Pereiti prie turinio

Gizas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    28
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo Blackbeard Kaip jums šauna įdėjos?   
    Iš savo patirties galiu pasakyt, kad tie, kurie žūt būt siekia sugalvot kokią įdėją, turėtų keist savo paties mąstymą. Pats irgi gerus metus vis galvojau, kuo čia užsiimt, ką čia naujo pasiūlyt, taip nieko ir nesigavo. Realiai tai yra labai daug nišų, kur sėkmingai galėtumėte užsiimti verslu, o pagrindinė sekmė ateina tuomet, kai užsiimat tuo, kas jums patinka. Mano visos įdėjos kilo iš pomėgių ar paties dirbamo ir mėgiamo darbo. Natūraliai pastebi, kad kažko trūksta, kažkas galėtų būti geriau, o tai ir tampa įdėjom. Aišku, įgyvendint ne viską įmanoma, bet svarbiausia, imt ir daryt. Pats užsiimu nauja veikla jau porą mėnesių ir galiu pasakyt, kad tai labai smagus laikotarpis. Kai imi judėt, tai ima jaustis savės tobulėjimas. Pamatai, kad pradinė įdėja yra neefektyvi ir galbūt nevisai tinkama, bet jau aiškūs tolimesni sprendimai, lengvinantys darbą.
     
    Dar šioks toks patarimas, kurio galit ir nepaklausyt :) Jej jau sugalvojot įdėją, pasidalinot ja su kuo nors, ir buvot išpeikti - nenusiminkit ir siekit jos toliau. Lietuviai yra tokia tauta, kurie tik sėdi ir kritikuoja, bet retas kuris ką nors daro. O sužinosi, ar tavo įdėja gera/bloga tik tada, kai ją bent iš dalies įgyvendinsi, ar imsiesi ją įgyvendint. O ir pelno(didelio) iškart tikėtis neverta. Tad nenusiminkit jeigu ir į minusą kiek pavarysit pradžioj.
     
    Sėkmės visiems planuojantiems ir kuriantiems verslus
  2. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo Auksinis Misko pardavimas   
    Kiek aš esu susidūręs, tai viskas vyksta kiek kitaip. Dažniausiai miško savininkai patys išreiškia savo norus (pvz. kiek nori už tą mišką gaut), na o tada kirtimo rangovai pasiėmę miško taksorašti jau skaičiuojasi, ar kas gausis ar ne (jej savininko norima suma yra "juokinga" palyginus su realiu medienos kiekiu, sąžiningas kirtėjas, bent jau mano praktikoje, savininkų tikrai nenuskriaudžia, sumoka daugiau). Kitais atvejais, savininkas pasiūlo tam tikrą procentą nuo pelno (15, 20, 30, 40%, priklausomai nuo savininkų godumo), ir tada pardavus mediena atsiskaitoma.
     
    O tada jau kirtėjo sąžinės reikalas ar atsidėkot kontrolieriui ar ne. Jej nori palaikyt gerus santykius ir kad ateity vėl užrodytų objektą - moki kažkiek, jej nori su jais piktuoju - nemoki.
     
    Beje, miškų kontrolė yra gana griežtai stebima, tai labai jau ten nepridaris nesamonių didelių, kaip kad minėtas miško amžiaus padidinimas ar t.t. Už nešvarią veiklą ne vienas praeity yra sudegės, todėl jie ir patys pakankamai kompetetingai dirba.
     
    Beje, projektas nėra būtinas norint mišką kirst. iki tam tikro ploto užtenka leidimo miškui kirst. Beto, nebūtinai ir brandus miškas turi būt. Priklausomai nuo amžiaus galima retint, sanitarinius, atrankinius kirtimus daryt, vėjovartas valyt..
     
    Pasakymas, kad kirtėjai nori kuo daugiau išpešt ir visus apgaudinėja, tai tik mito, kad privatininkai miškų kirtėjai kaip nuodas Lietuvos miškam. Aišku, yra visokių, vieni sukčiauja, kiti ne, bet dauguma yra sąžininga liaudis. Tokioj Lietuvoj visi daug žino, ir jej tik pradedi nešvariai žaist, tai iškart šešėlis krenta, niekas nenori bendradarbiaut, o ir kiti klientai paleidžia kalbas apie nesąžiningą darbą.
     
    P.S. siūlau taip labai nebijot įmonių, kertančių miškus. Aišku, nesitikėkit, kad padirbs už dyką (jej eglės rąstų kubas kainuoja 190lt, tai vien iškirtimas ir ištraukimas apie 40-50lt, tada dar atlygis pačiam rangovui, tai žiurėk ir gaunasi apie 120lt), bet profesionaliai bus iškirsta, sutvarkyta ir parduota. Nes kai patys apsiima, tai ir ilgiai bet kokie būna rąstų, ir kirtavietė nesutvarkyta (o baudos tai didelės), o rezultatas tas, kad iškirstos medienos neparduosi, arba po kurio laiko kas pusvelčiui nupirks.
  3. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo l3kys Misko pardavimas   
    Manau paprasčiausias ir teisingiausias variantas ką pirma reiktų padaryt - nukeliaut į Valstybinės miškų tarnybos Širvintose skyrių. Ten yra inspektorius, be kurio niekas jokio miško kirst negali. Nueik ir sakyk - noriu kirst mišką. Jis tau viską turėtų paaiškint. Kadangi jie daug maž žino kas jų valdose užsiima kirtimais, tai gali drąsiai sakyt, kad nori parduot mišką tik išsikirtimui ir tikrai tau ką nors patikimo rekomenduos (patikimo sakau, nes jei jie rekomenduoja, tai reiškia žmogus tikrai rimtai ir sąžiningai dirba), duos kontaktus. O toliau jau tas rangovas jau viską atliks, ir pasirūpins projektu (arba leidimu, priklausomai nuo miško dydžio), tau tik porą parašų reiks padėt ir laukt pinigų.
     
    Dėl atsodinimo, tai viskas bus leidime ar projekte parašyta, kaip ir kokiais medžiais atsodint. Bet jej parduosi tik išsikirtimui mišką, tai šiuo reikalu, didelė tikimybė, kad turėsi užsiimti pats.
     
    Beje, atmink, kad jej įmonė/žmogus nesireklamuoja savo paslaugų internete, tai gali būti dar didesnė nauda. Paprastai rimti miškų kirtimo rangovai turi daug darbo ir net reklamuotis nereikia ;)
  4. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo salman [Ideja] Is lauzo i gera   
    Mano subjektyviu manymu nieko doro neišeitų iš šio reikalo.
     
    Pirmiausia - reikia labai gerai nusimanyti apie motociklus (nekalbu apie tai, kokiu principu veikia, kaip pakrapštyt variklį ir t.t.). Reikia nusimanyti, kurie agregatai originalūs, o kokie nuo kito matociklo. Yra niuancų, kuomet, atrodo, motociklas tas pats, bet tarkim dalis ant 1960 metų motociklo uždėta nuo tokio pat, pagaminto 1962 m. ir jau bėda. O jej neduok dieve išvis nuo kitokio modelio kas uždėta, tai iškart rimtas kolekcionierius pastebės ir kris kaina. Žodžiu, kratinį, ypač rusišką, nėra sunku padaryt, bet prives prie originalumo - juodas darbas.
     
    Beto, deramai atrestautuoti motociklą tikrai užima daug laiko ir lėšų. Visokie Izh planeta populiarųs tik kaime, paauglių rate, o motociklai, kurie domina kolekcionierius (Jawa 360, K750 ar Izh 49) yra gan reti, o ir dalių jiem jau deficitas gaut. Kai kurių išvis nėra, reikia daryt pagal pavyzdį ir t.t. Beto, pati restauracija daug lėšų kainuoja. Viską iki menkiausio varžtelio išardyt, sužiūrėt, ieškot dalių (po visą Lietuvą), smeliuot, gruntuot, dažyt, chromuot ir dar begale kito darbo. Kaina, manau, drąsiai 5000lt perliptų, o dar kad uždirbt, tai jau ir kaina didelė gaunas. Beto, kiek teko domėtis technikos restauravimu, tai Lietuvoj tokie dalykai neatsiperka :)
     
    Na ir dar vienas niuancas. Restauratorių judėjimas gan didelis, todėl ne vienas mieliau metus kitus krapštosi pats negu perka gatavą produktą. Tad jeigu kiek pakrapštytą motociklą parduosite kolekcionieriui, jis, jej rimtas, nuodugniai viską išardys iki varžtelio ir darys naujai. O jej užsikelsite kainą, tai ir liks motociklas pas jus. Manau, geriau sueitu iki beveik originalumo atstatytas ir įdealios būklės motociklas, bet kaip jau minėjau, tai kainuoja daug laiko, pinigų ir pastangų.
     
    Na, bet džiaugiuosi dėl jūsų entuziazmo, tad galima ir kitų įdėjų, susijusia su šia veikla, pasiųlyti :) Nerealiausia būtų, jej pasiryžęs daug dirbt, atrestauruotą techniką parduot į kokią Vokietiją. Bet garantijų nėra, bumas eksporto lyg ir praėjo šioj srity (net nežinau, ar motociklam jis buvo atėjęs). Kitas variantas - bandyt ieškot užsilikusių, mano minėtų motociklų už centus, sutvarkyt dokumentus, užkurt, ir nieko daugiau nedarius bandyt parduot. O jej būklė prastesnė, ar nėra dokumentų - paleist dalim. Darbo mažiau, ir realesnės galimybės bent kažkiek uždirbt.
     
    Sėkmės :)
  5. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo simasj PVM mokėtojas ar ne PVM mokėtojas?   
    Pirmiausia tai tu pasidomek, o tada bandyk kazka irodinet. Man PVM labai aktualus, nes pats importuoju prekes ir verciuosi mazmena, tad ne karta ir ne du sitais klausimais konsultavausi VMI (nebent tu apie mokescius uz mokesciu inspekcija geriau zinai), taip pat konsultavausi tax.lt forume, kur zmones akis i aki tuo susiduria o ne prie alaus bokalo diskutuoja. Galu gale universitete kursa "mokesciu apskaita" praejau ir dar po to su destytoja pvm aiskinomes, tad ziniu sukaupta yra ir nerekia durnint ir klaidint kitu jei paciam nedaeina.
     
    Ka jau kalbet jei net pacio pvm nesugebi apskaiciuot, tai gal del to ir nepraturteji? Googlei yra n + k "pvm skaiciuokliu", tad nepatingek bent viena atsiverst ir liksi maloniai nustebes kad jei kaina 150 lt ir pvm iskaiciuotas, tai pvm yra ne 31 o butent 26,03 lito.
     
    Ir pabaigai apie pvm atskaita ir iskur tie "mistiniai" 20 litu atsirado.
    http://www.vmi.lt/GetFile.ashx?fileName=152_1_leidinys_pvm_atskaita_atnaujinimas.doc#_Toc310841155
     
    Deretu perskaityt viska,, bef ypatingai atkreipt demesi i 16 straipsni ir 2.4 pavyzdi., kas iliustruoja ir paaiskina mano pavyzdi. Nesu garantuotas kad daeis, nes istatymai ir ju paaiskinimai itin sunkus ir painuus, bet dalis tikrai supras
  6. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo simasj PVM mokėtojas ar ne PVM mokėtojas?   
    Idomu tai, kad nors mano komentara ivardijate teisingu, bet jusu komentare sakoma visiska priesingybe. Zinau imoniu, be savo vykdomos veiklos, kurioms PVM tikrai nemazina pelno, ir yra isties naudingas. O prie alaus bokalo tai abejoju ar kuris nors apmokestinamas dalykas gali but isvis naudingas:). Bent jau mano atveju, jei pirkimo kaina ir patdavimo vienodos, tai pelnas vietom net dvigubai didesnis, ir kaina konkurencingesnes. Nesakau, kad visiem taip gali but, priklauso nuo situacijos.
     
    Aisku, jeigauni (pasidarai) uz dyka, tai aisku geriau nebut pvm moketoju, nes arba kaina didesne arba pelnas mazesnis. Bet cia kita sfera, ne importas is uzsienio ir mazmenine prekyba.
     
    Apie dvi imones negali but net kalbu, nes pvm istatyme sako, kad jei nors viena imone (veikla) apmokestinama pvm, tai nuo visu kitu pvm irgi skaiciuot reikia. Tad nezinau ka cia galima padaryt, bet ne visai teisetas budas.
  7. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo simasj PVM mokėtojas ar ne PVM mokėtojas?   
    Tiek prirašyta, o tiesos taip ir nėra :) Galiu teigti, kad perkant prekes iš tiekėjo EU, o perpardavinėjant Lietuvoje PVM mokėtoju būti tikrai apsimoka. Nesuprantu, kaip galima aiškinti, kad nėra skirtumo. Negi tada ant žemės daug kvailių, apsikraunančių sau papildomos buhalterijos ir negaunančios iš to naudos?
     
    pateikiu paprastą pavyzdi. įmonė A - ne PVM mokėtojas, o įmonė B - PVM mokėtojas. abi perka prekes po 100 lt už vnt iš UK, o parduoda po 150 lt (konkurentai, kaip sakoma).
     
    pvz A. perka už 100 lt., o UK įmonė taiko 20% PVM tad gaunasi 120 LT. Parduoda už 150 LT, tad pelnas neatskaičius mokesčių yra 30 LT.
     
    pvz B. perka prekę už 100 lt., UK įmonė taiko 0% tarifą, tai gaunasi, kad perka už 100 LT. Parduoda už 150 LT iš kurių 26,03 yra PVM mokestis, tad neįsigilinus atrodo kad rezultatas - 23,97 LT. NEAPSIGAUKIT, iš pradžių aš irgi masčiau, koks čia nonsensas, būti PVM mokėtoju yra žalinga, nes lieka mažiau, o peržengus 155 tūkstančius per metus vistiek reikia tapti PVM mokėtoju (jei tiekėjas iš užsienio, dar mažesnė suma, db nebepamenu tiksliai kokia), tai mano verslui bus chana. bet visame reikale slypi niuansas - PVM atskaita. Gale mėnesio susigrąžini importo PVM (UK jis yra 20 %, t.y. 20 LT), taigi finale rezultatas gaunasi toks:
    Pelnas = Pajamos - PVM - išlaidos = 150 - (26,03 - 20) - 100 = 43,97.
     
    Realiai mokant PVM, sumoki tik skirtumą tarp Pardavimo ir Importo PVM.
     
    Kad būtų aiškiau, kas yra PVM atskaita, įkeliu apibrėžimą, kurį atsiuntė VMI darbuotoja, kai aiškinausi šį niunsą.
     
    "PVM atskaita - tai pirkimo ir (arba) importo PVM dalies atskaitymas, kai pagal šio Įstatymo nuostatas apskaičiuota atskaitoma pirkimo ir (arba) importo PVM dalimi sumažinama mokėtina į biudžetą ar padidinama grąžintina iš biudžeto PVM suma"
     
    Taigi, bet jau šiuo modeliu, kai perkiesi prekes iš EU, o pardavinėji Lietuvoje kaip parduotuvėlė, PVM mokėtoju būti naudinga. Patiriu tai savo kailiu, kai būdamas PVM mokėtoju galiu kainą daryt mažesnę ir tuo labiau konkurencingesnę, o pelną gaut didesnį nei nebūnant PVM mokėtoju
  8. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo Blackbeard Kaip jums šauna įdėjos?   
    Iš savo patirties galiu pasakyt, kad tie, kurie žūt būt siekia sugalvot kokią įdėją, turėtų keist savo paties mąstymą. Pats irgi gerus metus vis galvojau, kuo čia užsiimt, ką čia naujo pasiūlyt, taip nieko ir nesigavo. Realiai tai yra labai daug nišų, kur sėkmingai galėtumėte užsiimti verslu, o pagrindinė sekmė ateina tuomet, kai užsiimat tuo, kas jums patinka. Mano visos įdėjos kilo iš pomėgių ar paties dirbamo ir mėgiamo darbo. Natūraliai pastebi, kad kažko trūksta, kažkas galėtų būti geriau, o tai ir tampa įdėjom. Aišku, įgyvendint ne viską įmanoma, bet svarbiausia, imt ir daryt. Pats užsiimu nauja veikla jau porą mėnesių ir galiu pasakyt, kad tai labai smagus laikotarpis. Kai imi judėt, tai ima jaustis savės tobulėjimas. Pamatai, kad pradinė įdėja yra neefektyvi ir galbūt nevisai tinkama, bet jau aiškūs tolimesni sprendimai, lengvinantys darbą.
     
    Dar šioks toks patarimas, kurio galit ir nepaklausyt :) Jej jau sugalvojot įdėją, pasidalinot ja su kuo nors, ir buvot išpeikti - nenusiminkit ir siekit jos toliau. Lietuviai yra tokia tauta, kurie tik sėdi ir kritikuoja, bet retas kuris ką nors daro. O sužinosi, ar tavo įdėja gera/bloga tik tada, kai ją bent iš dalies įgyvendinsi, ar imsiesi ją įgyvendint. O ir pelno(didelio) iškart tikėtis neverta. Tad nenusiminkit jeigu ir į minusą kiek pavarysit pradžioj.
     
    Sėkmės visiems planuojantiems ir kuriantiems verslus
  9. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo Blackbeard Kaip jums šauna įdėjos?   
    Iš savo patirties galiu pasakyt, kad tie, kurie žūt būt siekia sugalvot kokią įdėją, turėtų keist savo paties mąstymą. Pats irgi gerus metus vis galvojau, kuo čia užsiimt, ką čia naujo pasiūlyt, taip nieko ir nesigavo. Realiai tai yra labai daug nišų, kur sėkmingai galėtumėte užsiimti verslu, o pagrindinė sekmė ateina tuomet, kai užsiimat tuo, kas jums patinka. Mano visos įdėjos kilo iš pomėgių ar paties dirbamo ir mėgiamo darbo. Natūraliai pastebi, kad kažko trūksta, kažkas galėtų būti geriau, o tai ir tampa įdėjom. Aišku, įgyvendint ne viską įmanoma, bet svarbiausia, imt ir daryt. Pats užsiimu nauja veikla jau porą mėnesių ir galiu pasakyt, kad tai labai smagus laikotarpis. Kai imi judėt, tai ima jaustis savės tobulėjimas. Pamatai, kad pradinė įdėja yra neefektyvi ir galbūt nevisai tinkama, bet jau aiškūs tolimesni sprendimai, lengvinantys darbą.
     
    Dar šioks toks patarimas, kurio galit ir nepaklausyt :) Jej jau sugalvojot įdėją, pasidalinot ja su kuo nors, ir buvot išpeikti - nenusiminkit ir siekit jos toliau. Lietuviai yra tokia tauta, kurie tik sėdi ir kritikuoja, bet retas kuris ką nors daro. O sužinosi, ar tavo įdėja gera/bloga tik tada, kai ją bent iš dalies įgyvendinsi, ar imsiesi ją įgyvendint. O ir pelno(didelio) iškart tikėtis neverta. Tad nenusiminkit jeigu ir į minusą kiek pavarysit pradžioj.
     
    Sėkmės visiems planuojantiems ir kuriantiems verslus
  10. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo kaarolis Koki versla pradeti turint 5000 LT ?   
    Mano patarimas, galbūt ir nevykęs, bet jeigu pačiam nekyla jokios mintys, tai gal geriau ir neliest tų pinigų. Norint kažką pasiekt reikia tikėt savo įdėja ir iš širdies dirbt, o jeigu kiti tau pirš mintis tai nemanau, kad šiuos du dalykus turėsi. Sveikintinas noras kažką daryt, bet kai kitų klausinėjama ką daryt, tai jau tiesus kelias i nesėkmę.
     
     
    O apie malkas tai, tarkim beržinių malkų miškovežis su atvežimu kainuotų apie 3500lt. Čia maždaug 40 kietmetrių. Pardavimo kaina beržinių malkų kietmetrio supjauto kaladėm yra kokie 175lt. Taip kad viso galima parduot už 7000lt. Na, o toliau jau pačio reikalas, kaip optimizuot gamybos kaštus, kad ir pačiam liktų.
  11. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo kaarolis Koki versla pradeti turint 5000 LT ?   
    Mano patarimas, galbūt ir nevykęs, bet jeigu pačiam nekyla jokios mintys, tai gal geriau ir neliest tų pinigų. Norint kažką pasiekt reikia tikėt savo įdėja ir iš širdies dirbt, o jeigu kiti tau pirš mintis tai nemanau, kad šiuos du dalykus turėsi. Sveikintinas noras kažką daryt, bet kai kitų klausinėjama ką daryt, tai jau tiesus kelias i nesėkmę.
     
     
    O apie malkas tai, tarkim beržinių malkų miškovežis su atvežimu kainuotų apie 3500lt. Čia maždaug 40 kietmetrių. Pardavimo kaina beržinių malkų kietmetrio supjauto kaladėm yra kokie 175lt. Taip kad viso galima parduot už 7000lt. Na, o toliau jau pačio reikalas, kaip optimizuot gamybos kaštus, kad ir pačiam liktų.
  12. Patinka
    Gizas sureagavo į biz Ieškau kojinių tiekėjų   
    Dar pridesiu:
    http://www.sock.lt/home.php
    http://www.uabparkas.lt/
    http://www.vegateksa.lt/
    http://www.virula.lt/
  13. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo l3kys Misko pardavimas   
    Manau paprasčiausias ir teisingiausias variantas ką pirma reiktų padaryt - nukeliaut į Valstybinės miškų tarnybos Širvintose skyrių. Ten yra inspektorius, be kurio niekas jokio miško kirst negali. Nueik ir sakyk - noriu kirst mišką. Jis tau viską turėtų paaiškint. Kadangi jie daug maž žino kas jų valdose užsiima kirtimais, tai gali drąsiai sakyt, kad nori parduot mišką tik išsikirtimui ir tikrai tau ką nors patikimo rekomenduos (patikimo sakau, nes jei jie rekomenduoja, tai reiškia žmogus tikrai rimtai ir sąžiningai dirba), duos kontaktus. O toliau jau tas rangovas jau viską atliks, ir pasirūpins projektu (arba leidimu, priklausomai nuo miško dydžio), tau tik porą parašų reiks padėt ir laukt pinigų.
     
    Dėl atsodinimo, tai viskas bus leidime ar projekte parašyta, kaip ir kokiais medžiais atsodint. Bet jej parduosi tik išsikirtimui mišką, tai šiuo reikalu, didelė tikimybė, kad turėsi užsiimti pats.
     
    Beje, atmink, kad jej įmonė/žmogus nesireklamuoja savo paslaugų internete, tai gali būti dar didesnė nauda. Paprastai rimti miškų kirtimo rangovai turi daug darbo ir net reklamuotis nereikia ;)
  14. Patinka
    Gizas sureagavo į Druski Koki versla pradeti turint 5000 LT ?   
    Citata: "Prekyba – bendrąja prasme, savanoriški prekių ir/ar paslaugų mainai tarp kelių ar daugiau objektų (prekybininkų). Prekybos procesų visuma vadinama rinka. Bet kuriame versle yra prekybos elementų."
    (http://lt.wikipedia.org/wiki/Prekyba)
    Ištraukos iš straipsnio "TOP10 palankiausių verslui valstybių":
    http://www.bznstart.lt/verslas/verslo-salygos/154/TOP-10-palankiausiu-verslui-valstybiu
    Citatos: "Pelningiausios verslo sritys Bankininkystė/gamyba/prekyba; Pelningiausios verslo sritys Aviacija/bankininkystė/gamyba/prekyba; Pelningiausios verslo sritys Bankininkystė/prekyba; Pelningiausios verslo sritys Prekyba/bankininkystė; Pelningiausios verslo sritys Prekyba/bankininkystė ir t.t
    Iš Top10 palankiausių verslui valstybių kaip pelningiausios verslo sritys prekyba yra pirmoje vietoje 3 valstybėse, o paminėta kaip pelningiausia 8 iš 10.
    Dėl e-shop irgi pakomentuočiau, bet tingiu ginčytis.
    Išvis manau, kad gero patarimo dykai tau niekas neduos, o ypač nepažįstami, nesuinteresuoti žmonės.
  15. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo kaarolis Koki versla pradeti turint 5000 LT ?   
    Mano patarimas, galbūt ir nevykęs, bet jeigu pačiam nekyla jokios mintys, tai gal geriau ir neliest tų pinigų. Norint kažką pasiekt reikia tikėt savo įdėja ir iš širdies dirbt, o jeigu kiti tau pirš mintis tai nemanau, kad šiuos du dalykus turėsi. Sveikintinas noras kažką daryt, bet kai kitų klausinėjama ką daryt, tai jau tiesus kelias i nesėkmę.
     
     
    O apie malkas tai, tarkim beržinių malkų miškovežis su atvežimu kainuotų apie 3500lt. Čia maždaug 40 kietmetrių. Pardavimo kaina beržinių malkų kietmetrio supjauto kaladėm yra kokie 175lt. Taip kad viso galima parduot už 7000lt. Na, o toliau jau pačio reikalas, kaip optimizuot gamybos kaštus, kad ir pačiam liktų.
  16. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo kaarolis Koki versla pradeti turint 5000 LT ?   
    Mano patarimas, galbūt ir nevykęs, bet jeigu pačiam nekyla jokios mintys, tai gal geriau ir neliest tų pinigų. Norint kažką pasiekt reikia tikėt savo įdėja ir iš širdies dirbt, o jeigu kiti tau pirš mintis tai nemanau, kad šiuos du dalykus turėsi. Sveikintinas noras kažką daryt, bet kai kitų klausinėjama ką daryt, tai jau tiesus kelias i nesėkmę.
     
     
    O apie malkas tai, tarkim beržinių malkų miškovežis su atvežimu kainuotų apie 3500lt. Čia maždaug 40 kietmetrių. Pardavimo kaina beržinių malkų kietmetrio supjauto kaladėm yra kokie 175lt. Taip kad viso galima parduot už 7000lt. Na, o toliau jau pačio reikalas, kaip optimizuot gamybos kaštus, kad ir pačiam liktų.
  17. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo ster3o Verta paskaityti pradedantiems ar turintiems verslą!   
    Įdomūs ir naudingi pastebėjimai. Patiko, kad nemaža dalis jų sutampa ar bent turi kažkiek bedro su mano filosofija. Mano verslas dar tik kuriasi, bet jau spėjau pastebėti keletą čia išsakytų tendencijų :)
     
    Tik dėl tų konsultantų kažkaip įdomu.. Aš asmeniškai net nesvarsčiau galimybės kreiptis konsultacijų, nes turiu (galbūt ir blogą) nuomonę, kad verslininkas, kuriantis savo verslą, turi turėti analitinį mastymą ir viziją. Jei neišeina numatyti kelių žingsnių į priekį, galbūt reikia dar kartą apsvarstyti, ar verta eiti tolyn. "Ant lekštutės" patiekta informacija nebūtinai reiškia sėkmę. Klausimas, ar bus aišku, ką su ta gauta informacija daryti. Beto, kai žmogus pats domiesi, analizuoji, lygini ir t.t., tada ir viską suvoki visai kitaip (Bent jau man taip). Na, bet iš kitos pusės, jeigu yra galva ant pečių, ir turi krypti, tai papildoma informacija niekad nepakenkia.
     
    Beje, ką turėjote omeny, kai sakėte, kad Lietuvoj visos e-parduotuvės vienodos? Būtų įdomu išgirsti/paskaityti plačiau. Kas man nepatinka, kad daug kur stengiamasi disponuoti klientų pinigais, neturint nuosavo kapitalo (užsakytą prekę realu gauti po savaitės ar dviejų). Aišku, kapitalą, kurį galimėtų kišti prekių užsakymui iš anksto, sukaupti (pasiskolinti) sunku, ir rizikinga (Prasideda "menas", kaip ir kiek pirkti, kad pavyktų laiku parduoti), bet parduotuvės įvaizdis krenta, kai prieš šventes negali gauti to, ko nori (jau antras kalėdas iš eilės likus savaitei ar dviem, jie neparduoda, nes nespės pristatyti. O pernai ausinių ieškojau 5se e-shopuose, tai susidarė įspūdis, kad visi iš to pačio užsakinėja..), na, bet kaip ir minėjau, tokia prekyba reikalauja daug mažiau investicijų ir paprastesnė, todėl galbūt visi ja ir užsiima. Iš dalies džiaugiuosi, kad pasirinkau visai kitą e-parduotuvės kryptį, bet ar pasiteisins, parodys ateitis :)
     
    Dar įdomi mintis apie konkurentų naikinimą. Niekad nemaniau, kad tai ant tiek svarbu, kad reikėtų net konsultantų pagalbos. Na, galbūt jie gali patarti, kurioje vietoje galima konkurentą pralenkti. Bet daug dirbant, ir tikint idėja, tai galima pasiekti ir pačiam. Bent vienoj vietoj(o tokių vietų atrasti galima tikrai daug, nuo pigesnės prekės iki malonesnio bendravimo), bent puse žingsnio aplenkus konkurentą jau atsiras vietos po saule, o likusį darbą padarys natūrali atranka.
     
    O su kitkuo daug maž sutinku. Tikrai verta paskaitynėti.
  18. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo ster3o Verta paskaityti pradedantiems ar turintiems verslą!   
    Įdomūs ir naudingi pastebėjimai. Patiko, kad nemaža dalis jų sutampa ar bent turi kažkiek bedro su mano filosofija. Mano verslas dar tik kuriasi, bet jau spėjau pastebėti keletą čia išsakytų tendencijų :)
     
    Tik dėl tų konsultantų kažkaip įdomu.. Aš asmeniškai net nesvarsčiau galimybės kreiptis konsultacijų, nes turiu (galbūt ir blogą) nuomonę, kad verslininkas, kuriantis savo verslą, turi turėti analitinį mastymą ir viziją. Jei neišeina numatyti kelių žingsnių į priekį, galbūt reikia dar kartą apsvarstyti, ar verta eiti tolyn. "Ant lekštutės" patiekta informacija nebūtinai reiškia sėkmę. Klausimas, ar bus aišku, ką su ta gauta informacija daryti. Beto, kai žmogus pats domiesi, analizuoji, lygini ir t.t., tada ir viską suvoki visai kitaip (Bent jau man taip). Na, bet iš kitos pusės, jeigu yra galva ant pečių, ir turi krypti, tai papildoma informacija niekad nepakenkia.
     
    Beje, ką turėjote omeny, kai sakėte, kad Lietuvoj visos e-parduotuvės vienodos? Būtų įdomu išgirsti/paskaityti plačiau. Kas man nepatinka, kad daug kur stengiamasi disponuoti klientų pinigais, neturint nuosavo kapitalo (užsakytą prekę realu gauti po savaitės ar dviejų). Aišku, kapitalą, kurį galimėtų kišti prekių užsakymui iš anksto, sukaupti (pasiskolinti) sunku, ir rizikinga (Prasideda "menas", kaip ir kiek pirkti, kad pavyktų laiku parduoti), bet parduotuvės įvaizdis krenta, kai prieš šventes negali gauti to, ko nori (jau antras kalėdas iš eilės likus savaitei ar dviem, jie neparduoda, nes nespės pristatyti. O pernai ausinių ieškojau 5se e-shopuose, tai susidarė įspūdis, kad visi iš to pačio užsakinėja..), na, bet kaip ir minėjau, tokia prekyba reikalauja daug mažiau investicijų ir paprastesnė, todėl galbūt visi ja ir užsiima. Iš dalies džiaugiuosi, kad pasirinkau visai kitą e-parduotuvės kryptį, bet ar pasiteisins, parodys ateitis :)
     
    Dar įdomi mintis apie konkurentų naikinimą. Niekad nemaniau, kad tai ant tiek svarbu, kad reikėtų net konsultantų pagalbos. Na, galbūt jie gali patarti, kurioje vietoje galima konkurentą pralenkti. Bet daug dirbant, ir tikint idėja, tai galima pasiekti ir pačiam. Bent vienoj vietoj(o tokių vietų atrasti galima tikrai daug, nuo pigesnės prekės iki malonesnio bendravimo), bent puse žingsnio aplenkus konkurentą jau atsiras vietos po saule, o likusį darbą padarys natūrali atranka.
     
    O su kitkuo daug maž sutinku. Tikrai verta paskaitynėti.
  19. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo ster3o Verta paskaityti pradedantiems ar turintiems verslą!   
    Įdomūs ir naudingi pastebėjimai. Patiko, kad nemaža dalis jų sutampa ar bent turi kažkiek bedro su mano filosofija. Mano verslas dar tik kuriasi, bet jau spėjau pastebėti keletą čia išsakytų tendencijų :)
     
    Tik dėl tų konsultantų kažkaip įdomu.. Aš asmeniškai net nesvarsčiau galimybės kreiptis konsultacijų, nes turiu (galbūt ir blogą) nuomonę, kad verslininkas, kuriantis savo verslą, turi turėti analitinį mastymą ir viziją. Jei neišeina numatyti kelių žingsnių į priekį, galbūt reikia dar kartą apsvarstyti, ar verta eiti tolyn. "Ant lekštutės" patiekta informacija nebūtinai reiškia sėkmę. Klausimas, ar bus aišku, ką su ta gauta informacija daryti. Beto, kai žmogus pats domiesi, analizuoji, lygini ir t.t., tada ir viską suvoki visai kitaip (Bent jau man taip). Na, bet iš kitos pusės, jeigu yra galva ant pečių, ir turi krypti, tai papildoma informacija niekad nepakenkia.
     
    Beje, ką turėjote omeny, kai sakėte, kad Lietuvoj visos e-parduotuvės vienodos? Būtų įdomu išgirsti/paskaityti plačiau. Kas man nepatinka, kad daug kur stengiamasi disponuoti klientų pinigais, neturint nuosavo kapitalo (užsakytą prekę realu gauti po savaitės ar dviejų). Aišku, kapitalą, kurį galimėtų kišti prekių užsakymui iš anksto, sukaupti (pasiskolinti) sunku, ir rizikinga (Prasideda "menas", kaip ir kiek pirkti, kad pavyktų laiku parduoti), bet parduotuvės įvaizdis krenta, kai prieš šventes negali gauti to, ko nori (jau antras kalėdas iš eilės likus savaitei ar dviem, jie neparduoda, nes nespės pristatyti. O pernai ausinių ieškojau 5se e-shopuose, tai susidarė įspūdis, kad visi iš to pačio užsakinėja..), na, bet kaip ir minėjau, tokia prekyba reikalauja daug mažiau investicijų ir paprastesnė, todėl galbūt visi ja ir užsiima. Iš dalies džiaugiuosi, kad pasirinkau visai kitą e-parduotuvės kryptį, bet ar pasiteisins, parodys ateitis :)
     
    Dar įdomi mintis apie konkurentų naikinimą. Niekad nemaniau, kad tai ant tiek svarbu, kad reikėtų net konsultantų pagalbos. Na, galbūt jie gali patarti, kurioje vietoje galima konkurentą pralenkti. Bet daug dirbant, ir tikint idėja, tai galima pasiekti ir pačiam. Bent vienoj vietoj(o tokių vietų atrasti galima tikrai daug, nuo pigesnės prekės iki malonesnio bendravimo), bent puse žingsnio aplenkus konkurentą jau atsiras vietos po saule, o likusį darbą padarys natūrali atranka.
     
    O su kitkuo daug maž sutinku. Tikrai verta paskaitynėti.
  20. Patinka
    Gizas sureagavo į ster3o Verta paskaityti pradedantiems ar turintiems verslą!   
    Sveiki uždarbis.lt gyventojai,
     
    Taigi, ilgus metus buvau tik skaitytojas, ir tikriausiai tik šio forumo dėka ėmiausi didesnių verslo planų ( tačiau jie dar nėra pakankamai dideli, bet pradžia yra ir ja džiaugiuosi ), ar nors nepabijojau žengti tolimesnį žingsnį. Šiaip iškart noriu padėkoti aktyviems, ir plačių pažiūrų, bei suvokimą turintiems nariams, kurie neimdami nei cento, padeda kitiems atsakydami į klausymus. Galvoju, o ko gi man nepasidalinus patirtimi ar įvairiais verslo vystymo stiliais su kuriais teko susidurti? Iškart sakau, kad mano srytis nėra IT verslas, su tuo neturiu nieko bendro ir nesuprantu kaip jame viskas veikia, bet manau yra keletas ar keliasdešimt žmonių, kurie domisi ir paprastu, tradiciniu verslu. Tad pradėkime nuo to, kad šiame forume yra pilna informacijos, kaip pradėti verslą, nuo ko jį pradėti, kur registruoti ir panašei. Tad šią dalį manau reikia praleisti, ir neverta jos kartoti. Kas tikrai norės, informacija lengva ranka pasiekiama šiame forume.
     
    Iškart pulkime prie reikalo, kad sunkiausias dalykas nėra verslo kūrimas, ar jo atidarymas. Sunkiausia su kuo susidursite ar susidūrėte, tai veiklos plėtojimas, ir konkurencijos mažinimas, šalinimas, bendradarbiavimas, reputacijos kėlimas, logikos pagrindai, ir svarbiausias aspektas - būti geriausiu, tačiau kaip juo tapti?. Kaip žinia, nėra prasto verslo plano, yra tik prastų įdėjų paskirstymas tam tikrame tinkle. Kaip pavyzdį galima duoti kad ir vaistinės atidarymą. Kaip žinia, šioje srityje yra gigantų, yra ir pavienių vaistinių. Tačiau kaip tapti stipriais, ir laikytis rinkoje? Šią sritį parinkau, nes daugiau nei 2/3 visų vaistų yra VKV ( valstybės kompensuojami vaistai), vadinasi, kad tik iki 33% visų vaistų kainas nustato savininkas, likusiuosius - valdžia. Didžiausias vaistų perkamumas atitenka kompensuojamiems vaistams (kas nežinote, kas yra VKV, tai prilygsta kaip ir cigarėtėms - visose parduotuvėse kainos vienodos. Esmė ta, kad brangiau neparduosi). Iškart kyla klausymas, kaip vienose ar kitose vaistinėse pritraukiama daugiau klientų, jei kainos vienodos?
     
    Su šia situacija teko susidurti ir man pačiam. Sprendimo ieškojau visais būdais, teko naudotis konsultantų pagalba. Tačiau pradedant ar turint smulkų verslą, tokie žygiai gali būti retas malonumas, nes išlaidos be galo didelės. Bijau sumeluoti, bet gera ir tinkama informacija siekia minimum tris 0 litų (aš mokėjau kiek daugiau nei 2300lt). Žinoma, su laiku atsiperka, bet esamoje situacijoje piniginės storis ribotas. Ir ką už tuos pinigus sužinojau? O gi tai, kad kaip lengvai žmonės apsigauna, ir kaip lengvai pasiduoda įvairioms akcijoms ar pasiūlymams. Nors net nenutuokia, kad iš tikro laimi ne pirkėjas, o pardavėjas. Tam gavau ilgą ilgą ataskaitą, su tyrimais, patarimais. Didelė dalis pateiktos informacijos buvo banalybės, ar lengvai prieinama informacija internete. Likusi, trumpa ataskaitos dalis - vystymo EGO.
     
    Kodėl protingi, išsilavinę, bei kažko pasiekę žmonės sako, kad prasto verslo nėra?
     
    Nesugalvoju jokio kito paaiškinimo, kaip tik prastų įdėjų kišimas į netinkamas vietas. Pats buvau pateikęs ne vieną prastą idėją sau, kurias konsultantas atmetė ir atmetė su argumentais. Tos mano banalios idėjos butų mane sužlugdę, o jei ir ne, kitokių atvėju skaudžiai nukentėjęs ar pralaimėjęs daug laiko. Kas turi savo verslą, supranta, kad laikas, tai pats brangiausias ir svarbiausias "objektas", tad taupykite tai, ko nesusigražinsite ar neatpirksite.
     
    Ar sulaukti kieno nors pagalbos yra gėdinga?
     
    Ne. Mano manymu, kiekviena pateikta informacija yra naudinga, net ir nuolat kišamos blogos idėjos. Kodėl? Nes tik taip mes suvokiame, ko pasaulyje iš tikro trūksta, ar ko dar nėra. Neperseniausiai gavau pasiūlymą iš kaimyno 80-mečio, keisčiausia buvo tai, kad jo pasiūlytas dalykas buvo tikrai kvailas. Cituoju " Jei nesiseka parduoti už 10lt, parduok už 5lt ". Iškart į galvą "šovė" mintis, kaip aš b* parduosiu x produktą už mažesnę, nei savikainos kainą? Praėjus kiek laiko, dar sykį prisiminiau mano vadinamą - durną išsisakymą, ir supratau tai, kad kaip pirkėjas suvokia, kad tie 5 ar 6lt yra būtent savikaina? Būtent, versle mąstymas negali būti paviršutiniškas, į jį reikia gilintis, ir gilintis tol, kol prisikąsi prie dugno.
     
    Dideli antkainiai atneša didelį pelną?
     
    Tik tuo atvėju, jei parduotuvė ar privatus žmogus turi didelį klientų ratą. Kitu atvėju TU žlugęs. Niekados pradžios, nepradėk darydamas lygiai taip pat, kaip daro tavo konkurentai. Pritrauk klientų ratą. Juos paprasčiausia pritraukti pradžioje nesiekiant pelno, ar net turint nuostolius (pradžioje nuostoliai jaučiami ir taip, juk tai pradžia, tad nepabijokit jų padidinti). Manau kiekvienas suvokiat, kad taip ilgai gyventi neįšeis. Tad Jūs turite ribotą laiką, per kurį turėsite įrodyti, kad esate geresni nei kiti.
     
    Ar verta mokytis iš gigantų?
     
    JOKIU BŪDU!!. Jei Jūs mokysities iš tų, kurie jau gyvuoja 10 ar 20 metų, nebūtinai pasieksite aukštumų. Kaip tik, tai pasiekti bus tik sunkiau. Juk jie, prieš daug laiko, kai dar tik vystėsi, turėjo kitus įrankius, kitas priemones, kitas galimybes. Keičiasi laikai, keičiasi ir priemonės.
     
    Įstatymų nepaisymas.
     
    Įstatymų nepaisymas pradžioje, gali smarkiai atsiliepti ateityje. Turiu pažįstamą, kuris verslo pradžioje kažką nuslėpdavo ( turbūt mokesčius ar dar ką rimčiau ), valdžia suuodė, o dabar tenka rinkis brangius advokatus, kad tik laimėti sudėtingą bylą. Žinoma, daug variantų išsisuka. Tačiau ar verta rizikuoti viskuo ką kūrei ilgus metus, vien tam, kad pradžioje palengvėtų gyvenimas?
     
    Konkurentų naikinimas.
     
    Turbūt pats sunkiausias dalykas su kuriuo kada teks susidurti (man tenka jau po truputį. Taip pat prieš pora metų teko susidurti atvirkštine tvarka ). Puola begalė daug klausymų, kaip tai padaryti, tačiau į šį dalyką tikriausiai nėra tikslaus atsakymo. Žinau tik tai, "valgyt pats, kol nesuvalgė tavęs". Durnas požiūris yra, kai žmogus galvoja, kad gigantai nebando patraukti smulkių verslininkų iš rinkos. Jie kaip tik tai stengiasi daryti, jei tame reikale mato perspektyvų. Tad žmonės kurie apie tai nepagalvoja, netikėtai gali griūti. Asmeniškai aš esu sulaukęs tokių žodžių, tarkim nuo anonimo - "Užsidarai, net nespėjęs atsidaryti, arba tai padarysime mes".
     
    Abėjingumas savo idėja?
     
    Asmeniškai man, tai nesuvokiamas dalykas, kai žmogus pradeda kažką daryti, kurti, ir tuo pačiu stipriai abėjoti. Kiekvienas žmogus prieš darant, turi tikėti savimi, savo jėgomis, planais. Kitokiu atvėju, reikėjo net nepradėti.
    Dažniausiai neigiamą būseną įvaro patys artimiausi žmonės ( mano atvėju buvo tik palaikymas ), bijodami Jūsų nesekme. Todėl mano patarimas, jei yra galimybė, niekad nesakykit žmonėm, kurie yra arti, ir nėra su tuo susyję.
     
    Pati didžiausia nauda!
     
    Ją pasiekti galime tik tada, kai produktą perkame tik iš pirmų/antrų rankų. Taip laimime ne tik mes, bet ir klientas. Perparduoti produktą iš rinkos į rinką yra rizikinga ir tai didžiausias rizikos faktorius, koks tik gali būti. Prieš kuriant verslą, reikia tobulai sukurti idėją, taip nukenčiame mažiausiai. To nesugebate, geriau nerizikuokit ir nepabijokite sumokėti tam, kas viską ar tam tikrą dalį padarys už Jus. Naikinkit tuos senus stereotipus, kurie trugdo mums tobulėti!
     
    Pastebėjau įdomų faktą, kad Lietuvoje kiekvieną dieną vis daugėja e-parduotuvių, bet daugiau nei pusė, net nenutuokia kaip tai daryti ir daro pagal kitus. Tačiau naršydamas internete pastebėjau tai, kad jos praktiškai niekuo nesiskiria. Viskas vienoda, ir jas palaiko tik nuolatinės reklamos. Tokį gyvavimą galiu pritaikyti būtent tik egzistuojančiu tinklapiu, be jokių vizijų ar fantazijų ( kalbu ne apie visas, tačiau tokių tikrai daug ). Bėje, e-parduotuvė niekuo nesiskiria nuo "paprastos". Norint kažko pasiekti, reikia įdėti daug darbo. Kiek žinau už puikią informaciją, e-parduotuvių savininkai turėtų pakloti nemenką sumą.
     
    Gal yra žmonių, kurie naudojasi konsultantų pagalba? Gal čia yra tokių žmonių, kurie iš to gyvena? Būtų įdomu sužinoti, kokio lygio informaciją perkate ar parduodate, ir kokios sumos svyruoja pas Jus? Ar Jums jie padėjo? Lietuvoje tokie dalykai nepopūliarūs, gal dėl to ir yra gan didelis bankroto, lėto vystymo lygis.
     
    Šiuo metu testuoju užseniečius konsultantus. Puslapis dingo, skype veikia. Tad neteiksiu jokios informacijos apie juos, kol neįsitikinsiu kad jie kažką moka. Geriau tegul nukenčia vienas, nei keli kiti Bėje, kainos mažos, ir atsiskaitymus priima tik per PayPal'ą. Bandysiu rizikuoti. Užsakymas priimtas, laukiu rezultatų. p.s. Jų puslapis buvo gan keistokas.
     
    Dėl klaidų nepykstam, labai pavargęs rašiau. Norėjau pasidalinti mintymis, patirtimi :rolleyes:. Šiuos dalykus išsakiau vasaros pradžioje VU universitete.
     
    Informacija besirituliojanti Jūsų galvoje, yra pats vertingiausias dalykas ką turite ir galite parduoti už pinigus!
     
    EDIT:
    Užsakymą gavau, nors užtruko ilgiau nei žadėjo, dabar tikrinsim ką jie ten už 245$ prikūrė. Esu permokėjęs 35$ kurių jie negražina, tad galėčiau kam nors padovanoti Šv. Kalėdų proga. Ar kas norit išbandyti ecgrow konsultacijų pasiūlymus už tą sumą? Duokit kokį savo asmeninį tinkalpį (www.123.lt), email, nuorodas kuriose yra patalpintos reklamos. Būtų gerai, kad rašytumėte tvarkingai ir jei bus kokių žodžių, kad būtų ENGLISH, iškart persiūščiau jiems, įdomu ką jie turės Jums pasiūlyti.(rašom tik į privatą)
    Geriausia padėka - AČIŪ.
  21. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo alijienas Apsipirkimas Kaliningrade   
    Dėdė važiuoja porą kartų į mėnesį į Kaliningrado sritį (Detalių nežinau, bet lyg ir tokia viza, kad į mėnesį du kartus galima važiuot.) Kiek žinau, parsiveža degalų bake, degtinės butelį ar du, ir sakė kvepalai daug pigiau. viską vežasi tik sau, arba dyzelį parduoda, kad viza atsipirktų, nes jei spekuliavimui - reikia didelio kiekio, kad atsipirktų, o vežant didelį kiekį prasideda muitai ir kiti mokesčiai. Todėl, manau, kad nieko apčiuopiamo nesigaus.
  22. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo Blackbeard Kaip jums šauna įdėjos?   
    Iš savo patirties galiu pasakyt, kad tie, kurie žūt būt siekia sugalvot kokią įdėją, turėtų keist savo paties mąstymą. Pats irgi gerus metus vis galvojau, kuo čia užsiimt, ką čia naujo pasiūlyt, taip nieko ir nesigavo. Realiai tai yra labai daug nišų, kur sėkmingai galėtumėte užsiimti verslu, o pagrindinė sekmė ateina tuomet, kai užsiimat tuo, kas jums patinka. Mano visos įdėjos kilo iš pomėgių ar paties dirbamo ir mėgiamo darbo. Natūraliai pastebi, kad kažko trūksta, kažkas galėtų būti geriau, o tai ir tampa įdėjom. Aišku, įgyvendint ne viską įmanoma, bet svarbiausia, imt ir daryt. Pats užsiimu nauja veikla jau porą mėnesių ir galiu pasakyt, kad tai labai smagus laikotarpis. Kai imi judėt, tai ima jaustis savės tobulėjimas. Pamatai, kad pradinė įdėja yra neefektyvi ir galbūt nevisai tinkama, bet jau aiškūs tolimesni sprendimai, lengvinantys darbą.
     
    Dar šioks toks patarimas, kurio galit ir nepaklausyt :) Jej jau sugalvojot įdėją, pasidalinot ja su kuo nors, ir buvot išpeikti - nenusiminkit ir siekit jos toliau. Lietuviai yra tokia tauta, kurie tik sėdi ir kritikuoja, bet retas kuris ką nors daro. O sužinosi, ar tavo įdėja gera/bloga tik tada, kai ją bent iš dalies įgyvendinsi, ar imsiesi ją įgyvendint. O ir pelno(didelio) iškart tikėtis neverta. Tad nenusiminkit jeigu ir į minusą kiek pavarysit pradžioj.
     
    Sėkmės visiems planuojantiems ir kuriantiems verslus
  23. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo salman [Ideja] Is lauzo i gera   
    Mano subjektyviu manymu nieko doro neišeitų iš šio reikalo.
     
    Pirmiausia - reikia labai gerai nusimanyti apie motociklus (nekalbu apie tai, kokiu principu veikia, kaip pakrapštyt variklį ir t.t.). Reikia nusimanyti, kurie agregatai originalūs, o kokie nuo kito matociklo. Yra niuancų, kuomet, atrodo, motociklas tas pats, bet tarkim dalis ant 1960 metų motociklo uždėta nuo tokio pat, pagaminto 1962 m. ir jau bėda. O jej neduok dieve išvis nuo kitokio modelio kas uždėta, tai iškart rimtas kolekcionierius pastebės ir kris kaina. Žodžiu, kratinį, ypač rusišką, nėra sunku padaryt, bet prives prie originalumo - juodas darbas.
     
    Beto, deramai atrestautuoti motociklą tikrai užima daug laiko ir lėšų. Visokie Izh planeta populiarųs tik kaime, paauglių rate, o motociklai, kurie domina kolekcionierius (Jawa 360, K750 ar Izh 49) yra gan reti, o ir dalių jiem jau deficitas gaut. Kai kurių išvis nėra, reikia daryt pagal pavyzdį ir t.t. Beto, pati restauracija daug lėšų kainuoja. Viską iki menkiausio varžtelio išardyt, sužiūrėt, ieškot dalių (po visą Lietuvą), smeliuot, gruntuot, dažyt, chromuot ir dar begale kito darbo. Kaina, manau, drąsiai 5000lt perliptų, o dar kad uždirbt, tai jau ir kaina didelė gaunas. Beto, kiek teko domėtis technikos restauravimu, tai Lietuvoj tokie dalykai neatsiperka :)
     
    Na ir dar vienas niuancas. Restauratorių judėjimas gan didelis, todėl ne vienas mieliau metus kitus krapštosi pats negu perka gatavą produktą. Tad jeigu kiek pakrapštytą motociklą parduosite kolekcionieriui, jis, jej rimtas, nuodugniai viską išardys iki varžtelio ir darys naujai. O jej užsikelsite kainą, tai ir liks motociklas pas jus. Manau, geriau sueitu iki beveik originalumo atstatytas ir įdealios būklės motociklas, bet kaip jau minėjau, tai kainuoja daug laiko, pinigų ir pastangų.
     
    Na, bet džiaugiuosi dėl jūsų entuziazmo, tad galima ir kitų įdėjų, susijusia su šia veikla, pasiųlyti :) Nerealiausia būtų, jej pasiryžęs daug dirbt, atrestauruotą techniką parduot į kokią Vokietiją. Bet garantijų nėra, bumas eksporto lyg ir praėjo šioj srity (net nežinau, ar motociklam jis buvo atėjęs). Kitas variantas - bandyt ieškot užsilikusių, mano minėtų motociklų už centus, sutvarkyt dokumentus, užkurt, ir nieko daugiau nedarius bandyt parduot. O jej būklė prastesnė, ar nėra dokumentų - paleist dalim. Darbo mažiau, ir realesnės galimybės bent kažkiek uždirbt.
     
    Sėkmės :)
  24. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo salman [Ideja] Is lauzo i gera   
    Mano subjektyviu manymu nieko doro neišeitų iš šio reikalo.
     
    Pirmiausia - reikia labai gerai nusimanyti apie motociklus (nekalbu apie tai, kokiu principu veikia, kaip pakrapštyt variklį ir t.t.). Reikia nusimanyti, kurie agregatai originalūs, o kokie nuo kito matociklo. Yra niuancų, kuomet, atrodo, motociklas tas pats, bet tarkim dalis ant 1960 metų motociklo uždėta nuo tokio pat, pagaminto 1962 m. ir jau bėda. O jej neduok dieve išvis nuo kitokio modelio kas uždėta, tai iškart rimtas kolekcionierius pastebės ir kris kaina. Žodžiu, kratinį, ypač rusišką, nėra sunku padaryt, bet prives prie originalumo - juodas darbas.
     
    Beto, deramai atrestautuoti motociklą tikrai užima daug laiko ir lėšų. Visokie Izh planeta populiarųs tik kaime, paauglių rate, o motociklai, kurie domina kolekcionierius (Jawa 360, K750 ar Izh 49) yra gan reti, o ir dalių jiem jau deficitas gaut. Kai kurių išvis nėra, reikia daryt pagal pavyzdį ir t.t. Beto, pati restauracija daug lėšų kainuoja. Viską iki menkiausio varžtelio išardyt, sužiūrėt, ieškot dalių (po visą Lietuvą), smeliuot, gruntuot, dažyt, chromuot ir dar begale kito darbo. Kaina, manau, drąsiai 5000lt perliptų, o dar kad uždirbt, tai jau ir kaina didelė gaunas. Beto, kiek teko domėtis technikos restauravimu, tai Lietuvoj tokie dalykai neatsiperka :)
     
    Na ir dar vienas niuancas. Restauratorių judėjimas gan didelis, todėl ne vienas mieliau metus kitus krapštosi pats negu perka gatavą produktą. Tad jeigu kiek pakrapštytą motociklą parduosite kolekcionieriui, jis, jej rimtas, nuodugniai viską išardys iki varžtelio ir darys naujai. O jej užsikelsite kainą, tai ir liks motociklas pas jus. Manau, geriau sueitu iki beveik originalumo atstatytas ir įdealios būklės motociklas, bet kaip jau minėjau, tai kainuoja daug laiko, pinigų ir pastangų.
     
    Na, bet džiaugiuosi dėl jūsų entuziazmo, tad galima ir kitų įdėjų, susijusia su šia veikla, pasiųlyti :) Nerealiausia būtų, jej pasiryžęs daug dirbt, atrestauruotą techniką parduot į kokią Vokietiją. Bet garantijų nėra, bumas eksporto lyg ir praėjo šioj srity (net nežinau, ar motociklam jis buvo atėjęs). Kitas variantas - bandyt ieškot užsilikusių, mano minėtų motociklų už centus, sutvarkyt dokumentus, užkurt, ir nieko daugiau nedarius bandyt parduot. O jej būklė prastesnė, ar nėra dokumentų - paleist dalim. Darbo mažiau, ir realesnės galimybės bent kažkiek uždirbt.
     
    Sėkmės :)
  25. Patinka
    Gizas gavo reakciją nuo salman [Ideja] Is lauzo i gera   
    Mano subjektyviu manymu nieko doro neišeitų iš šio reikalo.
     
    Pirmiausia - reikia labai gerai nusimanyti apie motociklus (nekalbu apie tai, kokiu principu veikia, kaip pakrapštyt variklį ir t.t.). Reikia nusimanyti, kurie agregatai originalūs, o kokie nuo kito matociklo. Yra niuancų, kuomet, atrodo, motociklas tas pats, bet tarkim dalis ant 1960 metų motociklo uždėta nuo tokio pat, pagaminto 1962 m. ir jau bėda. O jej neduok dieve išvis nuo kitokio modelio kas uždėta, tai iškart rimtas kolekcionierius pastebės ir kris kaina. Žodžiu, kratinį, ypač rusišką, nėra sunku padaryt, bet prives prie originalumo - juodas darbas.
     
    Beto, deramai atrestautuoti motociklą tikrai užima daug laiko ir lėšų. Visokie Izh planeta populiarųs tik kaime, paauglių rate, o motociklai, kurie domina kolekcionierius (Jawa 360, K750 ar Izh 49) yra gan reti, o ir dalių jiem jau deficitas gaut. Kai kurių išvis nėra, reikia daryt pagal pavyzdį ir t.t. Beto, pati restauracija daug lėšų kainuoja. Viską iki menkiausio varžtelio išardyt, sužiūrėt, ieškot dalių (po visą Lietuvą), smeliuot, gruntuot, dažyt, chromuot ir dar begale kito darbo. Kaina, manau, drąsiai 5000lt perliptų, o dar kad uždirbt, tai jau ir kaina didelė gaunas. Beto, kiek teko domėtis technikos restauravimu, tai Lietuvoj tokie dalykai neatsiperka :)
     
    Na ir dar vienas niuancas. Restauratorių judėjimas gan didelis, todėl ne vienas mieliau metus kitus krapštosi pats negu perka gatavą produktą. Tad jeigu kiek pakrapštytą motociklą parduosite kolekcionieriui, jis, jej rimtas, nuodugniai viską išardys iki varžtelio ir darys naujai. O jej užsikelsite kainą, tai ir liks motociklas pas jus. Manau, geriau sueitu iki beveik originalumo atstatytas ir įdealios būklės motociklas, bet kaip jau minėjau, tai kainuoja daug laiko, pinigų ir pastangų.
     
    Na, bet džiaugiuosi dėl jūsų entuziazmo, tad galima ir kitų įdėjų, susijusia su šia veikla, pasiųlyti :) Nerealiausia būtų, jej pasiryžęs daug dirbt, atrestauruotą techniką parduot į kokią Vokietiją. Bet garantijų nėra, bumas eksporto lyg ir praėjo šioj srity (net nežinau, ar motociklam jis buvo atėjęs). Kitas variantas - bandyt ieškot užsilikusių, mano minėtų motociklų už centus, sutvarkyt dokumentus, užkurt, ir nieko daugiau nedarius bandyt parduot. O jej būklė prastesnė, ar nėra dokumentų - paleist dalim. Darbo mažiau, ir realesnės galimybės bent kažkiek uždirbt.
     
    Sėkmės :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...