Techninė profilaktika (Uždarbis.lt neveiks): 23-07 val.

Uždarbis.lt: Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinio • (7 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Paskutinis »
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

Narys yra atsijungęs Kernius 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Administratoriai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 4.739
 • Kartu nuo: 2004-01-05

2010-09-18 02:09 (#1)

*
Mėgstamas

Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti


gidas

Citata

Labas Kerniau,

kreipiuosi į tave su pasiūlymu ir klausimu.

Žiūrėjau tavo blog'ą ir mačiau visokių video apie verslo idėjas, patį verslą ir pastebėjau, kad viskas anglų kalba. Iš tų video suprantu gal tik pusę prasmės, o tai neleidžia įsigilinti į idėjas ir pasiūlymus, tai galvoju paklausti tavęs, kaip lavinti klausą, kad viską suprasčiau?

O kitas klausimas apie kalbėjimą, kaip geriausią anglų klabėjimą lavinti? Su kuo šnekėti? Ne šiaip pašnekėti, o ir naujesnio žodyno įvaldyti. Skaityti knygas? Skaityti žodyną? O kad raiškiai ir aiškiai kalbėti ką daryti?

Tai idėja būtų tokia, parašyti straipsnį šia tema, nes manau daug kam praverstų ši informacija. Arba gali tiesiog man atrašyti, jei tau taip patogiau.


Negalvojau, kad kada nors rašysiu šia tema, nes niekada savęs nelaikiau nuostabiu anglakalbiu, bet ši prieš kelias valandas gauta privati žinutė mane privertė susimąstyti, kaip aš pats pasiekiau tą momentą, kai anglų kalba nebebuvo kliūtis suvokti kitų mintis.

Man pačiam anglų kalbos pamokos mokykloje be teorinių žinių (gramatikos taisyklių), kurių užteko neblogai išlaikyti valstybinį egzaminą, daugiau nelabai ką suteikė ir net baigęs mokyklą aš ne visada suprasdavau atsiverstą New York Times straipsnį, įsijungtą BBC radijo laidą, ar internete žiūrimą Harvardo profesoriaus paskaitą - galbūt dar ir todėl, jog priešingai nei didžioji dalis bendraamžių, nerasdavau laiko iš Linkomanijos pumpuojamiems filmams, kurie daugumai žmonių labiausiai padėjo prasilaužti.

Šio įrašo tikslas yra pateikti minčių, kaip vienu metu ne tik lavinti savo anglų kalbos žinias, bet ir įdomiai plėsti akiratį - pačiam net nejaučiant, jog tuo metu kartu ir mokaisi kalbą. Visa tai skirta žmonėms, kurie jau turi anglų kalbos pagrindus, bet jaučia tarsi plyšį tarp savo žinių ir realaus jų panaudojimo.

Tiesa, tai nėra greičiausias būdas išmokti užsienio kalbą. Greičiausiai išmokti kalbą padeda tik gyvas bendravimas ja, bet dauguma žmonių tokių sąlygų neturi. Be to, turbūt ne daug kas ryžtųsi vienas nuvykti į šalį nė žodžio nemokėdamas vietinės kalbos ir ją išmokti tiesiog būdamas priverstas suprasti aplinkinius - kaip padarė kažkur Europoje mano sutiktas šveicaras, baigęs mokyklą nusipirkęs vienpusį bilietą į Naująją Zelandiją ir grįžęs po metų jau kalbėdamas angliškai (o pirmosiomis savaitėmis nuvykęs bendravo tik gestais).

Taigi šis tekstas žmonėms, kuriems greičiausias būdas išmokti - gyvas bendravimas ta kalba - yra sunkiai pasiekiamas (na, žinoma, nebent Skype persivadinus į "Anna" ir įjungus "SkypeMe" būseną).

Žodyno plėtimas

Aš netikiu tokiais dalykais, kaip: "Užsirašyk ant lapelio ir išmok 20 naujų žodžių per dieną". Pirmiausia, tai reikalauja milžiniško ryžto, o reikalauja todėl, jog yra fantastiškai neįdomu, - o geras mokslas turi tave traukti - tik tada daugiausia išmoksti. Antra priežastis - taip, tu pasidarysi žodžių sąrašą, jį išmoksi, o kiek iš tų žodžių prisiminsi po mėnesio? Manau, kad dauguma žmonių neatsimintų daugiau nei pusės. Kodėl? Nes nuolatos tų žodžių nevartoja. Žmonės galvoje ilgai nelaiko to, kas jiems nebūna reikalinga. Taigi, tu gali greitai išmokti sąrašą žodžių, bet lygiai taip pat greitai jį ir pamirši, jei tie žodžiai realiai tau nebus reikalingi.

Tuomet - paklausi tu - kaip mokytis žodžius, kurių tau reikia ir kurių taip lengvai nepamirši?

Tau reikia išmokti žodžius, kuriuos sutinki kasdien ir kurie tau nuolatos apie save primena. Jie tave erzins ir grauš tol, kol neįsiminsi jų reikšmės.
Tau tiesiog reikia skaityti.

- Bet kaip aš galiu skaityti, jei daugybė žodžių tekste man nežinomi? - pasakysi tu.


Niekada nepulk verstis kiekvieno žodžio, kurio nesupranti. Tiesiog praleisk jį. Bandyk suprasti sakinį iš tų žodžių, kurie tau yra pažįstami. Sakiniuose būna daugybė nebūtinų žodžių ir suprasti esmę užtenka atskirti raktažodžius. Raktažodžiais dažniausia būna veiksnys ir tarinys - visa kita - papildiniai, aplinkybės - tau nėra svarbiausia. Norėdamas jausti malonumą skaitydamas kalba, kurios nemažos dalies žodžių dar nesupranti, turi mokėti juos praleisti, - kitaip tave iš proto išvarys kiekvieno nežinomo žodžio vedimas į Angloną. Verskis žodį tik tada, kai sakinio esmės visiškai nesupranti ir jauti, kad tas sakinys tekste gali būti svarbus - jei ne, tiesiog jį praleisk.

- Kaip aš galiu plėsti savo žodyną, jei daugumos nežinomų žodžių nebandysiu išsiversti? - dar vienas logiškas klausimas tikriausiai kilo tau.


Skaitydamas tekstą tu pradėsi pastebėti dažniausiai pasikartojančius (vadinasi - tau reikalingiausius) nežinomus žodžius ir kokiame kontekste (prie kokių jau tau žinomų žodžių) jie atsiranda. Dažnai bus taip, kad tu pats išmąstysi, ką jie turėtų reikšti, - ir galiausiai į žodyną pažiūrėsi tik smalsumo vedinas - norėdamas įsitikinti, ar nesuklydai.

Geroji dalis - tau nereikia nieko užsirašinėti ar specialiai bandyti įsiminti - nieko. Tiesiog skaityk - reikalingiausius žodžius išmoksi savaime ir tavo žodynas nuolatos plėsis.

Dauguma žmonių renkasi knygas, bet mes juk - interneto karta - ir aš asmeniškai rekomenduoju tave dominančių straipsnių kasdien ieškoti virtualioje erdvėje. Interneto kaip šaltinio privalumas yra ne vienas: pirmiausia, tu susiduri su šiandien britų ir amerikiečių (o ne XVI amžiaus Šekspyro) vartojama anglų kalba, antra - tu gali pasirinkti iš daugybės įdomių šaltinių ir skirtingo kalbos sudėtingumo, trečia - tu sužinai tai, kas nauja.

Ką skaityti? Britų The Guardian yra nuostabus naujienų portalas, kuriame rasi straipsnių bet kokia tema - kuo besidomėtum. National Geographic gali pasirodyti įdomus daugeliui - nereikia būti dideliu gamtos mylėtoju, kad nesusivaldytum ir paspaustum ant antraštės apie ką tik atrastą didžiausią voratinklį pasaulyje. Nedomina naujienų portalai? Štai 100 populiariausių pasaulyje blogų anglų kalba. Jei domiesi IT (tikriausiai nemaža tikimybė būnant Uždarbis.lt nariu, ar ne?), rekomenduoju Mashable, ReadWriteWeb ir TechCrunch.

Išgirsti ir suprasti: video

Jeigu skaitydamas turi praleisti nežinomus žodžius, kad nenustotum skaitęs, tai klausyti geriau pradėti nuo kalbų ir filmų su angliškais (būtinai angliškais, o ne lietuviškais) subtitrais: vienu metu girdėsi ištariamą žodį ir jo neišgirdęs / nesupratęs apačioje perskaityti. Man buvo taip, jog daugumą žodžių aš suprasdavau pažiūrėjęs į subtitrus, bet neišgirsdavau kalboje.

Iš tikrųjų yra daug naudingesnės video medžiagos nei filmai. Aš labai rekomenduoju filmus palikti tiems, kurie niekuo gyvenime nesidomi, ir rinktis nuostabias protingų žmonių kalbas.
Neprilygstamas šaltinis yra TED ("idėjos, vertos plisti"), kurio, atrodo, visos kalbos turi bent jau angliškus (o pačios geriausios - net ir lietuviškus) subtitrus, be to, nėra ilgesnės nei 20 minučių. Rekomenduoju pradėti nuo Sir Ken Robinson visų laikų žiūrimiausios TED kalbos: Mokykla žudo kūrybiškumą.

Toliau.
YouTube turi atskirą Education puslapį, skirtą universitetams talpinti savo paskaitas internete - taip pat su anglų kalbos subtitrų pasirinkimu. Jei studijuojate, tai proga pamatyti, kaip tavo specialybės dalykai yra dėstomi Harvarde, jeigu dar tik ketini studijuoti - galbūt eidamas per skirtingas mokslo sritis ir klausydamas jų paskaitų suprasi, kas iš tikrųjų tave domina. Jei nestudijavai arba studijas jau esi baigęs - YouTube gali išeiti geriausią pasaulyje universitetą. Alternatyvos - AcademicEarth.org ir OCWConsortium.org.

Pačias įdomiausias verslo srities kalbas - dažnai, net ne profesorių, o kviestinių žinomų lektorių, - radau
Standford Entrepreneurship Corner. To paties Stanfordo informatikai internete pateikia nufilmuotą viso semestro programavimo įvado kursą su neįtikėtinu profesoriumi. Savo svetainėje jie publikuoja ne tik programavimo paskaitų vaizdo įrašus, bet ir visus namų darbus ir egzamino užduotis su atsakymais, kuriuos turėjo atlikt to kurso studentai - taigi tu gali išmokti programuoti nuo 0, kol mokaisi anglų kalbos.

Išgirsti ir suprasti: audio

Tu gali neturėti laiko skaitymui arba žiūrėjimui, bet visada atrasi laiko klausymui.

Būdamas pirmo kurso Vilniaus Universiteto studentas kiekvieną dieną važinėdavau po 40 minučių į Saulėtekį ir atgal. Po pirmojo mėnesio supratau, kad klausytis vien muzikos stovint užkimštame troleibuse yra per didelis laiko švaistymas. Įsijungiau radiją ir radau BBC (95.5 FM dažniu Vilniuje; transliacija internetu): iš pradžių beveik nieko negalėjau suprasti - eteryje interviu davęs britas, atrodo, kalbėjo tarsi paukščių kalba - bet programa man pradėjo patikti, net ir nesuprantant kas antro sakinio.

Pradėjau BBC klausytis kasdien - tai tapo mano rytiniu ritualu vykstant į paskaitas, kai galva dar nepavargusi ir pasiruošusi priimti informaciją. Po kelių savaičių pajutau, jog ta paukščių kalba tarsi kažkur dingo ir aš beveik viską suprantu. BBC reportažai ("breaking news") dažnai būdavo labai įdomūs - važiuodamas troleibusu per Antakalnį klausydavausi interviu iš Indijos gilumos su daugiavaike šeimyna, kalbančia angliškai (nuostabu, kiek skirtingų anglų kalbos akcentų gali išgirsti per BBC); taip pat gavau daugybę informacijos apie įvykius skirtingose pasaulio vietose, kas Lietuvos žiniasklaidos neretai nepasiekia. Pradėjęs spalio mėnesį aš nei vieno ryto be BBC nevykau į paskaitas iki pat mokslo metų pabaigos.

Alternatyva radijui yra podcasts - jau įrašytos laidų kolekcijos, kurias kaip dainas - patinkančias atsisiunti į savo kompiuterį ir įsirašai į grotuvą. Tas pats
BBC siūlo didžiulį podcasts katalogą, bet visame internete tiek profesionalų, tiek mėgėjų kuriamų podcasts yra daugybė.

Pabaigai

Tikiuosi, šiuo įrašu bent iš dalies atsakiau į man užduotą klausimą. Manau, visi šie patarimai tinka bandant perprasti bet kurią užsienio kalbą.

Tiesa, praleidau tiek rašymą, tiek kalbėjimą. Sakoma, kad jei nori išmokti rašyti - skaityk, jei nori išmokti kalbėti - klausyk ta kalba. Kaip bebūtų, kai viskas ateina prie (heh, "when it comes to" - nežinojau, kaip čia lietuviškiau) tavo paties sugebėjimų, niekas negali išmokyti geriau nei praktika ir skirtas laikas. "Practice makes it perfect" - kaip sako britai.

172


Narys yra atsijungęs dzodzo 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +92 -0
 • Pranešimai: 3.238
 • Kartu nuo: 2009-08-27
 • Miestas:Utena
 • Buvęs:Sedas

2010-09-18 07:50 (#2)

Ačiū!
Turiu tik vieną klausimą, kiek tu baigęs universitetų? (jei nepaslaptis)
0


Narys yra atsijungęs MartynasJ 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +96 -3
 • Pranešimai: 4.401
 • Kartu nuo: 2010-06-09

2010-09-18 08:05 (#3)

asmeniškai aš tai mokykloje mokiausi labai gerai anglų, o namie rašydavau hubus anglų kalba. Pirmi hubai su klaidom buvo, paskui išugdžiau save rašyti gerai ir dabar be klaidų galiu rašyti. O kalbant apie straipsnį tai patiko visai, tik gal temos pavadinimas toks kažkaip nekoks pasirodė.
1


Narys yra atsijungęs Klicko 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +14 -0
 • Pranešimai: 1.865
 • Kartu nuo: 2008-12-11
 • Vardas:Developer
 • Miestas:Visa Lietuva

2010-09-18 08:18 (#4)

Labai naudingas sraipsnis man, iki sio ziurejau filmus su LT subtitrais, bet dabar bandau ziureti su ENG, kolkas labai nepatogu, bet jei sakai, kad taip geriau tai bandysim priprast, dekui uz straipsni.
0


Narys yra atsijungęs Plx 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +14 -0
 • Pranešimai: 2.302
 • Kartu nuo: 2008-01-07
 • Vardas:Valdas
 • Miestas:Kaunas

2010-09-18 09:45 (#5)

Jei jaunas esi, gali žiūrėti animaciją anglišką (power girls, ed eddy kazkaip ten, ir t.t.). Ten žodžių nedaug, bet kai juos gerai išmoksti kažką sudėtingesnio lengviau suprasti.
0


Narys yra atsijungęs mmc357 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +3 -0
 • Pranešimai: 1.572
 • Kartu nuo: 2009-11-13
 • Vardas:Martynas
 • Miestas:Vilnius

2010-09-18 09:56 (#6)

Rodyti pranešimąPlx, 2010-09-18 09:45, pasakė:

Jei jaunas esi, gali žiūrėti animaciją anglišką (power girls, ed eddy kazkaip ten, ir t.t.). Ten žodžių nedaug, bet kai juos gerai išmoksti kažką sudėtingesnio lengviau suprasti.


Jei ne visi sitie ed edd eddy, buciau anglu neismokes. Nors as pradejau nuo dar ankstesniu, wacky racers, scooby-doo ir kitu idomybiu :)
0


Narys yra atsijungęs Mėgstu 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: VIP nariai
 • Atsiliepimai: +90 -0
 • Pranešimai: 4.577
 • Kartu nuo: 2007-04-01
 • Vardas:Mantas
 • Miestas:Vilnius

2010-09-18 10:08 (#7)

Mano prasilaužimas į anglų kalba įvyko pražaidus žaidimą "Runescape" apie 3 metus, nes tuo metu dar buvau išvykęs į JAV, grįžęs pajaučiau, jog galiu daug lengviau suprasti ir kalbėti angliškai, žinoma dar mokytis ir mokytis, bet prie visko prisideda ir kasdienis straipsnių vertimas iš anglų kalbos.
3


Narys yra atsijungęs Kernius 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Administratoriai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 4.739
 • Kartu nuo: 2004-01-05

2010-09-18 10:30 (#8)

Rodyti pranešimądzodzo, 2010-09-18 07:50, pasakė:

Ačiū!
Turiu tik vieną klausimą, kiek tu baigęs universitetų? (jei nepaslaptis)


Ne paslaptis. Metus studijavau VU ekonomikos fakultete, likau nusivylęs ir mečiau. Tuomet išvažiavau į Škotiją, kur dabar studijuoju internetą (Internet Computer Science) trečiame pagal reitingus universitete po Oxford ir Cambridge. Esu rašęs apie tai, kaip vyksta studijos Škotijos universitete, ir davęs interviu Studentų Erai ta pačia tema.
7


Narys yra atsijungęs vilimas 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +17 -0
 • Pranešimai: 330
 • Kartu nuo: 2008-02-15
 • Miestas:Kaunas

2010-09-18 10:44 (#9)

Tikrai gera tema. Didelis aciu. Nors saves jau nelaikau,visisku nemokanciu anglu, bet kai reikejo savaite praleisti su uzsienieciais ir kalbetis angliskai supratau, kad dar tobuleti yra kur. Ir jau pasinaudojau vienu patarimu ir visai jau ne toks blogas dirbti su kompu ir fone klausytis BBC radijos :)
1


Narys yra atsijungęs Mazeika 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +27 -0
 • Pranešimai: 5.729
 • Kartu nuo: 2008-07-28
 • Buvęs:dageris_

2010-09-18 11:14 (#10)

*
Mėgstamas

Perskaicius straipsni atsirado stimulo mokytis :)
14


Narys yra atsijungęs Dainius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +15 -0
 • Pranešimai: 1.328
 • Kartu nuo: 2009-11-25
 • Vardas:Dainius

2010-09-18 15:53 (#11)

*
Mėgstamas

Gerai, kad paklausiau ir pasiūliau parašyti, daug kam taip pat naudinga buvo :)

Ačiū Kerniau.
11


Narys yra atsijungęs snaip3ris 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +56 -1
 • Pranešimai: 985
 • Kartu nuo: 2009-03-26
 • Vardas:Marius
 • Miestas:Vilnius

2010-09-18 16:13 (#12)

Perskaičiau straipsnį, galiu pasakyti, kad tikrai esi unikalus žmogus, ne kiekvienas sugebėtų atsisakyti muzikos dėl paukščių kalbos. Šaunuolis.
2


Narys yra atsijungęs Mazeika 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +27 -0
 • Pranešimai: 5.729
 • Kartu nuo: 2008-07-28
 • Buvęs:dageris_

2010-09-18 16:41 (#13)

siandien kely pats meginau per radija susirasti kanors anglisko bet nieko nepagavo.. :)
0


Narys yra atsijungęs Matas 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Nariai
 • Atsiliepimai: +2 -0
 • Pranešimai: 589
 • Kartu nuo: 2007-01-06
 • Miestas:Vilnius

2010-09-18 16:58 (#14)

Manau yra daug metodų kaip mokytis užsienio kalbos ir visi jie geri. Tik vieni geriau gal tinka vieniem žmonėm, kiti kitiem.

Reiktų turėt omenyje vieną dalyką. Tarkime paimkim žurnalą "The Economist" ir skaitykim, o nežinomus žodžius praleiskim. Abejoju ar toks skaitymas bus produktyvus tam žmogui, kuris turi pusę sakinio praleist. Ar ne geriau išsiversti tuos nežinomus žodžius ir išmokti? Tuo labiau, jog kitam straipsnyje, žurnale ar kitur vėl jie bus, tai ką, vėl praleidinėti reikės? Ir ne tiesa, jog tų žodžių nevartosi: jeigu kas dien skaitysi žurnalą ar klausysi bbc tai pastoviai ir susidursi su jais.

O mokytis žodžius aišku reikia ryžto ir noro, bet aš tai taip darydavau: turėdavau visada ten užrašus su kažkiek žodžių ir kai turi laiko, pvz troleibusu važiuoju, ir mokaisi sau. Geriau gi nei pro langą dairytis.

Kaip sakiau tik, kam kaip patinka, tas taip ir mokos, nemanau, jog vienas būdas efektyvus, kitas kažkoks lėvas. Jei turi ryžto, vienaip darai, jei gerą atmintį, kitaip, jei tingi, tai dar kitaip.

Šaunus staipsnis, Kerniau. Labai ačiū už kai kurias nuorodas.
5


Narys yra atsijungęs Mėgstu 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: VIP nariai
 • Atsiliepimai: +90 -0
 • Pranešimai: 4.577
 • Kartu nuo: 2007-04-01
 • Vardas:Mantas
 • Miestas:Vilnius

2010-09-18 20:38 (#15)

Rodyti pranešimąMatas, 2010-09-18 16:58, pasakė:

Manau yra daug metodų kaip mokytis užsienio kalbos ir visi jie geri. Tik vieni geriau gal tinka vieniem žmonėm, kiti kitiem.

Reiktų turėt omenyje vieną dalyką. Tarkime paimkim žurnalą "The Economist" ir skaitykim, o nežinomus žodžius praleiskim. Abejoju ar toks skaitymas bus produktyvus tam žmogui, kuris turi pusę sakinio praleist. Ar ne geriau išsiversti tuos nežinomus žodžius ir išmokti? Tuo labiau, jog kitam straipsnyje, žurnale ar kitur vėl jie bus, tai ką, vėl praleidinėti reikės? Ir ne tiesa, jog tų žodžių nevartosi: jeigu kas dien skaitysi žurnalą ar klausysi bbc tai pastoviai ir susidursi su jais.Nebūtinai nuo to pradėt :) Tiesiog paklausęs mėnesį BBC, jau suprasi apie kalbą vien iš turinio ir kitų žodžių, suprasi ir tuos nežinomus žodžius, tuomet galima "persimesti" prie žurnalų, nes kiekvieną nežinomą žodį verstis yra tikras laiko švaistymas, geriau tada prie progos pasiklausti kokio draugo, arba tiesiog jį praleisti.
0


Narys yra atsijungęs OxidenT 

 • Išmestas iš forumo
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Išmesti
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 536
 • Kartu nuo: 2009-06-02

2010-09-18 21:29 (#16)

O gal žinote tinklalapį, kur yra talpinami virusų neužkrėsti ENG subtitrai?
0


Narys yra atsijungęs PauliusC 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +23 -0
 • Pranešimai: 2.110
 • Kartu nuo: 2008-02-20
 • Vardas:Paulius
 • Miestas:Jonava

2010-09-18 21:54 (#17)

Geras ir naudingas straipsnis, esu bandęs jau seniau žiūrėti vaizdo medžiagą su angliškais subtikrais, tikrai naudinga, kas dar nebandė. Dėkui už straipsnį. Radau keletą naudingų nuorodų, taip pat ir į tavo blogą apie Škotijos universitetus, ko man taip pat reikėjo. :)
0


Narys yra atsijungęs Bimmer 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +5 -0
 • Pranešimai: 1.573
 • Kartu nuo: 2010-01-01

2010-09-18 22:41 (#18)

Didelis ačiū už šią temą, paaiškinta kas yra tikrai veiksminga.
0


Narys yra atsijungęs Munez 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +15 -0
 • Pranešimai: 1.635
 • Kartu nuo: 2009-03-28
 • Vardas:Paulius
 • Miestas:Klaipeda
 • Buvęs:PauliusK

2010-09-18 22:53 (#19)

Tikrai naudingas straipsnis, dėkui Kerniau. :)
0


Narys yra atsijungęs b1nd 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +11 -0
 • Pranešimai: 972
 • Kartu nuo: 2009-10-21
 • Vardas:Mindaugas
 • Miestas:Vilnius

2010-09-19 09:50 (#20)

Kaiptik ieskojau kaip cia butu galma praplest anglu ziniais ir radau sia tema Didelis aciu :)
0


Pasidalinti šia tema:


 • (7 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Paskutinis »
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)

Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2020-02-19 11:25

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai