Pereiti prie turinio

Tautvydas Bernotas

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  186
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Esnyper Jums prisistato Audrius   
  Neišsiduok taip žiauriai :D
 2. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į TomasM. Pensija   
  Niekas nuo to bus geriau, problemu ignoravimas (kas siuo atveju yra finansinis nestabilumas) nera ju sprendimas. Short-term aisku pasijusi geriau nes tau nesvarbu bus kas ivyks po x metu, taciau kai ateis tas laikas galesi pradeti grauztis kad tinkamu laiku nepriemei racionaliu sprendimu. Ir ant savo perkeltine prasme uzauginto medzio galesi pasikarti.
   
  Ramesnis gyvenimas nera lygu "didesnei prasmei piniguose ir visur kitur". Finansinis planavimas ir logika paremti sprendimai tau pades buti ir ramesniam, ir finansiskai laisvesniam, kadangi jausiesi kad kontroliuoji savo gyvenima. As suprantu kad tau nesekasi pasirinkti teisingas knygas ir tu nemoki delioti logiskai minciu, bet bent kitiems prasau ju nekisti, mr. introduction to psychology.
   
  Del pirkimu viskas kas yra pigu, tu cia lendi i kazkokius krastutitumus savo sukurtus. Niekas nesake, kad reikia optima linijos produktus pirkti ir nesuprantu is kur cia istraukei tokias mintis. Argumentu stoka?
 3. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Gazikas Pabrangę kompiuteriai   
  Nuo Rugsėjo mėnesio iki dabar stipriai pabrango SSD ir Ram, dėl to kilo ir visos technikos kainos. SSD diskų nebespėja gaminti, jie brangsta, padidėjo HDD perkamumas, todėl ir jie pradėjo brangti. Visam pasaulyje tas pats, Lietuva su savo euru nieko dėta.
 4. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Apocal Labas iš Azijos, Ingrida aš   
  Sakynio ? Teisiklingai ?
   
  Tu pats pirma rašyti išmok :)
 5. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Auksinis Grįžimas į Lietuvą | Vokietija -> Lietuva |   
  Tai stok į Vokietijos Autobahnpolizei, būsi kaip Semiras.
 6. Patinka
  Tautvydas Bernotas gavo reakciją nuo Domas5525 Klausimai dėl individualios veiklos ir tam tikros problemos   
  Reikai mokėti nuo realiai visų gautų pajamų, o ir dėl to nuslėpimo, lyg ir ruošia kitų metų deklaravimui, kad būtų paruošta ir paypal deklaravimas.
  Jeigu paypal nėra surištas su tavo banko kortele, manau niekaip jie negali nuskaityti, kiek įplaukų gavai.
 7. Patinka
  Tautvydas Bernotas gavo reakciją nuo Domas5525 Klausimai dėl individualios veiklos ir tam tikros problemos   
  Reikai mokėti nuo realiai visų gautų pajamų, o ir dėl to nuslėpimo, lyg ir ruošia kitų metų deklaravimui, kad būtų paruošta ir paypal deklaravimas.
  Jeigu paypal nėra surištas su tavo banko kortele, manau niekaip jie negali nuskaityti, kiek įplaukų gavai.
 8. Patinka
  Tautvydas Bernotas gavo reakciją nuo Domas5525 Klausimai dėl individualios veiklos ir tam tikros problemos   
  Iki šiol paypal'o pajamų deklaruoti nereikėjo, bet jau buvo pradėję grasinti, jog nuo šiol reikia deklaruoti ką jame turi ir kitaip baudos. Bet galų gale persigalvojo, nes nebuvo pateikė aiškiso formos kaip deklaruoti tų pinigų. O ar mato, ar ne, čia jau ir mane domina.
 9. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į KristinaRUT Individualios veiklos apskaita   
  Automobilis yra jūsų.
  Jūs tik užregistruojate pranešimą, kad jį naudosite IDV. Pateikdami formą FR0457 (per EDS arba fiziškai VMI).
  Šioje formoje pateiksite procentą kiek automobilį naudosite IDV ir nuo kada.
   
  Pvz. nusimatote, kad automobilį naudosite 80 proc. IDV, o 20 proc. asmeniniams tikslams.
  Perkate kuro už 50 €, reiškia 40 € galite priskirti IDV išlaidoms.
  Reiškia jei jūs pasirenkate būdą rinkti išlaidų dokumentus, jūs turite turėti kuro kvitą (su savo kaip pirkėjo bent vienu rekvizitu) ir teta iš VMI per patikrinimą (jei toks bus) gali paprašyti kuro nurašymo akto, kuris turi skambėti panašiai taip: aš Kristina per spalio mėn. pas klientus vykdama pravažiavau 1500 km. , mano auto markė ABC, vals. Nr. ABC123, kuro norma X Ltr. sunaudojau XX Ltr. iš viso už 40 eurų sumą.
   
  Kai norėsite parduoti automobilį jį parduodate be problemų, tik jei jo nebūsite išlaikę tam tikro laiko, gali atsirasti mokesčiai (jei pardavėte brangiau nei pirkote, kas mažai tikėtina su automobiliais) ne kaip IDV vykdytojui, o kaip fiziniam asmeniui (tai būtų tas pats, jei IDV ir nevykdytumėte. O pardavę automobilį, vėl pateiki FR0457, kad nuo tokios datos automobilio IDV nebenaudojate.
   
   
  Pagrindinė taisyklė: visos išlaidos turi būti tokios, kurios yra susijusios su jūsų veiklos sritimi ir padeda uždirbti IDV pajamas.
  Na dabar manau nei vienas negalime apsieiti be kompiuterio, telefono, spausdintuvo ir pan. Tai tokie pirkiniai visiškai logiški, nes reikalingi uždirbant pajamas. Bet jei jūsų veikla yra pvz. IT paslaugos, tai cemento ir plytų įsigijimas bus gal nelabai logiškas. Teks labai pasukti galvą, kaip pagrįsti kaip toks pirkinys jums reikalingas pajamoms uždirbti.
 10. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į V Karolis Mokslai ir ateitis, kas toliau?   
  Baik šnekėti nesąmones. Be sunkaus darbo nieko nebus. Nori jis geros algos, bet ant mokslų dėjęs. wtf?
 11. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į facis1 Mokslai ir ateitis, kas toliau?   
  Skaitau temos autoriaus pranešimą ir šypsausi :). Man iškart kyla klausimas - ką tu veiki dienomis ir ką žadi veikti, metęs mokslus? Ar tau mokslai trugdo kažkokiai veiklai? Nori mesti juos tik dėl to, kad "nepatinka"? Ar čia, tavo manymu, yra geriausias būdas, spręsti problemas? Tai jei, tarkim, įkursi savo verslą, ir kas nors nepatiks, ką darysi? Mesi viską į šalį ir pradėsi naują verslą? Kažkaip kvaila atrodo atsiradus kažkokiems sunkumams, ar kai kas nors nepatinka, viską tiesiog mesti. Nelabai įsivaizduoju, kaip tu tada žadi verslą įkurti? Su tokiu mąstymu čia geriausiu atveju būtų tokio tipo verslas, kaip per filmus dažnai tenka pamatyt, kur maži vaikai stovi prie gatves ir savo spaustas apelsinų sultis pardavinėja.
   
  "Nenori gyventi kaip kiti". O ką dėl to padarei, kad "negyventum kaip kiti?" Kodėl tas "kitų" gyvenimas yra blogas? Šiais laikais, pastebėjau, jaunimui į galvą yra kalama, mano manymu, labai durna mintis: "neatrandi savęs? Nežinai ką nori daryti? Nedaryk nieko, pakeliauk metus po pasaulį, sėdėk namie ir apmąstyk viską ir atrasi save." Nu o kas bus, jei neatrasi? Argi taip blogai pabaigti mokslus, įgauti specialybę, dirbti kad ir ne taip jau mėgstamą darbą, tačiau turėti galimybę kilti karjeros laiptais? Turėsi tvirtą pagrindą, laisvalaikiu galėsi mėgautis savo hobiais, šeima, draugais ir t.t., ar kad ir ieškoti savęs. Gal bedirbdamas atrasi save ir galėsi pradėti pagaliau daryti tai, ką nori. Mūsų tėvai sovietiniais laikais jau augo tokioje sistemoje, kur viskas buvo nuspręsta už juos, neturėjo beveik jokių karjeros galimybių ar pasirinkimų, ir dėl to nedejavo. Dabar, žiūriu, visi labai išlepę patapo. Skaitant tavo pranešimą tai atrodo, kad tau geriau yra išvažiuoti į ukus ir dirbti juodą darbą, negu kad čia pabaigti specialybę, įgauti diplomą ir dirbti kvalifikuotą darbą. Išvažiuoti į ukus visada spėsi. Na, o jeigu tau taip norisi, tai ką tu čia dar veiki? Mesk mokslus ir važiuok, tik nelabai suprantu, kuo šis sprendimas yra pranašesnis už mano pateiktą sprendimą.
   
  Sakai, kad žinai, jog kuriant savo verslą reikės dirbti naktimis ir t.t. ir teigi, jog esi tam pasiryžęs, bet... kur tavo verslo idėja, planas? Panašu, kad šių dalykų neturi, o dirbti ofisinio darbo nenori. Tai ką siūlai? Mesti mokslus, sėdėt tėvam ant sprando ir skaityt "self-development" knygas? Ar važiuot į ukus ir dirbt juodą darbą? Kodėl tada pvz. tau netinka idėja išmokti kad ir programuoti ir dirbti freelanceriu? Dirbsi kiek norėsi, iš kur norėsi ir kam norėsi. Not that bad, is it?
   
  Sorry, bet skaitant tavo pranešimą iš šono atrodo, kad tai tik eiliniai vaiko, kuris nori tapti dar vienu Stevu Jobsu nieko nedirbdamas. Tai, kad kažkas metė mokslus ir tapo labai sėkmingu žmogumi, nereiškia, kad ši sėkmės formulė tiks ir tau. Labai teisingai šiuo klausimu parašė Kamilė.
 12. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Merfas Mokslai ir ateitis, kas toliau?   
  Iprastai toks klausimas iskyla zmonems, kurie nera nieko dirbe. Tau klausimas: ar esi kur nors dirbes ir gaves atlyginima?
   
  Saviugdos knygas reikia atsirinkti, nes jos dabar kaip popsas: masems. Svarbu parasyt, kaip bemoksliui pavyko milijonus vartyt.
   
  Jei monotoniskas darbas nedomina, tai lieka arba verslas arba kurybinis darbas. Akivaizdu, kad verslas atkrenta, nes kitaip nebutu sitos temos. Del kurybos jau paciam svarstyt pagal gebejimus.
   
  Maximoje ilgai dirbantys irgi negalvojo, kad ju gyvenimas toks bus.
   
  Viska susimavus darau isvada, kad tikriausiai nesi tiek pranasesnis, kad galetum nedirbt monotonisko darbo. Biski atsibusk ir pasiziurek statistika, kaip zmogai Lietuvoj gyvena.
   
  Gyvenimas purvo duobe, stenkis islikti jos virsuje.
 13. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į finansai DataHOST - langas į stabilų hostingą.   
  Tekstus jums vaiku darzelis ruose? Matyt paruosiamoji grupe i mokykla :D
   
  "Mes siūlome gan greitą ir kokybišką pasiūlymą, naudotis mūsų talpinimo hostingu ir jums darbus atliks greitai ir kokybiškai."
   
  "Mes bet kurio paros metu padedame jums su sava aktyvia pagalba.
 14. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Evaldas nebeaktualu   
  Rimtai apsvarstysiu savo draugę iškeist į 10k :D
 15. Patinka
  Tautvydas Bernotas gavo reakciją nuo drakas Labai reikalinga pagalba zmogus galincio sukurti svetaine.   
  Sveiki,
   
  tai bent trumpai papasakokite apie įmonę ir jos veiklą, taip galbūt labiau sudominsite ir paskatinsite prisijungti ;)
 16. Patinka
  Tautvydas Bernotas gavo reakciją nuo drakas Labai reikalinga pagalba zmogus galincio sukurti svetaine.   
  Sveiki,
   
  tai bent trumpai papasakokite apie įmonę ir jos veiklą, taip galbūt labiau sudominsite ir paskatinsite prisijungti ;)
 17. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į IdejosVerslui Kodėl, išsiuntus 150 CV, Jums niekas nepaskambino   
  Jeigu esate kada nors ieškoję darbo – esate susidūrę su tokia problema. Siuntėte tikrai labai daug savo CV į įvairias įmones, rinkotės, kam siunčiate, manėte, kad esate puikus kandidatas į skelbiamą darbo vietą, tačiau… Jums niekas net nepaskambino ir nepakvietė pokalbiui, kurio metu, esu tikras, „įrodytumėte, koks esate šaunus ir tinkamas“. Kodėl?
   
  Pabandysiu paaiškinti, kas yra negerai (greičiausiai) su Jūsų gyvenimo aprašymu:
   
  Neišsiskiriantis gyvenimo aprašymas
   
  Mielieji žmonės… Na nustokite naudotis Lietuvos Darbo Biržos siūlomais EUROPASS gyvenimo aprašymo šablonais. Tai parodo, kad neturite absoliučiai jokios fantazijos, plaukiate pasroviui ir priklausote avių bandai. Ypač juokingai tokiuose gyvenimo aprašymuose atrodo įrašai apie tai, kaip „puikiai valdau Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Outlook ir kitas programas“. Tikrai? Tai kodėl nesusikuri normalaus CV? Tokio, kuris išsiskirtų iš kitų ir būtų patrauklus akiai? Tokio, kuris prikaustytų dėmesį ir priverstų net išsižioti jį pamačius?
   

  http://www.verslo.guru/wp-content/uploads/2014/11/kieciausias-cv.jpgGyvenimo aprašymas, kuris priverčia aiktelėti


   
  Taip, tikrai ne visi esame tokie išradingi (gal – talentingi?), kaip kad aukščiau parodyto dizainerio gyvenimo aprašymo autorius. Tačiau reikia sutikti su manimi – toks gyvenimo aprašymas tikrai patraukia akį, ar ne? Asmeniškai aš, jeigu ieškočiau sau (ar klientams) dizainerio – tokį CV atsiuntusį žmogų samdyčiau iš karto. Be patirties, be išsilavinimo ir be vienos rankos. – jeigu pas žmogų tokia laki fantazija – jis iš viso gali būti be rankų ir kojų, ir tiesiog vadovauti balsu dizainerių komandai.
   
  Noriu pasakyti – išsiskirkite iš minios. Arba eikite dirbti į Maximą (IKI, Rimi ir pan.) arba McDonald’s. Ten į CV praktiškai nežiūri.
   
  Neteisingas gyvenimo aprašymo formatavimas
   
  Labai svarbu gyvenimo aprašyme teisingai pateikti informaciją (jeigu negalite pasidaryti labai jau išskirtinio CV). Štai – „The Ladders“ atlikto tyrimo metu (čia galite parsisiųsti visą tyrimą PDF formatunofollow), buvo nustatyta, kad personalo atrankos specialistai į kandidatų atsiųstus gyvenimo aprašymus žiūri… 6 sekundes! Ir žiūri tik į tam tikras CV vietas. Kokios jos? Tai puikiai iliustruoja Business Insider video įrašas.
   
  Jūsų nuotrauka
   
  Darbo ieškantys žmonės niekada neturėtų pridėti nuotraukos prie savo gyvenimo aprašymo. Taip, turime labai daug anti-diskriminacinių straipsnių Lietuvoje, tačiau nei viename iš jų nėra parašyta, kad negalima žmogaus diskriminuoti dėl to, kad jis storas/kūdas, spuoguotas, turi didelę nosį ar šiaip yra nepatrauklus.
   
  Jeigu siekiate parodyti potencialiam darbdaviui, kad Jūsų žinios yra aukščiau už Jūsų išvaizdą – NIEKADA nesiųskite savo nuotraukos. Nebent ieškote striptizo šokėjos darbo. Tada siųskite.
   

  http://www.verslo.guru/wp-content/uploads/2014/11/wow.jpgNuotrauka, kokios neturėtų būti CV


  Kita pastaba: jeigu jau taip norite, kad Jus pamatytų – savo gyvenimo aprašyme pateikite nuorodą į savo LinkedIn profilį, kuriame bus ir Jūsų skaitmeninis atvaizdas. Tiesa – jeigu ten bus „selfie“ arba nuotrauka iš kokio nors vakarėlio (su nukarpytais iš šonų žmonėmis) – apie rimtą darbo vietą galite pamiršti.
   
  Motyvacinis laiškas
   
  Internete sklando daug nuomonių apie motyvacinio laiško naudą, reikalingumą ir ar jie iš viso yra skaitomi. Galiu į tai atsakyti paprastai – jeigu aš ieškočiau žmogaus į kūrybinį sektorių – darbo skelbime reikalaučiau motyvacinio laiško, nes tuomet matosi tiek rašybos/gramatikos klaidos, tiek minčių dėstymas ir pan. Mano asmenine nuomone – rašykite motyvacinį laišką. Tačiau nedarykite „copy-paste“. Rašykite unikalius tekstus, kurie tikrai išsiskirs iš kitų kandidatų. Stenkitės, kad laiškas nebūtų ilgas, tačiau pabrėžiantis, kodėl Jūsų CV iš viso turėtų būti atidarytas. Parašykite, kodėl esate tinkamiausias tam darbui ir, greičiausiai, Jus pakvies į pokalbį. Arba, bent jau atsidarys Jūsų išskirtinį gyvenimo aprašymą.
   
  Nepakankama arba per aukšta kvalifikacija
   
  Šia tema galima parašyti atskirą straipsnį. Esu asmeniškai susidūręs (ir ne kartą), kai man pasakoma „atleiskite, tačiau negalime Jums pasiūlyti darbo, nes esate per aukštos kvalifikacijos„. Teko pabūti viename pokalbyje Londone, kur man pasakė tiesiai-šviesiai: „labai atsiprašome, tačiau labai norėjome asmeniškai pamatyti žmogų, kuriam priklauso šis CV“ (ir taip, aš ten buvau primelavęs). Jeigu Jūsų kvalifikacija „netraukia“ iki keliamų reikalavimų – kam siunčiate ten savo CV? Gaištate ne tik savo, tačiau ir personalo atrankos darbuotojų laiką.
   
  O su „per aukšta kvalifikacija“ reikalas yra kitoks. Dažnai, girdėdamas tokį išsireiškimą savo atžvilgiu, aš nesuprasdavau, kame reikalas, kodėl kompanija nenori pasisamdyti žmogaus, kuris žino daugiau, nei jiems reikia, o sutinka dirbti už mažiau. Kai buvau jaunas ir kvailas – man tai sukeldavo pasipiktinimą. Dabar – aš tai suprantu. Ir galiu paaiškinti Jums, jeigu nesuprantate.
   
  Kompanijos nenori samdyti per aukštą kvalifikaciją turinčio žmogaus, nes:
   


   
  jis nebus patenkintas darbu: darbo vietos reikalavimai ir/ar darbo pobūdis neišnaudos to žmogaus žinių ir kvalifikacijos, nevers jo tobulėti, ko pasekoje, tam žmogui taps nuobodu ir… jis ieškos kito darbo;
  jis nebus patenkintas atlyginimu: jeigu aukštos kvalifikacijos specialistas sutinka dirbti už mažesnį atlyginimą – tam yra trys priežastys: 1) jam būtinai reikia bet kokio darbo (pajamų); 2) jis turi papildomas pajamas iš kitos veiklos (ir neskirs viso savo dėmesio jį pasamdžiusiai įmonei); 3) jam labai patinka būtent toks darbas (ir, greičiausiai, jo kvalifikacija yra melaginga). Bet kuriuo atveju – jis nėra tinkamas.
  jis toliau ieškos tokio darbo, kuris patenkins aukščiau išvardintus lūkesčius.

   
  Štai taip mąsto personalo atrankos žmonės. Ir žinote ką? Jie yra teisūs. Ir jeigu sakote, kad „ne, man ir šitas darbas bus gerai“ – Jūs meluojate patys sau. Arba esate be ambicijų (žr. aukščiau – apie Maximą, IKI, McDonald’s ir t. t.).
   
  Idiotiškas el. pašto adresas
   
  Šis punktas yra nerealiai juokingas. Tikrai teko matyti itin juokingų el. pašto adresų, iš kurių yra siunčiamas gyvenimo aprašymas. Ir nebūtinai tik el. pašto adresų, tačiau ir su jais atkeliaujančių „vardo, pavardės“: „atsiduodu_nedraugavus_69@…“, „manpxyra@…“, „Pupa Saldžialūpė“ ir panašiai.
   
  Dar kai kas – jeigu siunčiate gyvenimo aprašymą dar dirbdami kitoje įmonėje – nenaudokite savo darbinio el. pašto adreso. Ne todėl, kad gautą atsakymą gali pamatyti Jūsų esamas darbdavys, o todėl, kad potencialiam darbdaviui tai atrodo, jog ieškote kito darbo, naudodami paieškai savo esamą darbo laiką paieškoms, o ne darbui, už kurį Jums vis dar mokami pinigai.
   
  Sugadinta reputacija internete
   
  Ieškokite informacijos apie save internete. Nes taip darys Jūsų potencialus darbdavys. Neigiami straipsniai naujienų portaluose reiškia Jūsų karjeros pabaigą. Štai čia – negaliu pasakyti, ar Maxima ieškos informacijos taip giliai. Gal, visgi, galite dirbti kasoje…
   
  Straipsnis patalpintas iš Verslo.Guru svetainės.
 18. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į IdejosVerslui Kaip sudaryti gerą pirmąjį įspūdį   
  Efektyvi komunikacija ir teisingas minčių perteikimas susitikus su klientais asmeniškai – kartais būna sunkios užduotys. Tam, kad sandoris įvyktų – reikia ne tik mokėti perteikti informaciją teisingai, tačiau ir “patikti” Jūsų potencialiam klientui ar naujam verslo partneriui. Labai svarbu sudaryti tą “gerą įspūdį” žmonėms, su kuriais turite susitikti, kad Jūs būtumėte išklausyti ir išgirsta tai, ką turite pasakyti. Komunikacija taip pat turi savo strategiją. Galima sukurti teigiamą įspūdį tvirtu rankos paspaudimu ir žvilgsniu į akis, kai susipažįstate su žmonėmis. Tačiau kaip elgtis prieš tai? Ką sako Jūsų kūno kalba žmonėms, kai Jūs įžengiate į kabinetą? Kaip sudaryti tą teigiamą pirmą įspūdį?
   
  Prieš kelis metus, Niujorko Universiteto mokslininkų komanda, vadovaujama Danielos Šiller (Daniela Schiller), atliko neurologinį pirmojo įspūdžio tyrimą. Kol tiriamųjų subjektų smegenys buvo skanuojamos fMRI (funkcinis magnetinio rezonanso tyrimas) įrenginiu, jiems buvo rodomos nepažįstamų žmonių nuotraukos ir pasakomi šeši sakiniai apie kiekvieną iš tų žmonių (tyrimo šaltinis). Remiantis gautais rezultatais, paaiškėjo, jog mums pamačius nepažįstamą žmogų, aktyvuojasi ta smegenų dalis, kuri… priskiria vertę daiktams. Kaip kad pamatę Lamborghini Veneno – mes nusprendžiame, kad tai “brangus automobilis”, taip pat veikia ir mūsų smegenys, kai pamato kitą žmogų. Beje, ši reakcija įvyksta per 100ms laiką – vieną dešimtąją sekundės dalies (šaltinis PDF formatu).
   
  http://www.verslo.guru/wp-content/uploads/2014/03/Lambo-Veneno.png
   
  Kadangi dabar jau (moksliškai) išsiaiškinome, jog pirmojo įspūdžio sudarymui turite mažiau kaip sekundę – bandysiu paaiškinti Jums, kaip elgtis per tas 100ms. Juokauju, žinoma. :)
   
  Pirmasis patarimas – turite spinduliuoti pasitikėjimu savimi. Ne tik tai transliuoti visiems aplinkui, tačiau tikrai savimi pasitikėti. Jeigu nepasitikite savimi pakankamai – pasitikėkite produktu, kurį neužilgo pristatysite. Jeigu nepasitikite ir produktu – klausimas: ką iš viso veikiate tame susitikime ir kodėl bandote parduoti tai, kuo netikite? Pasitikėjimas savimi suteikia kitiems žmonėms jausmą, kad žinote apie ką kalbate ir esate tos srities ekspertas. Tiesa, geriau tuo ekspertu ne apsimesti, o tikrai žinoti toje srityje viską, ką turėtų žinoti žmogus, einantis į tokius susitikimus.
   
  Antrasis patarimas – domėkitės tais, su kuo kalbate. Jeigu susitinkate jų aplinkoje, tokioje kaip darbo kabinetas – atidžiai ir greitai apžvelkite tai, kas supa Jūsų pašnekovą. Tai parodo jo interesus. Pasidomėkite jais ir sužinosite apie savo pašnekovą daugiau nei Google pagalba. Jeigu ant sienų prikabinėta diplomų – nuoširdžiai nusistebėkite ir pasakykite, kad dar niekada nesate matę tiek apdovanojimų/mokslinių pasiekimų pas vieną žmogų. Jeigu matote apdovanojimus už sporto pasiekimus – pasidomėkite, kaip jis juos gavo (“Jūs, turbūt, labai daug pasiekėte šitame sporte?“). Šis veiksmas sukels dvejopą reakciją:
   


   
  Jūsų pašnekovas būtinai pasigirs. Tai – neatsiejama dalis to, kodėl jis iš viso tuos pasiekimus taip demonstruoja. Be to – greičiausiai, jau seniai niekas tais pasiekimais nesidomi ir pasigirti nėra kam. O norisi.
  Jūs staiga tapsite jo “draugu”. Nes domitės tuo, kas jam malonu ir aktualu. Na, o verslo darymas su draugu – labai lengvas.

   
  Trečiasis patarimas – klausinėkite apie jų problemas, stenkitės pažinti jų verslą ir sunkumus. Jūs turite būti tų sunkumų sprendimas (apie tai jau rašiau čia). Tai turite padaryti dar nepradėję pristatinėti savo produkto. Dažnai žmonės baiminasi užduoti klausimus apie “jausmus”. Pavyzdžiui: “kaip jūs jaučiatės dėl savo verslo sumažėjimo?“. Kai kalbama apie jautrius dalykus – reikia labai skirti užuojautą ir supratimą. Pasistenkite suprasti klientus/partnerius tuose momentuose, kuriuose jie patiria sunkumus. Įsijauskite į jų poziciją, kad suprastumėte jų patiriamus iššūkius. Tačiau jokiu būdu nesiimkite užuojautos. Jeigu tai padarysite – Jūsų pašnekovams atrodys, kad statote save aukščiau už juos, o to nemėgsta niekas.
   
  Ketvirtasis patarimas – parodykite, kad Jūs galite padėti. Tai jau minėjau pirmadienio straipsnyje. Turite parodyti klientui/partneriui, jog esate susidūrę su tokiomis problemomis ir turite joms efektyvų sprendimą. Pašnekovas turi jausti, kad judviejų verslų partnerystė (galima tai įvardinti ir taip, o ne “jūs – mano klientas, o aš – pardavėjas“) bus jam labai naudinga.
   
  Penktasis patarimas – jeigu suprantate, kad susitikimo laikas ribotas ir tikrai neapžvelgsite visko, ką reikėtų apžvelgti – patarčiau didesnę to laiko dalį išnaudoti tam, kad padaryti tą gerą pirmą įspūdį nei pačiam verslui. Po pirmojo susitikimo nusiųskite padėką už Jums skirtą laiką (gink Dieve – ne šablonišką), lengva užuomina pasidalinkite Jums sudarytu įspūdžiu apie tai, ką pastebėjote biure, pridėkite papildomos medžiagos apie verslą ir galimus pasiūlymus, bei pasidomėkite, kada galite susitikti vėl. Esant geram įspūdžiui – klientai/partneriai norės su Jumis susitikti dar ne kartą ir vystyti tolimesnius dalykinius santykius.
   
  Pabaigai – pats svarbiausias patarimas: niekada neapsimeskite tuo, kuo nesate. Tai pražudys Jus, Jūsų verslą ir galimybes.
   
  Straipsnis paimtas iš Verslo Guru svetainės.
 19. Patinka
  Tautvydas Bernotas gavo reakciją nuo TheToX3r Naujas mobilus. Koki pasirinkti?   
  Čia žmogus klausė apie kainą, nieko aš tau nesakiau. O pats Sony Xperia U turėjau, tai vėlgi, niekas čia nesamonių nerašo, o sakau iš savo patirties.
  Xperia Z pirkti žadėjau, bet pakliuvo Gsmart'as.
 20. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į !karolis Chebra, Roland prisistato   
  Man ir kažkodėl nieko nesako. :lol:
 21. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į GotMilk? Chebra, Roland prisistato   
  As asmeniskai su RolandB nesusidures ir nebendraves tik pastebejau kad daznai zmones ant jo varo. Maciau kitam forume kaip jam ziauriai nesiseke paskolu biznis ir stebejausi kodel ir toliau jis kisa i tai pinigus. RolandB yra is tu kuriuos as vadinu spontaniskais verslininkais ir primena man mano drauga bei buvusi verslo partneri. Zmogus turejo virs 10 verslu kurie sudege visi is eiles o paskutinis nusinese 500k LT is kuriu 450k buvo skolinti. Dar kai mes turejom bendra versla ir as pasakiau stop, stabdom veikla arba as parduodu savo akcijas ir traukiuosi jis vis vien pasake as judu toliau ir.... sudege. Zodziu jis is tu kurie ALL IN varo. Ir dar man yra pasakes kad as nors ir 20 verslu sukursiu bet kazkuris gi pagaliau issaus. Ir issove. Jau trecia sekminga versla pletoja, vazineja su masina uz 90k ir toliau pleciasi o jam tik 26 metai. Taip ir RolandB. Jis grebiasi visko, spontaniskai ir as tikrai jam paspausciau ranka uz tai kad jis nebijo pletoti net ir is salies atrodanciu idiotisku projektu. Ir kas svarbiausia man tikrai bus ziauriai juokinga pamatyti ant jo varanciu zmoniu veido israiskas kai zmogui pagaliau pasiseks ir kaip kazkas cia sake jis atvaziuos i meeta su CL63AMG. O dauguma cia sakanciu kad jis klounas, minedas ir ligonis tesugebat tik sedet, nieko neveikt, ieskoti forume ka cia dar sudu apipilt ir verkti kaip blogai gyventi Lietuvoje.
 22. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į nemarius Chebra, Roland prisistato   
  mano nuomone sitas zmogus perspektyvus, nesedi vietoj, galva suka, maladec.
   
  Tik man gaila, kad daugelis neperlipa per old-stailiska lietuviska mentaliteta - pavydeti.
   
  Pasakysite jis sukcius? :)
  Tad pasukyte galva smarkiau, Jus kiekviena diena tratina per pinigine visokios maximos, bankai ir pan, kiekviena sh perkant jus bando apsukti ir ka, kuo tai skiriasi nuo to ka jis dare?
   
  Ir man baltai pavydu jo drasos, as taip tiesasakant nesugebeciau. :rolleyes:
 23. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į ronner Pilnametystės amžius - 14 metų   
  Čia daugiau nepilnamečiai gali sakyti norį amžiaus mažinimo, bet iš tiesų 18 yra puiki riba. Galbūt, būtų galima leisti tam tikrą veiklą vykdyti nepilnamečiams, pavyzdžiui - verslo liudijimai ar individuali veikla, ar dar kažkokia specifinė verslo forma, kadangi daug verslių žmonių ir jaunesnių, tačiau visiška nepriklausomybė ir atsakomybė - ne, čia keisti nieko nereikia.
 24. Patinka
  Tautvydas Bernotas sureagavo į Centas Chebra, Roland prisistato   
  Roland tai Roland, bet jūs irgi, ne ką aukštesnio mentaliteto pasirodot esantys, jei tesugebat pasijuokt iš kitų žmonių, taip manydami, jog esat geresni/kietesni - nė velnio, atvirkščiai :)
×
×
 • Sukurti naują...