Pereiti prie turinio

Internete tykojantys „klaidų plėšikai“ krauna turtus „Google“


Rekomenduojami pranešimai

Iš tyčia klaidingai užrašytų populiarių interneto svetainių vardų galima nemažai užsidirbti, atskleidė Harvardo universiteto mokslininkų tyrimas.

 

Vadinamasis „URL plėšikavimas“, kai pavieniai asmenys arba įmonės užregistruoja tyčia su rašybos klaidomis parašytus populiarių interneto svetainių pavadinimus, kai kuriais atvejais yra labai pelningas verslas. Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai Tyleris Moore‘as ir Benjaminas Edelmanas apskaičiavo, kad tokiuose tinklalapiuose, į kuriuos interneto vartotojai patenka klaidingai naršyklės adresų laukelyje surinkę mėgiamos svetainės adresą, skelbiama „Google“ reklama kasmet bendrovei gali sukrauti beveik po 500 milijonų dolerių.

 

Pavyzdžiui, domenų vardai gogle.lt, googl.lt ar googlee.lt yra galbūt registruoti pažeidžiant prekės ženklo "Google" savininko teises. Taip pat domeno varde gali būti naudojamos papildomos raidės, pavyzdžiui, "www" – domeno vardo priekyje (visas svetainės adresas gali atrodyti taip: http://www.wwwgoogle.lt). Rašybos klaidų tikimasi renkantis ir pačius domenus, pavyzdžiui, vietoj ".biz", ".com" ar ".lt" registruojami ".bz, .cm, .tl (t. y. praleidžiant ar sukeičiant domenų raides vietomis).

 

Jei interneto vartotojų nepastabumu paremto „typosquatting“ „verslo“ strategija būna sėkminga, tai yra, pavyksta užregistruoti dažnai klaidingai renkamus itin populiarių svetainių vardus, tokių domenų savininkai gali savo tinklalapiuose skelbti reklamą. Pavyzdžiui, jie gali pasirinkti „Google“ reklamos tinklą, kuris automatiškai įkelia reklamą priklausomai nuo tinklalapio turinio arba savininko pateiktų raktažodžių.

 

Bandydami įvertinti galimą ekonominį efektą, Harvardo universiteto mokslininkai sudarė tipinių klaidų, kurias galima atsitiktinai padaryti renkant 3264 populiariausių „.com“ interneto vardų srities svetainių pavadinimus, sąrašą. Šias svetaines jie pasirinko remdamiesi „Alexa.com“ sudaromais populiarumo reitingais. Tyrimo autoriai nustatė, kad kiekvienos iš šių svetainių lankytojų tyko maždaug po 280 „URL plėšikų“ – tyčia klaidingai užrašytų domenų, skelbia „New Scientist“.

 

Tada mokslininkai pasitelkė programą, kuri aplankė 285 000 iš visų 913 920 „klaidingų“ tinklalapių, bandydama įvertinti, kokių pajamų iš reklamos gali tikėtis jų savininkai.

 

Pasak Moore‘o ir Edelmano, jei 100 000 populiariausių interneto tinklalapių lankytojų tyko daugmaž tiek pat „URL plėšikų“, kaip tyrimo metu naudotų svetainių iš „Alexa.com“ reitingo atveju, į „klaidingą“ svetainę kiekvieną dieną gali patekti iki 68 mln. žmonių. Mokslininkų teigimu, beveik 60 proc. tokių tinklalapių gali skelbti „Google“ reklamą. Jie priėjo išvadą, kad jei „Google“ už reklamos parodymą „klaidingų“ tinklalapių lankytojams gauna tiek pat pajamų, kaip ir iš reklamų, pateikiamų prie paieškos rezultatų, „URL plėšikai“ kasmet jai gali sukrauti po 497 milijonus dolerių. 2009 m. „Google“ gavo 23 mlrd. dolerių pajamų, 97 proc. jų – iš reklamos.

 

„Google“ atstovai pareiškė, kad reklama iš „URL plėšikų“ tinklalapių yra išimama, jei gaunamas registruoto prekės ženklo svetainės savininko skundas, tačiau atsisakė išsamiau komentuoti Harvardo universiteto mokslininkų tyrimo rezultatus.

 

B. Edelmanas jau anksčiau yra kritikavęs „Google“ praktiką, kai reklama skelbiama tyčia klaidingai užrašytų interneto domenų tinklalapiuose. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad kai kurie interneto svetainių savininkai turi užregistravę tūkstančius „klaidingų“ tinklalapių, ir „Google“ bei kitiems internetinės reklamos paslaugų teikėjams būtų nesunku identifikuoti „URL plėšikus“.

 

Tiesa, turtai kraunami ne tik „Google“, bet ir šiame versle įsisukusiems apsukruoliams. Apie bene garsiausią iš jų - Keviną Hamą - galite paskaityti dar 2007 metais žurnale "Kompiuterija" publikuotame straipsnyje.

 

http://www.technologijos.lt/n/technologijo...is?name=S-11465

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

Tikra tiesa!

Tik, kad kai kurie zmonės tai jau senai suprato ir pasinaudojo tuom savo naudai. Pati google suteikia nemokama ir nepakartojamą įrankį, kurio pagalba galima surasti tas klaidas, kurias zmonės įvelia rašydami svetainės adresus ar šiaip žodžius ir frazes.

Man pačiam yra tekę statyti pinigus naudojant Adwords ant frazių, kurios parašytos klaidingai, tačiau man atnešė nemažą kiekį paspaudimų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Tikrai neblogas straipsnis.

Pats kartą buvau užklydęs į http://gogole.lt manau turėtų nešti nemažą pelną šis domenas savininkui.

 

Nemanau, kad GOGOLE.LT neštų kažkokį pasakišką pelną, būtų .com domenas gogole, kuris taip pat priklauso googlui tada butų jam labai linksma gyvent :) Tiek čia tų lietuvių tėra.. o dar klystančių :) bet esmė tame, kad tie kurie tikrai iš to gerai uždirba turi šimtus ar tūkstančius tokių klaidinių domenų..

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pražvelgiau Lietuvos lankomiausių tinklapių top10 adresus su .tl galūnėmis, tai laisvi šie: skelbiu.tl, plius.tl, diena.tl (keista kaip diena.lt pakliūna į Lietuvos lankomiausių svetainių top 10, pirmą kartą matau šį puslapį :laugh_xmas: )

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...