Pereiti prie turinio

andriusfm

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    53
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo GPC Nuo WAMP į MEAN stack'ą   
    Geriau derinti įrankius prie svetainės, negu atvirkščiai. Jei kuriama svetainė didžiąją dalį darbo atlieka serveryje ir to užtenka, pilnai užtenka php + mysql. Tuo pačiu, nors Angular.js ir Node.js naudoja javascript, tačiau praktikoje javascript panaudojimas skiriasi - sunku apibūdinti, bet javascript Angular.js pusėje "skiriasi" nuo javascript Node.js.
    Yra ir kitas kelias - palengva įvesti (ir išbandyti) klientinę javascript biblioteką: siūlau pasižiūrėti į Facebook/Instagram sukurtą React.js biblioteką. Viena, nereikės atsisakyti php + mysql kombinacijos, antra, vėliau bus galima pereiti prie node.js backend'e (jei atsirastų poreikis). Ką bandau pasakyti, nėra būtina pasirinkti arba php+mysql, arba MEAN - galima palengva pereiti.
     
  2. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo Klicko HTML formų stilizavimas   
    twitter boostrap
  3. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo Bertos Problema su Excel ir CSV   
    Pažymėk ląstelę su F2 klavišu, tada Paste. Atsimenu, jog egzistuoja simbolių skaičiaus apribojimai, bet detaliai neatsimenu. Tiesa, ar korektiškai perkels į CSV formatą - nežinau.
  4. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo Tikasas Dėl c++ uždavinio duomenų failo   
    Jei yra trys komandos, tarkim, jog sužaidė taip:
     
    1 komanda vs 2 komanda - 2:1
    1 komanda vs 3 komanda - 1:0
    2 komanda vs 3 komanda - 2:3
     
    Daugiau variantų kas su ku o =aid4nėra. Šią informaciją galima užrašyti matricos pagalba:
     

    [ 0 2 1 ] [ 1 0 2 ] [ 0 3 0 ]
     
    Tarkim pirma eilutė ir trečias stulpelis rodo, jog pirma komanda trečiai komandai įmušė vieną įvartį.
     
    Jei nori pažiūrėti kiek turi pirma komanda pergalių, pralaimėjimų ir lygiųjų, reikia eiti per pirmą eilutę ir palyginti ten įrašytą ivarčių skaičių su simetrišku pagal pagrindine diagonalę skaičiumi.
  5. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo rodzheris C++ uzdavinys su matrica   
    Tarkim kvadratinė matrica:
     
    a11 a12 a13
    a21 a22 a23
    a31 a32 a33
     
    Virš pagrindinės įstrižainės esantys elementai:
     
    a12 a13
    a23
     
    Šių elementų sąlyga, stulpelio indeksas didesnis už eilutės indeksą:
     
    for (i ...) // eilute
    for (j ...) //stulpelis
    if (j > i) // X[j] virš pagrindinės įstrižainės
  6. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo infas Programa C kalboje, reikia patarimo :)   
    Galima gudriau.
     
    Kaip jau minėta, lygybė gali būti perrašoma:
     
    3*d^2 + 2*d*x - x^2 = aaa
     
    Mažiausias aaa yra 111, didžiausias 999, todėl lygybė įmanoma, kol bus tenkinama nelygybė:
     
    1000 > 3*d^2 + 2*d*x - x^2 > 100
     
    Į nelygybę įstatant vis didesnius x pastebėsi, jog galimų d verčių intervalas vis siaurėja. Kai x peržengia maždaug 800, negalėsi parinkti tokios sveikos d vertės, kad nelygybė būtų patenkinama (trumpai tariant, x užtenka keisti iki 800).
     
  7. Patinka
    andriusfm gavo reakciją nuo TomasAchmedovas SQLite3 Problema   
    Gal naujoje direktorijoje sqlite db gali būti tik nuskaitoma (read-only). Siūlau pažiūrėti leidimus (file permissions). Tam kad sqlite galėtų įterpti naują įrašą ar atnaujinti esamą, kiek prisimenu ji sukuria atskirą bylą, kurioje surašo tokias operacijas, kad vėliau galėtų grįžti į tarpinę būseną (rollback, nežinau kaip tiksliai išversti).
     
  8. Patinka
    andriusfm sureagavo į P.S. Klausimas: Nuo ko pradeti?   
    Pritariu svarbiausia suprasti "programavimo filosofiją". pvz.: Pascal dėl to renkasi, nes taip pakankamai žmogui suprantamo kodo kalba, bet kartu ir truputi kaprizinga kalba. Pastaruoju metu šlifuoju C++ tai turbūt pati tinkamiausia kalba mokymuisi. Pirmiausia pradėk nuo paprastų dalykų: t.y. kas tokie yra kintamieji, kokie jų tipai,viskas apie ciklus, tada funkcijos, po to struktūros ir klasės ir jų metodai, tada objektai, konteinerinės klasės, galiausiai nuorodos ir rodyklės ir galiausiai sąrašai, dvikrypčiai vienkrypčiai, su fiktyviais elementais, bet tai bus pakankamai sunku. Iš kart norėsis pulti vektorius ir šablonus, bet siūlau palaukti, nes paragavus jų labai sunku bus mastyti jų neįtraukiant į programą, o mokantis geriau su jais luktelėti.
     
    C++ bus daugiau nokinimuisi, dėl išmokimo yra nemažai net ir lietuviškos medžiagos, bet rinkoje ji nėra tokia paklausi. Dėl papildomos motyvacijos siūlau naudoti JAVA. Ja programuojama androidams ir ji bus ir yra labai paklausi, ji turi visas minėtas c++ dalis, tik kai kas supaprastinta ir palengvinta. JAVA taip pat turi vieną trūkumą, kuris nelabai sveikas mokantis - ji nėra labai patikima, gali sulaukti errorų, kurių ir neturėtų būti negana to JAVA dar ir lėtesnė už C++. Bet jei mokėsiesi vienas ir neturi geležinės valios tikrai siūlau išbandyti JAVA.
     
    Gera idėja norint tapti web developeriu yra nokintis JavaScripto (ne jQuery) ši programavimo kalba turi visus objektinio programavimo kalbos privalumus, jos aukso amžius dar turbūt tik aušta,nes tik dabar į rinka ateina tokios technologijos kaip node.js ir noSQL tipo duomenų bazės.
     
    Pilnai suvokus viena sudėtingą programavimo kalbą nes bus jokių problemų, nes reiks tik surasti skirtumus ir palyginti sintaksę.
    Sėkmes.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...