Pereiti prie turinio

auris555

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.662
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  2
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  auris555 sureagavo į Vilkates Ar verta šiuo metu pirkti butą nuomai?   
  Nuomoju 1 kamb. buta Kaune Dainavos raj. Per 8 metus pasikeite 3 nuomininkai. Uz nuoma imu tik tiek kiek paskola man kainuoja + komunaliai mokesciai
   
  Su pirmaisiai nuomininkais buvau nudeges ir apturejau gan dideli minusa. (Tai buvo priimti per pazystamus)
  Kiti nuomininkai buvo mano asmeniskai pazystami zmones kurie pragyveno apie 3-4 metus. Veliau isigijo savo, kai pagausejo seimyna.
  Sio metu taip pat gyvena porele jau virs 2 metu.
   
  Nuoma toks dalykas, nesvarbu ar tai bus draugai ar kas, bet jie nieko prisideti prie tvarkymo busto nenori, nors ir 3 kartus pigiau nuomojasi nei rinkoje.
  Todel jeigu sugalvojote nuomoti geriausia nuomoti jau iskarto su atitinkama suma, kuria nusistatete. Nes per ilga laika atsiras daug nesklandumu, kaip kad buitine iranga sugenda ar net radiatorius prakiura.
   
  Priimant reikia apgalvoti ar su vaikais ir su gyvunais priimsite. As buvau su vaikais priemes ir su gyvunais, tai po to tam tikri busto sugadinimai buvo. Kuriu taip pat niekas nekompesuoja. Todel tam reikia buti numaciusiam ir itraukti i nuomos kaina.
  Arba kiti daro taip kad ima kazkoki uzstata is kurio veliau buna isskaiciuojama.
   
  Pas paskutinius nuomininkus buvau apsilankes beveik pries metus, nes neturiu del ko istikro lankytis (kadangi iskarto buvo matyti po keliu savaiciu kaip jie tvarkosi savo gyvenima mano buste).
   
  ------------------------------
  Dar idomus dalykas, kai pirkau NT, tai pirkau per pati pries krizini pika 2008 - 09
  Tai kaip ir permokejau...
  Bet dabar nors palukanos ir mazos, bet NT rinka prie dabartiniu kainu labai pasistebe, ir kainos paseke mano moketa kaina ir net auksciau.. Sakykime kad tai truko apie 10 metu...
  Sakykime kad dabar perkant 1 K buta Kaune tektu daugiau sumoketi nei as sumokejau 2008 metais (to labiau kalbant apie paskolas). Nes pas mane banko marza 0.9% , o dabar maziausiai 1.5%. Tai nuo sumos jau susidaro ir nemaza permoka.
   
  Tai jeigu taip ir toliau tai galvojant kad sio metu banko marza 1.5% manyciau kad galima butu imti. Nes jeigu ir toliau tokiu tempu viskas judes banku marzos gali pasiekti ir 2.5% (Cia teorija, bet...)
 2. Patinka
  auris555 sureagavo į Dovisdovi Padangų montavimas   
  Sveiki, žinutę noriu skirti temos autoriui.
   
  Labai mylėjau šį darbą, t.y. padangų montavimą. Ypač kai dirbi sau, esi pats sau bosas. O viskas prasidėjo nuo mano tėčio, kai jis įsigijo stakles. Tuomet aš po truputį žiūrinėjau kol nepamėginau. Užkabino šis darbas. Vėliau susirinkau pinigėlio, įsigijau geresnę įrangą, nuomojausi patalpą.
   
  Manau, kad didelis pliusas yra padangų montavime, kai gali pasiūlyti dar kai ką: parduoti padangas - naujas, naudotas. Dėl ko naudotas? Dėl to, kad žmonės ne visuomet gali leisti sau nusipirkti naujas padangas. Reikia ir naujų, kadangi liaudis mąsto ir vienaip, ir kitaip: nusipirksiu naudotas, nes jos yra pigesnės, bet gal pirksiu naujas, nes su jomis atvažinėsiu daugiau sezonų/metų.
   
  Aš kai dirbau, man buvo labai svarbi kokybė. Svarbu ir kiekybė. Sezonas, ne sezonas, stengdavausi darbą atlikti maksimaliai gerai, kad klientui patiktų. P.s. kai kurie montuotojai matau montuoja padangas, net neišvalę disko. O tu numontavęs padangą, išvalyk diską, pakeisk ventilį. Reikia didelės meilės darbui, tuomet ir klientas įsimins tave ir kitą sezoną važiuos ratų keisti ne kur kitur, o pas tave.
   
  Dar pliusas yra vizitinės kortelės. Kiekvienam klientui duoti vizitinę. O didelė reklama yra iš lūpų į lūpas. Negi tavęs nerekomenduos savo draugui, jeigu darbą atlikai kokybiškai.
   
  Na, sėkmės linkiu ir didelės meilės darbui! :)
 3. Patinka
  auris555 gavo reakciją nuo Dainylo Padėkime berniukui girdėti   
  Taip pat paaukojau. :lol:
 4. Patinka
  auris555 sureagavo į Kernius Kaip apsaugoti savo idėją?   
  Labai gera tema.
   
  Pirmiausia: jeigu tavo idėja gera, ją anksčiau ar vėliau vis tiek nukopijuos, - tai neišvengiama. Jei sukursi pirmas, tai vis tiek klonas atsiras po kelių mėnesių - jei visi matys, kad tavo projektas sėkmingas.
   
  Du svarbūs dalykai, kuriuos, norėčiau, kad suvoktų kiekvienas žmogus, turintis idėjų, bet negalintis jų pats įgyvendinti:
   

  Idėja yra tik pradžia, pradinis taškas. Ją įgyvendinant atsiranda daugybė pakeitimų ir galutinis rezultatas retai kada bus lygiai toks, apie kokį galvoji prieš pradėdamas. Esmė - tavo idėją gali pavogti, bet tavo proto - ne. Šie žodžiai reikalauja išsamesnio paaiškino, todėl siūlau perskaityti nuostabų straipsnį: They Will Steal Your Idea. They Cannot Steal What Really Matters. Jei idėja yra techninė (reikia programavimo žinių) ir tu pats jos negali įgyvendinti, tau reikia ne darbuotojo, o partnerio (cofounder). Bet koks projektas internete niekada nėra baigtas - visada atsiras klaidų, trūkumų ar naujų funkcijų, kurias reikia sukurti. Paleisti projektą toli gražu nėra jį pabaigti kurti. Tai reiškia, kad tau programuotojo reikės visą projekto gyvavimo laiką. Ar tu nori jam nuolatos mokėti, dar nežinodamas, ar projektas bus sėkmingas? O kiek problemų bus, jei įdarbintas programuotojas vėliau dings ir reikės ieškoti kito? Turėdamas techninį partnerį gali būti ramus, jog darbas nenutrūks, nes abu siekiate tų pačių tikslų. Jei vidury nakties tavo projektas "nuluš", tai techninis partneris bus žmogus, kuris miegos apsikabinęs kompiuterį ir darys viską, kad jis veiktų kuo greičiau. Paprastam samdomui žmogui - tai ne darbo valandos ir ne jo projektas, jis miegos ramiai ir pradės dirbti iš ryto – nebent pulsi mokėti daugiau. Tiesa, gerą programuotoją rasti sunku. To paties autoriaus straipsnis: What To Look For In A Technical Co-Founder
  O dabar tikra istorija situacijos, kurios tu bijai.
   
  Keli vaikinukai turėjo idėją, bet nebuvo programuotojai. Savo universitete jie rado programuotoją, nupasakojo idėją ir sutarė, kad per porą mėnesių jis darbą atliks. Visą tą laikotarpį programuotojas juos informuodavo, kad "darbai klostosi puikiai". Galiausiai atėjus pabaigimo laikui jis pranešė, kad atsisako darbo ir jo nebaigs. Dar po kelių dienų jie išvysta savo idėją įgyvendintą - tik kitu adresu. Tas programuotojas - Mark Zuckberg, ta idėja - Facebook.
   
  Visą istoriją (tikrai įdomi) galima išsamiai aprašytą rasti čia: http://en.wikipedia....Mark_Zuckerberg
   
  Pats Markas to niekada nepaneigė ir neseniai tiems vaikinukams (broliams dvyniams) numetė keliasdešimt milijonų: http://en.wikipedia....cebook_lawsuits (dar eilinį kartą juos šiek tiek išdurdamas)
   
  Išvada: turėdamas idėją, ieškok ne darbuotojo, o partnerio-kolegos, su kuriuo kartu ją įgyvendintumėte. Antraip dar prisišauksi antrą Zuck'ą :)
 5. Patinka
  auris555 sureagavo į bratkax Kodėl uzdarbis.lt neveikė?   
  Pvz. nespėjo išsiųsti 2 Lt iš mamos telefono puslapiai.lt hostingui, o patys neturėjo sask. nes buvo kaip tik nusipirkę VIP cs zombių serveryje? Įtikinamiau? :D
 6. Patinka
  auris555 sureagavo į INEC telefonu verslas   
  Parskaičius temą, man kažkaip prisiminė rusiškas biznis:
   
  Pavogė bačką samagono, ją parduovė, o pinigus pragėrė. :lol:
 7. Patinka
  auris555 sureagavo į Marel telefonu verslas   
  priklauso nuo treningu tiesa pasakius
 8. Patinka
  auris555 sureagavo į cordozo PRIEŠ PRADEDANT VERSLĄ...   
  Ką gi - nemokama advokato konsultacija būsimiems verslininkams :))
   
  Jau yra sukurta ne viena tema apie tai, kokios idėjos yra geros ir kaip pradėti verslą, tik neradau informacijos, kad kas nors būtų paminėjęs vieną esminį momentą. Pabandysiu paaiškint trumpai, kas ir kaip.
   
  Temoje apie įmonės steigimą antru punktu yra nurodyta, kad 40 lt, kainuoja patikrinimas, ar nėra tokio pavadinimo duomenų bazėje. Šis patikrinimas - pinigų išmetimas į balą, nes tą patikrinimą nemokamai padaro pats Registrų centras - tiesiog Jums neleis registruoti įmonės pavadinimo, jei toks jau yra.
   
  OK, tarkim, Jūs pasirenkate pavadinimą, kurio dar nėra duomenų bazėje, jį Jums užregistruoja, kelis metus vystote savo verslą, ir apyvartos jau normalios, ir nemažai suinvestavote į reklamą... o tada gaunate pretenziją, kad Jūsų įmonės pavadinimas yra klaidinančiai panašus į ankstesnį prekių ženklą, kuris registruotas net ne Lietuvoje, o kur nors Ispanijoje ar JAV (esant tam tikrom aplinkybėm tie prekių ženklai pilnai galioja ir Lietuvoje). Pretenzijoje rašoma, kad arba Jūs susmokate po 10 % nuo paskutinių kelių metų apyvartos, arba Jus tiesiog paduos į teismą, kadangi kelis metus naudojotės pavadinimu, kuris panašus į tą nelemtą prekės ženklą, klaidinote vartotojus, bla bla bla.
   
  Aukščiau nurodytas scenarijus yra labai realus, nes (ypač Rusijoje) yra netgi tam konkrečiai steigiamos įmonės, kurios registruoja prekių ženklus, laukia, kol atsiras naujos įmonės panašiais pavadinimais, leidžia joms atsistoti ant kojų... o tada ir prasideda. Iš principo - domenų prekybos verslas jau yra atgyvenęs verslas. Būtent prekių ženklų registracija (paprastai - su tikslu vėliau arba tuos prekių ženklus parduoti arba užtampyti teismuose naivius verslininkus) dabar yra "ant bangos". Juolab, kad prekės ženklas kainuoja nuo 480 lt., galioja 10 metų. Vos ne domeno kaina, o gaunamos teisės - įgyjate vos ne absoliutų monopolį. Netgi prieš tuos pačius domenus :)
   
  Kaip to išvengti? Yra du būdai:
  1) kreipiatės pas advokatus (ir ne bet kokius, o tuos, kurie būten dirba (o ne tik savo svetainėje nurodę, kad "dirba") su prekių ženklais. Tai svarbu, nes su prekių ženklais yra daug niuansų, o Lietuvoje TIKRAI nusimanačių yra gal 20 žmonių). Advokatas Jums padarys tyrimą, ar pasirinktas įmonės pavadinimas nekonfliktuos su ankstesnėmis teisėmis, kurių pagrindu gali tekti ne tik pavadinimą pasikeisti, bet ir mokėti kompensacijas už padarytą žalą. Normalus tyrimas pas normalų advokatą kainuoja apie 800 Lt.;
  2) patys registruojate prekės ženklą, kuris yra toks pats kaip įmonės pavadinimas. Jei paaiškės, kad vistik užsirovėte ant prekės ženklo savininko, kuris sugalvojo pasipelnyti Jūsų sąskaita - turint prekių ženklą jam nereikės mokėti žalos atlyginimo, nes pagal teisės aktus žalai atsirasti yra būtinas elementas - NETEISĖTUMAS. O kol Jūs turite registruotą ir galiojantį prekės ženklą - įmonės pavadinimas yra naudojamas TEISĖTAI. Kitas momentas - jei paaiškėja, kad užsirovėt tikrai rimtai, ir pretenzija yra tikrai pagrįsta - Jūsų prekės ženklo registracijos panaikinimas užtruks kelis metus. Per tą laiką laisvai spėsti išsiparduoti pažymėtas prekės ženklu prekes, pasikeisti pavadinimą, pereiti ant kito prekės ženklo. Aišku, gal ir gaila bus pasikeisti pavadinimą, bet bent jau finansinių nuostolių neturėsit.
   
  Ir paskutinis svarbus dalykas - nebūkit naivūs, manydami, kad pavadinimas "gal praslys". Aš pats (tiek ir kiti teisininkai) kasdien žiūrim, kokios yra įsteigiamos naujos įmonės, kokie pavadinimai įtraukiami į laikinąjį registrą. Ir mes patys pranešam prekių ženklų savininkmas - "žiū, va tokia ir tokia nauja įmonė įsisteigė, galima ją paduot į teismą, kad pavadinimą pasikeistų". Tada pats prekės ženklo savininklas sprendžia - truktelti dabar, ar palaukti kelis metus, kai įmonė pinigų turės :).
   
  Na, nežinau, ar supratot iš mano rašinėlio esmę. Sudėtinga sutraukti į kelias pastraipas tai, apie ką seminaruose klientams kelias valandas skaitai :).
   
  Jei turit kokių nors klausimų - rašykit man į PM. Tiesa, esu parašęs kelis straipsnelius šia tema. Kam įdomu - irgi per PM.
   
  ****
   
  Ir dar šis tas prieš miegą. Dalai Lama yra pasakęs - "išmok taisykles, kad žinotum, kaip jas laužyti". Kas gi geriau išmano taisykles, jei ne teisininkai? Praeitą ketvirtadienį Lietuvoje buvo užregistruotas naujas prekės ženklas "DRĄSIUS" alui ir kitiems svaigiesiems gėrimams žymėti. Prekės ženklo savininkas - UAB "ETB LEGAL". Viskas iš pirmo žvilgsnio lyg ir normalu, bet pasižūrėkim, kuo gi užsiima UAB "ETB LEGAL" - ogi teisinių paslaugų įmonė. Negi teisinių paslaugų įmonė dabar staiga pradės gaminti alų?
   
  Manau, ne. Duodu galvą nukirsti, kad čia yra būtent tas atvejis, kai prekės ženklas buvo užregistruotas arba su tikslu jį parduoti tiems, kas už jį bragiai mokės arba palaukti, kol iš tiesų bus pradėtas gaminti alus "DRĄSIUS" arba atsidarys baras, restoranas, kavinė, viešbutis pavadinimu "DRĄSIUS" (šio prekės ženklo registracija pagal teismų praktiką leis uždrausti veikti tiems barams, kavinėms, restoranams, viešbučiams, moteliams ir pan.).
   
  Manyčiau, šis prekės ženklas su laiku atsipirks su kaupu :)
   
  Labos nakties.
 9. Patinka
  auris555 sureagavo į po3 Kiek kainuotu padaryti stai toki saita?   
  Zmogau, paprasta. Neturi pinigu - nedaryk projekto. Arba mokykis pats.
 10. Patinka
  auris555 sureagavo į EdFoX Kiek kainuotu padaryti stai toki saita?   
  Pora vakarų dirbtumėt už 40Lt ? :(
 11. Patinka
  auris555 sureagavo į EdFoX Kiek kainuotu padaryti stai toki saita?   
  Geriau programuotojams negadinti rinkos ir nedirbti pora vakarų už 40Lt, ir už tokią sumą programuoti daugiausiai porą valandų ( nors manau dauguma ir už porą tie nedirbtų)
 12. Patinka
  auris555 gavo reakciją nuo Tautas kaip atskirti tinkla?   
  http://www.gsmkodai.visiems.lt/
  http://www.pliusas.com/gsm_kodai/
   
  o šiaip tai suradau per kelias sekundes pasinaudojęs google.
   
  Beje, dabar yra numerio perkėlimo galimybė tai gali būti ir nebūtinai to tinklo kurio kodas yra.
 13. Patinka
  auris555 sureagavo į ecash xxxxx   
  Kad patvirtinsi tapatybe tapsi protingesnis ? Jis juk nevykdo jokios veiklos sitam forume tai kam jam ta tapatybe tvirtint ? O, kad is Blackhat tiek uzdirbama tai cia nenaujiena, bet nevisiem pasiseka atrasti ta "auksini" metoda.
   
  Beto nematau jokio skirtumo tarp Blackhat ir WhiteHat (kai kalba eina apie marketinga, affiliate ir t.t), Blackhat istatymiskai nera nelegalus dalykas, dazniausiai tai nesikerta su jokiais istatymais, taciau naudojami kitokie metodai pasiekt didesni uzdarbi.
   
  O kalbant apie tema tai nelabai supratau, raso apie adsense poto raso, kad investuos i marketinga, kazkoks minciu kratinys be jokio isdestyto veiksmu plano ir jokiu uzsibreztu tikslu.
 14. Patinka
  auris555 sureagavo į ecash Ar man mesti studijas? Nauja pradžia   
  2 kartus meciau galiausiai supratau, kad LT niekur nera to ko as noriu galiausiai nusprendziau praded versla sioki toki, siuo metu uzdirbu dar didesnes pajamas negu tie "baigusieji" nieks man neaiskina ir nenurodineja kaip man dirbt.
   
  Manau tavo paties intuicija yra geriausias tavo patarejas. Nera nieko blogiau kaip mokytis ar dirbti tai kas tau nepatinka negaleciau pakest nei tokio darbo nei tokio mokslo isgaruoja visa motyvacija rutina pradeda zudyt, ziuri, kad tau jau 40 metu o tu vis dar dirbi ta pati suda.
 15. Patinka
  auris555 sureagavo į Dominus Google AdSense išmokėjimo būdai   
  WU - jokių mokesčių, gauni tiek kiek parašyta išmokoje AdSense puslapyje. Išgryninimo laikas 15 minučių - nueini į banką ar paštą, pasiimi geltoną Wu formą (pinigų gavimo forma, nes būna ir kitokių spalvų), užpildai tą forma, atsistoji į eilę, sulaukęs eilės paduodi užpildytą lapą mergaitei, po poros minučių paduoda tau pinigus. Jeigu formų turi parsinešęs namo ir užsipildysi namie, nuėjęs į banką nerasi eilės, tai viskas užtruks pora minučių. Tavęs ta mergaitė dar paklaus kokia valiuta imsi pinigus. Išmoką gali eiti pasiimti iš karto kai tik mokėjimų skiltyje (AdSense puslapyje) rasi nuorodą „payment issued“ (nes ten būna kontrolinis numeris išmokai gauti). Jei mergaitė bus žalia, gali tau pasakyti, kad kompanijos per WU pinigų siųsti negali, tipo gali tik fiziniai asmenys, tai tu maloniai nusišypsok ir pasakyk kad gali, nes Swedbank'o formoje ties siuntėjo duomenis rašo: Varda, Pavardė (aš į gavėjo duomenis visada parašau tik „Google INC“ ties vardu ir į šalį „USA“) ir naujokės būna susipainioja. Atsiimti pinigus gali Swedbak'e arba pašte.
   
  Čekis - keliauja labai ilgai (gal kokia pora mėnesių, niekada neteko laukti), plius išgryninimas trunka apie mėnesį ir už išgryninimą ima mokestį (kiekvienas bankas skirtingai).
   
  Spręsk pats, aš visada naudoju tik WU ir patariu taip daryti kitiems, manau supratai kodėl jeigu skaitei ką parašiau. :D
   
  Mhh, užmiršau paminėti, kad per WU kainuos pinigų konvertavimas, jeigu pinigus norėsi atsiimti litais, Swedbank'e gal kokie 3 litai (nuskaičiuoja nuo tų pačių).
   
  Dar kai ką atsiminiau, pradėjus Googlui vykdyti išmokėjimą, dar iš karto nematysi nuorodos „payment issued“ ir negalėsi pamatyti kontrolinio numerio, bet pinigus vistiek jau galima eiti atsiimti, nes formoje rašo: kontrolinis numeris (jei žinoma). Pats taip dar nebandžiau, bet kiti taip daro. Beje neužmiršk paso ar tapatybės kortelės.
   
  Dabar jau viskas einu miegoti, įsijaučiau jau čia. :D
 16. Patinka
  auris555 sureagavo į Šarūnas www.zShare.lt   
  Subdomenas zshare.lt
  Subdomeno IDN atitikmuo zshare.lt
  Būsena Laisvas
   
  Noriu pagirti temos autorių tuo, kad prieš registruojant sugebėjo pasiklausti kitų nuomonės :D Bent jau pinigų į balą neišmes :D
 17. Patinka
  auris555 sureagavo į BruceW Kas buvo susidures su lanva?   
  Kurk svetainę apie mamos naminių pyragų receptus. Nueik į jų tinklalapį ir pasidomėk kokia jų veikla ir už ką gali sulaukti jų dėmesio. O dar geriau parašyk jiems laišką, normalia, taisyklinga lietuvių kalba. Jie atrašys.
 18. Patinka
  auris555 sureagavo į dzodzo Ar Lietuvis valgytu sraiges?   
  Nera to blogo, ko nesuvalgytu studentas.
 19. Patinka
  auris555 sureagavo į L33T Pirkau saldainius maximoje, daugiau pamatysit video   
  Saldainiai "Meška Šiaurėje" pirkti MAXIMOJE su akcija.
  Kas ~6 saldainyje buvo galima pamatyti šį siurprizą.
   
   
  http://www.youtube.com/watch?v=AhrqfckzGMQ
   
   
  Išviso straipsnius, filmukus patalpino portalai:
   
  15min.lt
  balsas.lt
  alfa.lt
  panevezieciai.lt
  videopasaulis.lt
  liux.lt
 20. Patinka
  auris555 sureagavo į Kernius Ar verta pradėti mokytis, jei nesimokiau iki šiol?   
  Aš pats susiėmiau tik 11-toje klasėje - tai buvo ne vėlu todėl, jog paskutinius du metus kartoji tai, ką mokeisi nuo 5 iki 11 klasės - tiesa, išskyrus tiksliuosius mokslus, kurie viską pakartoję žengia dar toliau. Vis dėlto geriausia rimtai į mokslus kibti bent jau nuo 9-tos klasės ir tada nebus didelių problemų vėliau artėjant egzaminams - nes paskui gerai pasiruošti gali ir nebe suspėti (vieniems pavyksta, kitiems ne - vieniems "pavyko" reiškia sugebėti išlaikyti egzaminus (nesvarbu kaip), kitiems - gauti šimtukus). Kaip bebūtų, niekada nėra per vėlu. Net jei liko mėnesis iki valstybių egzaminų, aš vis tiek sėsčiau prie knygų kiekvieną laisvą valandą ir padaryčiau viską, kas įmanoma, - nes po to gali gailėtis visą gyvenimą. Pabandysiu tai paaiškinti asmeniniu pavyzdžiu.
   
  Kodėl apskritai verta mokytis?
   
  Gyvenime yra dalykų, kurie žmogui suteikia laisvę - galimybę rinktis, daryti ką nori. Įsivaizduok, kad tu žinai, kas tave domina, ką nori studijuoti, kokią specialybę nori įgyti. Kokią sritį bepasirinktum, dalis žmonių joje yra geriausi - daugiausia pasiekę, daugiausia žinantys, turintys norą ir talentą savo žinias perduodi kitiems. Tie, kas turi galimybę pas juos patekti - prie jų prieiti - patys tobulėja greičiau nei kiti - nes mokosi iš geriausių. Tų geriausių visada yra mažuma. Tai reiškia, kad ir juos pasiekti gali ne visi. Norėdamas patekti ten, kur gali tikrai daug išmokti, iki tol turi būti įrodęs, jog sugebi įsisavinti žinias, - tokia valstybinių brandos egzaminų (VBE) paskirtis.
   
  Jei gerai baigsi mokyklą, ne tave rinksis universitetai, o tu juos, - ir būsi ten, kur norėsi būti. Jeigu gerai baigsi gerą universitetą - ne darbdaviai rinksis tave, o tu juos, - ir vėl būsi ten, kur norėsi būti. Taigi tu savo ateitį gali nulemti dar sėdėdamas mokyklos suole - mokydamasis arba ne.
   
  Gerai išlaikyti VBE, kurie turi labai didelę įtaką tavo ateičiai, nėra sunku - tam net nereikia būti labai protingu - reikia tik mokėti dirbti.
   
  "Gerai" nėra 50. Kiekvienas mąstantis žmogus gali turėti valstybinių egzaminų vidurkį ne mažesnį nei 80. Tie, kuriems tai nepasiseka: a) mokėsi per mažai; b) mokėsi ne tai, ką iš tikrųjų reikia (labai dažnas atvejis - ir dažniausiai tai prastų mokytojų kaltė); c) yra tikrai neprotingi (šiame forume tokių žmonių beveik nemačiau).
   
  Ne viena mergina iš mano mokyklos išlaikė egzaminus daugiau nei 90 vidurkiu, nors gyvenime niekuo nesidomi (nežiūri žinių, neskaito naujienų jokia tema) ir nėra jokio įspūdingo proto. Vienintelė priežastis, kodėl išlaikė gerai, - nes paskyrė pakankamai laiko (o tai, reikia pripažinti, sugeba ne kiekvienas).
   
  Jeigu tu nori gerai pabaigti mokyklą, turi būti motyvuotas - suprasti, dėl ko mokaisi - kad tau ne tas pats, kaip išlaikysi. Tau reikia tikslo, kurį norėtum pasiekti baigęs. Tada, kai suvoksi, jog viskas priklauso nuo tavęs - nieko neįvyks, jei nepadarysi savo darbo ir nepabaigsi mokyklos gerai, - galvosi apie tai kiekvieną dieną ir tai neleis tau atsipalaiduoti.
   
  Mokykloje aš nemėgau matematikos - taip pat galvojau, kad ji man nereikalinga (dabar manau, kad mokyklinis matematikos kursas tikrai yra naudingas) - bet norėjau studijuoti informatiką, o į ją (kaip ir į verslą, ekonomiką ir daugybę kitų specialybių) be gerų matematikos žinių nepateksi (nebent tai prastas universitetas, į kurį niekas nestoja). Nuo pat penktos klasės mano matematikos semestrų pažymiai svyravo ne daug - buvau labai stabilus: nuo 4 iki 6. Dvyliktos klasės pirmame semestre tebeturėjau 6. Po naujųjų metų matematiką pradėjau spręsti kasdien - nuo elementariausių septintos klasės kurso dalykų, kurių tuomet buvau neišmokęs (svarbiausia turėti gerą knygą ir daug užduočių su teisingais atsakymas, kad galėtumei pasitikrinti). Praėjus pusmečiui iš matematikos VBE gavau 90 - tai buvo daugiau už ne vieną pirmūną mano mokykloje - tikra staigmena mokytojai, kai jos šešetukininkas atsiranda geriausiai egzaminą išlaikiusių mokinių sąraše. Aš tiesiog turėjau tikslą ir įdėjau daug darbo.
   
  Ką tai nulėmė pabaigus mokyklą? Po kurio laiko stojau į informatikos studijas Didžiojoje Britanijoje, kurioje yra daugiau nei 100 universitetų. JK studijų sistema leidžia pasirinkti 5 universitetus, į kuriuos nori stoti. Susiradau geriausių universitetų reitingą pagal informatiką ir nubrėžiau ribą ties 15-tu numeriu - reiškia, renkuosi 5 iš 15 geriausiųjų Didžiojoje Britanijoje. Nusiunčiau jiems savo stojimo paraišką. Netrukus gavau atsakymus - visi buvo teigiami: "Tu priimtas". Nei vienas taip nebūtų atsakęs, jei būčiau iš matematikos egzamino turėjęs 60 ar 70 - dauguma į tuos universitetus stojusiųjų turėjo aukščiausius balus, o matematika ten, kur jos prašoma, visada būna svarbiausias kriterijus.
   
  Negana to, kadangi mane priėmė visi universitetai, aš galėjau pasirinkti, į kurį iš jų noriu važiuoti - ir pasirinkau tą, kuriame buvo tik tai, kas man patinka, - ir jokios matematikos. Dabar universitete studijuoju, kaip veikia Google paieškos sistema, kaip ji rūšiuoja paieškos rezultatus, kuriu supaprastinto lygio Skype tipo susirašinėjimo programas ir tiesiog laukiu kiekvienos paskaitos su malonumu - aš už jas mielai sutikčiau mokėti (jeigu tik studijos nebūtų nemokamos). Universitetas laikomas trečiu geriausiu po Oxford ir Cambridge, aplink mane daugybė įdomių ir protingų žmonių - tiek studentų, tiek dėstytojų, kuriuos gerbiu ir dėl kurių tobulėju greičiau nei bet kur kitur.
   
  Galiausiai išėjęs po eilinės puikios paskaitos vis kartas nuo karto pagalvoju - juk manęs čia nebūtų, jeigu aš mokykloje nebūčiau susiėmęs ir išmokęs tai, ko reikėjo, - tiesiog padaręs savo darbą. Todėl to labai linkiu visiems. Ką jūs darote dabar, gali nulemti tai, kur atsidursite ateityje. Nepraraskite teisės rinktis patys. Nesvarbu, ką tu veikei visus dvylika metų, svarbu, kad juos pabaigtum puikiai, - ir tada viskas yra tavo. Dauguma paprastų moksleivių (ne amžinų pirmūnų) netiki, kad jie gali gerai pabaigti (- netikėjau ir aš), bet tas netikėjimas neturi būti priežastimi nepadaryti visko, ką gali, kad sužinotum, kaip yra iš tikrųjų.
 21. Patinka
  auris555 sureagavo į voldzak Linksmaplaučius priimat?   
  Pelicija – boba mano!
   
  Kad jūs žinotumėt, kaip gražiai aš su savo boba sugyvuoju! Net tada, kai su ja susipykstu. Štai vieną saulėtą dieną kaimynai atsigrožėti negalėjo, kaip darniai su pačiute dvitraukiu pjovėm malkas! O iš tikrųjų tai mes tada dalijomės baldus... Arba kaip su špyžine „keptuvėle“ - dviems šeimoms kotletus kepti - brangioji pertraukė per mano mėsos ištroškusius kramteklius?! Pabiro tada jie ant grindų, kartu su iš mano akių pažirusiais Mergelės žvaigždyno visokiausiais dangaus kūnais, neišskiriant ir juodųjų skylių. Bet burnoti ant savo pačiutės niekam neleidau, tvirtindamas, kad vyrams du dantys kaip tik ir tėra reikalingi – ant vieno pyragiuką pamaut, o su abiem – šunį pašvilpt. Tiesa, nuo to karto labai pasikeitė mano dikcija, kurios nepajėgė ištaisyti nė patys žinomiausi mūsų logopedai. Taip savo mylimiausią Feliciją prieš savo norą pradėjau vadinti Pelicija. Tačiau kaimynai liko labai manimi patenkinti. Ir štai kodėl.
  Kartą ilgai neradau savo kažkodėl ant virvės padžiautų kojinių. “Pelicija!!!” – ne savo balsu subliuvau persiutęs, taip, kad už dviejų kvartalų esanti nuovada buvo tuoj pat sukelta ant kojų neatidėliotiną pagalbą nežinomam nukentėjėliui suteikti. Mat jiems pasirodė, kad aš kviečiau policiją. Ekipažas “atskrido” kaip tik tuo momentu, kai mano kaimynas Gervazas, paėmęs įkaitu katę, grasinosi ją pasmaugti, jei jo Marcė neduos pinigų buteliui. Užsimezgusiose derybose tarp galimai nusikaltėlio iš vienos pusės ir – kitaip negalimai, kaip tiktai pareigūnų – iš kitos, pastarieji atskleidė neregėtus psichologinius sugebėjimus, sumetę pijokėliui po 20 litų. Katinas tada liko gyvas, nors tą pačią dieną niekam nematant Gervazo bendrai jį pamiškėje iškepė “ant užkandos”, kol mūsų herojus sulakstė į parduotuvę eilinio butelaičio.
  Kitą kartą iškvietus “Peliciją”, uniformuotiesiems teliko “susemti” į karutį pakrauto bankomato plėšikus, dar vėliau padėjau išskristi į pietus stulpe lizdo nespėjusiam susikrauti gandrui, nepaisant visų kaimynų aplink švenčiamų Joninių. Žodžiu, ta policija (kaip ir Pelicija) visada paklausūs.
  Dabar aš kaip koks miško sanitaras – genys – prevenciškai valau savo rajoną nuo įvairiausių kriminalinių apraiškų. Nes kada tik besurikčiau “Pelicija!”, būtinai kas nors turi įvykti. Toks jau tas mūsų gyvenimo būdas, kad kitaip negalim. Tiesa, nuovados viršininkas žadėjo asmeniškai apdovanoti mane Lenino ordinu, kurį jis iškaulijo iš nežinomo pravažiuojančio ir prasigėrusio Rusijos verslininko už kanistrą langų valiklio, skirto policijos automobilio langus plauti. Tiesa, kaip pats ruselis visiems gyrėsi, verslininku tapo, kai vertė iš sosto Nikolajų II-jį dar 1917-taisiais. Sakė, visi verslininkais tapo, kas carą vertė. Mat VERSlininkas - nuo žodžio VERSti.
  Uo kaip!
   
  Voldemaras Zacharka
 22. Patinka
  auris555 sureagavo į fad „Torrent“ svetainė Sibire nusipirko kaimą   
  Neturi kur pinigų kišti garbėtroškos...
 23. Patinka
  auris555 sureagavo į eimis50 Nu zdarova pacanai ir čiolės   
  Padėsim, tik paskolų neprašyk.
 24. Patinka
  auris555 sureagavo į Lin3R Nu zdarova pacanai ir čiolės   
  Na žiūrėsim koks forumas gausis :)
  Anyway sėkmės :)
 25. Patinka
  auris555 sureagavo į eimis50 Nu zdarova pacanai ir čiolės   
  Zdarow ir tau.
  Į sveikatą pacani http://www.blogas.lt/uploads/v/vytauc/182704.jpg
   
   
   
  + (-200) -
×
×
 • Sukurti naują...