Pereiti prie turinio

ayras

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    189
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    ayras sureagavo į buybitcoin Programėlė sportui gym'e ką naudojate?   
    Palieku telefona spinteleje. Jau ir taip stogas vaziuoja nuo ekranu, noriu bent jau gyme tiesiog pasportuoti ir atsiknisti nuo internetu.
  2. Patinka
    ayras sureagavo į altenis Programėlė sportui gym'e ką naudojate?   
    Hevy naudoju, patogu, savo treniruotę gali susidėlioti iš esamų pratimų ir savo gali susikurti, šiek tiek statistikos pateikia, bet man svarbiausia, kad galiu susiplanuoti treniruote, sekti svorius, reps’us ir tiek
  3. Įdomu
    ayras sureagavo į airis Laikrodis sportui   
    Nueik i DC Rainmaker bloga ir pasiskaitinek bei paziurek jo apzvalgas laikrodziu apie kuriuos galvoji. Turetu padeti labiau nei "as tai turiu toki", "o pas mane tai tik toks" :)
    Pas mane pati FR945, kaip ir altenis isigijau tik del ilgu distanciju triatlono. Live track ir Incident detection funkcija ledzia zmonai ramiau jaustis kai islekiu begioti i kalnus ar dingstu su dviraciu vos ne visai dienai.
    Realiai tai turbut 90% funkciju yra nenaudojamas. Is serijos - visiskai nereikia, bet malonu kad yra. :)
  4. Patinka
    ayras sureagavo į Frankenstein WP kontaktų forma   
    Problema pas tave serveryje/hostinge.
     
    Atsisiusk SMTP plugina ir nusistatyk google SMTP nustatymus, ir veiks.
  5. Patinka
    ayras sureagavo į dealeris Kodėl 90% žmonių dirbdami tokį patį darbą uždirba žymiai mažiau nei likę 10%?   
    Nusprendžiau parašyti straipsnį ir pasidalinti savo nuomone, kodėl didžioji dalis žmonių dirbdami tokį patį darbą kaip ir jų kolegos uždirba žymiai mažiau arba išvis sunkiai randa darbą.
     
    Kodėl 90% žmonių dirbdami tokį patį darbą uždirba žymiai mažiau nei likę 10%?

     
    Visiems turbūt teko pastebėti, kai tų pačių sričių specialistai vieni sėdi be darbo, kiti turi eiles keliems mėnesiams į priekį, pavyzdžiui: tikrai talentingas web dizaineris gauna vieną arba du užsakymus per mėnesį, kai tuo tarpu jo kolega, neturėdamas ypatingo talento ir perdarydamas šablonus yra užverstas darbais. "Talentingasis" web dizaineris greičiausiai galvoja, kad kolegai tiesiog sekasi, nors jis ir nevykęs specialistas ir linki paspringti tais darbais. O "netalentingasis" web dizaineris galvoja, svarbiausia patenkinti klientai, jeigu kartais nespėsiu pats arba reikės kažko išskirtinio kreipsiuosi į kolegą "talentingąjį".
     
    Taigi kuo skiriasi "talentingasis" ir "netalentingasis" web dizaineris


     
    "Talentingasis" web dizaineris jaučiasi svarbiausias visatoje ir laiko klientus idiotais "Netalentingasis" web dizaineris jaučiasi svarbus ir mėgsta padėti žmonėms, kiekvieną klientą gerbia ir taip pat supranta, kad žmonės būna skirtingi
    "Talentingasis" web dizaineris niekada nebūna kaltas, jeigu dėl kokių nors priežasčių vėluoja, nesilaiko žodžio visada pasiaiškina pateikdamas labai svarbias asmenines priežastis "Netalentingasis" web dizaineris stengiasi laikytis žodžio, tačiau nepavykus, atsiprašo ir stengiasi kuo greičiau išspręsti kilusias problemas
    "Talentingasis" web dizaineris iškarto supranta ko klientui reikia ir jis nieko papildomai nesiaiškina "Netalentingasis" web dizaineris stengiasi atsistoti į kliento vietą ir kuo nuodugniau išsiaiškinti ko klientui reikia
    "Talentingasis" web dizaineris gavęs išankstinį apmokėjimą tris dienas sau leidžia būti visiškai nepasiekiamas "Netalentingasis" web dizaineris gavęs išankstinį apmokėjimą iškarto pradeda darbą ir jo pasiekiamumas nesikeičia
    "Talentingasis" web dizaineris kilus klausimui dėl apmokėjimo primygtinai reikalauja 50% avanso "Netalentingasis" web dizaineris įvertina kliento patikimumą ir jeigu nekyla klausimų dėl reputacijos su mielu noru sutinka gauti apmokėjimą po atlikto darbo
    "Talentingasis" web dizaineris paprašius padaryti pakeitimus, griežtai praneša, kad tai papildomai kainuos ir per ateinančias 7 savaites bus įvykdyta "Netalentingasis" web dizaineris paprašius padaryti pakeitimus, įvertina ar tai stipriai skiriasi nuo to ko klientas norėjo, jeigu pakeitimai nesudėtingi, valandos bėgyje padaro pakeitimus
    "Talentingasis" web dizaineris pastoviai primena klientui, kad 15min. vėluoja apmokėti darbus ir pateikia stiprius asmeninius argumentus kodėl jam būtinai reikia dabar "Netalentingasis" web dizaineris paprašęs apmokėjimo, primena ankščiausiai po 3 dienų ir niekada neišsiduoda,kad jam tų pinigų labai reikia

     
    Po šių palyginimų, jau turėtumėte suprasti į kurią pusę lenkiu ir apie ką eina kalba. Šie palyginimai taip pat puikiai tiktų ir dirbant pas darbdavį, kad ir valytoju, tiesiog pasirinkau IT srities specialybę.

    Taigi galime pereiti, prie konkrečių patarimų, ką daryti, kad būtum reikalingas, įsidarbintum, sėkmingai teiktum paslaugas.



     
    Visada įdėmiai KLAUSYK ko tavęs prašoma ir gerai įsigilink į kito žmogaus situaciją, kad suprastum kaip būti maksimaliai naudingam
     
    (Patyręs darbdavys/klientas niekada tavęs nepasirinks, jeigu mato jog tau visiškai neįdomu ko jis nori ir tu žiūri kaip tik nuplėšt nuo jo pinigų. Taip pat nepamiršk, į savo pareigas žiūrėti darbdavio\kliento akimis. Pačiam dažnai gali pasirodyt, kad vienos ar kitos smulkmenos yra nesvarbios, tačiau ar tą patį galvoja ir tavo klientas\darbdavys?)
     
     
    NESIBLAŠKYK, neklausinėk nereikalingų klausimų vien todėl, kad palaikyti pokalbį, nepasakok asmeninių dalykų
     
    (Klientui/darbdaviui nėra visiškai jokio intereso sužinoti, kaip tau sekėsi arba nesisekė arba atsakinėti į kvailus klausimus, taip tik susidarys prastą nuomonę apie tave. Prieš kažko klausdamas gerai pagalvok ar tikrai nesugebėtum per kelias minutes atsakyti šito klausimo pats. Asmeniškesnis bendravimas gali prasidėti tik praėjus kažkiek laiko, kai darbdavys/klientas pradeda tave vertinti kaip naudingą ir įdomų žmogų.)
     
     
    Parodyk PASITIKĖJIMĄ savimi, ŽINIAS ir PATIRTĮ
     
    (Niekas nenori turėti reikalų su žmonėmis, kurie patys dėl savęs nėra garantuoti, parodyti pasitikėjimą savimi ir srities išmanymą yra vienas iš svarbiausių dalykų. Dažniausiai žmogus ieškodamas darbo, siūlydamas paslaugas, nenurodo nei reikalingos patirties, nei pasiekimų, todėl klientui/darbdaviui pačiam aiškintis kiekvieno kandidato savybes tiesiog per sudėtinga ir tu garantuotai esi praleidžiamas.)
     
     
    Rodyk iniciatyvą - DIRBK KAIP SAU
     
    (Didžiulį pliusą visada pridės protingas iniciatyvos rodymas, kaip pvz: pasiūlyk padaryti papildomus, bet nesudėtingus darbus nemokamai, pristatyk ataskaitas kurių neprašė(norės pažiūrės, norės ne), pasiūlyk kaip patobulinti/optimizuoti vieną ar kitą darbą, paklausk, ką dar naudingo galėtum nuveikti, vietoje laiko gaišimo facebooke. BET prieš rodant iniciatyvą reikia gerai suprasti ar tai bus naudinga darbdaviui/klientui, nes bandymai pamokyti visiškai nesvarbiuose dalykuose gali pasirodyti kaip įkyrumas ir padlaižiavimas.)
     
     
    Niekada, niekada NESITEISINK
     
    (Jeigu kažką nepavyko padaryti, vėluoji ar iškilo problema trukdanti viskam, niekada nesiteisink. Jeigu įmanoma išspręsti problemą, tiesiog atsiprašyk už nepatogumus, siūlyk kompromisą ir imkis veiksmų. Jeigu įvyko kažkas tikrai svarbaus, kad negali atlikti savo pareigų, kaip pvz:važiuojant į darbą sudaužei mašiną, o darbe laukia labai svarbūs ir skubūs darbai. Nedelsdamas pranešk klientui/darbdaviui, perspėk, kad negalėsi atlikti savo pareigų ir jeigu įmanoma pasiūlyk sprendimą. Pranešdamas jokiais būdais neparodyk, kad gailiesi ar atsiprašai dėl kažko, nes tai turi būti ne pasiaiškinimas, o pranešimas.)
     
     
    Parodyk PASTOVUMĄ, PAREIGINGUMĄ ir visada būk PASIEKIAMAS
     
    (Kad parodyti pastovumą, reikės laiko, bet tai paspartinti gali padėti, jeigu parodysi praeityje atliktus darbus. Įtikink darbdavį/klientą, kad dirbsi su juo ne tol kol nusibos, bet tiek kiek reikės. Dažniausiai žmonės dirbdami vienoje vietoje laikui bėgant praranda susidomėjimą/motyvaciją ir pareigingumas pradeda dingti kartu, suprask, kad nesikeičiantis pareigingumas yra tavo raktas į geresnę ateitį. Tie 90% žmonių apie, kuriuos čia kalbama laikui bėgant aptingsta ir poto skundžiasi, kad 10 metų dirba tą patį darbą ir jų niekas nepaaukština, o atėję nauji žmonės keliauja laipteliais aukštyn. Labai svarbus dalykas yra pasiekiamumas, kiekvienas darbdavys/klientas nori turėti reikalų su tokiais žmonėmis, kurie jiems bus pasiekiami kai jų labiausiai reikės. Geras pavyzdys yra duoti savo asmeninį telefoną svarbiam ir geram klientui ir pasakyti jam:štai mano asmeninis telefonas, jeigu kartais atsirastų extra atvejis, skambink, bus išspręsta iškart. Klientas greičiausiai 10 metų neskambins, bet tai sukuria didžiulį pasitikėjimą.)
     
    Pastoviai TOBULINKIS savo srityje
     
    (Kuo bebūtum ar konsultantu ar fabriko direktorium, turi pastoviai tobulinti savo žinias ir įgūdžius. Direktoriui galbūt reikia domėtis lyderyste, darbo našumo organizavimu, pardavėjui aktualiau derybų menas ir bendravimo su klientais įgūdžiai. Tik eilės darbo biržoje stovi vietoje, visa kita keičiasi, todėl turi pastoviai domėtis ir tobulintis savo srityje.)
     
    RINKIS protingai
     
    (Viršuje aprašytos savybės ir principai yra auksinio ir itin naudingo žmogaus bruožai,jeigu pritaikomi visi kartu, bet vien būti auksiniu žmogumi neužteks. Turi rinktis protingai ir teisingai apsispręsti su kuriais žmonėmis tau yra pakeliui, o su kuriais ne. Taip kaip yra 90% žmonių, kurie nėra itin naudingi, panašiai yra ir 90% klientų/darbdavių, kurie taip pat nėra naudingi, todėl laikui bėgant turi išmokti atsirinkti, nes gali 10 metų pravergauti parazitui darbdaviui arba 5 metus dirbti su nemokiais, problematiškais klientais. Tačiau laikydamasis visų principų, ankščiau ar vėliau būsi pastebėtas ir pastoviai lipsi laipteliais aukštyn.)

     
    Šie principai yra universalūs ir surinkti iš mano kuklios patirties, tikiuosi, kad kažkam gyvenime padės ir kviečiu diskutuoti bei pareikšti savo nuomonę.
    p.s.Jeigu bus susidomėjimas gal parašysiu šį bei tą naudingo kitomis temomis.
  6. Patinka
    ayras sureagavo į Arvydas Kiekvienas žodis naujoje eilutėje (word, excel)   
    Su Notepad++

  7. Patinka
    ayras sureagavo į helvete Elektromontuotojo kvalifikacijos kėlimas, tobulėjimas   
    Sveiki, VEI - tai valstybine energetikos ministerija, AK -auksciausia kategorija. Su kategorijom (PK,VK,AK) jos labai svarbios dirbant po itampa, ten yra niuansu, jei reiks galesiu paaiskint issamiai. Nes pvz kai montuojamas naujas objektas, ten nera itampos, ten pilnai galima dirbt ir su PK.
    PDV - projekto dalies vadovas, atestatas gaunamas is SPSC (statybos produktu sertifikavimo centras), ji turint suteikiama teise, projektuoti ypatingos svarbos statinius (pasiskaityk STR'a 1.01.06:2010 „Ypatingi statiniai", ten bus paaiskinta, kas tas ypatingas statinys), PDV gaunamas pradirbus PROJEKTAVIMO imoneje, 3 metus, po 3 metu imanoma gauti PDV ir projekto vykdymo prieziuros vadovo atestatus( jei reiks paaiskinsiu placiau).
    Dirbu Norgej ne elektriku imonej, turiu DSB cert, ir su juo esu pilnavertis elektrikas (approved as an electrician skilled worker in Norway), DSB suteikia teise but tikru elektriko Norway( jei reiks galesiu placiau)
    Yra tokia agency klp mieste, berods vadinas BSI, ten viskas vyksta pakankamai ausktam lygyje. Kai ieskojau darbo, aplankiau daug LT agency, tai BSI paliko gera ispudi, nors darba susiradau pats, bet uztart juos tikrai galiu. Ten jie pratestuos tave kaip priklauso:))
    Siaip trumpai apie elektriko karjera---dirbi elektriku baiges pvz proftechinine mokykla(turi automatiskai PK) po 2 metu gali gaut VK, po kolegojos is kart galima gaut VK, o isskirtiniais atvejais AK, tas pats su universitetu. Next step - tai energetiku mokymo centre galima issilaikyt varzu matuotojo sertifikata, su juo galima matuot varzas ir det parasa ant varzu matavimo protokolu. Kitas zingsnis, po 3 metu pertraukos dirbant atestuotoje imoneje, spec darbu vadovas, arba PDV, cia priklauso kuo nori but. Tiek PDV, tiek spec darbu vadovo atestatai gaunami su norodyta itampa, maziausia 1 kV, didziausia 330kV(siu atestatu isduota man atrodo 50 vienetu in LT), siaip jei iki 10kV pradziai pats tas:) Toliau turint PDV/spec darbu vadovo atestata ir pradrbus vienu is ju 5 metus, galima gaut eksperto atestata, apie ji negaliu papasakot, nes neturiu. bet kai padarydavau ypatingo statinio projekta, tai PRIVALOMA jam atlikt ekspertize, tai ir vezi ekspertams, kurie dirba atestuotoje ekspertizes imoneje. Zodziu tikuos paaiskinau, jei kas neaisku - klausk.
    P.S. pats turejau( kiti dar galioja) visus imanomus atestatus iki 10kV, darydavau juos su AutoCAD'u, esu priprojektaves daug statiniu, (kuriu tarpe ir viena LT gamykla, ir pats ja pridaviau), turejau 6+ metus patirties, buvau inzinierius, dalyvaudavau gamybiniuose susirinkimuose ir panasiai ir dirbu Norway elektriku.... Ir laimingesnis ir ivertintas 10 kart daugiau:))
    Jei kas domina daugiau - klausk, stegsiuos padet!
  8. Patinka
    ayras sureagavo į Invite Yea.Lt - Pramogaukime Kartu!   
    Sveiki,
     
    Taigi su draugu atidareteme pramogu portala Yea.Lt ir stengiames ideti kas diena kuo daugiau nauju juokingu video taipogi muzikos nauju klipu,knygu,skaitalu,idomybiu,anekdotu ir dar daug visko ,tad cia nera eilinis pramogu portalas stengsimes kazkokiu idomybiu sugalvot ir taip tobulet.Lauksime jusu apsilankant.
  9. Patinka
    ayras sureagavo į Mant1sz Dešimt priežasčių neieškoti darbo   
    Žinai, tam straipsniui tinka šis puikus anekdotas, kurį katik prisiminiau:
    Guli juodaodis po palme. Ateina baltasis ir klausia:
    - Ką čia darai?
    - Ai guliu ir laukiu, kol kokosas nukris.
    - Oi tu tinginį, juk gali pats užsilipti ir nusiskinti.
    - Ai ir taip nukris.
    - Bet juk jei užsiliptum į viršų galėtum ir daugiau kokosų nusiskinti.
    - O kam? Man ir vieno užteks.
    - Na likusius galėtum nunešti į turgų ir parduoti.
    - Na ir kas iš to?
    - Už uždirbtus pinigus galėtum nusipirkti karutį – būtų patogiau kokoso riešutus vežioti.
    - O toliau?
    - Tuomet uždirbtum dar daugiau pinigų. Vėliau galėtum samdyti darbininkus, kad jei dirbtų už tave.
    - Ir kas tada?
    - Tuomet galėtum sau gulėti ir nieko neveikti.
    - Tai aš tą ir darau.
  10. Patinka
    ayras sureagavo į Marius Pasiūlymas visiems - kaip iš tikrųjų užsidirbti pinigų internetu   
    Šiame forume lankosi tikrai daug tokių, kurie ieškosi tiek rimto, tiek papildomo kokio nors darbelio.Būdas apie kurį kalbėsiu šioje temoje lietuviams nėra jau toks nežinomas, tačiau kažkodėl šiame forume informacijos apie tai nėra jau tiek ir daug. Būtent dėl to ir nutariau sukurti gidą norintiems šiek tiek užsidirbti internetu ir dar apie tai nelabai žinantiems.
     
    Taigi...
    Freelancers arba laisvai samdomi darbuotojai
     
    Sprendžiant iš forumo skelbimų IT darbo pasiūlymai ir Ne technologijų paslaugos ir darbo pasiūlymai skiltyse, dauguma turit vienokių ar kitokių sugebėjimų tam tikrose srityse. Ir iš tikrųjų pakankamai darbo galima rasti iršiame forume, tačiau jo yra gerokai daugiau pasauliniu mąstu, tad kodėl gi lietuviams nepabandžius dar labiau užkariauti užsienio nišos? Juolab, kad ir kainos už atliktus darbus yra tikrai gana nemažos. Siūloma yra nuokeliasdešimties iki net kelesdėšimt tūkstančių dolerių. Arba kitas būdas yra gauti valandinį atlyginimą. Atkreipiant dėmesį į tai, kad užsienyje siūlomas užokestis dažniausiaiprasideda nuo 10 USD/val (~27 Lt/val), tai yra tikrai nemažai.
     
    Kas gali dirbti šį darba?
     
    Be abejo daugiausiai darbo čia yra WEBprogramuotojams ir WEB dizaineriams. Tačiau vienokį ar kitokį darbelį pagal save čia rasti gali kiekvienas. Pavyzdžiui prašomi kiti atlikti darbai gali būti tokio stiliaus:

    Search Engine Optimization; Tinklalapių priežiūra; Svetainės turinio pildymas; Socialinių tinklų priežiūra; Svetainės lankytojų srauto kėlimas; Straipsnių rašymas; Elektroninių knygų kūrimas; Tekstų vertimas; TVS instaliavimas ir sutvarkymas; Serverių priežiūra; Virtualaus padėjėjo darbas; ir daug ko kito... Garantuoju, kad beveik visi atidžiau patikrinę pasiūlymus galėtumėt rasti sau tinkamus variantus. Pavyzdžiui, už paprasčiausią Wordpress TVS instaliavima, keletos pluginų uždėjima ir paprasčiausią apipavidalinimą, galima uždirbti maždaug 25-50 USD.
     
    Kokiuose portaluose galima surast užsakovų?
     
    Kad netempt labai gumos pateikiu iš karto didžiausias užsienio freelancer'ių svetaines.
     
    1. Elance.com
     
    Viena iš didžiausių ir populiariausių freelance svetainių. šiuo metu turinti beveik 70 000 darbo pasiūlymų, o per metus jų yra įkeliama daugiau nei 800 000. Kiekvienas gali be problemų rasti sau tinkantį pasiūlymą.
     
    2. vWorkers.com
     
    Frelancer'ių svatinė turinti per 300 000 freelance darbuotojų ir maždaug pusętiek darbo pasiūlymų. Tai reiškia, kad vienam darbo pasiūlymui tenka du freelanceriai, o tai visai nebloga galimybė pagauti geresnį darbo pasiūlymą.
    3. Odesk.com
     
    Kompanija veikianti jau nuo 2003 metų ir turinti tūkstančius darbo pasiūlymų. Vien per praitus metus, šio tinklalapio pagalba freelancer'iai atliko darbų už daugiau nei 220 mln. JAV dolerių (nemanot, kad būtų visai neblogai, jegu iš jų vienas kitas milijonas nusėstų Lietuvoje?).Darbo pasiūlymų čia apstu. Vien WEB dizaineriai šiuo metu gali rinktis iš daugiau nei 12 000 pasiūlymų. Įspūdingi skaičiai.
     
     
    4. Freelancer
     
    Ši freelance svetainė buvo sukurta švedų ir vadinosi GetAFreLancer, tačiau 2009 metais ją nupirkus Australijos verslininkams ji tiesiog buvo pervadinta į Freelancer.com. Kaip vienas iš minusų šios svetainės yra išskiriama, tai, kad darbų kainas labai numuša mažiau kompetetingi darbuotojai,tačiau darbo pasiūlymų čia taip pat apstu, todėl pabandyti tikrai verta,juolab, kad čia pilna pasiūlymų, kurie išvis nėra apskritai niekuom susiję internetinių puslapių kūrimu (pvz, fotografijų darymas).
     
    5. Guru.com
     
    Taip pat gana nemaža freelancerių svetainė,tačiau vienas minusas, kad pasiima, gana nemažai mokesčių.
     
    Ką reikėtų daryti, kad laimėtum kuo daugiau darbo pasiūlymų?
     
    Kaip matyti iš keletos pateiktų freelance svetainių viskas čia vyksta aukciono būdu. Tik tiek, kad kainos šaukimai čia vyksta atvirkštiniu būdų, t.y. ne kas pasiūlys kuo didesnę kainą, bet kas pasiūlys kuo mažesnę kainą ir siūlomų paslaugų kokybę. Aišku, tai dar toli gražu nereiškia, jog pasiūlę pačią mažiausią kainą būtinai laimėsite aukcioną.Viską turėtumėte pabandyti pavaizduoti kuo profesionaliau ir stengtisužtikrinti, jog užsakovas liks patenkintas jūsų paslaugomis.
     
    Taigi, iš karto atkreipiu dėmesį, kadnepuoselėtumėte labai daug tuščių vilčių. Čia taip pat vyrauja labai didelė konkurencija tarp darbuotojų, todėl reikėtų pirmiausiai į viską žiūrėti, ne į kaip galimybę uždirbti kalnus pinigų, o kaip į papildomą pajamų šaltinį, bei galimybę pasitobulinti savo žinias tam tikrose srityse.
     
    Labiausiai ši galimybė tinka, jeigu, jūs esate:

    Studentas ir tiesiog ieškote papildomų pajamų ir galimybės patobulėti tam tikroje srityje; Pradedantysis tam tikroje srityje ir bandote tiesiog susikurti savo darbo portfelį (ir tuo pačiu gauti šiek tiek pajamų už tai); Jeigu norite išvystyti savo įgūdžius tam tikroje naujoje srityje (na pavyzdžiui sugalvojote pradėti užsiimti dizaino kūrimu); Jeigu ieškote greitai galimų atltikti darbų; Tiesiog šiaip norite pasitobulinti savo įgūdžius tam tikroje srityje ir t.t.
    PATARIMAS: Stenkitės orientuotis į kuo siauresnę nišą, kad taptumėte savo srities specialistu.Pavyzdžiui, jei gerai nusimanote Wordpress TVS (ar kurioje kitoje srityje),pradėkite dirbti padėdami kitiems susitvarkyti su šiuo varikliuku.
     
    Keletas patarimų, kaip laimėti kuo daugiau darbo pasiūlymų:

    Kruopščiai atsirinkite darbo pasiūlymus. Dalyvaukite tik tuose aukcionuose, kuriose tikrai žinote, kad sugebėsite laiku atlikti užduoti ir turite visus tam reikalingus įgūdžius. Išlaikykite asmeniškumą su darbdaviais. Niekada nenaudokite kažkokios tai formos, kurią naudojate visiems darbo pasiūlymams. Išlaikykite asmeniškumą su darbdaviu. Jei yra pateiktas darbdavio vardas teikdami savo pasiūlymą būtinai kreipkitės į jį savo vardu. Taipogi atsakykite į visus jums keliamus klausimus ir pagal pateiktą darbo aprašymą pasistenkite suteikti kuo daugiau informacijos apie jūsų galimas suteikti paslaugas. Nesiūlykite pačios mažiausios kainos, tik dėl didesnės galimybės laimėti. Nenuvertinkite per daug savęs. Siūlykite tik tokią kainą, kuri jus pačius tenkintų, nes laimėjimo atveju jos koreguoti nebegalėsite. Galite siūlyti ir šiek tiek didesnę kainą, negu yra siūloma mažiausia. Kartais darbdaviai stengiasi atsirinkti pagal aprašymą geriausią siūlomos kainos ir teikiamų paslaugų variantą, todėl kaina gali ir nebūti lemiamas veiksnys. Tačiau jei esat dar tik pradedantysis, bent jau pradžioj reikėtų orientuotis į kuo mažesnes kainas. Parodykite savo profesionalumą visą laiką atlikinėdami savo užduotis. Kaip rodo praktika, labai dažnai pasitaiko ir tokių variantų, kad darbdaviai gavę profesionaliai atliktas užduotis, kreipiasi į tą patį freelančerį ir vėlesniais laikotarpiais ar netgi įdarbina jį kaip savo darbuotoju visam laikui. Todėl reikėtų pasistengti, kad darbdavys kiek įmanoma labiau būtų patenkintas jūsų paslaugomis. Į viską žiūrėkite realistiškai, ir nepervertinkite savęs. Teikdami savo pasiūlymą visada viską gerai pasverkite ar tikrai sugebėsite laiku atlikti užduotį, ar galėsite visu 100 proc. išpildyti darbdavio prašymus ir ar turite visus tam reikalingus įgūdžius. Būkite nuoširdus ir stenkitės parodyti savo profesionalumą absoliučiai kiekviename darbo pasiūlyme.
    Šia tematika forume kažka yra rašęs ir Kernius temoje Gero laisvai samdomo darbuotojo vadovas. Būtinai atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus:

    turėk savo sritį (pvz., Wordpress ar kitų TVS tobulinimas; e-komercijos portalų dizainas ir pan.), tobulėk ir tapk joje vienu geriausiu: tai leis uždirbti žymiai daugiau ir klientai patys tavęs ieškos; tau nereikia viską mokėti iš anksto - gali išmokti jau vykdydamas užsakymą (bet žiūrėk į tai atsakingai); bendrauk su savo klientais; informuok juos, kaip tau sekasi, klausk, kas neaišku; nebijok dirbti už mažesnę kainą, kai turi nedaug patirties, - įgyti įgūdžiai bus žymiai vertingesni; turėk savo nuolatinę darbotvarkę - neatidėk visko paskutinėm dienom, o geriau skirk X skaičių valandų per dieną; būk sąžiningas su savo klientu - nurodyk realų darbo atlikimo laiką (kitaip pačiam vėliau bus tik blogiau) ir sakyk atvirai, jei jo idėjos tau atrodo niekam tikusios; svarbiausia - laimingas klientas - teigiami atsiliepimai ir rekomendacijos; susikurk savo darbų portfolio (tai nėra būtina); nusistatyk atsiskaitymo sistemą (pvz., 50% atlyginimo prieš pradedant darbą ir 50% jį pabaigus - jei su klientu dirbi pirmą kartą ar nesi juo tikras); neišmesk pinigų reklamai - dalyvauk web paslaugų konkursuose, atlik užsakymus, gauk atsiliepimus - jie yra geriausia (ir nemokama) tavo reklama; mokyk kitus: straipsniai, blogai ir pagalba forumuose yra nuostabus būdas parodyti, jog išmanai konkrečią sritį; vertink save: jei prašai 5 kartus mažiau už kitus kūrėjus, užsakovas gali pagalvoti, jog tavo darbo kokybė tiek pat kartų yra žemesnė, - didesnė kaina kartais gali reikšti daugiau užsakymų; geriausi klientai yra tie, kurie pasiryžę už geresnę kokybę sumokėti daugiau.
    Na ir pabaigai... Jeigu tai tampa didesniu jūsų pajamų šaltiniu,tai būkite doras dorais Lietuvos piliečiais ir bent jau įsigykite individualią veiklą (IV) ir apsiforminkite savo gaunamas pajamas :)

    Mokesčiai įregistruojant IV pagal pažymą.
     
    GPM: 15% nuo viso pelno
    VSD: 28,5% nuo pusės pelno
    PSD: 72lt/mėn arba 9% nuo pusės pelno
     
    * 72lt kas mėnesį moka tie, kurie nėra drausti valsytbės lėšomis (niekur oficialiai nedirba, nesimoko, nestudijuoja) visi kiti moka 9% nuo pusės pelno.
     
    * Pelnas = gaunamos pajamos - leidžiami atskaitymai(išlaidos). Leidžiami atskaitymai turi būti pagrindžiami dokumentais arba galima pasirinkti, jog išlaidas sudaro 30% gautų pajamų ir tokiu atveju nereikės jų pagrįsti dokumentais.
     
    * Įregistruoti individualią veiklą nekainuoja nieko, reikia tik susimokėti mokesčius nuo pelno. P.S. pasidalinkit šioje temoje savo patirtimi, kaip sekasi jums sekasi tai daryti :)

  11. Patinka
    ayras gavo reakciją nuo Blackbeard Pinigai iš Lietuvos ar užsienio?   
    Forume esu naujokas. Apie savo uždarbį svajoju jau kuris laikas, bet niekaip nesugalvoju kažko ypatingo ko tikrai reiktų pirmiausia man pačiam ir kitiems žmonėms. Žinau tik tiek, kad Lietuvoje pinigų nėra, juos reikia "siurbti" iš turtingesnių šalių, nes lietuvis toks padaras, kuris daug ką pasidaro pats, o užsieniečiai (JAV, GB..) yra tinginiai ir reikia tuo naudotis... Ką manote apie tokį mano pasisakymą? Aš verslą planuoju pradėti IT srityje, bėda ta, kad turiu daugybę mėgiamų dalykų ir yra sunku nuspręsti kuria man linkme pasukti...
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...