Pereiti prie turinio

tiesiogarunas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    500
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    96.8%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į ArnasL Žalios Kortos - Green Card Loterija (DV-2021)   
    Katik uzpildziau, jokiu problemu nekilo. Cache nevaliau, narsykle - Brave. Sekmes visiems ;)
  2. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į itlead UX pradžiamokslis - UX įvadas ir tinklalapių panaudojamumas   
    Intro
     
    Sveiki,
     
    Esu šiame forume jau beveik dešimtmetį, per tą laiką perskaičiau daugybę naudingos informacijos, susirinkau nemažai kontaktų, galbūt ne visuomet pateisindavau kontaktų lūkesčius, o bet tačiau, visi tobulėjam ir mokomės iš klaidų :) Bėgant laikui pradėjau jausti, jog esu skolingas šio forumo bendruomenei ir nusprendžiau, jog reikia įnešti ir savo indėlį į forumo sukuriamą vertę, ypač dabar, kai forumas pakankamai apleistas. Paskutinį kartą kažką rimčiau rašiau brandos egzamino metu, be to labiau mėgstu dėti kablelius nei taškus, tai jei bus kažkokių nesuprantamų vietų, komentuokit, pataisysiu. Po tokio ilgo ir nenaudingo intro, galima pradėti straipsnį :D
     
     
    Kas yra UX (Intro 2)
    UX - User Experience, galima versti "naudotojo patirtis". Tai galima apibūdinti paprasčiausiai tuo, ar žmogui buvo patogu, gera naudotis jūsų sistema. Beveik visi tikrai puikiai žino jausmą, kai apsilankius kokiam nors puslapyje ištinka emocinė krizė, nes atrodo, kad niekada nerasi to, ko norėjai, pvz.: daugybėje valstybinių tinklalapių naršyti yra tikras hemorojus (juk kam leisti pinigus papildomai, kai net elementariam funkcionalumui neskiriamas reikalingas dėmesys: Internete plinta atviras „Sodros“ tinklalapio kodas su keiksmažodžiais). Taip pat turėtų būt ir pažįstamas jausmas, kai atsidarius puslapį jautiesi lyg namie - atrodo nė nereikia galvoti, ką spausti, kad rastum norimą informaciją. Taigi, sąvoka yra labai plati, bet sukonkretinus galima teigti, kad gero UX siekis - kad naudotojas norėtų lankytis jūsų tinklapyje. Šiame straipsnyje ne tik apžvelgsiu dažnai daromas klaidas, bet aplamai paaiškinsiu apie panaudojamumą, kad paprasčiausiai atkreiptumėt dėmesį ar jūsų kuriamas produktas atitinka išvardintus punktus (daug klaidų galima išmąstyti ir logiškai, be papildomo išsilavinimo).
     
     
    Kodėl UX yra svarbu
    UX yra svarbu, nes dar labai daug tinklalapių, ypač Lietuvoje yra neitin draugiški naudotojui. Vis dar populiaru programuoti taip, kad "svarbu veikia" ir daryti dizainus taip, kad "svarbu gražu". Perpildytoje rinkoje UX dažnai yra vienas tų aspektų, kuriuo lengva nugalėti konkurentus ir susirinkti lengvus pardavimus (ypač el. parduotuvėse). Vis dar netikit? Paskaitykit, kaip paprasčiausias UX sprendimas Amazonui pridėjo papildomus 300 milijonų dolerių per metus. The $300 Million Button
     
    UX susideda iš daug dalių, tačiau toliau narpliosiu tik vieną - panaudojamumą: iš ko tai susideda, taip pat apžvelgsiu keletą dažniausiai daromų klaidų ir kaip jas reikėtų taisyti.
     
    Panaudojamumas - kas tai?
    Trumpai: (sistemos, įrenginio ar kt.) naudojimo patogumas.
     
    Kiekvieno tinklapio, e-shopo, ar bet kokios kitos internetinės sistemos (taip pat ir daiktų, bet apie tai neišsiplėsiu) panaudojamumą galima įvertinti. Nėra kažkokio oficialaus įvertinimo mato skalėje nuo 1 iki 10, tačiau bent jau subjektyviai galime pasakyti ar tinklalapio panaudojamumas yra blogas, pakankamas, geras, puikus ir pnš. T.y. naudojant bet kokį tinklapį, galima įvertinti - ar juo naudotis patogu ar ne - tai ir bus panaudojamumo įvertinimas.
     
    Iš ko susideda panaudojamumas?
     
    Panaudojamumas susideda 6 pagrindinių parametrų:
     
    Atpažįstamumas - kaip lengvai galima pradėti naudotis sistema, turint analogiškos sitemos naudojimo patirties. Pvz.: įprasta, kad įvairūs langai kompiuteryje yra išjungiami viršutiniame dešiniajame kampe esančiu X. Jei apsilankius jūsų tinklapyje iššoks modalinis langas, kurį užverti galima tik paspaudus kairėje esantį O simbolį, bus labai blogai.
    Vienas geras pavyzdys - programų instaliavimas. Esame pripratę visada spausti "Next", "Next", o norint grįžti - kariau esantį "Back" arba dešiniau esantį "Cancel":

    klaida, kurią padarė Microsoft:

    t.y. nurodo spausti mygtuką "Back", tačiau grįžti atgal buvo galima tik spaudžiant rodyklę kairiame viršutiniame kampe. Galbūt interneto naršyklėje tai atpažįstama, tačiau instaliuojant programas tikrai ne.
     
    Taip pat dar vienas geras, t.y. blogas pavyzdys - šis forumas ir failų prikabinimas jame. Labai logiška galvoti, kad įkėlus failus jie bus automatiškai pridėti publikavus pranešimą, tačiau reikia spausti "Pridėti šį failą", kas yra visiškai neintuityvu ir bent jau man, niekur kitur neregėta praktika. Geriausia būtų - aplamai leisti CTRL+V pagalba tiesiogiai įklijuoti paveikslėlį į tekstą.
     
    Dar vienas LABAI BLOGAS pavyzdys - delfi.lt portalas (tai tik parodo, kad net didieji tinklalapiai UX neskiria pakankamo dėmesio ir nukonkuruoti juos šiuo atžvilgiu pakankamai nesudėtinga). Mobilioje versijoje įėjus į kokį nors straipsnį iš pagrindinio puslapio logiška manyti, kad viršuje paspaudus delfi nuorodą grįšite į pagrindinį puslapį. Bet ne - grįžtate į konkrečios skilties pagrindinį puslapį ir "paprastuoju būdu" atgal į pagrindinį negrįšite - reikia spausti kairėje pusėje esančią piktogramą (kas irgi blogai, žr.: dažniausiai pasitaikančios klaidos) ir pasirinkti "Pagrindinis puslapis".

     
    Išmokstamumas - kaip lengva išmokti naudotis sistema. Viskas turėtų būti kuo paprasčiau ir aiškiau, kad išmokti naudotis pvz.: nauja buhalterine programa būtų kuo paprasčiau.
     
    Apsauga nuo klaidų - vienas iš svarbiausių kriterijų aplamai, kuomet susiduriama su kritiškai svarbiu informacijos tikslumu: verslo valdymo sistemose, įvairių įrengimų valdymo sistemose ir pan. Šis aspektas dažnai ignoruojamas ir pasikliaujama naudotoju, kad jis klaidų nedarys. Tai yra labai blogai, nes klaidas daro visi ir nuolatos. Niekada negalima galvoti apie sistemos naudotojus kaip apie save: jeigu galvojate, kad "tikrai visi supras, kad...", tai labai smarkiai klystate. Pvz.: kuriate skelbimų portalą, skelbimo įdėjimo lange yra laukelis "kaina". Jo nevaliduojate, nes galvojate, kad "visiems ir taip aišku, kad čia kaina skaitmenimis", tačiau tikrai atsiras kokia nors Marytė iš Pagėgių rajono, kuri įrašys "penkiolika eurų, galime derėtis". Geriausiu atveju naudotojas gaus programinę klaidą, kad į integer tipo laukelį bando įrašyti string'ą, blogiausiu atveju, jei duombazėj kaina saugoma kaip tekstas - užluš kainos pasirinkimo slaideris paieškoj ir bus nepasiekiamas visas tinklapis. Dėl to, kad nepadarėt vienos validacijos.
     
    Veiksmingumas - šis kriterijus nurodo, kad kuriama sistema turi būti veiksminga. T.y. naudotojas turi ne tik aiškiai, bet ir kuo paprasčiau/greičiau atlikti norimus veiksmus. Svarbu visur, kur įmanoma sumažinti naudotojui reikiamų atlikti paspaudimų kiekį (kol tai neprieštarauja kitoms UX taisyklėms). Šioje vietoje dažnai susiduriama su požiūriu "svarbu veikia". Kaip ir atpažįstamumo atveju, geras pavyzdys - šio forumo paveiksliukų įkėlimo sistema. Kur kas veiksmingiau būtų padaryti multi-upload, kuris sukeltų visus paveiksliukus skelbiant įrašą. Dabar norint įkelti 10 paveiksliukų reikia atlikti net 30 paspaudimų - "choose file" -> parinkti failą iš kompiuterio -> "pridėti šį failą". Gal forume problema ir nėra labai aktuali, bet pvz.: verslo valdymo sistemoje, kurioje gali tekti įkelti šimtus dokumentų per dieną, tai būtų visiškas efektyvumo žudymas.
     
    Prienamumas - galimybė naudotis sistema nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų ir žmogaus negalių. Geras ir man labai patinkantis pavyzdys - 15min mobilioji versija ir labai patogi galimybė keisti šrifto dydį.

     
    Estetika - paprasčiausiai reiškia tai, kad dizainas turi būti patrauklus akiai. Spalvos turi būti suderintos, dizainas negali būti per daug apkrautas - dažniausiai (bet ne visada!) - minimalistinis dizainas yra geriausias. Šia tema galima parašyti atskirą straipsnį (ir net ne vieną) - jei toks poreikis bus, gali laukti ir antra šio straipsnio dalis :)
     
     
    Dažniausiai daromos klaidos
    Taigi, apžvelgėm, kas sudaro panaudojamumo sąvoką. Daug klaidų galima išvengti vien tik galvojant ar tai yra pvz.: lengvai išmokstama, veiksminga ir t.t. Tuo pačiu metu, daug problemų galima išvengti ir mokantis iš svetimų, o ne tik savo, klaidų. Žemiau - dažniausiai daromų klaidų sąrašas, kurį galite papildyti komentaruose (pridėsiu į straipsnį).
     
    * Mobilioje versijoje meniu - kairėje pusėje. Telefonas dažniausiai naudojamas dešine ranka. Didelių matmenų telefonuose kairys viršutinis kampas nykščiu tampa paprasčiausiai nepasiekiamas ir tenka pasitelkti kitą ranką, kad išskleistumėme meniu. Kairėje pusėje viršuje geriausia įdėti įmonės logotipą ar panašią informaciją.

     
    * Viršutinė juosta (header) visuose puslapiuose turėtų būti vienoda. Žr. atpažįstamumo pavyzdį Delfi portale.
     
    * Automatiškai iššokantys modaliniai langai. Taip, automatiškai iššokantys pop-up langai padeda susirinkti naujienlaiškių prenumeratorius, tačiau bendruoju UX atveju - tai blogis. Ypač, kai jie iššoka kiekvieną kartą. Prisegu vz.lt pavyzdį - modalinis langas iššoko pagrindiniame puslapyje, buvo uždarytas, tačiau iššoko dar 3 kartus naršant po straipsnius.

     
    * Elektroninėje parduotuvėje - apmokant krepšelį draudimas grįžti atgal. Apmokant prekių krepšelį visuomet turėtų būti galimybė grįžti, pakoreguoti jau atliktus žingsnius. Prikabintas pigu.lt pavyzdys. Logiška manyti, kad esant mokėjimo stadijoje ir norint pakeisti pristatymo būdą, turėtų užtekti spragtelti ant užrašo "Pristatymas". Tačiau užrašas - tik tekstinis. Jei persigalvojote dėl pristatymo, teks visą procesą kartoti iš naujo, nes grįžti atgal - neįmanoma.

     
    * Neinformatyvūs klaidų pranešimai.

    Naudotojui pateikti klaidų pranešimai turi būti aiškūs ir suprantami. Visokie "Įvyko klaida", "Įvesti neteisingi duomenys" yra blogai. Labai populiarus blogasis pavyzdys - prisijungimo formos. LABAI dažnai suvedus blogus duomenis gauname pranešimą "Įvesti neteisingi duomenys". Reikėtų parašyti - ar blogas slapyvardis, ar slaptažodis. Dažnai bandant jungtis prie senų account'ų sunku prisiminti slapyvardį ir tokios klaidos viską tik dar labiau apsunkina. Aišku, čia programuotojų tingėjimo pavyzdys, nes kur kas lengviau patikrinti vartotojo vardą ir slaptažodį bendrai negu atskirai.
    Papildymas - kritinio saugumo sistemose (el. paštas, finansiniai instrumentai ir t.t.) apibendrintas klaidos pranešimas "neteisingi duomenys" prideda saugumo - tad tokiu atveju saugumas > UX.
     
    Dar vienas pavyzdys - žemiau.

    Šiuo atveju - naudotojas gauna informaciją, jog blogai suvedė pašto kodą, tačiau negauna informacijos, koks tas kodas turėtų būti. Teisingas pavyzdys:
    The postal code has an incorrect format. The correct format is: XXXXX
     
     
    Pagrindinės taisyklės
    Atsižvelgiant į panaudojamumą ir UX apskirtai, galima išskirti dvi pagrindines taisykles:
     

    Negalvokite apie naudotoją kaip apie save.
    Pati svarbiausia - Jei naudotojas kažko nesupranta, tai - JŪSŲ PROBLEMA, o ne naudotojo.

     
     
    Outro
    Straipsnį ketinu pildyti, tačiau jeigu turite kokių nors pastebėjimų, papildymų - būtinai rašykite. Nuo mūsų visų priklauso ar ši informacija išliks aktuali, ar nuguls interneto dulkėse kartu su straipsniais apie puslapio stilizavimą table tag'ais ar google PR svarbą:) Taip pat atsiprašau, jei rasite rašybos ar nedidelių loginių klaidų sakinio struktūroje - straipsnį rašiau vakarais, tad tikrai ne "šviežia galva". Taip pat straipsnį įdėjau į skiltį "Tinklapių kūrimas", nes jis netinka nei į Programavimo, nei į Grafikos skiltį, kadangi aktualus abiejų sričių specialistams. Jei adminams pasirodys kitaip - perkelkite.
     
     
    Informaciją platinti ir atkurti leidžiama tik įterpus nuorodą į šaltinį - misijaverslas.lt
  3. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į Darexs Nemokamas Google, Bing, Yahoo pozicijų sekimas   
    Sveiki,
     
    pristatau Jums įrankį https://serphost.com skirtą Google, Bing, Yahoo pozicijų stebėjimui. Pradžioj įrankis buvo skirtas tik asmeniniams poreikiams dabar nusprendžiau, kad pristatysiu jį uždarbis.lt nariams siekiant praplėsti įrankio funkcijas, kad būtų daug geresnis nei dabar.
     
    Tikslas: Sukurti nemokama alternatyvą savo galimybėmis nenusileidžiančią mokamiems produktams.
     
    Naudojimas:
    1. Susikuriate kategorija;
    2. Pridedate svetaines kurias stebėsite su raktažodžiais;
    3. Stebite.
     



     
    Demo:
    login: [email protected]
    slaptažodis: demo123
     
    p.s. Kartais dėl didelio raktažodžių skaičiaus arba proxy serverių blokavimo pozicijų tikrinimas užtrunka, tačiau veikia stabiliai.
     
    Jeigu turite pasiūlymų arba pastabų rašykite šioje temoje arba AŽ.
     
    URL: https://serphost.com
  4. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į GINTUKGARAGE Prisistatymas   
    :rolleyes: Sveiki visi. Esu Gintautas is Vilniaus. Remontuoju automobilius dažniausiai perenku variklius.
  5. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į ekd IT KURSAI Lietuvoje   
    Kursai populiarėja, nes yra didelis susidomėjimas ir mada persikvalifikuoti į programuotojus. Mada yra cool, atėjo iš vakarų ir yra daug kam reali galimybė pagerinti savo gyvenimą.
     
    Kita priežastis yra darbo biržos metami pinigai į "jaunimo užimtumą". Programa nutaikyta į nedirbančius, nesimokančius ir šūdą malančius U30 jaunuolius. Įvairiausi kursai, suagusiųjų mokymas, etc, įskaitant programavimo kursus. Visai neblogos sąlygos, pats pažįstu bent kelis skirtingus žmones atsistojusius ant kojų šitos programos pagalba. Daugiau https://www.ldb.lt/Informacija/ESParama/Puslapiai/esf_atrask_save.aspx
     
    amQaz, labai teisingai įvertinai programas. Dažniausia jos yra entry lygio susipažinimui su dalykais. Norint pasiekti lygį kai būsit samdytini ir darbdavių geidžiami, turėsit dar nemažai darbo įdėt arba baigti kitas jų programas.
     
    Atsiliepimai apie kursus geri tų, kurie juos baigė senokai, kai dar nebuvo konvejerio. Taip pat atsiliepimai geri tų, kurie stengėsi, įdėjo daug darbo. Tie žmonės realiai būtų buvę tokie pat sėkmingi ir be kursų, gal tik šiek tiek ilgiau užtrukę.
     
    Mano galva, reikia pirma įvertinti savo būdą ir pasitikrinti savo motyvaciją.
     
    Jei esi toks žmogus, kuriam reikia už nugaros stovinčio prievaizdo, o su vidine motyvacija gan sunku, tai geriau jau eik į tuos kursus. Sumokėk 1k ar kažkiek, bet už tai priversi save mokytis ir dirbti bent jau iš pradžių.
     
    Jei viskas ok su vidine motyvacija, gali skippinti tuos kursus. Pramok pagrindus, o tada žiūrėk į didelių devshopų (programavimo įmonių) mokymo programas, internshipus, akademijas ir panašius dalykus. Ten jau reikia šiek tiek mokėti dalykų, tikėtinai bus kažkas panašaus į stojimo testą.
     
    Tos programos yra tiesioginis tramplynas į pirmą programuotojo darbą. Tos programos dažniausia yra nemokamos, jos vykdomos įmonių kurios ieško motyvuotų pradinukų, kuriuos galėtų užsiauginti. Kano jau šitai aprašė.
     
    Tokias programas turi Devbridge (https://www.devbridge.com/sourcery/academy/developers/), NFQ (https://www.nfq.lt/apie-akademija/), turi ir daugiau, reikia researcho.
     
    Kiekvienas gali pramokti programavimo pagrindus, šiek tiek HTML/CSS, JavaScript'o, PHP ir MySQL. Šitie yra pagrindų pagrindai ir juos žinant galima tolimesnius sprendimus priimti teisingiau nei be tų skillų.
     
    Pritariu Gary Vee patarimui apie raumenis, gali skaityt apie kačialką ir sixpack'ą kiek nori, bet kol nepradėsi kelnot svorių, nieko nebus. Turi sėst, rašyt kodą, kankintis kaip mes vis, kol galiausia išsikankinsi ir patapsi programeriu :)
     
    *** Begėdiška reklama:
     
    Pats išmokau programuoti prieš kelis metus, prieš atsirandant krūvai akademijų ir kursų. Apie tai, kaip mokytis ir būti programuotoju rašinėju bloge. Jei patinka tokie rašinėliai, ateik, tikėtina rasi ką nors naudingo http://kodinu.lt/patapimo-programuotoju-planas
  6. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į martisxxl Kaip naudotis lynda.com nemokamai   
    Sveiki, užtikau būdą, kaip užsiregistruoti lynda.com nemokamai bei gauti prieigą prie visų jų kursų, tad pasidalinsiu.
     


     
    1. Eikite į http://www.fakenamegenerator.com, spauskit advanced options, ten spauskite Switch to Region, pasirinkite Virginia. Spauskit generate. Prie el-pašto spauskite Click here to activate it! Ir turėkite kažkur įsijungę tą langą, nes į paštą atsiųs prisijungimo duomenis.
     
    2. Eikite į https://www.dclibrary.org/catalog/account/application , ten suveskite visus sugeneruotus duomenis (el-paštą irgi). Spauskit Request library card.
     
    3. Palaukite 5-10min.
     
    4. Eikite į 1 žingsnyje minėtą langą, ten turėjo atsiųsti prisijungimo duomenis. (ID ir PIN). Juos užsirašykite.
     
    5. Eikite į Lynda.com , spauskite Sign in. Atsidariusiame lange spauskite Sign in with your organization portal . Į langą įrašykite dclibrary.org, spauskite Continue. Įveskite savo ID ir PIN. Pabaikite registraciją.
     
    6. Viskas, dabar galite naudotis visomis lynda.com pamokomis :)
     

    Sėkmės!
  7. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į SarzzeR Siaubo žaidimas - Amnesia Collection - nemokamai!   
    http://cdn.wegotthiscovered.com/wp-content/uploads/2016/11/amnesia-collection_td-605x300.jpg
     
    Sveiki visi,
     
    Norėjau pasidalinti naujiena, kad šiuo metu Humble Bundle nemokamai dalina siaubo išlikimo žaidimo kolekciją - Amnesia Collection!
     
    Prisijunkite prie savo Humble Bundle paskyros, spaudžiate "Add to card", tada "Get it for free" ir žaidimo kodas atsidurs pas jus, kurį galėsite aktyvuoti Steam sistemoje.
     
    Žaidimą dalins mažiau nei 48 val., tad pasiimkite kodą, kol dar dalina. :)
  8. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į efficio Kaip rasti programuotojo darbą Londone (tipsai)   
    Papasakosiu trumpai kaip aš susiradau android developerio darbą būdamas Lietuvoj ir jau tik nuvykęs į Londoną face to face interviu po poros dienų gavau atsakyma, kad priime.
     
     
    Būnant Lietuvoj
    Pirmas dalykas ką reiktų padaryti - susikurti linked ir nusistatyti, kad gyveni Londone. Tada pradės spaminti recruiteriai - rašinėt ir skambinti. Idealiausiu atveju, jei parašo internal recruiteris iš įmonės (bet dažniausiai tokiais būdais ieško senioru su patirtim). Kai jau paskambina sakyk, kad kolkas esi Lietuvoj ir ieškais darbo, geriau nemeluok, kad UK
     
    Antras galimas dalykas - jei turi pažįstamų, kurie jau dirba anglijoj, prašyk, kad refferintų. Vien pas mus moka 3k svarų už referallą. Nauda gaunas abiem.
     
    Trečias variantas - siųsti pačiam, bet jei matys, kad ne iš UK, pirmą darbą bus sunkiau rast. Patarčiau pasinaudot recruiteriu, jis tau padės ir patars. Patikėk, jis taip pat yra motyvuotas, kad gautum darbą
     
    Eiga
     
    Po daug kalbų su recruiteriais radau kuris labiausiai patiko ir jis turėjo gan neblogų pasiūlymų. Pasiuntinėjo mano cv ir sako įmonės visai positive žiūri - užsibookink skrydžius už dviejų savaičių į gyvus interviu. Ir tada buvo man maratonas. Per dvi savaites turėjau n tech testų ir tiek pat tech interviu, kas lėmė 6 face to face pokalbius su skirtingom įmonėm per dvi dienas. Bet procesas visur labai panašus
     

    Išsiunti cv Generic skambutis su įmone (papasakoja bendrai) Tech testas Tech interviu telefonu / skype (taip pat paklausinėja ir iš tech test) Final face to face interviu
    Atlyginimai tokie sakyčiau, bent jau android developerio. Tad žinok savo vertę, nes jau per pirmuosius interviu klausia kokie tavo expectationai:
    junioras 25-45k
    mid 45-65k
    senioras 65-90k
     
    pasinaudokit uk salary calculator kiek į rankas gaunas https://www.thesalarycalculator.co.uk
     
    daugiau norint galima ieškot kontraktoriaus darbo ir gaunant 550 per day, kažkur į rankas 6.5k per mėn. Bet čia jau tikrai senior turi būti ir žinoti ką darai
  9. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į arijas Gyvenimas UK: 2010-2017 progresas   
    Zinoma :) Tiesiog tavo visas pagiruniskas tekstas geriau atrodytu be tokiu fraziu kaip ”Bendradarbiai bei klientai beveik išimtinai britai”, ”Paryžiuj tapo sužadėtine, o šiemet Balio saloj – žmona”. Mano kaimynai Bangkoke viesbutyje dabar irgi isskirtinai britai, susikti nevalos ;)
    O liudniausia, kad visas pulkas ziopliu pliusus deda ir seilejasi, lyg sena bobute muilo opera paziurejusi. Savigarbos turekit.
  10. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į KaTo [Baigta]   
    https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=lt
     
    Dėl gerinimo darbų, tikrai nėra pats sudėtingiausias reikalas. Pagrinde optimizuoti paveikslėlius, skriptų krovimą sutvarkyti. Nebent labai jau didelės problemos ir reikia kažkokių rimtesnių sprendimų.
  11. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į finansai [Baigta]   
    https://gtmetrix.com/
     
    https://tools.pingdom.com/
  12. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į DovydasB Gyvenimas Anglijoje 2017, keletas minciu   
    pasinaudosiu ikvepimu prie kavos puodelio ir pratesiu minti kas mane priverte grizti i Lietuva.
     
    tesiant NORMALAUS GYVENIMO UK salygas (gyvenimas vienam bute, automobilio turejimas, normalus maistas bei pramogos).
     
    Prie pramogu paminejau tik alkoholi, tad nepagalvokit, kad as alkoholikas (per metus isgeriu gal 4 alaus). Galima susirasti ivairiu pramogu kaip ir lietuvoje, nuo vazinejimo dviraciu, sporto ir t.t. Beje, sporto klubai YPAC pigus, taciau juose teks kesti prakaituotus suoliukus ir chatinancius narcizus. Brangesniuose ir tvarkos yra ir visi sportuoja. Zodziu kaip visada aukstesne kokybe kainuoja daugiau. zodziu kaip bebutu, smagu, kad sporto klubai pigus ir dirba dazniausiai 24/7.
     
    Zodziu matematika paprasta, norint normaliai gyventi visas uzdirbtas minimumas keliauja butiniausioms reikmems.
     
    Dar blogiau jei esi rukantis. Cigareciu pakelis traukiniu stotyje 10,40svaro uz marlboro pakeli. Zinoma, sakysite, kad lenku ir kt europieciu parduotuvese is po stalo galima arba lietuviu grupese FB ta pati nusipirkti uz 3svarus, bet tai yra tas pats vogimas is salies ir nepilnavertis gyvenimas, jeigu reikia ieskoti kontrabandos. Tai tas pats kas eiti per miesta rukant MINSK, FEST, DZING LING cigaretes. Tas pats galioja gyvenant ir skandinavuose ar betkur kitur.
     
    Eilini karta irodymas, kad gyvenimas ten tikrai ne auksu klotas (dirbant po 7,5sv i valanda). Vietiniai gyventojai, kiek teko pazinti turi po 2-3 vaikus, claimina benefitus, niekad nedaro overtime, kad pajamos nevirsytu ir neatimtu pasalpos. Atsiprasau, bet tokio gyvenimo nenoreciau ir nelinkeciau.
     
     
    Vilniuje gali daryti ta pati, issinuomoji kambari 3-4 kambariu bute ar pas ka nors name. Mokesi iki 100eur/men, susirandi darba 700-800eur/men ir paprasta matematika. Uz masinos draudima mokesi centus, valgysi kokybiska maista, dirbsi greiciausiai ne sandelyje (neskirstau zmoniu pagal darbus, visi darbai yra geri. Sandelyje irgi yra geras darbas, jeigu moka normalu atlyginima). Gyvensi arti seimos, giminiu. Jei neuztenka vieno atlyginimo, susirask papildoma darba.
     
    Kodel gerai pagyvent uk? Tampi ispruses kulturine prasme, kaip minejai sutinki ivairiu zmoniu, ismoksti kalba, kazkiek sutaupai. Daug stengiantis gali gauti tikrai gera atlygi. Klausit kodel as nesistengiau? Nes mano nuomone kartais geriau tureti maziau, bet gyventi savoj saly (zinoma, kiekvienas turi teise rinktis).
     
    Kodel neverta? Jau daug maz isvardinau dabar ir pries tai. Gyveni atskirtas nuo seimos, tikrai nelinkiu likti per sventes (kaledas, velykas). S*dinas jausmas. Nors taip pat priklauso nuo zmogaus, jei nepalaikai rysiu su gimine tai realiai koks skirtumas kur gyventi.
    I tave neziures kaip i vietini. Vietiniams dazniausiai suteikiama pirmenybe pretenduojant i kokia nors pozicija. Ir siaip, dazniausiai tau sypsosis i veida, taciau uz nugaros pasijuoks tarp savu. Anglai yra nacionalistai, kaip bebutu. Visi mes esame siek tiek nacionalistai. Nu ir zodziu daugybe kitu faktoriu.
     
    Pradirbes ir prataupes pora metu, nusprendus grizti i gimtine busi iskrites is darbo rinkos, per tuos 2 metus gali buti pasiekes neblogas pareigas didesneje imoneje. Viskas bus nuo 0. Dar blogiau grizti is emigracijos po ilgesnio laiko.
  13. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į DovydasB Gyvenimas Anglijoje 2017, keletas minciu   
    gerai skamba viskas.. DABAR APIE RUBUS. gyvenau ir as uk, niekas man ten pigiai neatrode. faktas atlyginimas didesnis, bet visada ziurim ka perkam. adidas, nike maikutes po 25-30 svaru jei nelauki ispardavimu. timberland botai apie 140 svaru (lietuvoj buvo 700lt, nezinau kaip dabar) taip, kad brandai islaiko kainas. normali striuke 200-250 svaru. Kazkada netingejau lygint kainu, net pamenu, kad tas pats adidas kuprines modelis lietuvoj buvo per 5eur pigiau nei Uk.
    tai kainos brandiniu daiktu beveik tokios pat. aisku gauni keliais svarais didesni atlyginima nei lietuvoj tai ir atrodo daugiau nupirkt gali - logiska. jeigu rengiesi ir perki PRIMARKO prekes taip taip bus zinoma pigu - slepetes 3 sv., maike 5sv, dzinsai 10-15 sv. ir t.t. Zodziu laisve rinktis. Cia tipo as koks brandu auka? ne e, nenesioju logotipu per visa pilva, del manes gali ju nebuti. megstu, kad dzinsai ar virsus tarnauja po daugiau nei metus ar du.
     
    O CIA APIE MAISTA
     
    maisto kainos GAL ir zemesnes. nu bet kaip norit taip, daug kur buvau ir ieskojau normalaus maisto bet NERA. NERA ten nei sureliu normaliu, nei normalios rukytos mesos nei dar kazko. sumautu pusfabrikaciu taip, gali esti iki soties po 2 svarus. Zinoma kalbu apie tokias parduotuves kaip Sainsburys, ASDA, LIDL. Vienintelis Marks and Spencer normali, kokybiska parduotuve, bet turbut brangiausia, BET vistiek musu gomurio prijaukinto maisto NERA. Nu gal as cia toks isrankus, aciu Dievui pats gamint megstu. Faktas sakysit yra tu produktu kaip lietuvoj lenku, romunu ir lietuviu parduotuvese BET ATSIPRASAU (gaila negalima keiktis cia), KODEL MAN REIKIA ESTI BUVUSIUS UZSALDYTUS SURELIUS??? (taip juos islaiko sviezius del atstumo, galbut mazo perkamumo, ilgo gabenimo laiko ir panasiai) ir kita pigia produkcija. per beveik 2 metus neradau tokio didelio pasirinkimo kaip MAXIMOJ, IKI, RIMI AR KOKIAM MAZO KAIMO TURGUJ. ZODZIU NEBUVAU NIEKUR TOKIAM NORMALIAM TURGUJ AR PARDUOTUVEJ. o jei jus matet tai parodykit bent viena vieta man ten Uk kur butu tiek daug skaniu sausainiu, sviezios zuvies (nu del to dar gali buti), skanios normalios kiaulienos (kur kepant issiskiria riebalai, o ne kazkoks vaskas), darzoviu normaliu, 8 metru ilgio pieno produktu saldytuvu ir panasiai. Ok, jei ir yra bet tie produktai tai tikrai ne musu pilvams.
     
    menesiui grubiai, jei nebadauji isleisi apie 200 svaru. kartais nueinant greito maisto. bet geriau eiti i restorana, vistiek gi kokybe ir panasiai.
     
    Higienos priemones pigios muilo arba duso sampuno funkcija atliekantys geliai - 1 svaras uz bonka, dantu pasta pigi, skutimosi priemones taipogi pigios.
     
    GYVENIMO SALYGOS.
     
    Pasiseke tau po 80 svaru gauti double bedroom. Anglijoj viskas yra double bedroom kur telpa dvigule lova. 2x6m kambarys ir ikista dvigule lova (180x200) padaro kambari dvigubu miegamu. garantuoju spintos durys atsidaro ir atsiremia i lova.
     
    As mokejau po 100-130 svaru uz ta double bedroom kur net kedes negalima pasistatyti, nes netelpa daugiau niekas tik lova ir spinta. taip taip, moki 100 svaru ir dar turi su kokiais besmegeniais dalintis vonia, virtuve, laukti kol issiskalbs kazkieno suruge rubai skalbiankej ir galesi isideti savo skalbt. ai dar palaukim kol kasnors issikeps savo mesos gabala ir tada galesi pasinaudoti virtuve. (neradau kur butu 3 dujines viename name). ai dar nepamirskim kad dazniausiai visiems dzin neisnestos siuksles, nevalyta vonia arba nuleisti tulike vandeni. JUK NUOMOJAMAS NAMAS NE MUSU, KAM STENGIS (su tokiu poziuriu jauciu 80% gyvena ten).
     
    SIEK TIEK KAIP REIKETU TEN GYVENTI
     
    issinuomoji buta vienas pats, studio flat. sumoki kokius 500-600 svaru (nu pasistengus galima rasti, priklauso nuo miesto, rajono ir t.t., neypatingos bukles) + susimoki komunalinius ir council tax (jei jau legaliai gyvenam, kaip normalus zmones) ir gaunasi grubiai 750 svaru sekmes atveju.
     
    Tada perkam automobili. nu ok, susitaupom 1000 svaru ir perkam pagyvenusi ir nudrozta aparata (vaziuosim kol uzlinks ir isstumsim po presu) ir PERKAM DRAUDIMA. Nesvarbu koks automobilis ir panasiai, bet draudimas kainuos apie 60-80 svaru menesiui (nu kol jaunas, nera stazo uk, dar priklauso nuo regiono kur gyveni - cia reasons why draudimas yra sky high). AI DAR REIKES KURO. Kuro matematika labai paprasta 1 l nesvarbu kokio kuro kainuoja grubiai 1 svara. Tai va, kiek ta masina sues, kiek spausi gaza ir kiek vaziuosi viskas priklauso nuo taves.
     
    zodziu, kad gyventi (nuoma) ir vaziuoti grubiai reikes 750sv+110sv+200sv = 1060 svaru. TIEK REIKIA ISGYVENTI, vienam, siek tiek ziurint kur isleidi pinigus. BET GYVENANT NORMALIAI.
     
    PRAMOGOS.
     
    gali nusipirkti pigaus alaus ziwiec lenkisko (skarbonke) 80 peniu. Paprasta matematika kiek isgeri tiek ir moki. Isjudesi i pub`a ar kluba - gerimas bus bent jau 5 svarai. Zodziu skaiciuokites, + taxi arba uberis.
     
    TAI YRA MANO AKIMIS MATYTA ANGLIJA, GAL VISKAS SIEK TIEK IRONIZUOTA, GAL JAU KAIKUR KAINOS NE TOKIOS.
     
    BET**** jei nori sutaupyti, gali pagyventi ir be masinos, mazam kambariuke ir pakenteti bei pataupyti. tik siulau neuzstrigti tokiam lygyje.
     
    Zodziu kazkas uzplauke ir pusiau miegodamas suveliau visa pastraipa. Jei kas istverete ir perskaitete iki galo numeskit zinute ar komentara, tada dar parasysiu kokiu ispudziu liko galvoje ir dar papasakosiu apie darba.
  14. Patinka
  15. Patinka
    tiesiogarunas gavo reakciją nuo remyxas Darbas Namuose   
    .
  16. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į Mykolas Darbas UK ar tai saugi agentūra?   
    Čia jau tau agentūroje pasakys, iš kur mums žinoti? ;)
  17. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į KasperaviciusR [Baigta]   
    Pamiršai paminėti, kad galioja tik mėnesiui
  18. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į d2b [Baigta]   
    Reiktų paminėti, kad šis variantas tik vienam mėnesiui.
  19. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į taimeris PayPal gidas   
    su paypalu ramiai niekad negyvensi ir nuo limito nebusi apsaugotas :)
  20. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į Mykolas PayPal gidas   
    Neturi reikšmės ar business sąskaita bus, ar paprasta. Limitą gausi, nes jiems gali pasirodyti įtartini pastovūs pinigų įskaitymai iš skirtingų žmonių, o jeigu dar juos siunčia kaip "gift", tai 100% gausi limitą. Tavęs paprašys įrodymų - kuo užsiimi ir t.t.
     
    Todėl, jeigu nori ramiai gyventi, tai susikurk reprezentacinę svetainę, prijunk paypal mokėjimus, ir bus daug maž ramu :)
  21. Patinka
    tiesiogarunas gavo reakciją nuo Ainas [Baigta]   
    .
  22. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į Ainas [Baigta]   
    Lietuvių kalba?
    Nusipirk domeną, patalpinsiu hostinge nemokamai, sužinosi kiek darbo reik įdėt kad (nuo 2000 per dieną) žmonių pritraukt į blogą.
  23. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į Kaifas07 [Baigta]   
    Viskas atsispindės tinklapio greityje, kuo blogesnis planas tuo lėčiau vyks krovimas, lėčiau kels failus į FTP. Nepagailėk tų kelių litu ir užsisakyk gerą planą. :)
  24. Patinka
    tiesiogarunas sureagavo į d2b [Baigta]   
    Hostingo planai dažnai skirstomi pagal duomenų srauto limitą. Kuo daugiau planuoji lankytojų tuo didesnis srautas bus reikalingas.
     
    Jei nori kurti subdomenus tai tavo atskiri puslapiai maždaug turės atrodyti taip: pirmasvetainė.manoadresas.lt, antrasvetainė.manoadresas.lt. Taip atrodo tikras subdomenų panaudojimas.
     
    Dėl nemokamo hostingo tai kažkaip įdomiai skamba. Greičiausiai toks dalykas bus niekam tikęs, arba bus galima naudoti tik su jų subdomeno vardu. Tai reiškia, tavo nusipirktas domenas taip ir nebus panaudotas.
  25. Patinka
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...