Pereiti prie turinio

Siaubakas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    67
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Siaubakas sureagavo į emool Būsto pirkimo su banko paskola gidas nuo A iki Z   
    Sveiki, kadangi šis forumas yra man labai daug padėjęs kokiais nors patarimais. Tai nutariau sugrąžinti tai ką esu gavęs ir parašyti straipsnį arba taip sakant ilgą postą. Turbūt labai daug kam iš mūsų yra aktualu būsto paskolos. Manau dauguma iš Jūsų dar apie tai galvojat ir Jums tai galėtų būti aktualu. Kadangi kai man reikėjo panašios informacijos aš jos tiesiog neradau. Tam, kad ją gauti prireikė apie keliasdešimt skambučių , daug naršymo internete, daug klausinėjimo etc. Todėl dabar aš ją jums pateiksiu sukramtytą ir padėtą ant lėkštutės.
     
    Mano postas žinoma tiks ne visiems, nes aš pirkau senos statybos sovietinį butą Vilniuje. Tam kas perka dar tik statomą būstą arba namą tai situacija ten kiek kitokia ir patarimai ten turėtų būti kiek kitokie. Taip pat žmonėms kurie jau turi nusipirkę antrą ar trečią savo gyvenime būstą tam irgi tai nebus greičiausiai aktualu.
     
    Šiame poste papasakosiu, kaip ir kur reikia ieškotis buto, į kokius niuansus reikia atkreipti dėmesį . Kaip kalbėtis su būsto šeimininkais , brokeriais, bankais, etc. Taip pat papasakosiu apie visą pirkimo eigą ir procedūras. Bei sunkumais su kuriais susidūriau. Taip pat papasakosiu ant ko neišsidurti ir kaip neprarasti pinigų. Kai kuri informacija ir pamastymai gali būti neteisingi , bet vėlgi tai yra mano nuomonė, mano padaryti žingsniai. Ir turbūt kai kurie žmonės tai visiškai darytų kitaip.
     
    Ant šio būsto pradinio įnašo taupiau ganėtinai ilgai, teko padirbėti ir užsienyje. Nuo minties, kad man reikia būsto ir iki tol kol sutaupiau pinigų ir į jį atsikrausčiau praėjo turbūt kokie 3 metai.
    Pusantrų metų pradirbau užsienyje sutaupiau pinigų pradiniam įnašui, jo remontui/ įrengimui ir juodai dienai ? Deja kai grįžau į Lietuvą buvo sunku surasti normalų darbą nes pas mus buvo pirmas Lock down'as ir niekam beveik nereikėjo darbuotojų. O į vieną vietą siųsdavo po šimtus CV. Taip ir praleidau pusmetį be darbo su sumažėjusiomis santaupomis. Tada susiradau šiokį tokį darbą. Praėjo pusmetis tada pradėjau skambinėti bankams ir derinti visus būsto reikalus, bei pradėti ieškoti buto. Dar apie tris mėnesius truko buto paieška ir dar apie pora dokumentų tvarkymas. Na o šiuo metu pradėjau remontą, o kada jis baigsis net nežinau ?
     
    Beje , kai tik pradėjau taupyti butui, pagal suplanuotą ir sutaupytą pinigų sumą būčiau galėjęs įsigyti 2k butą šiuolaikinės statybos name. Tačiau šiai dienai pavyko įsigyti tik seną sovietinį 2k butą.
     
    Toliau pateiksiu patarimus ir žingsnius bei klaidas.
     
    1 žingsnis. Pagalvokite , nuspręskite ar jums tikrai reikia nuosavo buto, ar pakankamai tam pasiruošėte. Ar planuojate visada gyventi Vilniuje etc.
    Mano atveju, buvo daugybė argumentų ir kontraargumentų:
     
    Na bet aš vistiek esu už, nes nuomuojame bute negali kaip nori nusidažyti sienų, negali kokių nori nusipirkti baldų, o ir prasmės nėra. Nes kai reikės kraustytis visi nupirkti baldai greičiausiai eis velniop, nes kitame būste jų nebus kur padėti. O be to šiai dienai paskolą mokėti man kainuoja pusantro karto mažiau negu mokėčiau nuomą už analogišką būstą. O ir šiaip jau dakniso mane turėti reikalų su nuomuotojais. O jeigu situacija su Euribor nesikeis tai po kokių 10 metų tokio būsto nuomos kaina gali būti kokius 4 kartus didesnė nei mokama banko paskola, dėl elementaraus pinigų nuvertėjimo ir kylančių atlyginimų. Na ir šiaip aš jau 6 metus mokėjau nuomą, bet tie pinigai niekur nesikaupdavo, o likdavo nuomuotojo kišenėje. Mokant paskolą šie pinigai padengia būsto paskolos dalį, na ir analogiškai lieki vis mažiau ir mažiau skolingas bankui, bei “įgiji” didesnę dalį turto.
     
    2 žingsnis. Pagalvokite kokio , kokioje vietoje ir už kokią sumą būsto Jums reikia.
    Na čia vienas iš svarbiausių momentų, nes turbūt nesidžiaugsite 25 kvm būstu nusipirktu Naujojoje Vilnioje ? Pirmiausia tai siūlyčiau aplankyti visų bankų internetines paskolų skaičiuokles ir sužinoti kokią maždaug sumą pagal interneto skaičiuokles jie galėtų Jums suteikti . Bei nuo tų skaičiuoklių nubraukite apie 20 procentų sumos. Nes realybėje jie tikrai neduoda tokios sumos, kurią rašo skaičiuoklėje.
    Pagal gautą sumą apeikite skelbimų portalus , kad susidarytumėte realų NT rinkos vaizdą ir pamatytumėte ką realiai galėtumėte įsigyti už duodamą pinigų sumą.
    Be to įsitikinkite , kad tikrai turite norimo NT kainos pradinį įnašą. Pradinis įnašas de facto negali būti skolintas , tai turi būti Jūsų asmeninės lėšos. Tačiau vėlgi tai manau galima būtų apeiti. Jeigu neklystu pinigai gali būti dovanojami, bet dovanojami tik įregistruojant kaip dovaną ( na tai reikėtų patikrinti skambinat į banką)
    Kuriame rajone pirkti būstą ir kelių kambarių būstą pirkti?
    Donaldas Trumpas yra pasakęs: - Yra 3 esminiai dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį perkant būstą , tai vieta, vieta ir dar kartą vieta. Na žinoma geriausias būstas turbūt yra senamiestyje , bet nemanau , kad visi tai galime įpirkti. Renkantis rajoną turėtumėte atkreipti dėmesį į susisiekimą , infrastruktūrą, local activities , bei žinoma žmones kurie ten gyvena .
    Naujininkai: na visi Naujininkams žada kažkokią tai aušrą, bet aš BBD ant jų, nes teko šalia tų narkašų apie metus pagyventi, tai daugiau nebenoriu. Tačiau vėlgi rajonas yra didelis ir vienoje sakyčiau geros perspektyvos, o kitoje geros bus tik tada , kai čigonai pradės pardavinėti stipresnius narkotikus, kad kai kurie žmonės ten greičiau užsilenktų.
    Pilaitė : Na tai tikrai gražus rajonas. Tai vienintelis rajonas, kuris buvo statomas nuo nepriklausomybės ir visi pastatai ten yra statyti nuo 1990-ųjų. O šiai dienai didžioji dalis pastatų yra pastatyti nuo 2013 metų. Bet vėlgi rytiniai kamsčiai, na ne ačiū.
     
    Galėčiau apžvelgti visus rajonus, bet manau dauguma iš jūsų ir taip turit gerą nuovoką ir žinote kuris rajonas jums geriausiai tiktų. Taip pat galite pasikabėti su brokeriais ar besigaudančiais NT apie rajonų perspektyvas.
     
    Mano atveju aš rinkausi tarp 2 kambarių buto miegamajame rajone ir vieno kambario buto kur nors netoli centro. Na bet laimėjo miegamasis rajonas, nes nedžiugino perspektyva gyventi 30kvm bute nors ir arti centro.
    Taip pat kitas svarbus aspektas renkantis sovietinį būstą,  reikia nepamiršti, kad egzistuoja keli būsto segmentai. 1-2 kambarių butai ir 3 bei daugiau kambarių butai. Geriausia pirkti yra 1-2 kambarių butus, kadangi juos labai lengva parduoti ir išnuomoti. 3 ir daugiau kambarių sovietiniai butai tikrai neverti dėmesio, kadangi juos parduoti beveik neįmanoma. O išnuomoti irgi keblu. Na aišku jeigu turite didelę šeimą, tada jo, bet kitu atveju tikrai neverta. Taip pat pasigalvokite kiek Jums kvadratų būsto reikia. Mano nuomone nors ir gyvenu vienas, bet man 2 kambarių butas yra labai optimalus variantas. Svarstyčiau dar apie 1k butą, ne mažiau nei 35 kvm. O mažesni butai tiesiog neverti dėmesio, nes į juos jūs paprasčiausiai netilpsite.
    3 žingsnis Pagaliau pradedame veiksmą. Šis žingsnis yra labai svarbus ir jo nevalia praleisti. Kitu atveju galite prarasti nemažą pinigų sumą.
    Kai jau žinome už kokia sumą būsto mums reikia skambiname bankams. Ne bankui, o BANKAMS, visiems esantiems Lietuvoje. O tiksliau tai užpildome paraišką internetu ir laukiame kol mums paskambins bankai. Dėl bankų užimtumo, kai kurie bankai paskambina jau kitą dieną, o kiti tik po savaitės. Kai su Jumis susisieks bankininkas. Jūs jam pasakykite kad ieškotės buto ir norėtumėte sužinoti kokią maksimalią sumą galėtų skirti bankas ir su kokiomis palūkanomis bei kokio dydžio reikalingas pradinis įnašas taip pat sakykite, kad norite jog bankininkas įvertintų jūsų kredito istorijos bei sodros duomenis. Jeigu bankininkas tingės vertinti kredito istoriją ir sodrą ir sakys: na tai suraskite konkretų būstą ir tada kreipkitės. Sakykite kad radote Jums patinkantį būstą ir pardavėjas laukia avanso  bei to būsto kainą šaukite iš lempos( na geriau kad tai būtų kiek daugiau nei interneto skaičiuoklėje parodyta kaina) Tada bankininkas jums pasakys maksimalią sumą bei palūkanų  ir pradinio įnašo rėžius.
    Kodėl tai svarbu?
    Žinau realiai žmonių , kurie sumokėjo pardavėjams didelę sumą avanso , o bankas jiems nefinansavo paskolos.
    Be to ir man buvo situacija kai pamačiau labai fainą butą , pardavėjas prašė 5 000 eur avanso, o bankas to būsto sumos nebūtų finansavęs. Nors net pagal interneto skaičiuokles aš būčiau galėjęs įsigyti tą būstą. 
    Beje dar svarbus momentas prieš kalbantis su bankais atsisakykite visų savo turimų kredito kortelių turinčių galimybę duoti kreditą. Paprasto kreditinės OK, Tačiau turinčios kredito galimybę netinka. Kadangi kredito kortelę bankas įvertins kaip jūsų finansinį įsipareigojimą ir analogiškai suteiks mažesnę paskolą.
    Kodėl svarbu, kad bankas patikrintų sodrą ir kredito istoriją Creditinfo ? O  va čia labai svarbi dalis. Preliminariai bankas skaičius šaudo iš lempos. Tačiau kai pamato duomenis iš Sodros ir Creditinfo jie jau gali pasakyti labai konkrečius skaičius apie tai kokio dydžio paskolą galite gauti. Ir su maždaug tokia suma galite ieškoti buto. Beje mano atveju nė vienas bankas man konkrečiai nepasakė kiek reikės pradinio įnašo. Visi pasakė tik apytiksliai.
    Kodėl svarbu paskambinti visiems bankams ? Nesikliaukite tik vieno banko pasiūlymu, net jei tame banke dirba jūsų žmona, ar mama  ar draugė, arba draugai ten gavo geras sąlygas. Nes jūs to pačio negausite. Beje kai aš pasikalbėjau su visais bankais, sąlygos juose skyrėsi kaip diena nuo nakties.
     
    4 žingsnis. Na  jau beveik imamės veiksmo ? Tai dar labai svarbus momentas . Tam kad nupirkti būstą su paskola, bankas reikalauja , kad tas b9stas būtų įvertintas turto vertintojo. Turto vertintojas nusako " tikslią " buto vertę. Šiuo  veiksmu bankas tiesiog apsidraudžia , kad žmonės nesudarytų fiktyvių sandorių kaip kad pvz. nenupirktų kokios 20kvm lūšnos Kalabybiškyje už pusė lemo. Ir be to nuo turto vertinimo priklauso kokią sumą paskolos sumokės bankas. Nes jei Jums sakė, kad maksimaliai gausite 100K, o būstas įvertintas už 70K  Tai paskolą suma bus = 70 000 - (pradinis įnašas ) o likusius dengsite iš savo kišenės
     
    Beje turto vertintojas turi būti tinkamas bankui.  Turto vertintojų sąrašą kiekvienas bankas turi paskelbęs savo puslapyje.
    Patarimas: Jeigu patikrinsime visų bankų skelbiamus turto vertintojus pamatysime, kad yra apie 10 turto vertintojų, kurių vertinimai tinka visiems bankams. Tai siūlyčiau rinktis vieną iš jų. Nes jei pasirinksime turto vertintoją, kurio turto įvertinimas tinka tik SWEDBANK, o swedbank sakys srry, mes Jums neduosime paskolos. Tai su tuo pačiu turto vertinimu negalėsime kreiptis į SEB. O kitas turto vertinimas kainuoja apie 150-200 eur.
    Turto vertinimas vyksta maždaug tai. Į norimą NT objektą atvažiuoja turto vertintojas, jis padaro keletą NT nuotraukų. Ir per kelias dienas copy pastina 30 psl. traktatą prirašytą totalios xujnios ? Tai va atsiunčia jis jum tą traktatą emailu ir už jį turite sumokėti 150-200 eurų. Tačiau iš viso to traktato ten realiai bankui svarbios kelios eilutės: įvertinta suma, buto būklė.
    Turto vertinimas šiaip įprastai vyksta kai surandate būstą ir pardavėjui sumokate avansą. Tačiau yra vienas labai svarbus momentas dėl ko tai paminėjau . Šiai dienai dauguma Vilniuje parduodamų būstų prašoma kaina yra žymiai didesnė negu ji yra įvertinta banko.
    Buvau suradęs aš vieną fainą būstą, už jį prašė 80 000 ,  pagal skelbimus analogiški butai kainavo tiek pat , o ir tokius būstus greitai nupirkdavo. Na aš sakau okey man kaip ir tinka.  Kitą dieną aš paskambinu vertintojams ir jie sako: ši būstą mes maksimaliai galime įvertinti ant 70 000 . Ką tai reiškia ? . O tai reiškia , kad man reikės sumokėti , ne tik kad pradinį įnašą o ir skirtumą tarp būsto įvertintos kainos ir būsto parduodamos kainos. Realiai už tą būstą būtų reikėję man pakloti apie 20 000 EUR , bet deja tokių pinigų nebūčiau turėjęs.
    O dar įsivaizduokite, kad aš sumoku kokį 3000 avansą ir tada sužinau, kad tas būstas nebus tiek įvertinas . Ir tada realiai nuplaukia mano 3 k , kadangi daugumoje atvejų avansai pagal sutartį nėra grąžinami.
    Taigi ką aš noriu pasakyti, kad jūsų būsimo NT turto įvertinta kaina turi atitikti kainą už kurią jis parduodamas. Kitu atveju jūs primokėsite skirtumą tarp kainos ir vertinimo.  Tokie atvejai yra gan dažni, kad reikia primokėti pora tūkstančių, tačiau mano atveju būtų reikėją primokėti , net 10 000 ? Jeigu pinigų turite ir galite tai leisti tada viskas OK, jei neturite tada jau blogiau ?
    Kadangi tuo laikotarpiu kai ieškojau būsto , gerus butus nupirkdavo per dvi valandas. O aš nežinodavau ant kiek toks butas būtų įvertintas. Buvo keli atvejai, kai sakau OK butas tinka tik rytoj susiskambinu su vertintojais. Susiskambinus su vertintojais jie sako, jo butą galėsime įvertinti pardavimo kainai. O aš visas laimingas skambinu pardavėjui ir sakau OK įvertino, davai perku. O jis man atsako: tai kad jau vakar aš jį pardaviau ? ? ?  Na kadangi taip nutikdavo tai a6 paskambinau  vienam geram vertintojui ir sakau : gal galite pasakyti kokia kvadrato kaina yra vertinami tokių ir tokių metų, tiek kambarių butai tokiame rajone. Na ir tada gavau vidutines norimų butų įvertinimo kainas.
    Beje svarbus momentas butų kaina yra matuojama , kaina už kvadratinį metrą. Niekas neskaičiuoja : vidutinė kaina už 2 k senos statybos butą naujanuose 60 k o pašilaičiuose 70 . Skaičiuojama vidutinė kvadrato kaina 1 kambario buto senos statybos naujininkuose 1500 eur ir etc.
    Kai sužinojau vidutines kvadrato kainas, pagal tai pradėjau ieškoti būsto ir neprašoviau, nes žinojau , kad būstas kurį išsirinkau bus įvertintas reikiamai sumai. Taip ir įvyko ?
     
    Reziume: Taigi pusė darbo jau padarėm. Žinom, kad bankas paskolą duos, Žinome sumą už kokią maksimaliai galime nusipirkti būstą , bei Žinome kokiuose kainos rėžiuose turime ieškoti buto , kad bankas dengtų buto kainą. Tikėkite ar ne , bet labai didelė dalis žmonių kiek teko sutikti tokios informacijos neturi. Ir dėl to gali patirti didelių finansinių nuostolių.
     
    5 žingsnis. Na dabar tikrai jau imamės darbo ?
    Na atsiverčiam aruodas , žiūrime nuotraukas, surandame mums patinkančius variantus ir važiuojame apžiūrėti. Beje visuose skelbimuose nuotraukos yra labai gražios, o realybėje ten realiai ššš. Aš pats važiavau apžiūrėti apie 15 objektų , kol suradau savo.
    Kiekvienam žmogui vertinimo kriterijai tikrai yra skirtingi, ir nesiimsiu sakyti kas geriau kas blogiau , nes čia kiekvieno asmeninis reikalas, bet trumpai papasakosiu apie savo kriterijus.
    Vienas iš pagrindinių dalykų , kurių norėjau tai vaizdas pro langą, nenorėjau, pro langą matyti kito namo. Tai dabar pro langą matau žemai esantį vaikų darželį ir mokyklą ?
    Ne pirmas ir ne paskutinis aukštas. Esmė tame, kad pirmame aukšte visada girdėsis kada pareina tuzinas vaikų iš  mokyklos ir 18h visas namas grįžta iš darbo na ir dar girdėsime kaip girtas Jonas 3h nakties grįžta ir daužosi ? Paskutinis aukštas irgi netinka, nes per vasarą , labai užkaitins nuo saulės, o per žiemą ten dėl šalčio nebus įmanoma išbūti.
    Na ir dar aišku pilna tokių kriterijų kaip parkingas, langų kryptis, parduotuvės, laiptinės būklė etc.
    Mano atveju rinkausi kaip įmanoma blogesnio įrengimo būstą, kadangi jis bus pigesnis. O ir be to dauguma būstų reikėjo kapitalinio remonto. Nes būna užeini, atrodo kažkas lyg ir gražaus, bet matai, kad santechnika ir elektros laidai nekeisti. O principe juos keisti reikės ir tą patį kapitalinį remontą daryti tiek gražesniame  tiek prastesniame bute. Tai esmė tame, kad būsto kaina skiriasi apie 5-10 k bet remonto iš esmės reikia to pačio. Na ir dauguma žmonių , kurie turi antrą trečią butą man pritars, kad geriau imti pigesnį ir kuo labiau nujotą būstą, kadangi vistiek remonto to pačio reikės. Beje tokio dalyko nesupranta labai daug žmonių, kurie būstą perka pirmą kartą.
    Aišku jeigu būtų galimybė tai rinkčiausi būstą kainuojantį 20 k brangiau, bet su geru remontu. Tačiau kaip ir minėjau: greičiausiai toks butas nebus įvertintas reikiamai sumai turto vertintojų.
    6žingsnis. Kalbamės su NT savininkais/brokeriais.
    Va čia ir prasideda įdomybės . Dažniausiai NT yra parduodamas per brokerius , na o tie padl.. pastoviai meluoja. Netikėkite nei vienu jų žodžiu ? Savo brokerį galvojau realia pasmaugti ir pakasti ?  Na kai paskambinsite telefonu susitarsite dėl apžiūros tai už jūsų stovės brokeris, ir pastoviai jum p.. protą , koks tas butas gražus ir axujienas. Nu ždž tokių pasakų priseks kaip Ostapas Benderis apie naujuosius Vasiukus ? Realiai netikėkite nei vienu brokerio žodžiu ir kai galvosite apie būstą galvokite savo galva.
    Kartą atvažiavau į vieną objektą , o man brokeris pradėjo pasakoti , kad va šitam butui priklauso stogas, čia galite daryti terasą bla bla ? O šiaip tai yra dar toks dalykas tai rūsys. Dažnai skelbimuose yra rašoma, kad butas turi rūsį. Dokumentuose irgi gali būti rašoma, kad butas turi rūsį. Tačiau realybėjė, jeigu objektas tikrai domina, paprašykite, kad Jus gyvai nuvestų į rūsį. Jeigu atsimazina reiškias rūsio nėra. Kadangi tais laikais, kai statė butus rūsių visiems neužteko, arba vienas žmogus pasisavindavo kelis rūsius. Mano pažįstamam nutiko istorija, kad jis pagal dokumentus rūsį turi, bet realiai rūsio nėra. Tai jisai sutarė su namo pirmininku ir pats tą rūsį sau pasistatė ? ?  Mano atveju irgi rūsys buvo dokumentuose bet realiai rūsio nebuvo . Kadangi kažkas turėjo net du rūsius ?  Na bet pardavėjas tą reikalą išsprendė.Aišku pykčių labai daug buvo.
    Kitas labai svarbus momentas, pasidomėkite ar tam butui bus atliekama renovacija. Jeigu bus atliekama įvertinkite ar ji Jums apsimokės.
    Be to prašykite visų sąskaitų, nes gali būti ten įtraukta toks dalykas kaip mokestis už renovuotą liftą. Kartais namas nusprendžia , kad reikia pakeisti liftą. Pakeisti tai pakeisti tačiau tai brangiai kainuoja, kiek teko domėtis vienam butui reikės mokėti po 50 eurų du metus už lifto pakeitimą.
    Na ir šiaip prašykite registrų centro išrašo ( jame yra nurodyta, kam butas priklauso, ar jis nėra įkeistas etc.) Atkreipkite dėmesį kas parašyta prie laukelio žymos. Taip pat ten parašyta buto kvadratūra. Kvadratūra irgi yra labai svarbu. Kadangi kaip minėjau butas turto vertintojų yra įvertinamas pagal kvadratus.Kartais skelbimuose įrašomas kitokia kvadratūra, negu ji yra pagal dokumentus, o tai jau labai blogai Beje kartais pasitaiko prikolų, kai buto dydis skiriasi nuo to kas parašyta dokumentuose.
    7 žingsnis Butas mums tinka.
    Na pagaliau suradome savo būstą , butas mums tinka. Jamam. Tuo atveju įprastai pasirašoma preliminarioji buto pirkimo-pardavimo sutartis ir sumokamas avansas.  Jeigu butas Jums tikrai tinka, siūlyčiau dar labai gerai pasiderėti dėl kainos. Nusiderėti kiek įmanoma geresnę pirkimo-pardavimo sutartį, bei aplamai turbūt grįžti namo ir gerai pagalvoti apie tą NT objektą. Kadangi pirkti ant emocijų nėra labai gerai. O be to dar Jums reikia išsiaiškinti ar turto vertintojai jį įvertins norimai sumai . Kai aš ieškojau buto tai butus nupirkdavo per dvi valandas ? Todėl aš pats stūmiau, kad kuo greičiau nupirkti ir prašiau kuo greičiau sudaryti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį (PPP) Vien tik tam , kad buto neparduotų kitiems ?
    PPP kas tai ? Preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis tai sutartis tarp pirkėjo ir pardavėjo, kuriame pardavėjas įsipareigoja parduoti NT objektą už X sumą iki tam tikros datos, o pirkėjas įsipareigoja tą objektą už X sumą nupirkti. Toje sutartyje taip pat nurodomos aplinkybės, kokie baldai bus parduoti su butu , kada butas turi būti perleistas pirkėjui etc . Taip pat joje yra nurodoma avansas ,kuris bus sumokamas kaip užstatas. Avanso esmė yra tokia, jei pirkėjas atsisako pirkti butą jis praranda savo avansą, jei pardavėjas nesutinka parduoti buto jis turi gražinti avansą bei sumokėti avanso dydžio baudą ( aišku būtinai žiūrėkite kad tokie punktai būt įrašyti, nors standartiniame šablone tai yra įrašyta)
    Avansas Jeigu pirkėjas nesutinka pirkti būsto jis praranda avansą Tai va, kodėl aš akcentuoju, apie sumą kurią bankas Jums gali suteikti bei apie turto vertinimą ? Vat dėl to , kad jeigu jūs sumokėjote avansą ir bankas Jums neduos tokios didelės paskolos ir Jums reikės skirtumą padengti iš savo kišenės. O jei skirtumo nesumokėsite neįvyks ir sandėris dėl ko nuplauks jūsų avansas. Taip pat jeigu turto vertintojai neįvertins buto reikiamai sumai, ir neturėsite savų pinigų padengti tą skirtumą avansas irgi nuplauks. Šiai dienai avansas yra nuo 2 000 iki 5 000 kartais siekia ir 10 000. Juk nenorėtumėte prarasti tokios didelės sumos ? tiesa ? 
    Dėl šios priežastie siūlyčiau tartis su šeimininku , kad sutiktų įrašyti du punktus, kad jeigu turtas nėra įvertinamas tokiai ir tokiai sumai sandoris nutrūksta ir pardavėjas gražiną avansą ir galbūt net sumoka avanso dydžio baudą. Taip pat galite įrašyti tokį punktą, kad jei bankas neduoda paskolos tai sutartis vėlgi nutraukiama ir pardavėjas grąžina avansą. Bet vėlgi šie du punktai nėra įprasti , čia tokios labiau jau derybos gaunasi.
    Beje dar nepaminėjau tokio dalyko. Kai skambindavau per skelbimus dėl NT tai šeimininkų ar brokerių klausdavau? - o gal žinote kokiai sumai bus įvertinntas šis NT ?
    dažniausi atsakymai būdavo:
    -Ne nežinome ( Jeigu tai pasako savininkas tai gal ir tikrai nežino arba butas nebus tiek įvertintas, jeigu tai pasako brokeris tai butas nei per kur nebus įvertintas tokiai sumai ? )
    -Panašiai ir bus įvertintas ( Na tai galima manyti, kad skirtumas bus iki poros tūkstančių eur.
    - Taip jis tiek ir įvertintas ( na aišku reikia labiau pasidomėti ar jie  domėjosi tuo , bet jei tai pasakė brokeris, tai jis jau greičiausiai kalbėjo su turto vertintoju, ir butas bus tiek įvertintas)
    Kadangi turto įvertinimas yra labai svarbu, tai dėl jo galite tartis su pardavėju ar jis sutiktų įrašyti tokią sąlygą į sutartį. Kaip ir minėjau mano atveju aš jau žinojau norimo rajono, norimų metų preliminarius įvertinimo dydžius. Dėl to viskas man buvo žymiai lengviau.
    Beje kai vesite avansą tai veskite savininkui per banką. Ir paskirtį parašykite avansas už buta xxx pagal preliminarią pirkimo pardavimo .Nepatariu jokių grynųjų. Net ir kad ir ką jis sakytų, siūlytų neoficialiai ir pan. Kaip perki būstą su paskola viskas vyksta tik oficialiai. Taip pat kai tarsitės dėl avanso dydžio tarkitės kuo mažesnę sumą. Nes jeigu kas blogo nutiks mažesnę sumą ne taip gaila prarasti ? Tačiau kita vertus, būna atvejų , kad jeigu yra per mažas avansas ir pardavėjai gauna geresnį pasiūlymą. Jie tiesiog grąžina avansą, sumoka baudą ir parduoda NT brangiau.
    8 žingsnis Kviečiame turto vertintoją. Na kaip ir kalbėjau . Pakviečiame turto vertintoją .  Jis padaro kelias nuotraukas bute ir surašo savo traktatą ? Jam sumokame 150-200 eur ?
    Beje anksčiau rašydavau taip tarsi su jais yra labai lengva . Tiesiog paskambini nurodai adresą ir tau jie pasako jo kainą. Ne taip nėra . Nes jie tikrai turi daug darbo ir nemokamai kainos nesako. Kai kurie iš jų paima 50 eurų ir tik tada pasako kainą kuria įvertintų.
    Bet kaip aš ir minėjau vieno labai gero vertintojo paprašiau , kad jis man nurodytų apytikslią kainą tame rajone už kvadratą ir pagal tai pats sau įsivertinau. Na ir tai suveikė
    9 žingsnis
    Skambiname visiems bankų vadybininkams, su kuriais kabėjome ir siunčiame jiems Turto vertinimą, bei laukiam konkrečių pasiūlymų. Kai jau turime turto vertinimą iš banko gausime konkrečius skaičius: sumą, pradinį įnašą , palūkanas etc. Kai jau turėsime visus pasiūlymus iš jų beliks tik pasirinkti vieną pasiūlymą arba derėtis dėl kaip įmanoma geresnių sąlygų. Kai išsirinksime pasiūlymą bankas mums atsiųs taip vadinamas bendrąsias sąlygas , kuriose bus nurodytos sumos, palūkanos ir visa kt.
    10. Notaras
    Tai antras pagal blogumą asmuo po brokerio ?  Eilės pas notarą šiai dienai yra apie pusantro mėnesio. O jų įkainiai tai... (Beje preliminarioje pirkimo pardavimo sutartyje nurodykite kas moka už  notarą, pagal CK yra mokama per pusę, bet kas mokės tai čia yra irgi derybų objektas ) Tai va sutarkite su pardavėju pas kurį notarą eisite. Notara tai principe nesvarbu kurį pasirinkti. Nes jie visi yra valstybės tarnautojai ir jie šunybių nepridarys. Na aišku aš rinkausi pagal laiką kada notaras gali mus priimti. Dar galite registruotis, pas notarą kitame mieste . Pas notarą reiks eiti ir pardavėjui ir pirkėjui kartu. Jam sumokėti teks apie 300 -600 priklauso nuo NT pardavimo kainos. PO šio apsilankymo oficialiai jūs jau tampate NT savininku ? Na realiai ne savininkas, bet registrų centre bus parašyta , kad esate to objekto savininkas, tik nesate atsiskaitęs už turtą.
    Dar toks niuansas, einant pas Notarą notarui reikia pasakyti per kiek dienų norite kad Jus įregistruotų RC. Galite rinktis  1, 3 ar 10 dienų, Nuo to priklauso ir kaina. 1 D brangiausia 10 dienų terminas pigiausias , bet reealiai skirtumas ten ant 30 eurų
    11 vėl bankas Na čia jau beveik chill
    Nusiunčiame jam notarinę sutartį.
    Jis mus prašo apdrausti butą.Gali būt kad jis net savo draudikus turi, todėl atsiųs mum pasiūlymą.
    Apdraudžiame butą
    Tada bankas mum prašo : susiraskite kokį notarą tam kad galėtume sutvarkyti Hipoteką. Hipotekos įkeitimas tai nekilnojamo turto įkeitimas bankui. Tai reiškia jeigu mes nemokėsime paskolos, bankas iš mūsų galės ganėtinai lengvai tą butą atimti. Ir dar tai reiškia, kad be banko leidimo, mes negalime to buto parduoti.
    Šioje situacijoje esmė , kad mums vėlgi reikia notaro. Mums reikia hipotekos dokumentus paimti iš banko skyriaus ir pasirinktam notarui juos nuvežti. Vilniuje notarų eilė labai ilgos, todėl aš važiavau į Kalabybiškį, kur notarų eilės buvo 3 dienos kažkur, tam kad greičiau reikalus tvarkyti ?
    Na nuvežame dokumentus Notarui . uždedame pora parašų , sumokame notarui apie 200 eur na ir čia baigta
    Bankas per kelias dienas arba net tą pačią dieną gauna patvirtinimą dėl hipotekos.
    Tada jūs parašote prašymą internetu dėl paskolos išmokėjimo, ir nurodote pardavėjo sąskaitą.
    Iki savaitės laikotarpio bankas sumoka pinigus.
    12 jūs jau realiai esate būsto savininkas Sveikinu ?
    Nusiperkame pora litrų baltos , šlapkės ir švenčiame ? O jei rimtai pinigus pardavėjas gavo , tai jau tiesiog susitarimo reikalas, kada jūs kraustotės į naują butą
    13 buto perdavimas Čia irgi ganėtinai svarbus momentas Nes turite pasirašyti su pardavėju priėmimo perdavimo aktą. Tame akte turite būtinai sužiūrėti ir tiksliai nurašyti skaitliukų duomenis. To prireiks vėliau
    14 vėl notaras ? ? ?  
    Na čia tokia mažiausiai svarbi procedūra, bet ją privalu atlikti, nes priešingu atveju bankas gali jums pakelti palūkanų normą Ir ateitį neparduotumėte šio būsto jei to neatliksite. Na bet čia viskas paprasta , susitariate su notaru pas kurį atlikote pirkimą pardavimą. Šios procedūros esmė tiesiog pardavėjui pasirašyti, jog jis gavo pinigus,  o pirkėjui patvirtinti, kad jis gavo butą
     15 sudarome sutartis su paslaugų teikėjais Tai irgi labai reikalingas dalykas. Tiesiog turite sudaryti sutartį su elektros, vandens , dujų ir kitais tiekėjais, tam kad sąskaitos eitų jūsų vardu, o be to jeigu pardavėjas turėjo skolų su komunalininkais tai skolos ir liks jam . Bet kaip ir minėjau svarbu parašyti būsto priėmimo perdavimo aktą arba apskaitos prietaisų suderinimo aktą. Jų formatus rasite internete.
    Na tai ir tiek, sudėjau jums sukramtytą informaciją. Turite klausimų - klauskite. Iš karto atsiprašau už gramatines klaidas tiesiog jau vėloka. Labai tikiuosi, kad ši informacija kažkam tai pagelbės. Pasikartosiu, ši informacija labiau skirta tiems kas perkate jau pastatytus ir įrengtus butus. Kadangi nepastatytiems ir nepriduotiems būstams yra kiek kitokios sąlygos. Tiesiog dar kartą noriu akcentuoti, tam kad nepatirtumėte finansinių nuostolių yra labai svarbu teisingai vykdyti pirmuosius punktus. Sužinokite kokią paskolą bankininkas gali Jums duoti įvertinęs Sodrą ir Kreditingumo informaciją. Išsiaiškinkite kokia verte gali būti įvertintas jūsų norimas būstas , na ir tik tada pirkite. Bei nusiųskite užklausimą aplamai visiems bankams. Beje jeigu informacija patiko ir yra norinčių galiu parašyti analogišką blogą su nuotraukomis apie to buto kapitalinį remontą.
  2. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Gerdatalks Prisistatymas   
    Labas, aš esu Gerda, man 28 metai.
     
    Man patinka ir mane domina nemažai veiklų. Turiu kirpėjos diplomą, dirbau kirpėja. Dar ir dabar ši profesija praverčia. Sugalvojau pasibaigti antakių kursus - prijungiau dar vieną paslaugą. Bet visada šalia buvo domėjimasis grafikos dizainu, UX, reklama, marketingu. Įdomu buvo kaip žmonės sukuria reiklą, tekstus, straipsnius, kas slepiasi už rezultato. Į kokią audience taiko, kokius user testus atlieka.
     
    To pasekoje pradėjau rašyti plaukų priemonių apžvalgas ir sukūriau savo tinklaraštį. Susisiekiau su keliomis parduotuvėmis, kurios atsiųsdavo produktus mainais į apžvalgą. Buvo metas, kai pardavinėjau plaukų priemones, kurios sulaukdavo didžiausio skaitomumo.
     
    Po kurio laiko pradėjau freelancinti. Dabar pagrindinė veikla produktų nuotraukų redagavimas. Man šis darbas patinka, tik norisi daugiau iššūkių. Pradėjau mokytis rašyti SEO tekstus ir daugiau domėtis google anlytics, google Ads. Turiu patirties administruojant elektronines parduotuves: prekių kėlimas, produktų nuotraukų redagavimas, prekių aprašymas. Darbas su Wordpress.
     
    Gyvenu užsienyje, bet noriu parvažiuoti atgal į Lietuvą. Labai pasiilgau savo šuns. Taigi šiuo metu nuo ryto iki pietų dirbu sandelyje, vakarais redaguoju nuotraukas ir vartau CV banko skelbimus. Darbo neskirstau ir savo galimybes suprantu. Bet noriu pafreelancinti rimčiau. Didesniu tempu. Todėl šiuo metu siūlau savo paslaugas:
     
     
    Galiu rašyti SEO tekstus, parinkti tinkamus keywords, seo title, puikią meta-description
    Redaguoti nuotraukas
    Padaryti dizainą su Adoble XD (žinau kas yra usability, UX, target audience)
    Dirbu su Wordpress ir Elementor
     
    Esu kruopšti ir atsakinga. Noriu mokytis ir tobulėti.
    Išrašau SF. Su manimi galima susisiekti: [email protected]
  3. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Tmaster Prisistatymas   
    Jau senai beskaičiau tokį aiškų, nuoseklų, nuoširdų ir lengvai skaitomą tekstą.
  4. Patinka
    Siaubakas sureagavo į DavidH Knygų rekomendacijos   
    Tingiu aprašinėt, bet iš paskutinių kelių metų šios knygos ypač įsiminė ir jeigu pavadinimas sudomins rekomenduoju paskaityt recenziją arba knygos aprašymą, beveik visas šias knygas radau Kauno bibliotekoj, tai gali apsisukti ir jų nepirkus.
     


     
    Dale Carnegie "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms"
    Nassim Nicholas Taleb "Juodoji gulbė"
    Ashlee Vance "Elon Musk. Tesla, SpaceX ir fantastinės ateities paieškos"
    Pietro Scibetta, Šarūnas Jasikevičius "Laimėti neužtenka"
    Douglas Adams "Keliautojo autostopu gidas po galaktiką"
    Edwin Lefèvre "Biržos spekulianto memuarai"
    Peter Thiel ir Blake Masters "Nuo nulio iki vieneto.Startuolio užrašai, arba kaip kuriama ateitis"
    George Beahm "ISteve. Steve Jobs ižvalgos"
    Seth Godin "Purpurinė Karvė. Pertvarkykite savo verslą būdami išskirtiniai
    Jonah Berger "Užkrečiama. Kodėl daiktai ar idėjos tampa populiarūs"
    David Brooks "Kelias į save. Kaip ugdyti charakterį"
    Malcolm Gladwell "Virsmo taškas. Kaip maži dalykai daro didelę įtaką"
    John Perkins "Ekonomikos smogiko išpažintis"
    Greg Mckeown "Esencializmas. Disciplinuotas mažiau siekimas"
    Richard Branson "Nekaltybės praradimas"
    Angela Duckworth „Atkaklumas“
    Stephen King „Ponas Mersedesas“
    Phil Knight „Batų vilkas“
    Richard Florida „Kūrybinės klasės iškilimas“
    Stephen King „Radybos“
    Stephen King, Peter Straub „Juodasis namas“
    Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“
    Stephen King „Budėjimas baigtas“
    Anders Ericsson, Robert Pool „Kaip pasiekti beveik viską“
    Seth Godin „Ikaro apgaulė: Kaip aukštai tu skrisi?“
    Susan Cain „Tyla. Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs“
    Eric Ries „Lean Startup metodika“
    Peter Lynch, John Rothchild „Žingsniu toliau nei Volstritas“
    Adam Grant „Originalai. Kaip nesitaikstantys su taisyklėmis keičia pasaulį“
    Sarah Wilson „Įveiktas nerimas. Pirmiausia pabaisą paverskime gražuole“
    Balys Sruoga „Dievų miškas“
    Philip A. Fisher “Paprastos akcijos ir nepaprasti pelnai ir kiti apmąstymai”, “Konservatyvūs investuotojai miega ramiai”, “Investavimo strategijos (filosofijos) formavimas”
    Daniel Kahneman “Mąstymas, greitas ir lėtas”
    Michelle Obama “Mano Istorija”
    H.Raideris Hagardas “Karaliaus Saliamono kasyklos”
    Stephen Hawking “Trumpa laiko istorija. Nuo didžiojo sprogimo iki juodųjų skylių
    Jonas Miklovas “Aš - stebuklas, Jūs nepastebėjote?”
    Teresa Driscoll “Aš stebiu tave”
    Oscar Wilde “Doriano Grėjaus portretas”
    Dan Senor, Saul Singer “Idėjų šalis. Izraelio ekonomikos stebuklas”
    Donatas Jonikas “Startuolio evoliucija. Nuo idėjos iki pelningo ir sparčiai augančio verslo”
    Kazuo Ishiguro “Plūduriuojančio pasaulio menininkas”
    Neil DeGrasse Tyson “Astrofizika skubantiems”
    Stephen King “Tamsoje be žvaigždžių”
    Max Tegmark “Gyvybė 3.0. Žmogus dirbtinio intelekto amžiuje”
    Ray Dalio “Principai”
    Les Binet, Peter Field “Rinkodara atskaitomybės eroje”
    George Orwell “Gyvulių ūkis"
    George Orwell “1984"
    John Carreyrou “Blogas kraujas. Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys”
    Burton G. Malkiel “Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite: laiko patikrinta strategija, kaip sėkmingai investuoti”
     

  5. Patinka
    Siaubakas sureagavo į jkacinskas Knygų rekomendacijos   
    Sveiki,
     
    Pamaniau, kad būtų forume naudinga turėti temą su reguliariai forumiečių rekomenduojamomis knygomis. Tikiu, kad forume yra skaitančių žmonių, kurie turi, ką pasiūlyti ir gali palikti bent kelių žodžių komentarą, ar rekomenduoja ir kodėl.
     
    Kokias knygas esate skaitę, kurios paliko įspūdį?
     
    Pradėsiu nuo savęs:
    Pastaruoju metu skaičiau Ray Dalio ‘Principai’, James Clear ‘Atominiai įpročiai’, Charles Duhigg ‘Įpročio galia’. Šiuo metu skaitau Viktor Frankl ‘Žmogus ieško prasmės’.
    Trumpai aptariant, tai ko gero geriausią įspūdį paliko Atominiai įpročiai. Nors ir kažkiek ‘popsinė’, bet pasinaudojus patarimais tam tikrose srityse pavyko pasiekti rezultatų. Tačiau būtina sąlyga patarimais naudotis praktikoje. Tiesiog skaityti dėl perskaitymo tikrai neverta. O pvz. dabartinė ‘Žmogus ieško prasmės’ tokia glausta, kad net sunku įsijausti į pagrindines mintis.
    Tikiuosi tema reguliariai pildysis :)
  6. Patinka
    Siaubakas sureagavo į kaarolis Kaip išnaudoti valią ir sudėtinį efektą   
    Turėti šviesesnę, ramesnę galvą yra labai geras tikslas turėti, ir tegul niekas tau nebando pasakyti kitaip, šaunuolis :thumbsup: atrodo daugelis uždarbiečių nesuvokia, kad tikslai neprivalo būti susieti tik su materijos siekimu. Kasdienė meditacija, šaltas dušas, sportas, skaitymas, yra tobuli įpročiai vystyti. O jei šiuo metu nežinai tiksliai ką nori veikti karjeros prasme ar pan., bet nori produktyviai išnaudoti laiką, tai kasdien investuoti į naujų įgūdžių ugdymą niekada nepakenks. Gali tai daryt per knygas, kursus, stažuotes, eksperimentus ir t.t.. Dar, nereikia užsiciklinti ieškant "tobulo" ar "pelningiausio" įgūdžio vystyti. Leisk smalsumui tave vesti, sėkmės.
  7. Patinka
    Siaubakas sureagavo į InNo007 Kaip išnaudoti valią ir sudėtinį efektą   
    Gan keistas klausimas. Nelygu koks tavo motyvas. Investuoti i sveikata, geresne savijauta ar kaupti zinias, skaityti, ziureti video turini? O gal uzdirbti? Bet man tai atrodo laiko svaistymas, vis ieskoti kuom save uzsiimti... Na nebent jau pasiekes esi viska ka norejai gyvenime.
     
    Dabar skiriu turima laisva laika zinioms, knygoms ir turiniui video formatu. Kiekviena diena skiriu bent valanda laiko ramiai praleisti ziurint kazka ar skaitant. Tai padeda atsipusti nuo kasdienes veiklos. O ir sedet prie popieriu, atrasineti email tas keleta valandu po darbo zymiai lengviau nei seniau kai skirdavau laisva laika sportui.
  8. Patinka
    Siaubakas sureagavo į cnqq Kaip išnaudoti valią ir sudėtinį efektą   
    Reikėtų ugdyti labiau gerus įpročius, o ne valią. Kaip ir minėta buvo tarkim knygų skaitymas, sportas ir pan.
    Įpročius ugdyti manau geriausias metodas yra tam skirti 2minutes per dieną, bet būtinai kiekvieną dieną.
     
    Tarkim nori "prisiversti" skaityti knygas, tai kiekvieną dieną paimti ir 2minutes skaityti, tas nėra sudėtinga padaryti nežvilgčiojant į telefoną. Po kurio laiko tos 2min automatiškai virs į 5/10/20 ir taps įpročiu.
     
    Šitas būdas manau vienas efektyviausių yra, jeigu tikrai esi nusiteikęs įgauti kažkokį gerą įprotį, nes jis nereikalauja nei daug pastangų, nei daug laiko.
     
    Svarbiausi faktoriai: kiekvieną dieną mažiausiai po 2 minutes, ugdant įprotį tas 2minutes nuoširdžiai tą daryti, be jokiu pašalinių dalykų
  9. Patinka
    Siaubakas sureagavo į jkacinskas Kaip išnaudoti valią ir sudėtinį efektą   
    Skaityk knygas. Skaitymas reikalauja iprocio panasiai, kaip ir sportavimas. O po 6men ne tik turesi perskaitytu knygu sarasa kaip rezultata, bet ir tam tikru nauju ziniu.
  10. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Django Kaip išnaudoti valią ir sudėtinį efektą   
    As valia bandziau ugdytis per appsa sprendziant pasaulio geografija - atspet, kur kokia salis ir pan. Ismokau visas salis, iskaitant salas bei vandenynus, bet valios ugdyma laikiau kaip kasdieni 20min prisedima mokytis, ko nebeatlikau. Is panasiu, zinoma, skaitymas, sachmatai, savo srities ziniu saltiniu perskaitymas. Pastebejau, kad kur kas lengviau daryti tai, kai nori tai daryti, kai nesitrukdai. Su sportu siek tiek lengviau, nes tuo metu galiu skirti visa demesi sportui. Nors skaiciau straipsni, kuriame moteris butent taip ir sake - uztrunki 6-9men, kol pasiemes knyga nebesinori patikrinti telefono, nebegalvoji, ka veikia vaikai. Tai kazkur egzistuoja ir mano riba tarp issiblaskymo bei priverstinio demesio sutelkimo gerais tikslais.
  11. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Pipirmete Kaip išnaudoti valią ir sudėtinį efektą   
    Kalbą mokytis. Duolingo pvz :) kad ir po 5min kasdien
  12. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Raminta418 Lietuvos šauktinių apklausa   
    Sveiki,
     
    Esu paskutiniojo kurso burnos higienos studentė. Norėčiau pasidalinti apklausos nuoroda, kurios atsakymas (~5min) man labai padėtų prie baigiamojo darbo rengimo ����
     
    Kreipiuosi į tuos asmenis, kurie esate ar buvote šauktiniai, ar kitaip tariant, turėjote sąsajų su Lietuvos Kariuomene. Norėčiau pasidalinti trumpa apklausa, kurią reikėtų užpildyti. Tema: Lietuvos karo prievolininkų žinių apie burnos sveikatą vertinimas.
    Būčiau be galo dėkinga!��
     
    Nuoroda: https://forms.gle/cXZGGkpgU5fH3ocVA
  13. Patinka
    Siaubakas sureagavo į lasickui Lietuvos šauktinių apklausa   
    Šauktiniai ganėtinai maža dalis iš tų žmonių, kurie "turėjo sąsajų su Lietuvos Kariuomene", nes yra PKT, yra KASP, yra kariūnai, yra tą patį BKM'ą baigę žmonės. Jų atsakymai irgi tinka ar ne? :)
  14. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Pipirmete Padorios mokymo istaigos   
    Gali eiti į profesinę mokyklą.
    https://www.vtmc.lt/mokymo-programos-2/
  15. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Mindaugas Stovyklavimas su palapinem Lietuvoje   
    Pernai iš nuošaliausių ką pavyko atrasti:
    https://www.google.lt/maps/place/Trikampio+ez.+Campsite/@54.0784403,24.3392127,17.17z/data=!4m5!3m4!1s0x46de1fb0f2d2786f:0xb955a9bbf8e7d52c!8m2!3d54.0793039!4d24.3383576
     
    Tik privažiavimas labai sudėtingas :) bet pati vieta nuostabi.
  16. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Sypsnius YouTube karjera   
    Diplomo įrašymas į CV yra tik maždaug vienas pliusas iš daugelio galimų, kaip bet koks kitas papildomas prierašas, kursai ar patirtis yra pliusas. Pagrindinis dalykas yra patirties ką gali parodyti, jei neturi nieko univeras pliusas. Jeigu jau turi patirtį tas diplomas mažai lemia. Daug kas pasirašo Kad reikalauja universitetinio išsilavinimo vien tam kad visokie dundukai kurie jaučiasi protingesni už visus bet realiai nesugeba nieko nesiuntinėtų debiliškų cv
  17. Patinka
    Siaubakas sureagavo į TOMKOT Kas pasikeitė per karantiną?   
    Mano gyvenimas beveik sugriuvo, bet bandau atrasti jegu ir po truputi listi i virsu is duobes. Dar pries 4metus man buvo diagnozotas vezis (nepagydomas, bet vaistais kontroliuojamas, su didziuliais salutiniais poveikiais. Po smugio dar 2016, kazkaip grizau i darba (dirbu uzsienyje),dirbau dirbau kol kas pora menesiu teko but ligoninei, bet vistiek keliausi ir ejau i darba 12valandu, visgi namo paskola nesusimokes pati... Po to prasidejo korona time, as neturiu imuniteto del vartojamu vaistu, todel teko izuoliotis nuo visko ir taip nuo vasario esu uzdarytas iki siol. (nuo vasario, nes vasari papuoliau su gripu i ligonine porai savaiciu, vos isnesiau sveika kaili). Darbe pasake kad is namu man dirbti nieko negali pasiulyti todel gavinejau tik statutory sick pay (apie 100svaru per savaite, kas gyveno uk zino kad cia niekam neuzteks, minusas didziulis). Neislaike man nervai, nes santaupos tirpo mokant visus suknistus loan`us, tax`us ir tt. Nu ir trumpai tariant juodai uzgeriau. (neislaike nervai nes nei draugu nei tevu jau nemaciau daugiau nei pusantru metu, anksciau skraidydavau kas pora menesiu). Grizciau i LTU, bet LTU mano vaistai nekompensuojami (menesio kaina lygi dviem metam minimalios algos...). Man karantinas tesiasi ir tesis dar nezinau kiek, jau prarades vilti susigrazint "normalu" gyvenima. Dabar jau visai negeriu, vis galvoju kaip galeciau uzdirbti sededamas namuose, bet niekaip nieko nerandu, bet viltis mirsta paskutine, gal jau isprotejau, bet labai norejau issikalbeti, nemiga didziulis mano priesas :) Gal kada nors ateisiu i sia tema ir pasijuoksiu kaip buvo blogai, tikiuosi taip ir bus!
     
    Visiems linkiu sveikatos, ji svarbiausias dalykas. Nera sveikatos - nera nieko.
  18. Patinka
    Siaubakas gavo reakciją nuo Heknev Soc. Tinklai. Kur link einame?   
    Iš esmės tu teisus, bet gal su ekonomikos dalim nesutikčiau, nes yra tikrai daug pavyzdžių, kur ji labai toli nuo normalios. O menininkam, ypatingai jauniem, tikrai nėra lengva išgyventi, turbūt retas baigęs tą pačią VDA ar kitas dirba pagal specialybę, t.y kuria, užsiema kuryba. Dar labai svarbu atskirti sąvokas, amoralu ir nusikalstama, sukti varkes ar ten kokius nors narkotikus iš principo yra nelegalu arba kaip minimum patenka į pilką zoną, o čia bent jau iš tos pusės atrodo OK.
     
    Manyčiau reikėtų kalbėti apie bendrą situaciją, o ne konkrečiai apie Neringą, kai net ir LT yra pilna verslo šakų, alkoholio pramonė, lošimai, reklamos, tv ir kitos, kurios net sakyčiau yra tikrai žalingos. Todėl man visiškai aišku kodėl buvo pasirinktas toks kelias. Lygiai taip pat kaip, kad populiaresni žmonės (ne influenceriai, sakykim Klajumas ir panašaus dydžio), pasirenka reklamuoti sakykim "įvairios" reputacijos reklamas, kad išsilaikytų ar padidintų pajamas, pelną, nors jų pagrindinė veikla kaip ir garbina ir su ja viskas ok.
     
    Kai bus suvienodintos sąlygos tarp normalių ir garbingų profesijų (statybininkas, apskaitininkė, programuotojas, pardavėja ir kt.) ir tarp tokių, kurios patenka į grey arba questionable profesijas (Neringa, lošimai, influenceriai ir t.t), tada manau ši problema išnyks. Galbūt. Labai sunku paprastam žmogui atsispirti pagundai turėti daug daugiau ir in a way su minimaliom pasekmėm, negu mažai, bet ramiai ir taip visą gyvenimą. Čia tik asmeninė nuomonė.
  19. Patinka
    Siaubakas sureagavo į heAt0n Praktikos ar darbo paieška   
    Prie sektinų įmonių pridėčiau NFQ ir Vinted, kurios organizuoja kievienais metais akademijas.
  20. Patinka
    Siaubakas gavo reakciją nuo amQaz Praktikos ar darbo paieška   
    Nežinau, koks tavo CV ar portfolio (website ar github), bet siūlyčiau apžvelgti šituos points:

    Peržiūrėti gerus CV, susisiekti su HR profesionalais ir duoti jiems pražvelgti (bent pora profesionalų).
    Peržiūrėti LinkedIn.
    Peržiūrėti Portfolio (website, github), susitvarkyti readmes ir t.t
    Pasiruošti interviu etapui. Žinoti savo atsakymus į common klausimus, pasiruošti atsakyti į techninius klausimus.
    Pasiruošti užduoties etapui, susirasti jau dirbančių programuotojų, draugų, kurie galėtų įvertinti tavo užduotį (pasiiemi kokia užduotį, kad ir sukurti CRUD, ir paprašai, kad ją įvertintų profesionalas).
    Jei yra galimybė, pažiūrėti įvairius kursus, akademijas (http://akademija.it/, kitos, mokamos).
    IT savanorystė, užsienyje ir t.t, kur galima gauti patirties į CV.
    Geras GitHub acc.

     
    Po šių pointų sėkmingo (ir ne belekaip, kad įgyvendint punktą, bet pasistengus), reikia sekti įmonių akademijas, praktikos pasiūlymus, kurie yra periodiniai.
     
    Bentley
    Visma
    Danske Bank
    Telesoftas
    SEB
    Baltic Amadeus
    Devbridge
    Blue Bridge Code
    Unity
    Teltonika
    Swedbank
     
    ir daug kitų mažesnių įmonių (žiūrėti gerapraktika.lt ir kt. tinklapius).
  21. Patinka
    Siaubakas gavo reakciją nuo FlixTeR praktika   
    Taip, tikrai įmanoma, tiesa, aplikuojančių žmonių skaičius yra didelis, todėl manau praverstų pasidaryti koki portfolio ir gerai praeiti visus etapus.
     
    Keletas įmonių: Devbridge, Tesonet, Visma, Nasdaq, SEB, Danske Bank, Telesoftas ir k.t
     
    Aplikantų į didesnių įmonių programas kaip ir minėjau, siekia 300-400 žmonių.
  22. Patinka
    Siaubakas gavo reakciją nuo Heknev Soc. Tinklai. Kur link einame?   
    Iš esmės tu teisus, bet gal su ekonomikos dalim nesutikčiau, nes yra tikrai daug pavyzdžių, kur ji labai toli nuo normalios. O menininkam, ypatingai jauniem, tikrai nėra lengva išgyventi, turbūt retas baigęs tą pačią VDA ar kitas dirba pagal specialybę, t.y kuria, užsiema kuryba. Dar labai svarbu atskirti sąvokas, amoralu ir nusikalstama, sukti varkes ar ten kokius nors narkotikus iš principo yra nelegalu arba kaip minimum patenka į pilką zoną, o čia bent jau iš tos pusės atrodo OK.
     
    Manyčiau reikėtų kalbėti apie bendrą situaciją, o ne konkrečiai apie Neringą, kai net ir LT yra pilna verslo šakų, alkoholio pramonė, lošimai, reklamos, tv ir kitos, kurios net sakyčiau yra tikrai žalingos. Todėl man visiškai aišku kodėl buvo pasirinktas toks kelias. Lygiai taip pat kaip, kad populiaresni žmonės (ne influenceriai, sakykim Klajumas ir panašaus dydžio), pasirenka reklamuoti sakykim "įvairios" reputacijos reklamas, kad išsilaikytų ar padidintų pajamas, pelną, nors jų pagrindinė veikla kaip ir garbina ir su ja viskas ok.
     
    Kai bus suvienodintos sąlygos tarp normalių ir garbingų profesijų (statybininkas, apskaitininkė, programuotojas, pardavėja ir kt.) ir tarp tokių, kurios patenka į grey arba questionable profesijas (Neringa, lošimai, influenceriai ir t.t), tada manau ši problema išnyks. Galbūt. Labai sunku paprastam žmogui atsispirti pagundai turėti daug daugiau ir in a way su minimaliom pasekmėm, negu mažai, bet ramiai ir taip visą gyvenimą. Čia tik asmeninė nuomonė.
  23. Patinka
    Siaubakas gavo reakciją nuo Heknev Soc. Tinklai. Kur link einame?   
    Taip, kur dabar eina soc. tinklai, tai tikrai nėra pati geriausia kryptis, tikėtina, tai tik lašas jūroje, palyginus, kas bus ateityje, kad ir imant tapatį VR turinį, kuris tikrai pagaus pagreitį, kai bus pilnai prieinami VR įrenginiai. Bet reikia imti ir kitą pusę, kodėl pvz tapati Neringa pasuko, kur ji dabar yra?
     
    Tikėtina, kad jeigu žmogui būtų duoti du pasirinkimai, pvz darbas X, kuris yra moralus ir garbingas, ir darbas Y, kuris amoralus ir t.t, ir šie du darbai neštų tokį patį atlyginimą, karjeros perspektyvas ir t.t, didžioji dalis žmonių rinktūsi X. Šiuo atveju Neringa pasirinko tikėtina pagrinde vedama ekonominų paskatų. Jeigu iš ties būtų viskas tvarkoje su ekonomika Lietuvoje, tikėtina, Neringos nebūtumę pažinę iš jos nuogybių, o iš jos dailės darbų :)
  24. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Razr Soc. Tinklai. Kur link einame?   
    Nezinau, manau, kad zmogus kaip visados gali rinktis ir tik jo paties pasirinkimas, ka jis seka, bei ka skaito. As pats asmeniskai youtubeje nemazai muzikos coveriu perklausau ar tai ka nors apie masinas pasiziuriu ir pns. Internetine prostitucija is dalies tiek gerai, tiek ne, kai kuries zmonems suteikia finansine laisve bei praplecia pazinciu rata ir tik ju paciu pasirinkimas poto, ka su ja veikti, taip ar taip, zmones dauguma per pora menesiu siais laikais uzsimirsta, bei atsiranda kas juos pakeicia. Aisku niekada nesuprasiu, kaip zmones tiek pinigu sumerkia i onlyfans ir pns, bet cia jau ne mano reikalas. As pats asmeniskai per kompiuterius zaidimus esu susirades pazystamu tiek is Turkijos,Latvijos ir pns, tai manau su SOC medija yra panasiai. Kadangi naudoju du AD Blockerius tai as labai daug reklamu nematau, ar matau ju labai labai mazai, jos dauguma yra erzinancios, bet jeigu gerai pamenu, per tas reklamas esu atrades https://www.etsy.com/, tai kartais jos yra bei naudingos. O siaip kaip rasiau pradzioje, visados galima rinktis kam tu naudosi tas socialines medijas, nebutina tau narsyti visos informacijos, o tik pasilikti bendravimo funkcija. Aisku kaip mokyklose atsiranda tiktoko bureliai, tai jau vercia biski sunerimti, kas seks poto, bei reiktu jaunesnius zmones sviesti, kad tai dauguma yra tik iliuzicija, kuri nevisados atitinka realybe. O siaip tikiu, kad labai letais zingsniais einame link "idiocracy", bet is kitos puses, galbut ateis diena ir viskas pasikeis i kita puse ar tai persikelsim i VR realybe... :D Taip pat manau, kad sitas youtuberis juos puikiai pasiepia ir verta perziuros.
  25. Patinka
    Siaubakas sureagavo į Heknev Soc. Tinklai. Kur link einame?   
    Perskaičiau LukoKuc komentarą. Norėčiau papildyti šią temą dar ir šiuo įrašu. Giedriaus Savicko mąstymas man visada buvo gan artimas esu dėkingas draugui kuris paskatino juo pasidomėti labiau. Yra daugybė pokalbių su juo ir seminarų LRT ko būtų galima TIKRO pasisemti, jeigu norėsit pažiūrėti ir nerasit rašykit AŽ nepagailėsiu numesti linkų. O šiaip siūlyčiau kas nėra labai susipažinę juos peržiūrėti praplėsit žinias ir mąstymą jeigu jums tai pasirodys priimtina. Dalinuosi trumpu yt vaizdeliu iš Kitokių pasikalbėjimų. Labai gerai pasakė.
     
    https://www.youtube.com/watch?v=C5uO5S6uCNE&ab_channel=Kitokiepasikalb%C4%97jimai
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...