Pereiti prie turinio

Puatje

Nariai
  • Pranešimai

    401
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    4
  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Puatje sureagavo į FairPlayer Sveiki, naujokas FairPlayer   
    dekoju, na as Rusas )
    kelis metus cia givenu tai ir ismokau savaime...
  2. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  3. Patinka
    Puatje sureagavo į TomasM. Investavimo konferencija Vilniuje   
    tai tu nori surengti seminara apie investicijas, bet klausi potencialiu klausytoju ar jie labiau noretu isgirsti SEL'a pasakojant apie real estate investment trusts, ar Meilutyte apie derivates ir futures?
  4. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  5. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  6. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  7. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  8. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  9. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  10. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  11. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  12. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo djjmz Finansai ISM už ir prieš ir ko galima tikėtis   
    Taigi, nusprendžiau padėti ir parašyti rašliava ko tikėtis ir nesitikėti baigus Finansų studijas ISM'e.
     
    Prieš skaitydami supraskit, kad aš kritiškas žmogus. Charizmatiškų dėstytojų pora, beveik nė vienas neįkvėps siekti to, ką gyvenime veikia jie patys. ISM'as nėra vieta kurioje būtų galima dėstyti finansus mano nuomone (per mažai akademikų kurie domisi finansų tyrimais, bet gal šis dalykas keisis).
     
    1metai
    1.Anglu k 1,2 - gal kažką išmoksit, bet mūsų dėstytoja kuri išdėstė puse viso univero kurso realiai. Po to išėjo dėstyti į MIF'ą (labai didelis kirvis buvo, bet ir daug išmokdavai).
    2.Matematinė analizė - pavadinimas kuris su realybe nieko bendro neturi. Tai ne matematine analizė (ANALIZĖS TEN NĖRA), o pats papraščiausias integravimo,diferenciavimo ir ribų(limits) kursas (na toks kurį galima USA mokykloje pasiimti) arba jei angliškai tai Calculus 1 Calculus2 su pora pritaikymų ekonomikoje (ne finansuose). Išlaikyti žiauriai lengva jei atsinešei iš mokyklos gerus matematikos pagrindus beveik nesimokant (žinau, kad licėjuje tą patį mokykloje dėsto 11-12kl).
    3.Ekonomikos ir bla bla pagrindai - nuobodu, sausa vadybos teorija kurios niekur nepanaudosi, per daug kalimo, bet duoda kažkokius pagrindus (25%-30% dalykų kuriuos išmokai vėliau kažkiek panaudosi).
    4.Finansų pagrindai Na tiesiog pagrindai to, ką turėsit išmokti, mum pasitaikė baisiai nuobodi dėstytoja ir paskaitos.
    5. Kiekybiniai sprendimų priėmimai ar kažkas tokio (Quantative Decision Making) Excelio paskaita kur jus išmokys kaip su exceliu paskaičiuot sumproduct ir dar visokių ten sprendimų. Viena įdomesnių paskaitų, bet tai tiesiog paskaita kurioje Jūs būnate išmokytas to, ko niekada gyvenime nenaudosit jei pasuksit tuo keliu kuriuo veda šios studijos. Apart Ordinary Least Sqaures - tą dalyką naudosit tiek statistikoje tiek ekonometrijoje, tiek savo baigiamajame darbe (turbūt).
    6. Logika paskaita kuri turėtų vadintis "Introduction to mathemathical thinking" (yra tokiu pavadinimu kursas courseroje iš Stanfordo https://www.coursera.org/learn/mathematical-thinking). Taip kaip tai yra pateikiama yra visiškai nenaudinga. Iš visko atsimenu "ad absurdum" ir "modus ponens", kursas įdėtas visiškai ne vietoje.
    7. Akademinių darbų rašymas ir prezentavimas. Naudinga paskaita, deja atsiskaitymai bent mum buvo tragiški (testukai), todėl iš jos mažai ką išsinešiau (dabar prisimenu, kad yra klausimų akademiniu hierarchija kurioje aukščiausias klausimas yra Kodėl? o žemiausi buvo Kas ir kur?
    8. Mikroekonomika viena iš paskaitų kur yra vertinami tavo protiniai gebėjimai, o ne mokėjimas kalti. Naudinga, deja vėliau sunkiai panaudojama.
    9.Finansų apskaita Tiesiog apskaita, kreditai ir debetai, apie dėstytoja nerašysiu, nes buvo labai sena ir nežinau ar jum dar dėstys. Prieš stodami į tokią specialybę pažiūrėkit ar jus tai sudomino ir jei atsakymas neigiamas ar tai pasirodo per lengva ar primityvu primygtinai siūlau kitokį kelią.
    10.Diskrečioji matematika. Dalykas kurį galima apibūdingi trim raidėm "WTF?". Nors kursas nėra sunkus jis nėra ir niekaip naudingas. Jum bus dėstoma tas, kas ankščiau buvo dėstoma mokyklose (matricų sudėtis, daugyba ir t.t. t.y. Tiesinė Algebra), šiek tiek aukštosios matematikos (bet ne per daug - t.y. Gaussian Elimination, Gauss-Jordan Elimination) bei pora trumpiausio kelio algoritmų (Djikstra ir kt.). Viso to esmė, kad Jūs iš to nieko neišsinešit, jūs negalėsit po kurso įrodyti matematiškai netgi vektorių veiksmų, o ką jau kalbėti apie matricas t.y. dabar išmokot kažką pritaikyti, bet jum to nereikės pritaikyti niekada gyvenime - absoliutus laiko švaistymas. Iš šito kurso galit gaut 5 ir visus kitus nenaudojant šito kurso medžiagos išlaikyt dešimtukam. Jei reiktų vertint tai 0/100 pagal tai ką vėliau pritaikysit).
     
    2 Metai
    Antrų metų buvau tik semestrą, tai galiu tik trumpai užsiminti apie antrą semestrą.
    1. Strateginis Valdymas - puikus dėstytojas ir gana įdomus kursas, atrodo pusė kurso balo sudaro įmonės valdymo žaidimas kuriame Jūsų konkurentais bus kiti studentai ir konkurencinė kova bus vertinama balais, viena iš paskaitų kur ne taip lengva ir paprezentuoti, reikia analizuoti.
    2. Finansų rinkos ir institucijos - jausmas dvejopas - mum pusę laiko dėstė dėstytojas kuris įtraukė į paskaitas ir turbūt galėtų dėstyti Harvarde pagal tai, o pusė kurso buvo tiesiog tragedija su dėstytoja į kurios paskaitas ateidavo tie kuriuos "išleisdavo į paskaitas iš darbo, t.y. beveik niekas".
    3. Verslo Etika - dėstytojas prikolistas, bet vienas iš nedaugelio kuris dėsto tą, ką turėtų dėstyti. Kursas įdomus, paremtas geru vadovėliu, tiek turinys tiek pateikimas 10/10.
    4. Finansų valdymo pagrindai Specialybinis dalykas kurio neišvengsi (tiesa aš galvoju tuos visus specialybinisu dalykus(apskaitas,valdymus ir t.t.) buvo galima sugrūst į 3 kursus šiek tiek paspaudžiant studentus. Man dėstymas nepasirodė įdomus.
     
     
    3 metai.
    1.Įmonių finansai Vėlgi kartojimas daug ko, jei ne viskas kartojimas tiesiog bukas ką jau moki, per jį turi įvertinti įmonę (turbūt vienintelis rimtesnis tyrimas per visą studijų laikotarpį - darbo apimtis 30-40 lapų).
    2.Valstybės Finansai nieko gero, dalis yra tų visų vadybų kartojimas ir šiek tiek naujų dalykų, bet iš esmės neįdomu. Šioje vietoje geriausių universitetų dėstytojai prijungia ekonometrija į paskaitas ir jum jau būna aišku kokius metodus reikės naudoti baigiamajame darbe, deja ISM'e ši praktika netaikoma.
    3.Ekonometrija teorija dėstė mergina kuri tiktu į poras betkuriam studentui, o praktika buvo "paspausk tą ir tą ir tą šitas metodas vadinasi taip". Nerimta.
    4. Globalioji Ekonomika - dėstytojas (-ai) geri, paskaita gana įdomi, bet nelabai naudinga. Dėl ekonometrijos galima pakartoti tą patį kaip valstybės finansuose.
     
    Apie antra semestrą glaustai kas buvo mum be verslo informacinių sistemų - "cirkelis" (tiesa viena paskaita ten dabar pakeista i Organizacijų ekonomika, o ją dėsto visai geras dėstytojas tai turbūt tik apie 2 modulius galima taip šnekėt).
    5. Verslo Informacinės Sistemos - moko dirbti su SQL, realiai kvalifikuotas žmogus pasakoja apie tas verslo sistemas, ruošiantis dirbti finansų analitiku tai gana naudinga paskaita.
     
     
    Praktika - ką rasit tuo ir dirbsit.
    Bakalauras - būkit paprastesni, universitetas neturi net statistiko kuris būtų fiziškai universitete (statistiką dėsto vizituojantis profesiorius, normalių ekonometristų nerasta(žr. ekonometrijos aprašymą)).
     
    FAQ:
    Ar po universiteto uždirbsit? Uždirbsit. Ar galit studijų metu dirbti? Drąsiai.
    Ar tai vieta kurioje kiekvienos paskaitos lauksit su nekantrumu? NE NE NE. Ar tai vieta kur paskaitos kažką duos vėlesniam gyvenimui? Na gal 30% max. Ar tai stiprios finansų studijos? Baikit nemanau.
    Ar darbas bus įdomus? Nope. Ar jo bus daug? Labai.
    Ar studijas būtų galima sukišt į vienus metus nemokant nenaudingų dalykų? Beveik.
    Kas turėtu studijuoti? Iš savęs maximumo nereikalaujantys žmonės, apskaitininkės ir auditorės(t.y. visi kruopštūs žmonės ir žmonės kurie nelabai nori sukt galvą ką veikti baigus universitetą). ŽMONĖS KURIE NETURI AIŠKAUS TIKSLO GYVENIME NETURĖTŲ STUDIJUOTI FINANSŲ - tam yra liberal arts užsienyje, ta pati politika ISM'e ir daugelis kitų specialybių.
    Ar rasit pažinčių iš kurių daugybė turtingų tėvelių vaikeliai (šiais laikais turtingų tėvelių vaikeliai mokyklas baigia dažniausiai gerai)? Tikrai taip. Ar galite su kursiokais sukurti verslą dar bestudijuojant? Visko būna...
     
    tl;dr ISM'e reikia mokytis politiką, vadybą ar gal ekonomiką, o ne finansus.
    Tai ne vieta kur tu gali būti full-time studentu - žymiai labiau apsimoka dirbt ir mokytis(arba mokytis ir tūsint jei finansai leidžia), taip pat tai vieta su labai skaudžiu bottleneck algai (24-36k per metus jei neišvažiuoji į užsienį).
    P.S. atviras redagavimui, gal kažkas turi savų pastebėjimų. Mūsų kursas labai "nukentėjo" (maža dalis dirba ir kaifuoja pagal išsilavinima), o tai yra pagrindinė rašliavos esmė. Na ir tasnoras, kad ta reklama viešojoje erdvėje turėtų kažkokią atsvarą.
  13. Patinka
    Puatje sureagavo į lasickui KTU akademinės atostogos dėl PTSD, apeliacija.   
    Galiu pasakyti iš patirties-ieškok pažystamo gydytojo plačiai atvertomis kišenėmis, kuris prirašytų ką nors dėl sveikatos, tik ne psicho dalykus. Nes ateityje daug kelių sau uždarysi ir problemų pasidarysi. Taip, tavęs nepaims į kariuomenę (gal to ir nori?) ir taip, ginklo gyvenime neturėsi, nei savigynai, nei medžioklei. Taip pat gali pamiršti valstybės tarnybą, tai ne tik policiją ar gaisrinę, bet ir savivaldybę ar netgi sodrą. Na o pabaigai-net teises laikant/pratęsiant gali turėti bėdų. O dabar pats pagalvok. Ar verta?
  14. Patinka
    Puatje sureagavo į Mxv [APKLAUSA] Kokiu vidurkiu pabaigėt 12 klasių?   
    Baigiau 6-7 realiai, egzus laikiau lievus ir išlaikiau gana prastai. Bet univerą baigiau su pagyrimu. Mokykla nėra kažkoks rodiklis manau.
  15. Patinka
    Puatje sureagavo į Mant1sz Kur rasti/ pigiai pirkti knygų PDF'us   
    Tai ką ir kur studijuosi, kad aukštosios mokyklos biblioteka negali pasiūlyti knygų? Sutinku, kad kai kurios yra labai brangios, bet dažnai po vieną ar kelis egzempliorius turi dėstytojai/profesoriai ar ta pati biblioteka. Paprašyk, duos, atsiskanuosi ir turėsi savo knygą ir dar nemokamai. Jeigu jau studijuoji, tai jie studijų programas sudaro ne iš oro, vadovaujasi kažkokia tai literatūra, kuri visiems prieinama, tik nebijok prašyti.
    Galų gale, jei neturės visko, tikrai pasakys kur ieškoti ir gausi tą PDF. Patiks, jog domiesi iš kur gauti, todėl tikrai dėstytojai pagelbės tau.
  16. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo Rico Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
    į paryškintą atsakykit taip : "atsikeliu ir jei yra gretimai kas nors apmyžu, todėl neturiu antros pusės"
  17. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo Bandiz Kada pirkti NT?   
    Deja, skolinimasis buvo velniškai brangus tais 2008-2009 metais ir joks "subprime'as" nebūtų tada gavęs paskolos(net nežinia ar tai būtų atsipirkę), grynieji buvo brangūs visur - galėjai investuoti į akcijas, naftą, bet ką išskyrus auksą(nors jis dėl savo neigiamų koreliacijų su beveik visomis turto grupėmis veikia teigiamai investicijų portfelio diversifikaciją). Tokie pasakymai yra verti tiek pat kiek pasakymas "2008 metais įvertinus riziką reikėjo investuoti į bitcoinus". NT reikia pirkti tada, kai tau to NT reikia (ekonominiam ciklui išgyvenus recesija tu daug sumokėsi už palūkanas + patirsi "opportunity cost" suinvestuoti tuos pinigus kažkur kitur, o kol ekonominis ciklas kyla daugiau sumokėsi už patį NT, bet galimai būsi uždirbęs iš kitų turto klasių bei sumokėsi mažiau palūkanų) - gims trynukai? gi nelauksi recesijos ar burbulo sprogimo, kad išsikelt iš 60kv. m. buto.
    O dėl pirkimo.. Rent vs Buy analizė ir viskas. Labai daug nuo poreikių priklauso ir pasiūlos - jei norisi prabangaus buto nuo kurio balkono matosi visas Vilniaus senamiestis teks matyt nusipirkti.
  18. Patinka
    Puatje sureagavo į Merfas Kodel amerikai grimstant i skolas nieko blogo nenutinka?   
    Paprastai tariant, kai šalis negali padidinti mokesčių ar mažinti išlaidų (recesija), kai negali spausdinti daugiau pinigų (infliacija), kai negali skolintis daugiau pinigų (nepadengia palūkanų), tuomet jau #####. Tačiau pasaulyje viskas nėra taip paprasta ir tik laikas parodys ar valstybės skola apskritai kažką lemia.
     
    ps. daug kur matau kvailą dalyką, kai skolą lygina su BVP. Kokio velnio? Tegu palygina su surenkamais mokesčiais...
  19. Patinka
    Puatje sureagavo į DavidH Kibernetinis saugumo specialisto alga   
    Atlyginimas neturėtu įtakoti tavo apsisprendimo kokia specialybę rinktis.
  20. Patinka
    Puatje gavo reakciją nuo Justinas244 Ar verta keisti studijų kryptį stojant į magistrą   
    Jei tu esi save gerbiantis studentas, tu turėjai šį klausimą svarstyti metus prieš baigiant bakalaurą ar bent jau puse(kad tau tai neštų ekonominę naudą vėliau tu turėjai ne tik svarstyti - tu turėjai arti kožną dieną), kai rašai bakalaurinį ir dažnai turi daugiau laiko. Jei savęs, tos įstaigos kurioje nori mokytis, dėstytojų, kitų studentų tu negerbi eik persiorientuot ir toliau gadink lietuviškų universitetų ir jų programų lygį(taip dauguma universitetų yra tiesiog priversti mokyti šūdą per paskaitas magistro, nes yra tokiu "persiorientavėlių ir gaunasi, kad magistro programa nuo bakalauro menkai skirias, o magistrantūros ir doktorantūros darbai būna tiesiog santraukos kitų mokslininkų atradimų"). Sorry, kad lieju tūlži.
  21. Patinka
    Puatje sureagavo į Madd Patarkit   
    Geresnė ta, kuri tau labiau patinka, svarbu, kad būtų įdomu tau.
  22. Patinka
    Puatje sureagavo į washkys Patarkit   
    Nesvarbu sritis.. Svarbu joje buti geriausiu.. :)
  23. Patinka
    Puatje sureagavo į Jerka Patarkit   
    Su ta, kuri labiau patinka.
  24. Patinka
    Puatje sureagavo į Karolis Kokia žmogaus frazė ar sakinys priverčia jus juo nusivilti?   
    Ne visai gal apie mane, bet aš vartoju nemažai anglizmų savo kasdienėj kalboj. :) Ne dėl to, kad atrodyt mandresniam ar pan., bet tiesiog kadangi ne pirmi metai diena iš dienos gaunu 2x ar 3x daugiau informacijos anglų kalba nei lietuvių kalba, tai kai kuriuos žodžius ar frazes savaime pasakau angliškai ar sulietuvinta anglų kalba. Dažniausiai pats nejausdamas to. Kai kuriuos žodžius ar frazes apskritai nežinau kaip lietuviškai pasakyt arba tenka "bufferint" kelias sekundes kol sugalvoju lietuvišką atitikmenį tam. :) Tai paprastai jeigu oponentas supranta, tiesiog kalbu taip, kaip mąstau (su anglizmais). Tai nemanau, kad daug kas tą daro vien dėl to, nes nori pasirodyt mandresniu (nors tas sunkiai prideda kažkokio mandrumo), nors turbūt yra ir tokių... :)
  25. Patinka
    Puatje sureagavo į Mindogas KyCaS - Prisistatysiu   
    vau, uzsireginai i uzdarbi vien kad man tai pasakytum?
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...