Pereiti prie turinio

„Microsoft“ kryžiuoja kardus su piratais


Rekomenduojami pranešimai

Laboratorijoje Dubline (Airija) Donaldas Keatingas su pagal užsakymą pagamintu mikroskopu tiria padirbtą programinės įrangos kompaktinį diską, rašo businessweek.com.

 

Policija atlieka balistinę ekspertizę, kad nustatytų, ar kulkos šautos iš įtariamojo ginklo, o kompanijos vyriausiasis teismo ekspertizės specialistas D. Keatonas pagal įbrėžimus, griovelius, kraštelį aplink kompaktinio disko centrinę ertmę tikrina, ar diskas toks pat, kaip kiti padirbtieji. Paskui jis bandys atsekti, kokioje gamykloje pagamintas padirbtasis diskas.

 

Patikrinimas moderniomis technologijomis – viena iš didžiausios pasaulyje programinės įrangos gamintojos kovos su padirbinėtojais būdų. Devyniose šalyse esančiose „Microsoft“ laboratorijose dirba 75 tyrėjai, teisininkai ir analitikai, daugelis iš jų turi patirties narkotikų ir mafijos bylose. Specialistai apsiginklavę žemėlapiais, kurie padeda tiksliai nustatyti, kur įtariami produktai pirkti arba aptikti teisėsaugininkų, programine įranga, kuria identifikuojami pirštų atspaudai ant kompaktinių diskų, ir programa, kuri naikina internete esančias klastotes, kurias galima parsisiųsti.

 

Kasmet dėl padirbinėtojų programinės įrangos pramonė netenka apie 10 mlrd. dolerių, rašoma rinkos tyrimų bendrovės IDC specialisto Johno Gantzo metinėje ataskaitoje apie padirbinėjimą pasaulyje. O daugiausiai padirbinėjama „Microsoft“ gaminių.

 

Kai „Microsoft“ surenka įrodymų, kur gaminamos klastotės, įspėja vietos teisėsaugininkus. 2007 m. kompanija padėjo kinų teisėsaugininkams susekti sindikatą, iš padirbtų „Mirosoft“ produktų susikrovusį 2 mlrd. dolerių. Gruodį padėjo Indijos policijai susekti vieną iš didžiausių šalyje „Microsoft“ produktų perpardavinėtojų, kuris prekiaudavo teisėtomis prekėmis kartu su padirbiniais.

 

Kai kompanija pralaimėjimo piratavimo bylą Anglijoje, „Microsoft“ asocijuotas vyriausiasis advokatas Davidas Finnas, atsakingas už kovą su piratavimu, 2000 m. įsteigė skyrių. Teisėjas pareiškė, jog „Microsoft“ pateikė nepakankamai įrodymų, kad programinės įrangos diskai padirbti. D. Finnas, JAV buvęs kaltintoju teroristų ir narkotikų prekeivių grupuočių vadų bylose suprato, kad kompanijai stinga žinių, kaip surinkti ir pateikti piratavimo įrodymus. D. Finno teigimu, stambaus masto nusikalstamą veiklą vykdo nusikaltėlių grupuočių sindikatas, o kovai su juo įprastų „Microsoft“ teisinių priemonių nepakanka.

 

Patikrinimą galima atlikti tik Dublino laboratorijoje turimu specialiu mikroskopu. Kadangi teisės sistemoje reikalaujama, kad kriminaliniai įrodymai liktų šalyje, „Microsoft“ pradėjo taikyti naujesnius metodus – reikia standartinio kompiuterio, diskasukio ir programinės įrangos. Metodo esmė – aptikti lazerio paliktus skaitmeninius pėdsakus ant disko.

 

Vis daugiau piratinės programinės įrangos parsisiunčiama iš interneto, tad skyrius naudoja programinę įrangą, kuria tikrinama, ar tinklalapis nenaudoja neteisėtų ‚Microsoft“ produktų. Prieš tris savaites komanda aptiko interneto svetainę, kurioje buvo siūloma konvertuoti bandomąją programos „Microsoft Office 2010“ versiją į nemokamą. Išsiaiškinta, kad interneto svetainėje buvo kenkėjišų kodų, kurie galėjo padaryti žalos kompiuteriui. Neteisėtą programinę įrangą pašalino.

 

Po sėkmingų operacijų organizuoti nusikaltėlių sindikatai paralyžiuojami laikinai, daugelis, deja, vėl grįžta prie senos veiklos arba atsiranda naujų. „Microsoft“ mano, kad 2007 m. susektas sindikatas Kinijoje vėl ėmėsi veiklos.

 

Programinės įrangos gamintojų ir platintojų susivienijimo (angl. Business Software Alliance) vadovo Roberto Holleymano teigimu, susėmus vieną grupuotę, atsiranda kitų, tačiau reikia kovoti, antraip „plyšelis užtvankoje gali tapti fontanu“.

http://www.technologijos.lt/n/technologijo...amp;l=2&p=1

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Kasmet dėl padirbinėtojų programinės įrangos pramonė netenka apie 10 mlrd. dolerių, rašoma rinkos tyrimų bendrovės IDC specialisto Johno Gantzo metinėje ataskaitoje apie padirbinėjimą pasaulyje.

Jeigu nebūtų padirbinėtojų, dauguma naudotų nemokamas programas. Pradedant operacine sistema ir baigiant žaidimais.

Taigi teigti, kad pramonė netenka 10 mlrd. dolerių yra neteisinga!

Čia jau antra naujiena per pastarąsias dienas, pagal kurią būtų galima sukurti filmą. Tik šį kartą kriminalinį.

 

Devyniose šalyse esančiose „Microsoft“ laboratorijose dirba 75 tyrėjai, teisininkai ir analitikai, daugelis iš jų turi patirties narkotikų ir mafijos bylose. Specialistai apsiginklavę žemėlapiais, kurie padeda tiksliai nustatyti, kur įtariami produktai pirkti arba aptikti teisėsaugininkų, programine įranga, kuria identifikuojami pirštų atspaudai ant kompaktinių diskų, ir programa, kuri naikina internete esančias klastotes, kurias galima parsisiųsti.
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...