Pereiti prie turinio

Zygiamantas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    124
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Zygiamantas sureagavo į Jasinka Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
    Sveiki,
     
    Pirmas mano įrašas BTC buvo 2011-11-30. Tuomet jau rašiau, kad tai yra laiko švaistymas. Ir tai aiškus pavyzdys kaip aš stipriai klydau. Pakilimas nuo tos datos buvo ~1000%.
    Tačiau internete tuo metu nemirgėjo ir niekas net nesvajoju, kad jis gali pakilti iki 100USD.
    Laikai pasikeitė, praėjo du metai ir rinka pasiekė aukštumas... Ir staiga pradeda kristi. Lygiai prieš mėnesį tai prognozavau.
    "[2013.11.27 08:55:34] Laido Riteris: arba USA uždraustų el valiutą kaip atsiskaitymą"
     

     
    Tuomet klydau dėl valstybės. O, draudimą buvo galima numatyt tiesiog tada nešovė tai į galvą. Manau, tai paseks ir USA išleisdama kokį nors Anti Money Laundering pataisą.
     
    Šiuo metu nesiūlau žmonėms spekuliuoti šita valiuta, o parduoti viską ką turit nusipirkę ir fiksuoti pelną. Nes kasdami realiai pinigų greitai neatgausit arba išvis neatgausit. Pamėginkit konkuruoti su - https://bitcointalk....?topic=346134.0
    Tvarkoje, nusipirkot AISC užkalėt 50BTC pardavėt po 800, 80% įrangai ir elektrai. Arba nusipirkot vieną BTC už 200USD, jo kaina pakilo iki 800 USD. Pardavėt, džiaugiatės. Kaina nukrito iki kokių 400 USD, galvojat šaunu nusipirksiu dabar jau du. Ir tada kaina nukrenta iki 20USD. Tipiniai rinkos prekeivio pavyzdžiai.
     
    Kodėl galvoju, kad rinka kris ir į ją neverta įžengti -
    1. Pirmas blynas pridegęs;
    2. Kaina yra per daug išpūsta;
    3. Pinigų gavyba - kuo toliau tuo sunkiau yra visiškai nelogiška.
    (Tarkim kai BTC kaina buvo 1 USD, žmogus galėjo juos labai lengvai pasigaminti ir jų galėjo labai daug prisipirkti. Paimkim realų, kokį 10k - 50k skaičių. Laikui bėgant kaina kyla, nes iškasama vis daugiau, lieka mažiau. Atsiranda žmonių, kurie užsiperka po 50 - 100 USD. Rašo techcrunšai visokie, didina populiarumą. Kai kaina pakyla iki 100 USD už vieną vienetą žmogus pirkęs po 1 USD įmeta į rinką tuos 10k, nors dar kiek jų turi kišenėje. Fiksuoja 100kartų pelną. Taip sukeliamas dar didesnis šurmulys. Burbulas plečiasi, žmonės perka kad ir po vieną šimtąją, kad spėtų į tą traukinį. Pabaiga kaip ir aiški. Kaina yra labai didelė, žmonės, kurie pirko brangiau laiko juos ir tikisi uždirbti bent 10%, nes galvoja, kad kaina kils iki begalybės. Ir galiausiai kai tik didelis kiekis valiutos atiduodamas visi short'ina, bijo, kad praras viską.) Dabar žmonės net negalvoja apie kasimą, nes tai ilgas ir brangus procesas, geriau kasti kitą valiutą, kurios turėsiu daugiau ir iškasiu labai daug.
     
    Realiausias variantas yra uždirbti mano galva pačioje ankstyvojoje stadijoje užsipirkti tam tikrų valiutų ir laukti.
    O realiausias variantas patobulinti esamų valiutų modelį ir pradėti tai daryti dideliame žmonių rate. Populiarinti visur, kviesti draugus ir pažįstamus taip sukelti dirbtinį susidomėjimą. Tam, kad nepasikartotų tas pats variantas turi būti kažkokį stabdžiai.
    1. Nustatyti ribas, kad žmogus negalėtų turėti tarkim daugiau negu tam tikro procento valiutos;
    2. Valiutos kaina turėtų išlikti visada tokia pati pagal pasaulio kainų indeksą ar kažką panašaus;
    3. Kiekis turėtų priklausyti nuo realaus dalyko. Tarkim žmonių gimstamumo ir mirtingumo;
     
     
    Nesiūlau niekam vadovautis mano ir kitų patarimais, o galvoti tik savo galva. Visada remtis faktais. Nekartoti žmonijos klaidų. Skaityti knygas bei domėtis ekonomika, bei investavimu prieš išleidžiant savo pinigus. Niekada nesiskolinkite investavimui ir investuokite tik tiek kiek galite prarasti prieš tai pasitarę su artimu žmogumi (jeigu tai bendri pinigai).
  2. Patinka
    Zygiamantas sureagavo į cnqq Kelionė į Černobylį   
    Parengiau šiokį tokį straipsniuką, gal kažką sudomins.
     
    Kažkoks projektas, pavadinimu "ProjectX.Lt" siūlo liepos mėneso viduryje kelionę į Černobylį. Pasiskaičius internete suradau, kad vyko šiais metais viena kelionė, kovo mėnesį, ji kainavo apie 900Lt. Ši kelionė parašyta, kad kainuos apie 1500Lt. Viskas turėtų vykti taip, kad patys ekskursantai galės dėstyti savo laiką ir veikti ką sugalvos. Tik į daugiabučius sunkiai bus galima patekti, nebent kaip nematys kelionės gidas. O lankytiniausios vietos būtų šios:
     
    1. Radijo blokavimo antenos - žinomos "Russian woodpecker" kodiniu pavadinimu. Didelės radijo antenos, kurios veikė nuo 1976 iki 1989 metų, buvo skirtos blokuoti iš vakarų sklidusias radijo bangas.
     

     
    2. Technikos kapinynas. Milžiniškas laukas, kuris yra užverstas visokiausia technika, auto ir avio, kurios malšino katastrofą.
     

     
    3. Pripetės miestelis ir pramogų parkas. Manyčiau viena įdomiausių vietų. Turbūt visi prisiminsime, kas matę, Černobylio dienoraštį filmą, šią vietą. Čia svarbu neįlįsti "kišenę", ar sulaukėjusių, vietinių šunų "bazę"
     

     
    4. Apleisti ir gyvenami kaimai. Na pagal mane, tai čia žmonės nebegyvena, likę tik apleisti namai, patys černobyliečiai gyvena pačiam Černobylyje, kuriame ir vyks nakvynė ekskursijos metu.
     

     
    5. Preževalskio arkliai. Ar pamatys ekskursijos dalyviai nėra tikslu, nes šie arkliai yra vieninteliai likę laukiniai arkliai Europoje.
     

     
     
     
    Gal atsirastų uždarbiečių norinčių važiuoti, aš vietą užsiprašiau, kad rezervuotų. Jeigu, taip tai facebook'e pasieškokit "projectx.lt", ir jiem parašykit.
  3. Patinka
    Zygiamantas sureagavo į Gansa Juoko terapija pamokų metų?   
    Hoy, kol jūs dar turbūt sėdite kai kurie mokyklose, aš jau po sunkios darbo dienelės (turbūt ir miegot neteks šiąnakt ;D), rašau čia norėdamas vienu įdomiu dalyku pasidalinti. Nežinau, ar tai kam žinoma ar ne, bet... Ar žinojote, kad? Gerai, papasakosiu viską nuo pradžių.
     
    Vykau šiandien Los Andžele į vieną vietinę bazinę mokyklą, kurios mokinių amžius atrodo nuo 14 iki 18 metų. Tikslas buvo pamakaluoti apie fotografo ir operatoriaus darbus (labiau apie techninę pusę). Viskas pavyko puikiai, dauguma liko patenkinti. Vėliau man pasiūlė pasivaikščioti po mokyklą (kaip ir vienoje žinutėje sakiau, amerikonai sup*stai draugiški ir paslaugūs, nors dažnai ir užsidarę). Neturėjau labai daug laiko, o tiksliau, paprasčiausiai nenorėjau to daryti, tad mandagiai sutikau tik pro kelias likusias klases praeiti, kurios vedė tiesiai link išėjimo iš mokyklos. Pirma klasė buvo biologijos ar chemijos, pamiršau jau. Tiesą sakant ten jokių įspūdžių nesutikau. Antroji klasė vėlgi buvo, rodos, chemijos, ir ten įspūdžių nesutikau. Vieninteliai "krūti" dalykai, kad labai daug visokių instrumentų, pvž. tų kur pilti skystį. Galima teigti, jog klasės vos ne kaip laboratorijos.
     
    Liko tik viena klasė, kurią nuo išėjo skyrė keletas metrų. Kai į ją įvedė, pagalvojau, kad kokia aktų salė ar koks velnias, nes ganėtinai didelė (galbūt dėl to, kad daug mokinių sėdėjo). Tačiau kas dar keisčiausia, jog įeini į klasę ir niekas į tave nežiūri, visi dirba, nebent pradėtum garsiai rėkti. Ot motyvuoti žmonės ten... Na, ir kas svarbiausia. Spėkit ko toje paskutinėje patalpoje mokoma? Istorija, anglų? Ne. O gal informatika? Ne, juk kompiuterių nėra. Nei vienas iš šių dalykų. Ogi mokoma joje... Juoktis! Kai man pasakė tai, net pats pradėjau juoktis. Klasė išties, kaip ir minėjau, didelė, o svarbiausia - jauki - mokiniai įsitaisę arba ant tų tokių maišų arba foteliuose ir aplamai klasės fonas labai spalvingas, žaismingas. Gaila, negalėjau nufotografuoti, bet kadangi mokykla paprašė neatsisakyti bendradarbiavimo, kitą kartą grįžęs tikrai tai įamžinsiu.
     
    Kas vyksta tų pamokų metu? Visų pirma, į šias pamokas įleidžiami visi mokiniai, neturintys skolų iš mokslų. Taip, kad jei tu neturi pamokos arba tavo pamoka yra būtent ta, ten tu ir žygiuoji. Tyšeris (taip amerikos lietuviai vadina mokytojus) ~45-50 metų, toks praplikęs, tačiau ŽIAURŲ humoro jausmą turintis diedas. Jis pats negrynakraujis anglas, tad kalba šiokiu tokiu akcentu ir mokiniams leidžia juoktis iš jo kalbos. Veikla ten įvairiausia: kalba juokingomis temomis, pasakoja gyvenimo istorijas, anekdotus, žiūri juokingus vaizdelius. Įdomiausia tai, jog veikia toks "premium mode". Mokiniai renka tam tikrus taškus (nežinau tiksliai už ką) ir kai surenka tam tikrą kiekį taškų bent vienas mokinys, mokytojas padaro "premium" juokelį, kurį pasirenka tas mokinys, kuris surenka tuos taškus. Rinktis galima iš įvairių variantų, pvž.: skambutis (išdurk draugą), visai kaip radistai. Šiandien jie buvo tą ir pasirinkę. Paskambino mokytojas kitai mokytojai iš mokyklos ir bandė apgauti, kad jos automobilį užblokavo, nes ne ten jis pastatytas. Tačiau ji nepatikėjo - pričiupo. Žodžiu, labai smagu. ŽIAURIAI smagu! Tiesa, nepaminėjau, kad pamokos metu nėra draudžiama valgyti. Svarbu tik tai, koks tas maistas (tačiau čia nesu tikras, man rodos galima tiek kotletus, tiek mėsainius tiek traškučius ar pan.). Mokiniai čia kultūringi - pavalgo normaliai, neprišiukšlina.
     
    Kokia iš to nauda? Aš irgi tą patį pagalvočiau. Tačiau vėliau man paaiškino, kad toks mokinių sužavėjimas, artimas ryšys su mokytojais, gebėjimas juoktis kartu padeda sukurti geresnę aplinką. Kiek žinau, tai neoficialus dalykas - mokyklą pati sukūrė tokią pamoką, kuomet kilo idėja, jog kartą per metus organizuojamų humoro festivalių neužtenka.
     
    Mokiniai mokykloje draugiški, nėra kažkokio smurto, išlieka tolerancija. Kad nepiktnaudžiauti tomis juoko pamokomis, kaip ir minėjau, daromos sąlygos, norint ten patekti (pvž. negalima turėti moksle skolų). Tokia pamoka padeda ne tik gerinti mokytojų ir mokinių santykius, "išlieti juoką", tačiau ir skatinti džiaugsmą gyvenimu, nes juokiamasi ne vien iš kvailų dalykų. Kartais šios pamokos vyksta net specialiomis temomis, pavyzdžiui, susijusiomis su gyvenimu (pvž. "Kuo džiaugsmas naudingas mūsų gyvenimui?"). Iš esmės lietuviškas šių pamokų analogas būtų etika. Tačiau skirtumą vistiek įžvelgiu, nes šiuo atveju per pamoką bent 30 proc. laiko prasijuokiama, kuomet ilgiau pasijuokus per etiką, ypač Lietuvoje, mokytojai iš klasės išgintų. Tiesiog skiriasi supratimas ir kompetencijos.
     
    Manau, jog Lietuvai reikia kažko panašaus, kas padėtų mokykloje jaustis ne vien kaip mokslo centre, kurioje dominuoja tik mokymasis ir nieko kito. Ir ši tema ne tam, kad rašytumėte "amerikonai daunai", o tam, kad patys pasidžiaugtumėte.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...