Pereiti prie turinio

MiXeRiSLT

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    1.160
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Granitaz MTB dviratis   
    Ieškau taip pat MTB už panašią kainą. Skelbimuose sunku surasti tenkinantį variantą, nes netinka tai dydis, tai dar kažkas ir netyčia užsukau į Decathlon. Jeigu neatsiras skelbimuose iki tol, kol Decathlon gaus naują dviračių siuntą, planuoju imti iš ten - visgi lifetime garantija rėmui, vairui bei iškyšai yra didelis pliusas, o ir servisas čia pat. Nusižiūrėjau Rockrider ST540 ir Rockrider ST560 modelius.
  2. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į antler MTB dviratis   
    Ne tik skelbimuose, bet ir parduotuvėse išperka akimirksiniu. Sezonas jau prasidėjęs ne pirmą savaitę, pats ieškausi gravel dviračio iki 1k, nes praėjusį sezoną paprasčiausiai norimi modeliai buvo išpirkti ir prisilaukiau, nes galvojau, jog turėtų atpigti. ? 
  3. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į hm7 Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
    Plano su 2.2GB limitas ES yra 200MB
  4. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Mikaz Patirtys su bankais dėl paskolos būstui   
    Patarimas paprastas: eini i visus bankus, is visu gauni pasiulymus. Su geriausiu pasiulymu eini i visus kitus bankus, gauni dar geresni. Su juo vel i kitus bankus ir taip kol niekas geriau nebesiulis.
  5. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į wjcan Piešinys kalnai   
    Ilgai nesedėjau prie šio darbo į detalės neisigilinau, užsinorėjau papaišyti. Ką manot?
     
    http://foto.terpe.lt/inkelti/20150408/i87_landscape.jpg
  6. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į UnoDėdė Kodėl šiuolaikiniame jaunuolių tarpe šaipomasi iš negeriančio jaunuolio?   
    Žmonės kurie geria viešosiose erdvėse, dažniausiai turi siaubingai didelį nepilnavertiškumo kompleksą. Nekalbu apie tuos, kurie gurmaniškai mėgaujasi alkoholiu ar tiesiog vartoja jį gerų draugų kompanijoje kaip nereikšmingą akcentą. Apskritai, mūsų visuomenėje megzti santykius su žmonėmis būnant negirtu/ai yra nenormalu. Normaliau yra nueit į klubą/tūsą etc. ir taip "nusikabinus" kokią mergą/čiūvą, turiningai praleist laiką. O kai prie tavęs tiesiog gatvėje, troleibuse ar dar kur nors kitur ar tada kai nesi girtas prieina žmogus ir pasako labas, koks tavo vardas, man gera tave matyti, tu man įdomus, norėčiau susipažinti - apsimest kad nieko nesupranti, palaikyt jį idiotu arba trenkt snukin.
     
    Taip, atsakau į tavo klausimą teigiamai,nes aš pats apskritai nevartoju alkoholio jau bbz kiek laiko. Taip, pradžioje aplinkiniai į tave žiūrės kreivai, bet su laiku, jei tu laikysies savo žodžio, jie suvoks, kad tu esi stiprus ir valingas, kad tu pasakei ir tęsi. Jie įpras, o galiausiai pradės tave gerbti.
     
    Mano dėdė pasikorė girtas, tėvas dėl alkoholio įklimpo į skolas. Vaikystėj man užtekdavo pamatyt barnius tarp tėvų, todėl dabar man nekyla jokių abejonių kodėl aš turėčiau negert. Atsakymas paprastas - dėl savo vaikų, kuriuos auginsiu ateityje. Ką aš jiem perduosiu, kokie jie išaugs - tai mano atsakomybė. Vietoj butelio kokiam nors tūse, aš pasirenku prasmingą pokalbį su taip pat negeriančiu žmogumi. Mes apsikeičiam naudinga informacija ir teigiama energija, kurią vėliau abu paskirstom žymiai naudingesniems dalykams.
     
    Bet kaip sakoma - kiekvienam savo..
  7. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į BrainStorm 9 žingsniai, kaip pradėti prekybos verslą internetu   
    9 žingsniai,kaip pradėti prekybos verslą internetu
     
    Nesijaudinkite. Pradėti prekybos verslą internetu nėra tolygu mokslui apie kosmosą. Tereikia šiek tiek atsidavimo.
    Daugeliui žmonių elektroninis verslas yra jų pirmasis pradėtas verslas. Jeigu jūs turite tradicinę parduotuvę, elektroninė prekyba gali suteikti jums papildomų galimybių užsidirbti. Kai jūs pradedate elektroninį verslą, vieno žingsnio nepaisymas gali sąlygoti skirtumo tarp sėkmingo ir nesėkmingo verslo atsiradimą.
     
     
    Pateikiame 9 žingsnius, kurie padės jums pradėti savo verslą:
     
    1. Sukurkite verslo ir rinkodaros planą.
    2. Pasirinkite tinkamą internetinio puslapio adresą (domeno pavadinimą), kuris padės Jūsų klientams lengviau Jus rasti.
    3. Pasirinkite patikimą elektroninės prekybos programinę įrangą, kurioje klientui būtų galimybė sukurti krepšelį.
    4. Pasirinkite būdus, kaip jūsų klientai galės atsiskaityti už jūsų prekes ar paslaugas.
    5. Tinkamai apsaugokite savo internetinį puslapį, kad jūsų klientai puikiai žinotų, kad jūsų parduotuvėje pirkti yra visiškai saugu.
    6. Sukurkite savo internetinį puslapį tokį, kad jis būtų patrauklus vartotojui.
    7. Patikrinkite savo internetinio puslapio veikimą.
    8. Reklamuokite savo internetinį puslapį internete (SEO arba organinė paieška, mokama paieška, reklama elektroniniais laiškais,).
    9. Sekite ir analizuokite savo veiksmus.
     
     
     
    1. Sukurkite verslo planą
     
    Tai tikrai ne visi klausimai, į kuriuos jūs turite atsakyti savo verslo plane:
    1. Kokius tikslus jūs norite pasiekti įsteigdami elektroninę parduotuvę?
    2. Ar jau turite savo tinklalapį?
    3. Ar turite stacionarių parduotuvių?
    4. Ar jums reikia kitų įmonių pagalbos, siekiant įsteigti/išlaikyti savo parduotuvę?
    5. Kaip jūs ruošiatės paskatinti susidomėjimą jūsų internetine parduotuve?
    6. Kokiose valstybėse jūs ruošiatės vykdyti savo veiklą ir į kokias valstybes tiekti savo parduodamas prekes?
    7. Kiek skirtingų prekių iš savo stacionariai parduodamų prekių asortimento jūs ruošiatės pardavinėti internetu?
    8. Ar jūs pageidaujate savo internetiniame puslapyje teikti ir kitas paslaugas?
    9. Kokia bus jūsų kainų nustatymo strategija?
    10. Ar egzistuoja kokie nors aspektai, kurie būtų itin reikšmingi jūsų klientams?
     
     
     
    2. Pasirinkite tinkamą internetinio puslapio adresą (domeno pavadinimą), kuris padės jūsų klientams lengviau jus rasti
     
    Jums reikės savo internetiniam puslapiui pasirinkti domeno vardą, kuris tiksliai apibrėžia, kokias prekes ar paslaugas jūs parduodate, ir kuris padeda vystyti jūsų verslą.
     
    Jeigu jūs savo domenui suteikiate savo šeimos arba įmonės pavadinimą, jūs greičiausiai prarandate galimybę reklamuoti savo puslapį. jūsų domeno vardui galite naudoti raktažodžius, tiksliai apibrėžiančius tai, ką jūs parduodate. Pavyzdžiui, jeigu jūs parduodate spynas, pabandykite į domeno pavadinimą prieš .lt įtraukti žodį „spynos“. Paieškos sistemos įvertina jūsų domeno vardą, kai sprendžia, kokia tvarka pateikti paieškos rezultatus. Taigi jeigu jūsų potencialus klientas ieško „spynų“ Google puslapyje, o jūs jas parduodate, puslapis gali atsidurti aukščiau už kitus.
     
    Tačiau žodis GALI išlieka. Gerai įsimenamas pavadinimas yra kur kas svarbiau negu dirbtinai sukurtas vardas, savo sudėtyje turintis tik tam tikrus raktažodžius, kurie gali padėti arba ne jūsų puslapiui pakilti į pirmą paieškos rezultatų puslapį.
     
    Yra dar du adresų tipai, kurie yra naudojami hostingą palaikančių kompanijų siekiant išlaikyti jus „pririštus“ prie jų serverių. Paprastai jie yra siūlomi nemokamai, kadangi jų palaikymas nereikalauja papildomų išlaidų.
     
    • Sub-domeno pavadinimas: www.jusu-parduotuves-pavadinimas.weebly.com
    • Domeno vardas su taku: http://stores.ebay.com/jusu-parduotuves-pavadinimas
    Nė vienas iš jų nėra tinkamas pasirinkimas norint rimtai užsiimti prekyba internetu. Priešingai negu aukščiausio lygio domenų pavadinimai, šių pakeisti negalima. Tai yra dažnai pasitaikanti eBay pardavėjų dilema, jeigu jie nusprendžia plėsti savo verslą už eBay ribų.
     
     
    Kaip tinkamai pasirinkti domeno vardą
     
    Prieš pradedami ieškoti domeno vardo, privalote perprasti tam tikrus neteisingo suvokimo pagrindus. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad verslo vardas daro verslą. Tai ne tiesa. Verslą darote JŪS.
     
    Verslo vardas ir jūsų internetinės svetainės adresas yra tik būdas identifikuoti jūsų verslą. Jeigu jums išties pasiseka, keisčiausi ir labiausiai neįtikėtini vardai staiga tampa gerai žinomi – pavyzdžiui, „Google“.
     
    Taigi negaiškite per daug laiko įnirtingai svarstydami dėl savo domeno vardo arba išleisdami jam per daug pinigų. Nors daugelis domenų vardų jau yra užimti, vis dar egzistuoja begalinis jų pasirinkimas.
     
     
    Taisyklės pasirenkant domeno vardą
     
    • Jūsų domeno vardas privalo kuo geriau atspindėti jūsų verslo vardą arba vykdomo verslo tipą, kad jį būtų galima kuo lengviau įsiminti.
    • Venkite žodžių, kuriuos lengva supainioti, ir nenaudokite pavadinimų su skaičiais ir brūkšneliais. Taip pat susilaikykite nuo žodžių, kurie skamba vienodai, tačiau yra rašomi arba tariami skirtingai.
    • Kas, jeigu jums reikėtų kam nors ištarti savo domeno vardą telefonu? Arba jeigu jūs nuspręstumėte reklamuoti jį radijuje? Štai kaip jūs galite patikrinti, ar jūsų pasirinktas vardas yra tinkamas: ištarkite keliems savo draugams savo pasirinktą vardą ir paprašykite jį užrašyti. Kuo sunkiau jiems pavyksta tinkamai užrašyti šį vardą, tuo prasčiau jis yra pasirinktas.
     
     
    Ar visi geriausi domeno vardai jau yra užimti?
     
    Kai jūs nusprendžiate pasirinkti tam tikrą vardą ir patikrinate jo prieinamumą, jūs dažniausiai pamatote, kad jis jau yra užimtas. Situacija yra tokia, kad internete paprasčiausiai yra per daug internetinių puslapių ir per daug domenų vardų turėtojų, kurie tiesiog nusiperka tuos pavadinimus norėdami juos vėliau parduoti už didesnę kainą ir taip pasipelnyti
     
     
     
    Pabandykime išnagrinėti spynų pardavimo pavyzdį.
    Spynos.lt yra užimtas (nukreipia į įmonės pavadinimo puslapį).
    Tačiau duruspynos.lt nėra užimtas – šis internetinis adresas yra laisvas (bent jau buvo laisvas šio gido rašymo metu). Jis kainuoja mažiau, apie 30 Lt per metus ir atitinka kitus pagrindinius reikalavimus. Jis nėra per ilgas, neturi nei skaičių, nei brūkšnių ir kiekvienas gali nesunkiai ištarti šį pavadinimą vos jį išgirdęs.
    Taigi pabandykite išlikti lankstus ir atminkite, kad Jūs vykdote verslo veiklą, o ne kuriate domeno vardą. Tada Jūs be vargo suprasite, kad naujo domeno vardo kūrimas nėra pats sunkiausias uždavinys.
     
     
     
    3. Pasirinkite tinkamą elektroninės prekybos programinę įrangą, turinčią apsipirkimo krepšelius
     
    Norėdamas prekiauti internete, turite kelis pasirinkimus. Jūs turėsite pasisamdyti žmogų, kuris padės jums sukurti ir išvystyti prekybos internetu sistemą. Tačiau daugelis smulkių įmonių, kurios ieško efektyvesnių sprendimų, įsigyja elektroninės prekybos internetinio puslapio hostingo palaikymo programinę įrangą. Tai leidžia jūsų klientams pasirinkti norimus produktus iš jūsų internetinės svetainės katalogo, įsidėti juos į savo krepšelį ir apmokėti juos jiems patogiu atsiskaitymo būdu.
     
    Čia mes pateikiame kelias savybes, kuriomis greičiausiai turėtų pasižymėti jūsų pasirinkto tiekėjo elektroninės prekybos hostingo sprendimas:
    • Nuolatinis veikimas: jūsų internetinė parduotuvė privalo veikti 24 valandas per parą ir priimti užsakymus bet kuriuo paros metu.
    • Paprastumas: jeigu jūs nežinote internetinių puslapių kodavimo kalbos, pavyzdžiui, HTML, įsitikinkite, ar jūsų pasirinkta apsipirkimo krepšelio programinė įranga yra paprasta naudojimui, kad jums netektų leisti bemiegių naktų bandant išmokti HTML kalbą.
    • Lankstus ir patogus jūsų internetinio puslapio dizainas: jūs, be abejo, norėsite, kad internetinis puslapis reprezentuotų jūsų verslą, todėl įsitikinkite, ar turite galimybę valdyti ir keisti tokius elementus, kaip spalvos, simboliai, ženklai ir šriftas ir ar jos atitinka keliamus reikalavimus.
    • Pristatymo išlaidos ir mokesčiai: Daugelis elektroninės prekybos platformų gali automatiškai krepšelius.
    paskaičiuoti atitinkamas jūsų prekių pristatymo išlaidas ir kitus mokesčius. Kadangi pristatymo išlaidos yra vienas iš svarbiausių elektroninę prekybą nulemiančių veiksnių, įsitikinkite, ar jūsų platforma pasižymi lankstumu (pvz., nemokamas pristatymas, vienodas tarifas, skirtingos kainos ir t.t.).
    • Buhalterinės programinės įrangos diegimas: jūs greičiausiai norėsite naudotis buhalterine programine įranga, kuri palengvina ir padeda valdyti jūsų finansus, todėl yra itin svarbu, kad Jūsų pasirinkta elektroninės prekybos paslauga pasižymėtų šia savybe.
    • Internetinio puslapio apsilankymo statistika: daugelis internetinių puslapių hostingo tiekėjų siūlo nebrangias arba įdiegia visai nemokamas analitines programas (tokias kaip Google Analytics).
    • Gaminių kiekio pasirinkimas: jūs privalote apsispręsti, kiek skirtingų prekių ketinate pardavinėti savo internetiniame puslapyje, todėl įsitikinkite, kad pasirinkote programinę įrangą, kuri labiausiai atitinka jūsų poreikius.
    • Nuolaidos ir akcijos: nuolaidos yra puikus būdas paspartinti savo prekybą. Pasirinkite tokį apsipirkimo krepšelio sprendimą, kuris užtikrintų užsakymų paprastumą ir siūlytų įvairias nuolaidas.
    • Techninė pagalba: Įsivaizduokite pirmą apsipirkimą internetu be techninės pagalbos. Jūs turite rasti elektroninės prekybos kompaniją, kuri siūlo nemokamą pagalbą telefonu, el. paštu ir tiesiogiai tinkle.
    • Saugumo užtikrinimas: Internetiniai pirkėjai pateiks jums savo asmeninę ir finansinę informaciją, kuri privalo būti apsaugota. Ieškokite tokių elektroninės prekybos sprendimų, kurie atitinka atsikaitymo internetu ir duomenų apsaugos standartų keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, Visa’s Cardholder Information Security Program (CISP).
    • Galimybė išbandyti nemokamai, demonstracinė versija arba pinigų grąžinimo garantija:
    Daugelis įmonių leis Jums nemokamai išbandyti savo programinę įrangą prieš ją įsigyjant arba per 30 dienų nuo įrangos įsigijimo grąžins pinigus, jeigu ji neatitiks jūsų keliamų reikalavimų.
    • Paieškos sistemų elementai, lengvam Jūsų internetinio puslapio prieinamui ir peržiūrai pasitelkiant šių sistemų pagalbą. Paieškos elementai apima tokius dalykus, kaip meta žymės, naršymo kelias, tekstinės nuorodos, pavadinimai ir aprašymai. Jūs taip pat turite hostingo tiekėjų pasiteirauti, ar jie gali pasiūlyti jums kokias nors paieškos sistemų optimizavimo priemones.
     
     
    Kai jau pasirinksite elektroninės prekybos tiekėją, jums teks skirti nemažai laiko savo produktų nuotraukų įkėlimui ir jų aprašymų bei kitos internetinio puslapio turinio informacijos paruošimui. Internetinio puslapio turinio paruošimas išties atima labai daug laiko, tačiau tai yra lemiamas veiksnys. Jeigu nesijaučiate esąs geras rašytojas, pabandykite pasisamdyti žmogų, kuris parašys už jus. Informacija, kurią jūs ruošiatės pateikti savo internetiniame puslapyje, atspindi tai, ko bus ieškoma per pagrindines paieškos sistemas. Be to, jeigu pirkėjas yra tinkamai informuotas, tai padidina tikimybę, kad jis įsigys jūsų siūlomą produktą.
     
     
     
    4. Pasirinkite būdus, kaip jūsų klientai galės atsiskaityti už jūsų prekes ar paslaugas
     
    Yra itin svarbu suteikti jūsų klientams kuo daugiau atsiskaitymo už pirkinius galimybių.
    Pagrindiniai, populiariausi lėšų surinkimo būdai už internete parduodamas prekes ir paslaugas yra šie:
    • Grynieji pinigai, pristačius prekę ar atlikus paslaugą (internete atliekama tik prekės ar paslaugos rezervacija).
    • Mokėjimo pavedimai, atliekami įprastu būdu, surašant visus reikalingus pardavėjo rekvizitus.
    • Atsiskaitymo internetu paslauga su paruošta apmokėjimo forma („Bank link“), apmokant šiuo būdu nereikia pildyti mokėjimo duomenų, pirkėjui tereikia turėti banko identifikavimo priemones. Galite rinktis keletą sprendimų – arba mokėjimo sistemas, kurios turi sprendimą priimti mokėjimus iš visų Lietuvos bankų arba sudaryti sutartis su kiekvienu banku atskirai (arba su didžiausią kiekį klientų turinčiais).
     
     
     
    Kaip pasirinkti lėšų už prekes ar paslaugas surinkimo būdą?
    • Įsivertinkite savo pardavimų apimtis vienetais ir apyvarta per mėn.
    • Paskaičiuokite, kiek jums kainuos surinkti lėšas (pavedimais, bendra visų bankų atsiskaitymų paslauga per tarpininkus ir pasinaudojus tiesiogiai bankų paslauga „Bank link“)
    • Įsivertinkite, kiek kainuoja įsidiegti „Bank link“ techninį sprendimą į savo e-parduotuvę.
    Jeigu jūsų vienerių metų išlaidos lėšų surinkimui yra lygios arba didesnės nei investicijos į tiesiogiai banko siūlomą Bank link sprendimą, tuomet rekomenduojame investuoti į „Bank link“ sprendimą, kuris atsipirks vėliausiai po metų, o jeigu pardavimai didės – greičiau!
     
     
     
    5. Tinkamai apsaugokite savo internetinį puslapį
     
    Klientai, kurie neapsiperka internetu, teigia, kad baiminasi pateikti savo finansinę informaciją, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie vengia prekybos internetu.
     
    Jums, elektroniniam prekybininkui, saugumas turėtų būti svarbiausias dalykas. Jeigu jūs ruošiatės priimti atsiskaitymus iš klientų kreditinėmis kortelėmis, privalote užtikrinti jų pateikiamų duomenų saugumą ir atitikti kreditines korteles teikiančių įmonių keliamus saugumo reikalavimus.
    Prekybininkui visada pravartu yra pridėti papildomų apsaugos priemonių savo internetiniam puslapiui, siekiant užtikrinti tiek savo, tiek savo lankytojų bei klientų saugumą. Tam tikro lygio saugumas bei sertifikavimas taip pat padeda padidinti klientų pasitikėjimą, o tai savo ruožtu padidina pardavimus.
     
    Įsigijęs Secure Sockets Layer (SSL) sertifikatą jūs turėsite galimybę naudoti SSL logotipus (ženklinimą), kurie padidina tiesioginio bendravimo galimybes. SSL sertifikatas padidina saugumą patikrinimo proceso metu, įterpia „s“ į http ir ekrane pateikia panašius užrakto paveiksliukus.
     
    Galiausiai savo internetiniame puslapyje pateikite savo elektroninėje parduotuvėje galiojančias sąlygas, susijusias su pinigų grąžinimu, prekių keitimu, užsakymo atšaukimu bei pristatymo išlaidomis ir palengvinkite savo klientui priėjimą prie šios informacijos. Taip pat tai padės jūsų pirkėjams jaustis saugesniems pateikiant savo finansinę informaciją prekių įsigijimo metu.
    Serveris atsiunčia klientui savo viešąjį raktą, kuriuo klientas užšifruoja simetrinį šifro raktą, taip jis apsaugomas nuo tarpininkų.
     
    Kuo saugesnis jaučiasi jūsų klientas apsipirkdamas jūsų internetinėje svetainėje, tuo labiau jis bus linkęs pirkti dar ir dar.
     
     
     
     
    6. Sukurkite savo internetinį puslapį tokį, kad jis būtų patrauklus vartotojui
     
     
    Kai esate įkėlę visus savo produktus į savo internetinę svetainę ir galite priimti atsiskaitymus kreditinėmis kortelėmis, pats laikas padirbėti prie internetinio puslapio išvaizdos tobulinimo prieš pradedant naujos internetinės parduotuvės veiklą. „Paruoštas naudojimui“ yra populiarus terminas tarp internetinės erdvės tiekėjų ir kūrėjų, kadangi tai yra pagrindinis elementas, nulemiantis pardavimų galimybes. Paruoštas naudojimui nėra vien tik „vaizdas ir pojūčiai“. Lankytojai taip pat privalo jausti, kad jūsų internetinė svetainė yra sukurta profesionaliai, ir tai suteikia jai daugiau patikimumo, todėl nepamirškite, kad idealiai
    sukurtas internetinis prekybos puslapis labai skiriasi nuo standartinio internetinių puslapių dizaino.
     
     
    Tinkamai padirbėję, animatoriai bei grafinio dizaino kūrėjai gali paveikti jūsų klientus ir įtikinti juos pirkti būtent jūsų parduotuvėje. Tačiau gana dažnai šie elementai gali veikti priešingai, dažniausiai taip nutinka, kai jų yra per daug. Užsibrėžkite sau tikslą lydėti savo lankytojus viso apsipirkimo proceso metu. Pagrindiniame internetinės svetainės puslapyje paprastai būna aiškiai išdėstytas turinys. Kai pirkti pasiruošę lankytojai aplanko jūsų internetinį puslapį, padėkite jiems lengviau rasti du dalykus: tai, ką jie nori nusipirkti, ir tai, ką jūs norite parduoti.
     
     
    Spalvos ir dizainas
     
    • Naudokite tris pagrindines spalvas.
    • Naudokite ne daugiau, kaip vieną arba du skirtingus šriftus.
    • Venkite „perkrauto“ fono.
    • Matomoje vietoje patalpinkite savo įmonės pavadiną, logotipą ir šūkį (konkurencinius pranašumus).
     
     
     
    Nuorodos ir nukreipimas į kitus puslapius
     
    • Naudokite tas pačias savo internetinio puslapio nuorodų spalvas.
    • Nukreipimą į kitus puslapius darykite paprastą ir akivaizdų.
    • Venkite sudėtingų nukreipimų į kitą puslapį technologijų, kaip, pavyzdžiui, keli pasirinkimai arba „Flash tipo navigacija“.
    • Kur tik įmanoma, vietoje grafinių nuorodų naudokite tekstines nuorodas. Paieškos sistemos ieškos jūsų puslapio nuorodų pagal tekstą, o ne pagal paveikslėlius, kadangi jos nuskaito tik tekstinę informaciją.
     
     
     
    Paveikslėliai
     
    • Paveikslėlių fonas privalo atitikti viso internetinio puslapio foną. Tai reiškia, kad jeigu Jūsų internetinio puslapio fonas yra baltas, savo prekes jūs taip pat turėtumėte fotografuoti baltame fone. Tai tik dar labiau išryškins jūsų produktus.
    • Naudokite geros raiškos produktų nuotraukas, tokiu būdu jūs užtikrinsite tinkamą paveikslo dydžio bei formato suderinamumą.
    • Paveikslėliai privalo būti tokio dydžio, kad „Pirkti“ arba „Pridėti į krepšelį“ mygtukai būtų kuo arčiau puslapio viršaus. Idealu, kai paveikslėlį galima padidinti, kai norima apžiūrėti prekę detaliau.
    Tekstas / turinys
    • Savo internetiniame puslapyje pateikite visą būtiną informaciją. Viename puslapyje stenkitės pateikti maždaug 100 – 300 žodžių apimties tekstą su unikalia informacija. Tai bus naudinga jūsų lankytojams, taip pat ir paieškos reitingavimui.
    • Siekdami išlaikyti nuolatinius lankytojus ir patenkinti paieškos variklių keliamus reikalavimus, reguliariai atnaujinkite (perrašykite) turinį,.
    • Sukurkite šiuos tris puslapius, įdėkite nuorodą į juos iš savo pagrindinio internetinio puslapio adreso ir užpildykite juos reikiama informacija: „Apie mus“, „Privatumo politika“ ir „Kontaktai“.
     
     
     
    7. Patikrinkite savo internetinio puslapio veikimą
     
    Jūs turite vienintelę galimybę padaryti gerą pirmą įspūdį savo lankytojui, tad prieš pateikdami savo internetinį puslapį plačiajai auditorijai, patys jį patikrinkite ir išbandykite. Skirkite šiai patikrai bent jau kelias dienas, o gal net ir kelias savaites.
     
    Jūs galite paprašyti savo draugų pagalbos. Tegu jie išbando jūsų internetinį puslapį. Paprašykite jų apsilankyti jame ir stebėkite jų elgesį. Kol jie naršo jūsų svetainėje, stenkitės jiems nieko nesakyti. Duokite jiems penkiolika minučių ir tada paprašykite pasidalinti savo nuomone.
     
    Tikrindami savo internetinio puslapio veikimą, atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:
     
    • Įsitikinkite, ar puslapiai ir nuorodos pasikrauna pakankamai greitai.
    • Užfiksuokite visas neveikiančias nuorodas.
    • Užfiksuokite visus neveikiančius paveikslėlius.
    • Dar kartą patikrinkite, ar teisingai nurodėte savo telefono numerį.
    • Patikrinkite savo internetiniame puslapyje pateikiamo teksto turinį ir ištaisykite klaidas.
    • Patikrinkite savo internetinio puslapio paieškos galimybes. Iki 80 procentų jūsų internetinio puslapio lankytojų būtinai pasinaudos paieška.
    • Atlikite bandomąjį pirkimą ir įsitikinkite, kad nieko nepraleidote ir kad niekas nesutrukdys sėkmingai įsigyti prekę.
    • Peržiūrėkite savo internetinio puslapio dizainą ir veikimą, naudodamiesi tiek Mac, tiek PC kompiuteriais.
    • Peržiūrėkite savo internetinį puslapį naudodamiesi įvairiomis naršyklėmis, įskaitant Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera ir kitas, kadangi tam tikri svetainių kūrimo elementai įvairiose naršyklėse gali būti atvaizduojami skirtingai.
    • Paruoškite klientų aptarnavimo specialistams elektroninių laiškų šablonus ir pasirūpinkite, kad į pateikiamas užklausas būtų greitai reaguojama.
    • Nuolat pasikartojantiems klausimams sukurkite veikiantį „Dažniausiai užduodami klausimai“ puslapį.
     
     
     
    8. Reklamuokite savo internetinį puslapį internete
     
    Jūsų puslapio reklama internete gali daug kainuoti ir atrodyti sudėtinga, tačiau naudojant kelias veiksmų kombinacijas, tikrai pasieksite gerų rezultatų.
     
    Daugiau, negu 77 procentai suaugusiųjų, ieškančių ir lyginančių internetines parduotuves, naudojasi Google ir Yahoo ar Bing paieškos sistemomis, o Lietuvoje Google paieška naudojasi beveik 95 proc. interneto vartotojų.
     
    Yra du būdai pritraukti klientus per paieškos sistemas:
     
    1. Paieškos sistemos optimizavimas (SEO – search engine optimisation). Tai reiškia mėginimą užimti aukštą poziciją „natūralių„ rezultatų sąrašuose - rezultatuose, esančiuose paieškos rezultatų puslapio kairėje pusėje. Jums nieko nekainuoja, kai kas nors spragtelėja pelyte ant šių nuorodų, bet SEO reikalinga kantrybė, investicijos ir ilgalaikis metodas.
    2. Mokama paieška. Šios „finansuojamos nuorodos“ - tai išskirtinai skelbėjų kontroliuojami rezultatai. Įmonės apsisprendžia dėti skelbimus, kurie atitiktų paieškos užklausas. Šios nuorodos paprastai būna puslapio dešinėje arba pačiame viršuje. Kiekvieną kartą, kai kas nors spragtelėja pelyte ant jų, jums priskaičiuojamas mokestis. Jūs nustatote, kiek esate pasirengę mokėti - būtent aukciono principu nustatoma skelbimo padėtis, kai aukščiausiose pozicijose paprastai atsiduria skelbimai, kurių spragtelėjimas pelyte kainuoja brangiausiai.
     
     
    Kas geriau: natūrali ar mokama paieška?
     
    Abi iš jų turi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių, bet kaip ir kiekvienas duetas, jos veikia geriausiai, kai naudojamos kartu kaip tos pačios rinkodaros strategijos sudedamosios dalys.
     
    Organinė paieška yra iš esmės nemokama – jums nereikia mokėti už pelytės spustelėjimus, bet tam, kad atsidurtumėte pirmosiose paieškos sistemos pozicijose, reikia investuoti kitose srityse (pavyzdžiui: interneto svetainės patobulinimai, turinys ir autorystės teisės, nuorodų kūrimas ir socialiniai tinklai). Reikia daugiau laiko, norint pasiekti šių rezultatų. Teikiama nauda gali būti didžiulė. Tačiau kol to sieksite, naudojimasis mokama paieška gali suteikti jums puikų matomumą per trumpą laikotarpį.
     
     
    Jums taip pat vertėtų atsižvelgti į tai, kaip žmonės skaito interneto svetaines. Paprastai akys automatiškai krypsta į kairiąją puslapio pusę, panašiai, kaip ir skaitant knygą. Pavyzdžiui, turinys, esantis viršutiniame kairiajame interneto puslapio krašte, turi tendenciją skatinti didžiausią aktyvumą. Kadangi dauguma mokamos paieškos skelbimų dedami dešinėje pusėje, jie susilaukia mažiau paspaudimų pelyte, kaip galima matyti paveikslėlyje apačioje (smailės rodo paspaudimų aktyvumą).
     
     
    SEO galima vertinti kaip paieškos sistemų įtakojimo mokslą
     
    1. Nėra mokesčio už įtraukimą į „natūralius“ paieškos sąrašus arba kai paspaudžiama nuoroda į jūsų interneto svetainę.
    2. SEO yra daug sudėtingesnis nei mokama paieška ir piniginiu atžvilgiu daug pelningesnis. Nėra žinoma, kokiu būdu tokios paieškos sistemos atrenka geriausius tinklalapius konkretiems terminams, taigi SEO yra eksperimentavimas bei išlavintas spėliojimas.
    3. Daugiau nei 200 „reitingavimo veiksnių“ lemia pozicijos nustatymą. „Google“ yra „juodoji dėžė“, bet mes žinome, kad ji taiko daugiau nei 200 taisyklių, nustatydama bet kurio internetinio puslapio tinkamumą. Nors jokie rezultatai negali būti garantuoti (ir netikėkite, jei kas nors sakys jums kitaip).
    Paieškos sistemų optimizavimas atsiperka, jeigu pagal jūsų raktažodį yra ne mažiau kaip 10 000 paieškų per mėnesį.
     
     
    Ką vertina paieškos sistemos (ekspertų vertinimu)
     
    • Domeno patikimumas ir autoritetas,
    • Konkretaus puslapio atgalinių nuorodų populiarumas (į jūsų puslapį turi vesti nuorodos iš gerų, o ne „šiukšlėmis“ prikimštų puslapių),
    • Ar nuorodoje rodomas tekstas, nurodant konkretų puslapį,
    • Raktažodžio naudojimas puslapyje,
    • Domeno registracijos data ir tinklalapio serverio parametrai,
    • Lankytojų srauto paspaudimai iš paieškos sistemos (nesvarbu, kad esate pirmame puslapyje, bet jei jūsų nuorodos niekas nespaudžia, savo pozicijas prarasite),
    • Socialiniai tinklai.
     
     
     
    Raktiniai žodžiai
     
    Kadangi prieš apsipirkdami internete žmonės pasinaudoja paieškos sistemomis, jūs galite sužinoti, kokių produktų pavadinimų ir aprašymų jie ieško dažniausiai. Šie žodžiai yra vadinami raktinėmis frazėmis. Pavyzdžiui, jeigu aš noriu įsigyti naują porą bėgiojimo batų, aš greičiausiai pasinaudosiu Google paieškos sistema, ieškodamas „Nike bėgiojimo batai“ arba įvesdamas kitokią žodžių kombinaciją. Aš greičiausiai neįsivesiu vien tik žodžio „batai“, norėdamas juos įsigyti.
     
    • Pasinaudokite internetiniais įrankiais ir programine įranga, pavyzdžiui, Wordtracker®, norėdami sužinoti, ką žmonės įrašo į paieškos langelius.
    • Rinkitės tik tuos raktažodžius, kurie yra susiję su jūsų internetiniu puslapiu. Nėra prasmės optimizuoti jūsų internetinio puslapio kažkuo, ko jūs nepraduodate.
    • Patikrinkite visus sinonimus ir alternatyvias frazes, pavyzdžiui, daugiskaita, vienaskaita ir panašaus pobūdžio sąskambį.
    • Parašykite savo internetiniame puslapyje kelias eilutes su pasirinktais naudojamais raktiniais žodžiais.
    • Pagrindiniame savo tinklalapio puslapyje trumpai aprašykite savo veiklą ir parduodamus gaminius.
    • Trumpai aprašykite savo siūlomų prekių kategoriją, prekinį ženklą, siūlomų prekių savybes ir pateikite išsamią informaciją apie jūsų parduodamus gaminius.
    Sujunkite savo internetinį adresą su kitomis nuorodomis
    • Pagrindinės paieškos sistemos ne tik ieško su jūsų puslapiu susijusių nuorodų, bet ir tikrina jų kokybę, siekdamos nustatyti jūsų internetinės svetainės patikimumą.
    • Didelis nuorodos populiarumas reiškia, kad yra daugybė kitų internetinių puslapių, kurie turi nuorodas į
    jūsų puslapį ir kuriems taip pat neblogai sekasi paieškos sistemose.
    • Pasistenkite prijungti kaip galima daugiau kitų internetinių puslapių prie savo internetinės svetainės adreso, kad tų puslapių lankytojai galėtų užsukti ir į jūsų puslapį.
    • Priregistruokite savo internetinį puslapį prie paieškos sistemų ir žinynų bei katalogų ir naudokitės susijusiais internetiniais puslapiais, tokiu būdu padidinsite savo internetinio puslapio lankomumą.
     
     
    Mokama paieška arba mokesčiai už paspaudimą (Pay-Per-Click, PPC) reklama
     
    Mokesčiai už paspaudimą arba PPC suteikia jums išskirtines galimybes kontroliuoti savo pinigus, tuo pat metu leisdama stebėti vis augantį klientų, kurie yra pasiryžę išleisti savo pinigus įsigydami Jūsų prekes arba paslaugas, skaičių. Tai tas pats, kaip turėti reklamos maketą laikraštyje ir mokėti tik už auditoriją, kuri jį skaito! Ar kas nors galėtų būti geriau?
     
    Toliau mes daugiausia kalbėsime apie Google, kadangi jis užima didžiausią rinkos dalį, taip pat kontroliuoja tokius įrankius, kaip AdWords, Analytics ir Webmaster Central, kurie padeda stebėti paieškos rezultatus.
    Prieš pradedant savo kampaniją, pirmiausia jums reikia tiksliai apibrėžti „Ką aš noriu pasiekti pirkdamas paspaudimus?“
     
    Įprasti mokamos paieškos kampanijų tikslai
    • Parduoti prekes arba paslaugas.
    • Susilaukti tiesioginių elektroninių laiškų arba skambučių.
    • Padidinti internetinio puslapio narių skaičių arba RSS / naujienlaiškių prenumeratorių skaičių.
    • Susikurti savo prekinį ženklą.
    Kai jūs aiškiai apibrėžėte savo tikslus, įsitikinkite, ar jūsų internetinis puslapis ir jo sandara bei struktūra yra patogūs jo lankytojams. Peržiūrėkite savo konkurentų tinklalapius.
     
     
     
    Pirmiausia - pažinkite savo klientus
     
    Geografinis nukreipimas į tikslinę grupę. Daugelis verslo subjektų aptarnauja savo klientus tik tam tikroje geografinėje zonoje. Pasirinkite tik tas zonas, kuriose jūs norėsite vykdyti savo pardavimų veiklą. Kitaip tariant, jūs galite pasirinkti norimą geografinę zoną, pavyzdžiui, pristatyti picas tik į tas zonas, į kurias norite ir reklamuoti savo verslą tik toje zonoje!
     
    Laiko pasirinkimas. Jeigu jūsų tikslinė grupė paprastai naudojasi internetu tam tikromis valandomis arba savaitės dienomis, jūsų reklamos sustabdymas ne piko valandomis gali padėti sumažinti jums nereikalingus reklamos srautus. Tai yra ypač aktualu ir naudinga įmonėms, kurios dirba įprastomis darbo savaitės valandomis, nuo 9 ryto iki 17 val. vakaro. Atvirkštinis variantas galiotų toms įmonėms, kurios daugiausiai vykdo veiklą vakarais ir savaitgaliais.
    Reklamos tekstas. Sukurkite paprastą ir įtikinamą reklamos tekstą, kuris leistų jūsų vartotojui pasakyti „Tai yra būtent tai, ko aš ieškojau ir ko man reikia“. Tam tikras būdingas aprašymas taip pat gali padėti jums sumažinti nereikalingus reklamos srautus, tai apsaugo Jus nuo pinigų, kuriuos jūs sumokate už paspaudimus, neperaugančius į pardavimus arba pelną, švaistymo. Google suteikia jums galimybę keisti savo reklamos tekstą, siekiant nustatyti, kuris iš reklamos tekstų gauna daugiau paspaudimų, o svarbiausia – sąlygoja daugiau pardavimų. Pridėkite savo telefono numerį, kainoraštį, išvardinkite savo konkurencinius pranašumus – visa tai veda prie sėkmingų pardavimų.
    Įėjimo tinklalapis (Landing Page). Naudodami raktažodžius Jūs galite aktyvuoti savo reklamos srautus labiausiai su jūsų veikla susijusiuose internetiniuose puslapiuose. Taip pat yra galimybė patikrinti įėjimo tinklalapių (landing pages) tinkamumą. Pavyzdžiui, patalpindami unikalų savo telefono numerį (skambučių patikrinimas) PPC įėjimo tinklalapyje (landing page), jūs turite galimybę nustatyti, kurie įeinantys skambučiai geriausiai pateisina jūsų už reklamos paspaudimus sumokamus pinigus.
     
     
    Biudžeto sudarymas: kiek jūs planuojate išleisti naujo kliento pritraukimui?
     
    • Nuspręskite, kiek pinigų planuojate išleisti savo tikslams pasiekti. Apsvarstykite savo kasdienes įprastines išlaidas ir kitokias reklamos formas, kaip, pavyzdžiui, tiesioginis elektroninių laiškų siuntimas, tiesioginė kontaktų paieška, radijas, spauda arba skelbimai.
    • Nustatykite, kiek tikslų Jūs planuojate pasiekti arba kiek pardavimų Jūs tikitės gauti per vieną mėnesį iš savo PPC kampanijos.
    • Sumą, kurią galite skirti vieno pirkėjo/pardavimo pritraukimui padauginkite iš prognozuojamo pardavimų skaičiaus.
    • Padalinkite šį skaičių iš 30 dienų ir gausite savo vienos dienos biudžetą.
    Jūsų biudžetas taip pat gali būti padalintas proporcingai taip, kad tam tikros raktinės frazės gautų daugiau finansavimo per dieną, o mažiau svarbioms arba eksperimentinėms frazėms būtų skirta mažiau išlaidų. Taip pat gali būti nustatytas reklamos pateikimo, t.y. pasirodymo dažnumas, tokiu būdu leidžiant išleisti visus reklamai skirtus pinigus iš karto, norint pasiekti didžiausią paieškos apimtį arba racionaliai apmastyti jūsų platinamos reklamos efektyvumą ir tada nuspręsti dėl jos pateikimo dažnumo.
     
     
    Reklama elektroniniu paštu
     
    Reklamos elektroniniu paštu populiarumas yra tiesiogiai susijęs su jos mažomis sąnaudomis, aukštais investicijų grąžos rodikliais ir orientavimusi į tikslinę vartotojų grupę bei esamų nuolatinių klientų išsaugojimą. Merkle Study tyrimo duomenimis, apie pusė elektroninių laiškų gavėjų teigė, kad tinkamai parengti elektroniniai laiškai turėjo teigiamos įtakos jų apsisprendimui pirkti, o 38 procentai pareiškė, kad mieliau leistų savo pinigus įsigydami pirkinius iš kompanijų, kurios reguliariai siunčia jiems elektroninius laiškus su naudinga informacija.
    Išvalykite ir sutvarkykite savo elektroninio pašto kontaktų sąrašą
     
    Pasiruoškite išvalyti savo elektroninio pašto kontaktų sąrašą - pašalinkite jau seniai neaktyvius gavėjus ir palikite tik tuos, kurie aktyviai tikrina savo pašto dėžutes ir nuolat perskaito jūsų siunčiamus elektroninius laiškus.
     
    Šiandieninė reklamos elektroniniu paštu sėkme priklauso nuo kokybės, o ne nuo kiekybės. Peržiūrėkite žmonių sąrašą, kurie neatsakė į jūsų siunčiamą pranešimą per pastaruosius kelis mėnesius ir pabandykite susisiekti su jais kitokiu būdu. Jeigu jie ir šį kartą neatsilieps į jūsų siunčiamą pranešimą, vadinasi tiesiog turite juos pašalinti.
    Patobulinkite savo segmentavimą
     
    Reklamos elektroniniais laiškais duomenų sistemos siūlo neįtikėtinas segmentavimo galimybes ir konkurencinį pranašumą, taikantis į mažų auditorijų segmentus, kuriuos priešingu atveju gali būti sunku rasti tiek finansiniu, tiek techniniu požiūriu. Jeigu jūs dar nepradėjote savo sąrašo segmentavimo ir toliau siunčiate laiškus atsižvelgiant į gavėjo duomenis arba elgesį, pradėkite tai daryti.
     
    • Demografinė sritis – mes visi žinome, kad vyrai ir moterys tą pačia informaciją priima ir vertina skirtingai. Taip pat ir jaunų bei vyresnio amžiaus žmonių auditorijos skirtingai priima informaciją ir skirtingai ją interpretuoja.
    • Pareigos ir funkcijos darbe – ar visi potencialūs vartotojai, kuriems jus siunčiate laiškus, pasižymi vienoda perkamąja galia? Įmonės savininkas arba vyriausiasis vadovas greičiausiai norės daugiau sužinoti apie investicijų grąžą, kai tuo tarpu vidutinio lygio vadovas paprasčiausiai norės palengvinti savo atliekamą darbą. Inžinierius arba programuotojas visada ieškos naujų savo darbo atlikimo būdų ir taip toliau...
    • Prekių pirkimo dažnumas – rečiau įgyjami pirkiniai gali pareikalauti išlaukti tam tikro momento, kai jas pradės pirkti.
    • Pinigų išleidimas – suderinkite savo resursus taip, kad jūsų didžiausios įdedamos pastangos būtų nukreiptos tuos į klientus, kurie jūsų kompanijoje išleidžia daugiausia pinigų.
     
     
    Peržiūrėkite ir atnaujinkite savo registracijos naujienlaiškiui kampaniją
     
    Dabar yra pats tinkamiausias laikas patikrinti savo registracijos naujienlaiškių proceso veiksmingumą. Peržiūrėkite visą turimą informaciją, pradedant nuo duomenų, kuriuos jūs renkate, ir baigiant informacija, kurią jūs elektroniniu paštu siunčiate savo vartotojams. Maži pakeitimai gali reikšti didelę naudą įgaunant naują auditoriją, taip pat suteikti naujas galimybes prenumeruojantiems naujienlaiškius ir pateisinti jų lūkesčius.
     
    • Ar Jūs galite padidinti registracijas, sumažindami nereikalingos informacijos rinkimą? Ar jūs tiesiogiai nukreipiate savo internetinio puslapio lankytojus į naujienlaiškių prenumeravimo skiltį? Jeigu ne, galite įdėti šią nuorodą kiekviename tinklalapio puslapyje arba labiausiai matomoje vietoje.
    • Ar jūs aiškiai apibrėžėte naudą, kurią gauna naujienlaiškių prenumeratoriai? Ar elektroniniai laiškai, kuriuos jūs siunčiate, atitinka registracijoje aprašytą esmę?
    • Ar galite nustatyti naujienlaiškių prenumeratorių lūkesčius ir paprašyti jų „pridėti šį adresą prie saugių elektroninių adresų sąrašo“ registracijos procese?
     
     
    „Paveikslėlių išjungimas“
     
    Įsitikinkite, ar Jūsų siunčiami pranešimai yra lengvai įskaitomi be paveikslėlių. Tai gali reikšti, kad kuriant pranešimus jums reikėtų naudoti mažiau vaizdelių arba įtrakti trumpą populiariausių naujienlaiškių straipsnių sąrašą. Ši technika puikiai veikia tuos žmones, kurie peržiūri jūsų siunčiamus pranešimus peržiūros (Preview) rėžimu.
     
     
    Socialinių tinklų integravimas į elektroninius laiškus
     
    • Įtraukite socialinių tinklų priemones, tai leis naujienlaiškių prenumeratoriams dalintis jūsų siunčiamais pranešimais su savo draugais įvairiose platformose (Facebook, Twitter, LinkedIn ir t.t.).
    • Sukurkite, plėtokite ir palaikykite savo įmonės profilį įvairiuose socialiniuose tinklalapiuose ir skatinkite naujų kontaktų atsiradimą, siūlydami jiems užsisakyti jūsų naujienlaiškių prenumeratą.
    • Reklamuokite savo socialinį tinklalapį savo siunčiamuose elektroniniuose laiškuose siekiant sukurti kuo didesnę savo pasekėjų grupę.
     
     
     
    9. Sekite ir analizuokite savo veiksmus
     
    Kaip ir vykdant tradicines rinkodaros kampanijas, taip ir interneto rinkodarai reikia nuolatinio rezultatų stebėjimo ir įvertinimo.
     
    Populiariausia ir plačiausiai naudojama analitinė priemonė rinkodaros srityje yra Google Analytics, kuri yra visiškai nemokama ir paprastai puikiai tinka internetinio verslo valdymui.
    Naudodami analitines programas jūs galite atsakyti į kelis pagrindinius klausimus: kokie pasiūlymai atneša daugiausia naudos, o kokie ne? Kokie prekiniai ženklai susilaukia daugiausiai susidomėjimo, o kokie ne? Kur yra geriausia vieta puslapyje įdėti tam tikras prekes?
     
    Nustatykite, kokios investavimo į rinkodarą priemonės, pavyzdžiui, reklama paieškos naršyklėse, reklamos elektroniniu paštu kampanijos, naujienlaiškių siuntimas arba reklama laikraštyje veikia geriausiai, o kurios priemonės yra visiškai neefektyvios. Sužinokite, kokie lankytojai dažniausiai virsta jūsų pirkėjais arba naujienlaiškių prenumeratoriais, ir pasinaudokite šiomis įžvalgomis planuodami savo išlaidas rinkodaros priemonėms. Taip pat naudokite analitinius duomenis, siekiant pagerinti savo internetinio puslapio efektyvumą ir nurungti savo konkurentus.
     
    Žinojimas, kad 91% žmonių nutraukia nesėkmingai vykstantį patikrinimo procesą, yra vienas dalykas, tačiau suvokimas, kodėl tai įvyksta, reikalauja ne vien tik duomenų. Jums reikės dar kartą peržiūrėti savo
    Ne tiek svarbi yra srautų kiekybė, kiek jų kokybė. Kai kurie paieškos žodžiai Google sistemoje gali atnešti jums tūkstančius lankytojų kiekvieną dieną, tačiau daugelis jų neįtakoja didesnių pardavimų (taip yra dėl daugelio priežasčių). Vietoj to jūs turėtumėte labiau orientuotis į tuos paieškos žodžius, kurie skatina žmones pirkti jūsų parduotuvėje (arba užsiprenumeruoti naujienas, jeigu jūsų tikslas yra tiesioginis bendravimas su klientais).
    Ką aš galiu išmatuoti ir įvertinti?
     
    Anksčiau visi kalbėjo apie paspaudimus „hitus“ (visiškai beprasmis vertinimo kriterijus, turint omenyje vartotojų iš interneto parsisiunčiamų failų kiekį). Vėliau atsirado įspūdį sukeliančių internetinių puslapių ir unikalaus vartotojo sąvokos, kurios suteikia žymiai daugiau informacijos – pirmoji sąvoka yra susijusi su puslapių skaičiumi, kuriuos jūsų tinklalapyje aplankė vartotojai, kai tuo tarpu kita sąvoka reiškia jūsų puslapį aplankiusių individualių vartotojų skaičių.
     
    Dar daugiau prasmės suteikia grįžtamojo ryšio santykis, mastas ir lojalumas. Be aplankytų puslapių ir lankytojų skaičiaus įvertinimo taip pat egzistuoja tendencija vertinti tam tikrus įvykius. Internetinio puslapio vartotojas gali atlikti daugelį įvairių veiksmų, ne vien tik internetinio puslapio atidarymą, bet ir, pavyzdžiui, užsiregistruoti naujienlaiškių gavimui.
     
    Kaip yra pasakęs Einšteinas: „Ne viskas, kas yra išmatuojama, privalo būti išmatuota.“
     
     
    • Dažniausiai lankomi puslapiai.
    • Įėjimo puslapiai.
    • Išėjimo puslapiai.
    • Iš kur ateina lankytojai.
    • Raktažodžių analizė.
    • Internetinių paieškos sistemų nukreipimai.
    • Apsilankymo trukmė.
    • Šalis/Miestas/ISP
    • Naršyklė.
    • Sistemos statistiniai duomenys.
     
     
     
    Praktiškumas (usability)
     
    Ar lengva yra naudotis jūsų internetiniu puslapiu? Ar lankytojai gali rasti tai, ko jie ieško, įdėti pasirinktas prekes į krepšelį ir užbaigti krepšelio patikrinimo procesą be jokių papildomų rūpesčių?
    Internetiniai pirkėjai net nesvarstydami paliks jūsų internetinį puslapį, jeigu jie be jokio galvos skausmo negalės lengvai atlikti įprastų veiksmų.
     
    1% lankytojų, kurie perka, skaičiaus padidėjimas gali atnešti didžiulę naudą, taigi santykinai maži pokyčiai gali turėti milžiniškos įtakos verslo veiklos efektyvumui.
     
     
     
    Informacijos šaltinis: „Swedbank“
  8. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai   
    Į mano uždarbio žinučių gaviklį pradėjo plaukti pavienių asmenų klausimai, kurie dažniausiai prasideda taip. “Labas, ar man verta eiti į Lietuvos kariuomenę?” Nežinau kokią įtaką padarė mano straipsniai jums, tačiau aš nebūsiu ta propagandos mašina, kuri sakys, kad jūs būtinai turėtumėte ten eiti. Kiekvienas mąsto savo galvą, tad iš mano sukurptų straipsnių bandykite susidaryti savo nuomonę. Jūsų teismui atiduodu dar vieną, šviežiai iškeptą, straipsnį apie buitį ir gyvenimą kariuomenėje!

    Laisvalaikis prasideda savaitgalį


    Kareivis irgi žmogus! Šitą posakį reikėtų užkabinti ant kiekvienų kareivinių durų. Mums nesvetimas skausmas, baimė ir ašaros. Netgi mes turime laisvalaikį ir elementarią buitį. Kad ir kaip mus Rukloje “drožė”, savaitgaliais mūsų laukdavo užtarnautas poilsis.
     
    Šeštadienį keldavomės vieną valandą vėliau. Pasigirsdavo komanda “Kuopa kelk”, tačiau skirtingai nei šiokiadieniais, mes čiupdavome ne sportinį kostiumą, bet savo pagalvę ir užklotą. Jau tapo tradicija, kad savaitgaliais vykdavo patalynių purtymas. Dešimt minučių įnirtingai stengdavausi atsikratyti dulkių erkučių.
     
    Man ta veikla patiko, kadangi nereikėjo atlikinėti tu įgrisusių mankštos pratimų, o ir kūnas atsigaudavo, bei pailsėdavo. Jeigu civiliai būtų mus matę, ko gero labai kvatotų, nes iš šalies atrodėm labai juokingai. Patalynė ir pagalvė, bei žaliūkas kareivis intensyviai purtantis jas. Ko gero ne kasdien pamatysi tokį vaizdą?
     
    Po sėkmingai įvykdytos dulkių erkučių naikinimo operacijos, eidavome praustis. Tam skirdavo gerą pusvalandį. Savaitgalio nuotaiką tvyrodavo ore, kadangi nebūdavo intensyvaus raginimo skubėti. Tada ir barzdą nusiskusdavau be didesnio įpjovų skaičiaus ir dantys labiau blizgėdavo.
     
    Valgydavome neskubėdami, su pasimėgavimu. Porcija mažoka - viena lėkštė košės ir puodelis kakavos. Nuo stalo pakildavai ne itin privalgęs, tekdavo tikėtis, kad pietūs atsipirks su kaupu.
     
    Nuo devintos iki vienuoliktos valandos tvarkydavome kuopą. Vykdavo intensyvūs valymo darbai. Visa kuopa paskęsdavo putose. Ne veltui toks valymas buvo pramintas “putų švente”. Putoms paruošti reikėjo nei daug, nei mažai, tik vieno kibiro karšto vandens, saujos muilo drožlių, bei keleto gerų rankos pasukimų.
     
    Vienas žmogus tarsi sėjos metu ant plytelių berdavo putas, tuo tarpu kitas iš karto imdavosi intensyvaus plytelių trynimo, trečias asmuo viską nusausindavo. Su tokia meile ir atsidavimu valant gaudavosi stulbinamas rezultatas, tarsi iš valiklio reklamos. Plytelės blizgėdavo!
     
    Po švaros darbų šiek tiek pasimokydavome. Tos paskaitos būdavo labai paprastos, nors programoje rašydavo, kad jus truks iki vakaro, dažniausiai iki pietų jau būdavome nuveikę didžiuosius dienos darbus. Gavus komanda “laisvalaikis” prasidėdavo tikrasis poilsis.

    Poilsis ir truputėlis išorinio pasaulio malonumų


    Nuo čia prasideda kitas gyvenimas. Pagaliau gali nusivilkti tą seniai įgrisusi karišką kitelį ir tuos susmirdusius batus. Iš to didelio džiaugsmo nereikėtų pamiršti, kad karinis statutas ir kariškos taisyklės vis dar galioja. Kitelį reikia tvarkingai sulankstyti ir padėti ant lovos. Kariški batai turi būti nešami į džiovyklą. Šiuos darbus reikėtų atlikti kruopščiai, nes kitaip budintis tos dienos kariškis gali sugadinti tavo laisvalaikį.
     
    Pagrindiniai laisvalaikio užsiėmimai - knygų skaitymas, televizoriaus žiūrėjimas, naudojimasis telefonu, laišku rašymas, bendravimas su draugais.
     
    Televizorių iškarto atmečiau kaip nereikalingą laiko gaišimo priemonę. Man nepatinka tai ką jame rodo, o ypač nervina tos ilgos ir laiką gaišinančios reklamos, tad stengiausi vengti televizijos, nors mano draugai su didžiausiu pasimėgavimu žiūrėjo senus filmus, kuriuos visi jau matėm N-tajį kartą. Taip jau atsitinka, kad nuo bukinančios aplinkos ieškai bet kokio gelbėjimosi rato.
     
    Knygų pirmą mėnesį neturėjau, tad teko naudotis telefonu, bei rašyti laiškus. Statute nepasakyta, kad būtina rašyti tik laiškus, aš rašydavau savo dienoraštį. Telefonas pasitaikė išmanusis, todėl didelio vargo neturėjau. Kiekvieną kartą sužinodavau ką nors naujo.
     
    Pirmą mėnesį Rukloje gyvenome kaip kalėjime. Tarp tų keturių sienų pasijauti toks izoliuotas, o ir tie laisvalaikio užsiėmimai palaipsniui pabosta. Jauti tokia tuštumą aplink, bei didelį norą ištrūkti namo.
     
    Nuo antro mėnesio mus slėgę varžtai po truputį atsileido, tad karts nuo karto mus išleisdavo į lauką. Pagrindiniai lauko užsiėmimai būdavo futbolas arba krepšinis. Prie kliūčių ruožo neprileisdavo, kadangi buvo bijoma, kad mes patirsime traumas. Futbolą ir krepšinį žaisdavome ne tik tam, kad žaistumėme, bet ir varžydavomės iš karinių užduočių. Sakykim laimėjęs skyrius nevalo tą vakarą kuopos. Būdavo įdomu, kadangi varžymasis suteikia visai kitą prasmę.
     
    Dažnas kareivis laisvalaikiu pasinaudodavo kariškos ekipuotės tvarkymuisi, galvos skutimui. Šiokiadieniais gali neužtekti laiko, tad savaitgaliais plaudavomės kelnes, marškinėlius, kitelius, batus. Skirtingai nei seržantai, kurie naudojosi skalbimo mašinomis, mes tenkinomės ranku darbu. Nuo ūkiško muilo, man pradėjo lupinėtis oda, tačiau tai buvo tik menka bėda, kurios visiškai nesureikšminau. Iš pradžių galvojau, kad neleisdami naudotis skalbimo mašinomis jie mus žemina, bet pagalvojau, kad gerai darė, kadangi rankomis plauti iš tiesų žymiai geriau!

    Bendravimas - Geros tarnybos garantas


    Bendravimas karinės tarnybos metu buvo svarbiausias visų Bazinių Karinių Mokymų akcentas. Galėjai atsiriboti nuo grupės žiūrėdamas televizorių, skaitydamas knygą ar tvarkydamasis savo daiktus, tačiau anksčiau ar vėliau tekdavo grįžti į savo kambarį, kuriame tavęs laukdavo apie 7~ žmonės. Kiekviename kambaryje būdavo daugmaž po tiek.
     
    Man bendrauti sekėsi gerai. Karinės tarnybos metu teko sutikti įvairių žmonių. Reikia nepamiršti, kad į Ruklą suvažiavo iš visų Lietuvos kampų. Savo kuopoje turėjom net vieną latvį, kuris turėdamas Lietuvos pilietybę įgijo teisę atlikti karinę tarnybą Rukloje.
     
    Mano kambaryje esantys žmonės buvo ramūs. Nei labai pasikėlę, nei rodo kokius nors agresijos požymius. Visi buvo lygūs, tačiau kartais išlysdavo kai kurių kolegų noras pasidemonstruoti. Vienas su manim tarnavęs asmuo buvo atvykęs iš Vilniaus. Jo brolis tarnauja patrulių būrį.
     
    Ištisas laisvo laiko valandas tekdavo klausyti jo liaupsių savo broliui ir kitos nereikalingos informacijos. Pirmą mėnesį jis dar buvo ramus, tačiau laikui bėgant prasidėdavo ištisos serijos noro pasidemonstruoti. Jis viską žinojo, viską suprato. Bėgdamas imitaciniu mūšio lauku norėdavau trinktelėti jam su buože, nes jis paprasčiausiai užknisdavo. Žinot, devyniais iš dešimties atveju jis susimaudavo. Nuo to didelio rašto, išeidavo iš krašto. Su skyriaus draugais jį praminėme "Nato" kariu.
     
    Mūsų tarnybos metu instruktoriai taip pavadino tuos, kurie mistiniu būdų sugebėdavo išeiti iš konteksto ribų. Daryk ką nors ne taip ir tave vadins "Nato" kariu. Susimovei orientacinio žygio metu? Neatlikai užduoties iki galo? Viskas, tu "Nato" karys!
     
    Man patiko ši sarkazmo formą. Instruktoriai mus matė kaip nuluptus. Jie suprasdavo kokios nuotaikos vyrauja skyriuose, todėl nieko nėra geriau, kai stovinti kuopai blogiečiai gauna į skudurus. Jaučiausi gerai žinodamas, kad mes turime "stogą" viršuje.
     
    Per tris mėnesius, kuriuos praleidau Rukloje, nebuvo didesnių muštynių. Pirmas incidentas kilo pirmą savaitę, kai du kareiviai nepasidalino duonos rieke, o antras incidentas kilo po gero mėnesio, kai du kariai apsimėtė akmenimis, o tada paleido į darbą kumščius. Abiem atvejais viskas baigėsi taikiai.
     
    Mums nebuvo prasmės dažnai muštis, kadangi, kad ir kaip vienas kito nekęstumėme, mes buvome komanda. Išeidavome į tuos naktinius žygius su tais pačiais žmonėmis, su kuriais ryte apsižodžiavom. Reikėjo pasitikėti vienas kitu, tad tą ir darėm.
     
    Ta trijų mėnesiu buitinė gyvenimo dalis parodė kokie gali būti žmonės. Nebuvo taip, kad visi tiesiog entuziastingai kibtų į valymo ir tvarkymo darbus. Buvo tinginių, kurie vengdavo atsakomybės ir nusiplaudavo nuo bet kokios užduoties, buvo ir tų, kurie uoliai viską darė, tačiau dažniausiai tokiais ir naudodavosi gudresni.
     
    Kiekvienas naudojo tą banalų posakį: "Jeigu jis nedaro, nedarysiu ir aš!" Mūsų skyrius dažnai būtent todėl ir susipykdavo vakarais, kai reikėdavo valyti kuopą. Niekas nenorėjo valyti tualetų. Būdavo sunku nuspręsti ir pasiskirstyti užduotis. Komandinis darbas kartais užknisdavo ir viskas ko tą naktį norėdavai - bilieto namo.

    Saldumynų troškimas. Karinės tarnybos prasmė.


    Tarnaudamas Rukloje pamiršau saldėsius. Nors valgykloje buvo tas užkandžių aparatas, kurį karininkai vadindavo bankomatu, tačiau jo nepakako. Kolegos organizuodavo ištisą kontrabandos tinklą, kurio pagalba mūsų spintelėse atsirasdavo įvairių skanėstų. Valgydavome iki soties ir labai džiaugiamės pergudravę sistemą.
     
    Per tuos tris mėnesius viskas spėjo atsibosti. Pamažu viskas tapo monotonija. Tas pats vaizdas per langą, tie patys žmonės, tos pačios užduotis. Stebina tai, kad visi atlaikė be didesnių komplikacijų. Esu girdėjęs ne vieną istoriją, kurioje pasakojama apie tai, kad žmonės tiesiog "nupušo" nuo tokio kariško gyvenimo. Tada dar buvo privalomoji karinė tarnyba.
     
    Kai rašau naują straipsnį visada savęs klausiu ar buvo verta? Kam man šito reikėjo? Sunku atsakyti, tačiau žinau, kad kiekvienas dalykas žmogų gyvenime grūdina. Nesvarbu kas tai būtų, darbas užsienyje, savanorystė, kelionės. Mes visi tobulėjame, svarbiausia tai priimti ir judėti į priekį. Visų keliai ankščiau ar vėliau pasieks galutinį tašką, bet kol ta diena neatėjo, tiesiog džiaukitės kelione ir semkite bet kokią patirtį.
     
    Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
    Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške
  9. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į urbasius Kursai apsaugos darbuotojo kvalifikacijąi įgyti arba savaitė netradicinių mokymų   
    Pačių pradžia


    Tobulėjimui ribų nėra! - Tariau sau ir iš piniginės išsitraukiau tris šimtus litų. Rankoje buvo matyti krūva įvairių nominalų, kai kurie iš jų apiplyšę, tačiau svarbiausia, kad aš turėjau reikiamą sumą. Deja, privalėjau su jais atsisveikinti. Atidaviau šiuos pinigus pagyvenusiai buhalterei, o pats nukėblinau ieškotis sau vietos auditorijoje.
     
    Šiais veiksmais į savo gyvenimą įnešiau naujų spalvų. Dvidešimt ketvirtą, du tūkstančiai dvyliktų metų savaitę pradėjau pasiryžęs gauti apsaugos darbuotojo pažymėjimą.
     
    Gal ši profesija ir nėra pati geriausia, tačiau grįžęs iš kariuomenės nusprendžiau į Jungtinę Karalystę nebevažiuoti, todėl įsidarbinau į vieną žinomesnių apsaugos bendrovių - "G4S". Supratau, kad reikia pradėti formuoti kažkokius gyvenimo pagrindus, nes aš dar niekad oficialiai nedirbau Lietuvoje. Ką būčiau įrašęs į savo gyvenimo aprašymą?

    Apsaugos darbuotojo kursai prasideda


    Tik pradėjus dirbti, man buvo užsiminta apie policijos akademijoje organizuojamus kursus. Aš už tobulėjimą, žinių bagažo plėtimą ir nesvarbu kas tu, bankininkas ar santechnikas, visi privalo tobulėti!
     
    Ta savaitė, praleista mokantis apsaugos pagrindus, taip patiko, kad panorau pasidalinti naudinga informacija su uždarbio bendruomene. Dalinuosi tuo, ką išmokau.
     
    Paskaitą apie objektų apsaugą vedęs dėstytojas mums uždavė labai paprastą klausimą. "Kaip manote, per kurią namo dalį vagys dažniausiais patenka, idant įvykdytų apiplėšimą?" - paklausė jis. Auditorijoje kapų tyla. Visi laukė to grandiozinio atsakymo. Dėstytojas atsako - "per pagrindines duris". Mano veidą išmušė nuostaba.
     
    Pasinaudodamas projektoriumi, dėstytojas parodė tipinio namo analizę. Ties kiekviena namo dalimi parodyti procentai, kurie rodo kaip dažnai vagys laužiasi pro tą vietą. Ties pagrindiniu įėjimu nurodyta net 40 procentų. Kyla paprastas klausimas, kaip galima taip rizikuoti? Vėliau supratau, vagys eina pro ten, kur žmonės nesitiki!
     
    Objektų apsauga buvo pirmoji paskaita iš didelio paskaitų ciklo, kurios mūsų dar tik laukė šią savaitę. Dėstytojas tris valandas kalbėjo apie įvairius niuansus, liečiančius objekto apsaugą.
    Truputis pavyzdžių

    Ypač įsiminė vaizdinė medžiaga, kurioje rodoma kaip išlaužiamos įvairių durų spynos. Ir tam nereikia specialių įrankių. Užtenka paprasta atsuktuvo. Ar žinojote, kad mažas vaikas, rankoje turėdamas paprastą šprotų atidarytuvą, gali išdraskyti šarvuotas duris? Pasinaudojus tuo pačiu įrankiu galima gražiai išimti spyną. Žiūrėjau ir stebėjausi kaip viskas paprasta!
     
    Iš keleto filmukų supratau, kad šarvuotų durų nepirkčiau. Daugelis mano kaimynų yra susidėję būtent tokias duris, gal man reikėtų pasitreniruoti?
     
    Jeigu galvojate, kad turėdami namuose šunį galite jaustis saugūs, jūs labai klystate. Rinkoje dabar yra tokių prietaisų, kurių pagalba jūsų šunelis ne tik nelos, tačiau ir pabėgs jus palikdamas akistatoje su vagimis. Ką tokiu atveju daryti? Įsigykite katę!
     
    Skamba juokingai, kadangi katė neloja, tačiau praktika rodo, kad katė reaguoja agresyviai į neprašytus svečius. Ir tai nėra kažkokie svaičiojimai. Į policiją buvo pristatyta keletas beviltiškų vagišių, kuriu veidus sudraskė mažieji padarėliai. Gerbkite savo numylėtinius, kada nors jūs už tai jiems padėkosite!

    Dar šis tas


    Galėčiau papasakoti apie signalizacijų rūšis, jutiklius, grotas ir kitus inžinerinius sprendimus, tačiau suprantu, kad tai labai nuobodi informacija, todėl pabandykime užbaigti šį straipsnį su dar keliomis įdomybėmis.
     
    Ar žinot, kad narkomanams nusispjauti į automobilines signalizacijas? Stovėjo sau žmogus devinto aukšto balkone. Mėgavosi cigarečių dūmais it senas hipis, kol nepamatė šalia jo automobilio šlitinėjančios žmogystos.
     
    Ta žmogysta suko ratus aplink jo automobilį it maitvanagis, bet staiga, suradęs akmenį, išmušė automobilio langą. Pasigirdo šaižus automobilinės signalizacijos klyksmas. Žmogysta įlindo į saloną ir nieko nelaukęs griebė magnetolą. Galit įsiviazduoti to vyruko iš devinto aukšto balkono nuostabą. Jam tai buvo tarsi filmas, tik deja, čia nebuvo laimingos pabaigos - žmogysta pabėgo!
     
    Pastate sukaukė signalizacija. Sargas čiupo prožektorių, lazdą ir dujų balionėlį - standartiniai apsaugos darbuotojo komponentai. Bėgte pasileido į įvykio vietą. Signalizacijos garsas sklido iš vienos auditorijos. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad tai netikras aliarmas. Užrakinęs auditorijos duris, sargas išėjo. Kad būtų žinojęs, už suolų slėpėsi vagis. Pasinaudojęs darbuotojo aplaidumu, vagis išnešė "Apple Mac Book Pro".

    Pabaiga


    Pirmą straipsnį nusprendžiau užbaigti. Užteks! Galėčiau papasakoti ir daugiau, tačiau jums gali ir atsibosti. Ryt manęs laukia nauja paskaita, kupina naujų potyrių ir įspūdžių. Būtinai pasidalinsiu jais su jumis!

  10. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Mynde Veido atpažinimo technologija baruose   
    Neseniai teko rašyti straipsnį apie veido atpažinimo technologiją marketinge ir aptikau tokį gana įdomų panaudojimo pavyzdį. Naudojama jau gana seniai, bet gal nelabai būsite girdėję apie tokį variantą.
    Žodžiu Čikagos barai susivienijo ir savo patalpose pasistatė kameras, kurios fiksuoja klientų veidus. Kompiuteryje instaliuota speciali programinė išanalizuoja veido bruožus ir nustato lankytojo lytį bei apytikslį amžių ir įrašo į duomenų bazę. Tuomet iš kompiuterio ar išmaniojo telefono įėjus į šią svetainę: http://www.scenetap.com/r/chicago kiekvienas žmogu gali peržiūrėti, kiek kiekviename bare yra žmonių, kokio amžiaus auditorija bei, kas svarbiausia, kokios lyties atstovų daugiausia yra tame bare :D
     
    Mano manymu tikrai įdomus šios technologijos panaudojimas, ypač žinant, kiek tokiam mieste yra barų ir kad nei pusės jų neįmanoma aplankyti per vieną vakarą. O dabar greitai atsidarai svetainę pasižiūri kur kokia auditorija ir keliauji ten kur tau labiau tinka.
     
    Be to trumpas reportažas per CNN:
     

     
    p.s. Ši technologija taikoma jau ne viename mieste, bet paėmiau Čikagą kaip pavyzdį todėl, kad ten pirmiausia visa tai pradėta naudoti.
  11. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į twea Erikas R. prisistatymas   
    Ne soriukas, o eik ir atnaujink seno acc slaptažodį. Šis bus išmestas, o anas gaus įspėjimą.
  12. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į epravilionis Visiems būsimiesiems verslininkams   
    Sveiki visi būsimieji ir esamieji verslininkai!
     
    Nežinau ar višiškai aš čia į temą, bet manau, kad galiu pasiūlyti savo pagalbą. :)
    Tiesiog, neseniai pradėjau ieškotis kaip lengviau ir pigiau atsidaryti įmonę, ar man ją leis atsidaryti, kokių dokumentų reikės. Galiausiai ką daryti, prabėgus biurokratijos kliūčių ruožą. Na aš kaip ir išsiaiškinau, truko keletą savaičių, nors realiai tas mokymasis truko tikriausiai visą gyvenimą (jeigu nebūčiau susidūręs su tokiais dalykais savo ankstesniame gyvenime, tai nebūčiau įveikęs).
    Mano paieškos prasidėjo tikriausiai taip kaip ir visų: googleje. Deja buvau nukreiptas į įmonių kurios teikia "įmonių registravimo paslaugas" kontoras ir tiek (kainos nuo 500 Lt iki 2000 Lt). Realiai, neradau nei vieno valstybės oficialaus puslapio kuriame viskas būtų aiškiai išdėstyta. Nusivyliau, bet nepasidaviau. Ėjau toliau!
    Toliau sekė forumai, skelbimų portalai ir vėl ta pati google reklama... :( Belieka atsidusti... Uch... Deja, bet daugelis informacijos buvo pasenę, nebegaliojanti, o ir nei vieno žmogaus kuris galėtų savanoriškai padėti, neradau.
     
    Ilga įžanga, bet pasiūlymas labai paprastas. Kviečiu visus susisiekti, kurie ieško patarimo ar menkiausios pagalbos, nežino kaip pildyti dokumentus, ar iš viso kam juos pateikti. Tikrai mielai padėsiu ir tūrėsite 100% veikiančią įmonę. O, svarbiausia, kad noriu padėti savanoriškai (NEMOKAMAI), tad viskas ką sutaupysit bus jūsų verslo pradžiai (tikrai žinau kokie tie pinigai yra svarbūs).
    Atsiprašau už gramatines klaidas. :D
    Rašykite į PM arba čia tiesiai. Esu Kaunietis, tad labiausiai būsiu naudingas Kaune, bet dau problemų neiškils ir kitiems.
  13. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į zyzuole Visiems būsimiesiems verslininkams   
    Na kad visiškai nėra jokios informacijos valstybiniuose tinkallapiuose, kažkaip nesutikčiau.
    Kitas klausimas, gal nelabai žinojote kur ieškoti ir kreiptis:
    1. Yra verslo informacijos centrai, kurie nemokamai konsultuoja kaip įsteigti įmonę ir parengia įmonės steigimo dokumentus (žinoma visus steigimo mokesčius notarui ir registrų centrui mokate bet kokiu atveju, nes pats įmonės registravimas pas mus Lietuvoje kol kas mokamas):
    http://www.lvpa.lt/Puslapiai/VersloInformacijosCentrai.aspx
     
    2. Pats registrų centras apie įmonių steigimą yra paskelbęs visas procedūras.
    http://www.registrucentras.lt/jar/atmintines/ii_steigimas.php
    http://www.registrucentras.lt/jar/atmintines/e-gidas.php
     
    3. VMI irgi skelbia daug informacijos pradedančiam verslininkui:
    http://www.vmi.lt/lt/?itemId=20515
     
    Toliau yra projektai kuriuos finansuoja ES:
    http://www.verslilietuva.lt/
     
    Yra privačių iniciatyvų, kurios irgi nemokamos:
    http://www.kaip-pradeti-versla.info/home
     
    Savivaldybių (kiekvienos savivaldybės oficialiame puslapyje informacija verlui yra privaloma, ta prievolė yra nustatyta vietos savivaldos įstatyme) puslapiuose taip pat yra teikiama informacija:
    http://www.kaunas.lt/index.php?3847941614
    http://www.krs.lt/portal/portal/krslt/4?pageId=76567483
     
    Taigi informacijos yra sočiai, tik reikia ja pasinaudoti.
  14. Patinka
    MiXeRiSLT gavo reakciją nuo myko Dainų rekomendacijos   
    http://www.youtube.com/watch?v=p450mjB3mxc

  15. Patinka
    MiXeRiSLT gavo reakciją nuo myko Dainų rekomendacijos   
    http://www.youtube.com/watch?v=p450mjB3mxc

  16. Patinka
    MiXeRiSLT gavo reakciją nuo myko Dainų rekomendacijos   
    http://www.youtube.com/watch?v=p450mjB3mxc

  17. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į luxas Uždarbis.lt Dainų Topas   
    http://www.youtube.com/watch?v=fDxQQEnM5-c
  18. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Nenoriu Dainų rekomendacijos   
    http://www.youtube.com/watch?v=0z5m6H_leoE
     
     
    http://www.youtube.com/watch?v=Zi_InfMDQXc
  19. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Nenoriu Dainų rekomendacijos   
    http://www.youtube.com/watch?v=S8s5fs6jjTY&feature=share
  20. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Justinas Kaip nusistatyti tikslus ir jų siekti   
    Tema "Pažadai sau 2011", tapo gana populiari. Aš asmeniškai sau pažadų neduodu, todėl prie šios temos neprisidėjau, tačiau kitų žmonių norus buvo labai įdomu paskaityti. Radau panašių tikslų, kuriuos keliu ir sau, bet 'nepažadu' jų įvykdyti.
     
    Aš sau tikslus keliu nuolat - išmokti groti vienu ar kitu instrumentu, pradėti sportuoti, sveikiau maitintis, įkurti pelningą projektą. Tačiau susiduriu su daug sunkumų.
     
    Pirmiausia - tų norų žiauriai daug. Nežinau nuo ko pradėt...todėl dažniausiai nė nepradedu.
    Kitas sunkumas - jei ką ir pradedu, tai tuoj jėgos pasibaigia ir nė nepajaučiu, kaip vėl praleidžiu pusę dienos facebook'e, youtube, skype ar kokiam forume...
     
    Pastaruoju metu ypač aktyviai pradėjau ieškoti būdų ir papildomų teorinių žinių, kaip savo tikslus visgi pasiekti. Suprasdamas, kad ši problema kamuoja ne tik mane, nusprendžiau pasidalinti tuo, ką sužinojau čia- su jumis. Labai tikiuosi, kažkam padėsiu. O jei turit kokių nors minčių nuo savęs - mestelkit post'ą - papildysiu čia.
     
    Sėkmė man, tai nuolatinė kova dėl man svarbaus tikslo.
     
    Sėkmė nėra tik tikslo pasiekimas, nes tokiu atveju niekada negalėtume būt tiesiog sėkmingi. Savo gyvenime kiekvienas žinom žmogų, kuris atrodo sėkmingas. Tiesiog sėkmingas. Tačiau jis irgi klysta ir labai stipriai…bet vistiek atrodo sėkmingas.
     
     
    Ankščiau sau keldavau tikslus labai paprastai – pagalvoji, ko norėtum ir pasakai sau – va, čia bus mano tikslas, reik siekt. Kas atsitikdavo? Kokių 90% tokių tikslų nė nepradėdavau, nekalbant apie jų įvykdymą.
     
    Kaip stengiuosi išsikelti savo tikslus dabar:
     
    1) Išsikeliu sau labai konkrečius, detaliai apgalvotus tikslus. Jei mąstai apie sveikesnę mitybą, susirask internete konkrečius patiekalus, kuriuos valgysi, kaip juos ruoši, kada juos valgysi ir pan. Pagalvok apie kiekvieną smulkmeną, susijusią su šiuo tikslu.
     
    2)Išsikeliu sau apskaičiuojamus tikslus. T.y turi būti įmanoma pamatuoti patobulėjai ar ne, kadangi "sveikiau maitintis" nėra savaime tikslas, kadangi negali pasakyti ar jau "sveikiau" maitiniesi ar ne. Apskaičiuojamas tikslas gali būti - mėnesį laiko nevalgysiu picos, vietoje jos rinkdamasis vaisius.
     
    3)Išsikeliu sau pasiekiamus tikslus. Pasaulis nuolat skamba nuo visokių “self-developerių” šūkių, kaip kiekvienas gali pasiekt bet ko. Tik jau nereikia, aklas žmogus niekada nebus lakūnu. Kaip ten bebūtų, kiekvienas žmogus gali pasiekti kur kas daugiau, nei įsivaizduoja. Jei kažko labai labai labai nori, ko gero, gali tai ir pasiekti. Yra geras žinomos firmos šūkis: “Just do it”.
     
    4)Jei tikslas bus konkretus, apskaičiuojamas ir pasiekiamas - laiko klausimas, kada jį pasieksi.
     
    Tikslai gali būti trumpo, vidutinio arba ilgo laikotarpio.
     
    * Trumpalaikiai tikslai – tai tikslai, kuriuos pasiekt užtrukt turėtum ne ilgiau kaip 12 savaičių.
     
    *Vidutinio ilgumo tikslai – tikslai, kuriuos turėtum pasiekt per pusę metų (6 mėn)
     
    *Ilgo laikotarpio tikslai – tai tokie tikslai, kuriems pasiekt prireiks ne mažiau, kaip metų (12 mėn)
     
    Jei į klausimą “ Ką aš nuveikiau šiandien, kad būčiau vienu žingsniu arčiau savo tikslo?” – turėsi kažkokį atsakymą, kad "taip, šiandien dėl savo padariau [x]" - nėra įmanoma, kad savo tikslo nepasieksi.
     
    Klausimas “Ką aš nuveikiau šią savaitę?” skirtas vidutinio ilgumo tikslui.
    “Ką aš nuveikiau šį mėnesį?" - ilgalaikiam tikslui.
     
    ***
    Dealeris:
    Turi aiškiai matyti savo kelią link tikslo, galvoje negali būti minčių maišalynė, į tai įeina:


     
    Aiškūs darbai ir užduotys, kuriuos reikia įgyvendinti, įvertinti pagal svarbumą, suskirstyti prioritetais, kad nereikėtų tikslo siekimo priemonių kiekvieną kartą prisiminti ir bandyt iškrapštyti iš galvos.
    Aiškūs finansai, jeigu tikslui pasiekti reikalingi pinigai, turi nusistatyti biudžetą, išlaidas įvairioms sritims, įplaukas, kad visi balansai ir finansiniai skaičiai nekabėtų tavo galvoje.
    Aiškus laiko paskirstymas, kad visą laiką žinotum kur tavo darbo ir poilsio ribos, pats dienos darbų grafiko nesusidarinėju, bet visą laiką žinau, kad bent 3 dienas per savaitę skirsiu darbui.
     

     
    Apibendrinant tikslų siekime yra svarbiausia: aiškumas ir švarus mastymas, nes viską laikant galvoje atsiranda stresas, motyvacijos trūkumas, nesijaučia judėjimo į priekį, laikas neoptimaliai išnaudojamas.
  21. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į akagintaras Skaitmeniniai produktai - $33,5 uz 1 pardavima – video   
    Kol kas tik įdedu vaizdelį - kaip atrodo affiliate uždarbis iš arti. Jeigu bus susidomėjimas, pavystysiu šitą temą.
    Vaizdelis - mano. Vardas ir pavardė - irgi mano.
     
    http://www.youtube.com/watch?v=YndqDsbttC0
  22. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į akagintaras Kaip užsidirbti internete, kai neturi jokių žinių apie internetinį marketingą   
    Papildymas 2011.06.16
     
    Atidaryta registracija norintiems mokytis savarankiškai:
     
    http://www.internetinismarketingas.com/login/?action=register
     
    Daugiau info čia:
     
    www.internetinismarketingas.com
     
    Pagrindinis pranešimas
     
    Ką gi, tikriausiai jau laikas paskelbti, ką sumaniau. Nuo to laiko, kai pradėjau domėtis internetiniu marketingu (prieš pusantrų metų) vis pasižiūriu, kas naujo šioje srityje Lietuvoj. Bet kaip nieko nevyko tada, taip ir toliau nieko nevyksta. Guglindamas tik randu senus straipsnius apie tai, kad Lietuvoje affiliate marketingo faktiškai dar nėra.
     
    Rašydamas "internetinis marketingas" aš neturiu omeny tų rinkodaros paslaugų įmonėms, kurias joms teikia Lietuvos internetinio marketingo žinovai. Vakaruose internet marketer vardu įprasta vadinti paprastus, normalius žmones, kurie daro prekybą internete. Didžioji dalis pradeda nuo affiliate marketingo, kadangi tai iš vienos pusės yra lengviausia, iš kitos - saugiausia (jeigu kalbant apie biznį apskritai gali egzistuoti kažkoks saugumas).
     
    Taigi, per tuos metus, kol mokiausi, niekas iš esmės nepasikeitė ir tada pagalvojau, kad jeigu jau šita niša vis dar laisva, tai pats laikas man pačiam ją užimti, kadangi pagrindinius dalykus, kuriuos reikia žinoti naujokams, jau išmokau ir galiu perduoti kitiems.
     
    Kas mane sulaiko?
     
    Visų pirma paklausa. Jos šiai dienai nėra. Bet jeigu nieko nedaryti, tai ji niekada neatsiras. Mobiliems telefonams irgi kažkada nebuvo paklausos. Ir ką gi? Tai nesulaikė gamintojų nuo jų gamybos ir platinimo. Seth Godin sakė, kad, kai Amerikoje pasirodė raikyta duona, jos niekas nepirko 15 metų. Bet jeigu pasižiūrėsim parduotuvėse dabar, tai ten yra beveik vien tiktai raikyta duona.
    Taigi, paklausos nebuvimas kol kas neleidžia man skirti daugiau laiko šiam reikalui.
     
    Ką padariau?
     
    Tai, ką aš čia parašysiu, galima laikyti savotišku pavyzdžiu, kaip aš darau tą internetinį marketingą (kol kas apsiriboju affiliate marketingu).
    Taigi nusipirkau tris domenus ir sudėjau į skirtingus hostus.
     
    internetinismarketingas.com - daugiau idėjinis, negu kad būtų galima iš jo laukti kažkokios tai realios naudos, be to gražiai skamba. Kadangi kol kas iš jo naudos tikėtis būtų nerealu, patalpinau jį kuo toliau nuo Lietuvos - Amerikoj.
     
    darbasinternete.net - tai maždaug tai, ką čia mes ruošiamės veikti. Tikslas - gauti tikslinį trafiką žmonių, kurie nori dirbti. Patalpinau arčiau klientų - Lietuvoj.
     
    pinigaiinternete.lt - irgi ne itin naudingas vardas, bet tai yra tai, kuo Lietuvos žmonės domisi. Šio blogo misija bus švietėjiska. Jis turės pasakyti žmonėms, kad internete reikia ieškoti ne pinigų, bet darbo.
     
    Toliau, surašiau ekspromtu po straipsnelį į visus tris ir pradėjau nokinti. Buvo labai įdomu pažiūrėti, kiek jie prinoks patys, be jokio įsikišimo - be atnaujinimų ir be to, ką vadina SEO. Tai man turėtų pasitarnauti kaip pavyzdys, kiek Lietuvoje galima iškelti savo blogą nieko neveikiant.
     
    Dar padariau Facebook grupę, kur įmečiau keletą naujienų ir palikau likimo valiai.
     
    Rezultatai
     
    gavosi tokie:
     
    pinigaiinternete.lt po pirmo suindeksavimo gavo 400-tąją poziciją guglėje, po savaitės - 230, po 1,5 mėnesio - 150, po 2,5 mėnesio - 13. Dabar, po 3 mėnesių kažkur svyruoja apie 11-12 vietą.
    Kodėl nieko su tuo nedarau? Tai nėra tikslinis lankytojas, todėl kol kas neverta dėti pernelyg daug pastangų ir gaišti laiko.
     
    darbasinternete.net - po pirmo suindeksavimo - 32 pozicija, po dviejų savaičių nukrito iki 37-38, po mėnesio pakilo iki 21-22, po 2,5 mėnesio pakilo į 5 vietą kur išsilaikė savaitę, po to nukrito iki 10 ir dabar svyruoja tarp 9-10 pozicijų.
    Kodėl nieko su tuo nedarau? Todėl, kad čia taip pat lankytojas nėra toks jau labai tikslinis (tai nėra darbas interneto svetainių kūrėjams ir dizaineriams) , todėl kol kas taip pat neverta dėti pernelyg daug pastangų ir gaišti laiko.
     
    internetinismarketingas.com - bjaurusis ančiukas amerikonas. Po pirmos indeksacijos - 13 vieta. Paskui mėtėsi nuo 7 iki 27 pozicijų, po 2,5 mėn pakilo į 2 vietą, kur ir yra iki šiol (jau 3 savaites).
    Kodėl nieko su tuo nedarau? Todėl, kad ir taip esu antroje vietoje, ir lankytojas deja kol kas taip pat nėra tikslinis.
     
    Tiesą sakant, nusibodo laukti, kol anie blogai pakils patys, tai įmečiau šiek tiek backlinkų į kitus savo paties blogus ir parašiau kelis komentarus susijusioje pagal tematiką svetainėje.
     
    Tai tokia situacija šiandien. Toliausiai nugrūstas blogas išsikovojo pozicijas lengviausiai.
     
    Facebook - vienas gebėjas!
    Kodėl nieko su tuo nedarau? Manau kad dar neatėjo laikas.
     
    Ką radau čia?
     
    Šiek tiek pesimistines nuotaikas ir labai daug vertingos medžiagos. Taip pat keletą affiliate bandymų, kurie tačiau nebuvo apvainikuoti ypatinga sėkme. Iš tikrųjų radau tik vieną detalų aprašymą, kurį padarė vppromoter.
     
    Kodėl gi jis neparašė sėkmės istorijos? Gali būti, kad jo darbe ne viskas buvo padaryta taip, kaip reikia. Nemačius projekto sunku pasakyti konkrečiai.
     
    Taigi radau pesimistines nuotaikas, ką rodo ir balsavimas temoje Darbas su affiliate - už sėkmingą projekto pabaigą prabalsavo tik 25% rinkėjų.
    Taigi ta proga pabandžiau pats padaryti apklausą, kuri parodė, kad tik 20% rinkėjų uždirba daugiau, kaip $100 per mėnesį. Gera žinia - 50% rinkėjų apskritai uždirba, taigi tai nėra tie žmonės, kurie apie uždarbį internete sako, kad tai yra paprasčiausiai nesąmonė.
     
    Ką padariau po to?
     
    Pabandžiau praskleisti uždangą ir pabandyti išsklaidyti abejones. T.y. padariau demonstraciją, kaip daromas affiliate produkto pirkimas ir kaip įskaitomas uždarbis. Sako, truputį persūdžiau, bet tai nedidelė bėda. Tikslas buvo ne papasakoti, bet parodyti, kad tai veikia ir kaip tai veikia.
     
    Kas toliau?
     
    Toliau rašau šį straipsnį.
     
    Tikslas
     
    Parodyti, ką padariau ir pasakyti, ką rengiuosi daryti toliau.
     
    Ką darysiu toliau?
     
    Dabar renku savanorius, kurie norės mokytis. Darysim viską kartu. Aš ko gero imsiuosi iš karto dviejų naujų projektų (vieno lietuviško ir vieno angliško) ir demonstruosiu, kaip viską darau. Mokiniai irgi turės pasirinkti bent vieną projektą, kitaip nėra prasmės kažko mokytis "teoriškai". Lietuviškas mano projektas greičiausiai bus daugiau idėjinis (pabandysiu sukonkuruoti sunkesnėj nišoj), o anglišką projektą pabandysiu paleisti pagal taisykles, tačiau pabandysiu atrasti pelningesnę nišą (šiaip tai pradžioj tikslas turėtų būti ne pelnas, bet apskritai bent vienas pardavimas, tačiau iš kitos pusės, jau kaip ir nesu visiškas naujokas šioj srity, todėl ir noriu surasti ką nors riebiau).
     
    Beje prieš savaitę paleidau nišinį blogą savo partneriams iš Kanados. Radau, kad Google Top 10 toj nišoj yra pažeidžiamas, žiūrėsim, ar pasiteisins lūkesčiai. Po pirmos indeksacijos į top 1000 dar neprasimušėm.
     
    Ką duosiu dalyviams?
     
    Noriu suteikti pasitikėjimo savo jėgomis ir parodyti, kad galima konkuruoti netgi iš pirmo žvilgsnio su labai galingais konkurentais. Taip pat noriu paskatinti domėtis ir mokytis toliau.
     
    Procesas bus viešas, kad vieni kitiems galėtume padėti. Pageidautina konkuruoti skirtingose nišose, bet jeigu kas nors norės toj pačioj - nieko baisaus nenutiks, tik tada tie žmonės negalės bendradarbiauti, o mokymosi procese geriau, kad mokiniai ne konkuruotų, o vieni kitus palaikytų. Jeigu kas nors nenorės rodyti kitiems savo projektų, tai, kaip sakoma, pono pautai, pono valia.
     
    Kam reikia viešumo?
     
    Tiesą sakant, tikiuosi labai aukštų rezultatų guglėje, taigi viešumas padės pamatyti savo akimis, kad tie rezultatai gali būti pasiekti gana lengvai. Kuo daugiau sėkmingų pavyzdžių - tuo geriau. Praėjusio SEO turnyro metu daugelis dalyvių net nepateko į TOP 100. Tai - nusikaltimas. Mūsų tikslas bus labai paprastas ir aiškus - 1 vieta pagal pagrindinę raktinę frazę. Jeigu paskolos123.lt užėmė pirmą vietą, tai reiškia tik tiek, kad likę dalyviai turėjo užimti likusias 20 pirmuose dviejuose puslapiuose.
     
    Ką aš gausiu iš šio projekto?
     
    Greičiausiai, kad nieko. Bet tai - ne vienadienis projektas ir tokiu būdu tikiuosi padėti pamatą ateičiai. Mokiniams duosiu keletą produktų, kuriuos jie galės išbandyti nemokamai. Jeigu kažkas nuspręstų šiuo reikalu užsiimti rimtai ir ką nors iš pasiūlytų produktų nupirktų, tada aš gaučiau affiliato dalį. Teoriškai tokia galimybė yra. Kaip bus praktiškai - matysim. Būčiau laimingas, jeigu nenueičiau per daug į minusą (ta prasme darbas pareikalaus didelių laiko sąnaudų, taigi daug svarbių darbų tuo metu bus atdėta į šalį), bet kita vertus, jeigu mano paties angliškas projektas bus sėkmingas (iš lietuviško daug nesitikiu), uždirbsiu kitu būdu.
     
    Kodėl atėjau čia?
     
    Todėl, kad radau čia daug protingų žmonių. Tarp jų nemažai tokių, kurie domisi pelnu iš tinklalapio. Taip pat tokių, kurie mėgsta žaidimus. Mano pasiūlymas jiems - žaiskite suaugusiųjų žaidimus. Žaiskite biznį. O ten, žiūrėk, dar ir babkių uždirbsit.
     
    Kaip čia pakliuvau?
     
    Apie tai parašysiu atskirą istoriją.
     
    Aš šitas straipsnis yra juodas ir begėdiškas promoušenas?
     
    Taip.
     
    Projekto trukmė
     
    90 dienų. To reikia ne todėl, kad reikėtų mokytis, neatsitaukiant dieną ir naktį 90 dienų (iš tikrųjų tai mokytis reikės visą likusį gyvenimą), bet tam, kad būtų daugiau laiko pakilti guglėje. Berods tiek užtruko SEO turnyras šiame forume. 90 dienų reikia būtent tam, kad nereikėtų parintis kiaurą parą.
     
    Garantijos
     
    Aš negaliu duoti garantijų, kad visi uždirbs. Bet vieną dalyką pažadėti galiu. Visi, kurie laikysis mano rekomendacijų (o tai bus lengva patikrinti) turės galimybę uždirbti, projektui pasibaigus. Kaip? Visi sužinos paskutinę dieną. Mes orietuosimės į kitokį uždarbį. Tai bus tik atsarginis variantas, jeigu kam nors nepasisektų arba nepatiktų šis užsiėmimas. Šią galimybę turės visi, kurie tiksliai įvykdys rekomendacijas (tai nebus susiję su mokamų produktų įsigijimu).
     
    Kam ir už ką esu dėkingas?
     
    Forumo administracijai už gerą klimatą forume ir už galimybę parodyti save žmonėms.
  23. Patinka
    MiXeRiSLT sureagavo į Kernius Uždarbis.lt - jau 7 metai!   
    Kaip bėga laikas, ar ne? Kasdien mūsų čia vis daugėja - nuo pirmųjų Uždarbis.lt narių prieš 7 metus iki šį forumą vos prieš kelias minutes pirmąsyk atradusių ir dabar netyčia į šią temą patekusių žmonių.
     
    Tradicija yra tapusi Uždarbis.lt metų apžvalga - jau penktus metus iš eilės sausio 5-tąją atskleidžiame viešai nematomus skaičius, apžvelgiame nuveiktus (ir nenuveiktus) darbus. O šiemet pasikeitimų buvo kaip niekad daug - tiek jų per vienus metus dar niekada neturėjome.
     
    Pasikeitimams laikas tiesiog brendo - per kelis metus be didesnių atnaujinimų daugelis pradėjo jausti, kad stovėjome vietoje. Iš tikrųjų, interneto bendruomenė yra labai įdomus dalykas - tai aplinka, kurioje susitinka daugybė skirtingų viena kitos nepažįstančių asmenybių, turinčių savo gyvenimo patirtis, tikslus ir požiūrius. Sėkminga bendruomene laikyčiau tokia, kurios nariai yra atviri kitokioms nuomonėms, nori ir sugeba jas priimti (kito žmogaus nepritarimo jo minčiai netraktuoja kaip asmeninio įžeidimo), o svarbiausia - yra linkę dalintis patarimais ir idėjomis (nekankinami vidinių suvaržymų: kad tai "kvaila", kad kažkas kažką iš jų pavogs, kad už viską reikia mokėti).
     
    Ar ne tiesa, jog forumo esmė - tai ne technologijos, ne administratoriai - o jo nariai? Aš visada taip maniau, bet šių metų patirtis privertė pažvelgti į tai šiek tiek kitaip. Tuomet, kai po forumo atnaujinimo rudens pradžioje akivaizdžiai pradėjo kilti diskusijų - temų, pranešimų - lygis, pagalvojau - juk tai tie patys nariai, tie patys žmonės, kurie čia diskutavo prieš mėnesį, prieš metus, prieš du. Ar tai reiškia, jog jie visi staiga pasikeitė, patobulėjo? Tai leido įsitikinti, jog forumas nėra tik bendruomenė, - neužtenka žmonėms kasdien prisijungti ir diskutuoti savaime - reikia priimti sprendimus, kurie sukurtų aplinką geroms diskusijoms.
     
    Žmones visada veikia juos supanti aplinka. Ilgą laiką turėjome forumą, kuriame parašydamas ilgesnį pranešimą ar gilesnę mintį galėjai jaustis keistu - net turėdami ką pasakyti, savo minčių dauguma plačiai dėstyti nematė prasmės, nes jų pranešimai vis tiek būtų nuskendę trumpų ir neinformatyvių žinučių jūroje. Tiesiog - aplinkoje vyravo tuštybė. Reikėjo tą aplinką bandyti apversti aukštyn kojomis - jog nenormalus jaustųsi tas, kuris rašytų neturėdamas ką pasakyti.
     
     
    Per tris rudens mėnesius siekdami pakeisti forumo dvasią priėmėmė ne vieną sprendimą:
     

    Įvedėme reputacijos sistemą. Bendruomenėje neišvengiamai reikalingas kriterijus, kuris parodytų kiekvieno nario jai nešamą naudą. Ilgus metus pagrindinis skaičius kiekvieno nario profilyje buvo jo parašytų pranešimų - ir tai tik skatino rašyti kuo daugiau, net neturint ką pasakyti. Dabar mes turime reputacijos taškus. Jų dėka ką tik prie forumo prisijungęs žmogus gali greitai užsitarnauti kitų pagarbą savo mintimis, o ne stengdamasis parašyti kuo daugiau pranešimų. Panaikinome neigiamą reputacijos vertinimą. Neigiama reputacija neturėjo prasmės - tu galėjai parašyti nuoseklų, argumentuotą pranešimą, bet jei kažkas jam nepritars - dės minusą ir tai reiškia, jog tavo pranešimas blogas ir geriau būtum jo nerašęs, o jei parašysi dar tokių - tai apskritai turėsi neigiama reputacijos taškų skaičių (kitaip sakant tapsi "forumui neteikiantis jokios naudos"). Taigi neigiamo vertinimo panaikinimas buvo būtinas norint skatinti žmones laisvai reikšti savo mintis ir skatinti diskusijas - anksčiau nepritardamas spausdavai mygtuką ir pranešimo autorius negalėdavo žinoti tavo argumentų; dabar nepritardamas tu turi išdėstyti savo mintis - taip gimsta įdomios diskusijos ir geros idėjos. Griežčiau pradėjome vertinti trumpus ir neinformatyvius pranešimus - tai tapo forumo taisyklių pažeidimu. Galbūt daugumoje kitų forumų yra įprasta bendrauti kaip Skype ar IRC - siunčiant po vieno sakinio žinutę apie bet ką, bet čia taip nebus. Taip pat skyrėme daugiau dėmesio temos pavadinimams - anksčiau jie buvo bet kokie, negalėjai suprasti, apie ką ta tema yra, jos neatsidaręs. Uždarbis.lt laikomės nuostatos, kad tiek neinformatyvūs pranešimai, tiek temos neaiškiomis antraštėmis švaisto kitų žmonių laiką, o dauguma mūsų narių savo laiką brangina. Vienu metu Uždarbis.lt naršo daugiau nei 1000 žmonių ir kiekvieną naują pranešimą peržiūri bent keli šimtai lankytojų. Taigi, bet kurio nario parašytas beprasmis pranešimas kainuoja: jei jį perskaityti užtrunka dvi minutes ir per dieną tai padaro 500 žmonių: 2 x 500 = 1000 minučių = beveik 17 valandų kitų žmonių laiko. O tuščių pranešimų būna ne vienas ir ne du. Tad, jei mes to nekontroliuosime, Uždarbis.lt lankytojai ne tik neras naudingos informacijos, bet ir kasdien čia iššvaistys šimtus valandų - kurias galėtų praleisti dirbdami ar plėsdami žinias. Išvada: prieš rašant visada reikia pagalvoti, ar tavo pranešimas vertas kitų žmonių laiko. Atskyrėme skelbimus nuo diskusijų. Uždarbis.lt neišvengiamai yra vieta, padedanti parduoti, pirkti, rasti darbą ir darbuotojus. Kaip bebūtų, skelbimai jau buvo pradėję užgožti diskusijas. Esminis skirtumas tarp diskusijų ir skelbimų temų - vienas skelbimas yra aktualus tik labai siaurai žmonių grupei, neturi jokios išliekamos informacijos ir greitai tampa nereikalingu; diskusijų temos priešingai - padeda kiekvienam iš mūsų atrasti ir sužinoti kažką naujo. Taigi nenorėdami panaikinti nieko, mes skelbimus tiesiog paslėpėme - jų neberodome naujų pranešimų sraute, bet kiekvienas gali rasti nuėjęs į atitinkamą kategoriją. Nauda yra akivaizdi: dabar žiūrėdamas, kas naujo forume, matai temas, į kurias gali atsakyti ir kurios tave gali dominti. Dabar uždavęs bet kokį klausimą narys žymiai greičiau sulaukia atsakymų, nes anksčiau jo tema tiesiog paskęsdavo tarp skelbimų ir nugrimzdavo į dugną taip ir nesulaukusi nė vieno atsakymo. Skyrėme didelį dėmesį kovai su nesąžiningais žmonėmis. Turbūt jokioje kitoje lietuviškoje svetainėje nevyko tiek apgavysčių, kiek čia. Pirmiausia buvo sukurta unikali administratorių naudojama sistema šiam forumui, padedanti atsekti ir užblokuoti už sukčiavimą išmestus narius, bandančius grįžti kitais slapyvardžiais, bet to buvo ne gana. Pristatėme beveik metus brandintą tapatybės patvirtinimo sistemos idėją, kuris sumažino nusikaltimų skaičių per pusę. Svarbiausia - įnešė daugiau patikimumo ir pasitikėjimo forume. Dabar rasti gerą dizainerį ar programuotoją forume pasidarė gerokai lengviau: geri kūrėjai, branginantys savo laiką, drąsiau priima užsakymus, nes žino, jog užsakovas greičiausiai nedings nesusimokėjęs, nes jei bus pašalintas iš forumo, lengvai kito skelbimo įdėti negalės. Tas pats galioja ir iš užsakovo pusės - mažesnė tikimybė, jog kūrėjas neįvykdydamas užsakymo aukos savo vardą šiame forume - su turimais atsiliepimais ir susieta tapatybe. Tiesa, daugumai užkliuvo tai, jog tapatybės patvirtinimas yra mokamas. Priežastis paprasta: tiek šios sistemos kūrimas, tiek palaikymas reikalauja nemažai laiko; jei kažkas skiria savo laiką atsisakydamas kitų darbų (reiškia - dalies savo pajamų, kurių dėl to negauna) stengdamasis užtikrinti, jog kuo mažiau Uždarbis.lt narių prarastų savo pinigus - jam turi už tai būti atlyginama. Manau, kad nesaugiame forume dauguma žmonių prarastų (yra praradę) dešimtys kartų daugiau. Taip pat verta paminėti, jog požiūris į tapatybės sistemą yra griežtas - jei asmuo yra minimas Nusiskundimų skiltyje arba bando ta pačia pavarde patvirtini antrą slapyvardį - patvirtinimas yra atmetamas ir pinigai jam grąžinami, kaip buvo jau ne kartą. Be to, vos pradėjus veikti tapatybės sistemai priėmė sprendimą, kuriam vargu, ar dar nors viena tokio lankytojų srauto sulaukianti svetainė Lietuvoje pasiryžtų, - Uždarbis.lt nariams panaikinome visas reklamas - jau tris mėnesius jūs nematote nė vienos. Paskelbėme Geriausio forumo straipsnio konkursą. Vien per 3 rudens mėnesius buvo parašyta maždaug 30 naujų straipsnių, kurie ilgam laikui išliks naudingais informacijos šaltiniais. Tiesa, mes gėdingai vis dar nepaskelbėme rudens konkurso nugalėtojų - tai nėra pamiršta, tiesiog tie, kas turėtų išaiškinti ir apdovanoti geriausius, paskutinį mėnesį buvo beviltiškai užsiėmę kitais darbais. Aš tikiuosi, jog tai bus padaryta per sausį. Apdovanoti ketiname ne vieną narį ir ne du. Atidarėme atskirą Uždarbis.lt dalį - "Renginiai", kurioje kiekvienas gali paskelbti apie asmeninio tobulėjimo, verslo ir informacinių technologijų seminarus ir paskaitas, vykstančias Lietuvoje. Per pirmus tris mėnesius taip sužinojome apie beveik 40 renginių, o kai kurie juose dalyvavę nariai su visais pasidalino savo įgytomis žiniomis. Sukūrėme daugybę naujų skilčių, be kurių Uždarbis.lt turbūt dabar jau neįsivaizduojamas:Verslo kūrimas Marketingas Verslo idėjos Partnerių paieška Ką pasirinkti? Mobilieji telefonai ir tinklai Programuotojų kampas Socialiniai tinklai Asmeninis tobulėjimas (speciali padėka DjiXas) Studijos ir mokslas Emigracija: gyvenimas ir darbas užsienyje Renginiai ir seminarai Kelionės Politika ir istorija

    Taigi tiek nuveikėme šiais metais, o dabar prie skaičių.
     
    Po Uždarbis.lt atnaujinimo registracijų skaičius per dieną šoktelėjo du kartus, o vos prieš porą dienų - sausio 3-čiąją pasiektas ir naujas visų laikų rekordas - prie mūsų tądien prisijungė net 82 nauji nariai. Iš viso Uždarbis.lt jau turi 36 100 narių - lygiai prieš metus šis skaičius buvo 25 000 - taigi, 11 000 naujų narių mūsų bendruomenę papildė šiemet. Tiesa, tai pirmi metai per visą forumo istoriją, kai narių skaičius nustojo dvigubėti ir jų užsiregistravo lygiai tiek pat, kiek praėjusiais metais. Manau, kad dvigubėti nuo 25 000 pernai iki 50 000 šiemet jau būtų buvę nerealu - tiesiog Lietuvoje verslu, technologijomis ir asmeniniu tobulėjimu besidominčiu žmonių skaičius yra ribotas.
     
    Taip jau sutapo, jog tikriausiai dar šiandien peržengsim 1 500 000 pranešimų ribą. Per metus jūs parašėte 400 000 pranešimų - tai naujas Uždarbis.lt vienų metų rekordas. Įdomumo dėlei galiu pasakyti, jog privačių žinučių forume per metus parašoma daugiau nei 100 000. Pagal pranešimų skaičių esame trečias forumas Lietuvoje - po BitePlius ir SuperMama.
     
    Uždarbis.lt duomenų bazė šiandien užima 3.3 GB gryno teksto (prieš metus buvo 1.8 GB, prieš du metus - lygiai 1 GB).
     
    Pirmosiomis metų dienomis, kaip ir pernai, Uždarbis.lt muša naujus lankomumo rekordus - vakar ir užvakar čia apsilankė daugiau nei po 15 000 žmonių.
     
    Šiemet vėl įvyko ne vienas puikių atsiminimų visiems palikęs Uždarbis.lt narių susitikimas. Kiekvienas narys gali jį suorganizuoti savo mieste (ar net kitoje šalyje), o vilniečiai jau turi tradiciją - kas tris mėnesius, 10-tąją pirmojo naujų metų laiko mėnesio dieną (ech, ilgoka sąvoka - sudėtinga tradicija...): prasidėjo nuo birželio 10, tuomet rugsėjo, gruodžio - ir dabar mūsų laukia kovas, ar ne?
     
    Galiausia, twea tapo šių metų forumiete - kas praleidote, būtinai paskaitykite interviu su ja.
     
    Beje, įdomus faktas, jog iš 10 didžiausiu forumų Lietuvoje Uždarbis.lt vienintelis, kuris nepriklauso jokiam portalui ir niekada nebuvo parduotas (nenorėčiau būti narys bendruomenės, kurioje mistinis dalyvis, slapyvardžiu "Administracija", po kuriuo slepiasi visas biuras niekam nepažįstamų žmonių, sprendžia - o tikriausiai ne - forumo problemas). Per 7 metus atmetėme visus pasiūlymus parduoti Uždarbis.lt.
     
    Kaip bebūtų, turėčiau pripažinti, jog ne viskas forume veikia sklandžiai ir ne viską mes sutvarkome laiku. Galbūt keista, bet tokio dydžio projektas neturi nei savo būstinės, nei savo darbuotojų, nei didžiulių pelnų. Atrodo, kad per 7 metus nelabai kas pasikeitė - radę laisvą dieną prisėdame ką nors pataisyti ar papildyti. Bet kita vertus, pasikeitė tikrai nemažai - lengva būdavo po pamokų rasti tas dienas, kai tau 14, neturi jokių didelių planų ir darbų, o forume naršo ne 1000, o daugiausia 10 žmonių vienu metu. Šiandien Uždarbis.lt administratorius ir moderatorius pasiekia dešimtys privačių žinučių ir laiškų kasdien - kiekvienas su vis nauja problema, kurią reikia nedelsiant spręsti. Kai nutraukęs visus kitus darbus ją sutvarkai, atsiranda kita - ir taip kasdien iš naujo - tad jei ne visa administratorių ir moderatorių komanda, dirbanti tik iš idėjos, sunku įsivaizduoti, kaip Uždarbis.lt atrodytų šiandien.
     
    Baigdamas norėčiau pastebėti, jog Lietuva, kaip ir kitos šalys, bando kurti savo Silicio slėnius - vietas, kuriuose susitinka žmonės su idėjomis, žmonės, kurie gali jas įgyvendinti, ir žmonės, kurie gali į jas investuoti - tai visi trys tipai kurių reikia, kad projektas gimtų. Jie bando tai sukurti... O mes jau tai turime. Uždarbis.lt tapo tarsi "mini Silicio slėniu" - pažiūrėkite patys. Čia ateina nariai, sakantys: "Gal kam reikia 10 000 Lt? Ieškau kur investuoti"; ateina nariai su pilnomis galvomis idėjų, nežinantys, kurią realizuoti; ir galiausia čia daugybę puikių programuotojų ir dizainerių, kurie gali viską paversti realybe.
     
    Manau, kad Uždarbis.lt laukia puiki ateitis, ir mes stengsimės žiūrėti į priekį ir priimti ilgalaikius sprendimus, kurie tą ateitį - protingų ir daug žadančių žmonių bendruomenę - užtikrintų. Lietuvoje yra daug interneto bendruomenių - bet ši tiesiog kitokia, vienijanti žmones, kurie kažko siekia savo gyvenime ir nenori plaukti pasroviui.
     
    Sena afrikiečių patarlė sako: "Jeigu nori nueiti greitai, eik vienas; jeigu nori nueiti toli - eik kartu".
     

    2004 02 09 2004 07 30 2005 02 04 2005 12 21 2006 07 18 2007 03 07 2007 09 23 2008 01 05
  24. Patinka
    MiXeRiSLT gavo reakciją nuo Modestas. Sveikinu sulaukus didžiausių metų švenčių!   
    Gerų jums švenčių ;)
  25. Patinka
    MiXeRiSLT gavo reakciją nuo Modestas. Sveikinu sulaukus didžiausių metų švenčių!   
    Gerų jums švenčių ;)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...