Pereiti prie turinio

japasas

Nariai
  • Pranešimai

    134
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    japasas gavo reakciją nuo yomayo20 zippyshare.lt talpink muziką ir užsidirbk   
    tylu, ramu, jokiu ziniu is zippyshare admino. :unsure:
  2. Patinka
    japasas sureagavo į titasas VU Informacinės technologijos   
    Sekdamas Autokilled pavyzdžiu, noriu papasakot apie šią specialybę iš savo daržo :))
     
    Baigdinėju jau antrą kursą..
     
    Ši specialybė jauna, kolkas yra tik trys laidos.. Aš papuoliau į antrą, bet dažniausia kas metus vis po vieną-du dalykus keičiasi..
     
    Trukmė: 3,5 metų.
     
    Bendrai apie specialybę:
    Baigęs informacinių technologijų studijų programą ir gavęs informatikos bakalauro laipsnį turės galimybę tęsti studijas magistrantūroje tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslo institucijose.
     
    Baigęs informacinių technologijų studijų programą absolventas galės sėkmingai dirbti bet kurioje įmonėje kaip programinės įrangos ir kompiuterinės technikos priežiūros specialistas ir (arba) informacines sistemas kuriančioje įmonėje. kuriamos
     
    Pirmas semestras:
    Diskrečioji matematika
    Filosofijos įvadas
    IT pagrindai
    Įvadas į kompiuterių architektūrą
    Matematika informatikams
    Programavimo pagrindai
    Užsienio kalba (anglų)
     
    Kaip matote, daug bendrų dalykų.. Šis semestras man buvo vienas sunkiausių, galbūt dėl to, kad buvau pirmakursis, bet galbūt ir dėl dalykų..
     
    Matematika informatikams ir anglų trunka tris semestrus (pirmus du gauni įskaitas, trečiame egzaminas).
     
    Matematika informatikams niekada nebuvau išlaikęs iš pirmo karto, teko ir kartot kursą.. Bet nėra ten taip baisu, kaip gali atrodyti.. Tiesiog matematikos turėjau 5etą, o išlaikiau ~23 valstybinio.. O su anglų kalba irgi niekada per daug nebendravau..
     
    Paskaitų lankymas neprivalomas, dažnai galima ir neiti, užtenka namie pasiskaityti konspektus..
     
    Sunkiausias dalykas kompiuterių architektūra, pas gerb. Mitašiūną :) Sėkmės dėka, gavau penkis :D
     
    Kas dėl programavimo, šiame semestre jis pats lengviausias, su C++.. Dėstytojas super! Labai daug programuot neišmokau, bet pagrindus davė kažkokius.. O į programavimą aš ir nesu linkęs :)
     
    Antras semestras:
     
    Duomenų struktūros
    Finansai ir apskaita
    Informacijos saugumas
    Matematika informatikams
    Objektinis programavimas
    Užsienio kalba (anglų
    Virtualizacijos pagrindai
     
    Kaip ir pirmame, taip ir šitame buvo problemos su anglų ir matke.. Nėra lengvas dalykas ir duomenų struktūros, tačiau tikrai įdomesnis nei matkė :))
     
    Įdomiausias dalykas šiame semestre buvo virtualizacijos pagrindai, nemažai išmokau, daug sužinojau naujų dalykų..
     
    Objektinis programavimas buvo su JAVA, man po šio kurso tai pati bjauriausia programavimo kalba.. Labai atkratė norą domėtis ją toliau.. Penketui išspaudžiau ir buvau laimingas, bet gana sunkoka.. Čia jau reikėjo rimtai paprogramuot kiekvienas pratybas.
     
    Trečias semestras:
     
    Duomenų bazių valdymo sistemos
    Matematika informatikams
    Matematinė statistika
    Programų sistemų inžinerija
    Psichologijos įvadas
    UNIX operacinės sistemos
    Užsienio kalba (anglų)
     
    Tai labai sunkus semestras, nes iš visų dalykų egzaminai (ne taip kaip pirmuose dviejuose, kad anglų ir matkė įskaitos)..
     
    Labai nepatiko matematinė statistika, nes turbūt dėl dėstytojo.. Toks sovietinių pažiūrų :)) Bet dalykas nėra sunkus, daug skaičiavimo ir darbo reik įdėt..
     
    Duomenų bazės viena iš naudingiausių paskaitų šį semestrą, išmokau rašyt užklausas, kurt lentelės ir pan..
     
    Programuot beveik nereikėjo šį semestrą, bet man nebuvo programų sistemų indžinerijos, tai nieko negaliu pasakyt apie šį dalyką :blink:
     
    Ketvirtas semestras:
     
    Kompiuterių tinklai
    Moderniosios informacinės technologijos
    Operacinės sistemos
    Tinklų saugumas
    Žmogaus ir kompiuterio sąveika
    blokas: pasirenkamieji dalyka
    AIX operacinės sistemos
    Programavimas Windows API
    Skaitiniai metodai
    blokas: laisvieji dalykai
     
    Pats įdomiausias ir naudingiausias semestras!!
     
    Šį semestrą pradėjau džiauktis savo studijomis.. Nebebuvo jokių nespecialybinių dalykų, kurie nervuotų ir atmuštų norą eit į paskaitas.. Išmokau dirbt su CodeIgniteriu, daug sužinojau apie tinklus ir jų saugumą..
     
    Sunkiausias dalykas operacinės sistemos.. Va čia reikia parašyti multiprograminę OS... Labai daug kodo eilučių, sunku ir pan.. Didžiausias klaustukas dėl šio dalyko ar išlaikysiu..
     
    Vienintelis neaiškus dalykas kas čia yra, tai Žmogaus ir kompiuterio sąveika.. Turbūt ir dėstytojas nelabai suprato, kam ir ką čia dėsto... Kaip pvž., tai per pratybas vieną kart reikėjo žiūrėt į ekraną, nežiūrėt į klaviatūrą ir spausdint padrikas raides..
     
    Kitų semestrų dar neturėjau, nekažką ir pasakyt galiu, bet atrodo bus įdomu :)
     
    Įstojimo galimybės:
     
    Aš kai stojau, mano balas buvo vos 13,5~, bet įstojau laisvai, liktais mažiausias VF žmogus įstojo su ~11 su biškiu :) tačiau praitais metais, man rodos pirmakursių mažiausias ~15 balas VF.. Neįsivaizduoju kaip bus šiais metais..
     
    Žmonių pas mus įstojo ~60, dabar liko ~40.. Iškrist įmanoma tik tada, jei nelankai ir neatsiskaitinėji darbų..
     
    Reziume:
     
    IT - puiki programa žmonėms, kurie nelabai nori gilintis į programavimą, tačiau patinka darbas su PC.. Nėra jokių laborinių, kursinių ir panašiai.. Studijų programa trumpesnė, patobulinti savo žinias galima.. Pervargti nepavyks, nes tiesiog jei viską laiku atsiskaitinėsi, turėsi tikrai daug laiko..
     
    Dėstytojai supratingi, kai aš užsiimu pigiais skrydžiais ir kiekvieną semestrą keliauju bent po kartą, man universitetas jokių problemų nesudaro.. Galiu keliauti betkada, nes žinau, kad pavyks susitarti su dėstytojais, kad atsiskaitysiu vėliau :)
     
    Jei kilo kokių klausimų, klauskit :)
  3. Patinka
    japasas sureagavo į Esnyper Ieskau zmoniu kurie gali rasyti apie ivairius zaidimus   
    Kartais gailiesis, kad nebėra galimybės uždėti minusą...
  4. Patinka
    japasas sureagavo į Mynde UAB Steigimas   
    Sveiki,
    Neseniai teko daryti darbeli apie Uzdarosios Akcines Bendroves steigima, kadangi tai gana aktuali tema, ir sis steigimas yra gana painus, nusprendziau patalpinti visus zingsnius, kuriuos reikia atlikti registrujant:
     
    UAB Steigimas

     
    Norint verstis veikla, susijusia su didesne ūkine rizika, geriau pasirinkti ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį - akcinę bendrovę (AB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB), t.y. tas teisinių formų (rūšių) įmones, kurios už savo prievoles atsako tik savo (bendrovės) turtu. Bendrovės akcininkas, nepasisekus sumanytam verslui, rizikuoja tik tuo turtu, kurį įneša į bendrovę.
    Akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių steigimą, reorganizavimą ir likvidavimą, valdymą ir veiklą, akcininkų teises ir pareigas reglamentuoja Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas. Akcinių bendrovių įstatymas nustato AB ir UAB bendrus ir skiriamuosius požymius - steigimo ir kapitalo formavimo būdą, reikalavimus steigėjams ir akcininkams, valdymo ir kontrolės organus. Bendrovės steigėjais gali būti Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių fiziniai bei juridiniai asmenys. Bendrovė yra įmonė, kurios įstatinis kapitalas padalytas į dalis, vadinamas akcijomis. Bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Bendrovės turtas yra atskirtas nuo akcininkų turto. Pagal savo prievoles ji atsako savo turtu. Akcininkai pagal bendrovės prievoles atsako tik ta suma, kurią privalo įmokėti už akcijas. Steigiant AB ir UAB, asmenys sujungia savo lėšas (kapitalą) bendrai veiklai. UAB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 tūkst. litų. UAB akcijos negali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai.
    Akcinių bendrovių įstatymas nustato, kad, steigiant bendrovę, pradiniai įnašai už pasirašytas akcijas mokami tik pinigais į kaupiamąją steigiamos bendrovės sąskaitą. Šioje sąskaitoje esančias lėšas bendrovė gali naudoti tik po jos įregistravimo. Bendrovės akcininkais gali būti Lietuvos Respublikos ar kitų valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka turi įsigiję bent po vieną bendrovės akciją. Kiekvienas akcininkas bendrovėje turi tokias teises, kokias suteikia jam nuosavybės teise priklausančios bendrovės akcijos. UAB privalomi valdymo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas ir administracijos vadovas.
    Uždarosiose akcinėse bendrovėse auditas privalo būti atliekamas, jei jos tenkina ne mažiau kaip dvi iš šių sąlygų: pardavimų pajamos viršija 10 mln. litų per ataskaitinius finansinius metus; vidutinis sąrašinis darbuotojų skaičius per ataskaitinius finansinius metus yra ne mažesnis kaip 50; balanse pateikta turto suma viršija 5 mln. litų.
     
    UAB registravimas

     
     
    Steigiamos įmonės steigėjas prašymą įregistruoti juridinį asmenį ar jo padalinį ir įmonės steigimo dokumentus pirmiausia turi pateikti notarui, kuris tvirtins duomenų tikrumą ir steigimo dokumentų atitikimą įstatymų reikalavimams. Labai svarbu yra tinkamai pasirengti įmonės įregistravimui. Taigi žingsniai koks maždaug turėtų būti eiliškumas:
    1. Pirmiausia bendrovės steigėjai turi sudaryti steigimo sutartį.(Pvz.: Steigimo sutartis). Sudarę steigimo sutartį ją būtina pristatyti notarui, kad šį dokumentą patikrintų ar jis teisiškai tvarkingas ir jį patvirtintų;
    2. Po to su šia steigimo sutartimi reikia eiti į banką ir atsidaryti bendrovės kaupiamąją sąskaitą, kurioje bus kaupiamas pradinis kapitalas;
    3. Tadai visi būsimi akcininkai turi įnešti savo dalį pinigų į kaupiamąją sąskaitą ir pasidaryti banko pažymą apie kaupiamojoje sąskaitoje įmokėtus pradinius įnašus;
    4. Susigalvoti UAB pavadinimą ir jį užregistruoti Valstybiniame Patentų Biure.
    5. Tada atlikus šiuos žingsnius reikia parengti visus su tam tikros teisinės formos įmonės steigimu susijusius dokumentus:
    • Prašymas registruoti juridinių asmenų registre (JAR-1);
    • Paruošti įstatus(3 egzemplioriai; Pvz.: UAB istatai);
    • Savininko sutikimas suteikti patalpas juridinio asmens buveinei. Patalpų savininkui, pačiam steigiančiam juridinį asmenį, pažyma apie patalpų suteikimą nereikalinga, tačiau būtina pateikti dokumentus, patvirtinančius jo nuosavybės teises į šias patalpas.
    • Steigiamojo susirinkimo protokolas ir jo priedas;
    • Dokumentai, patvirtinantys duomenis apie steigėjus, išrinktus (paskirtus) valdymo ir priežiūros organų narius, asmenis, galinčius sudaryti sandorius juridinio asmens vardu, jų teisių ribas.
    • Dokumentas, patvirtinantis, kad akcinės bendrovės akcijos yra registruotos Vertybinių popierių komisijoje.
    • Banko pažyma apie kaupiamojoje sąskaitoje įmokėtus pradinius įnašus
    • Kai kuriuos dokumentus, jei reikalauja Lietuvos valstybės įstatymai:
    a) Licencija (leidimas), jei pagal įstatymus licencija (leidimas) turi būti išduota iki juridinio asmens įsteigimo.
    b ) Konkurencijos tarybos leidimas, jeigu jis turi būti išduodamas Konkurencijos įstatymo nustatyta tvarka.
    c) Turto vertinimo ataskaita, jeigu steigėjas akcijas iš dalies apmoka nepiniginiu įnašu.
    d) Jeigu pavadinime vartojamas Lietuvos Respublikos oficialusis ar tradicinis (trumpasis) valstybės pavadinimas – teisingumo ministro leidimas vartoti valstybės pavadinimą.
    e) Jeigu pavadinime vartojamas žodis „katalikų“ – rašytinis Katalikų bažnyčios vadovybės (vyskupo) sutikimas.
    f) Kiti dokumentai, patvirtinantys, kad įstatymuose ar steigimo sandoryje nustatytos prievolės yra įvykdytos ir atsirado įstatymuose ar steigimo dokumentuose numatytos aplinkybės ir akcinę bendrovę įregistruoti galima.
     
     
    Užpildžius visus reikiamus dokumentus, reikia eiti pas notarą, kad visus dokumentus patikrintų ar jie teisiškai yra tvarkingi ir kad tuos dokumentus patvirtintų. Notarui patvirtinus visus dokumentus, su jais reikia eiti į Registrų centrą.
    Be šių dokumentų, Registrų centre steigėjai privalo užpildyti dar šias formas:
    • Vienasmenio valdymo organo formą(JAR-V-OV);
    • Taisykles, pagal kurią asmenys veikia juridinio asmens vardu(JAR-T);
    • Asmens, turinčio teisę sudaryti sandorius, parašo pavyzdžio(JAR-PP)
    Pateikius kvituką, kad sumokėta suma už UAB registravimą, jusų bendrovė yra įregistruojama. Kol įmonė bus įregistruota reikia laukti maždaug savaitę.
    Iš Registrų centro gavus įmonės pažymejimą, reikia eiti į antspaudus gaminančią firmą ir pasigaminti savo bendrovės antspaudą.
    Kai antspaudas jau irgi pagamintas, tada su visais registravimo dokumentais ir su antspaudu reikia eiti į banką ir ten savo einamąją, sąskaitą kurioje yra pradinis kapitalas reikia pakeisti į bendrovės kaupiamąją.
    Tada įmonė yra įregistruota ir jau gali pradėti savo veiklą.
     
    Be pradinio kapitalo, dar jums reikės sumokėti šias sumas registravimo paslaugas:
    • Firmos pavadinimo užregistravimas – 80LT;
    • Firmos pavadinimo patikrinimas ar tokio nėra duomenų bazėje – 40LT;
    • Notaro paslaugos – 350-450LT;
    • Mokestis registrų centrui – 120LT;
    • Antspaudo darymas – 60-90LT.
  5. Patinka
    japasas sureagavo į Kernius Startupai: kas tai?   
    Puikus straipsnis!
     
    Aš ilgai nežinojau, kas mane iš tikrųjų domina gyvenime, - patinka programuoti, bet visiškai netraukia mintis sėdėti visą gyvenimą prie kompiuterio; patinka verslas - kurti tai, ko reikia kitiems, - bet visiškai nedomina prekyba, sandėliai ir pan. - neapsiimčiau kažkuo, vien todėl, jog žmonės perka, todėl nesu ir tikras verslininkas.
     
    Kaip vadinasi tai, kas mane iš tikrųjų traukia, sužinojau tik atradęs startup pasaulį, - supratau atradęs savo žmones - kurie nėra nei gryni kompiuterastai, nei gryni verslininkai, bet supranta ir domisi abejais pasauliais. Facebook'o Markas turbūt yra geriausias to pavyzdys - pats suprogramavęs pirmąją versiją jis sugeba vadovauti visai kompanijai (CEO) ir brėžti jos kryptį - dirbti kaip verslininkas, nors užaugo kaip informatikas.
     
    Tiems, kuriuos domina startupai, rekomenduoju peržiūrėti kalbas (neilgos - po maždaug 20 min kiekviena) iš šių metų Startup School - vienos dienos renginio, spalį vykusio Silicio slėnyje (man pačiam labiausiai patikusias paryškinau):
     
    9:30 Andy Bechtolsheim Founder Arista Networks; Founder, Sun Microsystems http://www.justin.tv...ool/b/271978319 0:02:00 (not full)
     
    10:00 Paul Graham Partner, Y Combinator; Founder, Viaweb http://www.justin.tv...ool/b/271983983 0:00:00
     
    10:30 Andrew Mason Founder, Groupon http://www.justin.tv...ool/b/271983983 0:29:30
     
    11:00 Break
     
    11:30 Tom Preston-Werner Founder, GitHub http://www.justin.tv...ool/b/271992324 0:03:20
     
    12:00 Greg McAdoo Partner, Sequoia Capital http://www.justin.tv...ool/b/271992324 0:36:00
     
    12:30 Reid Hoffman Partner, Greylock; Founder, LinkedIn http://www.justin.tv...ool/b/271992324 1:04:00
     
    12:55 Lunch
     
    2:30 Ron Conway Partner, SV Angel http://www.justin.tv...ool/b/272002787 0:01:00
     
    3:00 Adam D'Angelo Founder, Quora http://www.justin.tv...ool/b/272002787 0:40:00
     
    3:30 Dalton Caldwell Founder, Picplz; Founder, Imeem http://www.justin.tv...ool/b/272002787 1:08:30
     
    3:55 Break
     
    4:15 Mark Zuckerberg Founder, Facebook http://www.justin.tv...ool/b/272002787 1:50:30 and http://www.justin.tv...ool/b/272007200
     
    4:45 Brian Chesky Founder, Airbnb http://www.justin.tv...ool/b/272007200 0:23:00
     
    Taip pat pats esu kelis kartus rašęs startup'ų tema (jau anksčiau mano forume publikuotos nuorodos, bet per tą laiką forumą papildė ne vienas tūkstantis naujų narių - tad galbūt verta įdėti dar kartą):
     

    Kaip gimsta idėjos arba verslo šaknų beieškant Kalbos, kurias turi išgirsti apie verslą galvojantis žmogus
  6. Patinka
    japasas sureagavo į Triple6 Ką pagalvos kiti?   
    Tu esi tas žmogus, kuriam rūpi ką kiti pagalvos apie tave? <_<
     
     
    Pagalvok kodėl kiti tave teisia.Gal jie tau pavydi? O gal tiesiog yra nusistatę tavęs nemėgti.Niekada nekreipk dėmesio į tokius žmones,ištrink juos iš savo gyvenimo ir užsiimk toliau savo reikalais!
     
    Šypsokis tiems kurie tave teisia (tik nepersistenk), kad neatrodytu jog tu žinai kažką, ko jis (ji) nežino.
    Rodyk atsipalaidavusią, ramią šypseną, bet tai aišku nereiškia , kad turit į tą žmogų žiūrėti.
    Jei žmonės pamatys , kad tu esi laimingas (dėl kažko) jie supras, kad tau viskas puikiai sekasi.Tai paprastas gestas, kuris daug reiškia.
     
    Nesiek būti populiarus mokykloje/darbe.Jei tau nerūpi ką kiti galvoja apie tave, tau nėra tikslo siekti būti populiariam.
     
    Jei tu nepopuliarus mokykloje/darbe, nesiteisink , kad visi žmonės tavęs nemėgsta.
     
    Stebėk žmones, kurie stebi tavo veiksmus, nebijok žiūrėti jiems į akis.
     
    Tausok save.Šitas pasaulis yra tau ir tavo draugams/šeimai.Negalvok apie blogus dalykus, galvok tik apie gerus.
     
    Dar kartelį, nesistenk būti pouliarus.Žmonės "užuodžia" neviltį iš tolo.Jei jie pamatys , kad persistengei, jie tave paspaus, kad pažiūrėtu kiek toli esi.
     
    Tikėk savimi.Jei prarasi pasitikėjimą savimi, tai kodėl kiti turi pasitikėti tavimi? Prisimink, niekas negali atimti iš tavęs pasitikėjimo savimi.
     
    Žmonės mėgsta stebėti kitų reakcijas , tad parodyk visiems , kad tau nerūpi.Nusijuok ir nueik su mintim jog esi geriausias ir kiti tik nori iš tavęs atimti vietą.
     
    Gyvenimas per trumpas, kad galvoti ką kiti galvoja apie tave.
     
    Jei kas nors tave norės pašiepti, nekreipk dėmesio, taip priversi tą žmogų pasijausti kvailio vietoje.
     
     
    NEbijok būti savimi.Nesistenk pasikeisti,tu esi tu ir nebegali būti kitoks.
     
    NEsielk niekada nuolankiai.Parodyk , kad turis savo nuomonę, patinka jiems tai ar ne.
     
    NEsistenk negerbti to žmogaus kuris ant tavęs "važiuoja".Nes kitaip būsi ne ką geresnis už jį.Tu neturi sutikti juo - bet turi gerbti.
     
    Ignoruok žmones,kurie galvoja , kad daugiau žino už tave.
     
    Pabandyk "IR?" triuką.Jei kas nors pasigirs tau girdint, pasakyk: ir? B-)
     
    Išmok priimti save tokį koks esi ir kaip atrodai.
    Tai yra pats svarbiausias dalykas! :P :)
  7. Patinka
    japasas sureagavo į Alaloitas Planšetiniai kompiuteriai   
    Man planšetiniai kompiuteriai tai tobulas pavyzdys, kaip reklama sugeba įsiskverbti į žmonių protus ir priversti pirkti tai ko jiems nereikia!
     
     
    P.S. Čia tu pareklamuoti savo kažkokį puslapėlį sugalvojai ar tik man taip atrodo?
  8. Patinka
    japasas sureagavo į skriptorius Ieškau kokio nors darbo internetu.   
    Sveikas.
     
    Mano patarimas: geriau mokykis kokio nors amato (programavimas, dizainų piešimas, forex, svetainių kūrimas, rankdarbiai) arba pritaikyk savo savybes (spekuliacijos kainomis, organizavimas) ar kažką tokio. Svarbu, kad pasirinkta sritis tau patiktų. Tokiu atveju ir užmuši laiką, ir dideli šansai, jog neliksi tuščiomis.
     
    Kodėl taip sakau? Nes failų(filmų, dainų) kėlimas, visokių nuorodų spaudinėjimas, tekstų kopijavimai yra mechaninis darbas, už kurį moka centus. Negana to, tas darbas dar atbukina. Neretai elektros sąnaudos net neatsiperka gavus užmokestį už vadinamąjį darbą.
     
    Žinoma, kas nors galėtų mane šioje vietoje pertraukti ir parodyti pirštu, jog kai kurie žmonės uždirba iš failų kėlimo nemažai pinigų. Bet juk šioje situacijoje tu ieškai tokio darbo, tai kas nors tau ir pasiūlys centais apmokamą darbą...
     
    Kad ir ką pasirinktum, mąstyk savo galva, ir neieškok gerų žmonių, kurie tau ant lėkštutės viską padės.
     
    P.S. Kalbu iš asmeninės patirties, nes iš visų tų mechaninių darbų esu uždirbęs gal vos keturženklę sumą (per keletą metų), ir kas iš tų pinigų? Kai pagalvoju, jeigu būčiau mokęsis... Nedaryk klaidos;]
  9. Patinka
    japasas sureagavo į CR1M1N4L DUK: Perėjimas prie Windows 7   
    Paskutiniu metu forume dažnai tenka matyti temų, kuriose klausiama, ar verta pereiti prie „Windows 7“ OS, kurią architektūrą ar versiją pasirinkti. Kadangi kas kartą atsakinėti į tuos pačius klausimus ir pateikinėti tuos pačius argumentus pabosta, į dažniausiai užduodamus klausimus norėčiau atsakyti šioje temoje.
     

    Kokie yra minimalūs „Windows 7“ sistemos reikalavimai?
    1 gigaherco (GHz) procesoriaus
    1 gigabaitas (GB) RAM (32 bitų) arba 2 GB RAM (64 bitų) atminties
    16 GB (32 bitų) arba 20 GB (64 bitų) laisvos vietos kietajame diske
    „DirectX 9“ grafikos įrenginio su WDDM 1.0 arba naujesne tvarkykle

    [*]Kodėl turėčiau naudojamą „Windows XP“ iškeisti į „Windows 7“?

    „Windows XP“ yra 10 metų senumo operacinė sistema.
    „Windows XP“ šiuo metu (iki 2014 metų) tiekiami tik saugumo atnaujinimai.
    „Windows 7“ operacinė sistema yra saugesnė.
    „Windows 7“ sistema šiuolaikiniuose kompiuteriuose veikia sparčiau.
    „Windows 7“ sistema yra patogesnė naudojimui („Aero Snap“, „Super Taskbar“ ir daugybė kitų funkcijų).
    Daugelis programų gamintojų kurdami naujas programų versijas vis daugiau dėmesio skiria „Windows 7“ operacinei sistemai.
    Kai kurie „Microsoft“ produktai „Windows XP“ sistemai nebepritaikomi (pvz. „Windows Live“, „Internet Explorer 9“).
    64 bitų „Windows XP“ sistema turi rimtų suderinamumo problemų, tad yra beveik nenaudojama. Vadinasi, naudojant „Windows XP“ nepavyks išnaudoti daugiau negu ~3.5GB RAM (žr. „Kokią „Windows 7“ architektūrą – x86 (32 bitų) ar x64 (64 bitų) – pasirinkti?“).

    [*]Įsigijau naują kompiuterį. Kokią „Windows“ operacinę sistemą į jį rašyti?

    Jeigu įsigijote naują kompiuterį iš parduotuvės, greičiausiai jame jau bus įrašyta „Windows 7“ operacinė sistema. Palikite ją.
    Jeigu įsigijote kompiuterį be operacinės sistemos ir šis kompiuteris atitinka minimalius „Windows 7“ OS reikalavimus (žr. „Kokie yra minimalūs „Windows 7“ sistemos reikalavimai?“), nedvejodami į jį rašykite „Windows 7“ operacinę sistemą.

    [*]Turiu kompiuterį su „Windows XP“ operacine sistema. Ar verta į jį rašyti „Windows 7“?
    „Windows 7“ operacinę sistemą į senesnį kompiuterį rašytis verta, jeigu:

    Kompiuteris atitinka minimalius „Windows 7“ OS reikalavimus (žr. „Kokie yra minimalūs „Windows 7“ sistemos reikalavimai?“)
    Nedirbate su senomis specifinėmis programomis ir nenaudojate senų įrenginių, kurie gali neveikti „Windows 7“ sistemoje (žr. „Ar „Windows 7“ sistemoje veiks visa programinė įranga?“).

    [*]Turiu kompiuterį su „Windows Vista“ operacine sistema. Ar verta į jį rašyti „Windows 7“?
    Taip. Jeigu kompiuteryje šiuo metu veikia „Windows Vista“ operacinė sistema, kompiuterio pajėgumo užteks ir „Windows 7“ operacinei sistemai. Taip pat visos programos, kurios veikė „Windows Vista“ operacinėje sistemoje, veiks ir „Windows 7“.
     
    [*]Ar galiu atnaujinti dabar naudojamą „Windows“ sistemą į „Windows 7“ neprarasdamas duomenų?
    Taip. Priklausomai nuo naudojamos „Windows“ operacinės sistemos versijos, galimi du atnaujinimo būdai:

    Naujinimas (angl. „Upgrade“)
    Migracija (angl. „Migrate“)

    Jeigu atliekamas naujinimas, kompiuteryje išlieka visi ankščiau buvę duomenys: programos, programų nustatymai, vartotojo nustatymai ir kt. Norint atlikti naujinimą į „Windows 7“, turi būti tenkinami šie reikalavimai:

    Naudojama „Windows Vista“ sistema su įdiegtu „Service Pack 1“ arba „Service Pack 2“.
    Naujinama į tai pačiai architektūrai skirtą OS (x86 „Windows Vista“ negalima atnaujinti į x64 „Windows 7“).
    Galima atnaujinti tik į atitinkamą arba geresnę versiją (pvz. „Windows Vista Business“ gali būti atnaujinta tik į „Windows 7“ „Professional“, „Enterprise“ arba „Ultimate“ versijas.

    Jeigu kompiuteryje šiuo metu yra įdiegta „Windows XP“ operacinė sistema ir norima, išsaugoti įdiegtas programas ir kitą turinį (t.y. atlikti naujinimą), pirmiausia sistemą reikia atnaujinti iki „Windows Vista“, o tik po to iš „Windows Vista“ naujinti į „Windows 7“.
     
    Kitas variantas, jeigu būtinybės išsaugoti įdiegtas programas nėra – migracija:

    Pasinaudojant „Windows Easy Transfer“ arba „User State Migration Tool“ (USMT) išsaugomas vartotojo (-ų) profilis.
    Į kompiuterį švariai įdiegiama „Windows 7“ operacinė sistema.
    Pasinaudojant pirmame punkte minėtais įrankiais į naujai įdiegtą sistemą atstatomi profiliai iš senosios sistemos.

    [*]Kokią „Windows 7“ versiją pasirinkti?
    „Windows 7“ operacinė sistema prieinama skirtingose versijose:

    Starter
    Starter N
    Home Premium
    Home Premium N
    Professional
    Professional N
    Ultimate
    Ultimate N
    Enterprise
    Enterprise N

    Daugelis namų vartotojų turėtų rinktis „Windows 7 Professional“ versiją, nes:

    „N“ versijos neturi įdiegtos „Internet Explorer“ naršyklės ir „Windows Media Player“ grotuvo.
    „Starter“ versija nepalaiko „Aero“ aplinkos, daugelio labiau pažengusiems vartotojams reikalingų funkcijų bei riboja RAM kiekį iki 2GB ir gali naudoti tik 1 CPU.
    „Home Premium“ nepalaiko „Remote Desktop“ funkcijos, failų šifravimo, bei negali būti prijungta prie domeno. Jeigu šios funkcijos neaktualios, galima rinktis šią versiją.
    „Ultimate“ versijos kaina didesnė nei ankstesnių versijų, o daugelio šioje versijoje palaikomų funkcijų kai kuriems vartotojams gali neprireikti. Šią versiją reiktų naudoti nebent jeigu planuojate lokalizuoti „Windows 7“ sistemą (žr. „Kaip sulietuvinti „Windows 7“?“) arba šifruoti kietąjį diską, naudodami „BitLocker“.
    „Enterprise“ versija skirta įmonėms ir nuo „Ultimate“ versijos skiriasi tik licencijavimu.

    [*]Kokiai architektūrai – x86 (32 bitų) ar x64 (64 bitų) – skirtą „Windows 7“ versiją pasirinkti?
    x64 architektūrą reikėtų rinktis, jeigu:

    Jūsų kompiuterio procesorius palaiko x64 architektūrą (tai sužinoti galite pasinaudoję „SecurAble“ programa)
    Jūsų kompiuteryje yra daugiau negu 3GB RAM atminties
    Nedirbate su senomis specifinėmis programomis (kompiliatoriai, apskaitos programos) ir nenaudojate senų įrenginių (pvz. seni per LPT prievadą veikiantys spausdintuvai), kurie gali neveikti 64 bitų „Windows 7“ sistemoje (žr. „Ar „Windows 7“ sistemoje veiks visa programinė įranga?“)

    Jeigu šie punktai tenkinami, nedvejodami rinkitės 64 bitų „Windows 7“ versiją, nes:

    Naudojant 32 bitų operacinę sistemą, kompiuteris negalės išnaudoti daugiau nei ~3.5GB RAM atminties. Naudodami 64 bitų „Windows“ operacinę sistemą, galėsite išnaudoti iki 128GB RAM atminties.
    Vienas procesas 32 bitų sistemoje negali naudoti daugiau negu 2GB atminties. 64 bitų sistemoje procesas gali naudoti iki 16TB atminties. Tai aktualu, kuomet dirbama su dideliais duomenų kiekiais (pvz. duomenų bazėmis).
    64 bitų programos 64 bitų „Windows 7“ operacinėje veiks greičiau.
    Kai kurie procesai, pavyzdžiui šifravimas, 64 bitų operacinėje sistemoje veiks daug greičiau.
    64 bitų operacinėje sistemoje nebeveiks daugelis senų rootkit'ų, kurie pritaikyti 32 bitų sistemoms.
    64 bitų operacinėje sistemoje taip pat veiks beveik visos 32 bitų programos (tuo tarpu 32 bitų sistemoje 64 bitų programų nepaleisite).

    [*]Ar 32 bitų „Windows 7“ raktas tiks 64 bitų „Windows 7“ sistemai?
    Taip. Nepanaudotas „Windows 7“ raktas tiks tiek 32 bitų, tiek 64 bitų „Windows 7“ operacinei sistemai. Žinoma, turi atitikti ir „Windows 7“ versija: „Windows 7 Professional x86“ raktas tiks „Windows 7 Professional x64“ sistemai, tačiau netiks „Windows 7 Ultimate x64“.
     
    [*]Ar „Windows 7“ sistemoje veiks visa programinė įranga?
    „Windows 7“ operacinėje sistemoje veiks beveik visa programinė įranga, kuri veikė ir senesnėse „Windows“ sistemose. Jeigu kažkuri programa neveikia:

    Įsitikinkite, kad naudojate naujausią programos versiją
    Programą leiskite naudodami suderinamumo rėžimą (angl. „Compatibility Mode“).
    Naudokite „Windows XP Mode“.

    Taip pat, prieš migruodami iš senesnės „Windows“ operacinės sistemos, galite pasinaudoti „Windows 7 Upgrade Advisor“ įrankiu, kuris leis pamatyti, kurios iš Jūsų šiuo metu naudojamų programų gali turėti suderinamumo problemų „Windows 7“ operacinėje sistemoje.
     
    [*]Kaip sulietuvinti „Windows 7“?
    Oficialiai kalbų paketus palaiko tik šios „Windows 7“ versijos:

    „Windows 7 Ultimate“
    „Windows 7 Enterprise“

    Naudojant šias versijas, kalbų paketai (tame tarpe ir lietuvių) siūlomi kaip atnaujinimai per „Windows Update“.
     
    Įdiegus kalbos paketą, skirtingai nei „Windows XP“ ir ankstesnėse „Windows“ versijose, kalbas tarp originalios (pvz. anglų) ir įdiegtos (pvz. lietuvių) galite perjunginėti kada panorėję. Tam net nereikia perkrauti kompiuterio – užtenka prie sistemos prisijungti iš naujo. Taip kalbos pasirinkimas galioja kiekvienam vartotojui atskirai, tad, pavyzdžiui, jeigu prie kompiuterio dirbate Jūs ir Jūsų tėvai, Jūs galite naudoti anglų kalbą, o tėvų paskyrai įjungti lietuvių kalbą.
     
    Visoms kitoms „Windows 7“ versijoms kalbų paketai oficialiai nepalaikomi. Norint lokalizuoti šis versijas, galima bandyti pasinaudoti trečių šalių įrankiais.


    Plačiau apie „Windows 7“ diegimą galite paskaityti čia.
    Tomas Dabašinskas,
    Microsoft Windows Expert-Consumer MVP
  10. Patinka
    japasas sureagavo į Paulius T Kaip išsirinkti mobilųjį telefoną?   
    Sveiki, vis daugėjant pagalbos prašymų renkantis telefoną, man į galvą šovė mintis parašyti šiokį tokį straipsnį, kaip pačiam, žingsnis po žingsio išsirinkti mobilujį telefoną. Taigi pradedam:
     
    1 žingnis. Funkcijų atranka arba "naudosiu viską ką tik turėsiu!"
     
    Turbūt pats svarbiausias žingnis. Jums reikia kažkokiu būdu pabandyti pažiūrėti į netolimą ateitį, ir pagalvoti, kokių funkcijų jums reikės. Žinant šių dienų išmaniuosius telefonus rinktis tikrai yra iš ko. Galima išsirinkti telefoną, kuriuo galėsite skambinti ir rašyti žinutes arba galite išsirinkti telefoną, kuris pats rašys žinutes jums ištarus norimą tekstą ar skambins ištarus kontakto vardą. Technologijos žengia sparčiais žingsniai į priekį. Taigi, funkcijos priklauso nuo žmogaus. Šiuolaikiniam žmogui pagrinde reikia tokių funkcijų:
     

    Skambinimas
    Žinučių rašymas
    Internetas

     
    Ta yra pagrindinės funkcijos, kurias žmonės tikrai naudoja. Žinoma, galime paminėti ir daugybę kitų funkcijų:
     

    Muzikos klausymas
    Žaidimai
    Fotografavimas / filmavimas
    Navigacija
    Bei daug kitų

     
    Šias antraeiles funkcijas reikėtų rinktis atsargiai, kad nebūtų taip, kad iš pradžių galvojote, jog naudosite ir kamerą, ir filmuosit, ir navigacijos labai reikės. O ką jau kalbėt apie žaidimus, juk žaisit vos ne kiaurą parą! Tačiau pirmas savaites pasinaudojus, jums to nebereikia ir pradedate galvoti, jog gerokai permokėjote. Kad taip neatsitiktų turite gerai išnalizuoti funkcijas kuriomis ne norėtumėte naudotis, o tas kuriomis būtina naudotis. Taigi, tiek apie funkcijas. Keliaujame žingsiu į priekį.
     
     
    2 žingnis: Telefonų atranka arba "oho, kiek daug"
     
    Kai jau tikrai žinote funkcijas, kurias tikrai naudosite, galite peržvelgti kokie modeliai gali praeiti jūsų atranką. Keliaujame į gsmarena.com arba lietuvišką analogą - mobili.lt. Patarčiau gsmarena.com, kadangi ten yra didesnis telefonų pasirinkimas. Pasižymite kokių funkcijų jums reikės ir pirmyn į paieškas! Atrodo čia visa telefono paieška ir baigėsi, tačiau iki telefono nusipirkimo liko dar keletas žingsnių.
     
     
    3 žingnis: Pasimatymas su telefonais arba pasimatymas su telefonais
    Kai matote konkrečius variantus, kurie atitinka jūsų poreikius, galite bandyti pasimatuoti jūsų akiai patraukliausius modelius. Čia jums į pagalbą reikėtų pasitelkti draugus arba telefonus pardavinėjančias įmones. Jums reikia pajausti kaip telefonas guli rankoje, nes nebūtinai jūsų poreikius atitinkantis telefonas bus patogus. Taigi, pabandę įvairius variantus, jau galite daugmaž pasakyti kuris telefonas yra smagus, o kuris ne.
     
     
    4 žingnis: OS arba "ką aš čia maigiau"
     
    Jei renkatės ne telefoną ne liečiamu ekranu (touchscreen), greičiausiai daug bėdų neturėsite, visos operacinės sistemos labai panašios ir jas perprasite akimirksniu, kadangi tai bus standartinė klaviatūra, prie kurios esame įpratę melejonus metų.. Tad nieko neįprasto nepamatysime, na nebent fizinę qwerty klaviatūrą (kompiuterio klaviatūra). Visai kita kalba eina apie telefonus liečiamais ekranais. Šiuo metu yra dvi OS (operacinė sistema) labiausiai palitusios, tai iOS, diegiama į kiekvieną Apple kompanijos šedevrą ir Android, diegiama į praktiškai visus likusius rimtus telefonus. Šių OS skirtumas yra tas, jog Apple iOS operacinė sistema yra labai uždara, skirtingai nei Android, kurią galima redaguoti skersai išilgai. Kartais tas uždarumas/atvirumas ir padeda apsispręsti, kurį mes telefoną pirksime. Žinoma, skiriasi ir pačių OS išvaizda. Apple iOS išvaizda yra minimalistinė ir labai paprasta. Žmogus paėmęs telefoną į rankas, iškart supras kas, kur ir kaip. Na, nebent išimtis, kai žmogus neras kur, nes tokios funkcijos Apple iOS nėra. Visai kitas reikalas paėmus į rankas Android telefoną. Visi nustatymai ir meniu labiau panašūs į tai su kuo mes augome - paprastus telefonus. Konkrečios nuomonės šitoje vietoje pasakyti neįmanoma, kadangi kas vienam žmogui tinka, tas kitam nepatinka. Dėl įdomumo galima paskaityti šią temą.
     
     
    5 žingnis: Video apžvalgos arba "tas atkrito"
     
    Kas gali jus geriau supažindinti su telefonu, jei ne telefonų ekspertai? Keliaujame į youtube.com ir į paieškos langą įvedame "telefono modelį review phonearena". Phonearena galite ir nevesti, bet man asmeniškai jų apžvalgos labai aiškios ir nešališkos. Kelis kartus peržiūrėkite apžvalgas, pasidairytkite ir kitų apžvalgų. Taip pat galite įvairiuose forumuose pažiūrėti ką žmonės sako apie vieną ar kitą modelį. Taip turėtumėte susidaryti bent jau kažką suprantančio žmogaus nuomonę, ko jums iš tikro reikia.
     
     
    6 žingnis: Kokios firmos telefoną rinktis? arba "perku ne telefoną, o OS"
     
    Taip jau gaunasi, kad galiausiai, jūs pradedate rinktis ne telefono modelį, o OS kuri yra labiau patrauklesnė. Pagalvokit ar jūs pirktumėte Iphone 4 su Android? Mano nuomone būtų nei šis nei tas, kadangi Iphone 50 % sudaro jo operacinė sistema ir 50 % dizainas. Taigi renkatės, žiūrit apžvalgas ir galiausiai nusprendžiate kokio modelio jums reikia.
     
     
    7 žingnis: Paskutinis pačiupinėjimas
    Jeigu jūs manote, kad tikrai nusprendėte išsirinkti būtent tą telefoną, patarčiau pasiimti, jei turite galimybę iš ko nors, ir pasinaudoti bent savaitę tuo telefonu, kad būtumėte garantuotas, jog šis telefonas jums limpa.
     
     
    Na ką, belieka palinkėti sėkmės renkantis telefona!
     
    Jeigu turite pasiūlymų - lauksiu. Sveika kritika taip pat laukiama - tiek apie patarimus, tiek apie patį straipsnį.
     
    P.S. Tai yra mano teisinga nuomonė, kuri nebūtinai privalo sutapti su jūsiške.
     



  11. Patinka
    japasas sureagavo į Feedback fileserve-filesonic kam pabodo centai   
    Apsipilk benzinu ir pasidek.
  12. Patinka
    japasas sureagavo į Skore Pasaulio pabaiga šeštadienį   
    http://i134.photobucket.com/albums/q92/ianjoygasm/challenge-accepted.png
  13. Patinka
    japasas sureagavo į Munez Pasaulio pabaiga šeštadienį   
    http://30.media.tumblr.com/tumblr_l3bfgdD9Cc1qak12mo1_500.jpg
  14. Patinka
    japasas sureagavo į Andriuslink Pasaulio pabaiga šeštadienį   
    OK. Einu dabar į banką ir pasiimsiu vartojamają paskolą, po to dar visus greitus greditus susiimsiu ir bus DIDYSIS PENKTADIENIS :rolleyes: gal kas nori prisijunkti? :D
  15. Patinka
    japasas sureagavo į AlgirdaZ Pratimai stabdantys augimą   
    Perksiatęs temos pavadinimą, pamaniau, kad tau reikia sepc. pratimų, kad nustotum augti :) Pagalvojau, kažin, koks jo ūgis, kad tai tapo problema :))
  16. Patinka
    japasas sureagavo į leo 18-tas gimtadienis geros draugės   
    Padovanok isnomuota automobili.
  17. Patinka
    japasas sureagavo į OrDian Tinklapiai kurie atsiunčia prizus už taškus   
    Per tą laiką kurį praleisi prie visų šitų š , galėtum susirasti kokįnors darbą ir užsidirbti pinigų ant PSP ar Xbox .
  18. Patinka
    japasas sureagavo į Kernius Kur slypi interneto tinklalapio vertė?   
    Kur slypi interneto tinklapio vertė?
     
    Šaltinis: http://creativeweb.lt/
     
    Dabar, kai internetas vis labiau skverbiasi į kasdienę žmonių ir verslo veiklą, manau, interneto tinklapis yra pagrindinė rinkodaros priemonė siekiant sudominti, pritraukti ir išlaikyti pirkėjus. Ypač tai aktualu smulkiam verslui, kuriam kitos rinkodaros priemonės yra tiesiog per brangios arba netikslingos. Bėda ta, kad dauguma smulkių verslininkų nesupranta tinklapio vertės ir mieliau renkasi pigų, bet retai atnaujinamą ir jokios pridėtinės vertės lankytojui nesuteikiantį sprendimą. Interneto tinklapis dažniausiai yra laikomas išlaida ir stengiamasi kuo labiau ją mažinti. Tokios “strategijos” rezultatas - trumpas prekių ir paslaugų pristatymas bei kontaktinė informacija. Suradęs ieškomą informaciją, lankytojas iš karto palieka tokį tinklapį ir dažniausiai niekada nebegrįžta, nebent prireikia kontaktinės informacijos.
     
    Ko siekia lankytojas, atsivertęs tinklapį? Pirmiausia, tai kuo daugiau sužinoti apie jūsų veiklą - parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad manęs netenkina standartinis bendro pobūdžio veiklos pristatymas ir atliekamų paslaugų sąrašo pateikimas. Kad galėčiau tinkamai palyginti skirtingus pasiūlymus, man reikia daug platesnės ir išsamesnės informacijos. Neradęs tai, ko ieškau, esu priverstas kreiptis pateiktais kontaktais arba palikti tinklapį ir informacijos ieškoti kitur. Spėkite, kam aš teikiu didesnį prioritetą? Taip, ieškau toliau.
     
    Kiek įmanoma susipažinęs su tinklapio savininko veikla, lankytojas toliau ieško papildomos kontekstinės informacijos. Tai visa tiesiogiai su verslo šaka susijusi informacija - vartojimo vadovai, patarimai, vertinimai, nuomonės, atsiliepimai ir t.t. Potencialus pirkėjas ieško kuo daugiau naujos ir jam naudingos informacijos. Tinkami parengta, ji sužadina lankytojo smalsumą ir poreikį nuolatos sekti naujausius informacijos papildymus (jeigu jam tai įdomu). Iš savo patirties žinau kaip svarbu yra nuolatos stengtis didinti lankytojų susidomėjimą, nes jis tiesiogiai lemia prekės ženklo žinomumą.
     
    Taigi, kur slypi tinklapio vertė? Atsakau vienareikšmiškai - tinklapio turinyje. Siekiant didinti vertę, būtina tenkinti pagrindinę sąlygą - tinklapio turinys turi būti nuolatos papildomas nauja, potencialiam pirkėjui aktualia informacija. Pagrindinis dėmesys turi būti skirtas turiniui, o ne įmantriam ar įspūdingam dizainui. Lankytojai vertina patogų, tvarkingą, akį traukiantį tinklapio dizainą, bet jis negali užgožti turinio. Kaip manote, kodėl informaciniai portalai surenka žymiai daugiau lankytojų? Todėl, kad jų turinys dažnai papildomas ir lankytojas kiekvieną kartą užėjęs gauna naujos informacijos.
     
    Čia kyla retorinis klausimas - kodėl jūsų tinklapio nepavertus nišiniu informaciniu portalu? Portalu, kurio informacija tiesiogiai (bet nebūtinai) susijusi su jūsų veiklos sritimi. Kas trukdo tinklapį paversti elektroniniu žurnalu? Į šį klausimą dažnai girdžiu atsakymą, kad trūksta pinigų ir laiko. Daugelio manymu, tik didelės organizacijos gali išlaidauti tokiems projektams. Va čia mes vėl grįžtame prie to, kad daugelis privačiai dirbančių specialistų tinklapį laiko išlaida, kuri beveik neatsiperka. Taip, tas gali būti tiesa, bet pakeitus požiūrį, viską galima apversti aukštyn kojom.
     
    Aš siūlau interneto tinklapį laikyti investicija, o ne išlaida. Investicija, kuri atsiperka per ilgą laiką, kaip patalpos, kompiuteriai ir pan. Investicija, kuriai reikia skirti laiko ir pastangų. Taip, kaip kompiuteris, stovintis be darbo, taip ir tinklapis be žmonių pastangų, yra beverčiai. Kaip ir kiekviena investicija, tinklapis turi formuoti teigiamą pinigų srautą ir atsipirkti per nustatytą laiką. To pasiekti reikalingas efektyvus tinklapio valdymas (kaip ir visur). Pakeitus požiūrį, bus lengviau nustatyti siekiamus rezultatus, o tai savo ruožtu, leis nesunkiai išmatuoti tinklapio nešamą naudą.
     
    Dabar atvirai savęs paklauskite, ar esate pasiruošę investuoti savo laiką, pastangas ir truputį pinigų, ir pritraukti daugiau nuolatinių tinklapio skaitytojų ir potencialių užsakovų?
  19. Patinka
    japasas sureagavo į DeSigneR WAP projekto kūrimas   
    Įžanga


    Pradėsiu nuo to, kad labiau esu linkęs rašyti apie WAP projektus.
     

    Nuo ko pradėti ?


     
    Kuriant betkokį tinklalapį, jam pirmiausia reikia idėjos. Dažnai jaunus žmones užpuola entuziazmas ir norisi pradėti kažką veikti tą pačią akimirką. Deja, taip daryti nėra gerai, nes neretai iš to nieko neišeina. Patarčiau pasiimti popierius lapą ir išdėstyti savo mintis kas po ko eis, kokia bus darbų eiga ir viso tinklapio išvaizda.
     

    Idėja.


     
    Jos dažniausiai ateina netikėtai arba pamačius kažkokį projektą norisi ir pačiam panašų pasidaryti. Na kaip kartais darau aš. Pamatau kažkokį tai įdomų ir pelningą web projektą, tuojau sumąstau jį perdaryt ant wap. Ir štai, po poros dienų projekto pelnas jau siekia 10-15lt į dieną.
     
    Būna, kad idėjos ateina besiruošiant miegoti. Tokiu atveju nuoširdžiai patariu užsirašyti idėją ant lapo, nes ryte jau nebeatsiminsit apie ką galvojot :)


    Projekto kūrimas


    Projekto kūrimas nevisada reikalauja daug laiko. Tai priklauso nuo projekto ir nuo žmogaus. Jei tau nereikia mokytis programuoti, turi daug laiko, stenkis viską padaryti kuo greičiau, na, kad tai būtų pagrindinis jūsų tikslas tuo metu, o ne pažaistį kokį žaidimą ir poto kurti.


    Kaip žinoti, kad projektas sukurtas ?


     
    Būna atvejų, kad kuri, kuri ir nežinai kada sustoti, nes vis atrodo, kad sekantis atnaujinimas yra mirtinai reikalingas. Tai iš asmeninės patirties patariu NEKURTI PROJEKTO IKI GALO IŠKART. Duokit žaidėjams/vartotojams apžiūrėt pradinę versiją, tada tobulinkit. Taip neprarasit lankytojų, tik juos padauginsite, nes jie yra smalsūs ir laukia, kas bus toliau.


    Kaip išreklamuoti projektą ?


     
    Šiuo metu WAP rinkoje populiariausia reklama - SMS reklama. 1, 2 litus kainuojančios sms reklamos nesikandžioja, turint omeny kiek per jas ateina lankytojų. Svarbiausia antraštėje nurodyti tikrą aprašymą, o ne dedant wap žaidimą rašyti “NUOGAS MAČIULIS” (tokią antraštę šiandien pastebėjau viename populiariame portale :))
     
    Svetainės, kuriose puikiai tarnauja sms reklamos :
     
    http://xbbx.net
    http://nea.lt
     
    http://waplove.net
     
    http://tob.lt
     
    http://wtop.us (gal ir nedaug peržiūri per dieną, bet išlieka ilgai.)
     
    Na ir dar daugybė svetainių, kurias galite rasti http://wtop.us ar http://cntr.finx.lt.
     
    Kitas variantas - pirkti reklamas, kurios būtų rodomos nurodytą laikotarpį (mėnesį, savaitę, dieną ar valandą) ir ji būtų patalpinta kažkur jai skirtoje vietoje. Tokių reklamų mokestis dažniausiai būna bankiniu pavedimu, bet paskaičiavus kiek gauname sms reklama ir banku, vis gi, ši reklama apsimoka labiau.
     
    Svetainės, kuriose galima nusipirkti tokią reklamą :
     
    http://xbbx.net
    http://nea.lt
     
    Yra dar viena galimybė gauti pigios reklamos, tai rasti kokią nors svetainę, kuri neturi įsidėjusi jokios reklamos ar neturi uždarbio ir pirkti reklamą. Dažniausiai susisiekus su tokio tipo svetainės administratoriumi, jis pasiūlo 2-10lt kainą už mėnesį (juokinga kaina), o neretai tokios svetainės turi 100+ unikalių lankytojų per dieną, taigi - vėl neprašausite.
     
    Dar galite bandyti brautis į wap katalogus, nemokamų reklamų skiltis ir panašias vietas, nors netikiu jų sėkmė :)
     
    Jei jūsų projektas yra susijęs su uždarbiu internete ar kažkuo panašaus, bandykite brautis į google paieškos viršunes su įvariais raktažodžiais. Pats negalvojau, kad kažkas gali ieškot tokio projekto, kaip mano googlėj, bet pasirodo per dieną keli lankytojai ateina ir tai paskatino mane kilti į google top pozicijas :D
     

    Uždarbis


     
    Uždirbti wap’e galima daug būdų.
     
    1. SMS apmokėjimai.
     
    2. Reklama
     
    3. Paslaugos/papildymai iš žaidėjų/vartotojų.
     

    Sms apmokėjimai


     
    Šis būdas buvo labai populiarus, jo populiarumas šiek tiek smuko šiuo metu dėl nevykusio Tele2 žingsnio - uždrausti naudotis paslaugomis, jei savininkas neturi ĮV pažymėjimo.
     
    Taigi. Užsiregistruojate, susikuriate raktažodį ir siūlote nariams siųsti žinutes už paslaugas tinklalapyje. Po sėkmingo sandorio jūs gaunate tam tikrą procentą nuo SMS kainos.
     
    http://mokejimai.lt
     
    http://fortumo.com (nuo rugsėjo 17d. tik su ĮV paž.)


    Reklama


     
    Reklamos talpinimu WAP portale susidomėjau visai neseniai, prieš keletą dienų. Tačiau tai mano manymu yra žymiai geriau nei surinkinėti SMS žinutes iš vartotojų (žinoma, galimi ir abu variantai kartu :D). Visas uždarbis priklauso nuo lankytojų bei jūsų fantazijos. Yra daugybė būdų apeiti jų taisyklę, neva negalima raginti vartotojo spausti ant nuorodos.
     
    Šiuo metu naudoju šią reklamos sistemą :
     
    http://admob.com
     

    Papildymai iš vartotojų


     
    Na, jei neturite bent 14 metų, jums greičiausiai teks surinkinėti pinigus iš vartotojų kitu būdų. Labiausiai paplitęs būdas yra imti papildymus. Narys jums parašo PM žinutę su papildymo kodais, jūs pasipildote ir suteikiate paslaugą. Gaunate 100Proc. sumos. Įš dalies geriau nei SMS apmokėjimai, tik kad šis būdas negali būti automatizuotas.
     
    P.S. Jei kas neaišku ar reikia papildyti - sakykit. Parašiau ką žinojau iš savo patirties, žinoma, kad kažko nepaminėjau, tad jei priminsit - dar ką nors papasakosiu :D
  20. Patinka
    japasas sureagavo į Simonas Wordpress tinklalapio kūrimas   
    Sveiki,
    Taigi, pastebėjau, kad šiame forume, daug žmonių, nemokančių sukurti tinklapio. Šioje pamokoje, jus pamokinsiu sukurti tinklapį, o tiksliau blogą.
     
    Pradedame:
     
    1.Parsisiunčiame visus reikalingus failus, reikalingus tinklapiui kurti, tai yra FTP klientas bei wordpress'o tinklapio failai.
     
    FileZilla:

    http://filezilla-project.org/download.php
    Wordpress:

    http://wordpress.org/download/
     
    2. Išarchyvuojame wordpress'ą.
    3. Instaliuojame FileZilla.
     
    4. Susikuriame nemokamą hostingo saskaitą (jeigu jūs naujokas ar žalias, patarčiau naudoti jums lhosting, nes jis nemokamas).
    Einame į tinklapį
    http://www.lhosting.info ir spaudžiame
     
    5. Viską gražiai užpildome, ir spaudžiame register.
    Tada einame į savo El. paštą, ir patvirtiname registraciją (ten tiesiog reikia paspaust ant nuorodos).
    Kai patvirtinate viską, ir baigiate registraciją, atsikopijuokite visą informaciją kokia jums pateikiama, nes jums jos reikės tolimesniam kūrimui.
    Viskas išsaugota notepade atrodo maždaug taip:
    http://img843.imageshack.us/img843/7758/notepad.png
     
    6. Einame į lhostingo cpanelį, kad sukurtume mysql duombazę (joje bus saugoma visą mūsų tinklapio informacija)

    http://cpanel.lhosting.info
     
    Prisijungiame naudodamiesi visais duomenimis, kuriuos atsikopijavimo, tada pasirenkame Dešinei pusei MySQL Databases, iš kategorijos Database Management.
     
    Tada, laukelyje įvedame savo duombazės pavadinimą (jis gali būt betkoks) ir spaudžiame create database.
     
    http://img202.imageshack.us/img202/162/mysqlq.png
     
    7. Einame į FileZilla, serverių tvarkyklę, ir sukuriame naują prisijungiamą. (Naudojame išsaugotus duomenis)
    http://img716.imageshack.us/img716/5731/ftpi.png
     
    Prisijungiame.
     
    8. Sukeliame failus į serverį (taip kaip parodyta)
     
    http://img18.imageshack.us/img18/5971/ftp1p.png
     
     
    9. Einame į savo tinklapį, ir paleidžiame instaliaciją: (JŪSŲNICKAS pakeičiame į registracijoje įrašytą username)

    http;//www.JŪSŲNICKAS.lhosting.info
     
    http://codex.wordpress.org/images/thumb/5/5a/install-step3.png/640px-install-step3.png
     
    Database name: Įrašome savo duomenų bazės pavadinimą. (jį galime sužinoti cpanelyje, skyriuje MYSQL DATABASES)
    username: ih_******** (vietoj ******** įrašykite savo skaičius)
    passwordas: čia rašome jūsų slaptažodį
    Database host: Šį dalyką susirandame notepade, kur išsaugojome visą informaciją, dažniausiai būna sql312.lhosting.info
    Table prefix: galite rašyti ką norite, ar palikti, bet gale visada turi būti _
     
    Spaudžiame submit.
     
    10. Toliau bus sukurtas konfiguracijos failas, ir jums lieps tinklapis užpildyti pora skilčių, kaip blogo pavadinimas (vėliau galėsite pakeisti), admnistratoriaus slaptažodis ir t.t
     
    11. Viskas, turime savo asmeninį blogą.
     
     
    Tai pat, patarčiau ištrintiwp-admin/install.php failą, dėl saugumo.
    Jeigu turite kažkokių klausimų, rašome į temą.
    ****Draudžiame kopijuoti be leidimo****
    Leidimai:
    Jeigu norite, kad sukurciau jums tinklapi, rasot AZ!
  21. Patinka
    japasas sureagavo į Kernius JAVA: nuo ko pradėti?   
    http://www.youtube.com/watch?v=KkMDCCdjyW8
     
    Viso semestro JAVA programavimo kurso paskaitų video
    Visi dėstytojo studentams duoti užrašai (handouts) - tai, ką studentai turi per paskaitą
    Visos užduotys (atsiskaitymai) po kiekvienos paskaitos - su sprendimais
    Egzaminai, kuriuos laikė šį kursą pasirinkę studentai
  22. Patinka
    japasas sureagavo į reject Python uzduotys   
    http://code.google.com/edu/languages/google-python-class/exercises/basic.html čia su teorija visa (video paskaitos ir tekstas) ir užduotis gana įdomios bent jau man buvo :)
  23. Patinka
    japasas sureagavo į nagisa Python uzduotys   
    Pabandyk codechef.com
  24. Patinka
    japasas sureagavo į Silke Python uzduotys   
    Jei domina maždaug matematinės, tai http://projecteuler.net/.
    Kitu atveju, tai sakyk čia ką maždaug esi išmokęs ir bandysim visi drauge ką nors sugalvoti :)
  25. Patinka
    japasas sureagavo į Kernius Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    Ruby tikrai nėra greičiausia kalba pasaulyje, bet, atrodo, PHP dar lėtesnė. Google nėra šaltinis, o tik paieškos sistema, - jei ką nors teigi, tai pagrįsk tai konkrečiais šaltiniais, nes tuščias tauškimas tik klaidina žmones ir švaisto kitų laiką bandant išsiaiškinti.
     
    Ieškojau skirtingų žmonių darytų benchmark testų.
     
    http://hentenaar.com/serendipity/uploads/hw.serendipityThumb.png
    http://elliottback.com/wp/wp-content/uploads/2008/01/mergesort-performance.png
     
    http://izumi.plan99.net/blog/wp-content/uploads/2008/01/benchmark-with-mergesort.png
     
     
    Nė vienas testas nepagrindžia tavo teiginio: "Php apdoruoja duomenys zymiai greiciau nei rubi"
     
    Atvirkščiai, šie testai rodo, kad PHP ne tik nėra "žymiai greitesnė kalba", bet net ir gerokai lėtesnė už Ruby (paskutinėje grafoje trečias stulpelis - naujausia Ruby versija, naudojama šiuo metu).
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...