Pereiti prie turinio

kvaraba

Nariai
  • Pranešimai

    66
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    kvaraba sureagavo į ErikVanMuurin Samsung Galaxy S5 (ir ne tik?) pristatymo stebėjimas live [Papildyta išsamiu straipsniu]   
    Samsung jau tuoj tuoj pristatys Samsung Galaxy S5 (galbūt ne tik jį?) - bene vieną iš laukiamiausių telefonų rinkoje. Keli linkai, padėsiantys stebėti pristatymą:
     
    Samsung oficialus live video stream'as: https://www.youtube.com/watch?v=-wOnaoq1AYE
    Mobili.lt live blogas: http://www.mobili.lt/lt/pasaulio_naujienos/mwc_2014_samsung_unpacked_5.html
    PhoneArena live blogas: http://www.phonearena.com/news/Liveblog-Samsungs-Unpacked-5-event-could-it-be-the-Galaxy-S5_id53053
    TheVerge live blogas: http://live.theverge.com/live-samsung-unpacked-5-mwc-2014/
     
    Tingit žiūrėti? Na ką gi, telefonas šiandien buvo nutekintas: http://www.phonearena.com/news/The-Samsung-Galaxy-S5-leaks-in-its-full-high-resolution-glory-waterproof-fingerprint-sensor-16MP-camera_id53033#3 Gaila, kad Samsungui visgi nepavyko iki galo išlaikyti intrigos :).
    Papildau:
    Galaxy S5 hands-on video. 
    Išsamus, mano rašytas straipsnis apie naująjį SGS5
  2. Patinka
    kvaraba sureagavo į KarolisV93 Pinigu uzsikalimas-uzdirbimas   
    Nėra ko pykt, kolega.
    Man tiesiog juokingai skamba tie dabartiniai, jau gana populiarūs šiame forume pasisakymai: "pirk knygas, skaityt, tobulėk ir kažkada tavo investicija atsipirks su kaupu"
    Čia tas pats, kas studijuok, mokėk už studijas, domėkis, skaityk, o pabaigęs studijas žygiuok į darbo biržą.
     
    Taip, teoriškai teisingai kalbi, reikia kažkokį amatą išmanyti, jeigu nori turėti nuolatinį pragyvenimo šaltinį. Bet atsižvelgiant į temos autoriaus amžių - jis vis dar jaunuolis, jam nereikia tūkstančių litų, jam nereikia išlaikyt šeimos, ar valdyt verslo - tiesiog domina uždarbio šaltinis kasdienėms reikmėms.
    Teisingai, sutinku ir su tuo, kad šitas forumas ir vadinas uždarbis.lt, čia informacijos galybė, tik reikia netingėt ją atsirinkt, pinigų niekas neatnešt prie durų ir nepadės, reikia pačiam judėt, kažką daryt. Bet ir nereikia tų kvailų ironiškų komentarų apie limonus, multi limonus, zonas ir panašiai, c'mon, čia jau turėtų rinktis rimtesnė liaudis su rimtesniai požiūriais.
  3. Patinka
    kvaraba sureagavo į masinistas5 Gyventi ar mirti?   
    Labas. Nebijau šios temos. Turiu joje patirties tiek iš savo, tiek iš kitų žmonių pusės. Šių metų sausį iš gyvenimo pasitraukė žmogus, labai brangus žmogus. Atrodo, viskas buvo gerai, jokių problemų gyvenime. Tačiau aš klystu. Nėra žmogaus, kuris neturėtų problemų. Problemų nebuvimas reiškia neegzistavimą. Tačiau kaip iškęsti tas problemas?
     
    Daugelis paauglių, kuriems visas gyvenimas dar prieš akis, galvoja apie savižudybę. Tai parodo ir žiniasklaida ( http://www.delfi.lt/news/daily/health/specialistai-kiekvienoje-klaseje-sedi-po-2-3-vaikus-kurie-kuria-planus-apie-savizudybe.d?id=61302861 ). Mano manymu, žiniasklaida ne tik informuoja mus apie nelaimes, tačiau ir augina savotišką, jaunąją savižudžių kartą.
     
    Kaip žinome, paauglys - sudėtinga asmenybė. Labai. Jam reikia dėmesio. Kas antras paauglys turi dėmesio sutrikimo sindromą - jam reikia daugiau dėmesio, jis nori išsiskirti. Tai veda prie įvairių neapgalvotų kalbų, galiausiai veiksmų.
     
    Dabar tau pateiksiu straipsnius, kuriuose rašoma apie savižudybes. Štai du.
    1) http://www.diena.lt/naujienos/uzsienis/nusizude-patyciu-internete-neatlaikiusi-paaugle-454197
    2) http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/nelaimes/jonavos-rajone-paaugle-palauze-nelaiminga-meile.htm
     
    Ką aš darau? Juk pats minėjau, jog tokie straipsniai yra blogis! Tačiau mielieji, kokiu būdu žmonės kovoje prieš tamsos, aukščio, skrydžio lėktuvu baime ir pan.? Tik praktika! Dabar aš jums paaiškinsiu šių straipsnių tematikos reikšmę mūsų gyvenime, apibūdinsiu svarbiausius dalykus.
     
    1) Patyčios - aktuali tema. 3/4 mokinių yra jautę patyčias. Tai žiauru. Iš tavęs šaiposi ir tu prieš tai esi bejėgis. STOP. Tu bejėgis? Kurioje vietoje bejėgis? Galbūt bejėgiai šiuo atveju yra besišaipančiųjų tėvai, nesugebėję užauginti doro ir tolerantiško vaiko?
    Pirmas dalykas, kuomet esi niekinamas, reketuojamas ir pan. - netylėjimas. Atmink vieną dalyką - pavojingiausias yra ne tas, kuris kalba, o tas kuris veikia. Taip, tave gali mušti, kankinti ir daryti kitokius cirkus. Tai dar viena priežastis netylėti.
    Pirmiausia apie savo problemą reikia informuoti artimiausius žmones. Artima aplinka - ne pušynas ar eglynas, o tavo šeima, galiausiai apskritai giminės. Už savo vaiką gali kovoti kiekvienas.
    Sekantis dalykas - veiksmas. Tokioje situacijoje tu turi viską apversti aukštyn kojom. Kaltininkai turi būti pažeminti dvigubai labiau, nei buvai pažemintas tu. Teisėsauga šiuo atveju sudoroja visus išsišokėlius piemenėlius. Išimtis būna su rimtais žulikais, kurie šaipymais, reketais neužsiiminėja. Jie veikia aukštesniame lygmenyje, apie ką aš dabar nekalbu.
    Teisėsauga yra ne visada geriausia išeitis. Kartais užtenka tiesiog rimtai ir vyriškai pakalbėti su skriaudiku. BE FIZINIO SMURTO. Skriaudikas turi patirti tokį patį pshichologinį spaudimą, kokį patyrei tu, galbūt sumokėti tam tikrą kompensaciją ir pan. Kaip sakoma - akis už akį, dantis už dantį. Tačiau dar kartą pakartosiu. Svarbiausia - teisėsauga. Jeigu turi giminių ar pažįstamų teisėsaugoje, skriaudikai gali atsiimti su kaupu - nebekiltų jiems noras gyvenime tyčiotis ar skriausti, reketuoti.
    Savojo EGO iškėlimas momentais, kai esi ties savižudybės riba - geriausias. Kodėl skriaudikas gali jausti malonumą žemindamas tave, o tu negali? Tu turi dvigubai didesnę teisę tai daryti, kadangi jis dėl to kaltas (paveikė tavo nervų sistemą ir pan.). Turi džiaugtis matydamas, kaip provokantas kenčia.
     
    2) Ir vėl ta meilė. Mano žinios meilėje yra nedidelės, bijau šia tema plačiai diskutuoti, tačiau pasakysiu paprastą dalyką. Neverta gyvenime prisirišti prie žmonių ir kitų dalykų - kurie ateina ir išeina. Taip mums patiems bus lengviau. Džiaukimės šia sekunde, gailėkime praeities, tačiau nepasiduokime.
    Gyvenimas kaip karuselė (dainuojama dainoje). Gyventi reiškia dalyvauti joje. Tarkime, jog karuselė šiuo atveju - apžvalgos ratas. Tu juo sukiesi 8 kartus. 1 ratas atitinka 10 gyvenimo metų (80 metų - nei daug, kad mirti natūralia mirtimi, nei mažai). Kiekviename naujame apsisukime prie tavęs atsisėda naujas žmogus, jis su tavimi išbūna vieną kartą, kol apsisuks ratas (10 metų), vėliau jis išlipa... Ir įsėda kitas. Per visą savo kelionę apžvalgos tu sutinki 8 žmones. 1 galbūt šiurkštokas, kitas galbūt meilokas, trečias galbūt keistuolis ir pan. Tačiau tu juos pažįsti. Tu su jais bendrauji. Tavo pasaulėžiūra nėra tokia skurdi - esi kultūringas, gebantis bendrauti. Ir tu man pasakyk, ar tie žmonės nedaro tau įtakos?
     
    Gerai. Iš tiesų. Nafik gyventi? Griebkime peiliuką į rankas ir žudykime save. STOP. Gyvenimas ar mirtis? Būti ar nebūti? Kuo tu būsi gyvas, o kuo būsi miręs? Gyvas būsi žmogumi, apie kurį kalbės, domėsis, būsi mylimas ir gerbiamas. Kuo tu būsi miręs - tu būsi tik atminimas, gulintis 3 metrus po žeme, nors jau ir atkasus palaikus iš tavęs būtų tik susmirdę griaučiai. O juk tu mėgsti būti kvepiantis. Kokius kvepalus mėgsti? Armani, gabana, ar kokius santo de parscha? Jų tau niekas po žeme nepripurkš. O ką tu gali daryti būdamas gyvas? Išpurkšti pusę buteliuko ir kvepėti visą dieną alinančiu kvapu, kad visi suprastų, jog tu esi kietas.
    Taip, gal ir nusišnekėjau. Tačiau kas to nedaro? Ar tu niekada nenusišneki? Ar nelaikai minčių apie savižudybę nusišnekėjimu? Aš tik rodau, jog gyvenimas yra LAISVAS. Laisvė žmogui - špyga darbdaviams. Laisvė žmogui - špyga mokslams. Laisvė pochuizmui! Ir tai ne utopija. Kuomet tu pajausi laisvės skonį, įkvėpsi tyro ir raminančio oro, pradėsi gerbti ir darbdavį, ir mokslus ir visą kitą. Na, nebent tu esi laisvas kaip vėjas ir tau tai nerūpi. Tačiau kad ir koks tu bebūtum, kol esi ne nusikaltėlis, tol aš džiaugiuosi dėl tavęs.
     
    Vis dėlto gyvenime ne viskas rožėmis klota. Turbūt nėra žmogaus, kuriam kada nors nebūtų nutikę kažkas blogo su nervais. Atmink, jog nervai tave gadina ir varo į dugną. Dugną, iš kurio pakilti labai sunku. Ir jeigu jau manai, kad esi tame dugne, tu privalai kovoti. Kovoti, kad įkvėptum to paties gyvenimo pochuizmo. Laisvė!
    Nebūk uždaras, atvirauk savo nuomone, kad ir kokia ji bebūtų. Jeigu jautiesi prastai, pildyk savo, kad ir blogąjį, EGO. Kai viskas atsistatys į savo vietas, tavasis EGO savaime nuslūgs ir tapsi tokiu, kokio nori pasaulis. Tačiau kartais būna iš tiesų labai blogai. Tad iš karto pasakau: žmonės yra tam, kad vienas kitam padėtų. Tokių žmonių yra daug. Kartą su matęs, kaip Vilniaus centre staiga pradėjo merdėti jaunas vyriškis. Prie jo supuolė gausi minia ir kad ir kiek iš jų buvo pesimistų ir piktadarių, neabejingų tikrai atsirado. Buvo iškviesta greitoji med. pagalba, o iki kol ji atvyks, žmogui teikiama pirminė pagalba. Niekas nenori prarasti žmonių. Žmonės - viena šaika. Nesvarbu, ar negras ar baltas, ar žydas ar vokietis, ar minedas ar bieberis. Visi mes esame žmonės ir mūsų tikslas - išsilaikyti. Tai mūsų instinktas.
    Grįžtant prie temos, noriu pasakyti, jog visada yra žmonių, kurie tau gali padėti sunkiomis akimirkomis. Tėvai, draugai, giminaičiai. Yra ir speciali, kvalifikuota pagalba, kuria naudojasi ne kokie asocialūs žmonės, o ir rimti, daug pasiekę. Nustebtum sužinojęs, kiek garsių žmonių lankosi pas psichologus ir pan. Diktuoju tau tai, kas gali praversti:
     
    1) Jaunimo linija. Dirba visada. Tel.nr. 8 800 28888.
    2) Vaikų linija. Dirba kiekvieną dieną nuo 11 iki 21 val. Tel.nr. 116 111
    3) Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba). Dirba darbo dienomis, nuo 16 iki 20 val. Tel.nr. 8 800 77277
    4) Pagalba moterims. Dirba kiekvieną dieną nuo 10 iki 20 val. Tel.nr. 8 800 66366
    5) Vilties linija. Dirba visada. Tel.nr. 116 123
    Taip pat www.vaikulinija.lt , http://www.jaunimolinija.lt/internetas , http://paklausk.kpsc.lt/contact.php
     
    Atmink, kad geriausia pagalba - reali pagalba.
     
    Patariu tai, kas tave gali išgelbėti:
    1) Tiesiog žmonės. Apie tai jau kalbėjau.
    2) Gydymas, medikamentai. Žinoma, kuomet tam yra būtinybė ir tai pripažįsta specialistai.
    3) Alkoholio vengimas. Sakoma, jog alkoholis leidžia pamiršti įvairius dalykus. Taip, tai tiesa. Kol tu geri, pamiršti, tačiau kai išsiblaivai, viskas grįžta su kaupu. Alkoholio turėtum visiškai nevartoti, jeigu turi problemų savyje. Štai aš pats alkoholio nevartoju ir esu laimingas dėl savęs, man nusispjauti, kad kiti jį vartoja ir siūlo. Aš esu aš. Be to, alkoholio vartojimas kenkia ne tik psichologiškai. Ta pati situacija ir su narkotikais, rūkalais ir kitu šlamštu.
    4) Vienatvės vengimas. Bendrauti - svarbu. Su kuo bendrauti - tavo reikalas. Tačiau žmogus be bendravimo - ne žmogus.
    5) Ilgas miegas. Ne mažesnis kaip 8 valandos. Tai privalumas! Miego metu fizinis kūnas pailsi tik 10 proc, kuomet protas - 90.
    6) Gera mityba. Tai labai svarbu! Tačiau neverčiu tavęs atsisakyti traškučių ar dar ko. Geriu jau gyventi ir valgyti nesveiką maistą nei pulti į kapus. Tačiau kas jau kas, tačiau gera mityba gerina tavo savijautą ir nuotaiką. Tai turėtum atsiminti.
    7) Tikslų siekimas. Gyvenime labai svarbu kažko siekti. Žmogus, neturintis jokių tikslų, dažniausiai ir prašosi vietos kapuose. Kuo tu nori būti? Mediku, aktoriumi, teroristu, krepšininku, baleto šokėju? O gal psichologiniu gelbėtoju? Geriausias psichologas yra tas, kuris turi skaudžią praeitį, o ne tas, kuris vien tik ir tekalė knygas. O padėti kitam žmogui - mūsų instinktas. Tai darau ir aš, rašydamas šį straipsnį.
     
    Jeigu jau tokia situacija, kad pats esi tam tikru momentu psichologas, turi mokėti suprasti žmogų. Ignoravimas, juokimasis iš žmogaus bėdos - ypatingai didelis žingsnis blogiausio link. Įprastai žmogui neužtenka išgirsti užuojautos, jam reikia konkrečios pagalbos. Todėl stenkis būti ne tik psichologas iškalba, bet ir veiksmais. Jeigu žmogui blogai nuo kokių egzaminų ir jis kalba apie save kaip apie neišlaikiusį, bandyk suktis. Ieškok išeities. Egzaminai gali būti nuperkami arba analogiškai ateitis po neišlaikytų egzaminų taip pat gali būti pakoreguota. Juk svarbiau žmogaus gyvybė nei kažkoks kyšis.
    Jokiu būdu negalima per prievartą žmogaus atitraukti nuo minčių apie savižudybę, nebent tai būtų jau tuomet, kuomet bandomasi žudytis. Tu esi pagalba, o ne teisėjas. Tu ne viršininkas. Tavo pareiga išsaugoti jį, tačiau prievarta viską tik apsunkina. Blogi žodžiai, kalbėjimas apie savižudžius kaip apie idiotus - visiška beprotybė. Smerkiu žmones, kurie vadina savižudžius idiotais, nes ir jie bet kada gali tapti tokiais pat.
     
    80 proc. bandančių nusižudyti tikisi, jog jie sulauks pagalbos ir bus atkalbėti nuo savižudybės. Jie vienaip ar kitaip bando informuoti mus apie galimus savo veiksmus:
    1) Tiesiogiai. Tarkime: aš nusižudysiu.
    2) Netiesiogiai. Tarkime: norėčiau iškeliauti kur nors, kur nėra žmonių.
     
    Atpažinti žmogų-savižudį galima iš pasikeitusio jo charakterio:
    1) Jis tapo irzlus, apatiškas.
    2) Puolė į depresiją.
    3) Tapo mažiau bendraujantis, užsidaręs.
    4) Pradėjo keistai elgtis, domėtis mirtimi, kalbėti apie ją.
    5) Staiga pradėjo vartoti alkoholį ar kitą šlamštą.
    6) Pradėjo nepaisyti pavojaus gyvybei.
    Ypač svarbu tai, jog jeigu žmogus jau yra bandęs nusižudyti, neatmetama tikimybė, jog jis bandys tai padaryti ir vėl. Ir vėl. Ir vėl...
     
    Kada žmonės palūžta:
    1) Vienatvėje
    2) Po skyrybų
    3) Persikrausčius, pakeitus mokymo įstaigą ar pan. Kitaip tariant - nauja aplinka.
    4) Konfliktuojant, stipriai stresuojant. Tai galioja tuomet, kai žmogus yra pernelyg jautrus. Be to, svarbu paminėti, kad jautrūs žmonės yra linkę į savižudybę.
    5) Po finansinių problemų.
    6) Po agresijos priepuolių. Agresija - priešas numeris 1. Jis žlugdo ne tik tave, bet gali nuskriausti ir aplinkinius.
    7) Turint psichinių ar tarkime, piktybinių nepagydomų ligų.
    8) Netekus artimų žmonių arba išėjus iš gyvenimo kokiai įžymybei.
     
    Pabaigai norėčiau tik dar kartą pasikartoti ir kai ką pridurti. Savižudybė - ne išeitis. Tai savojo AŠ netekimas. Išėjimas į nebūtį. Tai tikriausiai sukeltų didelį skausmą tavo artimiesiems, galbūt kažkas to neatlaikytų ir patrauktų paskui tave. Tai neteisinga! Be to, tai savižudybė sukelia dideles finansines išlaidas šeimai. Tikrai dideles. Nebent nori, jog tavo atminimas būtų įrėmintas šiukšlių dėžėje.
    Galiausiai, pats svarbiausias dalykas. Nesižudydamas tu išgelbėji bent dar vieną gyvybę. Apie savižudybę, kaip ir minėjau, mėgėja rašyti spauda. O žmonės lengvai paperkami. Straipsnis, kurio priežastis esi TU, gali paskatinti dar vieną būtybę palikti šį pasaulį. O tai, pasikartosiu, taip pat neteisinga!
     
    Šis straipsnis niekuo nesusijęs su skatinimu žudytis, o atvirkščiai. Straipsnyje akcentavau, jog savojo EGO iškėlimas ir nepasidavimas visokiems asilams leidžia nepalūžti šiame, pripažinkime, sunkiame gyvenime. Psichologinis spaudimas skriaudikams nėra nusikaltimas - tai atlygis už tai, ką patyrė auka. Tiesa, su kaupu. Būkime pochuistai tiesiogine to žodžio prasme, tačiau gyvenkime taikiai ir bus gera gyventi visiems. Atsiprašau už keiksmažodžius, bet tikrai nemanau, ar jie gadina kontekstą.
  4. Patinka
    kvaraba sureagavo į vitenas Istorija apie darba fabrike   
    Sveiki,
     
    taigi nusprendziau pasidalinti savo ispudziais is keliones i Anglija.
    Isvykau praeita vasara liepos menesi. Tikslas buvo padirbeti 3 men. susitaupyt masinai. Kaip ir daugelis, tikriausiai zinote, lengviausia darba susirasti fabrike, tuo labiau, kad gyvenau labai mazame miestelyje Watton'e. Kadangi fabrike dirbo draugo tevas - mesininku, todel eiti i fabrika atrode priimtiniausia iseitis, tuo labiau jog dirbsime tik tris menesius.
    Isidarbinti stengemes Cranswick foods fabrike - tai yra mesos fabrikas. Nuejus pirma diena i fabrika uzpildyti darbo paraiskos, mane pasitiko lietuve vadybininke ir nusivede i kambari, kuriame lauke dar daugiau darbo norinciu zmoniu, kurie buvo ivairiausiu tautybiu - lenkai, latviai, lietuviai ir t.t. Uzpildzius paraiskas ir sutvarkius visus dokumentus ta pacia diena, vadybininke paklause, kas noretu pradeti dirbti jau siandien. Iskart pakeliau ranka, kadangi tikslas buvo vienas - uzsidirbti kuo daugiau pinigu. Beje, darbintis ejau ne vienas, o su draugu - abu studentai, taciau darbo nebijojome, kadangi nebuvome baltarankiai. Tad rankas pakeleme abudu. Is visu zmoniu, norejusiu dirbti ta diena, paeme tik mus.
    Vadybininke mane palydejo iki valgyklos, kur mane pasitiko anglas supervisor'ius. Nusivede mane i rubine pasake kuo apsirengti ir pranese, jog lauks manes skerdykloj. Persirengiau rubais, kuriuos duoda fabrikas - baltos kelnes, baltas dzemperis, balti batai, salmas, pirstines ir plauku tinklelis. Iejus i skerdykla iskart krenta i akis drbanciu zmoniu kiekis, visi skuba, pastovus surmulys. Susitikus su supervisor'iu sikart skerdykloje, jis mane pristato kitam lietuviui, jog sis man parodytu ka reiks dirbti.
    Pirmasis darbelis nebuvo sunkus - reikejo patempti kabancias kiaules ant veikiancios linijos, kadangi pagrindine linija buvo sugedusi. Dirbau salia britu ir lietuviu, todel nebuvo nemalonu - britai buvo draugiski, patardavo, lietuviai taip pat pagelbedavo. Po 3 valandu darbo gavau pietu pertrauka (break'a). Gryzus po pertraukos priejes lietuvis pasake, jog reikes dirbti kita darba.
    Naujojo darbo esme buvo tokia, jog judancias ant linijos kiaules reikedavo prapjauti, isimti ju zarnas, kad butu lengviau pradurti slapimo pusle ir imesti ju zarnas i dubeni. Darbas sikart buvo zymiai sunkesnis, kadangi ant linijos keliavo motinines kiaules, o ir pats darbas buvo nemalonus, kadangi buvau visas purviinas, slapias nuo slapimo, beto ir pats kvapelis buvo nemalonus, taciau kvapams nesu jautrus man tai nesudare jokiu rupesciu, tiesiog buvo sioks toks nemalonus kvapelis.
    Baigusis pirmajai mano darbo dienai, skaudejo nugara, tikriausiai, nuo kiauliu zarnu kilnojimo, kadangi linija ejo pakankamai greitai. Dziugu buvo tik tai, jog jeigu kas nors nespedavo, sustabdydavo linija ir niekas nebudavo pries ir nereiksdavo jokiu nepasitenkinimu. Zinojau, jog kita diena dirbsiu vel ten pat, todel buvau ramus, kad zinau kad turesiu darbo.
    Mano draugo pirmoji diena taip pat buvo sunki. Ji nuvede i packing'a, taciau darbas buvo sunkus. Dirbo jis latviu ir lietuviu kolektyve. Reikedavo jau sutvarkyta, ispjaustyta ir paruosta mesa supilti i dezes, kurias vezdavo moterims, o jos pakuodavo. Mesa, kuria reikedavo supilti i bin'us (tai labai dideles dezes), buvo pristatoma jam jau dezese. Pagal bendra tvarka, dezes negaledavo but sunkesnes negu 15 kg berods, tiksliai nepamenu, taciau i dezes budavo kraunama zymiai daugiau, kartais siekdavo net po 40-60 kg. Packing'e dirbo jauni vyrai kadangi ten reikejo nemazai jegos ir istvermes. Pats kolektyvas buvo ziauriai nemalonus, atejus naujam zmogui, visi kiti ziuri kreivai ir nemandagiai. Pirma taisykle - niekada nereikia leisti lipti sau ant galvos, visada turi parodyt, kad atejai cia dirbti, bet pastovet uz save taip pat gali. Siek tiek primena kalejima :D Taciau tikrove tokia, kadangi teks dirbti ne su paciais maloniausiais zmonem. Sitam fabrike, nezinau kaip kituose, buvo labai nemazai kaliniu, netik is Lietuvos, bet ir Lenkijos, bet apie tai veliau...
     
     
    Rasiau paprasta buitine kalba, kad butu lengviau skaityt, klaidas pats issitaisysiu artimiausiu metu. Jeigu domina, tuomet toliau galiu pasakot savo patirti Anglijoje, tiesiog leiskit man zinot ar jums tai idomu. Beje rasiau sita istorija, tiesiog noredamas papasakot, ko tiketis zmonems, kurie zada vykti i Anglija.
     
    Tai tiek, geros dienos.
     
    Antra dalis
  5. Patinka
    kvaraba sureagavo į dziu-mAn-dzy Motyvuojantys KOVINIAI filmai   
    Never back down
  6. Patinka
    kvaraba sureagavo į Rycka99 Motyvuojantys KOVINIAI filmai   
    Warrior (2011) (su Tom Hardy ir Nick Nolte). Man visai patiko, pažiūrėk :)
  7. Patinka
    kvaraba sureagavo į LBW United States of America: Mitu griovejai   
    Noriu pasidalinti savo patirtimi apie Amerika. Atskleisiu, kaip viskas yra mano akimis.
     
    Pamirsau pamineti, jog uz viska turiu buti dekingas savo tevam, kurie man moka uz moksla ir mane islaiko. :)
     
    Trumpai apie mane
     
    Mokausi dabar pirmame kurse koledze, taciau tai mano antrieji metai Amerikoj – baigiau 12 klase cia. 12 klasej mokiausi boarding school’e Arizonoj. Dabar mokausi Clark University Masachusetse. Sekanti semestra planuoju persikelti I Florida, Miami.
     
    Niekada nemegau Lietuvos. Esu vienas is tu, kur visada peike Lietuva, ir norejau pabegti. Pabegau. Gailetis nesigailiu – neplanuoju grizti i Lietuva niekada. Nematau tikslo.
     
    Mokykla
     
    Taigi, visi sako, jog amerikoje mokytis nera kas veikti, etc… Galbut public high school’uose ir nera kas veikt. Nezinau. Mano mokykloje buvo kas veikti. Kas mokykloje skiriasi nuo lietuvos, yra tai jog tu gali rinktis kokias klases nori imti.Teoriskai, netgi budamas 12oku, gali imti 9os klases matematika. Praktiskai taip niekas nedaro. Matematika buvo mano stiprioji puse visada, as emiau tesini to ka mokiausi lietuvoje. Tai buvo AP Calculus AB. Sunkiausia clase buvo AP Calculus BC, taciau nesugebejau jos pavezti tai teko persikelti i AB.
     
    Kas yra AP? AP yra Advanced Placement klases. Imant AP klase, mokslo metu gale turesi laikyti “valstybini” egzamina. Sakau valstybini, nes ji administruoja kompanija College Board, ir visoje salyje, nepriklausomai nuo mokyklos, yra tas pats. Jis yra penkiabaleje sistemoje. 0,1,2 reiskia neislaikej. 3.4,5 yra islaikymas. Priklausomai nuo koledzo, koks tavo AP rezultatas, gali nereikti tos klases imti koledze, taigi AP klases yra labai geras dalykas. As islaikiau AP Calculus AB 5 balams. Bet koledze imu Advanced Calculus, praplesti savo zinias, nors galeciau gauti kredita uz ta klase, ir sokti toliau. :)
     
    Taigi, tikrai negalima sakyti, jog ten labai lengva mokytis. Kiti dalykai, is pradziu buvo sunkus. Viskas anglu kalba vis del to.  Buvo man privaloma imti US History. Buvo labai lengva klase, gailiuosi, kad neemiau AP US History. Ir tarp kitko, istorija Lietuvoje buvo man tokia nuobodi. Nekenciau istorijos. Amerikoje sugebejo padaryti taip , jog megciau istorija. :)
     
    Sciences (biologija, fizika, chemija) amerikoje tikrai geriau mokina negu lietuvoje. Kas savaite realiai buna labaratoriniai – tai reiskia, jog turesite daugiau praktikos, ir siaip, mano manymu, zymiai idomiau praktikoje matyti, jog tai veikia, negu knygoje.
     
    Anglu kalba, tas pats kas Lietuvoje lietuviu. Daug skaitymo. Taciau, palyginus nedaug mokintis gramatikos reikia. Man reikejo imti dvi anglu klases. As emiau 9os klases anglu ir 11os klases anglu.
     
    Mokytojai zymiai malonesni negu lietuvoje. Lietuvoje as jauciau, jog mokytojas yra tau tik mokytojas, ir jautesi toks atotrukis. Mano mokykloje, buvo pora mokytoju, jog po pamoku atsisede kartu keikdavomes. Ir mokytojai tarp kitko labai geri. Nera taip jog lievi mokytojai del to keikiasi. Tiesiog zmones laisvesni ir nejaucia tos tokios itampos santykiuose.
     
    Kiekvieno pusmecio pabaigoje buvo egzaminai kiekvienai pamokai is to pusmecio (midterms). Metu gale taip pat buvo egzaminai, bet is visu metu (finals). Bet yra tokia taisykle, jeigu esi dvyliktokas, tau nereikia laikyti paskutiniu finals egzaminu, jeigu toje klaseje vidurkis yra bent A-(90). Taigi nelaikiau nei vieno egzamino – pasiseke. Laikiau tik AP Calculus AB, nes tai buvo valstybinis. Skirtumas tarp AP egzaminu, ir mokyklos egzaminu yra tai, jog AP egzaminus ruosia College Board, o paprastus tiesiog tavo mokytojas.
     
    Sukciavimas, cheatinimas, speros ir visa kita amerikoje yra griezta. Net nebandykite to daryti. Pagaus viena karta, eisit pas dean of academics. Pagaus antra karta – leksite is mokyklos.
     
    Taip pat yra tokia klase kaip college guidance. Padeda jums aplikuoti I koledzus, essay parasyti ir etc. Geras dalykas.
     
    Public high schools amerikoj yra nemokamos, bet ir ju kokybe prastesne. Mano mokykla buvo mokama, man padenge 60% visos sumos jie patys. Imanoma, jog mokykla padengtu visa suma, bet as manau, jog tai imanoma tik per sporta. Nemanau, kad uz mokslus jums padengs 100%, nes yra tokiu, kurie isgali moketi ir ju GPA yra 4.0.
     
    GPA yra sistema vertinimo, as dar dabar jos galutinai neperkandau, bet galite apie ja pagooglinti. Ji yra is 4.0 balu. Jeigu jusu vidurkis 95 ir aukciau, tai GPA bus daugiau negu 3.9. Jeigu jusu vidurkis C- (75), jusu GPA bus 2.0. Kitas dalykas, kas man buvo keista pas juos – jeigu gauni 7(70), tai yra blogai. Lietuvoje 7netas buvo neblogai.
     
    Po kiekvieno semestro kiekvienai klasei besimokanciam mokiniui(kurio vidurkis toj klasej ta semestra buvo didziausias) duoda apdovanojima. Is viso gavau 7 klasiu apdovanojimus, ir taip pat gavau geriausio 2010-2011 metu GPA apdovanojima. Ne pasigyrimo tikslais sakau, o kad galetumete ivertinti, kaip pas juos mokslas.
     
    Koledzas
     
    Svarbiausias dalykas ko lietuviai nesugeba suprasti – koledzas ir univeras amerikoje yra vienas ir tas pats! Zmones vadina koledzu kiekvienas bakalauro studijas. Nesvarbu ar tavo istaiga baigiasi college ar university, zmones vistiek sakys college.
     
    Kiekvienas yra mates American Pie filmus. :) Ir is tiesu, beveik neabejoju, jog dauguma jusu turite minciu apie studijas amerikoje del tu filmu. Ar jie rodo tiesa? TAIP. Savaitgaliai koledzuose yra nesustojami parties. Just neprivalote tusintis, bet realiai 90% zmoniu tusinasi. Nesvarbu, ar mokotes mazame koledze kaip as, ar harvarde (mano drauge mokosi Mount Holyoke College, kuris yra tokio lygio kaip harvardas, tik ne taip zinomas) zmones visur tusinasi. As pats nesitusinu, ir man tai neaktualu – mano gyvenimo budas kitoks – bet jei norite – galimybiu pilna.
    Mokslai koledze yra sunkus, bet ne per sunkus. Bent mano mokykloje. Harvarde issivaizduociau, jog yra daug sunkiau, bet pas mane irgi gan sunku. Zinoma, priklauso nuo klases. Velgi, klases renkiesi pats. Nera jokios privalomos klases kad kiekvienas turetu imti. Yra reikalavai is kategoriju, kuriu turi imti klases, bet dazniausia viena kategorija po bent 10 klasiu turi, tai rasite kas jums idomu.
     
    Pats mokausi si semestra chinese 101, economics 010, computer science 120, math 124. Suprantu pavadinimai nesako nieko, bet realiai visos klases yra izangos i tema, isskyrus math 124, Kuri yra Advanced Calculus.
     
    Mokydamasis amerikoje, pats deklaruoji savo major and minor. Major yra dalykas, kuris nori, kad butu parasytas ant diplomo. Minor yra pasaline koncentracija. Tarkim gali daryti major in economics and minor in music, ar kazka panasaus. Yra tokios galimybes kaip double major ir double minor, triple major ir etc… As Clark’e galvojau double major’inti Economics and Computer Science, bet kadangi kelsiuosi, tai nezinau. Priklausys nuo kruvio.
     
    Suprantu, kad lietuviai nera turtingiausi zmones, ir nemokamo mokslo klausimas yra aktualus. Taigi, nemokamas mokslas lietuviui yra LABAI sunku gauti. Jeigu esate puikus kandidatas, tada galite. Sunku del to, jog nemokama moksla tarptautiniam studentam duoda tik tokios istaigos kaip Harvardas, Yale ir panasiai. Zinoma, yra ir lengvesniu, taciau koledzas turi tureti politika pavadinimu need-blind. Tai reiskia, kad koledzas jus priims nesvarbu kiek pinigu turite. Taip pat, koledzas turi duodi financial aid tarptautiniam studentam. Jeigu jis yra need-blind, ir duoda financial aid tarptautiniam studentam, tada realiai yra tikimybe, jog jeigu istosite, gausite full ride, arba kitais zodziais nemokama moksla.
     
    Kaip studentams, jum neleidziama legaliai dirbti niekur uz mokyklos ribu. Mokykla duoda darbu, taciau studentu yra n kartu daugiau negu darbu, taigi kompeticija yra nereali. Galite dirbti max 20 valandu per savaite, bet mokykla jums tiek tikrai neduos, turetumet dziaugtis, jeigu gausit 5h per savaite. Siulyciau su sia sistema nezaisti ir istatymu nepazeidinet – nenorite prarasti vizos.
     
    Zmones
     
    Amerikonai… Keisti zmones. :D Asmeniskai, kaip zmones, amerikonai yra visi skirtingi, ir nedarykit stereotipu. Taciau, nors ir yra maloniu amerikonu – draugu amerikonu neturiu. Mano drauge yra amerikone, but that’s about it. Netgi nezinau kodel taip yra, bet taip yra. :) Daugiausia mano draugai yra tarptautiniai studentai. Ir siaip smagu susesti su draugais ir tyciotis is amerikonu. :D
     
    Kas idomus dalykas, kaip ir minejau, lietuvos nemegau pries isvaziuojant. Pabuves metus amerikoje, supratau, jog europa yra jega! Bet grizti i lietuva vistiek nenoreciau. :) Ironiska, bet tiesiog yra smagu, jog gali pasididziuoti, jog as europietis ir kietesnis uz jus visus. :D
     
    Ar amerikonai durni, kaip visi mano? Cia yra stereotipas. Aplinkoje, kur as gyvenu, kur visi realiai arba moka uz moksla, arba yra pakankamai protingi, jog gautu ji nemokamai, zmones zymiai protingesni negu lietuvoje. No offense prie lietuvius, bet lietuviai turi toki bruoza, kad jie mano, jog jie yra patys geriausi. Amerikonai, kurie supa mane, intelektualiai yra labai protingi, ir esme tame, kad jie nori tobuleti. Lietuviam viskas px, mokytis nenori, bile praslyst pro paskaitas kaip nors ir etc… Cia poziuris kitoks. Zinoma, yra ir tokiu lietuviu, kur nori tobuleti, taigi vel pasikartosiu – nenoriu daryti stereotipu.
     
    Taip pat, negaliu sakyti, kad visi amerikonai tokie protingi. Zinoma, amerikoje yra 320 milijonu gyventoju. Yra daug buku zmoniu, ir etc. Bet tokiu zmoniu yra ir lietuvoje, ar kur kitur, tik gal mastais mazesniais.
    Ar amerikonai nutuke? Velgi stereotipas, bet taip. Yra daug nutukusiu zmoniu. Palyginus kiekiais, ju koncentracija yra didesne cia negu europoje.
     
    Atnaujinimas
     
    Arizona vs. Masachusetsas
    Tiems kas nezino, Arizona yra vakaruose, realiai istisa dykuma, prie Kalifornijos(sostine Fyniksas); Masachusetsas yra rytuose, prie Atlanto vandenyno ir New Yorko( sostine Bostonas). Skiriasi kaip diena nuo nakties.
     
    Masachusestas yra valstija, kurioje vyrauja demokratai. Jeigu lietuvoje politika paprastam zmogui nelabai aktualu, Amerikoje politika yra svarbus labai dalykas ir demokratai su republikonais labai kalasi del to. Realiai beveik kiekvienas amerikonas yra registruotas kuriai nors is tu dvieju partiju. Tas man buvo laba keista. Arizona yra republikonu valstija. Dvi politines partijos turi labai daug skirtumu. Mano drauge yra republikone, tai automatiskai ir as palinkau i republikonu puse.
     
    Galbut mane prie republikonu mane labiau traukia dar ir del to, nes as lietuvis. Lietuvoje (bent taip buvo pries man isvykstam, atsiprasau jeigu dabar pasikeite reikalai) zmones netoleruoja geju, lesbieciu, ir siaip zmoniu kurie atrodo “nenormaliai”. Demokratai yra uz geju teises, santuokas ir visa kita. Taigi, savaime suprantama, Masachusetse labai daug seksualiniu mazumu. :) Man jos asmeniskai netrukdo, nebent jie pradeda kisti, jog jie yra normalus, o heteroseksualai ne (Yra ir taip buve). Jeigu jus to netoleruojate – taikykites vykti i republikonu valstijas.
     
    Arizona man patinka del vieno dalyko – republikonu valstija, o tai reiskia – ginklai. Taip, republikonai leidzia laisvai ginklus. Arizonoje istatymas leidzia nestis sautuva rankoje, ir be jokio ideklo. Sautuva nusipirkti, gali kaip kojines. Nesakau tai gerai ar ne, spresti jum. Man patinka saudyti sautuvus, ir tai mano hobis, bet kiekvienas zmogus skirtingas.
     
    Dar vienas dalykas I ka turetumete atkreipti demesi renkantis valstija, yra kurioje vietoje ji yra. Rytu pakranteje dazniausiai mokslas yra geresnis negu vakaruose (isskyrus CA). Ne tik mokslas, bet ir veiklos daugiau. Daugiau dideliu miestu, mazesni atstumai, daugiau pramogu. Arizona buvo viena nuobodziu patirciu mano gyvenime. Ten kur as gyvenau, buvo dykuma. Atstumai tarp miestu dideli, o tarp miestu kaktusai tik. Zodziu ne tai, ko tikejausi vaziuojant I Amerika. Tusconas, kur mano drauge gyvena(antras pagal dydi miestas arizonoj), near toks blogas. Tai studentu miestas ir veiklos yra.
     
    Masachusetsas, kur dabar gyvenu, yra visai kita istorija. Atstumai mazi, veiklos zymiai daugiau, etc. Be to, gyvenu Worcesteryje, kuris yra antras pagal dydi miestas Naujojoje Anglijoje (MA, RI, ME, CT, VT). Ir tame mieste yra 13 koledzu – taigi miestelis yra studentu, ir veiklos studentam milijonai. Nuo veiklos koledze, iki naktiniu klubu.
     
    Is kitos puses, mano koledzas yra gete. Tai reiskia, jog aplink koledza gyvena neturtingi zmones, o tai veda prie didelio nusikalstamumo. (Pamirsau pamineti, jog arizonoj nusiklastamumas irgi didelis) Kaip bebutu, diena gali vaikscioti saugiai po miesta. Nakti bijociau koja iskelti is mokyklos teritorijos. Tas ir yra Amerikoje blogai su dideliais miestais, kad nusikalstamumas musa virsu.
     
    Klimatas
    Arizona buvo gerai tuo, kad klimatas buvo nuostabus. Nemeluoju, per visus mokslo metus lijo 2 savaites. Visas kitas dienas saule. Kaip bebutu, tai yra dykuma tai temperaturu amplitude buvo nezmoniska. Cia turiu omenyje ziema. Diena budavo 15-20 laipsniu silumos, nakti -15 salcio. O tai labai nervuoja, nes iseini i mokykla su striuke, grizti jau eini atgal su maike, po to vakare su maike salta, vel striukes reikia. Pavasaris ir ruduo buvo lietuviska vasara tik be lietaus – o tai man rojus. Kaip bebtu, vasaros arizonoj labai lietingos, bet as ten nebuvau vasara, tai negaliu komentuot. :)
     
    Masachusetse klimatas toks pat kaip lietuvoje. Vasaros galbut karstesnes siek tiek, bet buna daug lietaus ir visi keturi sezonai. Ziemos taip pat ziaurios, galbut netgi ziauresnes negu Lietuvoj.
     
    Jeigu klimatas jum yra svarbu, man jis yra, jei norite studijuoti amerikoje, rinkites valstijas pagal klimata. Viena is pagrindiniu priezasciu kodel palikau lietuva, ir del ko kelsiuosi I Miami –klimatas. As dievinu silta ora, ir nekenciu vaikscioti daug apsirenges.
     
    Kainos
    Zinau lietuvoje visi sako, jog amerikoj pigu viskas ir labai lengva pragyventi– zodziu American dream. NE! Galbut tai buvo pries 10-20metu, bet ne dabar.
     
    Benzinas – taip, jis pigesnis negu lietuvoje. 3.79 dolerio uz galona (3.78l), galite pasiskaiciuoti kiek per litra gausis. As lyg atsimenu draugam pasakojau, jog lietuvoj 8 zali uz galona ar kazkas tokio. Pigiau, BET pries metus buvo 3.29 uz galona. O tai yra ziaurus skirtumas, ir visi amerikonai panikuoja.
     
    Maistas – lietuvoj issigandau pamates pieno kainas. As geriu po 2l per diena. :( Siaip maistas pigesnis negu lietuvoj kazkiek, bet nepasakyciau, kad zymiai pigesnis. Aisku, jeigu megstate slamsta (kola, sokoladai, burgeriai, fast foodas) tada zymiai pigiau. Normalus maistas kainos panasios. Yra vietu, kur gali pigiai mesos nusipirkti (vistienos), bet jautienos steak’ai labai labai brangus.
     
    Pramogos – lietuvoj pramogos pigesnes negu cia. Galbut pramogu pasirinkimas ir ivairove cia didesne, bet jos ir kainuoja atitinkamai.
     
    Transportas – autobusu, traukiniu ir viesojo transporto kainos labai brangios, palygint su lietuva. Su autiku kelione is kauno i vilnius speju apie 40lt? Cia 50myliu (85-90km) atstumo kelione kainuoja 25 zali, autobusu. Traukiniu galbut pigiau. Ir siaip viesasis transportas amerikoj yra tragediskas. Ne del kokybes, bet del ispletojimo… Daug kur neveza, arba retai veza ir etc. Europoje jis zymiai geriau veikia. ( I love London Underground!!!)
     
    Ir siaip, kainu atzvilgiu rytai yra brangesni uz vakarus, todel nes vakaruose zmones prasciau gyvena. Rytuose zmoniu pragyvenimo lygis yra siek tiek aukstesnis, del to ir kainos kitokios.
     
    Galbut ir nepaminejau ko nors, tai klauskit, nes tikrai sunku viska surasyti. Klauskit bet ko apie bet ka – jeigu nezinosiu atsakymo, pasistengsiu ji surasti. :)
     
    Atsiprasau uz gramatines klaidas ir visa kita, pusantru metu nerasiau lietuviskai, tai sunkoka truputi. :)
     
    Klausimai:
     
     
    Physical Education (PE) yra privaloma kiekvienoj public high school, ir kai kuriose privaciose mokyklose. Kaip bebutu, mano mokykloje ji nebuvo privaloma. Vietoj PE, mes turejome daryti activities po pamoku kiekviena diena pusantros h (Pirm-Ketv). Tai dazniausiai budavo sportai arba svorius kilnoti. Kiekviena trimestra buvo kitokie sportai. Mano mokykloje sportu nebuvo per daugiausiai, bet ir ne per mazai:
    Ruduo: Amerikietiskas futbolas, cross country, volleyball (panelem).
    Ziema: Krepsinis, svoriu sale, europietiskas futbolas.
    Pavasaris: Track & field, svoriu sale, beisbolas.
     
    As pats dariau amerikietiska futbola, ir svorius kilnojau sekancius du trimestrus. Kiekviena mokykla turi svoriu sale, tai jeigu jus megstate kilnoti - tai gerai. :)
    Kiekviena sporto saka taip pat turi varzybas kiekviena sav dazniausiai. Futbole mes patekome i ketvirtfinali ir ten pralosem. Bet smagu, ta komandine dvasia ir tikrai dziaugiuosi kad patyriau tas Friday Nights Lights (yra toks serialas, apie amerikietiska futbola, galit pazet :))
     
    Tarp kitko, tuos svoriu kilnojimo activities pats sukuriau, nes tai mano megstamiausia veikla. Sistema tau leidzia sukurti kokia nori activity, jeigu turi sponsoriu (mokytoja kuris ji priziuretu).
     
     
     
    Kaip isvykau, tai 11os klases gale ziauriai uzsidegiau varyt. Siaip visada norejau varyt, bet tuo metu kazkaip itin ziauriai uzsidegiau. Ir siaip maniau, jog baigus 12ta ten, bus lengviau i koledza istoti. Tiesiog susiradau svetaine kur rodo visus boarding school'us. As labai norejau i siltus krastus, tai susiradau keturiu mokyklas kurios vis dar prieme aplikacijas (nes tai buvo kova, o siaip deadline'ai visur yra sausis arba vasaris). Ejau i ta mokykla kur dave daugiausia pinigu. Zinoma turejau eiti per tokiu dalykus kaip TOEFL, SAT, o jiem pasiruosti, jeigu tobulai islaikyti, reikia laiko. Tai tas man reikalavo nemazai laiko.
     
    Kodel pasirinkau amerika, tai nemeluosiu - filmai. Visada filmuose tokia patraukli amerika parodoma. Ir filmai tarp kitko nemeluoja. Jeigu turi pinigu, gali amerikoj gyventi kaip rodo per filmus. bet jei ne, tada filmai bus tik svajone tada.
     
    Mano nuomone, amerika yra gerai kai esi turtingas. Manau, budamas turtingu gali kaifuoti cia. Bet budamas juodadarbiu, peiksi amerika, kaip ir peiktum bet kuria kita sali, kur juodai dirbsi.
     
     
    As netgi niekada tokio stereotipo negirdejes. Esu manes keleta jaunu paneliu su vaikais, bet taip pat ir lietuvoj esu mates ju. Nepasakyciau kad siuo atveju amerika ir lietuvoa skiriasi.
     
    Lietuvoj buvau vienas geresniu. Sunku pasakyti, nes lietuvoj tokiu kaip apdovanojimu neduoda, tik tiesiog pagal pazymius, tai kitu zmoniu vidurkio nezinau, bet siaip manyciau jog ir lietuvoj gerai mokiaus. Vidurkis apie 9.5 lyg buvo lietuvoj is visu dalyku. Nebepamenu.
     
     
    Zalios kortos negali losti jeigu nesi baiges 12 klasiu, arba 10klasiu ir du metus dirbes. Bet losimas yra loterija - uztrunka virs metu vienas losimas. O jei ir negausi tada dar ilgiau. Nerekomenduoju losti zalios kortos.
     
    Kaip bebutu, gali zalia korta(leidima legaliai gyventi ir daryti ka nors be vizos) istekedamas uz amerikietes, arba siaip zmogaus turincio zalio korta. Taip pat, jeigu tavo tevai islosia, tu gali duoti prasyma jog irgi nori ja gauti.
     
    As isvaziavau F-1 viza, kaip ir kiti visi studijuojantys (yra dar J-1, bet ten studentu mainu programom). Viza riboja darba ir visa kita, tai realiai tik mokytis galiu. As gavau dvi vizas, viena mokyklai, kita univerui. Dave jas lengvai ir be jokiu problemu. Aisku, jei esi istatymu pazeides, arba gimines pazeide rezima amerikoj, gali kilti problemu, bet siaip nemanau, jog kils.
     
    Taip pat prasimokes 4 metus su F-1 galit gauti practise training. Tai reiskia, kad gali metus legaliai dirbti amerikoj be jokios vizos. Kaip praktika po koledzo. Jei pradirbsi tuos metus, ir isitvirtinsi darbe, gali paprasyti darbdavio duoti prasyma zaliai kortai su kuria nueisi i agentura, ir turetu duoti zalia korta. Bet to pats nedariau, tai nezinau kaip tai veikia. :)
     
     
    Visokiu yra, bet tikrai labai daug, bent pas mane koledze, tokiu. :D Ypac kai pasigeria tai eina all-out. Bet yra ir normaliu panu.
     
    Ir siaip man kas pas amerikonus nepatinka, tai tas ju poziuris i PDA (publicly displayed affection). Tipo viesumoje buciuotis, ar net ant keliu sedet pas juos yra nemandagu. Sito nekenciu ir mane labai nerviskai veikia, ypac kai europoj niekam nerupi ir gali buciuotis kiek nori miesto centre.
  8. Patinka
    kvaraba sureagavo į Erekas Forex Sėkmės Formulė   
    Durniu laivas . Kuo reciau cia uzeinu , tuo man geriau . Bet vat vistiek tas smalsumas . Click zinau , kiek as ji zinau jis tikrai uzdyrba is visu situ dalyku . Savo ziniom dabartinem irgi pasitikiu . Esu sukures pora nenormaliu skilciu , bet tada patirtis dar buvo ne auksine . O vat kai tokias nesamones pradeda rasyt zmogus kuri as jau atsimenu dalyvaujant tada kai tik pats pradejau rasyt tai man net graudu darosi . Aisku kartais ir dabar padurnavoju , bet ne taip skaudziai . Naujokam padedu rast bonusus , NES JIE NAUJOKAI . Visa laika kai zmogus pradeda jis toks buvo , yra ir bus . O tu matyt per visus tuos metus nesugebi issikrapstyt is tu naujoku skyles , gal nesiseka ar panasiai uztai ir esi piktas . 99 % esi parases savo asmenine patirti , ir dar 99 % nieko geriau neparasytum . Nestumiu , tik siaip liudna . Eik geriau bokso kriause nusipirkti kad nervus isliet , forume visi mato kad nelabai turi ka veikt , tai poto laiko neturinciu versliniku sunkiau bus apsimest ...
     
    Aciu uz demesi ...
  9. Patinka
    kvaraba sureagavo į Jarichon Forex Sėkmės Formulė   
    Geriau rasytum normalius straipsnius o ne nesamones...
  10. Patinka
    kvaraba sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai   
    Padėka Uždarbiečiams

    Nuoširdžiai dėkoju visiems uždarbio nariams, kurie nepatingėjo perskaityti ir įvertinti mano ankstesnių straipsnių. Man tai labai daug ką reiškia. Gal ir nesu geras rašytojas, tačiau vis dažniau pastebiu, kad man patinka rašyti. Dar geriau yra tada, kai aprašai tokius įvykius, kuriuos teko pačiam patirti. Tekstas patampa gyvas, o ne vien tik sausos informacijos kratinys.

    Įžanga


    Nuo padėkų pereikime prie darbų. Šiandien ketinu papasakoti apie tai, ką jums gali suteikti kariuomenė. Turbūt girdėjote, kad dažnas vaikinas, grįžęs iš kariuomenės, būna pasikeitęs. Apie šiuos pokyčius ir kalbėsiu savo straipsnyje.
     
    Atsiribokime nuo išankstinių nuostatų, kurios teigia, kad kariuomenė ruošia viso labo profesionalius budelius ir nieko daugiau. Aš manau, kad kiekviena terpė suteikia šansą žmogui tobulėti. Kariuomenėje žmogus tobulėja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Savo pasakojimą pradėsiu nuo fizinio tobulėjimo.
     
    Į Ruklą suvažiavo įvairaus amžiaus ir išsilavinimo jaunuoliai. Jie dar nežinojo, kas jų laukė. Ore buvo justi lengvas virpulys. Pakibę tarp civilinio ir karinio gyvenimo, jie laukė. Po biurokratinių procedūrų prasidėjo mūsų transformacija. Nuskustos galvos - tarsi budistų vienuoliai. Įvilkti į karines uniformas jautėmės labai keistai. Tarnyba Lietuvos kariuomenėje prasidėjo!

    Atsispaudimai - gera būdas mokyti karius


    Baziniuose Kariniuose Mokymuose pagrindinis prioritetas - kario fizinė parengtis. Net 70 procentų programos - įvairūs veiksniai, leidžiantis paruošti fiziškai tvirtą karį.
     
    Pripažinsiu, tarnyba kariuomenėje aš nebuvau pasiruošęs. Į sportą labai rimtai nežiūrėjau, tačiau atsidūręs Rukloje supratau, kad sportuoti reikėjo.
     
    Dešimt atsispaudimų už tai, kad neatidaviau pagarbos savo seržantui. Dvidešimt atsispaudimų už tai, kad netinkamai paklojau lovą. Dar trisdešimt atsispaudimų, nes šiandien seržanto gimtadienis.
     
    Pirmą savaitę sportuodavau dažnai. Ir tai dariau ne tik aš, bet ir didelė dalis mano kolegų. Gal būt jums kyla natūralus klausimas, kodėl tiek daug atsispaudimų?
     
    Tai būtina. Karys už klaidas moka savo raumenų sąskaita. Kaip kažkada mūsų seržantas pasakė: "Jeigu nedirba galva, dirba raumenys". Gavęs taip vadinama nuobaudą, karys patampa motyvuotas nesuklysti ir nedaryti tos pačios klaidos antrą kartą.
     
    Mano paminėti atsispaudimai tebuvo skatinamoji priemonė. Be to, kiekvieną rytą mums teko atlikti rytinę mankšta + dar dvi valandos papildomo sporto. Per savaitę fiziniai tobulėjimui būdavo skiriama apie penkiolika valandų. Pridėkime papildomas karines užduotis, bei nuobaudas ir gausime nei daug, nei mažai - dvidešimt valandų. Savaitgaliais sportuoti nereikėdavo.
     
    Pirmą savaitę mums teko laikyti fizinių normatyvų testą. Tuo pačiu buvo nustatytas kiekvieno kario fizinis pajėgumas. Aš fizinio testo neišlaikiau. Reikėjo padaryti 42 atsispaudimus, 56 atsilenkimus, bei nubėgti 3 kilometrus per 15 minučių. Mano rezultatai buvo prasti. 20 atsispaudimų, 40 atsilenkimų ir atbėgau per 14.02 minučių. Buvau įrašytas į 3 fizinio pajėgumo grupę. Visi "silpnakūniai" pateko būtent ten.

    Fiziniai pokyčiai


    Ranką prie širdies pridėsiu ir pasakysiu, kad fiziniai pokyčiai buvo juntami jau po savaitės. Nebeskaudėdavo rankų raumenų, kai įpykęs seržantas mus suguldydavo į atsispaudimų padėtį. Galėdavau padaryti daugiau atsispaudimų. Pokyčiai vyko, tereikėjo trupučio kantrybės.
     
    Taip jau sutapo, kad prieš miškus mane perrašė į 1 pajėgumo grupę. Kariuomenės metodika dar kartą pasitvirtino. Miškams buvau pasiruošęs.
     
    Čia ir vėl prasideda kitas fizinio paruošimo etapas. Per daug nenorėdamas atskleisti visų miško linksmybių, kurias teko patirti, pasakysiu tik tiek, kad miške buvau bemiegių naktų, rastų ir plytų. Su kuprinėmis klampodavome ištisas valandas, ieškodami reikiamo taško žemėlapyje. Buvo sunku, tačiau su kiekvienu nauju mišku būdavo lengviau. kadangi kūnas, patirdamas vis didesnį krūvį - prisitaikydavo.
     
    Aš dažnai savęs klausdavau, kam visa tai? Kokių šių veiksmų prasmė? Pajutęs fizinius pokyčius supratau, kad tai buvo būtina. Mes nebūtumėme ištvėrę tu šaltų balandžio naktų.
     
    Jau po pirmo mėnesio numečiau net 7 kg. Atrodžiau labai liesas. Sutvirtėjo visi kūno raumenys. Jausdamas sutvirtėjusį kūną aš ir pats pradėjau jaustis labiau pasitikinčiu savimi. Kažkas yra gerai pasakęs: "Stiprus kūnas kuria stiprias mintis".
     
    Tie trys mėnesiai, praleisti Rukloje, išėjo man į naudą. Dar ir dabar bėgioju. Įprotis sportuoti neišblėsta, tačiau kartais neišeina pabėgio, nes dirbu. Stengiuosi daug vaikščioti, kadangi tai irgi savotiškas sportas.

    Dar šis tas


    Tie, kurie ketina eiti į kariuomenę, nebijokite! Net jeigu nesate gerai pasiruošęs fiziškai, kariuomenė taip sudėta, kad iš bet ko padarys karį, svarbiausia norėti ir pasiryžti pokyčiams. Bus sunku, norėsis viską męsti, tačiau parklupę ir vėl stositės naujiems iššūkiams.
     
    Apie psichologinį tobulėjimą papasakosiu kitame straipsnyje. Stengiuosi rašyti taip, kad neprailgtų skaitymas. Saugau jūsų akis, nes jūsų dar laukia krūvos naujų straipsnių. Iki greito pasimatymo!
     
    Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių
  11. Patinka
    kvaraba sureagavo į lasickui Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių   
    Gal kad pažadintų viduje tūnantį žvėrį, kuris visgi pasakytų NE, aš NESU šūdžus ir aš MOKU pastovėti už save? :ph34r:
  12. Patinka
    kvaraba sureagavo į geras1 Street WorkOut in LITHUANIA 2012 | Andrey Gurin   
    RESPECTAS STREET WORKOUTERIAMS,geriau negu kilnoti stangas... P.S. pats esu street workouteris :D
  13. Patinka
    kvaraba sureagavo į Justinas Kaip pagaliau idėjas paversti realybe?   
    Sveiki,
     
    Taigi norit turėt savo projektą, bet nežinot net nuo kur pradėt? Leiskit trumpai papasakosiu savo istoriją.
     
    Sutikau Gediminą šiam uždarbio forume, kai ieškojo pagalbos patobulint ir kažkaip monetizuot jo turėtą, bet jau apleistą projektą "vipblogas". Bandėm bandėm, darėm darėm, bet matėm, kad šūdų krūva gaunasi, pradėjom ieškot kokios nors kitos web puslapio idėjos. Tas vipblogas Gėdiminui ėdęs daugybę laiko ir neatnešęs jokios finansinės naudos, buvo pirmas, o aš, tuo tarpu, be keleto savo kurtų asmeninių tinklaraščių irgi patirtim nepasižymėjau.
     
    Bet abu labai norėjom turėti kažką savo. Gedas pasiūlė, o kodėl gi nepabandžius sukurti viktorinos žaidimo - įdomu žaisti, sukūrus pakankamai nedaug administruoti reikėtų, o gal žiūrėk dar ir kapeiką, kitą uždirbtume.
     
    Bėda buvo ta, kad nei aš nei jis nebuvom programuotojai ar dizaineriai. Todėl teko ieškot, kas tą žaidimą sukurtų. Tikėjomės, kad viskas kainuos nedaug, tai ieškodami pirmųjų specialistų tikrai stengėmės taupyt.
     
    Mano svarbiausia išmokta pamoka dar iki tos vietos - nesistenk kurti visko vienas. Jei ne Gediminas ir jo įdėtas darbas, tas žaidimas tikrai nebūtų dienos šviesos išvydęs, o ir smagumo kurti būtų buvę mažų mažiausiai pusė tiek.
     
    Taigi, darbai pradėjo judėti, atsirado pirmieji žaidimo dizainai, o mes džiaugėmės kaip vaikai, svajojom, kaip žaidėjų neatsiginsim ir visas pasaulis tiesiog kris po kojom. Na gerai, ne visai taip buvo, bet jausmas matyti savo mintis tampant kažkokia materialia realybe buvo neapsakomas.
     
    Paskui radom programuotoją, jis visus dizainus pavertė žaidimu. Šitam etape išmokau antrą savo didžiąją pamoką - Negailėti Laiko Planavimui. Beprogramuojant kilo vis naujų idėjų ir žaidimą kartas nuo karto tekdavo gerokai pakoreguoti, o tai ne tik tolino atidarymod datą, bet ir stipriai kėlė visų darbų kainą.
     
    Galiausiai, paleidom pirmąją versiją. Tikrai džiaugėmės nuveiktu darbu, neskaitant jau paminėtų pamokų šiaip įgavom patirties, o svarbiausia - pajautėm ką reiškia materealizuoti savo mintis. Tai įkvepia labiau nei bet kas kitas.
     
    Štai taip atrodė pirmasis žaidimo variantas:
    http://img593.imageshack.us/img593/3875/6zaidimas.png
     
    Tačiau po paleidimo rezultatai šiek tiek nuvylė: ketinom pagrindines pajamas gauti iš mokamų sms, jų šiek tiek pardavėm, bet mokėjimai.lt pasiimdavo daugiau nei pusę sumos nuo kiekvieno iš jų, tad nelabai kas belikdavo. Gautos pajamos nepadengė nė dešimtadalio to, ką išleidom, todėl mintis apie pelną greit teko palaidot, nes sėdėjom minuse.
     
    Bet nuleist rankų neketinom. Sulaukėm nemažai patarimų, kritikos ir idėjų, kaip viską patobulint. Pasimokėm iš klaidų ir dirbom toliau - pergalvojom visą žaidimo eigą, pažiūrėjom į tai, kas vartotojams patiko, kas nepatiko ir darėm išvadas. Nusprendėm susirasti rimtą dizainerį, netyčia susidūrėm su nebula44 dizaineriu ir nors jo įkainiai buvo didesni, nusprendėm nebeužlipt ant to grėblio du kartus ir padaryt viską normaliai. Trečioji pamoka - Skūpas TIKRAI moka du kartus.
    Pataupėm pirmą kartą su dizainu, programavimu, todėl dabar teko dar labiau kratyt kišenes. Tačiau nesuklydom, dizaineris pasirodė esąs nuostabus savo srities žinovas, ne tik viską atliko greit ir labai kokybiškai, bet dar ir daugybę patarimų žaidimo patobulinimams bei marketingui davė. Taip pat pasiūlė ir web bei žaidimo programuotojus, kurie savo darbą irgi atliko be priekaištų.
     
    Atsirado daugybė idėjų atnaujinimui: kad būtų smagiau žaisti nusprendėm rodyt teisingą atsakymą, skaičiuot taškus už kiekvieną gerai atsakytą klausimą (nes pamatėm, kad žiauriai užknisa, kai neatsakai 3 ar 4, bet ne 5 iš eilės, kad taškai išsisaugotų ir taip lieki be jokių taškų - tada iš karto pirma mintis "JUNKT LAUK ŠITĄ NESĄMONĘ!!") bei daugybė daugybė kitų minčių, kurių niekaip nebūtume sugalvoję ir atradę, jei ne pirmas visai neskėmingas bandymas. Čia atėjo ketvirtoji pamoka - geriau padaryti ######nai, negu visai nedaryti. Daug kas nepradeda ar dar blogiau - neužbaigia savo projektų ir idėjų dėl to, kad atrodo, jog dar ne tobula, dar ne, dar ne, dar ne... ir lieka išviso be nieko, nes bijo "pasidaryt gėdos" ir sulaukt daug kritkos.
     
    Ir štai taip atrodo šviežiai paleista versija:
    http://img513.imageshack.us/img513/4723/iminiusatnaujintas.png
     
    Taigi taip iš paprastos idėjos, neturėdami jokios ankstesnės patirties ėmėm ir sukūrėm savo pirmąjį žaidimą. Sakysit, anokie jūs čia kūrėjai, pinigus sumokėjot ir tipo kažką čia padarėt. Na, taip - visi tie, kurie dirbo mums buvo lygiai tokie patys kūrėjai, tačiau programuotojai, dizaineriai ir kiti specialistai ateina ir išeina, o mes, kurie patikėjom ta idėja, kurią nešiojom ir tebenešiojam galvose kiekvieną dieną, liksim su ja. Nežinau, kur nuves antroji versija, galbūt prie dar vieno atnaujinimo reikalaujančio dar didesnių išlaidų, bet mes ja tikim ir trauktis nebėra kur.
     
    O tiem, kas klausiat iš kur pinigų paimt tiem projektam, atsakau - dirbt. Kai žinai, kad atiduodi savo prieš tai fiziniu darbu uždirbtus pinigus, visai kitoks įkvėpimas kažką daryti.
     
    Todėl kurkit ir neklauskit kitų nuomonės tol, kol neturėsit ką parodyt. Kiti pasakys kokia idėja yra šlamštas ir kokia ne, kai galės kažką pačiupinėt. Iki tol - visos idėjos vienodai geros ir visos vienodai nieko vertos.
     
    Sėkmės,
     
    Justinas
  14. Patinka
    kvaraba gavo reakciją nuo Evaldas Užsidirbk klausydamas RADIJO, vertindamas grojamas dainas!   
    Uz ta share buga nk neduoda :|
  15. Patinka
    kvaraba sureagavo į MatasR reikia anekdotų apie pavardes   
    Po to kai valdzia milicininkus pervadino: "policininkais", stipriai sunerimo visi miesto medikai.
  16. Patinka
    kvaraba sureagavo į GoCrazyLT PDF knyga: Kaip susikurti verslą per 30 dienų   
    Su pasididžiavimu pristatau, PDF knygą, kaip sukurti affiliate svetainę ir iš jos uždirbti :)
    Rašykit pagyrimus, pastabas ir kritiką.
     
    http://www.eventreservation.eu/img/pdf_image.jpg
     
    P.S. Gal kas galėtų torrentuose pasharinti?
  17. Patinka
    kvaraba sureagavo į Simonas Verslas su Google Adsense!   
    http://s10.postimage.org/i9m7jc1ex/google_adsense.png

     
    Google Adsense - tai Google produktas, kuris Jums išmoka pinigus už reklamos paspaudimus Jūsų svetainėje. Kiek bus vertas vienas paspaudimas? Deja, to atsakyti negaliu, tačiau galiu pasakyti, kad už vieną paspaudimą svetainėje apie skalbimo mašinas gaunu nuo 0.10 iki 0.30 euro centų. Tiesa, viskas priklauso nuo to, ant kurios reklamos žmogus paspaus.
     
    Atrodo, kad šis verslas lengvas? Ne, atskleisiu jo tamsiąją pusę. Ant reklamos paspaudžia gal 1 iš 20 arba 40 žmonių, (pas mane asmeniškai 1 iš 15), taigi, Jums reikės gauti daug unikalių lankytojų, kad nors kiek uždirbtumėte.
     
    Turiu patirties administruojant internetines svetaines užsienio šalyse (daugiausiai Graikijoje) ir galiu pasakytim kad labiau apsimoka kurti svetainę užsienio rinkai, nes Graikijoje šiuo metu už vieną paspaudimą gaunu 0.75 euro centų
     
    Jeigu Jūs turite kažkokius "gerus" draugus, kurie už Jums spaudys tas reklamas - Jums neišdegs, nes tik pirmomis dienomis jūs gausite iš jų pajamas, o paskui gausite po 0.02 euro cento. Ar verta? Spręsti Jums. Tačiau aš asmeniškai to nerekomenduočiau, nes paprasčiausiai Jūsų Adsense sąskaita gali būti užblokuota. Adsense sąskaitą atblokuoti labai sunku, ir tam reikia tikrai daug pastangų
     

    Šiame paveiksliuke parodžiau uždarbio pavyzdį.
     
    Taip pat derėtų nepamiršti, kad Google Adsense išmoka bus gauta tik surinkus 70 eurų, ir Jums bus atsiųstas čekis į namus, ir turėsite jį išsigryninti banke,, kuriuos galėsite atsiųsti į banko sąskaitą arba per mokėjimų sistema Western Union. Todėl registruodamiesi nuorodykite tik tikrus duomenis - kitu atveju pasiimti uždirbtus pinigus bus sunku.
     
    Registracija
     
    Registracija google adsense sistemoje yra labai paprasta. tiesiog einame į http://www.google.com/adsense ir spaudžiame mygtuką registruotis. Ten suvedate visą prašomą informaciją ir viskas - jūs prisiregistravote.
     
    Tačiau Google į savo programą priima ne visas svetaines, šitą irgi reikėtų žinoti. Reikia, kad jūsų svetainėje nebūtų blogo turinio, ir svetainė turi atitikti google reikavimus bei taisykles, juos galite sužinoti čia: https://www.google.c...localized-terms
     
    Taigi, atlikus visą šitą reikia palaukti iki savaitės, kol bus patvirtintas Jūsų puslapis adsense sistemoje.
     
    Reklamos
     
    Kur geriausiai dėti adsense reklamas? Žiūrėkite į paveiksliuką:
     
    http://cdn.techgyd.com/Best-AdSense-Ad-positions-AdSense-Heat-map.jpg
     
    Derėtų atsiminti, kad niekur negalima agituoti ir prašyti žmonių spausti ant jūsų reklamų, tai yra prieš google adsense taisykles.
     
    Beje, dar vienas patarimas visiems adsense'riams. Stenkitės, kad reklamos turinys atitiktų tinklapio tematiką. Pavyzdys:
    untitled.bmp
     
    Matote? Visos reklamos atitinka mano svetainės turinį. Taip ir Jūsų svetainėje turėtų būti. Kodėl? Jeigu žmonės atėjo į Jūsų svetainę dėl turinio, yra didelė tikimybė, kad jie paspaus ir ant reklamos, jeigu ji atitiks jūsų svetainės turinį.
     
    Ką dar reikia žinoti?
     
    Viename dokumente, tai yra puslapyje, daugiausiai gali būti 3 Adsense reklamos.
     
  18. Patinka
    kvaraba sureagavo į waldosss Paintball   
    Sveiki , turiu dideles patalpas , daug ten kambariuku visokiu , anksciau buvo ferma ir galvojau kaip ja galima isnauduot, nes jau ilgai ilgai ji stovi be reikalo. Isnuomot bandziau, bet niekam ju nereikia , nes jos uz vilniaus ( uz nemencines, Punzonio kaimas). Tai vat, sove ideja, o kodelgi neatidaryti kokio paintball, siaip su draugais atvazineti pasisaudyti, plius galima butu ir kazkiek uzsidirbti...
    Taigi, gal kas esat kazka galvoje ir turit patirties, nes turiu keletas klausymu:
    1. Kad viskas butu legalu uztektu iv pazymejimo?
    2. Ar patalpos turi atitikti kazkokius saugumo reikalavimus?
    3. Kokios kainos sautuvu, kulku, aprangu. Kur galima butu visa tai uzsakyti?
     
    Ka manot apie tokia ideja ?:)
  19. Patinka
    kvaraba sureagavo į akagintaras 3000 metų senumo galvosūkis   
    Visi yra girdėję žodį "Saliamonas", tik gal ne visi žino iš kur jis atėjo.
     
    Saliamonas buvo Izraelio karalius. Jis gimė 1011 metais prieš Kristų, taigi prieš 3022 metus. Tradiciškai Saliamono vardas siejamas su išmintimi. Noriu pasiūlyti išspręsti galvosūkį, kuris pasak Trečiosios Karalių Knygos (Senasis Testamentas) buvo tekęs karaliui Saliamonui.
     
    Kaip Saliamonas išsprendė problemą, kas nežino, gali sužinoti, paspaudęs ant nuorodos. O kaip spręstumėte jūs? Turint omeny, kad šiuolaikinės technologijos prieš 3000 metų dar nebuvo sukurtos ir vienintelė technologija buvo žmogaus protas.
     
    Kas žino, nesakykit, kas nežino, neskubėkite ieškoti atsakymo šaltiniuose, o pasukite galvas :)
     
    Šaltiniai:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Solomon
    http://studybible.info/Lithuanian/1%20Kings%203
  20. Patinka
    kvaraba gavo reakciją nuo lasickui Kur apsistoti palangoje vienai nakčiai?   
    Tai pasinaudok suoliuku. Nebrangu, miegosi tik pora valandu :D
  21. Patinka
    kvaraba sureagavo į iPauL A.Zuokas tanku kovojo prieš nelegaliai statomus automobilius   
    http://www.youtube.com/watch?v=IvGaSct3cJk
     
    Man patiko :)
  22. Patinka
    kvaraba sureagavo į 0zas Žaidimų turnyrai   
    Nesamone, laiko gaišimas ir tiek.
  23. Patinka
    kvaraba sureagavo į Rilu 100 atsispaudimu per 6 savaites   
    Teko man daryt šitą - labai nelengva, bet įmanoma. Set - tai kiek tu iš vieno karto padarai atsispaudimų. Pvz.: Set 1:2, Set2:5, reiškia kad padarai 2 atsispaudimus, tada pertrauka, tada vėl 5. Sėkmės. :)
  24. Patinka
    kvaraba sureagavo į SNGPoker 100 atsispaudimu per 6 savaites   
    aš šitą darau :) jau buvau iki 6 savaitės ant sunkiausio lygio nuėjęs, bet kažkaip sustojau tai niekaip ir nepabaigiau. Tai pradedu vėl ir vėl nuo 4 savaitės :D Bet ant sunkiausio lygio visada, labai gera programa.
     
    va kaip naudoti: http://hundredpushups.com/week1.html
  25. Patinka
    kvaraba sureagavo į Tadziokaz 100 atsispaudimu per 6 savaites   
    Taigi atradau, gera programele, per kuria pagerinsiu savo atsispaudimu rekorda. Tik nesuprantu vieno dalyko. Tie set 1, set 4, set 3 ir t.t. Kas jie yra? Cia tavo grupes numeris ar kiek kartu reikia kartot? Paaiskinkit kas galit ir sugebat.
     
    http://hundredpushups.com/hpu_pocket.pdf
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...