Pereiti prie turinio

MindeB

Nariai
  • Pranešimai

    162
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    MindeB sureagavo į djnjx Pagalba Studentui, dėl darbo   
    netycia visai radau, gali bandyti pasidometi gal tiks. :) darbo pasiulymas
  2. Patinka
    MindeB sureagavo į nfs196 Pagalba Studentui, dėl darbo   
    Na iš pradžių manau galėtum būti, kad ir kokiu korepetitorium pirmakursiams ar abiturientams :)
    Skelbkis FB kad mokai programavimo C++, jei tikrai normaliai moki pagrindus ;)
  3. Patinka
    MindeB sureagavo į djnjx Pagalba Studentui, dėl darbo   
    gali pabandyti cia, gal kas ka pasiulys https://www.facebook.com/groups/programavimas/?fref=ts
  4. Patinka
    MindeB sureagavo į BigBug Pagalba Studentui, dėl darbo   
    Daryk laborus bendrakursiems ir jaunesniems.
  5. Patinka
    MindeB sureagavo į Ignaz KTU C#   
    http://www.csharp-station.com/
  6. Patinka
    MindeB sureagavo į Tadziokaz KTU C#   
    Nebeaktualu
  7. Patinka
    MindeB sureagavo į iShark PC iki 850€   
    Korpusas - Cooler Master Force 251 Black - 500W ATX
    Pagr. plokštė - LGA 1150 Asus H97M-E - iH97 4 x DDR3 Jungtis M.2 HDMi DVI micro-ATX
    Procesorius - LGA 1150 Intel Core i5 4690 BX80646I54690 - 3500MHz 3900MHz 4 4 Intel HD 4600 350MHz 1200MHz
    Atmintis RAM - DDR3 1600 8Gb 1.35V Crucial BLS8G3D1609ES2LX0CEU vnt DDR3
    Kietas diskas SSD M.2 - 250Gb SATA 3 (6Gb/s) M.2 2280 Crucial MX200 - CT250MX200SSD4
    Vaizdo korta - PCI-E 3.0 Asus STRIX-GTX750TI-OC-2GD5 - GeForce GTX 750Ti 2048Mb 128-bit 1124Mhz(Core) 5400Mhz(MEM) DVI HDMi Display Port
    ---------------------
    Viso kaina - 713 EUR
     
    Čia pavyzdys gero kompo, į kurio komplektaciją galima atsiremti.
    Jei nori 850 EUR išleisti - galima kurią nors dalį pagerinti, nors čia pakankamai neblogas variantas.
  8. Patinka
    MindeB sureagavo į Arvis Asmeninė patirtis apie KTU Informatikos inžineriją   
    Nejučiomis prabėgo treti metai.
    P.S. kalbant apie pirmus ir antrus metus, tai kiek žinau nemažai kas pasikeitė nuo to laiko, kaip aš mokiausi (egzaminai su teorijos klausimais pasikeitė į testus (kai kuriuose dalykose) ir pnš.).
    Treti metai jau šiek tiek įdomesni (gal ir tiek, kad pradėjau dirbti, apie tai galėsiu atskirai papasakoti), nes jau pradedama gilintis į specilizaciją pačia. KTU informatikos inžinerijoje yra dvi specilizacijos:
    Informacinės technologijos, Kompiuterinių sistemų inžinerija. Aš pasirinkau "Informacinės technologijos" papasakosiu labai jau nesigilindamas apie modulius kuriuose teko mokytis.
     
    Rudens semestras:
     
    Programavimo inžinerija - vienas įdomesniu modulių. Jo esmė, kad nemokina kažkokios tai programavimo kalbos ar pnš. Čia mokina apie patį programavimą, kaip kurti gerą programą, kaip ja testuoti ir pnš. Su grupe reikėjo suprogramuoti kokia nors programa ar sistema ir parodyti dėstytojam, kurti buvo galima bet ką, mano grupė kūrė android žaidimą, kiti kūrė svetainė, kiti kūrė dar kažka susijusi su kitu moduliu. Buvo du koliai iš teorijos, egzamino nebuvo.
     
    Elektroninis verslas - vienas iš pasirenkamu dalykų (kiti informatikai irgi gali rinktis iš įvairių dalykų). Apie patį modulį daug nesiplėsiu, teorija buvo buvo apie e komerciją ir pnš. Laboratoriniu metu reikėjo (vienam iš laborų) administruoti el parduotuvę (sudėti prekęs ir pnš) ant opencart, antras buvo, kad reikėjo sukurti savo svetainę, temos buvo duotos maždaug, aš pasirinkau automobilių skelbimų svetainę (kadangi tuo metu mokinausi symfony frameworką, tai ant jo dariaus, kodą galima rasti: https://github.com/uikolas/car-market). Modulis be galo lengvas, dauguma ėmėm, kad neapsunki savęs, nes ir taip be šito dar buvo 6 moduliai vienam semestre.
     
    Sistemų projektavimas Framework aplinkose - labiausiai nuvylusių modulių, galvojau, kad teks dirbti su ASP.net webais (nežinau kodėl taip atrodė :D), bet teko kurti programėle ant windows mobile (laborų aprašymai buvo daryti ant senos versijos (dabar net nepamenu kokia tiksliai, bet čia screenas ant ko buvo emuliatorius)). Visų laborų metu reikėjo pagal aprašymą padaryti užduotis, o egzaminu metu kažką papildyti pačiam. Nu dar šiek tiek per teoriją pasakojo apie patį C#, nes ant jo teko programuoti, visumoje niekam tikes modulis.
     
    Skaitmeniniai signalai ir grandynai - mūsų grupei teko labai griežtas dėstytojas, dėl to teko nemažai pasinervuoti. Modulio esmė, kad reikia rašyti kodą ant MATLAB visokias sinusiodes, kad pieštu ir pnš. ir po kiekvienos užduoties reikia parodyti ką parašei dėstytojui, o jis pagal nuotaiką dar gali paklausti, ką viena ar kita eilutė reiškia, jei nepaaiškini nueina nuo tavęs ir turi sukti galvą, kaip paaiškinti, modulis gan nelengvas, nes medžiagos nelabai yra, ktu ebooks nelabai kas susiję su laborais. Nu bet nors paguoda, kad per egzą ir kolį buvo galima naudotis viskuom .
     
    Įmonių kompiuterinių sistemų kūrimo platformos - dėsto labai fainas dėstytojas, tai modulis gan nesunkus (nelabai apie ką yra jame pasakoti), jame programuojama su JAVA (web platforma). Ataskaitos pvz Teorijos skaidrės egzas tai testas, kurį galima laikyti iš namų ar iš bet kur kitur.
     
    Informacinių technologijų inžinerinė terminija - Modulis padalintas į dvi dalis. Pirma dalis mokoma apie teisingus IT terminus, kaip vaizduoklis, ar antraštė ir pnš. Nu iš esmės apie teisingą Lietuviškų terminų vartojimą LT kalboje. Antra dalis, bent jau man pirma teorija buvo šokas, kaip dėstytojas pradėjo kalbėti angliškai... :D . Antroje dalyje gilinimasi į anglų terminus, ir pačia anglų kalba (labiau į terminus). Antroje dalyje reikėjo atsiskaityti 10000 žodžių per 8 savaites (esmė, tai susirasti kokį anglišką straipsnį, pvz su 1500 žodžių, išmokti jame nežinomius žodžius ir nešti dėstytojui, o dėstytojas deda piršta ant kokio nors vieno žodžio ir tu, turi paasakyti lietuvišką vertimą, suklysi 3 ar 4 kartus, out, vėl turi nešti naują straipsnį ir taip neši kol atsiskaitai 10000 žodžių, pora žmoniu buvo kurie iškart atsinešė straipsnius kuriuose buvo jau 10000 žodžių, kai kurie atsiskaitė, kai kurie ne :D). Iš esmės modulis labai naudingas kam su anglu kalbą prasčiau, aš pats asmeniškai praplėčiau žodyną savo anglų.
     
    Kompiuterių funkcionavimo pagrindai - dabar bandau atsiminti kas jame gero buvo. Man rodos, kad buvo assembleris (parašyti jau savo funkcija, šiuo atveju skaičiavimo). Ir su grupę padarytį kažką su ".NET Gadgeteer" įtaisu.
     
     
    Pavasario semestras:
     
    Teisės pagrindai - kažkaip keista buvo turėti teisęs 3 semestre, nes daugumai (kitiem informatikam) jau ankščiau buvo ji. Iš esmės modulis nesunkus, pasakojama apie teises šakas, kodeksus ir pnš. Kolis ir egzas, gan nesunkus, per kolį galima naudotis Lietuvos konstituciją ir vien su ją galima gauti 5 ar 6, egzo metu galima naudotis, darbo kodeksu, baudžiamoju kodeksu ir dar kažkokiu. Semestro gale reikėjo papasakoti apie pasirinktą, bet kokią bylą (bent jau 5-6 puslapių) ir papasakoti prieš auditoriją.
     
    Įmonių valdymo pagrindai - dar vienas toks ne į temą modulis :D modulis bent jau man asmeniškai nepatiko, teorijos daug ir nenaudingos, tik pora dalykų buvo naudingų. Modulyje reikėjo su grupę susgalvotį kokį nors produką ir jį "realizuoti" t.y. aprašyti jo gamybos kainą, pardavimo, analizę analogų esančiu rinkoje ir pnš. Taip pat yra kolis ir egzas abu testo formos su 10 klausimų.
     
    Informacinių technologijų sauga - modulis apie visokias kriptosistemas, apsaugos priemones, duomenų kopijas ir pnš. Jame labiau įsigilinau kaip veikia el parašas, kriptosistema ir pnš. turėjo būti kolis, bet labai daug iškrito pirmadienių (teorines paskaitos) ta nebuvo kada laikyti, tai visą medžiagą reikėjo egzui mokytis (11 temų atrodo), egzo nebūtina gauti teigiamo, jis sumuojasi prie laborų pažymio, yra 4 laborai, bet mum reikėjo tik 2 ar 3 atsiskaityti, kad gauti įskaita. Laboru metu teko siųsti el parašu pasirašytu el laišką draugui, užšifruoti savo privačiu raktu pranešimą ir siųsti draugui. Taip pat stebėti įsilaužimus per TCP, UDP ir pnš.
     
    Kompiuterių tinklai ir internetinės technologijos - modulis apie internetą :D . Modulyje gilinimasi apie internetines technologijas (IP adaresus, šviesolaidį, interneto tinklapius), modulis gan smagus, įdomus ir naudingas. Yra 5 laborai ir 2 kursiniai, laborai paprasti, nuo XML iki paprasto tinklo kūrimo (routeriu pajungimas per spec programą) (gaila, kad neteko gyvai jungti ir testuoti :) ). Pirmas kursinis tai sukurti svetainę naudojant MySQL ir PHP, antras kursinis tai jau tinklo pajungimas su routeriais ir switchais (bent jau man buvo be galo įdomu nors pradžioje atrodė labai baisiai). Atskaita (joje bus viskas neišku, bet esmė, kad duotus IP adresus turi paskirstyti tinklui ir sujungti tarpusavyje). Jeigu iki semestro galo gaunama įskaita,laikomaskolis iš maždaug pusės temų, ir jį išlaikius egzas nelaikomas. Jei neišlaikai kolio ar negauni įskaitos iki semestro galo, tai laikai egzą iš visų temų (du teoriniai klausimai ir pora uždavinių)
     
    Turinio apdorojimo sistemos - bent jau man neaiškus modulis. Teorija viena, o laborai visai apie kitą, per laborus teko kurtis APS.net svetainę su autorizaciją ir koduoti video failus ir pnš. O Per teoriją dėstė apie turinio apdorojimą, jos problemas, kas būtent tai yra, naudojamas programas ir pnš. Tiesa likus mėnesiui maždaug iki semestro galo, joje buvo papasakojama apie bakalaurą, teko darytis su grupe ale mini bakalaurą, padaryti produkų analizę ir pnš. Egzas testo formos su pora atviro tipo klausimų.
     
    Integruotosios inžinerinės sistemos - modulis gan kvailas iš daugybės dalykų sugrūstas į vieną, pradžioje vienas dėstytojas mokina apie guolius, taip GUOLIUS. Iš esmės tai visiškai ne į temą :D poto mokina apie 3D (su programa Solid Works) ir poto visokias fizikinių sistemų modeliavimas, jutikliai ir vykdikliai. Dar kažkiek suprantu kodėl šitas modulis įkištas informatikos inžineriam, bet kam tokio modulio reikia multimedikam, neįsivaizduoju (apart 3D solid works, jiems nemanau, kad kažkas kitas buvo labai jau naudingas).
     
    Tiek apie 3 metus, atsiprašau už klaidas ar neaiškiai dėstomas mintis, niekad lietuvių man nebuvo stiprioji pusė :)
  9. Patinka
    MindeB sureagavo į sauliuzz Lietuvių kalbos ir literatūros VBE universalios citatos   
    Ernestas Hemingvejus is ,,Senio ir juros''. ,,Zmogu galima sunaikinti, taciau nugaleti jo neimanoma''.
  10. Patinka
    MindeB sureagavo į Stanger Pigu.lt pardavė lenkams   
    be abejones atves, tik parduos lietuviskom kainom ;)
  11. Patinka
    MindeB sureagavo į Arik Managed c++ DateTimePicker   
    String^ str = dateTimePicker1->Value.Month.ToString();
  12. Patinka
    MindeB sureagavo į B.T.M. Žaisdamas runescape lietuvis uždirba daugiau nei 3000-5000 € / mėn   
    Da fak is that? :blink:
     
    Joa, siais laikais materialus produktas TIKRAI nereikalingas ir nenesa pelno (ironic). Saudo Arabijoj seichai milijardus varto ir policajai eiliniai su Lamborghini vazineja ne del to kad REALIA nafta pumpuoja, o SimCity'je matyt virtualia nafta stumdo :D
     
    ES stipriausioje ekonomikoje-Vokietijoje-biudzeto didele dali suformuoja matyt irgi ne realus BMW, VW ir kt. automobiliu koncernai, o Need for Speed'e parduodami automobiliu modeliai?
     
    O jei apie Lietuva-turtingiausias LT zmogus-MAXIMA LT ir kt.savininkas-ne realu sviesta/suri/bulves targavoja (juk tai NEPELNINGA anot taves), o Runescape virtualias kovines morkas pardavineja, taip? :lol:
     
    Kazkoks kliedesys siais laikais paplites daugumos makaulese apie virtualaus produkto ale pranasuma VS real product. Ir kaip argumenta "didiji" naudoja kokia nors Skype sekmes istorija. Taip, Skype-respectas, bet tai visiskai mazas ir nereiksmingas sudelis (vis dar) palyginus su pvz naftos generuojamomis pajamomis (taigi REAL produktai dar vis laimi ir dar kaip).
  13. Patinka
    MindeB sureagavo į saknis Kas per mada parašyti namu darbus už tinginius nemokamai ?   
    paprasta, neduok meskeres duok zuvi, bus maziau konkurentu
  14. Patinka
    MindeB sureagavo į 0xfff Delete   
    Aš 23 ir vis dar nekaltas. Va čia tai ######. Jūsų bėdos tik gėlelės, tik meduolis be glazūros prieš mano seksualinę utopiją.
  15. Patinka
    MindeB sureagavo į Skuduras Pagyrimas nariui Bern1994   
    Dėkui :) Kuomet gyvenime nemyli savęs ir nematai prasmės tobulėti, lieka tik padėti atrasti tą džiaugsmą kitiems teikiant kažką, kas turi naudos.
     
    P.S. Programuoju nemokamai ir toliau. PM.
  16. Patinka
    MindeB sureagavo į IdejosVerslui Tapote vadovu. Kas toliau?   
    Kai asmuo politikoje užima itin aukštas pareigas (Prezidento, Ministro Pirmininko, Seimo Pirmininko ar Ministro) – jam turėtų būti paaiškinta (ir, manau, kad yra, kas tai paaiškina), jog didžiausius darbus reikia padaryti per pirmąsias 100-tą dienų, kai esi išrenkamas (ar paskiriamas į tas pareigas). Ne veltui Lietuvoje yra įprasta „pristatyti 100-to dienų darbų ataskaitą„. Šimto dienų praktika yra taikoma ne tik Lietuvos politikoje, tačiau didžiojoje daugumoje pasaulio šalių. Ir nors tai puikiai veikia politikoje (atsiminkite – tik aukštose pareigose!) – versle, kita vertus, viskas yra kitaip.
     
    Jūs tapote įmonės vadovu
     
    Visiškai nesvarbu, kaip tai atsitiko – per pažintis, dėka Jūsų žinių, per krūvą atrankų ir pokalbių su personalo atrankos specialistais, įmonių akcininkais ir panašiai. Jūs tapote įmonės vadovu. Realūs šansai yra tokie, kad dvidešimt procentų iš Jūsų šiose pareigose neišbus nei metų laiko, o po dviejų metų – įmonių vadovais nebedirbs net 40 procentų į šias pareigas paskirtų žmonių. Gal todėl naujieji vadovai imasi daryti pokyčius per pirmuosius mėnesius po savo paskyrimo į vadovaujančias pareigas? O gal kaip tik pokyčiai, kuriuos bandoma padaryti skubotai, ir yra darbo netekimo priežastimi?
     
    Kai Jus paskyrė vadovu – reikia pradėti galvoti visiškai kitaip, nei galvoja vadybininkai, pardavėjai, klientai ir kiti versle dalyvaujantys asmenys. Turite nebegalvoti apie užduotis (ir kaip jas atlikti). Esant vadovu – būtina galvoti apie tikslus ir siekius. Nereikia stengtis įtikti žmonėms (tiek verslo savininkams, tiek darbuotojams), reikia stengtis, kad Jumis tie žmonės pasitikėtų. Mažiau kreipkite dėmesį į pokyčių įvedimą ir daugiau – į tai, kaip teisingai perteikti reikiamus pokyčius, kad jie būtų priimti ir suprasti. Ir kuo mažiau stenkitės įtvirtinti savo autoritetą. Pradžioje – Jums reikia daugiau klausyti, negu kalbėti, nes labai rizikuojate priimti skubotus sprendimus ir vienas problemas pakeisti kitomis.
     
    Kaip elgtis ir ką daryti, kai Jus paskiria vadovu
     
    Pateiksiu kelis esminius patarimus, kurių dėka Jums bus ne tik patiems lengviau apsiprasti naujose pareigose, tačiau ir darbą atliksite efektyviau.
     


     
    Bendraukite. Verslas yra komandinis darbas. Vienas lauke – ne karys. Todėl, pirmas darbas – susipažinti su kiekvienu Jūsų komandos nariu. Ne, „labas, aš esu tavo naujas bosas„, yra ne susipažinimas ir iš esmės – klaidingas būdas pradėti pokalbį. Bendravimas susideda iš… bendravimo. Kalbėkite su kiekvienu Jums tiesiogiai pavaldžiu darbuotoju atskirai. Užtikrinkite jį/ją, kad judviejų pokalbis yra privatus ir niekas apie pokalbio turinį nežinos. Privalote ne demonstruoti savo kompetenciją, o parodyti, jog esate įmonėje tam, kad suprasti problemas bei pasiūlyti sprendimus. Todėl, reikia daugiau klausyti, nei kalbėti. Nekalbėkite apie tai, ką Jūs baigėte, kur dirbote ir panašiai. Nekalbėkite apie save, nes pokalbis nėra apie Jus. Gilinkitės į problemas, nes tų problemų sprendimas ir yra Jūsų tiesioginis darbas. Kai tik pradedate dirbti vadovu – savo tinkamumą šioms pareigoms reikia ne parodyti, o leisti, kad Jūsų pavaldiniai tokios išvados prieitų patys. Jie turi laikyti Jus lyderiu ir tai pasieksite tik tokiu atveju, jeigu gilinsitės į tai, ką reikia išspręsti.
    Neskubėkite kritikuoti. Pačioje pradžioje, tikrai nežinosite pakankamai, kad suprasti, kodėl vieni ar kiti dalykai yra taip, o ne kitaip. Labai dažnai padaroma klaida, kai pakeliamas balsas ant pavaldinių dėl to, ką jie daro pastoviai ir yra įpratę daryti, o naujai paskirtas vadovas tą darbą įsivaizduoja visiškai kitaip. Privalote atsiminti ir suprasti, kad kai kurių procesų (kuriuos Jums taip norisi pakeisti) dėka, gyvuoja visas verslas. Žinoma, jeigu įžvelgiate tų procesų žalą ir norite juos pakeisti – tai reikės padaryti, tačiau neskubėkite. Pirma – stenkitės suprasti, kodėl yra taip, kaip yra.
    Mokykitės. Būkite kaip sausa kempinė baloje – „sugerkite“ visų versle dalyvaujančių pusių nuomones: klientų, darbuotojų, tiekėjų, akcininkų ir taip toliau. Informacijos niekada nebus per daug. Tik tokiu būdu sužinosite viską apie tai, kokią vertę kuria Jūsų valdomas verslas, ko iš Jūsų norima, ko tikimąsi, ką apie tai mano tiekėjai, klientai ir net kaip elgiasi konkurentai. Jeigu skirsite šiai fazei pakankamai laiko – gauta informacija labai atsipirks.
    Priimkite akivaizdžius sprendimus. Kai bendrausite su visomis versle dalyvaujančiomis šalimis – išgirsite daug nuomonių ir dar daugiau požiūrių. Dažniausiai – problemų sprendimai ateis į galvą vien klausantis kitų žmonių (kažkodėl prieš akis iškilo serialas Dr. House). Įprastai, yra nemažai sprendimų, kurių dėka padarysite darbuotojų darbus lengvesniais, tačiau efektyvesniais, o jiems keliamos užduotys turės prasmę. Didesnėse kompanijose, kad tai pasiekti, reikės atsisakyti nemažos dalies susitikimų, konferencijų, pasitarimų ir panašaus laiko švaistymo. Organizacines problemas lengviausia spręsti tuomet, kada jas sukūrėte ne Jūs, tačiau pasistenkite nerodyti, kad „va, aš tai išsprendžiau“. Tai bus pastebėta ir be to, tiesiog darykite savo darbą ir spręskite problemas, apie kurias Jums buvo sakyta. Tai – „saugūs sprendimai“, nes kitų akimis – Jūs atnešate į verslą naujoves, nors iš tikro – tiesiog sprendžiate įmonėje esančias problemas. Tokių problemų sprendimai užtarnaus Jums gero vadovo reputaciją įmonėje ir darbuotojai patikės Jums vis daugiau problemų.
    Pagirkite kitus už jų nuopelnus, gaukite per nagus už jų padarytas klaidas. Keista, ar ne? „Kodėl aš turiu gauti per nagus, kai kažkas pridarė nesąmonių?„. Čia, žinokite, galioja tokios pačios taisyklės kaip politikoje: jeigu girtas policininkas užmušė žmogų – generalinis komisaras netenka darbo. Tik šiuo atveju – gal taip ir nebus, tačiau turite būti pasiryžę „gauti kulką“ už savo darbuotojus. Nuo politikos verslas skiriasi ir tuo, kad politikoje norima prisiimti laurus už darbus, kurių nepadarei. Versle – geras vadovas visuomet pamatys, kas atlieka darbą gerai ir parodys darbuotojui, jog tai buvo pastebėta. Panašiai yra ir tuomet, kai nutinka klaidos. Komanda žino, kas joje pridarė klaidų (ir paprastai – nebūna vienas kaltas), tačiau jeigu Jūs prisiimsite kaltę – ta komanda griebsis daryti viską, kad tas klaidas ištaisyti bei išsaugoti tokį gerą vadovą.

    Blogiausias scenarijus yra tuomet, kai Jūsų darbuotojai pradeda „rinkti įkalčius prieš Jus“. Elkitės su darbuotojais taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su Jumis, jeigu sėdėtumėte kitoje stalo pusėje. Jeigu viską darysite teisingai – komanda Jus gerbs, mylės ir seks iki galo. Jeigu ne – tuomet galite net neišpakuoti savo daiktų biure, nes jame galite neišbūti net pradinių 100-to dienų.
     
    Sėkmės versle!
  17. Patinka
    MindeB sureagavo į ergimantas Gyvenimo kelio paieškos   
    Dėl universiteto visada bus 2 stovyklos. 1 kuri sakys, kad jo reikia, kita, kad nereikia. Abi šios pusės, be abejonės, remsis savo patirtimi ir bus subjektyviu požiūriu teisios.
     
    Man asmeniškai universitetas patiko. Ten nebuvo dėstoma tiksliai tai, ką dirbu šiuo metu (PM/PO IT srityje), tačiau buvo tikrai įdomių dalykų, kuriuos neretai panaudoju ir dabar. Netikiu, kad yra kur nors pasaulyje universitetas, kuriame mokintų tik tai, ką dirbsi jį baigęs. Jo ne tokia paskirtis. Universitetas turi pakankamai plačiai mokinti, kad surastum tai, kas tau patiks ir, ką norėsi daryti ateityje. Nors ir tai nėra garantijos, kad praėjus 5 ar 10 metų po baigimo nešaus į galvą kokia įdomi mintis, kuri bus visiškai nesusijusi su mokslais.
     
    Be abejo, jeigu kolkas neturi supratimo, kur nori stoti, tai visiškai nereikia per prievartą kažkur stoti. Mano istorija buvo tokia, kad stojau po mokyklos ten kur įkalbėjo mane (mechanikos inžinerija), nes norėjau į ekonomiką (tuo metu visi norėjo į ekonomiką), bet nepavyko ten patekti. Viskas baigėsi tuo, kad pabaigus pirmą semestrą supratau, kad man ten visai neįdomu, tačiau supratau per programavimo užsiėmimus, kad man patinka būtent jie. Net dėstytojas kelis kartus pasakė, kad man gerai sekasi. Juokinga tai, kad mokykloje informatikos pamokos baigėsi 11 klasėje ir man jos buvo vienos iš pačių neįdomiausių :)
     
    Taigi, pradėjau ieškoti mokslų, kur būtų dėstoma informatika, tačiau ne tik programavimas. Kalbinau ir klausinėjau savo draugus, kurie buvo 1 kursuose kituose universitetuose. Ir suradau. O tada mečiau savo senus mokslus ir įstojau ten, kur norėjau (verslo informatika). Sėkmingai baigiau bakalaurą ir magistrą, susiradau pažinčių, gavau žinių. Buvau tikrai patenkintas, kad praleidau universitete 6 metus.
     
    Dar magistrą mokydamasis pradėjau dirbti programuotojų. Po mokslų šį darbą tęsiau toliau. Po 7 metų supratau, kad programuoti nebeįdomu ir nusibodo, tad perėjau į PM/PO. O prieš ne pilnus metus supratau, kad man žiauriai patinka vyrų stiliaus ir mados tematika ir pradėjau rašyti blogą bei vesti paskaitas.
     
    Jokių Erazmusų, dirbimų užsienyje studentavimo metu ir kitų panašių dalykų nedariau. Viską ką dariau, dariau Lietuvoje.
     
    Išvados, kurias aš padariau:

    Būk smalsus ir žingeidus, naudokis progomis ir imk iš gyvenimo tai, kas tuo metu tau įdomu ir aktualu. Bet imk sąžiningai, nesimuliuok ir neapgaudinėk savęs. Nekurk ilgalaikių tikslų, nes vis tiek kažkuriuo metu užsinorėsi kažko, kas bus visai ne tai, ką turi dabar. Ir tai nėra blogai, tai progresas, tai pokytis. Kai užsinorėsi kažko naujo, pereik į 1 punktą :) BET. Čia mano istorija. Tavo istorija bus kitokia. Bet pasistenk ją parašyti tokią, kad kuo daugiau jos puslapių būtų įdomūs ir tau, ir kitiems, kurie ją skaitys :)
  18. Patinka
    MindeB sureagavo į wilkas Kazkas blogai su laptopu   
    Greičiausia kažkur trūkęs video šleifas. Nuo dažno ekrano darinėjimo jis prasitrina.

  19. Patinka
    MindeB sureagavo į Ramūnas Kazkas blogai su laptopu   
    Jokie ne greičiausiai :) Kaip žmonės gali teigti tokias nesąmones?
     
    Žmogus jau sakė, kad PERKROVUS kompiuterį - viskas gerai. Todėl akivaizdu, jog tai ne laido problema (nebent kompiuterį nuolat judina).
     
    Jeigu jau taip nutiko, tai 1-oj vietoj VGA atsilituoja. 2 vietoj - RAM. 3 vietoj galima bandyt laidą kaltint (arba kištuką).
  20. Patinka
    MindeB sureagavo į infas Ar ymanoma kur nors ystoti?   
    Su tokia gramatika - neverta net stoti manau.
  21. Patinka
    MindeB sureagavo į Skuduras Patarkit   
    Tai imkim OpenGL.
    http://www.opengl-tutorial.org/
  22. Patinka
    MindeB sureagavo į Arvis RichTextBox   
    richTextBox1->LoadFile("Rezultatai.txt", RichTextBoxStreamType::PlainText);
     
    Kažkokį radau kodą.
     
    Pridedu doc'ą su daugiau info su visualo pvz.
    Visual_langai.docx
  23. Patinka
    MindeB sureagavo į sparagas Programavimo knyga   
    Cia linkas kas nori gauti dovanu http://www.oreilly.com/pub/get/prognews?imm_mid=0c924a
     
    P.S. Vaikai nesugadinkit Lietuvos reputacijos ir jeigu net nezadate perskaityti knygos, tai jos ir nesisakykite.
  24. Patinka
    MindeB gavo reakciją nuo wytas008 Pasižadėjimai 2015-tiesiems   
    Mano pažadai :

    Išlaikyti visus pasirinktus valstybinius egzaminus. Įstoti į programų sistemos studijų programos nemokamą vietą. Susirasti įmonę, kuri leistų man atlikti praktiką, kuri būtų susijusi su IT. Nusipirkti automobilį. Pradėti vėl sportuoti, atgauti buvusią formą. Susirasti merginą. Būti tolerantišku (išskyrus homoseksualams) bei draugišku.
    :)
  25. Patinka
    MindeB gavo reakciją nuo wytas008 Pasižadėjimai 2015-tiesiems   
    Mano pažadai :

    Išlaikyti visus pasirinktus valstybinius egzaminus. Įstoti į programų sistemos studijų programos nemokamą vietą. Susirasti įmonę, kuri leistų man atlikti praktiką, kuri būtų susijusi su IT. Nusipirkti automobilį. Pradėti vėl sportuoti, atgauti buvusią formą. Susirasti merginą. Būti tolerantišku (išskyrus homoseksualams) bei draugišku.
    :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...