Tai aš taip ir supratau, kad tokioj valstybėj legaliai dirbti neįmanoma. Tie patys įstatymai galioja tiek smulkioms įmonėms tiek didžiulėms bendrovėms.
Ūkio ministerija pasakė kad jeigu gamini, turi būti gamybinės patalpos, ir jiems nesvarbu ką gamini ir kiek gamini. Argi tai normalu? Kur aš pagaminu kelis šūdukus per mėnesį, o kur gamykla kas dien tonomis baldus varo. Įstatymas toks pats išeina.
Aplinkos ministerijoje pasakė, kad jei gamini, reiškia yra atliekos. Tada turi rašytis sutartį su atliekas prižiūrinčia atestuota bendrove iš jų sarašo, ir kas mėnesį mokėti pinigus, ir nesvarbu kad pagamintų gaminių vertė 10 Eur. Tai čia normalu.
Jeigu gamini daugiabučiame, turi turėti 51 proc gyventojų sutikimą kad tu ten kažką gaminsi. Nors iš principo bute negali nieko gaminti. Čia normalu ?
Žodžiu visus jeigu kas matote gamina kažkokius rankdarbius ir oficialiai parduoda, ir gauna už tai pelną, galima įskūsti, nes 100 proc. kad jie veikia nelegaliai. Čia normalu ?
Tokia mūsų valstybė.
Dar geriausiai viena ministerijos atstovė, kai susipykau, kad salygos sudarytos monopolininkams, pasakė:- Tai ir eik dirbti pas tuos monopolininkus ir nereikės sukti galvos (tipo į maximą kasininku) Tai čia normalu ?
Jeigu nesi susidūres su tatybų verslu, tai nepradėk geriau. Daugiausiai bankrutuojančių įmonių yra statybų ir baldų srityse. Aišku daugiausia ir atsidarinėja naujų.
Užsidaro dėl to kad statybose turi pagal sutartis duoti ilgą garantiją. Jeigu kažkas atsitinka paprasčiau bankrutuoti negu taisyti.
Rinka perpildyta ir daugiausia samdo pagal rekomendacijas, jeigu tokių neturėsi, gausi mažus ir nepelningus užsakymus. Jeigu eisi kaip subrangovas pas didelius statytojus, išmaudys kaip avelę.
Daug metų dirbau, šiaip viskas buvo gerai, bet nervų daug kainuoja. Gerų darbuotojų sunku rasti, jeigu nervų turi gali su alhašais arba kaimiečiais bandyti dirbti. Jei pasiseks gerai uždirbsi, jei ne tai ....
Na o jeigu turi gerų - patikimų meistrų brigadą, tai tada pirmyn. Užsakymų gausi.