Pereiti prie turinio

piktaskiskis

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    280
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Įdomu
    piktaskiskis sureagavo į Mas Ubr istorija   
    Kažkas pas Malinauska komentaruose įmetė įdomų faktą prie to pačio
     
  2. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į MartynasKu Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Taip, teisingai. 🙂 Su sekančia sąskaita išrašo visą likutinę sumą sumokėti. Jei tarkim mano atveju sutarties buvo likę 7 mėn. o modemo kaina 3 Eur/mėn, tai ateis su kita sąskaita susimokėti 21 EUR.
  3. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo MartynasKu Telefonų ir smulkios elektronikos servisas ieško partnerių   
    O jūs esate autorizuotas servisas?  Įrankiai yra specializuoti oficialaus gamintojo? 
     
  4. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į MuniGod Is kur perkami deveti laptopai   
    Gyvenu Švedijoje, pats 2009-2013 eidavau į tokius šrotus, kol nepagavo. 😄 
    Švedai tai ne lietuviai, kurie "šiukšles" pardavinėja per skelbimus, ta prasme jei daiktas atitarnavo, tai jį meta lauk, o ne per skelbimus dar bando pusę sumos atgauti. Kad išmestų 2-3 metų senumo laptopą tai vargu, bet pasitaiko, bet ne tiek kad autobusiukais vežtų.
    Šrotuose nieko negali pasiimti, tik atvežti, BET būna darbuotojai atrenka normalius sveikus daiktus (bet ne elektroniką) ir galima už dyką pasiimti. Esam ėmę stalus, spinteles ir pnš. Kas veža nuo seniai galimai turi skyles, kur darbuotojai parūpina. Jau nuo 2013 metų daug kur sudėtos kameros nuo judesių, tai šiaip pasirinkti turbūt jau nelabai įmanoma. 
    Aišku, dar yra lopisai, kur pardavinėja sendaikčius, bet ten nerasi krūvos pc ar telefonų. O ir dažnai būna brangiau nei skelbimuose.
    Pas švedus skelbimuose dažnai galima nupirkti pigiau nei, kad parduotum Lietuvoje. Tiek auto, tiek pc, telefonai pigiau nei LT. Dažnu atveju pc ir telefonai ir nauji pigesni nei LT.
    Dėl pakelių tai dalis tiesos. Čia būna pavasarins/rudeninis tvarkymasis, tai būna pilnos pakelės daiktų, kuriuos vėliau surenka. Realiai jei neturi gėdos, gali sustoti ir pasirinkti, Dažniau būna didesnio gabarito: žoliapjovės, įrankiai, skalbimo mašinos ir pnš.
    Ai, dar pvz Stockholme, jei gyveni daugiabutyje tai ten kiekvienas daugiabutis (ar laiptinė) turi konteinerius rusy, kur metama elektronika. Tai tokiuose gali pasiimti be jokių problemų, žinoma, turi gyventi ten. 😄 
    O realiai tai jau tų šrotų laikai turbūt baigėsi.
  5. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į EmilisR Automobilis iš salono. Į ką atkreiptį dėmesį?   
    Toks minimalus checklistas, patarimai:
    Paklausk iš kur ir kokios būklės automobilis įsigytas ar atvežtas (yra kurie perka aukcionuose, remontuoja ir t.t.) - su tuo nieko blogo, svarbu kaip suremontuota ir tada žinosi kur atkreipti dėmesį Paprašyti serviso, remontų istorijos - pažiūrėk ar nebuvo praleisti aptarnavimai, ar buvo atliekami atstovybėse Paprašyk susipažinti su serviso patikros rezultatais (svarbiausia - dažų storis (ar buvo dažyta), padangų likučiai, stabdžių likučiai ir t.t) Jei rida >70'000 km, pažiūrėk ar jau buvo keisti stabdžių diskai, kaladėlės. (jei ne - įsivertink, kad reikės greit keisti - bus papildomi kaštai) Jei rida >100'000 - paprašyk rekomenduojamų tolimesnių aptarnavimų lentelės (su kainomis) ir pažiūrėk ar artimiausiu metu nebus kokių nors didelių aptarnavimų (pvz. pagr. diržo, vandens pompos ir pan. keitimai) Pasidomėk ar automobilis turi vasarines/žiemines padangas, kokia būklė Dėl nuolaidos - atstovybės retai jas suteikia, bet deryboms gali paprašyti pvz. pakeisti stabdžius, padaryti tech. aptarnavimą, perdažyti pažeistą vietą (jei tokių yra), padovanoti žiemines/vasarines padangas arba bent jau tokius darbus padaryti už "savikainą" Na ir dar "neprisigauk" su lizingo sąlygomis, kasko, civiliniais draudimais, visada pasilygink su kitais:)
    sėkmės!
  6. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į GSoul Būsto paskolos palūkanos / Euribor pokyčiai   
    Euribor mes niekaip paveikti negalime, to pasekoje diskutuoti apie kažkokius sutaupymo būdus per šią prismę nėra prasmės. Verta paminėti, jog "krizės" istoriškai trunka apie 18 mėnesių (gali išsitempti ir iki 3 metų) - tai jei čia laikotarpis didesnių palūkanų įdomus. Asmuo turi teisę keisti sutartį arba refinansuoti paskolą - tam tikrose situacijose taip pagalima gauti palankesnes sąlygas (mažesnę banko maržą) net ir atsižvelgus į mokesčius susijusius su šituo pokyčio. Pavyzdys, tu esi idealus klientas bankui tačiau imdamas paskolą dar buvai tik junior specialistas to pasekoje tau bankas davė paskolą su 2.4 marža. Po kelių metų, kylai karjeros laiptais ir jau esi mid lygio specialistas su 2x atlyginimu negu prieš tai. Matai kad rinkoje vid. marža yra apie 1.9-2. Kreipiesi į banką dėl sutarties pokyčio, pagrasini galbūt dar kad pasiieškosi kito banko refinansavimui - bankas pervertina tave ir pasiūlo naują maržą - 2. Už sutarties pakeitimą susimoki mokestį/baudą - tau ta bauda atsiperka per 6 mėn., o tu tuo tarpu džiaugiuosi 20+ metų mokėdamas 100 eurų mažiau kas mėnesį (priklauso nuo paskolos sumos). Tai čia parašiau savo kolegos patirtį. Viskas priklauso nuo to ar jūsų situacija yra pagerėjusi (banko atžvilgiu), kokia yra vid. banko marža šiuo laikotarpiu bei kiek dar paskolos likę. Pastaba: refinansavimo atveju yra daug daugiau popierizmo / sąnaudų, nes reiks per naują turtą vertintis ir pan. Tuo tarpu jei tiesiog keiti sąlygas tame pačiame banke - to išvengi (bet keičiant tame pačiame nebūtinai gausi geriausas sąlygas). Euribor 3 mėn. vs 6 mėn vs 12 mėn. Atsakymas toks - Jei valdai gerai savo finansus/turi juodai dienai (6+ mėn.) ir t.t. - pigiausia yra 3 mėn. Čia reikia suprasti, kad paskolą perskaičiuos dažnai, tad reikia būtų nusiteikus (kylant palūkanoms) daugiau pinigų atsidėti paskolai. Jei gyveni nuo atlyginimo iki atlyginimo, nesijauti gerai su savo finansais - imi 12 mėn. ir žinai kad tau perskaičiuos tik kartą į metus tą įmoką.

    Pastabos:
    - Ne visi bankai leidžia rinktis (pvz Swedbank neduoda dabar 3 mėn.).
    - Ilguoju laikotarpiu (20-30 metų) nesusidaro reikšmingo pokyčio tarp 3 ir 12 mėn., nes tiesiog viskas išsilygiuoja. Ta prasme, skirtumas gal kelių tūkstančių gaunasi nuo 100 000 paskolos. Dalies paskolos grąžinimas - keli tūkstančiai prie 100 000 tūkstančio skolos nieko reikšmingai nepakeis. Turint didesnę sumą - ją vertėtų investuoti, nes tikrai nėra raketų mokslas gauti 5-10% grąžą per metus, kuri ilguoju laikotarpiu būtų didesnė negu sutaupyti pinigai dėl grąžintos paskolos dalies. Nebent turime situaciją, kai pinigai tiesiog kojinėje laikomi (ar banko sąskaitoje) ir neplanuojama nieko su jai daryti (pvz investuoti, pirkti NT nuomai ir t.t.) - nu tai tada geriau išties grąžinti negu deginti pinigus. Reikia suprasti paprastą dalyką, NT paskolos yra laikomos pigiausiomis paskolomis rinkoje t.y. traktuojama kaip "gera" paskola (viskas kas iki 5%), tai skubėti jos grąžinti kaip ir nėra prasmės.
  7. Naudinga
    piktaskiskis sureagavo į Stanley Namo pirkimo gidas   
    Kitas forumietis prieš tai parašė gerą buto pirkimo gidą ir niuansus su bankais ir paskolom, rekomenduoju prieš tai perskaityti jį: 
    Aš jį papildžiau komentaru: 


    Šioje temoje nesikartosiu, o papildysiu viską kas susiję su namo pirkimu. Galbūt jau kažkas pasikeitė, galbūt kažkieno patirtis kitokia, rašau iš savo patirties, gal kažkam bus naudinga. Didžioji dalis patarimų bus perkant seną namą, nes būtent tokį rinkausi pagal savo poreikius ir biudžetą. 

    Buvau nuėjęs į seminarą apie būsto paskolas, tiesa po to išaiškėjo, kad to seminaro tikslas tik parduoti gyvybės draudimą, bet visgi daug naudingos info jame galima pasisemti, tad jei turit galimybę - nueikit, kainuoja gal 10€, bet sutaupo tikrai daugiau, svarbu po to su jais nebendrauti, nes labai įnirtingai bando įpiršti tą draudimą ? 

    Kitas žingsnis buvo užpildyti paraiškas bankuose ir gauti informaciją apie paskolos galimybes, kadangi turiu IV, tai tos online skaičiuoklės visiškai neaktualios, banko darbuotojai turi peržiūrėti visus popierius ir tada pasakys verdiktą kokiai sumai galima gauti paskolą ir ar išvis galima gauti. Kiekvienas bankas vertina skirtingai, todėl būtina užpildyti paraiškas į visus bankus. 15% pradinių įnašų seniems namams nebūna, geriausiu atveju 20%, gali būti ir 30%.

    Kai jau turi įsivaizdavimą į kokį namą galima pretenduoti, tai jau tiksliau žinai kokius skelbimus gali žiūrėti, o kokius iš karto atmesti, nes vistiek paskolos neduos. Skirtingai nei butai, kai bankas duoda paskolą praktiškai bet kokiam butui jeigu leidžia tavo pajamos, tai su namais yra kitaip - bankui taip pat turi patikti ir namas, lyg jį pirktų sau, kiekvieno banko kriterijai yra skirtingi. Pvz., SEB nemėgsta nebaigtos statybos namų ir net nefinansuoja namų jeigu juose nėra išvedžiotos šildymo sistemos. Kitas bankas (Citadėlė berods), iš karto atmetė paskolos paraišką, nes pagal juos namas stovi kažkokiam užkampyje, o jie finansuoja būstą tik didmiesčiuose. Kad namas realiai stovi 500m nuo Vilniaus ribos jiems buvo neįdomu. Mediniam namui galima gauti paskolą tik jeigu jis iki 30m. amžiaus. Tas pats liečia ir karkasinius. 
    Taip pat svarbu namo baigtumas, jeigu namas dokumentuose nėra 100% baigtumo, net jeigu jis jau yra pilnai gyvenamas - per metus laiko privalai priduoti 100% baigtumą. Net jeigu namas yra didelis ir tau užtektų įsirengti tik pusę. Net jeigu tame pačiame kieme yra kitas namas, kuris įregistruotas kaip ūkinis, tačiau realiai yra naujas pilnai įrengtas namas. Kitaip gali būti sankcijos ar net sutarties nutraukimas. Nebuvau susiduręs, bet kiek man aiškino banko darbuotojai ir brokeriai taip būna kraštutiniais atvejais jeigu žmogus visiškai nieko nedaro. Jeigu procesas vyksta, pvz., nusipirkai namą su 60% baigtumu, o po metų padidinai iki 90%, tai bankas bus geranoriškas ir pratęs terminą. 
    Perkant nebaigtos statybos namą reikia turėti pinigų netik pradiniam įnašui ir notarams, bet ir remontui. Bankas gali paprašyti parodyti tuos pinigus. Viskas vyksta taip - gauni paskolą, už savo pinigus padarai kažkokius remontus, pakeli baigtumo procentą, padidini namo vertę, tada vėl kreipėsi į banką ir tau padidina paskolą, t.y. išmoka pinigus, kuriuos toliau investuoji į namą. Kuo daugiau turėsi laisvų pinigų - tuo mažiau bus tokių etapų ir tuo mažiau sumokėsi už turto vertinimus ir baigtumo % nustatymus, nes kiekvieną kartą turėsi už tai mokėti iš savo kišenės. Taip pat reikės planuotis kokius darbus daryti pirmiausia, kad išleisti kuo mažiau pinigų, bet % padidėtų kuo daugiau. Čia labai trumpai paaiškinau, ten niuansų yra labai daug. 
    Grįžtam prie 100% baigtumo namų. Esu matęs daug skelbimų kur namai pilnai užbaigti tik iš išorės, o viduje tik išvedžiotos komunikacijos ir ištinkuota, nėra nei vidaus durų nei santechnikos, net katilo, bet jie vistiek turi 100% baigtumą dokumentuose. Esu girdėjęs, kad bankai į tokius namus žiūri kitaip. 
    Gera žinia, kad bet kokiam "blogam" namui yra back-up planas - Šiaulių banko paskola nekilnojamam turtui. Procentai panašūs kaip būsto paskolai, užtat gali pirkti bet kokį nekilnojamą turtą - sklypą, tvartą ar tokį namą, kuris netinka kitiems bankams. Tačiau pradinis įnašas turi būti 40% ir paskolos terminas max 10m., tad reikia paskaičiuoti ar galėsi patempti tokią paskolą. 

    Žiūrėdamas skelbimus turėk omenyje, kad NT agentai kaip ir mašinų perekūpai - meluoja kiekviename sakinyje arba apsimeta, kad nieko nežino, nuotraukose namai ir sklypai visada atrodo žymiai gražesni ir erdvesni nei realybėje, nuotraukos prifotošopintos ir ištampytos. Jeigu nuotraukose matai visokias nufotografuotas gėles, krūmus ir t.t. reiškia namas realių pliusų turi mažai. Jeigu skelbimą įdėjo savininkai, o ne brokeriai, tai turėk omenyje, kad realybėje jis atrodys kaip tik geriau nei skelbime. Pasiruošk važinėjimams, nes teks apžiūrėti tikrai nemažai namų, o ir bežiūrint keisis kriterijai. Kol ieškojom apžiūrėjom kokių keliasdešimt namų ir čia ne dėl to, kad nežinojom ko norim. Gerai žinojom ko norim, nebuvom išrankūs, tiesiog dažniausiai namas realybėje neatitiko to kas buvo skelbime, arba skelbime buvo per mažai info, o telefonu NT agentas nieko nežinojo. Arba namas netiko bankams. 

    Bet koks namas prasideda nuo sklypo, taigi jam reikia skirti didžiausią dėmesį. Visų pirma - lokacija ir privažiavimas. Yra priemiesčių, kurie atrodo randasi pačiame Vilniuje, bet realiai pasiekti miestą iš jų yra vargas. Pvz., Balsiai (nepykit Balsių gyventojai ? ) Būna ir atvirkščiai - tarkim Skaidiškės ar Lentvaris, atrodo toli, bet realiai šoki į greitkelį ir per 20min. jau vietoje, kamščiuose stovi mažiau nei gyvendamas bute mikrorajone. Skelbimus geriausia žiūrėti ne pagal sąrašą nustačius vietovę, o atsidarius žemėlapį su skelbimais. Nes nustačius vietovę tarkim Vilniaus rajoną - rodys visokius užkampius 50km nuo miesto, kurie greičiausiai bus per toli, bet nerodys namų esančių Trakų rajone, nors jie bus prie pat Vilniaus ribos.
    Aš automobilistas, todėl man buvo svarbu asfaltuotas privažiavimas, taigi namus prie žvyrkelių iš karto atmesdavau, aišku prieš tai pasižiūrėdavau ar to kelio nėra numatyta išasfaltuoti. Buvo netgi tokių namų, kuriuos važiuodami žiūrėti pusiaukelėje apsisukome, nes supratome, kad ir koks būtų geras namas - kasdien tokiu keliu važinėti tikrai nenorim. Jeigu nesi gyvenęs prie žvyrkelio, tai tau labai pasisekė. Man tai būtų pragaras. Nuolatiniai važiuoklės remontai čia mažiausia bėda, po metų tokio važinėjimo mašina tampa nebe mašina, o kažkokiu vežimu, salonas barška, dulkės visur kiek bevalytum, kėbulas visada purvinas, net nėra prasmės plauti. Tektų nusipirkti kokį SUV ar visureigį, apie gražių ar sportinių mašinų turėjimą galima pamiršt. Jei namas stovi prie pat žvyrkelio, tai dulkės nuo jo eitų ir į namus. Prie namų nepasivaikščiosi patogiai, nepavežiosi vežimo, vaikai nepasivažinės riedučiais ir t.t. Kai sunki finansinė situacija ir reikia bet kokio stogo virš galvos, tada taip, į tokius dalykus nekreipi dėmesio, bet kai turi normalesnį biudžetą ir gali rinktis, tai geriau nupirkt prastesnį namą, bet prie asfalto. Visada galėsi užsidirbti daugiau pinigų ir pasidaryti remontą, bet kelio neišasfaltuosi, kad ir kiek beuždirbtum. Namo arčiau miesto irgi nepastumsi. 
    Jeigu šeimoje yra nevairuojančių, tada reikia pasidomėti viešuoju transportu, kuris Lietuvoje yra labai blogai išvystytas. Yra tokių priemiesčių, kur miesto autobusai net nevažiuoja, o tarpmiestiniai autobusai važiuoja gal porą kartų į dieną.
    Jei aktualu, tai reiktų pasidomėti ir kokia gatvė prie namo, man pvz., nelabai norėtųsi, kad tai būtų judri gatvė kur pilna žmonių ir fūros važinėja. Ir atvirkščiai - kokioj nors sodų bendrijoj keliukai ant tiek siauri, kad atvažiavęs trumpam namo negalėsi numest mašinos prie tvoros, reikės būtinai atidarinėt vartus ir važiuot į kiemą, taip pat laukt kol įvažiuos kaimynas. Teko apžiūrėti namą, įvažiavimas į kurį buvo pro kaimyno kiemą - servitutinis kelias. Teoriškai kaimynas visada turi jį laikyti laisvą, bet realiai kas ten žino kas jam šaus į galvą. 
    Sklypą patarčiau imti kuo lygesnį, teko gyventi name ant šlaito, daugiau nebenorėčiau. Lietuva ne Italija ar Graikija, čia ne uolienos ir akmenys, o minkšta pūri žemė, kuri nuolat juda ir slenka, ją plauna lietus. Aišku, kai statai namą pats, tai gali įkalt labai gilius pamatus, bet kai perki jau pastatytą nežinosi kas ten darosi po namu, nemaža tikimybė, kad jis slinks po biškį, grindys nebebus horizontalios, bus įtrūkimų sienose ir t.t. Pats sklypas irgi gaunasi nepanaudojamas, nei mašinos pastatysi, nei garažo, nei pavėsinės. Dar svarbu kaip atrodo sklypai aplinkui, jeigu kaimynai susikėlė savo sklypus ar gatvė aukščiau nei tavo slypas, tai didelė tikimybė, kad lietus plaus smėlį į tavo sklypą. Jeigu tavo sklypas pats žemiausias, tai yra potvynio tikimybė. 
    Dar reikia atkreipti dėmesį į sklypo įrengimą. Apželdinimas, tvora, vartai, trinkelės, pavėsinės - viskas kainuoja labai daug. (pvz, išklot trinkeles, kad priparkuot 3 auto 3000-4000€). Aišku galima nusipirkt namą be nieko ir su laiku viską pasidaryt, bet reikia turėti omenyje, kad naujakurių rūpesčių ir taip bus virš galvos ir norėsis iš karto gyventi tvarkingai, o ne vaikščioti per purvą. Ir kuo labiau įrengtą namą perki - tuo labiau apsimoka žiūrint iš paskolos pusės, nes bankas iš karto viską sumoka ir toliau moki mėnesines įmokas, o taip turėsi mokėti ir bankui ir dar turės likti pinigų remontams. 
    Sklypo plotas priklauso nuo poreikių. Vieniems reikia kuo mažesnio, kad kuo mažiau prižiūrėt, svarbu mašina tilptų. Kitiems reikia kuo didesnio, kad tilptų ir kelios mašinos ir pavėsinė, pašiūrė, šiltnamis, dar kokią pirtį ar garažą pastatyt. Didžioji dalis sklypų būna 6a, nes tarybų sąjungoje tokio dydžio sklypus visiems dalindavo. Bet 6a nelygu 6a, priklauso kokio dydžio namas ir kur jis stovi. Teko žiūrėti namą, kuris stovėjo sklypo centre, tai realiai sklypo nebėra, į visas puses po kelis metrus, net garažo nepastatysi. Reikia turėti omenyje, kad statant kažką su pamatais turi būti 3m. atstumas nuo sklypo ribos, nebent kaimynas pasirašys leidimą statyti arčiau, bet čia jau priklauso nuo kaimyno geranoriškumo, o pasitaiko tikrai piktybinių. Jeigu 6a sklype namas stovi kampe, tai dar lieka pakankamai vietos viskam kitam, bet jeigu planuoji dar statytis garažus ir t.t., tai vistiek 6a neužteks. Gal nuskambės absurdiškai, bet 9a yra dvigubai didesnis sklypas nei 6a ? Mano nuomone sklypo per daug nebūna, kad ir 30a, nėra ką ten prižiūrėti, kelis kartus per vasarą nušienauji ir tiek, jei pats laiko neturi, tai gali išsikviest ką nors kas tai padarys už keliasdešimt €. 
    Prieš perkant namą būtinai reikia atsidaryt registrų centro žemėlapį, įsijungti ortofoto ir palyginti ar sklypo ribos ant popieriaus (šiuo atveju ant žemėlapio) sutampa su realiom ribom. Jau norėjom pirkti namą, bet prieš paliekant užstatą patikrinau tokiu būdu ir sužinojau, kad pusė namo stovi ant kaimyno sklypo, NT agentė nieko nežinojo ar tiesiog nepasakė. Pasirodo šeimininkai su kaimynais buvo pasirašę raštą, kad jie leidžia naudotis žeme, bet niekas įregistruota nebuvo. Nusiperki tokį namą, kitą dieną kaimynas ateina ir sako nugriauk, nes ant mano žemės stovi. Kituose objektuose taip pat buvau radęs nesutapimų kai tvora stovi metru toliau ar arčiau nei reikia. 

    Kaimynai irgi vienas svarbiausių dalykų gyvenimui, deja prieš perkant to nelabai patikrinsi. Yra toks dalykas kaip nusikaltimų žemėlapis, galima pasižiūrėti kokie nusikaltimai buvo įvykę paskutinius metus. Jeigu pas kaimynus nuolat vyksta smurtiniai nusikaltimai, tai jau aišku kas per kontingentas ten. Arba jeigu nusikaltimai susiję su narkotikais, tai yra tikimybė kad ten jais prekiauja, reiškia čia lankosi narkomanai. Apie kaimynus dar galima pasakyti kaip atrodo jų sklypas, jeigu viskas apgriuvę, voliojasi šiukšlės, tai su tokiais kaimynais irgi gali būti problemų. Blogiausi kaimynai tai visokios supermamytės, kurioms amžinai viskas nepatinka, amžinai viskuo skundžiasi. 

    Namo plotas. Skirtingai nei su butais, kur kambarių skaičius nusako buto dydį, o kaina skaičiuojama €/kv.m. - su namais viskas kitaip. Plotas nelabai įtakoja namo kainos, nebent kalba eitų apie labai mažus namus, iki ~60kv., kurie yra pigesni, nes daug kam per maži. Koks tau reikalingas plotas nepasakysiu, nes kiekvieno poreikiai skirtingi. Bet reikia žinoti, kad namui reikalingas daug didesnis plotas nei butui, dar priklauso nuo aukštų skaičiaus ir išplanavimo. Pvz., naujos statybos, šiuolaikiško išplanavimo 1 aukšto 80kv. namas nors ir nedidelis, bet pakankamai talpus, jame būna du miegamieji ir svetainė su virtuve, taigi galima komfortiškai gyventi. Tuo tarpu atvažiavęs apžiūrėti kokį nors seną 100kv. 2 aukštų namą - randi tik 1,5 kambario butą, nes visą plotą suvalgo laiptai, verandos, balkonai, rūsiai ir t.t. Teko apžiūrėti 5 kambarių namą kur realiai tik vienas kambarys buvo kaip miegamasis, visi kiti pereinami iš kurių nėra jokios prasmės, nes jie per maži, kad būtų svetainėmis. Namas turi keturis plotus - bendras plotas, naudingas plotas, gyvenamas plotas ir užstatymo plotas. Skelbimuose visada rašomas bendras plotas, tačiau reikia išsiaiškinti koks yra gyvenamas plotas. Gali būti bendras plotas 140kv., o gyvenamas vos 60kv. Namo ploto kaip ir sklypo, per daug nebūna, aišku jeigu turi didelį biudžetą ir gali rinktis, tai išsirenki konkretų namo dydį, bet kai už tavo biudžetą pasiūlymų nedaug, renkiesi iš to, kas yra, tai svarbu tik kad ploto nebūtų per mažai. Jeigu nesi gyvenęs name, tai geriausia pasiprašyti pas draugus, gimines į svečius, pasižiūrėti išplanavimą, sužinoti koks jų namo plotas. Nors jeigu nesi gyvenęs name, tai geriau prieš tai išsinuomoti, gal pagyvenęs sakysi, kad bute geriau ?

    Namo tipai: 
    Rąstinis - šiais laikais pastatyti brangu, dėl ko jie jau įrengti kainuoja brangiau. Mažiau likvidūs, nes populiarus mitas, kad jiems išvis paskolų neduoda, nors tai galioja tik senoms rąstinėms troboms. Iš patirties galiu pasakyti, kad rąstiniame name gyventi maloniau. Bet kažin ar nusipirksi rąstinį namą, tokius retai kas stato, o jei stato, tai ne pardavimui. 
    Karkasinis - pastatyti pigiausia, bet kažkodėl pilnai įrengti kainuoja panašiai kaip mūriniai. Mažiau likvidūs. Nedaug apie juos žinau, bet sau nepirkčiau, nebent statyčiau.
    Iš baltų plytų - didžioji dalis senų namų yra būtent tokie, namai stovi ilgai, neyra, nepūva, viskas su jais tvarkoje. 
    Iš blokelių - dauguma naujų namų statomi iš blokelių. Pliusas, kad patys blokeliai yra nebloga šilumos izoliacija, lyginant su plytom. Bet jie mažiau tvirti, pvz., jei norėsi kažką sunkaus ant sienos pakabint gali būti sudėtingiau. 
    Iš raudonų plytų - nedaug, bet kartais pasitaiko tokių namų. Gal ir nusišnekėsiu, bet man tos plytos atrodo labai trapios, su koja spyri ir subyra ? 
    Jeigu namas pastatytas ne per vieną, o per kelis kartus - tai jau minusas, nes tada būna nepatogus išplanavimas, daug įvarių nereikalingų nišų, užkampių, palėpių. Klausimas dėl namo tvirtumo. 

    Šildymo tipai, surikiuosiu nuo blogiausio pagal savo nuomone: 
    Dyzelinis katilas - jeigu ir sutiksi kur nors, tai bus likę iš senų laikų kai dyzelis kainavo centus ar jį nupilinėdavo nemokamai. Dabar nelabai įsivaizduoju kas galėtų šildytis tokia nesąmone. 
    "Buržuika" arba židinys - tinka tik kaip papildomas, o ne pagrindinis šildymo būdas, nes šildo tik tol kol dega, didžioji dalis šilumos išeina pro kaminą. 
    Elektra - žiauriai brangu. Žinau kas pasidarė šildomas grindis vonioje ir po pirmos sąskaitos už elektrą net nebejungia. Baisu pagalvoti kiek kainuotų pilnai šildyti visą namą. Todėl realybėje tokio tipo šildymo beveik nesutiksi. 
    Židinys su išvedžiotais ortakiais - čia jau fizika, namie šilta tada kai oras nejuda. Juk vasarą kai būna karšta įsijungi ventiliatorių ir atsivėsini, nors jis oro neatšaldo, tik jį sujudina. Pvz., Eskimų jurtose šilta, nors jos iš ledo pastatytos, nes oras viduje nejuda. 
    "Oras - Oras" - tas pats minusas kaip ir su ortakiais, bet bent jau gali elektroniškai reguliuoti ir nereikia kūrenti. Kad būtų komfortiška gyvent su Oras - Oras, turi būti labai sandarus namas. Pliusas, kad vasarą galima naudoti kaip kondicionierių. Kiek mačiau dedamas tik namuose pastatytuose pardavimui nes tai turbūt pigiausia šildymo sistema, sau niekas tokių nededa. 
    Kieto kuro katilas - populiarus senuose namuose. Nors iš finansinės pusės tai vienas pigiausių variantų šildymui, bet ir pats nekomfortiškiausias. Įsivaizduok - grįžti namo vėlai vakare, pavargęs, alkanas, krūva reikalų turi padaryti, bet viską privalai mesti į šoną ir eiti į katilinę kūrenti katilo. Reikia pastoviai užsakinėti malkas ar brikėtus, juos sandėliuoti, nešioti, dėlioti, valyti pelenus. Net jeigu malkos būtų nemokamos - nusipirkęs tokį namą iš karto keisčiau šildymo būdą. 
    Krosnis - pasitaiko daugiausia sodybose ar trobose. Nors irgi reikia dirbti pečkūriu, bet kokybiškas pečius labai gerai akumuliuoja šilumą, reikia rėčiau kūrenti, mažesnė malkų išeiga, ir kaip su židiniu papildomas jaukumas namie. 
    Granulinis katilas - palyginus su kieto kuro katilu žymiai mažiau vargo, nauji katilai būna pilnai automatinai, galima iš namų reguliuot temperatūrą, užtenka kartą į kelias dienas įpilti granulių ir išnešti pelenus. Minusas, kad jie brangiai kainuoja, jeigu yra perkamam name, tai gerai, bet jeigu reiktų dėti naują, tai geriau rinktis kažką kito. 
    Dujinis katilas su atvežamais dujų balionais - statomas tada kai nėra dujų įvado. Teko girdėti nusiskundimų apie juos, kad nesigauna pigiai, atveža nepilnus balionus, reikia gaudyti kada pasibaigs dujos, reikia vietos kur laikyti juos. Pliusas, kad pats dujų katilas labai pigus ~1000€. Taip pat jis šildo ir karštą vandenį tiek žiemą tiek vasarą, todėl nereikia boilerio ir susitaupo ant elektros. 
    "Oras - Vanduo" - šiuo metu populiariausias šildymo būdas naujuose namuose. Veikia kaip Oras - Oras, tik kad šilumą paduoda į radiatorius arba šildomas grindis. Kai kas vadina tai šildymu elektra, bet tai netiesa, šildymo principas yra kaip šaldytuvo namie arba mašinos kondicionieriaus, kai keičiantis freono slėgiui keičiasi jo temperatūra, taigi elektros energija naudojama tik kompresoriaus darbui ir mėnesinės sąskaitos už elektrą būna nedidelės. Pagrindinis minusas, kad tai brangiausia šildymo sistema, kaina su įrengimu apie 5000-10000€. Nuo šaltosios dalies esančios lake pastoviai bėga kondensatas, dėl to būna daug ledo. Taip pat jie būna vagiami. Esant dideliems šalčiams freonas nebesusitvarko ir pasijungia el. tenas, tada elektros sąnaudos žymiai išauga. 
    Dujinis katilas - tik tuo atveju jei yra dujų įvadas. Kaip jau minėjau katilas kainuoja labai pigiai, pajungimas paprastas. Brangu gali būti tuo atveju, jeigu dujos eina pro gatve, bet į namą neatvestos. Kaip ir "Oras - Vanduo" tai yra pilnai autonominė sistema, kaip bute, nieko daryti nereikia, ateini namo ir šilta, apie šildymą negalvoji, pulteliu pasireguliuoji kiek reikia. 
    Geoterminis šildymas - įrengti kainuoja labai brangiai, bet šildymo kaina mėnesiui labai žema, nes šilumą ima iš žemės. Atsiperkamumas keliasdešimt metų. Sau beveik niekas tokio nededa, pardavimui juolab, bet jeigu sutiksi namą su tokiu šildymu, tai bus didelis pliusas. 

    Kiek kainuos šildymas priklauso ne nuo šildymo tipo, o nuo namo apšiltinimo. Jei namas didelis ir kiauras, tai su bet kuo bus brangu šildytis, o jei sandarus, tai skirtumo nepajausi, tad geriau rinktis tai kas komfortiškiausia. 
    Šildomos grindys maloniau ir efektyviau nei radiatoriai, jas įrengti brangiau. Taigi jei namas su dujom ir šildomom grindim - į šiuos pliusus reiktų atsižvelgti. 

    Namo įrengimas. Čia jau priklauso nuo tavo poreikių - ar brangini savo laiką, nori iš karto įsikraustyt ir gyvent ar esi išrankus dizainui ir spalvoms ir pasiryžęs vargt su remontais, kad pasidaryt svajonių namus. Kiek teko apžiūrėti naudotų namų - labai dažnai pasitaikė tokių variantų kai nuotraukose atrodo padoriai, galvoji, kad ten tik kokius tapetus ir plyteles perklijuosi ir gyvensi, bet apžiūrėjęs gyvai supranti, kad viskas tik aptvarkyta "ant pardavimo", realiai viską reikia lupt ir dėt naują, kas kainuoja tikrai ne vieną ir ne 10 tūkstančių. Tokį namą nupirkęs gaunasi sumoki kaip už sveiką, o gauni plikas sienas plius tonas atliekų, tai jau geriau iš karto pirkti plikas sienas. Perkant namą, kuriam reikia remonto ir skaičiuojant kainą reikia atsižvelgti ne tik į kvadratūrą, bet ir išplanavimą. Kuo daugiau kambariukų, kampų, durų, laiptų ir t.t. - tuo brangesnis remontas bus. Stogas šiais laikais yra brangus malonumas, jeigu jis senas, tai reikia į tai atsižvelgti, gali kainuoti ir 20k€. Taip pat svarbu santechnika ir elektros instaliacija, kas nėra pigu. Jeigu elektros instaliacija silpna, sena ir neteisingai suprojektuota, tai gali tekti gadinti visas sienas, kad išvedžioti naują. Pardavėjai dažnai akcentuoja plastikinius langus, bet tai nėra pliusas, jie palyginus pigūs (~300€ už paprastą langą) ir nieko pačiam daryt nereikia, paskambini, atvažiavo, sudėjo. Jei name yra plastikiniai langai, tai nereiškia, kad jie nauji, juos irgi gali tekti keisti. Virtuvės kaina 5k-10k€. Aišku yra kas deda ir už 30k, bet ši tema ne apie išpindėjimus. 

    Ar reikalingas garažas kiekvienam skirtingai. Galiu pasakyti, kad garažas reikalingas tada kai kartais pasikrapštai prie mašinos arba kad ten laikyti motociklą, keturratį ar kokį savaitgalinį auto. Kasdienės mašinos parkavimui jis nereikalingas, kiek tenka matyti namų su garažais - mašinos visada stovi kieme. Žiemą statyti mašinos šildomam garaže nepatartina, nes kai įvarai ją aplipusią druskom, tai rūdija daug greičiau. Niekad nesuprasiu garažų, kurie randasi rūsiuose - įvažiuot ir išvažiuot visada sunku, kabini dugną, žiemą buksuoji. Kadangi man garažas yra būtinas, tai lygindamas namus su garažu ir be, visada pridėdavau apie 10k€ namui be garažo, nors jaučiu šiais laikais garažui reiktų daugiau. O mašinai parkuot geriausia stoginė. 

    Pirtis irgi kaip kam, kai rinkausi namą nekreipiau į tai dėmesio, bet dabar turiu ir džiaugiuosi, aišku kiekvieną savaitgalį nekūrenu, bet retkarčiais pasipirtint malonu ir sveika, tiek sau tiek svečiams ? Jei nebūtų, tai užsisakyčiau kokią padarytą bačką už 3k. 


    Dažna diskusija būna ar statytis namą ar pirkti jau pastatytą naują ar pirkti seną. Vienareikšmiško atsakymo nėra. Jeigu tu nori naujo namo, tai pirkti seną ir iš jo lipdyti naują neapsimoka, paprasčiau pirkti ar statyti naują. Bet statant nuo nulio, t.y. nusipirkti sklypą, tada tvarkyti popierius, vesti komunikacijas ir t.t. gali užtrukti ne vienus metus kol prasidės pačios statybos. Toks variantas tinkamas tuo atveju jeigu jau gyveni nuosavam būste ir nereikia mokėti už nuomą. Ir jeigu turi daug laisvo laiko užsiiminėti statybomis. Net jeigu pats nei vienos vinies neįkalsi - vistiek nuolat turėsi dalyvauti statybų procese. Kitas variantas - pirkti seną lūšną, ją nugriauti ir statyti naują. Tokiu atveju nors sumokėsi daugiau nei už tuščią sklypą, bet sutaupysi laiko statyboms, taip pat ir pinigų statyboms, nes nebereikės laikytis tų visų A++++++ reikalavimų, gauni rekonstrukcijos leidimą ir užtenka B klasės. Nors yra kas perstato namą be jokių leidimų, jeigu plotas nesikeičia, tai kas ten žiūrės ar sienos naujos ar senos, remontui juk leidimai nereikalingi. Pliusas, kad prie seno namo jau būna normalus kelias, pilnavertis gyvenamas rajonas su parduotuvėm, mokyklom ir t.t. 
    Perkant naują namą yra rizika dėl brokų, kaip žinia pardavimui niekas kokybiškai nedaro, taupo ant medžiagų, dirba nekvalifikuoti darbininkai. Čia jau reikia žiūrėti į statytoją, kokia jo reputacija, kiek jau namų pastatė. Jei tai pirmas jo namas, tai būna taip, kad po to firma užsiadro ir dėl brokų nebėra kam teikti pretenzijų. Lyginant naujų ir senų namų kainas daug kas galvoja, kad jų kainos yra panašios, nes neatsižvelgia į tai, kad naujame name bus tuščias nesutvarkytas sklypas, o senam name bus tvarkinga aplinka, tvora ir t.t. Taip pat naujo namo minusas, kad pirmus kelis metus aplinkui nebus nei asfalto nei žvyrkelio, tik statybininkų išrausta bekelė. Rajone apart namų nieko nebus, nei parduotuvės nei kiosko, nei kavinės, nei autobusų stotelės. Bet nepaisant visų minusų jei leistų biudžetas - pirkčiau naują. 
    Statant namą iki 50kv nereikia tų visų sudėtingų leidimų ir ekologijos kategorijų, bet čia jau būtų labai eko variantas, gyvenant dviese be vaikų. Taip pat lengviau ir su 80kv jei namas statomas sodų benrdijoje, bet ten atsiranda įvairių niuansų dėl bendrijos. 
    Pirkti seną namą apsimoka tik tokį, kuriam reikia tik smulkaus remonto arba išvis nieko. Pirkti pilnai rekonstrukcijai neapsimoka, nebent nugriovimui. Nusipirkęs jau gyvenamą namą nereikės laukti n laiko, galėsi greitai atsikraustyt ir gyvent. Aišku reikia turėti omenyje, kad komunikacijos bus senos ir gali pasitaikyt įvairių santechnikos, šildymo sistemos gedimų, gali reikėti aptvarkyti stogą ir pan., užtat nereikės daryti visko iš karto. Didžiausias minusas tai išplanavimas, kuris senuose namuose dažnai būna nelogiškas, nepatogus ir kurio negalėsi pakeisti. Na teoriškai galima, bet tai bus tolygu viso namo perstatymui. 
    Geriausias variantas mano manymu tai beveik nauji namai, kelių metų senumo, kurie jau yra gyvenami. Ten dažniausiai išvis nieko daryti nereikia, tą pačią dieną gali atsikraustyt. Bet jų pardavime labai mažai ir vos atsiradę nuperkami labai greitai. 

    Jeigu jau turi budžetą pradiniam įnašui, jeigu bankas patvirtino pajamas, tai nedvėjok ir pirk, nes kainos kyla kaip ant mielių. Jei kažkuris namas tau pilnai tinka, bet kaina atrodo didoka, tai vistiek pirk jei alternatyvų nėra, toliau kainos tik kils. Šiandien tas namas atrodo brangus, rytoj atrodys normali kaina, o poryt gailėsies, kad nenupirkai taip pigiai. Kuo ilgiau ieškosi, tuo brangiau sumokėsi. Jokios krizės nebus ir NT nepigs, o jei krizė ir bus, tai tuo metu niekas tau paskolos neduos. 
    Prieš perkant reikia gerai pasiskaičiuoti savo biudžetą, nes namo pirkimui reikalingas ne vien pradinis įnašas. Vien namo perrašymas dabar kainuoja apie 2k€. Net jei namui nereikia remonto, tai atsikrausčius vistiek norėsis nusipirkt baldų, buitinės technikos ir pan. Kišenėje reiktų turėti mažiausiai 5k virš pradinio įnašo. 
    Kol kas teik, jei ką nors prisiminsiu - papildysiu. Komentuokit, taisykit klaidas ką blogai parašiau ? Nesu šios srities specialistas, tiesiog aprašiau savo patirtį ką sukaupiau per kelis metus namo paieškų, nes prieš tai buvau visiškai žalias ir visą informaciją sugaudyt buvo labai sunku. 

    Papildymas: 

    Pamiršau vieną svarbų dalyką - komunikacijas. 

    Elektros įvadas. Kuo daugiau, tuo geriau. Minimaliai reiktų ~10kW (ne kV). Pvz., jei name 5kW, tai įjungį virdulį, mikrobangę, orkaitę ir išmuša automatus. Vienfazis ar trifazis nėra skirtumo, nebent planuoji jungt kokias nors stakles. Tiesiog jeigu yra trifazis, tai jau rodo, kad įvadas nebus silpnas. 
     
    Nuotekos: 
    Miesto - taip pat kaip bute, moki kažkokį mėnesinį mokestį ir pamiršti. Geriausias sprendimas, jei įmanoma.  Valymo įrenginiai - by default būna visuose naujose namuose. Įrengt brangu, keli tūkstančiai, dėl priežiūros nežinau, gal kas pakomentuos.  Bačka su dugnu - priklausomai nuo bačkos dydžio ir naudojimo intensyvumo gali tekti dažnai kviesti siurbimo mašiną, išsiurbimo kaina iki 100€.  Bačka be dugno - reikės kviesti išsiurbti rėčiau, bet tai yra nelegalu, gamtosauga jei patikrins gali gerai pakratyt.  Vanduo: 
    Miesto - taip pat kaip bute, moki mėnesinį mokesti ir turi vandenį nuolat. Tik reikia išsiaiškinti vandens kokybę. Teko gyventi Avižieniuose, kur vanduo buvo tiesiog baisus, visos kriauklės būdavo rudos, nespėdavom keisti filtro. Atrodo smulkmena, bet tikrai svarbus dalykas.  Gręžinys - dažniausiai vanduo būna švarus, bet neskanus, aišku visada galima susidėti filtrus. Priklausomai nuo gylio kiekviename sklype gręžinio kaina keli tūkstančiai €. Todėl kartais būna bendras gręžinys su kaimynais, ypač naujuose kvartaluose. Reiktų pasidomėti kieno sklype tas gręžinys, kaip su mokėjimais ir pan. Kad nebūtų taip, kad nusipirkus namą kaimynas sakys mokėk kosmosą arba prisuksiu kranelį.  Šulinys - pigiau nei gręžinys, vanduo įprastai būna labai skanus. Minusai - gali negražiai atrodyti kieme, priklausomai nuo klimato ir naudojimo vanduo gali baigtis. Taip pat vanduo gali sugesti nuo naudojamų trąšų, išbėgusių teršalų ir pan.  Internetas. Atrodo smulkmena, bet šiais laikais daug kam svarbus dalykas, ypač jeigu prieš tai gyvenai mieste ir paskutinius keliolika metų turėjai stabilius 1Gb/s. Deja, užmiestyje tokių greičių nėra ir teks grįžti į praeitį. Prieš perkant namą reiktų pasidomėti koks greitis toje vietovėje, paprasčiausiai namo apžiūros metu galima paleisti speedtest.net programėlę, geriausia tai daryti iš kelių telefonų su skirtingais operatoriais. Berods pas Telia puslapyje galima pasižiūrėti kokios interneto greičio galimybės konkrečiu adresu. Jeigu į namą ateina telefono laidai, tai pliusas, tada internetas bus greitesnis. Pvz, praeituose namuose turėjau modemą su sim kortele, interneto greitis pradžioj buvo apie 40Mb/s, veliau su metais kilo ir prieš išsikraustant buvo jau palei 100Mb/s. Persikraustęs pasiėmiau modemą su savim, bet naujuose namuose greitis buvo vos 20-30Mb/s. Norėjau statyti papildomas antenas, bet tech. skyrius pasakė, kad jos nepadės, nes antenos statomos kai blogas ryšys, o pas mane ryšys puikus, tiesiog neužtenka srauto. Tada Telia atkasė, kad į namą ateina senoviniai telefono laidai, pajungė modemą per juos ir dabar turiu stabilius ~200Mb/s. Kas nesigaudo greičiuose paaiškinsiu paprastai, gal koks IT specas komentaruose pataisys: virš 100Mb/s (būtent Mb/s, ne MB/s) internetas yra greitas, skirtumą pajausi nebent siųsdamas torrentus. Apie 50-100Mb/s internetas yra neblogas, pilnai galima naudotis, 4K video užkrauna, aišku dar priklauso kiek bus naudotojų. ~10-50Mb/s naudotis galima, bet jau jausis mažas greitis. Žemiau 10Mb/s sakyčiau šiems laikams per mažai. 
  8. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į digital Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
    Sveiki, uždarbiečiai!
     
    Prieš nepilną mėnesį perėmiau visas Kerniaus pareigas ir atsakomybes. Džiaugiuosi galėdamas
    prisidėti prie tolimesnio projekto augimo ir vystymo. Tikiuosi ir labai stengsiuosi, kad ateinantys
    pokyčiai visai bendruomenei būtų tik teigiami.
     
    Trumpai apie mane:
     
    Domiuosi asmeniniu tobulėjimu, verslo vystymu ir technologijomis. Užsiimu verslu ir savo sėkmės
    istoriją rašau kiek daugiau nei 10 metų.
    Didžiąją to laiko dalį dirbau skaitmeninės rinkodaros, e-komercijos ir projektų vystymo srityse.
    Mėgstu iššūkius ir galiu skirti daug energijos jiems įveikti.
     
    Artėjantys pokyčiai:
     
    Pastarąjį mėnesį labai intensyviai dirbame ties platformos atnaujinimu. Naujoji platforma turėtų
    startuoti balandžio pradžioje. Perkėlimo darbus planuojame pradėti iš karto po šv. Velykų.
    Naujoji versija dizaino prasme nebus labai atitolusi nuo esamos versijos, tačiau turės rimtą saugumo,
    funkcionalumo ir mobilios versijos atnaujinimą:
     
    1. Nuo šiol naudosime pažangų šifravimo algoritmą Jūsų slaptažodžiams ir
    tapatybėms. Jūsų duomenys liks saugūs net duomenų bazės „nutekėjimo“ atveju.
    Tokio scenarijaus vengsime visais įmanomais būdais, bet kaip rodo praktika – būna
    visko ir tam turime būti pasiruošę.
    Perkėlus forumą, visų narių prašysime pasikeisti senąjį slaptažodį – taip jis bus
    peršifruotas naujuoju algoritmu. Tapatybės bus peršifruojamos automatiškai.
     
    2. Pašalinome galimybę naudoti paprastus ir lengvai nuspėjamus slaptažodžius (pvz.:
    password, 12345, pass, nesakysiu ir pan.)
     
    3. Įdiegėme dviejų veiksnių autentifikavimą (angl. Two Factor Authentication)
    naudojant „Google Authenticator“ arba „Authy“ programėles. Visi norintys šią
    funkciją galės įsijungti profilio nustatymuose. Administratoriams ir moderatoriams ši
    funkcija bus privaloma.
     
    4. Įdiegėme vartotojo įrenginių valdymą. Šios funkcijos pagalba galėsite valdyti visus
    įrenginius, kuriuos naudojote ar naudojate prisijungimui prie forumo.
     
    5. Įdiegėme vartotojams nematomą „Google reCaptcha“ funkciją tapatybės tikrinimui.
    Ši funkcija tapatybę tikrinti leis tik žmonėms – nepraleis robotų ar botų. Taip
    apsisaugosime nuo „brute force“ ir panašių kibernetinių atakų.
     
    6. Įdiegėme modernias serverio ir duomenų bazės apsaugos priemones. Jas nuolat
    tikrinsime, prižiūrėsime ir atnaujinsime.
     
    7. Dėl techninių apribojimų negalime užšifruoti tarpusavio susirašinėjimų. Forumo
    nariams, norintiems bendrauti visiškai privačiai, siūlome saugų būdą tai daryti –
    naudoti „Wickr Me“ arba „Telegram“ programėlės. Kiekviename profilyje atsiras šių
    programėlių laukeliai, ten nariai galės įsirašyti savo slapyvardžius. Taip žinosite, kad
    tikrai bendraujate su konkrečiu nariu. Noriu pabrėžti, kad forumo asmeninių
    pranešimų sistema yra saugi, asmeniniai susirašinėjimai nėra prieinami viešai.
    Tačiau duomenų bazės praradimo ar „nuleakinimo“ atveju jie gali būti perskaityti.
     
    8. Sutvarkėme mobiliąją forumo versiją. Nuo šiol mobilioje versijoje veiks visos forumo
    funkcijos.
     
    9. Įdiegėme galimybę pasirinkti tarp šviesaus ir tamsaus dizaino versijų.
     
    10. Įdiegėme „Veiklos srauto“ funkciją, leidžiančią patogiau sekti forume vykstančias
    diskusijas ir rasti kitą aktualią informaciją.
     
    11. Įdiegėme galimybę deaktyvuoti ar visai ištrinti paskyrą. Daugiau informacijos apie
    tai pateiksime naujojoje versijoje.
     
    12. Įdiegėme galimybę prisijungti ir registruotis naudojant „Google“, „Facebook“ ir
    „Linkedin“ paskyras.
     
    13. Sutvarkėme ir atnaujinome forumo taisykles, privatumo politiką ir kitus dokumentus.
     
    Labai stengiamės, kad viskas būtų aišku ir skaidru. Su visais dokumentais galėsite
    susipažinti prisijungę prie naujosios platformos.
     
    Vykdant atnaujinimą forumas veiks „read-only“ režime – negalėsite kurti temų, rašyti pranešimų bei
    siųsti asmeninių žinučių. Tikiuosi, kad tai netruks ilgiau nei 2 dienas. Detaliau apie tai informuosime
    kelių dienų bėgyje.
     
    Tokie bus pagrindiniai pirmojo etapo atnaujinimai, smulkių atnaujinimų nevardinau – su jais
    susipažinsite balandžio pradžioje. Platformą ir toliau intensyviai naujinsime atsižvelgdami į
    bendruomenės pageidavimus, pasiūlymus, problemines vietas ir saugumo reikalavimus.
     
    Ateityje itin didelį dėmesį skirsime forumo turinio kokybei, skatinsime kurti vertę bendruomenei
    suteikiantį turinį. Labai realu, kad grįš „Geriausio straipsnio“ konkursas ar startuos panašios
    iniciatyvos.
     
    Kaip jau minėjo Loganas, turėsime pastoviai forumą prižiūrintį moderatorių. Taip pat laukia ir
    Uždarbis.lt prekės ženklo atnaujinimas, bei visiškai naujų funkcijų ir produktų pristatymas.
     
    Į naujų funkcijų ir produktų kūrimą noriu įtraukti visą bendruomenę, todėl labai lauksiu Jūsų
    pageidavimų ir pasiūlymų šioje temoje. Visi norintys, savo pageidavimus ir pasiūlymus gali siųsti ir el.
    paštu [email protected]. Tik iš karto atsiprašau, jeigu kažkam neatrašysiu ar atrašysiu po kurio
    laiko – labai striuka su laiku.
     
    Laukia dideli darbai, todėl forumo diskusijose dalyvausiu mažai. Apie visus pokyčius ir kitus svarbius
    dalykus komunikuosiu trumpai ir aiškiai.
     
    Kilus klausimams, Jums padės Loganas, Renata ir kiti administratoriai bei moderatoriai. Su jais
    susisiekti galite užpildę pagalbos bilietą, parašę asmeninę žinutę arba el. paštu
    [email protected].
     
    Gražios ir produktyvios dienos,
    Mantas
  9. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į zilvinaspet YouTube karjera   
    Labas,
     
    kadangi Lietuvoje nelabai matau iš ko pasismeti žinių, kas YouTube kalbėtų apie reklamas, e-commerce, pardavimus, growth hacking ir kitus svarbius dalykus verslams, nusprendžiau užsimti tuo pats. Pats pradėjau dirbti su Facebook kai man buvo 13-15 metų, tame tarpe, tuomet blackhat būdu augindavau Facebook puslapius ir juos pardavinėdavau įvairiems verslams, tai buvo neįtikėtinai geras pinigų šaltinis kai buvau vaikas, uždirbdavau nuo vieno puslapio po 1000LT ir daugiau, viskas nuo to ir prasidėjo. Teko prisiliesti prie žaidimų projektų, vaikystėje ir paauglystėje tas labiausiai traukdavo, po to prasidėjo social media paslaugos, dar vėliau puslapių statymas su wordpress, opencart, pradėjau kurti įvairius puslapius turėdamas basic žinias, dabar irgi tai darau, bet daugiausiai klientų ateina iš rekomendacijų, aktyviai neieškau klientų.
     
    Turėjau ne vieną e-commerce projektą kurie uždirbdavo tikrai nemažus pinigus, vieni parduoti, kiti sudeginti dėl nemokėjimo valdyti, dideli užsakymų srautai, patirties stoka privedė prie reputacijos sugadinimo ir projekto uždarymo. Aišku klaidos išmoktos, suprastos, sukaupta SEO patirtis, Facebook Ads, Google Ads patirtis, supratau ko reikia vartotojams, kad jie pirktų, esminės puslapių klaidos, konversijų didinimo sprendimai ir kiti dalykai kurie padeda sėkmingai parduoti. Man 23 metai, paskutinius 6-7 metus aktyviai dirbdavau ant savęs, neturėjau jokio oficialaus darbo, viskas iš projektų, freelancinimo, rekomendacijų, taip ir gyvenau, paskutinius metus viskas pasikeitė, kai supratau, kad noriu padirbėti kažkam, o ne sau, tai taip išėjo, kad beveik metai dirbu marketingo projektų vadovu.
     
    Dabartinis mano darbas mane labai tenkina, pardavinėjam tik originalias dalis, ebay platformoj, bet mano darbas ne tame, aš dirbu su programuotoju, su kuriuo buildinam e-commerce projektą, realiai ir dabar turim basic shop'ą, bet po mano atėjimo čia dirbti, buvo padaryta išvada, kad jį visiškai reikia perdaryti ,dabar pasidarėm labai didelius darbus, Europoje tokių sistemų nelabai kas turi, pagrindinis marketas kur parduodam yra UK, didelė dalis Europos, nemažai ir USA, Australija. Mano pagrindis darbas SEO optimizacija naujai puslapio versijai, UX, įvairūs techniniai sprendimai kurie padeda vartotojams greičiau, paprasčiau nusipirkti, social media growth, ir vienas esminių dalykų kuris kuris atnešė labai didelę naudą ir padėjo paspartint visus darbus tai yra human resources, t.y 15 Filipiniečių dirba mums remote, tvarko detalių nuotraukas web'e, pavadinimus, aprašymus, priskiria auto dalių kategorijas, teko padirbėti kol išmokiau, pratikrinau, sugalvojau sistemas kaip optimizuot šį procesą, kad viskas vyktų kuo sklandžiau ir kokybiškiau.
     
     
    Taip pat ir dabar dažnai kreipiasi į mane e-commerce projektų savininkai kuriems padedu įvairias klausimais, reklamos, marketingo, taip pat turim pavadinkim nedidelę social media agency (1 žmogus dirba) kuris organiškai ir mokama reklama administruoja kelis projektus iš kurių gaunam mėnesinį mokestį už reklamą.
     
    Kadangi po darbo laisvo laiko yra, savaitgaliai taip pat laisvi, galvoju kodėl neišnaudojus šio laiko ir nesukūros kažko, iš ko po to ir užsidirbti galima? Mėgstu padėti žmonėms, dažnai sėdžiu marketingo grupėse fb, skaitau žmonių problemas, padedu, pakonsultuoju, man tas patinka, malonu gauti tiesiog ačiū už pagalbą, o parašyti žmogui savo įžvalgas ir patarimus man nekainuoja, nebent laikas, bet tai neesmė, neskaičiuoju jo ant tiek, kad būtų gaila padėti už ačiū.
     
    Na ir sugalvojau, kodėl vakare neprisėdus, neįrašius video apie kažką, kam tai būtų naudinga, ko žmonės ieško, ko žmonėms trūksta, tai dabar ir esminis klausimas, paskutinias dienas vis galvoju nuo ko pradėti, apie ką kurti, SEO, social media, bet bandau išskaidyti ir suprasti ar jeigu kažką tokio darysiu nebus per siauras žiūrovų ratas, bandau vis įvairias idėjas išskaidyti, tie patys pod-castai apie marketingą, pardavimus ir t.t. po truputį delioju viską ir sugalvojau apie viską čia parašyti ir gal būt Jūs pateiksit savo įžvalgų, ko trūksta YouTube apie marketingą, e-commerce Lietuvoje?
     
     
    Galvojau ir apie monetizaciją tokio projekto, bet kol kas tas mažiausiai rūpi, nes ne piniguose esmė, o pačioje mano idėjoje ir nore padėti.
  10. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į Heknev Soc. Tinklai. Kur link einame?   
    Sveiki ši tema atvirai diskusijai. Nepriimkite mano žodžių, tik išklausykite. Galbūt atrasiu bendraminčių. Ir čia apibūdinu tik savo savijautą, mintis, pastebėjimus. Ir iškeliu klausimą kur visa tai link veda?
     
    Visada domėjausi soc. tinklais. Žmonių elgesiu juose ir tai ką žmonės palaipsniui sugeba pasiimti iš soc. Tinklų. Kažkada ir pats turėjau gaunamas pajamas iš fb puslapių, tačiau tai jau gan senoje praeityje, tada tai atrodė kieta. Dabar mąstau kitaip.
     
    Neperseniausiai peržvelgiau dok. „Social Dillema“ filmą. Apie tai kaip veikia visa soc. media, kaip esame sekami ir mums į ekranus yra kišama per prievartą tai ką mes „mėgstame“. Jau seniai žinojau, jog žmonės yra sekami t.y jų paieškos googlėje ar kituose search engine indeksuojamos ir pateikiamos kitose platformose pvz fb, ig, adsense ir pan. Nieko naujo nei man, nei turbūt jums. Suprantu tai yra milijardinis kompanijų verslas. Bet po daugelio perskaitytų knygų, pražiūrėtų dokumentikų, kyla klausimas kur visa tai link eina?
     
    Kodėl man visa tai neduoda ramybės? Pastaruoju metu internetą pradėjau matyti kaip didžiulį šiukšlių ir netikrumo kupiną burbulą kur nuolatos didžiųjų kompanijų reklamos platformos kiša į galvą įvairius produktus ar paslaugas. Naršant facebook'e mane asmeniškai erzina tokie dalykai kaip „You may have been interested in“ ir pateikiama daugybė kvailų vaizdo įrašų kurių sveiku protu būdamas net nežiūrėčiau. Toks jausmas, kad viskas brukama ir kemšama žmonėms į smegenis per prievartą, nebeliko beveik jokios pasirinkimo laisvės.
     
    Virdulio fenomenas - Kuomet darbe, per pietų pertrauką visi šnekėjomės temomis ir bekalbėdami tiesiog palietėme šalia stovėjusio virdulio kainą, vienam iš pokalbio dalyvių paėmus į rankas telefoną ir vos tik įjungus fb iššoko „senukų“ sponsored langas su siūlomu VIRDULIU! Atrodo juokingai todėl tuo metu ir pasijuokėm, bet viduje liko toks stebimos aukos jausmas. Internete žmogus visada buvo tik produktas ypač soc. medijoms, jie parduoda mūsų dėmesį ir laiką. Mes esame tie kurie jiems sukuriame pelną. Aptrakčiai mąstant mes parduodame savo laiką už pinigus ir savo kasdieniniuose darbuose ir pan, bet mes bent jau žinome dėl ko, už ką ir kam dirbame. Tačiau čia parduodami savo laiką pinigų mes negauname, gauna kažkas kitas. Čia turbūt įsiterpia ir psichologiniai aspektai.
     
    Instagram platformą Šiuo metu pavadinčiau internetine prostitucija. Visi tie influenceriai platina prekes kurių gyvenime atrodo patys nenaudotų. Viena yra verslas, antra yra savęs pardavimas, tik, kad čia pardavinėjimas ne kūnas o savigarba. Protu nesuvokiama kaip save gerbiantis verslininkas galėtų naudotis šiomis nišomis kur apie jo produktą yra meluojama dar blogiau kuomet jis pats prašo meluoti apie jį nors tai ir yra stiprus idėjos iškėlimo į viešumą ginklas. Juk SEO optimizacijos užima daug daugiau laiko, negu žinutės parašymas įtakingam „influenceriui“.
     
    Tiesiog darosi sunku suvokti kaip greitai viskas tapo monetizuojama, netikra, naivu ir pigu. Kaip mano amžiną atilsį senelis sakydavo „Ne žmogus turi tarnauti automobiliui, o automobilis žmogui“. Štai čia aš įžvelgiu truputį panašumų ir šioje situacijoje. Kas vyks netolimoje ateityje? Esu matęs jog jau dabar kai kurios merginos kelia savo beveik apsinuoginusias nuotraukas vien tam, jog gautų šiek tiek followerių ir dėmesio, o galbūt klystų (labai tikiuosi) gal tai tik jų fetišas? Asmeniškai nenorėčiau matyti ateityje savo dukros stumdant savo kūno dalis už kažkokių followerių kurių daugiausiai bus pagyvenusių žmonių akys dėmesį. Tai atrodo baisu tačiau matant kas vyksta manau tokia yra netolima ateitis ir apie tai kažkodėl niekas nekalba. Nesu Skirmantas Malinauskas, bet mano akimis tai yra kažkoks marazmas.
     
    Iš facebook'o platformos kaip asmuo pasišalinau prieš gerus tris mėnesius. Pasilikau sau laisvę naudotis tik messenger aplikacija ši yra naudinga iki kol susirašinėjimų metu neprasidės reklamų pateikimai tarp žinučių (tikiuosi taip nebus). Po to kai deaktyvavau paskyrą pasidarė lengviau „kvėpuoti“ daugiau laisvo laiko saviems projektams, mažiau „ūžimo“ galvoje, stabilesnis ir geresnis miegas. Rytas žvalesnes - darbingumas produktyvesnis. Nors atrodo ten ir taip mažai laiko praleisdavau, bet turbūt to pakako, kad viskas susijauktų. Didesnė meilė sportui ir sveikatai. :)
     
    Nemažai aš čia sėdėdamas prirašiau, nežinau ar kam buvo įdomu jeigu ne atsiprašau už sugaištas minutes. Bet kokia jūsų nuomonė apie tai? Ar jaučiatės panašiai? Ar per daug to nesureikšminate? Galbūt aš imu per daug visa tai į galvą nors tikrai neturėčiau? Įdomu išgirsti Jūsų nuomones.
    Būtų įdomu apie tai padiskutuoti.
  11. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo iPauL Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    tele2 prasitesiau sutartis 5,5€ 5GB ir 6,50€ ir 6GB abiems pokalbiai ir sms neriboti, + 12mėn sutartis
  12. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į amQaz IT KURSAI Lietuvoje   
    Užbaigiau BIT FULL STACK PROGRAMAVIMAS 22,5 savaitės - VILNIUS.
    Moduliai:
    1. Front-end
    2. Java
    3. PHP
     
    Po mūsų grupės baigimo mokymo programų turinys pasikeitė (Patys dėstytojai kovojo prieš pakeitimus, kadangi vadovybės sprendimai nekokie)
    Prieš pradėdamas kursus buvau ką tik grįžęs iš kariuomenės, bet prieš tai turėjau kažkokį background'ą WEB development'o srityje. Todėl galėjau kažkiek objektyviau vertinti turinį, nes nebuvau žalias ir turėjau šiokį tokį supratimą kaip turi būti.
     
    Prieš pradedant studijas norėjau perskaityti realų review tačiau niekur neradau, nugirsdavau tik užuominas, kurias suvokiau būdamas ten. Dabar baigęs papasakosiu trumpai kaip sekėsi. Tikiuosi kažkam padėsiu apsispręsti.
    Nuėjau į kursus su tikslu praplėsti pažinčių ratą, įgyti naujų žinių ir gauti garantuotą realią praktiką įmonėje. Taip pat tikėjausi gero praktikos vadovo, kuris padės tobulėti daug greičiau. (apie UžT nesąmones, net nekalbėsiu. (UžT specialistės meluoja apie finansavimo nebuvimą ir t.t.))
     
    FINANSAVIMAS: Mokiausi už UžT finansavimą
    PRAKTIKA: Buvo teigiama, kad studijos truks 22.5 savaitės + 8 savaitės praktika. Tačiau jokių 8 sav. menamos praktikos net neegzistuoja, o reklamoje ir pateiktoje studijų programoje teigiama kitaip. Sutartyje minima, kad geriausiems studentams bus ieškomos praktikos vietos, tačiau visiškai niekas tuom neužsiima. Netgi geriausi studentas grupėje negauna jokių pasiūlymų, ką jau kalbėti apie kitus mokinius (aš suprantu ir įsitikinau, kad visiems studentams tikrai neįmanoma suteikti praktikos vietų, tačiau sutarty minima, kad geriausiems studentams atitikusiems visus reikalavimus tai bus suteikta, tačiau tai nėra vykdoma (reikalavimai parašyti pdf)). Kadangi kursuose vyksta visiškas konvejeris, mano akyse baigė 4 grupės (*20~žmonių) darbus rado tik keletas žmonių, o praktikos pasiūlymo negavo nei vienas iš geriausių studentų.
    PROGRAMA: Paskaitų turinys pilnai neatitinka sudarytos programos, ko pasekoje kai kurie studentai baigiamajame egzamine matydavo užduotis ir klausimus iš tų dalykų apie kuriuos net nėra girdėję (buvo merginų verksmų ir pan.)
    MOKYTOJAI: Asmeniškai aš dėl mokytojų neturiu jokių pretenzijų. Savo srities meistrai aiškina tikrai suprantamai ir kokybiškai. Konkrečiai, iš mūsų grupės buvo nusiskundimų, dėl JAVA kurso, nors mokytojas buvo tikrai geras programuotojas su daug metų patirties, tačiau mokyti buvo skirta ne jam. Po šių pastabų jis nebedėsto ir ateinančios grupės gavo stiprų teoretiką, kuris kodą rašo tik lentoje :D Dėstytojui nepasisekė dėl to, jog viso JAVA modulio metu praktinių užduočių metu grupė neturėjo praktikos vadovo. (Realiai galėjai žiūrėti tutorial'us namie ir naudos daugiau būtų buvę)
     
    Taip pat buvo teigiama, kad praktinių užduočių metu bus dirbama SCRUM metodu. Tai vyko max dvi savaites (Pats 'scrum master' buvo kažkokia vaikų informatikos mokytoja, kuri pati normaliai nežinojo, kas tas SCRUM ir kam jis reikalingas).
     
    Praktikos vadovas - tapati mokytoja, kuri neturėjo net bazinių žinių web development'e - buvo visiškai nekvalifikuota šitam darbui. Baigėsi pirmas modulis, praktikos vadovas paliko darbo vietą.
    Sekantį modulį nebuvo jokio praktikos vadovo ir studentai po teorinių paskaitų atlikdami praktines užduotis susidūrę su sunkumais neturėjo kur kreiptis (Tai kokie prasmė mokėti už kursus, jei po teorinių paskaitų nesulauki pagalbos? Taip pat galima žiūrėti kokybiškesnius video internete ir visa tai nemokamai).
    Trečio modulio gale Praktikos vadovo pozicijai pasamdė buvusi studentą (Neradęs darbo po studijų, PHP žinių neturi). Mokėsi advanced JAVA kursą - galvą ir motyvacijos turi, labai stengiasi dėl studentų (daugiau nei privalo), tačiau dažnai būna apkrautas buhalterija ir nebeturi laiko pagalbai. (jam didelis respectas)
     
    PAGR. MINUSAI:
    1. Paskaitų laikas (teorija vyksta tik 2.5h per dieną - 4 dienos per savaitę. 5h praktiką atbūni kada nori). Vienas modulis tarkim 19h prasideda. kitas 10h dar kitas 15h, laikai derinami prie mokytojų, o ne grupės)
    2. Java modulis (Be jo visiškai galima apsieiti (oop mokaisi ir php, tai gaunasi beveik dublikatas), iš kurio gautų žinių nerasi nei darbo, nei paleisi web svetainę, ar kažkokią aplikaciją. Didžioji dalis po kurso, net konsolėj Listo neatspausdintų) Tikrai daugiau naudos būtų skippinant šitą kursą ir susitelkiant labiau į php, ar front-end. Tačiau kiek sužinojau švietimo sistemos reikalavimai šios srities išsilavinimui nurodo įtraukti java oop pagrindus.
    Modulio tempas buvo nežmoniškai greitas visai grupei, nes dėstytojo tikslas buvo išeiti programą, o ne išmokyti. Taip pat pats mokytojas darbe savo srities meistras, bet mokyti jam tikrai nesisekė, ateidavo nepasiruošęs ir t.t.
    3. SCRUM. Komandinės praktinės užduotys nebuvo vykdomos SCRUM metodu. SCRUM meetai vyko pirmas savaites, sekančias, scrum masteris jų tiesiog nelankydavo.
    4. Net geriausi studentai negauna praktikos. Kiekvieno mėnesio gale esi prašomas pasirašyti dokumentus, kad neturi jokių pretenzijų dėl kursų kokybės (kažkokios problemos buvo pradedamos spręsti tik nepasirašant dokumentų. Nuolat buvo minima, jog mes pirmieji nepatenkinti kas paaiškėjo kaip netiesa (Prieš tai buvusi grupė buvo išsikvietus švietimo ministeriją ir UžT dėl nevykdomų sąlygų))
    5. Man pradėjus mokytis pati mokykla pradėjo veiklą kitoje vietoje, nes prieš tai buvusioje Vinted juos išvarė. Pastato apdailos darbai nepabaigti iki šiol. Daugiau nei pusę kursų laiko langai neturėjo žaliuzių. Pastas neturėjo šildymo, karšto vandens (kartais net šalto) ir neatitiko visų saugos reikalavimų (gesintuvai ir t.t.) Pati įrengimo kokybė nekokia (durų rankenos lūžta, tualetai neveikia, elektra dingsta, interneto problemos). Kartais paskaitos metu vykdavo remonto darbai, gręžimai, stuksenimai ir t.t.
    6. Kompetentingo praktikos vadovo trūkumas. 2 praktikos vadovai buvo nekompetentingi ir turėjo žemesnes žinias nei studentai. Dabartinis praktikos moderatorius, kaip minėjau, turi backgroundą JAVA, dėl to kas mokosi tą pačią programą, jie sulaukia šiokios tokios pagalbos. Visos kitos testuotojų, full-stack'erių, multimedijos grupės lieka be praktikos vadovo. (Aš suprantu, kad jis neturi visko žinoti, visur padėti, bet kai išvis jokios pagalbos iš šono nėra, kam tada tie kursai?)
    7. Studijų metu vidinė mūsų mokyklos vadovybė keitėsi bent 3 kartus - management'o, personalo problemos.
    8. Konvejeris. Nors teigiama, kad į grupę priimama max 20žmonių, tačiau sekančios grupės 1modulio metu turėjo net 40~ žmonių. (tai labai kenkia paskaitos turiniui ir kokybei)
    9. Egzaminas sudarytas taip, jog išlaikytų VISI, bet aukščiausią įvertinimą gautų tik tikrai gerai besimokantys studentai (egzamino metu, realiu laiku stebimi rezultatai ir gilioje šiknoje sėdintiems studentams padeda praktikos vadovas, visi kiti dirba savomis jėgomis) Ko pasekoje VISI gauna diplomus ir krenta jo vertė..
    10. Melas. Klaidingas marketingas. Pati įstaiga meluoja apie įsidarbinančių studentų statistiką. Realiai įsidarbina dėstytojų lūpomis 3-4% studentų.
    11. Rekomendacijos. Sutarty taip pat buvo minima, jog geriausiems studentams bus parašytos dėstytojų rekomendacijos. Deja vienas iš dėstytojų (java) dėl asmeninių priežasčių atsisakė tai padaryti (nenori teršti savo LinkedIn su rekomendacijomis studentams)
    12. Vienas egzaminuotojas dėl asmeninių priežasčių per baigiamąjį egzaminą 'sodina' kai kuriuos studentus.
    13. Studentai neinformuojami apie galimas lengvatas (socialines pašalpas) UžT nei pačios mokyklos (International student pažymėjimas, kurio dėka gali gauti studentų nuolaidas: vilniečio kortelėj, gauti nemokamus IDE ir t.t.)
    14. Gavus finansavimą pagal dvišalę sutartį, po studijų, reikia IT sferoj išdirbti bent 6mėn, didžioji dalis studentų neranda darbo, todėl yra tikimybė, kad neradus išeities gali tekti gražinti visą sumą už mokslus ir stipendiją,
     
    PLIUSAI:
    1. Lengvas, greitas profesinio mokymo išsilavinimas
    2. Po kursų pabaigos dar 6mėn nemokamai gali lankyti patalpas ir mokytis savarankiškai
    3. Seminarai penktadieniais IT tema. Buvo kviečiami projektų vadovai, programuotojai, teisininkai, dizaineriai ir t.t. Labai daug naudingos informacijos
    4. Dėstytojai. Savo srities profesionalai
    5. Lyginant su kitais kursų teikėjais, kad ir kiek neigiamų dalykų prirašiau, ši ĮSTAIGA rinkoje atrodo geriausia iš visų. Teko susidurti su studentais baigusiais codeacademy, Vilnius coding school, 3wa ir kt, tai ten padėtis atrodo dar prastesnė
    6. QA modulis. Asmeniškai aš papildomai nemokamai baigiau Programinės įrangos testavimo modulį. Dėstytojas buvo superinis kaip ir pats modulis. Labai geras būdas greitai persikvalifikuoti. Konkrečiai šitas modulis (2mėn) turbūt vienintelis iš visų kurio suteiktų žinių užtenka susirasti pirmam darbui. Šito dėstytojo studentai beveiki visi randa darbus (testuotojai). Praeitoje grupėje taip pat įsidarbino beveik visi.
    7. Greitas internetas.. :D
    8. Pažintys, connection'ai (bendraminčiai, kuriuos sieja panašūs tikslai ir veikla)
    9. Susistemintos žinios, aiški kryptis ir suteikiami mokymosi šaltiniai.
    10. Iššūkiai ir išbandymai.
    11. Teko pravesti keletą PHP paskaitų, tai tikrai buvo gera patirtis ir išėjimas iš komforto zonos.
    12. Smagiai praleistas laikas
    13. Kokybiškas įvadas į IT rinką. Po studijų nesumažinus tempo, pirmąjį darbą susirasti galima metų bėgyje.
    14. Aplinka motyvuoja mokytis ir tobulėti.
    15. Galima tikrai suprasti/apsispręsti ar tai tavo sritis ar ne.
    16. Yra nedidelė virtuvėlė, kurioje galima pavalgyti (šaldytuvas, kavos aparatas, spinta, arbatinukas, mikrobangė, kriauklė, stalo įrankiai)
     
    IŠVADA:
    Pirkti kursus už savo pinigus: NEVERTA. Geresnės kokybės turinį galima gauti Udemy ir kituose mokymosi platformose išleidus kur kas mažiau pinigų. Taip pat tie patys dėstytojai teikia privačias pamokas, tai mažesnę sumą sumokėjus privačiam mokytojui bus kur kas daugiau naudos nei iš pačių kursų.
     
    Pradėti mokslus su UžT finansavimu, verta tik tada, jei:
    - neturi jokio background'o dominančioje srityje
    - nesugebi atsirinkti mokslams reikalingos informacijos
    - neturi motyvacijos mokytis namie
    - nori persikvalifikuoti
    - nežinai ką veikti gyvenime ir nori save išbandyti naujoje srityje
     
    Rezultatai:
    Studijose turėjau geriausius rezultatus grupėje, gavau diplomą su pagyrimu.
    - Susiradau pirmas IT pažintis
    - Gavau dviejų dėstytojų rekomendacijas LinkedIn
    - Pagilinau JavaScript ir CSS žinias
    - Išmokau dirbti komandoje
    - Sužinojau kaip valdomi projektai ir jų darbų eiga
    - Išmokau versijuoti kodą
    - Išmokau programinės įrangos testavimo, gan lengvai galėčiau rasti junior QA engineer darbą, bet pasirinkau programavimą.
    - Užtvirtinau turimas žinias
    - Didžiausią naudą gavau iš seminarų
     
    Patarimai:
    - Nepradėkite lankyti kursų, jei sugebat mokytis savarankiškai ir jau turit kažkokią žinių bazę ir žinot kur judėti toliau.
    - Galite lankyti seminarus penktadieniais (nemokamai) juose tikrai gausit postūmį savo tikslų link (savarankiškai besimokantiems)
     
    Įgytų žinių maksimalus rezultatas: (ką gali sukurti pagal mokomą programą)
    Lokali web svetainė tavo kompiuteryje, kuri dashboarde turi CRUD, o pagrindiniame puslapyje atvaizduoji kažkokius duomenis iš duomenų bazės su nesudėtingu ryšiu tarp skirtingų duomenų bazės lentelių. (Laravel framework). Keli nesudėtingi Servisai, nesudėtingas custom front-end (css ir plain javascript).
    Kas keisčiausia baigus kursą, tu nemokėsi uždeployinti šios svetainės į live, kadangi mokymo programoj tai nenumatyta :o
    Pats php modulis šoko į laravelį dar net neišmokęs studentų pagrindinių php funkcijų, oop sąvokų ir subtilybių. Išmetus 2mėn java modulį progresas būtų buvęs kur kas didesnis, bet yra kaip yra. Dėstytojai kiek galima labiau stengiasi suteikti naudos minimaliai pakeičiant programą.
     
    Labai nustebino, kad gan didelę dalį studentų sudaro >30 metų amžiaus žmonės (UžT specialistės siunčia žmones nežinia kur, to pasekoje tikrai norintys žmones praranda galimybę mokytis nemokamai). Buvo grupėj botų, kurie stabdo kursą, bet tai turbūt neišvengiama ir tokia pasirinkimo kaina.
    Teko kalbėti su vadovybe iš Klaipėdos gyvam susitikime, paaiškinau esamas problemas ir situaciją studijose, tai atsiprašinėjo ir prisižadėjo gerinti situaciją :) Tikiuosi būsimieji studentai sulauks geresnės kokybės.
     
    Ar būčiau pasiekęs geresnių rezultatų be šitų kursų? Manau, taip, nes didžiąją laiko dalį dariau užduotis, kurios man nebuvo labai sunkios, kadangi kaip ir minėjau mano žinių lygis buvo kiek didesnis, nei visų studijų kursas prieš pradedant studijas (my bad).
    Dariau visas užduotis, namų darbus, papildomus darbus, projektus, kad gauti praktikos vietą įmonėje. Dėl to likdavo mažai laiko tobulėjimui lendant giliau į kitus programavimo aspektus. Pusmetį 9-22h praleisdavau BIT patalpose, jei tą laiką būčiau skyręs tolimesniam mokymuisi savarankiškai, būčiau pažengęs kiek labiau ir nešvaistęs laiko darant užduotis dėl gerų rezultatų dėstytojų akyse. Visų kursų metu prisiminiau turimas žinias ir galiausiai jas užtvirtinau. Negaliu teigti, kad nieko neišmokau, nes tikrai atradau naujų dalykų ir patobulėjau kai kuriuose srityse. Net žiūrint ta patį filmą du kartus atrandi vis kitų detalių. Esu dėkingas dėstytojams už žinias, kurias man suteikė ir kad paragino tęsti kelią toliau.
     
    Nuo kursų pabaigos praėjo dvi savaitės, turėjau tikslą tęst "mokymosi" procesą NFQ akademijoje, tačiau visai netikėtai viskas pasisuko taip, kad atlieku praktiką įmonėje kaip Junior Laravel Developer (1mėn trukmės bandomasis, po kurio darbdavys, spręs ar mane darbinti).
    Vakar sulaukiau pranešimo (po pokalbio su vadovybe), jog tam tikra įmonė (pigu.lt) ieško programuotojo ir kad išsiųsčiau cv ir paminėčiau, jog 'mokykla' mane rekomenduoja. Smagu, jog pradėjo judėti ledai, tikiuosi ateinančioms grupėms nereikės reikalauti dalykų, kurie jiems priklauso :)
     
    Kiek teko kalbėti su ex studentais, anksčiau kokybė buvo kur kas geresnė, tačiau su laiku viskas tapo pinigų mašina. Studentams buvo suteikiamos praktikos vietos ir panašiai, tačiau jie patys išsikasė sau duobę, kadangi studentai įmonėms palikdavo nekokį įspūdį..
    Pačio instituto tikslas gal ir geras, tačiau dabartinė realybė tokia, kad tai konvejeris darantis pinigus iš Užimtumo Tarnybos (ES lėšos)
     
    Tai yra mano po asmeninė nuomonė apie baigtas full-stack programavimo studijas Vilniuje, todėl nepatvirtinu, kad tapati situacija yra kituose miestuose ar kitose studijų programose ir jūs turėtumėte vengti šios įstaigos.
    Manau, jog žmonėms, kurie nori gauti įvadą į programavimą, tai puiki vieta pradžiai, tačiau didžiausias minusas tame, kad įmonė reklamuoja tai ko nesuteikia.
     
    Tai tik dalis to, kas buvo mano studijų metu, jei turite dar kažkokių klausimų galite kreiptis privačiai :)
     
    Nuoroda į mokymosi programą
     
     
  13. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo Mommyme Psichologo pagalba. Ar ji efektyvi?   
    draugai, artimieji, antra pusė negali būti gerais psichologais. Tu gali išsikalbėti, bet į situacijų narpliojimo klausimus gali padėti tik savo srities profesionalas. Labai mažai kas moka IŠKLAUSYTI žmogų ir suprasti jo jausmų painiavą.
  14. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į diablom 27 metai ir nesu turėjęs merginos   
    Keli mano pastebėjimai, ką aš supratau sulaukęs 30+ amžiaus:
     
    1. Kad atvirkščiai, nei daug kas mano, žmonės nėra skirti gyventi poroje. Laimingai gyvena nebent tie, kurie kartu praleidžia tik ganėtinai mažai laiko kartu, kad spėti stipriai pasiilgti, vykdyti savo mėgstamas veiklas atskirai. Kitais atvejais, gyvena, nes patogu, bijo išsiskirti, turi bendrų įsipareigojimų, ar vaikų. Nors ir gražiai atrodo viešumoje, tačiau dauguma jų tikrai nesijaučia laimingi. Visi žmonės tiesiog per daug skirtingi ir nors pradžioje atrodo, kad tuos skirtumus gali maloniai priimti, ar net kaip tik smagiau, kad jų yra, po kelių metų tai pradeda slėgti. Taip pat, dažnu atveju partneriai vienas kitą blokuoja ir stabdo tobulėjimą, nes koncentruojasi vienas į kitą, ar bendras veiklas.
     
    2. Daug kas sako - investuokite į save, skaitykite knygas, mokykitės naujų dalykų, sportuokite ir kitaip tobulėkite. Su šituo punktu reikia atsargiai. Turite suprasti, kad jums tobulėjant, mergina, draugai, tėvai, kolegos ir kiti artimieji tikriausiai liks savo vietoje, nes tik nedaugelis investuoja į save. Juk patogiau grįžus po darbo sėsti prie TV, nei skaityti knygas, ar mokytis naujos veiklos. Jei jūs tobulėsite, o aplinkiai ne, jums taps neįdomu bendrauti. Tai net ims erzinti ir, arba jūs bendrausite tik iš reikalo, arba ryšiai turės nutrūkti. Iš dalies tai gerai, nes tikėtina, kad susipažinsite su įdomesniais, daugiau pasiekusiais žmonėmis, bet čia vėlgi, ilga nauja diskusija. Tuomet pradedi galvoti, buvai laimingesnis tuomet, ar esi dabar.
     
    3. Niekam - nei draugams, nei tėvams, nei merginai nepasakokite savo pajamų. Net jei jos jums ir neatrodo didelės. Šioje vietoje būtų galima išsiplėsti, tačiau pirmiausia jus, jūsų dovanas ir gerus darbus visi vertins žymiai labiau.
  15. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į skanna Camimo de Compostela   
    As taip pat iveikiau si kelia pernai rudeni. Ar sunkiai iveikiamas kelias tai cia jau kiekvienam individualiai. Man asmeniskai sunkumai buvo tik pirma savaite (kelio trauma) Taip pat yra ne vienas ir ne du keliai. Lengvesni ir sunkeni. Kalbama, jog lengviausias tai portugaliskas, o sunkiausias - siaurinis. As ejau pagrindini kelia (840km) - startavau Prancuzijos miestelyje Saint-Jean-Pied-de-Port.
    Keletas patarimu - neisibegek nuokalnese, nes pagrindine trauma - kelenu. Leidziantis kelenai yra labiau apkraunami. Pats jau galvojau nutraukti kelione, nes praejus keliom dienom, sekancias 4-5 dienas kelenas pasidare kaip stiklinis, labai skaudejo, kaip robotas ejau ir jau buvau prarades vilti, taciau vaistinej nusipirkau stebuklinga ispanu tepaliuka, kuris po truputi trauma isgyde.
    Taip pat turbut pats svarbiausias dalykas kelyje (jei nezadi eiti basas) - avalyne. Kietas padas butinas, + auksti. Atsimusha labai padai, kojos nueina puslem, bet cia viso to neisvengiama dalis. Man puikiai suejo sitie : https://lt.sportsdirect.com/karrimor-hot-rock-mens-walking-boots-182201?colcode=18220118
    Taip pat, labai pagalvok pries kraudamas kuprine - ar tikrai bus reikalingas kiekvienas daiktas. Issiskalbt bus galimybe kasdien.
    Es ejau su seminyna, o mamai vidury keliones pradejo skaudeti peda ir tik grizus i LT suzinojo, kad skilusi ;)
    Pusiaukele :

  16. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į simasj Kaip pradeti nauja gyvenima naujoje salyje/mieste dirbant remote darba?   
    Aš pabūsiu velnio advokatas, nes aš niekaip nesuprantu šiuolaikinių NOMAD'ų.
     
    O aš tai siūlyčiau rinktis 1 variantą ir socializuotis čia, gimtojoje šalyje. Atvažiavęs ir nieko neturėdamas gali pradėti vaikščioti į visokius meetup'us pagal savo pomėgius, gali pradėti užsiiminėti patinkančia veikla (joga, laipiojimas, skaidymas, dviračiai, pėsčiųjų žygiai, baidarės, wake, kite ir kitas sportas, knygos - veiklų yra sočiai). Atsiras draugų pagal pomėgius, su kai kuriais gal ir artimesnis ryšys bus. O keliaujant po pasaulį sutiksi daug įdomių ir gerų žmonių, bet jie ir liks tik blyksnis tavo gyvenime.
     
    Čia daugiau požiūrio klausimas. Yra žmonės, kuriems labai svarbu turėti vaikų ir tai visa gyvenimo prasmė. Kiti netgi turėdami artimą žmogų nenori turėti vaikų. Dar kiti iš viso nenori nieko prisileisti ir geriausiai jaučiasi vieni. Pamąstyk kas tau labiausiai patinka. Nes aišku kad su vaikais po pasaulį tikrai nepakeliausi, tai 2 variantas atpuola. Jei nori sukurti rimtus santykius, turėti žmoną - manau kad 2 variantas irgi atpuola. 1 Variantas atrodo žaviai, kol esi jaunas, viskas gerai, tūsai ir draugai supa kasdien. O po to kas? Apie 30 gyvenimo metus po truputį draugai pradeda atkritinėti - vesti, susilaukti vaikų, nusėda į šeimyninį gyvenimą ir savaime aišku su savo gyvenimo ritmu jau tu iškrenti iš jų rato. Arba jie iškrenta (čia požiūrio klausimas). Vėliau jau ir prasideda visokie sveikatos sutrikimai (neduok dieve kokia nors trauma ar pan., o vėliau dėl ligų). Būdamas nomad pamatysi, kad lieki vienas kaip pirštas - nei draugų, nei šeimos, jokios socialinės aplinkos.
     
    Tas Nomad judėjimas dabar yra labai smagus, kol visi nomadai yra jauni ir sveiki, saulė šviečia ir t.t.. Kaip bus po kokių 10 - 20 metų? Kaip sakiau - priklauso nuo to, koks tu žmogus. Jei tu būdamas 1 jautiesi gerai - viskas ok. Bet žmopgus yra socialinė būtybė, pvz., man pati geriausia diena - praleista su savo vaikais. Bet ką reiškia vaikas supras tik tas, kas turi vaikų ir kas jų nori. Tad ir grįštant prie tavo klausimo - ką daryti - sakyčiau pirmiausia pagalvok kokie tavo ateities planai. Kokią įsivaizduoji senatvę - su banglente kažkur paplūdymyje ar su vaikais ar anūkais kažkur prie namų?
  17. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo Justinas244 Tiems, kurie nori pradėti domėtis elektronika ir išmokti "skaityti" schemas   
    Elektronikoje būtina praktika. Kad ir pasibraižęs elementarę grandinę, būtina pasiimti lituokli ir viską susijungti pačiam. Ir galiu garantuoti kad viskas iš pirmo bandymo nepavyks ir tik tada kai ieškoma kodėl neveikia schema - išmokstama palaipsniui elektronikos.
  18. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo Justinas244 Tiems, kurie nori pradėti domėtis elektronika ir išmokti "skaityti" schemas   
    Elektronikoje būtina praktika. Kad ir pasibraižęs elementarę grandinę, būtina pasiimti lituokli ir viską susijungti pačiam. Ir galiu garantuoti kad viskas iš pirmo bandymo nepavyks ir tik tada kai ieškoma kodėl neveikia schema - išmokstama palaipsniui elektronikos.
  19. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į kdanilaitisss Pigu.LT "Kalėdinė dovana"   
    Sveiki. Pasiskaičiau viską ir gardžiai pasijuokiau iš piktų klientų patirčių :D. Na, bet neišsiplečiant, turėjau garbės dirbti vienos įmonės, kuri buvo pigu.lt prekių tiekėja, serviso darbuotoju. Ir patikėkit manimi, tokia tvarka, kokia yra Lietuvoje yra visiškai logiška. Ką galiu pasakyti apie tipinį klientą Lietuvoje? Protu nepasižymintis. Nusiperka prekę, ją gauna, atsidaro, numeta visas instrukcijas į šalį ir spaudo viską iš eilės. Kažkas nepatiko? Rėksiu garsiai, kad noriu atgauti pinigus, o kad rėkimas atrodytų įspūdingesnis ir labiau visus gąsdintų, sakysiu, kad ji sugedus. Kadangi klientas tvirtina, kad prekė sugedo, nors 90 atvejų jis nemoka ja naudotis, nes instrukcijas skaito tik kvailiai (o klientas pats nesupranta, kad jis yra kvailus), ją reikia siųsti kompetetingiems asmenims į servisą (pigu.lt serviso darbuotojai dažnai irgi neturi kompetencijos patikrinti ar ta prekė išties neveikia ir kame bėda), kuris patikrintų, kas negerai: ar prekė ar klientas tiesiog pernelyg kvailas ja naudotis. Jūs net neįsivaizduojat, kiek klientų skundžiasi neveikiančiu telefono garsiakalbiu, nors jis, kvailys (klientas), tiesiog nutildė garsą. Arba kiek klientų skundžiasi neveikiančiu išmaniojo telefono jutikliniu ekranu (touch screen), nors ekranas turi akivaizdžių išorinių pažeidimų (nudaužyti kampai, matomi akivaizdūs įskilimai ekrane ir kiti mechaniniai pažeidimai). Nejaugi tokiam klientų tuojau pat turi būti grąžinti pinigai? Tarkim pigu.lt grąžins pinigus, bet tam kad juos atgautų iš tiekėjo, turi ją vis tiek siųsti į servisą. O servisas nustato kad jokio gedimo nėra (kaip tarkim neveikiantis garsiakalbis, kuris tiesiog yra nutildytas) arba kad tai yra mechaninis pažeidimas, kurio garantinis remontas nepadengia. Tada Pigu.lt turi sugadintą prekę, lieka be pinigų ir stovi durniaus vietoje. Blogiausiu atveju ima ginčytis su tiekėjo servisu bandydama įrodinėti, kad vos ne jie taip pat turi grąžinti pinigus už prekę, nes pigu.lt jau grąžino juos klientui. Tuomet nuostoliai persikeltų ant tiekėjo pečių. ir kaip minėjau, tokių atvejų iš 100 yra net 90, o tik likusieji 10 yra tikri gedimai, kurie dengiami garantinio remonto, kurie iš tiesų atsirado dėl nekokybiško (brokuoto) kontakto tarp komponentų plokštėje, sugedusio komponento ir pan. Net nenustebčiau, kad tamsta, kuris taip pasimėgaudamas pila pamazgas ant pigu.lt komandos, kuri puikiai kaip nuluptus žino tokius klientus ir sutuaciją gautum atsakymą, kad kažko nepadarei, kas buvo parašyta instrukcijoje ir gautum tą dviratį atgal. Kol nepasikeis klientų kompetencija, tol ir nesikeis įmonių praktika, kad viską turi patikrinti autorizuoti servisai, o pinigai grąžinami tik specialistams patikinus, kad problema išties egzistuoja. Suprantu, kad klientams nepatinka sugaištas laikas, dažnai kol gaunamos išvados dėl prekės gali praeiti ir kelios savaitės, kartais netgi reikia mėnesio ir daugiau (kartais prekes reikia siųsti gamintojui, kad jis įvertinų gedimą ir tartų lemiamą žodį situacijoje). Pats net nustebau, kiek pykčio ant statistinio lietuvio kliento sukaupiau :D. Nepatenkintam klientui palinkėsiu sėkmės, turėti veikiantį dviratį arba pinigus ir pamąstyti kitą kartą, kad kitoje pusėje irgi dirba žmonės, kurie atlieka savo darbą ir jiems savo darbą atlikti greičiau padeda malonus, bendradarbiau linkęs, apie problemą išsamiai papasakoti linkęs klientas, kuris perskaito instrukciją ir atlieka logiškus veiksmus pats prieš piktindamasis juos aptarnaujančiais asmenimis :).
  20. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo Sprunkas Kiek algos?   
    Jei uždirbama nedaug, kad vos sukrapštomas pradinis įnašas būstui, tai paskola tikrai bus kaip virvė po kaklu... Visiškai tada manau jokio supratimo apie įsipareigojimą bankui.
  21. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į G10 Kaip gyventi tam tikrame amžiuje yra normalu?   
    Ilgai pats gyvenau taip, kaip temos autorius. Būdamas 24 m.. ganėtinai daug dirbau, mažokai mėgavausi gyvenimu, daug galvojau apie ateitį. Turėjau ganėtinai aukštas pajamas ir gerai apmokamus papildomus darbus, sėkmingą verslą, keletą automobilių, savo butą, draugę, su kuria ilgai jau kartu esam. Na, teoriškai, pagal visuomenės standartus buvau „sėkmingas“.
     
    Ir neseniai sušlubavo sveikata, atrodo nei iš šio, nei iš to - pasidariau tyrimus ir skubiai paguldė į ligoninę, pabuvau keletą dienų intensyvioj terapijoj, diagnozavo nepagydomą ligą visam gyvenimui ir sėdėjimą ant vaistų :) Nu galvoju „whatever“, negi dabar depresuosi, gyvent toliau reikia. Bet labai gerai pagulėjimas ligoninėje padėjo susimąstyt apie tai, ką veikiau ir tai, kaip planavau ateitį. Nors visada nekenčiau ir niekindavau „ofise“ dirbančius ir savo laiką į pinigus iškeičiančius žmones, supratau, kad iš dalies pats toks pats buvau. Taip pat supratau, kad niekada neverta gero „taupyt“ ateičiai. Nusprendžiau, kad nuo šiol, jeigu turėsiu kažką gero - sunaudosiu pirmiausia tai, o ne taupysiu ateičiai. Tas pats ir su pinigais - santaupos yra visiškai nieko vertos, jeigu tu jų nepanaudosi :)
     
    Tik išėjęs iš ligoninės mečiau darbą (draugė padarė tą patį), susimetėm santaupas, išnuomavom butą ir prisipirkom kelionių po pasaulį (dabar rašau iš Azijos) pusei metų, o po jų galiausiai susiplanavom eksperimentą - išvažiuot gyvent į vietą, kuri labiausiai nutolusi nuo Lietuvos - Naująją Zelandiją. Negaliu sakyt, kad jaučiuosi lyg gyvenčiau svajonių gyvenimą (gal Zelandijoj pasijausiu taip:)), bet manau, kad pamoką iš dalies išmokau (ir dar mokausi) - reikia kuo labiau gyvent ta diena.
     
    Ir gailėkit tų žmonių, kurie ruošiasi „ateičiai“, viską, ką turit geriausia - naudokit dabar :) Nes kitu atveju galit ir nebepanaudot.
  22. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo lasickui Kodėl skūpus moka du kartus   
    Skilo nuo oro, saulės, vėjo, galit ginčytis kiek norit. Bet jei autorizuotam garantiniam centrui nebuvo nurodyti iš gamintojo tokie galimi skilimai, nieko jūs neįrodysit ir bus siūlomas tik mokamas ekrano keitimas. Iš Samsung ir LG gamintojų patvirtintų tokių anomalijų negirdėjau.
  23. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į Mynde Kaip esant fan page pamegti kita fan page ?   
    Įeinate į norimą fanų puslapį iš anketos, su kuria administruojate savo puslapį. Ir spaudžiate žemiau pažymėtą mygtuką :)
     

  24. Patinka
    piktaskiskis gavo reakciją nuo Anomalija Tarptautine garantija   
    Neturint pirkimo dokumentų tiek LG tiek Samsung telefonų garantija negalioja.
  25. Patinka
    piktaskiskis sureagavo į yomajo Dvi prielaidos kelionei laike a.k.a. gyvenimui.   
    Apytikriai prieš 2-3 metus pradėjau tai nesąmoningai suvokti. Šiandien jau galiu mintims suteikti žodžius. Dvi esminės prielaidos gyvenimui, priminimo raštelis. Sau, kitiems. Kuo dažniau žmogus tai prisimins, tuo naudingiau jam pačiam.
     
    1. Tu miršti.
    2. Tu esi kvailys.
     
    Vienas. Pažiūrėk į laikrodį. Sekundės tiksi. Tavo sekundės. Nebe pakartojamos. Kiekvieną sekundę tu ir gyveni ir miršti tuo pačiu metu. Teko iš vieno brangaus žmogaus girdėti mintį, kad mirtis ir gyvenimas eina laike kartu. Žmogus neša mirtį visą savo gyvenimą, o šiam pavargus jie pasikeičia. Tai suvokus atsiranda dieviška pagarba laikui. Pirma savo. Tada kitų. Ši prielaida uždeda nano filtrą ant visų gyvenimo pasirinkimų. O iš čia keliai tik du. Arba tu nori išnaudoti savo laiką čia kuo efektyviau, arba tau tiesiog nesvarbu. Sportas ar serialas? Kavinė ar maisto gamyba? Taip ar ne? Dabar ar vėliau? Gal niekad? Ir t.t. Kai įsisąmonini savo egzistenciją laike pradedi gebėti jį stabdyti. Subjektyviai – žinoma. Sustabdytą laiką praeityje geriausia rasti prisiminimuose. Tai, ko nesinori, bet ir neįmanoma ištrinti. Vaizdų, jausmų, garsų, kvapų ir fiziologinių pojūčių visuma užstrigusi atmintyje. O čia į pagalbą Jordan Belfort: “No matter what happened to you in your past, you are not your past, you are the resources and the capabilities you glean from it. And that is the basis for all change.” Taigi turint gebėjimų atpažinti kur laikas sustoja, galima jį stabdyti ir ateityje. Užuomina – ekstraordinarinis reiškinys, patyrimas, vieta, vaizdas, mintis, jausmas ar jų samplaika.
     
    Du. Niekada nežinosi visko. Tačiau gali žinoti tikrai daug vienoje ar keliose sferose. Savo darbo vaisiais tapti asu, specu, profesionalu, mokytoju, guru, lyderiu. Čia laukia arogancijos spąstai. „Žiūrėk kaip reikia; tu nieko nemoki“ – dažniau tai sklinda ne taip akivaizdžiai, o apgaudinėjant save ir bandant išlaikyti savo „gero vyruko“ paveikslą. Jei žodžius gebame kontroliuoti, tai kūno kalboje, laikysenoje arba tone šį signalą paslėpti daug sunkiau. Mažas kojos kryptelėjimas šiame kelyje ir supranti, kad atvykai į visai kitą stotelę, nei norėjai. Esi kietas, bet be integralumo. Kažkur pakeliui pametei savo standartines vertybes. Tuomet reikia padaryti reset‘ą – nunulinti save. Tu esi kvailys – nesvarbu ką jau žinai. Imkis naujos veiklos, interesų lauko. Neleisk sau snausti ant laurų, mokykis ir augink savo moralinį kapitalą. Kad ir kokiu keliu beeitum, visada rasi prastesnių, mažiau pažengusių, skurdesnių, kvailesnių ir kitaip silpnesnių žmonių. Lygiai taip pat gali apstulbęs žiūrėti į savo dievaičius. Aktorius, menininkus, rašytojus, verslo atstovus ir nesuvokti kaip jie daro ar padarė tai, kas pakeitė pasaulį. Priklausomai kur save pastatysi į šią eilę ir žiūrėdamas į kaimyną greta tu gali arba sunaikinti save ardydamas savo paskutinius pasitikėjimo savimi likučius arba priešingai – stovėdamas baloje įsivaizduoti, kad esi jūrų kapitonas. Atskaitos taškas turi būti tik tu pats sau. Praeityje. Kartais sustok ir pažiūrėk atgal. Ar pasikeitė tavo požiūris į tam tikrus dalykus? Pokytis, šiuo atveju ne vizualus – geriausias įrodymas, kad nestovi vietoje. Rodos šioje vietoje man pritaria ir F. Dostojevskis: “The cleverest of all, in my opinion, is the man who calls himself a fool at least once a month.”
     
    Sėkmės.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...