Pereiti prie turinio

MDJ

Nariai
  • Pranešimai

    7
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    MDJ sureagavo į cnqq Kodėl AŠ esu ČIA, nors nenoriu   
    Kaip yra lengva ir patogu mums kaltinti viską ir visus, dėl visų nepatogių dalykų mūsų gyvenimuose. Yra gyvenime tokie dalykai, kaip būvimas pozityviu, geru, pačių geriausių ketinimų žmogumi, bet viskas kas yra bloga, jus persekioja ir net neturit galimybės atsikvėpt. Bet dauguma iš jūsų... Dauguma iš jūsų, atsikeliat kiekvieną dieną, ieškodami skausmo, dramos, bedarbystės, būvimo sužalotiems. Mėtot kiekvieną pasiteisinimą apie savo vaikystę, jos problemas, disfunkciją, bet tai yra tas, kas jus stabdo nuo buvimo sėkmingais.
     

     
    Jūs nemėgstat savo draugų, tai kodėl jūs vis dar bendraujat su jais? Jūs nepasitikit savo vadovais, agentais, advokatais, tai kodėl jie vis dar čia? Ar jūs tikrai tikite, kad jūsų gyvenimas ir karjera bus kitokia, jeigu jūs būsit su tais pačiais žmonėmis, tom pačiom situacijom? Nustokit būti tie tingūs nevykėliai, kurie yra pilni pasiteisinimų, sėdinčių komforto zonoj ir sakančių kiekvieną pasiteisinimą kodėl jūs nesate sėkmingas.. JŪS esat priežastis dėl ko jūs nesat sėkmingi. Jūs vis susidedat su negatyviais, blogais žmonėmis ir tikitės pozityvių rezultatų. Tai yra pats laikas išeiti iš komforto zonos, nustoti skųstis, kad jūs nesate formoj, kai jūs niekada nesilankėt sporto salėj. Nustokit žiūrėti į savo pilvą, kai jūs išeinat iš dušo ir skųstis apie tai, kaip jūs atrodot, jei jūs viską kišat į save ir neinat į sporto salę. Jūs esate priežastis dėl ko jūs atrodot taip, kaip jūs atrodot. Jūs esat priežastis dėl ko jūs esat bedarbiai. Jūs esat priežastis dėl ko jūs apsukti negatyvių žmonių. Tai yra pasirinkimas!
     

     
    Mes buvom užauginti tokiose aplinkose, kur žmonės visada randa priežastį, dėl ko jie niekada nebūna sėkmingi. Galima rasti pasiteisinimą, kodėl mes neleidžiam laiko su savo vaikais? Tėvai, kalbu su jumis. Dėl to, nes jūs sugebėjot sukurti vaiką, tai nereiškia, kad jūs esat Tėvai. Tai nereiškia, kad jūs suprantant sąvoką - Tėvystė. Tai yra pats laikas nustoti ieškoti pasiteisinimų, kodėl jūs 5, 6 mėnesius ar net metus nematėt savo vaiko. Tai yra blogai. Ir tik patys vaikai kenčia dėl to galiausiai.
     

     
    Pasiteisinimai geriausiai skamba žmonėms, kurie juos išsigalvoja. Jūs turit kiekvieną pasiteisinimą pasaulyje. Štai kodėl jūs nei kiek nejudat. Štai kodėl niekas nepasikeitė ir niekas niekada nepasikeis. Dėl to, nes jūs įtikinot save, kad viskas kas yra blogai, viskas kas yra negatyvu ir niekas nepasikeis. Ir spėkit kas bus? Tai tikrai nepasikeis. Pakeiskit savo mąstymą ir tai pakeis jūsų gyvenimą. Jeigu nėra nieko aplinkui jus, kas keičiasi, tai pakeiskit tai, kas yra aplink jus. Viskas yra jūsų galvose. Jums tereikia atsibusti, jums tiesiog reikia sulaužyti tuos negatyvius pasakymus, kurie jums trukdo.
     

     
    Aš nesigailiu jūsų. Jūs patys gailitės savęs. Tai ir yra problema. Net ir tada, kai pozityvūs žmonės jums duoda teigiamos energijos, jūs sugebat apgauti savo protą ir kiekvieną pozityvų dalyką, ką jie pasako, paverčiat negatyviu. Kiekvieną kartą, kai jie pasako kažką, bandydami jus motyvuoti ar įkvėpti jus, tiesiog paverčiat viską manipuliacija, kažkuo blogu ir jūs esat tokie pasiryžę paversti viską negatyvumu.
     

     
    Tai nauja diena. Mano tikslas jums pasakyti - gana yra gana. "Dievas" su jumis dar nebaigė, štai dėl ko jūs vis dar čia. Bet iš tikrųjų, yra problema, kad egzistuoja žmonių, kurie bauginančiai yra daug sėkmingesni, nei jūs, kurie siunčia jus į blogas mintis, kurie traukia jus į kryptį, kurioje viskas ir visi yra negatyvūs. Viskas jūsų gyvenime, kad ir ką jūs nusprendėt, yra labai negatyvu, nors jūs ir tikitės pozityvių rezultatų. Taip nenutiks, žmonės. Nebent jūs pradėsit investuoti į savo mintis. Rezultatas jūsų gyvenime yra paremtas sprendimais, kuriuos jūs padarėt savo gyvenime.
     

     
    Išeikit iš komforto zonos. Tai jūsų metai, tai jūsų momentas. Dabar.
     
    Klausimas yra tik tas, ar jūs perskaitę šį straipsnį pasakysit: "Wow, tai yra galinga", bet vis tiek darysit tuos pačius sumautus dalykus savo gyvenime.
  2. Patinka
    MDJ sureagavo į Creatium Žemės pilietybė - ar įmanoma?   
    Per pastarąsias keletą dienų žiniasklaidoje buvo pasirodę keli pranešimai apie kelių tarptautinės bendruomenės mokslininkų iškeltą idėją apie atskiros valstybės įkūrimą. Valstybė turėtų vadintis "Asgardia" ir būtų (ateityje) kosminė valstybė, t.y. šalis, kurios gyventojai gyvena kosmose sukonstruotoje erdvėje. Kaip skelbiama, bus siekiama, kad tokia valstybė galiausiai būtų pripažinta Jungtinių Tautų, taigi teisiškai būtų tikra atskira valstybė. Jos piliečiais galėtų tapti visi norintys prisidėti prie kosminių tyrimų, jiems būtų suteikta teisė persikelti į gyventi į kosminį laivą. Čia, be abejo, eina kalba apie tolimą perspektyvą. Bet idėja labai aiški: atskira valstybė, neturinti tradicinės valstybėms būdingų bruožų. Tačiau pati idėja gyva: rašant šį pranešimą asgardijiečiais panoro tapti jau 450 tūkst. žmonių.
     
    Dabar truputį nukrypkime į kitą pusę. Pasaulyje ko gero nėra konflikto, kuris būtų vykęs neįtraukiant vienos ar kitos valstybės. Daugiau ar mažiau kiekvienas konfliktas įsiplieksdavo dėl teritorijų, naudingųjų iškasenų ar valdžios (pilietiniai karai). Valstybinis vienetas išliko labiausiai ginama vertybė. Tuo tarpu turime bent keletą moderniųjų pavyzdžių, kuomet tarp šalių sudarytos sąjungos garantavo ilgametę taiką. Europos Sąjungos, NATO rodo, jog šalių susijungimas į sąjungas ne tik padeda išlaikyti taiką, tačiau ir skatina aktyvesni ekonominį kylimą, tvirčiau užtikrina žmonių teises, yra politiškai tvirtesnis. Tad kyla klausimas ar galima būtų daryti išvadą, jog iš esmės tokių sąjungų kūrimasis visame pasaulyje ir valstybių susijungimas ilgainiui padėtų išspręsti ir, sakykime, pašalinti karinių konfliktų problemas?
     
    Apjungiant aukščiau esančias dvi pastraipas, galima daryti išvadą, kad naujos atskiros valstybės "Asgardia" kūrimas yra blogas sprendimas tam tikslui, kurį bando pasiekti tos idėjos iniciatoriai. Vietoje to, kad būtų sukurtas pagrindas globaliam piliečiui, yra įkuriamas naujas konfliktinis taškas. Čia leiskite pasidalinti idėja, kuri man kilo pastarąsias dienas skaitant įvairius straipsnius.
     
    Žemės pilietybė (pasaulio pilietis, globalus pilietis – nenoriu maišyti su gerokai ilgiau egzistuojančiais judėjimais, organizacijomis). Žemės pilietybė – tai oficialus pilietybės statusas, kurį galima būtų įgauti. Ši pilietybė neturėtų savo valstybės, jos geografinė lokacija būtų visa Žemė, neturėtų oficialios kalbos. Iš pradžių galbūt net neturėtų savo Konstitucijos, savo piliečių teisių, įstatymų, mokesčių, valdžios ir viso kito, kas yra būdinga tradicinėms valstybėms. Tai būtų pilietybė be valstybės. Leiskite žemiau padetalizuoti konkrečius aspektus.
     
    Statusas. Žemės pilietybę galėtų (ne)pripažinti kiekviena valstybė (ar jų sąjunga) individualiai. Šalis, kuri oficialiai šią pilietybę pripažintų, įgautų šias teises:

    išduoti šią pilietybę suteikiantį dokumentą (kažkas panašaus į tapatybės kortelę/pasą) žmogui, atitinkančiam reikalavimus (apie tai vėliau); atimti pilietybę žmogui, kuris nesilaiko konkrečios šalies įstatymų; reikalauti iš konkrečioje šalyje gyvenančio Žemės piliečio laikytis tos šalies įstatymų, mokėti mokesčius ir t.t.
    Taip pat įgautų šias pareigas:

    užtikrinti galimybę Žemės piliečiui laisvai atvykti ir apsigyventi toje šalyje; užtikrinti visas socialines ir teisines paslaugas, kurios suteikiamos tos šalies piliečiams; pripažinti Žemės piliečio turimus dokumentus galiojančiais.
    Žemės pilietybę gavęs žmogus įsipareigotų laikytis įstatymų tos šalies, kurioje tuo metu gyvena. Jis taip pat galėtų atsisakyti bet kurios kitos valstybinės pilietybės ir turėti tik Žemės piliečio statusą.
     
    Pilietybės suteikimas/pašalinimas. Pilietis, norintis gauti Žemės pilietybę turėtų atitikti kokius nors reikalavimus. Pavyzdžiui, neturėti teistumo praeities, galbūt turėti tam tikrą išsilavinimo lygį ir t.t. Kitaip tariant, kažkokie saugikliai turėtų būti sustatyti. Šie saugikliai būtų nustatyti Jungtinių Tautų (ar kokios kitos organizacijos). Bet tai neturėtų būti be pagrindo masiškai ribojantys reikalavimai. Didžiausi reikalavimai būtų dėl saugumo, skirti užtikrinti, kad Žemės pilietis nebus pavojingas šalims, kurios jį priims.
     
    Pilietybę žmogui galėtų suteikti ta šalis, kurios piliečiu iki šiol šis žmogus buvo. Jeigu Žemės piliečių šeimoje gimsta vaikas, jis automatiškai gauna šią pilietybę (tą suteikia šalis, kurioje vaikas gimsta). Jeigu yra poreikis, vaikas gali galiausiai prašyti kurios tik nori šalies pilietybės.
     
    Galimybės. Žemės pilietybę pripažįstančios šalys taptų atviros šios pilietybės savininkams. Kitaip tariant Šengeno/ES tipo atvirumas keliauti, gyventi ir dirbti. Sudėtinga būtų su tomis šalimis, kurios Žemės pilietybės nepripažintų. Kaip daryti tuo atveju? Galima būtų diskutuoti. Galbūt tiesiog toks žmogus būtų vertinamas kaip ir dabar yra vertinamas koks lietuvis vykstantis į Kiniją ar kitur: gauni vizą ir važiuoji?
     
     
    Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu? Ilgainiui Žemės piliečių galėtų būti vis daugiau, nebeliktų prasmės turėti konkrečios valstybės pilietybę. Šalių, pripažįstančių Žemės pilietybę skaičius taipogi ilgainiui augtų, kol galiausiai galima būtų laisvai keliauti po visą pasaulį (optimistinis variantas). Ar tai būtų aktualu, manau taip. "Asgardia" pavyzdys tą turbūt įrodo.
     
    Idėja tikrai nėra išbaigta ir galutinė. Čia tik smegenų mankšta, "kas būtų jeigu būtų" atvejis. Tačiau iš principo kodėl gi negalėtų toks dalykas egzistuoti? Žalos tradicinėms valstybėms tai nedaro (bent jau kol netaps masiniu dalyku), o naudos daug.
     
    Kviečiu padiskutuoti.
     
     
    Pranešimą parašiau savo FB profilyje. Jeigu patogiau diskutuoti ten, kviečiu tą ir padaryt.
  3. Patinka
    MDJ sureagavo į Erikas013 200+ kartu pakeltas bankas   
    Kodėl man taip nėra.. Įsimetu kokius trisdešimt eurų, pralošiu iki euro, pastatau eurą ant bet ko, arba "pagalvotai" ir paskutinius grošius irgi pralošiu..
  4. Patinka
    MDJ sureagavo į iPodas prekiu siuntimas i uzsieni   
    Na kainuos siuntimas + prekes kaina, nes pinigu uz ja negausi.
  5. Patinka
    MDJ sureagavo į Algego prekiu siuntimas i uzsieni   
    Ar nebūsi tik užkibęs ant nigeriečių meškerės ??? Siuntinį išsiųsi , o pinigų negausi.
  6. Patinka
    MDJ sureagavo į aemdy Pristatau Chrome/Firefox/Safari plėtinį bei Android aplikaciją - "Siūlyk antraštę"   
    Labas vakaras! Norėčiaupristatyti Chrome/Firefox plėtinį, skirtą alternatyvių antraščių siūlymui naujienųportaluose (šiuo metu delfi.lt, lrytas.lt, 15min.lt). Jo pagalba galėsite pakeistineinformatyvią bei buką straipsnio antraštę į savo, o ją savo ruožtu matys visikiti plėtinio naudotojai.
     
    Plėtinį galite parsisiųsti iš http://siulykantraste.lt/ arba https://chrome.googl...ighmjiijopaafde.
     
    Laukiu nuomonės apie įrankį arba pasiūlymų ateičiai.
  7. Patinka
    MDJ sureagavo į sev7n Pristatau Chrome/Firefox/Safari plėtinį bei Android aplikaciją - "Siūlyk antraštę"   
    lauksiu firefox iskiepio, nes chrome nenaudoju, o vien del iskiepio siustis chrome kazkaip nelabai ...
  8. Patinka
    MDJ sureagavo į eimis50 Pristatau Chrome/Firefox/Safari plėtinį bei Android aplikaciją - "Siūlyk antraštę"   
    Puikus dalykas, jau pradėjo populiarėti tarp twitter naudotojų, o taip pat ir tarp draugų socialiniuose tinkluoe geri atsiliepimai. Užskaitau :)
     
    http://i.imgur.com/fAuvrTT.png
  9. Patinka
    MDJ sureagavo į ITcore Pristatau Chrome/Firefox/Safari plėtinį bei Android aplikaciją - "Siūlyk antraštę"   
    Geras dalykas, ypač patiko šitas http://i.imgur.com/JL30vxp.png
  10. Patinka
    MDJ sureagavo į ReikiaPuslapio 14 būdų kaip motyvuoti save darbui. Dabar. Iš karto.   
    Noriu trumpai pristatyti mano šią savaitę paleistą naują mini-projektą Motyvatorius.lt - ten bus trumpos įkvepiančios motyvuojančios citatos, o kartais ir tokie ilgesni straipsniai, kokį siūlau pasiskaityti jums dabar.
     
    * * * * *
     
    Ar esate girdėję frazę „man nesidirba“? Kiti variantai – „nėra nuotaikos“, „nėra įkvėpimo“ ir panašiai. Žmonės laukia, kol ateis geriausios sąlygos kažką padaryti, o viskas realiai priklauso nuo nusiteikimo. Taigi, jeigu jums „nesidirba“ – štai trumpi būdai kaip tą įveikti.
     
    1. Pagalvokite apie galutinį tikslą
    Kodėl darote tai, ką darote? Tiksliau, vardan ko? Ar jūs kuriate savo verslą? Net dar tiksliau – ką jūs norite pasiekti tuo verslu? Ar norite jachtos pajūryje, ar Lamborghini kieme, ar tiesiog apkeliauti pasaulį?
     
    2. Laikas ribotas
    Jei jums atrodo kad gyvenimas ilgas, tai paklauskite tų, kurie persirito per 40. Dauguma jų jau pradeda gailėtis kad kažko nepadarė paauglystėje ar jaunystėje, o laiko juk nesugrąžinsi. Kaip girdėjau mintį – tu gali pasidaryti daugiau pinigų, bet negali pasidaryti daugiau laiko.
     
    3. Pagalvokite apie Afrikos vaikus
    Nuvalkiota tema, žinau. Bet rimtai padeda. Kai pagalvoji apie žmones kurie maldautų kad atsidurtų jūsų vietoje ir kad dirbtų jūsų darbą, kažkaip pasidaro gėda. Ir motyvuoja.
     
    4. Pagalvokite apie savo idealą
    Ar turite savo idealą? Tai nebūtinai turi būti įžymybė – Lionel Messi ar Mark Zuckerberg – tai gali būti jūsų darbų mokytojas ar kaimynė iš gretimo aukšto. Svarbiausia pagalvokite apie kažką, į ką pats norite lygiuotis. O ką jis/ji darytų jūsų vietoje?
     
    5. Pradėkite nuo lengvos dalies
    Jei jums reikia padaryti kažką, kas atrodo sunku ar neįdomu, „triukas“ yra tiesiog pradėti. Pasirinkite mažą dalį ir ją užbaikite, ir ta mažytė sėkmė išjudins visą procesą. Galite pasirinkti ne tik tai kas lengva, bet ir tai kas jums asmeniškai patinka.
     
    6. Raskite bendraminčių
    Ne ne, neikite į Facebook ir Twitter. Na, nebent trumpam. Turiu omenyje tai, kad galima darbą daryti su kažkuo komandoje. Sakote, niekas nesutiks jums padėti su jūsų bakalauro darbu? O jūs pabandykite suformuoti kažkokį tyrimą ar užduotį, kad būtų įdomu. Netikiu kad visiškai neįmanoma. Arba kitas variantas – galite pradėti rašyti blogą apie savo darbą. Vienaip ar kitaip žmonės prisijungs – komentarais ar like’ais.
     
    7. Įsipareigokite viešai
    Šįkart nueikite į Facebook ar Twitter. Ar Google+ ar draugas.lt (jis dar gyvas?) – kur turite auditoriją. Ir parašykite trumpai – maždaug darau tą ir tą, palinkėkite sėkmės. Net jei niekas neatsakys, tai bus viešas įsipareigojimas, viduje uždegs norą dirbti.
     
    8. Suskirstykite laiką į dalis
    Yra daug laiko valdymo triukų, bet pagrindinis yra pagrindas to, ką turime nuo mokyklos – pamokos skirstomos po 45 min. Nes žmogus gali produktyviai dirbti tik ribotą laiką. Galite taip pat paskaityti apie Pomodoro techniką – laiko skaldymą į 25 min gabaliukus. Tikrai tikrai padeda.
     
    9. Atjunkite internetą
    Visiems parašėte? Visiems viešai įsipareigojote? Viskas, eikite offline. Rimtai, paspauskite Flight mode ar išjunkite routerį. Jei jums reikia informacijos internete, tai ją parsiųsti iš anksto. Kuo mažiau pagundų tuo geriau.
     
    10. Įjunkite ritmingą muziką
    Banalu, ar ne? Bet rimtai padeda. Tai nebūtinai turi būti trankus Trance ar Heavy Metal, bet turi būti ritmas – gali tikti ir Salsa ar tiesiog ritmingas Pop stilius. Bet smegenys jaus ritmą ir tai pasąmonės lygyje judins į priekį.
     
    11. Šviesa į kambarį
    Irgi paprastas dalykas, bet stebėtinai efektyvus. Tamsa ar prieblanda skatina jeigu ne miegą, tai atsipalaidavimą. O to jums dabar reikia mažiausiai.
     
    12. Atsisėskite normaliai
    Jei jūs gulite su laptopu ant kelių ir galvojate kad nudirbsite kažką produktyviai – pagalvokite dar kartą. Turi būti kėdė, stalas, normali sedėsena ir pasiryžimas darbui, o ne Homerio Simpsono kopijavimas. Arba, jei jau taip, paimkite kokią spurgą, atrodysite autentiškai.
     
    13. Kaip jūs apsirengęs(-usi)?
    Jei esate namuose ir norite su pižama nuveikti kažką naudingo – sėkmės. Ir taip, nėra nieko tokio kad apsivilksite kostiumą namuose ir sėsite prie stalo. Nieko tokio kad niekas jūsų nematys. Jūs matysite. Kažkada esu skaitęs įdomią mintį – kuo skiriasi kostiumas už 200 Lt ir už 1000 Lt? Ne tik medžiaga. O tuo kaip jūs jaučiatės jį užsidėję.
     
    14. Sugalvokite sau apdovanojimą
    Padėkite ant stalo spurgą (taip, tą pačią) ir pasakykite sau kad galėsite ją paimti tik kai užbaigsite tam tikrą darbo dalį. Arba šiaip ką nors sugalvokite kuo save palepinti. Gerai jau gerai, galite ir į Facebook nueiti.
     
    * * * * *
     
    Pabaigai – dar viena trumpa mintis pamąstymui: jeigu jums reikia papildomai motyvuoti save darbui, tai ar tikrai darote tai ką vertėtų daryti gyvenime? Gal vertėtų ką nors keisti, kad taip nebebūtų? Kaip sako sena patarlė, „Surask tokį darbą, kuris tau patinka, ir daugiau gyvenime neteks dirbti“.
     
    Straipsnio originalas: Motyvatorius.lt
  11. Patinka
    MDJ sureagavo į nadza Kodėl logotipas neturėtų kainuoti 150 Lt?   
    Kodėl ir kam rašau šį straipsnį (nežinau ar galima šią subjektyvią mano nuomonę vadinti straipsniu)?
     
    Kodėl?Įžvelgiu neteisingą logotipo vertės suvokimą tarp dizainerių ir tarp užsakovų, kūrimo proceso neišmanymą ir nuvertinimą.
    Kam? Straipsnis skirtas visiems kuriantiems ir pradedantiems kurti logotipus bei logotipų užsakovams.
    Tikslas. Norėtųsi iš šaknų pakeisti požiūrį į grafinį dizainą, ypatingai į logotipo kūrimą.
     
    Kas yra logotipas?
     
    Pirmiausiai apibrėžkime kas yra logotipas. LOGOTIPAS - tai įmonės, produkto ar paslaugos atpažinimo ženklas. Ne tik paprastas ženklas, o atspindintis įmonės komercinę veiklą naudojant formą, šriftą, spalvą ir / arba ikoną. Logotipas turi dirbti, skleisti įmonės patikimumo, stabilumo, pripažinimo žinutę. Mūsų, dizainerių darbas, sukurti logotipą, kuris šį darbą atliktų puikiai. Iš esmės yra daug svarbiau ką logotipas reiškia, nei kaip jis atrodo.
     
    Yra penkios pagrindinės taisyklės, nusakančios koks turi būti logotipas.
     
    PAPRASTAS. Lengvai atpažįstamas.
     
    ĮSIMINTINAS. - paprastas logotipas lengvai įsimenamas.
     
    AMŽINAS. Ar logotipas bus efektyvus po 5, 10, 20 metų?
     
    UNIVERSALUS. Pirmiausia logotipas turi būti vektorinis, pritaikomas įvairioms media sritims.
     
    TINKAMAS. Teisingos formos ir spalvos atspindinčios veiklą.
     
    Šioje svetainėje rasite logotipų, kurie atitinka šiuos penkis taisyklės punktus ir šį tą daugiau. Logotipai su paslėptais simboliais
     
    Keli pavyzdžiai
    http://img96.imageshack.us/img96/1700/fedexy.jpg
    FedEx - paslėpta rodyklė
     
    http://img20.imageshack.us/img20/599/sunyzs.jpg
    Sun microsystems - iš visų pusių perskaitomas žodis SUN.
     
    http://img406.imageshack.us/img406/7033/citydirect.jpg
    City Direct - tarp raidžių C ir D įžvelgiamas lėktuvas.
     
    http://img600.imageshack.us/img600/8468/eightt.jpg
    Eight - visos raidės sudarytos naudojant skaičių "8".
     
    Problema
     
    Pirma. Nusistovėjusi nuomonė, kad logotipas tai tiesiog graži ir gerai besižiūrinti ikona ar paveikslėlis. Žmonės, arba kitaip potencialūs klientai, nesupranta, kodėl už gražią ikoną reikia daug mokėti. Logika paprasta - nėra sudėtinga nupiešti gražų paveikslėlį.
     
    Antra. Internete pilna tinklalapių, kurie siūlo už minimalią sumą, tarkim £25 sukurti logotipą. Šios kompanijos tiesiog iškreipia ir žlugdo visą grafinio dizaino rinką. Radau įdomų grafinio dizaino kompanijos atliktą ekspermentą. Įmonės darbuotojai sukūrė įsivaizduojamą santechnikos darbų paslaugas teikiančią kompaniją, kuriai reikia logotipo. Parašė užklausas į keletą svetainių, kurios internete skelbėsi pigiai ir greitai kuriančios logotipus. Rezultatas buvo daugiau nei patenkinamas atsižvelgiant į investicijos dydį.
     
    Pateikiu šešis pirmuosius "logotipų" pasiūlymus.
    http://img152.imageshack.us/img152/5372/32608271.th.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8110/42252684.th.jpg
     
     
    Galutinis "logotipo" variantas, atlikus visus pakeitimus pagal išgalvoto užsakovo norus.
    http://img207.imageshack.us/img207/3607/cheaplogoblog10.th.jpg
     
     
    Neperrašinėsiu viso straipsnio, nes originalus tekstas tikrai LABAI VERTAS DĖMESIO. Visa ekspermento eiga ir rezultatus rasite How LO can you GO? The following guest post was written by Tom and Phil of London-based Mat Dolphin.
     
    Kaip turėtų būti kuriamas logotipas
    Internete yra tikrai daug profesionalių straipsnių apie tai kaip turėtų būti kuriamas profesionalus logotipas. Tarptautiniu mastu pripažinti grafikos dizaineriai atskleidžia logotipų kūrimo procesą.
     
    Logotipo sukūrimas apima šiuos procesus:
     
    1. Logotipo dizaino brief'as (lietuviškai "trumpukas")
    Užpildomas klausimynas apie įmonę, jos vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Įmonės atstovai išsako savo lūkesčius, norus, formų ir spalvų prioritetus.
     
    2. Tyrimas.
    Atliekamas konkrečios pramonės šakos tyrimas, susipažįstama su jos istorija. Peržvelgiami pagrindinių konkurentų logotipai.
    3.Logotipų tyrimas. Peržvelgiami sėkmingi logotipai, kurie atitinka dabartinius logotipų stilius ir tendencijas, susiję su dizaino brief'u.
     
    4.Sketching (nerandu tinkamo vertimo) ir koncepcijos paieškos.
    Remiantis logotipo dizaino brief'u ir tyrimais, pasitelkiant kūrybiškumą ieškoma forma ir galima logotipo koncepcija. Idėjų ieškoma popieriuje, vėliau logotipai vektorizuojami kompiuterinėmis programomis.
     
    5.Pertrauka apmastymams.
    Tai leidžia turimom idėjom subręsti ir išskirti tinkamiausias.
     
    6.Dizainerio pozicija.
    Yra du būdai dirbti: kurti logotipą remiantis tik kliento norais arba komunikuoti su klientu ieškant geriausio sprendimo atitinkančio kliento ir dizainerio lūkesčius.
     
    7.Prezentacija.
    Pasirenkama ar bus pristatoma keltas atrinktų logotipų ar visos variacijos.
     
     
    Daugelis užsakovų, o nenustebčiau ir dizainerių, net neįsivaizduoja, kad logotipo kūrimas gali apimti tiek daug procesų. Įdomu kaip atrodo logotipo dizaino procesas įmonių siūlančių logotipus greitai ir pigiai. Mano asmeninis spėjimas, kad idėjų ieškoma nemokamų paveikslėlių kataloguose, galbūt net clipartuose. Naudojami nemokami šriftai.
    Kokią išliekamąją vertę gali pasiūlyti toks logotipas? Ar tikrai jis atspindės įmonės vykdomą veiklą, bus paprastas, įsimenamas, ilgaamžis, universalus ir tinkamas?
     
    Logotipų konkursai.
    Anksčiau galvojau, kad tai puikus būdas dizaineriams užsidirbti papildomų pajamų, o užsakovams logotipą rinktis iš daug skirtingų dizainerių pateiktų variantų. Dabar taip nemanau. Visgi kuriant logotipą dizaino konkursui retai kada užsakovas pateikia profesionalų dizaino brief'a, palieka laiko apmastymams, tyrimui, sketching'ui ir t.t. Logotipus keičia gražiai atrodantys paveikslėliai su minimalia užuomina į įmonės veiklą.
     
     
    Pabaigai.
    Labai norėčiau tikėti, kad daugelis dizainerių prieš kurdami logotipą atlieka bent dalį šių procesų. Lygiai taip pat tikiuosi, kad nenusileidžiate kliento norams ir nedirbate kaip robotai vykdantys įsakymus, bet esate kūrybingi ir savo galva mastantys dizaineriai, kurie išmano gero, profesionalaus logotipo kūrimo principus.
    Aš asmeniškai esu dizainerė, kuri ieško būdų kaip kurti geriau. Ne visi mano kurti logotipai yra geri ir atitinka straipsnyje pateiktus kriterijus. Bet aš judu į priekį ir tikiuosi mano ateities projektai bus kokybiškesni.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...