujantys. Visą laiką sakiau, kad parduotuvėse turi būti konsultantai, o ne pardavėjai. Kai parduotuvių savininkai išmoks samdyti srities ekspertus (ir mokės jiems už darbą atitinkamai) – tuomet ir klientai bus patenkinti.
     
    Trumpai paburbėsiu
     
    Net būdami verslo savininkai – mes taip pat esame klientai visur kitur. Ir kaip klientai – mes jaučiamės išduoti. Jeigu mano įmonėje yra aukštas klientų aptarnavimo standartas – kodėl jo nėra kitoje įmonėje? Atrodo neįtikėtina, kaip gali veikti verslas be normalaus klientų aptarnavimo. Bet jis veikia. Dauguma bankų, aukštųjų mokyklų, parduotuvių, restoranų ir dar daugelis kitų tiesiog neatitinka mūsų lūkesčių. Klientas nesielgia kaip karalius. Klientas nesielgia kaip vadovas. Na gerai, būna tokių. Bet didžioji dauguma klientų tiesiog laukia, kad būtų išgirsti…
     
    Realybė
     
    Kaip dažnai kitame ragelio gale girdite: “Atleiskite, visi mūsų klientų aptarnavimo specialistai šiuo metu užsiėmę”. O po to seka: “mums Jūsų skambutis yra brangus”. Tai jeigu mano skambutis yra Jums brangus – kokio velnio man reikia laukti? Juokas juokais, bet grįžkime prie esmės.
     
    Realybė yra ta, kad parduotuvėse Jus pasitinka vidutiniokai, kurie absoliučiai nieko neišmano apie produktą, kurį šiandien norite įsigyti. Kai prie manęs prieina “konsultantas” – aš tikiuosi, kad jis man suteiks konsultaciją apie tą daiktą, o ne bandys parduoti man kelioninį šaldytuvą kaip ledukų generatorių (tikra istorija). Deja, dažniausiai prie mūsų prieina pardavėjai, kurie yra pavargę nuo rutinos, gauna savo minimalų atlyginimą, neturi jokios motyvacinės sistemos domėtis apie tai, ką jie parduoda ir taip toliau. Štai tokia yra realybė.
     
    Prabudimas
     
    Įmonės pradeda busti iš to sovietinio miego, kai niekam nereikėdavo parduotuvėje padėti. Taip, nereikėdavo padėti, nes buvo visiška savitarna ir rinktis buvo galima iš vieno produkto vieną. O dabar, kai klientai tampa vis piktesni (ir rašo piktus komentarus internete), įmonės pradeda suprasti, kad laikas kažką daryti. Ir bėda yra ta, kad niekas nežino “ką daryti”.
     
    Nauda
     
    Šioje situacijoje laimės tie, kurie žino, ką daryti. Laimės mikro ir smulkusis verslas. Laimės tie, kurie moka bendrauti su klientais, moka juos aptarnauti, išgirsti ir patenkinti kliento poreikius. Aš jau ne viename savo straipsnyje sakiau, kad reikia būti savimi, nereikia stengtis lygiuotis į didžiuosius verslo gigantus, nereikia apsikrauti 6584654 prekių pozicijomis ir bandyti įtikti kiekvienam. Reikia tiesiog teisingai aptarnauti klientus.
     
    Jūs galite puikiai pasinaudoti klientų nepasitenkinimu. Tas, kuris pirko kažkokią prekę stambaus verslo parduotuvėje ir buvo netinkamai aptarnautas – daugiau ten nebegrįš. Toks klientas, turėdamas poreikį vėl tą prekę įsigyti, pradės ieškoti alternatyvių pardavėjų. Ir netgi jeigu ta prekė bus brangesnė kitur – jis vis tiek mieliau rinksis truputį permokėti, bet nepatirti to jausmo, kai jis nebuvo išgirstas ar suprastas.
     
    Išnaudokite tai savo naudai. Suteikite klientui galimybę pasijausti teisiam. Leiskite jam išsakyti savo norus ir pasistenkite juos įgyvendinti. Jeigu klientas nori kažko, ko Jūs neturite ar nedarote – nukreipkite juos pas tuos, kas tai turi/daro. Tokiu būdu sudarysite tvirtus santykius su kitu verslu, kuris ir Jums kažką nukreips. Paskambinkite jiems, pasakykite, kad turite žmogų, kuriam reikia padėti ir tas žmogus paskambins/užsuks. Toks trumpas skambutis padarys tris dalykus:
     


     
    Supažindins verslą, kuriam skambinate, su Jūsų verslu;
    Savotiškai įpareigos Jūsų klientą paskambinti tiems žmonėms (juk Jūs dėl jo taip stengėtės);
    Suteiks klientui puikaus aptarnavimo jausmą, kad Jūs išskyrėte savo laiką ir suradote jam tai, ko neturėjote ieškoti.

     
    Nesunku, teisingai?
     
    Ką daryti
     
    Dar vienas patarimas (kodėl aš juos visada dalinu straipsnio pabaigoje?) – atlikite klientų apklausą. Internetas suteikia galimybę tai padaryti visiškai nemokamai. Paklauskite savo klientų kelių esminių klausimų:
     


     
    Ko jie nori iš Jūsų verslo?
    Kada jie to nori?
    Už kokią kainą?

     
    Atsakymai Jus tikrai nustebins.
     
    Ir ne… Klientas nėra visada teisus. Jūsų užduotis yra parodyti jam tai taip, kad jis suprastų, jog Jūsų versle dirba ekspertai, kurie suteiks jam aukščiausio lygio konsultaciją.
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo Guru svetainės.
  12. Patinka
    Levinas sureagavo į IdejosVerslui Tikrosios verslo žlugimo priežastys   
    Dauguma žmonių galvoja, kad pagrindinė jų verslo bankroto priežastis yra finansinio kapitalo trūkumas. Tačiau, po daugiau kaip 15-os metų darbo patirties, galiu drąsiai įvardinti tikrąsias ir dažniausiai pasitaikančias verslo žlugimo priežastis. Taigi, jeigu rasite žemiau savo verslą (ar įmonę, kurioje dirbate) – laikas imtis pokyčių.
     
    Nenoras dirbti “purvinus darbus”
     
    Visą laiką įmonės savininkai turi būti pasirengę atlikti bet kokį darbą, kurio reikia įmonei. O ypač – verslo pradžioje.
     
    Nepakankamas laiko skyrimas
     
    Verslo valdymas – tai ne ofisinis darbas nuo 9 iki 17 valandos. Pamirškite normuotas darbo valandas. Kaip verslo savininkas, Jūs turite būti pasirengęs (-usi) dirbti (o taip ir bus) visada.
     
    Nepakankamai greiti atsakymai į klausimus
     
    Viena iš blogiausių verslo praktikų – vėluojantys atsakymai į klientų klausimus. Jeigu klientas kažko klausia – jam turi būti atsakyta tuojau pat. Todėl jis Jums ir uždavė klausimą. Jis nori atsakymo. Ne už poros valandų, ne rytoj ir ne “greitu laiku. Tuojau pat!
     
    Nemokėjimas tvarkytis su lėšomis
     
    Tai – viena iš dažniausių bankroto priežasčių. Tikrai yra labai žmogiška netinkamai įvertinti turimų lėšų kiekį; per daug optimistiškai numatyti, kiek pinigų įkris į sąskaitas ir kaip tik – nenumatyti tam tikrų išlaidų. Jeigu nemanote, kad Jums kažko mirtinai reikia – greičiausiai, Jums to nereikia ir esate paveikti gerų pardavėjų. Todėl, Jūsų atsakymas naujoms išlaidoms turi būti “ne”.
     
    Kitas momentas finansuose – visuomet stenkitės paimti avansą iš naujų klientų ar už didelius projektus. Įvertinkite, ar vykdomas projektas į skolą gali sužlugdyti Jūsų verslą, jeigu už jį nebus sumokėta. Įvertinkite ir tai, kokius atsiskaitymo terminus turite, jeigu veikiate kaip tarpininkas. Įvertinkite, per kokius terminus kitos įmonės atsiskaitys su Jumis už suteiktas prekes ir/ar paslaugas. Labai dažnai įmonės padaro šioje vietoje milžinišką klaidą ir to pasekoje – bankrutuoja.
     
    Siūlydami potencialiems klientams pirkti prekes/paslaugas – užtikrinkite visus įmanomus (ir patikimus) atsiskaitymo būdus. Netgi tokius kaip PayPal, PaySera ir panašiai.
     
    Nemokėjimas tvarkytis su mokesčiais
     
    Nesamdykite buhalterio (oi, kaip man gali kliūti už šį pasakymą). Geriau samdykite įmonę, kuri užsiima kitų įmonių buhalterija. Taip mokėsite tik už faktinius darbus. Be to, greičiausiai, tai bus profesionalų komanda, kurie tikrai patars, kokių mokesčių galima (legaliai) išvengti ar juos sumažinti. Dauguma naujai atidaromo verslo pajaučia mokestinį “spaudimą”, todėl šis faktorius yra labai svarbus tiek legalumo, tiek išsilaikymo rinkoje atžvilgiais.
     
    Nemokėjimas sukurti pridėtinę vertę
     
    Priešais Jus sėdi žmogus, kuris sako Jums: “aš būsiu IT konsultantas”. Na, tokio Jūs ir ieškojote. Tačiau to – negana. Užduokite sau (ir jam) tokius klausimus:
     


     
    Kokią vertę tu sukursi mano įmonei?
    Ar tu greičiau dirbsi už kitą?
    Ar tu esi geresnis už kitą? Jeigu taip – tuomet kuo?
    Kokioje srityje esi itin geras?
    Ar garantuoji už savo atliekamo darbo kokybę?
    Ar sutaupysi mano verslui laiko/pinigų? Jeigu taip – tada kaip tai padarysi?

     
    Aš, paprastai, sakau darbuotojams labai paprastai: “užrašyk skaičių ant lapo, kurį gaudamas pinigine išraiška, tu jaustumeisi patogiai, neieškotum kito darbo ir būtum atsidavęs įmonei. Dabar tą skaičių padaugink iš 3. Tai yra suma, kurią Tavo daromas darbas turi atnešti mano įmonei per mėnesį. Į ją įeina mokesčiai, tavo darbo priemonių ir darbo vietos kaina, atlyginimas, investicija plėtrai ir įmonės pelnas”.
     
    Patrauklumo nebuvimas
     
    Čia kalbu apie asmenybės, pozityvumo ir entuziazmo nebuvimą. Žmonės nebus linkę rinktis Jūsų verslo, jeigu Jūs esate apatiški tam, ką darote.
     
    Ilgas liežuvis
     
    “Pasikėlimas” turi būti pakeistas “pasitikėjimu savimi”. Tarp šių dviejų sąvokų yra milžiniškas skirtumas. Nesiekite būti “svarbus”. Siekite būti “tinkamas” ir “nepakeičiamas”.
     
    Verslo neegzistavimas internete
     
    Netgi kai internete, atrodo, dominuoja įvairiausi socialiniai tinklai – vis tiek Jūsų įmonės įvaizdis yra Jūsų interneto svetainė. Joje apsilankęs potencialus klientas gali tapti klientu. Jūsų svetainė gali padėti jam/jai apsispręsti. Todėl turite, visu pirma, sutelkti savo dėmesį čia. Jūsų verslo užduotis internete – atsidurti pirmąjame Google puslapyje pagal svarbiausius raktažodžius ir turėti tokią svetainę, kuri siūlo lankytojui lengvą naudojimą, neapkraunantį dizainą ir malonų naudojimąsi.
     
    Stambių užsakymų baimė
     
    Iš tikrųjų – 500 ir 50,000 litų komercinio pasiūlymo sudarymas užima tokį patį laiko kiekį.
     
    “Aukšto kalibro” klientai
     
    Tie klientai, kurie švaisto Jūsų laiką ir neapmoka sąskaitų, turi būti perduoti teisininkams arba su jais atsisveikinta. Dauguma verslo savininkų galvoja, kad “bet koks klientas yra geras, reikia tik mokėti prie jo prieiti”. Netiesa. Kol Jūs “mokysitės” prie jo prieiti – į duris gali pasibelsti bankroto administratorius. Saugokite, branginkite ir gerbkite savo geriausius klientus. Priverskite juos tai pajausti. Priverskite juos pajausti, kad jie yra Jums svarbūs. Atsikratykite kliento, kuris Jums tiesiog trukdo. Nebijokite to.
     
    Darbuotojai, kuriais nepasitikite
     
    Esu girdėjęs tokį posakį: “jeigu abejoji – geriau sakyti ne”. Jeigu abejoji, ar samdai sau tinkamą žmogų – geriau jo nesamdyk. Netinkamas žmogus gali per vieną dieną sugadinti kelerių metų įdirbį.
     
    Darbas tam, kad patenkinti klientą
     
    Dar viena nesamonė. Ne taip reikia žiūrėti į savo verslą. Dirbkite ne tam, kad patenkinti klientą, o tam, kad patys būtumėte patenkinti savo verslu. Jūsų keliami reikalavimai verslui visada bus aukštesni už tuos, kuriuos gali iškelti Jūsų klientai. Visada kelkite kartelę savo verslui. Tada, kai Jūs būsite laimingi, Jūsų klientai taip pat bus laimingi.
     
    Žemiausios kainos siūlymas
     
    Nedarykite to. Ne. Ne, ne, ne. Jokiais būdais. Netgi, jeigu produktą sukuriate patys. Jeigu darote tokią nesąmonę, kaip “žemiausios kainos garantija” – Jumis tiesiog naudosis, o ne vertins Jus. Turite kurti vertę, o ne būti “pigi laisvo elgesio mergelė”. Žinau, skamba itin negražiai, tačiau taip Jūs elgiatės su savo verslu, taip pateikiate jį klientams.
     
    Atsižvelkite į aukščiau išvardintas priežastis, dėl ko bankrutuoja didžioji dalis verslo. Žinoma – čia išvardintos ne visos priežastys, todėl nereikėtų atsipalaiduoti neradus savo verslo praktikos paminėtos aukščiau. Išlaikykite vertę, kurkite ją ir perteikite klientams. Žmonės pinigus moka už vertę. Suteikite klientams galimybę tą vertę nusipirkti.
     
    Straipsnis paimtas iš Verslo Guru svetainės.
  13. Patinka
    Levinas sureagavo į IdejosVerslui Kaip turi atrodyti pirmasis gyvenimo aprašymas?   
    Skaičiau labai nemažai straipsnių apie tai, kaip turi atrodyti profesionalus gyvenimo aprašymas, ką jame reikia nurodyti, kaip išdėlioti pareigas, pasiekimus ir panašiai. Skaičiau nemažai patarimų, kaip įsilieti atgal į darbo rinką, kaip keisti darbus, kaip derėtis dėl atlyginimo… Tačiau randu labai mažai medžiagos apie tai, kaip jaunimui rasti tą pirmą darbą. Kaip turi atrodyti gyvenimo aprašymas, kurio dėka ieškantysis darbo galėtų “konkuruoti” (gal teisingiau – rungtis?) su darbo patirtį turinčiais kandidatais. Juk dažniausiai, jaunuoliai (ir jaunuolės), kurdami savo pirmąjį gyvenimo aprašymą bijo “tuštumos”.
     
    Šiame straipsnyje bandysiu padėti Jums užpildyti savo gyvenimo aprašymą, panaikinti tą “tuštumą”, kurios bijote Jūs ir kurios nenori matyti potencialus darbdavys. Savo gyvenimo aprašymą galite užpildyti ne melagingais duomenimis (apie tai dar rašysiu straipsnį greitu metu), o įrašydami į jį tai, ką… pamiršote. Dažniausiai – tai yra tam tikros užduotys, pasiekimai, veiksmai, mokslai ir kita informacija, kurią, sudarinėdami savo gyvenimo aprašymą, Jūs “išbrokavote”, kadangi tai “nėra tikras darbas”. Esu tikras, kad paskaitę šį straipsnį, Jūs rasite, ką įrašyti (ir ką išbraukti) į savo CV ir gauti tą pirmąjį darbą.
     
    Socialinių tinklų supratimas
     
    Ne, Jūs nesate guru, ekspertas, nindzė ar Rambo. Ir ne Chuck’as Norris’as. Tačiau Jūs žinote kaip naudotis Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest, Twitter, YouTube ir kitais socialiniais tinklais. Jūsų profiliai šiuose socialiniuose tinkluose gali būti Jūsų draugų (o vėliau – ir kolegų) pavydo šaltinis. Gal Jūs turite daug sekėjų? Gal tapinate gerą, kokybišką turinį? Įrašykite į savo gyvenimo aprašymą viską, kas susiję su socialiniais tinklais ir gali būti naudinga darbe – diskusijos LinkedIn grupėse, Facebook reklamos, Google Adwords/AdSense ir panašiai. Bet ką, ką tikrai gerai žinote ir mokate. Tai pastatys Jus į rimto kandidato poziciją verslo, kuris ieško socialinių tinklų specialisto, akyse. Greičiausiai (ir nereikia to bijoti), efektyvu būtų net savo jėgomis domėtis didesnėmis (ir senesnėmis) kompanijomis, kurios neturi savojo “aš” internete. Jiems tikrai reikia Jūsų žinių ir pagalbos.
     
    Saviugda
     
    Mano manymu, šiandieninėje rinkoje nėra tokio darbdavio, kuriam nepadarytų įspūdžio žmogus, kuris pats išmoko gerai valdyti sudėtingas programas, tokias kaip Photoshop, InDesign, Corel Draw, Sony Vegas, galbūt net AutoCAD. O gal puikiai gaudotės reklamos davėjų platformose, tokiose kaip Google Analytics, Advert Serve? – gal patys išmokote programuoti? Tokie dalykai pavers Jūsų gyvenimo aprašymą iš “######no” į “būtiną”.
     
    Padėjėjas ir savanoriška veikla
     
    Atsimenate, kaip mokyklos paskutinėse klasėse (ar universitete) padėjote įvykdyti projektą? Ar tas kelias savaites, praleistas savanoriškoje organizacijoje? O gal dalyvaujate kokiame nors forume, kur esate laikomas ekspertu, ar bent jau “žinančiu, ką kalba”? Ne, tai nėra darbas, bet tai yra darbinė patirtis. Užsirašykite visus projektus, prie kurių prisidėjote. Nurodykite, koks buvo Jūsų indėlis, kokias problemas/sunkumus padėjote išspręsti. Parodykite, kad esate inovatyvūs, galite rasti sprendimus ir tai jau darėte! Protingas galvų medžiotojas tikrai pastebės žmogų, jeigu ieško kažko, kas gali individualiai susitvarkyti su pavestomis užduotimis.
     
    Moksliniai darbai, tyrimai
     
    Ar teko ieškoti ir rinkti informaciją? Gal vadovavote tyrimų grupei? Gal rašėte bakalauro darbą iš tam tikros sferos ir nustebinote visus vertintojus savo įžvalgomis? Gal teko dirbti su grupe kitų studentų ir atlikti kažkokią svarbią rolę projekto įgyvendinime? Bet kuris iš šių darbų reikalauja dėmesio detalėms, analitinio mąstymo ir problemų sprendimų – trijų esminių savybių, kurių kiekviename kandidate ieško darbdavys. Vėlgi – parodykite, ką Jūsų atliktas darbas pakeitė, ką įtakojo, koks buvo jo rezultatas. Rezultatas yra visuomet svarbus. Darbdaviams įdomu ne tik ką, tačiau ir kaip Jūs tai padarėte.
     
    Turinio rašymas, kūryba
     
    Gal pradėjote rašyti savo blogą? O gal aktyviai komentuojate kažkieno kito blogą? Gal kuriate podcast’us kažkokia specifine tema? O gal YouTube filmukus? Jeigu kažkas domisi Jumis, Jūsų atliekama veikla – ji turi būti nurodyta Jūsų gyvenimo aprašyme! Visai gali atsitikti ir taip, kad vienas iš Jūsų sekėjų/fanų yra būtent Jūsų būsimas darbdavys.
     
    Darbdaviams patinka žmonės, kurie drąsiai reiškia savo nuomonę ir nebijo to daryti. Taip jie pamatys Jūsų užsidegimą, norą kovoti, saviraišką ir aistrą. Ir net jeigu Jūsų interesai nesutampa – gerai ir sklandžiai (bei motyvuotai) išdėstyta nuomonė gali paskatinti Jūsų telefoną skambėti ir pakėlę ragelį išgirsite kvietimą į pokalbį.
     
    Konkursai, olimpiados, varžybos
     
    Kalbant apie nebijojimą pasirodyti: Jūsų dalyvavimas kokiame nors konkurse, mokslo olimpiadoje ar varžybose yra milžiniškas pliusas. Neabejoju, kad neįrašėte to į savo gyvenimo aprašymą, nes… nelaimėjote. Taip, nelaimėjote darbdavio dėmesio, nes neparodėte, kad dalyvaujate ir norite varžytis su geriausiais. Tai yra svarbu, o ne pirma vieta. Pamirškite vietas ir laimėjimus. Šiuo atveju – laimi tas, kas dalyvauja. Jeigu Jūsų verslo idėja buvo svarstoma “Nextury Ventures” investicijai, tačiau jos negavo – manote, kad tai nepadarys įspūdžio Jūsų darbdaviui? O gal jis ir bus tas žmogus, kuriam Jūsų mintis pasirodys rentabili ir jis imsis investuoti?
     
    Lyderystė
     
    Vienas iš svarbiausių punktų gyvenimo aprašyme. Ypač – kai CV dar tuščias. Buvimas lyderiu (ir noras juo būti) parodo, kad nebijote siekti tikslo. Nesvarbu, kur buvote lyderiu – savanoriškoje veikloje, politinės partijos jaunimo skyriuje, rinkimų štabe ar stebėtojų komitete… Viskas, kas rodo Jūsų lyderystę, turi būti įrašyta į Jūsų gyvenimo aprašymą. Dar kartą pabrėšiu – parašykite ne tik, ką darėte. Būtinai nurodykite ir tai, ko pasiekėte, kai buvote (ar siekėte būti) lyderiu. Galite parašyti ir tai, ko ši patirtis Jus išmokė. Tai nebus neigiamas įrašas.
     
    Konferencijos, seminarai, kursai
     
    Kandidatas su keliais metais patirties toje srityje prieš Jus… Ar jis buvo tos srities konferencijoje šiais metais? O praeitais? Iš viso – nors kartą buvo? Gal ir ne. O Jūs – buvote. Ir mokėtės, klausėte, bendravote. Tai – jau pliusas. Galbūt baigėte kokius nors kursus internetu? Ne, tai nėra gėdinga patirtis ir kursų baigimo pažymėjimas nėra “nieko vertas”. Kol Jūs klausėte industrijos lyderių pamokymų, Jūsų “konkurentas” į tą pačią darbo vietą, greičiausiai, gulėjo ant sofos su pižama ir žiūrėjo “Farus”. Ką Jūs pasamdytumėte?
     
    Atvirkštinis mokymas
     
    Gal teko kam nors padėti paleisti elektroninę parduotuvę? Gal teko padėti versti iš/į anglų (ar kokios nors kitos) kalbos? O gal kam nors įkūrėte WordPress blogą? Gal parodėte dėdei, kuris užima ganėtinai aukštas pareigas kažkokioje įmonėje, kaip naudotis socialiniais tinklais? Gal savanoriavote “Big Brother Big Sister” ar “Kitas Variantas” organizacijose? Gal mokėte jaunimą, buvote jų mentoriais? Tai – labai svarbūs požymiai, nurodantys Jūsų gebėjimus. Tai turi būti nurodyta Jūsų gyvenimo aprašyme.
     
    Ko NETURI būti Jūsų gyvenimo aprašyme
     
    Kai surašysite viską, apie ką parašiau aukščiau – imsitės kitos dalies savo gyvenimo aprašyme – nebent taikote į tą sritį, kur tai yra svarbu (teisė, medicina, inžinerija ir pan.) – Jūs panaikinsite viską iš savo gyvenimo aprašymo, kas parodo, jog esate (ar neseniai buvote) studentas. Viską! Pažymiai, diplominis darbas, baigimo datos – viską. Kodėl? Todėl, kad niekas nesamdo studentų. Darbdaviai samdo pajėgius, pasiruošusius dirbti jaunus, savo srities profesionalus, kurie padės verslui pasiekti savo tikslų ir išspręsti kilusias problemas. Todėl savo gyvenimo aprašyme Jūs negalite (tiesiog tai yra draudžiama) būti studentu.
     
    Ir kaip dabar atrodo Jūsų gyvenimo aprašymas? Labiau profesionalus? Labiau užpildytas? Sutikite – nežinojote apie save tiek daug gero, ar ne?
     
    Gerai. O dabar – pirmyn, raskite darbą!
  14. Patinka
    Levinas sureagavo į Darexas Bloger'iai   
    Tinklaraštis mažoms mergaitėms, kurią rašo taipogi 10-14 metų mergaitė. Nematau jokių taip žadamų tiesų, tik beprasmiškas sapaliones apie tai ką sapnavo, kaip sekasi rašyti knygą ir šiaip krūva gif'ų. Visiškai beprasmiškas tinklaraštis.
  15. Patinka
    Levinas sureagavo į master3000 VBE rezultatai 2014   
    beat this
  16. Patinka
    Levinas sureagavo į Solosas BukMilijonierius.lt   
    Dažnai įsivaizduojate save turtingą, tačiau tuomet pats nutraukiate savo mintį ir sau pasakote: „juk tai neįmanoma“? Tai ir yra Jūsų klaida. Visas svajones įmanoma realizuoti, tačiau dėl to reikia labai stengtis.
     
    Projektas „Būk milijonierius“ nori parodyti, jog didelius turtus gali susikrauti tiesiog eiliniai žmonės. Įvairių garsenybių istorijos turėtų Jus įtikinti, kad kada nors žinomais ir labai turtingais galite tapti ir patys.
    Tikite, kad tai tiesa, bet rytoj grįšite prie senojo mąstymo? Lankykitės „Būk milijonierius“ kiekvieną dieną ir semkitės vis daugiau pozityvios energijos. „Būk milijonierius“ pateikia straipsnius, fotografijas, interviu, net video medžiagą apie tai, kaip iškilo klaidas kadaise darę, o dabar šlovės spinduliuose besimaudantys žmonės.
    „Būk milijonierius“ – jaunas projektas. Tačiau jo kūrėjų ambicijos – išties didelės. Jūs turite puikią galimybę stebėti kaip „Būk milijonierius“ auga tiesiog kasdien ir, galbūt, ateityje, tai bus dar vienas pavyzdys kaip sunkiai dirbant galima pasiekti užsibrėžtą tikslą.
     
    Pridedame vieną iš savo motyvacinių video:
     

  17. Patinka
    Levinas gavo reakciją nuo xamer Anglu įskaitos Temos.   
    https://www.facebook.com/groups/854020307947180/?fref=ts Kaip suprantu čia jau viskas yra, pats nelaikau anglų.
  18. Patinka
    Levinas sureagavo į Edviux Studijos Australijoje   
    Sveiki, ieškojau Uždarbyje informacijos apie studijas Australijoje. Pasirodo, kad jos čia labai nedaug, o kadangi domėjausi studijomis AU, tai bendraudamas su įvairiais žmonėm iš ten ir skaitydamas įvairius forumus bei straipsnius nemažai sužinojau. Pabandysiu viską ir aprašyti. Gal kam pravers.
     
    Nemažai informacijos surinkta iš įvairių tinklalapių apie Australiją (tarp jų buvo ir lietuviškų, tad atsiprašau, kad nenurodysiu šaltinių. Visa info jau susimaišius). Taip pat, atsiprašau, jei informacija kai kur šiek tiek kartosis. Iš karto pasakau, kad Australija - brangi šalis. Pradžiai, pagal forumus, reikėtų turėti apie ~20 tūkst. litų.
     
    Tai pradedam :)
     
    http://rememberingletters.files.wordpress.com/2012/07/australia-map.jpg?w=535&h=371
     
    Visas įmanomas studijas AU galima rasti čia http://www.studyinaustralia.gov.au
     
    Kas yra būtina?
    1. Pasas (turigalioti ilgesnį laiko tarpą nei trunka studijos)
    2. Sveikatos pažymėjimas (neskubėkite eiti į polikliniką)
    3. Sveikatos draudimas studijų laikotarpiui(OSHC)
    4. Anglų kalbosmokėjimą įrodantis dokumentas (arba laikomas lengvas egzaminas)
     
    Kuomet mokslai pasirinkti, bei dokumentai paruošti galima kreiptis dėl vizos.
    Iki šio žingsnio jūs turėsite sumokėti už:
    1. Studijas ir stojimo mokestį (grąžintinas)
    2. Sveikatos draudimą (grąžintinas)
    3. Sveikatos patikrinimą
    4. Vizos mokestį
     
    Pagrindiniai vizos reikalavimai yra tokie:
    1. Turėti galiojantį pasą, kurio mažiausia galiojimo trukmė yra jūsų studijų laikas + 6 mėnesiai.
    2. Sveikatos patikrinimas, kuris atliekamas Lietuvoje tik clinic.lt medicinos įstaigos.
    3. Sveikatos draudimas visam studijų laikotarpiui. Nuo aplikavimo dienos + keletas mėnesių po studijų pabaigos.
    4. Finansiniai įsipareigojimai. Lietuva yra assesment level 1, kuris mūsų nereikalauja pateikti finansinių įsipareigojimų, tačiau kartas nuo karto Australijos Imigracijos tarnyba užklausia parodyti juos.
     
    Oficialiai viza yra tvarkoma 30 dienų (pagal Australijos ambasados duomenis) nuo paskutinio dokumento pridavimo, bet yra rekomenduojama pradėtis tvarkytis vizą prieš 2 mėnesius, kadangi visada būna vėlavimų.
    Draudimo kainos priklauso nuo to kiek laiko jūs būsite Australijoje. Kainos svyruoja nuo 42$ per mėnesį.
     
    Koledžai dažniausiai aukštų reikalavimų nekelia ir čia dažniausia nėra jokių stojamųjų egzaminų ir nereikia rodyti kokiais pažymiais baigei mokyklą. Čia turite išmanyti bei susikalbėti anglų kalba, todėl vienas iš reikalavimų yra išspręsti anglų kalbos testą. Dauguma norinčių studijuoti susitvarko be problemų.
     
    Anglų kalbos kursai.
    Anglų kalbos kursai ne tik praturtins jūsų anglų kalbos žinias, padės susirasti pirmus draugus (galbūt net ir darbą), bet ir pasimokius 2 mėnesius, jūs gausite papildomus 2 mėnesius atostogų, kuriuos galėsite panaudoti pramogoms, kelionėms ar darbui pilną savaitę. Anglų kalbos mokymai yra mokami kas savaitę, kainos svyruoja nuo 200 iki 300 dolerių per savaitę.
     
    Studijos koledžuose būna suskirstytos į 4 arba 2 semestrus, mokama už vieną semestrą į priekį. Studijos Universitetuose dažniausia skirstomos į 2 semestrus. Susimokėti už anglų kalbos studijas dažniausia prašoma pusę sumos, pvz. jeigu studijuojate 8 savaites, reikės sumokėti už 4 į priekį. Pasibaigus 4 savaitei turėsite sumokėti už likusią dalį.
    Koledže dažniausia prašoma sumokėti už vieną semestrą į priekį.
     
    Studijų pranašumas.
    Studijos Australijoje jums suteiks didelį pranašumą, tiek ieškant darbo Australijoje, Lietuvoje ar kur kitur. Jūsų išsilavinimas bus pripažintas visame pasaulyje, todėl kur jus norai nuves, ten galėsite rasti darbą pagal specialybę. Australijoje įgytas išsilavinimas bus puikus pagrindas jūsų tolimesnei karjerai. Pabaigus studijas galėsite aplikuoti Temporary Graduate Visa, kuri leis jums dirbti ir įgyti patirties pagal profesiją (jos trukmė gali būti iki 4 metų), pasibaigus šiai vizai ir atitikus visus reikalavimus galima aplikuoti skilled migration vizai, kuri suteiks jums neribotas galimbes dirbti bei likti Australijoje. Vėliau laukia ilgai išsvajotas PR – permanent resident ir pilietybė.
     
    Studentų gyvenimas.
    Studentai Australijoje dažniausia gyvena nuomojamuose butuose, kuriuose gyvena po 1,2,3 ar daugiau žmonių kambaryje, priklausomai kiek privatumo ir pinigų norite į tai investuoti.
     
    Sidnėjuje vieno kambario kaina, vienam žmogui gali svyruoti nuo 150 iki $400 per savaitę. Melbourne nuo 140 iki $380, Brisbane nuo 110 iki $300.
     
    Vidutiniškai studentai moka $150 per savaitę nuo vieno asmens.
     
    Dažnai nuomojantis butą yra paprašomas 2-4 savaičių užstatas (bond), taip pat 1 savaitės mokestis į priekį. Vėlavimai čia nėra priimti, bet viskas priklauso nuo nuomotojo. Jeigu nuomojatės iš agentūros, gausite sms, arba skambučius su priminimu susimokėti. Jeigu numositės iš privačių asmenų, jūsų paprašys tiesiog išsikraustyti, jeigu tuo piktnaudžiausite.
     
    Patarčiau turėti visus darbo sertifikatus, kuriuos įgyjote ir, kurie gali turėti vertės ieškantis darbo Australijoje. Geriausia būtų pasitarti prieš atliekant dokumentų vertimus į anglų kalbą, tam kad nebūtų išleisti jūsų pinigai veltui.
     
    Imigrantai ir studentai yra susitelkę didžiuosiuose miestuose: Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Adelaide.
    Šiuose miestuose gyvena daugiausia žmonių, tad ir darbų pasiūla yra didelė.
     
     
    Sydney – yra linksmybių sostinė, čia taipogi yra geriausi koledžai bei universitetai. Šis miestas yra vienas brangiausių pragyventi pasaulyje, bet jeigu turi darbą, gali leisti sau tikrai nemažai. Vasaros čia karštos iki 40 laipsnių, o žiemos drėgnos ir vėsios iki 6 laipsnių šilumos.
     
    Melbourne – yra kultūros sostinė Australijoje. Čia yra daugiausia meno renginių, meno centrų ir pan. Melbournas yra žinomas kaip "4 seasons city" čia oras gali pasikeisti kelis kartus per dieną, o čia gyvenantys prie to jau visiškai pripratę. Oro temperatūra yra kiek vėsesnė, pragyvenimo lygis taip pat aukštas kaip ir Sydney.
     
     
    Studijuojant koledže jūsų darbo valandos bus apribotos iki 40 valandų per 2 savaites. Atostogų metu, jūs galėsite dirbti kiek tik jėgos leis.
     
    Ką turite pasiruošti prieš pradėdami ieškoti darbo:
    1. Mokesčių mokėtojo numerį (Tax File Number - TFN)
    2. Sąskaitą banke
    3. Gyvenimo aprašymą (CV)
     
     
    Jūsų darbas labai daug priklauso nuo anglų kalbos lygio. Dažniausiai naujai atvykę pradeda dirbti šiose srityse:
     
    Pareigos Vid. atlyginimas per valandą
    Padavėjas 15 - 18 aud (+arbatpinigiai)
    Barmenas 18 - 25 aud (+arbatpinigiai)
    Virtuvės padėjėjas 15 - 17 aud
    Valymo paslaugos 16 - 20 aud
    Darbas statybose 20 - 30 aud
    Reklaminės medžiagos platinimas 9 - 10 aud
    Auklė 15 - 20 aud
     
     
     
    Domėjausi IT studijomis koledže. Laišką cituoju.
     
     
    Kitas laiškas:

     
     
    Miestai:
     
    Sidnėjus.
    Šilčiau nei Melburne
    Vasarą temperatūra - 28 laipsniai celsijaus.
    Yra daugiau ką pamatyti (nei kad Melburne)
    Yra paplūdimių.
    Sidnėjuje brangesnis pragyvenimas (alyginimai šiek tiek didesni)
    Daugiau laisvalaikio praleidimo būdų lauke.
    http://www.statsoc.org.au/wp-content/uploads/2013/12/Sydney.jpg
     
     
    Melburnas
    "4 metų laikai" - oras, dieną, labai sparčiai keičiasi.
    Vasarą apie 26 laipsnius šilumos.
    Pigesnė būstų nuoma nei Sidnėjuj.
    Apsipirkinėjimas - geresnis nei Sidnėjuj.
    Geresni cafe/bar (indoor)
    Draugiškesni žmonės (?)
    http://blogs.crikey.com.au/theurbanist/files/2013/06/Melbourne-future-skyline.jpg
  19. Patinka
    Levinas sureagavo į ForeverYoung 59 online kursai, balandžio mėnesiui   
    Nežinote, ką daryti ar kuo užsiimti balandžio mėnesį?
     
    Pasirinkite užsienio universitetų siūlomus online kursus internetu, kurie prasideda jau kitą mėnesį. Dauguma jų suteiks sertifikatus arba kurso baigimo patvirtinimą. 10 kategorijų – nuo verslo iki mokslo ir meno, pasirinkimas yra itin didelis.
     
    Pilnas sąrašas (59 kursai) -> http://raso.me/59-online-kursai-balandzio-menesiui/
    Dalinkites http://jpeg.lt/paveiksleliai/1395779164_Facebook-icon.png http://jpeg.lt/paveiksleliai/1395779312_Google-plus-icon.png http://jpeg.lt/paveiksleliai/1395779349_Twitter-icon.png
     
    O čia pateiksiu mano manymu aktualiausius kursus.
     
    Šalia kiekvieno kurso pavadinimo yra santrumpa, reiškianti, ar yra sertefikatas, ir koks būtent. Reikšmių raktai:
     
    CC = Sertifikatas
    SA = Kurso patvirtinimas
    CM = Kompetencijos sertifikatas
    NI = Informacijos apie sertifikatą nėra
    NC = Sertifikato nėra
     
     
     
    Inžinerija, kompiuterinės technologijos


    Everything is the Same: Modeling Engineered Systems (SA)
    – Northwestern University / Coursera
    – Balandžio 6 (8 savaitės)
     
    R Programming (SA)
    – John Hopkins / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Hypersonics (CC)
    – University of Queensland
    – Balandžio 7 (9 savaitės)
     
    The Data Scientist’s Toolbox (SA)
    – Johns Hopkins University / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Getting and Cleaning Data (SA)
    – Johns Hopkins University / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Core Concepts in Data Analysis (SA)
    – Higher School of Economics / Coursera
    – Balandžio 21 (8 savaitės)
     
    Introduction to Systems Engineering (NI)
    – UNSW Australia / Coursera
    – Balandžio 28 (9 savaitės)
     
    Technology and Ethics (SA)
    – Ohio State / Coursera
    – Balandžio 21 (7 savaitės)
     
    Malicious Software and its Underground Economy (NI)
    – University of London / Coursera
    – Balandžio 28 (6 savaitės)
     
    Functional Programming Principles in Scala (CC)
    – Ecole Polytechnique de Lausanne / Coursera
    – Balandžio 25 (7 savaitės)
     
    Vehicle Dynamics I: Accelerating and Braking
    – Universität der Bundeswehr Hamburg on iversity
    – Balandžio 15

     
     
     
    Verslas, visuomenė


    New Models of Business in Society (SA)
    – U. of Virginia / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Competitive Strategy (SA)
    – Ludwig-Maximilians-Universität München / Coursera
    – Balandžio 11 (6 savaitės)
     
    The Do School Startup Lab
    – The Do School / iversity
    – Balandžio 15
     
    Engineering Software as a Service (CC)
    – UC Berkeley / edX
    – Balandžio 18 (8 savaitės)
     
    The European Union in Global Governance
    - Universität Passau / iversity
    – Balandžio 21 (6 savaitės)
     
    Beyond Silicon Valley: Growing Entrepreneurship in Transitioning Economies (SA)
    – Case Western Reserve / Coursera
    – Balandžio 28 (6 savaitės)
     
    Innovation and Enterprise (NI)
    – Loughborough University
    – Balandžio 14 (6 savaitės)
     
    Identity, Conflict, and Public Space (NI)
    – Queen’s University Belfast / Futurelearn
    – Balandžio 28 (6 savaitės)
     
    Justice (CC)
    – Harvard / edx
    – Balandžio 8 (12 savaičių)

     
     
    Žurnalistika, rašymas


    Community Journalism (NI)
    – Cardiff University / Futurelearn
    – Balandžio 14 (5 savaitės)
     
    Start Writing Fiction (NI)
    – The Open University / Futurelearn
    – Balandžio 28 (8 savaitės)

     
     
    Anglų kalba


    Principles of Written English, Part 3 (CC)
    – UC Berkeley / edX
    – Balandžio 1 (5 savaitės)
     
    English Composition I: Achieving Expertise (SA)
    – Duke / Coursera
    – Balandžio 21 (12 savaičių)

     
     
    Pilnas sąrašas (59 kursai) -> http://raso.me/59-online-kursai-balandzio-menesiui/
  20. Patinka
    Levinas sureagavo į maniokas Counter Strike Global Offensive tik 2 eurai.   
    Užgaudžiau nuolaidą, gal kas nežino dabar Counter-Strike GO tik 2 eurai. Paskubėkit, nes akcija ilgai netruks.
    http://store.steampowered.com/app/730/
  21. Patinka
    Levinas sureagavo į 24bazar Nėra nieko ko neimanoma nupirkti uz pinigus   
    Jei pinigai laimes neatnesa, tai reikia lyginti milijonieriu su ubagu. Dauguma cia susirinkusiu studentu postringauja, kaip baigs univera susiras darba ir vazines su senu trantu is nuomojamo buto i darba... Tik dar reiktu paskaiciuot, kad vidutinis lietuvis uzdirbdamas 1500LT niekada gyvenime netures nuosavo buto ir naujesnes masinos :) arba jei ir tures, tai tas gyvenimas jam 30-40 metu bus gyvenimas del budos, kuria reikia ispirkt is banko.
    Jei pinigai taip neatnesa laimes, tai kodel visi ima kreditus budai isigyti, perka lizingines masinas, savaitgaliais varo i barus/klubus ir "svencia" savaitgali? Vedasi panas i restoranus, vaziuoja su taxi, o ne autobusu ar pieskom... Aisku yra ir tokiu, kur nevaro i klubus, bet draugu rate pucia, niuxina ir leidziasi.. ir visa tai greiciausiai daro be pinigu?:D
     
    Studentai ir moksleiviai greiciau supraskit tiesa: nesvarbu koks tavo statusas mokykloj/univere ir kaip gerai gyvena tavo teveliai - viskas priklauso nuo taves, tavo poziurio ir kaip stipriai sieksi savo tikslu. PVZ. Dauguma mano mokyklos ereliu, verchu ir net turtingu tevu vaikeliu dabar yra gyvenimo L O X A I. Dirba visokius s.udinus darbus, vazineja su senais lauzais arba sedi lageriuose... O mokyklos L O X U tarpe yra tokiu, kurie bent jau vizualiai gyvena geriau :) Geras pvz, galetu buti vaikis su Ferari Kaune, sulei buvo "loxas", o dabar vazineja su ferariu... ir greiciausiai ji del to grauzia sazine :D Pinigai yra svarbiausias faktorius siekiant asmenines laisves ir laimes, kaip ju gauti yra simtai budu tiek svariu tiek nesvariu, bet teikti, kad pinigai neatnesa laimes, gali tik vidutines klases naivuolis, kuris slopina savo poreikius ir apsimeta laimingu... Zinoma, tau nereikia pinigu jei tu neturi svajoniu, gyveni kaime(tevu palikime) ir augini sau maista.
     
    Nėra nieko ko negalima nupirkti už pinigus tik nereikia įsivaizduoti pažodžiui. Meilė, sveikata, gyvybė... wtf?
    Jei as turiu pakankamai pinigu, kad galiu nedirbti, tai galiu skirti ta laika rodyti demesi ir meile betkokiai moteriai, kuri man patinka... jei turiu pakankamai pinigu, galiu skirti daug laiko sveikai gyvensenai=sveikatai (valgyti laiku ir gera maista reikia ir laiko ir pinigu), givybe tam tikra prasme irgi perkama, gali tureti saugesne masina ir neuzsimust papuoles i avarija, gali naktim nevaiksciot rajone ir nebut uzverstas girtu d.ebilu uz cigareciu pakeli, kurio neturi...
    Nera vienos teisybes, bet visada yra nesamone, kad pinigai laimes neatnesa
  22. Patinka
    Levinas sureagavo į respas Mano Pickai.   
    Dabar as kursiu kasdien po 10 profiliu tame puslapy, desiu po 8pickus kiekvienam profily su ne mazesniu nei 1.8 koef... ir jau tada, kai isaus ta diena, kai visi 8 statymai sueis, prisiregistruosiu i uzdarbio foruma ir pirmu savo postu parasysiu, kad galit su manim susisiekti, nes mano vienos dienos statistika fantastiska! Aisku, kai susisieksite, tai paprasysiu pinigeliu, todel is anksto perspeju..kad be reikalo nesusisiekinetumet su manimi..
  23. Patinka
    Levinas sureagavo į PaRaBe 2014 metų tikslas - bmw?   
    Pirkti mašinas už 10k kai daugiau nieko gyvenime neturi man tai absurdiška, ne nuo to galo jaunimas pradedat :) Mašina ne turtas, nuvertėja kas metai, eksplotacija daug kainuoja lyginant su kokia senute, aš geriau galvočiau pirma apie nuosavą būstą ar pinigų investiciją į kažką kas neštų pelną. Na bet čia kaip kam, jei jau nori auto pirk auto ;)
  24. Patinka
    Levinas gavo reakciją nuo Druski 5 svarai instant į casino (no wagering)   
    Iš čia aš irgi buvau gavęs išmoką, prasidėjo kažkas panašaus nuo tokios registracijos, į banką kiek pamenu parėjo virš 200lt. Senokai tai buvo :)
  25. Patinka
    Levinas sureagavo į Loganas Uždarbis.lt – 10 metų kartu   
    Sveikinimai, mano mąstysena yra tokia dalinkis kuo gali ir tada bus geriau visiems kartu.
     
    Puikus pavyzdys, kai lietuviams iškovojau StarGames bonus kodus su kuriais lietuviai (beveik visi - Uzdarbis.lt nariai) laimėjo didelius piniginius prizus. Taipogi asmeniškai sugalvojau surengti nuotraukų konkursą, kurio laimėtojas Uzdarbis.lt Kepskis (Justas Kepskis) laimėjo 50 eurų bonus kodą. Kurį įsteigė pats kazino puslapis būtent šiam konkursui, kadangi nusprendžiau pasidalinti su administracija ir jiems patiko pati konkurso idėja ir patys darbai. Na o galiausiai Justas bonus pakėlė 1650LT. Ir taip gavosi, kad mano pagalba žmogus visiškai nemokamai laimėjo tokią sumą pinigų, taipogi ir visi kiti dalyviai laimėjo po prizą.
     
    https://www.facebook...17074278&type=3
     
    Taipogi į Lietuvą įvedžiau užsienio loterijas, įvedus į google ''loterijos'' visada būna pirmame arba antrame puslapyje. Taipogi tema tapo viena populiariausių forume.
    Itin yra malonu kai tavo darbas yra pastebimas ir kai žmonės iš to uždirba. Ir dar malonu kai visi kartu dirbame kaip viena vienas, linkiu Uždarbis.lt forumui ir toliau klestėti :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...