Pereiti prie turinio

Dominyks

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    53
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Dominyks sureagavo į sparagas nemokamas orgin zaidimas   
    Kiti siame forume turbūt ir kaka nemokamai paimtų
  2. Patinka
    Dominyks sureagavo į donce78 dar vienas ivairių tiekejų sąrašas   
    internete radau nemaza tiekeju sarasa. Tikiuosi kam nors parvers Su naujais visus. :)
    Baby & Nursery Goods(1).pdf
    Bags & Handbags.pdf
    Balloon & Party Products.pdf
    Wholesale Batteries(1).pdf
    candle Wholesalers.pdf
    Cash & Carry Suppliers.pdf
    Clearance & Stocklots.pdf
    Watches & Clocks.pdf
    Clothing & Fashion(1).pdf
    Pound Lines.pdf
    Wholesale Cosmetics.pdf
    Wholesale Footwear Suppliers.pdf
    Furniture Importers.pdf
    Garden & Leisure Wholesale.pdf
    General Wholesalers & Importers.pdf
    Gift & Gadget Suppliers.pdf
    Haircare & Accessories Wholesale.pdf
    Wholesale Health & Beauty Products.pdf
    House Hold Products.pdf
    Wholesale Jewellery UK.pdf
    Toiletries Wholesale(1).pdf
    Wholesale Tools & Hardware.pdf
    Wholesale Toys England(1).pdf
    Wholesale Car Accessories.pdf
    Wholesale Plants & Flowers.pdf
    Latest list of Suppliers.pdf
  3. Patinka
    Dominyks sureagavo į bahu Dideli sąrašai įvairių tiekėjų   
    Su naujais visus ! Ta proga pasidalinsiu internete rastais tiekėjų sąrašais, gal kam bus įdomu, gal rasite kas patiks :)
    TIEKĖJU NETIKRINAU IR KOLKAS NEBANDŽIAU!
     
     
    Didelis sarasas tiekeju.pdf
    Rubai.pdf
    Kompiuterija.pdf
    suppliers.pdf
  4. Patinka
    Dominyks gavo reakciją nuo easyy Ar gali 17 metu skristi vienas?   
    Na aš skridau neseniai į uk, tai Lietuvoje prašė notaro sutikimo, o skrendant atgal nereikėjo. (man 17)
  5. Patinka
    Dominyks sureagavo į Ravenn Referendumas - Tautos valia   
    Kuo toliau tuo labiau lietuva nyksta. Kada nors liks tik valstybes konturai zemelapyje. Buvo LDK didziule teritorija, zemes vos ne puse europos uzeme (aisku buvo sudaryta is kunigaikstysciu, bet vistiek) ir su laiku kas is jos liko? taskelis zemelapyje kurio net pavadinimo neraso kol per google maps neprizoomini kelis kart. Kaada nors neliks ne to paties taskelio. Lietuva greitai nebepriklausys lietuviams - tai neisvengiamas procesas. Uzsenieciai jie vertina savo zeme, vertina turta o lietuviai ne. Lietuviai yra savanaudziai ir pavydus iki beprotybes lygio. Neduok dieve tavo kaimynas lietuvis susigalvos koki versla kuris jam pinigu nes, tai sprogsi is pavydo ir tik kisi koja, kad jam nesisektu. Cia ne is pirsto lauzta cia yra faktas aisku ne kiekvienas toks, bet didzioji dalis). Pastoviai matau tokais nesamones net ir smulkmenose. Uztenka vien, kad ir uzdarbiecius kaikuriuos pasiziuret, vienas sukuria tema, kaska atrades uzsienio portaluose nori parduot susigalvoja versliuka, tai kitas is pavydo, sukuria kita tema ir ta pati padalina uz dyka. Aisku dalink niekas nedraufzia, bet to nedaro kol tik nepamato, kad kitas bando is to pinigu pasidaryt. Esme tame lietuviai nera vieningi, tarpusavy pjaunas kaip kates su sunimis. Tai taip ir su ta pacia zeme, geriau ta zeme patieks nepazystama uzsienieciui ant sidabrines leksteles, nei suvienis jegas ir biudzeta su kokiu tautieciu ir isteikdami kokia imone, patys naudos ta zeme. Ir nereikia siais laikais kalbet apei tai kaip kaskada musu tevai/seneliai gyne lietuva kovojo uz jos laisve. K as buvo tas prazuvo, su kiekviena minute visi tampa vis godesni ir pavydesni, tad jokio skirtumo ka kazkas padare kadaise del lietuvos, vistiek mes dabar ar ateityje to nepadarysime.
     
    Taigi parasiau baltu eiliu, kartu prie sios temos ir kartu apie kelis dalykus. Nelabai domiuosi tais istatymais, tad nepulkit kokiiais teises straipsniais metytis. Pasakiau nuomone apei tai ka pastebejau ir apie tai ka manau. ;)
  6. Patinka
    Dominyks gavo reakciją nuo donce78 300+ tiekėjų kontaktai   
    Dėkui :)
  7. Patinka
    Dominyks sureagavo į donce78 300+ tiekėjų kontaktai   
    Gal kam pravers tiekeju kontaktai. pirkti ebay. yra ivairiu tiekeju: paletemis drabuziai elektronika, kosmetika ir t.t.
     
    List of Wholesale Suppliers.pdf
  8. Patinka
    Dominyks sureagavo į TonY B Trumpas smegenų "praplovimas" norintiems studijuoti   
    Labai faina tema.
     
    Visų pirmą daug kas maišo išsilavinimą, mokslą su universitetu. Universitetas nėra vienintelis kelias į išsilavinimą. Šiais laikais išsilavinti galima per dar kelias puikias alternatyvas, kaip:
     
    Virtualios studijos. Internete apstu medžiagos, puikių instrumentų - įgauti puikias žinias savo srityje, bei tapti profesionalu.
    Praktika. Tiesiog pradedi ir darai. Darai, klysti, vėl darai, vėl klysti... Taip pat ir skaitai knygas, bei mokaisi virtualiai. Taip pat puikus būdas įgauti išsilavinimą.
     
    Išsilavinimas nelygu diplomui. Išsilavinimas - tai, kas yra mūsų galvoje.
     
    Visų antrą, manau ši tema nelabai tinka fundamentaliųjų mokslų atstovams. Tokiems žmonėms, kaip inžinieriams, medicinos darbuotojams, technologoams, biomedicinos atstovams ir kitiem, yra būtinas universitetas, akademinė veikal, kad įgauti būtinas žinias, nes be universiteto mano nuomone būtų pakankamai sunku.
     
    Plėtokime šią temą ir idėjas, nes tai labai būtina tema Lietuvos jaunimui (bei galbūt tėvams - požiūrio pakeitimui). :)
  9. Patinka
    Dominyks sureagavo į Diakritines raides Svarstymai apie filosofijos studijas   
    Įžanga

    Šio teksto tikslas – panaikinti plikynę, kuri yra atsiradusi dėl informacijos stygiaus apie filosofijos studijas. Šio teksto autorius neturi įtaigos daryti jokių apibendrinimų, pastovesnių laike ar plitresnių erdvėje, nes šiame tekste turinį sudarys autoriaus individualus suvokimas, kaip jis supranta filosofijos studijas bei kas jos jam yra. Dėl šios priežasties teksto skaitytojas turi įsidėmėti, kad ne visur egzistuoja toks pat filosofijos studijų suvokimo apmatas.

    Susitikimas su filosofija

    Man atrodo, kad filosofijos studijas gali pasirinkti dvi grupės žmonių. Prigimtiniai filosofai ir žmonės, kurie pasirenka filosofijos studijas dėl įvairių asmeninių priežasčių (galimybės mokytis, įdomu/domina, patinka, galvos mankšta, pabandymas ir t. t.). Akivaizdu, kad naudingiausia pasirinkti filosofijos studijas yra tiems žmonėms, kurie iš prigimties yra skirti filosofijai (pastoviam galvojimui, gyvenimo supratimų įžodinimui ir jų dalinimuisi su kitais, rašinėjimui, samprotavimams, kūrybai, žodžiams, literatūrai, pasaulio stebėjimui) – prigimtiniams filosofams. Taip yra todėl, nes šie žmonės turėtų absoliučiai džiaugtis filosofijos studijomis, nes šios studijos jiems tampa žmogaus (filosofo) santykiu su jo kūryba (asmeninių filosofinių pažiūrų formavimu). Kita grupė žmonių, neprigimtiniai filosofai, neaišku, ar visiškai džiaugtųsi filosofijos studijomis, nes jų santykis su šiomis studijomis yra žmogaus ir išklausytų kursų apie įvairius dalykus. Be abejo, žmonės lavinasi, jiems gali patikti filosofija, būti įdomi, tačiau vis tiek yra patiriami visiškai skirtingi santykiai su filosofijos studijomis. Prigimtiniams filosofams filosofijos studijos tampa vieta, kurioje pradedamas formuoti filosofijos supratimo apamatas, akcentuojami mokymai, kurie po truputį leidžia kurti filosofo individualų filosofavimą, filosofijos studijos tampa filosofavimo kelio ištaka. O žmonės, kurie pasirenka filosofijos studijas, nors vidujybiškai nejaučia esąs filosofai, nors ir filosofija gali patikti, būti įdomi, šios studijos gali tapti keliu į gilesnį filosofijos studijavimą arba išklausytų kursų, rašymo, patirčių, kalbėjimo, matymo horizonto plėtimo, užsienio kalbų lavinimas. Taip pat nėra aišku, ar neprigimtiniams filosofams, kurie anksčiau nėra turėję visiškai jokio santykio su filosofija ir su ja susijusiomis veiklomis, patiks, ką mokysis (studijų turinys). Veikiausiai gali atsitikti, kad visą studijų laikotarpį bus jaučiama kankynė ir nuobodulys, nes filosofiją studijuoti renkasi tikrai ne tūlas žmogus!

     
    Prieš įstojant į filosofijos mokyklą be anksčiau jokių skaitybų aš suvokiau filosofiją kaip mąstymų užrašymą tam tikrais klausimais, galvojimus apie tam tikras problemas ir unikalius į tas problemas savo žiūrų pateikimus. Tačiau nevisiškai filosofija yra vien tik tokia veikla, filosofija turi specifinius bruožus, teoriją, temas, kurios yra aprėpiamos filosofinių galvojimų. Dėl šios priežasties prieš renkantis filosofijos studijas būtina skaityti filosofijos įvadų knygas, filosofines knygas (filosofų autorinius kūrinius), kad būtų susipažindinama su filosofijos specifiškumu ir būtų išsiaiškinama, ar jis žmogui yra įdomus, ar patinka, yra artimas. Filosofija nėra vien tik parašytos ištaigingos mintys! Ne visi filosofiniai kūriniai turi grožinės literatūros kūrinių bruožų, yra tokių filosofinių knygų, kurios tiesiog vargina galvą, visuomet įtempus dėmesį reikia skaityti, knygos pasižymi grynu teorizavimu. Filosofijos tradicijoje yra nusistovėjusios didžiosios temos (tikrovė, pažinimas ir etika), kurioms filosofai pagrinde kuria savo pažiūras (ar šios temos yra artimos, patinka ir domina su jomis susijusios problemos?). Ne kiekvienas iškeltas klausimas gali būti laikomas filosofiniu (filosofiniai klausimai yra specifiniai), taip pat ne kiekvienas parašytas tekstas yra filosofinė kūryba (filosofiniuose tekstuose nagrinėjama filosofinė problematika). Yra skirtingi filosofavimo kilmės šaltiniai, filosofinės mokyklos, pažiūros, filosofinės srovės, filosofiniai supratimai ir temos (ne vien tik trys didžiosios filosofijos temos), kurios yra filosofiškai aptariamos. Taigi, dėl filosofijos įvairovės ir jos raizgumo prieš renkantis filosofijos studijas žmogui tikrai būtina susipažinti su filosofijos specifiškumu, jos teorija, istorija, temomis, kurios yra filosofiškai aptariamos, ir išsiaiškinti, ar filosofija domina ar ne, ar žmogui patinka apie ką yra filosofijos studijos (pačios filosofijos kaip dalyko specifiškumas, filosofinių tekstų turinys, filosofijos istorija, teorija, pažiūros, kokiomis veiklomis tenka užsiimti studijų metu), kad būsimas filosofijos mokinys nenusiviltų, ir studijos nebūtų bergždžios.

     
    Prigimtinį filosofą, kuris anksčiau yra neturėjęs jokių filosofijos studijų, aš suvokiu žmogų, kuris natūraliai yra linkęs įžodinti supratimus, papasakoti juos kitiems, pasižymi netikėta pasaulio žiūra (originalus mąstymas), yra mąstantis žmogus, kuomet kiti žmonės pastebi ir sako, kad per daug yra mąstoma. Prigimtinis filosofas yra kūrybiškas, daug skaitantis, natūraliai norintis rašyti, domina užsienio kalbos, pasaulio suvokimas, noras kurti savo individualius samprotavimus. Be anksčiau turėtų filosofijos studijų prigimtinis filosofas turi ne vien tik knygų padedamas sugebėti suprasti pats savo galva dalykus apie gyvenimą, pasaulį (kurti savo asmenines pažiūras). Prigimtiniai filosofai patys savaime jaučia, kad nori rinktis mokytis filosofiją be jokių karjeristinių užmačių. Jie mokosi dėl pačios filosofijos (galvojimų ir jų pateikimo, bandymų atsakyti į labiausiai stebinančius, abejojančius, kakinančius klausimus).

    Įžengus į filosofiją

    Kai yra pradedama studijuoti filosofiją filosofinėje mokykloje, tuomet yra galimybė, kad galima susidurti su dvejais sunkumais. Vienas iš jų gali pasitaikyti toks, kad reikia laiko suprasti, kaip mokytis universitete (perprasti sistemą). Kitas sunkumas gali atsitikti toks, kad taip pat yra reikalingas laikas, kol yra suprantama, kaip mokytis filosofiją, kas ji pati yra, jei anksčiau nėra buvę jokio susidūrimo su filosofija. Dėl to yra tikimybė, kad iš pradžių filosofijos studijos gali nepatikti netgi prigimtiniams filosofams. Taip atsitinka todėl, nes, pavyzdžiui, ne visų laikotarpių filosofija gali patikti (nėra artimas turinys ir problemos apie ką yra kalbama), reikalingas laikas, kol yra aprėpiamos visos didesnės ir esmingesnės filosofijos temos, kad būtų galima pradėti individualiai gilintis į labiausiai įdomias ir artimas temas, ir jų filosofines problemas. Jei anksčiau nėra buvę jokio susitikimo su filosofija prieš pasirenkant mokytis filosofiją, tuomet, greičiausiai, pirmų studijų metų labiausiai kankinantis klausimas ir yra kas gi iš tikrųjų yra pati filosofija. Po to kitais filosofijos studijų metais pradedama suvokti, kaip vystosi filosofijos istorija, kaip plėtojasi filosofų pažiūros, kas ir kaip daro įtaką vėlesnėms filosofų mintims, aiškėja filosofijos teorijos ir istorijos supratimas. Taip pat tampa aišku, kaip reikia tinkamai pateikti akademinius ir kitus rašto darbus. Taigi, išaiškėja pačios filosofijos studijos, kaip jos vyksta, kaip reikia mokytis filosofiją, kas pati filosofija yra.


    Filosofijos studijų veiklos


    Filosofijos studijas sudaro veiklos, kuriomis filosofijos mokinys užsiima visą studijų laikotarpiu. Šios veiklos yra skaitymas, rašymas, filosofinio teksto interpretavimas, samprotavimai ginčijimosi metu ir filosofijos istorijos bei teorijos mokymasis. Šias visas veiklas kartu apjungia mąstymas. Tolesnėje teksto dalyje yra atskirai aptariamos pagrindinės filosofijos studijų veiklos.



     
    Skaitymas. Filosofijos studijų metu tenka dvilypiškai skaityti. Šį dvilypiškumą sudaro filosofinių tekstų skaitymas ir žmogaus asmenybės gelmės plėtimo skaitymas. Filosofinių tekstų skaitymas leidžia suvokti, kas yra pati filosofija, jos kūryba. O žmogaus asmenybės gelmės plėtimo skaitymai yra skaitymai, genami natūralaus smalsumo (kai skaitoma, kas asmeniškai patinka, kai iš smalsumo, nežinojimo, temų artumo pačiam žmogui norima apie ką nors daugiau sužinoti), ir taip šie skaitymai padeda kurti gilesnį (nepaviršutinišką) ir autentiškesnį (niekur dar nebūtą, negirdėtą) filosofavimą. Taip atsitinka todėl, nes dėl pastoviai žmogaus asmeninio smalsumo vykstančio skaitymo ima atsirasti netikėtas pasaulio matymas, nes vis skaitant, platėja pamatymo horizintas ir kaupiasi įvairių sričių patirtis.
     
    Rašymas. Įvairius tekstus tenka rašyti filosofijos studijų metu. Vienas iš jų yra filosofinio teksto interpretavimas. Filosofinio teksto interpretavimas yra filosofijos mokinio aiškinimas, ką filosofai nori pasakyti savo mintimis tekste, nenukrypstant nuo paties teksto ir nepamirštant atsižvelgti į istorinį kontekstą, asmenines filosofų pažiūras, kuriomis tekstas yra parašytas. Taip pat tenka rašyti asmeninius filosofavimus (savarankiškai, jei prigimtinio filosofo esama), esė, įvairius akademinius darbus. Dėl to, kad tenka rašyti įvairius tekstus studijų metu, yra svarbu turtinti žodyną (pasakymų įvairovę, kad būtų lengva dėstyti mintis, nesikartotų tokie patys sakiniai) ir gerinti sakinių sudarymą (kad būtų sklandus tekstas ir lengvai skaitomas bei suprantamas). Kai yra įstojama į filosofijos mokyklą, tuomet ištinka keblumas, nes savo rašymą reikia išmokti pritaikyti. Filosofinėje mokykloje negalima rašyti lygiai taip pat kaip individualiuose samprotavimuose. Tenka išmokti prisitaikyti prie filosofinės mokyklos rašymų reikalavimų ir būti budriam, kad nebūtų prarandamas individualus rašymo stilius. Filosofinės mokyklos prašo rašyti pagal tam tikras taisykles, nes jos yra mokslo institucijos ir yra atliekami nedideli moksliniai darbai (rašyti tenka akademinius darbus, savo forma orientuotus į moksliškumą), o individualių samprotavimų rašymas yra rašymas pagal žmogaus asmenines taisykles. Taip pat filosofijos studijų metu yra tikrai didelė atida žodžių vartojimui pagal tikslias reikšmes ir atida sakinių konstravimui (sintaksei). Yra labai svarbu žinoti, kaip taisyklingai yra rašomi sakiniai, kurios kalbos dalys prie kitų kalbos dalių kaip turi derintis ir jungtis. Tokios ypatybės tekstui suteikia skaidrumą, aiškumą, sklandumą. Ir šios ypatybės yra labai vertinamos ir svarbios akademiniuose rašto darbuose. Taigi, filosofijos studijų metu žmogus išmoksta laviruoti savo rašymu, rašant skirtingus stiliaus ir pobūdžio tekstus. Jei yra prieštaraujama tekstų rašymo taisyklėmis (kaip reikia parašyti įvairius darbus filosofijos studijų metu), tada kenčia parašytų tekstų kokybė, nes neatitinka akademinių rašto darbų reikalavimų. Reikėtų atkreipti dėmesį į šį akcentą ir pernelyg nemaištauti su individualaus rašymo stiliumi.
     
    Filosofinio teksto interpretavimas (filosofijos seminarai). Filosofinio teksto interpretavimo viešas pristatymas yra filosofijos seminaras. Tačiau ne vien tik šiuo darbu yra užsiimama. Taip pat filosofijos seminaro metu filosofijos mokytiniai parodo, ką išmoksta, kaip ugdosi mąstymas, ginčijimosi sugebėjimai, diskutuoja vieni su kitais, kalba apie filosofinį tekstą, sprendžia su teksto tematika susijusias filosofines problemas, iškilusius klausimus. Filosofijos seminarų metu filosofijos mokiniai rodo, kaip jie supranta filosofinį tekstą. Kai yra pristatomas filosofinio teksto interpretavimas, tada filosofijos mokytinis aiškina, kaip jis supranta filosofo mintis tekste, nenusigręždamas nuo paties teksto, istorinio ir filosofo, kuris parašė tą tekstą, pažiūrų konteksto. Jeigu yra, paklausiama apie pačio filosofinio teksto neaiškumus, kuriuos filosofijos mokytojas padeda išsiaiškinti. Taip pat filosofijos mokinys gali pateikti filosofinio teksto kritiką, kai yra įmatoma, kad galima su teksto mintimis ginčytis. Filosofijos seminarai – tai ir filosofinių tekstų aiškinimasis kartu su kitais. Yra išaiškinamos tekstų pagrindinės mintys, kokios problemos yra sprendžiamos ir kaip (kokiais argumentais). Filosofiniai tekstai yra skaidomi, aiškinant. Taip yra padedama kitiems filosofijos mokiniams aiškiai suprasti filosofinius tekstus, nes filosofinio teksto aiškintojas (interpretatorius) filosofijos seminarų metu turi būti geriausiai susipažinęs su tekstu iš visų filosofijos mokinių, kurie turi perskaityti tekstą. Taigi, galima apibendrinti, kad filosofijos seminarai – filosofinių tekstų aiškinimas, ką filosofai mintimis nori pasakyti, filosofinių tekstų pristatymas, jų išskaidymas (kaip tekstas yra suregztas, kokia linkme jis vystosi, kokias problemas nagrinėja ir kaip) ir diskusijos, klausimai, susiję su tekstu, ginčai su kitais filosofijos mokiniais. Filosofijos seminarai parodo, kaip filosofijos mokinys supranta parašytą filosofinį tekstą ir kaip jis mąsto.
     
    Ginčijimosi samprotavimai. Filosofijos seminarų ir paskaitų metu įsitraukimas į diskusijas. Klausimų kėlimas apie dominančius, neaiškius dalykus. Diskutavimas su kitais savo filosofijos klasės mokiniais.
     
    Filosofijos teorijos ir istorijos mokymasis. Šį mokymąsi sudaro įvairių filosofijos sričių filosofinių aptarimų skaitymas, bendrieji supratimai apie pačią filosofiją ir filosofijos istorijos mokymasis (ką filosofai galvojo apie esmines filosofines problemas). Tiksliau, filosofijos istorijos mokymasis – tai žymių filosofų pažiūrų skaitymas ir įsiminimas suvokimų, kaip yra suprantama tikrovė, kas yra pažinimas, kas yra geras elgesys, kaip reikia elgtis ir kitos pažiūros, susijusios su filosofija ir jų filosofiškas supratimas, kaip meno, antropologijos, politikos, teisės ir t. t. Taip pat yra įvairūs filosofijos specifiniai mokymai kaip įvairios filosofijos srovių, filosofinių mokyklų pažiūros, yra bendrieji teoriniai dalykai apie pačią filosofiją, kaip, pavyzdžiui, kas yra filosofinis klausimas, filosofijos metodo klausimas, kuo filosofija skiriasi nuo mokslo, meno, religijos ir t. t. Taigi, filosofijos istorija yra plati ir labai įvairi, o filosofijos teorija irgi turi savo specifiškumų bei raizgumų.

    Baigiamosios pastabos

    Filosofijos mokytinis filosofijos studijų metu daugiausiai laiko praleidžia klausydamas paskaitų (filosofijos istorijos ir teorijos, kitų sričių paskaitų), rašydamas (asmeniškai, filosofijos seminarams ir namų darbams skirtus tekstus), skaitydamas (individualiai, kas yra įdomu iš natūralaus smalsumo, filosofinius ir seminarams reikiamus tekstus), diskutuodamas (prieš ir po paskaitų su kitais filosofijos mokiniais, paskaitų metu), mąstydamas (kai skaitoma, rašoma, kai diskutuojama, kai individualiai bandoma suvokti gyvenimą ir tokiu būdu formuoti savo asmenines pažiūras). Tokiomis veiklomis gyvena filosofijos mokinys visą filosofijos studijų laiką, nepaisant asmeninių patirčių su kitais žmonėmis ir galimybių, kurias suteikia filosofijos mokykla. Pagrindinis skirtumas tarp prigimtinių filosofų ir žmonių, pasirinkusių filosofijos studijas dėl įvairių asmeninių priežasčių, esti toks, kad pirmiesiems filosofijos studijos yra asmeninio filosofavimo kelio pradžia, filosofijos pagrindų, kūrybinio kelio ištaka, santykis su studijomis asmeninis kaip kūrybinės plėtoties vieta, o pastariesiems filosofijos studijos yra išklausyti kursai ir patirtys, tačiau nėra artimo santykio su studijomis kaip su individualaus filosofavimo kūryba (nors egzistuoja galimybė atsirasti nuoširdžiam domėjimuisi filosofija ir troškimui filosofijos žinių gilinimui, jos kūrybai). Prieš pasirenkant filosofijos studijas yra svarbu domėtis filosofija ir išsiaiškinti, ar domina jos specifiškumas, nebaugina sudėtingumas, ar patinka ir yra artimos veiklos, kuriomis žmogus užsiima visą studijų laikotarpį, ar patinka studijų turinys (apie ką yra mokomąsi, yra pati filosofija). Tam tikro dalyko studijos, jei ruošiamasi tikrai mokytis, yra tos veiklos, kuriomis žmogus gyvena visą laiką studijų laikotarpiu. O po to darbas tampa tos veiklos, kuriomis žmogus gyvena. Dėl šių priežasčių žmogui yra svarbu pasirinkti mokytis tokius dalykus, kuriems iš prigimties esąs geriausiai sutvertas ir tinkamas, ką žmogus geriausiai galvoja sugeba daryti, ką darydamas jis jaučia pasitenkinimą, yra artima, nes ateitį žmogaus darbas yra jo gyvenimas. Taip atsitinka, nes kai žmogus baigia studijas, tuomet jis visą dienos dalį praleidžia dirbdamas (atlikdamas veiklas, kurias mokėsi). Dėl to atsakingai rinktis tenka studijas (kokiomis veiklomis žmogus nori užsiimti visą gyvenimą). Kai pasirenkamos studijos, ką žmogus geriausiai moka ir sugeba, kai žmogus galvoja, kad tam tikram dalykui yra skirtas, tada pačios studijos yra lengvos, nes prieš šias studijas yra tam tikra patirtis, susijusi su studijomis, prigimtiniai gabumai padeda, patinka studijuoti, yra asmeninis santykis su studijomis. Dėl asmeninio santykio su studijomis pats žmogus savo studijavimui teikia vertę, ir taip pat studijos nėra kankynė. Pasitaiko atvejų, kad kai kuriems žmonėms studijos yra kankynė ir dejuoja, kai mokosi (kaip yra sunku, neįdomu). Bet juk patys žmonės pasirenka savo mokslus! Todėl jei anksčiau nėra jokio domėjimosi filosofija, nėra artimos ir nepatinka veiklos, kuriomis tenka užsiimti filosofijos studijų metu, tada labai abejotina, ar verta rinktis mokytis filosofiją, nes galima nusivilti, studijos nepatiks, nebus artimos, o tuomet ir studijavimo vertė bus menka studijų metu ir po jų.

     
    Jei yra norima pasirinkti filosofijos studijos, tada yra būtina bent vieną užsienio kalbą labai gerai mokėti, o studijų metu ją dar labiau gerinti. Taip yra todėl, nes filosofinės knygos ir kitos knygos, susijusios su filosofija, lietuvių kalba nėra daug kaip užsienio kalbomis. Ne visi filosofų tekstai netgi esminiai yra lietuviškai išspausdinti. Dėl šios priežasties mokėjimas užsienio kalbų išplečia žinių kiekį, kurį galima gauti apie filosofiją. Be užsienio kalbų žmonės turėtų jaustis itin apriboti filosofijoje vien tik lietuvių kalba, nes neturi prieigos prie daugybės filosofinių tekstų ir knygų. Taip pat, be abejonės, filosofai privalo mokėti daug užsienio kalbų (nes kalbos – tai galimybė skaityti, suprasti kitų tautų tekstus gimtąja kalba, kitų kultūrų mentaliteto supratimas per kalbos vartojimą, kalbos yra rašymo įrankis, galia būti išgirstam kitų), bet, pirmiausia, yra vertingiausia išmokti labai gerai bent vieną užsienio kalbą, nes tuomet žmogus yra užtikrintas savo užsienio kalba, nes gali ja laisvai laviruoti įvairiose kalbos vartojimo srityse ir kalbiniuose kontekstuose. Tuomet nesijaučia apribojimų, sunkumų vartoti kalbą – nebūna pojūčio, kad žmogus moka ir nemoka kalbos.

     
    Kai yra pradedama studijuoti filosofiją, tada per vieno karto perskaitymą filosofines knygas tikrai vargiai pavyksta suprasti. Filosofines knygas įprastai tenka skaityti ne kartą, mažiausiai tris kartus. Tik tada skaitant pradedama suvokti, įsiminti ir pastebėti kokiomis linkmėmis vystosi samprotavimas, ir kaip jis yra sudarytas, kokios temos samprotavime yra aprėpiamos, kokie argumentai (grindžiamieji aiškinimai) yra pateikiami. Taip pat filosofinių tekstų skaitymas gali nustebinti, nes, pavyzdžiui, nors tekstas yra trumpas, tačiau jis gali itin ilgai prikaustyti, kol yra perskaitomas ir nuosekliai suprantamas. Dėl tokių priežasčių filosofiniai tekstai gali išvarginti galvą, visuomet sukoncentravus dėmesį reikia skaityti tekstų sakinius vieną po kito, kad viskas būtų aišku. Filosofinių knygų skaitymas tikrai nėra lengvas darbas.

     
    Filosofinių tekstų žodyno ir sudėtingų minčių supratimas priklauso tik nuo paties žmogus. Jei prieš filosofijos studijas žmogus skaito ir yra susitikęs su tarptautiniais žodžiais, tuomet nebus itin sudėtinga skaityti filosofinius tekstus. Be abejo, kaip ir kiekviena specifinė sritis turi savo žodyną, filosofija turi irgi žodžių, kuriuos reikia išmokti, nes įprastai gyvenime retai yra sutinkami. Skaitant filosofines knygas, suprasti tarptautinius žodžius, kitus svetimžodžius padeda užsienio kalbų mokėjimas. Pavyzdžiui, yra anglų kalbos žodžių, kurie yra kilę iš lotynų kalbos. Tarptautinių žodžių yra taip pat, kurie yra kilę iš lotynų kalbos. Taip anglų ir tarptautiniai žodžiai (sulietuvinti) gali turėti bendras šaknis, ir lieka tik įsistebėti, ir pamatyti tarptautinį žodį, ir susieti jį su anglų kalbos žodžiu (žinoma, jei jis yra). Kaip, pavyzdžiui, tarptautinis žodis „redukuoti“ ir anglų kalbos žodis „reduce“. Pagal anglų kalbos žodžio reikšmę galima suprasti, ką reiškia redukuoti. Toks įsistebėjimas palengvina suprasti skaitomus tekstus. Tačiau, žinoma, reikia skaityti ir anglų kalbos tekstus, kuriuose vartojami akademiniai žodžiai. Filosofinių tekstų minčių nesupratimas yra susijęs su jų sudėtingumu ir filosofijos istorijos, teorijos konteksto trūkumu, žodžių reikšmių supratimo stoka. Kuomet kuo daugiau yra skaitoma apie filosofijos istoriją, jos teoriją ir filosofų pažiūras, aiškiai suprantama vartojamų žodžių reiškmės, tuomet tuo lengviau yra suvokti filosofines knygas, nes filosofai rašo knygas genami savo asmeninių pažiūrų, o žodžių tikslių reikšmių žinojimas padaro tekstą skaidrų, leidžia labiau bendrai jį suvokti.

     

    Yra galimas atsitikimas, kad filosofijos studijos yra per lengvos (nedidelis krūvis, nėra per didelio spaudimo) arba nepatenkina asmeninių poreikių – studijų kokybės. Tuomet pačiam filosofijos mokytiniui tenka pasisunkinti filosofijos studijas (vienintelė išeitis, jei nėra kitų variantų ir neleidžia galimybės), dirbant individualiai (papildomai skaitant, rašant, klausant paskaitų užsienio kalbomis, mokinantis užsienio kalbų, asmeniškai aiškinantis, kas nėra suprantama), jei prigimtinio filosofo esama ir iš tikrųjų norima mokytis. Taip pat kai iš filosofijos mokyklos yra gaunamos žinios, jų ne visada pakanka. Dėl to tenka individualiai plačiau skaityti, domėtis, kartotis, kad nebūtų neaiškumų, tema būtų detaliai suvokta ir nebūtų pamirštamos žinios, jei jos tik iš filosofijos mokyklos yra gaunamos (juk kas nėra kartojama, kuo nėra gyvenama, tas užsimiršta). Todėl vertė koks žmogus būna geras savo srityje priklauso ir nuo individualaus darbo, ne vien tik nuo studijų suteikiamų žinių. Pačios filosofijos studijos yra toks laiko tarpas, kada pastoviai yra studijuojama filosofiją, ja gyvenama, ji yra kuriama (turi būti kuriama, bent jau bandoma). Jeigu yra pamirštama, kas išmokstama apie filosofiją, tada sudėtinga orientuotis filosofinėse knygose, filosofijos istorijoje, yra sunku kalbėti apie filosofiją, suprasti apie ką yra kalbama filosofiniuose kontekstuose. Yra gyvenimas iš kurio žmogus gali kurti savo individualias pažiūras. Tačiau reikia ir čia filosofijos studijų žinių, kad būtų, pavyzdžiui, korektiškai vartojamos filosofinės sąvokos, būtų žinoma, kaip yra rašomas samprotavimo rašinys, taisyklingai samprotaujama, kitos žinios, susijusios su filosofijos studijomis ir rašymu. Taigi, jeigu yra pamirštama, kas išmokstama per filosofijos studijas, tada pačios studijos buvo galvos įvairiapusiškas tampymas ir naujos patirtys, žinios, nuotrupomis išlikusios.


     
    Gali atsitikti nutikimas studijų metu, kad filosofijos mokytojų kalbos nedomina. Toks atsitikimas, aš suvokiu, kad yra natūralus. Ne kiekvienam filosofijos mokiniui pavyksta atrasti paveikų žmogų, kurio mintys formuoja jo pasaulėžiūrą. Tačiau šie paveikūs žmonės esmiškiausiai ir turi įtakos filosofijos brandinimui, ir filosofinės kūrybos ugdymui. Kuomet yra neįmanoma atrasti paveikių žmonių (galingų) filosofijos mokykloje, tada jie yra atrandami istorinėse asmenybėse (individualių skaitymų metu), filosofų raštų mintyse, ir šie žmonės formuoja žmogaus individualias žiūras (kuria žmogų). Taip atsitinka todėl, nes mintys pasirodo esą artimos, paveikios, atrodo, kad jos teisingos, tikslios. Taigi, todėl reikia ieškoti galingų (paveikių) žmonių filosofijos studijų metu. Tada didieji jie mokytojai yra, bet taip pat nereikia ir visko įsisavinti iš jų, o kritiškai permąstyti ir tik priimti, kas pačiam žmogui atrodo tinkama ir teisinga, nepaprasti supratimai yra. Man atrodo, kad jeigu iš didžiųjų mokytojų yra mokomąsi, tada ir pats žmogaus būna labai gerai išmokomas, studijos didelę vertę suteikia žmogui, be abejo, jei pats žmogus nori ir stengiasi, nes pas didžiuosiuos mokytojus yra sunku, įdomu. Taigi, tad pirmyn ieškoti didžiųjų mokytojų studijų metu!

     
    Kiekviena filosofinė mokykla turi savo studijų programą pagal kurią moko filosofiją. Dėl šios priežasties prieš pasirenkant filosofijos studijas filosofinėje mokykloje reikia patikrinti, ar patinka ir tenkina asmeninius poreikius, kokia yra pasirinktos filosofijos mokyklos studijų programa. Filosofijos studijų programa parodo kokius dalykus yra mokomasi, kaip pati filosofijos studijų programa yra sudaryta, kokius tenka studijuoti pašalinius dalykus, kokie bus sutinkami filosofijos mokytojai. Atkreipti dėmesį į filosofijos studijų programą iš tikrųjų yra svarbu, nes skirtingų filosofijos mokyklų studijų programos gali turėti skirtingus fokusus (specializacijas) į ką labiausiai yra atkreipiamas dėmesys studijų metu, kaip, pavyzdžiui, dėmesys gali būti pagrinde kultūros filosofijai, politinei filosofijai, praktinei filosofijai ir t. t., nors yra įmanoma pasirinkti mokytis filosofijos studijų programą ir bendrai apie filosofiją, ir visas esmines jos sritis. Taigi, reikia įsidėmėti, kad filosofijos mokyklų studijų programos nėra tokios pat ir prieš renkantis mokytis filosofiją yra tikrai svarbu atkreipti dėmesį į pasirenkamos filosofijos mokyklos studijų programą, kad nebūtų nusivilimo ir patenkintų asmeninius poreikius. Gali atsitikti, kad norima mokytis bendrai apie filosofiją ir jos esmines sritis, o per neapdairumą yra pasirenkamos filosofijos studijos, kurios pagrinde yra orientuotos į kokią nors filosofijos sritį, pavyzdžiui, politinę filosofiją. Tuomet nėra mokomasi, kas asmeniškai žmogui labiausiai patinka, norima daugiau sužinoti, yra artima, galiausiai, trokštama mokytis. Tada ima netenkinti studijų programa, nes studijų programa nėra apie tai, ką žmogus tiksliai nori mokytis. Taip studijos gali virsti kankyne ir turinčios mažą vertę! Taigi, prieš pasirenkant mokytis filosofiją atkreipti dėmesį į filosofijos studijų programas yra svarbu, kad būtų tikrai pasirenkama, kas norima mokytis.

    Rekomenduojamos knygos

    Teksto pabaigoje yra pateikiamos asmeninės rekomendacijos knygos, kurios leidžia susipažinti su filosofija, atskleidžia jos specifiškumą ir pateikia žymių filosofų pažiūras, kaip jie supranta esmines filosofijos problemas ir pateikia į jas savo suvokimus. Prie kiekvieno veikalo yra pateikiamas trumpas komentras apie ką jis yra. Vertingiausia yra pradėti nuo filosofijos įvadų, kad būtų suvokiama, kas yra pati filosofija, o po to pereiti prie filosofijos istorijos skaitymo, kuri pateikia žymių filosofų pažiūras apie įvairių sričių esmines filosofijos problemas.



    Karlas Jaspersas „Filosofijos įvadas“. Knyga yra nesudėtingai parašyta. Joje yra aptariama pati filosofija ir temos, kurios yra susijusios su filosofinėmis problemomis.
     
    Arvydas Šliogeris „Kas yra filosofija?“. Knyga supažindina su pačia filosofija, kas ji yra. Yra aptariama filosofija kaip dalykas.
     
    Evaldas Nekrašas „Filosofijos įvadas“. Ši knyga aptaria pačią filosofiją ir aptaria esmines filosofijos temas, kuriomis filosofai samprotauja. Šioje knygoje yra akcentuojama pagrindinės žymių filosofų pažiūros, ką jie galvoja apie esmines filosofijos temas ir jų filosofines problemas.
     
    Rimantas Biržys, Aleksandras Jasmontas ir kt. „Filosofijos pamatai“. Knygoje yra aptariama pati filosofija, ir pati knyga yra sudaryta iš didžiųjų temų, kurios yra aktualios filosofijai ir yra filosofiškai aptariamos.
     
    Antanas Maceina „Raštai (VI tomas)“. Ši knyga išaiškina filosofijos prasmę ir esmę. Be išankstinių filosofijos žinių gali būti sudėtinga skaityti, bet labai gera ir įdomi knyga.
     
    Arno Anzenbacher „Filosofijos įvadas“. Filosofijos įvadas, kuris orienuojasi į filosofijos teoriją ir aptaria didžiąsias temas, kurios yra aprėpiamos filosofinių problemų ir samprotavimų.
     
    Adam Sikora „Susitikimai su filosofija: nuo Herakleito iki Huserlio“. Populiariai parašyta filosofijos istorija. Nėra pernelyg sudėtinga, įdomu skaityti.
     
    Susanna Mastroberti „Filosofijos žinynas. Trumpa filosofijos istorija nuo Antikos iki mūsų dienų“. Gana glaustai yra pateikta filosofijos istorija, išryškinami svarbiausi akcentai. Neišsami filosofijos istorijos knyga, tačiau nėra sudėtingai parašyta.

    Čia yra pateikiama tik filosofijos įvadai ir kelios filosofijos istorijos knygos. Tačiau nėra pateikiama autorinių filosofinių kūrinių, nes jų yra labai daug ir įvairių. Vis dėlto juos irgi reikėtų taip pat patyrinėti, nes jie supažindina su filosofija visai kitaip – gyvu santykiu. Šis susipažindinimas su filosofija gali pateikti dar visiškai kitokį įvaizdį ir suvokimą apie filosofiją, todėl nereikėtų gintis filosofinių autorinių kūrinių, nes jie patys iš tikrųjų gal net labiausiai leidžia suvokti, kas yra pati filosofija, jos kūryba.

  10. Patinka
    Dominyks sureagavo į bemokslis Naujokas forume   
    Itariu kad prekiavo zmonemis, ginklais, narkotikais...
  11. Patinka
    Dominyks sureagavo į bi0dileet Interneto naršyklės „Chrome“ ir „Firefox“ leidžia bet kam pamatyti išsaugotus slaptažodžius   
    http://projektas-muzika.lmta.lt/media/vadoveliai2/Vadovelis_6/1.Lietuviu_muzikos_istakos/Index_1/10020.jpg
    čia gal iš šito laikraščio "naujiena" ? :o
  12. Patinka
    Dominyks sureagavo į Galantion Iššūkis: 30 naudingų straipsnių per mėnesį   
    Sorry, tokias mintis reikšdamas tikrai atrodai kaip idiotas.
  13. Patinka
    Dominyks sureagavo į radianas žmogiškumas   
    http://www.youtube.com/watch?v=KMYrIi_Mt8A


  14. Patinka
    Dominyks sureagavo į justas LANVA siekia iš „Linkomanijos“ įkūrėjo atimti interneto domeną Lanva.lt   
    Lietuvos antipiratinės veiklos asociacija (LANVA) pateikė ieškinį failų dalinimosi svetainės „Linkomanija“ įkūrėjui Kęstui Ermanui, siekdama prisiteisti jo įregistruotą interneto domeną Lanva.lt. Pastarasis be kovos pasiduoti neketina.
     
    Ieškinį asociacija grindžia Europos Sąjungos direktyvos reikalavimu, kad domenai turi būti registruojami sąžiningai ir turint ankstesnes teises į domeną sudarantį žymenį. „LANVA yra nuo 2006 metų veikianti asociacija, savo veikloje nuolat naudojanti žodinį ženklą LANVA (pavadinimo trumpinį) bei prekių ženklą, kuriuo be kita ko žymimi filmų ir muzikos įrašų viršeliai. Tuo tarpu K.Ermanas, žinomas kaip Linkomanija.net įkūrėjas, vadovaudamasis nesąžiningais ketinimais, neturėdamas ankstesnių teisių, savo vardu įregistravo domeną Lanva.lt“, – teigia LANVA pirmininkė Dina Adomavičiūtė.
     
    Atsižvelgiant į prasidėjusį bylinėjimąsi minėtas domenas buvo areštuotas, o jo savininkui buvo uždrausta juo disponuoti.
     
    Tačiau K.Ermanas šių metų birželio 26 dieną įregistravo viešąją įstaigą pavadinimu „Lanva“ ir tą pačią dieną perleido jį šiai viešajai įstaigai. Vilniaus apygardos teismas nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo priėmė tik po poros savaičių, taigi K.Ermanas teigia, kad domenas teisėtai priklauso VšĮ „Lanva“.
     
    „Mano manymu, tokie K.Ermano veiksmai tik patvirtina jo nesąžiningumą, kadangi vos tik sužinojęs apie reiškiamą jam ieškinį, pamėgino savo veiksmus ir savo vardu nesąžiningai įregistruotą domeną „įteisinti“. Visgi teisiniu požiūriu toks mėginimas nėra sėkmingas, mat turėti ankstesnes teises domeną registruojantis subjektas turi turėti jau registravimo metu, o ne prieš pat reikalavimų pareiškimą“, – sako D.Adomavičiūtė.
     
    Pasak jos, registruodamas Lanva.lt domeną K.Ermanas siekė pakenkti „priešingus interesus turinčiai“ asociacijai ir tai įrodo jo veiksmai prieš ieškinio pareiškimą. „Be to, labai keista, kad atsakovui perleidus domeną ką tik įsteigtai įstaigai, domenas faktiškai nebuvo perduotas. Pagal reglamentą faktinis perdavimas įvyksta įregistruojant pakeitimus „Whois“ duomenų bazėje, tačiau liepos 15 d. areštuojant domeną, birželio 26 d. neva įvykęs perleidimas dar nebuvo įregistruotas“, – pastebėjo LANVA pirmininkė.
     
    Lengvai neatiduos
     
    Nepelno siekiančiai VšĮ „Lanva“ vadovaujantis K.Ermanas ieškinį vadina nepagrįstu ir nepriimtinu, o savo teises ketina ginti teisme.
     
    Jo teigimu, „Whois“ duomenų bazės pakeitimai neturi prasmės, nes birželio 26 dieną buvo sudaryta domeno dovanojimo sutartis: „Domeno perleidimo pagrindas yra pradinio ir naujo pareiškėjų tarpusavio sandoris, kurio sąlygų netgi neprivaloma atskleisti administratoriui.“
     
    Domenas nebūtinai yra prekes ar paslaugas identifikuojantis vardas – daugybė domenų yra informacinio pobūdžio, nuorodos į kitus šaltinius, kompiuterius ar panašiai, – pastebi K.Ermanas
     
    Adresu Lanva.lt viešoji įstaiga ketina talpinti informaciją apie įvairius projektus, kurie nėra susiję su antipiratinės asociacijos veikla. Be to, šiuo adresu anksčiau nebuvo talpinama jokia informacija, jis niekada nebuvo naudotas jokiems nei komerciniams, nei kitokiems tikslams. „Tai tik paneigia LANVA argumentus dėl nesąžiningumo ir domeno naudojimo neteisėtiems, nesąžiningiems ir ieškovą įžeidžiantiems veiksmams atlikti“, – sako K.Ermanas.
     
    Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad LANVA neturėjo savo interneto svetainės, taigi niekada nesiekė reklamuoti savo vykdomą veiklą internete ir iki šiol nepasinaudojo teise įregistruoti domeną tokiu pavadinimu. Asociacija nėra įregistravusi ir LANVA prekės ženklo.
     
    „Tapatūs prekių ženklai gali būti registruoti skirtingoms prekėms ar paslaugoms žymėti, tuo tarpu toks pat domenas gali būti tik vienas. Be to, domenas nebūtinai yra prekes ar paslaugas identifikuojantis vardas – daugybė domenų yra informacinio pobūdžio, nuorodos į kitus šaltinius, kompiuterius ar panašiai. Todėl domeno funkcija yra daug platesnė, negu vien tik prekės ar paslaugos identifikavimas“, – pastebi K.Ermanas ir priduria, kad domeno pavadinimo sutapimas su organizacijos ar prekės ženklo pavadinimu dar nereiškia jo savininko teisių pažeidimo.
     
    „Linkomanijos“ įkūrėjas atkreipia dėmesį ir į tai, kad asociacijos pavadinimo pirmųjų raidžių trumpinys yra LAVA (Lietuvos Antipiratinės Veiklos Asociacija), o ne LANVA.
     
    http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/internetas/lanva-siekia-is-linkomanijos-ikurejo-atimti-interneto-domena-lanva-lt-645-356746
  15. Patinka
    Dominyks sureagavo į washkys Kompiuterio surinkimas Skytech parduotuvėje   
    Tą laiką, kurį praleidai rašydamas šitą "straipsnį", geriau būtum skyręs perskaityti kad ir tą "ilgą" straipsnį. Tada tokių minčių "rašyti" straipsnį nebebūtų kilę..
     
    Nesupyk, bet tikrai labai prastas, vietomis klaidinantis, ir daug kur nelogiškai išdėstytas rašinėlis, kuris dar paremtas tokiais pat šaltiniais.. Kad ir ta nuorodą į "pckomponentus" kuris rašytas dar 2011 metais, ir jau antram žodyje gali rast klaidą, vargu ar nusakys, ko būtent reikia šios dienos rinkai..
     
    Teisingesnis kompiuterio surinkimas Skytech parduotuvėje
    1. Nusprendi, ką būtent darysi su kompiuterio, ir kokia bus jo pagrindinė paskirtis.
    2. Apibrėži maksimalų biudžetą.
    3. Kreipiesi į žmones, kurie dirba IT sferoje, arba duodi užklausą skytech pardavėjams/konsultantams/forumiečiams.
    4. Gavęs konsultaciją ir galutinę komplektaciją eini į skytech.lt ir padarai užsakymą (pažymėdamas varnelę, kad kompiuterį surinktų salone).
    5. Lauki kompiuterio.
  16. Patinka
    Dominyks sureagavo į Giedrius Lietuva prieš ir po krizės   
    Bus labai į naudą savišvietai, todėl perspausdinsiu savo straipsnį šiame forume. Skaičiai, faktai, jokios demagogijos ir populizmo.
     
    ---
     
    Šis įrašas tapo ypač aktualus po to, kai socialdemokratai nusprendė dar kartą viešai apsijuokti ir apkaltino konservatorius nesugebėjus susitvarkyti su ekonomine krize, o vienus žymiausių Lietuvos ekonomistų Nerijų Mačiulį ir Gitaną Nausėdą, kaip bankininkus, jau tampančius socdemų patologine fobija, sukėlus paniką finansų sektoriuje. Ir visa tai nepaisant to, kad Lietuvos ekonomikos augimas jau ne pirmi metai yra vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje, p. Mačiulis premjero pareigas einant G. Kirkilui net nedirbo banke, o p. Nausėda tuo metu atkakliai mėgino atkreipti dėmesį į žemyn smengančius valstybės makroekonominius rodiklius, bet, kaip neseniai pats pripažino, jautėsi tarytum kalbėtų su kurčiais žmonėmis.
     
    Kadangi medžiagos ir taip nemažai, nesiplėtokime įžangoje ir keliaukime tiesiai prie faktais ir skaičiais, o ne socialdemokratiško stiliaus demagogija ir populizmu grįstų argumentų.
     
    Kas, kam ir kokią košę virė
     
    Premjeras Algirdas Butkevičius yra pareiškęs, kad socialdemokratams „tenka srėbti konservatorių ir liberalų privirtą košę“. Tuo tarpu savo programoje, jei taip galima pavadinti tą abstraktų gerų ketinimų asorti, rašytą neturint žalio supratimo, kaip vėliau visa tai reikės įgyvendinti, dabartinė Vyriausybė paskyrė ištisą skyrių pavirkavimams apie tariamai prastą paveldėtą valstybės būklę. Galiausiai, visai neseniai socialdemokratų trio (buvęs premjeras Gediminas Kirkilas, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis ir partijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas) paaiškino, kas gi, pasak jų interpretacijos, kaltas dėl ekonominės krizės.
     
    Kodėl krizės metu Lietuvoje išaugo emigracija? Kodėl išaugo nedarbas? Kodėl išaugo valstybės skola? Atsakymas į visus šiuos klausimus yra vienas – Lietuva krizei buvo visiškai nepasiruošusi. 2008 m. valdžią paliekant socialdemokratų premjerui G. Kirkilui Lietuva beveik neturėjo finansų rezervo skirtingai nei, pavyzdžiui, Estija. Todėl krizę pasitikome nuogi ir basi, o kovoti su ja tegalėjome tik griežtomis ir nepopuliariomis, bet būtinomis taupymo priemonėmis, kurios neišvengiamai sukėlė šoką visuomenei ir verslui.
     
    http://3.bp.blogspot.com/-b6X9K7nV4Gw/Ueo00wEUCqI/AAAAAAAAA3I/B3e3LkfgCM8/s1600/1.png
     
    Valstybės politika yra tęstinė, t.y. sprendimai, priimti ankstesnėje kadencijoje, neišvengiamai turi įtakos rezultatams kitoje. Atsižvelgiant į tai, kad socialdemokratai krizės akivaizdoje nesiėmė jokių sprendimų, švelninančių jos esamus (jie visiems norintiems ir įgaliems buvo aiškiai matomi jau 2008 m.) ar būsimus padarinius, o ją matydami toliau neigė, vėlesnis poreikis skolintis buvo „užprogramuotas“ neatsakingos jų politikos. Deramą pavyzdį parodė estai, kurių statistika čia pateikiama kardinaliai priešingos Lietuvos ir Estijos ikikrizinės finansinės situacijos palyginimui.
     
    Dėl šios priežasties (valstybės politikos tęstinumo tarp kadencijų) ekonominės krizės metu išaugo valstybės skola, o socialdemokratai naudojosi proga kritikuoti jų pačių klaidas taisančius žmones. Dėl tos pačios priežasties šioje kadencijoje tie patys socialdemokratai nepelnytai gali girtis didžiausiu BVP augimu ir sparčiausiu nedarbo mažėjimu ES, visus rekordus mušančiu eksportu ir pan.
     
    http://3.bp.blogspot.com/-buj62CuOhhE/Ueo02kOi2dI/AAAAAAAAA3w/y8j-U_W_V6E/s1600/2.png
     
    Iki krizės beveik kasmet fiksavusi biudžeto perteklių Estija sukaupė 10 proc. BVP siekusį finansų rezervą, krizės metu turėjo santykinai labai nežymų biudžeto deficitą ir pirmoji iš Baltijos šalių įsivedė eurą. Lietuva galėjo Estiją čia ir pralenkti – 2007 m. iki atitikimo Mastrichto kriterijams mums pritrūko tik 0,1 proc. mažesnės infliacijos (ir teigiamos jos prognozės). Deja, milžiniškais tempais augindami valstybės išlaidas ir tuo pačiu rinkoje cirkuliuojančių pinigų kiekį nesugebėjome infliacijos suvaldyti. Valstybės išlaidos vien nuo 2005 iki 2008 m. buvo padidintos net 10 mlrd. litų, infliacija vienu metu siekė dviženklį skaičių niekais paversdama atlyginimų augimą, o mūsų finansų rezervas krizės išvakarėse tesudarė varganus 0,9 proc. BVP kai Estijoje tuo tarpu santykinai siekė 11 kartų daugiau.
     
    Akivaizdu, kad yra priežastinis ryšys tarp socialdemokratų vykdytos neatsakingos politikos ir vėlesnės Lietuvos būtinybės skolintis norint padengti dėl globalios krizės staiga smukus pajamoms susidariusią biudžeto skylę.
     
    http://4.bp.blogspot.com/-sv1NjA2dTqc/Ueo04iHhDsI/AAAAAAAAA4I/T0vexiG6g40/s1600/3.png
     
    Išties įspūdinga, kad valstybės biudžeto išlaidos per 4 metus nuo 2005 iki 2008 metų buvo padidintos nuo 14 iki 24 mlrd. litų Žinoma, ekonominio pakilimo metu augo ir valstybės pajamos, tačiau biudžetas absoliučiai kiekvienais metais išliko deficitinis, net jei ir turėjome visas galimybes jį subalansuoti. Kokios to pasekmės?

    galėjo būti vykdoma atsakingesnė ir į ateitį kiek įžvalgesnė politika bei užuot žarsčius lėšas į kairę ir į dešinę kaupiamas finansų rezervas ne tokiems ekonomine prasme palankiems laikams. Tačiau taip daroma nebuvo ir į krizę įžengėme jai visiškai nepasiruošę. Tokiu būdu poreikis skolintis trūkstamas lėšas dėl krizės metu smukusių valstybės biudžeto pajamų buvo užprogramuotas anksčiau vykdytos politikos. Na, o po to kaltieji nepraleido progos dėl savų klaidų kaltinti tų, kuriems teko valdyti nepalankiu metu. Kam kuklintis, juk visuomenė vis tiek nesigilina ir kaltę verčia tiems, kas tuo metu yra valdžioje, o ir rinkėjų atmintis nėra labai gera;
    dalį lėšų nukreipiant finansų rezervo kaupimui buvo galima mažinti cirkuliuojančių pinigų kiekį rinkoje šitaip mažinant ir infliaciją, kuri tam tikru metu buvo pasiekusi net dviženklį lygį ir dėl augančių kainų valgė realų atlyginimų augimą. Be to tai sutrukdė mums įsivesti eurą;
    vėliau asignavimų politika visiškai pasikeitė. Dėl nepasiruošimo krizei pravalgius viską, ką buvo galima atidėti, krizės metu valdžiusiai A. Kubiliaus Vyriausybei teko įšaldyti išlaidas ankstesnių metų lygyje. Tai puikiai matosi ir iš grafiko: iki 2008 fiksuotas staigus išlaidų kreivės augimas, vėliau išlaidos laikosi beveik tokiame pačiame lygyje.

     
    http://3.bp.blogspot.com/-_PqBh55rvRs/Ueo04aFEO1I/AAAAAAAAA4A/apaxcqCIOU8/s1600/4.png
     
    Socialdemokratai vis skundžiasi, kokią tariamą naštą jiems paliko XV-oji A. Kubiliaus Vyriausybė. Nepaisant to, kad:

    2008 m. jie neigė visiems ar bent ekonomikos ekspertams (kas socialdemokratų neapima) akivaizdžią ekonominę krizę mėgindami parodyti, kad valstybę perleidžia puikios būklės, nors ta būklė, kalbant apie pasiruošimą atlaikyti krizę ir apie makroekonominių rodiklių tendencijas, buvo apgailėtina;
    kad dabar mūsų BVP augimas – didžiausias visoje Europos Sąjungoje;
    kad eksporto rodikliai viršija visus rekordus ir kad vien per pastaruosius metus jis išaugo beveik trečdaliu;
    kad valstybės biudžeto deficitas nuolat mažėja ir tęsiant pradėtą atsakingą politiką jau šiais metais tenkins Mastrichto kriterijų, o dar po kelerių galėtų būti ir perteklinis. To socialdemokratai nesugebėjo pasiekti net ekonominio pakilimo (ant paskolų adatos užauginto burbulo) metu.

    Būtų galima tęsti. Yra ir daugiau rodiklių, liudijančių tai, kad Tėvynės sąjunga ir Liberalų sąjūdis socialdemokratams paliko šalį kur kas geresnėje būklėje nei ją rado socialdemokratų paliktą jiems. Keletas tokių rodiklių pateikta ir šioje diagramoje – tai užsienio prekybos balansas (deficitas) ir infliacija. Diagramoje pavaizduoti paskutinės socialdemokratų valdymo kadencijos duomenys iki pat 2008 m. pabaigos, kai valdymą perėmė TS ir LS. O palyginimui pateikti 2012 m. 3-iojo ketv. duomenys, rodantys kas buvo grąžinta socialdemokratams.
     
    http://2.bp.blogspot.com/-aa7NMrzCryE/Ueo04hpEHNI/AAAAAAAAA4k/eD2EffVGuZ0/s1600/5.png
     
    A. Butkevičius žiniasklaidoje aiškina, kad jam „tenka srėbti konservatorių ir liberalų privirtą košę“. Tačiau Butkevičius ir Co. turėtų pripažinti, kad ta „košė“, kurią dabartiniams valdantiesiems išvirė A. Kubiliaus Vyriausybė, yra nepalyginamai gardesnė už tą, kurią virė šiandieninio premjero partijos kolega G. Kirkilas. Laikas baigti sekti pasaką rinkėjams apie baisią paveldėtą valstybės būklę, kai valstybės ekonomikos augimas yra didžiausias visoje Europos Sąjungoje, ir užuot verkšlenus bei ieškojus tariamų pasiteisinimų dėl neveiklumo pradėti realiai dirbti. O jaučiant, kad tai daryti stokojama kompetencijos, būtų galima trauktis ir leisti dirbti tiems, kurie ne tik nori, bet ir gali ir savo galimybes jau įrodė darbais ankstesnėje kadencijoje, kurių rezultatus šiame grafike ir matome.
     
    Pagal visus tris ir, beje, labai svarbius čia pavaizduotus rodiklius Lietuva šių metų I-ąjį ketv. pirmavo ES. T.y. Lietuvos BVP, eksporto ir užimtumo augimas yra sparčiausias Europos Sąjungoje. Tuo tarpu Vyriausybę palikus G. Kirkilui Lietuvos BVP nuosmukis buvo 3-ias didžiausias ES, o užimtumo - 2-as didžiausias. Iš esmės paveldėję ne tik sparčiai dugnan smunkančią, bet tokių problemų sprendimui ir visiškai neparuoštą (o būtent tuo ir kaltinami socdemai) valstybę dešinieji ją pastatė ant kojų, privertė bėgti į priekį sparčiausiu žingsniu visoje ES ir nelabai racionalios rinkėjų logikos dėka grąžino socialdemokratams. Tikėkimės ne tam, kad pastarieji visa tai sudirbtų.
     
    Lietuva po krizės – A. Kubiliaus Vyriausybės darbo rezultatai
     
    http://1.bp.blogspot.com/-fqTRHBHh3NU/Ueo04-cL23I/AAAAAAAAA4M/1FB8xbAlEdE/s1600/6.png
     
    Lietuvos I-ojo šių metų ketvirčio BVP augimas palyginus su ankstesnių metų paskutiniuoju yra pats didžiausias visoje Europos Sąjungoje. Kol kas kairieji/populistai gerai įkurto Lietuvos ekonomikos variklio pristabdyti nesugeba ir augame nepaisant visų jų „pastangų“.
     
    Metinis Lietuvos BVP pokytis taip pat išlieka puikus, atsiliekame tik nuo Latvijos, tačiau ją vejamės. Latvijos rodiklis smuko 0,2%, o Lietuvos ūgtelėjo visu 1%.
     
    http://2.bp.blogspot.com/-yN7OUJQOpkw/Ueo05BaTljI/AAAAAAAAA4c/hiWricf7VX8/s1600/7.png
     
    BVP jau siekia prieškrizinį lygį. Grafikas sudarytas pagal einamosiomis kainomis grįstą BVP pašalinus sezono įtaką. Pagal šį rodiklį 2008 m. II ketvirtis buvo pikinis (t.y. jo metu prieš krizę BVP buvo didžiausias) visoms Baltijos valstybėms, grafike jis prilygintas 100%.
     
    Iš grafiko matyti, kad krizės kulminacijos eigoje Latvijos BVP patyrė didžiausią nuopuolį. Vėlesnis visų Baltijos valstybių BVP atsistatymas buvo maždaug vienodas, tačiau Latvija nuo Lietuvos ir Estijos atsilieka dėl to paties nuopuolio skirtumo.
     
    Paskutiniais duomenimis tiek Estija, tiek Lietuva ikikrizinį piką pagal šį rodiklį jau viršija. Latvijai dar trūksta keleto procentų. Analizės metu I ketv. duomenys buvo tik Lietuvai. Grafike skaičiais pavaizduotas Lietuvos pirmųjų kiekvienų metų ketvirčių rodiklis.
     
    http://3.bp.blogspot.com/-SXkG2n2bVsw/Ueo05mqClgI/AAAAAAAAA4Y/SQkZukp0SWs/s1600/8.png
     
    Kaip ir skelbia grafiko pavadinimas, Lietuva pagal BVP, tenkantį gyventojui, artėja prie tokių Europos Sąjungos senbuvių kaip Portugalija ir Graikija, esančių ES sudėtyje jau ne vieną dešimtmetį. O regione jau lyderiauja. Šiuo metu Lietuvos BVP/gyv. lygis sudaro 70 proc. ES vidurkio – tai geriausias kada nors fiksuotas rodiklis ir toliau stebimas spartus jo augimas, kurio nebepaaiškina 2011 m. gyventojų surašymo rezultatų įtaka.
     
    http://1.bp.blogspot.com/-LYxydU_cg2g/Ueo0-LW2vjI/AAAAAAAAA4w/yV6677xqR9c/s1600/9.png
     
    Prestižinis Jungtinės Karalystės ekonomikos savaitraštis „The Economist“ skelbia: „The Baltic states will continue to shine.“ Pagal 2013 m. BVP augimo prognozę didesnis nei 2 proc. BVP augimas šiemet Europos Sąjungoje numatomas tik Baltijos valstybėms. Beje, visoms joms numatomas augimas ne tik viršija 2 proc., bet ir nėra mažesnis nei 3 proc., todėl atotrūkis nuo likusios Europos - labai žymus. Akivaizdu, kad Baltijos valstybių kovai su krize taikytos priemonės pasiteisino su kaupu, ir panašu, kad „Baltijos tigrų“ sąvoka įgyja prasmę iš naujo.
     
    http://2.bp.blogspot.com/-IJralgLGO9Q/Ueo000ZXrjI/AAAAAAAAA30/5gJvZsDuPHQ/s1600/10.png
     
    Ir taip rekordinės Lietuvos eksporto apimtys auga sparčiausiai Europos Sąjungoje. Lietuvos ekonomikos augimo rodikliai nepaliauja stebinti. Keletas faktų:

    2005 m. per I ketv. eksportavome maždaug tiek, kiek šiemet per pirmąjį mėnesį;
    ekonominio burbulo piko metu 2008 m. III ketv. buvo eksportuota prekių už 14,5 mlrd. litų. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį Vyriausybę palikus dešiniesiems - už 22,5 mlrd. litų. Ir šis per keturis metus daugiau nei 1,5 karto sudarantis augimas, fenomenalu, pademonstruotas ekonominės krizės metu.

    Pirmųjų keturių 2013 m. mėnesių Lietuvos eksporto augimas sudaro 15 proc. - tai didžiausias metinis augimas visoje Europos Sąjungoje. Lietuvos eksportas jau seniai pranoko iki krizės siektą maksimumą ir šiuo metu toliau muša visų laikų rekordus.
     
    http://3.bp.blogspot.com/-q5ofDVNk5mQ/Ueo01E0-T3I/AAAAAAAAA3M/ZV7M9Iq3dmI/s1600/11.png
     
    Lietuvos 1-ojo metų ketvirčio užsienio prekybos duomenys nuteikia optimistiškai. Šiemet pasiekėme rekordiškai žemą užsienio prekybos deficito santykį su bendra užsienio prekybos apimtimi, o deficitas sumažėjo iki 1,3 milijardų litų ir tik nežymiai viršija krizės įkarštyje dėl sumažėjusios bendros apyvartos pasiektą 1 milijardo litų rekordą.
     
    Tuo tarpu stebėdami socialdemokratų politiką jiems politiškai nepriklausomus valstybės eksporto ir investicijų skatinimu besirūpinančių agentūrų („Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“) vadovus keičiant savais partiniais statytiniais ekspertai dūsaudami klausia - „Ar laikas griauti Lietuvos eksporto ir verslumo pažangą?“:
     
     
    http://1.bp.blogspot.com/-YosGGOzk-iU/Ueo01WkXsyI/AAAAAAAAA3Y/mQlIo5mV7-M/s1600/12.png
     
    Ankstesnėje kadencijoje pasiekti įspūdingi įmonių skaičiaus augimo rodikliai. Pastaraisiais metais įmonių skaičius Lietuvoje auga itin sparčiai. 2012 m. jis ūgtelėjo net 43% arba 4475 naujais juridiniais asmenimis. Iš šio skaičiaus 2275 sudaro įmonės, įregistruotos mažųjų saulės jėgainių įrengimui, tačiau net ir jas atmetus lieka 21% arba 2200 įmonių prieaugis. Tuo tarpu išregistruotų įmonių skaičius netgi sumažėjo.
     
    Teigiamas įsteigtų ir išregistruotų įmonių skaičiaus balansas nuo 2008 m. per visą ankstesnės Vyriausybės darbo kadenciją išaugo net tris kartus, nuo 3900 iki 11700.
     
    Be to smulkųjį verslą remdama A. Kubiliaus Vyriausybė įvedė naują juridinį subjektą - mažąją bendriją. Mažosios bendrijos bendrame naujai įregistruotų juridinių asmenų metiniame padidėjime pernai sudarė apie ketvirtadalį įmonių prieaugio, t.y. buvo įregistruotos net 1123 mažosios bendrijos.
     
    Realūs darbai davė realius rezultatus. Rinkimuose nubaudus dirbančius ir vietoje jų pasirinkus populistus dabar belieka tikėtis bent dalinės šių darbų tąsos.
     
    Tai kaip ten su ta emigracija?
     
    Šio straipsnio pradžioje iškėlėme tris gyventojams nerimą keliančius klausimus dėl emigracijos, nedarbo ir valstybės skolos augimo priežasčių krizės piko metu.
     
    Tekste jau buvo paminėta, kad šiuo metu Lietuvos užimtumo augimas yra sparčiausias visoje Europos Sąjungoje, taigi, A. Kubiliaus Vyriausybės taikyti sprendimai puikiai pasiteisino ir raškome to vaisius, duodančius naudą valstybei ilgalaikėje perspektyvoje ir realiai sprendžiančius nedarbo problemą.
     
    Valstybės skolos augimo prielaidas pakankamai gerai paaiškino finansinės valstybės padėties krizės akivaizdoje apžvalga, kuri demonstruoja, kad Lietuvos poreikis skolintis buvo paveldėtas nepaliekant valstybei kitų galimybių dėl iki krizės ir ypač jos akivaizdoje 2008 m. vykdytos neatsakingos politikos, už ką atsakomybę turi prisiimti tą krizę tuo metu aktyviai neigę tuometinis premjeras G. Kirkilas ir tuometinis (bei, beje, dabartinis – socialdemokratams trūksta kompetencijų?) finansų ministras Rimantas Šadžius. Beje, net ir išaugus įsiskolinimams, jie išliko vieni žemiausių ES. Kitas situaciją įvertinti padėsiantis pavyzdys – iki krizės pagal santykį su BVP mažesnė Latvijos skola krizės eigoje mūsiškę pralenkė, t.y. ūgtelėjo santykinai labiau.
     
    Belieka atsakyti į klausimą dėl emigracijos.
     
    http://1.bp.blogspot.com/-h7gc6dSkTy4/Ueo01n8FqAI/AAAAAAAAA3g/ACmGiqTEpMQ/s1600/13.png
     
    O atsakymas paprastas – tautiečiai grįžta namo. Lietuvos migracijos saldo (skirtumas tarp emigravusių ir imigravusių asmenų skaičiaus) toliau atsitiesia po piko, pasiekto krizės metu. 2012 m. iš Lietuvos išvyko 21 tūkst. žmonių daugiau nei atvyko ir nors tai vis dar yra mums nepalankus rodiklis, tuo pačiu jis yra visai netoli geriausio pastarojo dešimtmečio rezultato, apimančio net ir taip vadinamo ekonominio pakilimo metus.
     
    Emigracijos banga išsikvepia, tuo tarpu imigracijos mastas auga. Didžiąją dalį imigracijos sudaro reemigrantai, t.y. sugrįžtantys anksčiau emigravę žmonės.
     
    http://1.bp.blogspot.com/-0rEokGY_nBY/Ueo02cuH6NI/AAAAAAAAA3o/oe2AZ1fDYoI/s1600/14.png
     
    A. Kubiliaus Vyriausybė buvo kaltinama sukėlusi emigracijos bangą. Reikėtų pradėti nuo to, kad emigracijos šuolį natūraliai sąlygojo pati ekonominė krizė ir jos padariniai darbo rinkoje. Tai objektyvios priežastys, kurių Lietuvos politikai tikrai nesukėlė. Žinoma, nuo jų valios priklausė, kaip su tokiomis problemomis bus tvarkomasi. Kad su krize buvo susitvarkyta puikiai, liudija didžiausias Lietuvos BVP, eksporto ir užimtumo augimas visoje Europos Sąjungoje. Tam antrina ir Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde, visai neseniai pažėrusi iš ekspertų lūpų jau eilinėmis tampančių pagyrų A. Kubiliui. Tačiau taikyti sprendimai atsirėmė į dar G. Kirkilo vyriausybės paliktus valstybės finansų rezervus, tiksliau, jų nebuvimą (0,9 proc. BVP lyginant su 10 proc. Estijoje).
     
    Todėl neišvengiamai buvo jaučiamas būtinos taupymo politikos šokas visuomenei. Tačiau visų svarbiausia orientuotis ne į trumpalaikį populizmą, o į ilgalaikę naudą valstybei. Kaip matome, atsakingos politikos dėka migracijos tendencijos staigiai pakito. Priešingu atveju laikantis įsikibus populizmo ir reitingų emigracijos lygio padidėjimas Lietuvoje galėjo virsti ilgalaikiu ir chronišku reiškiniu.
     
    Keli štrichai pabaigai
     
    Visi tie, kurie yra linkę situaciją įvertinti objektyviai, be išankstinių nusistatymų ar polinkio sekti iš paskos kokiai nors politikų keikimo madai, remdamiesi aukščiau pateikta solidžia ir konkrečia informacija neišvengiamai prieis vienos ir tos pačios išvados – A. Kubiliaus Vyriausybė, tebūnie ne tobula, dirbo puikiai. Ji dirbo taip puikiai, kad šiandien nagrinėdami ekonomikos augimą įvairiais parametrais Lietuvą galime matyti pirmoje pozicijoje ne viename mūsų nupaišytame grafike. Prieš keturis su trupučiu metų valdžią paliekant socialdemokratams apie tai nebūtume galėję nei svajoti. Todėl verta pasidžiaugti tuo ką pasiekėme, o kartu ir padėkoti žmonėms, kurie savo atsakingu, į naudą valstybei, o ne jų asmeninius reitingus orientuotu, darbu prie to itin svariai prisidėjo. Kartu ir susimąstyti ar nepadarėme klaidos valdžią atimdami iš pastarųjų ir patikėdami ją populistams, kurie ne tik nesijaučia atsakingi už savo anksčiau padarytas klaidas, iš esmės krizės metu ir sąlygojusias šoką visuomenei ir verslui bei vertusias ieškoti griežtų taupymo priemonių, bet ir drįsta drabstyti purvais tas klaidas taisiusius, beje, labai sėkmingai, žmones.
     
    Pažvelgus į bendrą vaizdą yra akivaizdu, kad vidinėje Lietuvos politinėje konkurencijoje nedalyvaujantys garbūs užsienio ekspertai ganėtinai vienareikšmiškai sveikina Lietuvą su jos pasiekimais ir giria ekspremjerą A. Kubilių bei jo Vyriausybę. Ir tik tokie vietinės politikos klounai, kurie neriasi iš kailio dėl dar vieno varguolio, vis tiek nepajėgsiančio suvirškinti čia pateikiamos informacijos, todėl mintančio populistiniai lozungais a‘la „svarbiausia žmogus“ (nors pagal vykdomą politiką – prisiminkite „Litexpo“, „Versli Lietuva“ ir kt. – akivaizdu, kad jei kas socialdemokratams ir svarbiausia, tai nebent prastumti savus), balso toliau drabstosi tais pačiais purvais, nepaisant to, kad jau daugiau nei pusmetinis kai jie patys yra valdžioje ir kad būtų pats laikas pakeisti rolę, į kurią buvo taip įsijautę savo buvimo opozicijoje metu.
     
    Galima pasakyti paprastai: jei Jums, mielieji, susimąstyti nepadės tai, Jums, deja, susimąstyti nepadės niekas. Susiimkite. Ir padėkite susiimti likusiems. Lietuva gali ir toliau tokiais septynmyliais šuoliais žengti į priekį. Tačiau tik su sąlyga, kad pati visuomenė to norės ir tą norą išreikš rinkimuose pasirinkdama atitinkamai protingai.
  17. Patinka
    Dominyks sureagavo į GlenQuagmire Studentas atidaro restoraną   
    Labas!
     
     
    Uždarbis.lt jau skaitau ir vartau daugiau nei 3 metai. Nesu didelis megėjas komentuoti, ar kurti naujas temas, bet iki šiandien vis norėjau sukurti temą, prisistatymą apie save, bet to nedariau, nes maniau, kad reikia turėti ką pasakyti apie save. Turiu omenyje, pasakyti kažką vertingo, kas duos kitiems kažkokios naudingos informacijos. Kas iš to, kad kiti perskaitis, kad aš mėgstu bėgioti?
    Rašant šias eilutes, suprantu, kad nukrypau į lankas, tad prie esmės.
     
    Esu optimistas studentas. Nuo mažens, bandau vis kažkaip verslauti. Pirkau pigiau, pardaviau brangiau, prekiavau kitais šūdniekiais, uždirbti pavykdavo, bet nemokėjau pinigų užlaikyti, mėgavausi gyvenimu, todėl 2013.07.17 mano piniginėje buvo tik apie 200 Lt.
     
    Didžiausias mano hobis yra maisto gaminimas. Visas kompas prigrūstas Jamie Oliverio, Gordono Ramsio laidų įrašais. Praitą vasarą dirbau restorane. Svajojau, kažkada turėti savo restoraną. Restoranas gal kiek per stiprus žodis, vadinkime restoranėliu.
     
    Ryt pirmadienį, važiuosiu pasirašyti nuomos sutarties, ir atsiimti raktų nuo savo restorano.
     
    Skamba kvailai? Tikrai taip. Iš kai kurių artimųjų visdar dabar girdžiu pasakymus, kad kvaila, kad man nepasiseks. Gali būti. Pagyvensim, pamatysim.
     
    Ne, aš nereklamuoju jokių sėkmės formulių ar kažkokių nesamonių. Aš čia rašysiu savo istoriją, žingsnius kuriuos darysiu, iki restorano atidarymo, taip pat, kaip man pavyko tai įgyvendinti.
     
    Taip, tai iš dalies ir reklama, PRas mano restoranui.
     
    Kiekvienos dienos pabaigoje atnaujinsiu šią temą, su naujienomis apie restorano įrenginėjimą, ir žingsniais, kaip tą daryti.
     
    Sėkmės man :)
     
    P.S. Milijono tikrai nelaimėjau, ir turtingų tėvų neturiu, todėl šia tema tikiuosi ir sulaukti kažkokios pagalbos iš Jūsų! Gal atsiras žmonių, kurie galėtų nemokamai sukurti interneto svetainę? Pietumis tikrai pavaišinčiau. Gal atsiras žmonių, kurie galėtų pabūti mano mentoriais, duoti patarimų ar kitos naudingos informacijos?
     
    ---------------------------------------------------
    2013.07.21
     
    Sėdim su drauge, ir truputį nervinames prieš ryt, bet taipogi ir laukiam. Juk ryt gausiu raktus, ryt gausim raktus, ryt pradėsim remontą (laukit nuotraukų). Draugė, pats pirmas žmogus, kuris sužinojo mano idėją, jai pritarė, stumė mane į priekį, palaikė, bei davė, duoda naudingų patarimų. Interjero reikalai taip pat patikėti jai.
     
    Truputis info apie restoraną (ar kaip jį vadinti). Plotas 31 kvadratinis metras. 14 sėdimų vietų viduje, ir 12 lauke. Anksčiau ten veikė kavinė-baras (Užsidarė. Klausinėjau aplinkinių offisų, tai maistas buvo prastas, ir šeip mano nuomone, norint išsilaikyti maitinimo versle, reikia turėti brandą. Geras pavyzdys JAMMI kebabai. Įsivaizduokite "Varom į JAMMI" ir "Varom į kebabinę". Kas turi didesnius šansus išsilaikyti? Prekinis ženklas ar bendrinis žodis?)
     
    Baldai, įranga, taurės, įrankiai, kitka yra jau restorane. Aišku kai ko trūksta, bet viską susivežėme iš draugų, giminių.
     
    Interjerą reikia keisti. Pirmas įspūdis įėjus, kad tai eilinis baras, todėl ryt su drauge vos tik gavę raktus, važiuosime į senukus, susipirksime šiokius tokius remonto reikmenys, ir pradėsim dirbti.
     
    Taip pat ryt pradėsiu skambinti tiekėjams, kitoms įmonėms. Laukia daug darbų, bet labai laukiu, nors visą laiką net ir dabar jaučiu įtampą. Ryte keliuosi su mintimis apie restoraną, vakare neužmiegu, nes galvoju vien tik apie tai :)
     
    Tiek šiandienai, ryt vakare idėsiu nuotraukų ir daugiau informacijos apie tikslią vietą, darbuotojus, pavadinimą :)
     
    ----------------------------------
    2013.07.22
    Šiandienos svarbiausi padaryti darbai:
    Nuluptos senos sienos, užtinkuotos ir paruoštos tapetavimui.
    Perdažyta 16 kėdžių.
    Susitarta dėl interneto atvedimo.
    Pasirašyta sutartis su kenkėjų kontrole (Priežiūra, kad nebūtų jokių musių tarakonų ir t.t. Tai yra būtina viešojo maitinimo įstaigoms, nes neturint sutarties, maisto ir veterinarijos tarnyba, nesuteiks jums maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo. Pagal sutartį, kenkėjų kontrolės įmonė pas mane apsilankis kiekvieną mėnesį, bei tada kai juos iškviesiu. O visas šitas džiaugsmas kainuos tik 35 Lt į mėn:) )
     
    Mano svajonė atidaryti restoraną, taip pat susijusi su aistra maisto gamybai. Todėl atspėkit kas bus virtuvės šefas? Teisingai - AŠ. Aišku vienas nesugebėsiu suktis, todėl mano džiaugsmui man sutiko ir norėjo padėti mano nuostabioji, gražioji draugė. Ji bus barmenė-padavėja-kasininkė. Viskas. Darbuotojų sąrašas baigėsi. Atrodo romantiška ir gražu? Tikiuosi taip ir bus, tikiuosi nesusipyksim po pirmos savaitės, nes kas yra dirbęs virtuvėje, žino, kokia įtampa joje verda :)
     
    Ar minėjau, kad restoranas atsidaris Vilniuje? O kad Fabijoniškių rajone, Fabijoniškių gatvėje? Būtų įdomu išgirsti nuomonių apie šį rajoną, galimybės ir visokios kitokios informacijos ir gandų:)
     
    Koks restorano pavadinimas? Ilgai galvojome, ieškojome, svarstėme su draugais, prie bonkės, gamtoj, mašinoj, tualete visur, nes norėjome kažko kitokio, kažko su istorija ir su reikšme. Galiausiai pasiūlymą davė draugės tėtis, ir mes iškart jam pritarėme. Pavadinimas: TWINS. Norėjome kažkokio interjero, kur dar niekur nėra, o pavadinimas TWINS mums tai leidžia. Nenoriu atskleisti detalių, bet pagalvokite patys, kiek daug galima padaryti restorane Dvynių tema;) Gal ir patys turite kokių nors idėjų ar pasiūlymų, būtų įdomu išgirsti :)
     
    Pabaigai keletas foto :)
     
    http://algowork.lt/1.JPG
    http://algowork.lt/3.JPG
    http://algowork.lt/5.JPG
    http://algowork.lt/6.JPG
     
    -----------------------------------------------
    2013.07.23
     
    Džiaugsmui ir liūdesiui ši darbo diena baigėsi pakankamai anksti. Baras perdažytas, stalai, baro kėdės taip pat. Remontas greitai jau bus baigtas, nes beliko tik vieną kartą kai ką perdažyti, bei nulakuoti, o sienas išklijuoti taptetais. Bus įdomu pakviesti patalpų savininką ir pamatyti jo reakciją, nes anksčiau ši vieta atrodė kaip baras, bet dabar įgauna jaukesnės, tvarkingesnės, gražesnės ir prabangesnės vietos vaizdą.
     
    Gaila, tačiau šiandien nebus jokių fotų. Šiandien dirbant fotografavau, tačiau paaiškėjo, kad fotiko atminties kortelė yra palikta laptope, nuo vakar foto kėlimo į kompą. Matyt nuo nuovargio, arba dažų kvapo koncentracijos, smegenys prisnūdo. Ryt, jau pasistengsiu įkelti bent vieną fotkę.
     
    Kadangi remontas artėja į pabaigą, toj prsidės popierizmas. Pastarasis susideda iš dviejų dalių:
    Licenzija prekiauti alkoholiu;
    Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimas.
     
    Licenzija prekiauti alkoholiu yra išduodama teikiant prašymą miesto savivaldybėje. Nurodoma, kad paslauga bus suteika per 30 dienų. Pats nežinau, todėl noriu pasitikslinti, ar lygiai po 30 dienų bus suteikta licenzija, ar 30 dienų bėgyje? Jei kas žinot tiksliau, būtinai parašykite:)
     
    Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimas, leidžia Jums gaminti maistą, bei teikti viešojo maitinimo paslaugas. Su šiuo pažymėjimu vargo daug neturėtų būti, nors ir visi gasdina. Bet patalpos tvarkingos, maisto tvarkymo procesas detalus, išskirtas laike, todėl viliuosi, kad problemų nebus, ir inspektorius bus geros nuotaikos :)
     
    Skaičiau komentarus, ir kelis mačiau, kur žmonės galvoja, kad restoranas (dėl pavadinimo. tai ne baras, tai ne kavinė, jei jums nepatinka žodis restoranas, vadinkite kitaip, tačiau sutarkime, kad šioj temoj, aš šnekėsiu apie restoraną :D ) atidaromas už 200 Lt. Matyt ne taip norėjau išsireikšti, arba ne taip supratot.
     
    Ryt pristatysiu trumpai meniu, pačią virtuvės koncepciją, idėją, kas bus čia, ko nebus kitur. Gero vakaro:)
    ----------------------------------------
    2013.07.24
     
    Praėjo dar viena diena. Ir vėl aš geriu alų. Nežinau kodėl, bet kai vos gavau raktus, noriu vakarais alaus. Matyt padeda nuimti stresą :D Tik šį kartą geriu ne iš parduotuvės pirktą, o iš vieno uždarbiečio pilstomo alaus krautuvėlės. Susirašėm, susitikom, nes norėjau užduoti keletą klausimų dėl alkoholio licenzijos, ir nusipirkau porą puslyčių alaus pokalbio pabaigoje. O šeip mldc čiuvai, visi lėkit į Šeškinės 22 g. IKI, ir prie kasų bus alus išsineštinai. Pirkite, nes kainos labai draugiškos, o alus skanus:)
    Šiandien dienos pradžioje su drauge perdažėme kai kuriuos baldus antrą kartą, kad įgautų ryškesnį juodą atspalvį. Kai viskas bus baigta, nulakuota, įmesiu foto prieš, ir po, skirtumas tikrai matysis. Vėliau pietų metu, grįžome namo ir padarėme keletą skambučių. Viską sutarėm dėl sutarties pasirašymo su ŠGP tvarkymo įmone.
     
    Kas tas ŠGP?
     
    Taigi, jei planuojate atidaryti kavinę, kebabinę ar kitą maitinimo įstaigą, jums reikia gauti MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO PAŽYMĖJIMĄ.
    Pirmas žingsnis kurį reikia padaryti, tai į Maisto ir Veterinarijos skyrių (toliau MV) jums reikia pristatyti MAISTO TVARKYMO PROCESO APRAŠYMĄ. Kas tai per dokumentas, siūlau pagooglinti, arba paieškoti informacijos tax.lt forume. Jį nėra sunku parašyti, ir jeigu Jums reikia pavyzdžio, rašykite man, atsiųsiu. Esmė, kad šiam dokumentui parašyti, Jums reikia turėti dvi sutartis. Su Kenkėjų kontrole bei su ŠGP tvarkymo įmone. Kenkėjų kontrolė prižiūri, kad pas jus nebūtų vabalų, parazitų ir t.t., o jiems atsiradus, juos naikina. ŠGP - tai Šalutiniai Gyvuniniai Produktai. Tarkime, nusipirkote kiaulės koją su kaulu, ją apipjaustėte, ir mėsą norite kepti bei parduoti, o kaulą su oda, išmetate į šiuklšių dėžę. Tai ir yra ŠGP, o pastarajam reikia atskiro konteinerio, kurį išvežtu kas tam tikrą laiką. Nežinau kaip kitur, bet aš sudariau sutarti, kad man ŠGP tvarkis už kažkur apie 40 Lt į mėn (konteinerį duos nemokamai). Kenkėjų kontrolė kainuoja 35 Lt į mėn. Pinigai tikrai nedideli, todėl nereikia bijoti, ir geriau greičiau sudaryti sutartis, bei paspartinti MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO PAŽYMĖJIMO gavimą :)
     
    P.S. Jei jūs neapdoruojate mėsos, ir galvojate, kad Jums nereikia ŠGP sutarties, tai žinokit, kad į šiuklių dėžę išmestas (išsinešimas nesiskaito) mėsos produktas (kotletas, kukulis ir t.t.) taip pat skaitosi ŠGP.
     
    Tikėjomes šiandien ištapetuoti visas patalpas, tačiau pasirodo tai sunkiau nei galvojome, todėl pavyko ištapetuoti tik pusę. Foto pateikta žemiau. Prieš ir po.
    http://algowork.lt/1.JPG
    http://algowork.lt/new.jpg
     
    Dėl meniu:
     
    Man pačiam patinka aštriai ir riebiai. Todėl dažniausiai ir gaminu tokius patiekalus. Panašiausia virtuvė į mano pomėgius? Taip - JAV. Dar tiksliau, Š.Amerikos virtuvė. Burgeriai, Hot Dogai, Čili, Kepsniai, BBQ ir t.t. Kas išskirtinio pas mus bus? Tai dešrainiai, arba originalo kalba HOT DOGAI. Lietuvoje tokių nėra. Taip, yra primityvus variantas Statoil ir kitose degalinėse, bet tegunie ir vadinkime juos dešrainiais. Dešrelė, padažas, garstyčios ir viskas. Tikras hot dogas yra: dešrelė ir jūsų pasirinktas toping (lietuviškai nežinau kaip versti:( ). Idedu keletą foto, kad įsivaizduotumėte apie ką šneku:
    http://www.fabhotdogs.com/ChicagoRipper-web.jpg
     
     
    Tikimes kuo greičiau atsidaryti, ir nenuvilti Jūsų. Gero vakaro :)
     
    --------------------------
    2013.07.27
     
    Sugadinau gražią tradiciją ir net du vakarus neparašiau nieko naujo. Štai mano pasiteisinimas: draugė perspėjo, kad su šortais tokiu oru neprotinga vaikščioti, o rimtam argumentui, gavau temperatūrą 38,2, tai ėjau į lovą, ir blogą palikau pailsėti. Sekančią naktį grįžom į Panevėžį, ir važiavom į sodybą pas draugės tėtį, kur prie bonkės visi pageneravom idėjų, pasistatėm mintyse dvarų, prisipirkom jachtų :)
    Didelis ačiū Rimvydui, kuris mums gavo mokyklinę 1x1m lentą, paskolino gražtuvą bei kitų darbams reikalingų medžiagų bei įrankių.
     
    Kaip ir planavom pirma savaitė buvo skirta remontui, o antra savaitė skirta popierizmui. Pirmadienį jau važiuosime į maisto ir veterinarijos tarnybą vežti dokumentų, kad pradėtume kryžiaus kelius dėl pažymėjimo išdavimo, bei į savivaldybę vesti prašymo prekybai alkoholiui. Ryt, pabandysiu ties šiais leidimais išsiplėsti, ir parašyti ko kuriam reikia ir t.t.
     
    Šeip keli pastebėjimai dėl temos. Lyg ir aiškiai parašiau, kad čia nebus kebabinė ar dešraininė. Bus normali virtuvė, kur bus ir salotų, ir kepsnių, sriubų, prijaučiant amerikietiškai virtuvei, o hot dogų nuotraukas idėjau parodyti, kas pas mus dar bus, ko kitur nėra. Todėl nesupratau, kodėl kalbos temoje pasisuko apie dešrainius, nepykit ant jų :D
     
    Įdedu foto naujojo interjero. Aišku jis nebaigtinis, reikia rasti pigių rėmelių, ir sienos pasipildis mūsų fantazijos vaisiais :) Bei viena foto su mūsų hot dogų dešrelių pagrindiniu tiekėju (dešrelių kiekis ribotas)
     
    http://algowork.lt/23.JPG
    http://algowork.lt/65.JPG
    http://algowork.lt/dyzis.JPG
     
    --------------------------------
    2013.08.01
     
    Seniau nesuprasdavau, kaip galima nespėti kažko per dieną padaryti, juk yra daugybė laiko. Tačiau, keista, bet dabar nerandu laiko atsisėsti prie uždarbio ir pildyti blogą. Bet čia jau mano bėda, kažkaip blogai planuoju laiką :D
     
    Per šią savaitę nuveikti darbai tai popierizmo pildymas, bei interjero pildymas, valymasis.
    Kas liečia popierizmą, tai teko su užpildytais dokumentais važiuoti į savivaldybę dėl alkoholio licenzijos ir į maisto veterinariją dėl MTSPP (maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas). Ir ten ir ten nuvažiavus paaiškėjo, kad mano dokumentai nepilni, trūksta info, bei trūksta kai kurių lapų. Viską ištaisius ir papildžius, šiandien pristatėme su drauge popieriukas į maisto ir veterinarijos tarnybos, ir turime paskirtą pasimatymą su inspektoriumi trečiadienį 10.30h. Keista, nes pasirodo man reikės jį pasiimti su mašina, ir nuvežti į vietą, o vėliau parvežti. Viskas normaliai, tik pagalvojau, tam kas neturi mašinos, reikėtų važiuoti draugiškai kartu su autobusu? :D Bet pagalvojau gerai, kad vešiu su savo mašina, bus laiko susipažinti, susidraugauti, ir atleisti jam širdį bei pyktį :D
     
    Kokius dokumentus pristačiau? Norint gauti MTSPP, Jums reikia pristatyti:
     
    1. Liudijimą, išrašą ar kitą dokumentą patvirtinantį, kad jūs vykdote veiklą, kaip fizinis ar juridinis asmuo.
    2. Kadastrinis patalpų planas, su pažymėtomis zonomis.
    3. Maisto tvarkymo proceso aprašymą.
    (2 ir 3 punktui nepamainomas informacijos šaltinis buvo tax.lt forumas:) )
    4. Įsakymą, dėl savikontrolės sistemos taikymo įmonėje.
    (Labai lengvas dokumentas, kuri laisvu stiliumi reikia pasirašyti pačiam. Taip pat žiūrėti tax.lt forume:)
     
    Šiuos dokumentus pristačius, paprašykite, kad juos peržiūrėtų, ir jei viskas tiks, suderins Jums laiką su susitikimu su inspektoriumi.
     
    Šeip, pastarosiomis dienomis, ir savaitę, esame nuolatiniai Senukų klientai. Mūsų laimei juose vyko nemažai akcijų, todėl galėjome kažkiek sutaupyti ant reikalingų įrankių ir medžiagų.
    Dar didelis ačiū visiems draugams ir artimiesiems, kurie padeda įgyvendinti šią svajonę. Vieni draugai padeda darbais, kiti patarimais, kiti patirtimi, kas liečia viešąjį maitinimą, kiti paskolina įrankius, bei gauna reikalingų medžiagų, siūlo geras idėjas ir t.t. Kas aišku, tai kad vienam viską daryti būtų sunku ir užtruktų labai ilgai, todėl sąrašiukas tų, kuriuos reikės vaišinti nemokamais pietumis tik ilgėja:D
    --------------------
    2013.08.08
     
    Daug laiko praėjo nuo paskutinio blogo posto. Žmonės mirė badu, Meilutytė kirto rekordus, kurėsi ir žlugo įmonės, na o aš leidau savaitgalį ir visas dienas prie popierizmo, rašiau ir pildžiau dokumentus, įrenginėjome patalpas, ir taip ruošėmes trečiadienio inspektoriaus atvykimui apžiūrėti patalpas.
     
    Kadangi man ir mano draugei tai buvo pirmas kartas, jautėsi nervinga atmosfera, su baimės prieskoniu. Kas bus jei nepraleis, kiek laiko dar viskas užsitęs? Tokie klausimai kamavo iki trečiaidenio, kai aš atvažiavau į inspekciją pasiimti inspektoriaus ar inspektorės. Iėjau į tarnybos biurą, ir neramiai laukiau, ką man čia reikės paimti. Ėjo pro šalį kostiumuoti vyrukai ir moteriškės, ir vis bandžiau atspėti , kuris man atiteks. Viena moteris atėjo ir paklausė ar čia aš į Fabijoniškes vešiuos ją. Pritariau, ir išsigandau, nes moteris atrodė valdinga ir pikta. Sėdome į mašiną, ir pajudėjome link restoranėlio. Vidury kelio norėjau trenktis su mašina į sieną, nes pradėjo aiškinti, kad nieko gero nebus, nes atseit per mažai kriauklių patalpose. Jos pas mane yra dvi, o ji aiškina, kad reikia mažiausiai keturių. Nepadėjo nei mano mintinai išmokti cituoti įstatymai, greitai suvartė :( Atvažiavus į patalpas, gavome velnių, kad nėra atskiros spintelės darbuotojų drabužiams, nes pasak jos, negalima darbuotojų striukių kabinti ant bendros pakabos klientams, nes juk jie gali pavogti mūsų rūbus. Pasirašėme lapą, kad taisysime šį trūkumą. Bet šeip mano ir drauges nuostabai, iš blogosios inspektorės, ji tapo geroji, pavadino mus vaikais vanagais, išvardino kas dar negerai ir ką reikia tvarkyti, ir sėdo pildyti patikrinimo akto. Galiausiai paprašė, kad ją reikia pamesti iki Aušros vartų. Nežinau, ar man tas privaloma, bet negi atsakysiu inspektoriui ne, nuo kurio priklauso mano restoranėlio ateitis :D Dar pats nesupratau, ar viskas buvo gerai, todėl išėjus klausiu inspektorės, o tai kas čia buvo ir kas dabar bus. Paaiškino, kad viskas gerai, ir gausime MAISTO TVARKYMO SUBJEKTO PATVIRTINIMO PAŽYMĖJIMĄ! VALIO! Net patys negalėjome patikėti, kad iš pirmo sykio praeisime patikrinimą. Darbo įdėjome tikrai nemažai, tačiau netikėjome, kad praeisime iš pirmo karto, nes buvome prisiklausę baisių įstorijų, kaip tai gali išsitęsti iki vieno mėnėsio ar daugiau, o mums prireikė tik savaitės :) Aišku, yra niuansų, kad dėl ne per didžiausios virtuvės ploto, nebus galima tvarkyti tam tikrų produktų, todėl reikės šiek tiek keisti ir tobulinti meniu, bet tai menkniekis, nes jau ryt keliausime atsiimti MTSPP! Tai reiškia, kad jau galime gaminti maistą ir parduoti jį klientams. Tai taip pat reiškia, kad galime nešti visus dokumentus dėl alkoholio licenzijos. Nes norint gauti alkoholio licenziją, reikia pateikti ir MTSPP pažymėjimą.
    Taip pat, per visas dienas labai draugavome su gražtu:) Grežėme ir kabinome paveikslus, lentynas, meniu lentas. Taip pat geras draugas buvo Fairy ir kiti dezinfikatoriai, su kuriais šveitėme ir plovėme indus, įrankius, stiklinės, bokalus, langus, grindis, baldus, stalus, viryklės,wc ir t.t.
    Ateinantys darbai: visą savaitgalį paskirti galutiniam interjero įrengimui. Supirkti arba rasti reikalingas detales, rėmelius ir kt. Patobulinti meniu, nnusipirkti kasos aparatą, pasidaryti sąrašą pagrindinių produktų ir alkoholinių gėrimų, pasigaminti lipdukus ir suklijuoti juos reikiamuose vietose, patobulinti marketingo planą.
     
    Labai nekantraujame kada atsidarysime ir galėsime Jūs džiuginti arba nuodyti savo maistu, gėrimais, bei nuotaika :)
     
    P.S. Gal kas turite kokių nors idėjų, kaip būtų galima dar išreikšti TWINS ar dvynių temą restorano interjere? :) Pasiūlymų? :)
     
    Bei ačiū, kas rašote pasiūlymus savo mintis, labai įdomu skaityti :)
    --------------------------------
    2013.08.14
     
    Tooooj atsidarysime!!!!...
    Per šią savaitę pavyko gauti likusius dokumentus, bei pristatyti juos į savivaldybę, kas reiškia neužilgo gausime alkoholio licenziją, kas reiškia, kad greitu metu, šaldytuvas užsipildis produktais, baras nusikraus gėrimais, ir greitu metu atsidarysime. Bijau meluoti, bijau ir žadėti tačiau galvojame apie 26 d. Nebetaip ir toli? Net nepastebėjau kaip beveik prabėgo mėnuo :) Bet per tą mėnesį manau gerai prasisukom, ir tinkamai viską padarėme, kas priklausė nuo mūsų:)
    Šeip labai malonu buvo tvarkant patalpas, sulaukti užeinančių į vidų žmonių, kurie domėjosi, kada gi atsidarysime :) Buvo ir kuriozų, kaip pvz., iėjo azijietiško gimio moteriškė, kuri rusiškai kažko paklausė, kaip mes galvojome, kad kavos. (Mes rūsų nemokame, ir tai yra šiokia tokia problema:( )Mes jai sakėme NIET, ji vėl klausė to pačio, mes jai vėl sakėme NIET, ir ji išėjo. Tik vėliau toptelėjo, kad gal ji klausė ar čia bus kavinė, nes rusiškai kava ir kavinė, iš dalies panašūs, tokiam kaip aš :D
     
    Ką dar noriu Jums paminėti, tai šiandien su drauge vaikštant naujai atsidarusiame tarptautiniame baldų centre (spėkit kur), sulaukiau vieno skambučio. Merginos balsas prisistatė, kad ji iš LNK studijos, ir kad juos sudomino mano anketa į naują kulinarinį šou SKONIS, ir kviečia mane antradienį dalyvauti atrankoje. Ar dalyvausiu? Žinoma! Ar baisu? Taip! Ar balsuosit už mane??? :D
    Dabar svarbiausia yra sulaukti skambučio iš savivaldybės, kad galiu atsiimti alkoholio licenziją. Beje labai pravartus patarimas kas kreipiasi ir nori gauti alkoholio licenziją: BŪTINAI SU DOKUMENTAIS PATEIKITE IR PAŽYMĄ IŠ VMI, KAD NESATE SKOLINGAS VMI, nes jei tą padarysite, sutaupysite apie 10 dienų pažymos gavimo laiko.
     
    Jūsų užsivedęs TWINS šefas
    --------------------------------------------
    2013.08.31
     
    Sveiki visi.
     
    Laikas: 2013.09.02 (Pirmadienis) 18.00h
    Vieta: Restoranas Baras „Twins“ , Fabijoniškių 2 – 156 g.
    Įvykis: Atidarymas
     
    Taip, pagaliau galiu su džiaugsmu ir šiokia tokia baime pranešti, kad visi darbai baigti, ir Twins atidaro savo duris, priimti tūkstantines išalkusių žmonių minias Planavome atsidaryti kiek anksčiau, tačiau užtrūko reikalai dėl alkoholio licenzijos gavimo.
    Kadangi atsidarome, greičiausiai blogo nebepildysiu, todėl nusprendžiau, kai tai bus paskutinis įrašas, bet pats ilgiausias. Apibendrinsiu ir pateiksiu savo nuomone, žingsnius, ką reikia daryti norint atidaryti maitinimo įstaigą, bei remsiuos savo pavyzdžiu bei istorija. Taigi važiuojam:
     
    1. Idėja. Koncepcija.
    Viskas atrodo labai paprasta ir aišku. Pirmiausia gimsta idėja, tada seka veiksmai. Tačiau prie tos idėjos reikia ir padirbti. Kitaip sakant ištobulinti ją, išgryninti. Aš pats turėjau svajonę atidaryti restoraną. Man labiausiai patiko gaminti amerikietiškos virtuvės patiekalus. Nusprendžiau, kad restorano meniu bus amerikietiški patiekalai. Pradėjau domėtis situacija Vilniuje, kas yra ko ne, ir pastebėjau, kad tokios virtuvės trūksta Vilniuje, o amerikietiškų dešrainių apskritai nėra Lietuvoje.
    Taigi taip susiformavo ir išsigrynino idėja.
     
    2. Verslo planas.
    Turint idėją, reikia pradėti rašytis verslo planą. Tai neturi būti kažkoks oficialus dokumentas, tai tiesiog vieta, kur jūs savo mintis išrašysite ant popieriaus, kuriame pasiskaičiuosite pradines išlaidas, pasiskaičiuosite lūžio tašką, aprašysite konkurentus ir visa kita. Ir laikui bėgant šį dokumentą vis pildysite ir redaguosite, keičiantis situacijai bei idėjomis. Kam viso to reikia?
    Gal atrodo kvaila, bet pradėjus viską skaičiuoti, rašytis ir grynintis, nustebsite, kad viskas sudėtingiau nei atrodo, ir kad reikės nemažai darbo, o jūsų verslo planas padės jums viską sistemingai daryti. Asmeniškai, mano verslo planas buvo vienas excelio failas, kuriame viską rašiausi, pradedant nuo skaičiavimų, baigiant marketingo planu. Vėliau pagal šį dokumentą rašiausi jau oficialių verslo planą, kurį rodžiau investuotojams.
     
    3. Pinigai.
    Turi pinigų, neturi idėjos. Turi idėją neturi pinigų Jei jums yra atvirkščiai, džiaugiuosi už jus, na o kiti skaitom. Turint jau idėją, ir kažkokį tai verslo planą, kuriame gali jau numatyti kiek jums reikia pinigų, metas juos gauti. Aišku, kad teks skolintis. Klausimas iš kur. Bankai greičiausiai neduos. Pirma kur reiktų kreiptis, tai į šeimą, draugus gimines. Nesurinkus reikiamos sumos, reikia ieškoti investuotojų. Parengti oficialų verslo planą, prezentaciją ir bandyti įtikinti juos investuoti. Asmeniškai perėjau visus žingsnius. Turėjau idėją, planą, tačiau suma buvo per didelė, kad surinkti ją iš šeimos, giminių, draugų. Teko ieškoti investuotojų. Ėjau į keletą susitikimų, kur man turtingi dėdės paaiškino, nusiimti rožinius akinius, ir maloniai paspaudė rankas atsisveikindami. Po tokių keletą susitikimų buvo apėmę depresingi jausmai, kad gal rimtai negaišti laiko su savo svajonėmis. Tačiau vieną dieną, atidariau aruodas.lt ir pamačiau tą pačią dieną idėtą skelbimą. Nuomuojamos patalpos, kuriose yra beveik visą įrangą, įrankiai, baldai, taurės ir t.t. Jau tą pačią dieną susitikau su nuomininku, peržiūrėjau jas. Pirmi klausimai jo buvo, kiek man metų, ir ar esu ką nors panašau daręs, ar turiu pakankamai kapitalo. Kad esu dirbęs restorane, nemelavau, tačiau pamelavau, kad turiu pinigų, reikia tik patalpų :D Tuo metu kišenėje turėjau 200 Lt., ir nežinojau, iš kur gauti pinigų. Sekančią dieną susitarėme susitikti vėl, nes man patalpos tiko, o pasako jo, aš iš nuomuotojo irgi labiausiai patikau. Taip gavosi, kad sukirtome rankomis, pasirašėme sutartį, gavau raktus. Viskas gražu, romantiška, tik beliko gauti pinigų. Šeip to nepatariu daryti niekam, nes tai buvo kiek kvailas poelgis, ir streso kainavo nemažai, ko tikrai antrą kartą nedaryčiau, tačiau vėlesni įvykiai susiklostė gerai ir pinigų atsirado. Su draugės pagalba, radome vieną žmogų, kuris sutiko paskolinti pinigų sumą. Kadangi radome tokias patalpas, kuriose beveik viskas buvo, reikalinga pinigų suma žymiai sumažėjo.
     
    4. Patalpos
    Yra trys sėkmingo restorano recepto veiksniai: 1. Vieta. 2. Vieta 3. Vieta
    Čia gal kiek humoro forma, nes aš pats šiam teiginiui nepritariu. Gedimino prospekte ir senamiestyje yra kavinių, kurios dirba sėkmingai, bet yra tokių, kurios užsidaro po kelių mėnesių. Vieta nebūtinai garantuoja sėkmę, nes ji tik padeda atvesti žmonių srautą, tačiau vėliau klientas pagal gaunamą kokybę nuspręs ar eiti į restoraną ar ne, todėl manau kokybė svarbiau už vietą.
    Taigi ieškant patalpų, galite rinktis tarp miesto centro ir miegamųjų rajonų. Pastaruosiuose nuomos mokestis bus mažesnis, tačiau ir žmonių srautai mažesni. Centre žmonių srautai didesni, tačiau ir nuomos kainos pakankamai gąsdinančios. Beje ieškant patalpų reikia neskubėti, o stengtis rasti tokias, kuriose jau anskčiau buvo vykdoma panaši veikla. Kaip mano atvejis parodė, galima rasti labai gerą sandorį, tiesiog reikia kantrybės ir kažkiek sėkmės.
     
    5. Leidimai, licenzijos
    Turint patalpas su maisto gaminimo įranga, iškart rekomenduoju susitvarkyti dokumentus dėl maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo ir kreiptis į maisto veterinarjos tarnybą. Kuo greičiau tai pradėsite, tuo greičiau gausite dokumentus. Man pasisekė, ir MTSPP gavome per savaitę. Kiek susidarė įspūdis, per patikrinimą inspektoriai nelabai kažko ieško ir kabinėjasi, jei jau anskčiau buvo vykdoma maitinimo veikla patalpose. Todėl kuo anskčiau pradėsite popierizmą, tuo greičiau atsidarysite.
    6. Tiekėjai
    Kaip ir kur ieškoti tiekėjų? Klauskite pažistamų, ieškokite google. Susirandate tiekėjų kontaktus, skambinate ir klausiate kainų bei būtinai derates, vėliau išsirenkate geriausius variantus. Ką noriu pabrėžti, tai, kad būtinai reikia derėtis ir bandyti gauti geresnes sąlygas sau. Čia nesusiję su tiekėjais, tačiau reikėjo atsispausdinti lipdukus ant durų restoranui, kaina apie 60 Lt. Gražiai paprašiau, kad padarytų nuolaidėlę jaunam studentui. Atsakė, kad gali padaryti 10%, tačiau juk tai tik 6 Lt, nereikšminga suma. Nuolaidėlę padarė, o aš sutaupiau 6 Lt. Aišku, kad tai maži pinigai, tačiau derantis kiekvieną kartą, susitaupanti suma tikrai nustebins. Nereikia bijoti spausti tiekėjų dėl nuolaidų ir geresnių sąlygų, nes juk visada galite pereiti pas kitus tiekėjus, o jie tai žino, todėl visos jūsų derybos bus sėkmingos, kaip ir mano atveju, tik skirsis dydžiai ir sąlygos.
    7. Marketingas.
    Pati geriausia reklama kavinei yra maistas ir jo kokybė. Tačiau reikia dar atvesti ir žmonių į restoraną. Tam reikia turėti marketingo planą. Vėl gi, asmeniškai rašiausi kilusias idėjas į excelį, vėliau jas apibendrindavau išgrynindavau. Taip pat, googleje yra daug informacijos ir patarimų su gerais reklaminiais pasiūlymais, idėjomis, pavyzdžiais iš užsienio. Nereikia būti baigusiu kažkokiu mokymų ar dar ko. Jei sugebi naršyti internete, visą marketingo planą pasirašysi googles pagalba Šeip patiko vienas pavyzdys: Amerikoje atsidarė naujas restoranas, ir vos tik praverus jo duris, visos vietos buvo užimtos, ir iškart rezervuota keliems mėn į priekį. Restoranas nebuvo joks garsus prekinis ženklas. Visa sėkmės paslaptis buvo tai, kad atidarant restoraną, pirmiausiai buvo sutvarkytas išorės interjeras, vaizdas, lyg tai jau būtų veikiantis restoranas. Lauke prie jo buvo padėta lenta su užrašu „Laisvų vietų nėra“. Kol vyko vidaus remonto darbai, žmonės tą užrašą matydavo praeidami.. Paprasta, nebrangu, efektas didelis
     
    Šią vasarą deja nebuvau su drauge nei prie jūros, ir prie vandens galima ant pirštų suskaičiuoti kartus, kai maudėmės. Bet galiu drąsiai paskyti, kad tai viena geriausių vasarų, neįkainojama patirtis, daug malonaus darbo, svajonės įgyvendinimas, savęs realizacijos virtuvėje.
     
    Maistas išdegustuotas, nušlifuotas taip sakant, viskas paruošta, beliko tik atverti Jums duris, ir pasiduoti Jūsų skonių receptorių teismui.
    Labai laukiam pirmadienio, tačiau ir bijome, nes nežinome ko laukti, kiek laukti, ir kaip seksis spėti. Patirties turiu aptarnaujant didelį srautą žmonių, tačiau vistiek ta baimė išlieka ir tai yra natūralu.
     
    Kai šiame forume parašiau ar kas galėtų padėti, tai nustebau kiek gavau žinučių su pasiūlymais. Tikrai netikėjau, kad tieks atsiras, ir labai maloniai nustebino mane. Gal neatrašiau visiems, nes žinučių daug buvo, ir pasimečiau tarp jų, tačiau labai didelis ačiū visiems kas rašė patarimus ir pasiūlymus, linkiu sėkmės Jums
     
    Ačiū, kas kritikavot, ačiū ir asmeniui, kuris prašė, kad atsiųsčiau pinigų, ačiū kas palaikė, ačiū kas tik skaitė. Nežinau ar tęsiu blogą, nes nuo pirmadienio prasideda darbo maratonas, malonaus darbo maratonas. Kas gali būti smagiau, už hobį, už kurį gauni pinigus? Todėl su drauge laukiame visų Fabijoniškių 2 – 156 adresu (vėlgi, jei nežinote kur tai, tam yra google :D ), su kuo storesnėmis piniginėmis:D
     
    Iki susitikimo, sėkmės Mums:)
     
    Restorano Baro „Twins“ šefas.
     
    P.S. https://www.facebook.com/twinsfood galite mus sekti:)
  18. Patinka
    Dominyks sureagavo į Blackbeard Viena įtakingiausių pasaulio moterų pasidalijo įspūdžiais iš Vilniaus   
    http://verslas.delfi.lt/verslas/viena-itakingiausiu-pasaulio-moteru-pasidalijo-ispudziais-is-vilniaus.d?id=61884307&com=1&s=5
     
     
    Nors kiek teisingos informacijos. :)
     
    Kaip rašo vienas komentaras,
     
    Visi giria Lietuvą, tik ne patys lietuviai. Daugiau pasitikėjimo savimi ir savo šalimi mums reikėtų.
  19. Patinka
    Dominyks sureagavo į sanis Programavimas = nervų gadinimas?   
    Užsiimk joga. Jei sugebėsi ją įvaldyt, būsi labiausiai spakainas žmogus kokį tavo aplinkiniai žino.
  20. Patinka
    Dominyks sureagavo į 2021 Juodas darbas - juodadarbiams!   
    Gyvenimo pro langą apžvalgininkas Jurgaičių Raimucka šįsyk apmąsto, ką reiškia dirbti juodą darbą ir ar tau reikėtų tai daryti.Iš kur čia atsirado ta mada, kad vasaromis iki suaugusiųjų ūgio išstypę mokiniai ir net studentai būtinai eina padirbti kokių nors bukų, fizinių, nekvalifikuotų darbų. Nedarykite šito! Ir tuoj paaiškinsiu kodėl.
     
     
    Jei nesiruoši visą gyvenimą praleisti dirbdamas visokius juodus ir jokio išsilavinimo nereikalaujančius darbus, tai ir nereikia to pradėti.
     
    Nes imdamasis bet kokios veiklos, tu iš karto ir stoji į tą kelią, kuriuo veda šita veikla. O kur tave gali nuvesti kelias, prasidėjęs nuo juodo darbo žemiausioje socialinėje pakopoje? Teisingai, į juodadarbių aplinką ir jų gyvenimą. Tu apie tokį gyvenimą svajoji?
     
    Tai nepateisinama morališkai. Nesąmonė, kad visi darbai yra vienodai garbingi. Tai tas pats, kas pasakyti, kad visos važiuojančios mašinos yra vienodai geros ir visi žmonės – vienodai dori. Fiziniai nekvalifikuoti darbai už minimumą yra juodadarbiams, kurie per visą gyvenimą taip ir neįgijo jokios profresijos ir todėl yra verti ne daugiau kaip minimumo. Tu nori būti vienu iš jų? Tai ir nelįsk ten.
     
    Tu nė vienos dienos neturi dirbti darbo, kuris įvertinamas minimumu. Tu esi vertas daugiau, ir nebandyk leistis žemyn. Tėvai tau gali sakyti, kad padirbęs tokį darbą suprasi, kaip sunkiai uždirba pinigus tokie žmonės, ir labiau norėsi mokytis bei siekti geresnio gyvenimo.
     
    Pagal tokią logiką, tu dar turi atsisėsti į kalėjimą, kad labiau įvertintum laisvę ir pasidaryti narkomanu, kad labiau pajustum blaivaus gyvenimo vertę. Kad toks darbas yra vertybė, sugalvojo socializmo santvarka, kuri ir laikėsi ant tokius darbus dirbančiųjų nuolankumo, juos viešai paaukštindama, o iš tiesų vis tiek mokėdama minimumą. Jokios garbės uždirbti pirmus savo pinigus dirbant tokį darbą, kuriuo net teismas baudžia nusižengėlius, paskirdami jiems viešuosius darbus.
     
    Tai nepateisinama socialiai. Netikėk, jei sakys, kad tokie darbai auklėja ir suteikia patirties. Jeigu jau nusprendei gyvenime verstis iš aukštuoju mokslu įgyjamos veiklos, tai iš viso turi vengti patekti į aplinką, kurioje gyvena ir dirba nekvalifikuotą darbą dirbantys žmonės.
     
    Vengti dėl to, kad negirdėtum jų aimanuojančių ir visą pasaulį kaltinančių kalbų. Vengti dėl to, kad nematytum jų atstumiančio požiūrio į tą darbą ir jį suteikiančius darbdavius. Aplinka formuoja asmenybę. Ką naudingo gali tau suformuoti neišsilavinusių juodadarbių aplinka, jų požiūris ir jų šnekos?
     
    Kam tau reikalingos tradicijos apie prageriamą su kolektyvu pirmąją algą, pavadinus tai prisirašymu? Kam tau reikalingos tradicijos apie jauniausio kolegos vaikymą atlikti visokias kvailas užduotis ir patarnavimus? Kam tau, jei, sakykim, galvoji būti kokiu chirurgu, yra plytų nešiotojo patirtis? Tik susižalosi rankas, kuriomis tu turėsi atlikti žymiai sudėtingesnes operacijas negu bukas fizinis darbas. Ir todėl saugok jas subtilesnei veiklai.
     
    Sako, kad tokie fiziniai darbai grūdina charakterį. Geriau jau nusipirk šunį ir grūdink komandinį balsą, kurio tau prireiks, kai dirbsi vadovaujantį darbą. Jokių juodų darbų praktikos tam nereikia.
     
    Tai nepateisinama finansiškai. Populiari priežastis, kad tokie darbai padeda užsidirbti mokslams. Niekas pasaulyje dar iš minimalaus atlyginimo neapsimokėjo mokslų. Ir niekas iš viso iš tokių darbų dar neprasigyveno. Geriau jau lošk pokerį iš pinigų, išugdysi naudingesnių savo gyvenimui savybių.
     
    Pirmiausia, gerai besimokantiems mokslai pas mus yra nemokami. Todėl vietoj tų bukų darbų, eik skaityti knygas, jei dar laikas. Antra, vaikų mokslus, jei nesugebėjo jų priversti ruošti pamokų, turi apmokėti tėvai. Netikėk, jei jie sakys, kad jau nuo senų senovės lietuvių vaikai buvo spaudžiami prie darbo ir iš to išaugdavo geri žmonės.
     
    Nuo senų senovės visa šeima su visais –niolika vaikų ardavo nuo aušros iki sutemų žemę, kad galėtų vieną patį protingiausią iš savo tarpo išleisti į mokslus ir jo jau prie jokio darbo nespausdavo, nes žinojo, kad tas vienas išsimokslinęs vaikas paskui savo kvalifikuotu švariu darbu toli nuo visų dirvų ir ūkių ištrauks iš skurdo visą jų šeimą. Jei trūks mokslui pinigų, geriau jau pasiimk tą studento paskolą ir jos turėjimo našta tau bus didesnė motyvacija geriau mokytis, negu koks nors griovių kasimas, siekiant užsidirbti pragyvenimui ir mokslams.
     
    Tai nepateisinama perspektyviai. Galima išgirsti pasiteisinimą, kad dabar padirbsiu, kas papuolė, o jau paskui kada nors eisiu mokytis. Su tokiu mąstymu tu iš karto išsiskirsi iš visų juodadarbių ir savo darbdaviui tapsi darbuotoju, kurio jis nenorės išleisti į jokius mokslus, nes po jų tikrai ten nebegrįši. Ten tau nuolatos lašins į smegenis, kad iš to mokslo nieko gero ir niekur jis nepabėgs, pabūk dar šiek tiek ir dar mažumėlę.
     
    Ir taip laikinas darbas sklandžiai pereis į nuolatinį, ir įsikinkysi visam laikui. O kiekviena diena kasant griovius trina iš tavo atminties turimas žinias ir vis sunkina mokslo siekimą. Sakysi, kad ir vakarietiškuose filmuose rodo, kaip studentai uždarbiauja McDonaldo kavinėse. Gerų aukštųjų mokyklų studentai neuždarbiauja.
     
    Gerų aukštųjų mokyklų studentai visą savo laiką skirią savo būsimai karjerai, kuri visai nėra susijusi su McDonaldo kasų aptarnavimu, todėl jie lavinasi, bendrauja su savo būsimos karjeros aplinkos žmonėmis ir didina savo vertę. Ji tikrai nekyla šildant dešreles. O atostogas jie skiria poilsiui, kurio smegenims reikia labiau negu raumenims, nes jie sunaudoja daugiau kūno resursų ir energijos. Galų gale, jei tu ruošiesi būti ledi ar džentelmenas, tai jie jokių fizinių darbų nedirba. Jokiomis aplinkybėmis. Ir tai leidžia jiems visada jausti savo savivertę ir išlikti viršūnėje.
     
    Tai nepateisinama net fiziologiškai. Smegenų tūris nesikeičia. Keičiasi tik smegenų žievės plotas, kuris tampa atsakingas už tam tikrą veiklą. Todėl bet kokia veikla, kuri visai nesusijusi su tavo pasirinkta profesija užims tam tikrą smegenų dalį ir sumažins tą, kuri galėtų būti išnaudota tau reikalingiems įgūdžiams ugdyti.
     
    Jei gerai išmoksi nešioti plytas ir mikliai kasti griovius, tai tų sugebėjimų įgijimas užims tą vietą smegenyse, kuri galėjo tau padėti mikliau operuoti, išradingiau sukurti ir atsiminti daugiau mokslo informacijos. Viskas, kas naudojama - treniruojasi, o kas nenaudojama – atrofuojasi. Kam tau treniruoti juodadarbiškus įgūdžius ir tuo pat metu atrofuoti specialybinius?
     
    Yra tik vienas pateisinimas – padirbėti toje srityje, kuri susijusi su tavo būsima specialybe. Norėdamas būti chirurgu, gali padirbti ligoninės sanitaru. Norėdamas būti režisieriumi, gali padirbti scenos darbininku ir dekoracijų statytoju. Norėdamas būti biochemijos akademiku, gali padirbti laboratorijoje mėgintuvėlių plovėju. Bet tai yra aplinka, kurią tu valdysi. Tai yra žvalgyba tos teritorijos, kurioje tu kursi savo gyvenimo gerovę. Tai visai kas kita.
     
    Žodžiu, kaip sakė poetas, vergams palikim vergo dalią klaikią, šaukiu aš jūsų protėvių dvasia.
     
    Šaltinis: Kurstoti.lt
     
  21. Patinka
    Dominyks sureagavo į Panvezys Ten, kur gyvena FaceBook   
    Pas mus politinė situacija keičiasi dažniau nei Markas Zuckebergas keičia savo kojines.
  22. Patinka
    Dominyks sureagavo į ForeverYoung Ten, kur gyvena FaceBook   
    Didžiausias pasaulyje socialinis tinklas "Facebook" atidarė duomenų centrą (poliarinio rato krašte) Švedijos mieste Lulea. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai: subarktinis klimatas, kuris padarys minimalų energijos suvartojimą serveriams vėsinti. Tai pirmasis duomenų centras už JAV ribų, ir "Facebook" vadina jį "vienu iš efektyviausių pasaulyje."
     
    Tai vieta, kur gyvena socialinio tinklo 1 milijardo žmonių auditorija. Siūlau pasivaikščioti tarp naujų aukštos klasės serverių "Facebook" prie poliarinio rato krašto.
     

    Socialinis tinklas "Facebook" buvo įkurtas 2004 metais Mark'o Zuckerberg'o ir jo kambariokais iš Harvardo universiteto.
     
    Beje, yra ne tik serverių ir aušinimo sistemos, bet ir poilsio kambariai.

     
    Pirmiausia svetainė buvo pavadinta Thefacebook ir buvo prieinama tik Harvardo universiteto studentams, vėliau atsidarė registracija ir kitiems Bostono universitetams, o tada ir visiems JAV švietimo įstaigų studentams, su elektroninio pašto adresu .edu srityje. Nuo 2006 metų rugsėjo, svetainė tapo prieinama visiems interneto vartotojams vyresniems kaip 13 metų amžiaus.

     
    Pašalinkite «The», tiesiog "Facebook", taip kiečiau (k/f "Socialinis tinklas").

     
    Aušinimo sistemos


     
    Beje, domeno vardo facebook.com pirkimas 2005 metais kainavo $200000.

     
    2011 sausį, pasak laikraščio "The New York Times", "Facebook" pasiekė 50 milijardų JAV dolerių vertę.

     
    2012 spalį socialinio tinklo "Facebook" auditoriją sudarė vienas milijardas žmonių - tai tie, kurie užėjo į svetainę bent kartą į mėnesį, ar buvo užfiksuoti naudojant "Like" mygtuką.

     
    Taigi, teoriškai, kas 7 žmogus planetoje yra registruotas "Facebook".

     
    Pagrindiniai "Facebook" konkurentai pasaulinėje rinkoje - tai "Twitter" ir "Google+", kurie atsilieka daugiau nei pusę milijardo vartotojų.

     
    Aktyvi paros auditorija kovo mėnesį sudarė 526 milijonai žmonių.

     
    Apie 500 milijonų žmonių per mėnesį naudojasi "Facebook" mobiliaja aplikacija.

     
    Kiekvieną dieną socialinio tinklo naudotojai palieka 3,2 mlrd "Like" ir komentarų, įkelia net 300 milijonų nuotraukų.

     
    Svetainėje užfiksuota 125 milijardai "draugiškų ryšių".

     
    Puslapių peržiūrų skaičius 2011 spalį sudarė 1 trilijoną

     
    Bendrovės pajamos pirmąjį 2012 metų ketvirtį sudarė 1 mlrd 58 milijonus JAV dolerių, o tai yra 6,5% mažiau nei ankstesnį ketvirtį. Taigi, kiekvienas vartotojas bendrovei uždirbo per ketvirtį šiek tiek daugiau už dolerį.
     
    Naujo Duomenų Centro valdytojas.

     
    FaceBook dėka, įkūrėjas Mark Zuckerberg 23 metų tapo jauniausiu milijardieriumi pasaulyje.
    Tai ir yra interneto galia.

     
    "Facebook" pasirinko Švediją naujo duomenų centro statybai, todėl kad "stabili politinė situacija, mažiausia stichinių nelaimių rizika ir puikios ryšio sąlygos."

     
    Vietinis subarktinis klimatas padeda padaryti energijos suvartojimą minimalių.

     
    Šaltinis: LoveOpium
  23. Patinka
    Dominyks sureagavo į Triple6 Tikro sprendimo galia   
    O ka tu tikejaisi isgirsti? Kazka stebuklingo? Pilna citatu motivuojanciu, video, perskaitai ir pamirsai.. bet.. Motyvaciniai seminarai, renginiai, video, nieko naujo niekada nemoko. Jie tik primena tai kas ir taip aisku, ka mes daznai pamirstame, kad vel pasipildytume "baterijas" ir judetume toliau. Kartoji ir kartoji tas pacias tiesas, kol jos tau i krauja iauga - tai ir yra motyvaciniu projektu esme.
  24. Patinka
    Dominyks sureagavo į TonY B Tikro sprendimo galia   
    Šiandien visai netyčia peržiūrėjau labai įdomų video, apie mūsų sprendimų galią. Kaip kartais pasiduodami, galime nulemti savo gyvenimą ristis į apačią. Kaip dabartiniais sprendimais nulemiame kas būsime po 40 metų.
     
    Platesnis video čia:
     
    http://www.youtube.com/watch?v=zXw2H1DRlaw
     
    Gale video yra kvietimas į mokymus. Perspėju tai ne reklama, o tiesiog labai įdomios mintys išsakytos įdomaus žmogaus.
     
    Pasidalinkite savo patirtimi ir ką manote :)
  25. Patinka
    Dominyks sureagavo į TonY B 8 veiksniai lemiantys mūsų sėkmę   
    Daugelis iš mūsų kartais susimąstome apie sėkmę, pasisekimą versle ir gyvenime. O jeigu mūsų paklaustų, kas lemia žmonių sėkmę versle ir gyvenime? Manau būtų įmanomą kažką atsakyti, bet šiandien pateiksiu 8 kertinius dalykus vedančius link sėkmės.
     
    Taip pat, noriu pridurti, kad tai nebus vien mano pamąstymai. 7 metus Richard St. John tyrinėjo ir ieškojo optimaliausios sėkmės formulės, apklausdamas virš 500 sėkmingų žmonių, tarp kurių buvo Bill Gates, Steve Jobs, Seth Godin ir daugybė kitų. Remsiuos šiais tyrimais, keliomis perskaitytomis knygomis apie sėkmę, sėkmingo verslo įgyvendinimą, bei savo nuomone.
     
    1. Aistra ir entuziazmas.
     
    Vidinė ugnelė, aistra ir entuziazmas mūsų daromai veiklai yra vienas pagrindinių dalykų. Pamirškime tokius žodžius, kaip: tingiu, vėliau, ir taip gerai, neapsimoka, kas iš to... Taip pat, motyvuokime save, dažniau matydami savo srities pasisekusius žmones, klausydami jų istorijų, pasisemdami žinių ir drąsiai jų klausiant.
     
    Darykime tai ką mėgstame ir nuo ko jaučiame malonumą, o ne siekime greitai pasipelnyti ir gauti kuo daugiau pinigų.
    "I would pay someone to do what I do" - Carol Colleta
     
    Jeigu darysime ir sieksime to kas mus veža ir kas mums patinka, pinigai ateis patys.
     
    2. Daug darbo
     
    Nepakanka 2 ar 4 valandų per dieną, kad pasiektume daug. Puikus pavyzdys Ilja Laursas, kuris daug ir sunkiai dirbo su savo GetJar ir pirmas atostogas turėjo tik po 6 ar 7 metų. Tai tik parodo, kad turime daug dirbti, domėtis ir tobulėti savo srityje.
     
    "It's all hard work. Nothing comes easily. But I have a lot of fun." - Rupert Murdoch, CEO @ Big Cheese.
     
    Įdėkime daug darbo, bet tuo pačiu ir mėgaukimes dideliu ir sunkiu darbu. Nes pats Steve Jobs yra pasakęs, kad darykime tai, kas patinka ir nereikės dirbti nei vienos dienos savo gyvenime!
     
    3. Siekimas pačio geriausio
     
    Mūsų ribos yra ten, kur mes jas užsibrėžiame. Turėkime labai didelius, globalinius tikslus ir jų siekime. O jeigu kažkam tai atrodys juokinga, pažiūrėsime, kas juoksis vėliau. Kai Bill'as Gates'as kūrė Microsoft, daug aplinkinių vadino jį kvailiu ir didėlių dėžių (kompiuterių) žiurke. Puikiai matome, kuo viskas bagėsi ir kas juokiasi dabar.
     
    Siekime patys gauti kuo daugiau žinių. Tobulėkime kiekvieną dieną, žiūrėkime online seminarus, mokymus, skaitykime knygas ir bendraukime su savo srities profesionalais. Nebijokime klausti, o galbūt ir pakviesti susitikti pabendrauti. Metų skirtumas - ne problema.
     
    "To be successful put your nose down in something and get damn good at it!" - Alex Garden.
     
    Nepamirškime, geriausias to siekimas - bandyti, bandyti ir dar kartą bandyti.
     
    4. Susitelkimas ir lengva disciplina
     
    Susitelkime ir susikoncentruokime į vieną dalyką ir nesiblaškykime per daug kitur. Matykime savo tikslą ir nuoširdžiai jo siekime. Pabandykite atsisakyti naktinio blaškymosi mieste, po klubus su alkoholiu ir grįžimo paryčiais. Tai pakeiskime vyno taure ar alaus bokalu su bendraminčiais vakare, bendraujant ir gvildenant įdomias, naudingas temas.
     
    5. Stumkime save į priekį
     
    "Push yourself . Physically, mentally, you gotta push, push, push." - David Gallo
     
    Stumkime save nuo drovumo ir nedrįsimo kažko paklausti, ar kažkur nueiti. Būkime drąsus, bei pasitikintys savimi ir tai ką darome. Ne abejokime kažkuo, o tiesiog darykime.
     
    Drovumą ir abejones - pamirškime ir ištrinkime!
     
    Kaip ir minėjau, mūsų ribos yra ten, kur mes jas užsibrėžiame. Jeigu manysime, kad mes per prasti, kad galbūt neįmanoma to pasiekti - taip ir bus. Jeigu sieksime ir tikėsime, kad viskas įmanoma, kad mes būsim geriausi pasaulyje - taip ir bus, o jei ne tiksliai taip, tai bent jau arti to.
     
    Beabejo, nevisada lengva save pastumėti ir padrąsinti. Tuomet tam turime savo mamas, kolegas ir bendraminčius. Visada pastūmėkime savo draugus ar gimines į priekį, suteikime jiems pasitikėjimo.
     
    6. Parodykime save, bei savo veiklą
     
    Dauguma sako, jog nori būti millionieriais. Puiku! Sukurkime vertę, kurią žmonės norės pirkti. Žmonės dažniausiai perką daiktą, kuris jiems suteiks tam tikrą vertę ar jausmą.
     
    Geriausias pavyzdys yra Steve Jobs, kuris sukūrė itin vertingą prekinį ženklą - Apple. Puikiai žinome, kad žmonės Apple produktus dažniausiai perka dėl obuoliuko, kuris jiems suteikia gero įvaizdžio ir patogumo jausmą.
     
    Neslėpkime savo idėjų, sudarykime planą, kaip mes jas pateiksime ir sukursime vertę, kurios norės žmonės.
     
    7. Idėjos
     
    Ką daryti, kad kiltų idėjos? -
     
    Klausykite ir stebėkite aplinką
    Būkite smalsus
    Dažnai klauskite kitų ir savęs
    Analizuokite ir spręskite problemas
    Susipažinkite su įdomiais žmonėmis
     
    Pasakokime savo idėjas kitiems, klauskime ar mūsų idėja jiems padėtų. Klauskime patarimų ir nebijokime, kad mūsų idėją kažkas pavogs! Tai yra dažna daugelio baimė, neatskleisti idėjos, nes ji yra tokia gera ir vertinga, kad jeigu kažkas sužinos iškarto susikraus turtus ir ją pavogs. Taip nėra.
     
    Pailiustruosiu tai itin gera Ilja Laurso fraze: "Idėja yra niekas - darbas yra viskas." - Ilja Laurs
     
    8. Nepasiduokime ir bandykime daug kartų
     
    Statistiškai 1 iš 9 idėjų būna pasisekusi, tad nebijokime bankrutuoti. Ištikrųjų bankrotas yra pakankamai geras dalykas, nes save atlaisvini naujoms idėjoms ir įgauni itin vertingos patirties.
     
    Su kiekviena nesėkme, didinsime savo tikimybę pasiekti kažko daugiau, tad jokiu būdų nepasiduokime. Bandykime, kurkime, bankrutuokime, vėl bandykime, ir vėl nebijokime kristi, bet vieną kartą tikrai pasiseks, nes būsime įgavę itin daug patirties ir žinių.
     
     
    Pabaigai
     
    Pabaigai norėčiau pasakyti, kad tai yra vieni didžiausių dalykų vedantys link sėkmės. Turėkime visada tai galvoje, prisiminkime ir tobulėkime kartu.
    Šį straipsnį rašiau turėdamas tikslą suteikti žinių apie šiuos 8 kertinius dalykus, bei motyvuoti. Motyvacijai taip, pat pridedu itin motyvuojantį ir įkvepianti trumpą vaizdo įrašą:
     
    http://www.youtube.com/watch?v=NAeha727ZWI
     
    http://2.bp.blogspot.com/_6V01X5ZC6hY/TUXsaXHt9hI/AAAAAAAAAGo/b7mCeubge4I/s1600/8ToBeGreat_Poster_White.jpg
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...