Pereiti prie turinio

Vermikolega

Nariai
  • Pranešimai

    16
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Apie Vermikolega

  • Rangas
    Naujas veidas forume

Paskutiniai lankytojai

Paskutinių lankytojų blokas yra išjungtas ir nėra rodomas kitiems nariams.

  1. Substaratas tai jau paruoštas maistas sliekams. Bet galima jį gamintis pačiam. Tai yra perki mėšlą ir kitą organiką pigiau negu 100 Lt. už toną, fermentuoji ir gaunasi substaratas. Kadangi rusiškai gerai moku, tai rusų internetas pilnas skaitymui apie sliekų auginimą. Tačiau pas mus Lietuvoje dar nesusiformavusi ir rinka ir kultūra biohumuso naudojimui, o užsieniui reikia didelių kiekių. Kad pagamint didelius kiekius tai 30000 Lt mažoka norint iš karto kažką pasiekti. Tačiau daugelis mūsų ir pradedam nuo mažų kiekių, tai svarbu konsoliduotis, kaip kažkas temoje kalbėjo. Čia aš abstarakčiai
  2. Dėl nuotekų dumblo gal pagrindinė problema tai psichologinė. Daugeliui biohumusas, gamintas iš nuotekų dumblo atgrąso nuo jo panaudojimo. Nebent tik gėlėms ir kitoms kultūroms tręšti, bet ne maisto produktcijos auginimui. Tik čia vis vien reiks nugalėti dar nesusiformavusią biohumuso panaudojimo kultūrą.
  3. Aš taip pat ilgai galvojau kaip registruoti veiklą. Iš pradžių domėjausi apie verslo liudijimą, tačiau ten yra konkretus sąrašas veiklų, kuriomis galima užsiimti. Ten sliekų auginimo neradau. Radau tik naminių gyvūnėlių auginimą, tačiau mokesčių darbuotojos suabejojo ar tai tiks. Sako kai patikrins veiklą tada gali iškilti problemų. Be to išsiėmus verslo liudijimą reikia pastoviai mokėti fiksuotus mokesčius. Todėl aš pasirinkau individualią veiklą pagal pažymą. Čia kiek aš domėjausi ir man aiškino mokesčių innspekcijos specialistai, kad mokesčiai mokami atėmus išlaidas tik nuo gautų 50 proc. p
  4. O docentas Juozas Pekarskas seminare sakė, kad didžiųjų miestų nukritę medžių lapai taip pat netinka biohumuso gaminimui. Nors aš iš mažesnio miesto lapus naudoju.
  5. Be to kokius leidimus reikia turėti auginant sliekus ir gaminant biohumusą. Kaip su aplinkosauga, veterinarija, kokios formos įmonę kurti. Gal pradžioje pakanka dirbti kaip fiziniam asmeniui. Juk dar ilgai nieko nerealizuosi ir ekonominės naudos neturi, o mokesčius jau reiks mokėti. Ar nėra problemų kompostuojant mėšlą. Ūkininkams juk egzistuoja mėšlo tvarkymo taisyklės.
  6. Įveskite pavadinimą: Kooperatinė bendrovė "Biohumus LT". Aš tokį radau internete, bet jie dar ten plačiai nesiskelbia.
  7. Matyt dabar žiemą būtų sunkoka pas Jus apsilankyti, nes ne viską galėsim pamatyti.
  8. Daug klausimų šiame versle. Bet tam mes ir susirenkame, kad juos spręsti.
  9. 100 litų 1 tonos substarato pirkimui. Už toną biohumuso duoda 345 Lt. Iš tonos substrato pasidaro 600 kg. biohumuso. Pajamos 207 Lt. už toną biohumuso. Kaip ir mažoka.
  10. Matau čia dauguma nuo žemaitijos. Bet aš nuo šiuaurės rytų Lietuvos. Ar šiam krašte yra sliekų augintojų? Aš, užpidžiau 30 dėžių, investicijos apie 20000 litų.
  11. Sakoma, kad sliekas per parą geromis sąlygomis suvartoja maisto tiek kiek pats sveria.Pagal tai galima paskaičiuoti, kiek reiks substarto. Maitinama kaip taisyklė kas savaitę dedant maždaug po 5-7 cm. sluoksnį. Iš to gaunama apie 60 proc. biohumuso. Substaratas aišku gali kažkokį kvapą turėti, bet po 1-2 parų jį sliekai apdoroja, kad kvapas dingsta. Substrato receptūra tai atskiras klausimas. Čia siūloma žinoti C/N (anglies ir azoto santykis), PH (rūgštigumas), proteinus, sunkiuosius metalus (jokiu būdu negali būti šešiavalenčio chromo)ir pan. Biohumuso gamintojai sakė, kad biohumuso kokybę ap
  12. Būtent tokios minties ir aš tikėjausi. Kalbėjau su triušių augintojais. Jie keletas susibėgo ir įkūrė savo kooperatyvą. Iš tikrųjų reikėtų giliau pasidomėti į teisnes ir organizacines kooperatyvų veiklos subtilybes. Gal kas nors iš forumo dalyvių gerai nusimano ar dalyvavo tokioj veikloj? Ar biohumuso gamintojams tas tiktų? Kooperatinė veikla kaip tik leidžia neslėpti viens nuo kito žinių, o kaip tik padėti viens kitam, kad galėtume pagaminti didesnius kiekius geresnei rinkai. Juk reikia ir biohumuso tyrimus atlikinėti, ir gamybos technologijas aptarti, ir pelningas realizavimo vietas aptikti.
  13. Idomu būtų, kad kiek galima pasisakytų tie gamintojai, kurie jau pagamino ir realizavo biohumusą. Kolkas aišku, kad sudarius su Verdetera sutartis, reikia iš jų pirkti sliekų populiaciją ir tik tada jie įsipareigoja nupirkti pirmą partiją biohumuso. Be to būtina tapti Sliekų augintojų asociacijos nariu. Nors jų paskaičiavimai gundantys, bet sliekai pas juos gan brangoki. Žinau, kad yra ir daugiau sliekų augintojų, bet jie nesireklamuoja, o tiesiog daug dirba, o tai reiškia, kad ir turi realizavimo taškus. Smagiausia būtų tai, kad biohumusą supirktų užsienio pirkėjai, nes ten gerai moka, bet
  14. Kai prisipildo viena dėžė sliekų su maistu, ant jos dedu sekančią, kai prisipildo ir šita, dedu dar trečią. Besibaigiant užsipildyti paskutiniai dėžei apatinę dėžę ištraukiu, o ant viršaus vėl dedu dėžę ir toliau po truputį maisto. Apatinėje dėžėje sliekų jau nebebūna, nes jie visą laiką kyla į viršų į naują maistą. Dėžės su skylutėmis dugne.
  15. Pradėjau nuo vieno maišo mėšlo, kuriame buvo sliekų. Pardavėjas sakė, kad ten tikrai Kolifornijos sliekai. Porą metų žaidžiau su šiais sliekais ir kartu mokiausi mėgėjiškai juos auginti. Aišku kai buvo maži kiekiai auginau mažose dėžėse papildant maistą tuo pačiu keliant auktyn maždaug iki 3 aukštų, o aptinėse dėžėse likdavo grynas biohumusas be sliekų kurią ištaukdavau. Tačiau kai pirkau pagrindinį kiekį, jį man pardavė mažose dėžėse skaičiuojant gyvąjį svorį ne vienetais, o kilogramais. Bendrai į savo 2 kv. metrų medinę dėžę supyliau po 6 kg. sliekų. Nei vienu, nei kitu atveju manau niekas
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...