Pereiti prie turinio

Geriausių forumo straipsnių konkursas grįžta


Rekomenduojami pranešimai

Rugsėjo pirmoji - ta diena metuose, kai su rudeniu prasideda naujas mokslo ir darbo sezonas. Nuostabus laikas pradėti konkursui, o ypač tokiam, kurio nugalėtojai bus skelbiami pasibaigus kiekvienam metų laikui.

 

Uždarbis.lt vienija žmones, kurie kažko siekia savo gyvenime. Dauguma turite savo technologijų ar verslo sritis, kuriomis domitės, kurioms skiriate savo laisvą (o dalis - ir visą) laiką.

 

Mūsų forumo tikslas yra dalintis žiniomis - tuo, ką įgyjate ieškodami informacijos, skaitydami ir bandydami įgyvendinti patys. Dalintis žiniomis nereiškia atskleisti savo idėjas (verslo paslaptis?) - greičiau papasakoti tai, kas leido joms gimti ar paversti jas realybe, - papasakoti tai, ką jūs išmanote, ką išmokote, kuo naudojatės, kokias išvadas toje srityje padarėte.

 

Kodėl verta rašyti?

 

Neabejoju, jog dauguma mielai perskaitytų įdomų kito uždarbiečio straipsnį, bet nemaža dalis turbūt savęs paklaus: o kodėl aš turėčiau rašyti pats, net jei ir turiu ką pasakyti? Priežasčių yra ne viena:

 • Rašydamas pasirinkta tema apie ją neišvengiamai sužinosi daugiau negu žinojai iki tol. Bandydamas nuosekliai dėstyti mintis ir supažindinti skaitytoją su konkrečia sritimi supranti, jog žinai dar ne viską, užduodi sau papildomų klausimų, ieškai daugiau informacijos. Galiausiai baigęs ir paskelbęs savo darbą kitiems pats jautiesi atradęs nemažai naujo (galiu tai pasakyti iš asmeninės patirties).
 • Dalindamasis savo žiniomis įgauni kitų pagarbą ir pasitikėjimą. Jei atvirai, man nedaro jokio įspūdžio forumo narys su 2000 pranešimų, jei aš nei vienos skaitytos jo žinutės negaliu prisiminti (ką jis tuomet rašė? pranešimus, neviršijančius dviejų sakinių?). Ir visiškai priešingai - jeigu aš perskaitysiu žinutę žmogaus, kuris vos vakar čia užsiregistravo, bet jo žinutė bus man įdomi, naudinga - aš jį greitai įsiminsiu ir žinosiu kaip narį, kuris išmano savo sritį, o kitą kartą galbūt atsidarysiu temą tik todėl, jog joje parašė jis - o žinau, kad nerašytų, jei neturėtų ką pasakyti. Taigi tai, ką jūs rašote, kuria jūsų įvaizdį. Jei man reikėtų su kuo nors pasikonsultuoti, ieškočiau verslo partnerio naujai idėjai įgyvendinti ar gero darbuotojo - pirmiausia bandyčiau prisiminti visus protingus žmones, kuriuos žinau, ir tarp jų būtinai atsirastų tokių, kurie galvoje įstrigo tik dėl savo minčių, išreikštų forume, - net jeigu jų asmeniškai ir nepažįstu.
 • Tavo straipsnis yra nuostabi tavo paties reklama. Įsivaizduokime, kad esi WordPress asas ir parašai puikų straipsnį: "WordPress turinio valdymo sistemos diegimas ir modifikavimas". Žinoma, tu prieš tai pasakysi: "Ei, o kodėl aš turėčiau visus mokyti to, iš ko pats uždirbu? Man nereikia konkurentų!". Bet... Pagalvok, kas atsidarys ir skaitys tavo straipsnį (galbūt netikėtai atrastą naršant forumą, galbūt - kaip pirmą paieškos rezultatą pateiktą mūsų forumą mylinčios Google), - tie, kuriems reikia šios paslaugos. Dalis žmonių ras laiko ir noro pagal tavo nuoseklų gidą (su šauniais patarimais!) viską išmokti ir atlikti patys - ir už tai tau bus amžinai dėkingi, minės geru žodžiu ir vargu, ar atsisakys kokią paslaugėlę atlikti, tau kada nors jų paprašius. O kiti? Jie kreipsis į tave su darbo pasiūlymais. Į tave, o ne į visus tuos, užpildančius internetą savo vieno sakinio skelbimais ("Dirbu su WordPress. Greitai ir pigiai. Rašyti pamparam@noriupinigu.lt"). Jie kreipsis į tave todėl, kad žinos, - jei žmogus parašė apie tai straipsnį (ir straipsnis sulaukė teigiamų atsiliepimų) - jis puikiai išmano šią sritį ir jam galima patikėti šį darbą. Dar geriau - į tave jau kreipsis ne kaip į žmogų, ieškantį darbo, o kaip į specialistą, - patys geriausi klientai yra tie, kurie ateina patys - tau nereikia jiems nieko įrodinėti ir turi visas teises į aukštesnį atlygį (- nes esi kietas, žinoma, - ir visi tai žino - visi, kurie perskaitė tavo šaunų straipsnį).

Ar reikia daugiau priežasčių, kad jau galėtum pradėti galvoti savo būsimo straipsnio antraštę?

 

Apie ką rašyti?

 

 • "How to": kaip ką nors atlikti? Žmonėms dažniausiai kyla problemos ir jie ieško, kaip jas išspręsti. Pagalvokite, su kokiais iššūkiais esate susidūrę ir juos sėkmingai įveikę - galbūt tą patį dabar bando padaryti daugybę kitų žmonių? Pavyzdžiui:
  • įmonės steigimas (ką daryti, norint turėti savo įmonę? nuo pirmo žingsnio iki steigimą liudijančio popieriaus rankose);
  • geriausi nemokamos reklamos būdai (kaip išnaudoti socialinius tinklus, SEO ar bet ką kitą - tai, kas iš tikrųjų veikia);
  • uždarbis iš interneto projekto (ką apmokestinti? kokius reklamos tinklus rinktis?);
  • atsiskaitymų integracija (kreditinės kortelės, mokėjimai.lt, PayPal, SMS mokėjimai);
  • el. parduotuvės ir aukcionai (ką reikėtų žinoti norintiems pirkti ir parduoti internete? svetainės, muitai, legalizavimas);
  • tinklaraščių rašymas (kaip pritraukti ir išlaikyti skaitytojus? ką turi turėti geras blogas ar blogeris);
  • web dizaino technologijos (CSS; jQuery; HTML5; karpymas: kaip PhotoShop kūrinį paversti tinklalapiu);
  • reklamos kompanijų kūrimas ir reklamos sritys (internetas, TV, radijas, spauda - kas verta ir kas ne; Google Adwords gidas);
  • serverio konfigūravimas (dažniausiai pasitaikančios saugumo spragos)

  [*]Savo projekto / verslo istorija:

  • kaip gimė idėja;
  • su kokiomis problemomis susidūrėte jį įgyvendindami;
  • ką dabar darytumėte kitaip (kokių klaidų nebekartotumėte);
  • kas lėmė jo sėkmę arba nesėkmę.

  Mano pavyzdys: VisosNaujienos.lt: idėjos gimsta sprendžiant savo paties problemas

  [*]Įrankiai ir paslaugos, kurias naudojate savo veikloje. Pavyzdžiui:

  • apskaitos tvarkymo, sąskaitų išrašymo programos;
  • pirkimas ir pardavimas eBay;
  • tobulo kompanijos Facebook fanų puslapio kūrimas;
  • programavimo framework'ų gidai (Ruby on Rails, Django, CodeIgniter);
  • įvairių API (pvz., Google Maps) integravimas į savo svetainę.

  Puikus paslaugos aprašymo pavyzdys: MeXiukas apie MoneyBookers

  Atsimenu, Uždarbis.lt žurnalui rašiau straipsnį apie tuo metu buvusią naujieną - Google Docs paslaugą. Tiesą sakant, pats iki tol ja aktyviai nesinaudojau, o pradėjau tik parašęs straipsnį - domėdamasis visais privalumais ir trūkumais supratau, koks tai naudingas dalykas (ir netgi šį įrašą dabar renku Google Docs lange).

  [*]Rinkiniai / santraukos / apžvalgos įdomių / naudingų kitų žmonių kalbų arba straipsnių. Mano pavyzdys:

Keliomis mano pateiktomis temomis straipsniai forume buvo parašyti prieš 3-5 metus. Per tą laiką galėjo nemažai kas pasikeisti, todėl, net jei straipsnis ta tema jau egzistuoja, bet, manote, kad galite pateikti daugiau informacijos, - pirmyn.

 

Kaip rašyti?

 

Tai kiekvieno autoriaus reikalas, bet aš pastebėjau, kad aprašant daugumą technologijų ir paslaugų beveik visada tenka atsakyti į šiuos pagrindinius klausimus:

 

 • Kas tai (vienu sakiniu), kaip veikia ir kodėl yra reikalinga?
 • Pagrindiniai privalumai (kuo ypatinga?)
 • Trūkumai (ką sako kritikai ir tie, kurie renkasi alternatyvas?)
 • Kokios yra alternatyvos?

Galbūt turi kuo pasidalinti, bet minčių dėstymas raštu niekada nebuvo tavo pomėgis (tikriausiai tai pasakytų pusė informatikų)? Geras straipsnis neprivalo būti kaip nuoseklus pasakojimas - tu gali jį suskaidyti į mažas dalis, kurios nereikalauja ypatingo rašymo talento, bet nenumuša kokybės. Pavyzdžiui:

Kalbos stilius

 

Labai svarbu atkreipti dėmesį į savo teksto stilių. Jei sakiniai prasideda iš mažųjų raidžių, nenaudojamos lietuviškos raidės, naudojama šnekamoji kalba ("nu, tai va, tada daryk šitaip") - pirmas įspūdis iš karto susidaro neigiamas ir gali sugadinti net ir gerą rašinį.

 

Rašykite oficialia kalba - taip, tarsi jūsų straipsnis - tokį, kokį pateiksite, - būtų iškart spausdinamas žurnale. Oficiali kalba nereiškia, kad reikia naudoti sudėtingus žodžius, kurių paprastai nevartojate, - tai būtų nenatūralu tiek jums, tiek skaitytojui. Oficialumas reiškia pirmiausi atsisakyti to, kas nedera, - ko, sakykime, nevartotumėte rašydami laišką prezidentei ar kitam gerbiamam žmogui, kurio nepažįstate (o ne SMS'ą draugui), - juk daugumos būsimų savo skaitytojų jūs taip pat asmeniškai nežinote.

 

Mano asmeninis patarimais būtų tekstą skaidyti į kuo daugiau pastraipų - tuomet jį yra žymiai patogiau ir maloniau skaityti - manau, tą pastebėjote ir patys. Po 3-5 sakinius vienai pastraipai atrodo nuostabu.

 

Geras straipsnis kalbos kultūros tema: Pyst* kablelio nėra – atseit** jo nereikia

 

Svarbu žinoti

 

 • Konkurse dalyvauja straipsniai IT ir verslo temomis (kitaip sakant, viskas apie ką diskutuojama šiame forume, išskyrus "Apie viską" skiltyje)
 • Straipsnis turi būti parašytas lietuvių kalba
 • Pirmenybė - originaliems (paties rašytiems) straipsniams, bet gerų tekstų vertimai iš užsienio kalbų su asmeniniais papildymais taip pat nedraudžiami, tik originalas privalo būti nurodytas
 • Dalyvauti gali visi, įskaitant moderatorius ir administratorius
 • Būkite savikritiški. Prieš skelbdami tai, ką parašėte, pagalvokite, kokias pastabas jums galėtų duoti kritikai (ko kiti gali pasigesti jūsų darbe) - ir pasistenkite tekstą dar papildyti (juk norisi sulaukti teigiamų komentarų, ar ne?)
 • Nėra jokių deadline'ų: rašyti galite kada norite. Tiesiog visi per rudenį parašyti straipsniai bus renkami iškart jam pasibaigus. Jeigu parašysite gruodžio pirmąją - tai jau žiemos straipsnis ir pretenduos į apdovanojimus, kurie bus įteikiami žiemai pasibaigus, - kovo pradžioje (ir t.t.)
 • Jūsų straipsnis pirmiausia turi būti paskelbtas šiame forume. Tai yra, jeigu turite tinklaraštį, naujienų portalą ar kita, galite konkursui pateiktą straipsnį publikuoti ir savo svetainėje, bet tik po to, kai jis jau paskelbtas Uždarbis.lt. Be to, prie straipsnio negali būti tokių prierašų, kaip: "Šaltinis: manoblogas.lt"
 • Savo straipsniui sukurkite atskirą temą skiltyje, kuriai jis priklauso. Nesiųskite man ar kitiems administratoriams - tai jūsų darbas, jums ir reikia jį skelbti
 • Prie straipsnių nereikia rašyti "Skirta konkursui" ar panašiai. Nepraleisime. Prašymas moderatoriams: pastebėjus įdomų įrašą, jį prisegti tos skilties (subforumo) viršuje, jog jį matytų visi lankytojai, patekę į tą skiltį, ir gera tema nenugrimztų į apačią su naujų temų srautu. Parašę straipsnį galite pateikti nuorodą į jį šioje temoje - įtrauksiu į sąrašą.

Apdovanojimai

 

Geriausių straipsnių autoriai pasipuoš Uždarbis.lt marškinėliais. Įdomiausius rudens straipsnius skelbsime ir jų autorius apdovanosime gruodžio pradžioje. Be to, jeigu forumo nariai bus linkę dalintis savo žiniomis vieni su kitais ir sulauksime pakankamai šaunių įrašų, - tai bus puiki priežastis pagalvoti apie Uždarbis.lt žurnalą (kurio pirmąjį numerį laikė savo rankose arba skaitė internete daugiau nei 10 000 žmonių) ir geriausius straipsnius išspausdinti jame :)

 

Rugėjis'10 - Sausis'11

 

Vasaris'11 - Kovas'11

 

Kovas'11 -

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Vien del to, kad atgaivins zurnala su mielu noru parasyciau kelis straipsnius jei siek tiek atsilaisvinsiu. :)

 

P.S. Paskaites title galvojau, jog uzdarbis.lt nusirito iki tiek, kad mokes uz straipsnius. :)

 

Nusirito? Net jeigu ir moketu, as palaikyciau ideja, visgi forumas apie uzdarbi, jie yra administracija, jie nori pateikti kuo naudingesne informacija vartotojams, kodel gi uz tai nesumokejus? :)

 

 

P.s. reikės vieną straipsnį parašyti tokią temą apie kurią čia nelabai kas šneka.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau tik Lietuvoj visi prašo pinigu už kažkokį atlikta darbą.

 

Paimkim http://ezinearticles.com/benefits/ seniausią internete straipsnių talpinimo vietelę. dabar ji biški išsigimus, bet pagrinde galima ras daug gero. O ką už tai gauna autorius? Ogi keletą backlinkų ir daug didesnį lankomumą nei kartais pats gali gauti paskelbęs tą pačią informacija savo svetainėje. Be to dar gaunama reputacija kuri gali rimtus verslo partnerius prisijungi ir pagelbėti autoriui.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Esme,yra kad kad ir kas tu bebutum ar Lietuvis ar lenkas,visada visi nori gauti naudos,ir kaip kazkuris post virsuje,sako: pagalvojau kad uzdarbis nusirito,ir siulys pinigus uz straipsnius, taigi argumentuosiu: O kodel gi ne? seip abstrakciai paemus,uzdarbis.lt svetaineje lankausi ne vienerius metus,ir niekuomet, nebuvo kile ideju, ir zinoma nebuvo ne vienos temos kuria buciau perskaites ir rades tikra uzdarbi,is kurio gali buti kazkoks pelnas, materialine ar moraline prasme,ir vien del to kad uzdarbis.lt as daug kartu sakiau pats sau kad sios svetaines domenas meluoja,bet vis del to tai nera tiesa,tai yra tiesiog tas kad siame forume lankosi daugybe zmoniu,kurie neturi jokiu verslo,pramones ar kitokiu ideju,neturi pajamu(kalba eina apie scamerius) ir uzdarbis.lt domenas juos iskart atveda cia, bet yra taipogi daugybe zmoniu,kurie prisideda savo patirtimi,savo nuomone,savo isgyvenimais,interneto platybese,ir zinoma realybeje is ko jie gyvena is ko zmones suduria gala su galu,o kai kurie net varto tam tikras sumas kurios turi daugybe nuliuku, bet viso mano post'o esme yra tame,kad tai yra velgi gerb. Kerniaus ideja,pagyvinti si puslapi ir tikrai manau kad ji bus sekminga,ir kazkam ji pades, jo gal net ir kazkas is to pataps didis ir garsus zmogus, viso sio uzdarbis.lt portalo sukuryje, ir visiems linkiu,ir prasau jai kas turite,turejote,ar mastote tureti kazka tokio apie ka Gerb. Kernius mums siulo parasyti,tai noreciau ir as paprasyti nepagaileti tu keliu valandu,ar minuciu ir parasyti, tai ka jus turite galvojate,ar norite kad butu igyvendinta,nes kiekvienas jusu siekis,kuris siekia gerio,ir zinoma pelno jums ankciau ar veliau atsiperka,net tada jai jus pats apie tai bunate pamirses bet gaunate parama,pelna,reklama ar pagyrima uz tai kad kazkadais kazkas jusu deka islipo is sraunios gyvenimo tekmes :) Manau daugelis suprato ka as norejau pasakyti,galbut kazkas ne,ir tiems kas nesuprato noreciau pasakyti kad anksciau ar veliau jus suprasite :) aciu.

Redagavo tidus
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Esme,yra kad kad ir kas tu bebutum ar Lietuvis ar lenkas,visada visi nori gauti naudos,ir kaip kazkuris post virsuje,sako: pagalvojau kad uzdarbis nusirito,ir siulys pinigus uz straipsnius, taigi argumentuosiu: O kodel gi ne? seip abstrakciai paemus,uzdarbis.lt svetaineje lankausi ne vienerius metus,ir niekuomet, nebuvo kile ideju, ir zinoma nebuvo ne vienos temos kuria buciau perskaites ir rades tikra uzdarbi,is kurio gali buti kazkoks pelnas, materialine ar moraline prasme,ir vien del to kad uzdarbis.lt as daug kartu sakiau pats sau kad sios svetaines domenas meluoja,bet vis del to tai nera tiesa,tai yra tiesiog tas kad siame forume lankosi daugybe zmoniu,kurie neturi jokiu verslo,pramones ar kitokiu ideju,neturi pajamu(kalba eina apie scamerius) ir uzdarbis.lt domenas juos iskart atveda cia, bet yra taipogi daugybe zmoniu,kurie prisideda savo patirtimi,savo nuomone,savo isgyvenimais,interneto platybese,ir zinoma realybeje is ko jie gyvena is ko zmones suduria gala su galu,o kai kurie net varto tam tikras sumas kurios turi daugybe nuliuku, bet viso mano post'o esme yra tame,kad tai yra velgi gerb. Kerniaus ideja,pagyvinti si puslapi ir tikrai manau kad ji bus sekminga,ir kazkam ji pades, jo gal net ir kazkas is to pataps didis ir garsus zmogus, viso sio uzdarbis.lt portalo sukuryje, ir visiems linkiu,ir prasau jai kas turite,turejote,ar mastote tureti kazka tokio apie ka Gerb. Kernius mums siulo parasyti,tai noreciau ir as paprasyti nepagaileti tu keliu valandu,ar minuciu ir parasyti, tai ka jus turite galvojate,ar norite kad butu igyvendinta,nes kiekvienas jusu siekis,kuris siekia gerio,ir zinoma pelno jums ankciau ar veliau atsiperka,net tada jai jus pats apie tai bunate pamirses bet gaunate parama,pelna,reklama ar pagyrima uz tai kad kazkadais kazkas jusu deka islipo is sraunios gyvenimo tekmes :) Manau daugelis suprato ka as norejau pasakyti,galbut kazkas ne,ir tiems kas nesuprato noreciau pasakyti kad anksciau ar veliau jus suprasite :) aciu.

 

Pakalbejai lyg tau turetu buti viskas paduota ant lekstutes, o gal net ne ant lekstutes, o tiesiai i banko saskaita. Tiesiog toks ispudis susidare perskaicius tavo sita posta.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš tikrųjų - jeigu turite temų, apie kurias norėtumėte sužinoti daugiau iš tų žmonių, kurie tuo užsiima, - rašykite tas temas čia - galbūt ką nors tai paskatins sėsti ir pasidalinti savo žiniomis :)

 

Klausimas: straipsnį, parašytą čia, galima taip pat publikuoti ir kitur (tarkim, asmeniniame tinklaraštyje), taip?

Taip, bet prie straipsnio negali būti prierašo: "Šaltinis: manoblogas.lt" - tiesiog straipsnis pirmiausia turi būti paskelbtas šiame forume, o paskui jau bet kur kitur, - autoriaus valia.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Pakalbejai lyg tau turetu buti viskas paduota ant lekstutes, o gal net ne ant lekstutes, o tiesiai i banko saskaita. Tiesiog toks ispudis susidare perskaicius tavo sita posta.

Jau tu kaip nukliedesi eilini karta,isiskaityk zmogau pirma,tada pakomentuok,kokios lekstutes,kokios saskaitos.Ir is vis pagal kuria mano post eilute,tu taip nusprest sugebejai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar tikrai uždarbyje galima lankytis kiekvieną dieną ! Jūs tik įsivaizduokit, per porą dienų atsirado bent 3 naudingi straipsniai, nors jų apimtis 1-2 puslapiai, bet skaityt nenusibosta :)

 

P.S. Didelis pliusas IFIXUI už autoblogų kūrimo paslaptis !

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar
 • Dabar naršo   0 narių

  Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
 • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.